Új privát üzeneted érkezett!

Jó tévézést Twist én is lassan megyek már hazafele, várom a férjemet, aztán ahogy megjön már lépek is! :)

Igen, ma is tornászok, épp gyakorlatok néztem a neten. Remélem megtudom majd őket csinálni!
Hát Twist nagyon remélem, hogy 25 alá letudom vinni az értéket! :D :roll: Nagyon jó lenne!!!

Ügyi vagy, hogy most a kezelésnél nem híztál! Na, majd most a picikkel a pocakodban 9 hónapig!
Én az inszemeknél szerintem valamennyit híztam, az biztos, de, hogy mennyit azt nem tudom. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Hú, olyan sokat írtatok, még nem olvastam vissza!
Röpcsi, gartu a laptetőhöz, tudni már hozott-e szerencsét?

Ígérem holnap visszaolvasok, s majd bővebben írok, de most nem sok időm van.
Gyors leszek. Ügyesen megjártam a klinikát, Murber doki jó hangulatban volt, olyan volt, mint elsőre, mosolygós, kedves, s nem voltak most sokan. A lényeg, sajnos nem tudjuk indítani a következő inszemit, mert van még tüszőm (éreztem menzi előtt, hogy ott vmi fáj, de gondoltam az nem lehet, hogy most legyen ott tüsző.) Persze nálam lehet, szóval tilos bármit szednem, mert akkor cisztát növesztünk. Következő menziig kell várni. Még jó, hogy nekem ilyen 26 naposak a ciklusok.
Nem baj, hogy így alakul, a sors akarta így, addig intézzük a lakást! :lol:
Ja, Murbert kifaggattam, a darabos menzit ez a stimu is okozza. Mondtam, nekem az ez előttiek is ilyenek voltak, előadtam, hogy sajnos a régi kezelődokimnál rég voltam és aggódom az endometriózis miatt. Mondta Murber doki, hogy a cél nálam a mielőbbi teherbe esés, de a jövő alkalommal majd szóljak és megvizsgál endometriózisra. Szóval most jól elvoltunk, szakmáztunk ma! :D

Bocsi, most rohanok, de holnap majd aktívkodom, de csak este, igaz, nagyon-nagyon érdekel kivel mi volt, van!
Gondolok rátok!
Mindenkinek pusszanccccsssss!
Vendég
 


Na, visszaolvastam, de nem mindent tudtam még alaposan. Köszi a lóherét Röpcsi, meg, hogy ment a szugera, de most ez így alakult. Olvastam szomorúan, hogy nálad is piri jelentkezik. :cry:
Pedig olyan jó lett volna, ha van még babásunk! Így Twist neked megy a drukkkkkk! Szerintem ne figyeljed a jeleket, már én is tudom nem jó, ha ennyire figyelünk. A stimuk miatt minden nagyon másképp működik. (Nálam pl. a menzi most volt light-os és kedden délután indult, ma már alig volt vmi. Rövd volt a piros napok száma.
Húúú, azt hittem tudok majd többet írni, de nem, leragad a szemem már............alszok, majd holnap jövök.
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Gratula Röpcsi a laptetőhöz, remélem, hogy szerencsét hoz a következő ciklusban!:))

Kedi, hú, inkább vigyázz tényleg, nehogy ciszta legyen! Jobb is, hogy most vártok egy ciklust, úgyis hamar vége lesz és utána már egészségesen kezdhetitek a következőt. Jobb lesz így, hidd el, fel a fejjel!:)

Nekem ma reggel olyan görcseim voltak, hogy gyogyit kellett bevenni. A derekam leszakad, pocsék rossz a hangulatom, még a vesém is fáj. A fejem pedig szétrobban. Szóval, én ma elhatároztam, hogy nem is foglalkozom ezzel, inkább elmegyünk kutyát sétáltatni, vásárolgatni és nem akarok magammal foglalkozni. Mindennel elterelem a gondolataimat, amivel csak tudom. Olyan nyominak érzem magam....
Vendég
 


Jövök egy jobb hangulatú bejegyzéssel is:
Az inszemis fórumon megnyugtattak, hogy lehetnek ezek a tünetek a siker jelei is:)) Szóval, bízom a sikerben!!!

Találtam egy jó oldalt, ami a hormoneredmények jó szintjét mutatja:

http://infertility.hu/hormontabla.htm
Vendég
 


Szia Twist!
Kicsit kevés mostanság az időm, azért nem írok sűrűn, most még itthon vagyok, nemrég jöttem haza, de már robog is tovább!

Óóóó, Twist, sajnálom a görcsöket, meg a rossz közérzetet, hangulatot. Jó, hogy azért meg tudtak nyugtatni a többiek, hogy ezt baba is csinálhatja, attól is lehetnek ilyen tüneteid. A legjobb azonban tényleg, amit teszel, hogy eltereled magad. El kell kicsit feledkezni ezekről, nem könnyű, de a kövi inszeminél majd én is megpróbálom.
Addig van időm, tudok gyakorlatozni, tegnap kezdtem!!!! 8)
Vásárolgatok magamnak, úgyis kellenek szép holmik tavaszra és itt a ballagási szezon, többre megyünk úgyis. Aztán a lakás-intézés, persze meló, meg programozunk a férjemmel. (Holnap pl: virágvásár)
Voltam műköröm töltésen, jövő hét fodrász, pedikűr.....le leszek foglalva. Jobb is, hogy a "baba-projektünk" most kicsit csúszik, lehet felszabadultabb leszek, ha már a lakás-ügy sínen lesz. Akkor már nem kell kétfelé koncentrálni.
Jó pihenést, sétát a kutyákkal!
Puszi: M.
Vendég
 


Szia Twist!
Kicsit kevés mostanság az időm, azért nem írok sűrűn, most még itthon vagyok, nemrég jöttem haza, de már robog is tovább!

Óóóó, Twist, sajnálom a görcsöket, meg a rossz közérzetet, hangulatot. Jó, hogy azért meg tudtak nyugtatni a többiek, hogy ezt baba is csinálhatja, attól is lehetnek ilyen tüneteid. A legjobb azonban tényleg, amit teszel, hogy eltereled magad. El kell kicsit feledkezni ezekről, nem könnyű, de a kövi inszeminél majd én is megpróbálom.
Addig van időm, tudok gyakorlatozni, tegnap kezdtem!!!! 8)
Vásárolgatok magamnak, úgyis kellenek szép holmik tavaszra és itt a ballagási szezon, többre megyünk úgyis. Aztán a lakás-intézés, persze meló, meg programozunk a férjemmel. (Holnap pl: virágvásár)
Voltam műköröm töltésen, jövő hét fodrász, pedikűr.....le leszek foglalva. Jobb is, hogy a "baba-projektünk" most kicsit csúszik, lehet felszabadultabb leszek, ha már a lakás-ügy sínen lesz. Akkor már nem kell kétfelé koncentrálni.
Jó pihenést, sétát a kutyákkal!
Puszi: M.
Vendég
 


Bocsi, már megint 2X ment el!!!!!!! :x
Mi van ezzel a babanettel, mostanában ezt csinálja, s olyan lassú!!!!!!!!!!!! :x Kiakaszt!
Vendég
 


Sziasztok!!!

[b]Kedi[/b]


Sajnálom, hogy Murber dr. nem indított el a 2. inszem kezelést! :(

Kép

Annak viszont örülök, hogy Murber dr. jó hangulatban volt és hogy kitudtad faggatni, tudtatok beszélni! :D
Szerencséd van, hogy csak egy tüszőcske maradt bent és nem egy cystád lett. :wink: Nekem sajnos mindegyikben volt részem!
A tüszőcske egyébként nagyon könnyen ki tud ürülni a kövi vérzéskor, úgyhogy nemsokára megint folytathatjátok tovább a kezelést! :D Persze ki tudja??? Lehet, hogy spontán is összejön ebben a hónapban! Drukkolok! :wink:

Szerintem biztos a sors akarta így, hogy most egy kis pihenőt tartsatok és az idő alatt a lakással kapcsolatos dolgokra koncentráljatok! :D Tényleg, hogy haladtok?
Jajjj már Én is alig várom, hogy költözhessek!!! :D

Kép
Vendég
 


Twist
Sajnálom, hogy nem vagy jól! :(
Remélem, hogy a kutyasétáltatástól, vásárolgatástól, otthonról való kimozdulástól jobban leszel :!: Tényleg az embernek el kell a babyprojektről terelnie a gondolatait és ha mégis eszébe jutna, csak a pozitív dolgokra kell gondolnia! :D :wink: :D Nem könnyű, de mindenesetre meg kell próbálni!!!!!!
Egyébként ma amikor bejöttem az irodába egy újabb vevő érdeklődő miatt szembejött velem az utcán egy pasi, aki ikerbabakocsikat cipelt.......egyből Te jutottál az eszembe.

Szóval süt a nap, szép az idő, mindenki mennyen és kapcsolódjon ki egy kicsit, figyeljen magára, vegyen magának valamit stb.

Rena
Remélem már jobban vagy! :D Ha az allergiád nem jön ki erősen a szabadba, akkor egy kicsit mozdulj ki ebbe a szép időbe! Jó meleg van!

Adri
Itt a hétvége!!! Nemsokára mehetsz a vérvétel vizsgálatra! 8) Kíváncsi vagyok, milyen eredményeitek lesznek és hogy milyen kezelést fognak nálatok elindítani!
Vendég
 


Lányok, kövessük az Ő példájukat :D :lol: :D

Kép

Mindenkinek pussziiii

Ui: tegnap igaz nem tornásztam :oops:, de ma délelőtt igen! :D Olyan jó volt, a guggolásos lábhajlítás nem ment valami könnyen, de a vége fele amikor már nagyon nehéz volt az mondtam minden egyes mozdulatnál, hogy ezt twistnek, ezt kedinek, ezt renának, ezt adrinak.......csinálom és a csapat ereje éreztem, hogy velem volt, mert végig tudtam csinálni a gyakorlatot. 8)
Vendég
 


sziasztok!

ma nekem is megjött ugy hogy megyek hétfön megint pestre...az első vérvételemre :!: :roll: remélem röpcsi jók lesznek :roll: :roll:
én is sajnálom kedi,hogy nem lesz 2 inszem...de lehet,hogy nem véletlenűl maradt bent a tüszőcske.... :lol: :lol:
twist ezek a siker jelei :!: :!: :lol:

és mindenkinek jó hétvégét :!: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok! Ittam egy csomó ásványvizet és ettem egy isteni finom Frankfurti levest és teljesen jól lettem. Ja, 5 tányér levest helyesen:)))
Megkívántuk ma és bár nem tudok csinálni, de bevállaltam. Néztem egy tök jó receptet a net-en. És fincsi lett!!!!

http://www.tutireceptek.hu/frankfurti-leves

Nagyon ajánlom, főleg Füstli virslivel, aminek eleve finom füstölt íze van:)

Tök jókat olvastam ma a net-en, amitől újra visszatért a hitem! Egyrészt a fórumon is megnyugtattak és bíztattak. Szóval, valszeg enyhe túlstimum van. Vigyázni kell, hogy a tünetek ne erősödjenek (ezért ittam olyan sokat) és azt olvastam, hogy az enyhe túlstimu jó a beágyazódásnak, a terhességnek.

Valszeg 5 nappal beülti után nem lehetnek mensis tüneteim, hanem inkább pici túlstimu lehet. De figyelek magamra és minden rendben lesz!:) Vettünk két nagy karton ásványvizet és iszom, mint állat!

"Az enyhe túlstimu mondjuk még jó is lehet, nagyobb esély van a megtapadásra, a tapasztalatok szeint."

"Egy kis túlstimu meg mint tudjuk még jól is jön, mert könnyebben babásodik az ember."
Vendég
 


Rena, mi újság veled? Már jól tudsz aludni éjjelente, nem köhögsz?

Röpcsi, tényleg ikerbabakocsis férfi jött veled szembe? Tök jó! Csupa ilyet látunk mostanában. Jó jel!!!
Aranyos vagy, hogy a csapatunk kedvéért tornásztál:)))))))) Irigyellek, finom lehetett mozogni, utána olyan jó az ember vérkeringése, kellemes érzés.

Adri, hajrá vérvételek, hamar végzel velük és többé ezt nem csináltatják végig veled! Mi lett végül is, bejelentkeztetek andrológiára, volt közeli időpont?

Kedi, tényleg, ha még van bent tüszőcske és most is érik majd, akkor nagyon érdemes rádolgozni, hátha spontáni is összejön a trónörökös!:) Ki ne hagyjátok a pé-t!!!:)
Vendég
 


Sziasztok!
Eddig nem volt netem, a párom buherálta szét, majd össze, estére tudta megcsinálni.

Egész nap odavoltam, sok rucit vásároltam. Most a divat kedvez nekem, a kismama-féle elöl húzott bővebb fazonokkal volt tele a C&A, nekem meg olyan nagy pocakom van a műtéteim óta, onnan egy gramm nem szokott lemenni! :( Tervezem, hogy hastáncolgatok ismét, így magamba.

Na, köszi Röpcsi a képeket és amit írtál, azzal egyet is értek. Nehéz két ilyen fontos dologra egyszerre összpontosítani, nem jó a megosztás, így a sors közbeszólt, késlelteti az egyiket. Véletlenekben nem hiszek, nagy kő esik majd le rólunk, ha a lakás, a kis fészek meglesz. Amúgy nem költözünk el, mert a jelenlegit, amiben lakunk, azt vennénk meg! Átalakítás azonban lesz! Hamarosan szerződünk, május 4-én, ha most elindult volna az inszemi, akkor lett volna a 2 felhelyezés kb. Jobb ez így, lenyugszom addig!

Igen, szerencsémre még nem tüsző, menzi előtt éreztem petefészek környéki fájást, fura is volt, mert akkor már nem szokott nálam ez lenni! A mostani ciklusban marad a "házi" módszer! :wink:

Twist, örülök, hogy visszatért a jókedved, megnyugodtál, legyél optimista, bizakodó!

Adri, jó hír, hogy akkor hétfőn indul a vérvétel, ügyesen meglesznek az eredmények. Aztán hamar kiderül milyen módszer lehet nálatok. Párodnak mikor kell menni? Tudtatok intézni időpontot?

Rena, gyógyulj meg! Nagyon hiányollak!

Puszi Mindenkinek!
Holnap is későn jövök fel, megyünk párommal a kertészeti egyetemre a virágvásárra, imádom!
Vendég
 


Kedi, jó virágvásárlást kívánok! A Kertészeti Egyetemen tényleg gyönyörűségeket lehet kapni, szoktam látni a villamosról!:)
Igen, közbeszólt a sors nálatok, így most szépen lerendezitek a vásárlást és aztán nyugiban jöhet az inszemi. Így csak idegeskedtél volna, ha egyszerre történik. Biztos, hogy nem véletlen ez. És az is jó, hogy ez még nem ciszta nálad, hanem megelőzitek a cisztát, szuper!:) Van ennek tehát jó oldala is!:)) Jó lehetett ruhát vásárolni, nekem is kéne. Mert nekem is nagyon nagy lett a hasam, mert ugye nem merek hasizmozni, vigyázni kelll. És csupa bő fazonú felső kéne.

Jövő héttől melózom,így csak este tudok majd jönni. Szerencsére csak 4 napos munkahét lesz, így azért könnyebb. Igaz, hogy csütörtökön megint MÁV sztrájk lesz? Mert így fizetés előtt, nem tudom honnan lesz pénz tankolni, hogy kocsival menjünk be dolgozni. Na, mindegy, megoldódik majd, mint mindig.

Nálunk most nagy vendégség lesz megint, délután meg grillpartira mennénk. Én lehet, hogy nem megyek, mert pihenni szeretnék még a beülti miatt. Kellemes Vasárnapot nektek!
Vendég
 


ÁLOM:

Jaj, el akartam mesélni, hogy csodálatos álmom volt!:)) Álmomban kislányt szültem. Sétálgattam nagy hassal a szülőszoba felé és anyukám is ott volt és azt mondta, hogy a hasam formájából azt látja, hogy kislányom lesz. Nagyon könnyű szülés volt Epidurális érzéstelenítést kaptam, nagyon jól elnyomta a fájdalmat és meg sem éreztem, amikor a kisbaba feje, válla és kezecskéi kibújtak. És utána már szépen kihúzták őt egy pillanat alatt. Odatették a mellkasomra és ő rámnézett, fürkésző aranyos tekintettel. Hát, csodálatos volt! Most először szültem kislányt álmomban! Eddig csak kisfiút. Na, végre „van egy lányom is”!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Ha megengeditek csatlakoznék hozzátok! :oops:

Mi tavaly februárban léptük át másodszorra az ARO kapuját(a második terhességem is ennek az intézetnek köszönhetem).

Elöljáróban annyit rólam, 35 éves leszek, már nagyon régóta szeretnénk babát, és Borsod megyében lakom, és sajnos nem vagyok az a "rám néznek és terhes leszek" fajta. :? :cry:
Az első terhességem Miskolcon jött létre terminált együttlét eredménye képpen. Itt volt lapar, hormon, és katonavizsgálat, minden rendben volt. Sajnos vetélés lett a vége.

A második terhességemnél már ezt az intézményt választottam, itt is volt hormon, katonavizsgálat, és hsg, itt is rendben volt minden, csak a prolactin volt egy ici-picit magasabb. Kaptam rá Bromot, harmadik termináltra össze is jött a baba, de megint elvetéltem. :cry:
Akkoriban a Dr. Papp prof. volt az orvosom, így szerencsére ki tudtam harcolni hogy küldjön tovább vizsgálatokra, hogy miért mindig a 11. héten vetélek el?!!!! :cry:
Hát az elég hosszú procedúra volt, de megérte! :wink: Ugyanis immunológiai probléma nálam a vetélés, és a vetélős doki szerint nagy valószínűséggel ez is befolyásolja a teherbe esésemet(Fcr blokkolóm alacsony, ami védené a magzatot!!!!). Kaptam rá thrombocyta kezelést, nagyon jó eredménnyel zárult a kezelés, hiszen az Fcr-m szépen felment. Bíztunk benne a férjemmel mindketten hogy most már akár orvosi segítség nélkül is sikerülhet nekünk!!!!! Sajnos nem így lett!!!!! :( Gondoltam akkor majd orvosi segítséggel hátha! Viszont nem akartam visszamenni a SOTE-ra mert elég messze van, hát megint Miskolcon kerestem fel egy orvost, de rá kellett jönnöm, hogy amíg csak cytológiát kelll venni és gyógyit felírni addig nincs gond, de amint már problémás esettel állnak szemben, nem tudnak vele mit kezdeni. Már pedig én többszörösen problémás eset vagyok! :? :(
Na mindegy! Úgy látszik ezzel tartoztam az ördögnek, és valamiért kellett kitérőt csinálnom, de tavaly januárban bejelentkeztem a SOTE I-re megint. :wink:
Újra csináltatták velem(velünk) az összes vizsgálatot, csak a terheléses prolactin volt picit magasabb, ami Urbancseknek annyit tett hogy nincs is semmi problémánk!!!! :wink:
A régi lapart, hsg-t elfogadták, majd jöttek a terminált együttlétek, eredmény elmaradt!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Márciusban voltam Murber dokinál mert ő a kezelő orvosom, és mondtam hogy megint megjött, már kezdeni akarta az újabb ciklust, viszont én már nem akartam mert februárban éppen hogy csak megvolt a menzim, nem is menzi volt inkább.......!!!!!!! :( Pihentetni akartam a szervezetem!!!!!! :wink: Mondtam akkor jöjjön a hsg, mert úgysem úszom meg!!! :? :shock: Hát itt ért először a meglepi! :shock: :evil: Az én átjárható petevezetékeim cérnavékonyra zsugorodtak, kacskaringósak(bár ezt tudtam), és hegesen gyógyultak!!!!! :shock: :( A méhürege egyenetlen konturú! :( :shock: :?
Na vissza is vittem Murber dokinak most csütörtökön a hsg eredményt, az ő véleménye az hogy kéne egy lapar+méhtükrözés, ezen dolgok tisztázására! Hát belemegyek!!!!! :wink:
Megkértem őt hogy csinálja meg nekem a lapart, és még az lenne a kérdésem volt olyan köztetek aki Murberrel csináltatta meg a lapart, milyen volt, rendes, és mennyi a tarifája???? A személyzet milyen a klinikán? Milyen dolgokat kell vinni ami fontos lesz majd ha befekszem a műtétkor?

Ne haragudjatok hogy ilyen sokat írtam, de azt hiszem így elsőre leírtam magamról mindent, ezáltal képben lesz mindenki!!!!!!

Twist

Már csak pár nap és kiderül hogy megtapadtak e!!!! :wink: De nekem nincsenek efelől kétségeim!!!!!! :D :D :D Igyad a sok folyadékot!!!!!!
Vendég
 


Ditke, jaj, de örülök neked!!!:))))))))))))) Naná, hogy csatlakozhatsz, nagyon örülünk neked:))))
Ezt a telepátiát!!! Most akartam neked privit írni, hogy beszámoljak az eseményekről. Misztikus dolog ez... :wink:
Vendég
 


Ditke, Murbernél szerintem egyikünk sem volt még laparon. Én magam a SOTE-II-őn voltam laparon 2002-ben Szabó doktornál. Azt tudom neked elmesélni.
Nagyon féltem előtte, első műtétem volt. De utólag azt mondom, hogy nagyon profik voltak, semmi gond nem volt, gyors volt és jó eredménnyel zárult. 3 napig kellett bent lennem, ambulánsan csinálták. Kellett egy fürdőköpeny, néhány törülköző, tisztálkodó cikkek, nedves törlőkendő, betétek, két könyv, 3 hálóing, sok bugyi, ásványvíz és én nápolyit is vittem, de nem kellett ennem belőle, mert nagyon fini kaját adtak.
Szóval első nap vérvételek voltak, EKG, tüdőszűrés, aztán este beöntés. Lapar előtt fontos, mert üres belekkel kell menni. Még hashajtót is adtak. Az első beöntés után sajnos nem számítottam rá, hogy nem tudom visszatartani a dolgokat, ezért vicces dolgok történtek. ..... öhöm,öhöm.....
Aztán már profi voltam:)))

Este 10-től nem lehetett sem enni, sem inni, másnap 10-kor műtét. Kaptam előtte bátorító, nyugtató szurit, így nagyon vagányan mosolyogtam, amikor a műtőbe toltak. Gyors volt az egész, 15 perc után kész is voltunk, utána kaptam infúziót és nagyon boldog voltam, hogy túlvagyok rajta. Nekem az endometriózisokat távolították el, ezért volt a műtét. Boldog voltam, hogy már nincs akadálya a teherbeesésnek.

A sors fintora volt, hogy olyan nővel voltam egy szobában, aki éppen elköttette magát, mert már túl sok gyereket szült és nem akartak már többet a férjével.

A harmadik napon mehettem is haza, a férjem a munkahelyéről jött el értem, és napközben otthon is voltam. A köldökömnél volt az egyik sebecske, a másik a jobb oldalamon a petefészeknél. Egy hétig voltam otthon utána, aztán mehettem is dolgozni. És semmi nyoma sincs a laparnak ma már, simán hordhatnék bikinit, ha nem lennék kövér:)))

Murberről tudni kell, hogy nagyon jó doki, szépen varr, a nehéz esetekkel is kiválóan megbírkózik. Biztosan szépen és jól fog dolgozni!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv Ditke!
Nekem a SOTE-1. számú női klinikán volt a laparotómiám és a laparoszkópos műtétem is, de nem Murber, hanem Csaba Ákos dr.-nál. Nekem eredetileg ő a kezelőorvosom. Akik itt a sotén dolgoznak, nagyon tudnak, s Miskolccal ellentétben itt mindenhez nagyon értenek!
Kellenek előzetes vizsgálatok (teljes vérkép, vizelet, vércsoport EKG, tüdőszűrés, de majd ad erről papírt Murber dr.) Aztán a kórházi aneszteziológis ill. előtte e belgyógyász következik, aki rányomja a főnővér által megírt papírodra, hogy alkalmas vagy műtétre mehetsz, majd az aneszteziológus dr.-hoz kell menned. Minden papírt a végén a főnővérhez leadsz, megmondják mikor kell befeküdnöd.
Nekem szeptemberben volt, de a kezelődokim mellett Újházy András dr. műtött, azt mondják, ő laparoszkóppal nagyon profi, szuperül ért hozzá. Mivel már két műtétem volt itt (s amúgy én is vidéki vagyok) azt mondom sehova máshova nem mennék, nem szabad menni! Szuperül fel vannak szerelve.
Ja, a műtét után az intenzív osztályon leszel fél napot. Nekem 11-től volt a műtétem, aztán estig az intenzíven voltam. Oda vihetsz kispárnát is, vizet üvegben. Mindenki nagyon kedves, az ápolónők aranyosan nagyon, segítőkészek a nőgyógyi osztályon is. A betegforgalom azonban nagy, ált 3-4 ágyas szobák vannak, 2 szobához egy fürdő tartozik. Hétfőn műtöttek, a kezelőorvosom jött kedden, hogy úgy gondolja szerdán menjek haza, de az oszt. vezető orvos bepróbálkozott hazaküldéssel, de nem mentem bele. Nem hagytam magam, nekem ez a pakolj pucolj dolog ez nem, úgyhogy vasárnap estétől szerda reggelig voltam bent. Utáltak, mert mondták kellene az ágy, na ja, nekem is, pláne, hogy azért a műtét másnapján még vacakul van az ember. Nem lesz vágás csak a köldöknél egy kicsike, és 2-3 lyuk oldalt. Könnyebb a gyógyulás laparoszkópia, mint laparotómia után.
Rem. segítettem!

Hali Twist, vásároltam növényeket, aztán idehaza rendezgettem. Hamarosan kikerül az ablakpárkányra a fehér muskátlis ládika, még fehér szegfű is lesz benne. Vettem még szobába, rószát, gloxíniát, gerberát, minden olyan üde, virágos! Rem. sokáig fognak virítani!
Húúúúú, jó álmod volt! Egy fiú, most meg egy lány figyelt be......hmmm, ikrek? :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Twist, Kedi

Köszönöm a segítséget és hogy ilyen kedvesek vagytok!!!!! :D

Az elintézendő listát már megkaptam!!!!!
Van egy régebbi vércsoportos papírom, szerintetek elfogadják? :? Hiszen a vércsoport nem változik!!!!!!
A laparoscop menetét tudom, nem is félek tőle, meg ugye nekem is volt! :? Csak ahány ház, annyi szokás! :lol:

A topikba ahová szoktam írni, az egyik csajnak mostanában volt laparoscopja, és sem beöntést nem kapott, sem katétert! :shock: Na kb. így néztem én is!!!! :shock: Bár a katétert kihagynám ha lehet én is!
Én Miskolcon hétfőn reggel befeküdtem, másnap műtét, és szerdán reggel már ki is dobtak! :shock:

Írnátok ti is magatokról egy pár szót hogy én is képben legyek veletek? :wink: Kinek mi a baja, mióta jár az ARO-ra? Milyen beavatkozása lesz?

Kedi

Te merre laksz?


Lányok

Mennyi a laparoscopos tarifa????? :wink:
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Üdv Ditke!
én sajnos nem tudok neked segíteni most kezdem a dolgokat de a csajok látod írnak neked.. :!: :lol:
Holnap megyek vérvételre és ott be tudom jelenteni a páromat nem valakinél? ugyis ott csinálják a katona vizsgálatot mert a papíron az van,hogy ott is lehet.... :!: :?: :roll:
twist: de szép álmod volt ez valamit jelent :lol: :lol: +++++++++++++++
kedi mennyi virágot vettél bizti nagyon szépek lesznek.. :lol: :lol:

További szép hétvégét :!: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Adri, olyan ari vagy!:))))))))) Remélem, hogy a kedves bíztatásodat majd pozitív teszttel viszonozhatom:)))) Ma a reggeli szokásos görcs után semmi bajom sem volt egész nap, sőt nagyon tevékeny voltam: főzés, vendégetetés, mosás, pakolás, ruhaválogatás. A grillpartira nem mentem, inkább itthon jobb.

Ditke, még 2002-ben 30 000 Ft volt a SOTE II-n a tarifa. De ez így leírva is elég sok pénz!!!!
Ja, a vércsoport papírt elfogadják, az egy életre szól, tuti!:) A Kaáliban is elfogadták nekem a megsárgult régi papíromat, mert az nem változik. (egy kémcsővel legalább kevesebb vért vettek le)
Katétert én sem kaptam még, nem lehet valami kellemes. A beöntés meleg és furcsa, csak utána legyen szabad toilet!:)))
Az én sztorimat tudod:-))

Kedi, király vagy, hogy maradtál műtét után:))))) Vagány vagy!:))) Engem kidobtak és mentem is. Úgy volt, hogy öltözzek fel és irány a lenti váróterem, mert már meg is jött az új beteg az ágyamra és kezdték is lefelé húzni az ágyneműmet. Szóval, én a váróteremben vártam meg a páromat. Úgy sietett, ahogy tudott szegénykém.

Kedi, fehér színű muskátlikat vettél? Vagy a láda fehér? Nagyon szép virágokat vettél, csodálatosan lehetnek!!!
Én kétféle muskátlit vettem nemrég. Vettem nagyon piciket, amik nem is virágzanak még. Viszont vettem nagyokat is, azok hatalmasak és nagyon szépen virágzanak folyamatosan.

Kép
Vendég
 


Adri, kétféle katona vizsgálat van.
- egyet andrológustól kérnek,
- egyet meg az ARO-n csinálnak.
Nektek megvan már az egyik? Persze, holnap kérjék időpontot a nővérkétől, így pont egyszerre végeztek majd a pároddal, mármint egyszerre készülnek el a leletek.
Vendég
 


Sziasztok!
Adri, ott kérdezd majd meg az asszisztens hölgyeket az első szobában. A vérvétel papírral nem kell ott sorba állni, hanem a folyosó végén fogják beszedni. Nem szeretik a kopogást, bizonyos időközönként kijönnek begyűjteni a papírokat, megy az ügyesen, általában ketten vesznek vért. Gondolok rád holnap! Sikerült ovu tesztet beszerezned?

Jó, hogy becsatlakoztál Ditke!
Nekem januárban volt egy vércsoport vizsgálatom, aztán egy újat kértek a szeptemberi műtéthez is. Nem értettem, mert ez tényleg nem változik, de megcsináltattam újra! Friss tüdőszűrés is kellett.
Érdekes volt, hogy a nagyműtétem előtt, ami hasvágásos volt ugye nem volt beöntés, csak pirulákat adtak, de a laparoszkópos műtét előtt még szeptemberben volt beöntés, de egy tündéri nővérke volt és végig röhögtük, szórakoztuk, poénkodtuk a dolgot!

Írok pár dolgot akkor, nógrád megyéből származom, de már 10 évvel a hátam mögött Bp.-inek számítok.....!
2007 dec-ben kerültem a klinikára, első körben mióma diagnózissal, ajánlottak itt egy jó dokit, Csaba Ákos dr. urat, akit nagyon kedvelek, szakmailag sokra tarok. Ő is kis fiatal 35 kb. Első műtétem 2008 januárjában volt, kivették a nem működő bal petefészkemet, a jobból kiszedték a cisztát. Összenövéseimet oldották. Kiderült, nem miómám, hanem endometriózisom van.

Februártól GnRH kezelésre jártam havi 1x fél éven keresztül Szendei dr.-hoz. Közben katonavizsgálat, az első rossz lett, a második normális!

Ősszel kontroll laparoszkópos műtét volt, egyben átjárhatósági is. Szerencsére endometriózisnak híre sem volt már nálam, de volt összenövés, és pont a jobb oldali vezetékem volt lezárva. Így kerültünk az ARO-ra. Vérvétel, katonaviszgálat (a 3.) megbeszélések stb. Urbancsek dr. döntött, nem ugrott nekem lombikkal, hanem hsg-re küldött.
Az eredmény biztató, mindkét vezetékem norm. vastagságú, lefutású, átjárható, a méhem norm. kontúrú, alakú. Így következett április elején az első inszemi, ami mint kiderült nem sikerült. Most pedig várni kell, mert maradt vissza tüszőm, tilos a stimu, mert cisztát növesztenénk.

Tömören ennyi, a klinikára úgy 1,5 éve járok, az aro-ra ténylegesen nov.-től. Nem tágítanék innen semmi pénzért, ha eljutok majd vmikor odáig, szülni is itt szeretnék.

Igaz, sokat írtál te is,de majd jelentkezz hogy alakulnak az ügyek, mikor lesz a műtét? Változtak-e a dolgok ahhoz képest,amit én tudtam írni, meg egyáltalán arról, hogy neked milyenek a tapasztalataid a sote-val kapcsolatban! nagyon kíváncsi természet vagyok, ugye?! :oops:
Vendég
 


Helló Twist!
Nagyon aktív vagy! Ugye, már nem megy annyira a pihi, kell vmit tevékenykedni, de csak óvatosan!
Komoly, menned kell már dolgozni a jövő héten? Ugye ezt olvashattam fentebb?! :roll:
Bizony, a sarkamra álltam, pont előtte, a vizit előtt mondta Csaba dr.- hogy szerdán legyen a hazamenetel, így nem hagytam magam! Aztán az osztályos orvos mondta, igen, ide szerda van beírva! Akkor meg miről beszélünk?! Ráadásul a párom aznap dolgozott, tudod, 24-ben, mehettem, cipelhettem volna haza a cuccom a műtét utáni nap egymagam! Szó nem lehetett róla, ott volt beírva a vidéki lakcímem, mégis mit gondoltak!? :x
Hú, még most is fel tudom magam ezen pörgetni! :shock:
Igen, a muskátli fehér, majd ha jobban kinyílik, s olyan szép lesz, mint a tied, lefotózom, okés?
Jó program volt, szép napos idő is volt, mint egy kirándulás,olyan volt az egész. Mentünk korán, mire tömeg lett, mi már visszafelé jöttünk!
Vendég
 


Kedi

Nem vagy kíváncsi természet!!!!! :wink:
Én is szeretek utána járni dolgoknak!!!!! :lol:

Attól félek én is hogy műtét után kirúgnak engem is, és a párom is 24-ben dolgozik, és nem fog tudni értem jönni!!!!! :? Tiéd rendőr? :wink:

A laparoscopiánál mennyit adtál a dokinak? :wink:

Nekem pozitív tapasztalataim vannak a SOTE-val! Szeretek ide járni! :wink: Bár ne kellett volna ezt a mondatot használnom!!!!! :shock: :?
Itt is szeretnék majd szülni is a Murbernél, de odáig el is kell jutni!!!!! :lol: :lol: :lol:

Én viszont nem fogom elkapkodni a munkába menetelt műtét után!
Januárban mikor új stimut kezdtem és köv. hét szerdán is mennem kellett, felhívtam rögtön a főnökasszonyt, hogy köv. szerdán is mennem kell! A válasz ez volt: Ne basszad már!!!!!! :shock: :shock: :shock: Akkor megmondtam hogy oké akkor máshogy fogalmazok, elmegyek a dokihoz!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Ez a minimum amivel tartozom nekik a sok kedvességgel hogy én mint egyedüli akinek nincs gyereke folyamatosan hozzájuk kell igazítanom a szabadságaimat!!!!! :evil:
Vendég
 


Szia Ditke!
Olyasmi, igen, csak nem a te párod is?! :roll: Szerintem ne hagyjad magad. Látod, én is elértem, hogy bár biztos utáltak, de békén hagytak! Különben panaszt is tettem volna! Bár nem vagyok ilyen reklamálós típus, de ha kell harcias amazon vagyok! Én 20 ezret adtam neki.
Igen, amúgy én is örülök, hogy a legjobb helyet választottam, annyi minden van az egészségügyben, de itt rendben mennek a dolgok.
Jól teszed, ha otthon maradsz műtét után, én is dec.-ben mentem először szept. végétől addig betegállományom volt. Csak most ugye az is 60%-ra csökken! :(
Na, minden jót, gyors ügyintézést, vizsgálatokat, s mesélj mikor műtenek majd.
(szerencse is kell ehhez, de mind a 2x pikk-pakk a műtőben voltam, megvolt az uhu vizsgálat is és már mehettem is a kövi héten, szóval gyorsan túl leszel rajta!)
Vendég
 


Kedi

Az én párom tűzoltó! :wink: :D

Nem fogom magam hagyni, engem sem olyan fából faragtak ám!!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Halihó sziasztok!

Már megint hétfő van! :evil: Reggel fél 8 óta bent vagyok, tevékenykedem itt a gépnél, meg az aktákkal, de annyira nincs kedvem semmihez sem! :(

Megyek megnézem a vonalzómat, mert szerintem a mackóm nem kezdi el az újabb kört!
Vendég
 


Mhmmm.......úgy látom ismét elindult, ami jó, de a nap az nem jó.
Vendég
 


Adri
Ha minden igaz, akkor már végezhettél a SOTE-n a vérvétel vizsgálattal. Sokan voltak, hamar sorra kerültél? Írj, majd, hogy mit sikerült intézned az asszisztenssel a kiskatona vizsgálattal kapcsolatban. :D

Twist
Örülök, hogy jobban érzed magadat és hogy visszatért az optimizmusod!!!:D A Frankfurti leves nagyon fini lehetett, egyik nap lehet, hogy Én is csinálok otthon! :)
Igen, szombaton mikor bejöttem az irodába, útközbe tényleg egy iker babakocsit cipelő pasi jött velem szembe……ez szerintem is jó jel!!! :D :wink:
Köszi Twist, igen, a csipet-csapat velem van a mozgásban is!:D
Régen sokszor számoltam úgy a gyakorlatoknál, hogy 1, 2, 3, 4. Aztán egy idő után ezek a számok számomra olyan üresek, semmit mondóak és unalmasak lettek, hogy egyik alkalommal eszembe jutott, hogy a számok helyett mondhatnám a Ti neveteket is, azokét, akik ugyanúgy küzdenek, akarják a babát, mint Én. Így a könnyebb gyakorlatoknál, amikor számolni kell, akkor így számolok: 1, 2, 3, 4, a nehezebb gyakorlatoknál pedig úgy, ahogy feljebb írtam: ezt twistnek, ezt kedinek, ezt renának, ezt adrinak……... A nevek kiejtésekor mindenkiről beugrik, a kép, hogy mit írt fel, mi előtt áll, milyen vizsgálatra megy, a babyprojekten kívül miről írt stb. És ez nagyon jó, mert így a nehezen elvégezhető gyakorlatoknál nem arra gondolok, hogy mennyire nehéz vagy, hogy még hány van hátra hanem arra, hogy ki mit írt fel. :D

Ha szomorú dolgot olvasok, mondjuk pl-ul, hogy Kediéknél nem indult el a 2. inszem, akkor arra gondolok, hogy nehéz ez a gyakorlat, legszívesebben mást csinálnék, ahelyett, hogy több, mint 1 órán át csak mozgok, de hajtani kell, menni kell egyenesen tovább, előre kell nézni. Kedi is megy tovább és előre néz! Nehéz, de menni kell előre, akár „homokviharba”, akár „hóviharba” vagyunk!
Ha jó történést olvasok pl-ul, hogy Twisték, akik túl vannak az 1.lombikkezelésen, amire már mi is nagyon készülünk, szintén arra gondolok, hogy tovább kell csinálnom a gyakorlatot, hiszen a mi lombik-program kezdésünk a jó insulin értékemen áll vagy bukik és ha még egy gyakorlatot megcsinálok még közelebb leszek ahhoz, hogy hamarosan elkezdjük a programot.
Adriról mindig az jut eszembe, hogy ugye Ő most kezdi a vizsgálatokat, tehát folyamatosan megy majd a vérvételekre. Ezért nekem is hajtanom kell, mert amikor Ő végezni fog a vizsgálatokkal, nekem akkor kell mennem a kontroll vérvizsgálatra. És a vizsgálatokkal hamar végezni fog és hamar itt lesz az Én vv. napom.
Renáról, szegénykém, remélem már nem vagy beteg, mindig az jut eszembe, hogy folyamatosan kell csinálnom a mozgást, a sok gyümi evést, hogy golyóálló legyek folyamatosan és a várva várt lombikunkkor is.
És persze akikre az elejétől fogva sokat gondolok, még a számok mellett is, az a férjem és a kisbabánk, kisbabáink!!! :D :!: :D :!:
Vendég
 


sziasztok,

Most értem haza meg volt az első vérvételem a 3.napi... :roll: remélem jó lesz :lol:
Kedi: megvettem az OVU tesztet 4200 Ft-volt tök drága..... :o :roll: szerintem. de nem nagyon értem most a 11.naptól kell elkezdeni ugye :?: :?:
az az nekem 25-én jött meg és akkor máj.5.-én kell elkezdenem tesztelni :!: :?: nektek is kellet ilyet ugye :?: segítség :!: :!: :?: :lol: :lol:
ja és bejelentettem a páromat is Máj.4.-én kell mennie katona vizsgálatra ide ahol voltunk.
Twist: Andrológián már voltunk az meg van.
nem is kellett sokat várni az időpontal 4.-e mindjárt itt van.

Kép
Adri
badró1
 
 


szia Röpcsi,

ja ,nagyon sokan voltak ma reggel de én olyan gyorsan végeztem 8-ra értem oda és már fél 9-kor a villamoson ültem hazafelé..... :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Szia Adri!
De jóóó, hogy ilyen hamar végeztél!:D
Az OVU teszt tényleg nagyon drága és csak pár db tesztecske van benne. :( Az ovu tesztbe van egy kis táblázat az alapján számoltad ki? Én segítenék kiszámolni, de nincs nálam a táblázat.
Annó tudom, hogy Én is nem egyszer kiszámoltam a napot, mert elsőre olyan érthetetlen volt ez az egész.
Fel is tettem magamban akkor a kérdést, hogy most gyereket akarunk, vagy matematikai egyenletet akarunk megoldani? :lol:
Május 4-ke, már nincs olyan messze, mindjárt itt van!!! :wink:
Vendég
 


köszi röpcsi!
fel akartam tenni a táblázatot de nem engedi mert nagy...
a mesi hossza van és az előre számolandó napok száma...
de egy példa is van...
na mindegy megcsináltam remélem jó lesz mert nekem 28 naposak a ciklusaim....és 11 napot kell előre számolni az utolsó mestruációs vérzéstől...hát az nekem 5.-e...

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

Ditke!Üdv. közöttünk! :D

Twist!Nagyon szorítok,hogy hamarosan kétcsíkos teszted legyen!

Röpcsi!Mikor indul a lombik?Érted is szorítok!

Kedi!Neked nemsokára itt a 2. inszem ugye?Mennek a drukjaim!

Lányok!Itt minden kedves fórumozó társamra gondolok!!!Mindenkinek kívánom,hogy hamarosan kétcsíkos tesztel büszkélkedhessen!Nagyon szorítok mindannyiotoknak!
Én egy időre távozom,de azért figyellek benneteket!Abba hagyjuk az orvoshoz járást mivel már nem csak anyagi gondjaink vannak hanem kettőn között sem minden a régi.Ezért nem is lesz miről beszámoljak nektek és ezért jövök ritkábban majd.De mint már írtam figyellek titeket és mindenkinek minden jót és sok sok babát kívánok!

Puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
rena85
 
 


Na elveszett amit írtam! :evil:
Vendég
 


Ditke
Üdv. itt a csapatban!!! :D
Olvastam a bemutatkozásodat……….hát nem semmi amin már végig mentetek Ti is!!! :(
Sajnálom az elvesztett piciket, biztos nagyon nehezek lehettek azok az idők. :(

Én Röpcsi vagyok és Én is a SOTE-ra járok.
Több, mint 5 éve szeretnénk babykét, babykéket!
1 évig hol védekeztünk, hol nem......többnyire nem.....végülis minden hónapban összejöhetett volna a baba, de sajnos egyszer sem jött össze! Aztán évvégén úgy nézett ki, hogy mégis csak sikerült teherbeesnem, de aztán kiderült, hogy mégsem. A nődokimnak mondtuk, hogy akkor most már élesbe akarunk próbálkozni, tehát nuku védekezés. Ő felírt egy hormonbogyót (minden előzetes vizsgálat nélkül) amit 3 hónap helyett 6 hónapig szedtem. Sokszor voltam rosszul, de hiába szóltam a dokinak azt mondta nem kell a rosszullétekkel törődni, majd időnként felemelte a bogyó adagomat, amitől persze még szarabbul lettem. Mikor már nagyon xarul voltam, kértem, hogy küldjön el vérvizsgálatra, amit félig-meddig sikerült is megcsináltatnom. Utána nem tudtam elérni telefonon, majd mivel elegem is lett átmentem az egy barátnőm dokijához. Ő az első vizsgálat után egyből elmondta mikor legyünk majd együtt, de sajnos az együttlét helyett majdnem kórházba kerülés és egészségügyi kaparás lett. Ugyanis az előző dokim túl adagolt a hormonbogyóval, annyira, hogy hogyha nem kaptam volna méhösszehúzó meg egysmás gyógyszereket, akkor befekhettem volna a kórházba egészségügyi kaparásra.
Folytatva, ez a második dokim szerencsére kikezelt a problémából majd rövid időn belül sajnos kiderült róla, hogy egy link alak, ugyanis Ő se végeztette el nálam a szükséges alap vizsgálatokat, Ő is össze-vissza kezelt, aztán hazudott és lelépett meg ki is rúgták a munkahelyéről.
Utána egy magánrendelős dokihoz kezdtünk el járni, közel a SOTE-hoz, aki elküldött mindegyikünket vizsgálatokra, majd amikor látta, hogy nem tud 1-ről a 2-re jutni, mivel minden eredményünk jó volt, beutalt minket 2006 áprilisában a SOTE-ra.

A SOTE-n, az első konzi után 1 hónapig tartó kivizsgálás következett, majd utána eredményhirdetés, ahol Urbancsek prof. elmondta, hogy mindegyikünk eredményei jók lettek. Nálam kicsit magas a prolaktin szint, amire kapok majd gyógyszert és a továbbiakban terminált, otthoni próbálkozásos kezelést fognak nálunk elindítani. A terminált, otthoni gyógyszeres, szuris próbálkozásból 5 kezelést csináltunk végig, eredménytelenül. Utána HSG vizsgálat következett a jobb petefészkem vége lezártnak tűnik, a bal viszont átjárható volt. A HSG után elkezdtük az inszeminációs kezeléseket, amiből tavaly évvégig 5 csináltunk végig.

Tavaly évvége fele néhány fórumos társam felhívta a figyelmemet egy IR nevezetű problémára, betegségre amivel kapcsolatban, addig még semmilyen vizsgálat nem lett elvégezve nálam. Így úgy döntöttem elmegyek és megcsináltatom azt a vérvizsgálatot, hátha kiderül valami. Sajnos az elhatározás igaz könnyen ment, de a megvalósítás annál nehezebben.







Egyik ismerősöm (szerencsére) ekkortájt ajánlotta az endorkinológus orvosát, akihez be is jelentkeztünk vérvizsgálatra + konzira, de mivel csak beutalóval mehettünk hozzá, a körzeti orvosunkhoz kellett fordulnunk ez ügyben, aki azonkívül, hogy nem adott beutalót még jó pofátlanul is viselkedett velünk. Így nem kaptunk beutalót, viszont azt sikerült megtudnunk, hogy az endo dokinak van magánrendelése is, csak ott nagyon ritkán van bent. Szerencsére sikerült hozzá még az ünnepek előtt bejelentkeznünk, úgy, hogy egy általa is ismert magánklinikáról vitt lelettel a kezünkbe mentünk el hozzá december közepe fele.
Az endokrinológus nagyon aranyos, jó szaktudású ember volt, minden leletünket nagyon alaposan, körültekintően megnézte.
A magánklinikán elvégzett IR problémával kapcsolatos leletemet megnézve azt mondta a 4 vizsgálatból 1-nek nem lett jó, nagyon rossz az értéke. Méghozzá az éhgyomri inzulin értékemnek, ami akkor jó, ha 2.60-24.90 mIU/I között van, de aki gyereket szeretne annak 25.00 alatt kell, hogy legyen az értéke. Nekem viszont az értékem 125.10 mIU/I volt. Nem semmi mi?! Ez az érték inzulinrezisztenciára utal, mutat. Szóval nagyon akarom mondani borzalmasan magas!!! Az orvos írt fel gyógyszert, elmondta, hogy diétáznom kell, semmi, nuku édességet nem szabad ennem és heti 3-szor 1 órát mozognom kell. Húúú……gondolhatod milyen nehéz lehetett így várni az ünnepeket. De erős voltam és elkezdtem a gyógyszerszedést, a más étrendre való áttérést és a mozgást is valamelyest.

A lényeg, hogy az ünnepek előtt is betartottam az előírtakat, de szilveszter napjától teljes bedobással ráálltam a mozgásra is, így februárra a karácsony előtt mért 90 kg-ból sikerült 15 kg lefaragnom, az insulin értékemet, ami 125.10 mIU/I volt, sikerült 65.78 mIU/l levinnem.
E közben (2009) január végén még neki futottunk Murber tanácsára, a 6. inszemnek, ami sajnos szintén nem sikerült. Elküldött minket lombik előtti kivizsgálásra, majd miután kiderült, hogy nem sikerült, a 6. inszem bejelentkeztünk a klinikára lombik előtti konzira Urbancsek prof.hoz. A leleteink jók lettek, a lombik programot elkezdhettük volna, de mivel a konzi előtt beszéltünk az endokrinológus orvosunkkal, aki azt javasolta, hogy még várjunk a kezeléssel, a még mindig magas insulin értékem miatt, mondtuk, hogy még várni „szeretnénk” egy kicsit.
Az endokrinológusunk 3 hónap kezelés mentes hónapot javasolt, persze további folyamatosan gyógyszerszedés, diéta és mozgás betartása mellett. A diétát és mozgást mondta, hogy egy kicsit most már mérsékelhetem, mérsékelnem kell, mert azt se jó, ha túl gyorsan fogyok le, túl gyorsan megy le az insulin értékem.
Most májusban telik le a 3 hónap és elvileg 2,5 hét múlva kell mennem majd a kontroll vérvizsgálatra! Remélem most már 25 alatt lesz! Egyébként egyszerűsítve, 2-es diabetesem van!

A lombik-program előtt elvégzendő kivizsgálások eredményeiről Urbancsek prof.-al való konzultáció végén a Professzor Úr elmondta, a meddőségünk, gyerektelenségünk okával kapcsolatos kérdésünkre, hogy nálunk ismeretlen eredetű meddőségről van szó, beszélünk. Nem tudják megmondani miért nem sikerül teherbeesnem!
Vendég
 


Kedi
Szívesen a kutyit, meg a házikót! :D
De jóóó, május 4-kén már szerződtök, az nemsokára itt van! :D
Micsoda egybeesés Adriéknál épp aznap lesz katona vizsgálat! :shock:
Milyen felújítás lesz nálatok? Teljeskörű vagy csak egy, két dolgot akartok a fészekben felújítani?
Kár, hogy nem kezdtétek el a 2. inszem kezelést, de jó hír, hogy nem cisztád lett, hanem egy tüszőcske maradt bent! A klinikán egyik alkalommal vártam egy olyan várandós csajjal, akinek egy bent maradt tüszőből lett babája. Ezt kívánom neked is! :wink:
Jó lehetett a virágvásár, az új lakásban vagy házikóba mi is akarunk majd venni. Otthon van egy gyönyörű nagy kaktuszunk, nagyon magas, párom büszkesége. Mi is szeretjük a növényeket, de ebbe a lakásba már nem nagyon akarunk venni. Milyen árak voltak egyébként?

Nálunk képzeld el micsoda véletlen volt, történt most lakás ügyben! Nagyon sok ingatlanirodát megbíztunk már és felváltva valaki mindig hoz ki valakit valamelyik lakáshoz.
Szombat reggel 9 órára megvolt beszélve, hogy a Central Home ingatlaniroda kihoz egy érdeklődőt. Na, reggel össze is pakoltuk a lakást, 9 órára ott is volt az ingatlanos egy szimpatikus fiatalemberrel, akinek nagyon tettszett a lakás.:D Körülnézett, mindent megnézett, megkérdezett majd elmentek. Utána neki álltam tornászni, biciklizni majd pihenő időben anya felhívott, hogy a DunaHouse ingatlaniroda szintén aznapra kivinne egy érdeklődőt, de nem a lakásunkhoz, hanem az irodához. Fel is hívott a közvetítő, hogy délután 14:00 órára kihoz akkor valakit. Rendben mondtam! Bementem délután az irodába és képzeld el tudod kit hozott ki a dunahose-os közvetítő??? Azt a fiatalembert, akit reggel hozzánk, a lakásunkhoz a CentralHome-sok hoztak ki. :shock: :shock: :shock: :shock: A srác is meg én is elnevettük magunkat, hogy micsoda véletlenek vannak.:lol:
A srácnak egyébként jobban tettszett a lakásunk.
Vendég
 


Valaki tudna nekem segíteni avart ügyben? Nem tudok felrakni képet a nevem alá. :(

Drága Reni!
Hogy vagy? Jobban érzed már magadat?
Köszönjük a szorítást! :D
Sajnálom, hogy az anyagi gondok (nekünk is van) mellett kettőtök között sem úgy történnek a dolgok, mint régen! :( Megértelek, hogy most abbahagyjátok az orvoshoz járást, nálunk is volt annó egy kis hullám (ha nincs az ember magába folytja a dolgokat és az csak rosszabb), ilyenkor mindent félre kell tennie az embernek és csak a másikra kell összpontosítania, figyelnie. Nem akarok prédikálni neked, nem ez nem áll szándékomba. De az biztos, hogy egy gyerekvállalás azok számára, akik orvosokhoz, kezelésekre járnak és nem ránézésre jön össze nekik a baba.........ezek a dolgok sokkal, de sokkal több energiát vesznek el, ki az emberből, mint azokból, akik este lefekszenek és reggel már terhesen is kelnek fel.
Szerintem, akár anyagi gondjaitok vannak, akár egymással mi mindig szívesen látunk és szívesen beszélgetünk veled!!! :D Ugye Lányok?!? Azért mert nem mentek most orvosokhoz, vizsgálatokra, kezelésre még ugyanúgy a banda tagja vagy! :wink: Ha úgy érzed valakivel beszélni szeretnél gyere fel, szívesen beszélgetünk veled! Itt írhatsz bármiről, a kakasodról, aki nagyon tettszik nekem, a fiatalságodról stb.
Vendég
 


Sziasztok! Megjöttem meló után!
Csajok, tegnap éjjel kitaláltam, hogy már olyan szép számmal vagyunk a fórumon, hogy csinálhatnánk táblázatot, hogy ki hol tart a kezelésekben. Ezt szokták pl. az inszemis fórumon is. Én szívesen megcsinálom, alkotok valamit. És majd nézzétek meg, egészítsétek ki, hogy jók-e az adatok. Nagyon jó lesz látni, meglátjátok, oks?

Ma dolgoztam, igen. Egyrészt jó érzés volt, mert nagyon uncsiztam már itthon. És kellemes volt, mert egyedül voltam a szobában, feltehettem a lábam az asztalra, sétálgathattam stb. De a babásodás szempontjából szenvedtem, mert az egész napos üléstől nagyon feszült a hasam. Fájt is, sz.... volt. És felpuffadtam estére. Felálltam, állva is gépeltem és kimentem délben sétálni, mégis szenvedtem akárhányszor leültem.
Az utró délben való felhelyezése is poén volt, mert feküdni kéne vele. A melóhelyen csak a lábamat tudtam az asztalra feltenni és hiába minden, kifolyt az egész. Hát remélem, hogy azért felszívódott valami belőle.

Ha nem jön meg a mensim, akkor hétfőn megyek HCG vérvételre, úgy szeretnék elmenni oda, kicsit izgulni, hogy hátha..... Még sosem voltam ilyen közel a terhességhez!!!!

Adri, ügyi vagy, gyorsan lezavartad a vérvételt! Szóltál a spermavizsgálat miatt? Adtak időpontot! nagyon gyorsan haladtok, hajrá!!!

Kedi, csodálatos lehet a fehér muskátli, én is szeretnék olyat!!!!!!!!!!!!!!:)

Röpcsike, avatart úgy kell felrakni, hogy kinézel egy fotót és le klel kicsinyíteni szerkesztéssel 80 x80-asra. Felteszed alulra a profilba a kép feltöltéséhez és kész is., Valami cukit csinálj!:)))
Vendég
 


Majd még írok, de most gyorsan utróznom kell!:))
Vendég
 


Helló Lányok!
Húúú, már megint mennyit írtatok, na megyek olvasni! Aztán jövök! :wink:
Vendég
 


Na, mindent elolvastam!

ADRI: bizony én is szenvedtem a kiszámolással, tudjátok, mindig gondban vagyok a számokkal, dátumokkal stb. Szerencsés vagy a 28 napos ciklussal, a leírásban is ilyen példa volt azt hiszem. Mondtam, megy ügyesen a vérvétel! A legrosszabb és legtöbb időt a 3. vérvétel, a terheléses vesz majd igénybe, de az is olyan fél óra, mert ott kell ülni a szer beadása után, s aztán megadott idő múlva vesznek újra vért.
Nekünk 4-én lesz a lakás adásvételi szerződés kötése.

RENA: szomorúan olvastam a soraidat, sajnálom, de azért remélem, velünk maradsz! Hiányolnálak nagyon, meg aztán szívesen segítünk, meghallgatunk, támogatunk, vagy épp felvidítunk ha akarod.

TWIST:baromi jó ötletnek tartom a táblázatot! rendi vagy, hogy megcsinálod, kíváncsian várom!
Nagyon szurkolok, hogy el tudj menni a hcg-vérvételre!

RÖPCSI: remélem sikerül a lakásotokat, vagy az irodát eladni! Nincsenek vérvételek, hátha ennek a fiatalembernek komoly tervei vannak valamelyikkel. Hát, úgy felháborodtam, micsoda sarlatánok vannak! Nem semmi, amin keresztülmentél! DE már jó kezekben vagy, sokat tettél azért, hogy minden jobban alakuljon, szóval szorítok, hogy minden oké legyen, s tudjatok lombikozni.

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Rena, csajszi, átérzem a gondjaidat:( Bizony, ez a babásodás projekt nagyon próbára teszi a kapcsolatokat. Nagyon nehéz, tudom:(
De azért írj nekünk, mert barátok is vagyunk, nemcsak leendő kismamik!:) Érdekel minket minden, a virágjaid, növényeid, bútorok, vásárlás hétvégén, finom ételek, amiket főztél. Minden!!!!
Pl. ha nekem nem sikerül a lombik, akkor 3 hónapig nem lesz semmilyen kezelésem, mégis írni fogok, mert jó ebben a társaságban:) És Röpcsike sem ment el, pedig neki is most várakozás van / volt. Szóval, nemcsak a baba érdekes a számunkra, hanem te magad is!!!!:)
Vendég
 


Igen és én is itt vagyok, pedig most egy hónapig semmi nem lesz!
Meg ugye minden érdekel bennünket, több dologról is tudunk levelezni!
Vendég
 


Kedi, mikor jött meg a mensid? A táblázat miatt kérdem.
Vendég
 


Április végén mindjárt, na, nem is a végén, hanem 21-én jött meg.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.04.27 19:17-kor.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?