Új privát üzeneted érkezett!

húha, mekkora meggyesmaci :) (jeges, csak Lili így mondja :) )
Miki hogy lebunyózta :D

Szépek a srácok! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dorka de ügyesen csücsül és iszik!!!! Azta!

És de széééép!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: egyszer írtam régebben, h eljön majd ez a sehol sem jó üvöltök időszak, amikor az agyadra megy, és ideges leszel.

Megoldás: beteszed az ágyába a biztonságos fészkébe. Megsimized, mondod neki, hogy szereted, próbálsz kicsit megnyugtató lenni, nem ideges. Mondhatod neki, hogy szerintem te fáradt vagy, azért hisztizel...
Pihizzél, utána jön anya... Mondhatod neki azt is, hogy nincs kedved hallgatni a hisztit :)
Csak mosolyogj!!! Akkor is, ha Bori üvölt mint a fábaszorult... ;)
És akkor kijösz a szobából, rázárod az ajtót, és lehetsz ideges, tombolhatsz!!!!

És menj el fürdeni, vagy tekerd fel a hangerőt a rádión, tv-n magnón... Zuhanyozzál, hajmossál, ne halld, hogy sír. :D

10 perc és elalszik. Azért sír mert fáradt, és túlpörgött, és nem tud elaludni... Nekem ez mindig bejött Lilivel. Mindig.
És az eredmény, egy jólnevelt, megértő édes és boldog kislány, nem lehet nagy tragédia belőle...

Mit szólsz?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

majd jövök, de hulla vagyok, és elsőre ezeken akadt meg a szemem...

Nehari, ha valakinek nem válaszoltam!!!!

Hatalmas puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Néhány reagálás:

Tücsök!
Gönyörűek a gyermekeid!!! A fosit sajnálom, nálunk pont az ellenkezője, bogyók vannak...

Veronika!
Ha van segítséged (nagyszülők pld. akkor hajrá tesóprojekt!, ha nincs, akkor kemény lehet. Én főleg a 40-50 perces szoptatásokat kínlódtam meg, ez idő alatt Ábel idétlenkedett. Kihasználta, h nem tudok figyelni rá. Fltékenység van, de igyekszem mindenbe bevonni. Ő adja a tiszta pelust, etetéskor hozza az előkét....Most már egyre többet játszanak együtt pld. puha labdával, kúsznak és persze nagyokat kacagnak.

Én a 2 évre szavazok, mert a 3 évnél, már lehet, h ovis lenne a nagyobb és ez is szülhet féltékenységet....

Tercsimama!
Nagyon szépek vagytok, mielőbbi felépülést. Várjuk a híreket!

Ildi!
A céKLa ELŐFŐZÖTT A ZÖLSÉGOSZTÁLYON VAN !!!
Karfiolt nem adtam még. Én úgy csinálnám, h párolva, a forrás után lecserélnén róla-alóla a vizet és utánna főzném meg.

Nálunk a spárga és a cukkini következne, de elkeserítő mennyire nem eszik. .....

bETTIKE!
Nekem egy olyan párolóm van, ami egy sima lábas, rá passzol egy lyukacsos lábas és egy üveg fedő. Ebben készül a babaétel...

L.Kata!
ültetés: én nem vagyok paramami, főleg így a másodiknál. Az ölemben ültetem, szokott állni is, de fogom. kitárul előtte a világ.....

Clau!
66cm-t mértek Konstinak.... :)

Adri!
Én rászólnék anyósra, ha csúnyán beszél a gyermekem előtt. Ő tutira viccesnek találja (kis szaros....és egyebek, de nekem nem vicces, hanem elszomorító)
kitartás!!!

Móni!
boldog névnapot! BÜSZKE LEHETSZ A fiaiidra!!!


Bocsi , de ennyire futotta....

MINDEN BABA ÜGYES ÉS CSODASZÉP!!

Mi:
Elvittük ma Ábelt egy sebészeti magánrendelésre. Klinikai főorvos, igazi szaktekintély. Azt mondta, nem tartja kizártnak, h a nyelve miatt nem beszél, de nem is látja, h nagy lenne a baj. Végül is csinált egy metszést a nyelvén. kicsit vérzett és sírás is volt.... Bence volt bent Vele, Ő is fogta le.... Amikor kijöttek sirva mutogatta a száját én meg szidtam magam, h micsoda anya vagyok, h ilyennek teszem ki az imádott gyermekem........


Konsti továbbra sem eszik, csak szopi+tápszer és fél banán....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Csajok, találtam valamit! Anya, taníts engem! c. könyvet le tudjátok tölteni itt, állítólag jóóóó!!!

http://anyakuci.multiply.com/video/item ... _engem.pdf

Na megyek is, most csak ezért ugrottam be, ma semmi időm nem volt jönni, talán holnap, jó éjt!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Peva - Ez igen! Múlt csütörötkön még nem tudott ülni Dorka! Nagyon ügyi!

Marek - Cicifüggők :wink:

Szöszke - Néha szerintem mindeki hagyja magát.

Ildi - Nagy általánosságban nem rossz az a könyv, de mint mindenben ebben is vannak egetverő baromságok! :lol: Nekem megvan. Ajiba kaptam.

Többiek, bocs, hogy nem reagálok, de pakolok ezerrel. Holnap indulunk Alsópáhokra! Valamikor a jövő héten majd jövök! Addig is pussszancs mindenkinek, vigyázzatok egymásra!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó reggelt!
Képzeljétek, Bori tegnap egész délután nem aludt, úgyhogy hétkor már fürdettem, utána meg úgy elaludt a cicin, hogy nem tudtam felébreszteni. Így nyolckor már aludt. Végül tízkor azért kért enni, de utána egy cumiszünettel reggel hétig aludt.
Mondjuk nekem jobban tetszik a régi rendszer, amiben van egy nagy délutáni alvás, és lefekvés kilenc körül...

Móni
MIlyen jókedvű Miki baba! És tényleg nem semmi combok... :lol: Ő még szopizik? (bocsi, de elfelejtettem :oops: )

Bettyna
JÓ utat! És persze irigy vagyok... :roll: MI nagyon szemezünk egy nyári Horvátországgal, de nem tudom, hogy lesz e rá keret, meg ugye azt se tudom, hogy Bori hogy bírná az utat. Ha nem, akkor marad belföld... CSak ugye a szállás belföldön is majdnem annyi, mint Horvátországban... :roll:

Zsuzsu
Szegény Ábel!!!
Az viszont tök jó, hogy a férjed bement vele. Laci nem menne, mert nem bírná nézni... :roll: Mert nekem olyan könnyű azt végignézni, amikor Borit bántják... :twisted:

Nyugtonmalac
Nem mehetnél inkább gyedre? Akkor többet tudnál jönni... :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik megjavultunk. :)
Tegnap hajlandó volt játszani a habtapin fél órácskákat egyedül. :lol:
Pisigyűjtés nem sikerült eddig - 2 zacsi mínusz (egyik kapufa, másik kakis lett), ma újra próbálom, de szerintem nem kell, mivel láztalan Dorka.
Azért ma leszaladok vele a rendelőhöz (szép a kert, addig is levegőzünk :) ) nézzen rá a torkára javult-e és mehetünk-e közösségbe. Elnéznénk tornára, plusz találtam egy új uszihelyet, holnap mennénk.
Esetleg ha mást is érdekel egy itteni anyuka ajánlotta: www.babamamauszas.hu
De ha végre eljutunk majd beszámolok.

Éva! Olyan klassz helyeket találtok! Ez az z.egerszegi is szuperül néz ki és jó áron van! Picit ugyan messze, de klassz.

Móni! Miki nem semmi erőben van! Nem felejtettünk el ám! Van, hogy összejönnek a dolgok el-eltűnünk hetekre. ;)

Sensievel mi lehet?

Nyugtonmalac! Én Egyszer próbáltam a módszered: nem volt eredmény, 40 percet bírtam "csak", Dorka nem aludt.
Ja, és múlt szombaton szintén - és utána benéztem a pelusba és be volt kakilva! Olyan lelkiismeret furdalásom volt! Pedig előtte benéztem a pelusba. :oops:
Nálam csak este vált be a siratás.
Nappal csak a séta. Ami ki tud akasztani, ha harmadszor kerekedsz fel egy nap....

Marek! Lázat mértél? Csak biztosa mi biztos alapon....

Ildi! Itt az dívik, ha van husi is a főzelékben elmaradhat a szopi (Dorka magától hagyja el néha, ha jó sok főzit eszik). Nem biztos, hogy minden gyerek megeszik 15-20 dekákat.

Zsu! Nálunk a bogyókra az olaj a főzelékbe lett a megoldás!
Dorka sem mindig eszik. Gyümi egyáltalán nem megy (max. pár kanál).
Főzeléket próbáltad? Krumplis alma? Nálunk az a kedvenc. :)
Én tegnap főztem rízst, ma azt próbálom a délelőtti gyümibe tenni.
Tejpép? Nekünk a doki írt fel Milupa HA tejpép, vacsira azt eszi Dorka - kizárólag meggy-gyel. Na, ezt hogyan kell írni. Amióta a fősulin is volt helyesírás nem megy annyira. Előtte max. vesszőhibáim voltak, de ott jól megtanítottak minden részletre. :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Egyszerre írtunk...mi múlt héten tettünk le Horvátországról. Majd jövőre, ha már tud menni Dorka. Egyszerűbb a parton.
Most egy kerti medencével szemezünk, ami vízforgatós. Valami közepes méretűre gondoltunk. Nyaralás árából kijönne. ;)
Csak kell mellé zuhanyzót csinálni, mert nem vagyok irigy, de a szomszédok imádnak átjárni hétvégén, és náluk nincs víz...csak lavórban fürdenek, ha fürdenek egyáltalán. :shock:
Van valakinek ilyesmi medencéje? Tapasztalat?

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


megint volt időm egyet kicsiníteni.tudom, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb...de hát tényleg szép, nem?

Kép

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


ja, és a Szöszke-féle eszmefuttatáshoz:

Mi nagyon vigyázunk, hogy ami neten keresztül megy kép ne legyen pucér....ás amit előhívatunk azon se. Legalább pelus legyen, vagy az ausztrál lányok ne látszódjanak. :oops:
Szörnyű emberek vannak.

A marketing cél meg egyértelmű. Engem nem zavar, ha küldik a szórólapkat, kuponokat. A munkahelyemen megtanultam hogyan kell a telefonos üzletkötőket lerázni. Szegénykék....néha durva voltam. Egyszer egy sráctól megkérdeztem, hogy ő tényleg ebből akar-e élni, mert ezzel a stílussal nem fog menni. :lol: Ő csak habogott és elnézést kért, amiért megzavart. :wink:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


ezennel tele van az oldal velem. bocsika :oops:

Tercsiről várjuk a híreket! Valakinek megvan a száma?

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap nem tudtam jönni, de ma átfutottam a témákat :wink:

Veronika...de édes Pálmi ahogy beharapta a kekszet :lol: Norbi is szopogatta már a háztartási kekszet.
De csak addig még meg nem olvadt a szájában , akkor kicseréltem.
Bár nem hinném hogy bajuk lenne tőle :wink:
Például most vettem egy Mildipépet Banános-piskótást -abban van glutén :shock: De úgy döntöttem hogy adok neki,
mert 6hós kórtól van, és mi mindjárt 7 hónaposak leszünk. :D

Ildi...azt mondják hogy minden új dolgot burgonyával érdemes bevezetni :lol:
A karfiol szerintem passzol is a burgonyához, már lehet beleturmixolni egy kis petrezselymet is :wink:
Ezt a forgás-hisztizés, nyöszörgést norbi is csinálja, ma is 6x mentem át hozzá éjjel! :roll:

Peva, Bangham...nagyon édes képeket hoztatok! :D
Bangham...én is el vagyok keseredve a remegős, kövér testem miatt :oops: :cry:
Járok tornázni, és sokat megyek Norbivak fel-le a dombon babakocsival.
Én este nem eszem szénhidrátot, és ebédre is csak sovány kaját(husi zöldkörettel, vagy főzelék üresen)
így próbálok fogyni. :roll: Nincs erőm nagy diétához! :oops:
Irigylem a lányokat akik ügyesen diétáznak!
Erről jut eszembe:
NyMalac...gratulálok a fogyidhoz! :D

Kersztallargia....olvastam a véleményeket!
Szöszke...köszi a linket! :D E szerint a paradicsommal kell vigyázni, mert a férjemnek van parlagfűallergiája! :(
Bár csak 3 éve jött ki neki. Szerintetek ez is számít?
Ne adjak Norbinak paradicsomot????


Bettyna...jó utat! :D

Tercsimama...már hazajött tegnap, nem?
Remélem minden oké! :D
VÁRUNK VISSZA!!!!!!!!! :D

Sajnos most mennem kell, Norbi nyüsszög!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ma megint üvöltős, nemakarokaludniazértsealszom napunk van... :roll: De én nem tudom tíz percig sírni hagyni. Szerintem max. egy perc amit kibírok, utána bemegyek vígasztalni. Így viszont a gyerek nem érti, hogy mi a játék lényege... :roll: Tudom, hogy elrontom, de akkor se megy... :oops:
Mondjuk most végre csend van, de jól megizzasztott... :roll:

Peva
Gondoltam, hogy ez a pisigyűjtés nem olyan egyszerű... :roll: Nem is tudom, hogy gondolják. Van olyna gyerek is, aki addig nem pisil, amíg rajta van a zacsi... :roll:

LKata
Eddig is adtál paradicsomot, nem? Nekem a dokim azt mondta, hogy paradicsomot egy éves koráig ne adjak. Nem mintha adnék a véleményére, mert azt is mondta, hogy ne adjak meggyet... Azt meg miért ne? Főleg amikor itt lesz a szezonja. :roll: Végre van valami, amiből frisset tudok majd adni, ráadásul már rég lehetne adni, erre ne adjak... Na persze!

MTücsök
Mi van veletek????

Tercsi
Hogy vagy????

marek
 
 


folyt. tegnapról

éva: nagyon jól néz ki az etetöszéketek. hasonlót néztem ki magunknak, csak az a baj, hogy ezek elég drágák.ha jól emlékszem ez az a szék, amit 8 éve vetettek és több gyereket is kiszolgált ugye?
anyósod :evil: . én tuti, hogy haza zavartam volna. erre azt mondják, hogy több a kár, mint a haszon. :roll:

ültetés: tanácsadáson növérke mondta, hogy sokan felültetik a gyereket, körbe párnázzák, hogy ne döljön el. Na ezt nem szabad csinálni, csak ha má megérett rá.

sensi: köszi.

szöszke: én nem csináltam semmit,magától leszokott az éjjeli szopiról, most meg vissza szokik :roll: :evil:

clau: én is ugyanolyan tipus voltam mint te.165magas 45kg.nekem is mindig azt mondták, hogy túl sovány vagyok, de én úgy éreztem jól magam. most meg dicsérnk, hogy ezzel a pár kg pluszal milyen jól nézek ki, illik nekem, de nekem ez nem tetszik. te hány kg vagy most?

inez: hát a te anyósod se semmi. lekurvázni az unokáját??? :shock: :shock:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá, totál kész vagyooooooooook!!! :?
Tegnap, vagyis ma 1-kor kelt a kiscsaj és 4!!!!!!!!!!!!!!-ig fent volt :roll: Először a szokásos: hasra fordul állandóan, én fordítom vissza, aztán próbálok aludni, majd 1-2 perc múlva újra hason és hintázik :evil: :x Ezt csináltuk kb. 1 órán keresztül. Aztán jött a cumi is kiesik project, cumi vissza, én ágyba vissza :roll: Már hajnali 3 volt, Zoli is felkelt, kivette, sétált vele, már sírt, a végén kettőnk közé tettük (ezt hajnalban szoktuk csinálni, ha már nem bír visszaaludni, de még aludnánk, kb. 5-5:30 körül), de ez se segített, a végén már nagyon sírt, tuti a fog :cry: Adtunk neki Nurofent, mert a Dologéllel hiába kentem, ugyanúgy sírt. Ez se használt, majd kivittem, cicire tettem, 20 percig evett és bealudt, így tudtunk aludni 7-ig :roll: Azóta evett, kakilt, játszott és kb. 1 órája az ágyában szenved, ugyanúgy hasra fordul, én visszafordítom, jön a szokásos altatási rituálé, de semmit se számít :? Totál fáradt vagyok, most kijöttem tőle, ja, közben már kiporszívóztam az egész lakást is, de nem aludt el, most meg valaki durván kalapál a házban :evil: Nagyon-nagyon-nagyon fáradt vagyok!!! :cry: Eddig ha megkérdezte bárki, hogy zavarja-e a fogzás, mondtuk, hogy á dehogy, észre se lehet venni... na most jól megkaptuk.

Na bocsi, nem akartam panaszkodással indítani, de most is ott nyűglődik szegény, fordul mindig hasra, most sikongat és nem alszik el, pedig kb. 5-6 órát aludt összesen éjjel :shock: :?

Marek - nyugi, én sem bírom hagyni sírni :? Most "csak" visong, de ha már sír, mindig bemegyek, nagyon rossz hallgatni, mert úgy sajnálom szegényt :cry:

Na sírás van, megyek, jövök ha tudok :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


éva: nagyon csini vagy.neked is köszi a köszöntést.

peva: dorkának jobbulást.milyen szépen ül már :wink:

moni: ne félj, nem felejtettünk el. örülök, hogy fiadat nem kell müteni. nem semmi cobok :shock: :lol:

zsuzsu: szegény Ábi

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


na végre végig olvastam
nálunk se valami jó a helyzet.
kezdéskor elég jól indult a HT. igaz, hogy nem tetszett neki, de szépen lenyelte a kaját. most meg azt csinálja, hogy nem nyitja ki a száját. és ha mégis sikerül beadnom neki a kaját, nekiáll bokákolni és majd meg fullad. MOST ILYENKOR MI VAN? ilyenkor mindig fealdom és megeszem helyette. se gyümölcs, se zöldség, semmi nem tetszik neki.
tegnap férjem mars csokit evett, amit poénból odarakott a szájához.ha láttátok volna hogy rácuppant :shock: :shock: :shock: .de szerintem ez még egy kicsit korai lenne 8)

az alvással is gondok vannak. már egy ideje szépen végig aludta az éjjeleket. 21,30kor elalszik és csak 9körül szokott ébredni. most meg 1x vagy néha 2x is felébred szopizni én meg nagyon kivagyok töle.ö bezzeg nyugissan kialussza magát délelött.
mostanában úgy néz ki az alvás, hogy 7kor szopizik, vissza alszik 8,30ig, pelus, játék, próba evés /kudarcal/ szopi, és 10 vagy 11 körül megint alvás

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Úrég, lehet hogy elrontottam a gyereket :shock: Néha csináltam olyat, hogy amikor nagyon nem tudott elaludni egyedül, kivettem a kiságyból, lefeküdtem vele a mi ágyunkra, ő oldalra fordult, szembe velem, fogta a nyakamat és úgy aludt el és aztán visszaraktam az ágyba. Kb. 4-5X csináltam így... most is kivettem és rögtön elaludt így... remélem nem szoktattam rá???!!! :roll:

Móni - Miki de édes, szuper a jegesmedvéje :lol:
A combok igazi rágnivalók :wink:

Zsuzsu - én nem találtam, de lehet, veszek majd sima céklát és megpróbálom megcsinálni. Nálam az a gond, hogy én amúgy nem tudok főzni :oops: :? Amiket eddig csináltam, mind megette, de ezek "csak" pépek, persze ezzel kezdődik minden, azért egy főzeléket meg tudok csinálni, de nagyon nem vagyok ügyi :cry:
Köszi a karfiol főzés ötletet, most amúgy zöldborsó következik.
Konstinak talán bejön a cukkini, nálunk nagyon-nagyon ízlett Lottikának, csináltam répával és almával, az utóbbi jött be jobban.
Istenem, szegény kicsi Ábelkisherceg :cry: Biztos szörnyű lehetett párodnak bent és persze neked kint :cry: De a lényeg, hogy túlvagytok rajta, amúgy van ilyen, hogy a nyelve túl feszes vagy miért vágták meg? :roll:

Vettem Univer zsenge zöldborsófőzeléket, bio, úgy gondoltam, ezzel kezdem, nem én csinálom meg, 2 üveg elég lesz kóstolásnak, ma kezdem. Aztán ha bejött, megcsinálom majd én is, de szerintem úgy, hogy az egész zacsit megfőzöm, passzírozom és úgy lefagyasztom, szerintetek az jó úgy?

Bettyna - talán már elindultatok, de kívánok nagyon-nagyon jó pihenést az egész családnak és sok-sok képpel gyere vissza!!!

Peva - meggyel :lol: Igy írják :wink:
Örülök, hogy láztalan Dorka és a kép tényleg nagyon szép!!!
De te szopi előtt kóstoltatsz, igaz?

Mert én most megmértem, hogy hogyan eszik. Szopi előtt a főzelékből 110 grammot evett, szopi után pedig 60 grammot. A védőnő azt mondta, hogy akkor lehet kiváltani egy szopit, ha legalább 150-200 grammot megeszik a főzelékből. Amúgy én még nem szeretnék kiváltani egy szopit se.

LKata - a védőnő azt mondta, amikor itt volt, hogy a petrezselymet max. addig rakjam bele, amíg fő a krumpli (vagy más) és utána vegyem ki, mert a kis darabok feltapadhatnak a szájpadlására :shock: Csak az íze kedvéért mondta.
Karfiolt most eltolom kicsit, mert írtam, hogy vettem üveges borsót és amúgy szilvát is, most ez a kettő fog menni.

Képzeljétek, viszont a sárgabaracktól lettek pöttyök rajta, 2 nap egymás után is, úgyhogy azt nem adok többet. :roll:

Glutén!!!!! A Kismama újságban van egy rovat, ahol az orvos válaszol a kérdésekre, egy gyerekgyógyász-gasztroenterológus és ezt írja: "Mostanában jelenik meg az új szakmai ajánlás a csecsemőtáplálással kapcsolatban. Örvendetes tény, hogy a szakértők között szoptatási szakértő is helyet kapott. Az új ajánlás a legújabb nemzetközi kutatások eredményeit is figyelembe véve azt mondja ki, hogy a gluténtartalmú gabonák első kóstolgatására a négy-hét hónapos kor a legjobb a lisztérzékenység (cöliákia) megelőzése szempontjából. Mivel a kizárólagos szoptatást hat hónapos korig javasoljuk, a hozzátáplálás féléve korban kezdődik, ekkor, de legkésőbb hét hónapos korig célszerű elkezdeni a gluténtartalmú gabonák bevezetését a baba étrendjébe."

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi ....ezt a Glutént jó hogy írtad :D Nagyon megnyugodtam! :D
Akkor nyugodtan adhatom a babapiskótás Mildipépet (írtam fennt, hogy glutént tartalmaz)már nem aggódok e miatt.
Sőt, nem parázok ezentúl akkor sem ha egy kicsit jobban megszopogatja a háztartási kekszet! :wink:
Petrezselyem....ha csak a fulladásveszély miatt nem szabad az hülyeség! :?
Akkor a védőnő még nem használt botmixert! :wink: Ugyanis mindent krémmé lehet vele pépesíteni! :D Nagyon jó!
Én frissen fogom a főtt krumplihoz adni és úgy turmixolom! :D

Sajnálom hogy ennyire megvisel benneteket a fogzás! :( Sajnos nincs tippen hogy lehetne enyhíteni. :roll:
Azt a homeos izét nem próbáltad? Chamomilla asszem.

Tényeleg Emmalena...ti jól vagytok már?Ti is nagyon szenvedtetek a fogzás miatt.

Marek...adtam paradicsomot, de lehet ezentúl csak heti egyszer kéne, nem?
Áááá, a fene se tudja már ezt követni. :roll:
Viszont a meggyet én se értem :? Úgy tudom az alma után már az elején adható (akár 4 hós kortól).
Mi 5 hónaposan kezdtünk meggyet enni.

Timi....nem lehet hogy sűrű a pép amit adsz? Norbi ugyanígy bokákolt néha, és nem nyitotta ki a száját.
Volt hogy sírva fakadt, mert szomjas lett vagy nehéz volt nyelnie. :roll:
Higítottam és minden 4-5 kanál után vizet is adtam neki. Jól ivott is. :shock:
Mindent hígabban adok, mint egy lágyabb joghurt olyan állagút, és azóta nem bokákol! :wink:
Sőt akkor sem evett mikor megérzett egy darabot a pépben, tehát mindent krémmé kell turmixolnom
(nem elég ha reszelem).
Ja, és sokkal nagyobb a folyadék igénye mióta HT van! :D

Remélem tudtam segíteni, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Móni
Nagyon szépek a fiúk és nagyon kis husi Mikike combija!!!!

Peva
Nekünk már négy éve van egy 3,6 x 0,9 m -es kerek medencénk, ebben is van vízforgató, létra stb. mi nagyon szeretjük, annak idején 25ezer Ft-ért vettük (kaptuk anyukáméktól ajándékba). Teszek fel majd róla képet is.
Imádják a gyerekek és tényleg tartós is, jól bírja a strapát, pedig a mieink állandóan ki-be ugrálnak benne.

Zsuzsu
Nálunk az ikreknek van lenőve a nyelvük, mégis már nagyon korán elkezdtek beszélni, sőt egy kicsit pöszék is voltak, de már azt is kinőtték meg a logopédus is segített sokat, szerintem nem amiatt nem beszél, egyszerűen ő ilyen, a barátnőm kisfia is 3 éves koráig meg se szólalt, aztán ahogy bekerült az oviba egyből megeredt a nyelve. Szóval ne aggódj emiatt szerintem.

Ildi
Sajnálom Lottikát, de majd csak kijönnek azok a fogacskák és újra a régi lesz minden.

Peva
Jó, hogy ennyit írtál, nem baj, ha veled van tele az oldal!!!
Csodaszép kislány Dorka, azok a szemek!! Lesz gondotok a fiúkkal!!

Timi
Igen, ezt az etetőszéket lassan 8 éve vettük, használat már lehet, olyan 10-15 ezerért ilyen széket kapni, amúgy olyan 30 ezer körül van az új ára, én mázlista voltam, hogy 5000-ért meg tudtam venni.

Lkata
Nagyon édes Norbika a kiságyban, mostanában Áron is így ébred mindig, az ágy másik végében nagyon boldogan.

Megyek ebédelni, rakott káposztát főztem és már nagyon kívánom, nem várok délig az biztos, és most Áron is alszik.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Peva

Ezeket a képeket találtam a medencénkről:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Tavaly nyár végén vettünk egy ugyanilyen medencét csak nagyobbat 4,5 m x 1,2 -est, még nem próbáltuk ki, azért vettük meg, mert egy ismerősöm a Tescoban dolgozik és szólt, hogy nagyon olcsón tud szerezni medencét (15.000Ft volt) és hát ennyi gyereknek már elkel egy nagyobb medence. Remélem, ez is olyan szuper lesz, mint a régi. A régit meg elrakjuk tartalékba, hátha ez mégsem lesz olyan szuper.
Amúgy ennek az újnak a mostani ára 50.000Ft most a Tescoban.
Lassan már felállítjuk, majd küldök erről is képet.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva.... köszi! :D
Nekünk is ilyen medencénk van, remélem jól felmelegszik a vize, és Norbika tud benne fürödni! Már várom! :D

Ildi...azt elfelejtettem, hogy én is adtam Norbinak Univeres zöldborsót két napig, pici krumplival keverve
és elég sokat pukizott tőle, és nyűgös volt :( Lehet nálatok nem okoz majd gondot, de mi megszenvedtük :roll:
Pedig nagyon ízlett, azt hittem ez lesz a kedvencünk. :?

Már elmúlt a sárga nózi, lassan adhatok sütőtököt megint! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi

Szerintem pár alkalom miatt még nem lehet "elrontani" egy babát, most egyszerűen csak ezzel tudtad megnyugtatni, mert most nyűgösebb napjai vannak, ne aggódj, ha már nem lesz ilyen nyűgös biztosan elalszik a szokott módon is.

Mi is üveges bébiétellel próbáltuk ki egyik nap a zöldborsót, ízlett Áronnak (mi nem?), kicsit pukizgatott tőle, de nem volt vészes.

Lkata
Én is adtam már paradicsomos krumplit Áronnak és semmi baja sem lett tőle.

Sz.Bettyna
Én is nagyon jó pihenést kívánok nektek! Meglátod szuper az a hely, nagyon jól fogjátok érezni magatokat abban biztos vagyok!!!

Megyek, mert felébredt Áron.
Mostanában egész nap a nyálát fújja, még cicizés végén a tejet is kifújja, csinál másnak is ilyet a babája??

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Timi, Lkata
Mit jelent az a bokákol? Öklendezik?
Nekem is akkor csinált ilyet Áron, amikor csak reszeltem az almát és egy picit darabos volt, aztán összeturmixoltam és már simán megette.
Próbáld te is a botmixert Timi, (ha nem azzal csináltad).

Kép

Kép
éva75
 
 


Igen, bokákol= öklendezik :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Nahat, ezt a szot meg en sem hallottam :o Enyem Miki is furan viselkedik eves kozben, sir, ragja az elokejet, nyomja a szajaba a kezet, megis tatja a szajat... Sokszor nem tudom mi baja lehet, abba is hagyom :? De lehet, Lkatanak van igaza, az allaggal van baj, illetve, h itatni kell kozben :roll: :roll: ma itattam, es jobb volt. Kulonben egesz mostanig nem birtam belediktalni a vizet, gyakorlatilag nem ivott meg semmit egy kis gyumilet kiveve, de arra meg nem akartam szoktatni. Most mar remelem beindul a vizivas, foleg zoldsegeves kozben probalkozom majd vele :wink: :wink:

Marek!
Igen, Miki szopizik, ugyhogy o is ettol hizott el, ha erre gondoltal :lol: :lol: Sot, a kepen meg gyakorlatilag nem is evett mast, csak gyumit forgatott a szajaban. vagy lehet, h pont ezt hivjak nassolasnak? :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Peva!
Dorka kivulallo szemmel is szep, de igazad van, szerintem is miki a legszebb :lol: De majd figyelmebe ajanlom Dorkat es a tobbi topicos csajt :wink: :wink:

Koszonjuk a bokokat, azutan jottem ra, h nem is combik, hanem labszarak :o :o :shock: :lol: :lol:

bettyna!
Jo utat es pihenest!

Zsu!
Egyutterzek :( hatha megis segit valamit :roll:

Lkata!
Veled is egyutterzek :roll: Kitartast, nekem olyan keves az onuralmam, most is csokis bogyokat szopogatok :oops: Pedig valamikor olyan ugyes voltam, a cigirol pl egyik naprol a masikra szoktam le, azota slukk sem volt...

Ildi!
Sajnalom, csak lezeng ez a fogzas is, majd akkor ti hosszabban pihentek. mi meg sehol sem tartunk, megis minden fogzastrunetet produkaltunk :roll: En mar konyorgok, h jojjon ki az a fogacska, h l;egalabb lassam miert szenvedunk. :roll:

Komp:
En sem az ordogot latom benne. tapasztalat: Zsolti hasznalta, igaz eleg keson, ugy 8-9 honapos kora korul. nagyon elvezte, kitarult szamara a vilag. Amugy kuszott, maszott, ult, felallt, mindent, amit kell csinalt, 10 es fel honaposan elindult, azota szalad :lol:
Kulonosebben nerm tervezem Mikinek, itt biztos nem lesz, majd juliusban, ha hazamegyunk, meglatjuk. (hogy kolcson adja-e a szomszed :wink: :lol: )

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Ildi!
Ezt ugy kell erteni, h akkor meg gyorsan alljunk neki glutenos kajat adni? :o Akartam kerdezni: olyanok is adnak ragcsalni kekszet, akiknek a babajuknak meg nincs foguk? Vagy reszelve adjatok? Most benazok :oops:

Eva!
De jo a medence! Irigy :mrgreen:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Móni, én úgy adom a Hipp babakekszet, hogy üvegreszelőn belereszelem a lereszelt almába vagy őszibarackba, hogy dúsítsa azokat, megszívja magát a keksz és úgy már ehető. Én még nem mernék egy egész darabot odaadni, mert az a két kis fog alul nem elegendő, hogy rendesen rágjon, de arra igen, hogy kisebb darabot véletlenül leharapjon és ha megakad a torkán... védőnő sem ajánlotta, sőt, azt mondta, hogy amíg nincs elegendő foga, addig nem szabad ilyesmit a kezébe adni.
Ha már adtok gyümölcsöt, a lédúsba bele lehet reszelni, ez biogabona hozzáadásával készült, de biztos van sokféle bébikeksz, én ezt láttam meg először a polcon és amúgy is bejön a Hipp.

Éva - tök jó a medence!!!

Pép sűrűsége - én valahogy mindig elég sűrűre csinálom, valszeg azért, mert nem spórolok a krumplival (de már megeszi szépen) és nem szokott öklendezni Lotti. Persze ott van a csőrös pohár, benne folyadék, ha mégis, de szépen eszik, én nem is panaszkodok, tényleg ügyesen, tegnap 1,5 banánt is sikerült letolnia uzsonnára cici után!!! :roll:

Megvettük tegnap a homeós bogyót a fogzásra. Óránként lehet 5 bogyót vízben feloldani, tegnap kétszer is kapott, este 8kor és 9kor, de hajnali fél 2-kor megint sírva ébredt, úgyhogy rögtön kapott Nurofent és aztán aludt háromnegyed 6-ig, akkor felkelt, betettem közénk és nyomta 7-ig. Szóval inkább a fájdalomcsillapító segít, csak nem tudom, vajon azt meddig lehet így adni? Fogzásra is írják, csak mégse akarom minden este megtömni vele a gyereket :roll:

Na megyek, ma kerti partira megyünk, egész nap kint leszünk, kell is a jó levegő, jó pihit mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


És még egy érdekesség a Kismamából:

"A császármetszéssel született kisbabák többségét azonnal megfürdetik, felöltöztetik és inkubátorba teszik, míg a simán született babák már sok szülészeten rögtön összebújhatnak édesanyjukkal. Miért legyenek hátrányban a császáros babák?
Az édesapa ugyanazt a melegséget, szeretetet nyújthatja a picinek, mint anyukája. A Péterfy Sándor Utcai Kórház szülészetén meg is kaphatják mindezt. Nézd meg a www.youtube.com oldalon a saját szemeddel. Írd be a keresőbe a korai szőrkontaktus szavakat!"


Itt van:
http://www.youtube.com/watch?v=beF7ayuKx1w

Meg kell hogy mondjam, majdnem elsírtam magam, annyira de annyira megható!

Szép hétvégét!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Ismét gép elé kerültem! Nagyszülőknél vagyunk, kaja kész, mama altatja, így végre netezek! :lol:

Betöltöttük a 8 hónapot és még mindig nincs 1 db fogunk sem!
De a kiflit ezerrel rágom! Olyan édes, ahogy végig csócsálja az egészet, aztán ha már nincs kemény felülete, akkor köszöni szépen végzett vele! Anya meg megeheti a kissé szottyos kiflit! :lol:

Ildi! Azt hiszem te kérdezted a riszt! Én ugyan azt adom neki, amit mi megeszünk riszt! 1-szer kipróbáltam a tasakosat is! Az nem ízlet neki, a rendes főzős risz viszont bejött!

Glutén! Én már babapiskótát is adtam neki lereszelve! A védőnővel történt beszélgetés után úgy gondoltam, hogy egy kicsit jobban neki bátorodom, mert nálunk a családban, egyik részről sincs semilyen allergia! És valamikor el kell kezdeni mindent! Eddig szerencsére semmi kajával nem volt gond, illetve a körténél a pocakfájás, de azt is szoktam neki adni 1-1 délelőtt, hogy szokja a szervezete azt a fajta emésztést is!

Komp! Nekem volt és az még meg is van! Le fogom hozni anyuéktól a padról és ésszel néha néha bele teszem! Én csak az eséstől félek, mert ha az a küszöbben megakad, akkor igen csak fejre eshet a gyerek!

Ülés! Máté csak ezt hajlandó! Élvezi, visszahúzza magát, ha eldől hátra és tettem mögé párnát, akkor már onnan is! Csak a teljes fekvésből nem tud még felülni! A védőnő megnézte és nekem már csak az állásra mondta, hogy azt még neki ne, mert nagyon kifelé, illetve oldalra tolja a fenekét és ezért lehetne gerincferdülés! Majd ha már majdnem megáll egyenesen akkor!

Na most konkrétabban visszaolvasok! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Pép sűrűség! Megszokják! Odájig jutottunk, hogy most már csak villával kell összenyomkodni mindent! Persze cicizés után egyből nem fog menni, hisz igen sok a különbség a két állag között! Egyre darabosabbra csináltam neki és hozzá szokott! Ha néha néha öklendezett, akkor adtam neki vizet, levet stb. és simán evett utána! Mostanra az ínyével már nyomkod össze - fog ugye nincs - ha nem elég pépes neki! :lol:

Ildi! Homeósbogyó! Én is adom már vagy 2 hete, igaz csak reggel, este, de abba maradtak az éjjeli felsírások 1-2 nap után! Kitartást!

Bangham! Nincs Máténak ugye foga és mégis oda adom neki a kiflit, babapiskótát, igaz a kekszet még nem adtam, hogy rágjon! Akár 1 éves korig is fogatlanok lehetünk, így viszont ugyan úgy megtanul rágni! CSak most még az ínyével, szájpadlással, nyelvvel kombinálva!

Fogyókúra! Ügyik vagytok csajok, hajrá mindenkinek! Én úgy érzem, hogy most nincs rá szükségem! Na nem az alakom miatt! Hanem azért mert már alig jut időm enni egész nap! Mindig teszek-veszek, sétálok, játszok stb.! Este meg igyekszem figyelni, hogy ne pótoljam az egész napi kiesést! :lol: Ha meg Máté elindul ...... :lol:

Ildi! Dehogy rontottad el a gyereket! :wink: Én már annál inkább! :oops: :lol: De valahogy nem bánom!
Máté bárhol elalszik, de egyedül nem! Valakinek ott kell lennie! Aztán már persze ott lehet hagyni! Este többször alszik velünk, mint a kiságyban! De akkor legalább alszik! A kiságyban is el van, nem sír csak felébred, játszik, hasra fordul aztán meg nyöszög, aztán cumit kér, majd vizet, aztán már hajnal van evés idő! Tehát ha aludni akarok, akkor inkább velünk van! :oops: Gondolom más lenne, ha nem 1 szobás garzonban laknánk! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Tercsimamáról hírek????????????

Sírás - nekem nem megy! Gyenge vagyok! Bár már sokkal nagyobb különbség van mostanra a sírás és hiszti között! Leglátványosabb! Van könny, nincs könny! Tegnapelőtt vágtam a körmét és a másik kezéből elgurult a játéka! Azt a "sírást"! Úgy megharagudott rám! Fú látni kellett volna! Csak apa nyugtathatta meg, az ő vállán hüppögött és nézet rám, ha vissza akarta adni az apja ismét "hiszti"! Másodszorra már jót mosolyogtam, hogy mennyire haragszik a kis szaros anyára! :lol: Elsőre azért zokon esett! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Zsu! Köszi a párolós tippet! Azt hiszem gyereknapra azt kapunk, meg etetőszéket! Már ki is néztem! :lol: Remélem beválik! :lol:

Keresztelő! Tegnap megvettük a ruhát! De nem hófehér lesz, hisz szeretném még 1-2-szer ráadni! :lol: Elvileg most májusban meg is lesz a keresztelés! De semmi banzáj, csak mi, meg a keresztszülők! A válság ugye! :twisted:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bocsi csajok, azt hiszem ennyi! Ébredés van! :arrow:
(Pedig még úgy f.....nám a szót!) :oops: :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ildi,
nálunk is a császár után apánál volt Pálmi vagy 30 percen át (engem altattak)

Sajna nagyon nem sikerült visszaolvasnom, még a HIPP kekszhez annyit, hogy gyorsan szétolvad a szájában, Pálmi elszopogatja, van hogy letörik egy kis darab a szájába, de szétolvad. Pedig még nincs foga.

Tegnap körtét is úgy kapott, mert annyira omlós volt, hogy késsel daraboltam fel és elszopogatta, szétmállott a szájában. Nem volt semmi gond.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi...én meg is könnyeztem ezt a videot! :oops: :D
Visszagondoltam milyen hatalmas érzés volt mikor én feküdtem ott, és izgatpttam vártam hogy a ponyva
mögül kiemelik a babámat! :D

Na, Ízlett a zöldborsó Lottikának? Nem bántotta?

Hippes kekszet nem mertem megvenni mert 8 hónap volt ráírva! :shock: Vagy van ami 6 hós kortól adható?

Bettike...Gratulálok a 8.hónaphoz! :D Azti hogy rohan az idő! :shock:

Vett a férjem a Dm-ben HIPP Paradicsomos Cukkínit tésztával 6hós kortól adhatót :shock:
Milyen tészta az ami már adható???? :shock:
Meg Zsenge zöldségek Marhahússal :D azt lehet megkóstoltatom vele holnap!
Ma burgonyát főztem neki egy kis almával, sokat megevett, de mégis elöbb már nyafizott (2,5órája evett) és
még benyomott 120ml tápszert is! :shock: :D
Jó élelmes gyerek! :D
Szerintetek kevés neki az adagja? Majdnem 220ml főzelékeket benyom!+még iszik 1dl vizet hozzá! :shock:

Na, most mennem kell, megyünk anyósomékhoz.

Képzeljétek meséltem hogy megyünk esküvőre 16-án oda is sütöttem volna....
Tegnap este meghalt a vőlegény apukája, daganatos volt már 3 éve, de most 3 nap alatt lett ilyen beteg! :cry:
Elmarad a lagzi is!
Szegények, úgy sajnálom őket. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A HIPP babakekszre ez van pontosan írva:

"6 hónapos kortól: Főétkezések között pép formájában fogyasztható. Morzsoljon szét 2-3 db HIPP babakekszet, majd öntse rá a baba életkorának megfelelő menyiségű fogyasztásra kész tápszert vagy gyümölcslét és rövid ideig hagyja állni.

8 hónapos kortól: ha már kibújtak a baba első fogai, a HIPP bbakeksz főtkezések között fogyasztható"

Most jöttünk meg egyébént egy szülinapi buliból, Pálmi követelt a kajámból, így adtam a szájába petrezselymes főtt krumplit, ami zsiradékban volt forgatva. Simán megette, mondjuk az is elég puhára, omlósra volt főzve és kis darabokban adtam a szájába. Csak nem mertem sokat a zsiradék miatt. De lényeg, hogy nem volt pépesítve és meg tudta enni fogak nélkül is...

Amúgy mi is kipróbáltuk a husit a héten, bébiételben brokkolit pulykahússal és szerette! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi, nagyon édes a videó, különösen amikor 2:50 körül a baba megpróbál szopizni apuka cicijéből. :D
Nálunk épp fordítva van a nyűglődés, mert Gergő csak hason tud aludni, és éjjel, amikor átfordul hanyatt, akkor óbégat, hogy mentsük meg. :D

Lkata...ez szörnyű. :( Esküvő előtt meghal egy családtag...

Keresztelő: mi még mindig nem szerveztük meg. :oops: Pedig az eskető papunknak már jeleztem télen, hogy igényünk van rá.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke és pont az örömapa! :( A haverunk apukája! :( Ugyhogy temetésre megyünk nem esküvőre!

Veronika...köszi, nem tudom akkor a férjem mit olvasott??? :roll: Ő beszélt le róla.

Lenne egy fontos kérdésem: Ti nem vettetek észre a gyomra felett egy porcos dudort? Olyan mint egy csomó,
picit porcos tapintású :( Kicsit aggódom mi lehet?
Azt hittem hogy a szegycsomt csúcsa, de az alatt van! Mutassam meg orvosnak?
Aztán apum mutatta hogy neki is van ott olyan dudor, szerinte normális.
Mert azt tudom hogy a sérv nem ilyen és az a hason van vagy a köldök mellett.
Nem tapperolnátok ti is meg a gyerekeket? :roll: Köszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Köszönjük a kedves szavakat, Ábel jól van. Néha mutogatja a száját, de nem hinném, h fáj neki.

Marek!
Úgy látszik szerencsés vagyok, Bence "igazi férfi" :lol: :wink: és erős tud lenni. Vérvételre is Ő vitte be, a szemészetet viszont én válaltam :)

Peva!
Gyönyörű a lányod!!!!!!

Kipróbáltam az olajat a főzelékbe, de egyenlőre maradtak a bogyók... :shock: :o
Tejpép sem kell Konstinak. Ma már kínomban a csirkelevesből turmixoltam neki, gondolván hátha jobban megeszi, mert abban vannak fűszerek...de nem! Így sem kellett......
Már arra gondoltam, h várok, amíg annyira éhes lesz, h "bármit" megeszik, de nincs erőm kínozni....

L.Kata!
A keksz témához:
http://www.hipp.hu/hipp/termekek/reszle ... a/kekszek/

Nálunk nincs dudor.... Ha aggódsz mutasd meg a dokinak, de ne rohanj vele az ügyeletre.

Zöldborsó: héj nélkül....

Éva, Ildi!
A nem beszélés miatt volt Ábinál a beavatkozás. Normális esetben tudni kéne nyelvet ölteni, de neki nem megy....

Mindenki a sötétben tapogatózik. Biztosan én is túlaggódom a beszéd témát, de nagyon nehéz így. Értelmes, okos, de nagyon hiányzik a beszéd. Biztosan behozza a lemaradást, de a magatartási gondok is emiatt vannak. Mindent meg akarok tenni érte, képtelen vagyok várni. 2,5 évig vártam....

Velünk nincs semmi extra. Konsti dumál ezerrel: babababa, bábábá, jejeeeeeee :lol: :lol: :lol: Ilyeneket mond, mindezt kiabálva is.... Nagyon szereti, ha énekelek, (Ábel kevésbé :lol: :lol: :lol: )

pussz!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu 72, és a pszichológus sem talált semmi bajt, ugye? Mintha említetted volna régebben, hogy voltatok ott is...
Sokat gondolkoztam Ábelen...biztosan 100 %-ig ki tudja fejezni, hogy mit akar, ti pedig 100 %-ig megértitek. Nem lehet valamit trükközni? :? Gondolom, már azt is próbáltátok, hogy úgy tesztek, mint aki nem érti... :( Itt a fórumon mesélte valaki, vagy a mi családunkban volt...(??), hogy az egyik szülő eldugott a gyerek szeme előtt valamit, és aztán a másik szülő kereste direkt, és a gyerek kimondta élete első mondatát: "az xy a szekrényben van..."

Születéskor sok gyerek nyelve le van tapadva... Gergő zárójelentésén is ott van, hogy valamit kellett vele csinálni...szerintem felszakították, vagy felvágták...valami minimális beavatkozás volt.

Lkata, a férjednek nincs olyanja? Nálunk a lengőbordák előtti utolsó bordák kiállnak, egy bumszliban végződnek, mint a férjemnek. :D
Orvosnak megmutathatod, az biztos nem árt. Nem akarok tolakodni, de esetleg fotó? Hátha Linh ránéz itt... :)

Kép
szöszke
 
 


Épp csinálom az adóbevallásomat. :? nagyon kínlódom vele :(

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Ditkotban, ahol egy vasutmuzeum van. Szuper volt, ido jo. A megcelzott kozonseg elsosorban Zsolti volt, no meg aposom, aki vasutas volt az o idejeben :wink: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Köszi a dicséreteket. ;)

LKata! Husi is van a főzelékben? Hátha akkor laktatóbb.

Zsu! Salátafőzeléket próbáltad már? Nálunk az volt az áttörés (pedig semmi íze) - abból evett meg először kb. 2 dl-t. És az picit hajt is.
Éheztetés nem jó, mert akkor olyan éhes, hogy hisztizik és akkor már csak a cici jó. (mi szopi előtt eszünk)
Tejpépet Dorka csak egy kis meggyel hajlandó megenni - akkor nem túl édes.
Dorka sem túl jó evő, csak ha van kedve. :)

Nálunk tegnap ebédnél sztrájk volt, 3 kanál után addig sírt, amíg nem kapott cicit. Most, hogy olvastam az ivás/evés tippet ma kipróbálom. Ebben a melegben hátha úgy jobban csúszik, ha közben ihat is (eddig nem mrtem, nehogy elvegye a kaja elől a helyet).

Ildi! Nurofent csak 3-4 napig szabad adni. Inkább add a homeóst, nem azonnal hat. És kend be az ínyét lefekvés előtt Dentinox-szal.
Szerintem pár nap alatt el lehet "rontani", nálunk is 2 nap betegség alatt ölbebaba lett, de 2 nap alatt helyrejött.

Móni! Szépek a fiaid! Zsolti milyen szőke! Miki haja is világosodik?
Dorka szinte fekete hajjal született, de már kb. olyan, mint most az enyém - világosodik folyamatosan.


Szöszke! Jó, hogy írod, fel is hívom a munkahelyem még nem küldték el az M30-ast. :oops:

Bettike! Máté mászik? Vagy rögtön menni akar? :lol: Megvígasztalna, mert annyian másznak már, Dorka még nem is térdelt fel. Forgolódik, kúszik hátra, bejárja a nappalit a maga módján.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Szöszke....Képet nem tudok mutatni, mert úgy nem látszik, csak érzem! :roll:
De valószínűleg az lesz amire te gondolsz.
Azóta kicsit megnyugodtam, de azért ha megyünk a 7hónapos mérésre(csütörtökön) megmutatom a védőnőnek.
Köszi! :D

Peva....husit csak heti 2-3x adok neki! Nem hinném hogy jó ha minden nap kapna.
Csak elsavasítja a szervezetét a sok husi :roll:
De igen akkor kicsit laktatóbb szerintem is.
A férjem volt ilyen beles az anyósom szerint, mégis vékony felnött lett! :wink:
Norbi 3x kakil, úgyhogy tuti jó az emésztése! :wink:

Tegnap tök jó nyári idő volt! :D Az ismerőseink pincéjénél ebédeltünk, Norbit elszórakoztatták a nagyobb
gyerekek.Nagyon szereti a gyerekeket, mindíg mosolyog, beszél nekik! :lol:
Ja, és hétvégén szupin megtanult KÚSZNI! :D Letettük a fűre a plédet és ott kevert, kimászott a szélére,
és tépkedte a füvet! :shock: :lol: Persze nem nagyon örültem neki de kutyapiszok mentes placc volt.
Már nyáriasan kocsikáztunk! :D
Kép
Norbika a barátokkal(a csíkos pólós fiú a keresztfiam) :D
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bangham...milyen jó lehetett a kirándulás! A férjem is nagy mozdony fan :wink: , már emlegeti,
ha a Norbi ovis korú lesz megyünk gőzöst nézni! :lol:
Nagyon édesek a fiúk, a "nagyfiad is milyen szép gyerek! :D

Zsuzsu...héj nélkül volt a borsó, amit adtam(Univeres) mégis fájt a poci! :(
Ennyi mindent mond Konsti? Jeejeeeee??? :lol: :lol: De cuki!
Sajnálom hogy nem jól eszik Konsti :( Lehet tartani kéne egy hét szünetet a főzelékkel! Nem?
Gyümiket szereti?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Napvédelem: Szerintetek kell naptejjel kenni a kicsit ha félórát tologatom déli időben?
Igaz a kocsi félig árnyékol , de a lábát éri a nap! :roll:
Jó az oriflame-es 40-es naptej?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?