Új privát üzeneted érkezett!

Csandy! Gyere írjál a nyári babások topikjába! Azt nem mondom, hogy tolongunk de vagyunk egy páran!

Szisz! Téged is szívesen látunk odaát! Én már régóta adok májat Szabinak de csak hetente egyszer szabad! Tescoban szoktuk venni és mégnem volt vele baj!

Kép
wasabi
 
 


sziasztok!
szisz én nem adtam még májat nem is tervezem!!!
a halat fontosabbnak tarom azt jó lenne beiktatni!!!

hát kössz a bókot!!!ezek szerint jó állt nekem a mázsa!!! :lol:
barika2008
 
 


Sziasztok

Köszönöm a válaszokat.
Tényleg a hal.
Azt is még csak egyszer adtam azt hiszem kecskemétit de szerintem borzalmas volt ,
de ő megette.(én utálom a halat.)
Olyan jó lenne már sétálni de ebben az időben nem lehet.Itt borzasztó szél van.
Majd tanán holnap.(már3 napja ezt mondoma :D)
szisz79
 
 

 
 

mondom
szisz79
 
 


szisz!
itt február van!!legalábbis olyan az idő...4 napja nem voltunk sétálni úgy utálom...sosem lesz tavasz!! :twisted:

én házilag gondoltam valami halas kajára...de egyenlőre gondolati szinten vagyok :lol: mert még nem tudom mibe milyen halat...
barika2008
 
 


Szia bari

Mi ma lementünk sétálni már muszáj volt kimozdulnom mert azt hittem megörülök.
Meg pelenkát is kellet venni.
Én csak tengeri hallat adnék, szerintem hekket.Tésztához raknám valamilyen zöldséggel.
Tegnap evett először joghurtot , raktam bele neki banánt.Imádta.
Általában én is inkább főzök neki olcsóbb és finomabb. :D
szisz79
 
 


Lányok!
Tésztát ne adjatok egy éves korig!!!
Én lisztérzékeny vagyok, tudom hogy milyen az hogy soha többet nem ehetek tésztát....
Tudom kicsi az esélye, de akkor is allergén, ugyan olyan mint a tej, vagy a magvak.Azokat nem adjuk, ezt se!
Az én két fiamnak 10x nagyobb az esélye, félek is tőle, ők sokáig nem kapnak majd glutént, de 1 éves korig senkinek se ajánlják, hiába van minden könyvben az , hogy 6 hós kor után lehet. Inkább még 3 hónapig ne, mint utána egész életébe.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!
csandy!!!!
engem 3 hónappal ezelött szinte le...ott a védőnő,hogy adjak tésztát...úgyhogy én adok!
gondolom már késő "jóvá" tenni ezt a dolgot!!

de miért nem beszélnek össze a gyerekdokik meg a védőnők,hogy mindenki ugyan azt mondja??????
barika2008
 
 


és akkor te se pizzát,se sütiket,semmit nem ehetsz??
én átvállalnám tőled ezt az allergiát...legalább fogynék :lol:
barika2008
 
 


Sziasztok

Én itthon még csak 1x adtam tésztát (Durum)de bébiételbe már kapott.
És akkor se babakeksz se babapiskóta , kenyér?
Én 1-2 hete már szinte mindent adok neki kivéve a tejet de azt nem is akarok 1 éves kor alatt.
Végülis holnap kezdjük meg a 11. hónapunkat.
Nem semmi annyira hamar megnőttek.

BARI::Hova fogynál?(már nincs is miből):D

Nimród ma megállt egyedül.Annyira cuki volt még saját magán is meglepődött hogy nem kapaszkodik semmibe.
szisz79
 
 


Hogy álltok a nem kötelező védőoltásokkal?
Én a Prevenált beadattam meg te is bari ha jól emlékszem.
Bárányhimlőről hallotatok valamit(védőnőtől vagy orvostól), mert nálunk nem nagyon támogatják.
Nagyon megoszlanak a vélemények nem tudom mit csináljak.

Bari a zárton még nem vesésztétek ki ezt a témát?Nagyon érdekelne.
Én a meningot biztos beadatom.
szisz79
 
 


Szisz!

Glutén tartalmú gabona: búza, rozs, árpa, zab (a durumbúza is)

Akinek nincs a családjába, nyilván nem sok az esély. De nekem a kicsi esély is esély. Főleg úgy, hogy a lisztérzékenység gyógyíthatatlan, csak élete végéig tartó diétával tartható karba.
Ja és nekem sincs a családomba, én mégis az vagyok. :(

Védőoltás: Milán megkapta a rotát, a prevenált, és jövő hónapban kapja a bárányhimlőt, egy éves kor után pedig a meningiteket.

A bárányhimlő most már 2 oltásból áll. Gergő 15 hósan már megkapta, és most a 3 éves státuszon kapta meg az ismétlőt.
Milán áprilisba és júliusba kapja a kettőt, 3 hónap különbséget írnak elő. Elvileg 15 hósan ajánlják, de 9 hósan már adható. Milán azért kapja meg így, mert Gergő szeptemberben oviba megy, és hogy addig védett legyen.
Nálunk egyértelműen támogatja a dokinő, az alföldön állítólag járvány van, és sok a fertőzés, ezért írták elő a dupla oltást. Nekem így mondta a doktornő.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Teszek fel képeket:

Kép
Gergő 3 éves lett! :)


Kép
Milánnal.....

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Jajj ez nagy lett... :oops:

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


SZIASZTOK!
csandy szépek vagytok :wink: isten éltesse GERGŐT!!!!!

szisz:dávid pneumot és a rotát csandyhoz hasonlóan megkapta!!!
még a kötelezőkkel együtt.2-3-4hós korában!!

barihimlőt még nem tudom,a nagyok nem kaptak.voltak is barihimlősek!!
meningot meg majd kapja!!!
barika2008
 
 


Sziasztok

Köszönöm a válaszokat ,én nem tudom hogy mi legyen a bárányhimlővel mert tulajdonképpen mi vagyunk a kísérleti ˝˝nyulak˝˝.
Nálunk azt mondják hogy kb 15 évig hat és nem tudni hogy utána hogy jön ki, lehet sokkal durvábban.
Meg hogy igy is elkaphatja csak sokkal enyhébb lefolyású lesz.
Szóval számomra ez még egy nagy káosz szerintem nem tudják hogy jó-e.

csandy tényleg gyönyörűek a gyerekeid.

Hány fognál jártok??Nálunk 2 hete 3 nap alatt kijött a felső négy hát nagyon durva volt.Nem túl sokat aludtunk.

Olyan jó hogy ilyen idő volt ma egész nap kint voltunk.
szisz79
 
 


Sziasztok!

Szisz: Köszi :)

Én úgy tudom, hogy 20 évig véd. Egy barátnőm, aki gyermeket szeretne, megnézette magát, kiderült, hogy még nem volt. Így beadatott magának egyet. Legfeljebb újraoltják. Meg hát 20 év múlva ki tudja mi lesz, sokat fog az orvostudomány fejlődni. Most sok a szövődmény, így általában ajánlják. De nyilván azért nem kötelező, hogy mindenki saját maga döntsön.
Nálunk Gergőnél a koraszülöttség miatt minden oltást ajánlottak, Így Milán is meg kap mindent.

Nekünk 7 fogunk van, de jön a nyolcadik. Milánt nem nagyon viseli meg, éjszakánkét röfög meg köhécsel kicsit. Hason alszik, így előre csorog a váladék, a dokinő szerint a fogzástól van, mert nappal semmi nincs.

Olyan szar idő van. :(

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!
csandy dávidnak 2 foga van 5 hónapos korától...és valahogy nem úgy tünik ,hogy hamarosan több lenne!!
mi mozgásban fogzásban ,súlygyarapodásban megálltunk!!
nem mondom,hogy nem idegesít de tenni nem tudok ellene
barika2008
 
 


Sziasztok

Nimródnak 6 foga van.
Bari szerintem ne aggódj.Minden gyerek másképp fejlődik.
Nimród olyan 8500gr Dávid mennyi?
Mozgás?Hol tart Dávid?
Nekem a barátnőm kislánya sem kúszik mászik még.
Elvitte neurologushoz meg minden hova ahova lehetett és nincs semmi gáz csak egyszerűen ő lassabban fogja csinálni.
Ti végül elmentetek dokihoz?Vagy ez itt nem publikus?
Többiek jól vannak a zárton mármint csak ha megkérdezhetem.
Olyan rossz hogy most nem tudok róluk mégis csak majdnem 2 éve olvaslak titeket.:D

Bari:mi is kérünk képet Dávidról!!!!
szisz79
 
 


Sziasztok!
Súlygyarapodásban mi is lassultunk, de én örülök neki. Január elején kereken 10 kiló volt Milán, pár napja meg 10,4.
Gergő 11,8 :oops:
alig több mint 1 kiló van a két gyerkőc között, meg több mint 2 év.....
:o :o :o
(bár ugye Gergő ahonnan indult, ez is szuper, így 3 évesen!)

Mozgásban Milán se egy gyors krapek. Februárban abbahagytuk a tornát, saját felelősségre, szerintem lehúzott a csaj. Bár utána elvittem oda, ahova Gergőt hordtuk hónapokig(kicsit be kellett könyörögni, hiszen ez egy koraszülött után gondozó, és ugye Milán nem korababa. De Gergőre való tekintettel megnézték). Egy fejlődésneurológus, és egy konduktor is megnézte, és megnyugtattak, hogy kutya baja, kicsit lassabb, de simán belefér.

Fogzásban nem tudok hozzászólni. Mi múlt hét hétfőn fogorvosnál!voltunk a Milánnal, nem is néztek, hogy mit keresek ott egy 9 hós babával. De a dokinőnk küldött, mert kis apró fehér foltok vannak az első két foga szélen, és nehogy a zománccal legyen gond. alaposan megnézte a fogdoki, már amennyire egy üvöltő gyerek szájába alaposan lehet matatni, és azt mondta nincs gond.
Mindig van valami....
Gergővel hallásvizsgálaton voltunk múlt héten, már majdnem bealtatták, hogy jobban megnézzék mert nem hallotta a sípolást a bal fülével, és bakker a férjem szólt rájuk, hogy nézzék már meg jó e a fülhallgató!!!! Tök süket volt, jó hogy nem hallotta csórikám...
Még jó hogy ott volt apa, mert én olyan ideges voltam, hogy eszembe se jutott.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép Nimród
szisz79
 
 


Jaj de szépséges a kicsi fiad!!!!

Igen Bari!!!! Képet szeretnénk!!!!

én is, én is.......

Kép

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!
annyira szépek a babák!!!!!!!!!!
én is mutatnék képet de itt kb1 hónapja nem enged föltölteni!!

dávid 9700gr!
mozgásban pontosan ott tartunk,hogy néha föláll 4kézlábra és hintázik előre hátra(kutyázik),és hátrafelé(de kizárólag hátrafelé)kúszik!!
ennyi!!ja meg persze forog hasról hátra meg vissza!!
ápr 9-én visszük budára(jó messze) neurologushoz!!

csajok én annyira szivesen beengednélek titeket a zártra!!
megkérdezzem a csajokat???
ott kép is van meg rengeteg beszélgetés!!
minden inaktív tagot én engedtem be!!kicsit röstellem magam ezmiatt.de szivesen megkérdezem a csajokat jó!!!
barika2008
 
 


Kérdezd :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


már szvaznak a csajok...de szimpik vagytok nekik!!
remélem beengednek!!
ha nem akkor viszont én szivesen maradok ittt nektek...remélem beéritek velem is azért :oops:
barika2008
 
 


Sziasztok

Annyira jó ma 9 ig aludt Nimród.Már rám fért.
9700gr az nagyon jó szerintem mi bajod van vele?
Várjuk a választ nagyon. :D
Hova kell menned én Budán lakom.Te merre laksz bari már elfelejtetem
szisz79
 
 


sziasztok
budán a 11.kerületbe kell menni.valahogy úgy mondta,hogy régi skála metro amit lebontottak...jól mondom???
de addig még megnézem a neten pontosan!!
dunakesziről....
barika2008
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért, azok olvassák tovább, akik szeretik a természetet, a kirándulást, és szívesen járják / járnák az erdőt kisbabával is.

Készítettem egy kirándulós-babakocsis honlapot, ahol összegyűjtöttem azokat a túrákat, amik babakocsival bejárhatóak. Vannak könnyű, bármilyen kocsival megtehető utak, és nehezebb, csak sportbabakocsival teljesíthető kirándulások is.

www.kirandulababa.turistautak.hu

Remélem sokaknak hasznos lesz a honlap.
Nagyon várom a ti útvonalaitokat is, hogy még több túralehetőség közül lehessen választani. Ha valakinek van kedve küldeni útvonalat, vagy töltse ki a honlapon található táblázatot, vagy csak írja le pontosan, hogy merre járt, és én elkészítem a túraleírást.

Kirándulós fórumot is nyitottam, mert a honlapon még nincs ilyen:
Társalgó - Programok, ajánlatok - "KIRÁNDUL A BABA" - babával kirándulók fóruma

Itt a tavasz, jó túrázást kíván a KIRANDULABABA!

sushy
 
 


Bari: A skála metró nem a Nyugatinál van/volt??

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


de az még ott is van...ez lebontott valami,vagy rosszul emlékszem?
barika2008
 
 


Sziasztok, csak Bari kérésére bekukkantottam. Szinte újreéledt ez a topik :lol:

CSandy,
sajnálom, hogy lisztérzékeny vagy! tesóm is az . volt mert szerencsére 30 éves korára kinőtte(babaként majdnem meghalt...).hátha te is kinövöd még!!! de nekünk azt mondta a doki, hogy veleszületett, nem attól lesz valaki lisztérzékeny, mert 1 éve kora elött liszteset kap.
Vendég
 


csajok csandi szisz!!!
jöhettek.tulnyomó többséggel igen szavazatot kaptatok!!
regisztráljatok és beengedünk titeket!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
barika2008
 
 


én várom...így 20-an leszünk!!az olyan szép kerek szám!!
én is 20 éves vagyok például :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
barika2008
 
 


ha átjöttetek akor szeretnék én is indítani egy szavazást!!!
de ahoz mindenki kell!!!!
holnap mindenki megtudja mi lesz a szavazásom témája
barika2008
 
 


Bacilivi:
Hát nem tudom...., a lisztérzékenység tudomásom szerint nem kinőhető. Az orvostudomány mai állása szerint csak élete végéig tartó diétával tartható kordába.
Azzal is vitatkoznék, hogy vele született, nekem 2001-ben diagnosztizálták. 1972-ben születtem, javába felnőtt voltam.
Bár az igaz, hogy főleg gyermek korban "jön" elő. De ez azért is van mert a kisgyerekeknél specifikusabbak a tünetek, mint felnőtteknél. Nekem nagyon komoly emésztési zavaraim voltak, ami egy idő után felszívódási zavarokat okozott. Pl alig volt vasam, csontritkulásom van (nem szívódott a Ca )stb. Ez ugye más betegség miatt is lehet, így két évbe telt mire rájöttek, hogy mi a bajom.
Az is igaz, hogy genetikai jellegű, pl ha egy ikerpár egyik tagja mutatja a tüneteket megállapítják róla hogy lisztérzékeny, lehet hogy csak egy fél év múlva de az ikerpár másik tagján is 99 %-ban kijön a betegség. Így sajnos az én két fiam nak 10x nagyobb az esélye, mint pl a tiednek.
De az is igaz, hogy minél később találkozik az allergén anyaggal, csökkentem az esélyt, és ez bárkire vonatkozik. Nem csak arra, akinek van a családjába. Persze nekünk fokozottan figyelni kell.
A lakosság 3-4 %a lisztérzékeny, és kb. még ugyanennyi nem tud
róla. Szerintem ez nem kis szám.
Egyébként lehet vele élni, csak szokás kérdése.
Elnézést, hogy így ecseteltem a témát! Gondolom nem sok mindenkit érdekel. :)

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


beleegyeztek a többiek, hogy menjünk?

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


ja..előbb kérdeztem, és utána olvastam :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Jelentkeztem :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


szisz akkor ma jelentkezz te is ok?
barika2008
 
 


Sziasztok.

Bari a budai skálát bomtották le.Véletlenül nem a dr Szabó Tündéhez kell menetek?

Mit kell csinálnom??
Most el kell mennünk szerintem 12 körül leszek újra gépközelbe.
Bari addig leírod hogy hova menjek és mit csináljak.Köszi :D :D
szisz79
 
 


szisz!!!
anyatanyán regisztrálsz megkeresed a csapatok között
2008JUNIUSI BABANETES CSAPAT nevű topikot!!
és jelentkezel...mi meg beengedünk!!!

húúú nem jut eszembe a dr neve...de majd az anyatanyán megduméljuk..
barika2008
 
 


Nagy Judit vagyok, az SZTE JGYPK (Rekreációszervezés és egészségfejlesztés alapképzési szak – Életmódtanácsadó specializáció) utolsó éves hallgatója. (2008. márciusiaktól)
Segítségeteket szeretném kérni egy kérdőív kitöltéséhez, a szakdolgozatomhoz kellene, melyet az első gyermek születése utáni időszak nehézségei - témában írok.
Kérdéseim főleg a terhességre ill. a szülés utáni időszakra vonatkoznak.
A kapott információkat bizalmasan fogom kezelni, csak tudományos célokra (szakdolgozatom elkészítéséhez) használom fel.

Aki szívesen kitöltené, kérem írjon az e-mail címemre és elküldöm a kérdőívet. Nem sok időt vesz igénybe. Előre is nagyon köszönöm.

juditkecskemet@freemail.hu

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 



Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok

elvileg jelentkeztem.most mi fog történni?
szisz79
 
 


ÉN KEDVELTEM STELLÁT!!!
Ő AZT MONDTA NEM FOG ÍRNI SE HOZZÁNK SE A BEST OFFBA!!!EZT IS ELFOGADTAM MINDEN ELLENÉRZÉS NÉLKÜL.DE MOST,HOGY MEGTUDTAM "KRISTÁLY" NÉVEN REGIZETT A BESTOFFBA...HÁÁÁT SZARUL ESETT
barika2008
 
 


Bari :lol: :lol: :lol:
VIgyázzatok, BARI SZEME MINDENT LÁÁT!!!! :lol:
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

igen igen mindent :lol:
barika2008
 
 


Kedves Mamák!

Az MTA Pszichológiai Kutató Intézetében zajló fejlődéslélektani kutatásokhoz szeretnénk segítséget kérni. A kisbabák értelmi-érzelmi fejlődését, a tanulási folyamatot feltáró játékos vizsgálatokon 8-12 hónapos babákat fogadunk. A részvétel egyszeri alkalommal kb. fél-egyórás elfoglaltságot jelent.

A kutatásokról részletesen a www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=676 linken is olvashattok.

A babavizsgálatokat jelenleg Budapesten, a XIII. kerületben végezzük, jelentkezni a 239-46-83-as telefonszámon, vagy a timea@mtapi.hu e-mail címen lehet.
timama
 
 


:?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.28 20:24-kor.
Vendég
 


Hékás - Jelen :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?