Új privát üzeneted érkezett!

Kedi, akkor péntek délelőtt szorítunk neked az új kezdéshez!

Röpcsi, nagyon cukik a képek, amiket feltettél!:)) A kisház is meseszép! A bébikék is arik:)
Tudod mit, nekem gyanús, hogy ilyen jó kedved van:)))))))))))))) Azért írom, mert mensi előtt az ember lánya igen haragos és ingerült. Te meg jókedvű vagy!!!! Csak így tovább Röpcsike! Megvetted már a tesztet? Holnap szeretnél tesztelni, vagy később?
Én most úgy tervezem, hogy ha kibírnám, akkor elmennék vérvételre, mert nekem nincs szerencsém a tesztekkel és babonából inkább vérvételre mennék. Na, de az még 2 hét.

Rena, de jó, hogy jobban vagy!!! Neked akkor az egész nyár rossz szokott lenni az allergia miatt? Szegény:((((
Nekem is pár éve keződött az allergia, de még enyhe. Addig azt sem tudtam, hogy mi az. Neked régóta van?
Vendég
 


Hö! Most nagyon meglepődtem, én tényleg nem számítottam rá....

De persze nagyon örülök és éljenek a bíztató jelek!!!!:))

Röpcsike, most veled osztom meg a laptetőt, hogy szép zebrás tesztet hozzon neked a héten!!!!
És mindenkinek kívánom, hogy ez a cuki baba hozzon nagy termékenységet és szerencsét!!:


Kép
Vendég
 


Sok szép babót kívánok mindannyiunknak az én szokásos nagy teherbírású gólyámmal!!!:)))

Kép
Vendég
 

 
 

Köszönöm szépen Twist!!! :D

A tesztet még nem vettem meg, majd ma vagy holnap. Mivel holnap van a 30-dik nap, amikor nem kellene megjönnie és ha nem is fog, akkor péntek reggel tesztelek! :D
Igen, most jó kedvem van a régi mensik előtti napokhoz képest, pedig ma reggel elég rosszt hírt kaptam.....:cry:

Jajjj, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ma és holnap reggel!!! :shock:
Egyébként Én se szeretek már annyira tesztelni. A vérvételt jobban szeretném.
Istenem milyen csodálatos lenne, ha most sikerülne!!!!!! 8)
Vendég
 


Röpcsi, olyan zebrás teszted lesz, hogy öröm lesz nézni!!!!!

Kép

Sajnálom a rossz híreket:(
Viszont gondolj arra, milyen jó lesz majd otthon a babáinkkal, mennyire fogjuk élvezni, hogy kivirulunk:))) Szép idők lesznek azok!:)
Vendég
 


Sziasztok,

Igen holnap reggel megyünk már nagyon izgulok.... :roll: :roll:
remélem jók lesznek az eredményeim :!: :!: :roll: a rákszürésem is kézhez kaptam végre....
Röpcsi ++++++++++++++++++++++tesztet kívánok :!: :lol:
Kedi nagyon sajnálom de új hónap új remény :lol: :lol: kitartás :!: :!:
kiváncsi vagyok melyik dokihoz megyünk majd :?: ez az Urbancsek doki miyen :?: mert a Blikk Nőkben most olvastam a cikkét....
holnap ha hazaérünk írok nektek :!:
puszi

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

GRATULÁLOK TWSIT A LAPTETŐHÖZ!!!!!!

Tudod, HAJRÁ BABA, ezt kívánom neked is Röpcsi! Sok-sok szerencsét nektek! Drukkkkkk megy!!!!
Aranyosak a kis képek, amiket feltettél Röpcsi, bírom a kis házat.

Kedvesek vagytok, hogy így biztattok!
Sorakozom vissza a sote-ra! Holnap Adri megy, aztán péntek lesz az én napom! S, ha ügyesen meggyógyul Rena, akkor ő is beindul babailag. Addig Röpcsinek és Twistnek szurkolok ezerrel!!

Rem. újra szedhetem a clostilt! Várom, hogy menjek a dokihoz van kérdésem, most nagyon, de nagyon fura a menzi, de persze full extrásan megvan, de olyan csomós, darabos, nem értem. DE nem tágítok, míg Murber dr-t ki nem faggatom!

Ne izgulj Adri, az asszisztens hölgyek szuper kedvesek, segítőkészek. Urbancsek doki nem az a bőbeszédű fajta, mi 2x találkoztunk vele, semmi mosoly, alig szemkontakt, de tutira érti a dolgát, én neki köszönhetem, hogy inszemi is lehet. Ő küldött el újabb vizsgálatra, pedig volt egy átjárhatóságim, amit műtéttel végeztek, de nálam jó döntést hozott. Minden le van írva, mindenről adnak részletes tájékoztatót. Az első alkalommal Murber nagyon segítőkész sürgölődő volt. Nyugi, oké lesz minden, gyere majd elmesélni a tapasztalataidat!

Óóó, Röpcsi, pénteken majd erősen gondolok rád! Aznap indítjuk a 2. baba összehozó körömet, te pedig fogsz szép két csíkot produkálni!!!!!!

Twistnek további jó pihengetést a babikákkal!!!!

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Jó reggelt!
Eljött Adri első napja a SOTE-n, drukk Adri!!! Amint tudsz, írj, kíváncsiak vagyunk!
Holnap is izgi lesz Kedi miatt és persze Röpcsinek is nagyon szorítunk!:)
Olyan jó, beindult mindenki, szuper!:)))

Tegnap délután a szunyókálásból görcsre ébredtem, nagyon rossz volt! Aztán kiderült, hogy mi volt a baj: nagyon kellett wc-re mennem. A kecskesajt megártott. Nem bírom a nyers tejet sajnos. A Kaáliban is ez volt, amit virágnyelven leírtam Röpcsinek sms-ben, hogy ittam egy pohár tejet, aztán rohanni kellett....:(
Többször volt már ez a jelenség nálam amikor a kedvenc kecskesajtomat ettem. Pedig nagyon szeretem, az a baj!
Vendég
 


Kedi, Röpcsi, mi újság a lakás és irodaeladással? Intéződnek a dolgok?

Képzeljétek, mivel nagyon ráérek, ezért olvasgatom a lombikos blogokat, hogy kinek milyen érzései vannak beültetés után. És jellemző, hogy görcsölgetés van, még ha sikerült, akkor is. Fáj azért, mert nyúlnak a méhszalagok, ezért-azért.....
Tehát nem ijedek meg, ha görcsök lesznek. Azt írják még, hogy a stimu miatt a petefészkek és a méh is fáj, de ebből nem lehet még a terhességre semmilyen következtetést levonni.
Nagyon érdekesek a naplók!:)
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Na,most értünk haza!
Murber dokinál voltunk mi is....
rendes pasi de olyan gyorsan pörgött....
át nézte a papírjainkat 4 szer kell mennem vérvételre mi is kaptunk egy adag papírt és aszerint kell mennem(ünk)
de most jól is jön ki mert szombaton kéne megjönnie és már hétfőn vagy kedden mehetnék is a 3.napi vérvételre...utánna a többit. a páromnak is kell megint egy spermavizsgálat de azt nem írja a papír,hogy mikor kell vele menni.... :roll:
ja és lehet,hogy ujra csinálja a HSGt mert rögenest akar ....de miért nem jó neki az uh-os.... :roll:
és nem is mondta,hogy most inszemi lesz vagy mi :!: :?: :roll:
nektek is így kezdődött :?: :?: :roll:
hát röviden enyi volt....

Kép
Adri
badró1
 
 


ja, és elfelejtettem írni,hogy meg is vizsgált hüvelyi uh-val és minden ok odabent... :lol: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Helló!

Hát még mindig semmi (kopp-kopp-kopp)!!! Remélem, nem is lesz semmi! :D :) 8)
Köszi Lányok a drukkot és a szorítást!!! :wink: Kezd nagyon izgi lenni ez az egész, hogy se pöttyözés, se foltozás se semmi nincs.
Vendég
 


Twist
Én is sajnálom, hogy rossz híreket kaptam, kaptunk.......párom mamája nagyon beteg! :( Persze Én még mindig azt mondom, hogy a mai orvosok már ezeregy problémára tudják a gyógymódot, így ami lehetőség kínálkozik a gyógyításra, azt ki is kell használni! :!:

Igen, Én is sokszor gondolok arra, hogy milyen jól lesz majd a babáinkkal otthon lenni, reggel megetetni, utána egy kis alvás, aztán kisszopizás, lemenni egy kicsit sétálni a napsütésbe, beszélni hozzá, figyelni a mozdulatait, a nézését stb. :D :D :D Jajjj, olyan nagyszerű, fantasztikus lesz a számunkra!!! :wink:

Sajnálom, hogy a sajtitól nem voltál jól! :( Remélem most már minden ok! :wink:
Vendég
 


Na, ismét itt vagyok, csak az előbb megbolondult a rendszer és nem tudtam feljönni! :(

Szóval, Kedi, nemsokára itt a holnap és mehetsz a klinikára! :D
De jóóó, nagyon szurkolok, hogy elkezdjétek a 2. inszemet!!! :wink:
Csak rámenősen, kitartóan tett csak fel a kérdéseidet a dokinak én is csak hadartam, hadartam és minden kérdésemre választ kaptam! :D Ügyes legyél, csapj az asztalra és szegezz neki annyi kérdést amennyi csak van! :wink: :lol: :wink:
Én is gondolok majd rád pénteken. Én a kezelés folytatását hallva az öltözőbe mindig suttogva mondtam, hogy igen, igen, de jóóó........annyira örültem, hogy kezelésem lesz megint! :D
Vendég
 


Sziiiiia Adri!

Örülök és gratulálok, hogy elkezdődtek nálatok a vizsgálatok!!! :D
Első alkalommal a pár női és férfi tagjai is kap egy-egy 1 oldalas tájékoztatót az elvégzendő vizsgálatokról. Neked ugye vérvételekre kell majd menned, míg a párodnak spermi vizsgálatra.
Nálunk, a páromnál úgy volt, hogy egy hozott andrológiai leletet elfogadtak tőle, majd a 2. spermi vizsgálatra ha jól emlékszem, akkor az Üllői útra kellett mennie, de oda időre kellett mennie.
Egyébként nagy szerencséd van, hogy már most mehetsz a vérvételekre, mert nekem annó pont úgy jött ki az első konzi, hogy utána meg kellett várnom míg megjön a mensim és akkor mehettem csak. Tehát én nem a mensim elején voltam, mint Te.

A kezelésekkel kapcsolatban Murber dr. azért nem mondta még, hogy milyen kezelés lesz nálad terminált (gyógyszeres + otthon próbálkozásos), inszem (ondófelhelyezés) vagy lombik-program, mert csak az elvégzett vizsgálatok eredményei után nyilatkoznak arról, hogy hogyan lesz tovább. Az eredményeket nem Murber dr.-tól, hanem majd Urbancsek prof.-tól tudjátok majd meg.
A HSG vizsgálatot pedig szerintem már lassan mindenkinél kérik itt a SOTEN.
Vendég
 


Adri mit olvastál a Blikk Nőkben?
Vendég
 


hellóka,

Röpcsi köszi az infókat!!!
de nekem már volt átjárhatósági nálam a bal rosz és a jobb átjárható a papíromat bent is fogta meg a rákszűrését...
na mindegy remélem nem lesz ujabb HSG :!: :?:
annyi volt a cikkben,hogy milyen vizsgálatokat kell megcsinálni....ha nem jön a gyerek stb.... meg egy párrol akik alapítottak egy meddöségi központot nekik is lombik 3-as ikrei lettek hát röviden ennyi.
Igen kaptunk ilyen tájékoztatót meg én 4 beutalót vérvételekkel kezdek...és írja a papíron,hogy vizeletet is nézni kell itthon naponként ilyet kell vennem: DEI OVU-LH gyógyszertárba nektek is volt ilyen??? hát most én is várom,hogy megjöjjön....
Kedi holnap mennek a drukkok++++++++++++++++
Twist: pihenj sokat és ne egyél sajtot meg tejet mert szarul leszel :!: :roll:

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!
Adri, nem akarlak elkeseríteni, de nekem is volt átjárhatóságim, mikor az arora-ra kerültem, s nem hsg, hanem rendes műtét volt. Mégis kértek hsg-t. DE ez jó, inkább használ az, jobb a friss eredmény. Képzeld szept.-ben megállapították, hogy el vagyok záródva a hsg-n meg semmi ilyen nem volt márciusban. Nagyon tudnak ott változni a dolgok!
A páromnak 2! vizsgálati eredménye volt, s kért Murber doki egy harmadikat. Nagyon alalpos. Az első vizsgálata a férjemnek Rusz Andrásnál volt, ő az urológiai klinika andrológusa, a sote-n csak spermavizsgálat van. Ha ide kell menni Ruszhoz, mielőbb telefonáljatok, mert várni kell, mint a hsg-re. Nyugi, a hsg meg is szüntetheti az elzáródást, pont ezért szeretik itt a sote-n a hagyományos kontrasztanyagosat.
Igen Adri, mi is így kezdtük vérvétel, a ciklus 3. napján, aztán kiszámolva használni az ovuláció tesztet, ha az + akkor kiszámolni a köv. vérvételeket. Bizony az első alkalommal engem is uhuzott Murber és megvizsgált. Pont így haladtunk mi is. Már sínen vagytok Adri!!!!!!! Ez a szokásos protokoll!
Vendég
 


köszi Kedi neked is az infókat!!!
igen oda fog menni a párom...és neki mikor kell mert a papíron és a doki se mondta :?: akkor kell vinni az övét amikor már kész vagyok a vérvételekkel :?:
bármelyik patikában lehet kapni ilyen DEI OVU-LH tesztet? és drága?? ?
bocs ha sokat kérdezek :!: :roll: :roll: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Húúúú, milyen tötyögős ez a babanet, iszonyat lassúúúúúúú!!!!

Na, hogy vagy Twist? Szegény, gondolom szeretnél finiket enni, amiket szeretsz, meg ami jó a picuroknak, de ha rossz lesz a közérzeted, akkor mást egyél inkább. Pl: spárgát, azt vett a férjem, mert azt olvasta, hogy sok benne a folsav! Milyen tündérbogár, nem?
Köszi, halad a lakás-projekt, május elején szerződünk. A kövi inszemi idejére lesz ez is, mint most is. Mindig együtt van ez a kettő!

Röpcsi, csak így tovább, majd én pirizek most helyetted is, oké!? Szorítok nagyon!++++++++++++++

Majd holnap tudok újabb híreket, ha megjártam a klinikát!
Még az jutott eszembe, Adri, mikor mi dec.-ben voltunk Murbernál, másnap pénteken jött meg, így én is azonnal mentem vérvételre a köv. hétfőn, ugye vasárnap nem lehetett menni.
Vendég
 


Drága a teszt, öt darab van benne, és olyan 4-5 ezer Ft volt. :(
Hát ha nincs rajta a papíron, azt hiszem a miénken sem volt mikor kell menni, de kérjen időpontot, itt a lényeg a párodnál, hogy megnézzék szervi oka van-e, hogy nincs baba. Tehát nem csak sperma vizsgálatat lesz ugye, hanem manipulációs is, hogy így körülírjam a témát, de ha ezen túlvan, akkor már ha kell vmi, a női klinikán is megvizsgálják a kis katonáit.
Várj, megnézem a mi papírunkat, visszaírok még.
Vendég
 


azt mondta a doki,hogy neki csak sperma vizsgálat lesz mert nézte a papírt mert andrológiai vizsgálat volt...
ilyen drága ez a teszt :?: :twisted: :twisted:
de hát muszáj megvenni :roll: :roll:
hát nekem még semmi jele pirinek...... :roll: :roll:

Kép
Adri
badró1
 
 


Na, nekünk az első beutalót Rusz doktorhoz a férjem akkor kapta, mikor elkezdtem az endometriózis kezelést. A Szendei féle papíron tök más a telefonszám (igaz az egy éve volt), mint a másikon, amit Murber doki adott, igaz, ő ki is pipálta, hogy az már megvolt. Így nekünk ott helyben míg én vérvételeztem, azidő alatt ment a párom a vizsgálatra. Telefonáljatok mielőbb, hogy hamar kapjatok időpontot. Szerintem míg neked is zajlanak a vizsgálatok, s míg minden eredmény, akár egy újabb hsg eredmény nem lesz, addig nem biztos, hogy kiderül milyen kezelésen (inszemi, terminált együttlét, lombik) kell részt vennetek. Mindennel készen lesztek, akkor ügyesen megy, de a vizsgálatokhoz kell idő. Utána már, ha megvan mire van szükségetek, megy minden gyorsan!
Kitartás!
Vendég
 


Na, az jó, ha van andrológiai, az csak egyszer kell, utána már csak a katonákat analizálják!
Na, akkor neked, de csak neked kívánom a pirit, hogy hétfőn mehess az első vérvételre!
Vendég
 


köszi kedi nagyon ari vagy,hogy segítesz :!: :!: :lol: :lol:
pusz

Kép
Adri
badró1
 
 


Ari, Éljen, elindultak nálatok a dolgok!!! :wink:
Kedi, holnapra nagyon drukkolok, hogy elkezdjétek a 2. inszem kezelést! :wink:
Twist, remélem már jobban vagy!?!?! :wink: Vigyázz magadra és a picikre!

Mindenkinek Kellemes Estét kívánok!!! :wink:

Kép
Vendég
 


Sziasztok! Befutottam én is. Sajnos, nagyon kiborultam, nem bírtam a netre jönni, mert sajnos egy kedves barátnőm elvetélt:( Úgy kiborított a hír, hogy megsirattam szegénykét. Szörnyű, amit átélhet, iszonyú nehéz lehet ilyenkor talpraállni:((((

Adrika, nagyon vártam a beszámolódat!:) Szuper, hogy minden rendben, jó volt a hüvelyi UH is! A 4 vérvétel közül az egyik terheléses vérvétel, ami azt jelenti, hogy vesznek vért, aztán kapsz egy hányinger elleni szurit vénán át, és 30 perc múlva újra vért vesznek. Ezzel állapítják meg a prolaktin szint esetleges eltérését. Erre több időt kell szánni, de a többi amúgy 2 perc alatt megvan. Nagyon ügyes a vérvételes néni!:)
A spermavizsgálatra már most jelentkezzetek be, mert tavaly elég nagy várólista volt az Üllői úton. Inkább mi pénzért mentünk Rusz doktorhoz a magánrendelőjébe, mert ott 3 nap múlva már fogadtak is. Be kellett vinni egy üvegcsében a mintát vizsgálatra, egy órán belül kellett beérni vele és melegen tartani.

Van egészségpénztári tagságod? Mert a vizsgálatot arra el lehet számolni, illetve az összes gyógyszert is majd, így azért könnyebb!!:))

Röpcsike nagy drukk és zebrásodás holnapra!!! ++++++++

Kedi, neked pedig kevés várakozást és sok jó hírt kívánok holnapra, aztán jelentkezz ám, várunk! Elég rossz a mensi alatti hüvelyi UH. Én először a tampont sem akartam kivenni, mert nem is értettem, hogy miért akarnak vérzés alatt vizsgálni:))))
Vendég
 


Kedi, szuper, hogy májusban lesz szerződéskötés, nagyon örülök nektek!!!:))))))))) Szerintem jó is lesz, hogy ilyen csodálatos dolgok történnek inszemi környékén, fel fog dobni titeket, meglátod:)
Nekem is a legkellemesebb időszak volt, amikor házat kerestünk, amikor kézenfogva végigjártunk egy csomó várost és falut és megtaláltuk az igazit és megvettük. Amikor beköltöztünk, meseszép volt, olyan boldogok voltunk, tervezgettünk, pakoltunk. És nagyon szép kis fészkünk lett (persze máig sincs még kész, de már majdnem).
Ezek szép idők és segíteni fog a babásodásban neked, ne aggódj!!! :wink:
Vendég
 


Helló Twist!
Örülök neked, hogy felnéztél. Szörnyű, ami a barátnőddel történt! Iszonyat, nem is értem hogy lehet ezt feldolgozni!
Fújjj, én sem csípem a menzis ultrahangot, persze a simát sem. Szerencsére két pillanat az egész! A darabos, csomós, rögös menzi jobban aggaszt.
Jajj, Twist, olyan jó neked, már van egy uhang felvételed a babáidról! Olyan más lehet már ez az állapot, érzés, mint inszemi után. Más tapasztalat, de biztos sokkal örömtelibb,mert tudod, hogy ott vannak, ők kerültek be, míg inszemi után megy a körömrágás, hogy vajon összejön-e a nagy hódító hadjárat odabent! Itt nálad meg ott az uhu bizonyíték, hogy kukucs, mi vagyunk bent, s ez annyira jó lehet!
Vigyázz magadra, magatokra! Jó pihengetést, relaxot holnapra is! Majd jövök mesélni!

Üdv a többieknek is, Rena már nagyon várom, hogy meggyógyulj, s teljesen visszatérj közénk, s csak a babával kapcsolatos gondolataid legyenek!
Röpcsi, holnapra 2 csíkot!!!!
Adri mesélj majd, ha intéződik a vizsgálat!
Sziasztok! 8)
Vendég
 


Sziasztok!
Kedi, már biztosan a SOTE felé tartotok a pároddal! Nemsokára bejelentkezel és kezdődik a várakozás! Remélem, hogy hamar bejuttok!

Röpcsike, megy a drukk a teszteléshez!+++++++++++++

Lányok, nekem mensis tüneteim vannak: nagyon kívánom a csokoládét, zsíros a bőröm, a hajam és fáj a hasam, fáj a fejem stb. A melleim viszont nagyok lettek, mint két felfújt légzsák:) Na, ez pozitív tünet.
De hát most picit kétségbe vagyok esve, hogy ilyen hamar kiderült volna máris, hogy nem sikerült? Mégcsak hétfőn költöztek be a babók, nem kéne máris ilyen pocsékul éreznem magam.

Elnézést kérek a negatív hozzáállásomért, utánaolvasok, utánakérdezek, hogy mi újság, és próbálom összeszedni magam majd. Csak valahogy azt képzeltem, hogy semmi mensis tünetem nem lesz, és hogy egészen másképp fogom érezni magam, mint általában a ciklusok második felében. De egyelőre semmi különbség sincs.

Azért reménykedem:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!!!

Kép
Vendég
 


Kedi

Kép
Vendég
 


Mindjárt írok, csak össze kell pakolnom az ircsit, megint jönnek megnézni! :? :D
Vendég
 


Ja, még valami!
Twsit szerintem nincs semmi probléma, dolgozik a szervezeted ezért érzed magadat úgy ahogy! :D
Vendég
 


Na, megérkeztem a géphez! :D
Jött egy ügyfél utána meg a postás………és most nemrég itt volt az ingatlanos az érdeklődőkkel, remélhetőleg a leendő vevőnkkel!:)

Köszönöm szépen Mindenkinek a drukkokat, a szorítást, a ++++++ jeleket :D , de sajnos úgy néz ki, hogy megakar jönni. :( Tegnap estére volt egy kis maszatolás, mára pedig pöttyözgetés és valahogy úgy is érzem magamat, mint mikor megjön. Álmos vagyok, fájdogálgat a pocim, egy, kétszer felhúzom magamat stb….. :oops: Még kicsit gyatra ez a mensi, de gondolom egyre erősebb lesz. Szerintetek tegnap volt így az első nap, vagy akkortól van, amikor rendesen piros színűen megjön? :?:
Hát Lányok nézegettem a naptáromat és ha a ciklus 21-dik napján kell vissza mennem a Mensmentisbe kontroll insulin vérvétel vizsgálatra, akkor az sajnos azt jelenti, hogy még májusban nem kezdhetjük el a lombik-programot. :cry: Ma nem, de jövő héten kedden felhívom az endokrinológus dokimat, hogy pontosan mikor is kell a vérvizsgálatra elmennem, aztán majd meglátjuk. Én úgy emlékszem, hogy a ciklusom 21-dik napján kell majd elmennem, persze ezt nem írtam fel, csak úgy emlékszem mintha ezt mondta volna a doki februárban. :roll: Mostanában a mozgással egy kicsit hadilábon álltam :oops: :oops: :oops:, mert olyan fáradt voltam az elmúlt napokban, hogy este fél 9 körül már elaludtam, kidőltem
Kép
így nem mindennap tornásztam csak, 2,3 naponta. Szégyellem is magamat érte :oops:, mert erősnek kell lennem és az nem elég, ha 3 naponta többet mozgok azért, mert előtte való napon nem mozogtam vagy nem annyit amennyit kellett volna. Mondjuk most a mensi előtti napokban nemcsak az alvás miatt nem tornásztam rendszeresen, hanem azért is mert féltem, hogy a túlzott mozgással, tornákkal felborítom ismét a ciklusomat és a várt idő helyett jóval később jön meg, tehát késik vagy ami még a legrosszabb az, hogy meg se jön. Most, hogy megjönni látszik és szerintem meg is jön, nagyon össze kell magamat szednem és mától szigorúan mindennap tornáznom kell, hiszen ha a cik. 21-dik napján kell visszamennem a vérvizsgálatra, akkor odáig már nincs sok időm hátra, mert hipp-hopp és itt lesz a vizsi napja és nagyon jó eredményt kell ahhoz produkálnom, hogy a doki megírja a papirkáját arról, hogy nem vagyok már insulin beteg. :D
Reménykedem benne, hogy igaz mozogni, nem mozogtam a napokban rendszeresen, de enni se ettem annyit, ami komoly okot adott volna a több kiló felszedéséhez és így azért nem rontottam nagyon esélyeimen. Látszik rajtam, hogy sokat fogytam, de Én is tudom, hogy még mindig van mit leadnom. Mérlegre nagyon nem állok, mert nem csak a súlyom, hanem a vérképem is számítani fog! Remélem könnyebb leszek még valamennyivel a vérvételig. :)
Kép
Vendég
 


Röpcsi, zseniálisak a képek, amiket felteszel!:))))))))))))) Ettől a mérlegestől kész vagyok!:)))))))))))))))))))))

Szóval, sajnálom a pöttyözgetést! Képzeld, hogy a SOTE-n úgy számítják az első napot, hogy amikor van egy kis pöttyözés, az már az első nap, tehát ma.
Máshol pedig a pöttyözés nem számít, hanem az első erős vérzéses nap az első nap. Szóval, ilyen kavarodás van. De tényleg Murber dokitól kérdeztem meg és ő mondta, hogy ha valami van, akkor az már első napnak számít.

Kitartás, még tornázz, hogy még jobb eredményed legyen a 21. napont!!!!! Ha esetleg most nem sikerülne nekem a lombik akkor úgyis 3 hónap szünet. És akkor tornázni fogok, le kell adnom 20 kg-ot, szóval, minden nap edzeni fogok és kevés szénhidrátot eszem. Most beülti után nem merek nagyon mozogni, csak sétálok picit, ahogy a doktornő mondta. De annyira narancsbőrös vagyok már, hogy mindjárt itt a nyár és nem merek majd levetkőzni a strandon.
Vendég
 


Röpcsi, zseniálisak a képek, amiket felteszel!:))))))))))))) Ettől a mérlegestől kész vagyok!:)))))))))))))))))))))

Szóval, sajnálom a pöttyözgetést! Képzeld, hogy a SOTE-n úgy számítják az első napot, hogy amikor van egy kis pöttyözés, az már az első nap, tehát ma.
Máshol pedig a pöttyözés nem számít, hanem az első erős vérzéses nap az első nap. Szóval, ilyen kavarodás van. De tényleg Murber dokitól kérdeztem meg és ő mondta, hogy ha valami van, akkor az már első napnak számít.

Kitartás, még tornázz, hogy még jobb eredményed legyen a 21. napont!!!!! Ha esetleg most nem sikerülne nekem a lombik akkor úgyis 3 hónap szünet. És akkor tornázni fogok, le kell adnom 20 kg-ot, szóval, minden nap edzeni fogok és kevés szénhidrátot eszem. Most beülti után nem merek nagyon mozogni, csak sétálok picit, ahogy a doktornő mondta. De annyira narancsbőrös vagyok már, hogy mindjárt itt a nyár és nem merek majd levetkőzni a strandon.
Vendég
 


Bocsi a duplázásért, a Babanet hülyéskedett!!
Vendég
 


Twist
Ismeretlenül is, nagyon sajnálom a barátnődet!!!:( Nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani, azthiszem nagyon semmit se. Szörnyű, szívfájdító, leírhatatlan érzés lehet az, ha valaki elveszíti a babáját!
:cry:

Jó pár évvel ezelőtt, amikor még gimis voltam, az egyik barátnőm összejött egy sulin kívüli sráccal, akivel mindig csak titokban találkozgatott, mert a (csaj) szülei nem akarták, hogy a lányuk egy olyan emberrel ismerkedjen meg, járjon együtt, mint amilyen az a srác volt. De a barátnőm hajthatatlan volt, teljesen belezúgott a srácba, így titokba jártak. Jártak is meg össze is jöttek. Egyik alkalommal viszont, amikor összejöttek, nem védekeztek és a barátnőm teherbe is esett. Az édesanyjának elmondta, de az apjának nem merte. A lényeg, hogy a babát, aki az első perctől kezdve egészséges volt, nem tartotta meg, hanem a vetélési idő lejárta előtt elvetette. :( Mivel az apja nem tudhatott arról, hogy terhes, arról meg főleg nem, hogy kitől van a gyerek, Én falaztam neki, amíg bent volt a kórházban. A barátnőm sajnálta, hogy elvetette a babáját, de akkor még nem mérte fel ennek az egésznek az igazi súlyát...... :?

Teltek a napok, hetek, hónapok, évek és kb. 2 éve nyáron, amikor mi már túl voltunk jó pár orvoson, vizsgálaton, kezelésen és éppen a HSG előtt álltunk augusztusban, felhívott a barátnőm, hogy gyermeket vár ugyanattól a sráctól, akitől régen. Örültem a hírnek, de persze bennem volt, hogy vajon neki, hogyhogy ilyen könnyen összejön a baba, hogy nyár elején eltervezi és nyár végére már sikerül is?! A barátnőm nagyon boldog volt, mondta, hogy a barátja is, akit aztán (csaj) az egész családja mára már teljesen elfogadott és a srác náluk is lakik........nagyon, várja már a picit és mind a ketten nagyon örülnek neki! :D 1000%, hogy ezt a babát nem vetetik el, hanem megtartják. Teltek a napok, időnként beszéltünk telefonon, meg e-mailt is küldtük egymásnak. Ő megírta, hogy mi volt az orvosnál, mit mondtak a piciről mekkora, hogy van, Én meg megírtam neki mi volt a vizsgálatokon, mekkora tüszőim vannak és hogy milyen kezelésünk lesz.

A barátnőm mindig írta, hogy jól van Ő is meg a pici is, de nagyon kell magára vigyáznia, mert orvosok azt mondták veszélyeztetett terhes. A kisbabája ugyanis nagyon picike, lassan növekszik és 1, 2 lelete se annyira jó. :( Bíztattam, hogy nem lesz semmi baj, behozza majd a pici a lemaradást, csak tartsa be az orvosi utasításokat. :wink: Teltek, a hetek és a hónapok, majd karácsony előtt véletlenszerűen összefutottunk a városban. Párpercig beszélgettünk, de már akkor feltűnt, hogy nem olyan nagy a hasa, de ezt betudtam a téli szerelésének, télen úgy is mindenki nagykabátot vesz fel, lehet, hogy a kabát állása miatt nem látszik olyan nagynak a pocakja. :shock: :shock: :shock: Karácsonykor küldtünk egymásnak kellemes ünnepeket kívánok………. Sms-t, majd januárban nem, de februárban jelentkezett, hogy megvannak, jól vannak, de még mindig veszélyeztetett terhes és tisztára úgy néz ki, mint aki 4 hónapos terhes, közbe meg már 6 hónapos volt. Ekkor, vagyis amikor ezeket a sorokat olvastam, olyan rossz előérzetem lett, nem is írtam meg neki, csak azt, hogy vigyázzon magára és a picire. :oops: Ezekután nem nagyon beszéltünk, mert neki is volt dolga, meg nekem is. Nálunk kezelés volt, Ő meg gondoltam el van, ha ír, majd írok vissza neki. Teltek a napok, a hetek, a hónapok, majd a szülésre kiírt napjához közelítve írtam neki egy e-mailt, hogy mi újság nálunk és érdeklődtem, hogy mi újság náluk, hogy vannak, hogy telnek a szülés előtti utolsó napok, milyen fantasztikus lesz, majd amikor megszületik majd a kisbabájuk stb.

Napok, hetek, hónapok helyett, pár órán belül az e-mailemre válasz érkezett. A barátnőm csak pársort írt. Örült, hogy jól haladunk a kezelésekkel, megvagyunk, jól vagyunk. Majd a vele, kapcsolatos babatémával kapcsolatban csak annyit írt, hogy nem akar erről most írni, mesélni majd inkább akkor, ha egyszer összefutunk személyesen vagy ha telefonon beszélünk majd.
Rendben van, visszaírtam neki, hogy délután ügyfelek vannak nálunk, de ha este jó, akkor felhívom otthon. Visszaírt, hogy este neki is jobb, akkor majd beszélünk.
Az utolsó ügyfél és munkaidő után felhívtam, de már a hangján hallottam, hogy valami nincs rendben, nem olyan a hangja, mint egy boldog Anyukáé. Hagytam had beszéljen előbb Ő, nem akartam lerohanni. Miután nagyon röviden elmondtam, hogy vagyunk, hogy haladunk a babyprojekttel rákérdeztem, hogy náluk mi újság van.
Elmesélte, hogy március elején, amikor vizsgálatokon voltak, kiderült, hogy a babája nem fejlődik jól, tehát nagyon le van maradva a fejlődésbe, ami annyira komoly, hogy az orvosok megmondták a barátnőmnek és a párjának is, hogyhogy ha a baba megszületik, akkor nem lesz egészséges, beteg gyerek lesz stb. Minden lehetséges vizsgálatot megcsináltattak náluk de 1% se szólt amellett, hogy a kisbabájuknak nem lesz semmi baja, nem lesz maradandó betegsége. :cry: Minden amellett szólt, hogy ez a baba nem egészséges és nem is lesz az. A vizsgálatok után, mivel hirtelen érte őket a hír, azt mondták még várnak egy kicsit, az orvosok így hónap vége fele hívták vissza őket, hátha addig valami javulás várható. Sajnos azonban a pici mérete nem változott, a barátnőm leletei se javultak, sőt rosszak voltak, így akkor már nem engedték haza őket, bent tartották és 9 hónap helyett 7 hónapra meg kellett császárral szülnie a kisfiát, aki még 2 napot élt az inkubátorba majd meghalt. :cry: :cry: :cry:
A barátnőm és a barátja teljesen kikészültek, főleg a barátnőm, 1 hónapig csak feküdt otthon nem érdekelte semmi és senki.

Hát Lányok Én teljesen le voltam döbbenve a hallottaktól és igaz nem velem történt ez, de én mégis úgy megsirattam, annyira átjárt ez az egész tragédia, de még a páromat is. Nagyon sajnáltuk őket is és a picit is :!: :!: :!:

És tudjátok mi volt az ami még számomra megdöbbentő volt?
Az, hogy a barátnőm ekkor a telefonbeszélgetéskor mondta el, hogy most döbbent rá, mit tett akkor gimis korában, magyarul, hogy egy életet vetetett el, dobott el magától, aki ráadásul egy a kezdetektől egészséges magzat volt! Míg a 2. babájával való terhessége a kezdetektől veszélytett volt a pici miatt. Kérdezte: "hogy tehettem ilyet, te akkor mit tettél volna a helyembe"?......stb.
Mondtam, hogy nem tudom....... :roll: Mondjuk én és a családom mindig is a baba megtartás fele hajlottunk, nem az elvetetés fele. A férjemmel is megbeszéltük, hogy amikor még mielőtt élesbe próbálkoztunk volna és azelőtt sikerült volna váratlanul a baba, megtartottuk volna. Mi ilyenek vagyunk! :D
A barátnőm elmondta, hogy élete legnagyobb hibáját akkor követte el amikor az első kisbabáját elvetette és hogy Ő nem is tudja, hogy mi, hogy bírjuk ki baba nélkül, honnan van ekkora küzdés és elszántság benünk azért, hogy kisbabánk legyen. Őszintén tisztel, becsül és felnéz mindazokra az emberekre, akik ilyen nagy odaadással, várással, kitartással küzdenek a babájukért.
Vendég
 


Ne haragudjatok Lányok, hogy egy ilyen szomorú történtet leírtam ide.
Igaz teljesen más ez a történet, mint ami Twist barátnőjével történt, de én annak ellenére, hogy a barátnőm egy olyan döntést hozott, amit én nagyon el se tudnék képzelni, magyarul, hogy a gyermekét elvetette mégis elgondolkodtató, hogy egy ilyen tragédia után, a 2. babájának az elvesztése után milyen más szemszögből látja már a dolgokat.
Vendég
 


Kedi mi újság, merre vagy???
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi volt a klinikán!!! :D Gondoltam rád reggel mikor a kocsival elhaladtunk a klinika mellett!
Gyere majd mesélni!

Twsit
Megtudtál valamit a nemrég felírt tüneteiddel kapcsolatban?
Akkor ma vagyok az 1 napon vagy nem, ma a 2-kon vagyok nem? Mhmmm......nem is tudom. :roll:
Igen, most nagyon a sarkamra kell állnom és tornásznom kell majd ezerrel és mire letelik a 21 nap olyan leszek mint egy egy szál bél! :lol:
20 kg-ot akarsz leadni Twsit? Ha akarod lassacskán átpasszolhatsz 1, 2 kilót segítek leadni, ok? :wink: Úgyis mostanában annyit tornászok majd mintha csak az olimpiára készülnék. :D
Vendég
 


Röpcsi, ezt találtam a net-en az első napról:
"A lombikos menzesz számításánál, ha 12 óráig jön meg akkor az az 1.nap, ha 12 óra után akkor a következő nap az első."
Most még csak pecsételget?
Én mondom, a SOTE-n mindig úgy számoltam, ahogy Murber doki mondta, tehát ha egy napig reggeltől-estig pecsételgett, azt számoltam első napnak. Nálad tegnap este egy csepp volt, az még nem számít szerintem. Ma viszont több csepp is van, tehát ez az első nap "Murber naptár" szerint.
Jó elnevezés, mi?:))

Ez a történet nagyon szomorú volt, amit leírtál:( Hát, bizony, szegény barátnődnek biztosan nagy fájdalom, hogy elvetette akkor a babát. Persze, akkor ezt nem tudhatta. Főleg nem tudhatta, hogy ezzel a fiúval ilyen komolyra fordul. Biztosan lesz még egészséges kisbabájuk és akkor majd jobban fogja érezni magát.

Hát keresem a tüneteket, amiket tapasztalok, és olyanokat olvastam, hogy a stimu miatt vannak és nem lehet levonni semmit a babásodással kapcsolatban. Akkor van remény!!!
Vendég
 


Twist
Murber naptár?
Ez jóóó, nagyon jóóó :!: :!: :!:

Kép

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Tegnap a tisztaságin csak egy, két maszat volt, ma már kifejezetten cseppek vannak.

Igen, nagyon szomorú a barátnőm története. Kb. egy éve már, hogy nincsenek együtt a sráccal megszakadt a kapcsolat, de most van egy új kapcsolata, ami sokkal jobban indult mint az előző, nagyon szeretik egymást és lassan szeretnének majd kisbabát.
Az orvosok is azt mondták, hogy lehet még egészséges kisbabája, úgyhogy ne torpanjon meg, ha ott tart, hogy gyereket akar. :D

A tüneteiddel kapcsolatban a stimura én is gondoltam, lehetnek attól!
Egyik lombikos barátnőm, akinek ikrei lettek, Ő azt mondta sokszor voltak vegyes érzései, talán kicsit becsapósak is, de Ő is arra gondolt és azt hallotta, olvasta, hogy ezek a tünetek lehetnek a kezeléstől is. Sőt, mikor a vérvétel után felhívott, hogy sikerült a kezelése, azt mondta nem érzi azt, hogy terhes lenne, pedig az volt! :D
Vendég
 


Komolyan Röpcsi? Ez nagyon jó hír, köszönöm, hogy leírtad!!!:))

Tényleg becsapósak is lehetnek a tünetek. Amikor utolsó inszemi után Murber adott nekem Utrót, akkor éreztem, hogy görcsölök, jönni fog a mensi és abbahagytam a szedését. Jóval mensi előtt. Most meg olvasom, sőt figyelmeztettek a Kaáliban is, hogy nem szabad abbahagyni a szedését, akármit is érzek. Csak ha a teszt vagy vérvétel negatívat mutat, akkor szabad. És mondták, hogyha elfogyna, menjek azonnal feliratni még pár dobozzal.

Tényleg, te éreztél olyat, hogy inszemiknél a mensi sokkal jobban fájt, mint rendesen? Az a stimutól volt.
Nekem is most február és márciusban sima mensim volt, stimuk nélkül és olyan light-osnak tűnt, tök jó laza volt az egész!:)) Elviselhető a fájdalom, sőt, nem is volt az utolsónál reggeli görcsöm sem. Azt is mondhatnám, hogy stimuk nélkül nagyon kellemes az élet:)

Kedivel mi újság lehet?
Vendég
 


Szívesen! :D Hajrááá Twist és a picurkái!!! :D

Igen, ezt én is megfigyeltem, hogy inszemeknél sokkal jobban fájt a mensi, mint kezelés mentes hónapokban! :? Elég pocsék érzés volt mikor akkor megjött. Most, hogy februártól nincs nálam kezelés tényleg elég light-osak a mensijeim. :D Ez mondjuk jó! :D

A tornával, mozgással kapcsolatban, neked most tényleg nem szabad megerőltetned magadat, sőt ellenkezőleg most sok-sok pihizésre van szükséged és ha mozogni akarsz, akkor is csak sétáljál vagy otthon nem nehéz dolgok tegyél ide-oda.
Vendég
 


Twist megnéztem most az iwiw-en Kedit, hogy járt-e ma ott, de nem jelentkezett be.

Kedi, izgulunk, kíváncsiak vagyunk, hogy mi újság lehet nálatok! :D Gyere ha tudsz!!!
Vendég
 


Csajok itt van egy kis lazítás:

http://freevlog.hu/video/4154.html
Vendég
 


Nagyon cuki a táncoló állatos videó:))))) A papagáj nagyon cukker!:))

Fogsz ma edzeni Röpcsi? Te olyan ügyi vagy! Biztos, hogy még lejjebb ment most már az IR értéked, sőt szerintem 25 alatt lesz! És nagyon jól jött, hogy így, nyár előtt szépen lefogytál!:))

Figyeltem nagyon és megállapítottam, hogy a lombik stimuk alatt semmit sem híztam. Sokszor olvastam olyat, hogy nagyon sokat lehet hízni. Ezek szerint ez nem feltétlenül igaz. Nálam ilyen nem volt. Viszont most utána a sok fekvéstől és sportolás tilalomtól feljött pár kg.
Az inszemiknél is inkább az utáni nagy kímélet miatt híztam.
Te híztál az inszemiknél?
Vendég
 


Én leléptem dvd-zni. Majd holnap elolvasom Kedi mit írt.
Puszika, vár a Félénk vagyok, de hódítani akarok c. vicces film!:))))
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?