Új privát üzeneted érkezett!

Éljen Beni! Isten éltesse a nagy háromévest!!!

És Isten éltesse a picike Mirellát!!! Nem votl rövid menet, de remélem annál több lesz a leányzóban az öröm :) sok sok boldogságot nektek!!!

Icamicának meg kitartást, és remélem kibújik a babó ott is már!

hull avagyok, megyek aludni...

kikocska
 
 


Bogyó, gyorsabb voltál a jó hírrel, mint én! :wink:
Nagy gratula a topik legfiatalabb babájához, ügyesek voltatok! :) :) :)

Ica maholnap megszül ezek szerint, talán Dharma is babázik lassan, öten maradtunk.......hajrá csajok!

Beninek boldog szülinapot!!! :)

Zsu
svs
 
 


Beninek boldog születésnapot.

Még egyszer gratulálok Mirellához. sok tejcsit. :)

Drukk megy icamicának, remélem minden rendben megy. Lassan megszül.

svs: Te tudsz valamit Dharmáról?

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 

 
 

hát, nagyon eltűnt, feltűnően, nem.....?

Zsu
svs
 
 


Sziasztok

Istenhozta Mirella babát!!

Gesztenye: én le maradtam a te történedről mi történt nálatok szüléskor?

Mi ujság tüneménnyel?

Kocsak pedig annyira kipihent arcod van a képen, én jövöhéten megyek fodrászhoz, majd akkor rakok fel magamról is fel képet.

Én megint depis lettem, jön az anyosom. Potya utasként beül a barátunkhoz kik jönnek meglátogatni minket. Milyen pofátlan nem?

Én rá jöttem hogy tényleg nem bírom.

Meg probálom akkor megcsinálni az aláírást.
lili&ana
 
 


Sziasztok
Még a profilomat sem találom!!

Mert az üzenet alatt ami van oda sem tudom hogy kell beszúrni.-
SEGITSÉG!
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Tasin!
Hatalmas Gratula! huh jó hosszú volt, de remélem Mirella baba kárpotol! Sok sok tejcsit kívánok Nektek!

Ica!
Hajrá nagyon szorítunk! Remélem holnap már babázol!

Zsu? Dharma? Kutyafüle? Tici? Nálatok semmi? Kit hagytam ki?

Cat!
Beninek nagyon sok Boldog születésnapott! :-)

Kocska!
Na nagyon ügyes vagy hogy nem adtad fel :-) És nagyon szép baba Olivér. Én se szopiztathatok igény szerint, mert Beni irtóra hasfájs és kimélni kell a pociját.... Nekik ez az igényük. Ha úgy vesszük ez is igény szerint. :-)

Geszteny!
Üdv itthon! Nagyon szép babátok van :-) De jó, hogy ilyen "jó" élmény maradt a szülés..:-) Tejcsi van?

Gabka!
Hát Ti is nagyon szépek vagytok! A rendszer meg majd csak be áll. Kell nekik is egy kis idő!

Ettike!
Mi lett Alex csonkjával?

Nálunk semmi kül. Túl vagyunk az esti szenvedésen. Egyszerűen nem akar este elaludni csak egy jó órás harc árán :shock: És marhára be vagyok carva mert apa hétfőn kezdi az éjjelt és ha Beni csinálja a műsort nem tudom, hogy Kolkikát hogy fogom leteni aludni... 2 napom van, hogy valamit kitaláljak :shock:
Ja Koli kezd beteg lenni. egész nap csak sír nem eszik és folyik az oraszóval kezd tornyosulni a dolgok....
ezt leszámítva meg vagyunk.
Ja és Benim ma 1 hónapos. Jeszusom most született és már elment egy hónap. nagyon megy az idő.
majd rakok fel képet.

puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Nagyon sok szeretettel gratulálok Tasinnak!!!!!!!Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!!!!!!!!!!

Isten éltesse Beni fiút is!!!Ő már kész férfi!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziszike na igen mondja a húgom is, hogy most az igényszerinti, a mi igényünk szerintre lett átváltva.

Végre Tasin eljött a ti napotok is! GRATULÁLOK!

kocska
 
 


Jó reggelt!

Emma este hányt :? :( , mára folyik az orra, szóval drukkoltam, h ha eddig nem, akkor ne pont ma szüljünk...bejött! :wink:

Többiek merre? Bogyó, Tici, Kutyafüle, Gaba, Beo és Dharma??????
Nem ér ám sunyiban lelépni szülni!!! :!:

Gesztenye, jó, h Ti is itthon! Nagyon szép kis hajasbabátok van!

Liliana, fent a Kilépés "fül" melletti legördülő menüben van a profil, azon belül legalul az aláírás!

Kocska, tuti kis bébiőrötök van!!!! :lol:

Gabka, tényleg hazaküldted Apát? Nem hiányzott? Én nem tudnám elképzelni, h ne legyen velem, persze ez teljesen egyénfüggő!
És ő maradt volna amúgy, vagy ő is így akarta?
Nem baj, h kíváncsiskodok? :oops: :roll:

Zsu
svs
 
 


Sziszike, nagoyn bevált Misinél a Gripe Water! Hajnalban azért van némi nyögdécselés, de nem kell felkelni kendőzni meg cipelni. tegnap már beálltunk a kaja, 1-másfél órás fennlét, másfél-2 óra alvásra. Nagyon nagyon jó! egy hónapos kortól lehet, adni, szóval hajrá! Rögtön vegyél hozzzá 5 milis fecskendőt is a patikában, mert kanállal nagyon gáz beadni. RÁadásul a magyar fordítás nem áll a helyzet magaslatán, a spoonfult kávéskanálnak fordították, az meg hol van 5ml...
Én anno úgy csináltam, hogy ciciztettem nándit, míg réka elaludt, ha ébren volt... Nándi meg elvonul aludni, nála nem kell ügyet csinálni semmiből.

megyek, sűrű napunk lesz, csak benéztem, van-e hír. Jobbulást Emmának meg Kolinak is!!! Misi is taknyos, meg nándi is :cry: :cry: :cry:

kikocska
 
 


jó reggelt, vagyok vagyunk. még egyben. Bár reggel egy hatalmas nagy (hüvelykujj felső percnyi) nyákdugóval találkoztam, és totál nem olyan volt mint eddig, tényleg mint egy dugó. na persze így reggeli előtt nem akarom fejtegetni :)

azóta meg rendesen görcsölget a hasam alja, nem keményedek, olyan érzés mintha a petefészkem görcsölne...

nekem ez sem megy rendesen :) de én megfogadtam már nem adok a jelekre, mert a szülési görcsökön kívül má' minden volt, és mégsem...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Jó reggelt!

Én itt vagyok, egyben.
Tegnap majdnem egész nap egyedül voltam. Talán túl sokat gondolkoztam és teljesen előtört bennem a depi a mai kórházba vonulás miatt. Még sírtam is, pedig nem igazán szoktam. Úgyhogy próbálok ma valami értelmeset kezdeni magammal, hogy ne úgy vonuljak be, mint egy zombi.

Ittam is este lazítónak egy pohárka rosé-t. :wink:

Éjjel meg fájt néha a derekam, meg mintha mensi szerű érzésem lett volna, talán ez a jósló fájás? Eddig ilyeneket nem éreztem.

Szegény Emma! Akkor jó is, hogy csak holnapra beszéltük le a szülést, így ma még ápolgathatod. :wink:

Tasin is megszenvedett rendesen, már ha csak az időtartamot nézzük is. De nagy-nagy gratula neki, és kis (vagyis neki inkább nagyobbacska) családjának.

Na megyek, csinálok valamit, még lehet, hogy jövök, ha nem, akkor majd jelentkezem, már ANYUKAKÉNT!!

Ha nem jelentkeznék, akkor mindenki ügyes legyen, ki a babákkal, ki a szüléssel. Drukkolok, hogy mire újra fórumot olvasok, addigra mindenkinek kibújjon a lányocskája/fiacskája.

Kép
tici
 
 


Jó reggelt!

Itte vagyok én is még szintén egyben,mert abba biztosak lehettek,h tudni fogtok ha helyzet van nálunk. Van a telómon is net,úgyhogy így,vagy úgy,de lesz infó.
Ellenben nem tudom miért görcsöl be hajnalonta a hátam a vesémnél :? :roll: Nagyon fáááj!
Meg most már tényleg lassan a hajamat fogom tépni. Olyan rossz ez a tehetetlen várakozás :oops: :cry:

Tasinnak nagyon gratulálok én is és sok-sok szépetjót kívánok Nekik! Végül akkor természetesen szült? Mert az megnyugtató

Végre belendültek az anyukák és vannak fent képek a babákról Nagyon kis szépek én meg csak irigykedem. Na de majd....

Beó én azt álmodtam,h Te megszültél :roll: Reméljük helyes volt a megérzésem :D

Zsu Emmával mész orvoshoz? Mi lehet Vele? Javulást Neki!!!

Liliana fent ahol van a "belépés", ott találsz egy legördülő menüt,ahol mist az van,h "segédletek". Na ott van a profilod :wink:

Ja...és utólag is nagyon sok bóóódog szülinapot Beninek! :)

dharma
 
 


sziasztok.

Alex köldöke szerencsére már nem váladékozik,tegnap memutattam anyósnak és arra jutottunk valószínű köldök sérve van......azért fordult úgy ki.ha továbbra sem váladékozik akkor várok szerdáig,és leviszem a védőnőhöz mert a dokinénink nagyon messze van,ha csúnyább lenne akkor max kihívom.

nagyon jó északánk vol.ettünk 12 körül és ztánna csak reggel 5 kor keltünk.csak a melleim nem tolerálták a 2 evés között eltelt időt.de pár ilyen utánn gondolom jobb lessz.
és Alex is megy a kiságyba ha rendszeres lessz hogy ennyit alszik.

na befejezte a 10 órait,megyek átthúzom az ágyneműt,aztán megyünk játszira.

Kép
Kép
ettike
 
 


ISTEN HOZOTT MIRELLA !!!!GRATULA TASINÉKNAK!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BENINEK!!!!

Zsu:igen hazaküldtem de 5 percre van a kórház tőlünk szóval nem kell sokat menni.Apa rosszul is lett mikor bejött hozzánk a szülöszobába és ott feküdtem bent Andrissal a szülőágyon.Képzelheted tökig bevolt öltözve még maszk is volt rajta és csak annyit látok, hogy egy fehér arc néz rám és folyik róla az izzadság.Ja és csak mi 3an voltunk bent ekkor ott parancsolgattam neki,hogy üljön le a székre.Mi lett volna vele ha bejön??Szerintem a vajúdás alatt már kibukott volna.
És én sem voltam kommutatív senkivel ha nem volt muszáj. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újdonsült anyukáknak a babákhoz! Nem tudtam még mindent visszaolvasni, de igyekszem pótolni.

Külön gratula Tasinnak, márcsak azért is, mert egy dokihoz jártunk. :)

Még nehezen megy az ücsörgés, de már sokat javult a gátsebem, így ha a leányzó engedi teszek fel képeket is róla.

Tényleg csodaszépek a babák, egytől-egyig.

Kérdés: egy egyhetes baba mennyiket szokott enni? Mert Zorka tegnap kétszer is evett 100 ml!-t, de azóta kicsit lassított, így este 40-, majd 60 ml-vel is megelégedett.

Akik még szülés előtt állnak, kitartás, hamarosan már csak rossz emlék lesz ez a pár, várakozással teli nap. A baba tényleg mindenért kárpótol! :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


ettike, császárnál szokták nagyra hagyni a csonkot, mert ha bármi gond van, akkor nem a kezébe kell infúziót szúrni, hanem preparálják a köldök-vénát. Szóval ha jól értem, amit írsz, bár nem látom, lehet, hogy csak erről van szó. A váladékozás normális, ha büdi, piros, vérzik, akkor van gond. Misinek még mindig kiáll, pedig már két hete leesett a csonk, de Nándinak is ilyen volt, talán 2-3 hónapos volt, mire befordult neki, és helyre kis köldöke lett :)

na,lépek, csak muszáj volt észt osztanom.

Minden nap személyes sértésnek érzem én is, ha idejövök, és nem találok egy új babáról, vagy legalább vajúdóról hírt... :? :? 8)

kikocska
 
 


Tasin!

GRATULÁLOK NEKTEK, ÜGYES ÉS KITARTÓ VOLTÁL! :) :) :)

Kép
gesztenye74
 
 


Tasin!Gratulálok a harmadik lányka megérkezéséhez!

Szerettem volna megint irn i egy csomót,de a nagyobbik gyermekem felébredt,majd talán este... :)

Ja tettem fel új képeket a gmailre...
Lesz egy kis idöm ide is teszek...

Na kellemes babahirekben gazdag :wink: vasárnapot mindenkinek!

Kép
Kép
gizu
 
 


Lili&ana!
Az én szülésemről a 171. oldal végefelé olvashatsz.

Sziszike!
Igen, úgy néz ki, hogy van tejem, bár azt még nem tudom, hogy milyen minőségű.

Erről jut eszembe: szerintem én valamit rosszul csinálok. Annak ellenére, hogy a "szoptatási technikánk" jó (a kórházban azt mondták), mégis nagyon fáj a mellbimbóm. Tegnap már el kezdtem bimbóvédőt használni. Ezzel egy kicsit jobb, de még így sem az igazi.
Pár napos szoptatók! Nektek nincs ilyen gondotok?

Még valami: hogy méritek mennyit evett a baba? Bocs a hülye kérdésért! :oops:

Zsu!
Mi van veletek? Helyzet?

Kép
gesztenye74
 
 


Emma orra sajnos eléggé folyik, tisztára magam alatt vagyok, h a legrosszabbkor! Vagy itt kell hagynom egy időre, vagy nem tud majd bejönni a kórházba, vagy így várja majd itthon a tesót....esetleg mindegyik! :( :(

Amúgy Barni elég keveset mozog, ez elvileg lehetne jó jel is, de már nem hiszek semmiben! :roll:
Meg tiszta ideges vagyok, mintha holnap vizsgáznék vagy ilyesmi, biztos izgulok, h hogy állunk, mit mond majd reggel a doki!

Gesztenye: gondolom a babamérleg a titok nyitja :wink:

Tici, neked megy a drukk holnapra!!!!!!

Régen volt tábli, feldobok egy újat!

Kép

Zsu
svs
 
 


Húúú...durva!!! Nagyon kevesen maradtunk :shock:

Emmának javulást,remélem minden ok lesz!!! És bár már én sem "hiszek" semmiben,de a nők elvileg megérzik ha jön a szülés és nekem gyanús az-az idegesség Zsu :roll:

dharma
 
 


nekem meg világvége hangulatom van. Jó lenne behúzni a függönyt, fejemre a takarót, és még levegőt se kelljen venni. ... sírni "kéne" de ahhoz sincs "kedvem", még a fagyi és a gesztenye püré sem segített...

nem akarok beszélni, sem tvzni, fent lenni, de feküdni sem.... áhj.

és persze megint látom, mennyire a tábla végén dekkolok...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Dharma, köszi!

Beo, ne izgasd magad, az az 1-2 nap különbség a hátralevők között egyenlő a nullával!!!! Egyformák az esélyeink!
Igen, a legjobb az alvás vagy a láthatatlanná válás, akkor nem agyalunk annyit.. :roll:

Zsu
svs
 
 


lefekszem, és bízom benne, h talán eltűnök hirtelen.

jó éjt

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Kép Kép Kép Kép

Íme néhány kép Zorkáról. Az első kettő még a szülőszobán készült, a harmadik a kórházban. Az utolsót meg azért teszem fel, mert el szeretnék büszkélkedni, hogy ilyen jókat tudunk nevetni. :)

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Zsu!
Oké, nekünk mérlegünk csak holnaptól lesz.
Etetés előtt lemérjük illetve utána is, és a mérleg ennyire pontosan kimutatja a különbözetet? Tök jó, ezt nem is tudtam!
Drukkolok Neked holnapra!

Jó éjszakát!

Megyek, mert megkezdődött az esti műszak.

Kép
gesztenye74
 
 


gesztenye, a mi technikánk is jó, misi mégis kirágta a cicijeimet. Ez ilyen, meg kell szokni a bimbóknak a strapát. Írtam is még régebben, mikor szóba került a garmastan krém a kórház csomiban, csak le lettem legyintve :) Nándinál megúsztam, de talán csak azért, mert 6 hónapot hagytam csak ki. Szóval levegőztetés, garmastan, tejet rászáradni hagyni, én ezeket tudom ajánlani, nekem egy hét alatt rendbejött teljesen, úgy emlékszem anno rékánál sem volt sokkal több idő...

gabka, a piros pöttyök a pofiján valószínű az anyai hormonoktól vannak! remélem odaért már a dokibácsi...

szép estét, megyek aludni, fáradt vagyok...

kikocska
 
 


Sziasztok!

Gesztenye!
Igen! Kajci elött mérd meg és kajcsi után így megkapod, hogy mennyit evett! Sokan ellenzik a méregetést. Én mérem mert szeretem tudni, hogy nem éhes :-) eleinte 30-40 grammot evett utána 50-60-at aztán 70-80 és utána 80 110 között itt tartunk most. ha kell leírom neked hány naposan/hetesen mennyi volt, de nagyábból két napont anővelte az adagját.
A melled meg szerintem csak érzékeny. Ha jó a szopási technika akkor elvileg az erős szívástól kirepedzhet és fái is. kenegesd gramasten kenőccsel. + ha van rá lehetőség hagyd megszáradni rajta a tejcsit. mindig azzal szpiztas amelyik kevésbé fáj. Abimbi védő jó lesz csak most be kell gyógyulnia a sebnek.....

Zsu!
Jaj szegény Emma! Jobbulást Neki! Nem tudom kiírta, de tényleg a kismamák megszogták érezni, hogy mikor jön a baba.... Lehet lesz valami! Nagyon szorítok NEked holnap.

Többiek!
Annyira sajnálom a világ vége hangulatott! Tartsatok ki már mindjárt vége!!!!! Addig meg áhhh nem mondok semmit hiszen sejtem már semmi nem jó!

Kikocs!
Köszi az infot a vízről. Most egyenlőre használ az espum isan, de lehet váltok Nagyon köszi!

Ica mamiról nincs hír???

Csajók Ti mit ajánlottok jobban? A kendőt vagy a kengurut?Arra jutottam hogy mikor apa éjjeles és Beni nem esik át ezen a korszakon addig csak úgy tudok fürdetni, hogy ha Bei rajtam lesz.... Annyira üvölt és behergeli magát, hogy fujkálni kell, mert megfullad. Koliám irtó ügyes. egyedül elalszik, de elötte meg kell fürdetni stb. ez a 15-20 perc amit beni sehogyan nem akar kibírni.
Egy elég jó kengurum van. kendőm nincs de veszek ha kell......

Jaj és képzeljétek! Koli ma végre bilibe pisilt :-) :-) Este levettem róla a pelut. egyszer csak el kezdett toporogni. Mondtuk tartsad hozzuk a bilit. látszott tudatosan tartja és mikor apa ideért a bilivel. sikerült. :-)

na lépek nem egyszerű nap volta holnap meg ....

puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem voltam,mert Dani kisautóit hoztuk el tőlük, másrész háromoldali emberundorom volt, így inkább magamban duzzogtam itthon és filmet néztem.
Ti hogy vagytok lányok?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


jó reggelt

ne duzzugj :) bár a film nézés jól hangzik :) hogy vagy?

sziszike: gratulálok a bilizéshez! :)

kikocska: ha nem gond elmentem a számod, majd küldök értesítő sms-t. :)

gesztenye: ha jó mérleg akkor, ha még mozog a baba közben átlagol is.

kisszilva: gyönyörű baba Zorka, csodaszépek vagytok amikor vigyorogtok :)

Zsu: azt álmodtam szültél, és küldted az sms-t. Bejött? Vagy még egyben vagy? Emma, hogy van? És Te? jobb a kedved?

én nagyon rosszul voltam lelkileg, bár éjjel felébredtem és akkor meg össze vissza kacarásztam a párommal. Este kijött még egy nagy (kávéskanálnyi) nyákdugó, hajnalban 4.00körül megint egy nagy csak véres volt. Persze pánikoltam, h normális-e, nem akarom ecsetelni a színt és az állagot, de így félig alvó állapotban rossz volt. Persze gyorsan google a barátom, és utána olvastam, csak így tudtam elaludni.

Most reggel óta, mensis görcseim vannak, nem keményedek, nincs benne logika, rövid ideig tart, de eléggé kellemetlen. Mától megint van doktorbácsink, talán a fiam erre várt.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Szia Beo!Én jól vagyok.Túl jól. Riki marad még egy darabig az tuti. A film tényleg jó volt, az Anna és a király.Nem tudom láttad-e már.De én a végén nagyon csalódott voltam, hogy a szerelem azzal a tánccal ott véget ért.:(
Beo ez nagyon jó jel.Olvastam én is a googleon hogy lehet véres is a nyákdugó.És az jót jelent, hogy megint egy nagy adag jött ki!!!!Csak optimistán!!!!!!Ebből bármi lehet mostmár. Én eddig ha találkoztam is a nyákdugómmal, nem vagyok benne biztos, hogy az volt, másrészt csak két kis körömnyi darab volt egy hete,azóta semmi. Meg ezek a görcsök is jól hangzanak.Nekem még olyan sincs.Beo, fel a fejjel!!!!!A pici lehet, hogy tényleg a dokibácsit várta. :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Gratulálok Tasin Mirellához!

A képek a megszületett babákról egyszerűen gyönyörűek!

Olvastam Kocska szoptatási idejét. Kíváncsi lennék, hogy többiek is mennyi ideig szoptattok. Az én etetéseim nagyon elhúzódóak. Normális ez? Jól csinálom?

KépKép
annaszuszi
 
 


Itt vagyok, most csak gyorsban.
Méhszáj változatlan, fájások nuku! :? (Azért köszi a drukkokat.
Egész éjjel nem aludtunk Emma miatt, lehet, h most nem is lenne erőm szülni. :roll: )
Nem tudom miért, de a doki jól megturkált, nem esett jól. Most azt mondta, h egyelőre a héten nem indítunk. Szerdán megyünk legközelebb, meglátjuk akkor mi a helyzet.

Délután majd benézek még.

Zsu
svs
 
 


annaszuszi!
Én mivel első babás anyuka vagyok, nem tudom, hogy jól csinálom-e, de nem sürgetem a kisasszonyt a szoptatásnál. Általában 5-10 percig szopizik, aztán büfiztetés, majd még 10 perc szopi, megint büfi, s ha még akar visszajöhet. Szóval maximum fél órát tart egy szoptatás. Tovább nem akarom húzni, nehogy szétázzon a mellbimbóm, de ő sem maradna tovább. Azért büfiztetünk közben is, mert az elején elég sokat bukott, s ez most így bevált.

bogyó_beó!
Szerintem ezek már lehetnek a szülés jelei. Nekem a szülés előtti napon szinte egyfolytában mensis tüneteim voltak, aztán hajnalban kezdődtek a tíz perces fájások.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


Sziasztok a Bogi tesója vagyok!
Épp minden infot felolvastam neki, miközben Csanád eszik.
Minden újonnan érkezett babának és szüleinek sok örömöt, szeretetet vidámságot és boldogságot kívánunk. :D
Akik még egyben vannak azokra sokat gondolunk és szorítunk, hogy minél előbb megölelhessék az új családtagot.

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


vonalzó próba

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Segítsééég, teljesen hulla vagyok:( Janka szinte semmit nem alszik, egyszerűen döbbenet. Most is itt van a vállamon, ha leteszem ordít. A baj csak az, hogy már nincs erőm tartani. A hasa is sokat fáj, horror az egész :( Mindenki azt mondja, hogy pihenjek napközben, amíg alszik. No de NEM ALSZIK:(Tanácstalan vagyok és semmi erőm már :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi nagyon sajnálom,h ilyen kimerült vagy :cry: :cry: :cry: Remélem azért ha szakasosan is,de legalább nap közben tudsz majd valamit aludni!

Még mi is egyben izgalmak nélkül. Vagyis izgalmak vannak, izgulok Beóért,remélem sikerül ma Neki,blogja szerint elég jól halad.

Babás dolgokban nekem még nincs jártasságom :cry: De mérleget nem szeretnék venni. Nem tudom ez meg fog-e változni amikor majd ténylegesen kell,de sztem bérelni fogok,ha kell.
A bimbófájástól jobban tartok,mint a szüléstől :oops:

dharma
 
 


Sziasztok!

Ica ma anyuka én apuka lettem.
Reggel 05.32-kor megszületett a kislányunk: Molnár Mia Orsolya. (55 cm és 3950g)
Nagyon ügyesek voltak mind a ketten.
A részleteket majd elmeséli nektek kb 1 hét múlva.

Tamás

http://zsinor.jetfly.hu/Mia/album/

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára icamica 2009.04.28 11:38-kor.

icamica
 
 


Icának és a kedves apukának is sok szeretettel gratulálok Miához!!!!!Jó egészséget és sok tejet kívánok nekik!!!!!!
De jó,legalább valakivel történik valami!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nagyon jó ilyen hírre jönni:
ICAMICA!
ÓRIÁSI GRATULA NEKTEK!!! :) :) :)

Zsu!
Kitartás, előbb-utóbb csak lesz valami! Látod, engem is jól megvárakoztatott ez a baba.

Sziszike!
Megvan a mérleg, már el is kezdtük használni. Ma délelőtt 40-et szopizott.

Mi egyelőre úgy csináljuk, hogy 10 perc egyik cici, 10-15 perc másik cici. Közben nem, csak utána büfiztetünk.

Kikocska!
A garmastant milyen gyakran kell kenni? Minden szopi után?

Kép
gesztenye74
 
 


Drága lányok!

A manó elaludt úgyhogy egy pillanatra jövök hozzátok!
Szeretnék akkor "személyesen" is GRATULÁLNI Gabka-András, Kisszilva-Zorka, Evike-Koppány, Gesztenye-Luca, Tasin-Mirella nak

Kicsit le vagyok maradva de rengeteget gondolok rátok!
Szerintem lassan majd tudok jönni 1-1 benézésre mert a mi manónk egy angyal! :)
A tejcsivel nagyon megszenvedünk, de az egyik mell már beindult a másikon még dolgozunk! :)

Zsu kiegészítettem a tábkát és ha jön Barnus akkor felteszem majd, persze vissza nem olvastam lehet hoyg már más bevállalta!

Csatolok néhány képet még a gyönyörűségünkről!
Millió puszi és szorítok értetek! Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Tasin: Szombaton egész nap rád gondoltam. És hatalmas gratula Mirellához! Csak kibújt a kisasszony. :) Gyönyörű a mérete!

Icamica: gratulálok Miához!!!! Minden szépet és jót nektek! Várjuk a beszámolót! Gyönyörű a képen a kiscsaj!

Zsu: drukk, hogy ma történjen valami veletek! Nyugodtan írj sms-t nekem, ha történés van!!!
Emmának jobbulást. Tényleg nem a legjobbkor jött a betegsége. (persze a betegség semmikor se jó, de most…)
Hát én már most nehezen bírom. Pont kb. egy órájá bőgtem egy jó nagyot. Kende kiborít a full hisztijével. Meg hát ugye én is fáradtabb vagyok és türelmetlenebb vele is. Szóval nehéz, de igyekszem. :)

Cat: Beninek boldog szülinapot!

Dharma: nagyon érdekes a nick neved jelentése! Én bérlem a mérleget. Venni én sem vennék. Nálunk 2000 ft egy hónapra.

Ettike: nagyon ari Alex babó! Édes ahol Patrik puszilja őt! Egyébként nálatok lett valami változás
Patrik viselkedésében, hogy ott a kistesó?
Szerintem mutasd meg Alex köldökét a gyerekorvosnak! Inkább mondják, hogy para anya vagy, mint hogy baj legyen!

Encike: gratula Petra babához! Nem lehet könnyű három gyerkőccel már.

Liliana: nagyon szép Sára baba! Hű milyen jól eszik a leányzó!

Annaszuszi: hogy van a kis pocifájosod? Javult már picit a helyzet?

Bogyó: jajj te lány miket álmodsz! Tessék kikapcsolni, mert ez így nem lesz jó! Kívánom, hogy a szülési élmény, és a babó gyönyörű legyen és az egész jó emlék legyen!
Hű ez a depis hangulat remélem elmúlt. Szerintem már csak órák kérdése és indultok szülni! ;)

Gabka: 20 db zacsi 4300 ft????????????????? Jézusom! Anyám rendelt az egyik bababoltba, de nem mondta, hogy ilyen drága, de akkor el se megyek érte. Ez a gyógyszertári doboz tök jó ötlet. Nekem is sokat alszik Csani. Bár ő 100-akat eszik előtte. Egyébként 10 perc alatt fullra teleeszik magukat. Nekem Kende volt gyorsevő (10perc alatt megkajált). Csani tovább csámcsog.

Kocska: nagyon aranyosak a képek!

Tici: hírek???

Kisszilvi: nekem egy hetesen kb. 50-60-at evett. Most 100-110-et eszik 2 hetsen. Nagyon helyes Zorka baba!

Bogi: csodaszép Csani babátok!

Gesztenye: üdv itthon. Nagyon cuki Luca baba. Hű neked is elég gyorsan ment a szülés.
Nekem pár naposan kirágta a cicim Csani. 1 hétig kezelgettem. Most már jobb, de még mindig fáj, amikor rácuppan. Én onnan tudom, hogy mennyit evett, hogy mérem mérlegen őt.
Én minden szopi után kentem a cicim. Most már inkább csak este.

Sziszike: Kolit mennyire viselte meg Beni születése?
Nekem van itthon kengurum. De Kendénél se sokat használtam. Valahogy nekem az nem annyira jött be. Most szeretnék kendőt venni, mert szerintem azt jobban ki lehet használni. (megjegyzem nekem nem valami jó típusú a kengurum)
Grat a bilizéshez!!!!

Ildi: kitartást. Próbáld betenni Jankát bébihordóba, hátha ott megnyugszik és elalszik. Kendénél annó bevált.

Kérdés: csajok már nem emlékszem arra, hogy mennyi ideig vérzünk szülés után? Mert már nagyon unom a pirit.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Gratulálok Miához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
(ez a tippem,legalább bejött... :wink: :lol: )

Ildi,mélységesen át tudom érezni a helyzetzed,nálunk Botond volt ilyen,és hát nem egyszerü...Hülyén hangzik,de próbálj meg egy kicsit ellazitani,mert úgy gondolom Janka is érzi,hogy kivagy,ettöl talán ö is feszültebb,és igy megy az ördögi kör... :(
Bár ez nekem is csak most sikerül,hogy második gyerköc,de már nem stresszel annyira,hogy sir...de szeriuntem Kikocskának biztos sokkal jobb tanácsai lesznek,vannak...
Apropo,Kikocska akkor most Tünemény teljesen eltünt?Nagyon sajnálom szegényt,remélem minden rendben velük,meg bizom benne,hogy néha be tud kukkantani!!!!!

Bea!Nálad mi újság? :?: :?: :?:

Babák szépek!

Mérleg:nekünk nem volt és nem is lesz!Nekem meggyözödésem,hogy látszik a babán,ha még éhes,és az is ha eleget evett,és nem mindig kell neki ugyanannyi,és i nnentöl kezdene engem legalábbis stresszelni,hogy most csak ennyit evett,miért,biztos éhes stb...szóval én anti mérlegista vagyok,havonta leméri a védönö,ilyenkor számszerüsitve látom,hogy minden ok a tejcsivel,meg a babóval.
De természetesen ez csak az én véleményem... :lol:

És akkor a most kedvenc képem(azt hiszem itt is látszik,hogy az evéssel nincs gond :oops: ) Kép

Kép
Kép
gizu
 
 


még itthon, még rendszertelen, van h 3 -5-20 percenként van, de nagyon brutál kezd lenni... van h levegőt nem tudok venni, vagy meg kell támaszkodnom. aludtam egy fél órát, most ettem egy kicsit és sétálgatok. az a rossz, h ha nincs görcsöm, akkor is fájdogál a hasam, meg a derekam?! beszakad...

ha görcsöl akkor a köldöktől lefelé indul, és fáj ott alul minden, még a csontom is, egészen hátra, akkor besajdul a derekam, és addigra az egész hasam kemény lesz.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Hajrá Beo, sztem tuti szülsz hamarosan!!!! :) Látod, mondtam én, h ne izgulj az utolsóság miatt…én előre engedek mindenkit!
Azért szólj, ha indultok!!!

Icáéknak nagy gratula a kiscsajhoz! :) :)
Szép méretek!

Ticiről semmi hírünk?! :roll:
Gaba, merre vagy? :roll:

Dharma, Kutyafüle, lehet, h holnapra 3an maradunk...???!!! :roll: :shock:

Virág, én majd 6 hétig véreztem, de sztem ennél azért rövidebb ideig tart általában.
Sajnálom, h most nehezen bírod, de megértelek, néha kiborul a bili. Kende miért hisztizik? Vagy mindegy neki, csak figyeljetek oda?
Köszi, elmentettelek!

Bogi, nagyon cukik vagytok! Még 1szer gratula! Hogy van a heged?
És köszi a tábli válallást!

Én nagyon magam alatt vagyok újfent. Nem gondoltam volna, h túlóráznom kell Barnussal. Ráadásul ugye nekem kijárt már 1 kőkemény hónap az amnio miatt, úgy érzem, h a sors nagyon igazságtalan, h pont én nem láthatom a kicsinyemet még mindig …...
:oops: :( :( :(
Lehet, h a homeos cuccokkal is felhagyok, úgysincs értelme, és nincs kedvem észben tartani a sorrendet... :?

Zsu
svs
 
 


ICAMICA! ÉLJEEEEN!!!!!!!!!!!!!! NAGYON VÁRTAM!

(és így kicsivel beo, én úgy reménykedek, hogy most nem tréfálkozik Balázs! és persze, ments el, mostantól tűkön ülök...)

Ezt idemásolom, hátha más is kedvet kap :)

Nos, elérkezett a nagy nap, Misi ma lett egy hónapos. Rékáról mindig készültek ilyen hónapos összefoglalók egy éves koráig, gondoltam, most Misiről is írok. Nándiról meg majd összeszedem a fórumról a dolgokat, róla ritkábban írtam. Szegény kis középső :(

Mi is történt vele egy hónap alatt?

Múlt héten csütörtökön voltunk a státuszon, az adatok:

4460gr a súlya (ez 1100gr pluszt jelent a hazajövős súlyhoz képest)

39,5cm a fejkörfogata (születési 37 volt)

37cm a mellkörfogata

55cm hosszú, ez nem változott

A vele egyforma korú babák 75%-a kisebb súlyú és hosszú nála :) A születéskor óóóriási zacsijából is felszívódott az ödéma, és egészen normális méretű lett, persze traktáltak rémtörténetekkel térdig lógó fütyikről, amikhez hozzánő a gyerek felnőttkorára, így mostanra eléggé megnyugodtam. A fütyijén a bőrt egészen vissza lehet húzni, semmi letapadás nincs neki. Köldöke alakul, de még kiáll neki, mondjuk Nándi után már ezért sem aggódok, hogy így marad.

Mit tud? A babaszobát hívom segítségül, mit is kellene neki:

fejét emeli, hangokra reagál, arcot követ, a fényt szemével követi,erős hangra összerezzen, emberi hangra figyel, öntudatlanul is hangokat ad, tárgyakat érzékel, tekintetét rajtuk tartja, hason fekve fejét átfordítja

Ezt mindet tudja :) Megvoltak az első hhheee és hhheő hangocskák, nagyon édes, jó, mikor nem csak a sírás van, hanem a jókedvének is hangot ad. Ezen kívül még mindenféle rendszerhangok, nyögések, cuppogások, morgások vannak. A hangomra akkor is megnyugszik, ha nem hozzá, a közelében beszélek, hanem akár másik helyiségben, és nem üvölt annyira, hogy ne halljon semmit, meg nyilván, ha anyahiánya van, és nem bekakált, vagy éhes - ez nagyon jól esik tőle.

Így, a hónap végére kezdi megszeretni a hason fekvést, eleinte nem lehetett letenni hasra, most már ügyesen emeli a fejét, 5-10 mp-ig egészen ki bírja tolni magát, és nézeget. Egyébként kicsit emelinti csak a fejét, azt tovább bírja. Most már egyre gyakrabban alszik hason, csak éppen náthás, így nem midndig jó ötlet.

Elkezdett "játszani". Na nem nyúl a tárgyakért, nem fog, de el lehet terelni a figylemét némi lengedező, csörgő játékkal, a csörgő hangokra is odafordítja a fejét, abbahagyja a sírást, megnézi, mi is az az érdekesség. A zenélő forgó teljesen hidegen hagyja, de szereti a csillagos-bolygós fejvédőjét, a kosarak fonatát, csíkos ruhákat olvasgatni, nézegetni. Rendkívül elgondolkodó, tűnődő arccal tud nézni, az ember el is hiszi neki :)

Imád fürdeni. Már pár naposan is, ahogy beletettük a vízbe, abbahagyta a sírást. Mostanra ez átcsapott abba, hogy sír, ha kiveszem a vízből, de féltem a kis bőrét, 10 percnél tovább nem hagyom egyenlőre pancsolni. A kis lábával már el-elrúgja magát a fürdetőfotelben, boldogan nézeget, kalimpál. Fürdés után fújjuk rá a meleg levegőt, így elnyugszik, de egyébként az öltöztetés-procedúrát nem szereti

Mint a súlya is mutatja, jól eszik, nem mérem, mennyiket, de nem túl sokat szerintem. Vannak napok, mikor pár korty egy evés, máskor meg ezerrel szippantja magába a nedűt, változó. 8-10szer eszik egy nap, általában három-négy óránként, de pár kortyos napokon gyakrabban kínálom meg. Ha nagyon behergelődik, akkor is csak a cici a megoldás. Többször kell büfiztetni evés közben, nagyon sok levegőt nyel...

Napirendje még nincs, keltjük fél7 előtt kicsivel,l hogy a fél hetes fürdés meglegyen, ez a fix pont, utána kb fél8kor már alszik, bekajálva, 11-12 körül kel, de előfordult már egy-kétszer fél 1 is. Ha felébred, általában egy, másfél órát van fent, megszűntek a hasfájások, amik nem hagyták aludni szegényt. Néha ezek az ébrenléti idők olyanok, hogy elszundikál pár percre, majd újra virgonckodik. Elnézeget - ha jó passzban van - 10-20 percet is, máskor csak kézben van el, vagy legalábbis lenne, ha lehetne, de általában nem jut rá egy egész szülő, ilyenkor sír, míg rá nem kerül a sor... Kendőben még elalszik, így mikor ébren van, nem teszem bele.

Szépen sír, nem erőszakos, nem túl hangos. Egészen anyabarát sírása van. Sőt, határozottan előzékeny, mert először csak jelez, és akkor zendít rá kitartóan, ha a rövid sírásra nem érkezik megfelelő válasz. Néha határozottan kis halk, bánatos, elkeserdett eeeeööö sírása van, legörbült szájjal, világfájdalmas arccal, nem is tudom, mit csinálnék vele olyankor, de a megzabálás biztos benne van.

Az éjszakák... hát, ott még van azért mit tanulni, de már beletörődtem, hogy nekem nem lesz olyan gyerekem, aki átalussza valaha is az éjszakát 2 éves kora előtt. Az utóbbi két- három napban, mióta legyűrtük a hasfájást, elég jó a helyzet, általában az első sírástól számítva egy óra múlva már én is alszom, és ő is,a saját ágyában. Fél óra alatt végzünk a szopi-büfi körforgással, utána még kb fél órát morog, nyökög az ágyában, meg 2-3 cumi visszaadás is szokott lenni, meg én is visszanyugszom. Ezt háromszor csináljuk meg éjjel, 11-fél1 között az első, a második innentől 3-4 óra múlva, a harmadik, az általában inkább kétésfél, három órával van később, és volt, hogy az már reggel, és felkelünk.

Az első mosolyra még várunk, remélem hamar megérkezik. Mostanra a tesók is feldolgozták a létezését, és elég sok szeretettel veszik körül, néha sok is kicsit a jóból :) Szép lassan beépül az életünkbe, hétköznapjainkba, észre sem vesszük, és fél éves lesz...

kikocska
 
 


Sziasztok!

Hatalmas Gratula Ica maminak:-) Nagy helyesek vagytok :-) Sok sok tejcsit!

Gesztenye!
Én amíg nagyon fájt kentem minden alkalommal aztán már csak este!

Ildi!
próbáltad már, hogy babkocsiban tologatod? Nálunk mind a kettőnél bejött. Pihenőszék? Hordó? Mit adsz hasfájásra? Espumisan? Nekünk nagyon tutti....

Beo!
Nagyon gyanús vagy! Hajrá hajrá! Szokásos tudom tanácsolni! Végy egy meleg fürdőt. igyál meg egy csésze teát és egyél egy kiscsokit! Ha ne múlik el ezektől akkor szerintem szülsz. Nálam bejött. Ha elbizonytalanodsz inkább menj be a kórházba.

Zsu!
Nem írok hülyeséget, hogy tarts ki meg blabla! De Veled vagyunk!

Én hulla vagyok 48 óra alatt sikerült összesen 4 órát aludnom. Koli taknyos lett, ez még a kisebbik gond. Viszont Beni is és ő jobban. Horror éjjelünk volt órszívással stb... ma már megjártuk a dnőt. mindenki kapott egy csomó szart..... :-( Apa ma kezdi az éjjel. Fingom nincs mi lesz.....

Kikocs!
Istenem ezt annyira jó volt elolvasni. :) De mellette láttom, hogy beni nem nagyon csinál semmit :-( Jó a fejét emeli. szeret hasn lenni és fordítja a fejét. A hangomra megnyugyszik. valami napirendje van de igazából car.... :-( Na jó ez nem is olyan kevés. de ő még nem figyelget annyit mint Misi! Sőt asszem kevesett is van ébren.... csak enni aztán ájul vissza..... De tudom minden baba más és más. Nagyon jó hogy ezt leírtad ide nagyon tetszet :-)

No megyek erőltett nap lesz ma....
amint tudok jövök.
puszi mindenkinek

Tartsatok Ki!

Kép

Kép
sziszike22
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?