Új privát üzeneted érkezett!

Beya
a két hétre a 240 g nem kevés, csak az átlag alsó értéke...
Mennyit eszik egy alkalommal Kristóf ?

Most vettem észre, nem válaszoltam a kérdésedre, hogy mennyi volt a dietetikus, elnézést... :roll: :oops:
az első heti étrend a személyi kiértékelő teszttel volt 5 e ft, onnantól minden heti étrend 3 e ft

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dóra: Akkor tényleg drága volt. De attól függ hogy mennyi idő alatt tűnik el a felesleg! :lol: :lol:
Reggel 7kor kap tápszert akkor kb. 150ml, de valamikor csak 120ml, 11kor gyümi (majdnem egy üveggel), 3kor főzelék (kb. fél üveg), 7kor tejpépet eszik (fél adagot) 70ml víz+2,5 kanál tejpép és este 11kor még álmában megetetjük tápszerrel akkor megint 150ml körül.
Ezek a maximumok, mert valamikor még ennyit sem eszik. :cry: :? :?

Gabi: Gratula a "ráutaló mozdulatokra". Mi még mindig utálunk hason lenni,szerintem ezért sem fordult még át hátról hasra, bezzeg hasról hátra az már nagyon megy! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kbeya
 
 


Sziasztok csajok!!
Csak gyorsan egy hír!!!! :lol:
Képzeljétek ma betették a nyílászárókat :wink: Éljen,éljen,éljen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Ma körbejártuk az összes nagyszülőt, mert anyukámnak szülinapja van, és anyák napja alkalmából is felköszöntöttük, és akkor hazafelé már egy füst alatt anyóst is letudtuk. Apukámtól kaptam két cserép futó petúniát anyák napja alkalmából :), annyira gyönyörűek, jól mutatnak a sörpadról lelógatva :lol:

Kobold legújabb "mutatványa": ha valami megtetszik neki, már messziről nyújtja felé a kezét, és nyitja-zárja az ujjacskáit. Annyira édes! :D

Anyósomon persze megint kiakadtam, de ünnep lévén, nem szóltam semmit. Azzal "szórakozott", hogy odadugta a fejét Kristófhoz, hogy markoljon bele a hajába, mert az milyen cuki :evil: , én meg nem győztem a gyerek kezéből kioperálni a hajszálakat, mielőtt a szájába tolta volna :evil: :evil: Tiszta nemnormális. én ezt nem is értem. Az én anyám fel se veszi a gyereket anélkül, hogy ne terítene egy pelust a vállára, semmit nem enged, hogy a szájába vegyen.
Ja, meg persze szokás szerint körbenyálazta mindenhol. Ezt is annyira utálom!!!!!!!!!!!!!!
Csak az a baj, hogy annyira felhúzom magam, hogy nem tudnám finoman leállítani, balhét meg nem akarok...

Viszont ma megkóstoltuk az alma-őszibarackot (őszibarack dominált benne). Hát, még szokni kell, de ahhoz képest, hogy először ette, nem volt rossz a fogyasztás. Holnap újra megpróbáljuk.

Asszem, hogy terveznek valamit a fiúk vasárnapra, apa folyton sutyorog Kobolddal :roll: :lol:

Borcsi: de jó! :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!!!

Képzeljétek,ma a Kíra az orgona ága......-val ébresztett,majd megzabáltam :lol:
Persze teljesen megkevert ezzel és köntösben kirohantam a ház elé orgonát szedni anyósnak.Nagy nehezen rábeszéltem,hogy neki is énekelje el,mire a végén kiderült,hogy vasárnap van anyáknapja :oops: :oops: :oops: :P
Anyóst azért teljesen levette a lábáról,a gyerekeket szerencsére nagyon szereti :D

Boti-baba gyönyörű kis duci-buci :lol:
Kitépi folyton a hajamat,megfogja két kézzel és odahúz magához ávikót adni :lol: :wink:

Ma nem sokat dolgoztak sajna a házon,mert szakadt az eső,JÉG is esett!!!!!!!!!!!
A kúp cserepeket tették fel.

Csajok!Ha valaki akarja,még júliusig igényelhető a szoc.pol!!Bővitésre is ,felujításra is,igaz,csak a fele,de ne haggyuk veszni!!!!!!!! Kép A mi házunk:) Kép Ő a nygybátty,aki teljesen ingyen(kaja+pia) építette ilyenné a házunkat:)
Vendég
 


Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


..."Hála jó anyánkért neked!
Hallgasd meg kérő gyermeked!
Áldd meg őt, egész életét!
Irgalmaddal te óvd, te védd!
Akkor sír, ha valami nekünk fáj,
akkor aggódik, ha köröttünk zord a táj,
akkor örvend, ha az arcunkon mosoly,
akkor boldog, ha a könnyünk nem omol.
De a könny és öröm között,
csak suttogom ez imát:
ezerszer köszönöm, Uram,
őt, a legdrágább anyát!
Vendég
 


borcsi
Én is akartam igényelni a félszocpolt, de sajnos én nem kaphatom meg, mert van 1/3-ad tulajdonrészem ami vásárolva lett.
Csak akkor kaptam volna meg, ha ajándékba vagy örököltem volna.
Ezért is nem házasodtunk össze még a párommal polgárilag, hogy azt eltudjam intézni. De mivel nem tudom így Június 13.-án polgárilag is összeházasodunk.

manocskak
 
 


Móni: Nem járnak utána,hogy van-e részed valahol.
Tőlünk is megkérdezték,mondtuk nincs,beírta és ennyi volt:)

Hogy van Joel???
Vendég
 


Borcsi: éljen az építkezés előrehaladása és a nagybátty :D

Ügyesek a gyerkőcök :D Én is dicsekszem egy kicsit: :lol: Saci tegnap hátról hasra, majd hasról hátra fordult :) végre szándékosan, nem dühből :D
Súly: örülök, ha súroljuk a 6 kilót :? Sacinak nagyon rossz az étvágya. Tej lenne, de nem kéri. Ritkán eszik. Hétfőn mérik. Előre pánikolok, mit mond a doki és a védőnő. Egyébként jó a hangulata, nincs vele baj. Mondjuk ma meg tegnap meg megevett 2 cicit egy kajára többször is, de továbbra is 5-6 óránként eszik. Én nem bírok annyit :shock:
Bea: nekem a védőnéni azt mondta, hogy ebben a korban a havi 500 gramm az jó. Én nem aggódnék a helyedben. Saci is annyit hízott a múlt hónapban.

Rólunk: kirándultunk a hétvégén Zemplénben (Kriszti: elmentünk Miskolc mellett. Integettem, láttad? :wink: :lol: :lol: :lol:). Túráztunk, várakat, múzeumokat jártunk :) A két nagy élvezte, SAci ha aludt, elvolt a hátamon a mei-tai-ban, ha nem aludt, akkor nézelődött (sokszor kézben).

Megyek, tisztába teszem :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam.. :roll:
Dojika:
Jól vagyunk..,csak néha azt se tudom,hol áll a fejem :roll: :D

Pár napja pl. annyira kijött Peti fiam ekcémája,hogy be kellett vinnem a Heim Pálba. Persze pont akkor jött valami nagykövet,gyorsforgalmi lezárva,araszolás az Üllőin... Bírom,mikor összejön egy csomó kultúr ember,akinek borzasztóan fáj,ha az ember neadjisten sávot szeretne váltani. Még rá is gyorsít-már amennyire a dugóban lehet-,nehogy véletlenül beférjek elé,mert akkor 4m-rel hátrébb kéne álldogálnia..
Kicsi fiamnak mikor kell pont kakilni? Hát persze hogy akkor,mikor 3 óra várakozás után VÉGRE bekerülünk a doktornénikhez :lol: :lol:


Borcsi:
Woww,szépen haladtok! :D :D :D
Jaj,emlékszem,milyen boldog voltam,mikor a mi házikónkba rakták be végre a nyílászárókat.. (Ami nem volt túl régen,tavaly ősszel költöztünk be,de a belseje akkor még csak félkész volt....... Kívül még most nyáron lesz bepucolva..)

Beya:
Abszolút gyereke válogatja,hogy mennyit hajlandó hízni :D
A nagylányom is volt,hogy 500gr-ot hízott egy hónap alatt (ami ugye két hétre annyi,mint a tiétek... :lol: )
Most Tomi,akit csak "minibébi"-nek hívunk :lol: :lol: ,két hónap alatt 3 kilót hízott,9 hetesen 7 kiló.... :D
Pedig neki ugyanúgy én vagyok az anyukája...,ugyanabból a ciciből eszik,vélhetőleg ugyanolyan tejet.... :D
Csak ő ZABÁL.
Kép

Peti fiam pl hiába eszik (na,nem mintha ő az a nagyevő lenne :roll: ),iszonyat vékony,pont,mint az apja. 4 évesen 17 kiló,ami szerintem nem valami sok. De ennyit hajlandó enni,tömni mégse tudom.. :roll: (Gyümölcsöt pl. egyáltalán! nem eszik..)
Anyósom persze mindig jobban tudja,mit hogy kéne csinálni,és miért csinálom pocsékul,amit csinálok.
Ilyenkor úgy örülök,hogy a szomszédban lakik :roll: :roll:

Gabilány:
Huh... anyósod az ideális anyós,látom :lol: :lol: :lol:

Móni:
Teljesen egyetértek Borcsival... nincs és kész.
Egyébként,tényleg gond az 1/3-ad tulajdonrész?? Én úgy tudtam,hogy az 50%-nál nagyobb tulajdonrész a gáz.. Bár én teljes szocpol-témában próbáltam kutakodni.
Azért egy próbát megérne.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok !

Most jöttünk meg a Doktornénitől.
Lencsike megkapta a 2 hónapos oltást és az elsőt a Prevenar-ból.
5510 g-ot mértek és 61 cm-et, ami nekem fura, mert napok óta 68-as ruhákat hord csak, mert a 62-es már kicsi...
Most már tényleg biztos, hogy átalusszuk az éjszakákat, mert 2 hete nem ébredt egyszer sem... Általában este 8-9 fele elalszik és reggel 5-6 fele ébred.
Mostanában napközben is inkább 4 óránként eszik, de leginkább össze-vissza :roll: nem értem mi van vele 2-3 napja, de teljesen összedőlt az eddigi napirendünk. Ráadásul napok óta folyik a nyála, kezdődik a fogzás előtti bő nyáladzás...

Barbamami
örülök, hogy előkerültél
:lol:
Együttérzek veled, néha én se tudom, mi merre és hogyan :wink: :lol:

Beya
tényleg gyerekfüggő a gyarapodás, én is megerősíthetem...
Nekem Máté képes volt 2 hét alatt 1 kg-ot hízni, annyit szopizott... Zsófi meg alig evett és most se viszi túlzásba... most beszéltem meg épp a Doktornénikkel, hogy egy hónapig keményen multivitaminozni kell és ha az s hozza meg az étvágyát, csinálunk egy labort, vas ügyben...

Szoc-pol
nálunk is ez most a téma, intézzük Lencsike részét, hogy levegyék a hitelünkből... remélem hamar meglesz....

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!
Vagyok Én is ,csak olvasó üzemmódban :oops: :?

Örülök,hogy mindenki jól van! :D

Mi is jól vagyunk,csak totál rohanás az életem! :? Iskolából oviba,oviból suliba :shock: Közben ezerrel intézkedünk István tovább tanulásával ,a ballagásával kapcsolatban.Közben jövőhéten lagziba megyünk :roll: Kész vagyok.. :cry: Sajnos minden rám marad,mert Apának beindult a maszek meló is 8)
Holnap megyünk mi is a 4 hós szurira.Bence most már minden nap eszik bébi ételt.Volt aki azt mondta,hogy minek adok neki ha szopik ?! :shock: Egyik ismerősöm azt mondta,hogy Ő a kislányának másfél! éves koráig nem adott semmit ,csak cicit :shock:
tünde733
 
 


borcsi
Csak az a helyzet ahol banknál voltunk, már nem tudom melyiknél azok kikérik a tulajdoni lapot is, hogy megnézzék tényleg nincs-e a nevemen tulajdonrész, inkább nem kockáztatok.
A Joel köszönöm jól van, de szerintünk rosszakat álmodik azóta, mert néha-néha összerezzen.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Zajlik az élet ezerrel nálunk. Végülis nem csoda a három fiúcska mellett.
Dávid a múlt héten eltörte a kulcscsontját :shock: Nem esett nagyot, csak ült az ágy sarkán, valahogy legurult oldalra - és kész is volt a baj. Először a nyakát fájlalta, azt hittem csak meghúzta. De a karját nagyon kímélni kezdte. Megmutattuk a gyerekorvosnak, ő már akkor mondta, hogy szerinte eltört neki (pedig semmi sem látszott neki) Elküldött sebészetre, ott megröntgenezték, és ez sajnos beigazolta.
Úgyhogy Tünde jutott rögtön az eszembe, a kis Bencével - biztos fájt az akkor neki is, mikor megszületett!!!!!
Dávid egy kötést kapott a vállára, elvileg tartaná neki egy kicsit, de elég laza. Már majdnem egy hét eltelt azóta, még mindig kevésbé használja azt a karját - és csak inget hordunk, hogy ne kelljen magasra emelni a karját.

Bálintnak tegnap csináltattunk fotót a diákigazolványhoz, és képzeljétek 800 Ft-ba került, és 12 igazolványképet kaptunk :D
Megkaptuk a levelet is, hogy felvették az iskolába. Nem is tudom, hogy azt meséltem-e, mikor a beiratkozás volt, 2 órát álltunk sorba - mindenki abba az osztályba szeretett volna bekerülni :? (Nekünk sikerült :wink: )

Benedek még mindig anyatejcsin :wink: Anya már kezd piszkálni, hogy mikor adok már neki gyümit - de még egy kicsit ráérünk :wink: Most súlyban kb. 7,80 kg körül járunk - és 66 cm (bár mióta mértem, akár nőhetett is)

Csöre:
:wink: biztos láttuk

Barbamami: szerintem ne aggódj a 4 évesed súlya miatt :roll:
az enyém majdnem 7 éves, és 18 kg - ehhez kb. 116 cm magas és pont arányos.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Móni:Igen,kikérik a tul.lapot,ha abban az ingatlanban van részed amire a szoc.polt felvennétek!Nekem is van az,de nem itt ugye. HÚH,ez elég érthetetlen lett,de remélem kibogozod :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre:Gratula Sacinak :wink:

Volt ma nálunk a védőnő :shock:
Nem tudom mi a fenének jött,de ha már itt volt beinvitáltam :?
Megnézte a házat,azt mondta milyen jó,meg milyen kicsi :?

Elkezdte mondani,hogy most már adhatok neki gyümit.Mikor mondtam,hogy adok már egy ideje plussz,hogy kóstolgatja a mi kajánkat is,kiakadt egy cseppet :lol: Azt elmondtam,hogy evett paprikáskrumplit,de annyira kiakadt hogy a zöldbab főzit nem mondtam :roll:
Vendég
 


Tünde
a hozzátáplálás - szopizás téma egy elég fura halmaz...
Mindenki mást mond, mást csinál...
Jó lenne a 6 hónapos korig kizárólagos anyatejes szoptatás, de amikor egy 4-5 hónapos gyereken érződik, hogy éhes, mert nem elég neki a tej, akkor miért ne lehetne adni neki gyümölcsöt ?
A szopizás is szerintem olyan hogy a gyerekre kell bízni meddig akar szopizni. Próbáltam volna Zsófit másfél éves koráig csak szoptatni... csúnyán lefogyott volna, mert annyira nem akart szopni...

Kriszti
jobbulást Dávidnak !
Mi is most csináltattuk a fényképet Máténak, hát 12 dbot kaptunk, de én 1200-öt fizettem érte :evil: Budapest ugye ... :evil:

Csöre
ügyes lány a Saci :wink:
Nálunk Encsi simán kiemeli már a fejét hason és fel is könyököl hozzá, nézelődik...

Barbamami
Nálunk Zsófi ilyen nem evös, nem hízós... és Máté után nekem ez nagyon fura, folyton aggódom is miatta...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Barbamami: van olyan gyerek, aki 7 éves korára sem éri el a minimum 18 kg-t, és azért nem mehet iskolába.

Kriszti: örülök, hogy felvették Bálintot az iskolába. Dávidnak mielőbbi gyógyulást!
Benedek hatalmas :shock:

Dóra: Saci is nagyon ritkán eszik, ami engem megdöbbent a másik két gyerek után. Lehet, ha első gyerek lenne, ezt tartanám természetesnek.
Saci is 68-ast hord, őt 60 cm-nek mérték 3 hónaposan. Egyrészt: szerintem összevissza mérnek, másrészt a ruhák mérete sem megbízható. Van olyan 62-es, ami még jó, és olyan 68-as, amit rég kinőttünk.
Ügyes Encsi baba :D

Borcsi: kicsi a ház?! Hehe, lehet, hogy ő nem férne el benne :) Lényeg az, hogy Nektek jó legyen, nem? :wink:

Tünde: Zaza is csak szopott 10 hónapos koráig, inni 15 hónaposan tanult meg. De ez az Ő döntése volt. A másfél évig csak szopi szerintem is extrém sport :shock:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Lányok...
a mai napot katasztrófa sújtotta területnek fogom minősíteni :(

Lencsikém fél 5 óta nyűglődik, gondolom az oltások miatt, nem alszik rendesen, alig eszik, csak nyöszörög, sírdogál, csak kézben marad meg...
ennek megfelelően Zsófi hisztériázik, semmi nem jó neki - pedig még Máté is itthon maradt, hogy játsszon vele, ne nekem kelljen szórakoztatni...

És erre felhív az orvosom, hogy megjött a citológia eredményem, nincs baj, de felmerült a HPV fertőzés gyanú... de szoptatás mellett lehet ilyen eredmény, újra meg kell csináltatni 3 hónapon belül, kontrollnak :(

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dóra: sajnálom a mai napot! Kitartás! Holnapra jobban lesz Encsi, és remélhetőleg semmiféle fertőzésed nincs :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


ahhoz képest hogy mostanság alig írtunk, jól belendültetek :lol: :lol: :lol: !!
Most csak gyors bekukk és egy kérdés:

Dóra: Ilyen lehetséges hogy beleszámítani a meglévő hitelbe a szocpolt??

Kép

Kép
kbeya
 
 


Dóra:Lehet valamit éreznek a picik,mert Boti is nagyon nyűgös :evil: :roll:

Csöre:Igen azt mondja kicsi.Nem túl nagy igaz,de a rezsijét mi fogjuk fizetni...mindenkinek lesz saját szobija...régen meg 8-an voltak 1 szobiba,az nem volt baj :twisted: Mindegy ,kapja be :wink:

Találtam Botiról képet,mikor még a kórházban felemelte a fejét,alig hittek a szemüknek a dokik :lol: Felteszem,ha nem baj,ha igen akkor is!! :lol: :P
Picit homályos,bocsi:
Kép
Kép Édes kis teki-katona:)
Vendég
 


csöre:Most nézem,hogy milyen tökfej vagyok,ne haragudj :oops: :oops: :oops: :oops: Miért,miért.......hát hogy Zazát nem köszöntöttük fel :roll: :oops: :? Nagyon sok bocsi,ezeket neki küldöm,mutasd meg neki :lol: Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg jól belehúztatok az írásba! :P

Kriszti:Jobbulást Dávidnak!Még a gyomrom is összerándult ahogy olvastam :shock:

Dojika:Ma a védőnő azt mondta,hogy nyugodtan adhatok neki almát,sárgarépát,sütőtököt.burgonyát,őszibarackot.Amit nem javasolt az a banán.

Csöre:Én is úgy voltam ezzel a hozzá tápival,hogy ha nem kell Bencének,akkor nem erőltetem! :wink: Boldog szülinapot Zazának! :D

Borcsi:Igazi kis vasgyúró Botond! :D

Ma voltunk szurin.Ez volt az utolsó kötelező oltásunk.Jövőhéten az agyhártya elleni szurival kezdünk..
Bence 8 kiló 50 deka és 70 centi ! :lol: '1 hónap alatt hízott megint 1 kilót :P
tünde733
 
 


Dóri:
:( Hát ez nem jó hír... Remélem a kontroll kihozza majd,hogy fölösleges volt aggódni.. :?

Borcsi:

Ez a buksiemelős kép tündéri!! :D

Megkérdezhetem,hány nm-es a házatok??
A miénk 90nm garázzsal. Erre vagyunk 6-an :lol: :lol: :lol:
De megmondom őszintén,sokkal jobban elférünk benne,mint az előző lakásban anyu fölött az emeleten. Az 100nm-es lakás,és még csak 5-en voltunk :wink: ..
Viszont a beosztása valami katasztrófa volt!! :wink: A konyha-étkezőben csak 3 személy fért el az asztalnál egyszerre...,a konyhapultom össz-visz 180cm volt! :roll:
Majd ha találok valami értelmes képet összehasonlítani..,felrakom.

Volt egy hatalmas előtér,amit teregetésen és tornázáson kívül semmire nem tudtam használni..
Itt minden négyzetcentiméter tervezve van. Igaz,két gyerekszoba van a gyerekeknek,de szerintem remekül elférnek.
Na jó,szuper lenne mindegyik gyereknek saját szoba..,de egyrészt úgyis olyan hamar kirepülnek :roll: ,másrészt nem halnak bele,ha megtanulnak alkalmazkodni..
És a fenntarthatóság sem utolsó szempont.... :roll:
Igaz,hogy speciális építőanyagból építkeztünk,majdnem passzívház.. De a szellőzőrendszer csak ki van építve,a szellőztetőgépet még nem vettük meg,és így is napi 500Ft-ból kifűtöttük a legnagyobb hidegben 25C fokra.. :D :D
Nagyon örültünk neki :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami:Persze hogy megkérdezheted 8) .Az alapterületünk:71.2m2,de ebből lejönnek a falak így a hasznos területünk:57.99m2+ 8 m2 terasz. :)

Mi az a passzív ház????? :oops: És a speckó építőanyag???
Vendég
 


Köszi Borcsi, átadom, megmutatom :). Neked is, Tünde :)
A passzív ház olyan ház, ami úgy van megépítve elvileg, hogy ne használjon külső energiát fűtésre, hűtésre. Technológia, nem építőanyag (nyilván azért nem mindegy, milyen építőanyagot használsz.). (Az itong - úgy látom, abból épült a ház), nem alkalmas erre, mert viszonylag kicsi a tömege (viszont olcsó :wink:). Tudtommal. De nem vagyok építész :wink:
A miénk távol áll a passzív háztól, de igyekeztünk úgy építeni, hogy alacsony maradjon a fűtési költség. A mi házunk nagy, de úgy terveztük, hogy a tetőtér elkülöníthető külön lakásnak, vagy a gyerekeket elszállásolni, ha kirepülnek, sok gyereket képzeltünk (ami már látszik, hogy nem lesz :(), illetve gyakoriak a nagy bulik, aminek kell a hely. Az, hogy mekkora a házad, a saját életstílusodtól függ, ehhez a védőnéni nem igazán tud hozzászólni véleményem szerint. Az 58 nm meg nem kicsi, mi is akkora lakásban éltünk Bp-en annak idején, bőséges volt négyünknek.
Barbamami: 25 fok :shock: mi 22 fokban megkukulunk :shock: hát, ki mihez van szokva :wink: :lol: :lol: :lol:
Boti nagyon aranyos :) mekkora haja volt :shock: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,
Csatlakozhatnénk hozzátok? Édes kisfiam 2009.februárban született, igy kor szerint illünk ide. Van egy nagyobb lánykám is.
Johanna

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Szia Johanna! Hát hogyne :) üdv itt :) Írnál kicsit magatokról?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Halihó!

Jól belehúztatok :)
Vagyok én is, csak főleg olvasó üzemmódban.

Kristóf rájött, hogy milyen király dolog kajabálni, szóval egész nap az megy a kívánságaitól függő hangszíneken :lol:

Az a legújabb, hogy az esti haminál Kristóf addig elvan, amíg cicizik, aztán mikor apa adja neki a pótlást az etetőből (de ez első perctől így van, hogy ő adja), akkor keservesen sír, és alig lehet megnyugtatni. Aztán miután megette az egészet, és vállra kerül, akkor is rázendít. És tegnapelőtt annyira belelovalta magát a sírásba, hogy nem vett levegőt :( Jópárszor rá kellett fújni és megrázni, mire kiszakadt belőle, de én iszonyatosan megijedtem :(
Apa szerint csak nagyon elfárad ilyenkorra (gyakorlatilag 4-től ébren van) és majd elmúlik nála, de az a múltkori eset borzasztó volt... :( Mondjuk tegnap délutáni séti közben aludt egy kicsit, úgyhogy az este nem volt annyira gáz.

Az egyébként normális, hogy ennyit alszik? Délelőtt kb. 1 órát, ebéd után kb. 2 órát, és néha még fürdés előtt is, aztán 1/2 9-től nyomja kb. reggel 6-7-ig.

Hozzátápiban is haladunk, nem sietjük el, még mindig az almánál tartunk, és egyszer volt már alma-őszi is :roll: :)
Most azon agyalok, hogy rászántam magam jövő héttől a krumplira és azt mikor adjam neki? Amikor az almát (azt most uzsira kapja)? Vagy másik étkezésnél próbáljam? Vagy uzsinál, és először alma, aztán krumpli? Vagy fordítva? Már látom, hogy ezt is hogy túl fogom komplikálni :oops: :twisted: :lol:

Johanna: szia! Mesélj magatokról, és képeket is kérünk :D

Borcsi: szupi a ház!
Hű, a buksiemelős kép nem semmi. Megkérdezhetem, hogy hol szültél? Van egy tippem, csak nem akarom mondani :)

Csöre: Saci ügyi volt :) Kristóf még mindig lusta, de az utóbbi pár napban már többet forgott, mint máskor egy hét alatt :lol:

Dóra: remélem, hogy ma már jobb a helyzet a gyerkőcökkel.

Barbamami: a mi házunk könnyűszerkezetes, brutál szigeteléssel, ami fűtés szempontjából jó, viszont a szellőztetés nálunk is kardinális dolog :)

Jó hosszú lettem, de még akartam valamit, viszont Kisfőnöknek erről mása véleménye....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: és ha almával adod a krumplit szokásos időben? Magában, valljuk be, nem túl ízletes :roll:
Alvás: Saci 3x alszik, vagy 4x egy nap, attól függ, milyen hosszúra sikerülnek az alvások. Most éppen alszik (másodszor). Szerintem Kristóf lassan átáll a 2 alvásra, majd az egyre (az olyan 3 hó-fél év múlva).
AZ esti hiszti persze lehet a fáradtságtól. A cici nyugtatja, a cumisüveg nem.
A mi házunk tégla, téglába csomagolva :D Az szellőzik. Ha már az ablakok műanyagok lettek (mert ugye a faablakok veszett drágák :() Akartunk valami alternatív fűtési megoldást (ami nem gáz, nem tüzelés), de annyira eszméletlen drága minden ilyesmi :evil: Majd ha ránkszakad egy bank, esetleg :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: nem rossz ötlet. Egyébként azért gondoltam magában, mert védőnéni így mondta, és pár nap után lehet keverni más zöldségekkel főzelék címszó alatt :roll: De az tény, hogy csak úgy a krumpli nem fincsi...
És ha almával adom, akkor utána (mondjuk egy hétre rá vagy ilyesmi) már adhatom más zöldséggel is (répa, ilyesmi)?
Kicsit úgy érzem magam a témában, mint annó a babaruhákkal, emlékszel? Most meg már azon is nevetek, ha eszembe jut :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: emlékszem :D
Hogy milyen ütemben tudod a zöldeket bevezetni, az teljesen Kristóftól függ. Ha tetszik neki, akkor bátran lehet adogatni. Ok, kell a fokozatosság, és nem szabad túlterhelni, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy bohóckodtam Mesinél (addig, amíg ki nem nézte 7 hónaposan a számból a sült halat :roll:), Zaza első tejtől különböző kajája meg egy jó adag berántott tejfölös karfiolleves volt :roll: igaz, akkor már 10 hónapos volt, de előtte semmit nem próbált (semmi baja nem lett, csak rájött, más is van, nem csak cici :roll: mintha előtte nem mondtam volna neki ezerszer :roll:). Ő is kinézte a számból, sőt, kihisztizte a számból a levest.
Szóval igen, egy hét múlva akár keverheted mással is. A répa meg tipikusan "első zöldség" akár adhatod magában is. Azért érdemes pár napot, egy hetet kihagyni, hogy lásd a reakciókat.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: köszi :) hát a szájból kinézésben nálunk nincs hiba, már nincs pofám előtte enni, mert még az ásványvizes palackot is úgy nézi, mintha azt mondaná, addideaddideaddide :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Johanna!
Igen,kérünk képet is :D :D

Csöre:
Bogi lányom szinte halálra tudná enni magát. Mindent megeszik.. Még a szemetesből is képes turkálni.. :roll: ,pedig azért néha kap enni :lol: :lol: Amikor festettünk,a gipsz-potyadékokat is megkóstolta.. Szóval a szájból kinézés...........Ismerős :D :D :D

Borcsi:
Pro-Koncept elemekből építettük.Ez olyan hungarocell-szerű anyag,csak még van valami plusz szigetelőanyaggal dúsítva. A közepük üres,ezt vasbetonnal kell kitölteni.. Így rögtön kívül-belül van jó vastag szigetelés :D

Kerestem képeket..,már amennyire lehet látni..
Ez volt a régi konyhám,az étkezővel:
Kép Kép

Ez az előtér,ami jó nagy,de semmire se jó.. :roll:
Kép

És ez a mostani,sokkal kisebb házikónkban az étkező (a tálalószekrényt átfestettem..),és a konyha:
Kép Kép
Kép
A konyha-rész nagyobb,csak nem fért rá a képre :lol: :lol: :lol:

Szóval..,hiába mondja valaki,hogy x terület kicsi,vagy nagy. Attól függ,hogy lehet kihasználni..
Mi ezt a mostani házikót sokkal jobban szeretjük :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: az a kredenc gyönyörű :D fehéren tényleg jobb :wink: na most jól megmotiváltál, hogy a pincében lévő fehér kredencemet felújítsam (kaptam, de javításra szorul)
Kukázás ismerős, nálunk Mesi csinálta :roll: volt, hogy a nyers csirkealkatrészeket szedte ki :? még jó, hogy nem lett baja.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nem hiszem el!!!Olyan sokat írtam és valamiért nem rakta fel,kezdhetem elölről!!! :shock: :twisted: :twisted: :twisted: Johanna: Kép

csöre:Igen Ytongból épült,de nem volt olcsó sajna.Nagyon jó hőszigetelő,gyorsan lehet rakni a falat,könnyű vágni,így nem keletkezik annyi hulladék,"csak" Ytong ragasztó kell hozzzá,nem malter,valamint elég belül glettelni nem kell vakolni.
Neked a 3 nem sok gyerek?? :shock: Még mennyit szeretnél??Amúgy miért nem lehet több,ha nem vagyook indiszkrét??

Gabi:Tarcsán szültem mindkét babámat,de nem bántam meg,annak ellenére amilyen rossz híre van :)
1 dolog zavart,hogy Szülés után 1X sem vizsgáltak meg hazamenetel előtt,Kírával sem :twisted: :shock:
A pótlásról:Azért kell fokozatosan adni a kajcsit,hogy ne terheld le a pocóját és azért kell min.1 hétig adni csak 1 félét,ha ne adj Isten baj lenne,pl:has fájás,kiütés.......akkor tudod mitől van :lol: :wink:

Barbamami:Mostmár értem :idea:
Valóban jobb a mostani konyhád,nem tünik olyan zsúfoltnak.
Nem látni,hogy Te festetted át???

Azért kérdem,mert több mint vakószínű,hogy nem marad pénz konyhabútorra és anyós kirakott konyháját örököljük meg ideiglenesen,ami nem nagyon tetszik :cry: De ha szépen fellehetne újjítani olcsóért,akkor az tök király lenne :D Majd lefotózom és felteszem,megmondanátok mik az ötleteitek???

Puszi csajok,megyek aludni ,egnap 2:30 ig neteztem :shock:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gabi: alvás: Szerintem teljesen normális, mert általában már mi is csak 2* alszunk egy nap, nagyon ritkán alszik a 3 órási és a 7 órási etetés között. És utánna még fel van kb. 8-fél9ig aztán reggel 7ig durmolás!
Hozzátápi: Én 11kor adok neki gyümit és 3kor zöldség. Mivel én az üveges püréket adom így a zöldségek mindig keverve vannak valamivel (husi, gyümi). De ezt nekem a védőnő mondta hogy így etessem.

Lakás. Háát én örülnék neki, ha 58m2-em lenne. Mi még egyelőre egy 35m2-es 1,5 szobás lakásban lakunk (UTÁLOM), és majd rakok fel nektek képet a konyhámról (ha annak lehetne nevezni,mert csak főzőfülke). Végülis amíg manókám kicsi addig elférün, de remélem hogy minnél hamarabb tudunk innen lépni.

Na mennem kell, mert szagokat érzek Kristóf körül :lol: :lol: :lol: !

Kép

Kép
kbeya
 
 


Borcsi: szülés után nekem egyszer megnyomkodták a hasam, azon kívül semmi. Igaz, nekem nem volt gátsebem, nem volt mit nézni.
3 gyerek: hát, többet terveztem, de kicsit kicsúsztunk az időből :( ok, nem vagyok öreg, mint azt többször megbeszéltük, de kisebb bennem a lendület, mint pár éve volt.
Itong: ok, a mostani árakkal nem vagyok képben, az tény, de annak idején nekünk olcsóbbra jött volna ki, mint a tégla. Gyors is, az igaz. A környékünkön vannak új építésű itong házak, nagyon gyorsan lehet vele haladni :wink: Sec-perc alatt felhúzták a házikókat :) Nekünk csak belső dolgok (fürdőszobai felépítmények) vannak itongból.
Dobd csak fel a képet a konyhabútorról, "megszakértjük" :D Én már újítottam fel pár bútort (mondjuk inkább kisebbeket, de rövidesen belevágok a kredenc projektbe is... ha kilátok a többi tennivaló közül). Ettől még nem értek hozzá :D de szívesen ötletelek :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Borcsi: tudtamtudtamtuuuuuudtam!!!!!!!!!!! A második képen a háttérben látszó asztal- és széklábak eltéveszthetetlenek :lol: :lol:
Én is ott szültem, de mondjuk nekem volt fogadott dokim :oops: :) , és ő is gyakorlatilag "csak" a varratot szedte ki meg megcsöcsörészett :oops: :lol: :lol: :lol:
Egyébként a szülőszobái szerintem hihetetlen jók! Az osztályon viszont nem voltam elájulva nővérkéktől :twisted:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Borcsi: konyhabútor jöjjön, szerintem lesznek jó ötleteink :)

Bea: köszi neked is a hozzátápit és az alvást. Majd én is úgy akarom, hogy uzsira zöldség, csak a gyümivel kezdtük ugye, és azt olvastam, hogy a délután időpont azért jó, mert az alvás után nyugodt meg vidám a baba.

Viszont asszem, kicsit hígítanom kell a pürét tejcsivel vagy tápival, mert elkezdett Kristóf "kecskebogyót" potyogtatni... :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Borcsi:
Woww,nagyon szeretek ötletelni :D :D Ez a hobbim :D :D (Lakberendező is vagyok...,de csak hobby szinten használom.. :D )
A bútor-átfestés (átalakítás..) az egyik kedvencem :D :D


Beya:
Hát tényleg nem lehet könnyű elférni 1.5 szobás lakásban.. DE van egy ismerősöm,most várják a 4.-et,és csak bérlik a lakásukat,mert nekik nincs saját.. Hát.. Ez legalább a TIÉTEK :D :D :D
Azért csak rakd fel azt a főzőfülkét :D :D

Csöre:
Hány bébit terveztetek? :lol: :lol: :lol:
Nálunk sajnos nem fér el több...,akárhogy kreatívkodok is a hellyel... :roll: Bár én eredetileg is (már óvodás koromban.. :roll: ) ennyit szerettem volna :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: Ti már teljesítettétek az elképzeléseinket :wink: Csak tudod, Apus is meg én is kicsit ki vagyunk égve. Persze Saci nagyon sok fényt hozott a családba, de valahonnan kéne még egy kis energia, hogy bele merjek/merjünk vágni a negyedik projektbe :wink:
Ma van a két középső gyermeked szülinapja? Egy napon születtek? Boldogságosat nekik :D (Nem látszik a nevük)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tudom már, mit felejtettem el a múltkor.
Barbamami: nagyon-nagyon tetszik a konyhád (a régi is és az új is), még a páromnak is megmutattam. Az ebédlőasztal és felette kétkaros lámpa nálunk is így van :)
És talán a konyhabútor is ugyanonnan van (bár nem biztos :roll:) :wink: :D

Boldog szülinapot a középső gyerkőceidnek :) Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszönjük.. :oops: ,egy hét (és 2 év..) eltéréssel születtek április végén..csak nem jutottam el odáig,hogy frissítsem a vonalzókat..
(De együtt szoktuk tartani a szülinapjukat.. :D )
Most meg a Tomiét a szentnek sem akarja a többi alá berakni :evil: ..

Gabilany:
A konyha IKEÁs,csak a főzőlapok alatti részt csinálta a párom,hogy némi egyedi is legyen benne.. :)
Hát...,a dupla lámpába már rengetegszer sikerült everni a fejünket,amikor felálltunk..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami:Nem is látszik rajtad az a sok gyerek,hogy csinálod???? :lol:
Boldog szülinapot a csemetéidnek :oops: :lol: Kép

Köszi csajok,majd felteszek képet és tényleg kéne a segítségetek,előre is nagyon köszönöm :lol: :wink: :D

csöre:Hogy-hogy kiégtetek???Mit csináltok ellene???Nekem is kéne pár tipp :oops:

Jó éjt.
Kép
Vendég
 


Mégis csak csináltam képet,fel is teszem,hogy tudjatok gondolkodni :wink: Ne fogjátok vissza magatokat.Hozzátenném,hogy most a kamrában lett elhelyezve tele lim-lommal :? Tehát bocs a kupiért,de anyósomék és a mi cuccunk is csak oda fér el :roll:
Kép Kép
Vendég
 



Borcsi:
Így elsőre nekem is a polcok jutottak az eszembe.. :D
És a színek :D :D :D Akármilyen kicsi egy helyiség,sokkal joban érzed magad benne,ha feldobod a kedvenc színeiddel! (Persze vigyázva..,nehogy túl "sok" legyen..)

Mi(k) a kedvenc színe(i)d?
Én egészen biztosan nekiesnék :D :D :D :D ,és átfesteném..
A színükhöz passzoló anyagból varrnék a polcokra függönyt,fülefogót..,ilyesmit :D
Öntapadós fóliából meg kreálnék sormintát a bútorokra (persze nem túl nagyot!),valami konyhai formát. Pl szép kövér teáskannát csészékkel..,vagy ilyesmi.
Persze,nem ismerlek TÉGED,az ízlésedet..
De akár szívesen rajzolok neked sablont,elküldöm,és ki tudod nyomtatni...

Olvastátok ezt a hányásos cikket?..
Újabb kiváló példája a belemagyarázásos hülyeségnek... :roll:

Ez kb, olyan,mint amikor kitalálják,hogy a császáros gyerekek érzelmileg sérültek......... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Borcsi: esküszöm, nekem is a sorminta jutott eszembe a fehér bútorokról.
Egyik kreatív műsorban láttam olyat fehér konyhabútorra, mintha egy duci kis nonfiguratív madár ülne egy dróton. A "drót" végigfutott a szekrényajtók tetején/alján, és valahová el volt rajta helyezve egy ilyen kis madárka. Megpróbálok rákeresni, hogy mire gondoltam, mert ez így nem igazán mondhat sokat, de nekem nagyon tetszett.

Barbamami: akkor azért volt olyan ismerős a bútor. Nekünk is Fagerland van, és én apa egy kis térelválasztó bárpultot csinált borospohár-tartóval meg spotlámpával, ami kicsit egyedivé teszi :)

Cikkek: na, én asszem akkor sokalltam be, amikor azt olvastam ,hogy a tápis babáknak alacsonyabb az IQ-ja és antiszociálisak :evil: .

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?