Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!
Először is egy kérdésem lenne, amit még tegnap szerettem volna, de nem értem ide.

Mikor kell az ágy fekvőrészét lejjebb rakni????
Csak akkor ha már fel tud a baba ülni, vagy már most hogy így forog??? :roll:

Férjem hamarabb állt, mint ült és még mászni sem tudott de a kiságyból már kiesett! :( Kezdek félni! :roll:
Anyósom nagyon mondja hogy ki fog esni Norbika, ha nem rakjuk le.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyMalac....Lilli még beteg? :( Hogy vagytok?
Tudsz így ma kezdeni a melóban?

Zsuzsu...neked akartam írni még tegnap, hogy- Ne aggódj Ábi ügyi lesz, részt fog venni mindenben! :)
Velünk felnőtekkel is így van, amit nem tudunk jól azt nem szívesen csináljuk. :roll:

Emmalena...mi is kipróbáljuk a Szép álmokat tápit. Tegnap már keresetem a patikában , de nem volt :roll:
Majd a Dm-ben megnézzük. Mennyi volt az ára?mert nagyon hó vége van :oops:

Ha, szép idő lesz megyek függönyt mosni, ma kimosom a sötétítőket, annak úgyis száradni kell,
holnap a többit és ablakot pucolok.
Húsvétra sütnöm kell sok sütit, barátnőmnek, anyósnak, magunknak......most kell elkezdenem a nagytakarítást.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata!

Szerintem ezeket a tápszereket nem érdemes a patikában keresni, mert általában nincsenek és ha vannak, akkor drágábbak, legalábbis a mi paikánkban. A DM-ben a legolcsóbb, ez a "szép Álmokat" 1790 Ft. 600 gramm. De mivel csak este kapja, elég sokáig kitart.

Én Ábinál csak akkor tettem le az ágyat egy fokkal, mikor már kacérkodott az üléssel.Teljesen meg akkor, mikor már felállt. De Ábi nem volt túl mozgékony(bezzeg most), szóval nem volt semmi kimászás, kiesés, semmi.

Emma ma sem kelt éjszaka, annyira hálás vagyok érte. Viszont a gyümiket sem tudtam még elkezdeni neki, mert kiköpi.Almát egyáltalán nem, gondoltam, majd a banánt.Na de esze ágában sem volt.A tejpépeket sem.Ma talán megpróbálkozom a barackkal. Jó lenne, ha legalább a gyümiket elfogadná, de erőltetni nem szeretném. Ábinál pl.ez egyáltalán nem volt gond.Úgy falta a gyümit meg a tejpépet, hogy 2 kanállal kellett eetetnem, különben orditott, ha nem adtam elég gyorsan.-)))))))Annyira cuki volt, olyan régen volt már, azóta olyan nagyfiú.
emmalena
 
 

 
 

Gyors bekukk...

Drukkoljatok jányok, egyek dolgozni :D :shock:

Pusz

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac!

mennek a drukkok++++++++++++++++++++
emmalena
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, 4 napja 7-8 között kel fel Lottika!!! :shock: 22-kor alszik el és ugye eddig 4-5-6 körül kelt az első szopira, most pedig 7 előtt nincs is :shock: És magától 5 étkezésre beállt.
Többiek, nálatok is sokat alszanak a babák most??? Nem lehet, hogy tavaszi fáradtság van rajtuk is???

Nyugtonmalac - drukkolok, hogy rendben menjen az első munkanap és úgy alakuljon, ahogy nektek a legjobb, majd írd meg azért, hogy milyen volt!!! Én el sem tudom képzelni, hogy dolgozzak, pedig a bankból is 7 év után jöttem el szülni :shock:
Lilike hogy van???

LKata - szerintem még nem kell lejjebb rakni az ágyat, max. ha már magától felül, tartósan ül a gyerek. Addig nem eshet ki, hiába is mocorog, hiszen nem tudja felhúzni magát, úgyhogy ne aggódj!
Köszi az almainfót, akkor kb. egy negyed almát evett meg Lottika tegnap. A barackból üvegeset veszek szerintem, nem a fagyasztottat, mert lehet, hogy nem is jön be neki, akkor elég, ha veszek 2-3 üveg bébiételt, ami csak sima őszibarack.

Emmalena - talán próbáld meg, hogy kihagysz a kóstoltatással 1-2 hetet, hátha még nem érett rá Emma, nem?

Marek - szerintem még ne ajándékozd el a hengert, próbáld meg pár nap múlva, hátha Borinak egyszerűen csak rossz napja volt.
Zenélő forgó :cry:

Bettyna - mi is a goldent esszük, Lottinak is bejön, tegnap már 5 kanállal evett meg.
Nem semmi, hogy így megfordult Szabi az ágyában :lol:

Sensi - itthon vagy már??? Milyen volt az út??? Hogy vagytok, hogy viseltétek???

Adri - vedd bóknak az ilyet!!! Amúgy régen, pl. anyáink ilyen korban szültek, nem? Csak most már eltolódott ez és egyre később szülnek a nők, ezért "furcsa", ha valaki 25 előtt szül, tojni rá!
Autó részlet :cry:
Dehogy vagy hülye, nekem is néha kicsit fura még, hogy kanálkával etetem, amikor fél évig csak cici volt, de hát nőnek ezek a babák, mint a gomba, szóval egy idő után már a cici is a múltté lesz, persze azért legalább 1 éves koráig szeretném, ha szopizna (és lenne is tejem).

Linh - Dunakeszi nagyon jó, nekem nagyon bejött az a lakópark, hatalmas, mégsem zsúfolt, tök jó házak vannak. Ti hol néztetek?

Tegnap megmértük Lottit. Hetente szoktuk. És tök csalódott voltam, képzeljétek, nem hízott egy hét alatt SEMMIT!!! :roll: Nem tudom, mi lehet az oka, talán az 5 étkezés a 6 helyett vagy az, hogy most már átfordul és letornázza??? Kicsit beparáztam :?
Viszont most megyek, ő már alszik megint, addig végzem a dolgom.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Igen, én is igy gondoltam, 3 hetet ki is hagytunk, ma kezdtük ujra, még az anyukám tett el cukor nélkül őszibarackot, azt próbáltam neki adni.Most nagyon nem hadakozik, csak éppen nem nyitja ki a száját:-))))
emmalena
 
 


ja Ildi, és a hízás, illetve nem hízás miatt ne aggódj!Így normális, 6 hónapos kórtól lelassul sőt meg is állhat egy időre a gyarpodás.Még jó, különben egy éves korára nem férnének be az ajtón.Többet mozog, egyre több gyümit kap a zsíros anyatej mellé.ne aggódj tényleg.Emma sem hízott már 2 hete semmit.a lényeg hogy ne fogyjon.Ábinál is pont így volt.Egyébként nem csak a hízás számit ám növekedésnek.Ha centiben nő, akkor minden ok....
emmalena
 
 


Köszi Emmalena, akkor megnyugszom, olyan hülye vagyok, hogy mindig paráztatom magam mindenen, de tényleg. Ha keveset alszik, azért, ha sokat, azért, ha nem eszik azért, ha sokat eszik, akkor azért... borzalmas tudok lenni, kész :roll:
Centiben nőtt már szépen, 52-vel született, most 67 cm és persze a súly, 2,5 kilóval hoztuk haza, most 6,5 és még befér az ajtón :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


:-) Az első babánál ilyen az ember.Majd jót fogsz mosolyogni magadon, mikor a másodikkal sokkal de sokkal lazább leszel, és visszagondolsz ezekre az időkre.Én kifejezetten jókat szórakozom magamon:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!

Éva: köszi az infókat, már utána néztem mindennek :)

Marek: szerintem se ajándékozd el a hengert! Hagyd, hogy ismerkedjen vele Bori, előbb-utóbb meg fog vele barátkozni!

LKata: ráérsz még lejebb vinni az ágy alját, de szerintem ha úgy érzed biztonságosnak, tedd lejebb nyugodtan. Csak annyi fog változni, hogy mélyebbre kell hajolnod majd Norbiért, nem?
:wink:

Nymalac: drukkolok a munkához! Bori is tuti jól fogja bírni!

Ildi: egy nagy lakóparkot néztünk, asszem Alagliget mellett (bár ezt az alagligetet nem találtam az utvonalterven) sorompós meg minden, a látványterveken nagyon pöpecül néz ki. :)
A nem hízás miatt meg ne aggódj! Marcinak az előző volt az első hónapja, amikor 1000g helyett csak 300g körül hízott - örültem neki nagyon :) Fél éves kor után meg hosszra nőnek a babák.

Anyukák, akiknek a gyereke majdnemátalussza az éjszakát: irigyellek titeket. Marci még mindig 2x kel enni. Nem tudom, meddig bírom még ezt, de már nagyon nagyon nagyon fáradt vagyok :(
:cry: :cry:

linhbaba
 
 


Linhbaba!

Bocsánat, én még nem rég csatlakoztam vissza, így nem tudom, hogy te szoptatsz még?Hogy csinálod azt esti fektetést?Mikor fürdötök?mikor eszik utoljára?Mennyit van fent egyben Marci a fürdés előtt?
Nálunk Emmánál nagyon bevált, hogy 7kor fürdünk és du.3 után már nem engedem aludni.Akkor megyünk a bölibe Ábiért, játszóterezünk, stb.Így mire jön az éjszakai alvás nagyon fáradt.
emmalena
 
 


Emmalena: :) szoptatok még. Marcit kb. 7-f8 körül fürdetjük, fürdés után mindig szoptatok még egyet, mindegy hogy mikor evett előtte a gyermek, majd Marci 8-f9 körül elalszik. Majd kel éjfél körül enni, aztán meg 4 óra körül.
Viszont az igaz, hogy 3 után még van, hogy el szokott szundizni egy kicsit... :oops:

linhbaba
 
 


És mit tapasztalsz 4-kor mikor felkel?Eszik rendesen?vagy csak cumizza a cicit? Ábel csinálta ezt pont ilyen korban, ugye őt 6 hónapig csak szoptattam.Aztán rájöttem, hogy mikor hajnalban felkel, nem is eszik, csak cumizik.És akkor ezt luxusnak gondoltam, mert támolyogtam mint te. Nekünk szerencsénk volt, mert van külön szobájuk, nem tudom, hogy marci hol alszik.Ha nem veletek, szerintem próbáldki amit én csináltam, nem én mentem be hozzá, hanem a férjem.Felvette, megvígasztalta.Ugye akkor nem érezte a cici illatát.Szépen visszatette.Volt, hogy engedte magát, volt hogy nem.De mikor nem engedte magát én akkor sem mentem be hozzá.Nem mondom, hogy nem volt nehéz, de 3-4 éjszaka alatt rájött, hogy nincs éjjel cicizés.Azóta sem kelt fel éjszaka semmiért, kivéve ha beteg.
Ha megteheted, kíérletezz, hogy Marci miért kel, és ha van energiád, próbáld meg leszoktatni róla.Szerintem menni fog.
Persze, ha azt mondod, hogy 4kor is hatalmasokat eszik és kiszlopálja mindkét cicidet, akkor nincs mit tenni, akkor éhes, még nem áll készen az éjjeli teljes alvásra.Apropó...Mindkét cicidet odaadod neki hajnalban?
emmalena
 
 


Sziasztok!

Kata, ezen az ágyas dolgon már én is gondolkodtam,de sztem abból baj nem lehet,ha lentebb van!Te is megnyugszol és végül is sosem lehet tudni,h mikor jönnek rá,h erre-arra! :wink:

Nyugtonmalac, megy a drukkkkkk!!!+++++++++

Ildi, sztem örülj neki,h ilyen jókat alszik és,h beállt az étkezés is!:D
Én egyiket sem mondhatom el! :roll: Julcsin nem fogott a tavaszi fáradtság!Nem úgy mint rajtam! :lol:

A hízás miatt meg sztem ne izgulj,mert ahogy Emmaléna is mondta, az a lényeg,h ne fogyjon!Képzeld Julcsi jövő héten tölti a 6hónapot és most 7150-7200 környékén van és múlt hónapban 7kilot mértek! :roll:

Amúgy a vérvételes nővel nem foglalkoztam!Én büszke vagyok rá,h ilyen idősen szültem és nem érdekel,ha valakinek nem tetszik!
Ráadásul sztem ez teljesen normális!na mindegy...:D

Veronika, egyébként most töltöttem a 23-at úgyhogy annyira nem értettem a beszólását!de hát ő tudja!:D
Gratula, Pálmi jó étvágyához!egyébként a napkollektor tök jó ötlet, már mi is nagyon gondolkodunk rajta!

Marek, sajnálom a macikákat!Julcsika is rombol mostanában mindent!Ez a henger milyen is pontosan?És mire jó?Csak tök kíváncsi lettem és asszem erről lemaradtam! :lol:

Linh, nálunk is legalább 2ébredés van még éjszakánként!De igazából engem nem zavar,mert ha nem kelne akkor meg fejhetnék!Ez így kényelmesebb! :lol:

Na megyek,mert mennem kell a kutyáért a fodrászhoz!Nálunk a kuya jár helyettem is! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Marek - Szerintem is egy kicsit pihentesd azt a hengert, bár én sem ismerem, nem tudom mire jó pontosan. Lehet, hgoy a jövő héten már nem lesz vele semmi baja Borinak.

Adri - Tök hülye ez a vérvételes nő. 23 évesen miért ne lehetne anyuka az ember lánya.

Ildi - Szerintem se parázz a hízáson. Tutira lemozogja a kiscsaj. Meg ha hosszra nőtt, akkor meg is van a válasz. Az én doki nőm még az elején azt mondta, hogy jellemzően a babák egyszer híznak, aztán meg nőnek. Na, ez Szabira nem igaz, de Lottira lehet. :wink:

Ny.malac - Mennek a drukkok! Csak aztán ne felejts el beszámolni. :lol:

Linh - Én is most kíséletezgetek Szabival éjjeli alvás tekintetében,de még nem találtam meg a varázsszert. :wink: Gyanítom, hogy már csak egy rossz szokás, így próbálok erős lenni. De minidg, amikor elhatározom, akkor vagy nagyot alszik vagy valami más van. Ma pl. evett 7-kor este, aztán fürcsi stb, elaludt fél 9kor és negyed 2-ig meg se moccant. Akkor azért szemétség eltt volna nem enni adni szerintem, hisz több mint 6 órája evett. Aztán el is aludt cicin és 5-kor kelt. Akkor nem akartam neki adni, de elkezdett csuklani. Úgy nem lehet elaludni, ha az ember csukilk, így kapott cicit. :roll: Ez van, majd holnap. Egyébként nálunk tökre mindegy, hogy mennyit alszik délután. Tegnap konkrétan fél4-től fél 7-ig aludt. :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Nálunk most éjszaka volt az, ami már ezer éve, hogy végigaludtam én is az éjszakát. Eddig ha mocorgott vagy felriadt, ki kellett kelnem az ágyból, ha meg nem ezért, akkor pisilni. Viszont most elaludtam fél 11 körül és reggel fél 8-kor keltem, pont amikor Lottika is. El sem hittem :lol:

Köszi csajok, akkor megnyugodtam, Lotti nagyon hosszú, tuti manökken lesz :wink:

Ja, kérdés!!! Akinek már megjött!!! Előtte éreztétek? Volt olyan mindjártmegjön érzésetek előtte pár napig??? Vagy csak hirtelen felfedeztétek előjel nélkül, hogy megjött piroska???Csak mert kb. 2-3 napja nagyon érzem a hasamat, úgy, mint anno, mielőtt megjött :roll:

Linh - párom ilyeneket néz:

http://www.ingatlan.com/h2736352?magazin


http://www.ingatlan.com/elado/sorhaz/Du ... 4/h2907334

Ilyeneket néztetek ti is?

Totál rákattant, hogy idén költözünk. Én sem bánnám mondjuk, csak félek az anyagiak miatt, bár most is húzós 53 e forintot fizetni az 55 négyzetméterrel fűtés gyanánt :shock: :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Nekem már két normális ciklusom volt.És mindkétszer úgy jött meg, hogy SEMMIT nem éreztem.Előtte én görcsölős voltam, de most szó szerint semmi.Szorongok is, mert most még itthon vagyok, de ha ez így marad és egyszer csak a metrón kezdi el, az nem lesz olyan vicces...
emmalena
 
 


Aki etetőszéket akar, itt találtam egész jókat, nekem a Chicco jön be, nem is vészes az ára:

http://bababolt.echt.hu/akcio/butorakcio

Emmalena - na én ettől paráztam tegnap séta közben, lent voltunk vagy 1,5 órát és tökre úgy éreztem, hogy megjött és már beképzeltem, hogy a farmeremen nagy vörös folt van... aztán persze semmi, de azért kissé parás, a sima tisztasági betét nem fogja fel, ha beindul :shock: :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Emmalena: hát, az a "baj", hogy eszik. Nem adom neki oda a másik cicit, de egy cicit teljesen kizabál. Ha külön szobája lenne, akkor alkalmaznánk azt a módszert, amit írtál, de egyszobás lakásunk van és az ágya pont a mienk mellett van...

Bettyna: igen, én is olyan szenyának érzem magamat, amikor inkább cumit dugnék a szájába cici helyett mikor már 5 órája nem evett, ezért minig engedek a lelkiismeretemnek :)

Adri: én sajnos pacsirta típusú ember vagyok és az a legnagyobb fájdalmam, hogy nem tudok aludni éjszaka :( semmi bajom nincs a korai keléssel, de az éjszakai műszakot nehezen bírom.

Ildi: ezek a házak is nagyon szuperek!!! 1+3 félszobásat szeretnénk, de kevés olyat találunk, vagy ha igen, az már drágább, mint amennyit megengedhetünk magunknak :(
mi ezt néztük: http://www.ingatlan.com/elado/sorhaz/Dunakeszi/Lakopark/h2821170

linhbaba
 
 


Lbaba!

Próbáld meg neki odaadni a másik cicit is.Hátha enne többet is.Méred még, hogy mennyiket eszik?Lehet,hogy épp pillanatnyilag nem sir, hogy éhes lenne, viszont tudna még enni és akkor tovább bírná az éjjeleket.talán...
emmalena
 
 


Emmalena: köszi az ötletet! Bár elalvás előtt (8 körül) mindkét cicit kieszi, utána meg 3 óra múlva kel fel... De mindenképp ki fogom próbálni, hátha akkor tovább alszik majd :)

linhbaba
 
 


Ildi....nekem 5 napja volt egykis pecsételő vér, aztán elmúlt, a hasam se fájt.
Most 2 napja megint érzek valamit, picit feszül a hasam és néha szúrkálok belül :roll: , most már tuti meg
fog jönni rendesen! :?
Hízás....már a többiek megnyugtattak, de azért én is leírom a környezetemben többen mondták
hogy fél éves kor körül leáll a hízás, van baba aki még fogy is 5 dkg-ot, mert annyira aktív!
Fél éves kor után meg már csak havi 40dkg-ot fognak hízni.
Jó az etetőszék! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok! Anyukám mutatta hogy annak ideén ő milyen csecsemőápoló könyvet bújt :shock:
1980-as kiadás(mint én) :oops: Dr. Benjamin Spock, már akkor is ez volt a sláger!
Beleolvastam...hááát, agyam eldbom! :shock: :roll:
Ott olyan dolgok vannak a hozzátáplálsról hogy tisztára megdöbbentem!
Pl: Legtöbb orvos tanácsolja hogy az első kanál gyümölcsöt kínálhatjuk már 1 hónapos korban! :shock:
Sok csecsemő nem szereti a savanykás ízeket, ezért cukrozzuk meg a gyümölcsöt, vagy kínáljunk kompótot. :shock: :shock:
Nagyon kedvelt íz a narancs, ezért a levével több gyümölcs pépjét higíthatjuk.
Tojást csak4-5 hónapos korban adjuk először, lehetőleg csak sárgáját keményre főzve, összetörve, sózva.
Ha így nem szeretné a csecsemő akkor főzelékbe keverhetük.
Hígított , cukrozott tehéntejet adhatunk már 3 hónapos babának, A cukor azért fontos mert ez első hónapokban kell a kalória, majd késöbb apránként csökkenthetjük a cukor
mennyiségét. :shock: :shock: :roll:
Maláta kávé, kakaó, tejbegríz....
Húst 3-4 hónaposnak már írják! :shock: Fél évesnek adhatunk kenyérhéjat, pirítost....
Szóval megböbbentő, hogy milyen más volt minden.
A másik amin kiakadtam hogy az elkényeztetett csecsemőt hogy neveljük! :shock: A hagyjuk sírni módszer...stb... :twisted:

Hát én sem félek a hozzátáplálástól, bátran adok már sok mindent, de a cukor, só, tehéntej....sokkkkk volt! :shock:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, megyek adok Norbinak egy kis tejeskávét :wink:
....csak viccc volt, ne ijedjetek meg! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata :lol: :lol: :lol:
Túl sokat alszik Norbika, azért kell a tejeskávé?
Bori már a kólát nyomja cumisüvegből... :lol: (egyébként láttam ilyet Szegeden a klinikán :shock: na jó, ott nem volt cumisüveg, de a gyerek volt vagy fél éves)

Linh
Nekem is ilyen gondom van. Bori is legalább egyszer kel enni, de inkább kétszer. Ő is éjfél után, és négykor. És ESZIK!!! Sokkal intenzívebben, mint nappal. Annyi a különbség, hogy neki volt két hónapja, amikor végigaludta az éjszakát. Aludt 10-től, 8-9-10-ig. Aztán egyszer csak rájött, hogy éjszaka enni is lehet, és az jóóó. Na azóta nem alszik. És nem tudom, hogy mit csináljak vele, mert a férjem nem tudja megvígasztalni. Mi már próbáltuk többször, de ilyenkor én kellek, illetve nem én, csak a cicim. Asszem ott kéne hagyni a cicit a kiságyban. :roll: Ja, és a cumit is próbáltuk, nem segített. Én is zombinak érzem magam.
Viszont a ma éjszakát végigaludta, de éjjel nem volt kaki sem, tehát szerintem a kaki ébreszti, és utána rájön, hogy akkor tankolni kéne, ha már kifogyott az üzemanyag... :roll: Ezen viszont sajnos nem tudok segíteni, pedig napközben könyörgök , hogy kakiljon, hogy ne este jöjjön rá, de sajnos nem hallgat rám... :lol:

Annyira szép idő volt ma!!! Imádom a tavaszt! Délután szoktunk sétálni, de mivel délután tanítottam, ezért felrúgtam a napirendet és délelőtt sétáltunk egy nagyot Borival. El is maradt a délutáni alvás. Most bepótolja, már másfél órája alszik... :shock:

Nyugtonmalac
Mesélj!!!!

Ildi
Bori sem nagyon hízik mostanában, de az nem baj. Lotti is duplázott már , ilyenkor leáll a hízás.

Elkezdtem ma a HT-t. Megkapta Bori élete első (és második) kanál almalevét. Hááááát mit mondjak. Több ment a ruhájába, mint a szájába, de talán majd holnap. Bár gondolkodom rajta, hogy lekötötzöm a gyereket, mert így mindig kilöki a kezemből a kanalat, amikor már majdnem a szájához érek vele... :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma összeöltöztünk Pálmival, de én észre se vettem - pedig én öltöztetem mindkettőnket :lol: - csak anyukám mondta mikor megjött :)

Gyorsan meg is örökítettük:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kérdés

Holnap őszibarackkal szeretnék próbálkozni, az alma már ugye bejött (ma vagy 7-8 kanállal evett), viszont most jöttünk haza a bevásárlásról, ezer féle-fajta-márka bébiétel, de simán mezei őszibarack nem volt. Volt sárgabarack, vilmoskörte, sütőtök magában, de minden más keverve. Végül a Kecskemétit vettük és alma-őszibarackot. Nem baj, ha ezzel folytatom? Az alma okés volt neki, de ez nem külön őszi, az nem baj? :roll: Annyira nem hiszem, hogy komolyan kéne ezt venni, de mégis, mit gondoltok???

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek!

Ha valóban az a gond csak, hogy a kaki felébreszti, ezen könnyen segíthetsz.Ábelnél volt hasonló gond, akkor rájöttem mit kell csinálni és rendeződött.Fürdés előtt kicsit lázmérővel nagyon finoman ingereld meg a popsiját.Jó, tudom, te nem vagy a lázmérős, kúpozós fajta, de ha csak ezen múlik a felkelés, pelenkázás, etetés éjjel, érdemes kipróbálni.Szerintem megéri.Ha kap egy kis ingert kikakilja magát este a fürdés előtt, és reggelig nyugi van...
emmalena
 
 


ildi!

Add neki nyugodtan! A külön kóstoltatásnak nem a kis gyomra türőképessége miatt van, hanem, ha esetleg allergiás lenne még valamelyikre, ki lehessen szűrni, melyik étel okozta.Ha az alma egyszer már okés volt, akkor mással nyugodtan keverheted.Ha kiüti, tudni fogod, hogy a barack okozta.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért, azok olvassák tovább, akik szeretik a természetet, a kirándulást, és szívesen járják / járnák az erdőt kisbabával is.

Készítettem egy kirándulós-babakocsis honlapot, ahol összegyűjtöttem azokat a túrákat, amik babakocsival bejárhatóak. Vannak könnyű, bármilyen kocsival megtehető utak, és nehezebb, csak sportbabakocsival teljesíthető kirándulások is.

www.kirandulababa.turistautak.hu

Remélem sokaknak hasznos lesz a honlap.
Nagyon várom a ti útvonalaitokat is, hogy még több túralehetőség közül lehessen választani. Ha valakinek van kedve küldeni útvonalat, vagy töltse ki a honlapon található táblázatot, vagy csak írja le pontosan, hogy merre járt, és én elkészítem a túraleírást.

Kirándulós fórumot is nyitottam, mert a honlapon még nincs ilyen:
Társalgó - Programok, ajánlatok - "KIRÁNDUL A BABA" - babával kirándulók fóruma

Itt a tavasz, jó túrázást kíván a KIRANDULABABA!
Kép

sushy
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert apa itt ül a hátam mögött. :wink:
Ildi - Szerintem nyugodtan adhatod az alma-őszit. Max a sima őszi ízét nem fogja ismerni, majd csak amikor érik az idei. Esetleg nézd meg fagyasztottan valamelyik hipermarketben.

Sushy - Helló Anna!!!! :wink: Kalfa a honlap!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó reggelt!
Képzeljétek! Bori alszik! Méghozzá fél tíz óta! Persze tudom, h ez csak átmeneti dolog, de akkor is. Érdemes volt panaszkodni... :lol:

Emmaléna
Köszi a tippet! Én ezt a lázmérős dolgot sajnos nem alkalmazhatom, mert ha lázat mérek tuti, h véres a kaki... :lol: :cry: :roll:

Bettyna
Szabit puszilom feledik szülinapja alkalmából!

marek
 
 


Marek!

megdöbbentettél.Véres a kaki, ha lázat mérsz?na, de miért?Bocs, lehet, hogy volt már róla szó, csal lemaradtam.Doki mit mondott?Fura nekem nagyon, hisz a lázméréshez éppen hogy csak be kell tolni a lázmérőt. És ha kúpot kellene neki adni?Akkor is?


Hú csajok, úgy várom a holnapot mint a megváltást.Reggel leadjuk a babákat és irány Cegléd a welness. Tegnap este még a férjem elment pezsgőért...
Ma elugrom fürdőrucit venni, a Westendbe nagy leárazás van.Bár nem bírom az "intézményt", de a busz pont ott tesz le, a ház előtt meg fel, apukám jön emmázni. Szempont, hogy ne kelljen sokat utazni.
emmalena
 
 


Jó reggelt!

Marek - Köszi! Átadom neki! Mi is pusziljuk a féléves hétalvót! :wink: Esetleg alma helyett próbáld meg a barackot, az fini édes. Hátha jobban bejön Borinak.
Fél éve ilyenkor már bent voltunk a kórházban. Szivárgott a víz. :lol:

Emmalena - Kellemes welnessezést!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Emmalena...kívánom hogy érezzétek magatokat nagyon jól, felejts el erre a pár napra minden
gondodat és bánatodat!
Pihenjetek és frissüljetek fel! :D Jó utat! Puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi...nagyon jó az alma-barack párosítás, én sem magában adtam a barackot, mert úgy nem ette meg.
De a Kecskeméti termékkel vigyázz!
Már korábban írtam hogy pár termékükben cukor van :( , mindíg nézzd meg az apróbetüs összetevő felsorolást! :wink:
Én jobb szeretem az Univert(ha már olcsóbbat veszek és magyart)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika...nagyon csinik vagytok! Tényleg olyan mint akik összeöltöztek! :wink:
Pálma nagyon édin mosolyog. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Emmalena - elhiszem, hogy be vagy már indulva, nagyon jó pihenést, szórakozást kívánok Neked, rád is fér és biztos nagyon szuper lesz!!! Fürdőruha? Te jó ég, én még fel sem fogtam, hogy lassan itt a nyár, és nem mernék magamra venni egy bikinit :shock:

Köszi mindenkitől a válaszokat, ma megy az alma-barack :lol:

LKata - igen, emlékszem, hogy írtad, megnéztem még mielőtt megvettem és nincs hozzáadott cukor benne. A többi márka nekem is jobban bejön, pl. a Hipp, de az nagyon drága volt, és most csak kóstoltatok, később már kap majd igazi barackot, ha lesz. A következő, amit kipróbálunk majd, az a meggy lesz, anyunak van fagyasztott meggye, aztán a babán és ha ez a kettő bejön, jön a meggypép banánnal. Egyelőre ez a terv.
De ha valakinek van jó ötlete ilyen keverésekkel kapcsolatban, várom! :lol:
Kata, Ancsával nem tudod mi van??? :shock:

És Tercsimamával???

Boldog 6. hófordulót Marek Borijának és Bettyna Szabijának!!!!!!!!!

Veronika - nagyon cuki, ahogy egymáshoz öltöztetek Pálma babával!!! :lol:

Mi megvagyunk, kemény altatási procedúrám volt tegnap, a 22 helyett 23:30-ra sikerült, üvöltött mint a fábaszorult, nagyon fáradt volt és nem bírt szegény elaludni. Majd reggel 7-kor kelt, evett, játszott kicsit és most alszik, úgyhogy elhúzok fürdőszobát takarítani :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Emmaléna
Hónapok óta küzdünk ezzel a véres kakival. Kórházban is voltunk miatta, úgyhogy látta doki (dokik). Azt mondják allergia, így én most diétázok. Talán most kezd javulni a dolog, de nem merem még elkiabálni.

Ildi
Te hogy adtad az almát? Két napig almalé, utána rostos, utána reszelve? És szopi után? Tudom írtad, de szoptatós anyák feledékenyek... :lol:

Ma beszéltem a gasztrós dokival. Nem volt szó a tápszerről, viszont azt mondta, hogy megpróbálhatnék egy kis tejtermékkel, hogy megnézzük mit csinál Borival. Persze én most is engedetlen leszek és nem próbálom még ki, mert nagyon korainak tartom. Ja, a tejterméket természetesen nem Borinak kéne adnom, hanem nekem kéne sajtot enni... De jó is lenne... :roll:

Bori már megint alszik. Nemtom mi van mostanában. Aludt háromnegyed nyolcig, aztán kaja, játék, séta a boltig anya hasán, újabb kaja, de mire megcsináltam volna neki az almát, elaludt. Már másfél órája nyomja, úgyhogy vasaltam egy nagyot.
Délután pedig megyek tanítani. Ma kezdem az újabb csoportom, így már két csoportom is van. Jó lesz, mert ezt a csoportot nagyon szeretem.... :lol: Remélem Borika jól fogja bírni ezt a hosszú időt a bébisintérrel... :lol: Szerencsére szeretik egymást...

Én is pont most akartam kérdezni, hogy mi van Ancsáékkal. Valaki tud róluk valamit?

marek
 
 


Emmaléna
Nagyon jó pihit nektek!!!! És próbáld meg otthon hagyni a gondokat!!!!

marek
 
 


http://www.vatera.hu/henger_alaku_baba_ ... 86979.html

Ilyen henger tartja rettegésben a családom.... :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Emmalena
Nagyon jó pihenést kívánok nektek, rátok fér!!! Mi már voltunk Cegléden a csúszda parkban, kívülről nagyon szép volt a hotel!

Marek
Bocsi a szocpolost félreértést, látszik, hogy nem nagyon tudom követni a hozzászólásokat.
Sajnálom, hogy még mindig véres a kakitok, ha lázmérőztök.

Marek, Lihn és többi nem alvó babák anyukája
Nálunk is 2-3szor kel éjjel Áron rendületlenül és ő is szopizik is rendesen.
Próbáltam tegnap, hogy nem hagytam 3után már aludni, hát este már nagyon nyűgös volt, szépen el is aludt 9kor egyedül(ami ritka),mindkét cicimet kiürítette, de így is kelt 1-kor, fél4-kor, 5-kor és végül 7kor. Szóval nem tudom miért kel fel, de már én is zombi vagyok.
Lora olyan aranyos volt, azt ajánlotta fel, hogy ő vállalja a péntek éjszakát, megpróbálja cumisüveggel megnyugtatni, hogy én végig tudjak aludni egy éjszakát, hát meglátjuk, de nála tényleg ugyanúgy megnyugszik, mint nálam. :)

Bori és Szabi!
Isten éltessen benneteket sokáig!!!!

Mtücsök
Boldog névnapot Áronnak!!! (mi is ma ünnepeljük)

Veronika
Nagyon aranyosak vagytok együtt!!!

Ildi
Nyugodtan adjál neki alma-barackot, semmi baja nem lesz tőle.

Lkata
Nem semmi régen miket adtak már a babáknak?
Kb. 1 hete már én is megkezdtem a gyümölcsöket, eleinte csak pár korty gyümölcslevet adtam neki, mert attól végre tud kakilni, és most már kap pépeket is, nagyon ízlik neki, amikor elfogy sír érte, olyan kis bélgép.

:shock:

Olyan mérges vagyok, tegnap ZOlika bent felejtette a padjában a kedvenc játékát Jodát a star warsból (meg kell hagynom nem is volt egy olcsó darab) és ma reggel sírva jött ki a teremből, hogy valaki elvitte, (amit sejtettem, hogy így lesz), a többiek egyből megmondták, hogy ki volt, (egy 2.osztályos kisebbségi fiú), egyből elkaptam és számon kértem, persze tagadta, azt mondta, hogy ő tényleg kivette, de aztán vissza is vitte, na most ilyenkor mit tudok csinálni vele, szóltam a tanároknak, talán ők lerendezik vele, de legszivesebben kikutattam volna a táskáját. :twisted: :twisted:

Na megyek, mert ébredés van, kb. 20 percet ha aludt....

Kép

Kép
éva75
 
 


Betti, örülök, hogy tetszik a honlap! Már alig várom a Tatai tavas fotókat!

Szabinak boldog fél évet!


Hamarosan az ÁEK-s fórumra is betolakodok majd a Kirándulababával! :D
Szép napot!

sushy
 
 


http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... cts_id=946

Ezt a szuper daloló mesekönyvet vettem Áronnak még a bababörzén, és csak 2000Ft volt, egy Apuka árulta még bontatlan csomagban volt, nagyon szuper, magyarul énekli a dalokat, különböző gombok vannak rajta, az egyiket ha megnyomjuk megmondja milyen tárgy van a rajzon, a másik, hogy hány db, és hogy milyen színű, nagyon szuper, Áron már olyan ügyesen nyomogatja, nagyon tetszik neki, de még mi is jól eljátszottunk vele a nagyobbakkal.

Kép

Kép
éva75
 
 


Marek - nálunk az elsó almakóstolásnál az volt, hogy a golden almából nem igazán jött lé, így az első 2 kanál rögtön pép volt, majd 2. nap olyan almát fogtam ki, ahol volt lé, aznap 2 kanál lé volt, és utána a többi mind pép, még 2-3 napig 2-3 kanál, aztán tegnap már ment 7-8 kanál almapép.

Ma megkóstolta a barackos almát és szerintem ez jobban bejött neki, mint a sima alma, 4 kanállal evett meg, a többit én :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Éva, a kisebbségi gyerek szüleivel nem lehet beszélni? Vagy nem mersz beszélni velük?

Kép
szöszke
 
 


Éva, rengeteg hasonló esetet láttam sajnos...mármint hogy ott felejtik az értékes játékokat, amiknek lába kél. :? És aztán megy a sírás-rívás...
Sajnos a legjobb az, ha nem visznek a gyerekek játékot az iskolába.

Kép
szöszke
 
 


Marek, szerintem sok vizuális inger van a hengeren.

Kép
szöszke
 
 


Lányok!
Most hogy ilyen meleg lett :lol: ki hogy öltözteti a kicsit?

Kinnt elég a hartisnya,hosszú ujjas bady, kisnaci,
széldzseki, pamut sapi, vékony kis takaró derékig??????


Norbi még bennt is izzad ahosszú ujjú badyban, elöbb már rövid ujjast adtam rá. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?