Új privát üzeneted érkezett!

Akit még érdekel a nagy babázás közepette :roll: :

Ismét megjártam a ctg-t és a dokit. Az eredmény a szokásos: minden tökéletesen működik, minden jel szerint én már csak májusban szülök.
Ctg pénteken, doki majd csak hétfőn, akkor meglátjuk, hogyan tovább….szerintem most már megvárja Barnus, h kidobják….

Tasinék sztem ma mennek haza, jó nekik!!!!!

Gaba babája már biztos megvan, meg majd benézek, h mi van Dharmával és Kutyafülével (hajrá csajok, szüljetek legalább Ti), de többre, úgy érzem nem vagyok képes jelenleg.…

na, még egy tábli a friss babák tiszteletére

Kép

Zsu
svs
 
 


Sziasztok én ERIK vagyok!

Igaz, hogy késő van már, de most jött haza a segítségem, mert Én még nem értek a betűkhöz.

Lényeg, hogy ma reggel 10 óra 19 perckor megszülettem,
súlyom: 3100 g
magasságom: 53 cm
Nemem: fiú

A nevem Erik és hosszú a hajam!
Egyenlőre ennyit!
Anya vasárnap, vagy hétfőn jön a kórházból, mindenkit puszil!

Jó éjszakát!

Erik

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Minden új babának és mamának gratulálok!

Engem sem engedett be napközben, most pedig már fáradt vagyok...

De azért egy ma esti kép a tesókról:

Kép
Vendég
 

 
 

kutyafüle,gratulálok Erikhez!!!

cat:

édesek a fiúk.

Alex tegnap 4350g volt,azaz 38 dekát hízott 1 hét alatt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jól van tartva.
viszont gombás a köldöke,a feneke és van egy kis szájpenésze.....de cserébe szépen szopizik.

csalánkiütése lehet a tejtől?(amit én iszok)vagy esetleg a nutellában lévő mogyorótól?mát semmi olyat nem ettem....

tegnap este anyós fél kiló eperrel álított be :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: mág jó hogy biológia tanár,meg 2 gyereke van...........
ott fog megrohadni a hútőben(kikocs mondta hogy megpucolva ehetem,de a védőnő szerint úgy sem......akkor mivan?)

zsu:

tudom mit érzel.nekem Patrik segített,neki szerveztem a jobbnál jobb programokat,így az én fejem sem azon járt hogy mikor szülök,és Patrik is jól érezte magát.

Kép
Kép
ettike
 
 


sziasztok!

Tegnap hazaérkeztünk!! :lol:
Gratulálok az új anyukáknak és szorítok a hátralévőknek!!

Zsu! Hogy vagy??

Jövök a szüléstörténettel is....hamarosan, addig egy -két kép: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép


Kép
tasin
 
 


Kutyafüle gratulálok! Kíváncsi vagyok majd a részletekre,esetleg valami folytán befordult-e...?

Én most megyek orvoshoz,de valamit előtte mindenképp meg kell Veletek osztanom,mert a tegnapi napomat ez a kis videó boldogította de nagyon. Szerintetek milyen állatka? Valami maki?

dharma
 
 


Tasin nagyon aranyos Mirella :D Most így hasonlít a másik két lányod kicsi "énjére".

Zsu Veled? Én nagyon tartok most attól,h mire mi jövünk bejön az influenza és megint látogatási tilalom lesz :oops: Nagyimat jövő hét végén műtik és szeretném,ha még előtte láthatná a dédunokáját.

dharma
 
 


Kutyafüle, gratula!!! :) :)
Ezt hogy csináltad, doki nem engedett haza az nst-ről??? :shock:

Tasin, szépek vagytok, a tesós képek láttán meg legszívesebben sírnék, olyan jók! Gratula mégegyszer!

Dharma, te hogy érzed, anyák napjára anya leszel? Legalább menj Te szülni, én kezdek beletörődni sorsomba!
Etti, Virág köszi a megértést!

Zsu
svs
 
 


sziasztok.

tasin:

édesek a lányok.nagyon helyes Mirella.

képzeljétek tegnap apum mesélte hogy a boltban az eggyik pémztáros néni mondta neki hogy ő azt hitte hogy én a felesége vagyok,és el volt szörnyűlködve azon hogy hogy mehetek hozzá ilyen fiatalon egy ennyi idős emberhez,és ráadásul még gyereket is szülök neki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

apukám:
Kép
Kép Alex hason alszik még a pihenőben is:)
Kép

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!
Egy ideje olvasom a fórumotokat, de nem szeretnék nagyon beleszólni, mivel se anyuka nem vagyok, se várrandós nem vagyok. Majd Talán pár év mulva :wink:
Most is csak egy tipet szeretnék adni Ettikének (és esetleg a többieknek) gombásodással kapcsolatban. A kisgyerekek szájpenésze gyakorlatilag candida gomba (sajnos én 1 éve szenved tőle, nem játék :( ). Azt tudnám ajánlani, hogy a bőrét vékonyan ezüst kolloiddal kenegesd, szépen el fog tőle múlni. Ez a szer gyógyszertárban kapható, akkor a legjobb minőségű, ha van OÉTI és OGYI száma is. Mindenkinek ajánlom, hogy látogasson el a http://www.antalvali.hu oldalra. Ezen az oldalon mindenki a természetes, mérgező anyagoktól mentes életet hirdeti, rengeteg baba ápolási tipp van, és például MVNikinek sincs egy hónapos Lenke lánya :) Mindenkinek ajánlani tudom!
További szép baba várást (remélem már csak pár napig :wink: ) és gyönyörű babázást!
hunnny
 
 


Óóó kis szőkeség Alex :D Nekem is van néha olyan érzésem amikor Apummal vagyok,h azt hiszik Tőle várok gyereket. El kell magad kurjantani,h "Apa...." :D
Ilyenkor egyébként csak abban bízom,h Apumra hasonlítok és ez feltűnik az embereknek. Mondjuk azok után,h párommal már elég sokszor gondoltak minket testvéreknek :roll: Sőőőt...már ikreknek is :shock:

Zsu,hát akkor hajrá bármelyikőtünk. Tehát akkor most az utolsó előtti és utolsó helyért startolunk,de én sem érzem úgy,h még bármi is lehetne.
Kutyfüle engem is meglepett :)
Dani olyan drága volt. Tegnap hozott nekem haza virágot,h azt Majácska küldi anyák napjára. Kis bíztatás nem árt alapon :D

dharma
 
 


csajok gondoljatok arra hogy milyen szép ajándék lenne ha anyák napján születnének a manók.és ha előbb jönnek az legyen kellemes meglepetés:)

dharma:

nekem öcsém szokták a páromnak nézni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ez a néni most kerül ide a boltba,a többi már ismer minket.
ez amúgy jó kép apumról,egy hete még szakálla és hosszú haja volt :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Az durva :D :D :D Hosszú haj, szakáll :roll: Kíváncsi lennék,h nézett úgy ki :D De jóképű Apukád van :D Mondjuk "Apósom" után nem csodálkozom senkin. Ő punkzenész volt, most már másik együttesben játszik és nemrég vágta le a taraját :D

dharma
 
 


dharma :

csak neked :lol:
Kép 04.12.

Kép
Kép
ettike
 
 


KUTYAFÜLE GRATULA!!!

Látom dhrama Zsu nagy a verseny! :)
Szerintem Azért vasárnapig meglesztek! :) Az utolsó hely is legalább olyan értékes mint az első! :D

Tasin a baba gyönyörű! :)
Büszke lehetsz rá! De gondolom hoyg az is vagy!

Na megyek manókörmöt vágni!

A szopis hozzászólásokat várom ám még! :wink:
A védőnő szerint keddig adjunk neki időt! De meglátjuk!
Az a baj hogy az egyik cici tele van a másikba meg alig.... az beindul még???

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Végre, hogy működik ez a vacak! Tegnap annyiszor próbáltam. :(

Először is:
KUTYAFÜLE!
ÓRIÁSI GRATULA NEKTEK! LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK!!! :) :) :)

Tasin!
Gyönyörű baba Mirella, nagyon szép neki is az arcocskája. Egyáltalán nem "tört" össze a szüléstől, úgy ahogy Lucának sem.

Boglárka!
Szopizásban nálunk elég változó a helyzet. Tegnap éjjel például már azon gondolkodtunk, hogy adunk Lucának egy kis tápszert, mert max. 20-at szopizott. Ma reggel az egyik cicimből 10 perc alatt 10 jött össze, a másikból kb. 25 perc alatt 110!!! Egyszerűen nem tudok rajta kiigazodni. Teljesen eltérő adagokat produkál, ami még cicinként is változó.
A bimbóvédő használatát viszont feladom, mert egyáltalán nem jobb vele a helyzet. Igaz, az első harapás fájdalmát tompítja, de utána a vákumtól ugyanúgy fáj.
Tegnap este sikerült kemény 2 kiskanálnyi tejet fejnünk (utálom a mellszívót). Mondjuk, nem is kellett több, mert csak az 1 heti K vitaminját kellett beadnunk. Ez legalább most nem fájt.
Te már le mered vágni a körmét? Nekünk azt mondta a védőnő, hogy inkább csak hajlítsuk be neki, attól is leesik.

Erről jut eszembe: köldökcsonk. Most már tényleg csak egy kicsi tartja, de én nagyon nem bírom a látványát. Ha leesik, akkor hogyan tovább? Mit kell csinálni azzal a "lyukkal"?

Zsu!
Tulajdonképpen még csak 3 napos késésben vagytok, az nem is olyan rossz! Persze, én könnyen beszélek így utólag, de tudod, hogy engem is jól megvárakoztattak. 3-4 nap nem a világ! Kitartás! :) Ja! Ti is érzitek, hogy "szaga" van?

Úgy veszem észre, hogy most már sokkal enyhébb a vérzésem. Inkább csak szopizás közben van, amikor húzódik vissza a méhem. Ti is így vagytok ezzel?

Még valami: használtok valami szorítók a hasatokra? Én még szülés előtt vettem "csípőszorító" bugyit, amit hétfőn kezdtem el használni (6 nappal a szülés után). Nagyon szépen megy is vissza a pocakom.

Nincs valahol összeírva, hogy általában mit nem szabad fogyasztani szoptatás alatt? Tudom, hogy ez egyénenként változó, de csak van valami "alapszabály".

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!!

Kutyafüle gratulálok Erikhez!!
A babaképekre nem is reagálok hisz alapvető hogy itt vannak a legszebb babák!!

Zsu!Szerintem mindenkit érdekel érdekel hogy mikor lesz meg Barnus!És tényleg nagyon szép ajándék lenne anyák napjára.... bár nemtudom szerintem ha akkor nekem még várnom kellett volna... És gondolom már a könyöködön jön ki de kitartás... meg persze Dharma-nak is

majd legközelebb mert nem szereti Dani ha itt ülök :) :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Ja....a lényeg maradt le az előző kérdésből. Tehát ez egy maki,vagy mi? Mert én akarok egy ilyet :D
http://www.youtube.com/watch?v=rLdQ3UhL ... popt0fus0d

Nst rosszabb,mint volt :D A méhem semmit nem csinál :? Na,de délután orvos,oszt majd Ő megmondja,h mi lészen.

Addig sajna babatémákban csak olvasni tudlak Titeket tapasztalat híján :cry:

Ettike azért sokkal-sokkal jobban néz most ki sztem Apukád. Jót tett Neki a második kisunokat :D Fel sem ismerném ha nem írtad volna,h a két ember ugyanaz.

dharma
 
 


kicsit hosszú lett, de ha ezt nem lehet rövidebben leírni..

Szüléstörténetem


Szombat reggel beértünk a kórházba. Előző éjjel persze már semmit nem aludtam az idegtől..
Fél 9-kor már meg is repesztette a doki a burkot, ami cseppet sem fájt.
Amikor elkezdett folyni a víz, látta, hogy tiszta zöld, úgyhogy még jó is, hogy így döntöttünk.
Rögtön bekötötte az infúziót, amelyet akkor még csak enyhére állított, hogy a fájások maguktól induljanak be…
Körülbelül délig folyatták belém, a fájások jöttek-jöttek, de még nem voltak az igaziak…
Mivel kétujjnyira már ki voltam tágulva, a doki reggel azt mondta, hogy ebből egy gyors szülés lesz.. :roll:
Délben eljutottunk a szűk három ujjnyira….
Akkor már minden porcikám fájt a fekvéstől , így megengedték, hogy felkelljek és ha már fent vagyok csináltak beöntést is..
Ekkor telefonáltunk anyunak, hogy végeztünk a CTG-n, nincs semmi, és majd kedden kell visszajönni. Délután meg elmegyünk moziba :wink: :wink:
Beöntés után visszaraktak infuzióra, kicsit erősebbre kapcsolták, aminek már azért eléggé éreztem a hatását….ezzel elvoltam fél négyig, akkor már a fájások között sem volt kedvem kinyitni a szemem.. :roll:
Nagyon melegem volt, úgy éreztem, meggyulladok..ráadásul a szülésznő forróvizzel töltött gumikesztyűt rakott a hasam alá, hogy ez jó….hát nekem nem volt jó.. :roll:
Aranyos volt egyébként, végig masszírozta a derekam…bár ez sem esett annyira jól, de nem volt erőm még szólni sem..
Fél négy fele kezdődtek a tolófájásaim, de ekkor még volt egy kicsi pereme, de már ki voltam tágulva 4 ujjnyira.
Próbáltam visszatartani, több-kevesebb sikerrel.
Aztán azt mondta a doki ( akit a végéig nem sűrűn láttam) hogy oldalt nyomhatok egy párat, felemelt lábbal…mivel a gyerek még mindig nem illeszkedett be addigra.. :shock:
Jó másfél órát elvoltam ezzel…de a fájások rendszertelen erősségűek és gyakoriságúak voltak….a baba még mindig nem illeszkedett be…
Akkor láttam a dokin először a pánikot….velem kezdett el veszekedni, hogy lefele nyomjak…csak éppen nem volt miből nyomni.. mert amikor tudtam volna még nem lehetett.. :x
Mire meg nyomni kellett, addigra öszze-vissza jöttek a tolófájások.
Csak a saját hasizmomból tudtam nyomni.
Állandóan az oxigént rakták az orrom alá, hogy abból szívjak, de annyira ki volt száradva a szám és a torkom, hogy meg akartam fulladni. Szegény István feladata volt tartani az oxigént és állandóan lecseszte a doki, hogy miért nem tartja oda rendesen, pedig én löktem el a kezét állandóan. :oops:
Akkor amikor látta a doki, hogy a baba még mindig nem illeszkedik be, mondta , hogy behívja az egyik ügyeletes dokit, és segítenek nekem nyomni..
Meg azt is , ha első szülő lennék, már rég megcsászározna.. én nekem akkor már mindegy lett volna, csak érjen véget az egész…….pedig csak akkor kezdődött.. :shock:
Innentől kezdve egy csomó mindenre nem emlékszem, csak az István mesélte el…
Bejött egy másik pasi és ráfeküdt a hasamra, amíg az én dokim felnyúlt és próbálta elérni a gyereket, közben nyomattak velem is …ekkor már semmi erőm nem volt….
Próbálkoztam a nyomással, de nagyon erőtlen volt az egész…..mivel nem tudtam hüvelyre nyomni, ekkor mind a két szemem bevérzett…. :cry:
Ekkor kezdték el mondogatni, hogy lehet, hogy a köldökzsinór a nyakán van és visszatartja…mert egy kicsit ment előre, aztán visszacsúszott állandóan.. :cry:
Ekkor valaki behívott még egy doktornőt…a következő felállás az volt, hogy a dokinő felnyúlt két kézzel a két pasi meg ráfeküdt két oldalról a hasamra és karral nyomták a gyereket ki belőlem…
Semmi eredménye nem volt……az én dokim meg azt hajtogatta, hogy ha két gyereket meg tudtam szülni ezt is meg kell tudnom szülni…. :evil:
Ekkor mondta neki az idősebb dokinő, hogy Robikám aki 10 éve szült, az olyan , mintha először szült volna…. :roll:
Meg kérdezgette a dokimat, hogy mekkora a gyerek, persze ezt se tudta megmondani…tőlem kérdezet a csaj, mikor pisiltam, mert lehet, hogy tele van a hólyagom.
Pisilnom kellett volna, de nem ment….addigra azt hiszem én már nem voltam magamnál…egyszerűen nem tudtam már együttműködni, se beszélni….se reagálni…
Szerintem a dokinő, - aki végül is levezette a szülésemet-látta rajtam, mert azonnal ott megkatéterezett…addigra azt hittem már szétszakadok, mert fél percenként valaki könyékig bennem turkált…..
Mikor csinálták nagyon fájt és ugráltam közben…akkor néztem oldalra és láttam meg, hogy az István ott áll mellettem…én azt hittem, hogy Ő már régen kiment, nagyon meglepődtem…..de ennyire nem voltam képben…
Azt mondták, ha most nem sikerül a babát letolni, azonnal visznek császározni….
Közben kiabáltak, hogy hívjanak be mindenkit……ezt is csak az Istvántól tudom, hogy a végén mennyien voltak bent a szülőszobán rajtunk kívül.. behívták a gyerekorvost és a anesztologust is..én senkire nem emlékszem.. hat doki volt bent, és szülésznő kettő, meg két másik zöldruhás nő..
Utána mesélte, hogy kérdezgette a dokit, hogy baj van-e, de az nem válaszolt, csak mis-másolt, de neki gyanús volt, ahogy szivárognak be egyre többen…… :shock:

Amikor kész volt a katéterezés, azonnal megint nyomattak velem, a dokinő megint felnyúlt, a két doki meg fentről nyomta a hasam a karjával..
Ekkor mondták, hogy becsúszott a baba a szülőcsatornába, azt mondták, már nem lehet császározni, meg kell szülnöm …….. :cry:
Az oxitocint felhúzták a maximumra….nyomattak velem, de nem jött jó fájás, , azt kiabálták, hogy nyomjak mert elveszítjük a babát.
:cry: :cry: ……én beleadtam minden erőmet és nyomtam… a dokik rám feküdtek, a doktornő alulról húzta ..sikerült annyira kinyomnom, hogy a fejét már láttuk….ekkor percekre leálltak a fájások…azt hittem, hogy megbolondulok, mert annyira feszített a baba , hiszen benne volt a hüvelyemben..
Ekkor jött egy nagy fájás és nyomtam a kislányom, mint egy pezsgősdugó kirepült….
Kivették egy kicsit sírt, de azonnal valaki leszívta a váladékot a szájából és az órából és azonnal felsírt.
A köldökzsinór nem volt a nyakán szerencsére..
Elvitték rögtön, a gyerek főorvos vizsgálta meg, de még inkubátorba se kellett tenni, Hál’ Istennek, mert olyan jól volt..szép rózsaszín színű volt semmi folt nem volt rajta..

Szétszakadt a méhszájam, a nagy ajkaim, a hüvely is sérült, pedig vágtak is közben…
Amikor varrtak, főleg a szeméremajkaimat,azt hittem megőrülök, mert érzéstelenítő nélkül csinálta, a többibe adott lidocaint, de azt mondta, ide csak pár öltés kell és az érzéstelenítő injekció is legalább annyira, fáj..
Olyan szinten szétharaptam a kezemet varrás közben, hogy még most is tiszta kék..
A hasam is kék foltos a nyomásoktól..

Miután összevarrtak elkezdett a párom telefonálni a családnak..volt nagy öröm..és először el se akarták hinni...anyu miután elmeséltük neki a történetet, azt mondta, köszöni, hogy így csináltuk,mert biztos megbolondult volna..

Nagyon büszke vagyok a páromra, mert végig ott volt még a varrás közben is..Ő, aki minden vérvételén elájult és a kórházszagtól is rosszul van..
Azt mondta, annyira félt, hogy baj lesz, és tehetetlen volt…végig imádkozott…
Neki adták oda a lányát, fogta a kezében és nézte….azt hiszem szerelem volt első látásra..
Tegnap azt mondta, el se tudja képzelni, hogy eddig Ő miért nem akart gyereket..

Most leírtam ezt a történetet, amit majd kinyomtatok és odaadom elolvasni mindenkinek, aki kiváncsi rá..
Én nem akarom elmesélni többet, mert amíg írtam is végig bőgtem, meg tegnap a zuhany alatt is, amikor arra gondoltam, hogy milyen kevésen múlt, hogy baj legyen az én kis Tündéremmel..

Aki a világ legédesebb kisbabája és nagyon szeretem..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tasin 2009.04.30 12:55-kor.

Kép


Kép
tasin
 
 


Tasin!
A szívemet mardosták a soraid, és csorog még most is a könny az arcomon...Nagyon büszke lehetsz magadra! És egyúttal fogadd óriási gratulációmat Mirellához! TE CSAK MESESZÉP CSAJOKAT TUDSZ SZÜLNI???? :lol: :lol: :lol:

Ezt csak Neked, mert Te is mindig ilyen virágokkal köszöntötted a Babákat és Anyukájukat! Ezer puszi és gyógyulj gyorsan!
Kép

Kép
Kép
tisa
 
 


Gesztenye köszi a szopis infót, "jó" hallani hogy más is "felemás".
Persze ez nem nyugtat meg de legalább próbálkozunk!
Nagyon nehezen indul ez a tej! :(
KÖRÖM!
Az elején nekünk potyogott magától ami túlnőtt a kis ujjbegyén... és én úgy tudom 2 hetes kortól már vágható... bár utánaolvasva sok helyen azt láttam hogy hamarabb is!
Én ma álmában vágtam le először a kis körmeit és simán ment! :)
Ha jó az ollód nem kell tartanod tőle!

KÖLDÖKCSONK! Nálunk ma reggelre esett le! :) Olyan boldog vagyok tőle! A "lyukat" még ugyanúgy ápolni kell amíg váladékozik... de az már sokkal jobb mint amíg ott a csonk! Legalábbis engem megviselt!

Tasin én leírtam a terhesnaplómba a szülést és szintén bőgtem míg írtam! Ezért nem írtam ide... pedig ennyire nem is volt szörnyű...

Zsu Dharma kitartás!
Mi mind várjuk Maját és Barnust!

Megyek szopiztatni kell... bár alszik a manó , de most volt a védőnő és azt mondta 2 óránként kelteni etetni és csak 10-15 percet engedni mellenként a többit úgyse arra fordítja, hoigy egyen... csak cumizik rajta!
... Mit veszthetek megpróbálom! Még mindig stagnál a súlya... és keddig van haladékunk... én meg nem akarom hogy tápszeres legyen ha már ennyit küzdünk azért a tejciért!
MEGLÁTJUK
:roll:

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


És NAGY-NAGY GRATULA TICINEK, ICAMICÁNAK, BOGYÓBEÓNAK és KUTYAFÜLÉNEK is! Szép volt lányok! Szeretettel köszöntöm Mindegyikőtők Babócáját!

Kép
Kép
tisa
 
 


Tasin!

Én s bőgtem a szüléstörténeted végén. De az eredmény mindent megér. Gyönyörű lett.

Bogi!

Nekem sem ugyanannyi a tej a két mellemben. Még nem érdeklődtem róla a gyerekorvosnál, mert valahogy nem izgat.

Marci nálunk sem hízott két hetes koráig.
Két oka volt: a bimbóvédővel minimum kétszer annyira erősen kell szívnia, hogy jöjjön a tej, és hamar elfárad. Így csak annyit eszik, hogy elég legyen.
Megoldás: Miközben szopik, a kezeddel nyomd össze a melledet, és akkor könnyebben jön neki.

Másik hiba nálunk az volt, hogy az alsó ajka nem kifelé állt, hanem befelé, és emiatt szintén hamarabb elfáradt. Ez ugyanis hibás technika, és sokkal fárasztóbb a szopás.

HA nem eszik az ébresztések ellenére, akkor ne erőltesd!
És amíg nem kezd el hízni, mindkét melledből etesd! Mindig azzal kezd, amelyikkel az előzőt befejezted.

Annyit lehet még tenni, hogy a végn fejsz, és a következő etetésnél pohárból vagy kiskanállal, estleg fecskendővel odaadod neki amit előzőleg lefejtél.

Ezek voltak az én orvosom tanácsai, aki szoptatási tanácsadó is.

Nekünt az első kettő bevált, két hét alatt fél kilót hízott Marci.
Vendég
 


Én Marcinak 2 naposan vágtam először a körmét...

Köldökcsonk 8 naposan esett le, és utána még egy napig kellett kezelni.
Vendég
 


Sziasztok!

Hú de meglepödtem Kutyafülén!!!! :shock: :D :D :D
Nagy-nagy gratula nekik!!!!
Kiváncsi vagyok a hogyanra!

Zsu,szerintem attol,hogy még a pocakban van Barnus,lehet közös a téma!És egyébként is mostmár rajtatok a világ szeme :wink:
Minden nap alig várom,hogy benézhessek!

Tasin! Tényleg jó a kérdés,hogy te csak szép csajokat tudsz szülni???
A másik kérdésem,hogy hogy csináltátok,hogy a kisebbik nagylányodnak vörös lett a haja(ugye jól látom,hogy vörös?)?Én ugy drukkoltam,hogyha lányom lesz vörös haja legyen(nekem is az :lol: ),de eddig nem ugy néz ki... :( :roll: Pedig kitaláltuk,hogy haja mint az enyém,szeme mint az apjáé(zöld!).... :roll: Na meglátjuk mi kerekedik ki bvelöle...
A szüléstörténetedre meg csak annyit,hogy nem vagyok sirós tipus,de összeszorult a torkom rendesen!Az jutott még eszembe közbe,hogy milyen jó hogy a harmadik,mert én egy ilyen után elgondolkodnék a folytatáson...És milyen jó,hogy semmi baja nem lett!

Dharma,hogy van a fogad?

Tejcsit illetöleg én is felemás vagyok,bár nálunk böven van.Igaz én mostanában már csak akkor fejek,ha nagyon feszül,vagy érzem,hogy sok maradt.Az utolsonál 70-220( :shock: ) volt az arány!Ennyire felemás!

Sildi!Hogy vagytok?Remélem már jobban hagy pihenni Janka,és megtaláltátok a megoldás kulcsát!

Kikocska,már kérdeztem,de nem reagáltál,hogy akkor most Tüneménnyel minden kapcsolat megszakadt?Jó lenne tudni róla valamit!

Tisa,aktuális fotók hol vannak???

Na mit is szerettem volna még irni???? :roll:

Passz!felrakom a tökfözeléket,hátha addig eszembe jut!

Kép
Kép
gizu
 
 


Tasin, kemény menet volt, de minden jó, ha jó a vége, nem???
Én is megkönnyeztem az írásodat :oops: :) .....de legalább kivételesennem magam miatt sírtam!
Szépek a csajszik!

Bogi, nekem nem sok gondom volt a szopival szerencsére, de nekem fura, h 15-15 percig „hagyhatod” csak. A csak cumizás is stimulálja a melleket, úgy tudom. Az lll honlapján vannak fent azt hiszem szoptatási tanácsadók telefonszámmal, sztem hívd fel őket.

Gesztenye, senkinek nem egyformák a mellei, kínáld meg minden etetésnél a rosszabb után a jóból is, akkor biztos eleget kap.
Bocsi, lemaradtam, minek van szaga??? :oops: :roll:
(Amúgy mensi szerint 23ára lettem volna kiírva, csak a hosszú ciklusaim miatt lett 27e, szóval a 40 héten pont 1 héttel vagyok már így is túl.)

Miért nem lehet körmöt vágni 2 hétig? Én simán vágtam, csipesszel.

Kikocska, merre vagy? Hogy bírod a strapát???

Rájöttem amúgy, h Barnus egész addig nem fog előbújni, amíg nem tudom elfogadni a helyzetet (azt hiszem magamat hibáztatom azért, h még mindig egyben vagyunk :oops: :roll: ), megpróbálom rendezni soraimat! Csak még azt nem tudom, h hogyan..talán elmegyünk holnap majálisozni vhova 3asban! :roll:
Tisa puszi! :wink:

Zsu
svs
 
 


Tisa!
Ez borzasztó lehetett, már ne haragudj az őszinteségért! Nem is értem az orvosodat, hogy pánikolhatott így előtted.
Szerencsére, minden jó, ha a vége jó, és tényleg gyönyörű kislányotok lett!!! :) :) :)

Cat!
A bimbóvédővel én is ezt tapasztaltam, sokkal tovább kell cicin tartani, mert hosszabb ideig tart neki a szopizás.

Délután elmegyünk a gyerekorvoshoz, mert kis piros pöttyök vannak Lucán. Elvileg ez még a kórházból hazahozott melegkiütés, de azok már múlóban voltak, ezek újak és mások. Inkább megnézetem a dokinénivel.

Kép
gesztenye74
 
 


Bocs Tasin, neked akartam írni.
Megbolondított Tisa bejelentkezése...

Kép
gesztenye74
 
 


Zsu!
A köldökcsonknak van szaga nálunk.

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye!

Nálunk a régi dokinénink is Botinál,meg a mostani is Borkánál azt mondta,hogy ezek a tejcsivel a baba szervezetébe kerülö hormonok miatt vannak,hiszen a te szervezetedben még javában tombolnak!
Nálunk pl a cicije is meg volt duzzadva,tegnap kezdett lejjebb menni,söt szólt a dokinéni,hogy attól sem kell megijedni,ha esetleg enyhe véres folyása lenne picilánynak!
De a doki biztos jobban megnyugtat...

Azt szerettem volna még leirni,hogy nálunk a kislány lassan kiköltözik(hogy hova azt nem tudom,mert még csdak egy szobánk van... :D )de olyan mint egy vérmedve-illetve ö inkább tejmedve!
Olyan szinten morog cici közbem,meg elalvás alatt,hogy nem lehet mellette megmaradni!Egyszer fel fogom venni,és lejátszom majdan a nem szimpatikus udvarlóknak :wink:
Ma már fél hat óta fenn vagyok,mert akkor evett,és ugyan ö visszaaludt a nagy morgások közepette,de nekem már kiverte az álmot a szememböl :evil: :roll:

Kép
Kép
gizu
 
 


Zsu! :wink: :D :D

Gesztenye! Ennyire zavaró vagyok már :roll: ? Kár... :(

Megnézegettem a fotókat. A gmail-en is. Csudiszépek a Lurkók, gondolom mindenhol nagy olvadozás van a családban :lol: . A legújabbak közül Ettike Alexe mosolyogtatott meg nagyon, amikor a pihenőben hason alszik. Mint egy kis katicabogár :D .
Cat Marcija sem rossz a lavorban :wink: .

Kép
Kép
tisa
 
 


Bogi! Nem tudom, hogy nektek gratuláltam-e, de inkább 2x, mint egyszer sem. Jó nagy Babód lett, bár te sem 20 cm-re nőttél a földtől :wink: . Nem semmi volt, hogy ennyi helyre rátekeredett a köldökzsinór, de szerencsére minden jól alakult :D !Mégegyszer sok boldogságot Nektek!

Kép
Kép
tisa
 
 


Tasin!!! Húúúúúúú ez nem semmi! Ne is gondolj rá, fő, hogy jól végződött, és nagyon büszke lehetsz a 3.lánykádra is!!!
Gratulálok Ica! Tici! Bea! Kutyafüle!
Végre ti is babázhattok!!

Zsu, Dharma, már tudom, hogy nagyon terhes számotokra ez az állapot, de bent úgysem maradnak a gyerkőcök!!! Kitartást, sajnos mást nem mondhatok!!

Kicsit eltüntem, mert pörgős volt a hét.
A párom, ha itthon van, gép nem mehet, mert utálja... Így hétvégén nem igazán netezek, csak hétköznap. De a héten anyósom segített, így tevékenykedtem egy kicsit, sőt, elvittük Pepét a 6 hetes ortopédia vizsgálatra a Heim Pálba. Minden rendben volt szerencsére, bár kicsit a napja összezavarodott, fél 1-től este fél 10-ig nem tudtuk elaltatni... Már azt hittem, hogy egész nap csak szoptatok!!!
A kiságyat szerintem eladjuk, mert nem hajlandó benne aludni! :? :lol: :? Jövő héten vadló betörést tervezek, mert ez nem megy így tovább!
Voltam én is 6 hetes vizsgálaton, minden rendben, bár kaptam kúpot, mert van egy kis folyás. (de sajnos ezt már megszoktam)

Zsu, szörnyű lehet nektek ezt olvasni, bocsi, hogy mi már a 6 hetes babánkkal foglalkozunk!!! Pepe is 4350 volt tegnap előtt.
Ettike! Párom nekem is hozott epret... egyet megettem!! :-(

Kép

Kép
eda7
 
 


Cat! Boldog névnapot kívánok Neked!
Kép

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!

Tasin, én is elbőgtem magam! Hősök vagytok, és minden jó, ha a vége jó!!! (nektek is ajánlom majd dévényéket... Hiszek benne, hogy a párod imái segítettek, hgoy ne legyen semmi baj :) És gyönyörűek az összes lányaid!!! fantasztikusak vagytok!

Kutyafüle éljen!!! sok sok gratula, és nagyon izgulok még mindig, hogy sikerült-e olyannak, amilyennek szeretted volna!!!

Ettike a fiaid is csudaszépek, és apud is jó vagány :)
ÚÚÚÚgy szeretem a tesós képeket!

Zsu, remélem tudod rendezni a soraidat! Szeritem Emmáért aggódsz, és az tartja vissza Barnust, de rendben lesz minden vele. Jó majálisozást holnapra! Én is nagyon várom :)
És köszönöm a kérdésed, bírjuk bírjuk. Nem egyszerű, és misinek most megint rosszabb napjai vannak, de boldogulunk. Sajnos én sem vagyok túl türelmes, de tegnap egészen estig bírtam kiabálás nélkül, akkor szakadt el, mikor Réka folyamatosan mondta, hogy anya, figyeljrámfigyeljrám, nézzideanyaanyaanya, nándi nyávogott, hogy addideapirosfilcetaddideapirosfilcet, én mondtam rá mindig, hogy nem, nem lehet filcezni, misi közben folyamatosan üvöltött a kezemben, volt, hogy én is bőgtem vele, mert annyira nem segített, hogy kimasszírozzuk azt a kakit, csak borzasztóan szenvedett... Szóval ettől egy idő után eldurrant az agyam megint... De remélem lassan a régi leszek. Csak hat óra alvást tudjak összehozni éjszaka, akárhány részletben...

Ezeket pedig tegnap írtam, de nem engedte elküldeni, néha úgy szívok a babanettel :( ugyanez votl négy éve, azért költöztünk el a másik fórummal is annak idején. Először az izgi.hu-ra, majd az egyik apuka csinált nekünk egy saját zárt fórumot :) nagyon bosszantó, nekem is lett volna tegnap kérdésem, de végül elküldtem az eredeti anyakönyvit...

Szóval tegnapról:
zsu, kár, hogy nincs itt egy ölelős szmájli :( sajnálom nagyon, hgoy ilyen depis vagy, de nagyon meg tudom érteni. És persze, hogy érdekel! Én megmondom őszintén, miattatok akkor is benézek mindig, mikor egyébkétn nincs időm. Egyébként egy nap egy babanettel szívás elég lenne egyébként :) Remélem most már lassan vége lesz...

nem lépek vissza alz előző oldalra, mert lehet, hogy be sem enged utána, csak ami eszembe jut:

-napirend : csomó babának szüksége van rá, pl nándi is ilyen volt. Nálunk általában inkább a dolgok egymásutániságában testesül meg. Persze a nagyoknak már kell, hogy délben ebéd, utána alvás, meg este is, de az időpontokat tologatom én is náluk is, ahogy
Szóval nálunk misinél fix pont a fürdés, meg hogy pl peluscsere után cici jön, meg a fürdés, lefekvés rítusa, ezek segítenek a babáknak, hogy biztonságérzetük legyen. legalábbis azt mondják.

Bogi! ha szépen hízik, meg alszik rendesen, ne aggódj, hogy kevés a tejed! vannak duci babák, és nem olyan ducik, ha jókedvű, nem túl aluszékony, nem sír evés után még kajáért, van kakis, pelus, és minden (3óránkénti) pelus pisis, biztos lehetsz benne, hogy minden rendben van. Érdekes, hogy felnőtteknél elfogadjuk, hogy van, aki sokat eszik, van aki keveset, de a babáknál meg nem. Szóval ne aggódj, ahogy én olvasom, nem panaszkodsz, így valszeg nicns baj :)
a "rossz" melledet meg fejjed minden szopi után, akkor is, ha nem az jön, aztán majd beindul.

A képek nagoyn nagoyn jók, tényleg nagyon nagyon szépségesek a csemeték, olyan jó, hogy ilyen sok kép van már!!! Meg eszembe jut, hogy nekem is kell fényképezni, mert hogy fogom sajnálni, hoyg ilyen kevés kép van Misiről...

na, mennem kell, felébredt a legksiebb is. Várjuk a kakit, három napja nem jön :? (tegnap hosszas kínlódás után végül kijött, és három napi volt.. durva is!)


Bogi, még egyszer annyit, hogy hülye a védőnőd. Hívd fel a La leche ligát, ingyenesen adnak tanácsot, ha nem tudlak meggyőzni. Ha az üres cicit szívja a baba, vagy cumizik, azzal is termeli a tejet, ettől gyarapszik. Drukkolok, hogy elhidd, hogy minden rendben van!!!
Ja! a születési súlyukat nem olyan gyorsan kell ám visszanyerniük, gyerekorvost is érdemes megkérdezni róla, de főleg az LLL-t! ők kicsit szenttehenezik a szoptatást, de jókat mondanak, az biztos! AZ a baj, hogy ha elkezdi az ember a tápszert, nagyon nagyon könnyen leszokik a baba a ciciről, kevés a kivétel!

Gizu, de, írtam tüneményt, hogy bizony teljesen el van vágva a külvilágtól, és aggódok is érte, mert lucaapa nem igazán partner abban, hgoy tünemény feldogozza a depijét... Remélem tud jelentkezni majd, bár azt mondta, nem bízza az apjára Lucát, hogy elmenjen otthonról... jaj, nem egyszerű :(

gesztenye, szeritem is sima anyatej kiütés, és ha anyatejet kensz szét rajta, állítólag jobb lesz, nem tudom, miért, hiszen abban vannak a hormonok... mindenesetre elmúlik, rékának volt ilyen, nagyon nagyon csúnya volt, de szép lassan elmúlt.

Ma a gyerekek megköszöntöttek ovi után anyák napja alkalmából, hát ez egy bőgős nap :) kaptam virágot, meg ragasztottak gyöngyöt egy lapra, belülre meg a kéznyomukat csinálták, és mondtak verset is, megosztom, és küldöm minden és leendő anyukának:
Anyuci, anyuci találd ki,
Hogy az én kincsem vajon ki!
Ki más lenne ha nem te,
Ültessél gyorsan az öledbe!
:D:D:D

na, megyek, nándi felébredt, és bepisilt, át kell öltözteni :?

kikocska
 
 


Sziasztok!

Tettem a gmailre képeket és mindenkiét megnéztem. Annyira édesek a kicsik.

Gizu: anyám milyen hosszú haja van Sárának!

Bogi: az nem baj, ha most még csak 50-et eszik Csanád. Nekem Kende annó nagyon sokáig csak 50-60-akat evett. A tejcsi be fog indulni! Türelem. Esetleg igyál teát, vagy szedj homeos bogyót. Vagy fejjed egy kicsit az is segít!!! Egyébként nekem is az egyik cicim kevesebbet termel. Régen is pont így volt. :lol: Most jut eszembe, szerintem ha átmasszírozod a cicid az is segíthet. Más ötletem most hirtelen nincs. Egyébként miért ad keddig időt a védőnő? Mi lesz kedd után? Mit mondott? Utána ne is próbálkozz vagy mi?
Ja és egyébként nekem egyik nap tök sok tejcsim van, másik nap meg kevesebb, szóval ez naponta is változik. Ma a sok tejcsis nap van, de tegnap alig bírtam kifejni a hajnali kaját.

Gesztenye: én is levágtam már a körmét Csaninak! Miután nekünk leesett a csonk még továbbra is tisztítottam a „lukat”, mert neki még egy kicsit még sebes volt. Most már nincs semmi seb, így már nem piszkálom neki.
Én szopi alatt a k-betűs ételeket kerülöm. Pl: káposzta, karalábé, karfiol…. Meg minden hüvelyes, meg az olyanokat, ami felfúj.

Kutyafüle: grat nektek!

Zsu: ne aggódj bent nem fog maradni Barnus ;) Tudom, hogy napról-napra egyre nehezebb már ez a várakozás. Nagyon-nagyon szorítok, hogy történjen már valami veletek! Tegnap kaptam egy sms-t, én meg rohantam, mert azt hittem te vagy, de csak az otp küldte, hogy levonta a kivétet. :(

Cat: ha ma tartod akkor boldog névnapot neked! Tök jó ez a kép a gyerkőcökről!

Ettike: jajj szegény Alex jól összeszedte ezeket a vackokat. A szájpenészt borax-al kend, és szépen rendbe fog jönni. Milyen jóképű az apukád, és nagyon fiatalos szerintem!

Kikocska: elhiszem hogy kivagy a 3 gyerkőccel. Én kettővel nem bírok és időnként én is ordítok a naggyal, pedig tudom nem jó! Csak hát a türelmem nem a régi. :(
Viszont az ovis anyák napja nagyon megható lehetett. Jövőre nekem is lesz részem ilyenbe :lol:

Tasin: szuperek a képek, és üdv itthon! Anyám minden tiszteletem a tiéd. Iszonyú nehéz szülésed volt. Én is itt pityergek a soraidat olvasva. Nem csodálom, hogy nincs erőd nagyon mesélni róla. Majd később megszépülnek az emlékek!!! A lényeg, hogy minden rendben van a kicsi lánnyal!!!
Ezt neked küldöm. Te vagy és a három csajszid!
Kép A férjednek meg: Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Megjöttünk a gyerekorvostól:
1. A köldökcsonk azért szagos, mert gennyes volt egy kicsit az alsó része. Ezt most kitörölgették, de mától Betadinnel is kenegetnünk kell.
2. A pöttyök egy része még mindig melegkiütés, a másik része pedig valószínűleg érzékenység vagy nem bírja az A vitaminos kenőcsöt, amit hétfőn kezdtünk el használni. Most marad a fürdetőkenőcs használata.
3. Panaszkodtam, hogy bár van tejem, nem gyarapszik a gyermek. Még mindig messze vagyunk a születési súlyától (3800 gr), hiszen 3450 gr. Jövő hét elejéig várunk, mert ránézésre minden oké (ráadásul kaki is van bőven), és ha nem indul be a gyarapodás, akkor további vizsgálatokat kell végezni.

Kicsit el vagyok keseredve. Mostantól írnunk kell, hogy mikor mennyit szopizik illetve a súlyát.

Gizu!
Nekünk jött is vér a puncijából egy-két napig. Ez volt a kicsim első mensije.

Tisa!
Dehogy vagy zavaró, csak már olyan régen láttalak bejelentkezni, hogy gyorsan le is írtam a neved. :)

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye!

Ne izgulj Luca súlya miatt!

Marci 3730-cal született. A legkisebb súlya 3 naposan volt, 3400 g. Utána hízott egy picit, 3470-nel jöttünk haza. Ekkor volt 5 napos.
Utána 13 naposan is csak 3480 g volt. Akkor voltunk a gyerekorvosnál, és adta az új instrukciókat. Mi egy hetet kaptunk, hogy beinduljon a hízás.
Luca pedig még csak 9 napos! Minden rendben lesz.

A születési súlyát 2 hetesen és 5 naposan érte el.

Kaptál esteleg valami fájdalomcsillapítót a szülésnél? Mert az 2 hétig is ürülhet a szervezetéből, és addig lehet, hogy kevesebbet eszik, aluszékonyabb.

A szoptatást ne add fel! Sikerülni fog. Csak kerüld a cumisüveget! Pohár, kiskanál vagy fecskendő. Ebből adj lefejt tejet, ha másképp nem megy.
Vendég
 


Cat!
Köszi a biztatást! Remélem, hogy tényleg beindul Luca!

Nem tudom, hogy írtam-e, de tegnap megkaptuk a TAJ kártyát is. Másfél órájába telt ugyan a férjemnek, de legalább sikerrel járt. Az összes többi dolgot postai úton intézzük.

Lányok!
Nektek van még vizelettartási problémátok? Én azt hittem, hogy már túl vagyok rajta, de amikor indultunk az orvoshoz, ahogy kiléptem az udvarra, zutty, becsúszott. Normális ez még 9 nappal a szülés után?

Kép
gesztenye74
 
 


Gesztenye! Tudom, hogy nem úgy gondoltad :wink: . Igen tudom, régen voltam, és csak a Babaesőkre ugrottam be Hozzátok. De olvasgattalak Benneteket septében. Mindig van mit csinálni, és mire végre idekerülök, ellustolok és már nem írkálok. De egy hét múlva talán már lesz egy kis időm és szeretnék sűrűbben jönni.

Na meg, most már tényleg mindenki lebabázott, így most már van közös téma. Ezért is értem meg Zsu-t. Ugye mivel én kezdem meg a Babaesőt még senki nem azzal volt elfoglalva mint én. A kérdéseimet így másoknaktettem fel. Mivel még javában a pocakos témák voltak napirenden. Ami persze tök természetes. Aztán valahogy elmaradoztak tényleg a napjaimból a fórumozások. De majd most, szép lassan visszatérek! Resszkessetek :lol: :lol: :lol: !

Azért dobok fel egy pár képet Nektek a Leányzómról:
Anyalánya
Kép
Beájultam Apától
Kép
Már esküvőn is voltunk
Kép
Kismanó esti fürcsi után
Kép
Nagykislányom
Kép

Kép
Kép
tisa
 
 


Megjöttem orvostól. Azt mondta érlelődünk,de még doki szerint nem fog megindulni. Vasárnap kell bemennem a kórházba már pakkokkal. A leletek függvényében vagy burkot repeszt és nekilódulunk,vagy egy érlelőt fog feltenni. Úgyhogy nagyon szép ajándék lenne anyák napjára anyának lenni :D

Tisa örülök,h volt kis időd,Léna nagyon szép baba. Az esküvőt,h bírtátok?

dharma
 
 


dharma! Jóóól, de igazából ez csak meglepi látogatás volt. Mivel március 29-re voltam eredetileg kiírva és a barátosném esküvője meg április 18-án volt, így mi már január végén meggratuláltuk és megajándékoztuk őket. De a kisasszony ugyebár 2 héttel előbb beállított az életünkbe, így addigra már 4 hetes volt. És úgy döntöttünk, hogy leugrung Lajosmizsére megnézni a most már asszonybarátnémat. A 4 órási etetés után indultunk, az autópályán leértünk bő 1 óra alatt. A kisasszony imád autókázni, -no meg a friss levegőt - egyből bevágja a szunyát. Pont a gratulációkra értünk oda, ami a végefelé járt, beálltunk hát a sor végére. Volt ám nagy meglepődés, el is sírta magát a Barátosném :wink: . Nem számított már ránk, mivel mondtuk, hogy egy 1 hónapos gyerekkel nem kelünk útra. A vőfély meg, hogy neki az egész lánykikérés és ceremóniák alatt nem tudta megsirattatni a menyasszony. Én meg lejövök és tessék. :wink: Ott voltunk egy jó órát, igaz kint a szabadban, kicseréltem a pelust és megettem a Lányt és igazából jöttünk is vissza. 8-ra értünk haza, így a fürdetés kimaradt, csak nedves tengeri szivaccsal áttörölgettem, gyors pizsibe öltöztetés és már alvás volt. Szóval így bírtuk az esküvőt. A nagy nyüzsit meg a zenét kerültük, de a meglepetés és örömszerzés így is sikerült :wink: !

A vasárnapért meg szurkolok Neked - meg Zsunak is, már nagyon megérdemelné! -, tényleg igazán szép ajándék lenne. Nekem meg innentől kezdve nagyrészt vagy a névnapomra - mint Gesztenyének - vagy a születésnapomra fog esni az Anyák napja. Kell ennél nagyobb ajándék egy Édesanyának??? :D :D

És köszönjük szépen a dícséretet! Szerintem is :wink: !

Kép
Kép
tisa
 
 


Kutyafüle Gartula Erikhez! Várunk vissza!Na meg a képeket!

Tasin már itthon is vagytok??? Pár napja még nyűglődtünk,hogy nem jön ki az a baba, hogy szalad az idő….
Mond meg a nagylányodnak, hogy engem levett a mosolyával a lábamról megint, nagyon dögös kis csaj. Jó széria, lehet még a 3.nál sem kéne abbahagyni..

Cat érdekes helyen tárolod a csemetéidet.
Engem sem engedett be tegnap a rendszer.

Ettike apukádnak tényleg nagyon kölökgólya feje van, igen jól néz ki, jó fiatal.
Látom Alexot ahogy letettétek hasra, úgy tudtok ti is járni, mint én: Megjött öreganyám, bemegy a szobába, forgolódik és kérdi hol a gyerek? Nézek rá röhögök, hogy most ez komoly….olyan picike, nem lehet észre venni, hogy a pléd dudorodik a kiságyban.

A három babának ma az utolsó esélye, hogy áprilisi baba legyen! Hajráááá!

Ettike most nézem, apád 20évet fiatalodott.

Gesztenye átlagot kell számolni, és nem azon aggódni, hogy egy alkalommal mennyit eszik mert ilyenkor szokták tanácsolni,hogy NE méregesd! Na persze ha üvölt, akkor más téma.
A körmét meg le kell rágni, mert akkor nem sérül, mint egy ollóval. Nekem már tök jól megy, pedig én aztán soha életemben nem rágtam a körmöm.
Húúú nekem ebből a vérzésből már marha elegem van, nekem is mintha kevesebb lenne, sőt inkább már barnásabb.
Én hasleszorítót hordok, mert nagyon lóg ez a rohadt bőr. És élvezem, hogy
Nekem van leírva, de nem gépen, húgom dietetikus és ő hozta az anyagot, hogy mit lehet, mit nem, de majd megkérdem, nem-e tud neten is.

Úristen Tasin De jó, hogy nem lett bajotok!!!! Bár gondolom ülni neked sem kell rendesen még a nyárig. Én is szenvedek, pedig nekem csak a gátam vágták, amibe persze az ajkam is bele tartozik. Párom kérdése: Ez választott orvos volt? Ugye nem fizetettek neki???

Én is irtam sms-s Tüneménynek, de nincs válasz, pedig már pár napja írtam, hogy hiányoljuk!

Na nincs időm tovább olvasni, a párom takarodót fújt, mert holnap kezd melózni.

kocska
 
 


Tasin: nagyon szép baba Mirella és tényleg nem akartok még egy 4iket ha már van 3 akkor 4 is elfér és az fiú lenne?Hm?! :D Na jó csak vicceltem! :wink: Átéreztem teljesen mit írtál a szüléssel kapcsolatban!És az a rész amikor a doktornő felnyúlt teljesen kirázott mert az én dokim is felnyúlkált,hogy eltüntesse a méhszájat és az fájt a legjobban a szülés alatt.Na meg mikor varrtak össze az sem volt egy leányálom.

Gesztenye: mi szerdán voltunk védőnéninél méretkezni és ezek az adataink:
születési súly: 3510 gr
haza adási súly: 3340 gr
szerdai súly: 3630 gr
és holnap leszünk csak 2 hetesek. :wink:
Szóval szerintem ne méregesd mert csak idegesíted magad.Én pl. ezért nem vettem mérleget mert akkor tuti mindig azon lenne a gyerek a kíváncsiság végett.

Jajj képzeljétek ma éjjel csak egyszer kelt fel elaludt 10kor és 4 előtt ébredt.Nekünk nem esett még le a csonkunk de eléggé tartja még magát hiába kezelem minden pelenkázáskor.
Én még csak sima vízben fürdetem.

Nagyon szép az összes babáról a kép ám!

Cat: szerintem nagy Marcinak a kád! :D Látom Beni vigyázz az Öcsire! :wink:

Tisa: Nektek már kész nagylányotok van a képeken!

Fiús anyukák: a kukiját hány hónapos kortól szabad vissza húzni mikor mosom?Nekem azt mondta a gyerekorvos 2 hónapos korig semmi kép. :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Gabka!

Beni vigyáz Marcira. :D

Kukiját egy éves korig ne bántsd!
Ha megpróbálod visszahúzni, de nem enged és erőlteted, akkor beszakythatod a bőrt.
Legalábbis ez az én és a gyerekorvosunk álláspontja is.
Vendég
 


Szép jó reggel Mindenkinek! :)
A mi éjszakánk is nagyon jól telt, Zorka baba fél 11-kor evett, aztán el is aludt elég hamar és csak 4-kor ébresztett minket. Gyors szopizás, majd alvás 8-ig. :lol: Igaz viszont, hogy előtte egész nap alig aludt valamit, tehát már jó fáradt lehetett estére. :wink:

Tasin!
Elég borzasztóan hangzik, amiket írtál a szülésről. Ehhez képest bár nekem jó hosszú ideig tartott, de minden rendben ment.

Szüléstörténet:
17-én, pénteken hajnali 2-kor 10 perces fájásokra ébredtem. Vártam 3-ig, akkor szóltam csak apának. Hamarosan a fájások 5 percesekké váltak. Ekkor beültem egy kád meleg vízbe, hátha csak jósló és elmúlik. Azonban kitartónak bizonyult a dolog, így fél 6-kor úgy döntöttünk, hogy irány a kórház. Fél 7-re értünk be, rögtön rátettek az NST-re, ami 80-100-as fájásokat mutatott, szép dombosakat. Megvizsgált az ügyeletes doki, de azt mondta, hogy a méhszáj teljesen zárt, így nem tarthatnak a szülészeten. Mivel már túl voltunk a 40 heten, nem mertek hazaküldeni, ezért felkerültem a terhes patológiára. A párom végig velem volt ott is, a fájások pedig folyamatosan jöttek, hol 5 percesek, hol 6-8 percesek voltak. Kora délután az NST gyenge fájásokat mutatott, amit nagyon nem értettem, mert jobban fájtam, mint reggel. Azon drukkoltam, hogy induljon be a dolog este 7-ig, mert apa addig lehetett ott velünk a terhespatológián. Attól féltem, hogy ha hazaindul, nem ér majd vissza időben a szülésre. Végül 5 óra körül szóltam a nővérnek, hogy úgy értem, felerősödtek a fájások, nézzünk még egy NST-t. Itt már valóban erősebbnek mutatta a gép a fájásokat, így visszakerültünk a szülészetre. Ott megvizsgált egy doktornő, azt mondta szűk egy ujjnyira nyitva vagyok, és akkor mindenféle figyelmeztetés nélkül el kezdte tágítani a méhszájat. Na, az tényleg kegyetlenül fáj. :(
Beöntés, borotválás, majd innentől folyamatosan CTG, NST, vizsgálatok... Én folyamatosan álltam, vagy sétáltam, hátha a gravitáció segít, de nagyon lassan nyíltam. Apa közben bíztatott, hozta a nedves törcsit, stb. Sokat segített, hogy ott volt végig velem. A dokimat csak este 9 körül hívták be, akkor már 2 ujjnyira nyitva voltam. Az nagyon kegyetlen volt, hogy amint vízszintes helyzetbe kerültem, folyamatosan hánytam. Már azt sem tudom mi jött ki belőlem, hiszen egész nap alig tudtam valamit enni. Próbáltam szőlőcukrot szopogatni, hogy legyen egy kis energiám, de az is kijött. :( Így kértem, hogy úgy tegyék fel a CTG-t, hogy állok, csak a vizsgálatoknál feküdtem. Végül 3 óra körül leesett a pici szívhangja 90 alá, így a doki próbanyomást csináltatott, de még nem voltam teljesen nyitva, ezért várni kellett a kitolással. Folyamatosan nézték a szívhangot, ami javult, kaptam oxitocint is, majd a kitolásnál, 18-án hajnali 3 óra 55-kor a harmadik fájásra előbújt Zorka. :)
Nekem a varrás nem fájt, csak furcsa érzés volt, pedig a méhszájam, a hüvelyem is repedt, és a gátmetszést sem tudtam elkerülni. A varrás alatt ott volt a férjem is, karjában Zorkával, így csak rájuk koncentráltam.
Nálam az okozott egy kis bonyodalmat, hogy nem akart összehúzódni a méh a szülés után, így elég sok vért vesztettem, kaptam infúzióban méhösszehúzót, meg injekcióban is, még este, meg másnap reggel is.
Kicsit hosszúra sikerült az iromány, de végül is nem volt egy rövid szülés.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Szerencsére a kiscsaj étvágyával nincs probléma, hiszen a születési súlyunk 3270 gramm, a kórházból 3130-cal jöttünk haza, tegnap este pedig már 3480 grammok voltunk! :lol:

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Túl vagyunk az újabb ctg-n, nem volt semmi különös. Vasárnap megyünk megint, aztán hétfőn be kell feküdnöm, de nem biztos, h indítanak vagy egyelőre csak megfigyelésre…… :roll:
Állítólag majd a reggeli alapos vizsgálat dönti el, de nem tudom, h bő 1 ujjnyi méhszájjal 1 hét után mire várunk? :roll: :roll:

Gaba felől is érdeklődtem, megszült kedden, mindnen ok velük. :)

Dharma, itt vagy még? Mi az az érlelő? Az is indítás vagy csak előkészítés-féle?

Megyek, vár a család!

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató szavakat! Keddig arra kaptunk haladékot hogy elkezdjen gyarapodni... akkor pont 2 hete leszünk itthon! Ugyanis pillanatnyilag a súlya stagnál... annyi amennyivel a kórházból hazajöttünk!
De ma reggel 80-at evett... nagyon szeretném hogy működjön a dolog! Napi 4 litert iszom és szedek homeókat, meg persze a szoptatós teát! Remélem keddig beindul! Ha nem kezd el gyarapodni akkor mondanak majd valamit! Remélem nem kerül sor a tápszerre!
NAgyon nehezen indul be sajnos!
Pedig fejek minden szopi után keltegetem, hogy ne teljen el sok idő, de amúgy nyugodt és angyali teremtés!

Kocska a körme lerágását azért nem ajánlom mert sok olyan baci van a szádba amire ő még nem immunis, és bajt okozhatsz... pl herpesz vírus! Ami az emberben eredendően van.... akkor is ha nincs herpeszed! Óvatos legyél! :roll:

Olyan szépen gyarapodnak a picijeitek! Reméljük mi is csatlakozunk!

Zsu Dharma???
Szorítok ám neketek nagyon! :) A kis bikáitok a végén csak Májusiak szeretnének lenni! :D De ideért a május úgyhogy szerintem indulnak! :)

Gabka nekem azt mondták hogy kukiját egyenlőre nem piszkáljuk! A dokinéni megmutatta mennyit szabad... (az kb. semmi) És majd ő szól ha lehet!

Kisszilva úgy látom ma nyugis éjszakák voltak! :)
Minden babó aludt nagyot! :lol:

Tisa hatalmas a kiscsaj! ÉS GYÖNYÖRŰ!!
Ti meg angyalok vagytok hogy megleptétek a barátnődet!
Elhiszem hogy boldog volt! :)
Az én barátnőm is ilyen jó fej volt hogy az alig 6 hetes kisfiával eljött a lagzinkba! És hihetetlenül boldog voltam tőle! Főleg ha nem is tudott rólatok! :)

JA és képzeléjétek apa elintézte az összes papírt Csanádnak, a TAJ-tól az adóigazolásig mindent! Már csak a családipótlék meg az egyszeri támogatás van neki hátra! Pedig nálunk 2* kellett lakcímkártyát intézni mivel én sosem jelentkeztem át ide állandóra és ez kis kavart okozott a rendszerben! De már én is itt vagyok hivatalosan is!! :) Nagyon büszke vagyok a páromra hogy ilyen gyorsan intézkedik! :)
Ma el is ment halakat kergetni! :D
3 napból ennyi jár neki is! :)

Gesztenye!
Ne légy elkeserdve (bár tudom nagyon nehéz.... én is rosszul viselem!) nekem is írnom kell Csanád összes szopiját és az időpontokat is...
DE napról napra kicsit többet eszik! Nagyon reménykedem!
Ne foglalkozz vele... mert az is gátolja a tejtermelést! És ha feszült vagy állítólag érzi a babó és kevesebbete eszik! Én mindent megteszek úgy gondolom... és gondolom hogy te is!
Nálunk az induló súly 4120gr volt, hazaengedéskor 3790 és azóta semmi változás! Bár csak hetente mérjük! Ugyanabban az időpontban 1 bodyban!

Csajok akarjátok majd a szülés storymat?
Megmondom az igazat én leírtam magamnak de végigbőgtem míg írtam... ezért erő kell hozzá majd. De ha akarjátok akkor ha lesz időm bepötyögöm!

Na jó hosszú lettem!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Tasin sztem a Te történetedet nem kellett volna szülés előtt elolvasom :oops: Elég durva ,ahogy leírtad. De nagyon szépen helyt álltál,gratulálok!

Zsu lehet egy napon fogunk szülni,bár nekem vasárnap kell bemennem,ki tudja mi lesz belőle. Az érlelőt akkor teszik be,ha a méhszájam még nem lesz elég puha,nyílt,h repesszenek. Ez bennem lesz gondolom amíg vagy magától be nem indul a szülés,vagy várnak és megint jöhet a jól bevált repesztés.
Nagyon örülnék,ha ezt a két napot boldogan tölthetném el,de éjszaka 2-5-ig fent voltam és már sírtam a fájdalomtól. Fáj a jobb oldali teljes alsó, fölső fogsorom,az állkapcsom,meg a fülem. És nem a fogammal van gond,mert alapból semelyik nem fáj,csak amikor belenyilall,de akkor jobb oldalt minden,mindenhol sajog. Most meleg sós zokni van az arcomon két órája és azóta jobb a helyzet. Lehet huzatot kapott az arcom :?

Bogi én elolvasnám azt a történetet :)

dharma
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?