Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti!

Engem is az vett rá a táblázatra (nem csak az árakkal, hanem azzal is, hogy mit főzzek), hogy nem korlátlan keret van az étkezésre. Elég sok bolt van kisebb-nagyobb a környéken, annak mind jön a szórólapja, csak én nem tudtam sose, hogy ha az egyik azt mondja valamire, hogy az náluk most akciós, akkor tényleg az-e, vagy a másikban akció nélkül is ennyi vagy olcsóbb. Így viszont mindennél meg tudom nézni... Ha valami tényleg nagyon akciós, akkor veszünk nagyobb tételt.
Plusz segít abban is, hogy már azelőtt, mielőtt vásárolni megyünk, látom, mennyibe fog kerülni, így az extrákra költhető keretet is tervezni tudom.
Tényleg csökkenni fog a fizuja? Ez hihetetlen!! :angry:
Alvás: hátén megértelek, mostanában többször alszom a nappaliban, bár a párom nem rajong érte, de egyszerűen ha velük (párom, pici) alszom, akkor nem biztos, hogy alszom. Nekem kellene mindkettőjük természetes bújási igényét kielégíteni (persze a párom szjvesen aludna úgy, hogy hozzám bújik, a pici szintén úgy alszik), de én meg utálok kettejük között összeszorulva aludni, kényszerpózban, de ez viszont a párom nehezményezi, nem igazán érti meg, hogy nekem nem jó,és nincs is igényem rá egész napos gyerekezés után, csak arra, hogy egyedül, nyugalomban és kényelemben aludjak, nekem már nem kell több fizikai kontaktus.
Ráadásul ha 2-3 óra körül felébredek, akkor az esetek egy részében nem tudok visszaaludni. :( Ma épp így jártam, mert bár a nappaliban aludtam, de arra ébredtem, hogy a pici sírva jön ki a szobából, keres engem, a párom meg megy utána (milyen rendes :)), viszi vissza. Csak hiába volt az igyekezete, ez pont elég volt arra, hogy felébredjek, és 3 órán keresztül nemis bírtam visszaaludni.
Húú, ez a "miért én" annyira ismerős! Főleg akkor bír mérgelni, amikor a saját szobájukkal kapcsolatban kérdezi valamelyik...

Astrid

Kép
astrid
 
 


floranan, nem semmi bulitok volt az éjjel :D :D :D :D Így olvasva derültem azon /bocsi érte, miatta :)/ , hogy a Párod még álmában is képes lecsapni bárkit. :) Azért majd vigyázz magadra! :)
Igyekszem átprogramozni az agyam arra, hogy full királyul vagyok :) :)

Astrid, egyre jobban tetszik ez a táblázat, viszont valahogy nem tudom magam elé képzelni. A táblázat tetején az oszlopok fejléce pl a termékek felsorolása, hogy tej, sajt, liszt, cukor stb? oldalt pedig a boltok neve, h mi hol mennyi, vagy az előző havi adatok? Most már fix, hogy én is kreálok egy ilyet. A főzéses táblázat is nagyon tetszik, így frankón meg lehet tervezni, hogy adott esetben, ha van maradék, akkor pl sült csirkemellből, s főtt krumpliból másnap full extrás salátát lehet összedobni. /nálunk mindig a csirkemell marad meg a sült csibéből :D/ Ez már régóta forog az agyamban, csak nem álltam neki :oops:
Csökkenni fog, mert ugye a 13. havit elveszik, ami valami teljesen kacifántos módon be van építve a bérükbe, így kb egy tizessel lesz kevesebb. Szóval ez megy, meg a bárányfelhők.
Most intézi a vállakozóit, fodrász szakmája is van, helye is lenne, úgyhogy megy másodállásba :( :( Ami viszont ugye idő.... De igazából nem lehet okom panaszra, mert legalább van munkája, energiája /még/. S mindenünk meg van, igaz nem full extrás márkás rucikba járunk, s bizony használt ruhát is veszünk, de van tető a fejünk felett, s étel az asztalon. Ráadásul szerelmesek is vagyunk egymásba, úgyhogy szerencsések is vagyunk :D :D :D

vicger
 
 


Astrid, az alvás miatt nem irigyellek :? elhiszem, hogy szeretnél magadnak teret s nyugalmat.. muszáj, mert az ember, bármennyire is imádja a családját, de megbuggyan, ha elveszik a személyes terét, s egy pillanatra sem lehet viszonylagosan egyedül.
Nekem az esti fürdés, ami feltölt, akkor nem szeretem, ha Atesz bejön, tegnap már ki is küldtem, hogy legalább egy 10 percet, had legyek egyedül :oops:

vicger
 
 

 
 

Igen, szórakoztató, mondjuk, nem tudom, hogy reagálnék, ha egyszer kapnék egyet úgy ösztönből :D
Lehet, hogy visszacapoeiráznék :D
Egyébként ezt leszámítva én mostanában elég jól tudok aludni. És egyelőre még nagyon igénylem a páromat, pont, hogy még fürcsihez is néha behívom, és ott ücsörög a kád mellett vagy berángatom őt is a zuhany alá :)

floranan
 
 


sziasztok :) kicsit eltűntünk..elmentünk hétvégén hévízre..páromnak már nagyon kellett a pihi....és nekem sem volt ellenemre:))
Vasárnap rendbetettüka teraszt, úgyhogy hamarosan megyek is napozni:)))) istenem annyira jó ez a napsütés

ismét :)...: lehet , hogy fáradt akinek több gyerkőce van..de nekem akkor is hőstettet visz véghez..és ismét mondom, hogy le a kalappal... minden tiszteletem a tiétek
most kezdem értékelni mennyire jó, hogy most már egészségesen itthon csak magamra és a babóra kell figyelnem ..azt hiszem ki kell használni ezt az időt:))) a másodiknál már nem lesz ilyen. Most csak mi vagyunk..

képzeljétek ma reggel hallottam babó szívverését azzal a kütyüvel:)))) olyan édes volt de páromnak mire hazaért már nem találtam meg....de ami késik nem múlik:) ééééés ott éreztem a mocorgásfélét..:))) szóval tutira a babót érzem olyankor:)

a pocakom már szép nagy - és le a kalappal embertársaim előtt mert iszonyú előzékeny mindenki....kellemes meglepetés - persze tegnap volt, hogy egy 50-es nő betolakodott elém a sorba...hát ha anyu nem szól rám..hogy ne húzd fel magad inkább érezzük jól magunkat akkor beszólok neki...de pozitív gondolatok.és leszartam...- de ezt kivéve tényleg csak jókat tudok mondani...pedig a pocak még nem óriási...csak már látszik, hogy eeeez bezony baba:)))

most hétvégén megyünk 4d ultrahangra...- talán kiderül mi hova csatlakozunk:)) az óriási fiúk táborába vagy a kevés kiscsajszihoz:) már várom naon.

jaaaa tudtam, hogy akartam mondani valamit még:
graz - lányok eszméletlen mennyivel olcsóbbak a babakocsik.. tényleg egy 50-est le lehet venni belőle...viszont amire én számoltam, hogy megnézem ezt meg ezt a márkát az nem nagyon jött be mert csomó ismeretlen márka volt amik ráadásul nagyon tetszettek..felírtam aztán majd lassan rákeresek neten....
A sok babakocsipróba eredménye nálam:
-iszonyú keskenyek....nagyon kevés amibe egy téli baba kényelmesen elfér
-nekem a hátl nagykerék elöl két kicsi vagy egy kicsi kerék jött be... ezeket volt a legkönyebb lavírozgatni
- és ami a neten képen nagyon tetszett az életben háááát hogy is mondjam... nem éppen mozgásbarát - szóval érdemes életben próbálgatni szerintem

tök jó a kislányos kép:)))) most már tudom mit kell nézni:))))

nnna eldugultam.- megyek napozni..:))) ne utáljon aki dolgozik....:(

KépKép
dorkamartini
 
 


kád.....
nektek nincs letiltva????
nekem a doki azt mondta felejtsem el a meleg fürdőket és ha usziba megyek majd akkor se mehetek melegvizesbe csak a normálba...
azt mondta az olyan mint a láz..... terhesen tilos...

pedig nagyon hiányzik....:( én órákat tudtam a kádban olvasgatni lazulgatni...- ott ment le rólam a stresssz...

KépKép
dorkamartini
 
 


Nem ücsörgök a kádban!
Csak zuhany, illetve néha a sarkamon ülök benne, de akkor is folyóvíznél, nem áll alattam a víz!!
Mi is megyünk Hévizre a május elsejei hosszú hétvégén, de majd a partról bámulom a tavat. A meleg víz tényleg nem jó!!

floranan
 
 


Hello,megjöttem az újabb vérszívásról!Kellemes élmény hogy a terhesek előre mehetnek,nem kell várniuk!!!Így legalább hamar végeztem.Most a hepat,meg teljes vér és vizelet vizsgálatot csináltak ( amit az afp-vel csinálnak).Kétszer szúrtak,mert a hepához rossz kémcsőbe vettek vért,de dokikám megint nagyon aranyos volt velem.Tök jó ,mert kicsit úgy viselkedik,mintha a szíve csücske lennék,pedig nem ezt tudom.Nagyon jó helyre kerültem.

Kriszti és Astrid,megoldás lenne a próblémátokra,ha egy olyan nap mikor apa is otthon van,otthon hagynátok őket az összes gyerekkel egy egész délelőttre vagy délutánra,az egész nap lenne a legjobb,főzéssel takarítással gíerekellátással együtt,ti meg élveznétek egy kicsit az egyedüllétet.Nektek feltöltődés,nekik kemény munka és utána telejesen más szemmel fognak rátok nézni.

Dorkamartini nálatok süt a nap,hú de irigy vagyok,itt pécelen eltakarják a felhők.De akkor legalább esne egy kicsit h ne kelljen locsolni.

Alvás,mióta apát lezavartam a nappaliba mert iszonyúan horkolt(már fél éve),azóta teljesen jó az alvás.Ha nem dob le 30 kg és hagyja abba a horkolást sajnos külön szobába fogunk aludni továbbra is.

Légzésfigyelőt kapunk kölcsönbe,mellszívót szintén,így majd csak bébiőrt kell venni,de egyszerűségéhez képest kissé drágállom az árát.

sutimano76
 
 


Igen, pár óra nő nélkül, és rögtön más szemmel néznek ránk a férfiak!

Süti, én csüti megyek AFP és Integrált II., ott is két szúrás lesz, igaz pár óra különbséggel.
Hogy bírod a külön alvást?? Én megőrülnék!! És ő hogy veszi?

floranan
 
 


Jó reggelt!!!
Vagy már nem is reggel van??? :roll:
Anna, az egyik én voltam ,aki írta a diétát....Próbálok figyelni, a csalánteát én is iszogatom,és amit észrevettem ,hogy hatásos, az a natúr kígyóuborka!!!Az jó vízhajtónak tűnik.

A másik: ha otthon vagyok, sétálok ,teszek-veszek,semmi bajom nincs. HA irodában ülök, és lóg a lábam, akkor kezd el nőni a lábam.
Ma is bejöttem dolgozni ,de már most elegem van........
azt hiszem max 1-2 hetet dolgozom még, és táppénz.


A római partos taliban benne vagyok, akár délelőtt is!!! csak magyarázzátok el ,hogyan jutok oda.

A szopispárnáról köszi az infókat!!


Kééééééééééééééééépzeljétek!!!! Voltam tegnap a Margit Kh-ban felkészítőn.
Egy szülész pasas töviről hegyire elmagyarázott mindent, utána pedig egy iszonyú kedves szülésznő bemutatta a szülőszobát!!!
( még sosem láttam ilyet, ezért izgi volt, és megnyugtató is)
És megható is, mert megnézhettünk egy 2 órás babát!!Ott volt apuka anyuka és a kis csöppség mellett. Felemelték és megmutatták nekünk, és elkezdett keservesen sírni, és én meg csak nyeltem a könnyeimet!!!!

Azért....nem semmi egy érzés lehet világra hozni egy babát!!! Anna, irigyellek, hogy neked ebben az élményben már 8-szor volt részed!!!!

KépKép
csikipetra
 
 


Süti, Atesznél jobban senki nem becsüli meg azt, amit egy feleség otthon dolgozik, ezt tapasztalatból tudom :) Nekem az lenne nagy segítség, ha ők mennének el itthonról, s én itthon lennék egyedül :D délig fel sem kelnék, de lehet, hogy még du 5kor is az ágyban olvasnék :D

kád: én bizony fürdök, méghozzá meleg vízben. Mind a négy várandósság során fürödtem, semmi baj nem volt belőle, s nem is lesz. Azért a saját fürdőkád és a nyilvános fürdők között kb ezermilliárd vírus és baci a különbség :) Nyilvános fürdőbe nem is megyek :)
Hozzáteszem, ha a dokim azt mondaná, hogy mától zuhany, akkor szót fogadnék. De nem mondja :D

Dorka
jó napozást! :) Nekem napallergiám van, úgyhogy én csak árnyékból élvezem a napsütést. /egy ideig, mert a 25-30°c nekem már nagyon elviselhetetlen/

vicger
 
 


Szia Mindenki,

gratula még egyszer a kiscsajszihoz Mabe.. Tündéri!!!:):)

Sok gyerekes Anyák, nekem is Istenek vagytok..(azért ha van egy 5 percetek, gyorsan pihenjetek sokat:D)
én a lakásban a rendrakásig nem jutok el, nem hogy még egy vagy kettő, három lurkót navigáljak..
egyenlőre hihetetlennek tűnik, de hát majd csak beosztom jobban az időmet..
Rettentő sokat pörgök,meg most lánybúcsút szervezek...

/Télleg, héliumos lufi iszonyat durva a kismaminak??
Ha az, nem baj, nem akartam mindenképp én mindent magamba szívni, más is énekelhet ( ez lesz egy játék) csak kíváncsi vagyok, h tudtok valamit erről.. semmit nem találok a neten.. /

Úszni is járok, nagyon nagyon jól esik!!
Meddig egészséges, h felmenjen a pulzusom? mert ugye a Kicsinek alapból sokkal gyorsabban ver a szíve, és akkor én még rápakolok egy 150-es pulzusszámot.. mit szól hozzá?!

Ezzel kapcsolatban esetleg valaki??

Andi , gratula az 1. házassági évfordulóhoz!!!

/ nekünk pont féléves volt a hétvégén, de apuka, nem egy ünneplős fajta:)/

A hekkezés tetszik nekem is, csak délután még dógózok:(


Süti, szupi a ruci!!! Ilyet , persze nem lehet kihagyni, ha már mindketten rajta vagytok:):)

Csuinyeszkával mi van? olyan rég hallottam felőle... :cry:

Bobóka, közben elolvastam a mostani hozzászólásokat, és ezek alapján elmegyek körülnézni!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Dorka, nem lett megtiltva a kádban fürdés, mai napig fürdök.

Astrid, Vicger sajnálom a problémátokat.Átérezni még nem tudom mert nincs gyerkőc( ha rajtunk múlott volna már a 2. jönne), de minden tiszteletem a tiétek!!

Anna, sajnos akár milyen jó a hallásom, ha kint vagyok a kertben ( pl. én ott teregetek) nem hallanám meg h sír a baba. Nekem biztonságot fog adni a kütyü. Na én se készültem újonnan
megvenni.

Taliban én is benne vagyok.

Kép
kata05
 
 


Móka :D :D :D héliumos lufi :lol: :lol: :lol: Fogalmam sincs, milyen hatással van a babára, ebben max a dokid tudna segíteni, miután felszedte az állát a földről ;) Szerintem nagy eséllyel pályázol az első olyan kismamára, aki felteszi ezt a kérdést :D

A pulzus számod úgy tudom, nem befolyásolja a baba pulzusát, de ebben sem vagyok szakértő.

Egyébként mi a csuda az a hekkezés???? :oops:

Kata, bizony ilyenkor jó ha van bébiőr, szerintem használtan nem lehet olyan nagyon húzós, bár biztos megkérik az árát így is :?

vicger
 
 


Vicger, azt hiszem ezzel nem hívom fel:D
Csak gondoltam itt megkérdezem, hátha valaki hallott éppen valahonnan valamit!
Szerintem én vállalom a camera women szerepét arra a játékra.. vagy hihetetlen magas hangon énekelek majd lufi nélkül :D

Kép

Kép
móka:)
 
 


Viicger,

Hekkezés= sült hekket eszel jó esetben friss házi kenyérrel és fincsi kovászos uborkával :D

KépKép
csikipetra
 
 


petra jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, így már világos, hogy halas hekk :D Gondoltam ez is valami nyelvújítós akármicsoda futurisztikus kókonfitty :D

vicger
 
 


Vicger!!!

És előtted is le a kalappal!!!Most nézem ,hogy te is terelgetsz már 3 "gyerkőcöt" :D :D

KépKép
csikipetra
 
 


Most nézem a vonalzót.. hamarosan félidősek leszünk :D

vicger
 
 


Sziasztok,

hétvégén voltunk 4d uh-án: szépen nőnek az Apróságok: már 200 gr-osak. A doki azt mondta, hogy lehet, hogy két kislány van odabent, de mivel én úgy érzem, hogy egyik fiúcska lesz + sokan mondták, hogy a lányból még lehet fiú, még nem élem bele magam, pedig tök jó lenne. Jövő héten megyek a saját dokimhoz, remélem ő is mond valamit.

Fürdés: én is fürdök, de csak langyos vizben és max 20 cm vízben, tehát épp csak a pocim aljáig ér.

t-pk
 
 


Kriszti!

Igen, a néven kívül benne van a gyártó (ez akkor jó, ha valamilyen termékből többféle gyártótól is vesz az ember), típus (ezalatt tárolom az ugyanolyan termék többféle fajtáját (pl. sajtoknál azt, ha trappista, ementáli ...)), íz, kiszerelés (ugye pl. tejfölből van 175 és 450 g-os leggyakrabban), lejárat (ez nem mindig kerül bele, csak a nem korlátlan vagy hosszú lejáratú és a nem extra rövid lejáratúnál), ár. Boltot csak akkor, ha akciós volt, mert akkor a köv. hónapban azzal nem lehet számolni, csak a korábbi árral.
Az étellista is azért jó, mert tényleg lehet számítani a maradékkal, vagy tudok nagyobb kiszerelésben venni dolgokat (az ált. olcsóbb, mint kicsiben), és szét tudom szedni akkorára, amekkorára szükségem lesz, és úgy be a fagyasztóba, ha oda kell. Nem kell rohangálni a kisboltba (az drágább, nagyok is vannak nem túl messze, de azért nem sétatávolságra, többnyire a hiányzó dolgokat a párom veszi meg hazafelé jövet.)
Erre a 13. havira nem is gondoltam... Azért ez is röhejes, hogy ilyen munka mellett másodállást kell vállalni!! (Főleg, ha megnézi az ember, azokat a pénzeket, amiket állami cégek vezetői kapnak (amiket részben közzétettek). Én nem irigylem őket, de nem nagyon értem ezt az elosztást, ahol egy postavezető hazavisz havonta 3,5 M Ft-ot (és még prémiumként évi 30 M-t), egy életét napi szinten kockáztató ember meg nem él meg...)

Köszi lányok, de én nem akartam, hogy dícséreteket kapjunk, nem azért csináljuk.
Épp akartam is jrni Krisztinek, hogy írjunk valami pozitív dolgot is a sokgyerekességről, mert vannak nehézségek, de van nagyon-nagyon sok öröm és pozitív dolog is.
Az én párom egyébként szerintem mintaférj, -apa. Nélküle biztos nem vállaltam volna még 2at sem, nemhogy 5 gyereket. Szeret engem is, a gyerekeket is, nagyon sokat segít, dolgozik, hogy ellásson minket anyagiakkal is. Köztünk még válásról soha nem esett szó.
Azt is tudja, milyen egyedül ennyi gyerekkel, és szokott olyan lenni, hogy elviszi az összes gyereket pár órára.

Fürcsi: húú, mi lenne velem, ha még a melegvizes fürcsit is megvonnám magamtól. Nem is tenném, hacsak komoly indoka nem lenne. Egyébként nagyon szeretem a meleg, sőt forró fürdőt, és soha semmi gondot nem okozott.

(Vasalok... Az elmúlt napok mosása ereményeképpen 70 pár zoknit kellett összecsomagolnom :D:D. És kimostam a bébike első neki vett ruciját! (Még lehet, hogy később kimosom egyszer, csak boltból hazahozva nem akartam közvetlenül a szekrénybe tenni...))

Astrid

Kép
astrid
 
 


Astrid, ez egy nagyon komoly tabella, nem semmi! A példa előttem, most már csak követni kell :) :)

Sok gyerekes lét pozitív oldalai. Sokkal, de sokkal több van, mint hátránya.. hátránya talán a tömegközlekedésben van egyedül :D Ugyanis ami a nyavalygásaimat illeti a mai nap kapcsán azt egy egy gyermekes szülő is simán átéli szerintem havonta többször is :)
Astrid, szerintem ha a párjaink nem lennének minta férjek és apák, akkor nem is lenne, max kettő gyerkőcünk :) Egy szavam sem lehet rá nekem sem, segít mindenben amiben hagyom / s ez bizony a rákfenéje a dolognak, mert ha nagyon őszinte leszek, akkor bevallom, hogy makacs vagyok, mint egy öszvér, s bizony nem hagyom, hogy segítsen :oops: / Szóval most írhatnék ódákat a srácokról, de elég csak rájuk nézni, ahogy összebújnak közben, ahogy a legkisebbem szeretgeti a nagyokat, s ahogy a nagyok rajongva imádják a picit :) S ahogy a blogban is írtam, Néha irigylem az első babás kismamikat, hogy akár délután kettőkor is le tudnak feküdni, de aztán eltotyog előttem Ati, s megzabálom, ahogy riszálja a sejhaját.. Mit nekem napközbeni alvás? :) :) :) :)
Ha valaki megkérdezné, hogy hány gyermeket vállaljon, akkor azt mondanám, hogy lehetőleg kettőnél többet, s ezen felül annyit, amennyit felelősen fel tud nevelni :) /s most nem csak a mocskos anyagiakra gondolok :)/ Én például úgy érzem most, hogy 4nél több gyerkőcre nincsen kapacitásom :oops:

vicger
 
 


Imola köszöni a dicséreteket!
Ennek örömére ma már érezhetően ficánkol :wink:

Süti
Aranyos a body :wink:

Vicger
Kitartást! Nem irigyellek :cry:

Dorka
Ha nincs nyitva a méhszáj, akkor a saját otthoni fürdőkádadba nyugodtan belemehetsz :wink:
Vendég
 


Hahóka!

Most készen vagyok nem sikerüt a fizetésemelésem, nem részletezem milyen okokból, így gyed marad annyi amennyi! :(

De az idő jó, és ez jó! Ma nem vagyok egyedül itt van tesóm ez is jó, két kisbálna sétálgatott ma!!! :D

Kép
babcika
 
 


Astrid!

nagyon ügyesen osztod be apénzt!

Nálunk is felmerült, hogy kéne írni, mit mennyiért veszünk, de aztán valahogy elmarad....én nagyon tudok spórolni, de a párom csak a nagy dolgokat nézi,az hogy pl. egy szalámi mennyi, nem érdekl, pedig múltkor is 5 ezer ft-os szalámit vett, a hajam égnek állt...és a téliszalámit is úgy eszi, mint a parizert :cry: (egyszerre min. 15-20 deka).Ja és nálunk nem kaja a kaja husi nélkül. Anyós mindig mglepődik, hogy nála olyan szépen megeszi a fiacskája a krumplis tésztát is. Ja igen, csak azt felejti el, hogy olyankor fél óra múlva jön, hogy mit lehet enni.És édesszájú is adrágám, de nem ám akármi. Most minden étkezés után bónuszba egy kis kinder maxi king, vagy valami hasonló. Igaz nem iszik, nem cigizik, de lehet jobban járnék... :wink: Inkább ruházom, mint etetem.
És a fizuja is kevesebb lett 50 ezer Ft-tal... :cry: Mert péntekenként nem dolgoznak.
Amúgy én is csak csatlakozni tudok, hogy mennyire jó a sok gyerek. Baromi nehéz, de imádnivalóak. Aki nem bírja, az ne vállaljon, mert ha nyűgnek érzi, az nagy baj. Én minden pillanatban imádom őket, akkor is ha éppen felbosszantanak, sokszor leszúrom őket, de vissza kell fogni magam, nehogy elnevessem magam. A játszótéren is furcsán néznek rám, mert én nem szólok, hogy koszos lesz a ruhájuk a játszón, hadd homokozzanak. A csúszdán is simán lecsúszok velük pocakkal 40 évesen. Kit érdekel?

Kép
arvaerika
 
 


Erika csúcs jó fej vagy! :) :)

Most vagyok a holtponton. Mindjárt elalszom

vicger
 
 


Sziasztok!

Tök jó volt olvasni titeket. Azt hiszem irigyelem azokat akiknek több gyerekük van. Mi is szívesen vállaltunk volna. :( De az első is nehezen jött össze, a második meg 10 évre rá. Amikor már feladtuk, hogy lesz tesó. :D Szóval bizti tök jó, de sajna nem mindenkinek olyan egyszerű.
Na nem panaszkodni akarok, mert azért csak összejött valahogy a második, hogy hogyan azt nem tudom. De több ismerősöm van akiknél az első sem jön össze.

Tényleg, kerékpározni lehet? Mintha valaki írta volna, hogy kerékpározott, de nekem a drága nagyim - akivel együtt lakunk - kifejezetten nem ajánlotta. Úgyhogy hétvégén a lányom bicajozott, én meg sétáltam végig utána. Kata a Kisrákoson le, az Aulichon fel. Lehet, hogy láttuk a házatokat is. Ki tudja?

Napok óta szurkál a hasam egy ponton, ez természetes? Nálatok nincs ilyen?

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk uhun és vegyespárost hoz a gólya!!! Mátyás és Málna lesznek. Babákok szépen nőnek, és minden rendben van velük, a méhszájam (külső) viszont 1 ujjnyira nyitva van, így holnap reggel be kell feküdnöm a kórházba. Remélem csak pár napra.

Látom téma volt a kádban fürdés. Vasárnap én is fürödtem, mert nem tudtam, hogy nyitva a méhszáj, remélem nem lesz gond...

Vigyázzatok magatokra és puszi mindenkinek!!!

KépKép
zsófikukac
 
 


Petra, Kriszti, az uborkát elfelejtettem írni (pedig akartam). Hogy mennyi kell, az egyéni, de ha valaki a fáradtságtól dagad, vagy mert nem bír az irodában ücsörögni (én az autóban is be szoktam dagadni), annak nem biztos, hogy elég 1 alma. (tegnap ettem egy szelet metélőhagymás kenyeret vagy tízszer voltam pisilni és 3 percenként :lol: )
Kriszti, ha unom már, hogy Hetény velem aludjon, akkor Mártával alszik. Nálatok Ati nem aludna esetleg valamelyik testvérével?

Mindenkinek!!!Ami jó a mamának, az jó a babának! Ami jól esik csináld, ami nem, azt ne!!! ennyi.

A kicsinek látszólag semmi baja, a szíve is szépen ver, az uh. alapján 6 nappal kisebb, de még mindig van egy mostmár 8,4x8,4x1,3cm-es vérömleny, úgyhogy két hét múlva kontroll. Szorosan összezárta, sőt keresztbe tette a lábát, hogy ne lehessen megnézni, hogy fiú-e vagy lány. Bár ez a lábtartás a mi családunkban a fiúkra jellemző...
:wink:

ÉS köszönöm a dicséreteket. Nem vagyok szupernő. Visz magával az Élet. :D

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


taranee, ilyen hasszurkálásom nekem is volt, de rövidebb ideig. Szerintem belefér. Bicajozni óvatosan lehet elvileg. Leesni viszont nem szabad ;)

Zsófi gratulálok a vegyespároshoz! :) A fürdés miatt szerintem nem lesz gond, hisz csak Te fürödtél benne, nem a fél ország :) A kórházat nagyon sajnálom, remélem hamarosan visszajössz! Addig is mennek a drukkok s a pozitív enerdzsííí! Minden rendben lesz! Vigyázz magatokra!

vicger
 
 


Zsófi!

Éljen a vegyespáros, vigyázz rájuk, jó pihenést a kórházban, reméljük hamar hazaengednek! :):)

Taranee!

Kérdés, milyen úton és milyen biztonsággal tudsz kerékpározni. Mert ha nem ráz az út, és jó méretű a kerékpár (hozzád illő, könnyen meg tudsz állni, leér rendesen a lábad), akkor szerintem egy laza még beleférhet. Később már biztos nem, mert megváltozik azért az egyensúly, és veszélyes lehet az esés is.
Én kerékpároztam még 6 hónaposan, de csak pihenésképpen, és betonozott, kisforgalmú utaink vannak.
De ha bármi kétség van, akkor inkább nem, csak óvatosan!!
Hát igen, a sok gyerek egyik gátja lehet az, ha későn jön össze az első vagy a többedik. Az orvosok 1 évet szoktak ajánlani azzal, hogy próbálkozósan még ne forduljon orvoshoz, pedig van olyan pár, akinek egy percet sem lenne érdemes várnia... Ti kivzsgáltattátok magatokat?

Erika!

Addig jó, amíg nem kell megnézni, hogy mennyiért veszel ezt vagy azt. Mondjuk nekünk tavaly ezzel nem volt gond, de a mai fejemmel biztos azért másképp csinálnám, mert feleslegesen költöttünk sokat, mehetett volna máshová is.

Babci!

Fizunememelés: :(:(


Kriszti!

Nekünk már voltak olyan pontok, amikor úgy voltunk, hogy na ennyi gyerek elég. Pl. a 3. után a párom sokalt be, akkor azt mondta, nagyon meg kellene győznöm a következőről. :D:D De aztán nőtt a kislányunk, könnyebb lett, és jöhetett a következő. :D:D Hát kár lett volna, ha nem születik meg!
Most is volt egy időszak, amikor viszont én nem éreztem még azt, hogy szeretnék (ez nálam abban nyilvánult meg, hogy aggódtam tőle, hogy jaj, csak most még ne legyek terhes), de aztán átbillent.
A jövőt még nem tudom. (Az eredeti terv ennyi volt és esetleg később még egy, de már mi se leszünk fiatalabbak, lehet, hogy fog még 2,5 év múlva egy újabb baba érkezni... Kiderül.)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Anna, nagyon örülök, hogy semmi baja nincs a csöppségnek!!!!!!!! :) Kis csalafinta, nem hajlandó megmutatni magát :)
Ma én is ettem snidlinges /metélőhagymás/ kenyeret 3at (na, nem egyszerre), s egy almát, de nem vettem észre, hogy gyakrabban mentem volna pisilni :shock: Pedig még ittam is ma egész nap.
Ati alvás: Ez egy jó ötlet Anna! Még ki kell találnom, hogy lenne megoldható.. az a baj, hogy a nagyok ágya viszonylag vékony, s viszonylag magas. Esetleg a szivacsokon a földön :roll: na, majd kitaláljuk :)

Atesz ma szolgálatban van, s egész nap meg nem állnak.. tűzeset, baleset, megint tűz, ez megy egész nap. Most megint vonultak..
Ráadásul, csak hogy legyen min filózni, hogy hogyan oldjuk meg, a kocsinak bekrepált az ablakmosószivattyúja, s a klímakompresszor sem jó a kocsihoz, amit tegnapelőtt vett nem kis pénzért.. Szóval kissé feszült a drágám... :? :?

vicger
 
 


Kriszti, annyira sajnálom! Ráadásul csak csütörtökön lesz telehold, mi lesz akkor, ha már most elkezdődött?

Gergő mellett belül?

Ja és jó neked, ha ilyeneket eszel és mégsem kell szaladgálnod! Irigyellek :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Astrid :) Egy valamit nagyon megtanultam az utóbbi évek során:
soha ne mondd, hogy soha ezt hajlamos vagyok elfelejteni :)
Úgyhogy még én sem mondom, hogy biztosan nem lesz, most nem érzem magam elég erősnek, türelmesnek, s megfelelőnek ahhoz, hogy 4 gyerkőcnél többel foglalkozzak :) De Ati után is azt mondtam, hogy akkor ez volt az utolsó várandósságom.. Aztán egyik éjjel azt álmodtam, hogy babás vagyok :wink: Na, reggel pánikszerűen meséltem Atesznak, aki csak vigyorgott :) /Atit is megálmodtam :)/

vicger
 
 


Anna, Gergő ágya ugyanolyan, mint Vicáé... Ha Isten is úgy akarja, /márpedig ajánlom, hogy Ő is úgy akarja ;)/ akkor hamarosan ágy cserék lesznek, mindez pénzmag kérdése :)
A csütörtök már nem Atesz dolga, szerencsére szabin lesz, akkor megyünk haza Anyuékhoz :) :) Jaj de jó lesz :D
ugye milyen jó gyomrom van ? :D Én is szeretem, s igyekszem kényeztetni is :D :D Pedig néha de jó is lenne, egy kis /nagy/ finnyásság, simán leugrana 10 kiló :lol:

vicger
 
 


Igen, de Gergő kisebb, mint Vica.
És nagyon-nagyon vigyázzatok az úton!!! Teleholdkor mindenki úgy vezet, mint a holdkóros!!!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Most elmegyek aludni. Jó éjt!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Tényleg kisebb :shock: :lol:
Jó éjszakát! :) Én is fürdés, egy kis tévé és ájulás..

vicger
 
 


Floranan,a külön alvást megszoktam a hangos horkolást nem tudtam!Így jó,de remélem azért fogunk még együtt aludni.

Vicger a napallergiára próbáld meg Ilcsi-től a paradicsomos napozót.Én eddig minden nyáron az első napozás után kipattogzottam,és vége volt a napozásnak.Tavaly olaszba ezt a napozókrémet használtam és semmi bajom nem lett.

Sok gyerekesek,én csak egy dolog miatt félnék,a piszkos anyagiak miatt.De le a kalappal előttetek!!!!Erre a világra,ebbe az országba ezt egyet is sajnálom,egy jobb világba sokat is szívesen szülnék.
Az én életemet megfogja édesíteni a pici,de ki tudja neki milyen nehéz lesz.

Zsófikukac :( várunk vissza!!!!!!

Anna pihizz tovább,csak mert jobban vagy azért még nem kell mindent,hamarosan elmúlik az a fránya vérömleny.

Ma kicsit sokan maradtak távol a topictól , csak nem hekkezni voltatok:Andi,Brumi,Boboka,Manósziget és még vagy 15-en!!!!

Köszi,köszi Vicger az infót,elmentünk az auchanba és vettünk rugikat 7 db-ot 1999.-ért!Illetve sógoromtól kaptam,meg kaptunk még ehy rugit,egy kapucnis felsőt és egy polócskát,A nővéremtől meg cumis üveget(természetesen micimackós-malackásat). :lol:

sutimano76
 
 


Taranee!

Nekem sem véletlen, hogy a nagylányom és a fiam között tíz év van. Igaz, elváltam, de soha nem védekeztem és a párommal sem jött össze a baba. Kétszer elvetéltem, lombikoztunk, orvostól orvosug jártunk....és semmi. Aztán feladtam az egészet,sőt a páromat is ott akartam hagyni és akkor jött össze Balázs. Aztán, amikor már könnyebb lett Balázzsal, jött Fanni és most meg Virág...szóval nálam igaz, hogy a lelki okok gátolták a teherbeesést.

Kerékpár:én szívem szerint nem ajánlom!

Zsófi!

Graula Málnához és Mátyáshoz!

Anna!

Örülök, hogy minden oké a babával!


Astrid!

Én alapból nagyon megnézem, hol min tudok spórolni(ezt hoztam otthonról, szüleim nagyon beosztották, nálunk nem volt olyan, hogy hóvégén zsíroskenyér. Pedig anyám betanított munkás apám művezető volt, és a lottón sem nyertünk). Páromék másképp éltek, nem nagyon tartalékoltak és ez meg is látszik. De azért ő is spórol ,csak másképpen. Pl. ő villanylekapcsolásmániás :twisted: Az őrületbe tud kergetni, amikor másodpercenként kapcsoltatja a villanyt, ha kilépek valamelyik helységből :oops: . Ja, meg lefekvés előtt az összes elektromos kütyüt kihúzza a konnektorból...

Ma már nincs ovi, úgyhogy cipelem a két kisebbet magammal a védőnénihez! :D

Vicger:

Bölcs mondás, amit írtál....

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Manó: Boldog születésnapot! :)

Zsófi: Gratula a vegyespároshoz, és a nevekhez! :)

Anna: Jaj, de jó, hogy minden ok a babával, pihizz!

Süti: Én itt vagyok... de néha (legtöbbször) csak az olvasásig jutok... A ruci nagyon aranyos amit vettél! :)

Mabe: Gratulálok Imolához!

Szopis párna: én is szeretnék, valószínű anyósommal fogom megvarratni!

Minden tiszteletem a több gyermekes szülőkké... nekünk ez a baba lesz az első... és nagyon fáradékony vagyok.. el sem tudom képzelni mit csinálnék ha még totyogna egy kicsi mellettünk... de majd remélem belejövök... :)

Képzeljétek tegnap voltam a körzeti dokimnál, mert lassan már bokám sincs... és érdekelt, hogy ő mit mond rá... Nézegette... fogdosta... vizeletet vizsgált, és vérnyomást... majd azt mondta, hogy nem vagyok "vizes"... és a terhességtől nő a bokám... sokat pihenjek... és még véletlenül se hagyjam abba a folyadék bevitelt... (és ne is csökkentsem...) mert nincs összefüggés... és még azt mondta, hogy sósat is lehet enni... azzal sincs ez összefüggésben...
Akkor megkérdeztem... oké nincs összefüggés... de akkor mi ez... (bocs de én ezt most élem át először és halvány f*ngom sincs az ilyen eldeformálodásokról... :( ) azt mondta a baba ahogy nő a pociban... valami eret vagy valamit nyom és attól dagad a bokám... :shock: :shock: :shock: de figyeljem... mert változni fog... remélem... :)

Vicger: tényleg mindjárt itt a félidő... :)

A tesómnak kb 5 hete van vissza... és még mindig nem tudják, hogy mi lesz fiú/lány... :)
vikiviktor
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de csak olvasgatni van időm.

Mi is rengeteget megyünk, alig vagyunk itthon. Andris már egyszerűen nem bírja a négy fal között, így mennünk kell. Így persze úszik a lakás, már néha rosszul vagyok tőle, de mire a melegből hazaevickélünk, addigra alig élek. Pocakom is feszülget mostanában, ami eddig elkerült, épp ezért zavar egy kicsit. Hétvégén voltunk Veresegyházon a medveparkban macikat etetni. Szuper! Ajánlom mindenkinek aki eddig nem volt még.

Zsófi: Gratulálok a pároshoz és kitartást kívánok a kórházhoz. Remélem hamarosan visszatérsz. :wink:

Anna: Örülök, hogy jó híreket kaptál a kicsiről. Továbbra is drukkolok nektek.

Suti: Nagyon aranyos Viktor csöpp kis rucija! Én is szoktam Andrisnak az Auchanban ilyen nagykiszerelésű bodyt venni, tényleg jó. Mi főleg póló alá trikóként használjuk.

Mabe: Gratulálok még egyszer Imolához! Szuperek a képek!

Látom volt szó a légzésfigyelőről és társairól. Nekünk Angelcare légzésfigyelőnk van, ami bébiőrként is funkcionál. Nekünk Andris koraszülöttsége miatt kimondottan kötelezővé tették a kórházban. Aztán miután hazavittük őt, kijött egy hölgy megmutatni az életmentést ha netalántán baj lenne. Ez tényleg kell, ha vesz az ember ilyen kütyüt. Szopipárnám is van, de szerintem beszerzek egy újat, mert nem golyókkal, hanem szivaccsal van töltve és az egy év használat igencsak megnyomorította.

Én is csodálom a sokgyerekeseket. Néha még Andris is sok egyedül, hisz ő egy kimondottan mozgékony gyerkőc, aki sosem pihen, állandóan rohan, a legjobb játéka a foci, kézilabda, játszóterezés, jövés-menés, szóval mellette semmi pihi. Igazi örökmozgó. Nekem az talány még, hogy hogyan fogom összeilleszteni a napirendünket mikor már hárman leszünk, hogy fogok Andrissal is elég időt tölteni, az esetleges testvérféltékenységet helyesen kezelni. Tudom, hogy majd kialakul, de sokszor agyalok ilyeneken.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Kicsit iwiweztem... :oops: (melóhelyen... :) )
Akit tudtam bejelöltem... :oops:
vikiviktor
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok , mert tegnaptól megint csak munka.....
De már nem sokáig. :D


Vikiviktor: Nekem is dagad a lábam, pár napja jobban figyelek.
Esténként igyekszem szénhidrátot nem enni. Inkább zöldséget, gyümit, vagy valami levest.
A sok séta és pihentetés nekem jót tesz.
( irodai munka határozottan rossz, most tesztelem ,hogy meddig bírom....)


Én bicajoztam hétvégén!!! Jól esett, de azért nem pattanok minden nap nyeregbe :D


Sütimanó és a többiek: mi a Tescoban vettünk nagyon kis cuki csomagolt, többdarabos rugdalózót és body-t. Anyaguk is jó, és a színviláguk is nagyon szolíd.És árban is tuti!! Szóval érdemes azt is lecsekkolni.

Zsófi!!!!! Nagy gratula Málnához és Mátyáshoz ( nekem baromian tetszenek ezek a nevek!! :D )És drukk a kórházhoz!!!

Anna,Vicger: A snidlinges kenyeret ki fogom próbálni.

Mabe: Neked is gratula Imolához!!!! ( szégyenlem ,de én sem bírok mindent időben végigolvasni :oops: )

KépKép
csikipetra
 
 


Petra: én is irodai munkázom... valószínű ezért dagad a lábam is... pedig próbálok óránként sétálgatni... de úgy néz ki nem elég...
Viktor az egyik este mondta, hogy maradjak már otthon... de nem tom... még úgy érzem bírom... meg a lóvé sem mindegy... :oops: (a doki is tp-re akart venni megint... :( de szerinte egy kismamának sem szabadna dolgozni... én meg úgy vagyok vele, hogy nem betegség... :oops: ) De ha nagyon rosszabbodik akkor abbahagyom a melót... :?

Ma egyébként is olyan napom van, hogy legszívesebben haza mennék aludni... :oops:
vikiviktor
 
 


Halihó!

nekünk megint 4kor kezdődött a nap, igaz utána visszaaludt, de én már csak felszínesen, 6kor ébresztő.. egyszerűen nem tudom mi ez az új módi :? :? :? :?

Vikiviktor, ez amit a lábdagadásról írtál nagyon hasznos volt, köszi! Már kezdtem parázni, hogy sómentesen kell étkeznem, amit nagyon nagyon utálnék :?

Petra, a teszkós csomagolt rugik és bodyk is nagyon jók, azokat is rendszeresen veszem, a rugikat főleg pizsinek :) Kár, hogy lassan nem lesz Ati méretében :(

vicger
 
 


Dolgoznék én is május végéig, de stresszel a főnököm.
NAgyon bunkó velem mostanában, és emiatt tiszta gyomorgörcs vagyok.....
Én is próbálnék sétálni, meg többször kimenni a konyhába felpolcolni a lábam, de úgy érzem nem toleráns velem szemben...

Szóval én emiatt gondolom azt, hogy hamarosan abbahagyom a munkát.

A lábadat polcold fel amilyen gyakran csak lehet!! Nekem az is segít, ha egy székre felrakom és nem lóg.

Kornélom nekem is azt javasolja, hogy akár már jövő héttől maradjak otthon, szerinte nem ér ez annyit, hogy van,hogy bőgve hívom fel az irodából.... ( és mennyire igaza van!! )

KépKép
csikipetra
 
 


Rita,

Még neked akartam az előbb írni ( csak megzavartak egy telefonnal) ,hogy mikor találkozunk? Holnap nekem Jó, munka után Kosztolányin .
Persze, kinek van kedve, az csatlakozhat :D

Jah...és valamelyik nap valamelyikőtök írta ( Erika talán te :wink: , de nem vagyok biztos),hogy főzött frankfurti levest!!
Nah...azt úgy megkívántam tegnap,hogy este 9-kor nekiálltam és megfőztem!!!! És fincsi lett nagyon!!! :D

KépKép
csikipetra
 
 


Na, ma én a szomszédon vagyok kiakadva. Máskor tök normálisak, és hát könnyűszerkezetes ház révén meg kell tanulnunk egymás zajait viselni. De ma katasztrófa, amit benyomnak a lakásba. Egyszerűen utálom a lakodalmas zenét (ha egyáltalán ezt a szemetet lehet zenének nevezni, szerintem nem (bocs azoktól, akik szeretik)), ráadásul sikerült valamelyiket olyan basszussal megírni, amitől fizikailag érzem rosszul magamat. Nem tudom, ti voltatok-e már így, némely zenének olyan a dübörgése, basszusa, amitől felmegy a vérnyomásom, hányingerem lesz, stb, tehát fizikailag érzem rosszul magam, és nem lelki alapon.
A nagyobb bajom, hogy nekünk ugye itt a 4 gyerek, akik bizony csinálnak zajt, mi alapon mondjam meg, hogy vegyék már lejebb a hangerőt?? De így meg elviselhetetlen pont a nappalinkban... (Tegnap a vendégük a teraszon telefonált, merthogy bent olyan hangos a zene, hogy attól nem tudott (ő mondta a telefonba annak, akivel beszélt, épp hallottam), szóval nem én érzékenykedem.)
Már azon gondolkozom, hogy elmegyünk valamerre, de pont örültem a mai napnak, mert nem kell délben a gyerekekért az oviba menni, csinálhatnék egy csomó mindent.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Kriszti:

Nekem is lényeges volt, hogy megkérdezzem a sós étkezést... de megnyugtatott, hogy nyugodtan ehetek... igaz én nem viszem túlzásba, mint a férjem... de nem szeretem amikor íztelen valami... :oops: :shock:

Azt is mondta még, hogy ne higgyek semmilyen hókuszpókuszban... vagyis (kifejtette), hogy mire gondol... arra, hogy
- ha valaki azt mondja, hogy ne igyak... akkor igyak!
- ha valaki azt mondja igyak vízhajtó teát... NE igyak! és ne vegyek be semmilyen vízhajtó bogyót se....
- igen mondta, hogy egyek sok zöldséget... eszem is... én nem szeretem a húst... :oops: :shock: NEM vagyok vegetáriánus... néha eszem húst, de nagyon ritkán, mert nem szoktam kívánni... :(
vikiviktor
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?