Új privát üzeneted érkezett!

Én is megnéztem a talis képet. Én Taranee, Floranan, Andi és Aranynap arcát ismertem fel. De lehet, h. rosszul gondolom??
Jó nektek, hogy tudtatok találkozni! Vicces lehetett a héliumos csaj! Egyszer úgy kipróbálnám azt a lufit! :lol:
Ma mentem a védőnőhöz, meghallgattuk a kis Gyöngyszem szívverését, igaz, csak a köldökzsinór susogását hallottuk, de az is nagyon klassz volt! :D
Jóéjt mindenkinek!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Boboka! A rántott sajtnak én sem bírnék ellenállni!!! :) Nyugi, majd leadod szülés után a plusz kilókat!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Peppinó, úgy legyen :) Majd futkorászok a kicccsaj után, és csak úgy peregnek le a kilók :lol:

Andi és Floranan között ült Süti, Aranynap mellett pedig Kata.
Én meg fotóztam :oops:

De Sütinek hála lesz majd olyan kép, ahol mindannyian rajta leszünk :)
Vendég
 

 
 

Már a köldökzsinór hangját is olyan jó hallani :)
Vendég
 


Bocsi,hogy csak most,de azuram csak most szállt le a gépről.Nem érti ezt a dolgot.Miért akarok rögtön leülni a géphez,amikor most jöttem haza a taliról????Hát pasi.

Mindjárt teszek fel képeket a picasara.

sutimano76
 
 


sikerült fent vannak a képek,de véletlenül főalmumba sikerült.

most nézem, pár napig nem volt net és nem láttam nap mint nap a vonalzóm,erre a genetikai uh-n egy héttel korábbi dátumot mondtam,azt hittem még csak 18+4 vagyok erre már 19+4.De nem szólt a doki hogy óriás lenne a bébi.
Kép

sutimano76
 
 


Hahó!

Nagyon jól sikerült a tali!! Bár a kiszolgálás tényleg vacak volt, mi jól éreztük magunkat! Nagyon jók a képek :) És nem csak én vagyok torkos, mindenki fagyizott, csak ő jól titkolják :D :wink:

Aranynap, nem is mondtam, hogy nőtt ám a pocakod az első felkészítő óta, szóval pánikra semmi ok!! :D

A DM-es pelust sokan dícsérik!

Jó éjt, kidőltem :)

floranan
 
 


Bibi!

Barátnőd tényleg furcsán viselkedik, ilyenkor végig kell gondolni, neked mi a fontosabb:az ő barátsága vagy a te családod egészsége. Régebben én is sokat agyaltam ilyeneken, de mára már megnőtt a szám :lol: és igaz finoman, de beszólok.

DM-es pelust is szeretjük, bevált, de most a tecsós 29/db.és nekünk az is jó.

Talis képeket megnézem...

Kép
arvaerika
 
 


Szép napot!

Megnéztem a képeket, tök jók lettek!!! Floranan, a fagyid nagyon guszta!!!! 8)

vicger
 
 


Derűs napot,én is ideértem.

A tali szuper volt,nagyon örülök,hogy aztért voltunk egy páran.Remélem legközelebb még többen leszünk.Ja,és biztos másik helyet kell nézünk.Nagyobb adag fagyist,és jobb kiszolgálás :lol: :lol: :lol:

Én este beájultam,ma pedig csak lustálkodtam.Lassan elindulunk nézelődni,hogy ha majd eljött az ideje,megvásároljuk ami kell Juniornak.

Kép
v.andi
 
 


Minden kismama eltűnt??

Anna? Veled mi újság, ugye minden rendben?

vicger
 
 


Itt vagyok. Örülök, hogy minden rendben van a kisbabáddal :D, és hogy a többiek jól érezték magukat a találkozón.
Folyton fáj az alhasam és tegnap kiakadt a jobb csípőm, és alig bírok járni, fekszem a szobában, már nagyon utálom.
Megvettem Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában Katarzis vagy krízis, aztán sokat gondolkodtam a szüléseimen. Aranynap is sokszor eszembe jutott ("mégiscsak az orvos a szakember"). Én még egy igazán jót sem szültem... Talán majd most, itthon :wink: A bábák azt írták eljönnek...

Nektek szép napot!
Én Dm-s zöldzacskós pelenkát használok, azt hiszem drágább, de állítólag jobban lebomlik. Azelőtt mostam, de a télen egyszerűen nem győztem a mosást, mert nem száradtak a ruhák, most meg nem bírom (a kakisakat senki más nem öblítheti ki :roll: )
NA, nincs ám rossz kedvem csak a testem fáj! Sziasztok!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ja, akartok irigykedni? Az este hatvan kilót mutatott a mérleg :oops:
(Nem eszem fagyit, nem eszem csokit, semmit amiben cukor van, amíg a kicsi meg nem születik - már egy hetet kibírtam :) )

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Örülök, hogy meg vagy! :) Azt viszont sajnálom, hogy fájsz... ha közelebb laknátok, mondanám, h Atesz átmasszíroz /gyógymasszőr is :) / finoman, kismamásan, így csak szorítani tudok, hogy hamarosan jobb legyen!!!
60 kilós kismama :shock: :shock: irigykedem is :) ja, és úgy könnyű, h nem eszel cukrot és édességet! :) :) :) :) Na, de máshogy!!! Az ám a valami! :D :D :D :lol: Én hétfőtől kapom össze az agyamat és a gyomromat, egy lájtos 90 naposat kezdek el, aztán meglátjuk mire jutunk.

Én nem olvastam ezt a könyvet, gyanítom gondolatébresztő lehet, nem kicsit!

a zöld zacsis pelus öko pelus, nem 100 valahány év kell hozzá, hogy lebomoljon, hanem kevesebb.

Elrobogok vasalni :evil: :evil: :evil: szép mennyiséget gyűjtöttem össze mára.

vicger
 
 


Vicger nehogy már most fogyókúrázz!!!!!!!!!A 90 napos a fehérje,keményítő,szénhidrát,gyüminap,nem???Szerintem ezt majd szopi után csináld,addig nem igazán jó!!!!!Ez azt jelenti hogy a szevezeted és a BABA csak három naponta jut megfelelő mennyiségű fehérjéhez,stb.Ezt a fogyi kúra úgy is jó egy dietetikus szerint,ha reggel eszel fehérjét,aztán tízóraira gyümit,ebédre szénhidrátot,uzsira keménmyítőt és vacsira meginz gyümit.A keményítő,szénhidrát ,fehérje felcserélhető,a lényeg hogy 3 óra teljen el köztük.Úgy is hatásos és akkor legalább mindenből jut a szervezetedbe naponta.De szerintem ennyi gyerek mellett az is elég ha elhagyod a cukrot,édességet és a tészta ételeket!!!

sutimano76
 
 


Anna ez nagyon jó hogy ilyen jó kedved van!!!!!Nagyon bátor vagy az otthon szülést illetően,de te már csak tudod mi a szülés!!!!

Tegnap a tali után még főztem egy jó nagy kondér székelykáposztát,most épp azt eszegetem,nagyon fincsi!!!!!!

sutimano76
 
 


Bár a talin elmeséltem,de akik nemn voltak ott ---UTALT AZ OEP!!!!!!!!!!!!Na szerintem nem a teljes összeget,de mostmár nagyon jól jött. Kép

sutimano76
 
 


gyertek csajok mert lassan teleírom egyedül az oldalt!!!!!!

sutimano76
 
 


Süti végre összekapta magát az OEP! Épp ideje volt!
90 napos: hát nem tudom Süti. van közel 40 kiló súlyfeleslegem, ebből bőven tud gazdálkodni nem hogy egy baba, de lassan egy egész óvodai csoport is. Aztán végül is tökmindegy, hogy mondjuk a terhességi diabéteszes diétát csinálom, vagy ezt. Persze nem vérkomolyan, hanem ép ésszel. Ugye ezt kezdtem el pocakosság előtt, s pocakosan is egy hónapig csináltam kb, de bizony a fehérjehiányt nem bírtam. Ha most sem bírom, akkor nem csinálom, vagy reggelente iszom egy pohár tejet. Végül is nem vagyok sem magam, sem a lányom ellensége! Viszont ellenpéldának lehetne hozni a vega kismamákat is... Na, majd meglátjuk. A cél most nem a nádszálkarcsúság, hanem a későbbi problémák megelőzése. Előbb utóbb a doki is diétára fogna, bár amilyen f... /már elnézést/, lehet h sz..na a fejemre, mint most.

vicger
 
 


Hát Vicger,én a helyedben nem kezdenék semmi fogyókúrába.Még lájtos 90 naposba sem.Ha mindenáron most akarsz fogyni,akkor a terhességi diabéteszes diétát javaslom,hiszen nem véletlen találták ki,bár nem vagyok szakember.Azt nem mondom,hogy kérdezz meg egy orvost,mert gondolom gutaütést kapna bármelyik is az ötletedtől
:lol: Szóval,én inkább odafigyelnék arra,hogy mikor mit eszem,de nem fogyiznék.

Kép
v.andi
 
 


Jó, akkor mondjuk úgy, hogy odafigyelek arra, hogy mikor mit eszem :D
Nem kapna gutaütést egyik doki sem szerintem, mivel a nagy túlsúly legalább olyan és akkora rizikófaktor a várandósság során, mint mondjuk a dohányzás.

Van valakinek ajándék vinyója? :D a gépünk meglehetősen ósdi már, nem bírja a tempót... szívesen elfogadnám :D mármint a vinyót :)

vicger
 
 


A vegák a tofuból vagy sok sajtból,meg ilyenekből pótolják a fehérjét,szerintem,de ha nem tuti kiegészítőt szednek.Én úgy tudom bármiről legyen is szó de eddig nem csináltad (torna,fogyókúra,vegaság,stb)azt ne a terhesség idején kezdje el az ember.De akkor inkább én is a terhességi diabéteses diétára voksolok,mint a 90 naposra.És ne nődokit kérdezz,hanem étkezési tanácsadót vagy hogyishívják.

Andi,legközelebb akár egy vasárnap du is talizhatnánk és akkor kipróbálhatnánk a szabadság téri helyet,hátha ott jobb a fagyi,meg a kiszolgálás!!!
Bárha a fagyiról van szó én a holnap du.javasolnám,addig talán kibírom!!!
Bár nemrég fejeztem be a káposzta evést,de ha beférne most lemennék fagyizni!!!Lehet rábeszélem a párom hogy menjünk el az auchanba,ott finom is meg olcsó és sok is a fagyi.

sutimano76
 
 


Nekem a

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szóval nekem a francia-nős fogyókúra tetszik a legjobban (Mireille Guilliano: A francia nők nem híznak) - és nekem be is jött.
3 hétig írod, hogy mit eszel, hogy kiderüljön, hogy mitől is hízol (mer ugye 17 szelet kenyér leírva télleg kicsit sok), aztán három hónapra szigorúan elhagyod a főbűnöseidet, de helyettük, mindenféle izgi zöldséget és gyümölcsöt meg egyéb finom kaját eszel ( heti egy kocka csokit vagy egy gombóc fagyi jutalmat lehet enni, sokat sétálsz, lépcsőzöl, háromszor alaposan eszel és legfőképpen annyi vizet iszol amennyi beléd fér. Ha a 3 hó végére lefogyod a felét annak, amennyit akartál, akkor jó, le fog menni a többi is. A legjobban az tetszik benne, hogy kiszeded a kaját, aztán megkérded magadtól: kérem ezt az egészet?, elfelezed és megeszed a felét, aztán a maradékot is elfelezed... És hogy az élvezet kedvéért együnk, ne megszokásból, meg unalomból, és ne együnk állva, meg a tévé előtt, hanem mindig szépen megterítve (igaz, sokgyerekesek?) és minden falat ételre odafigyelve...
NA, ez egy elég zagyva összefoglalás volt...
Különben ahhoz képest, hogy az első két gyereket 60 kilósan szültem...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hiszen a 90 napos alatt lettem babás :D :D szóval nem most kezdem, mondhatni már rutinos vagyok benne.

vicger
 
 


Anna ez nagyon jó! Ráadásul nem is fogyókúra, ha jobban belegondol az ember /ahogy szerintem a 90 napos sem/, hanem normális étkezés :) Mert azért a napi csoki, vagy több csoki adott esetben nem része az egészséges étkezésnek. Ellenben a napi egyszeri gyümi, v zöldség már igen.

vicger
 
 


Diéta: 90 naposat szerintem nem kismamiknak találták ki. Oké, jogos, hogy a túlsúly sem jó, de azért a szakemberek által direkt várandósság idejére összeállított diéta mégiscsak jobb(vagy ki tudja). Lényeg, hogy ne ilyenkor kezdjünk új dologba, akár diéta, akár sport, bár tényleg jobb ésszerűen és egészségesen táplálkozni.

Anna!
Nem semmi hogy nem eszel cukrot és így bírod. Én diétázom, de azért napi 1 túró rudolf lecsúszik(meg is halnék, ha nem ehetnék)
Az is igaz, hogy a CH függőséget okoz, most hogy kevesebb cukrot eszem, a kevésbé édes ízeket jobban szeretem, a túlcukrozott dolgok meg egyenesen émelyítőek.

Kép
arvaerika
 
 


sőt Vicger ,Anna, a franciák azért sem híznak állítólag,mert ha a levest kiskanállal eszed,akkor az agyad azt érzékeli,hogy a kanalat már tök sokszor emelted a szádhoz és állítólag így hamar jelez,hogy jóllaktál.pár napig próbáljátok ki,a darabos ételeket(pl.:hús)vágjátok nagyon kicsi darabra!!!Szerintem lehet ebbe is igazság?!

sutimano76
 
 


Igazán nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de... de szerintem ti sem esztek minden nap húst, akár halat, vagy csirkét, vagy napi szinten sajtot túrót, tojást. Én spec 90 napos nélkül sem eszem naponta. Vagy akár naponta tésztát. Sajnos zöldséget sem. Ami necces lehet a dologban az a 4 naponkénti gyümölcsnap. Viszont nyáron így is van, volt, hogy gyümölcsön kívül nem ettem mást, mert egyszerűen nem kellett. Víznapot természetesen ki kell hagyni, ez egyértelmű. A másik, hogy a mennyiséget tekintve sem kell éhezni... szerintem nincsen ezzel semmi probléma.

vicger
 
 


90 napos diéta még egészségesek se igazán jó... :cry:
Aki fogyni akar, inkább álljon át egy 1000-1200 kcal-t tartalmazó étrendre, amiben vegyesen van minden. És nem csak néhány hétig, hanem huzamosabb időn keresztül érdemes az étkezésre odafigyelnie annak, aki hízásra hajlamos.
(egyébként nagyon jók a diabeteses diéták is... napi 150-160 g szénhidrát, mellette zsír csökkentve, fehérje normál adagban)
Vendég
 


Tényleg nem vitanapot tartok, de Mabe, szerinted miért nem jó a 90 napos még egészségesnek sem? Semmi ördöngősség nincsen benne, semmiben nem szenved hiányt az ember, hiszen mindent eszik, csak nem egyszerre. Attól meg,h nem használ az ember zsiradékot, vagy legalábbis nagyon keveset, csak egészségesebb lesz az étel.

Süti, lehet, h a kiskanalas módszer azért jön be, mert az ember megunja az evést :D :D

Na, mentem aludni, jó éjszakát! :)

vicger
 
 


Kriszti,szerintem egyél úgy ahogy neked jól esik,h érzel annyi erőt h ezt a 90 napost válaszd,akkor legyen,ha valamit hiányolni fogsz úgy is rávesz a szervezeted,hogy egyél.Én hallottam olyat,hogy valakinek mész hiánya volt(ne kérdezzétek az minek,öregasszonynak én elhittem)és a falat nyalta.

Én személyszerint képtelen vagyok kenyér nélkül élni,de egy pár hónapja már teljes kiörlésűt eszünk(kivéve a forró fehér kenyeret),és minden szendvicshez eszek paradicsomot és újabban paprikát is nagyon kívánom(régen nem volt kedvenc),és míg régen max a barackszezonban ettem barackot,mióta terhes vagyok azóta naponta eszek gyümit,általában körtét,mert itt a zöldségesnél isteni lédús gyümi van.mivel a párom diétán van(nem túl szigorún)így igyekszem sok zöldséges kaját főzni.én a húst eddig se ettem,és most sem kívánom,viszont imádom a sajtot,tejfölt-természetesen kenyérrel--,sajna a joghurtot nem bírja a gyomrom,pedig azt is ennél liter számra.Ja és a fehérjeforrásom a napi fél liter tej,úgyanis mostanság ha szendvicset eszek folyton rámjön a tejivás.Már alig várom hogy bővüljön a gyümikínálat,mert akkor ehetek mégtöbbet.

bocsi kicsit hosszú lettem!

JÓ ÉJSZAKÁT!! Kép

sutimano76
 
 


Jó reggelt!

Vicger
Nem vitanap... csak az ember leírja a véleményét :wink:

A 90 napos diétában négynapos időszakok váltják egymást: fehérje-, keményítő-, szénhidrát- és gyümölcsnapok, majd ismét a fehérjenap következik, és így tovább sorban, 90 napon át. Havonta egyszer a gyümölcsnapot víznap követi, amely után fehérjenap következik. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. Alapelve, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, így könnyen lebomlik. Várható „eredményeként” tekintve, hogy ez is egy szétválasztáson, energia- és tápanyagbevitel megszorításon alapuló fogyókúra biztosan fogyáshoz vezet. De semmilyen vizsgálat nem bizonyította, hogy egy csökkentett energiatartalmú diéta, amely a tápanyagokat keveri, ne lenne ugyanilyen hatásos.

Valójában ez az étrend egy fehérjenapból és három szénhidrátnapból áll, hiszen a keményítő összetett szénhidrát és a gyümölcsök energiatartalma is elsősorban a szénhidrátból származik. Kedvezőtlen, hogy a diéta alatt csak minden negyedik nap jut a szervezet egyes tápanyagokhoz, például a vérképzéshez szükséges vashoz, a csontok egészségéhez elengedhetetlen kalciumhoz. A víznap beiktatása nem megfelelő feltételek mellett, szakmai felügyelet hiánya és orvosi javaslat ellenére káros lehet az egészségre, különösen gyermekek, várandós és szoptató nők, cukorbetegek, idősek számára.

http://medizona.hu/dieta_fogyokura/2009 ... dieta.aspx

Ezeknél a "divat-diétáknál" nagy a veszély, hogy a diéta után az ember visszatér a megszokott étkezéshez és a kilók simán visszaugranak...
Ha valaki fogyni akar, utána megőrizni a normál testsúlyát, akkor ÉLETMÓD-VÁLTÁS kell!
Az egészségre szempontjából a lassabb, egyenletesebb fogyás jobb!
Vendég
 


Vicger
Egyébként mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit csinál :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

A tali tényleg fantasztikus volt, én szívesen megíek Debibe, vagy a Balatonhoz is a többieket megismerni!! Kb. 1 kg-t híztam a nevetéstől! :D

Vicger, állítom a legjobb diéta a diabeteses!! Én 20kg-t fogytam tőle, és folyamatosan!Sose vagy éhes, ami szerintem lényeg! A szervezet számára is egészséges. Az igaz hogy az édeset egy idő után nagyon édesnek érzed és azért sem kívánod, de egy idő után a gyomrodban sem fér el több kaja.

Suti, még székelykáposztát főztél?! Az igen én bedőltem az ágyba. Bár Szilvivel majdnem elcsábultunk a sarki kocsmába! :lol: :lol: :lol:

Mabe, kocsi megérkezett?

Kép
kata05
 
 


Vicger,
nem akarok beleszólni (de azért mégis megteszem :lol: )

Én a terhesség elött szinte állandóan fogyókuráztam, nem teljesen fogyókúra, inkább egészséges élet híve voltam+edzés. Nagyon sokat olvastam róla.
A 90 napost szerintem is nagyon rossz ötlet. Nem véletlenül van oda írva, hogy nem szabad egymás után többször csinálni, mert vitaminhiányt okoz. Gondolj bele, hogy a szervezeted csak minden negyedik nap jut bizonyos nagyon fontos dolgokhoz. Pl: fehérje, ami létszükséges a picurinak a pocidban. Írtad, hogy nem minden nap eszünk mi sem fehérjét. Igaz, de akkor eszünk sajtot, joghurtot, tejet vagy valami mást. És ez igaz az összes többire.
Azt mondtad, hogy olyan sok túlsúly van rajtad, hogy abból tud táplálkozni a picuri. Nem akarlak megbántani, da a túlsúly, az nem vitamin, hanem zsír,. Egy túlsúlyos ember is lehet vitaminhiányos, sőt! Ha mindenképpen ezt akarod csinálni, akkor nagyon emeled meg mellette a vitamszedést - tabletta. A wellnesscafe.hu oldalon is találsz a 90 naposnak egy jobb változatát - olvasd el.

Ha javasolhatok más, amivel fogyni tudsz: délelött egyél inkább szénhidrátot, délben esetleg salátát, zöldséges valami hússal, vagy főzeléket, de persze nem fél kg kenyérrel. Ha megéhezel délután, akkor egyél valami könnyűt, de ha lehet még lefekvés elött 4 órával. Ha utána is ennél még valamit, egyél natur joghurtot. És almát egész nap, minden mennyiségben - este már nem ajánlott. Ha bírod a gyümölcs napot, hetente vagy kéthetente 1 napot.

Bocs, tényleg még egszer, csak a jóakarat beszél belőlem. Legyenek meg a babák és utána mindannyian egyszerre elkezdünk valamit fogyokúrázni - mármint akinek szükséges lesz még rá, a gyerekek utáni futkosás mellett- és akkor még társat is találsz mellé.

Bocs, hogy hosszú voltam..

t-pk
 
 


Kata
Diabéteses étrend tényleg jó :lol:

Kocsi megjött :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!
Most már bevallhatom, én terhesség alatt szoktam fogyni,és szülés után szedem vissza. Mindig. (valamivel ki kell tölteni a bennem lévő nagy-nagy űrt :wink: ) Olyankor eljön anya, aki eleve háromszor annyi kaját tesz a tányéromra, aztán minden egyes fogásból hoz még egyszer. Én meg jó kislány vagyok, hely is van, szépen megeszem és a kismamaruhákba se férek bele, mire felkelek hat hét után (a 3. után nagyon beteg lettem, azóta szigorúan végigfekszem a hat hetet).
A legutóbbi után vettem a francia könyvet. Végül úgy fogytam le, hogy megkérdeztem magamtól, hogy miért szedek mindenből kétszer, nem is kell, és hogy tovább szűkülhessen a gyomrom, egyszerre csak két deci vizet ittam, és ha kellett tíz perc múlva megint kettőt.
ÉS szülés után kb. három hónapig én még éhesebb szoktam lenni, mint várandósan...
Kriszti, csináld úgy, ahogy neked jólesik ( és ha nem zavar igazán, akkor ne is fogyj le! :P )
Szép napot, megyek visszafeküdni. Az ebédet már főzik, és fél 11-re fel kell kelnem az istentiszteletre.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


szép jó reggelt!

Kata,hát igen mire kész lett a kápi már én is támolyogtam az álmosságtól,de megérte,mert az egész családnak ízlett.A nővérem külön felhívott,hogy milyen fincsi lett.

Mabe képet rakj fel légyszi a babakocsiról,hadd fájjon a szívem,légyszi.

sutimano76
 
 


Kata,elképzeltem az utat a többiekhez.2-3 tele kocsi indul terhesekkel hosszú útra,2-szer annyi idő,mert minden benzinkúton megállunk pisilni,a rendőr közli hogy a kocsi csak 5 személyes mi meg 10 vagyunk :lol: :lol: :lol: szép menet lennénk!!!

sutimano76
 
 


Kriszti rakj fel légyszi poci képet,kiváncsi vagyok hogy mennyit nőtt azóta Csöppke.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Asszem jól kitárgyaltátok a 90 naposat, én nem is szólok bele, max elmesélem, hogy én pár éve csináltam 1 hónapig, ledobtam 8 kilót, aztán azóta jóval több van rajtam, bár probléma az étvágyammal soha nem volt és nem is türtőztetem magamat.

Anna, az én anyum is imádja a francia nős könyvet!
Tegnap hallottam a rádióban, hogy a francia nők a legvékonyabbak a statisztikák szerint is, mégis a legtöbb, még amikor kórosan sovány, akkor is kövérnek látja magát, míg a legkövérebbek az angolok, viszont ők, mikor már csúnyán elhíztak, akkor is pont jónak és még csinosnak is látják magukat. Vajon mi hol vagyunk? :)

Süti, gyomrod bírta a káposztát? Amúgy a nyálam is csorog rá :D Nálunk ma rakott kel lesz.

Én még pénteken utánatok találkoztam egy barátnőmmel, aki Londonban él és nagyon ritkán látom, elkezdtünk csacsogni, mire felocsúdtunk, éjfél volt :D 1 körül kerültem ágyba, tegnap viszont tök hamar felébredtem. Egész nap pakolásztam, még egy szekrényt is próbáltam eltolni (nem erőltettem, mert nem ment), estére totál kipurcantam. Sztem méhösszehúzódásom is lehetett, fájt, mintha meg akarna jönni, be is vettem pár Magne B6-ot.

Felkészítősök, akkor előtte v utána lángosozunk?
Csak hogy tudjam, harapjak-e valamit előtte.

Még 3-at kell aludni és UH!!!!!!

floranan
 
 


Sziasztok,

ha a fene fenét eszik is, de most visszaolvasok...

Ja, csütörtökön bent voltam a kombinált tesztem eredményéért. Szerencsére minden rendben, jók lettek az értékek. Mondjuk miért is ne lettek volna jók? :wink:

Brumi, üdv újra itthon. biztos nagyon jó lehetett kicsit kiszabadulni a kerékvágásból. Párod meg ügyin megoldotta a helyzetet.

Lina, gratula a punáshoz. :lol:

Móka, kérdezted Kehidát... A szállodában voltunk. Én nagyon szeretem azt a helyet, 1-1 napra havonta elmegyünk, de azért így, hogy 3 éjszakát voltunk sokkal jobb volt. Míra is nagyon élvezte a dolgot. Megtanult karúszóval úszni!!! Így már rá sincs olyan nag gondunk. Szerencsére párom sokat besegített, így el tudtam vonulni mindegyik nap 1-1 órára kicsit napozni, lazítani. Egyébként nagyon ajánlom mindenkinek ezt a helyet. Árban is elfogadható, és teljesen bababarát hely és a felnőttek sem unatkoznak.
Na, igen ez a 9 hónap ki van találva rendesen. De ne aggódj, jön majd minden szép sorjában. Mire a pici megszületik, már teljes mértékben lelkileg is kötődni fogtok egymáshoz. A fészekrakó ösztön meg alapból bent van minden nőben. Kinél korábban, kinél később jelentkezik. De emlékszem én még arra, mikor szinte naponta csutakoltam a lakást a végefelé. :lol: Tudod, nekem még most is felfoghatatlan érzés, hogy egy kis élet van bennem, aki belőlem van, én táplálom, vigyázok rá, óvom, szeretem őt... Valahogy most másodszor sokkal szentimentálisabb, érzelgősebb vagyok és bár Mírával is sokat foglalkoztam a pocakban, most úgy érzem sokkal jobban befelé tudok fordulni és kommunikálok a picivel. Az aggódás meg egész életünket végig fogja kísérni, nincs menekvés.

Aranynap, én párom is Robi. :lol:

Floranan, én épp ellenkezőleg vagyok meg voltam is pocakosan. Sose fázok, szinte mindig melegem van.

Sex... hmmm. Mírával semmi gondom nem volt, simán ki tudtam kapcsolni az agyam. Aztán miután megszületett... na az nem volt egyszerű eset, hónapok kellettek mire azt mondtam hogy el tudtam lazulni. Persze ehhez hozzátartozik, hogy egy szobában van velünk (sajna nem tudjuk külön rakni)... most újra pocisan kicsit zavar... de asszem apát jobban, nagyon félt engem is meg a babót is. Nem mondja, de érzem.

Vicger, hurrráááá!!!! De jó, hogy minden rendben a picivel. :lol: :lol: :lol: Gondolom volt nagy kőomlás. És tök jó a sztárfotó! :D
Telószámodat nem lehet, hogy még én csesztem el a táblázatban? :oops:

Süti, ez jó... És ugyanaz a doki mondta most a lányt is? :shock: Még én sem álltam neki Míra csajos ruháinak a kiszanálásához... megvárom azért majd a 4D-t... bár nálunk elég egyértelműen megmutatta magát a kölök. Lehet ezért is nem merem elhinni... Köldözsinórral meg nem lehet összekeverni, messze nincs a kukac olyan vastag.

Fogyókúra... sztem nem jó a 90 napos... se pocisan, se anélkül... Akit ismerek és ezt csinálta, alatta tök jól fogyott, de amint elkezdett újra normálisan enni, visszahízta az egészet. Sztem most csak arra kell figyelni, hogy a rossz, fehér szénhidrátokat kell elhagyni (fehér liszt, fehér kenyér, tészta, cukor...) és helyette teljes kiőrlésű dolgok jöhetnek. és ami nem utolsó szempont mozogni kell!! De az sajna nem elég, ha már a meglévő gyerkőc után futkosunk... nálam legalábbis nem elég, hanem helyi speckó torna kell, csípőre, combra, vádlira... De ez az én maszek véleményem örök életemben utáltam fogyókúrázni, ahhoz túlságosan szeretem a hasam. :oops: Én inkább a mozgás híve vagyok... Látom Mabe-val hasonló véleményen vagyunk.
Ha, már a kiskanál szóba került... kis tányérból is jobb enni! ;) Nagyobbnak tűnnek benne az adagok. :lol:

Képeket megnéztem s taliról. Áááá, olyan irigy vagyok. :oops: :roll: Biztos jó lehetett... Na, majd talán egyszer én is találkozom valakivel közületek....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manósziget 2009.04.26 08:59-kor.

Kép Kép
manósziget
 
 


Vicger!

Szerintem csináld úgy a diétát, ahogy neked jó, vagy annak találod!
Mabe-val abban egyetértek, hogy a fogyókúra az egyik legjobb biznisz a világon. Igazából életmódváltás kell, és az nem csak pár hónapig tart. Meg lehet nézni, hogy ha valaki lefogy x diétával és utána visszatér a megszokott étrendre, tuti visszakúsznak a kilók.
Anna neked is igazad van abban, hogy sokszor olyankor is eszünk, amikor nem kéne. És minden fejben dől el. Külső kényszerre elkezdett fogyi sose jó, nekem kell eldöntenem, hogy mit is akarok és nem másért csinálom. És mi nők, sokszor tényleg valami helyett eszünk, ettől lesz a bánatháj. Most nem okoskodni akarok, én is átéltem már hízást-fogyást, csak a tapasztalat beszél belőlem. De summa summárum a legfontosabb hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, akár 100 akár 40 kilósan. :D

Kép
arvaerika
 
 


Halihó! :)

Csajok, nem hiúsági kérdést csinálok a dologból, félre ne értsetek, de szervi problémákat okoz a túlsúlyom. És ez most nem nyavalygás, és nem hiszti, puszta tények. Soha nem voltam ilyen nehéz. Iszonyú módon fáj a sarokcsontom, és ez is bizony a túlsúly következménye, valamint a szívem sem tud mindig megbirkózni ekkora mennyiségű testtömeggel, s gyakran nem kapok levegőt. Muszáj megreformálni az étkezéseimet, s valóban reformálásról van szó, nem pedig divatról. Azért a 90naposra gondoltam, mert az számomra megfelelő, a ch számolástól nagyon idegenkedem. Ehhez persze hozzájön az is, hogy nem eszem sem cukrot, sem édességet, sem kenyeret. Ez mellett persze folyamatosan napi szinten szedem az elevitet, a vas tablettákat és iszom a kalciumot.

vicger
 
 


a 90 naposról még annyit, hogy nem jön vissza egy kiló sem, ha végig csinálja az ember a 90 napot, plusz még 90 napig a reggeli csak gyümölcs. Élő bizonyíték rá a Párom :)

vicger
 
 


Kriszti, ne ám félreérts minket. Nem akarunk lebeszélni semmiről... én nem próbáltam ezt a diétát, csak leírtam amiket ismerőseim mondtak..
Azzal teljes mértékig egyet értek veled, ha már fájdalmaid vannak, akkor kell ellene tenni vagy így vagy úgy. Asszem én is lassan elérek erre a pontra, mert bár az orvosok nem mondják, de sztem a pulzusos rosszulléteimért a súlyom a felelős. mostantól nekem is nagyon oda kell figyelnem magamra, nehogy ez a helyzet rosszabbodjon. Neked meg pláne, ha bőven van rajtad felesleg. Ha neked (és párodnak) ez bevált akkor hajrá, mi támogatni fogunk benne. Tudom ez is olyan dolog, mint a gyereknevelés, mindenkinek más jön be és igazán csak te tudhatod, hogy mi a jó neked.

Kép Kép
manósziget
 
 


Lányok, OFF

Ki ismerős Kréta felé? (Heraklion?)
Meghívtak minket júliusban oda, mindent állnak, csak el kéne jutni, közlekedésileg nem túl jó, azt néztem, nagyon drága, fapados csak Wizzair megy, ha jól látom... az is heti 1x
Ha nem találunk olcsó módját, sztem nem tudunk lemenni... pedig jó lenne.
Kocsit nem tudom, bevállalnám-e, nem a hosszú út miatt, mondjuk 24 óra :( , hanem teljesen ismeretlen nekem az a balkáni rész :S nem tudom, mennyire életbiztosítás legurulni. Meg a komp is drága, néztem.
Ha valakinek van ötlete, írjon plíííííz, privátban, hogy ne fárasszuk itt a többieket :)
Köszi!


ON
:)

floranan
 
 


Floranan, én bevállalnám az autó utat! Egyébként ismerős nem vagyok arrafelé, a keleti részen még nem jártam soha :( Mi annak idején Olaszba is kocsival mentünk minden nyáron, soha nem volt gond.

Manó, dehogy értettelek benneteket félre :)

vicger
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Floranan, én bevállalnám az autó utat! Egyébként ismerős nem vagyok arrafelé, a keleti részen még nem jártam soha :( Mi annak idején Olaszba is kocsival mentünk minden nyáron, soha nem volt gond.

Manó, dehogy értettelek benneteket félre :)


Olaszba én is mentem...
Két út van: Szerbián és Macedónián át, mindkettőbe kell vízum a páromnak...
vagy
Románián és Bulgárián át, oda nem kell, mert Unió, de az elég nagy kerülő, főleg, ha nem a határ menti kis úton mennénk...
Ezért nem tudom.

floranan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?