Új privát üzeneted érkezett!

Ja, a kicsit talán még nem is láttátok
Kép
Vendég
 


Üdv.

Hát nem tudom, hogy csináltátok, hogy három tökegyforma lánykátok lett. :)
Haragosi...jó név!

Enikő, ha lesz egy kis időm, megkuksizom a fotókat.

Zituska, nagyon édes Noémi, ahogy tolja a babakocsit, Peti mondta is, hogy baba tolja babát. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Haragosi: Sztem is teljesen mindegy melyik gyerekről teszel fel képet, hisz tök egyformák :D :D éééééés az hagyján, hogy egyformák, meseszépek is hozzá :wink:
Nekem már van 4, most te jössz :lol: 8)

Ilcsi: Mindenkinek ez a véleménye rólunk :wink: azé jól esik ám, és az eddigi életemhez ez a mostani ég és föld :shock: .... jóóóóóó irányba :wink:
Gojszlik pedig jöjjenek le és maradjanak a helyükön!
Mi se játszóztunk a Corába vettem élő halat,azt puceváltam fel, meg csináltam hallevet (alaplevet) vasárnap vendégek jönnek ebédre (Dani nővéréék :D ), addig lefagyasztom és majd akkor belefőzöm a húst! :wink: Egy gonddal kevesebb :)
Hja szuperjó 2 részes pizsik voltak (Cactus Clone) 200ft-ért, vettem, is 2-2 párat a lányaimnak. Meg barbie-s kalapok, pókemberes baseballsapik, bugyikák, zoknik 3 darabos csomiban 200-ért, meg pólók 150-ért, oldalzsebes military-s vagány nadrág Marci méretében is 200 ftért :D ....stb


Eldugultam jönnek a törpök éhesek a hasak... :lol: megyek adok nekik vacsit :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Szilcsi! Nálatok a hasmenés amugy teljesen elmult? Én már nagyon kivagyok, minden büdös, akármerre járok, nem gyözök eleget szellöztetni. A ruhákbol sem tudom rendesen kimosni, máskor nem volt gond, most meg semmi nem viszi ki. Már ott tartok, nagyon remélem allergiás, mert ha ez is neg. lesz akkor nem tudom mit csinálok, 6 hete csak kinlodunk. AMugy meg csupa ekcéma lett, régen volt már ennyire rossz a böre, szoval tényleg legyen már végre akkor valami allergia nyoma!! AZt legalább lehet kezelni, tenni ellene diétával.
Herékkel remélem rendben lesz mire megnézi megint dokinéni,

Enikö! Hü köszi, valahogy akkor ki kellene szaladnom a Corába mégis holnap:)

H! Én is pont azt néztem hogy jesszum ez most a törpicsek v. a nagyobbik valamelyikröl egy régebbi kép. Azután már olvastam is hozzá a szöveget :lol:

Zituska! Nagyon édes a babakocsival Noémi, nálunk Norbinak van (2 is :lol: ) egy csomo játékot ami csak itt állt már kiselejteztem, de a babakocsi nagy kincs :)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő!
Ez nem semmi..200Ft-ért???Hihetetlen..
De nem kellett volna ezt beletenniük a katalógusba...?

Szabadidőruha kellene a lánynak,meg trikók legfőképp...Nem láttad ezek közt van akciós?Potyára nem akarok kimenni.
Köszi.:)
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zituska!Toncsi!Zita!
Kajakérdés nekünk is aktuális.Jó hogy szóba került.. :wink:
Mostanában azon agyalok,hogy kaphat-e Kevin a Sinlacba karob port(ami a szentjánoskenyérfa terméséből van egyébként...)
Hátha így megenné...logikus lenne,nem?

Haragosi!
Örülök,hogy jöttél!!!:)
Mért mondod,hogy ez a leckéd...,sztem te olyan toleráns vagy.... :lol: :wink:
Enéh szép,mint egy porcelánbaba!!!!

Zituska!
Noémi:)A jövendőbeli anyuka.:)
Nem lehet elég korán kezdeni a gyakorlást.. :wink:
Nagyon kis csini,divatos!
Isten éltesse!

És mindenkit akit nem köszöntöttem,még!!!:)

Szilcsi!
Nem irigyellek. :oops:
Biztos akkor Lali sem vmi hű de kipihent..gondolom innen a hiszti..
Én már ott tartok,hogy átmentem másik szobába,hogy tudjak aludni...,mert ha nem alszom akkor mindennek vége.Eddig bírtam.
Így lehet,hogy picit nyöszörög,de nem hallom.Mert sajna én egy nyikkanásra felébredek,és ösztönösen kapom ki az ágyból,nem tudom megállni.Meg sokszor szerintem pont én mocorgom fel a kicsit,sokat forgolódok..
Volt,hogy visszamentem 1-2 éjjre,de akkor kezdődött minden előről...
Hát ez van.. :oops:

Karmen!
Hú,ez rosszul hangzik..Norbi,hogy viseli?
Evett mostanában vmi új ételt?
Mi okozhatja?Kívánom hogy hamar derüljön ki!!!

Kérdés.Ti tapasztaltatok olyat hogy egy gyerek multivitamin szürke pöttyös lett??Nem régi,lezárva tartottam...akkor mi lehet?
Dobjam ki?

Üdv.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zituska!
Spenótot miért csak egyszer egy héten lehet?Kiskönyvben is így van,de miért? :shock:

Enikő!
További nagyon sok boldogságot és megbecsülést kívánok!!!!
(Néha egyes férfiak nem tudják milyen kincsük van...és nem tudják az asszonyt megbecsülni..:(Csak elvárás van sok...)Tisztelet a kivételnek,ahogy az alábbi példa mutatja!!!:):)
Szépek vagytok így együtt!!

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


SZIASZTOK!!

Köszönjük a dicsiket, rohan az idő..... Időnként visszaolvasom a 7 hónappal ezelőtti oldalakat és nagyon jó érzés tölt el. Kicsit olyan a babanet, mint egy napló....

Haragosi!
Nekem is hiányoztál. Én pont az általad irtak miatt nem adtam-adom oviba Ábelt. amilyen "mázlisták" vagyunk, apa is én is lebetegednénk és akkor nem tudom ki látna el minket családilag.

Enéh nagyon hasonlít a tesóira, de mindhárom lányodban látok valami egyedit. :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Edit! Norbi jol viseli ezeket is, szerencsére. Csak nekem van elegem már ebböl. Én nem merném igy odaadni a vitamint:( Spenotról olvastam egyszer valamit, hülyeséget nem akarok irni, megvan az oka, na. Talán a máj miatt lehetett, mert valami van a spenotban amiért babáknak több nem lehet, de látod az okot nem jegyeztem meg, csak azt, hogy hü akkor ezt én is betartom.
Ja lemaradt. Nem ettünk uj ételt, hiszen a hasmenés óta, már 6 hete nem kap uj ételt, söt több hete ugy diétázik! De sajnálom már mert nem kivánja ezt a sok kekszet, almát, banánt stb. hasfogot.

Zsuzsi! Nálatok is nagyon hasonlit a 2 srác egymásra! Ábel milyen magas már? 3 évesen sem fogja elkezdeni az ovit?

Én most gondban vagyok a bölcsi miatt, ha allergia lesz akkor lehet nem Mórára kellene vinni, Orsival azért lehet a diétát csinálni mert a dada és az ovonéni nagyon partner ebben hogy amit viszek csak azt eheti, ha más visz a gyerekeknek nassolnivalot nagyon alaposan megnézik, de inkább azt adják amit én viszek és eltesznek neki ilyen alkalmakra stb. De Orsi is tudja mit ehet, mit nem, figyelmezteti öket. Norbi meg ugye ezt fogadná el amit kap, szoval nagyon hajlok egy szegedi bölcsi felé. Persze sok helyre nem vennék már ilyen hirtelen fel:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsuzsu!
Ábel. :lol: :lol: :lol:
Csúcs.
Hát igen,nincs is jobb WC-zés(ill. bilizés) közben újságot "olvasni"!!!! :lol: :lol:
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!
Nem semmi,hogy ennyire nem megoldott a diétás étkezés Szeged környékén.
Pedig Mórahalom már város,nem?A diétás étkeztetés meg sokaknak még jó üzlet is lenne.Nem értem miért nem csapnak le az ilyen lehetőségekre??
Norbikát sajnálom.:(Mikor lesz eredmény?
és mikor fekszetek be?Szurkolok nektek!

Vitamint nem adom Hannának...,csak költői kérdés volt,hogy dobjam-e ki,mert ez már a második doboz ami így tönkremegy.Igaz nem folyamatosan szedtük.
Remélem ezt nem próbálják átcimkézni,v. átdátumozni.
Máskor hónapok múltán sem volt semmi baja a vitaminnak,úgy emlékszem..Ezt az ÚJ patikában vettem..csak az olcsóság ne menjen a minőség rovására..
Vagy vhogy belemegy mégis a pára a dobozba??? :shock: :roll:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hahó!

Edit, én nem adnám a vitamint, ha gyanús kinézete van, fene se tudja, mi lehet rajta az a trutyi. :shock:

Karmen, hasmenés nálunk azóta nincs hál istennek. Amikor másodjára kikerült a fertőzőről, itthon újra kezdődött a hasmenés, síkideg voltam, tenyésztés negatív, akkaor kaptuk mi a birsalma levelet, két nap alatt a belőle főzött tea elállította. Lehet, nem is ennek köszönhető, mert dokinénink szerint stressz is lehetett benne, hogy félt, újra visszavisszük a kórházba, és ahogy szépen megnyugodott napról napra, úgy abbamaradt a hasmenés is.
Ha allergia, akkor arra nem használna a birsalma sem úgysem.
Mikor lesz eredmény???
Vanish szappant próbáltad a foltokra? Nekem az eddig mindent kihozott, még a beletört füvet is a nadrágjából. Mielőtt mosógépbe tenném a ruhát, átszappanozom Vanishhel, jól átdörzsölöm, mehet a gépbe.

Zsuzsu, akartam írni, Konsti szép, jó húsban van. :D Hja rohan az idő, de csak a gyerekek öregszenek, mi nem, tudod! :wink:
Ábel édes, nem unatkozik a bilin sem.
3 éves kortól nem óvodakötelesek a gyerekek? :shock: Akkor sem adod be?

Edit, ti egy szobában alszotok? Nem lehet, amiatt is kel sokszor éjjel Kevin, mert zavarja, hogy együtt vagytok?
Most éjjel nálunk nem volt semmi gond, Lali aludt reggelig. Azt hiszem, őt a frontok zavarják meg nagyon, na meg a fogzás, de már csak 4 és vége ennek is. :roll:

Haragosi, legkisebbed tiszta klón. :lol: És gyönyörűűűűűűűűű! :lol:

Kajálás: Lali reggelire tejpépet kap, a reggeli szopit igyekszem elhagyni most már. Most vettem neki gyümölcsös müzlit, kíváncsi vagyok, megeszi-e majd, tápszerrel akarom megcsinálni. Mivel a tápszert nem fogadja el, csak kajába keverve. Tízóraizni nem szokott, ebédre azt kapja, amit főzök, legfeljebb lájtosabb, kevésbé fűszeres formában vagy bébiételt, vannak junior menük, azokat imádja. Már nem főzök neki külön. Uzsira gyümölcs vagy krémtúró, vacsira katonák vagy főzelék (kenyérke, kifli sajttal, túróval, paradicsommal, felvágottal, kenőmájassal stb.) Utána szopi megint. Inni főleg vizet iszik, és gyümölcslevet.

Kép
szilcsi
 
 


Köszönjük a dicséreteket, tényleg kiköpött Réka a gyerek. H-val nem látok annyi hasonlóságot.

Enikő!

Én most szusszannék egyet... Nem pörgök úgy mint te. Az alaptemperamentumom egy csigáé :)

Spenót
Valami oxálsav-at tartamaz, ami megterheli a vesét, és vesekövet okozhat. Ezért szabad csak 1x 1 héten.

Zsuzsu!

Édes Ábel a bilin :lol:
Nálunk se megy Hajna még oviba.

Edit!
Ismerős ez a "ha nem alszom, mindennek vége" érzés. Addig nem merem hagyni, amíg nappal nem eszik normális mennyiséget. De utána én is valami ilyesmit tervezek, mert mindenki issza a levét, ha kómásan ténfergek egész nap. H.-val 1 éves korára készültem ki úgy, hogy porba hulltak az elveim az óránkénti keléstől, és nem keltem fel hozzá. Kitartást!
Vendég
 


Edit! Itt alig van allergiás gyerek. Föleg azok is tejallergiások, azt megoldották (bár hivatalos engedéy mondták erre sincs). De nekünk ugye több allergia is van, igy Orsinak én készitem és küldöm a kaját. Norbinak nem akarom mert kicsi, ö nem tud még szolni ha véletlenül mégis olyat kapna amit nem ehet, Orsival mindig átbeszéljük másnap mi lesz a kaja, abbol mit ehet meg és mit nem. Hétfön fekszik be a korházba, elvileg kedden már elengedik. (én alkudoztam, mondták majd megbeszéljük éjszakára ne maradjon bent).
Melyik vitaminnal jártál igy? Mert sem sürün esszük ezeket, de sosem jártam igy még.

Edit Vanish, háziszappan máskor jok ezek. Ez a hasmenéses kaka, föleg répalé igy sokkal sárgásabb, ez nem jön ki rendesen. A normális kakát még dörzsölnöm sem kellett sosem, csak kiöblitettem és ment a gépbe.

Foltok. Nagyon mérges vagyok, mert Orsi uj pulcsija festékes lett az oviban szerdán, anyák napjára készitettek valamit (ami meglepi igy nem tudom mi lesz az). Na mármost eddig mindig kijött a festék mindenböl, sosem kellett áztatni, dörzsölni, na az uj pulcsibol nem jön ki, sehogy. Még a higitot nem probáltam, mert féltem hogy a pulcsi szinét is kiviszi, de aztán rájöttem ennek már ugyis mindegy, nagyon szép csajos volt, de a sok festéktöl már ugyis tönkrement, igy ha foltos lesz a higitotol az sem ront rajta:( Oviban azt mondták tempera volt, ahogy mindig. Hát szerintem akkor másfajta, lehet olcsobb (akcios) de hitványabb.

Voltam ma a Corában. Már semmit nem kaptam. Ja Orsinak gondoltam nézek megint sapit amit oviban elloptak és multkor itt volt akcios, a Bla-bla akkor 1500ft volt, most közel 3e ft!!:( Marad a régi, örökölt sapi, ami nem csinos, de legalább nem lopja el senki. Vagy ha igen azért nem kár. :x

nekünk is tejpép volt Norbi reggelije a hasmenéses diéta elött. Szerette, én meg hogy vitaminos, egészséges örültem hogy ette.

Igen, tényleg ezt olvastam én is a spenótról ezért kapott csak heti 1x max.! Nem a máj, a vese és ezért hogy ezt tartalmazza! Köszi H!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szilcsi, nem óvodakötelesek a gyerekek hároméves kortól! A kötelező óvodai beíratás csak azokra vonatkozik, akiknek a gyeremeke a beíratás évében (azt hiszem így van) betölti az ötödik életévét.
Tehát a hároméveseknél ez csak egy lehetőség, mert ugye van, aki otthon tud maradni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi! Jol irtad, én is igy tudom az ovoda kötelezettséget.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

toncsi: amit nektek akartam írni, azt elmondtam. A tojást szerintem még hanyagold. Annyi minden új jöhet most, nem kell mindent egyszerre…

haragosi: Igen, nem! :lol: (Azaz: igen, nem hülye. Illetve nem feltétlenül hülye. :lol: ) Tényleg hiányoztatok. Nekem is ez jutott eszembe a napokban, hogy ha ugyanilyen kis korkülönbséggel szeretnétek az utolsó kiscsajt, akkor lassan terhes leszel… :wink: Az utolsó két mondatodat mélységesen és szomorkásan átérzem. :cry: :(

szilcsi: hát igen, január vége óta nem telt el egy hétnél több takonymentesen, az biztos. :cry: Eddig az allergia eszembe se jutott, de ma pont úgy folyt Marcsi orra (vízszerűen, folyamatosan, orrviszketéssel, gyakori tüsszögéssel), remélem, inkább baci/vírus! Nem tenyésztünk, minek… Óvodakötelesség nincs, csak az iskola előtt egy évben, ha jól tudom.

Nem tud valaki jó gyerekprogramot vasárnap délelőttre?

Zápor tói játszótér: annyit emlegettétek, hogy két hete elmentünk arra kocsival, és találtunk egyet, de szerintem ez nem lehet az, amiról itt szó volt. Sok játék volt, újak, de sehol homok vagy kavics, amiben Lali turkálni szokott… :lol: A Zöldfa u.-ban volt tulajképp, a Csillag téri Spar mögötti szalagtizes mögött. Van másik is ott???

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Karmen,
olyan fura nekem ez a mórahalmi ovi-bölcsi rendszer...

nálunk Bobinak diétás kajája van, minden gond nélkül (tej, tojás, szárnyas, szója kezdetben, most már csak tojás)

és az oviban is rákérdeztem, és azt mondták, hogy ilyen nincs (régen volt), hogyha anyuka otthon van, a gyereket délben el kell hozni (azt hiszem te írtad), meg hogy nem vihető akkor, amikor összevont csoport van
sztem ez az óvónők "lustasága" csupán, próbálják egyszerűbbé tenni a saját életüket ...

foltok: nekem nagyon bevált a DM-ben kapható dr. Beckhamm folttisztító (minden féle foltra külön külön kapható)
Vendég
 


Sziasztok!

Haragosi: Nekem is hiányoztatok :) Nagyon édes a legkisebbik lánykátok is! Rékát Isten éltesse!
Gréti hallása miatt én is aggódom, szerintem az ő fülére is ráment már ez a sok takony. Mocskos ovis vírusok. Marhára elegem van belőlük!!! Most is taknyol mindkét csemeténk :( Nekem meg már az agyamra megy az állandó csöppentés, orrszívás, stb.
Most épp nagyon várom a nyarat, hátha lesz takonymentes 2 hónapunk!

Nóra: Na, akkor Marcsi is benyalta :( Nálunk orrfolyás, köhögés.
Csak sajnálom, hogy hogy lesz így anyák napi ünnepségre felkészülés :(

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Dancsi! Megint kevered amit irtam. Nem kell elvnni a gyereket délben, ez csak a főállásu anyákra volt igaz, de azóta azt halllottam hogy talán már nekik sem kell. Nálunk csak finoman kérték, mondták nem kötelezö, de aki esetleg gondolja a gyereknek is jobb otthon nyugalomban aludni mint itt a nagy tömegben az vigye haza. Ezt eddig csak 2x mondták el. Én azt irtam, hogy ha ügyeleti idöszak van (amikor összevont csoportok vannak, az van nyáron is ált.) akkor megtehetik hogy aki otthon van másik gyerekkel az nem viheti a tesoját oviba. Vagyis jogszerü, ha csak az jár ügyeleti idöben aki tud vinni érvényes munk. igazolást, ennek országos szinten is utánajártam, ez jogszerü döntés az ovi részéröl. DE. Nevelési idöszakban nem lehet kitételt tenni hogy valaki nem lehet egész napos. Én mindig is ezt irtam, de folyton valaki félreértett :lol: Az ügyeleti idöszakra vonatkozóan hogy ez szabályos, mondom országos szintig elmentem (valahol meg is van a hivatalos válasz!), de több (szegedit is) vezetö ovonöt is akit ismerek megkérdeztem, ök is igy tudják.
Diéta. Az ovi, bölcsi, az élelmezés vezetö is azt mondta, hogy diétás étkeztetéshez is kell engedélye legyen egy intézménynek. Nálunk nincs, és nem fognak kérni, igazábol igény sincs rá, alig van pár gyerek akit érint. Szeged más, nagyváros ott erre sokkal nagyobb a szükség/igény, igy ha én nem tudom vállalni hogy Orsinak ide vigyem mindig a kaját, figyeljem mit kaphat és mit nem, akkor szerintük vigyem el Szegedre. De már itt nagyon megszokott, igy marad, vállaltam a macerát ami ezzel jár.

Norbi is 2 hete már nagyon taknyos. Ennyire még télen sem volt az. De hallása szerencsére rendben, most nézettem ugye.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Csak gyors dobok néhány képet, most van pici időm!
Pécsett a TV toronyban:
Kép Kép

Játszótéren:
Kép Kép

A gyerekek :)
Kép Kép
Kép

Az összes gyerkőc a Millenárison:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


na, én meg totál levagyok maradva.

Karmen!
soha nem értettem miért csomagolsz Orsinak kaját, már kedzem érteni, hát nem tudom, de nem hiszem h. valami nagyon bonyolult dolog lenne engedélyt kérniük, elszomorító h. így állnak hozzá. Símán lehetne akár minden 2.gyerek is allergiás, bár lehet h. az összeset eltávolították már finoman.

Norbi nem az alsóvárosi bölcsibe megy majd? én még ott tartok h. odamegy.
Vendég
 


Csajok!
Megvettük végül a Peugeotot, és szeretnék valamit kérdezni! :wink:
A hátsóüléseken van Isofix, és azt szeretném megtudni, hogy abba mindegyik gyerekülést lehet rögziteni, vagy csak azt ami direkt isofix kialakitásu? :?: Mert én a mi űléseinken nem látom, hogy hogyan lehetne.?? :shock:
Köszi.
Jó éjt!

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm Mindenkinek a gyermekeimet illető dícsérő sorokat!!! Ábel fürdés előtt elvonult wcre és így találtam...kéznél volt a masina így megörökítettem.... :lol: :lol: :lol:

Kármen!
104 cm Ábelem.

Nem irattam be oviba mert:
-áruljuk a házunkat és lehet, h elköltözünk innen.
-nagyon tartok tőle, h minden betegséget hazahoz
-járunk csoportos és egyéni fejlesztésre, h a beszéde beinduljon, így most erre koncentrálunk. (az ODU ban nem javasolták, de nem is tiltották az ovit, mi döntöttünk)
-én is hallottam olyat, h ha anyuka otthon van akkor nem szívesen látják csak 11 óráig az oviban a gyermeket (ezt hallottam, személyesen nem beszéltem az óvodavezetővel)
-30-35 fős csoportba nem akarom beadni, ahol egy óvónő és egy dajka van...

Jól értem, sapkát keresel Orsinak????
Nemrég ide tett fel egy emil címet A.T.Zita. Mi itt a szomszédasszonyokkal rendeltünk,sapká, kalapot és egyéb ruhaneműt a gyerekeknek. Nagyon szépek, pénteken kaptuk meg. 200ft a sapka. A hölgy küldött fazonmintákat (elég halovány kép, de látszik) és anyagmintákat is így válogattuk össze mit szeretnénk. Már most szóltak a lányok, h szeretnének még rendelni. Ha gondolod szállj be hozzánk....
(pld. én rendeltem a fiaimnak egyforma sapit+poló, rövidnadrág együttest, 750ft volt /együttes). 100% pamutból.

Szilcsi!
A képeken tényleg az látszik, h jó húsis Konstika, pedig éppen 7kg így 7 hónaposan (3770g született) Az előző hónapban 200g t hízott csak....Szerdán tanácsadás, kifaggatom doktornénit mi legyen.

Az ovi elnapolva, majd 1 év múlva meglátjuk. Az iskola előtti év a kötelező csak . (mivel Ábel 07,13 ai születésű, így betölti már a 7. évet, amikor kezdjük majd a sulit)

A vanish szappan előkére is jó????? nem tudok mit kezdeni az előkébe ivodott gyümölcsfoltokkal....a folyékony vanish nem jött be....

Enikő!
Nagyon aranyosak a gyerekek!!

jólesett a pénteki hívásod!!!!!! :wink: :wink: :wink: :D
Péntek este voltunk egyéni fejlesztésen, ott anyitt monott Andi, h edzeni kéne Ábel arcizmait. Majd hétfőn Pálma útbaigazít ezügyben...

itt egy kép, Ábel alkot... (parafadugóval nyomdázik a bölcsiben. A feket pöttyös ruciban Pálma..)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

A.T.Zita!
Köszi az emilt, nagyon bejött a sapkás-harisnyás-zoknis varrónő! :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


jégvirág: igen, Marcsi is köhög meg taknyos, és Dóri is, és nekem is nagyon elegem van. Nagyobb bajunk ne legyen, de már nagyon régen tart. :(

Karmen: nálunk is finoman jelezni szokták, hogy ha összevonás van (pl. most péntek délután), akkor aki tudja, vigye el a gyereket, nem is maradt senki a csoportjukból ott.

Enikő: Marci hány éves? Apácskát hol lelted? :wink:

ATZita: isofix-es rögzítőbe csak isofix-es kialalkítású ülést tudsz beletenni. Van olyan ülés, ami mindkét módon rögzíthető, van olyan, ami csak az övvel, meg olyan is, ami csak isofix rendszerben.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Csajok, ma jártunk a nagyáruház emeletén lévő Kenguru Gold babaruha boltban. Olcsón vannak új kollekciós sapik, egy hete még nem voltak.
Múltkor mutattam képet Lali kalapjáról, na ugyanilyenek vannak megkötősben, több színben (kék, rózsaszín és bézs, a kalap szegélye pedig kockás) vékony vászon anyagból 450 ft-ért, illetve ugyanez a fazon, csak vastagabb anyag, retrosítva van, mintás, szintén megkötős 890-ért.

Nóra, nem is alszotok a takony miatt, vagy csak egy éjszaka volt olyan rossz? Lalinak bevált az Aerius szirup, fülész írta fel, amíg taknyos volt, adtam neki esténként és szuper jól kapott levegőt. Most apa is azt kapta tablettában, 4. hete borzalmasan köhög, nyilván allergia. :roll:
Zápor kert: jó helyen keresgéltél, csak attól a játszótól még tovább kell menni kb 100 métert. Ahol ti voltatok, ott nincsenek kicsiknek való játékok.

Zsuzsu, Ábel ügyesen ügyködik. :lol: Praktikus ez a fullelőke rajta. :wink: Előkén nem próbáltam a Vanish-t, én azokat mindig beáztatom fehérítőbe.

Zita, Márknak boldog névnapot! :D Ülés passz, nem értek hozzá.

Ma panaszolta egy csaj a játszón, hogy januártól beadná a gyerekét a Hajlat utcai bölcsibe, el is vitte márciusban beiratni és 15-en vannak előttük a várólistán. :shock: :twisted: Én Lalit februárban irattam be a Vitéz utcába, szeptemberi kezdéssel és még volt helyük. :shock:

Aki beadatta a bárányhimlő elleni oltást, tapasztalt valami mellékhatást, pl pöttyösödés vagy magas láz?

Kép
szilcsi
 
 


Norus!

Az ÉN terveim szerint nem leszek terhes mostanság, majd valami kései gyerek ... aztán a Főnök tervei nem biztos, hogy ezzel egybevágnak ;)

Enikő!

Aranyosak a gyerekek! Élvezték a kirándulást? Nem volt sok gond velük?

Zsuzsu!

Szerintem jól döntöttetek az ovival kapcsolatban. Nemcsak a betegségek miatt. Nálam egy alapvető szabály volt, hogy csak akkor adom a gyerekem idegen kézbe, amikor már ő is ki tudja fejezni magát, és nem csak anya "érzelemmegfejtés"-ére van szüksége.
Egyébként először nálunk is azt mondták, hogy 1-ig lehat Réka csak az oviban, mert én itthon vagyok, de 1 hónappal később módosították, hogy ha a kicsi 6 hónál fiatalabb, akkor maradhat tovább, + ha tanyán lakunk akkor is. De végül is azt látom, hogy pusztán megbeszélés kérdése.
Mégis be akartok költözni Szegedre? A társaság hiánya miatt?

Szilcsi!

Az egyik barátnőm beadatta a bari-oltást. Náluk pöttyösödés volt, láz nem. Kvázi egy enyhe lefolyású himlő volt.
Vendég
 


Szilcsi!
Mi is beadattuk, már mind a 2 oltást megkapta,semmi hatás nem volt egyáltalán! Gondolom gyereke is válogatja!
20140113113746
 
 


Zozo! Orsi járt oda bölcsibe, nagyon szerettük de Norbinál fel sem merült. Sajnos a munkaidöm elvileg tart 4ig, Orsi Mórán szeretnénk ha végigjárná az ovit, az meg 5ig van, addig vissza kell érte érni (ill nem az utolsó percekben kellene) és ha Szegeden járna bölcsibe akkor az még plusz idö lenne felszedni elötte Norbit is, igy Mórára lett bölcsibe feliratva, amit most jul. kezdene. De ha allergiás akkor gondoltam valahogy csak megoldjuk ezt a du. rohanást, mert akkor neki jobb lenne szegedi bölcsi.
Igen, ezért csomagolok minden nap Orsinak kaját, mert itt nincs allergiás étkeztetés. Nem gondoltam, hogy nem értitek:)
Szegedi bölcsibe átmenni az a gond, hogy most hirtelen mindenütt nagyon megnöttek a várolisták, a gazd. megszoritások hirére.

Zita! csak ami Isofix-es, de az meg marha drága, igy mi olyan ülésben nem gondolkodunk.:(

Zsuzsi! Jo magas Ábel!! Irtam a csajnak, köszi sapi ügyben, de nekem azt irta ezekböl ami a képen van lehet választani. (nem irta hogy saját elképzelést is megvalositana,) ezek meg nagyon bébisapik, na. Ez mind olyan babafazon, megkötös, füles, nekem meg pont nem kell már rá fül meg megkötö. De akkor irok neki másmilyet is tudna-e mégis.
Ott Domán kerestek másik házat v. elköltöznétek? Merre? és miért döntöttetek igy, kicsi a ház?

Szilcsi! Nekünk egyiknél sem volt semmi az oltás után

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zita!Ziuska!
Boldog névnapot!:)

Zita!
Márknak is így utólag!!

És mindenkinek akit érint boldog név- ill szülinapot kívánok!!!

Köszi a hozzászólásokat a kérdéseimre.
:wink:
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Haragosi!
Köszi az együttérzést és a biztatást!Legalább nem én vagyok egyedül ilyen..
Ja,én is csiga vagyok egyébként.Felszabadít,hogy büszkén válalod:):)

Szilcsi!
Már nem alszunk egy szobában,csak volt pár nap amikor megpróbáltam visszaosonni.Nem volt jó ötlet...azóta megint külön.Csak nincs több szobánk és így mikor apa éjjel is dolgozik,akkor meg tőle nem tudok aludni...,és az nagy baj....
Választhatok.. :roll:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Enikő!
Szép nagy a család!!!:):)
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Van egy bontatlan doboz 28 szemes Azalia fogamzásgátlóm!
Árban megegyezünk!Írjatok privit ha érdekel!
2010.06 hó-ig jó!!!!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Bocs, nem olvastam vissza, csak néhány képpel jöttem, nehogy elfelejtsetek minket. :):):)
Mi jól vagyunk, Matyi 25 napos :lol: , ez alatt az idő alatt Dini 2x volt beteg, szerencsére Motyesz nem kapta el. Matykó nagyon jó baba, nyugodt, éjjel alszik, az utolsó szopcsi időpontjától függően csak 1x, vagy egyáltalán nem kel fel. Tegnap pl. 10-kor raktam le, legközelebb reggel 7-kor ébredt. 9 óra, álom gyerek... :):) Nem hasfájós, ritkán van egy kis pocifájás esténként, de nem az üvöltős fajta, kicsit nyekereg, apa megtornáztatja és már alszik is.
Dénes nagyon szereti, puszilgatja, simizi, rám szól, ha sír, hogy vegyem már fel, mert éhes :). Szóval tesóval teljesen pozitív, viszont állandóan rajtam lógna, egész nap itthon akar ülni velem, valamivel nyűgösebb, mint eddig, és persze az esti szopi anyával szent és sérthetetlen lett, 3 éves nagyfiam úgy ül az ölemben, mintha be lenne betonozva, szóval tandem szopi van, igaz, csak este. Jól bírom, tejem rengeteg van, a kicsi 570 g-ot hízott 2 hét alatt, a hónap alatt hízni fogja sztem az 1 kilót, mint anno Dénes.

Ennyi voltam, igyekszem többet jönni majd.

Ja, Dini múlt héten nem volt bölcsiben, mert beteg volt, ahhoz képest, hogy egyik gyerekkel sincs különösebb gond, húzós volt a 3 évest és a 3 hetest reggeltől estig összehangolni. Minden elismerésem azoknak az anyukáknak, akiknek 2 vagy több prücsök van otthon állandóan. Komolyan fellélegeztem egy kicsit, hogy Dini ma bölcsibe ment... :oops: :D

Matyi 1 napos
Kép

Első nap itthon
Kép

Motyesz a szopipárnán
Kép

Pasijaim
Kép

Nagyon fáradt Matykó
Kép

Fiaimmal
Kép

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Ezt majdnem elfelejtettem:
Köszönjük szépen a gratulációkat! :):)

Ha lesz időm a szüléstörténetet is megírom!
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan én is bejelentkezem. Sajnos nem úsztuk meg a dolgot most sem sárgaság nélkül, amit a gyerekkórházban kezeltek 3 napig. Szombaton jöttünk haza, kedden már délután Gergő a fény alatt wellnessezett. Az egészségügyről meg jobb ha nem is szólok. A 6 napos gyerekkel 2 órát vártunk az általános ambulancián mielőtt bejutottunk mindenféle sógor, koma és jóbarát után. Elvileg vérvételre küldtek, na ez az ami nem történt meg sajnos. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek (amit előtte nap este a gyerekorvosunk is elvégzett), jól leoldották (vagy inkább letépték???) Gergő köldökcsonkját, mert mire a szép csonk átért a gyerekkórházba a klinikáról már nem volt a helyén. Csütörtökön hazajöttünk a kórházból.

Csatlakozom Zsuzsihoz, minden elismerésem annak az anyukának, aki 2 vagy több pici gyerekkel otthon van. Mi ketten voltunk a kettőre, de eléggé kipurcantunk.

Üdv mindenkinek:
Cseppek

Kép
Kép
cseppek
 
 


Zsuzsi!
Nagyon édes Matyi, nagy gratula hozzá még 1 x! :D Várom a szüléstörténetedet nagyon,kíváncsi vagyok császár után a sima szülés milyen volt!

Ziták!Sok boldog névnapot Nektek! :D
20140113113746
 
 


A Zitákat isten éltesse! :D

Zsuzsi, szép kisfiaid vannak. Kitartást hozzájuk!

Kép
szilcsi
 
 


Zitáknak nagyon boldog névnapot!

Zsuzsi! Nagyon szépek vagytok!

Mi ma meg lettünk dicsérve a korházban, Norbi nagyon ügyes volt mindenütt. A börprobát a nö azt hitte (kicsit morgott is miért kell ekkora gyereknek, 3 év felett szokták) hogy csak üggyel-bajjal tudja megcsinálni, semmi gond nem volt Norbival. A vérvételt is bátran türte, nem sirt, egy kis hös volt:) Még hasi UH-t csináltak. Véreredmény 2 hét mulva lesz, addig is már szigoru tejmentes diéta, én azt a tápszert kértem amit Orsi is kap, mert azt megissza most is. Még Sinlacot irtak fel neki, igazábol nem tudom kiváltom-e, van-e rá szükségünk, igaz 90% támogatott de mi ilyet sosem ettünk. Ezen még gondolkozok majd mire is lenne jo.
Aztán min. fél év diéta után lenne neki is a terheléses vizsgálat. A dokinénit össze sem lehet hasonlitani azzal akinél ORsi volt, mondtam neki áthozom hozzá, lehet mondta. Igaz erre idöpontunk aug.-ra van csak.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zitáknak boldog névnapot!

Kitartás az újdonsült 2 gyerekeseknek. Jelentem, szerintem sem fehér embernek való több gyerekkel egyedül itthon. Valami TV műsorban láttam, hogy azt mondták, hogy a természeti népeknél ha egy anyának 2-3 kicsi gyereke van, akkor a törzs kirendel mellé 2 segítő asszonyságot Ma átjött a szomszédasszony (mert a kisebbik gyerekét is beszoktatta az oviba, és unatkozott :lol: ), és hát meg kell mondjam, mindkettőnknek jutott elég tennivaló, pedig semmi látványosat nem csináltunk.

Karmen!

A bőrpróba mit mutatott?

Zsuzsi!

Gyönyörű kis húsgombóc a kicsi fiad! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Zitáknak nagyon boldog névnapot!!!

Zsuzsi: Gyönyörűek vagytok! Szüléstörténetet várom! Mázlista vagy! Nálunk Levi nagyon sírós volt....:(

Szilde: Szerintem kaphat Kevin Sinlacba karob port. Miért ne kaphatna?!?!

Enikő: Szépek a gyerkőcök, te meg marha jól nézel ki, már a talin is akartam mondani :)

Finiselő kismamánk, Timika: Hogy vagy?

Önző leszek, de kicsit magamra is vettem az elismerést a 1+y (y>=1) gyerekes kismamákról, kell ez most nekem, a megszámlálhatatlanul sokadik orrszívás, csöppentés, peluscsere, mit játszunk után!
Egy gyerekkel ritkán éreztem magam alkalmatlannak a gyereknevelésre (de lehet, csak azért mert kicsi volt még az egy gyerekem), de így kettővel egyre gyakrabban érzem azt, hogy valamit nem jól csinálok :(
Na, jó, nem depizek. Úgyis mindenki boldog és kiegyensúlyozott anyuka és nem értetek meg ;) :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jégvirág 2009.04.30 14:01-kor.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea, ne depizz! Jobban érzed magad, ha azt mondom, néha én is pont ezt értem, csak éppen egy gyerekkel kevesebbem van, mint neked? :wink: :roll: :lol: Én ezért nem is vállalkozom a tesóra egyelőre... Azt hiszem, képtelen lennék két gyerekkel foglalkozni, hát még többel...

Mai napi örömöm: Lali bedugta a porszívó gégecsövét a sütő mögé, ma rakott tésztát sütöttem ebédre, az előbb porszívózni akartam, hát szétolvadt a gégecső. :twisted: :x Csak a budapesti szervizben van alkatrész, ami 8e ft, plusz postaktg 1800 péz. :x :twisted: Az a fura, hogy nem éreztem a műanyag égett szagát. :shock:

Kép
szilcsi
 
 


H! Ja bocsi, akartam irni ezt is. A börproba neg. lett. A vérre meg azt mondták, ha ki is mutatja az allergiát, akkor is csak 30-40% az eredmény bizonyossága, igy mindenképpen diéta lesz utána meg terhelés, az a biztos

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
azt hittem csak pluszban melózol mikor Orisnak készítetted a kajacsomagokat.

kíváncsi leszek mi lesz az eredményetek allergiaügyben.

Mi is voltunk Patival kb 1hónapja (most 21hónapos) volt bőrpróba ami negatív lett (nekünk nem csodálkozott senki h. minek is kell) vérvétel , allergiás a paradicsomra, rákra, tonhalra.
volt utána terhelés is (elvileg tejallergiás) a tejet nem itta, kakaót se, azt mondta nem jó :D
csak túrórudit volt hajlandó enni, 2db-ot, néztük lesz e valami, nem lett, mivel ez nem volt valami hejdenagy terhelés, itthon kell(ene) adom neki tejterméket és figyelni mi lesz, vagy nem lesz.
nos, nem nagyon megy. csak a megszokott ételeket hajlandó enni.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a dicseket, sztem is szépek 8) :wink: -mondja ezt ugye az elfogulatlan anyuka.... :lol: :lol: -

Zsuzsi: Hááát gyönyörűek a pasijaid :) Milyen kis kerek Matyi, megzabálom :) Dini nagyon helyes kispasi, hogy fogadta kistesót?

Szilcsi: Hülye kérdés, de mi van a gojszlikkal? 8)
Dobsz egy privit a szombati napotokkal kapcsolatban? Nagyon kíváncsi vagyok mi volt.....

Jégvirág: Ajánlom figyelmedbe a "leszarom" tablettát, az átsegít az ilyen mélypontokon :wink: :lol: És mihez képest vagy "alkalmatlan"??? Mi a mérce, kinek akarsz megfelelni? Bocs de sztem a gyerekeid így szeretnek ahogy vagy, Gergő tudja mi a helyzet ő se fog cseszegetni,rendes pasi, más meg le van.....

Voltunk ma a kavicsos játszón a puskás utcán, Zaza lefejelte a mászókát, elég durva puklija lett, úgy néz ki mint akinek behorpadt a feje :shock: , de neeeeeem, csak a seb olyan....

Képzeljétek ma meglepett a párom 2 színházjeggyel. :D Mondtam neki még a múlt héten, hogy nagyon szeretnék elmenni a holnapi Wass Albert estre (+Ismerős Arcok zenekar is fellép akik az abszolút kedvenceim) és ma vett jegyeket! :D Kértem tőle borítékot mert azt ment el venni (elvileg :) ) és mondja, hogy bent van a táskájába vegyem ki, benyúltam és ott voltak a jegyek :D Hááát imádom :D 8) Elbőgtem magam, ugyanis a gyerekfelügyeletet is lezsírozta...... :wink:

Lépek, kicsik már alszanak, Marci még tanul apájával, mék csatlakozok, hátha ragad rám is valami 8) :lol:
Pusza

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, ez a pasi egy angyal, vigyázz rá nagyon!
Zaza buksiját sajnálom. :(
Lali most este esett egy baromi nagyot, felmászott a pihenőszékbe (a nagyba, olyan, mint a hintaszék), elvesztette az egyensúlyát és felrepedt a szeme mellett a bőr, úgy beverte. :cry: Vérzett kicsit, meg kicsi pukli lett, elég ronda, lila seb lett ott, pont a szeme sarkánál. Na apa persze már rohant a kocsikulcsért, hogy megyünk az ügyeletre, őt jobban kellett nyugtatni, mint a gyereket. :roll: Lemostam, kentünk rá Curiosa gélt és ment aludni. Szép lesz holnapra a feje. :roll:

Zozo, 21 hónaposan rákot eszik? :shock: Vagy ez csak úgy jött? A paradicsom nagyon allergén, én is hallottam ezt. Diétával kinőhető, nem?

Én dolgoztam eddig, jaj de hosszú volt a nap... :roll: Még apa is cirkuszolt a porszívó miatt. :roll: :twisted:

Kép
szilcsi
 
 


Enikö! Hát tényleg megérdemled már a sorstól hogy ilyen szupi pasid legyen!! Zazát meg sajnálom:(

Zozo! NEkem a korházban tegnap és Orsinak a klinika is azt mondta terhelést csak min. fél év szigoru diéta után lehet csinálni. Furcsa hogy nektek már 1 hónapra volt. De vicces vagy, csak ugy hobbibol készitgetem Orsi kajáját :lol: :lol: Szerintem másnak ovi sem engedné sajátot egyen a gyerek, én nem engedném, hiszen akkor mindenki mondaná a másiknak lehet, én is finomat akarok ma enni stb. Ugyanis a gyerekek közül többen irigylik hogy sajátot visz, mert ö finomat eszik minden nap (ami semmi különös csak Orsival elözö este megbeszéljük mit készitsek, igy tényleg elfogy minden amit elvisz). Nekünk rákra sem fel merült a vizsgálat egyik esetben sem.

Szilcsi! Hogy veletek mindig történik valami!! Szegény Lali!! Norbinak még mindig megvan halványan ugyan a heg, amikor tavaly átesett a kanapé szélén, rá a játékos müa. ládára és végigrepedt az arca a szemétöl a füléig. Remélem Lalinak nyom nélkül gyógyul!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bea!

Én is ezt érzem... szinte minden nap :(

Szilcsi!

Eddig én hiányoltam, az ilyenféle gyerekcsínyeket (mint a porszívó csöve a sütőben), de egyre többször élvezhetem én is. Úgy látszik a lányok ebből a szempontból később érnek :lol:

Eszembe jutott (hogy így szüléstörténetet kértetek Zsuzsitól), hogy amíg ő elkészül vele, ide teszem az enyémet, mert én se tettem még fel a babanetre (pedig a nagyok történetét is mindig itt szoktam visszakeresni :) ) 3. szüléstörténet
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?