Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Boldog szülinapot a gyerkőcöknek !

Nálunk holnap lesz, Máté lesz 7 éves :shock: Hogy öregszem :lol: :lol:

Barbamami konyhája nagyon tetszik, ha egyszer egy normális méretű konyhám lesz, valami hasonlót szeretnék.
Felkérhetlek majd szakérteni ? :wink:

Ma vendégeink voltak, 4 barátnőm jött el, akik bár fiatalabbak nálam jóval, szeretek velük lógni, ha véletlen van rá időm :lol:
Általában valamelyikünknél filmeket nézünk, főzőcskézünk és dumálunk, nevetgélünk.
Eljöttek Lencsikét megnézni és kicsit lekötni a két nagyobbat.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Ez a kamra,ahol most van a bútor.Egyébként nem lehet polcot feltenni,mert ahogy látjátok az első képen,felette is van végig szekrény,mélyhűtő....Azokhoz pedig,amik a szekrényen vannak ,véletlenül sem szabad nyúlni mert a dédié!!!!!

Milyen színűre festenétek??Nem látszik meg rajta,hgy kézzel lett átfesve???Milyen sorminta???

Barbamami,te nem mondasz semmit???Pedig Te lakberendező vagy?! :)

Dojka:Hogy -hogy holnap van a szülinap??A vonalzó szerint még van pár nap :shock: ??
Vendég
 


Dojika:
Köszi.. :oops: :D Persze,amit tudok,nagyon szívesen segítek.. :D
Úgysem laktok messze :lol: :lol:
Boldog szülinapot Máténak!! :D :D :D

Borcsi:
Ezt most hogy érted,hogy nem mondok semmit? :) Az előző lapon írtam.. Csak azt is kérdeztem,mik a kedvenc színeid,meg ilyenek..
Ahhoz,hogy valakinek tényleg kedve szerint való dolgot lehessen tervezni, azért tudni kell róla pár dolgot..
Meg magáról a helyiségről is.. Hol van ablak,mekkora (a fényviszonyok miatt.. Mert ha sötét a helyiség,nem lehet sötét színekre festeni..)
Én nem láttam a képen,hogy át lett festve.. Bár szerintem ez végülis mindegy..
Akkor,ha ez a kamra,hogy néz ki a konyhád? Vagy a kamra lett kinevezve konyhának?

Rakok akkor fel képet kifejezetten bútor-átalakításról.. Ötletnek..
Ez volt régen a cipősszekrényünk. Teljesen egyszerű bútorlapos cipősszekrény:
Kép
Vettem hozzá fenyő bútorlapokat,meg 2db rattan kosarat.Sajnos a képen nem annyira látszik,de a fenyő lapokból méretre vágtam 3 db-ot,lepácoltam,és hozzácsavaroztam a csipősszekrényhez.
A szekrényt átfestettem,decoupage mintákat ragasztottam rá,és a helyükre toltam a fiókokat.
(Nem muszáj varrni bele bélést..,nekem így jobban tetszett)
És így van helye a sapkáknak,kesztyűknek is :D :D
Kép

Ez a régi vizespad is cipősszekrény lett...... Ugyanilyen átalakítással..
Kép Kép

De ha van a nagyi padlásán bármilyen régi tárgy...,mindent át lehet alakítani,hogy lehessen használni valamire :D :D :D
Kép Kép

Vagy egy másik átalakítás..
Erről eredetiben nincs képem,de nem volt valami gyönyörű.. Egy sima Auchan-os,szürke,tolóajtós szekrényke volt..
A tolóajtókat kiszereltem,helyette középre becsavaroztam egy elválasztót. Így átfestettem az egészet fehérre.
A bal oldalára varrtam függönyt,jobb oldalára szabtam fenyő-lapokból polcot,és lepácoltam. A tetejére egy Auchan-os olcsó kis dohányzóasztal fedlapja került,az is pácolva..
Szóval..,IKEÁs kosarakkal most így néz ki.. :roll: :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

barbamami:Tényleg,....bocsi... :oops: :oops: :roll:
Nagyon ügyi vagy ,tényleg :wink: Anyóséknál főzök,közös helyen,amig kész lesz a házikónk.Anyósék tavaly vettek új konyhabútort és ez a fehér a régi,amit mi örököltünk meg.Ez megy majd a konyhánkba!!

HOl lehet ilyen matricákat venni???
Az én ízlésem???hát...izé...Nekem nincs.Tényleg!!!
Színeim??Szeretem a fa színét.
Olyasmire szeretném a konyhát,mivel pici az egész,minta nem konyhabútor lenne,hanem mondjuk szekrénysor féle!Nagyon gáz lenne??...Gondolom azt lekéne csiszolni és bepáácolni valamivel,de mivel sima felületű a fehér(Szerintem funér?? :? ),így nem hiszem hogy erezetes lenne csiszolás után.Vagy nem?????????
Vendég
 


Borcsi:
Ahaa! Értem. Akkor ezek most tároló üzemmódban vannak.. :D
(Anyósoddal egy konyhában főzöl???? Jó ég... :roll: Kilöttök egymással?.. Én megvagyok az anyósommal..,de hogy egy konyhában főzzünk.. Jaj..)

Nem,ezeket sajnos nem lehet lecsiszolni,mert nem fából vannak.
De átfesteni át lehet! Ha neked a fa-szín tetszik,akkor gondolom,a természetes,meleg "föld"-színeket szereted inkább..
Akkor pl. egy halvány bézs árnyalatban tudnám elképzelni a bútorokat,akár lehet hozzájuk venni fa fogantyúkat. (Látom,hogy az aljukon van a fogantyú végig,de attól még ki lehet őket fúrni.. :D )
És viszont a MUNKALAP lehet fából! Így nagyon szépre meg lehetne csinálni!

Ezek nem matricák,szalvétából vannak kivágva. :D
A kreatív Hobby boltokban rengeteg féle szalvétát lehet kapni. Átböngészed őket,és ha tetszik valamelyik,aminek a mintáit el tudnád képzelni a konyhabútorodon,abból veszel vagy 10-et..
(Apró mintás kell,mert abból lehet szép sormintát kreálni.)
Kell hozzá még decoupage-ragasztó,ecset,és lakk.
Kivágod a mintát,a ragasztót rákened a bútorra,és rásimítod a kivágott mintát. A szalvéta legfelső rétege kell csak!

Létezik textil-decoupage ragasztó is. Ezzel textilre tudod applikálni ugyanazt a mintát szalvétából,és így egy egész garnitúrát lehet csinálni :P :P

Pl...
Szerintem szép lenne akár pillangókkal:
Kép

Vagy pl. ezekkel a mintákkal:
Kép

De vannak kifejezetten KONYHAI témájú szalvéták :D .
Anyósomnak tavaly lett felújítva a konyhája,neki csináltam egy szettet-ugyanolyan szalvétából.
Tésztatartó szörpösüvegből :D :D ,és falikép:
Kép
Fakanáltartó régi befőttesüvegből: :D
Kép
Pzs-tartó:
Kép
És a textil-decoupage-ra például.. fülefogó:
Kép

Mindenkitől elnézést kérek,hogy ilyen terjedelemben töltöttem a topicot..,de talán így érthetőbb,amit leírtam...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Volt mit olvasni, jól belehúztatok!

Lassan egészségileg rendeződünk. Viszont Niki miatt 1 hete nem alszom, mert fogzunk és nagyon megviseli. Az alsó kettő foga jön, az egyik már majdnem kint is van. Korán kezdi, mert Viki csak 9 hónaposan növesztette az első fogacskáját.

6,5kg-ot nyomunk 65cm mellé. Niki is forgolódik, folyamatosan ülni szeretne, és az elmúlt napokban egyedül fogja a cumis üveget :lol:

Sajnos a tejcsim a nem alvástól megint mélyponton van, de nem érdekel már. Vettem More Milk kapszulát is, de most nem használ. Mi is elkezdtük a gyümis hozzátápit. Nikinek az alma önmagában nem jön be, így mindig valami más gyümilével higítom és ízesítem az almát. Kap már két kaja közt gyümilevet is, amióta ilyen meleg van. Csak kb 40ml adok neki, de mindig reklamál, hogy kevés....
A héten én is adok neki almás krumplit, mi evvel kezdjük a zöldség szoktatást. Utána a sütőtökös krumplival és a sárgarépás krumplival fogok próbálkozni.

Estére vettem neki Jó éjszakát gyerekpépet, hát nem aludt tovább tőle semennyivel sem. Holnap megyünk dokihoz. Felíratok vele 2-es tápszert, mert Niki állandóan olyan éhes, hogy 2-2,5 óránként enni akar. Pedig már 160-170ml eszik napi 6-szor, 7-szer.

Nem akartok babákról képet feltenni, úgy megnézegetném őket!

Borcsi, érdemes egy bútorkellékes boltba is benézni. Nagyon jó dolgokat lehet kapni. Pl. fa/fém/hungarocell keretet is lehet az ajtólapra felszerelni a szélétől 15-20 cm távolságra, a közepét akár szalvétával díszíteni, akár más színre festeni. A szép ajtónyitók is nagyot tudnak dobni a konyhabútoron.

Ha kicsit több pénzed van, lehet fóliát is rakni az ajtókra. Én a régi lakásban avval és új nyitóval újítottam fel a konyhabútort.

Barbamami, nagyon ötletes és szép dolgokat csináltál! Gratula!

Most menek dolgozódni, jó babázást!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Barbamami: nagyon szép dolgokat csinálsz :)
Ha textilre dekupázsolok, az mennyire tartós? Mosásálló?

Borcsi: én is a bézsre szavazok :wink: ezt nem tudod csiszolni, nem lesz faszínű :( ismerem ezt a fajtát, volt a családban. Ők letapétázták, de szerintem szebb, ha fested.

Cikkek: túl sokat olvastok :wink:

Dóra: boldog szülinapot Máténak!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Katica: örülök, hogy meggyógyultatok! Szépen növekedik Niki :)
Saci ma kapta a 4 hós oltást, 6300 gramm és 63 cm :) Most nyugodt, remélem, nem lesz lázas.

Dóra: hű, egy ilyen csajbuli nekem is jól esne :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Barbamami: hihetetlenül ügyes vagy :) és egyáltalán nem baj, ha ilyesmivel "töltöd" a topikot, sőt! :D
nagyon szeretem a dekupázs technikát, ajándékba szoktam bögréket, órát, bortartót ilyesmit csinálni :), szeritne mnagyon látványos és szép dolgokat lehet kihozni belőle.
Eddig legmacerásabb művem apának volt karácsonyra egy album a közös nyaralásokról, vettem egy csomó olyan témájú szalvétát, és a képekhez illő mintákat vágtam ki díszítésnek. Több hetet eltöltöttem vele, de megérte :)[/b]

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Barbamami:
csodás minden alkotásod, szívesen nézem őket és úgy látom a többiek is ;)

Csöre
hát ez annyira volt lánybuli, hogy több volt a csaj, mert Apa és a 3 gyerek is itt volt ám ;)

Köszönöm a köszöntést Máté nevében is :lol:

Van pár képem, amit megmutatnék, csak sose tudom, hogy lehet ide betenni... :x
Átküldhetem valakinek ??? :oops:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dóra: küldd csak a képeket :wink:

Csajok, nekem most az alkotási lázam kimerül a kertészkedésben :) remélem, szép lesz a végeredmény (majd pár év múlva)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


És Dóra képei:
Kép Kép Kép Kép Kép

Zsófi hogy megszakérti Encsit :D milyen ügyesen pelusozik :) Nagyon aranyosak a gyerekek :) Na, ha én össze tudnám terelni őket egy közös fotóra :roll: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Köszönöm Csöre :)

Oh, az enyémek szeretnek fényképezkedni.

Zsófi ezt ma reggel alkotta, ő vette le a franciágyon a hálózsákot Lencsi babáról és közölte, hogy átpelenkázza. Odavittem a pelenkázóra neki, vittem neki egy széket és utána felügyeltem és fotóztam :lol: :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dóra: az enyémek is szeretnek, de csak egyesével lehet becserkészni őket :D
Nagyon ügyes Zsófi :)

Dobok kirándulósokat :)

Kép Kép Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


barbamami:köszönöm,tényleg nagyon ügyi vagy!!!!!!!!!!! :wink: igen,a bézs és a vanilia nagyon tetszenek :lol: anyóssal nagyon nehéz,de nem kell sokáig
tartanom a számat már :wink: :twisted:
Dóra:Boldog szülinapot Máténak :wink: Nagyaon szépek a gyerekek :lol:

Csajok !!a héten valószínű nem leszek,nem jó a gépünk,csak jövőhéten tudják megcsinálni :twisted:
Most is após ,laptopját vettem kölcsön :wink: :oops: :roll:
Mindenki vigyázzon magára.

Puszi miindenkinek:Borcsi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.12 20:01-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Gyorsan a takarítás közben pihizek egy kicsit :lol: :lol: !

Dóra, Csöre: Milyen nagyok már a lányok és persze a nagyok! Ezt most jól megfogalmaztam! :oops: :oops:

Kreativitás: Nekem ott merül ki, hogy elmegyek a boltba és megveszem :oops: :oops: :lol: :lol: ! Nekem sajnos nincs ilyenekhez türelmem, régen nagyon sok mindent csináltam, de most.... inkább bele sem kezdek! :?

Rakok én is egy pár képet:
Kép Mentünk a sógorom tavához, és a drágám utálja a napot :lol: :lol:

Kép Pancsi még a kis kádban

Kép És végre a nagykádban :lol:

Kép És egy sunyi mosoly :lol:

Kép És ez most a kedvenc képem! :lol: :lol:

Na megyek takarítok tovább még este talán ide jutok :), persze ha a szomszédommal nem ragadunk kint a lépcsőházban :lol: . Tegnap este 11ig kint ültünk a lépcsőn beszélgettünk és közben söröztünk :lol: .
Na de tényleg megyek!

Szép napot mindenkinek!!!!!

Kép

Kép
kbeya
 
 


Borcsi
köszönöm Máté nevében is !
Remélem hamar kész lesz a gépetek.

Bea
én se kreatívkodom hidd el :) a hétvégén vett új függöny sincs még felhajtva, így a zacskójában hever, nem a helyén gyönyörködöm benne :(
Kristóf nagyon édes, és szép "nagy" pasi :)

Csöre
Saci is milyen "nagy baba" már :)
A nagyobbak is szépek !

Zsófi aranyköpése:
"Te add rám a zoknit" -mondja
"Jó, én adom rád" - felelem
"Nem én, TE !" - vágja rá
:lol: :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Milyen gyönyörűek a babák és a gyerkőcök, olyan jó nézegetni őket :)

Dóra: :lol: :lol: :lol:

És akkor én is képek:

"Nefotózzzzzzzz!"
Kép

Pancsi-pancsi
Kép

Nyammm-nyamm:
Kép

Mivanmivanmivan?
Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


De jó! MEnnyi sok kép :D
Nagyon helyes mindkét Kristóf! Bea-Kristóf nagyon vagány a napszemüvegben :) Sacira még annyira nagy, hogy nem áll meg a nózin :) Gabi-Kristóf meg milyen hosszú :shock: :lol:
Bea: az ott te vagy a képen? Nem ilyennek képzeltelek :roll: :lol: Azt írtad, hogy sok felesleg van rajtad, itt meg nem látszik semmi :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Gabi: Nagyon édes Kristóf!

Csöre: Igen én vagyok. Háát nekem sok ez a 72kg az 58kg-hoz képest. :lol: :lol: :lol: .De a kezdő súlyig így már csak -14kg de az álomhoz -20kg. Azért már szerencsére sikerült 8kg-t leadnom, csak most visszacsusszant kettő! :twisted: :twisted: :twisted: Meg igazából nem az arcomon látszik hanem has, comb..... :D
Még egy kicsit Kristófra is nagy a napszemcsi. :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Bea: hááát, nekem is ez a gondom. Egyetlen nyári cucc sem jön fel a nagy sejhajomra, pedig "csak" 59 kiló vagyok (ma éppen).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Woww!!! Mennyi kép!!! :D :D :D :D :D
Nahát,jól beindult a topic,ezt szeretem!!! :D :D

Dojika:
Hú,Encsi mekkora már!! Aztaa! Kis pufók :D :D Zsófi totál szakszerű :lol: :lol:

Gabilány:
Apa jár bébiúszásra? Woww,egy házias apuka!!! :D
Biztos nagyon örült az egyedi munkádnak! (Bár ahogy írtad,ő is szeret egyedi dolgokat kreálni :D )

Csöre:
Kirándulás... :roll: Hmm,de rég voltam..

Bea:
Hány éves vagy?? (Már ha nem tilos közzétenni..) Ezen a képen úgy nézel ki,mintha a hugodat fognád a kezedben :D
Na jó,talán én se vagyok még nagyon vén a 32 évemmel..,de ezen a képen meglepődtem :P
Ja,a szalvétatechnika.. Hát a textileset azért leginkább olyan helyen lehet alkalmazni,amit nem mosol minden héten. Pl díszpárnahuzat,függöny.. Egyébként csak kézzel lehet mosni,hogy tartósabb legyen.

Mérleg......
Nekünk nincs :lol: :lol: :lol: UUUUUtálom...
Nekem kb. egy év,mire visszanyerem a normál súlyomat.. A nadrágokon szoktam tesztelni. Ezen a nyáron a "szoptatós ruhákat" kell hordanom.. Ami annyit jelent,hogy nagyobb méretűek,mint a kedvenc darabjaim.. De remélem,jövőre már beleférek a kedvenceimbe :roll:
(Sajnos a szoptatás miatt nem tudok aerobic-ozni.. Majd ősszel.. :roll: )

Jaj,akartam írni......... :roll:
Ha esetleg valaki szeretne bodzaszörpöt csinálni..,és nincs receptje..,szívesen felrakom,ami nekem van :D Az enyémek nagyon szeretik,már ázik :D
Csak az a baj,hogy nem lehet csak úgy elrakni,mert egy idő után megbuggyan. De az idén fagyasztottam le egy csomó virágot,azokból bármikor tudok csinálni :D
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok csajok!!

Lenne egy ötletem,remélem benne vagytok! :roll:
Mégpedig,hogy mi lenne,ha tenne fel mindenki magáról képet??? :lol: :lol: :lol: Szerintem most már tuti,hogy kialakított mindenki magában képeket a többiekről!!!Légyszi-légyszi!!Akkor én is megmutatom az igaz arcomat :wink:

Barbamami:Gondolat olvasó vagy,biz'Isten!! :wink:
Épp a minap láttam,hogy nyílik a bodza,és én úgy szeretem a szörpit,de nincs meg a recept.ÉN SZERERTNÉM, KÉRNI,KÖSZÖNÖM :lol:
Több kérdésem is van. :)
-hogy csináltad azt a csempés képet a csempén????
-vissza kanyarodva a szekrényhez:mi lenne,ha valami matricát vagy sablonnal festenék valamit a szekrény sarkaiba???
Valahogy a faldekorhoz kerültem és még sosem látott,hallott dolgokra bukkantam,mint a faltetkó??!! :shock: :shock: :shock:
Szerintetek???Vaniliás szekrényhez milyen szín illene mintának???
Az a bajom,hogy a feng-sui szerinti bágua térképen a konyhám az önművelés-tudás élettér területén van,aminek a színe a kék,zöld.De nekem az nagyon prosztós szín,nem akarok kék bútort,de a vanilián is gáz a kék!!!!!!! :oops: :cry: :roll:

Voltunk ma méretni,elvileg a prevenál oltást kapta volna,de nincs megint oltóanyag :twisted:
Így csak mérték.73cm és 8.65dkg. :shock: :lol: A védőnő szerint ehet már savanyított tejterméket,mint pölö:túró,joghurt...
Be is vert 1 db krémtúrót+az enyém felét is kinézte a számból :shock: Nagyon ízlett neki,imádom a kis husiját :lol:
Kírára meg az alultápláltság a jellemző!!! :cry: 105 cm és 17 kg.Azt mondja nagyon sovány!
Dehát könyörgöm,mi a fenét csinéljak vele???Nem akar enni sokat.Én is vékony voltam,nem túlzok ,mikor azt moondom,hogy 8.-ban 38 kg voltam.!!!!!De még 24 évesen is 54 kg voltam!!

Ti mit hallottatok a bélféregről???Én nagyon megijedtem a képek láttán+akkor meg majd szívgörcsöt kaptam mikor megláttam a tisztító akármi árát!!!
Nem tudtok olcsóbb eljárásról??

Na adtam olvasni valót,sziasztok :wink:
Vendég
 


Borcsi: és ha megkeressük egymást a wiw-en? :wink:
Prevenar: érdekes, nekünk még nem volt vele gondunk :roll:
Bélféreg: nem sokat (semmit) tudok róla :(
Szerintem a valília és a kék illik egymáshoz :wink: próbáld ki valamilyen lapon :wink:
Barbamami: jöhet a recept :wink: nekem van, de nyitott vagyok az új dolgokra.
Én már a régi súlyomnál vagyok (szülés előtti), de az alakom :roll: :? :lol: szóval nagy a sejhaj meg a pocak.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


ok,az is jó,ha ennyire bújócskázol :lol:
Te vagy én??
Vendég
 


Sziasztok!

Barbamami: Én 21 éves vagyok! :lol: :lol: De amúgy is nehezen lehetne a hugicám, mivel hogy fiú. :D :D :D Nálunk is apa jár babauszira ez az ő feladata :lol: :lol: !
Jöhet a recept, mert imádom a bodza szörpöt.

Iwiw: Én sem akarok kimaradni :).

Csöre: Irigykedem csak az 59kg hallatán. :lol: :lol: :lol:

Borcsi: Én sem igazán tudok róla semmit. :oops: :oops: Már ti ehettek tejterméket? :? Na nekem ezt is megtiltotta a védőnő :twisted: :twisted: .

Kép

Kép
kbeya
 
 


borcsi
Én a két fiamnál 48 kilóval kezdtem a terhességet (166 cm magas vagyok), és 64 kilóval mentem szülni.
kb. 2 éve mértem magam olyan 60-65 kiló voltam, most inkább már nem írom le, mert nem volt alkalmam lefogyni, meg most nem is fogok egy darabig fogyni. :D

manocskak
 
 


Manocskák: GRATULÁLOK!!!!!!!
De jó neked!! :lol: :lol: :lol: Én is így szerettem volna, csak hát mégsem így lett!!! :?

Kép

Kép
kbeya
 
 


Manócskák: gratula még egyszer !
Jól vagytok ? Hogy bírod ?

Csöre
az az 59 kg nekem is jó lenne... sajnos messze még... :cry:
de most egyelőre a szopizás a fontos Lencsinek, nem az én alakom :)

Borcsi
az iwiw-en engem is megtalálsz, ha gondolod ;)
meg bárki más, aki késztetést érez erre :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na, mire írnék, felébred a manó.

Iwiw: énisénis, Beát már pölö rég "ismerem" :lol:

Bodzaszörp: énisénis, pont tegnap gondoltam rá!

Babauszi: együtt megyünk, apa pancsizik vele, bár nem az igazi, úgyhogy lehet, hogy hanyagoljuk. Majd elmesélem :)

Alak-kilók: pont mint Csöre. 58 kg, ami kb. 4 plusz, mind sonkára, sőt több is, mert karban, arcban meg vékonyabb vagyok, mint terhesség előtt.

Viszont most már tényleg mennem kell....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: Mesélj!! Miért nem jó a babauszi?
Már végre rávettem magam és holnap én is uszizok velük, meg főként azért , mert apának beindulnak a maszekok és az hétvége és nem mindig tud majd jönni. Találtam fürdőrucit ami ápol és eltakar,sőt 5000.- helyett 2900.-ból megúsztam. :lol: A pénztárnál nem volt az alsón kód és megkérdezte a csajszi, hogy egybe volt?? Hát persze!!!! :lol: :lol: :lol:
Mi meg pont most aludtunk el! :) Csak 10perc különbség(vagy még annyi sem) :lol: :lol: .

Kép

Kép
kbeya
 
 


Na csajok!
Akkor leírom az elérhetőségem,és akkor mindenki keressen meg,jó :?: :wink: :Nagyné Hranka Borbála,Maglód.
Egyetlen egy van belőlem,tuti rámtaláltok :wink: :wink: :wink: Csak pár sort írjatok,ki az :wink:

Bea:Jót nevettem :lol: (hugica)
Igen,azt mondta,hogy 6 hós kor után szabad,mivel Boti már 7 múlt,így eheti,de csak a savanyítottat.
De szerintem túlzásba estem,mert 1.5 dobozzal evett krémtúrót és egész éjjel üvöltött,én meg sík ideg vagyok!! :roll: :oops:

Találtam egy testúly indexet,persze hogy kikellett számolnom :cry: :cry: Azt írta,hogy túlsúlyos vagyok :cry: :cry: .A 176 cm-hez 74 kg-ig jó,a felett már túlsúlyos. :twisted:


féreg:Nektek nem szoktak külden mailt,amiben képekkel mutatják mi jön ki a tisztítás után a hátsóból :?: :?: :shock:
Ha megtalálom,majd leírom ,hogy megnézzétek :!: [/b]
Vendég
 


kbeya
köszönöm szépen.

Dóra
Szia.
Jól vagyunk most már köszi, a Joelt ma vittem dokihoz, egy kicsit piros a torka, kapott rá szirupot.
Így 1 héttel elmarad a szuri neki.

Végre itt a nap sütés kint lehet megint az udvaron, már hiányzott neki. :D

manocskak
 
 


Borcsi: gyors voltam a privivel, nem olvastam végig minden bejegyzést :) jelöllek :) (Beának is írtam privit), Gabi sincs még meg, ugye?

Tejtermék: elvileg 1 éves korig nem ajánlott, de én is adtam Zazának. Nyilván ez is gyerekfüggő. 6 hónapos kor alatt semmiképp!

Borcsi: testsúly indexekkel a kukába!
Móni: húúú, mikor voltam utoljára 48 kiló :shock: (94-ben)
Én most 66 kilóval mentem szülni, de ugye ott volt az a fránya ch diéta :evil:

Féreg: nem kaptam ilyen e-mailt. Még jó.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Manocskak: Most veszem csak észre! Nem látok a szememtől!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK!

Csöre: még nem "ismerjük" egymást :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


OK, Gabi, küldök privit :wink: csak régebb óta vagy itt, mint a többi lányok (kivéve persze Kriszti és Tünde), ezért ismerősebbnek tűnsz :lol: :lol: :lol:

Móni: áááá, a védőnénik mérlegének én nem szoktam hinni :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép ez a hátiSacis már fent volt rólam a januáriaknál :) így kirándultunk :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: Bejelöltelek!!
Én sem fogadok meg mindent a védőnőtől. :D

Borcsi: Akkor én mi vagyok? BÁLNA???? 160cm-hez 70-72kg. :oops: :oops: :oops:
Én sem szoktam ilyen e-maileket kapni.

Kép

Kép
kbeya
 
 


Megtaláltam a web címet,COLONIX a bélméregtelenítő neve.Bemásolom a címet,kukkantsátok meg,nagyon szép látvány lesz :shock: :twisted:
http://www.drnatura.hu/kepgaleria.php
Nagyon gondolkodom rajta,hogy kéna méregteleníteni,de ez a termék nagyon drága,ezért kérdeztem,hogy nem tudtok-e olcsóbb magoldást :(
Vendég
 


Manocskak:
Esküszöm,legalább 2 percig néztem,mihez gratulálnak a többiek.. :roll: Jaj istenem,de lökött vagyok!!! :oops:
Szívből gratulálok!!! :D :D :D :D :D

Bodzaszörp: :D
kb. 30 nagy virágot jól lemosunk (csap alá kell tartani..),belerakjuk egy 5 literes üvegedénybe.
(Jó kérdés,hogy HONNAN vegyen az emberfia ekkora edényt,de szerintem akár egy nagy váza is jó :lol: ).
Rakunk rá 2 kg cukrot,3db felszeletelt citromot és 2dkg borkősavat (ezt a gyógyszertárban lehet kapni),vagy 25db citrompótlót. (Ezt meg a citromleveknél találjátok a boltokban..)
Fel kell tölteni vízzel,és elvileg egy hétig állni hagyni letakarva a tetejét..
Hát én nem szoktam,kb. 4 nap szerintem elég.

Sajnos hűtőben kell tárolni ebben a melegben,de ha megmosva lefagyasztotok pár adag bodzavirágot,bármikor máskor is lehet csinálni belőle szörpöt :D

Beya:
Jaj,ne haragudj!!! :roll: Elírtam.. :roll: Öcsit akartam írni,csak néha azt se tudom,hol áll a fejem....... :roll:

Borcsi:
A csempés képet így vettük. Ez 15db-os,direkt így van legyártva,ráégetve a kép,lehet nyugodtan takarítani. A férjem úgy csempézte a konyhacsempébe,hogy keretet is rakott köré,így olyan,mint egy kép :D
Pl a Brico Store-ban is lehet kapni,de ezt egy csempeszaküzletben vettük rendelésre.

Hát nem tudom,ízlések és pofonok..
A vanília (vagyis bézs) egy meleg földszín. A kék kifejezetten hideg szín... Nekem fura lenne egymás mellett,de attól másnak még tetszhet.
Én személy szerint a bézs alapra barna,sötétbarna,vagy esetleg bordó mintát raknék...pl...

A feng-sui-t nem ismerem..,legalábbis nem alaposan.. :oops:

Nyugodtan matricázhatsz,vagy sablonozhatsz is! Nagyon sokféleképpen fel lehet dobni egy szekrényt!

Engem az iwiw-en Tollasné Leicht Andrea néven találtok meg,a profilképekben van kép rólam :)
Lusta vagyok most ide kicsinyíteni....... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, Borcsi: lehet, azért jön be nekem jobban a vanília-kék, mert sok ilyet láttam, megszoktam. Én szeretem. De a meleg földszíneket meleg földszínekkel is szeretem :wink: :lol:

Bodzaszörp: hasonlóan csinálom, csak forró vízzel öntöm le, az némiképp tartósítja, szerintem. Borkősav miért kell bele? Mit "okoz" neki? (A forró vízzel egy 5 lityós üveget már eltörtem... szóval ne közvetlenül oda :wink:)

Colonix reklámot kaptál, Borcsi? A honlapjukat néztem korábban, amikor valami keresésnél a gugli oda vitt. Hát, nem voltam oda meg vissza tőle. Szerintem ha féregteleníteni szeretnél, orvosnál kérdezz utána (hogy lehet ellenőrizni, hogy van-e egyáltalán, mit kell ilyenkor szedni, stb...) Méregtelenítésre meg annyi olcsó diéta van. A barátnőm most éppen lúgosít, 20 kilót fogyott.

Bea, Barbamami, jelöllek, visszaigazollak :)

Jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


csöre:lugosít????? :roll: 20 kg :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hogy kell,persze csak szopi után,ami nemsokára itt lesz :?
Én pont 20 kg akarok leadni,tartós a fogyása????

Barbamami:Én is a piros,bordó,rózsát nézegettem hozzá.
Szörpi:Hogy fagyasztod le a virágokat?????NAGYOK :oops: :shock: :roll:
Vendég
 


Bea: hát, az uszival az a helyzet, hogy hordjuk már egy ideje, és nem látszik rajta, hogy szeretné vagy élvezné :(. Sőt, ha valami történik, vizet nyel vagy a nózijába megy, akkor onnantól kezdve az úszás hátralévő része főleg sírás, mindegy mi van. Amúgy a végén meg, amikor játszás van, akkor már nagyjából elvan. Holnap még megpróbáljuk, hogy velem jön be, de ha ez se működik, akkor nem erőltetjük egy darabig.
Amúgy ettől még változatlanul úgy gondolom, hogy a babaúszás iszonyat jó dolog, de ráerőszakolni nem fogom a manóra.
Nálatok mi a helyzet? Élvezi Kristófod? Gondolom, szoktatok merülni meg ilyenek?

Na, megyek "bozótmentesíteni" a holnapi uszira :oops: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: visszaigazoltalak :)

Borcsi: nem tudom, rövidesen találkozom vele, majd megtárgyaljuk. Még folyamatban van, mert további 10-et le akar adni (és akkor az árnyékom lesz). Majd megkérdezem a részleteket is.

Uszi: mi végül úgy döntöttünk, nem megyünk, majd úszik, ha nagyobb lesz. Nem fér be 3 gyerek mellett.

Holnap ovis évzáró :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekem a "régiek" már rég megvannak iwiw-en :wink: azt hiszem manócskákat és barbamamit kell még megkeresnem :wink:

Manócskák: én is gratulálok neked :D

Csöre: te már nem is fogod vinni Zazát oviba az évzáró után? Papírzsepit bőven vigyél szerintem :wink: Nálunk jövő héten lesz:anyák napja, nagycsoportos ballagás, évzáró - minden egyben...

Babauszi: én sem vállalom hármuk mellett :?

Borcsi: Kíra nem alultáplált!!!!!!! Azt hiszem a múltkorában már írtam, a majdnem 7 éves fiam 18 kg és ahhoz vagy 116 cm - és olyan pont jó az alkata. Az átlag alsó határa körül van ez, de akkor is benne van az átlagban
Kíra igenis jó súlyban van, legfeljebb kicsit magasabb - ne engedd, hogy felbosszantson a védőnő

Hétfőn letudtuk a csípőszűrést: nálunk ez 4 hós korban rutin, ortopéd orvos vizsgálja + röntgen :S A papírunkon az áll: a vápatető kissé meredekebb - de azt mondták rendben vagyunk.
És még ugyanazon a nap délután az iskolában Bálintnak megvolt az első szülőije :roll: Kaptunk egy kis listát, hogy mire lesz szükség: a számolópálcikától a tornafelszerelésig. Úgy látom nálunk még nem is követelnek annyi mindent....

A párom munkahelyet váltott, mostantól nem tudja elhordani nekem reggel az oviba Bálintot :( Hát mire elkészülünk hármukkal - nagyon sokszor leizzadok :shock:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Lányok, én már elvesztettem a fonalat, hogy kit jelöltem meg az iwiw-en és kit nem... :oops:
Kérem szépen szóljon rám, akit kifelejtettem... és bocsánat...

Gabi,
nem a fogai jönnek Kristófnak ?
Máté anno imádta a babaúszást, de ahogy elkezdtek jönni a fogai, nem volt hajlandó pl a víz alá menni, gondolom nagy volt a nyomás a feszülő fogán... Kb. ilyentájt hagytuk abba vele mi is...
Már Zsófival se jutottunk el babaúszásra, most Enikővel már fel se merült...

Kriszti
de jó hogy írod a vizsgálatokat... most döbbentem rá arra, hogy mi még nem is voltunk sehol Encsikével - vagy nem is kellett még ?
Zsófival ilyenkorra már szerintem túl voltunk rajtuk...

Borcsi
én is konyha-átalakítók éppen ;)
2 új szekrény, új sütő és új főzőlap - indukciós (eddig egyben elektromos tűzhelyem volt, kerámialapos)
Ja és egy új függöny a nappaliba, csak fel kéne hajtani végre :)

Ovi/Suli
nálunk szerdán volt az évzáró, de mivel akkor volt az iskolában az ismerkedő du a leendő elsősöknek a a leendő tanítónénivel és egymással, Máté kerek-perec kijelentette, Ő az iskolába megy, az ovis társait már ismeri :D
Május végéig fog csak oviba járni, utána itthon lesz velünk. Nem lesz könnyű, de egyszerűbb lesz az élet.

Képzeljétek, reggelre Enikő pont fordítva feküdt az ágyában, mint letettem :lol: Ott volt a lába, ahova én a fejét tettem :)
És hason fekve a kanapén, ha megtámasztja a talpát, már kúszni próbál :shock:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok.
Mindenkinek köszönöm a gratulációt. :D :D

Dóra.
Küldtem a Zsófinak valamit. :D

Mi hétfőn voltunk ortopédián, de minden rendben van hála Istennek.
Viszont tegnap vittem a Joelt dokihoz, mert egy kicsit piros a torka, kapott szirupot, de nem igazán ízlik neki.
Így 1 héttel elhúzódik a szuri neki.
Az első vérvételre 26.-án megyek és 3.-án az első 12 hetes uh-ra.

manocskak
 
 


Borcsi:
Ha megmosod őket,nedvesen berakod egy zacsiba,és kipréseled a levegőt belőle. Egész kis méretre össze lehet préselni :lol: :lol:

Gabilány:
Epilálni szoktál? :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj,elfelejtettem....
Mamik.. Valamit tudtok ajánlani kisebesedett mellbimbóra???????
Szoptattam,apa tüsszentett mellettem,Tomi megijedt,és kirántotta a szájából a cicit...... Ezt már másodszorra játszotta el,először begyógyult a Garmastannal..

Most ott tartok,hogy annyira fáj,amikor szoptatok,hogy még utána is hányingerem van.

Ráadásul tegnap barnásat bukizott a Tomi,valószínűleg annyira vérzik....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?