Új privát üzeneted érkezett!

Orsica:

Ne haragudj, hogy még csak most írok, de nem igazán volt időm géphez ülni:(
Már alig várom, hogy intézzem a dolgaimat!!! Igen, nagyon örülnék neki, ha lenne egy "ismerősöm" a nagy ismeretlenben:)


Valószínűleg Te is augusztusban fogsz szülni. Én is hivatalosan aug. 1-re vagyok kiírva.
Az én dokim magánrendelésén végzi a tanácsadást, hozzá járok havonta és a kórházban mindig ő csinálja az ultrahangos vizsgálatot. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, fiatalos, alapos.
Bár tapasztalatom nincs, de úgy tudom az Örsön rendel Mecsér, Fábián, Hajdú doki, akik az Uzsokiban is dolgoznak. A Hermina utcai Sztk-ban pedig Lukács doktor, de talán ott nincs terhesgondozás, de magánban végzi. A többi mások által dícsért orvosok, Járányi Bea doktornő, Sztakó Péter, Csapó Csaba azt hiszem nem rendel sztk-ban, magánrendelésre lehet hozzájuk menni.
Tudod már a pici nemét?


Stocki:

Most vettem észre, hogy írtál nekem> Ne haragudj!!!
Neked ki a dokid???? Igen, én augusztus 24-re vagyok kiírva.
Azt mondták a 18.heti uh,hogy nem 100%,de ahogy nézte uh-os kislány!!!Te tudod már a pici nemét????

További szép estét mindenkinek!!!!!

Megyek pihenni, mert majd be szakad a derekam. Veszek be magnéziumot!!!!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok!

Szgiuditta: én FÁbiánhoz jártam, nála is szültem és nem bántam meg, csak ajánlani tudom!

Sztocsi, Kemse: ti már biztosan voltatok csípőszűrésen az Örsön... A kéréshez képest mikorra kaptatok időpontot? Milyen ez a vizsgálat? ERedményeitek?

Mi most váltottunk gyerekorvost és ő csodálkozott rá, hogy jéé még nem voltunk szűrésen :shock:

Képzeljétek holnaptól kezdjük helyrehozni, amit elrontottunk a párommal, nevezetesen, hogy PEtra csak képzben alszik el.
Drukkoljatok, hogy kibírjam, állítólag nem egyszerű a tanulási folyamat, de nekünk muszáj megcsinálni, mert PEtra nagyon keveset alszik napközben... én meg összesen napi 3,5 max. 4 órát és már nagyon fáradt vagyok.

Az újanak üdv és boldog babavárást!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Bjuti!

Fábián rendel az Örsön????

Kedden este megyek fel Bp-re véglegesen, és azt terveztem, hogy jövő héten elkezdek orvost keresni!!!!

Eddig három nevet láttam, akit dícsérnek>Fábián, Mecsér és Csapó!!!

Lenne egy kérdésem még> Szerintetek baj, ha lakcím kártyámon a debreceni címem szerepel?!Ebbe nem fognak belekötni???

További szép napot mindenkinek!!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 

 
 

Szia Judit!

Habermajer Lászlóhoz járok. Nagyon meg vagyok elégedve vele, mert alapos, százszor kérdezhetsz tőle és ugyanolyan nyugalommal válaszol. Úgy tudom, hogy csak magánrendelésén fogad kismamikat. Nem kell külön terhesgondozásra sztk-ba járnom, UH-át mindig ő csinálja.

Érdemes lenne ideiglenes lakcímként Pestet megjelölnöd, ha sztk-ba mész, mert lehet, hogy az Örsön akadékoskodnak, ha nincs. Amikor én felkerültem Pestre, a Hermina úti rendelőben cicóztak, de lehet, az Örsön kedvesebbek.

Nekem is a 18 hetes UH-án derült ki, hogy fiú lesz, azóta még egyszer megerősítették.

Judit

Kép
stocki
 
 


Sziasztok!

Bjuti! Farkas Judithoz mentek csípőszűrésre? Jó előre kérjél, min. 2-3 hét mire adnak. Le kell vetkőztetni teljesen lefekteted egy pelusra kicsvarja erre-arra a lábát a doki néni, megnézi a mozgását, és mindent alaposan átvizsgál. Ennyi. És akkor közli, hogy tornáztasd otthon, vagy minden ok. Minket elküldött gyógytornászhoz a lányommal, mert " renyhébb volt a jobb karja"
Ott megtanultuk a tornát, és itthon tornáztunk, aztán most meg már olyan erős, hogy utólag viccesnek tűnt. De bármit észlelnek úgyis tovább küldenek. A csípő torna meg annyi, hogy nagy köröket írsz le a behajlított lábával, ill. lefeszíted amennyire tudod minden pelenkázásnál.
Szerintem mi is később voltunk, mint 8 hét, majd utána nézek.

Judit!
Szerintem is jelentkezz be ide ideiglenesen, mert tényleg akadékoskodni fognak.
Én júni 22-re vagyok kiírva, akkor pont két hónap van közöttünk.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


:?: :?: :?: :?: :?:
Na most érkeztem el a "kétségbe-eséshez"!!!!
Egész nap bújom a különböző fórumokat, tapasztalatokat, hogy ki milyen véleménnyel van (orvosokkal kapcsolatban).
Kavarognak a fejemben az infók!!!!!! :( :( :( :( :(

Ma azt olvastam, hogy Dr. Hajdú Gábor jó és sok betege van , de van egy érdekes stílusa(pl. ordíbál stb)

Dr. Mecsér Béla jó, kedves stb.

Fábián is nagyon jó, de ő csak olyanokat szüleszt meg, aki hozzájárnak magánra.

Orsica te mondtad ill. írtad,hogy Csapó doki nagyon jó, és mások is írták, de ő is csak magánba rendel.

Stocki te írtad most, és róla most is hallok először >Habermajer László!!!!
NEM TUDOM,HOGY KIT VÁLASSZAK!!!!!
Nem rég beszéltem a párommal, hogy mindegy ha az ember magánrendelésre jár vagy sem, így is úgy adni kell pénzt neki.
Nekem olyan orvost kell találnom, aki felvesz táppénzre. Mert a debreceni orvosom fel akart már venni, de mikor közöltem a védőnőmmel,hogy a cég kiadta az összes szabimat és megkérdeztem,hogy akkor mi legyen a táppénzzel, azt válaszolta, hogy van két hetem és keressek egy dokit Bp-en aki majd felvesz....:(
Azt ajánlottátok, hogy jó ha átíratom az ideiglenes lakcímemet, de azt hol kell?1145 Budapest, Pétervárad u. 2. alatt?

Orsica:Igen két hónappal jársz előttem:) Akkor majd babázhatunk együtt:)

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Judit: próbálj meg nem pánikolni, egészen biztos, hogy találsz orvost. A felsorolt dokik mind szuperek.

Én majd a dokimtól kapok igazolást és azzal megyek a háziorvoshoz, ő vesz táppénzre. Szerintem a védőnőnek köze nincs hozzá, hogy kit melyik orvos vesz táppénzre.

Az okmányiroda a Pétervárad utcában van, ki kell tölteni egy igénylőlapot, amit a lakás tulajdonosának (ha albérlet) is alá kell írnia vagy vinni kell az adás-vételi szerződést, és még aznap kész lesz az új lakcímkártya.
Nem biztos, hogy ennek hiánya gond az sztk-ban, szerintem nézz el oda és meglátod probléma-e.
Ha egy doki magánrendelésére mész, az biztosan nem foglalkozik az egésszel.

Tudom, milyen nehéz helyzetben lehetsz. Nekem tavaly volt egy vetélésem, az addigi orvosom nem vállalta el a kis műtétet, én is kétségbe voltam esve, mindenképpen akartam egy jó orvost találni, aztán végül ajánlották a mostanit, aki bevált.

Kép
stocki
 
 


Judit: Szerintem is előbb érdeklődj az sztk-ban! Nekem Dunaújváros az állandó lakcímem, de sem az Örsön sem a kórházban nem szólt senki, hogy ez probléma!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Köszönöm a segítséged stocki, nagyon aranyos vagy!!!

Sziszó79:Neked is köszönöm az infót, a héten bemegyek az sztk-ba és megkérdezem, és ha gond lenne, akkor elmegyek az okmányirodába.

Holnap este megyek fel Bp-re, és szerdán azt terveztem,hogy felkeresem személyesen a védőnőmet és vele beszélek először is!!!

További szép napot mindenkinek!!!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok!!!

Megérkeztem végre valahára Budapestre!!!

Szerintem elkezdem intézni a dolgaimat:(

Legyetek jók!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Ha esküvő előtt állsz, vagy már túl vagy rajta, vagy gyermekedről szeretnél egy szép albumot, esetleg születésnapra, házassági évfordulóra egy szép ajándékot szeretnél ajánlom figyelmetekbe a fotókönyvet.
http://www.fotokonyvek.hu

Kép
timie
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan szeretnék nektek írni véleményt az Uzsoki Kórházról,és az ottani ellátásról..

19.-én Szültem,sajnos otthon,nem volt idő bemenni a kórházba..
Fábi volt a fogadott orvosom,de mikor bekerűltem,és meghalotta,hogy otthon lett a szülés,azonnal elfordult tőlem,nem foglalkozott velem..
Kívéve a Főorvost,Dr Sztakó(?)..
Sőőőőtt...az utolsó nap odajött hozzám az anyakönyv vezető,és szólt,hogy Fábim nem pecsételt,így nem tudja kiadni az igazolást,hogy 4 TR.-en részt vettem..
Utánna kellett caplatnom,mire meglett,mondanom sem kell,hogy meg sem kérdezte,hogy vagyok,rám sem hederített..
Az hogy milyen mikor Szül,azt nem tudom,de az biztos,hogy tudja,hogy miért ezt a szakmát választotta,lehet jól csinál amit,de nem azért,mert ezért az esküt lerakta.

Ellátás:
Konkrétan a délelötti vizit után senki nem nézett ránk..
Nem fertőtlenítettek le,és 3 napig orvos sem látta a sebet,varratot..
3.nap hazamehettem,és könyörögni kellett,hogy nézzen meg orvos..
ÉN KÉRTEM.
Mikor meglátta a doki...Hát akkor volt hoppá,mivel varratot is kellett szedni,habár az osztályról úgy engedtek haza,hogy mehetek is,nincs más dolgom..
Csak csesztetett a dolog,hogy mi lehet ott lent..

Azt,hogy a babákkal hogy viselkednek nem tudom,mert az enyémet sajnos elvitték máshova,ami nem is baj,mert amit láttam,az is épp elég volt..
Az egyik anyukának reggel hétkor hozták a babát,és nem akart enni,azért mert folyamatosan bukta fel a kislány a cukros vizet..
Reggel 7.-kor...

Hát kb ennyi,remélem másnak jobb tapasztalata lesz ezügyben,nem vagyok aktív tagja a fórumnak,így nem is leszek,csak remélem más nem kerűl ilyen helyzetbe..

Azonkívűl még elmondom,hogy koszos,és poros az egész szülészet,a régi épületben van,és 2 felé van osztva..A fizetős nőknek "nyalnak",aki meg nem fizet,azzal nem foglalkoznak..

Figyeljetek oda majd,és ne hagyjátok magatokat...

Sziasztok...
cycuka
 
 


Sziasztok!

Én csak azért írok, hogy biztos van akinek roszul ment a sora lásd Cycuka de ez nektek szülés előtt állokank arra volt jó hogy megrémüljetek. Én januárban szültem és emlékszem én is amikor egy vasárnapi ebédnél ottohn még szülés előtt ülök az asztalnál és mondom nagyon félek a szüléstől. Ezt kétszer mondtam és lehet hogy ez segített mert hangosan kimondtam. Korábban olvashatjátok a szülésemet. Igaz összetehetem a kezemet mert 1 óra alatt megvolt az egész vajúdással együtt a "fájdalmas" rész. A dokim "Mecsér" nekem nagyon rendes volt. Naponta benézett hozzám. A csecsemősők hát azok tényleg vegyesek.

Én pont a szülőszoba miatt választottam, mert sokan mondták a MÁV-ot, meg Kelenföldön a Szt Imrét de Zuglóból sürgős esetben csak repülővel érnék oda nappal villám időben a trafikban.

Jó lehet nem a legkorszerübb, de viszonylag tiszta.

Fel a fejjel mindenkinek.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Kemse:

Szia Emese!!!

Voltam ma is az sztk-ban, csak ismerkedés képpen!!!
Azt hiszem, hogy úgy döntöttem,hogy Mecsér főorvos úrhoz szeretnék kerülni. Megnéztem,hogy mikor rendel, de nem teljesen világos számomra minden.

Az még egyértelmű,hogy a földszinten be kell jelentkezni, és utána felmenni a másodikra. De ott beszéltem egy kismamával és ő azt mondta,hogy először a terhestanácsadásra kell menni, és utána majd tovább küldenek vagy újra be kell jelentkezni Mecsérhez???? Na ez már nem volt teljesen tiszta, hogy is van ez????

Tudnál segíteni?????

üdv:Judit

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Orsica:

Sokat sétálgattam az elmúlt napokban, és találtam a környéken két játszóteret is, és mindig azon gondolkozom,hogy ott lehettek -e???.):)
Na majd egyszer!!!

Üdv:Judit

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Szqiuditta,
ha terhes vagy, mindig a terhesgondozóba mész, sose a nőgyógyászatra. Mindig ide kérj időpontot, és ide jelentkezz be lent. Aztán menj fel, és várd meg,amíg hívnak (ha bejelentkeztél, azt látják fenn a gépen).Először oda mész be, és onnan küldenek tovább a Mecsérhez. Nekem ő volt a dokim, rendes, szakmailag jó, de arra ne számíts, hogy a lelkedet is ápolja. Kérdezd meg mielőbb,, hogy elvállal- e szülésre. Hogy mennyiért, azt akár meg se kérdezd, soha senkinek nem mond összeget, rád bízza, hogy mennyit adsz, nem pénzéhes. Szerintem egyébként mentálisan már kezd kivonulni a szakmából, ahogy kiveszem.
A fenti hozzászóláshoz annyit, hogy nem tudom, mivel lehet Fábi viselkedését magyarázni, így nem tűnik fairnek-én mindenesetre meg voltam az uzsokival elégedve, sőt a körülményekhez képest jól is éreztem magam :)
Heni
hermione71
 
 


halihó!

én is bejelentkezem... rég nem voltam, dehát mindig van valami esemény... bocsi mindenkitől, akinek nem válaszoltam :oops:

a terhesgondozóba telefonon kell előre időt kérni, különben elég csúnyán néznek rád :) ha kell, leírom a telszámot, asszem benne van a telcsimben :)

a fent hozzászólásról csak annyit, hogy szerintem nagy butaság az egész. nem jó semmire, csak hogy a még szülés előtt állókra ráhozza a frászt. persze, akivel megtörténik, nyilván ki van akadva... de lássuk be, ez kb 100-ból 1. és sem a doki, sem a kórház nem hibás miatta, bárhol máshol is biztosan lehet ilyen esettel találkozni, ha az ember lánya elkezd kutakodni.
én teljes mellszélességgel kiállok a kórház és a doki mellett is.
és gyorsan hozzátenném a következőt is: "A világ csak tükör, amely mindenkire saját arckifejezését vetíti vissza."

rólunk: volt pár nehéz napunk + éjszakánk, de most épp minden ok. már eszünk gyümipépet, és imádjuk! én főleg azt, hogy etetés után mehetek zuhanyozni, mert mindenhol tiszta almapüré vagyok! :) pár napja babám a saját szobájában alszik, méghozzá nagyon ügyesen! egyedül alszik el 9 körül, kel egyszer 2 körül, akkor van kajcsi is, aztán valamiért 4 körül nyügöske kicsit, de hamar visszaalszik magától, és utána csak 6-7 fele ébred! így azért el lehet viselni! :) na meg kihasználjuk a jó időt, egész nap kint vagyunk a kertben! én már csokibarna lettem! :)
múlt héten voltunk dokinál, 64 cm és 6240 gr!

na, mennem kell fürdetni!
pápá

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Eszter! Gratulálok Danihoz, hogy ilyen ügyes, én is ezt szeretném majd a másodikkal bevezetni, hogy egyedül tudjon majd elaludni, mert Kittit még mindig altatni kel.

Judit! Megnéztem itt nálunk kb. Gvadányi 120. a házszám, úgyhogy ti a patak másik oldalán, és jóval arrébb lehettek. Mennyire vagytok az peh épületétől? (az a nagy piros) DE nem vészes egyébként az sem, sokat sétáltam régen arra felé.
Üdv itt közöttünk!

Az Sztk-s rendszerben én nem tudok segíteni, mert nem sokat voltam ott.

Nekem semmi bajom nem volt az Uzsokival, a dokim is rendes volt, a szülésznő is, egy kicsit a csecsemősök be voltak havazva, de itthon mindenbe bele jöttem ( kénytelenek vagyunk)
remélem most sem lesz másképp, igaz a költözés miatt biztos másképp lesz egy kicsit, de csak pár nap. ( ha minden jól megy)

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sztocsi - az oké, hogy nem kell ráhozni a frászt arra, aki még nem szült, DE!!! Jobb felkészülni! Pl. amikor én szültem, mint első babás, nem ártott volna egy kis segítség, ráadásul koraszülött volt a babám pici súllyal... a 2. nap jött be egy csecsemős, hogy mutatta-e már valaki a köldökcsonk kezelését, a 3. nap egy másik, hogy mutatta-e már valaki a pelenkacserét :shock: NA KÖSZ!!! Ha nem lett volna 4 ágyas a szoba és nem 3 második babással fekszem együtt, akkor járhattam volna a nyakukra, hogy segítsenek!!! Szerintem a negatív dolgokat is le kell írni, hogy aki majd oda jut, azért legyen felkészülve akár a legrosszabbra is. A dokik szuperek, én szülésznőt nem fogadtam, de nagyon aranyosat fogtam ki (Gabi), viszont a kórház tisztasága... én 5 napig feküdtem abban az ágyban, amit első nap összevéreztem a gátseb miatt!!!!!!!!!! Senki ki nem cserélte!!!!!!!!!! A nővérkék morózusak voltak és ha valaki mert fájdalomcsillapítót kérni, már húzták a szájukat!!! A fürdő-vécé tisztaságáról már ne is beszéljünk, mi a kintit használtuk (sajna nem volt üres fizetős szoba akkor, pedig abba mentem volna) és a vértől kezdve a betétig, minden, de minden volt ott, csak tisztaság nem!!!
Szóval szerintem nyugodtan meg lehet írni azokat a dolgokat is, amik bántóak vagy zavaróak voltak, ha én tudom, hogy ilyen a helyzet, jobban felkészülök, a szoptatásban se segített senki, pedig nagyon kellett volna!!!!!!!!!!
Én azt tanácsolom (ha bárki elfogadja), hogy a szopiról olvassatok sokat, helyes mellrehelyezés, hogy kell, meddig, mennyit... mert csak rajtam múlott, hogy még mindig tudok szoptatni, az akaratomon és kitartásomon és hogy már a kórházban fejtem, mint egy őrült, de amúgy senki se segített!!!!!!!!!!!
Na ennyi lettem volna!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi

én egy szóval se mondtam, hogy csak és kizárólag pozitív dolgok történnek az uzsokiban. én is 5 napig voltam, egy nem fizetős szobában.
de ezekről mind-mind pontosan beszámoltunk, akik már szültünk. pozitívumról és negatívumról egyaránt. méghozzá szerintem elég részletesen. és nem tűntünk el két hozzászólás után, vállaltuk a véleményünket. szerintem.

egyszerűen csak túlzásnak tartom a hozzászólást. főleg a dokiról szóló, nem túl kedves, és nem is túl reális értékelést (ez alatt nem a személyes szimpátiámat értem, hanem ezt: "lehet jól csinál amit,de nem azért,mert ezért az esküt lerakta."), mivel én még sose találkoztam nála emberibb vagy elhivatottabb orvossal.

és nem mellesleg imádom borzolni a kedélyeket :D

ui: az ember szája azért van, hogy kérdezzen. bizony, ebben a világban már sokszor pofátlannak kell lenni.

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!
Hoztam képeket Leviről :D :
Kép Kép Kép

Eszter:
Érdekes, nekünk is most volt pár nyűgösebb napunk! Az alvás ua. mint nálatok! Levi 8 körül elalszik, 2 körül eszik, 5-6 körül kel.
Levi is kostolta a pépes kaját, az alma ízlett neki, a répa nagyon nem! Olyan grimaszokat vágott rá, hogy csak néztem :shock: !
Mi legközelebb 6-án megyünk dokihoz, már előre parázok az oltás miatt, az előzőt elég rosszul viselte :cry: !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok rég voltam ,de amit ezen az oldalon olvastam,hát eddig se volt szimpatikus az uzsoki,de ezek után valahogy inkább összeszedem magam anyagilag és megpróbálok fizetősbe menni.

Judit én úgy tudom nem jó főorvos betegének lenni.Nekem egy fiatal dokim van ,nagyon lelkiismeretes,bármikor hívtam mindig meghallgatott.Ő is az uzsokiban vezet szülést,újpesten az sztk-ba rendel,és a duna plázánál van a magánrendelője,dr.Halász Domonkosnak hívják,csak ajánlani tudom.Viszont ha nem ragaszkodsz az uzsokihoz,akkor inkább a régi máv-ot ajánlom,ott minden sokkal jobb,mint az uzsokiban.

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre én is, így most üdvözlök minden új kismamát!

Pár dolgot én is túlzásnak tartok amit itt olvastam a hozzászólásokban. Én nagyon féltem attól, hogy az uzsokiban kell szülnöm, mert az orvos akinél voltam, ott dolgozik, így sok választásom nem volt, miután eljöttem az előző dokimtól. Már a szülés előtt be kellett feküdnöm, így mindennel együtt 10 napot voltam a kórházban, így sok nővérrel, csecsemőssel találkoztam. Mielőtt bekerültem, nem hallottam sok jót, azonban igen kellemeset csalódtam. Sokáig fizetős szobában voltam, de van tapasztalatom a nem fizetősről is, és állíthatom, hogy nem csak akkor törődtek velem mikor fizettem. A nővérek kivétel nélkül nagyon kedvesek voltak. Őket kérni nem kellett semmire, jöttek, kérdeztek, segítettek. Fájdalomcsillapítót is adtak, nem kellett kérni. A csecsemősök elég elfoglaltak, és valóban több figyelemre lett volna szükség az ő részükről, de amikor kértem, akkor jöttek, és mutatták amit kellett. Minden nap végigjárták a szobákat, és megkérdezték, hogy segíthetnek-e. És azt vettem észre, hogy ha kedvesen kérsz vmit, vagy te kedves vagy velük, ők is azok!
A tisztaság pedig valóban hagy némi kívánnivalót maga után, de mivel nem ez volt az egyetlen kórház ahol megfordultam a terhesség alatt, mondhatom, hogy máshol sem jobb!

Aki pedig még az orvosválasztásnál van: nekem dr Filep Aladár volt az orvosom a terhességem 7. hónapjától, akkor váltottam.
Fantasztikus ember, nagyon lelkiismeretes, emberséges, kedves, igazán jó szakember. Ő úgy sem kért pénzt a szülésért, hogy nem hozzá jártam végig a terhesgondozásra. (és bejött hozzám a kórházba még a szabadnapján is!) Igaz neki csak magánrendelése van, de azt hiszem megéri hozzá fordulni.

És akkor a mi kis manónkról:
nagy szerencsénk van Szonjával, este fél 10-10 körül elalszik, és reggel 8 körül kel. Napközben viszont ébren van, ami nem baj, hiszen mi is akkor vagyunk fent. Már sok dolgot megfog, figyel mindenre, és sokat kommunikál.
1 hónapja meg kellett műteni a sérvvel, de minden rendben ment, és már a sebe sem látszik! Megkaptuk az első oltást, amit a műtét miatt egy kicsit halasztani kellett, de ezt is jól viselte, csak egy kicsit sírt, és csak a második szúrásnál.

Zsófi
czzsofia
 
 


Sziasztok!
Tudom rég jártam erre, de olvasni szoktam.
Egy picit nekem is tulzás amit a kórházról leirtak fentebb.
Én is 6 hete szültem az Uzsokiban, de mindennel meg voltam elégedve.
És ahogy Zsófi is irta minden kórházban van valami hiba. És mindenkinek más a tapasztalata.
Minden kórházról irnak jó és rossz véleményeket. És nem kell feltétlenül a rosszat figyelembe venni.
Szilvi! Nagyon édes Levi baba.
A Halász doktort én is tudom ajánlani. Már kétszer szültem nála.
Rakok fel Petiről én is egy képet. Ma vagyunk 6 hetesek.
Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Bocsi a bepofátlankodásért, Én 2008-ban szültem az Uzsokiban, Dr. Filep Aladárnál!

Nagyon-nagyon túlzás, amit fent említett a "kedves" hozzászóló!

Szerintem felkészült és munkájukat szerető emberekről dolgoznak a kórház szülészetén! Természetesen itt is vannak kivételek, de nehogy már egy-két ember miatt az egész szülészet dolgozóit így kelljen értékelni.

Egyébként létezik más kórház is, és ugye aki extrákat szeretne, annak ott a Telki Magánkórház.....(talán ott kellett volna szülnie).

Ugyan Én is fizetős szobában voltam, de nem nyalták ki a p....mat. Sőt, egy napot a nem fizetősben voltam és ott többször néztek Rám, mint a másik helyen.

Mivel Ő nem a fizetősben volt, így nem tudhatja, hogy milyen a fizetős!!!!

Én bátran merem ajánlani a kórházat Mindenkinek, a negatívumok ellenére is, hiszen olyan kórház nincs, ami mindenkinek megfelel, illetve nem is kórházat kell választani, hanem ORVOST, mert az a legfontosabb.

Dr. Fábián volt a szobatársam orvosa és bármikor bejött, Tőlem is megkérdezte, hogy hogyan érzem magam.....


ÉVI
evibabi
 
 


Szgiuditta, Orsica!

Én is közel lakom (igaz, a XVI. ker-i oldalon), és én is augusztusban fogok szülni, ha Dorka baba is úgy akarja. :)

Nekem Fábián a dokim, nagyon rendes, kedves, de Mecsérrel is rendszeresen találkozom, mert ő pecsételi a táppénzes papíromat, őt is tudnám ajánlani bárkinek (azt nem tudom, mennyire vállal szüléseket, elég leterheltnek tűnik).
Mindig a terhesgondozóba kell időpontot kérni, aztán amikor jössz az időpontra, előtte lent a betegirányítónál kell bejelentkezni. A terhesgondozósok is nagyon aranyosak, én szívesen megyek oda minden alkalommal. (Ja, bocs, lehet, hogy már ezt leírta valaki).

Judit,
Most látom, hogy lehet, hogy már túl vagy a beköltözésen/orvosválasztáson/mindenen? Én meg itt osztom a jótanácsokat... :oops: Csak annyit olvsatam egyszerre vissza, hogy elkeveredtem.

Bjuti, drukkolok, hogy sikerüljön a szoktatás! Majd számolj be róla!

Bgyöngyi, nagyon édes ez a Peti baba!

A kórházról írt rémhírek tőlem lehetnek igazak, én akivel eddig ott találkoztam, mind alapos és jó szakember volt, szóval lehet, hogy a negatív tapasztalatok csak azért voltak,mert épp extra "őrültekháza" volt vagy ilyesmi... :roll:

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyos és helyes fiú Peti baba és Levike!!

Meglepődtem a nagyon negatív hozzászóláson és sajnálom, hogy rossz élménye volt cycukának, de ez minden kórházban előfordulhat. Egy ismerősömtől pont ilyen beszámolót hallottam, de ő a SOTE I-en szerezte.
Múlt évben az Uzsokiban voltam vetélés miatt és a szülészetre kerültem helyhiány miatt, de csak jókat mondhatok az egészről. A nővérek kedvesek voltak, a dokim (Habermajer) mindig meglátogatott, megvizsgált, nem volt okom panaszra. Én is úgy gondolom, hogy az embernek használnia kell a száját, ha valamiben bizonytalan, és tuti nem fognak elutasítani.

Az előadáson azt mondták az átépítés alatt, ami kb. novemberig tart nem lesz fizetős szoba, de 3-4 ágyasnál nagyobb szobák sem.

Szgiuditta, kiváncsi vagyok mire jutottál, írd majd meg!

Kép
stocki
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!!

Sajnos nem voltam egész hétvégén gép közelben,mert haza kellett mennünk Debrecenbe,mert még csak most hoztuk fel a cuccaimat,meg a kocsimat(de biztos,hogy még itt nem merek vezetni:) )
Még nem tudtam semmit se intézni,de már elegem van... Most szerdán találkozom a védőnővel... ma be kellene mennem az sztk-ba bejelentkezni, meg akkor a terhestanácsadásra időpontot kérni!!!Pénteken voltam az sztk-ban,hogy bejelentkezzek, de a nő azt mondta lenn az infó pultnál,hogy ráér akkor is ,ha majd jövök.

Szorít a határidő is,mert a munkahelyemen jövőhét csütörtökig vagyok szabadságon és péntektől már táppénzre kell íratnom magam. Ugye a debreceni dokim már réges rég kiírt volna,de mikor mondtam,hogy kiadták az ez évi összes szabimat és még azt kell letöltenem először ,mondta,hogy majd keressek Bp-en dokit,aki majd kiír!!!(utáltam mindig is ezt a dokit,de ez volt a körzeti nőgyógyász)
Az itteni védőnőm meg már kikérte a debrecenitől a papírjaimat>sakk-matt!!!
Sokat fáj a derekam,meg állandóan bekeményedik a hasam, és most úgy érzem,hogy nincs orvosom és nincs kihez fordulnom, nagyon rosszul érzem magam emiatt.

Mikor elolvastam, az uzsoki kórház "szapulását", először megijedtem ,ugye mint új lakos, első babás, de utána azt mondtam,hogy nem érdekel, nem lehet minden hely hibátlan, a másik pedig ,hogy előtte olvastam nem egy jó véleményt a helyről.

Orsica: Nem vagyunk messze az apeh épülettől, amúgy a gvadányi és a remény utca sarkán lakunk. Majd jó lenne egyszer talizni, nekem nem jelent gondot a séta, legalább addig is mozgok:)

Stocsi: Meg tudnád adni a terhesgondozó telefonszámát?Azt megköszönném, vagy ha bemegyek személyesen, ott az infó pultnál is kérhetek időpontot?

Sanghai:Még sajnos nem vagyok túl az orvosválasztáson:(:(És én minden jó tanácsnak nagyon örülök.
Mecsér nem akadékoskodik a táppénzes papír miatt?Rendes???

Stocki:Még mindig nem jutottam semmire se....már megint ott vagyok,hogy kezd a pánik uralkodni rajtam....
Az ideiglenes lakcímkártyát nem tudom intézni,mert még nincs meg hozzá egy papír, ma kérdez rá a párom... Az sztk-ban annyiban voltak aranyosak,hogy bejelentkezhetem a debreceni címemmel és amikor meglesz akkor majd átírják. Tegnap beszéltem egy ismerősömmel,aki nagyon elszomorított,mert azt mondta,hogy addig nem fognak kiírni táppénzre itt,amíg nincs meg az ideiglenes. Mivel nincs jogosultságuk,hiszen közigazgatásilag Debrecenben vagyok.

Na jó most már befejezem,mert elég hosszú üzit írtam....

Legyetek jók, és vigyázzatok magatokra és kicsikre.
Puszi mindenkinek.

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Gyöngyi, Peti baba egy kis angyal,nagyon édi.egészséget és boldogságot kívánok nektek.

Judit,anyósomék azon a környéken laknak,mi is csak egy éve költöztünk el tőlük.Talán majd összefutunk.

sutimano76
 
 


Voltam ma az sztk-ban és kértem időpontot.
Május 8-án megyek 12-re és már be is írták,hogy táppénz felvétel.Nem is akadékoskodtak. Csak annyit mondtak,hogy addigra intézzem el az ideiglenes lakcímkártyát.
Egy kő leesett....

Sutimano76: Talán majd összefutunk, én nagyon örülnék neki :)

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Judit: remélem még aktuális: a terhesgondozó száma: 46-94-624. munkanapokon 13-14 és 18.30-19.30 között hívható. remélem nem változott, én ugybár nem voltam ott már jó 4 hónapja :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok a kismanókhoz!

Judit! Akkor egyszer összehozhatnánk egy találkozót, majd arra felé kinézek egy játszóteret, most úgy is sokat járunk!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsica:
Ha gondolod akkor megadom a telefonszámom vagy te a tiedet és akkor megbeszélhetünk valamit.De ne te sétálj annyit, odamegyek, ahova ti szoktatok járni.
Elküldöm privibe az számom.

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Szia Judit!

Megkaptam, köszi, a mai nap nem jó, mert megyek anyuékhoz, de szerda vagy csüt. jó lenne nekem, főleg, ha nem esik az eső. DE most már úgy látom, hogy csak szórványosan ígérik, és lehet, hogy az is csak egy kis zápor.
Szerdán hívlak.

Üdv Orsi

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Szia Orsi!

Semmi baj, a mai nap nekem sem lenne jó, mert van mit csinálnom itt a lakásban.
Majd várom a hívásod, nekem csak annyi programom lesz szerdán,hogy 11-re megyek a védőnőmhöz a Csertő parkba.

SZép napot nektek!!

Judit

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Judit,

küldtem privit.

Sang

Kép
Kép
sanghai
 
 


Szia Judit!

Ne haragudj, de egész nap nem tudtam belépni az oldalra, lehet, hogy csak én szívtam meg, de nem működött nálam a babanet, és persze nem írtam fel a számodat, de most elmentem, biztos ami biztos.

Szerintem most már csak jövő hét lesz belőle, mert holnap lánykám névnapja van, jönnek a nagyik köszönteni, du. meg siet haza apa. DE jövő hét már tuti jó, úgy is baba-mama talit szervezünk egy másik topikon, hátha tudsz te is csatlakozni.
MI egyébként a Vezér úti játszóra szoktunk sokat járni ( ez van a legközelebb) , de persze máshova is elmegyek, ha gyalog megközelíthető, mert nem vezetek, trolira meg már nem tudom felrakni a babakocsit. :(

Írd meg neked mi lenne jó, és összehozunk valamit!
És persze mások is cstlakozhatnak! :D

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Szia Orsi!

Tegnap nekem is szarakodott a babanet, nem igazán akart betölteni.
Tegnap meg én is nagyon elfoglalt voltam,hogy semmi baj.

A picurnak, sok boldog névnapot kívánok. Holnap én is megyek haza Debrecenbe.A jövőhét jó lesz nekem is.
Ha beleférek abba a baba-mama taliba , annak nagyon örülnék... legalább megismerkednék egy két emberrel:)
Én is felhoztam az autómat, de merek itt még vezetni, pedig azt hittem,hogy én milyen jó vezető vagyok :?
Én is szeretek sétálni...szóval szólj,hogy neked mikor lesz jó,és ahhoz alkalmazkodom.

Jó ünneplést mára és akkor majd csörögj és találkozhatunk.

Puszi:Judit

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sanghai:

Küldtem én is neked privit, még tegnap.

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok4
Én most irok elöször fórum hozzászólást,és csak azért teszem,mert meglepett hogy ennyire negatív véleménnyel van valaki az Uzsokiról.Persze biztos van olyan akinek nem tetszik,vagy éppen nem jön be az ellátás,de azt tudom hogy fájdalomcsillapítót mindíg este hozták,és mindenkit megkérdeztek hogy kér-e.Aki éppen szült annak pedig szó nélkül vitték ki.A csecsemősökről csak annyit,aki ott szült az tudja,kevesen vannak,de attól a legtöbb rendes,és ha szólsz segít.Én a két kicsit ott szültem a Dr. Tiba Jánosnál,2006-ban és 2009-ben.Úgy gondolom,főleg aki első gyereket várja,hogy kicsit magassak az elvárások,pedig sajnos aki nem magán kórházat választ,annak tudnia kell,hogy nincs kivételes bánásmód,és extra szolgáltatás.

Kép
nanni
 
 


Sziasztok,
az Uzsoki- vitához annyit tudok hozzátenni, hogy szerintem nem baj, sőt, jó, ha valaki megírja a negatív tapasztalatait is. Én azt gondolom, hogy nem lenne reális, ha egy kórházról mindenki csak jókat írna- ilyen kórház szerintem nincs. Reálisabb képet adhat egy olyan fórum a kórházkeresőknek, ahol megírják a negatívumokat is. Ide általában azok írnak, akik meg vannak elégedve az Uzsokival, vagy legalábbis szimpatikusnak találják- nyilván ezért választották a kórházuknak, így a pozitív vélemények aránya talán felülreprezentált. Ez szerintem nem mindig segíti a kórházválasztást.
Én a magam részéről, ahogy már írtam, ennek ellenére meg vagyok elégedve nagyon. Nekem nagyon szép napok voltak ott a szülés körül, és utólag egyre szebbnek és szebbnek látom azt az időt. Persze lehetett volna sokminden jobb, és szebb, de ahogy volt, az nekem gyönyörű volt úgy.
Egyébként az Örs vezér téri terhesgondozóról is hasonlókat mondhatok, itt is mindenki nagyon kedvesen bánt velem (egy kivétellel, de ő is tette a dolgát, ahogy kell). Szóval, én "állami" ellátásban részesültem a terhességben, de úgy érzem, jó kezekben voltam :)
Praktikus kérdés a gyakorló mamákhoz: Van valami ötletetek, hogyan lehetne azt a nyamvadt Vigantol cseppet hatékonyan beadni? amit próbáltam:
szájába cseppenteni (folyton mozog, nem találok bele)
kanálra (fele a kanálban marad, ahogy a szájába teszem
cumira cseppentve (lefolyik a cumiról)
Felteszek egy aranyos képet.
Sziasztok,
Heni
Kép fürdőző Flórián
hermione71
 
 


Sziasztok!

már nagyon régen írtam, de szoktam olvasgatni :-)
Heni: én a Vigantolt mindig egy kiskanál anyatejjel adom be, és úgy szokott sikerülni! A gyerekorvos szerint baromi rossz íze van, úgyhogy nálunk az a taktika, hogy szopi előtt jön a kiskanál tejjel a vigantol, és utána rögtön a finom tejecske :-) Vicces, a használati utasításban az van, hogy egy éves koráig kell neki adni, ez engem eléggé megrettentett, megkérdeztem a dokinkat, aki azt mondta, hogy neeeem, két éves koráig!! :shock: :shock: :shock: De azt is mondta, hgoy hozzá lehet szokni :-)

A kórház témához: én április elején szültem, és igaz, hogy nem egy wellness szálloda, de velünk korrektek voltak (sajnos épp teltház volt, így nem tudtam fizetősbe menni, később pedig már inkább maradtam az eredeti helyemen). A csecsemősök között volt, aki kevésbé kedves, ez igaz, de ha kérdeztünk, mindig segítettek! Akkor épp nagyon sok gyerek volt, úgyhogy pl a pelenkázás megmutatására kétszer is meg kellett őket kérni, de a végén persze megmutatták :-) Én a magam részéről hiszek abban, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten! Másrészt viszont én sokkal inkább foglalkoztam a kis csöppséggemmel, minthogy azt nézzem, mi nem tökéletes (hát pedig sokminden nem az ;-) ) Én úgy gondolom, hogy kevés napot kell ott tölteni, és ez is csak egy kórház, ahol nem szerelemből van az ember!
Nekem is Habermajer volt a dokim, és maximálisan meg voltam vele elégedve! Most úgy gondolom, hogy a következő gyerekemet is az Uzsokiban, és Habermajernél szeretném szülni!

Szóval kedves leendő kismamák: nem kell aggódni, az Uzsi sem rosszabb a többi kórháznál, és az emberek igenis értik a dolgukat, és TESSÉK KÉRDEZNI!! Mert hát néma gyereknek... :lol: :wink:

További jó babavárást és babázást mindenkinek!

Edina
r.edi
 
 


Heni, hát ez a kép megríkatott, annyira édes!!! (Biztos a hormonok segítettek hozzá, de télleg könnybe lábadt a szemem). Ez az arc! :D

Tényleg, hogy vált be ez a babakád? Néztem én is a múltkor, de olyan furán néz ki.

Szerintem is jó, ha hallunk negatívumokat, így legalább fel lehet készülni lelkileg.

Szép napot nektek!

Sanghai

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok,
Edina, köszi, holnap kipróbálom :)
a vödör szerintem nagyon jó, Flórián is nagyon szereti :)
Főlet a császáros mamáknak: itt van valami, én nagyon- nagyon sajnálom, hogy nekünk ez kimaradt:
http://www.youtube.com/watch?v=beF7ayuKx1w
jó éjt,
Heni
hermione71
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden anyukának!


Én jelenleg 23 hetes terhes vagyok, Rákospalotán lakom, így területileg az Uzsokihoz tartozom.

A helyzetem a következő:
Járok egy dokihoz, aki korábban a Máv kórházban rendelt. Véletlenül kerültem hozzá, amikor már untam, hogy az ottani főorvos folyton letolt, hogy ilyen gyulladtan nem tudja levenni a méhszájsebemet, egy hónap múlva jöjjek ismét, de a gyulladást nem tudta elmulasztani.
Találomra mentem ehhez a dokihoz, aki a következő héten a Rókusban egynapos sebészeten megoperált (kb. 1,5 éve, a szövettan eredménye CIN I lett).
Azóta is hozzá járok, de mivel a Mávban már nem rendel, így maradt a magán (11000 Ft egy alkalom!).

A dilemmám a következő:
A Rókusban nincs szülészet, és amikor rákérdeztem, hogy hol vezet le szülést a dél-pesti kórházat mondta, ami egy kicsit messze van. Azért elmentünk, megnéztük. Szerintem elég jó helynek néz ki, két egyágyas, nagy szülőszoba, bordásfallal, az egyikben kád … minden tisztának, rendesnek tünt. Látogatók a folyosóra sem mehetnek, babát csak ablakon keresztül lehet (apának is) látni szülés után. Problémamentes szülésnél csak a szülésznő van bent, erre megkapták az engedélyt. Orvost csak akkor látsz, ha szükség van rá (vagy ha fogadsz).
Viszont az egyik szülésznő, az orvos neve hallatán (először nem is nagyon tudta ki az!) azt mondta, hogy orvosról rosszat nem mondhatnak… Ezt én negatív véleménynek vettem.

Úgyhogy – annak ellenére, hogy a kórház maga elég szimpatikus – úgy döntöttünk, nem fogadok orvost.
A terhesgondozást végigcsinálom ennél a dokinál, de szülni az Uzsokiban fogok ügyeletes orvosnál.

Végigolvastam a beszámolókat, véleményeket; tényleg csupa jókat írtok az itteni orvosokról.
DE… Tudtok olyan tapasztalatról, hogy mire számíthatok, ha ÜGYELETESNÉL szülök az Uzsokiban (ti mindannyian fogadott orvossal mentetek, ha jól tudom)?
A korábban említett orvosok közül kik azok, akik ügyelni is szoktak?
Van olyan doki, aki ügyelni szokott, és inkább elkerülnétek?

Minden hozzászólást, tanácsot szívesen veszek.
Előre is köszönöm.

(Legközelebb csak hétfőn leszek gépközelben, válaszolni csak akkor tudok.)

Szandi
szandi78
 
 


Sziasztok!


Eladó az alábbi hinta, ára 16 e forint. Az én babám imádta, most már nagyon aktív és nem marad meg benne, nagyon jó vétel, újonnan is 20-22 e forint és teljesen olyan, mintha nem is használtuk volna, egy karcolás sincs rajta, elemmel adom.
Priviben érdeklődhet, akit érdekel!

Jellemzői:
* 9kg-ig használható

* 3 pontos biztonsági öv
* huzata levehető,könnyen mosható
* könnyen összecsukható,utazáshoz ideális
* 6 beállítható dallam
* állítható hangerő
* kellemes fényjáték
* a baba is aktivizálni tudja a dallam funkciót az oldal játékokkal
* 8 sebességes hinta funkció
* oldalán akvárium játék
* erős műanyag hordozófül
* könnyen kezelhető gombok
* zene-fény-mozgás--állítható összfunkció
* 0 hónapos kortól
* 4 db bébielemmel működik(nem tartozék)
* közkedvelt Baby Gear termék

Kép

További jó babázást/babavárást!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy írtál Szandi78! Én is éppen ezen dilemmázok.
A XV. sztk-ba járok terhesgondozásra, 16. hetes vagyok, és az uzsokiban fogok szülni, de nem biztos, hogy akarok orvost fogadni. K
orábban egyébként jártam a Habermajerhez, de nekem nagyon messze van a magánrendelője, meg egy kicsit túlzásnak is éreztem, hogy abban a lepukkant rendelőben ennyit fizessek.
Szóval, ha valakinek van élménye, hogy milyen ügyeletes orvosnál szülni az uzsokiban, az írjon.
Még a védőnőmmel is konzultálok. Illetve még azon gondolkodom, hogy inkább szülésznőt fogadnék. Mit gondoltok erről?

Mindenkinek jó babázást és gömbölyödést.
Marica
maricka
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz!

A Minimanó bababoltban jövő héten lesz babakelengye bemutató. Volt már valaki ilyenen? Gondolkozom, hogy elmegyek, mert mint első babás sokszor csak állok tanácstalanul az üzletekben a sokféle termékek között,s nem hiszem, hogy mindenre szükségünk lesz amit árulnak. Valakit érdekel még a dolog? A honlapjukon lehet jelentkezni.

Anikó
m.anikó
 
 


Helló!
Újra itt. Kitöltöttem a jelentkezési lapot a Minimanó honlapon, de semmi válasz nem érkezett még, így nem tudom most mi van,mehetek vagy sem. Ha valaki még jelentkezik,légyszi szóljatok már, nektek küldtek-e választ.
További jó babavárást, babázást.

Anikó
m.anikó
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, milyen ügyeletesnél szülni, de mivel az orvosok nagyrészéről jókat hallani, nem hiszem, hogy gond lenne.

Marica: a szülésfelkészítő előadáson valaki éppen kérdezte a szülésznőt, hogy válaszhat e szülésznőt, ha nincs választott orvosa, és azt mondta, hogy nem.
Egyébként az én dokim nem javasolja a szülésznő választást, mondván ebben a kórházban ellentétben a többivel nem szokás.

Judit, Szgiuditta: mi történt Veled? Siikerült Mecsérrel beszélned és elvállalt?

Szép estét mindenkinek!

Kép
stocki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?