Új privát üzeneted érkezett!

NA KELLETT NEKEM DICSEKEDNI AZ ÉJJELI ALVÁSSAL MOST EGÉSZ NAP 20 PERCEKET ALSZIK ÉS ÁLLANDÓAN CICIN AKAR LENNI!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Hajnalban apa pelenkázásakor leesett a köldökcsonk. Szerencse, hogy nem nálam, mert szerintem elájultam volna (még jó, hogy túlvagyok egy szülésen, közben meg egy köldökcsonktól kiborulok... :oops: ).
Még kezeljük tovább, mert a "lyuk" váladékozik egy kicsit, azt ki kell tisztítani.

Pöttyök mára kevesebbek lettek.

Próbálok nem gondolni a súlygyarapodási problémára, de baromi nehéz. Akárhányszor ránézek Lucára, vékonynak látom. Pedig olyan szép nagy volt, amikor megszületett. :(

Ma már kimentünk az udvarra ebben a szép időben, persze csak a teraszra, és a napot kerültük. El is aludt a babakocsiban a jó levegőn.

Tisa!
Neked milyen nagy már Léna! Küzdünk, hogy utolérjünk Benneteket! :)

Zsu, Dharma!
Bírjátok még egy kicsit, mindjárt jön a Ti napotok! 8)

Kép
gesztenye74
 
 


sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm a sok jó szót!!!
Tisa, Kisvirág köszi a szép képeket! :lol:

Gabka!
Hát nem tudnám mégegyszer végigcsinálni, nem féltem eddig a szüléstől, de ezek után .......

Kocska!
De választott orvos volt, de nem szülnék még egyszer nála ..és nem is fogom ajánlani senkinek..nem éreztem biztonságban magam és azt gondolom, nem kellett volna megvárni , hogy idáig fajuljon a dolog....de kifizettem, még elmegyek a 6 hetesre és ennyi...

Még reggel is pityeregtem egy kicsit, mert mindig attól rettegek, hogy valami baja lett. :cry:

De egy Tündér, nagyon ügyesen szopizik, szerencsére tejem is van bőven..
Fejem is egyenőre, hogy tuti maradjon is.
Éjjel is jól alszik, körülbelül 3 óránként felkel enni, de szopi után rögtön visszalszik.

Nappal is ugyanez a helyzet, bár akkor babázunk vele egy kicsit amikor felkel. :lol: :lol:

Kikocska!
Egyszer írtál valamit a Dévényi Alapítványról, megtennéd, hogy még egyszer elmeséled, akár priviben is, ha a többieket nem érdekli..

Kisszilvi!
Nekem is ott fájt a varrás ahová nem kaptam érzéstelenítőt.. :roll:

Svs! Dharma!
Mennek a drukkok!!!!

Bogi!Gesztenye!
Biztos minden oké lesz a babával és megindul a hízás, csak egy kis idő kell, én is szeretnék egy mérleget szerezni, bár remélem, hogy hízik, mert van kakis pelus is és olyan jókat eszik......

Gizu!
Az a legjobb, hogy senkinek sincs vörös haja a családban :oops: :oops: , de nagyon örülök, hogy vörös ördögöm van ( épp itt áll mellettem és olvassa mit írok.. :lol: ) :wink: :wink: :wink:
Persze voltak is megjegyzések ( meg gondolom vannak is most is) :roll: :roll: :roll:
Biztos valamelyik felmenőnk volt vörös...( vagy valamelyik nagyi kikapós volt.. :wink: :wink: )

Cat!
Utólag nagyon sok boldog névnapot kívánok, Beninek meg boldog szülinapot!!
Egy napon született Mirellával!! :lol: :lol:


Tegnap vettem észre, hogy kijött az aranyerem, nem tudtok rá valami jó megoldást??Nekem még sosem volt... :roll: :roll: :cry:

Tegnapi képek Kép Kép

Kép


Kép
tasin
 
 

 
 

Nézzétek meg a képeinket ez talán mindenkit jókedvre derít:-DDD

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=23135

kocska
 
 


Sziasztok!

Így hirtelen, csak annyit, hogy ma (legnagyobb meglepetésemre) hazaengedtek minket a kórházból!

Lesz szüléstörténet is, majd a rendeződtem... Előre csak annyit, a tábliba, hogy császárig fajult a dolog, és nem volt könnyű. :( De most már minden rendben van, sőt, a baba teljesen jól átvészelte.

Nekiállok végigolvasni...

http://zsinor.jetfly.hu/Mia/album/

icamica
 
 


Sziasztok!
(Végre ide értem. Minden nap olvastam csak az írásra nem jutott időm)

Először is Gratulálok Ticinek, Beonak és Kutyafülének. Soke egészséget és persze tejcsit kívánok!

Zsu, Dharma!
Helyzet változatlan? Remélem így hogy befektetnek benneteket jövő szerdáig lekésöbb meg lesznek ezek a "ráérős" babák! Tarsatok ki valahogy... :?

Tasin!
Végig sírtam a történeted és utolagos engedelmeddel meg mutattam a pának. Mélységes felhábórítonak tartjuk hiszen kockáztatott a dokid és leírásodból következtettve nem kicsit. Csak a jó istennek köszönheti, hogy nem lett baj. De lényeg hogy jól vagytok és ez apici baba nagyon cép (persze mindenkié)
Próbáld elfelejteni ésahogy valaki már írta elöttem az idő talán majd megszépíti....

Gesztenye, Bogi!
Ne adjátok fel és lazzítsatok. Gondoljatok arra, hogy régen nem volt mérleg és még is felnőttek valahogy.. Szépen meg fog indulni a súlyuk csak türelem. amilyen tanácsot tudtam volna adni szopival kapcsolatban azt már elöttem leírták.

Ica mami!
Üdv itthon. Ha lesz időd mesélj!

Tisa!
Nagyon nagyon szépek vagytok :-)

Napirend.
Én nagyon szeretném ha lenne, mert kolinál volt és bevált..... De egyenlőre nálunk is az esti fürxdés a fix atöbbi csuszkál. Viszont most már van hogy 4 órát is kibirunk és ilyenkor jobban alakul az éjjelünk...

Kocska!
Megnéztelek bennetek a hoxan.Annyira jó látni hogy boldogok vagytok. A képek ezt tükrözik :-)

Gyorsan magunkról!
Nátha még mindig vanbár jobb mint volt. Koli iszonyatos megint. Hiszti sírás mindenért! Hál égnek benit nem bántja sőt ma már játékokat cuccolt neki.
BEni! Édes babám. Nagyon ügyes lassan szerintem 4 óránként fog enni. Vettem kendőt és úgy tnik bevállik. Szereti ma már 20 percet volt benne :-) Egyre többet van fent. Imádja a pihenőszéket. nagyom szeret ézegetni. a legjobban azt szereti ha koli közeleében van és figyeli mit csinál a bátyó :-)
Én elég fáradt vagyok de nem soká vége apa éjjeles műszakjának és akkor felkönyülök egy picit.... Nálunk is a késő estit 11 körül api adja üvegből.... Ő éjfél elött nem jön állt aludni így neki nem megterhelő.... De most nincs hogy elég fáradt vagyok, de bírni kell..

na mennek is alszanak én ezt teszem
puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Tasin!
Nekem az egész terhesség alatt nem volt székrekedésem, aranyerem, pedig mindenki ezzel fenyegetett. Most, hogy fontos lenne a "laza" széklet, bezzeg nem megy könnyen a dolog. Aranyerem ugyan még nincs, de ha így folytatom tovább, akkor lesz.
Csatlakozom hozzád, és minden tippet szívesen fogadok. Mivel lehet "hasat hajtani" szoptatás alatt??? :shock: :shock: :shock:

Icamica!
Várjuk a részleteket! Hogy vagytok?

Sziszike!
Azért vigyázz, ne terheld túl magad! Ha a párod már nem éjszakás, akkor próbálj meg többet pihenni!

Jó éjt mindenkinek!

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!

Most jött SMS ZSU-tól!

"Szülőszobán vagyok, állítólag gyors lesz! Zsu"


Mennek a drukkok! Ügyes leszel!!!!!!!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Zsu!

Remélem tényleg gyors és könnyű lesz.
Vendég
 


Húúú Zsu nagyon szurkolok!!! Remélem tényleg gyors lesz!!! Akkor úgy tűnik én leszek az utolsó :D

dharma
 
 


Zsu!!!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++ :lol:

Sziszike!
Én is úgy érzem, hogy túl sokat várt.Vagy erősíteni kellett volna az oxin, vagy már megcsászározni............ :cry: :cry: :cry:

De nem akarok rá gondolni többet, élvezem, hogy van egy Tündérkém!!!!

Kicsit rosszabbul aludtunk, fél 11-tól fennt volt fél 1-ig.Igaz, csak akkor nyekerget ha le akartam tenni, akkorák voltak a szemei mint egy kocsikerék.
Igaz, hogy kétszer is tisztába kellett tenni és csuklott is, így teljesen felébredt.
:roll: :lol:

Kedvenc programja, hogy a tiszta pelusba kakil bele..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ja, Kocska!
Azt hiszem Tüneménynek vissza kellett adnia a telefonját, azért nem tudod elérni..... :cry: :cry: :cry:

Kép


Kép
tasin
 
 


zsu:

hajrá,ügyi leszel,bár ha azt mondták gyors lessz akkor lehet már babázol.. :) :) :) látod csak kijött az a gyerek :wink: :wink:

dharma:

mostmár csak rajtad a topic szeme.Maja igazi kis hölgy :wink: :wink:

aranyér:

nekem Patriknál kijött.különösebben nem zavart,nem volt vészes.most pedig eltűnt :roll: :roll: :roll: szóval szüljetek ujra :lol: :lol: :lol: :lol:

na ennyit tudtam írni,Alex felkelt.egész éjjel a cicimen lógott,nem evett csak cumizott.hulla vagyok.

Kép
Kép
ettike
 
 


"Május 2-án hosszas várakozás után, de annál gyorsabban megszületett Barnus. 3150g és 51 cm. Mindannyian jól vagyunk! Zsu"

Hát Barnus baba is villámgyorsan jött. 2 óra telt el a két sms-t között!

Zsu: hatalmas gratula! Minden szépet és jót kívánok nektek!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


ZSu!!!!!
++++++++++++++++++++++++++++
Nagyon veled vagyok!
Anyáknapjára ez a baba meglesz! :) Már azóta remélem kinn is van!

Dharma! Szerintem most már annyian vagyunk értetek, hogy a te kis manód is beindul! :) Hiszem most már rajta a világ szeme! :D
És ha lesz egy kis időm bepötyögöm a storyt! :)

Nálunk este volt új műsorszám! A sugárban pisilés után tegnap bemutatta Csanád a sugárban kakilást is! :D Még a melltartóba is jutott belőle! Nagyon nevettünk Atival! :D
Tasin a tiszta pelusba csinálni nálunk is nagyon kellemes szórakozás

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Zsu!

Gratulálok!

Látod, milyen gyosan megy a második? :wink: :D
Vendég
 


És másris a HÍR! :)

GRATULÁLOK ZSUNAK ÉS BARNUSNAK! :)
Kép

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Gratulálok Zsu!!!!!Nagyon ügyes voltál!!!!!!!!!!!!! :lol: Kép


Gizu!!
Kép
Sok boldog születésnapot kívánok!!!!!!!!!!

Kép


Kép
tasin
 
 


Hatalmas gratula Zsu-nak! Csak kibújt a kismanó! :lol:

Tasin!
Nálunk is az a módi, hogy szopizás előtt tisztába tesszük, és amint a popóján van az új pelus, máris telerakja. :) Olyan is volt már, hogy fürdetés előtt már tök pucér volt és akkor rottyantott egyet. Szóval a lába, a pelenkázó... minden olyan lett. :D Még jó, hogy nem a kád vízbe csusszant be a dolog. :oops:

Nem tudom, mi volt a kisasszonnyal, de az elmúlt 3-4 etetés során kb 5 percig evett rendesen, aztán elkezdett ficeregni, meg nyekeregni, mintha fájna a pocija. Pedig nem ettem semmi olyat, ami bántaná. Szerencsére most 10-kor már nem volt ez a műsorszám (le is kopogom), de úgy döntöttem, hogy hanyagolom a tejivást, hátha az volt a gond. Pedig úgy imádom a tejet! :(

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Tisa: gyönyörűek vagytok!

Dharma: neked nagy drukk holnapra! És drukk, hogy alábbhagyjon a fog-fülfájás.

Kocska: na ezt még nem hallottam, hogy a gyerek körmét rágni kell. Én maradok az ollónál.

Gabka: kukac: én egy ici-picit visszahúztam neki egyik nap fürdetésnél. De épp hogy csak az elejét és kimostam onnan a felgyűlt piszkot. Azért én ezt egyenlőre 1-2 hetente meg fogom csinálni neki. Mi kb. 6 hós korától szépen lassan húzogattuk neki, és a gyerekorvos már 1 éves korára szépen megcsinálta (a letapadt részt felszedte) a kukacot. Azóta is minden ok vele. Bár sok orvos azt mondja 1 éves sőt 2 éves koráig ne piszkáld neki. Nekem ez tök furi, mert a koszt hogy szeded akkor ki alóla?? Szóval ezzel a témával kapcsolatba többféle választ fogsz kapni.

Tasin: szerintem nem lett semmi baja a kisasszonynak! De azért a biztonság kedvéért én is elmennék vele a Dévényesre. De drága a képeken!
Aranyérre: sperti kúpot ajánlom, + detralex nevű gyógyszert. Lehet kismamiknak is szedni. Én terhesség alatt ezeket használtam és pár nap alatt rendbe szedett. És minden wc után most meg a hátsód meleg vízzel!
Csaninak is az a legjobb programja, ha tiszta pelust kap azonnal telepakolja :lol:

Kocska: jót vigyorogtam a képeken. :)

Sziszike: jó hogy jelentkeztél. Sajnálom, hogy Koli hisztis lett. Sajna nálunk is ez a helyzet, de láttam Ettikéjéknél is :( Ez van, majd megszokják a tesók, hogy nem ők a királyok.
Beni meg cuki lehet nagyon ahogy nézi a tesót. Nálunk is az van, hogy Kende bohóckodik neki, a kicsi meg csak les, mint a moziba, hogy mi van :lol:

Gizu: boldog szülinapot neked!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!!

Gratulálok Zsunak!ez megint gyors volt...

Csütörtökön voltunk védőnőnél le lettünk mérve. A súly 4130 (3190-nel jöttünk haza) a hossz pedig 55,5cm!Úgyhogy van eredménye annak hogy állandóan csak a cicin lógna!Most már elértük azt is hogy nem üvölt ha fürdetjük!Mostmár csak akkor ha kivesszük a vízből :D :D
Viszont tökéletes riasztója van... amint leülök enni rázendít...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Zsu!Hatalmas gratula Barnus megérkezéséhez!!!!(csak igy zárójelben,én mindig olyan boldog voltam a gondolattól,hogy ilyen napon születtem.Mióta az eszem tudom,másodikán sose volt rossz idö :lol: :lol: :roll: :wink: )
A részletekre kiváncsi vagyok ám!Meg a képekre is!!!!

És köszönöm a köszöntéseket!
Apától,meg fiától kaptam is egy-egy csokor fréziát,annyira finom illata van,hogy legszivesebben küldenék belöle mindenkinek! :D :wink:

Sziszike,pont tegnap gondoltam rád,hogy hogy ment az éjszakás müszak!Sikerült irányba állitani a két gyereket?

Szilvi!Nálunk akkor szokott ilyen tekergés lenni,ha levegö van a pociban,egy jó kis popsirázós büfiztetés után ált. megoldódik a pr obléma...
bár két napja elég nyügös a drágám...ölbebaba lett belöle.Ha ébren van,csak ölben hajlandó csendben lenni.Ma is egész délelött nyüglödött.Cicin elaludt,tiz perc után orditás,hogy még éhes,anyaszivem nem birja hallgatni,hogy kiabál,ujra cici,két cuppantás,alszik,és ez igy ment kb negyed egyig,addigra sikerült annyit belediktálnom,hogy azóta most alszik...morogva(tejmedve)
de a fincsi pizza elkészült...nyamm!

Ica,Bogi ,kiváncsi vagyok ám a szülésetekre,ha lesz erötök,idötök,kedvetek...

Ja tudom még mit akartam!Fütyi:nekünk azt mondták,fél évesen kell elkezdeni huzogatni,finoman,csak amit enged,és pont mostanában irtam,hogy voltunk Boboval vele a dokinéninél,aki azt mondta,hogy hat éves koráig kell,hogy teljesen felhuzható legyen,rásegitésként lehet a hegyét kenni körömvirág krémmel.Bár már olyat is hallottam akinek a doki mondtza,hogy két éves korig kell a letapadásnak felengednie,utána már ajánlják a sebészetet!
Nekem a hat éves határ humánusabb és szimpatikusabb... :roll:

Még valami,akinek van a közelben DM,ajánlom a bababonusz preogramot,rengeteg a kedvezmény,lehet sporolni...

Kép
Kép
gizu
 
 


Sziasztok!

Zsu! DE jó! Nagyon ügyesek vagytok! Hatalmas Gratula! Jó gyors voltál :-) Sok sok tejcsit!

Gizu!
Nagyon SOk BOldog születés napot! :-) hasonló cipőben járunk! :? Beni baba ma ugyan ezt csinálja! Szopizik látszólag kidölt és mindjárt alszik aztán rázendít csak kézben hajlandó lenni. cici 2 cupp aztán lvás ha lerakom akkor sír..... Na szóval ugyan az a helyzet!
Baba bonuszhoz Te kértél papírt?? Mert Kolinál volt Nekem de most nem kaptam.....

Éjszakáink változoak.... Mire apa elmegy mind kettő meg van fürdetve és már csak Kolit ágyba kell küldenem Beni meg szopizik. Szóval így gördülékeny. Csak nappal is egyedül vagyok. de kedden vége....

jaj mennem kell megint ébred. asszem kendőzni fogunk hátha úgy elmarad...

puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


ZSU! éljen!!!!! Nagyon nagyon gratulálok!!!! És ha már napokat kellett várni, legalább fájás közben kellett keveset :) olyan jó, hogy végre megvan Barnus!

És Dharma, akkor nemsokára ti is, mint utolsók célba értek! És gratulálok a türelmedhez! Nagy vagy!

Sziszike, tök rég akarom már kérdezni, hogy álltok a kéz-kéküléssel? és csak úgy spontán kékül? vagy mikor odaszorítja magához?

Látom, sorra romlanak a két hetesek :( remélem átmeneti! Front is van most! Eddig a babaesőre vártunk a fronttal, most meg félünk, hogy alszanak vagy nyűgösködnek :)

De szeretném, ha Misi lekakilna... :( komolyan, teljesen kiborító, nem kakil. Tudom, anyatejes babánál az is tök normális, ha hetente egyszer kakil, és két napig nincs is baj, de a harmadik nap már nagyon rosszul van, nagyon sokat nyűglődik, hatalmas a pocakja, és tényleg mindentől sír, csak kézben jó, stb. Megpróbáltam mindent, amit én kikísérleteztem a két gyerekemnél, de semmi nem használt: Se a torna, se a meleg fürdő, sem a masszírozás, sem a kendőzés, sem a hasonfekvés, se a lázmérő, se a homeos bogyó. Utoljára most csütörtökön kakilt, felét magától, többit kitornáztam belőle, este, akkor kb három napi adagot, jó büdöset, de nem hasfájósat, és nincs benne emésztetlen tej sem. Ha valakinek van még bármi tippje kaki-csalogatásra, szívesen fogadom, mert elég rossz ez így. Már gondolkozom a glicerines kúpon is, de dokinéni nélkül nem merem, mert elvileg ugye 3 éves kortól lehet, és az elég messze van az egy hónapostól még.

kuki: van háromféle szemlélet, hogy mikortól kell húzogatni, és mikor kell megszüntetni a letapadást. Az én dokinénijeimnek, akiket eddig fogyasztottunk, a 6 hós kortól húzogatás, mindig ahogy engedi a nézete, hogy mikor kanalazzák körbe, nem tudom, de ezek szerint nem két évesen :) . Misinek viszont teljesen hátramegy, sokkal jobban, mint Nándinak, szóval neki kell húzogatni, hogy ha már ilyen, ne tapadjon vissza.

Hisztis tesókhoz kitartást :( Nálunk Nándi agresszív időnként, nem jut rá annyi figyelem... MEgint tudom mindenki figyelmébe ajánlani két könyvet, az egyik a Testvérek féltékenység nélkül, a másik pedig a Gyerekekre hangolva...

mennem kell, ennyire futotta

kikocska
 
 


Most mentünk volna moziba párommal...még egyszer,mert mostanában nem lesz ra lehetőség. Kerestem a felsőm és sztem a pakolászástól és guggolástól elfolyt a vizem :D Mivel még nincsenek fájásaim nem szeretnék befelé menni,mert inkább itthon szenvedek,úgyhogy még lehet jövök :D

dharma
 
 


DHARMA!!!!!!!!!!!!!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép


Kép
tasin
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam és mit látok!!
Hajrá Dharma!!Mennek a drukkok ezerrel!!!!

Zsu! gratulálok!!!Már ideje volt,hogy kibújjon Barnus!!Isten hozott a nagyvilágban kisember!! :D Jó egészséget és sok tejcsit nektek!!!

Tasin!Olvastam a szülés-történetedet és végigsírtam!!Le a kalappal előtted,hogy végig tudtad csinálni!!Az orvosodat pedig nem minősíteném :twisted: Büszke lehetsz magadra és legfőképpen a lányaidra!Gyönyörűek mind a hárman!!

Sildi!Engem érdekelne a te történetedet is,de ha annyira fájó leírni,akkor megértem!
Remélem,egyébként már többet tudsz pihenni!!

Kép
demetnik
 
 


Dharma: drukkkkkkkkkkkkkkkk millió!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ügyi légy!!!!!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Dharma hajráhajráhajrá!!!!!!!!!!!! +++++++++++++++++++++++++++++
(elfolyt vízzel be kell menni mindenképpen, minél előbb... azért hívd fel a dokid! )


és én mindenki történetére nagyon nagyon kíváncsi vagyok, és nagyon szívesen olvasnám el, ha megosztanátok!!!

kikocska
 
 


Az orvosomnak a hangpostája van bekapcsolva :? Szülészeten azt mondták,h kényelmesen készüljek el és induljak. Gondoltam megvárom az első fájdalmat,ami jött is eléggé elkapott a félelem. De nagyon örülök neki,h Dani végig ott lesz mellettem. Megyek,köszönöm a drukkokat. Nektek lányok nagyon szép Anyák Napját!!!

dharma
 
 


Dharma!

Elfolyt magzatvízzel irány a kórház!
Ne otthon akarj vajúdni, mert fogalmad sem lehet róla, hogy mennyi időd van még.

Én pedig hallgatom tovább a jó kis műsort a szomszédból... Ma van a megnyitó, Platini főszereplésével.
Vendég
 


Gizu!

Boldog születésnapot!

Szerintem minden hónap másodika jó nap a szülésre. Én is másodikán születtem és Marci is. :D
Vendég
 


ZSU!
GRATULÁLOK NEKTEK, FŐLEG A TÜRELMES KITARTÁSODÉRT!!! :) :) :)

DHARMA!
HAJRÁ, VELED VAGYUNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lányok!
11 napos babának szerintetek mennyi az ideális szoptatási idő? Komolyan mondom, én már megőrülök. A védőnő, az orvosnő és a szakkönyvek is 2x10 percet mondanak, de ennyi idő Lucának nem elég. Hosszabb idei kell cicin tartanom, hogy elérjünk valamilyen eredményt. Így viszont "felázik" a cicim, és a szoptatás második fele már tökre fáj. Mi az ideális???

A fürdetés nálunk már jól megy, egyáltalán nem sír közben. A törölközést viszont nem bírja, azt végig ordítja.

Teca!
Gratulálok a szép növekedésetekhez! :)

Kikocska!
Én meg épp amiatt aggódom, hogy túl sokat kakil Luca. Szinte minden tisztába tevéskor van kaki, ami ugye etetés előtt van (sőt, néha azon kívül is). Mindig azt gondolom, hogy kikakilja azt, amit megevett, ezért nincs súlygyarapodás. :oops:

Kép
gesztenye74
 
 


gesztenye:

normális ha minden pelusban van kaki,nálunk is ez a helyzet.
szerdánn mondta a védőnő hogy olyan 3 hetes kor körül kezd ritkulni,és lehetnek napok is 2 kaki között.

zsu:

gratulálok,gyors volt.sok sok örömet 4-esben.

dharma mennek a drukkok.ügyik lesztek.

mi sem ússzuk meg a nyűgösséget,már pár napja játszuk a csak kézben vagyok el játékot,vagyis inkább csak cicin.....szeintem ez a hülye szeles idő kavarta meg.

tasin:

én is megkönnyeztem a szülésed.....nagyon durva.de a lényeg hogy jól vagytok.

kuki:

Patriknak az elejétől huzogattuk,csak picit.Alexnak meg olyan picike a kukaca hogy nem merem neki :roll: :roll: :roll:

sziszike:

kitartás,minden nap picit könnyebb lessz.

teca:

akkor szépen gömbölyödik Dani is :lol: :lol: Alex is tiszta husi :lol: :lol:

Alex szeme huzatot kapott :( :( :( szerencsére nem nagyon,vagy még az elején van....nem tudom hogy sikerült.........erős szél fúj az igaz,de nem voltunk lenn sokat és akkor is úgy eltüntettem a kocsiban hogy a feje is alig látszott.....megkértem anyóst hozzon kamillát,annó Patriknak is azzal törölgettük,remélem kap.

Kép
Kép
ettike
 
 


Zsu: Gratulálok Barnushoz!!

Demetnik: Aranyos vagy, persze, megírom, amint lesz annyi időm, hogy be is tudjam fejezni. Tényleg van ebben az elfelejtős dologban valami, mert már közel nem látom olyan rémesnek, mint akkor. Nem fájó egyáltalán, csak nem akartam senkit megijeszteni. Persze mindenkinek más, meg végig fájdalomcsillapítás és infúzió nélkül csináltam, ezért volt irtózatosan fájdalmas.

Rólunk: azt hittem, nem lehet egy 3 hetes kicsit elkapatni, de kezdem azt hinni, hogy tévedtem. Rájöttünk, hogy közel nem minden alkalommal hasfájásról van szó, ugyanis egész addig ordít, amíg valaki ölbe nem veszi, akkor elhallgat. Vagy ha toljuk az utcán a babakocsiban. De amint letesszük, vagy megáll a kocsi, kezdődik a kiabálás... Szopi után sokszor elalszik a vállamon, aztán leteszem, eltelik olyan 3 perc, kipattan a szeme és sír.
Éjszaka leginkább nyöszörög, nyögdécsel, úgy fújtat, mint egy kifáradt eb (komolyan, kezdek aggódni, hogy miért zihál ennyire). Szörnyen nyugtalanul alszik, jár keze lába, nem értem mi lehet a baj :( Ha napközben véletlenül elaludna, akkor sokkal nyugodtabb, egyenletesen lélegzik, szinte meg sem mozdul.

Kezdek nagyon kinyúvadni, olyan jó lenne legalább a fél éjszakát alvással tölteni.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ja, egy kérdés: Nem akar cumit elfogadni, az öklét viszont rendszerint cuppogja. Már vagy 3 féle cumit kipróbáltunk, de mindet nagy ívben köpi ki. Melyik fajtát szeretik a leginkább a babák? Olyan jó lenne, ha valamivel el lehetne kicsit csitítani :roll:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok

Gratulálok Zsunak.

Gesztenye: Sára több mint fél órát szopizik egy cicin, mivel mi egy etetésnél egy cicit fogysztunk el. De persze Ő már nagyobb, nekünk is ezt mondták az elején hogy 2x15 perc, de szerintem ez baba függő, menyire alszik el közben. De ha megette amit meg kell ennyi idő alattakkor nincs baj. Kenegesd a cicidet medela krémmel nekem nagyon bevált.

Kocska: Naggyon édesek vagytok, olyan jó hogy neked van lelkiereőd irni. Biztos élmény lesz Olinak vissza olvasni majd, meg nézni. Nem semmi a szülés történeted is.

Tasin a te szülés történeted sem volt semmi, hát én nem tudom hogy bírtam volna ki, nálunk is Sárának meg meg állt a szíverése a monitoron, mikor nem rendesen vettem a levegőt. Nem volt jó látvány, nekem is nyomot a doki 2 a hasamon.

Sára már el éri az 5 kilot is 160-180-akat eszik, nem tudom hogy normális-e igy 5 hetesen, az orvos azt mondta hogy jó.

Már egyretöbbet van fent, éjszaka még fel kell 1 szer. Nagyon sokat nevet, már emeli a fejét 2 hete. Fürödni toábbra is imád.

Bogi segítenél az aláírással, nem tudom továbbra sem beállítani, mivel nem találom a profilomat ott ahol mondtátok.

Cat: a multkor valakinek írtad hogy cumit nehasználjon mig szoptat mert a szopási nem tudm milye elmegy. Nálunk nem ment még el pedig cumizik (játszó) mikor meg akarom nyugtatni, meg van mikor adok vizet neki cumisüvegből.
Most vagy annyira szereti Sára a cicit ami igaz is,vagy majd később lesz bajom belőle hogy cumit adot neki? Mondjuk a kórházban volt egy szoba társam akit meséltem, hogy a hatodik babáját szülte és mindegyik gyereke másfél éves koráig szopott, volt köztük aki cumizott és semmi nem történt!
lili&ana
 
 


Drága Zsu! Csak most olvastam a hírt! Törölgetem az örömkönnyeimet! Gratulálok Neked és sok szeretettel köszöntöm a kis Barnust! Ugye megmondtam Neked, hogy Anyák napi lurkó lesz! :D Tudtam én, hogy összekapod Magad, látod meg is lett az eredménye. Barnus csak erre várt! Most engedélyezzük a távolmaradásodat, babázd ki magad - igazán megérdemled! Puszi ezer!

Dharma! Ez aztán igen! Érdemes volt a végére maradnod! Úgy tünik Te tényleg Anyák napi ÉDESANYA LESZEL! Szorítok nagyon, ügyesek legyetek! Neked is ezer pusza!

Kép
Kép
tisa
 
 


Sildi!
Mi NUk-os cumit használunk.Azt hiszem valami Ortodónikus vagy milyen (nem tudom,hogy jól írtam-e :oops: )
Nálunk ez nagyon bevállt,Lili nagyon cumis.Aminek később persze lehet,hogy majd megisszuk a levét,amikor le akarjuk szoktatni....
Egyébként én is úgy tudtam,hogy 3 hónapos korukig nem lehet őket elkényeztetni.Viszont szerintem már most nagyon rafináltak,tudják,hogy mit akarnak és el is érik :lol: Dehát egyszerűen imdáni valók és nehéz nekik ellenállni,legalábbis mi így vagyunk Lilivel.

Lili&ana!
Már annyiszor akartam kérdezni tőled,hogy akkor bevált a Naturlandos Fitolac tea?
Te mióta adsz vizet Sárának?És milyen sűrűn?Gondolom,forralt vizet,nem?Vagy bébivizet?

Kép
demetnik
 
 


Ildi! Melyik cumikat próbáltátok? Mi a Nuk I.-est, és azt szereti Léna. A Mam (ami repi ajándék volt a Felicitas csomagban) az nem volt nyerő. Nálunk nincs rendszeres cumihasználat, időszakok vannak amikor kéri és azt úgy jelzi, hogy a kis öklöcskéjét emelgeti a szájához a kezeivel meg ezerrel "varázsol" a kis arca előtt :lol: :lol: . Elég mókás ilyenkor betalálni a szájába a cumival :lol: .

Liliana! Cat szerintem nem a cumira, hanem a cumisüvegre gondolt. A cumival nincs gond, az kifejezetten jót tesz neki, mert erősíti az arcizmait, és az álkapcsát.

Gesztenye! A sebes, felázott cicire jó még a Motherlove-nak a bimbóvédő krémje. Csak gyógynövényes alapanyagokból áll, és az az előnye, hogy nem kell lemosni szoptatás előtt.

Kikocska! A kaki-tippem meg remélem beválik! Eredményes écccakát/reggelt Nektek :lol: .

Kocska! Már akartam kérdezni, hogy jól láttam, hogy nem váltál meg a körmeidtől? Nem szoktad megsérteni vele Olivért?

Csajok! Eszméletlen szépek a Babók! Mindegyikben csak gyönyörködni lehet! :lol: :lol:

Kép
Kép
tisa
 
 


Liliana!

Igaza van Tisának, én a cumisüvegre gondoltam. Azt nem javasolják, ha szoptatni akarsz.

Beni is cumizott 3-10 hónapos koráig, és nem zavarta abban, hogy 15 hónapig szopjon.

Most Marci is kap elalváshoz néha cumit, ha igényli. Én nem engedem sokáig a cicimen cumizgatni, ha már nem eszik. Ennek persze az is az oka, hogy Beni ilyenkor a legféltékenyeb.
Marci általában 20-35 percig szopizik. Ez attól is függ mennyire éhes vagy fáradt.
Beni ilyen idős korában még simán 45 perceket töltött a cicin. De első gyerekre még több idő jut.

Cumi: mi is csak NUK-ot használunk. És vissza kell tenni a szájába, mert még nem tudja sokáig bent tartani. Majd megtanulja, ha valóban szüksége lesz rá. (Úgy néz ki, mintha kiköpné, de csak a lelkesédtől nem marad a szájában.)
Vendég
 


Demetnik, igen bevállt a tea nagyon jó nem fáj tőle a hasa.
Igen forralt vizet adok neki, de nem sokszor, az elején mikor nem akartam 1 óránként cicire rakni, mert annyira szereti a cicit, és nagyon sürü volt a tejem, időhuzásként, meg most a meleg miatt anyukám adott neki, de igazából nem suoktam, mostmár inkább cicit adok neki. Mikor csuklik probálta a vizet de nem vált be a citromlé (igazi) meg a cici vált be erre.

tisa cumisüveget is adtam már neki, volt hogy abbol adtuk neki a ttejet mikor nem volt tejem ugy éreztem és a fagyoból elővettem, meg amikor fodrinál voltam anyu adott neki, mert nemértem haza időben.Csak nem fog leszokni a ciciről?UGYE?
Mondjuk nem ugy látszik
lili&ana
 
 


Tisa!

Nekem ugyan most nincs, de Beninél voltműkörmöm kb. két hónapos korától újra. Sokkal kevésbé tudod vele megsérteni, mintha nem lenne. Vastagabb és tompább, mint a rendes köröm.

Lili!

Most nézem csak milyen nagy baba Sára! :o :)
Nem csoda, ha ennyit eszik. :)
Igaz, hogy Marcinál csak néha nézem mennyit eszik, de eddig 140 volt a maximum. Általában 100-120.
És ma, 1 hónaposan, 4170 g volt este. Viszont én most is 56 centinek mértem, mint amennyi állítólag szültésekor volt. Viszont azt látom, hogy pár ruhája már kicsi rá. Most nem tudom, hogy akkor vagy most lett rosszul mérve.
Vendég
 


Lili!

Egy-egy alkalommal adsz neki cumisüvgből, attól nem szokik le a ciciről. De ilynekor inkább azt szokták javasolni, hogy itasd pohárból, vagy kiskanállal edd neki.

Ha pedig tudod szoptatni is, akkor ne adj neki vizet szerintem. Pár perc szopival tudja csillapítani a szomját.

Beni csak akkor kapott vizet, amikor 30-35°C-os meleg volt, és olyan helyen voltunk, ahol nem tudtam szoptatni. (Nagy bevásárlás közepén, esküvőn...)

Marci pedig most 2 naposan ivott egy kis vizet, amikor még nem volt tejem. És már ő is pohárból. Nagyon ügyes volt.
Vendég
 


Tényleg úgy van, ahogy Cat mondja, még nem elég erős az álkapcsuk, hogy benn tartsák a cumit. És a nagy lelkesedéstől is kipottyan nekik. Lénánál már célbaköpő versenyt is rendeztünk :lol: . No meg a kis kezükkel is ki tudják piszkálni - no azt nagyon ügyesen és rafkósan - de sajna még maguknak nem képesek visszatenni. Mi már rajta vagyunk az ügyön :lol: :lol: . Nem ár idejében elkezdeni :lol: . No meg ahogy hadonásznak a kezükkel úgy is kivarázsolják a szájukból.

Észrevettétek már azt, hogy amikor a pelenkázón levetköztetitek a gyerektet akkor elvesztik az egyensúlyukat és eljön a Móro-reflex. :D Olyan mókásak ilyenkor, nem? Vajon mitől van? Mintha ruhában biztonságban éreznék magukat :D .

Cat! Csak azért kérdeztem, mert nekem olyan furi. Igaz nekem soha nem kellett műköröm, de a sajátomat a szülés után visszavágtam, mert engem zavart, hogy erre kell figyelnem. Meg a krém is mindig alámegy :? . Csak szimplán kiváncsiság volt, de köszi.

Kép
Kép
tisa
 
 


Tisa!

Valódi körömből nekem is mindig rövid van. Nemcsak a kisbaba miatt. De tapasztalataim szerint a műköröm tényleg sokkal veszélytelenebb.
Abban viszont igazad van, hogy a krém alámegy, ha nem találsz ki valami rafkós technikát.

Cumikiszedés szájból valóban nagyon ügyesen megy. :D De én szinte mindig hason altatom Marcit, és a kezét odaigazítom a cumi elé, és tartja bent magának. :D
Vendég
 


Jaj Gizu! Boldogságos szülinapot kívánok Neked én is! :lol:

És Mindenkinek köszönjük a dícséreteket! Igen, alakulunk napról napra. :lol:

Gesztenye! Most már jobb a köldök-ügy? Boldogulsz vele?
Nekünk annó talán a 8. vagy 10. napon esett le. Nem volt vele semmi gondunk egész idő alatt. Szépen kezelgettem. És utána sem váladékozott, de még alkohollal tisztítottam egy pár napig. Aztán már csak hetente egyszer az esti fürcsinél. Most meg még néha megnézem, hogy estleg kell-e, hogy hámlik-e még vagy sem. Nekünk nagyon szép lett szerencsére. Igazán kis csajos köldök. :D

A BCG-oltása is alakul. Szépen. Egy kis piros pötty. Eddig még nem durrant be, nem gennyesedett el. De még dolgozik benne.
És nekünk már megvan az első oltás időpontja is, május 14-én megyünk. Akkor kapja a kötelezőt és a pnemo első részét. Bizti lesz egy kis sírás.

Most csütörtökön meg voltunk a csípőkontrollon. Szerencsére ott is minden rendben: gerinc, végtagok szabadok. Bár a bal csípője még csak 80 fokig tárul. Lénának kicsit kötött volt a csípője születéskor. Ezzel 6 hét múlva vissza kell néznünk. De addig lelkesen tornázunk minden egyes pelusozásnál.

Kép
Kép
tisa
 
 


Csak a cumi-témához,gyorsan:én is vettem Nuk 1-est,de ezek szerint az én gyerekem a "hibás" mert körben ott maradt mélyen a cumi nyoma akis arcocskáján,ugyhogy dobtam is ki!Akartam is kérdezni,de aztán elfeledtem(ezt is :lol: ).Szidtam is a gyártóját,de akkor ezek szerint Boróka pofija túl pufi...hja mindenki másnál mükszik a dolog...
Egyébként Boti a mai napig cumizik,19 hónapig meg cicizett is...
Söt most esténként ö is kéri az adagját-amikor a D-vitamint kapja Borka,neki is kell adnom egy kanállal,mindig mondja hogy finom édes... :lol:

Dharmáról semmi hir?Drukkolok neki!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
gizu
 
 


Gizu! Szerintem kár volt kidobnod a cumit. Jók. És (U)Borka ( :D ezen jót mosolyogtam a múltkor) sem "hibás". Igaz ritkán fordul elő nálunk, de ha Léna belelendül a cumizásba és oltári hévvel magára szívja a cumit, akkor neki is vékonyan meglátszik a cumi széle egy ideig. De ettől még semmi baja nem lesz.

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!
Aranyérre tanácsokat, tippeket itt olvashattok:
http://antalvali.hu/amit_az_aranyerrol_tudni_kell
hunnny
 
 


Sildi!
Hidd el nekem, hogy már a mi 11 napos Lucánk is el van kapatva. Ma este a férjem "kimenőt" kapott, így anyu jött át segíteni. Közölte is velem, hogy ez a gyerek már el van kényeztetve, ami igaz. Az esti etetés után ugyanis nem hajlandó aludni, csak bömbölni a kiságyban. A férjem ezt nem bírja, ezért minden este a mellkasán altatja több órán át. Luca persze ehhez hozzászokott, és most is követeli. Anyám meg csodálkozik, hogy Ő nem tud elaltatni egy gyereket?! :shock:

Víz: ha csuklik, mi is adunk neki forralt ásványvizet, de persze, csak egy pár kortyot.

Köröm: én is levágtam a hosszú körmeimet, ahogy kijöttünk a kórházból. Nem ment a krémezés... :oops:

Szopizás: (tudom, már unjátok, hogy állandóan ez a témám, de tele vagyok kétségekkel) egy 11 napos csecsemőnek mennyi az átlag szopi adagja?

Tisa!
Koponya és hasi ultrahangon nem voltatok?
A köldökkel már megbarátkoztam, de továbbra is a férjem kezelgeti. Most már szép nagyon, csak néha van benne "tisztítanivaló".

Jó éjt!

Kép
gesztenye74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?