Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap kint voltunk a telken meg bátyáméknál (egy helyen laknak ugyebár). Babus jól elvolt, minden ment a megszokott rendben, így sikerült este fél 9-re hazaérni Kép De ő élvezte, bár séta az eső miatt elmaradt. Tán ennek köszönhető, hogy éjjel fél 4-kor felkelt és nem aludt vissza, így fél 5-kor megetettem. Pedig bevetettem mindent előtte. Viszont így aludtam én fél 8-ig (ő már hamarabb fent volt, de csendben Kép).

Ma megint ajtó előtti séta volt, a babakocsiban aludta le Kép És most is alszik - kis álomszuszék Kép

Este meg megyünk színházba, a "Balfácánt vacsorára!-t" nézzük meg. Anyósomék felügyelnek majd a picire Kép Azt hallottam, hogy a darab nagyon jó.

Ja és bejelentkeztem keresztelőre, nálunk nagyobb felhajtás van, mint Ildiéknél volt, hétfőn mehetünk is az első elbeszélgetésre. Ezért elő is szedem a Bibliát, előkészülök (nehogy megszorongassanak, mint esküvő előtt Kép).

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Hát jobban van már anyum, bár majd a temetésen biztos lesz összeomlás Kép De aztán csak túl leszünk rajta!
Jó szórakozást estére! Kép

Mi tegnap itthon voltunk, kacsát zabbantottunk, hát isteni lett! Kép Combot meg májat csináltam, rég zabáltam ilyen jót Kép
Ma meg már a megzakkanást elkerülése végett, elmentünk csavarogni az Árkádba, fagyiztunk, kajoltunk, meg vettünk egy-két rucit a gyerkőcöknek a C&A-ban. Jaj, de még mennyit tudtam volna!!!! Kép Kép

Máténál egész jól bejött a "vizesés", kettőkor kel, akkor egy-két korty víz az ágyban, aztán szunya tovább, és öt körül kel csak enni. De akkor már muszáj adnom neki, mert látszik, hogy fáj a hasa az éhségtől. És utána alszik tovább 8-ig. Úgyhogy most elégedett vagyok Kép
Amúgy meg mostanában folyton balra fordul át hasra a hátáról, eddig csak jobbra csinálta, és azt hittem, hogy tuti jobbkezes lesz, de ezek után??? Kép
Azt meg imádja, ha együtt vannak Regivel a járókában, hangosan kacag, ahogy Regi játszik vele. Kép Nekem meg nyugtom van, úgyhogy mindenkinek ajánlom a tesót Kép

Csajok,
Beszéljük már meg, hogy ki mit visz Sziromékhoz a "bulira"! Kép Csak nehogy valami kimaradjon ill. valamiből feleslegesen sok legyen Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Jaaaj, és a nagy örömöm, hogy végre megkaptam a Sorstalanságot! Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Kriszta! Mi a kaját és a piát tálaljuk, akkor lesz grill, sör és üdítő pedig egyébként is van mindig itthon. Én azt javasolnám, hogy ha mondjuk sütikézni szeretnétek, akkor annak örülnék, ha hoznátok, mer nagyon gáz ám fogyókúrásan sütni...Kép

Egyébként tegnap mi is kacsát kajáltunk, az ember sütött combot, meg készített hozzá párolt káposztát. Ilyesmit egyébként ehetek, csak hát krumplit pl. nem nyomhatok mellé. Végülis kenyeret, sütiket, krumplit, tésztát, rizst, babot, borsót, kukoricát nem kajálok, meg sajnos a rostos levek is tele vannak szénhidráttal. Szóval a salátán kívül semmi köretet nem ehetekKépKép Majdnem Atkins, de azért mégse teljesen, mert mégiscsak szoptatok.

Képzeljétek, Miksa nem szereti a banánt. Olyan 3-4 kanálka lecsúszott belőle, aztán becsukta a száját, ült a székében és nézett maga elé a földre, mint egy kis depressziós buddhista. Úgy tűnik, az üveges bébikajákért van megzakkanva. Kicsit bánt a dolog, mert nem vagyok rossz szakács, de hát ez van.

Hanzika! Érezzétek jól magatokat. Akartam már kérdezni, te adtál már Marcusnak céklát? És ha igen, hogy kell megcsinálni? Mert én eddig csak saláta formában láttam, bíborszínbenKép.
Miksa eddig répát, sütőtököt, krumplit, almát, őszibarackot, szilvát, körtét evett, meg Sinlacot ugye az anyatejen kívül. Kapott egyszer csirkés bébikaját is, de lett néhány pöttye, nem tudom, hogy attól-e, de most azt kicsit szüneteltetem. Marcus mit eszik még? Úgy variálnám egy kicsit a kínálatot. Banán ugye kilőve.

Hopp, és azt nem is írtam, hogy a kölyök egy fenét 6,80, tegnap 7 kilónak mértük! Mitől lehet szerintetek, a Sinlactól? Az ember szerint lassan olyan, mint a magtári pocokKép

Többiek, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Én, Mese ittKép
Képzeljétek, most először elmentünk haza ( Kecskemétre, én oda valósi vagyok ) babával és szerencsére nagyon jól bírta Annácska. Látott macskát, de nem különösebben érdekelte, a macska viszont menekült előleKép A barátnőméknél meg majdnem féltékeny lettem, mert két perc alatt úgy összehaverkodott a nagyival meg a barátnőmmel, hogy többet nevetett, mint nálamKép Na de ez csak vicc, örülök neki, hogy ennyire barátkozik.

Szirom, Krisz
Ti mivel kezdtétek a hozzátápit? Annácska sokat kel ( bár volt olyan éjszaka, hogy csak egyszer evett, de sokszor felébred, nyöszörög egyet-kettőt, aztán visszaalszik) ezért én is elszántam magam és vettem egy banános tejpépet. Hát mit mondjak, nem volt nagy sikerem. Kb. 5 Süss fel nap kell, hogy elfelejtse, milyen rossz is volt az előző falat. Szerencsére ott felejtettem anyunál, talán nem véletlen. Most pár nap szünet, mert úgy érzem, megint van elég tejem aztán ha még mindig ébred, akkor megint valamit kipróbálok. Ti mit ajánlotok.

Szirom,
Megy az irigység ezerrel a reggel kilences kelésértKép Ilyen nálunk még sohasem volt. De én a hét órában kiegyeznék de inkább hatkor kelKép Régen koránkelő voltam, de néha jó lenne lustizni. MIksa talán tényleg egy kicsit kerekebb ezen a képen, de ez is jól áll nekiKép
Amúgy név ügyben én Manót tippeltem Ágotának úgyhogy most rá nincsen ötletemKép

Ja és képzeljétek, a múltkor óta most vettem megint egy lottót és megint kettesem lettKép Mondjuk mehetnénk már feljebb is.

Sziasztok
Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

Sajnso rossz hírekkel jövök tali ügybenKép Úgy néz ki nem tudunk menni.Kép pedig már épp mondtam a páromnak hogy meg vagyunk hívva grillezni és nem tiltakozott, úgyhogy benne lett volna, de kiderült hogy 8-án le kell utaznunk anyósomékhoz mert ballag a férjem unokatesója agimiből. Még húsvétkor mikor lent voltunk azt mondták hogy 15-én lesz a ballagás, még ki is emelték hogy fizetés utánKép, de most úgy néz ki mégse mert anyósoméknak már átvitték a meghívót. És sajna az ő családjukban ezek nagy ünnepek, kb mint msánál egy esküvő, tehát lezsünk kb 50-en, családi ebéd, vacsi, tánc stb. és mivel ennek a lánynak a 8-os ballagását már elblicceltük, így ezt most nem elhet már kimagyarázni. Ráaádásul az öccse a férjem keresztfia, szóval egy a lényeg, sajnos muszáj mennünkKép annyira sajnálom mert már úgy vártam a talitKép

Kriszta!

ne is fájdíts a szívem, a férjem továbbar si kitart hogy nem kell tesó, pedig én szeertnék, majd kb 2 év múlva újra próbálkozom. Mondjuk Emmáról is győzködtem vagy 1 évig mire rábólintottKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, Szirom, a te cicijeid milyenek reggelre, hogy nem eszik Miksa, de én kb 3-4-ig nem aludtam, mert már szétdurrantak Kép Kép Aztán ötkor kelt Máté (nagyon bejött a vizezés, Mese, ajánlom!), és már pattantam ki, hogy tömjem Kép Kétszer jól félre is nyelt, úgy ment a tejci neki Kép
Aztán fél nyolcas kelésnél kiürítette a másikat.

Mese,
Én cumisüvegből adom neki a rizses tejpépet! Kicsit hígra csinálom, és a variábilis cumin simán átmegy! Tegnap este benyomott összesen 250 ml-t!!! És utána még szopizott is Kép Na, és így lazán elvolt reggel ötig kaja nélkül. Kanállal ezt nem próbálnám ebben az időpontban, mert este már nyügi, hogy álmos, meg fürcsi előtt vagyunk, úgyhogy egyszerűbb az üveg.
Mi a kóstolgatást almával meg őszibarival kezdtük, igazából mást nem is kapott még. Majd ha betölti az öt hót, akkor adok neki már krumplit meg ilyesmiket Kép

Manó,
Kár, hogy nem jöttök Kép Tegnap nekünk is úgy állt, hogy nem megyünk, mert 3-án van hugim névnapja, és anyumék azon a vasin akarták tartani náluk. És akkor kértem, hogy talán inkább legyen a mostani vasárnap Kép Úgyhogy okés lett végülis Kép

Hanzi,
Milyen volt a színház, mesélj! Kép

Szirom,
De ha ti mindent "adtok", akkor mi mit vigyünk????? Kép Én a sütéshez olyan hülye vagyok, hogy nagyon Kép
Legalább a piákat akkor vigyék azok, akik mennek, oks? Többiek?

NIldi,
Hogy vagytok??? Ugye jöttök azért majd Sziromékhoz? Addigra tessék meggyógyulni! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Színház nagyon jó volt, mindenkinek ajánlom Kép Én szétnevettem magam a darabon Kép

Nálunk is van 2 napja megint éjjeli kelés, és ugyanúgy ébred olyan 6 körül. Úgyhogy Mese, nem csak Annácska kell a kakasokkal Kép Bár már ez is jobb, mert eleinte hajnali 5-kor kelt és nem akart visszaaludni.

Szirom,
A Hippes őszi-alma-banánt nem próbáltad még? Mert Marcusnál az bejött, igaz, nem az első üvegnél, mert az nem tetszett neki. Viszont nálunk mintha akkor, ha azt eszi, hasmarsa lenne, így hetente egyszer kap csak. Idáig almát, őszit, banánt, narancsot, krumplit, répát és sütőtököt kapott a fiatalúr Kép Céklától kicsit ódzkodom, mert sok nitrátot vesz fel és attól gondja lehet a bébinek. Anyósom mesélte, hogy a Tesco-s nagykutya így járt a kislányával, ő a TEsco-ban vette a céklát. De ha megveszed, megpucolod és megfőzöd, ennyi az egész Kép (egyébként kivülről krumplihoz hasonlít, csak retek formája van, de nagyobb Kép).

Mese, Kriszta,
Ti aztán bátrak vagytok a tejpéppel. Én azt nem adom szívesen, mármint a boltit, mert az ugyebár tejport tartalmaz. De a Milupás nálunk is nagyon csúszik Kép

Mese,
Szerintem kezd almával, őszivel, répával, sütőtökkel. Általában ezeket ajánlják (meg azokat, amiket én írtam Sziromnak, kivéve a narancsot).

Manó,
Kár, hogy nem jöttök Kép De ezek után betervezünk egy újabb talit kora nyárra, jó? Kép

Szirom,
Egyetértek Krisztivel. Hadd vigyük mi az italokat,meg rágcsát, sütit, ilyesmit, ha már ti a főkajához mindent adtok Kép

Ja, és Ildiék jönnek, én úgy tudom Kép

Na, készülök, megyünk templomi fejtágítóra Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Manó, de sajnálom...Kép És akkor már lent maradtok egész hétvégén? Nem érnétek ide egy kicsit sem? Már olyan régóta beszélgetünk itt, tényleg jó lett volna megismerkedni. És különben is, te vagy a topikindító, nem?Kép

Kriszta, Hanzi! Ok, legyen, ahogyan szeretnétek, de akkor se hozzatok sokat, mert tényleg van itthon pia. Különben mit isztok szívesen?Kép

Hanzi! No, pont ma olvastam én is, hogy a cékla is olyan, mint a sárgarépa nitrát szempontjából. Akkor viszont meglesz nélküle Miksabuckó valahogy. Bébikajában nem lehet kapni. Őszi-alma-banánt pont ma vettemKép Gondoltam, hogy a banán magában talán nem csúszik, de a másik kettőt imádja.

Kriszta, Mese! Én is gondolkodtam a pépeken, de azért nem vettem végül, mert mint Hanzika írja, van bennük tej. Nálunk nincs ugyan allergiás, de ne is legyen, ha tényleg múlik ezen valami. Azért kérdeztem meg a doktort, hátha kerít valami HA pépet, aztán tényleg kaptunk Sinlacot. Egyébként az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól lehet adni.

Kriszta! Az én cicijeim ezt szokták megKép Mert ugye a kórházban sem szoptattunk éjjel, legfeljebb fejtünk késő este. Hazahoztuk Miksát, az első héten egyetlen éjjel ébredt föl, a másodikon is egyszer, azóta meg akkor ébredt legközelebb, amikor 5 és fél hósan emiatt felmerült a hozzátáplálás gondolata. Szoptatok végülis este 10-től(most már sikerült előrehozni fél 10-re, miután 9-kor fürdünk), aztán legközelebb reggel. Sőt, a másik mell délelőtt kerül csak sorra.
Még azt akartam neked írni, hogy valahol azt olvastam, hogy nem jó a pépeket meg a főzit cumiból adni, de arra már nem emlékszem, hogy miért.

Mese! Krumplival és almával kezdtük Miksa hozzátáplálását, aztán jött a többi, répa, sütőtök, őszibarack, szilva, körte, meg Miksa most már evett csirkehusis bébikaját is. Hát alig találtam olyat, amiben a már bevezetett kajákon és a csirkén kívül nincs hatvan másik vacak. Írtam, hogy lettek pöttyei, arra gyanakszom inkább, hogy maradt coccolino vasalóvíz a vasalóban, amikor az ő cuccai jöttek. Eddig mindig másik vasalót használtam neki, de már nagy srác - gondoltam én -, ezért nem variáltam.
Ja, és Mese, minden úja kaját 3 napig adtam legalább, mire újabb jött, hogy lássuk, nincs-e rá rossz hatással. És ha gáz lenne, tudd mitől. Pöttyök, hasfájás, hasmenés stb.

Nildikó, nagyon helyes, hogy jöttök, továbbra is jobbulást kívánok!

Marycus! Merre vagy? Ti se maradjatok ám ki a taliból!

Képzeljétek, Miksa kapott ma egy piros labdát, hát csuda ügyesKép Visszagurítja, ha nem látom a saját szememmel, nem hiszem elKép Végülis mindkét szülője labdajátékot műveltKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Van aki májusban fog szülni az up-khban?

Mici (35+5)
mici
 
 


Szia Mici!

Asszem csaknem kifogytunk a pocakosokból, szinte csak babás mamák vagyunkKép MIldikó pocis, de viszonylag régen láttam őt, nem jön túl sűrűn. De szerintem mindenki nagyon szívesen segít, kérdezz nyugodtan a kórházról. Én októberben szültem, de Kriszta pl. decemberben. Kinél fogsz szülni?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Sajna akkor már ott maradunk. Az van hogy 180 km, így 2 órás út kb. és Emmával leginkábba délutáni ALVÁSIDEJÉBEN LEHET ENNYIT AUTÓZNI, SZÓVAL OLYNA 4 KÖRÜL SZOKTUNK pESTRE ÉRNI. Hülyew caps lock, de már nem javítokKép Szóval akkor már nem hiszem hogy nagyon érdemes lenne bemenni, nem is tudom hogy hánykor lezs a tali. Én si nagyon sajnálom, sokkal jobb lett volna ha azona hétvégén vasárnap talizunk veletek és a következő hétvégén van a ballagásKép Főleg hogy a mostani ghétvégén meg itthon se lesz a férjem, versen yvan, íghy a következp szombatot szívesebben töltöttük volna itthon, együttKép

Mici!

Pocis az most tényleg nem nagyon van, de kérdezz nyugodtan. Igaz, én viszonylag rég szültem ott, 2002 októberben. Pici kórház, nem sokan szülenk ott, ezért is vagyunk ebben a topicban is kevesebben.Kép De épp ezért családiasKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Hát végülis még nem beszéltük meg, hogy hánykor legyen a tali, de úgy emlékszem, hogy többen ki akarnak menni a börzére. Szóval akkor szerintem nem délelőtt, hanem délután, és én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy 4-kor már nem érdemes idejönniKép Mondjuk az nem mindegy, hogy merről jöttök, mer például az M3-asról tök jó, előbb itt vagytok, mint ha a városba mennétek. Szóval merről is jöttök?Kép De mondjuk hétvégén azért a város más részeiből is gyorsan megy. Lécci, lécciKép Azért nem mondom, hogy tegyük el másik időpontra, mert már mi is ezzel számoltunk, és gondolom mások is.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Háát, változó hogy merről jövünk, általában a 4-es főútról, mert ugye Kőbányán lakunk, de pl húsvékor az M3-eson mentünk és jöttünk, merta férjem besokalt hogy a 4-esen végig 60-as tábla van. Na, majd meglátjuk. Akkor azért magánban kérek majd egy camet meg egy talcsiszámot, ok? vszilvia@tvnetwork.hu
Végülis olyna kb 7-ig maradhatunk, gondolom 1 óra alatt hazérünk. ha a többieknek is jó, és még ők is ott lezsnek akkor.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Dobtam egy mélt!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok lányok!
Új vagyok itt és igazándiból most legfőképp az érdekelne, hogy ismeri-e valaki az Újpesti Szülőotthonban szülést vállaló Dr Hammersberg Elemért, ugyanis hozzá járok terhesgondozásra és lehet, hogy nála szülnék, de nem ismerem ezt az oldalát, szeretnék jól választani, ha már lehet ... és milyen egyáltalán a szülőotthon?
Én Káposztásmegyeren lakom, helyileg pont jó lenne, de ha valaki megerősítene abban, hogy jó lesz ez a kórház, az jó lenne.
Előre is köszi!
dberika
 
 


Sziasztok!

Üdv közöttünk Erika! Kép Szirom, és én is Hammersberg doktornál szültünk, igaz mindketten csaszival, de mindketten elég sokáig "elvajúdgattunk". Nekem kétszer is volt hozzá szerencsém, és én csak csupa jót tudok írni róla! Nagyon körültekintő, figyelmes, türelmes, minden kérdésedre úgy válaszol, mintha most mondaná először a választ Kép Én a kórházzal is elégedett voltam, nagyon családias jellege van! Hát a földszint nem a legszebb, de a csecsemős rész nagyon szép, tiszta, barátságos, és a csecsemősök is egytől egyig kedvesek!
Ami hátrány szokott lenni azoknak, akiknek már ajánlottam a kórházat, az az ,hogy szülésnél nem adnak EDA-t Kép

Túl vagyunk a temetésen Kép Rosszabbra számítottam, na meg arra, hogy nem fogok bőgni, de ez nem sikerült...olyan szép beszédet mondott a nőci, hogy....nagyon! És ez a szétszóratás kifejezetten gyönyörű volt, pedig temetés ritkán az Kép Most már anyum is megkönnyebbült, hazafelé már tudott poénkodni is Kép

Szirom,
Mi mindenivók vagyunk Kép Bár mostanában kerüljük a szénsavasat, a szopi miatt, szóval bármilyen gyümilé, ásványvíz szupi. Na persze szívesen bedobok egy jéghideg sört is Kép És mivel nem 10 percet maradunk, szerintem apuci is Kép
Tudom, hogy nem nagyon ajánlják a kajáltatást cumisüvegből, de nem is lesz belőle rendszer Kép Reginél is az elején így adtuk, aztán áttértünk a kanálra, mikor már ügyibb volt.
Igazából megmondom őszintén, én nagyon deviáns vagyok, mert én mindig úgy tettem-vettem gyerekeim körül, ahogy nekem tetszett, nem nagyon hallgattam az "okosakra" (könyvek, doki néni), ez a pép is az én ötletem volt, védőnéni semmi értelmeset nem talált ki Kép
A tejportól se tudom, hogy lesz-e valaha baja, de nem csinálok belőle problémát, mindig lesz valami ami nem jó, amiről kitalálják, hogy ez lesz tőle később stb.
Még egyelőre jól vagyunk mindnyájan Kép Kép
Miksabuc szuper ügyes, hogy visszagurítja a lasztit! Mindezt ülve műveli? Tényleg tud már egyedül?

Többiek....könyörgöm...írjatok!!! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Szirom!

mail mejött! remélem be tudunk ugarani. Többiek nyilatkozzatok, meddig maradtok, mikro érkeztek egyáltalán Sziromékhoz?

Erika!

Én is csak két hátrányt tudok említeni: az egyik hogy nincs fájdalomcsillapítás, bnár ki tudja ez hátránye , hallottam mrá olynaról aki nagyon rosszul járt az EdÁ-val, mert ekhúzódott a kitolás, mert nem érezte rendesen, az injekciós fájdalom csillapítástól meg a tágulás állt le ismerősnél, szóval én utólag nem bánom hogy nem adtak semmit, de akkor azért elfogadtam volna. A másik hogy nincs szülésznő választás, és sajna van egy nagyon bunkó csajszi, legalábbis velem nagyon bunkó volt amikor éjjel vajúdtam, de a ctg meg nem mutatta, és nem hitték el hoyg ez már azKép De aki meg hajnalban jött szülésznő azzal nagyon meg voltam elégedve. Mondjuk a másiknak is voltak jobb pillanatai, szóval ha tényleg szülök akkor bizti kedvesebb lett volna, csak nekem nem voltak szbályosak a fájásaim így sokáig kétséges volt hogy ez az e (de én tudtam hogy azKép)
Amúgy az egyéb dolgokkal én meg voltam elégedve, én normál úton szültem, az állítható szülőágy nagyon szupi, a nappalos szülésznp ari volt, a dokim elviselte zokszó nélkül hogy hisztizekKép, a baba velem maradhatott a megfigyelés alatt és a férjem is, rögtön meller tették. csescemősök elég aranyosak voltak, bár kérdezni kellett tőlük, d eakko rszívesen válaszoltak. A abbaák nincsenek egész nap kint, csak szakaszokban, ez kinek bejön, kinek nem, bevaloom nekem jó volt, így pl látogatás előtt vvolt időnk lezuhanyozni. 5 nap után mehettem haza. nekem a barátnőm szült nemréga sote2-n, így most kicsit volt összehasonlítási alapom, és hát az tény hogy a felszerelés ott sokkal modernebb, hiper-szuper az egész szülőszoba, vajúdó, de maúgy mikor már megszületet nekem egy csomó dolog nem tetszett, pl agyon szurkálták a babaát egy ksi sárgaság miatt, újpesten csak akkor szúrták ha súlyosabb volt, ott meg alapból naponta 2x, és pl EDA ott is csak akkor van ha előre megbezséled. Szóval nekem annyival nem tűnt jobbank, amennyivel többen szülnek ott, én pl nem vágyom ott szülni.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marcus megint visszatért a hajnali 6-os kelésbe, tegnap meg tettem-vettem, így estére hulla voltam. Viszont ma hamarabb kelt (fél 6) és vissza is aludt, így most keltünk (igaz, én már 5-től ébren voltam). Ugyan kissé ki voltam szorítva a helyemről, mert a jobbomon az ember, hozzám közel, aztán Marcus, másik oldalamon a cicus a párnán, én meg a két "gyermek" között besúvasztva Kép A végén már a falon aludtam, arra ébredtem, hogy nagyon hideg Kép

Szirom,
Ügyes ez a Miskabuc Kép Nálunk is van laszti, de még csak ismerkedik vele. VIszont az újságolvasás már nagyon megy Kép Ja és cékla! Pont beszéltem tegnap egy lánnyal, aki az itteni zöldségesnél vett a babának céklát és adta és nem lett vele gondja. Tán megpróbálom. Meg te ott a néniktől tán tudsz venni, ha árulnak. Én répát is adtam már olyat, amit piacon vettem (ahol anyu szokta venni).

Szirom,
Nálunk mindenféle üdítő fogy, vízből a szénsavmentest preferálom Kép Meg azt is kigondolhatjátok, hogy a husihoz milyen köret, saláta lesz, hátha abban is tudunk segíteni beszerezni, ne nektek kelljen mindent!

Manó, Szirom,
Talán olyan 1-2 körül gyülekezhetnénk és 6-7-ig maradni. Nálunk Marcus 8-kor szokott fürdeni, így addigra legkésőbb jó lenne hazaérni Kép Kint még azért nem merem altatni, mert nincs fűtés és hát te tudod, hogy nyáron éjjel is milyen hideg tud lenni.

Marycus,
Gyertek el ti is, kérlek, jelentkezz!

MIldi,
Meg ti is, ha tudtok, nincs kedvetek??? Nincs nektek az olyan messze tán!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet a besárgult babákkal?
Elkülönítik Őket vagy ott lehetsz a csemetéddel, hogy bármikor, ha éhes tudjad szoptatni?

Nekem nagyon rossz tapasztalatom volt a kisfiammal, elvitték a kék fénybe és amikor kihozták rendszerinti idejében 3 óránként úgymond szoptatni, akkor mindig aludt, mert odabent, ha közben éhes volt megetették.
Békésen, boldogan szunyókált, én meg jobbhíján sírdogáltam miközben próbáltam felébreszteni - sikertelenül a jóllakott gyereket - a mellem begyulladt, belázasodtam ordítani tudtam volna, amikor masszíroztam a kőkemény cicmet, hogy egyáltalán tudjak majd szoptatni és mellesleg 2-3 nappal tovább kellett bent maradnom.

Jó lenne nem végigcsinálni ezt a tortúrát még egyszer, lehet-e kérni, hogy ne etessék, itassák, vagy nincs rá befolyásom.
Mi tuti, hogy most is sárgulunk, mert a vércsoport miatt van, én 0, párom AB.

Üdv!
dberika
 
 


Sziasztok!

Na, vagyok, de nem volt zökkenőmentesKép Az este amikor írni akartam, akkor egy aprót állítani kellett a gépen, na ebből aztán az lett, hogy az ember addig-addig matatott, míg eljött a fürcsi ideje. Délelőtt meg matrica volt a kölyök, most viszont alszik az udvaron a babakocsibanKép

Hanzika! Most Miksa is 7 körül kel, hogy előrébb hoztuk az esti fürdést és evést. Ezzel viszont reggelizik, tízóraizik, aztán alszik, majd ebédel. Ez teccik ígyKép Cékla: Hát nem vagyok biztos abban, hogy itt a faluban nem nyomják rá a zöldségre a permetezőszert a jó öreg permetezővel, tudod azzal a hátivalKép Aztán csak remélheted, hogy a papa nem saccperkábé keveri be a vegyszert (nekem az egyik nagyanyám árult a piacon, jó sok zöldséget termelt, hát ő is permetezett rendesen.) Még most is előjön az orromban a szaga...
Időpont: szerintem is jó lesz így.

Kriszta! Te sörözöl?Kép Én is imádtam a sört, de a terhesség óta asszem egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi alkoholt ittam. Tavaly abban a dög melegben néhányszor fröccsöcskét, egy ujjnyi borocskával. Valahogy nem merek, a fene egye megKép Meg hizlal is...
Miksa még csak egy picit ül, nagyon figyelni kell rá. Szóval vagy az ölemben ül (már úgy, hogy én terpeszben ülök a földön) és úgy gurizik, de ahhoz kell a papa is, vagy ő hasal, akkor játszhatunk ketten is. Azért ne olyan szabályosra gondoljatok, még nem tekebajnokKép Na jó, itt egy képKép:

Kép

Manó! Én remélem, hogy sikerül, és tudtok jönni!

Erika! Kriszta már írta, hogy én is Hammersberg doktornál szültem, és csak csatlakozni tudok hozzá a dicséretben. Én biztonságban éreztem magam vele, tényleg türelmes, elmagyarázza a dolgokat és lehet kérdezni is. És kedves is, meg humora is van. A kórházról szerintem azt érdemes tudni, hogy 4-5 ágyas, tévés szobák vannak, mindegyikhez saját fürdőszoba és WC tartozik. Szerintem kellemes. A babák szerintem többet vannak kint ahhoz képest, amit Manó írt, amikor én szültem októberben, akkor volt változás. Reggel felhozzák őket és csak du. 4 előtt, a látogatás előtt viszik el. 2 óra látogatás, aztán kapod is vissza, és legalább este 9-ig maradnak a picik. Éjszaka nincsenek a szobában, a csecsemőosztályon vannak, de nekem csaszi után azt hiszem ez így megfelelt. Lefejt tejet szívesen vesznek a csecsemősök éjszakára, megkapja a babád. A kórház hátránya tényleg a fájdalomcsillapítás hiánya lehet, valamint az, hogy nincs éjjel-nappali rooming, ha azt szeretnél, illetve nincs speckó koraszülöttellátás. Én azt hiszem, ha nagyon korán jönne a baba, akkor elirányítanak máshová szülni. Én merem ajánlani a kórházat, pedig majdnem 3 hetet laktam ottKép

Marycus! Irgum-burgum, tessék jelentkezni, és a két Ildikó is!

Nem bírom ki, még egy képKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Erika!

A mi szobánkban csak Miksa nem sárgult be, a másik 3 baba igen. Éjszakára tették őket be a kék fénybe napozni, olyan nem volt, hogy nappal ne hozták volna ki őket ugyanúgy, mint máskor. Bár ugye én azt nem tudom, hogy milyen fokú besárgulást produkáltak.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Erika!

Hát az az igazség hogy tényleg megetetik a nővéreka babákat, tápszerrel, vagy ha már van tejed és lefejed akkor azzal éjszal. Azt nem tudom mi van hogy ha külön kéred hogy ne tegyék, a mis zsobánkból sneki sem kérte ezt érdekes mód, sőt éjjel sem akart senki szoptatni. Szerintem menj be leőr és érdeklődd ezt meg. Amikro Emma besárgult akkor úgy csinálták hogy kékfényezték, de azért kihozták amikro a többi babát és csak akkor kékfényezték amikor a többi s bent volt, tehát látogatási időben és éjszaka. Mondjuk ő nem volt durván sárga, akinek annyira besárgult hogy vért is vettek, és pl nem mehetek emiatt haza az 5. mapon, náluk nem tudom hogy volt. Viszont a Sote-na barátnőmnek többször is nem hozták ki még szoptatásra sem a babát a sárgaság miatt, hogy hagy kékfényezzen. Szóval szerintem ez amit te írsz max az olyna kórházakban oldható meg, ahol éjjel -nappali roooming-in van, én ilyet az Istvánt és a Mávot tudom.
Most látom, hogy ugyanazt írtam mint Szirom kb a sárgaságról, ha az ő szobatársaié is így voltak akkor biztos ez a gyakorlat. Egyébként én nem tudom miért sárgult be, én A-s vagyok, de Emma vércsoportját nem nézték meg, a férjem 0-ás, így én arar tippelek hogy azt örökölte, de nem tudom.
Ja, és amikro besárgult akkor egy nagy adag cukros vizet viszont hoztak vele hogy itassam, de nem itattamKép
A csecsemő osztályon egyébként van egy nagyon jó fejőgép, oda le lehet menni fejni ha ilyen gondod lenne, általában még sorbanállás sincs, mert kevés a baba, és így az anyuka , pl mikro Emma születet akkor összesne volt vagy 9-10 baba.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Olvastam az archivumaitokat, uhogy sokmindent megtudtamKép Igaziból csak azt akartam volna ezen felül még, hogy hátha van tudjátok valaki, akivel esetleg összefuthatok, vagy ilyesmi a kórházba, mert kb. annyi idős mint én. De így se baj, tényleg nagyon kis hangulatos a topik tőletek, nem beszélve a sok szép babáról, akiktől jól összerándul az emberlány méheKép Majd még olvasgatlak Titek, meg ha van kínom akkor írom. Ja van isKép Szerintetek az már jósló, ha begörcsöl a derekam, de nagyon? Rendszertelen, van ugy hogy egy két napig nem, de pl. már kétszer volt ma.
Igazából a kórházra visszatérve, olvastam amiket korábban irtatok, és annyi nekem bőven elég egyenlőreKép Szerintem még jövök ide, mert próbáltam becsusszanni a tavaszi babák közé, de olyan sokan vannak, hogy nemtom követni őket, ráadásul naponta jó sok hozzászólás van, uhogy lehet ott feladom a barátkozástKép

Erika, te mennyi idős terhes vagy, mert azt olvastam máshol is, asszem lakóhely szerint/ úp.családok-nál, hogy kérdezted a kórházat, meg az orvosodat,pont ugyanezekkel a szavakkal, azért emlékeztem rá, na és ott javasolta neked valaki ezt a helyet. Szóval arra következtetek még pocakos vagyKép

Na hosszú vagyok már. Sziasztok.

Mici 36
mici
 
 


Sziasztok!

Megvan a kocsi!!!KépKép És meglepi volt, nem is számítottam ráKép Az ember reggel elcsusszant dolgozni, de nem is oda ment, hanem letette a kikötőben az autóját, egy haverja eljött érte, ő vitte a kereskedésbe. Egész nap azon izgult, nehogy arra sétáltassam Miksabuckót, és észrevegyem a kocsiját és lebukjon. Aztán hazafelé jöttében felhívott, hogy engedjem be, mert nincs nála kulcs, hát kimegyek és nem is áll senki a kapu előtt. És akkor begördült a kis meggypirossalKép Gyönyörű és nagyon kényelmesKép

Erika! Tényleg odaadják a babáknak a tejedet, ha beadod éjszakára a csecsemősöknek. Amikor én voltam, akkor volt egy Avent mellszívójuk is, a szobatársaim meg is kapták és azzal fejtek.
DE: az az igazság, hogy lehet, hogy a babáknak nincs szükségük másra az anyatejen kívül, de amikor 2. vagy 3. nap Miksa már fél órája szopizott és véresre rágta a mellem és csak 20-at tudott kicsiholni és még mindig ordított, akkor én hagytam, hogy tápszert adjanak neki. Bekapott még 30-at és megnyugodott. Aztán másnap már volt elég tejem, és onnéttól fogva 5 és fél hónapos koráig semmi mást nem kapott. Az a néhányszori cumi sem zavarta meg. Lehet, hogy ki lehet bírni, ha az ember néhány napig nem lakik jól, és csak félig töltheti meg a pocakját, de az szar lehet, és én nem hiszem, hogy egy csecsemőt kínozni kéne. Most biztos megköveznek a nagyon szopipártiak, pedig én is szopipárti vagyok. Meg gyerekpártiKép

Manó! Amikor én szültem, majdnem 20 baba voltKép És arányalanul sok volt köztük a fiúKép És egy halom volt köztük a Bence vagy BenjáminKép

Mici! A jóslókról nem tudok túl sokat, mert nekem alig-alig volt valami. És akkor sem a derekam fájt, hanem a pocakom görcsölt egy kicsit. De én úgy tudom, derékfájással is indulhatnak a dolgok, a 36. héten pedig már simán lehetnek jóslók. Nem írtad, hogy kinél fogsz szülni, szóval kinél fogsz?Kép Hadd nosztalgiázzunk kicsitKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta! Írtam neked mélt!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Majd meglesem, mit írtál, csak most nagy focinézés van Kép
Gratula az autóhoz! Kép
Azt akartam még kérdezni, hogy a kertetekben van olyan rész esetleg, ahol lehet földet túrni, ilyesmi? Homokozás és Regi miatt kérdezem Kép Folyton ásna Kép Ha nincs, akkor csak a mociját visszük Kép
Amúgy nekünk teljesen jó az időpont, Hanzi, majd együtt induljunk, megyünk utánatok! Kép

Képzeljétek, már 3 napja nem volt kaksija Máténak -gondolom a tejpép miatt-, vettem ma neki szőlőlevet, de mintha érezte volna, előtte jó nagyot kakkantott és jóóó büdöset Kép

Ja, Szirom, irtó édi Miksa és milyen barna az arca! Kép Gondolom, a kertben még a széltől is barnul Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Mici

Elfelejtettem első alkalommal beírni, hogy most a 24. hetet taposom, amit természetesen mindig elfelejtek, csak az marad bennem, hogy mikor a dokiál voltam, akkor hány hetet mondott - de, hogy mikor is voltam orvosnál azt mindig elfelejtem.... Zajlik az élet, mindig történik valami, dolgozom 8,30-18-ig, a babus pedig remélem nem felejti el, hogy ő "egyre idősebb".

Manó

A MÁV biztosan nem nyerő sárga ügyben, mert beszéltem velük és kiderült, hogy a kék inkubátor nem egy emeleten van a szülészettel, nincs biztosítva az anyával együtt történő elhelyezés.
Az Istvánról jókat és rosszakat is hallottam, de amiket Ti írtatok az pozitív, emiatt nem szándékozom a város túlsó felére menni szülni.

Szirom

Hát nem irigyellek a hosszabbított kórházi tartózkodás és a "véresre rágott" cicik miatt, és igazad van, hiszen az enyém is tápot kapott néhányszor annak idején és mégis erős, egészséges "nagyfiú".
"Csak és kizárólag" Önös érdekek vezéreltek akkor, amikor a csakis szoptatásról írtam, mert én nagyon megszenvedtem emiatt annak idején.

Jó éjt Mindenkinek!
Dberika
dberika
 
 


Sziasztok!

Hát megszenvedtünk először a kakival úgy igazán Kép Marcusnak tegnapelőtt is már székrekedése volt, de tegnap aztán annyira, hogy sírt is Kép Ezért tegnap nem is kapott mást, csak tejcsit, tápit és pépet. Végül este sikerült anyuval kicsikarni belőle egy jó nagy hurkát Kép De szegénykém nagyon sírt akkorKép Viszont most már rendben van, de azért ma még megint nem kap mást.

Szirom,
Gratula a kocsihoz Kép És Miksabuc nagyon nagy fiú lett Kép Pont most jutott eszembe, hogy annó vettem egy Hippes gyümölcsteát, véletlenül, most meg már majd adhatom Marcusnak Kép
Ja és permetezés. Szerintem amit az öregek Szigetmonostoron raknak rá, azt mindenki rakja, mert ha nem permetezel, akkor betetvesedik, beférgesedik az áru. Céklánál a műtrágyázás számít nagyon, abból vesz fel egy csomó mindent a cékla. Szerintem kérdezz rá tán.

Krisz,
Részünkről okés, de mi előtte megyünk a börzére, szerintem hazajövünk és úgy indulunk majd. Előtte persze egyeztetünk.

Erika, Mici,
Én csak Újpesten lakom, nem itt szültem a Szülőotthonban, hanem a Sote I-en. Ott éjjel-nappal rooming-in van és amikor én voltam a babákat sem vitték el állandóan kékfényezni. A szobatársnőm kislányát hazamenetel előtt szúrták meg, hogy milyen is a bilirubinszintje, mert sárga volt, de nem kellett bentmaradniuk szerencsére.

No ellenőrzök Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Jó reggelt!

Hanzika! Miksabuckónál nagyon bejött a kecskeméti szilva és a hippes körte, ezek tűnnek a legjobb hashajtónak. De székletlazító hatása van az őszibarinak és a sütőtöknek is, a pép viszont megfigyeléseim szerint szilárdít. Én nem kínoznám Marcust diétával, hanem adnék neki valami lazító gyümit vagy főzit. Miksa mindennap kap valamelyikből és ezzel elértük, hogy mindennap van kaksi is. Pedig tudod, mi mennyit szenvedtünk. Ja, meg a kicsit cukrozott tea is segít Buckónak.

Kriszta! Nálunk leginkább fű van, ami kis földes részt találni, azt a macsekok is megtalálják. Szóval nincs homokKép Miksának is majd valami lefedhető homokozót kell kitalálni. Van viszont egy halom toboz, azt lehet kis kosárkába szedegetni, a unokahúgom legalábbis azt nagyon szeretteKép Meg persze bicajozni is lehet.

Erika! Azt azért tudd, hogy Újpesten sem egy emeleten vannak a babák és a mamák. A babák a földszinten, a mamákok pedig a 2. emeleten. A kicsiket lifttel hozzák-viszik. (Meg amikor egyszer elromlott a lift, akkor a csecsemős lány egyedül, kettesével gyalog hozta föl a lépcsőn a 20 babát).

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Ment mél. Bocsi.

Mici
mici
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet mindenkinek! Köszönöm, hogy keresgéltek időnként engem is, sajnos, vagy nem is tudom, hogy sajnos-e, Vikó mostanában nem marad el egyedül és aludni sem akar, így az egész napomat lefoglalja, mostanában, hogy aludjon 3 órákat sétálgatok vele, kimegyünk a Farkaserdőbe és ott szuperül tud szundizni, csakhát ott valahogy még nincs internet, pedig ott tudnék időt szakítani. Bár tuti felébredne, ha észrevenné, hogy mást csinálok. Így aztán estére olyan vagyok, mint az a mostott... és megyek aludni, ahogy letette a fejét és elaludt. Ettől függetlenül imádni való, csak fárasztó. A héten kaptuk meg az 5 hó oltásokat, de hőemelkedésen kívül semmi gond nem volt, még sírni sem sírt többet, bár nehéz már többet nyekeregni.Amúgy fejlődik rendesen, adokinéni telejesen meg van vele elégedve, mert beérte a mezőnyt súlyban és magasságban is, bár nem számít a legnagyobbak közé. Az oltásnak köszönhető vagy másnak, de a héten azért sikerült itthon is altatni kicsit és mit szerettem volna, hát netezni, és ki voltunk csukva... Rögtön szóltam Zolinak, hogy intézkedjen, mostanra lett net végre... Különben volt már, hogy elolvasgattam a hozzászólásaitokat, de mire az irásra került volna a sor, Vikó rákezdett...
Szóval bocs', amiért ritkán jelentkezem.

Most úgy döntöttem inkább csak az utolsó hozzászólásokat olvasom el és inkább írok, biztos, ami biztos.

Szirom, Hanzika:
Szívesen megyünk a talira, de mikor és hová kellene menni és mit vigyünk? A héten bizti még benézek, úgyhogy ha publikus, akkor írjátok meg, ha nem akkor a mail cím: m.mihalyvari@freemail.hu
Előre is köszönöm. Ja, ezzel kapcsolatban még egy kérdés, hogy Zoli is jönne, ha nem gond.

Szirom:
Miksa nagyon aranyos a képeken. Valami hasonló pozícióban már Vikó is üldögél. Simán megtartja magát kb. 4,5 hónapos kora óta, ha meg tud támaszkodni a kezével. A babakocsiban is csak üldögélve hajlandó ellenni, míg el nem alszik. A dokinéni, meg mindig leszúr minket, hogy nem tesz jót neki, de mit csináljak, jöjjön ide és hallgassa ő egész nap a nyekergést, ha bírja, mert háton folyamatosan nyekereg, a hasonfekvést meg még mindig nem csípi, pedig amúgy meg tud fordulni, meg szerintem elég erős már a mászáshoz is, csak lusta megpróbálni. Úgyhogy marad az üldögélés, így mindent meg tud szerezni és amit lehet meg is kóstol. Csak felhergeli magát azon is, ha nem tud bekapni valamit, mondjuk a labdát, valahogy nem fér a szájába...

Látom a képeken, Ti is olyan összerakható puzle játszót csináltatok Miksának. Mi is ilyet készítettünk Vikónak, de én csak fürdilepedőn merem őt rátenni, simán nem mertem, aztán egyszer jött belőle kicsi tejcsi és lefolyt a fürdilepedőre és egy lilás rész felett volt és a fürdilepedő lila lett, így aztán most már végképp nem teszem őt csak úgy rá. Ti hogy csináljátok? A fürdilepedő jó, csak csúszik alatta és a mozgást kicsit nehezíti neki.

Erika:
Nekem Szirom és Krisztocs ajánlották Dr. Hammersberg Elemért, és ráadásul félidőben kerültem hozzá, de nagyon rendes volt, mintha mindig hozzá jártam volna, úgy állt a dologhoz. Aztán jó alaposan nem sikerült nála szülni, mert Vikó 1 hónappal előbb érkezett és még faros is volt, így átküldtek azonnal a Szabolcs utcai kórházba. 36 órát feküdtem a szülőszobán, mert mindenféle gyógyszert kaptam, hogy biztos ne legyen gond a babával és még ott a szülőszobán másnap (éjfélkor kerültem be) meglátogatott, pedig akkor műtötték sérvvel. Aztán vállalta, hogy hozzá menjek a kontrollra 6 hét múlva és akkor is nagyon rendes volt, szóval én csak jót tudok róla mondani, ami a terhesgondozást illeti, akármilyen problémám volt, nyugodtan felhívhattam.

Ja, én is Kápmegyeren lakom, pontosabban kicsit előbb, a patak másik partján, de oda számítom magam.

Na, most megint mennem kell, de mindenkit üdvözlök és akkor írjatok légyszi a talival kapcsolatban. Köszönöm.

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik egyszerre jött ránk az írhatnék Marycussal.
Bocsi, de így alakult, hogy ritkán jelentkezem. Azért olvasgatom mit írtok, de mire a végére érek, már nincs erőm reagálni.

Ahogy Hanzi említette is, megint betegeskedtem. Rám jár a rúd a mellgyulladással, illetve pangással. Három pocsék hétvége után volt, egy hétvégém tünetmentesen (ekkor volt a keresztelő), majd a rá következő szerdán "eldugult" a mellem. Csütörtök doki. Aztán a nehezen beszerezhő Oxy. Pénteken a változatosság kedvéért a másik mellemmel ugyanez. De legalább e két alkalommal nem volt gyulladás, láz, gyengeség stb. Most már van antibiotikumom is ha kell, de remélem többé nem lesz rá szükség. Az egészben az a legrosszabb, hogy legyengülök, s idő mire összeszedem magam. Tomit pedig el kell látni.
Mostanában pedig azért aggódom, mert Tomi kezd rászokni az egyszeri felkelésre: 1/2 4, 5 vagy éppen, mint tegnap 1/2 7. Alvás szempontjából nagyszerű. Aggódni csak a mellem miatt aggódom, hogy úgy szokjon át az új termelésre, hogy közben ne gyulladjon be. Utána is néztem a szoptatás topikban mit ajánlanak.

Szirom,
szivesen megyünk hozzátok a talira. Remélem nem jön közbe semmi, s találkozhatunk mi is és a babák is!! A címedet majd küld el email-en!

Örömmel olvasom amikor a gyerkőcök kajáiról írtok. Nagyon kiváncsi vagyok már rá, Tominak hogy fognak ízleni. Az almát már megnyalogatta, amikor én ettem. Nem tiltakozott! De persze még nem kapott, csak anyatejet. Amíg nem szükséges, nem adok mást.

A fejlődésről: Tomi nem sieti el a dolgokat. Magától nem forog ő sehová. A sült hal pozíció rendben, de tovább nem. Ha viszont fogom a kezét, hogy akkor most forduljunk, s persze egy kicsit segítem is, akkor nagyon élvezi. Hasonfekvésben már nincs üvöltés sem. Újabb szokása, hogy séta közben elalvás előtt elkezd morogni. Itthon ilyet nem szokott csinálni. Sőt séta közben régebben mindig kis kuka volt, mikor már itthon javában gagyogot. Nem tudom hogy minden gyerek ilyan dumás e otthon, de Tomi nagyon tudja mondani. Jókat szoktunk mosolyogni a párommal, mikor rázendít. Imádni valóak ezek a kiskölykök nem?? Nem hittem volna pár évvel ezelőtt, hogy ilyen ennivaló kicsi fiam lesz!

most elmentem. jó éjt! igyekszem sűrűbben nem csak olvasni, de írni is.

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy előkerültek az elveszett mamácskák isKép

Marycus! Persze, hogy hozd a párod is, eleve is azt beszéltük meg, hogy papás tali lesz! Végülis Horány felér egy kirándulással, úgyhogy kár lenne kihagyni őket belőleKép Már 2 és fél éve kint lakunk, de még mindig elámulok, hogy milyen hangulata vanKép

Nildikó! Tényleg sajnállak a mellgyuszi miatt. Rendbe fog jönni! Én azt csodálom, hogy kimaradtam belőle, pedig éjjel tényleg nem szoptatok a kezdettől fogva.
Miksa séta közben eddig csöndben volt, de tegnap a frászt hozta rám, elkezdett sikítani a kocsiban. Épp nem láttam rá rendesen, mert a nap miatt átfordítottam a kart. A veteményezős nénike - akinek a kertje előtt haladtunk épp - is ugrott egy nagyot. De a kölyök csak somolygottKép Ő is magyaráz itthon sokat, és kifejlesztett egy olyan hö-hö-hö-t, amit nem lehet sokáig hallgatni. Jól eltalálta a kissrác, ha rákezdi, akkor azonnal foglalkozunk inkább veleKép De tényleg imádnivalóakKép

Hanzika! Jobban van Marcus? Kaksizik?Kép

Kriszta! Már vége van a meccsnek, tessék írniKép

Hétvégén nem leszek túl sokat, mert tele leszünk vendégekkel. (Hanzika! De csak a tesómék meg anyu jön, úgyhogy ha Horányban járnátok, akkor hívj és ugorjatok be ám!Kép)

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom
Milyen igazad van, vége lett Kép Kép Köszi a kertleírást, akkor mocit viszünk Kép Remélem, sok virágod nincsen, mert Regi előszeretettel tépi le őket Kép

Ildi,
Ez gondolom, adottság kérdése, biztos nagyon rossz lehet Kép Anyukám is mondta, hogy volt neki, csoda, hogy nem örököltem tőle...De annak nagyon örülök, hogy ti is jöttök! Kép Na, meg hogy Marycusék is előkerültek, és ők is ott lesznek!

CSajok, már annyira várom!!!! Olyan szupi lesz!! Remélem, hogy az idő is ilyen szép lesz akkor!

Hanzi,
3 napig most Máténak se volt kaksi, tuti a tejpép miatt, vettem neki szőlőlevet, de mielőtt adtam volna, csinált egy jóó nagy, és jóó büdi adagot Kép
Ma körtét kóstiztattam vele, de ez a gyerek rohadtul nem kíváncsi a kajákra Kép Vagy a kanál idegesíti....

Tegnap itt volt a védőnéni, mondta, hogy továbbra is kóstiztassam vele, mert már lassan főziket kéne ennie...de mit csináljak, ha köp ki mindent? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Új hírek: Elamard a ballagás (a láyn apukáját műtik geric sérvvelKép), viszont így tudunk menni mi is időben. Virágokat Emma is tépiKép Meg a füvet, bokrotKép És ő is homokozik mindnehol ahol talp alattnyi földet találKép Már csak 1 bánatm van, hoyg elkezdtem fogyózni, azat 90 napso diétát, amiben mindn nap mást lehet csak enni (protein, keményítő, szénhidrát, gyümölcs) és akkro épp keményítő napom ezs, tehát csak krumplit, rízst, zöldséget ehetek, így nem kóstolhatom meg a grilltKépKépKép Na de a lényeg hoyg talizunk, majd a férjem kóstolKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Minden rosszban van valami jóKépKép Örülök, hogy jöttök, majd grillezünk zöldséget is, cukkinit, padlizsánt szereted? Meg a krumplit is a grillen szoktuk sütni, és hát salátát is csinálunk, mert én például csak azt ehetekKép. Én meg már egy hónapja nem ettem krumplit...Kép Meg rizst se, kenyeret se, tésztát és bizonyos zöldségeket sem. És egy hete stagnálok egy grammot nem fogytam. Úgyhogy elmondhatom, hogy egy hónap -6 kg. Te mennyit akarsz fogyni?

Manó, Kriszta! Ami virágom van, az le fog nyílni jövő hétre (tulipán, jácint, nárcisz), az árvácskákért meg nem kárKép

Egyébként én is baromira várom márKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hát még én hogy várom Kép Belegondoltam, hogy végül is lassan másfél éve tervezünk egy talit és csak most jön össze - de ami késik....

Szirom,
Volt végül kaksi, sőt! Másnap normális, ma meg jó híg. Nem értem, hogy hogy is van ez.. De az a lényeg, hogy van Kép És nem hiszem, hogy most mennénk HOrányba, hisz jövő héten megyünk. Valószínűleg Kertes lesz holnap az uticél, vasárnap meg a mise és anyósomék.

Krisz,
Kitartás! Bár nálunk minden csúszott, nem nagyon volt válogatás Kép Ma vettem brokkolit, jövő héten kipróbálom. Meg aztán lassan fogynak az üveges kajcsik, amit még Ádám anyukája vett.

(Megjegyzem a fogyókúrára, hogy nekem is kéne Kép Főleg hasról, mert az azóta is van, meg a hátsó felem sem éppen kicsi most - de nem jövő szombaton fogom elkezdeni Kép).

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Hát nekem olyna minimum 10, optimálisan 15 kilót kéne. 69 vagyok a 160 cm-emhez, ez rengeteg.Kép Ráadásul terhesség után sokáig 67 voltam, sőt decemberben 65, és most meg rámjött még hirtelen pár, úgyhogy muszáj volt valamit elkezdenem. Az Atkins félét én épp ezért nem bírtam, sajna nagyon egyoldalú, ráaádásul leállt atőle az anygcserém, hogy finoman mondjamKép, és 1 hét alatt híztam tőel 1 kg-otKép Ezt eddig jól bírom, egyedül a gyümölcs nap a húzós, a többi elég jó, és mindnet lehet enni, csak külön napokon, még tésztát, tortát is pl.
A grillezett zöldség de jó ötlet! Mindnet szeretek azon a anpon amit ehetekKép

Hanzi!

Emma imádja brokkoli főzeléket, sőt majdnem mindne ilyne zöld főzeléket is, nagy kedvenc a sóska, spenót. Amit még nagyon szeret az a tök vagy cukkini főzelék. Meg még a paradicsomos főzelékek (paradicsomos krumpli, paradicsomos zöldbab,paradicsomos karfiol), sima karfiol főzelék is csúszik. Amit nem szeret az az édes főzeléke: zöldborsó, sárgarépa, mexikói.

ha nekem csak hasam lenn meg fenekem, de rajtam mindenhol van pluszKép Néha elszörnyedek ha meglátom amgam a tükörben. Az átlagos napokon ez ugye nem feltétlenül tűnik fel az embernek, de amikro valahová megyünk pl ahol régebben ismertek az tök ciki, meg pl holnap is megyünk a férjemhez ki a Ringre, és hát jobban örülnék ha egy csinos feleséget látnának, nem egy elhízotta. Nem szégyellKép, mert mindíg hív hoyg menjek, de én magamat már kicsit jobban. Szóval muszáj fogynom.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ha valakit vigasztal, és ezért íromKép én most +24 kg nál tartok (ok egy kis vizesedés van), na de még van egy hónap hátra, szóval ha valakinek, hát nekem kell ám fogyni. Én 165 cm vagyok, és most 91 kgKép Uhogy ne szomoroggyatok, majd én sirok helyettetek is.

Üdv

Mici
mici
 
 


Sziasztok!

Mici, nem vigasztalKép Meg igazából az a gáz, hogy szülés után is csak annyi ment le rólam szigorúan, amennyi a baba volt és tartozékai, néhány kiló meg még szoptatás alatt is feljött. Most már nem zavar be különösebben a tejtermelésbe, ha kicsit kevesebbet eszem, de az első hónapokban azonnal kevesebb lett a tejem a visszafogott kajától és a tornától is. És kifejezetten fájtak az ízületeim, mert sok ez a súly. Egyáltalán nem vagyok olyan fürge, mint rég, illetve mostanra azért javult a helyzet, már a 6 kiló mínuszt is nagyon érzem. (Egyébként még mindig stagnálokKép)De nem példabeszéd akart ez lenni, mert én is vigyáztam a terhesség alatt, aztán mégis így végeztemKép

Hanzika! Neked nem hiszek, rajtad nem lehet pluszKép

Manó! Szeretnék én 69 lenniKép Mondjuk én 169 cm vagyok. Ezt a 90 napost én azután vettem észre, hogy elkezdtem ezt az Atkinshez hasonlót, és akkor már nem változtattam. Azért mondom, hogy hasonlót, mert azért nem tartom szigorúan a napi 20 gr szénhidrátot, csak figyelek, hogy minél kevesebb legyen. És pl. iszom tejet is meg capuccinót is, mégiscsak szoptatok, vagy mi a feneKép De a hétvégébe azért majdnem beledöglöttem, anyukám zserbót hozott, a tesóm barátnője almáspitét, a tesóm kislányának meg itt tartottuk a szülinapját egy kis Esterházy- tortával. Hát kibírtam azértKép
Abban nagyon igazad van, hogy az ember nézzen ki jól a párja oldalán, és ne kelljen miatta szégyenkezni, meg magyarázkodni, hogy nemrég szült stb... Meg Miksának se mondják majd az oviban, hogy a te anyukád az a kövér?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvége? Kép

Nekünk nagyon zsufi volt. Pénteken volt anyák napi ünnepség az oviban, csajom elmondott 3 verset virággal a kezében, én meg jót bőgtem Kép
Szombaton anyóséknál voltunk, tegnap meg anyuméknál, na ott is volt bőgés, Regi anyumnak is elmondta a verseket, az ajik meg a versem (amit képeslapba írtam) láttán is jót sírt.
Aztán vettem egy ismerőstől Brevi Dolce Vita etetőszéket 14 ezerért, tökéletes állapotban van, csak fél évet használták. Úgyhogy nagyon boldogságos vagyok Kép Persze Regit ki se lehetett rángatni belőle, öcsit még bele se tettük Kép

Itten van:
Kép
Kép

Regi vasin is elmondta a verseit, vettek apával virágot, ismét bőgtem Kép (ez egy ilyen hétvége volt...) Robitól is kaptam egy nagy csokrot, átöltelt, és zokogva mondta, hogy mennyire szeret és hogy köszöni nekem a két csöppséget...na, itt ismét bőgtem Kép Kép

És akkor zárásképp egy-két kép Matyiról meg Regiről:
Kép
Kép
Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Nagyon megható ez az anyáknapjaKép Én is kaptam ám ajándokot. Este kb. 11-től reggel fél 7ig aludhattam egyfoyltába, csúcs volt, ennyit már nagyon rég egybeKép

Ez a súlytöbllet nagyon zavaró megértek én mindenkit aki aggódik miatta. Azt mondjuk nem gondoltam volna, hogy a tejcin ennyire komolyan megláccik egy kis visszafogásKép Szomó vagyok miatta, mert akkor azt jelenti egy ideig nem is lehet torna meg ilyenek?

Megirjátok milyen a ctg, szerdán kell mennem előszőr?

Mici
mici
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

nem semmi hétvége! Milyen aranyos férjed van! Komolyna irígykedem. bezzeg én smemit sem kaptamKép Illetve a bölcsiben igen,e gy cuki szivecskés függesztéket, bennem aranyos anyák napi idézet. A gyereke olyna édesen hozták oda,azt hitték szerintem hogy ők kaptáka a gondozónőtől.Kép A férjem egész hétvégén dolgozott, este 9-kor jött haza, így mondjuk esélye sem volt Emmával készülni. De ahogy ismerem nem is akartKép

Mici!

Én sem terhesség alatt szedtem össze a + kilóimat, illetve valamennyit igen, 3 kg-ot, a többiről nem Emma tehetKép

A ctg az olyna hogy odamész, leültetnek vagy lefektetnek, körbe tekernek egy övet a hasadon, megkeresik a szívhangot, odatesznek egy hallgatót, és ott kell ücsörögni kb 20 percet, amíg hallod a szívhangot, a gép meg írja ki egy EKG szerű papírra a fájásokat meg a szívhangot. amikro mozdul a baba egy gombot kell nyomni. nekem Emma soha nem akart mozogni, így rázogatták a hasmatKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Nagyon szépek a csemeték, olyan vidám hangulatúak ezek a képekKép Szép, nagy, boldog családKép Meg az anyáknapja is klassz lehetett. Én megálltam bőgés nélkül, bár nekem ugye nem kellett kibírnom több felvonást. Én orgonát kaptam innen a kertbőlKép

Mici! Manóhoz hasonlóan én sem a terhesség alatt szedtem össze a kritikus többletet, akkor 13 kg-ot híztam összesen. De ilyen kezdősúllyal annyit sem kellett volna. Tejci: én annak idején kérdeztem a szopis topikban, és a szopitudósok szerint a mozgástól nem kellene csökkennie a mennyiségnek. Úgyhogy lehet, hogy valaki simán sportolhat. Nekem bezavart.
Ctg: nagyjából, amit Manó leírt. Azt nézik, hogy a mozgása, illetve és a méhösszehúzódások (ha vannak) milyen hatással vannak a baba szívműködésére. De nekem úgy emlékszem, a doktor is elmondta, és a szülésznő is. Nekem baromi sokszor volt ctg, mert Miksa a 42. héten születettKép
Hopp, még valami: még mindig nem írtd, kinél szülszKép És kisfiú vagy kislány? És a neve?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,

írtam neked mélbe, ami a profilodba van cím, hogy ki a dokim. Amúgy lány lesz, és Szófia a neve. Ciki lesz, ha mégis fiúcska, mert nem tudunk biztosan nevetKép Jóvan, nem ilyesztő ez a ctg, kivi vagyok mit fog csinálni akkor. Hát kiló ügyben én kesergek egy kicsit, de hát nagy zabagép vagyok sajna, uhogy naggyából én tehetek róla nem a gyerik.

Mici
mici
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet mindenkinek!

A súly nálam is gond, mint nálatok. A terhesség alatt még a doki is megdícsért a súlyom miatt, alig híztam, csak annyit, ami a baba miatt kell, és a 9 hónapot sem vártuk ki, úgyhogy igazából mozogtam egész terhesség alatt. Aztán jött a szopiztatás, nehezen jött meg a tej, és csak úgy, ha rendesen ettem, amint visszavettem a kajcsiból máris csökkent, de még aznap látható volt a csökkenés, pár óra múlva. Ugyanígy reagált a szervezetem akkor is, ha valami komolyabb dolgot csináltam, már egy kiadós mosogatás is gondot okozott. Szóval én nagyon megszenvedtem és szenvedek még mindig a tejért, persze nem egyedül, mert Zoli a problémát látva mindenből alaposan kiveszi a dolgát. Most, hogy Vikó vár 5 hónapos elmúlt, és eszik mindenfélét, persze csak egy evésre, és a tápit is szereti, még jobban, mint az anyatejet, már nem félek annyira, de azért minél magasabb mennyiségen szeretném tartani. Most még kb. a fele a teljes étkezésének az anyatej, ennél lejjebb egyenlőre nem szívesen mennék. Mostanában 2-3 órákat sétálok Vikóval az erdőben, ami nagyon jót tesz, bár egy dkg sem ment le rólam, viszont az izületeim megsínylik a dolgot, de a tejen ez is meglátszik. Ennyi viszont muszáj, márcsak Vikó miatt is, mert séta közben legalább nyugodtan alszik. Itthon, ha alszik is, állandóan dobálja magát, minden nesz bosszantj, érdekes séta közben ritkán figyel alvás közben a hangokra.

Nálunk is játszanak a hangok, most egy hete kitalálta a sikítást, most állandóan gyakorolja, ha örül azért, ha nem azért. A másik, amit két napja talált ki, hogy nyekergés helyett köhécsel. Kidugja a kis nyelvét és köhög. Mi meg a frászt kaptuk, hogy valami baja van, de csak játszik.
Különben nagyon aranyos, bárhová elmehetünk vele, nem nyekergős, remélem a talin is így lesz. Csak legyen nézelődni való, akkor elvan akármeddig, még az éhséget is elfelejti. Viszon itthon minden aznapra rendelt sírásegységet ki kell adnia. Alvás előtt ha nem üvölthet 10 percet, akkor már nem is alvás az alvás, mintha kűzdene azért, hogy nehogy elaludjon. De dajkálhatom akárhogy csinálhatok vele akármit, 10 percet muszáj teli torokból üvöltenie, akkor jöhet egy korty víz és a cumi, mormog még néhányat és elalszik. De ez a módszer csak a 10 perc után hatásos. A védőnő azt mondta, még mindig jobb, mintha egy órát kellene vele futkosni. Hát lehet, hogy igaza van...

Szirom:
Légyszíves, írd meg nekem, mikorra és hová kell mennünk a talira az m.mihalyvari@freemail.hu címre. Köszönöm.

Nildikó:
Sajnálom, hogy ennyit kűzdesz a gyulladással. Remélem már jobban vagy. Mikor Vikó kihagyta az esti szopikat nekem is felgyűlt reggelre a tejcsi, de nem okozott gondot, persze nagyon vártam, hogy felébredjen már.

Kriszta:
Nagyon jók a a képek. Nagyon szépek így együtt a csemeték.


Na, mennem kell, mert szólítanak!!! Jó babázást! Mici kellemes ctg-zést!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Nahát, tegnap este óta 200 a vérnyomásom, de azért lassan kezdek stabilizálódni. Nem teljesen illik ide, de azért leírom. Már talán mondtam, hogy van a városban egy lakásom, és a párom öccséék laknak benne. Este 7 körül jött egy telefon az alatta lévő lakás tulajdonosától (aki egyébként nem lakik ott), hogy ázik a plafonja, de már reggel óta, csak ő reggel azért még elment dolgozni. Elázott a fürdő meg a nappali is. Meg késő estére még az ő alatt lévő lakásba is leért a víz. Még jó, hogy egyáltalán szólt a marhája. Csakhát attól érdekes a helyzet, hogy az én lakásomban meg nem folyik semmi. No, este őrült telefonos szervezés (ő szép nyugodtan hazabattyogott, és közölte, hogy este 10-ig zavarhatjuk), meg elzárták a vizet az egész házban, mert szerelő persze már sehová sem megy ki olyankor, a régi közös képviselőt most rúgtuk ki, az új még nem állt be igazán, a csaj meg mindenáron azt akarja, hogy fizessek. Huhh. Na, végül délelőttre lett szerelő, aki szétütötte a plafonját, közölte, hogy nálam rendben vannak a csövek és nem lehet tudni, honnan jött a víz. És már nem is folyik. Ennyiben maradtunk, dehát ennek még nincs vége aszem...

Marycus! A címet meg egy kis térképet mingyá átküldöm neked, meg majd a többieknek is. Most mindenkinek írom, hogy majd ne kelljen egyesével. Szóval:

TALI: Irány Dunakeszi, ahol a horányi révnél kell átjönni a szigetre. Mentek-mentek a 2-es úton Vác felé, és már majdnem kiértek Dunakesziről, amikor egy enyhe dombocska után balra lekanyarodtok a komphoz. Jobbra egy nagy lámpabolt van meg egy sportpálya azon a részen. Komp minden óra 40-kor és 20-kor indul befelé a szigetre, Horányból pedig 30-kor és 10-kor megy ki. Kivétel a 12.10-es, illetve értelemszerűen a 12.20-as járat, amikor a komposok ebédelnekKép A címet emilben küldöm, és azt is szeretném, ha teljesen tisztázni tudnánk, hogy hányan leszünk, mert meg kell vennem a kaját néhány nap múlva.

Marycus! Ezt a 90 napos diétát többen is csinálják itt a babaneten, akik szoptatnak. Asszem a mindmegette.hu-n vannak részletek. Hátha beválna. Egyébként nekem elindult megint a mérleg, -7kg március 30 ótaKép Dehát még így se merem megmondani, mennyi vagyokKép Bálna.

Mici! Nem kaptam meg az emilt, mert bazira tele volt a postaládám. Van kedvetek nektek is jönni a talira esetleg?

Hanzika! Én már nagyon hiányollak ám!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsra, mert zajlik az élet. És ez nem csak Kép , hanem sajnos Kép is. Ugyanis tegnap reggelre a 91 éves nagymamám combnyaktörést szenvedett és kórházban van - tőlünk 300 km-re Kép

Marcus viszont tündéri Kép Tegnap voltunk mérickedésen, 71 cm (70,5 pontyosan) és kicsivel több, mint 8 kg Kép És nagyon megdicsérték, hogy milyen mozgékony, meg ügyes Kép

Lányok,
Összebeszélhetnénk, hogy együtt menjünk - Krisz (te már mondtad), Ildi, Marycus? Ja és Szirom, nyilatkozz, hogy miket terveztek köretnek, mert pl salátához vihetnénk innen a piacról salátát, paradicsomot stb, ami kell hozzá.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Köszi a meghívást, asszem én mostan már nem idulok hosszab utakra inkább, majd esetleg később hogy a gyerek szocializálóggyon, meg hogy elverjék a nagyokKép Neketek jó szórakozást, meg evést, meg jáccástKép Szirom megint küldtem emilt.

Üdv

Mici
mici
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?