Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a köszöntéseket magam és Márk nevében is. :lol:

Zsuzsu!
Örülök, hogy bejött a sapkás csaj. :lol:
Hová akartok költözni? Szegedre, vagy máshová?

Zituska!
Hivtalak, meg irtam sms-t is. Változott a számod?

Szilcsi!
Porszivó.. :roll: :lol:
Gondolhatod, hogy ahol kettő kicsi van, ott duplán történnek ilyen okos dolgok. :roll:
Enikőéknél, meg Giráéknál meg aztán....... :wink:

Haragosi!
Nem gondoltál még arra, hogy írnod kellene? :wink: Olyan olvasmányos a szüléssztorid, tök jó vlt olvasni.
Pláne, hogy pozitivan élted meg. :wink:
Ha lesz idős ird már meg légyszi ki volt az a Margit? Meg ki volt az éjszakás doki? És a dula, milyen Magdi? :?:
Köszi.

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors jelentkezésre van időm.

Zsuzsu!
Köszönöm érdeklődésed, túl vagyunk a műtéten, szombat óta itthon vagyunk.Szerencsére jól viselte, nem volt semmi gond.

Apánk is gyógyulgat, úgyhogy lassan-lassan visszatérünk a régi kerékvágásba!

Zitáknak és Noéminek boldog névnapot!

Timika!
Jó volt látni téged, kár hogy épp a fülemen lógott a telefon! :?
Hogy vagytok?
Előre is boldog névnapot neked!

Szép napot!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 

 
 

Csibe!
Privi ment.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zitus nekem sem válaszolt, remélem, nincs semmi baj, csak elfoglalt. :D

Haragosi, engem is érdekelne, ki volt a pelyhedzős szakállú doki és a Margit??? :shock: Barbara szerintem nagy kincs, mint szülésznő, nekem bevált, hogy őt választottam.
Nagyon jó a történeted, tetszik benne, ahogy megélted a szülést. :D Én nem tudtam ilyen tudatosan odafigyelni a dolgokra közben, és tök fura nekem, hogy végig sétáltál. De hallottam olyat is, aki végig négykézláb mászkált a vajúdás alatt. :shock: :)

Csibe, jó hogy lassan túlvagytok ezen az időszakon. :)

Köszi a válaszokat a barihimlő szurira. Csütörtökön kérem a receptet rá. :)

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, dögrováson....
Egész nap az orvosokat jártam, mert vagbél gyanúm volt/van.
2 napja nagyon fáj a gyomrom, nyomásra a vakbél környéke érzékeny. De egyellőre nem vágnak, mert nem egyértelmű, hogy az okozza, így kaptam görcsoldót, most kicsit jobb.

Gyerekek betegek, piros a torkuk, Noémi lázas... :(

Zita :)
bocs, láttam, hogy hívtál, és írtál, de nem tudtam felvenni.
Mi nem Humana-t adunk Noéminek, hanem dm-es Babylove 3-as tápit, ami nem ízesített.
Botinak adtam anno 3 as Humana-t, alma ízű volt, de aztán váltottunk Babylove-ra, mert ugyanaz az összetétele, mint a Humananak, de fele annyiba kerül.

Ilcsi :)
Írok majd, csak szarul voltam, most is csak a görcsoldóval vagánykodom, nem nagyon tudok itt ülni. De amúgy minden ok! :wink:

Megyek is!

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska!
Huhh! :(
Jóbulást Neked/ Nektek!!!! :wink:
Akkor a Babylove 3-as tápi nem izesitett, ugye?Mert Én olyat keresnék. :wink:
És te hol veszed? Meret ma Laci 3-om Dm-be volt, és nem volt egyikben sem. :roll:
Köszi, és bocsi a zavarásért. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zitaa, 3-as tápi sajna nem mindig szokott lenni. Én a legutóbbi alkalmakkor a móravárosi Napfény parkban levő DM-ben leltem 3-as tápira...ugyanis Peti még mindig ezt issza...némi kakaóval vegyítve.

Tegnap voltunk szemészeten, minden OK Peti szemével, két gyerekkel kb. 40 perc alatt végeztünk, igaz a barátnőm lánya kevésbé volt kommunikatív, mint az én fiam.

Még a saját körzeti dokinkhoz is be tudtam menni, mert két hete fáj a torkom, így írattam antibiotikumot...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Karmen!
Pati 2-3hetes kora óta diétán van, a vérvételhez képest volt 1hónapra a terhelés, várni kellett az eredményre, nekünk 3hét alatt lett meg, utána meg kb. 1-2hét múlva kaptunk időpontot terhelésre.
Vendég
 


Szilcsi!
dehogy, nem eszik rákot, soha nem kapott nem is fog, csak ezt is nézték a vérből, biztos szokták, azért remélem kinövi ez a világ legfincsibb étele (nekem legalábbis)
paradicsomról én még nem is hallottam h. allergén, de azt se kap, még soha nem kapott.
Vendég
 


Zituska!
Legalább kétszer jártam már úgy mint,te...vakbélgyanú,kivizsgálás,de csak a nyombél gyulladt be,ami a vékonybél felső szakasza...
De az epe is közel van.
Van olyan étel ami gondot okoz?Sztem kezdd el figyelni mi a ludas..
Nem ettél sok tejeset pl. v. tojásosat.....???
Jobbulást az egész családnak!!!
E.!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!!

ZITÁKNAK, KITTINEK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!


Segítséget szeretnék... volt valaki mostanában a vasasban vérvételen?????? milyenek a körülmények????? milyen számon lehet időpontot kérni?????? Köszönöm!

exi (Ági)!
Hogy zajlott a 3 éves szemészet???? Ugye kell, h beszéljen???? Mi majd csak szept. megyünk, együt a két srácomat viszem. reménykedem, h addigra Ábel is kommunikál.

Zsuzsi!
nagyon szépek vagytok, sok erőt, egészséget kívánunk!

haragosi!
Szuper a szüléstöri!!

Nah, Konsti követel.. folyt. köv.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, amennyire én tudom, már nem kell időpontot kérni vérvételre, hanem érkezési sorrendben hívják be a pácienseket.

Szemészet: igen, kell, hogy beszéljen, tőlem, az asszisztens, mikor kértem az időpontot, meg is kérdezte, hogy beszél-e. De végülis mindegy, abból kiindulván, hogy Peti elmondta, hogy miket lát a kártyán és utána volt computeres vizsgálat is, a bnőm lánya - aki pedig beszél, de most épp minden jobban érdeklte, mint a kis kártyák - kuka volt, neki csak computerrel nézte meg a doki a szemét, meg hogy gyakoroljanak, immáron "fésűvel".
Szóval szerintem, ha mondod, hogy nem beszél, az sem gáz, megoldják!!!
Meg hát hol van még szeptember!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zituska! Remélem már jobban vagy!

Látom más sem tudott tegnap belépni:(

Haragosi! nagyon szuper tényleg az iróképességed! Engem is érdekelne ki volt ez a doki, meg hogy Réka kinél született az is.

Zsuzsi! Nem hiszem kellene hogy beszéljen. Ugyanis Orsinak az ujjával kellett mutatnia merre mutat a villa a táblán. Volt mondta is közben de nem mindig, volt csak mutatta, az elég volt. De elötte otthon szerintem gyakoroljatok kicsit, mert ö 4 évesen fogalma sem volt mit akar a doki a merre néz a villa kérdéssel, végül ráhagyták, nem lett vizsgálat. Aztán maszekban a Hári K probált elöbb vele 1 percig, Orsi felfogta miröl is van szo, ezek után a táblát végig tudta olvasni. Amugy egyáltalán nem beszél? Norbi azért 4 szot már mond, csak én szoktam azt mondani mindenkinek hogy még nem tud beszélni

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hm, igen, lehet, rosszul írtam az előbb: inkább úgy fogalmaznék, nem árt, ha beszél. Mert nekünk háromévesen nem a "fésű" merre mutat című játékot kellett eljátszani, hanem képeket mutatott neki a doki, és azt kellett elmondja, amit lát.
A fésűs dolog csak jövőre lesz, négyévesen.
De mondom, ha semmit nem csinál, sem gáz, mert megnézik a szemét műszerrel is!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Zituskát tegnap megműtötték, beigazolódott a vakbélgyanú. :( Még nagyon xarul van, de tegnap azt mondta a férje, hogy ma/holnap talán hazaengedik.
Noémi is lázas szegény. :( Jól összejött nekik most minden. :(

Én már napok óta nagyon nehezen tudtam belépni, lassú volt az egész oldal. :? De most megint szuper gyors.
Voltunk ma tanácsadáson, a 15 hós szuri megint elmaradt :x , megint folyik az orra és picit piros a torka is, bár az étvágya jó és nincs láza sem, de így nem merte neki beadni a dokinéni. Jövő szerdán megint menni kell, hátha akkor megkaphatja.
És elértük végre a 10 kilós álomsúlyt! :D Most pontosan 10500 gramm, ez már tisztára nehézsúly nálunk. :lol: Centire maradt a 79, amit azért nem hiszek, mert a ruháin látom, hogy kinövi őket és Noncsit 80-nak mérték, és Lali magasabb nála.
Kérdezték, mit eszik, hogy alig két hónap alatt felment rá másfél kiló? Mondtam, zömmel a mi kajánkat, az kell neki. :oops:
Van viszont köldöksérve, de egyelőre nem bántják, hátha kinövi. :roll:
Golyókat is megnézték, lehozhatók, nincs vele tennivaló, csak ha pár éves korára sem maradnak a helyükön.
Tápszert azt mondták, ne erőltessem, adjak neki sima tejet, esetleg kakaót (próbáltam, azt sem issza meg). :roll: Már a 4. doboz tápszert öntöm a lefolyóba. :roll: :twisted:

Zozo, ez tök furi, hogy olyanra allergiás, amit még sosem evett. Még nem is hallottam ilyenről. :shock:

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Érdeklődőknek írtam privit.
Régebben gondolkodtam az íráson, több újságba írtam, aztán mostanában ez már nem jutott eszembe. :)

Először csak a babanetre nem tudtam belépni, aztán a szél elfordította a netfogó antennánkat. Azt hittem, ez volt a gond.

Zsuzsu!

Nekünk is mondta a gyerekorvos, hogy gyakoroljuk, hogy mutatja Réka a kezével a villák állását.

Zituska!
Sajnálom. Remélem, tényleg nem komoly. Egy anya pótolhatatlan :wink: Néha nekem is eszembe jut, hogy beteg se lehetnék :roll:
Vendég
 


Oh, most látom... Zituska, nagyon sajnálom :(

Szilcsi!
Gratula a 10 kg-hoz!!! Nálunk is nehezen érte el H.. Bezeg E. tegnap mérte a védőnő 9140 gramm. Mégis elég még neki a tej, de azért már örülnék ha megtömhetném esténként, hogy nyugi legyen éjszaka.
A centiket tényleg össze-vissza tudják mérni :roll:
Vendég
 


szegény Zita, jo hogy nem perforált neki! Jobbulást!

Szilcsi! Na akkor jo ha a herével nincs most gond! Tápszert melyiket nem itta meg? Norbi bezzeg mindetimádja, én gyüjtöttem is öket ha akcios volt, erre most itt van nem ihatja, de még nem járnak le, igy remélem fél év mulva ujra kaphatja, addig meg ezt a keserü, büdöset kapja ami Orsinak is van, mert ezt kértem, tudván ezt tuti megitta. Gratula a 10kg-hoz, én Orsinál de boldog voltam amikor elérte!!:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, tápszert próbáltuk a Milupát (a kórházban ezt kapta, ott megitta, itthon már nem), Humana-t, Nestlét, Baby Love-ot. Próbátam cukorral, kakaóporral, karobbal is, úgy sem kellett neki. :roll:

Haragosi, Enéh már több mint 9 kiló? :shock: Aztaaa, szép súly! Lali mindig épp csak meghízta a "kötelezőket", talán ez az első, hogy sokat hízott. Egyébként Lalinál sosem volt kajafüggő, hogy felkel-e éjjel, akkor is kelt, ha úgy bevacsizott főzelékből, hogy az esti szopi után már bukta ki a tejet. Sőt mikor nem volt már éjszaka cici, még utána 2 hónapig ugyanúgy felkelt. :roll: Igaza lehet a doktornőnek, mikor azt mondta, vannak gyerekek, akiknek az idegrendszer éretlensége okozza a sok éjszakai kelést, mert nálunk pl nem tudom konkrét dologhoz kötni, hogy mióta alussza át az éjszakákat Lali. Egyszercsak elkezdte átaludni és kész, mindenféle fokozatosság nélkül.

Kép
szilcsi
 
 


Zituska!
Hú,nagyon sajnálom!!!
Akkor nálad tényleg vakbél volt....
,de elsőre mért nem jöttek rá??
Jobbulást Neked és Noncsinak is!!!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

toncsi: hozzánk került a múltkor a Lechneren egy kék gereblye, Hédi felirattal, gondolom, a tiétek! :wink:

Haragosi: segítő asszonyság, ez nagyon jó! :D Én is hallottam ilyen mondást, hogy ahány kicsi gyerek, annyi felnőttnek kéne rájuk jutni otthon a mindennapokban. A szüléstörténetet köszönjük, nagyon szép. Dórinál én is úgy éreztem, hogy nem igazán vagyok ura a helyzetnek a végén, amikor elindult kifelé. A „feszigetéseket” én nem úsztam meg, az valami szörnyű... És most, mire tudom, milyen egy szülés, hogyan tudok és szeretnék szülni, el tudnám mondani, hogy mi jöhet és mi nem, tudnám tudatosan csinálni, már szülök több gyereket… :cry:
Rékát Isten éltesse! (kicsit megkésve... :oops: )

jégvirág: én megértelek, azzal a módosító indítvánnyal, hogy 1+y (y>=1) :lol:

Enikő: ugyan melyik anyuka elfogulatlan? :lol: Ezt a „leszarom” tablettát hol lehet kapni? Nagy tételre adnak kedvezményt? :lol: Marci este tíz után még tanul? :shock:

Zsuzsu: szerintem se kell a szemvizsgálathoz beszélni. A mi 3 éves vizsgálatunkon is rajzok voltak, nem villák, de mi is kaptunk egy papírt ugyanazokkal a rajzokkal, Marcsinak (ölemben ült) azok közül kellett kiválasztania rámutatással, hogy melyiket mutatja épp a dokinéni, ehhez nem kell beszélni!

Zituska: sajnálom, épülj fel gyorsan!!!

szilcsi: játszótér: 100 méter, de merre? Bárányhimlő: nálunk se volt semmilyen hatás, még csak M kapott. Centik: hát az csak erős közelítés, ahogy mérik. Dóri most 12 kiló és 86 cm az én mérésem szerint. Marcsi 16,5 kiló, kb 102 cm. A fiúkat és a lányokat persze nem érdemes összehasonlítani, én meg 17,5 kiló voltam 2 évesen, szóval csak azt akarom mondani, hogy Lali méretei úgy jók, ahogy vannak. :lol:

Takonyhelyzet: Elegem van!!! :evil: Marcsi reggelenként még hurutosan köhög, Dóri már sokkal kevésbé taknyos (nem zöld reggel se), de nagyon köhög (hurutosan), nem tud rendesen aludni se tőle, és így én se. Én is elkaptam, érzem a torkom, és az allergiaszezon is kezdődik, tehát nekem is dupla takony. :evil:

Nyárra készülve: Nem tudja valaki, hol lehet jó bikiniket kapni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norus88 2009.04.30 14:03-kor.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok a pár jó szót :) Ez most egy ilyen időszak, remélem azért most már inkább múlni fog és nem erősödni :(
Tényleg emelem kalapom a türelmes, magukkal elégedett többgyerekesek előtt. Van ilyen?!? :lol: :lol: :lol: :lol:

Enikő: Saját magamnak szeretnék megfelelni :(
Mellesleg hallottam a rádióban tegnap, hogy felolvasták az sms-ed és kértél egy számot :D

Szilcsi: Mi konkrét 24 óráig kerestük a dvd felvevőnk távirányítóját. Az egész lakást átrendeztük, szekrényekből kipakoltunk, stb. Nem lett meg. Már meg voltunk győződve, hogy Levi beledobta a kukába és kidobtuk. Mondjuk legalább hasznos volt a keresés, egy kisebb nagytakarítás. Aztán amikor a végén eljutottam oda, hogy porszívózok és kész vagyunk, akkor megtaláltam, a tűzhely mögé volt bedobva.
Ma a tv-nk távirányítóját a konyhaszekrényben egyik edényben találtam meg. A telefonomat rendszeresen eldugja. Már napi program, hogy délelőtt itthonról indulás előtt fél óráig keresem, majd egy neten elérhető barátnőmet kérem meg, hogy csörgessen már meg, hogy megtaláljam.
Levi nagyon terjeszkedik fölfelé. Az íróasztal mellett van a számítógép ház, mellette kicsi hely, majd a nyomtató egy polc alatt.
De a polc meg a zsámítógép ház közt kb. 15 centi hely. No, Levi oda bemászik, feláll a nyomtató sarkára, onnan feltérdel a számítógépházra, utána feláll és már az íróasztalon van. Néha beszorul a pici helyen a nagy pocakjával :)

Haragosi: Engem is érdekelnének a szaftos részletek, azaz a nevek :) És az utolsó 2 mondatod tetszett a legjobban. Olyan felszabadító.

Zita: Márknak utólag is boldog névnapot!

Csibe: Remélem jól vannak a fiúk és te is birod a strapát!

Zituska: Jajj szegénykém! Gyors felépülést!!! Noéminek jobbulást!

Szemészet: Villákat mi már tavaly gyakoroltuk, nem kellett. Ábrák sem voltak. Semmi sem volt. L.J-nál voltunk a sportorvosiban. Idén Miniklinikben voltunk, most ábrák voltak, suli előtt lesznek a villák.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Nóra: Na, ennyire voltam kikészülve, hogy még ezt is elcsesztem, igazából y>=0-ra gondoltam, nem tudom, hogy lett belőle 1 :D De kijavítottam :D És ráadásul azért nem x lett az az y, mert először másképp fogalmaztam és volt a mondatban egy x-es ismeretlen is és utána írtam ezt, ide már y kellett :) Aztán átírtam a mondatot, és meghülyültem :D
Magyarázom a bizonyítványom :oops:

Takony: Nálunk sokkal jobb a helyzet! Hála a doki néninknek, aki minden nap kiszívja Levi orrát! Grétinek sem szívjuk már, csak fújja.

Bárányhimlő: Nekem senki nem beszél róla semmit. Doktornő nem emlegeti, hogy kéne még egyet szúrni Grétinek, Levinek sem emlegeti, hogy egyáltalán kéne szúrni.....

Kaptok Levi szülinapi képet:
Kép
Kép
Meg egy Grétit:
Kép
Locsolkodás után, megtalálta sógorom sörösüvegét:
Kép
Kép

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea!
Nagyon édes Levi és Gréti csudaszép! :D

Zituska!
JObbulást,hú ez nem lehet egyszerű!Sajnálom.Remélem mielőbb felgyógyulsz!
20140113113746
 
 


Bea! Köszi a tippet, de a mi távirányitonk ott sincs:( Azóta uj lejátszott kellett venni, mert Orsi azon nézett volna meséket, és több hónap várakozás után már nagyon szomoru volt. Én meg reménytelennek éreztem, hogy uj távkapcs megrendeljem 3e+posta (1eft)-ért, amikor az egész gép garival (oké akcioban, de az sürün van) 6e ft. Használt távot meg nem kaptam, pedig lestem, lesem azota is. Levi csupa anyja!!!

Bárányhimlő. Én irtam nemrég ide, hogy megkérdeztem. Szoval ha az elsö oltás amit tudtuk is nem 100% védettség. Ha ezt akarom akkor kell 2. oltás, de én ennyire nem akarom már védett legyen. Ö sem ajánlotta.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


A májusi Kismama magazinban megjelent egy cikk, a témája, hogy bent lehet-e a kórházban a szülő a gyerekével. Pont egy szegedi gyerekkórház fertőző osztályon történt olvasói levél alapján robbant ki a botrány. Az újság utánajár az ott történteknek. Az A részleg vezetője úgy nyilatkozott, hogy jogsértés történt, mikor biztonsági őrrel vezettették ki az édesanyát 11 hónapos gyereke mellől. Érdemes elolvasni, nagyon tanulságos cikk.
Ezen felbuzdulva én is meg fogom írni a történetünket az újság szerkesztőségének (és reménykedem, ha valaha is még odakerül Lali, bár ne adj Isten, akkor nem fogunk még rosszabb eljárásban részesülni). Egyébként a cikk szerint több olvasó is megkereste már őket pont a szegedi gyerekfertőzővel kapcsolatban.

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi! De kiváncsi lettem volna erre a cikkre de nekünk nem jár az ujság.

Én meg irtó pipa vagyok. Tavaly elmaradt a kirándulása Orsinak az Állatkertbe Bp-re mert sztrájk volt. Karácsonykor a Disney-re kellett kocsival menni, mert megint az volt, igaz arra a napra végül visszavonták, de akkor már nem mertünk kockáztatni hogy valoban felfüggesztik-e, igy kocsival utaztunk.
Máj9 mennék ujra a tavalyi kirándulást potolni, erre 8án sztrájk.
Szoval ha valamelyikötök kirándulni akar, tölem kérdezze meg mikor akarok én is utazni, és NE akkora tervezzen, higgyétel el jobban jártok :x A család már csak nevet rajtam, én meg szétrobbanok!

Norbi torkában meg csupa fehér foltok vannak. Na ha penész megnézni nem tudom mert hátul van nagyon, a torkában és a mandulánál, sugárban lehányna. Ha meg tüször akkor azért kell orvoshoz menni ne legyen magas láza, de én régen sosem láttam ilyennek a torkát, hiába volt tüszö. Igy reggel irány az orvos. :( :x

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a tanácsokat a szemészettel kapcsolatosan. Mi elvileg Koczka drnőhöz megyünk, vagyis két éve Nála voltunk.

Ilyen fésüs tábla van a neten, vagy gyakoroljak vele egy fésüvel???

ZITUSKÁNAK MIELŐBBI GYÓGYULÁST KÍVÁNOK!!
Noéminek gyógypuszik!!


Szilcsi!
Ma a férjem megvette a kismama magazint, elolvasom a cikket!!

Lalinak gratu!!!!!!!

Mi tegnap voltunk tanácsadáson, 7320g és 66cm a fiatalúr.....

Bea!
Levid nagyon vagány srác, Gréti meg tiszta édesanyja.... :lol:

Nagyon nehéz két gyermekkel, de mindig jön valami vidám, érzelmes megnyilvánulás és az átlendít a holtponton....

Csajok!

Vasánap délelőtt kimennék a srácokkal a máltai játszóra. Vagyis vagy oda, vagy Rosevelt tér... Hány órakkor lehet bemenni a máltaira??? Milyenek a körülmények (wc, kézmosás, hinta, pad amire ülni lehet, árnyék.....)
köszi!!!!

Nóri!!!
Sok erőt neked!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Norus: Sokat tanul hja, másnap dogát írtak, muszáj volt..... 3ig suliba van, aztán úszás, vagy nyelv (mikormi), pici játszótér, majd 7kor vacsi, fürdés, és megy föl a szobájába tanulni!
Úgy elszalad a nap, csak este van ideje tanulni. Angolozni velem szokott, matekozni meg apájával, ahhoz én nem értek :oops: A többit meg vagy apa vagy én kérdezzük ki. Hát ez van, meg ugye csak akkor tudjuk miután a kicsik elaludtak, nagy a hangzavar ha ébren vannak...... :roll: De a 2 pasi egy egy hős, hogy ezt bevállalták értünk :wink: 8)


Bea: nagyon szépek a gyerekek, Levi tiszta Te :) Kiköpött másod minibe :D És lejátszották a számot amit kértem? 8) :lol:

ZItuskának gyógyulást+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Bogim köhög lépek.

Hja ma volt az anyák napi ünnepség az oviban Viusnál! Bogi meg tegnap felléppett néptáncolt! Dobok gyors pár képet.
Kép Kép
Kép
Kép Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Eniikő: Igen, le :) Méltattad a Wass Albert estet, és Enkő voltál és puszikával vagy mivel köszöntél el, ahogy szoktál :D Innen gondoltam, hogy ez csak te lehetsz :)
Szép számot kértél, majdnem elsírtam magam rajta. Megírhatnád a címét msn-en, mert azt nem jegyeztem meg :D
Milyen alkalomból lépett fel Bogi? Vius nagyon csinos, édes! És tényleg drágák a fiúitok :D

Karmen: Remélem ez nem tüsző. Kérd meg a dokit, ha bénázik és első látásra közli, hogy tüsző, hogy próbálja meg leszedni őket. Ha lejön, nem tüsző és nem kell ab. Mi ezt már végigjártuk. Tudod, a fülészeten mondták hogy ez biza tüszős mandula, másnap a doktornőnk megnézte és mondta hogy ez nem az, és a tenyésztés is neg. lett. Ezért kerestél este? Bocsi, nem voltam gépnél :(

Szép napot Mindenkinek!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Üdv.

Zitacicu, remélem, nem haragszol, hogy tegnap rádköszöntem! Igaz, kicsi az avatárképem...
Ugye nincs harag????

Jégvirág, nagyon jók a fotók a gyerekeidről, nagyon huncut a kisebbiked!

Kármen, akkor lett lejátszótok végül? Mi is venni akarunk most DVD-videó kombót a mi szobánkba, hogy Peti ne csak anyukámnál tudjon Thomast nézni...meg ugye van egy rakás mesénk, ami videókazettán van, így összekötjük a kellemest a hasznossal.
Sajnálom, hogy megint nehézkesen jön össze Orsi kirándulása. Mondjuk mi ritkán utazunk már vonattal, mert két felnőtt útiköltsége (ugye kedvezmény már nincs egyikünknek se) oda-vissza annyi, mint a benzin. És kocsival rövidebb az út.
Norbinak javulást! Szerintem addig ne aggódj, amíg eszik. Mert ha nagyobb lenne a baj, gyanítom, csípné neki az étel, és nem enne. Legalábbis Petinek, mikor ilyen volt (igaz, neki volt a szájüregében is fehér folt), akkor ő nem akart enni.

Szilcsi, esetleg a neten nincs fent a cikk??? Mert én is kíváncsi lennék a sztorira, és tényleg, más helyen nincs ennyire "szigorú" hozzáállás. És én sem értem, hogy miért nem lehet egy anyuka a gyerekével, ha JOGA van hozzá??? De a lényeg, hogy ti már jól vagytok.

Zituska, remélem, már sokkal jobban vagy!

Enikő, jók a fotók, nagyon szép Bogid! És Viuséknál mi volt az Anyák napi műsor? Mivel kedveskedtek nektek?

Képzeljétek, Petiék a bölcsiben Anyák napjára csináltak sógyurmába tenyérlenyomatot, és ki is festették, annyira szép! Illetve kaptunk egy versikét is mellé.

További szép napot!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zsuzsi! Nekem van ilyen fésüm emailben elküldöm ha irsz cimet. Én is azért kaptam hogy tudjunk gyakorolni ha kell:)

Ági! Hja, uj lejátszonk lett. Nem remélem hogy a régi távkapcsolója elökerül 3 hónapja már mindent felforgattunk többször is. Bár én is azt hiszem annyi esze csak van kukába ne dobja, meg elég nagy ahhoz hogy azt nem vettük volna észre amikor a köv. szemetet tettük bele?? Nekünk is van videonk de évek óta nem teljesen jo, szorul a szalag, javitásra nem költök, kidobni meg sajnálom. Mesék csak DVD-n vannak amugy nekünk.
Én ugy tudom évente jár 1x a munkavállaloknak 50% kedvezmény. Vagy már ezt is eltörölték?? Igen, teljes áru jegynél több före már nem éri meg vonattal. De nekem Orsival oda-vissza nincs 600Ft ezért nem megyünk kocsival.

Nekünk jövö héten lett volna anyák napja oviban, de elmarad uj idöpontot meg még nem tudják:(

Na mutattam ma orvosnak, szokásos, ügyeletben megint 20 év körüli aki csak imel-ámolt, szerinte mégsem tüszö mert nem csak a mandulán van, nem probálta letörölni de én itthon ecseteljem. MOndtam annyira hátul is van, hogyha le is hány akkor sem birom ott törölgetni, jobban örülnék ha valami sprayt mondana, igy a Tantumot ajánlotta. Anyu probál most Szegeden venni, ha nincs akkor hétfön tudok csak venni

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Üdv.

Szerintem az ügyeletes patikában (Pláza) van Tandum Verde. Egyébként tényleg jó.
Hát én úgy tudom, hogy eltörölték ezt a kedvezményt. Már a neten sincs fent. Én is úgy emlékeztem, hogy van, de aztán anyukám mondta, hogy nem létezik már...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat!
Már itthon vagyok, gyógyulgatok. Noémi is jobban lett, gondolom ez pszihésen is működött nála, bár sajnos antibiot is adnom kell Neki..

Hát röviden a történetem, hogy más nem járjon így...
2 napos gyomor görcsökkel mentem háziorvoshoz, a vakbél környéke csak nyomásra volt érzékeny, amúgy nem fájt.
Azért elküldött sebészetre, hogy zárják ki a vakbélgyulát.
Ott szinten megnyomkodtak, és azt monbdák, nem egyértelmű a vakbélgyanú, menjek nőgyógyászhoz.
Ott sem találtak semmi rendkívülit.
Visszamentem a házidokihoz, akitől kaptam egy erős görcsoldót, és hazaküldött, mondván ha mégis belobban a vakbél menjek a sebészeti klinikára.
Tudni kell, és a doki tudta is, de tehetetlen volt, hogy egy laborvizsgálat (fvs szám) és egy hasi uh megmutatja a tutit.
De azért nem csináltatott labort, mert Szegeden akárhova megyek, legalább 3 napot kell várni az eredményre, addigra meg már tökmindegy.
Uh-ra meg minimum 1 hónapot kellene várnom, nem adnak hamarabb időpontot.
Csak kórházi körülmények közt csinálják meg ezeket, amikor már sürgősségi esetről van szó. Magyarul, ha elvisz a mentő.
A Páromnak ismerőse egy sebész doki a makói kórházban, így vele beszéltünk, aki mondta, hogy menjünk, mindent megcsinálnak ott.
A vérkép és az uh egyértelműen igazolta a vakbélgyulát, sürgősségi műtét volt.
Műtét közben derült ki, hogy perforált a vakbelem, és gennyes tályog képződött rajta, ami szépen a beleim alatt/mögött terjeszkedett, ezért nem voltak egyértelműek a tünetek.
Ha tovább vártunk volna, nagy baj is történhetett volna....
Szóval ennyit a szegedi egészségügyről...Ha felfordulsz, akkor talán történik vmi.
Makón amúgy atroszkóppal műtöttek, nincs vágás, csak 3 lyuk a hasfalon. Ezt sem csinálták volna meg így szegeden...

Na megyek, mert még hőemelkedésem van, pihennem kell.

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Palicson majálisoztunk anyuéknál. Gulyást készítettünk bográcsba! Nagyon fincsi volt :) Busszal mentünk és jöttünk, egy élmény volt 4 gyerekkel :D :D 8)

Bea: Igeeen én voltam :oops: A Rádió88 volt a Wass Albert est egyik fővédnöke, és nem sűrűn szoktak magyar érzelmű zenéket lejátszani, meglepődtem, hogy ezt leadták!
Amúgy zseniális a zene, és nemcsak ez a 2 számuk hanem az összes :D
Ez volt : http://www.youtube.com/watch?v=dl5T6iFEqQ0
vagy ez:
http://www.youtube.com/watch?v=GOLMtyoOYvw
???? Mivel én korábban kértem és mentünk táncra 6ra, csak 6ig hallgattuk a rádiót, nem hallottuk sajnos, hogy lejátszák :(

Bogi a tánc világnapja kapcsán néptáncolt, 7 ovi néptánc csoportja vetélkedett egymással, Melinda Lottija is ott volt :D :D

Vius ovijában az anyák napi ünnepség elég vegyes érzelmű volt.... A gyerekek nagyon ügyesek voltak, a pedagógusok előtt emelem nemlétező kalapom,hogy próbálták felkészíteni a gyerekeket, de 9-10 sérült gyerek egyrakáson (főleg autisták,egyik végig üvöltötte az egészet, másik autista se kép se hang :cry: ..) szal nem volt egy felemelő érzés. De saját magukhoz képest nagyon ügyesek voltak tényleg, csak kicsit elszontyolodtam, és nemcsak én, utána beszéltem másik anyukával is telefonon ő is kész volt..... :cry: :cry:
Amúgy több rövid mutogatható versikét mondtak el, pl csiga biga told ki szarvadat, nyuszi fülét hegyezi...stb Meg anyák napi versek, énekek is voltak, azon pityeregtem, de hát ez van :D 8)
Amúgy szép volt, és hihetetlen hálát érzek a pedagógusok, gyp-ék, asszisztensek, és a dajka felé, hogy minden nap ilyen szeretettel, és türelemmel foglalkoznak a gyerekemmel, és segítik őt mindenben amiben csak lehet!!!!


ZItuska: Sajnálom a történteket, de nagyon örülök, hogy viszonylag ilyen "szerencsésen" megúsztad, gyors felépülést!!!! A házidokid nagyon jó szakember lehet..... tartsd meg :)

Karmen: A Tantum a nagyon jó, én nagyon szeretem! Doki pfffff.....ez van, a jó szakik menekülnek az országból....kivétel az a kevés aki marad....

Exi: Sógyurma jóóóóó, enyim kölkek is csináltak, oviba/bölcsibe, őrizgetem az utókornak ezerrel... :D

Pussssssz

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Exi! Hát lehet tényleg megszünt, nincs az Elvirán már ilyen kedvezmény. Na nagyon lapithattak amikor eltörölték, mert tuti ilyen hirt nem felejtettem volna el.:( AZért sokat számitott az az évi 1 lehetőség is szerintem!
Tantum izlik neki szerencsére, amugy a Napfényben vette anyu ugy tudom. Oda küldtem, az volt közel. Rendes volt a nö mert anyu mesélte hogy ügyeletes orvos mondta ezt vegyük, erre mondtam akkor nem kér ügyeleti dijat.

Zita! Hü hallod, tényleg szerencse nem lett nagyobb baj!!

Orsi meg a majorett csoporttal lépett fel ma a majálison, itt Mórán. Akkor még jo idö volt, mire eljöttünk 6kor már majd megfagytam a szélben.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő: A Nélküled volt :)
Gyönyörű szám!

Zituska: No comment! Hála Istennek jól vagy!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Norbinak aftái vannak, terjed rendesen:( De imádja tényleg a Tantumot:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő!

Nagyon édesek a csajaid :) Én már szeptemberben féltem az anyák napjától, hogy abba tudom-e majd hagyni a bőgést, de ezt ezúttal megúsztuk :lol:

Zituska!

Gyors gyógyulást Neked! Itt már tényleg nem szabad megbetegedni :(

Karmen!

Afta??? Az meg mi? Fertőz is?

Bea!

Azt a mindenit! Levi kész férfi :O Mikor utoljára láttam, valami 3 hósan szunyókált a babakocsiban :) Gondolom, neked nem tűnik úgy, hogy gyorsan halad az idő :wink:
Gréti nagyon hasonlít rád... a nézése :)
Vendég
 


Boldog anyák napját Nektek!


És Timikát különösen éltesse az Isten névnapja alkalmából!
Vendég
 


Zituska!
Örülök hogy "ennyivel" megúsztad!!!
Még szerencse hogy van ilyen ismerősötök!!!!!

Zsuzsu!
Köszi Kitti nevében a köszöntést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
szszkinga
 
 


Sziasztok!

Haragosi :) Köszi szépen a névnapi köszöntést, aranyos vagy :) Örülök, hogy újra írsz :wink: Rékával kezdtek akkor szeptemberben?
Elolvastam a szüléstörid, engem is érdekelne, hogy ki az a Margit :roll:

Zituska :) Sokat gondolok rád, basszus még jó, hogy ismeritek a Szabó dokit... :evil: Az viszont nem vili, hogy miért kellett volna 3 napot várni a vérvétel eredményére, én eddig akármikor voltam, másnap (de volt, hogy már aznap délután) kész volt. :roll:
Noémi hogy van?

Bea :) Köszi szépen a hiányolást, kicsit bedepiztem, azért nem írtam, majd leírom a végén, hogy miért :( Ezt az "alkalmatlanságot" én is biztos még sokszor át fogom élni, sokszor Kristóffal egyedül nem egyszerű, pláne, ha még itt lesz egy még kisebb... Édesek a gyerekek :)

Enikő :) Elhiszem, hogy nagyon megható lehetett Viusék anyák napi ünnepsége... és nem vagy elfogult, tényleg gyönyörűek a gyerekeid :D

Norus :) Jobbulást nektek!

Szilcsi :) Én is olvastam a Kismamát, eszembe is jutottatok, remélem te is megírod majd a történeteteket :twisted: :twisted: :twisted:
A másik oldalon viszont (oké, hogy szerencsére itt senkit nem érint), olvastam a debreceni koraszülött osztályról - hát igen, normáliséknál ez így működik...

Karmen :) Norbi eszik az afták miatt? Mert Kristófnak is volt tavaly nyáron és ő még inni is alig ivott... Egyébként mi használtunk neki Carbosan gélt, azzal kenegettük az aftákat.

Rólunk: szóval az a nagy helyzet, hogy a 37. heti UH-n kiderült, hogy ez a baba is medencevégű lett :( :( :( Ami az én esetemben, ha nem fordul vissza (amire egyre kevesebb az esély), automatikusan császárt jelent. Szóval kiakadtam, de mostmár jobban vagyok, csak azon drukkolok, hogy holnap estig még egyben maradjunk, mert csak holnap délután jön vissza S., és másnál nem nagyon szeretnék szülni, akárhogy is alakul... Apa nagyon rendi volt, átvállalta Kristófot az ünnepekre, hogy tudjak pihenni és ne induljon be a szülés. Egyébként állati sokat mocorog még mindig a kisasszony....

Mindenkinek nagyon boldog anyák napját kívánok!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Timika!
Sok boldog névnapot! Sajnálom,hogy nem fordult be a kislányotok, de még megteheti! :wink:

BOLDOG ANYÁK NAPJÁT MINDENKINEK! :D

Nekünk mozgalmas hétvégénk volt, klassz Majálissal!Dobok 2 képet!
Kép
Kép
20140113113746
 
 


Üdv.

Ez a hétvége is eltelt. Peti anyósomnál töltötte az elsejét, mi Ferivel sétáltunk a ligetben, tettünk egy kört a nosztalgia villamossal, fagyiztunk, stb. Tegnap lagziban voltunk, ma a szolnoki repülőgép múzeumot látogattuk meg.

Kármen, remélem, Norbinak már sokkal jobb, vagy legalábbis az étvágya továbbra is megvan! Ezek az afták nagyon alattomosak, Petinek először egy volt, aztán csak a nyelvén egy pár, aztán az egész szájürege csupa folt lett.
Ja igen, mi is kaptunk Carbosan gélt (száj körüli kiütésekre - nem herpesz - is jó nagyon), sárga ecsetelőt, és helyi érzéstelenítő lötyit.

Timika, ugye tudod, hogy az a lényeg, hogy egy egészséges lánykátok legyen? Szóval csak előre nézz!
Talán ezért is jó, hogy én ilyen helyzetekben "fordítva" gondolkodom. Én most is úgy indulok neki, hogy valszeg csaszi lesz ketteskével is, ha meg nem, az siker!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát nem tudom tényleg afta-e szépen gyógyulgat. NEkem lassabban szokott (ha a fogkefe megcsuszik a kezemben és megsérti az inyemet mindig afta lesz utána ott). Enni eszik, de csak kenyeret meg májkrémet. De néha attol is fáj, amugy gyümit nem bir, az csipi neki.
Carbosan recept nélküli? Neddig Tantumot fujtam rá, de az elöbb bekentem Glicoseptes gézzel is.

Timi! Sajnálom, hogy nem fordult be a baba, de tényleg az a jo hogy nagyobb baj nincs! Már nagyon a finishben vagy, drukkolok!!

Anett! Málna mindig csupa mosoly:)

Anyák napja. Én az elsön bölcsiben voltam, sirtam:) AZóta csak kicsit hatodok meg, de nagyon büszke vagyok (persze máskor is) olyankor ott rá. A héten lett volna az oviban de elmaradt, uj idöpont még nincs kitüzve:(

Gira! Afta fehér folt az inyen, nem lehet letörölni, olyan gyulladás lehet szerintem. Én ugy tudom ez ami okozza (már nem tudom mi az baci v gomba v. mi) az mindenkinek megvan a szájában. De hogy mikor betegit meg az más kérdés, engem csak akkor meg megsérül az inyem, de akkor mindig. Szerintem ezért nem fertöz mert ugy olvastam mindenkinek ott van a szájában az okozoja
Persze azért most még sokkal jobban figyelünk hogy Orsi ne igyon Norbiéba, stb

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zituska!
Írtam egy csomót,de sehol se találom.Pedig elküldtem...:(
Majd később írok még.
Jól vagy?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Nem is láttam még sztem aftát... :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Nem voltunk itthon a hétvégén, igy utólag kivánok Kevinnek Nagyon Boldog születésnapot!!!!!!! :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


KEVINNEK UTÓLAG SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK! :D

SZANDIT IS ISTEN ÉLTESSE 1 ÉVES SZÜLINAPJA ALKALMÁBÓL! :D
20140113113746
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?