Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!Milyen volt a tali?Képek készültek? :?

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!

Már gyógyulgatunk..
Az orrát alig kell szívni és csak ritkán köhög... de most Anyós beteg :?
Remélem nem kap el semmit.

Zsuzsi a könyvkukac = átverés.

Milyen volt a tali?

Majd jövök bővebben - addig... Levi:
Kép
Az új szemcsi:
Kép Kép
Ma ezt a játékot találta ki: :lol: (Anyós nem örül)
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


A tali nagyon jól sikerült. Cicc csinált képeket.

Velünk minden ok, tegnap voltunk UH-on jó nagyot nőt 24,5 mm az ülőmagassága, és nagyon kis cuki egy paca! :D :D :D

Ma voltunk megvettük a lámpákat, és szinte már teljesen készen állunk hogy költözhessünk, még a függönyök hátra vannak de azt még le kell mérnem.

Szép hétvégét mindenkinek, megyek csicsikálok egy kicsit.

Niki neked meg sok tejcsit, talán már otthon is vagytok. Várunk vissza ha lesz egy perc lélegzetvételnyi időd. :D

Kép
Kép
boganna07
 
 

 
 

Kolos lázas, 39,2 popsiban mérve...kapott egy kúpot. amúgy elég jó a közérzete, eszik rendesen, iszik, játszik, nevetgél... néha jön bújik, de amúgy észre sem lehet enni, h beteg. Mondjuk gondoltam, h baj van mert aludt délelőtt, meg reggel nyűgös volt, aztán délben éreztem először, h meleg, de csak most ment fel ennyire.

ja és kinn van az egyik alsó szemfog(ha az a neve) + a felül mindkét oldalt 1-1 örlö. jól belehúzott, 13nál tart. Már csak 7fog!! :lol:

tali jó volt, bármikor megismételhetjük!!!!! :lol:
snooopy
 
 


Jobbulást Kolos!!! Mi is jól éreztük magunkat!

Kép
nyafi
 
 


Hunci végül miért nem jöttél?

Kép
nyafi
 
 


Kia, ééédes:))))

Nyafi, mert Hunor 1ig úszott, aztán majd 4ig aludt.Hétfő, péntek úszás, így azt nem tudom mindig biztosíra ígérni, alvástól függ.Ráadásul Hunor mindig ebéd után alszik, 1-től változó de max 4ig., tehát nálunk nem egyszerű egy-egy tali.
Vendég
 


Sziasztok!

tali szuper volt:)

Kia: én nem is merem igazából ezt a kezdeményezést csak ismerős ajánlotta, miért gondolod hogy átverés???? köszi a válaszod.

Jó éjt! Zs

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Niki láttam iwiwen Kornél babát!Nagyon édes kisfiú! :D

Sok Boldogságot és sok-sok tejecskét kivánok nektek! :D

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!!!

Köszönjük szépen a gratulációkat!!!:)

Aniko...Pont most jöttem felrakni azt a két képet :D

Gyors leszek mert most éppen mind2 csöppöm alszik de ki tudja meddig..... :roll: És még ennem és pihiznem is kell!!!

Jól vagyunk minden ok....hála az égnek babás szobába kerültem ami azt jelenti hogy a nap 24 órájában velem volt Kornél....így beindult a tejcsi is van dögivel....még sok is :D Igaz zülés után kb.3napig egy órát ha aludtam de megérete.

Mennem kell felkelt Kornél
Vendég
 


Szopi szünet :D

Gyorsan 2 kép

Kép Fogom apuci kezét...:)

Kép Megérkeztem...:)
Vendég
 


jaj, Niki, annyira édes!!! én is én is szeretnék egy ilyne picit. :oops: :lol:

Réka mit szólt hozzá? nagyon örülök, h van tej, ez a legfontosabb!
snooopy
 
 


Sziasztok!

Niki
..én is láttam a képeket az iwiw-en - épp ma :P nagyon szép fiú Kornél!
Remélem tejcsi nagyon sokáig lesz!! :wink:

A kuki
A fehér "valamiről" még a Bp-i doki mondta, hogy nem gond, magától elmúlik, nem kell vele foglalkozni.
(Mint Annáéknak)
Manónak szépen fel lehet húzni...
Nagyon ritkán szoktam megnézni neki... :)

Nyafi - a "nem akarok fiút" :?
A lányoknál is van sok olyan dolog, amire figyelni kell...
Pl. a kaki - könnyebben fertőz, ha nem veszed ki gyorsan :roll:

Anna
Örülök, hogy minden oké volt az UH-on.

Orsi
Jobbulást Kolosnak!

Mi lassan gyógyultak leszünk....
Már nem kell szívni az orrát - nem folyik és már csak nagyon ritkán köhög.
Remélem kedden megkapja a szurit.

Hunci
Köszi :lol:

Zsuzsi
..hogy miért átverés?
Az egyik ismerősöm küldött könyvet, kapni nem kapott.. de még nekünk is ajánlgatta :?
...aztán megtudta, hogy nem is fog kapni, mert már többen megjárták...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Niki, irigy-irigy :lol:

Cic, boldogságosat mára!
Vendég
 


Sziasztok!

Niki!!
Csodameseszép. :)
Legyetek nagyon boldogok!!!
Hú már megszületett, hogy telik az idő.
Igaz már az én aprómnak is dobog a szívecskéje. :) 13,7 mm az egész gyerek. :) Imádom.

Bevallom őszintén, annak, hogy nem volt kedvem írni, 2 oldala van.
Egyrészt mert 2 hétig húztam az igát, napi 10, illetve 12 órában, így életkedvem sem volt, na nem csak a fáradtság miatt, hanem azért is mert annyira hiányoztunk Pankának egymással, hogy reggelente ha zoknit kerestem már akkor elkezdett sírni, mert tudta megyek..és persze én is bőgtem. Nade ennek vége, már csak pár órácskát dolgozom naponta (hehe).

Másik oka viszont az volt, hogy hirtelen elegem lett ebből a mindenkinekrosszulesikvalami dologból. :oops:
Azon tanakodtam, hogy tényleg ennyire meg kellene szűrnöm a velményemet, nehogy valakit esetleg megsértsek vele? Hát nem egy olyan korban (és országban) élünk, ahol elvileg szabad a véleménynyilvánítás..?
és ha én tejjel itattam..és te nem..és ha én szoptattam..és te nem..és ha én lila bugyit húzok a gyerekem fejére..és te nem...AKKOR MI VAN?
SEMMI..biztosra veszem, hogy senki nem akar megsérteni senkit (mert tartom magunkat annyira értelmesnek, hogy nem ezt a módját választanánk)..namármost ha ez így van, akkor miért is kell személyes támadásként venni egy-két dolgot.
Ezen morfondíroztam és ez mindig úgy zavart, hogy el sem jutottam az írásig.
Gondolom közbejátszott az is, hogy lelkileg nem voltam/vagyok jó passzban, de ha abban lennék sem változna e tekintetben a véleményem.
Na mindegy, csak el akartam mondani ezt. Ugorjátok át, nevessétek ki, szívleljétek meg, tegyetek belátásotok szerint. :lol: :lol:

Anna!
A Panna az jó név. :)
Enyém királynő is Panna, habár rendszeresen leállnak vitatkozni velem, hogy miért szoktam akkor Pankázni is :shock: , merthogy van ilyen név külön is, de ezt egy legyintéssel el szoktam intézni és továbbmegyek. :)
A férjem pedig Balázs, tehát mindkét névből kijutott.
Te hogy vagy?

Cicus? 2. számú fiacskád?
Híztál már valamennyit, vagy még fogysz?
Juteszembe nekem közben megjöttem az étvágyam :x :o 8) és persze anya főzött két hétig, az kb másfél kg-t jelent. pff..

Tegyetek már fel képeket a taliról, olyan szívesen nézegetlek titeket. :P

Többiektől elnézést, hogy nem szólok hozzájuk, nem direkt, csakhát hazajött a férj.. :)

Jóéjt!!

dhbetty
 
 


Örülök betty, hogy itt vagy! azért nem tettem fel még taliképet, mert én nem csináltam. Cicc csinált egyet kettőt, de ő még nem járt erre.
Niki tündéri édes Kojnél! Engem is az érdekelne, hogy mennyire érdekli a lányodat!
Hát csajszik mikor voltunk a babatalin arra azért sikerült ráébrednem, hogy én miért nem akarok most még egyet. A Gigi az a többi gyerekhez képest egy hurrikán. Szólok valakinek TÉNYLEG két szót, megfordulok és a gyereket már úgy szedi ki a játékmester a műtóból. Aztán elfordulok egy pillanatra és mire visszanézek a pocok már megint nem mellettem van, hanem vagy húsz méterrel odébb benn az ugrálóvárban, ahol egy ovodacsoport rombol, ő meg le akar csúszni a csúszdán. Aztán megint eltekintek egy pillanatra, miért is teszem, ezekből nem tanultam és azalatt megint eltűnik...Szóval ő egy picit aktív. a bölcsibeszoktatással viszont nem lesz gondom asszem.
Voltam tegnap bababörzén, 15e ft-ért televásároltam egy kék ikeaszatyrot mindenféle játékkal, ruhákkal.

Kép
nyafi
 
 


Niki annyira szép a kisfiad, mennyire más mint Réka volt picinek? Annyira jó hogy van tejed ezek szerint nálam is van remény, el se hiszed mennyi bátorítást ad ez nekem. Majd írd le mi volt a szüléssel, ha lesz rá időd. Továbbra is sok tejcsit, Rékának meg puszi!!!

Betty köszi jól vagyok hányinger semmi , előző héten emiatt meg is ijedtem hogy biztos minden ok odabent. De pénteken mondta doki hogy szépen fejlődött, és minden rendben. Nekem is a Panka név tetszik igazán, de apa szerint ha nagy lesz nem tetszene neki mert olyan kis kislányos, ezért lesz Panna, mert annak az egyik becézése ugye PANKA!!!!! Szóval aki ezen problémázik az ........
Örülök hogy most már több időd lesz a kis csajsziddal.

Nyafi látttad Levi is olyan mint Gigi, ő sem marad meg mellettem, ráadásul mindenkivel ( bármint felnőttel) leáll, nem fél vagy tart senkitől, és semmitől. De a bölcsire szoktatással legalább nem lesz gondunk. És a kistesóra is lesz így időm, legalábbis remélem. :lol:

Orsi, akkor lehet hogy Kolosban már pénteken bújkált valami azért is volt olyan anyás nem? Jobban van már?

Mikor lesz már végre igazán jó idő???????????????
Kép
Kép
boganna07
 
 


Kia:Levi nagyon menő abban a szemüvegben! :wink: :D

Niki:gratulálok Kornél babához.Tényleg csodaszép!
Én is nagyon kíváncsi vagyok,h hogy bírod 2 gyerkőccel?
Réka mit szól öcsikéhez?
Hogy hogy császár lett ismét?
Ha lesz 5 unalmas perced írjál nekünk pár sort léccike!

Betty:utólag is Boldog Névnapot! :D

Tápszeres-tejes-egészséges étrend témába inkább nem is mennék bele,sőt nem is akarok,mindenki úgy neveli-eteti a gyerekét ahogy tudja és punktum!

Hunci:mi vannn veletek?Jövő héten talizzunk már egyet!
kingiii
 
 


Zuzi:köntösös Patrik: :D :D
kingiii
 
 


Sziasztok!

Niki, gratulálok még egyszer, Kornél nagyon szép kisbaba, oda lesznek a csajok :lol: Szerintem hasonlít Rékára....

Tegnap este visszaolvastam a fórumon. Mikor születtek a csöppségek sorban... nagyon jó volt kicsit nosztalgiázni... :D

Nyafi, én átérzem a helyzeted. Patrik is ugyan ilyen!!!! Alig tudok vmit csinálni napközben, mert az egyik szemem folyton rajta van. Annyira édes. ha bepakolog a mosógépbe mindíg megkérem, hogy segítsen kicsit. Nagyon élvezi, hozza a ruhákat és tömködi be a gépbe. Persze azóta olyan dolgokat találok meg a mosógép dobjában, hogy jaj.... :lol:
Ugyan ilyen a szemetes. Peluscsere után, vagy ha van bármi szemét, mondom neki, gyere szivem, dobjuk ki a szemétbe... szépen kidobja, nincs is gond... aztán egyszercsak keresek valamit (párásító tetejét), nem találom sehol... Apa egyszer csak benyúl a szemetesbe és kiveszi :) Patrik úgy goldolta, hogy az is kuka :lol:

Anna, nagyon örülök, hogy minden oké nálad is. :) Lehet, hogy valamikor nem figyeltem oda eléggé, de mikor tudtátok meg, hogy kislány lesz a baba? Vagy még csak találgatás? Bocsi ha már írtad, valószínű akkor lemaradtam róla :oops:

Betty, neked kitartást! Nagyon nehéz lehet így munka mellett, Panka mellett a terhesség első harmada... Meg hát a család hiánya sem könnyíti meg a dolgodat. Ha jó a viszony akkor sokat tudnak segíteni. Remélem hamar túlleszel a rázós időszakon!

Orsi, Kolosnak jobbulást! Gyógyuljon meg minél hamarabb! :)

Kia, nagyon édes Levike a képeken :lol:

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok,

Köszi a jobbulásokat, már jobban van. Fura volt az egészben, h csak láza volt, evett rendesen, jó volt a kedve... kijött pár fogunk, felül egyik örlő, alul egyik szemfog (ha ez a neve) így már 12 van neki, és nagyon érzem felül a msáik örlőt, meg alul-elöl is látom, h jön.

Anna, lehet, h azért volt bújos, nem tudom.

Zuzi, milyne kis huncut a fiad. Kolosnak is mondtam múltkor h rakja be a szemmenyes a mosogépbe. belerakott egy pólót, majd becsukta az ajtaját. mondom neki, h a többit is rakja bele...erre kiveszi azt ami benne volt belerak egy másikat, ismét becsukja az ajtót. hát nem a gazdaságosságra törekszik az biztos. egyenként mosná a ruhákat. :lol:

Nyafi, mi is akartunk menni börzére, de a betegség közbejött. de lehet nekünk már nem marad volna semmi, ahogy látom bevásároltál. :lol:
mit szólnál egy szerdai meglátogatáshoz? ebéd utáni alvás után? az kb 2-3fele van.

Betty, és most már nem kell olyna sokat gürizned? otthon lehetsz a lánykáddal?
snooopy
 
 


Kingi, hétfő és péntek kivételével bármikor :lol: Amúgy nincs semmi extra.Írok én csak valahogy senki nem veszi észre.Amúgy vettem egy mei tait, nagyon jó,tényleg eloszlik a súly benne,és lemegyünk és ha elfárad, felkapom , felrakom magamra, és megyünk tovább :lol:

Kolosnak gyógypuszi!!!!
Vendég
 


Hunci:hisz tudod,én olvaslak....

Ok-hétfő péntek kizárva,nekünk bármelyik nap jó.Mondj egy olyan helyet,ahova beülhetünk gyerkőcökkel és még sincs annyira messze a Moszkva tértől.
kingiii
 
 


és egy pár kép, bocsi ha sok lesz. először pár anyán-alvós:
Kép Kép
ez meg tegnap esti, csakis földről jó enni a cornflakes-et. :lol: :evil:
Kép Kép
Kép
snooopy
 
 


Nekem is van mei tai, liliputis.

Pankának 2. nap van láza, de semmi egyéb tünete.
Miért lehet ez..? Mint Kolosnál..

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Orsi, nagyon édes Kolos.... annyira cuki amikor a földről eszik :)

Hunci, én is olvaslak! És mindíg észreveszem ha írsz... Figyelek!!! :shock:

Betty, Hunci, mi az a mei tai? Valami hordozó azt sejtem, de tudatlan vagyok ebben a témában!
Hunci, majd elküldöd annak az oldalnak a címét ahol azt a családot találtad? Ha nem is oda, (mert már nincs hely) de valahova én is szeretném elvinni Patrikot, de nemtom, hogy induljak neki a keresésnek.

Kép
zuzmara08
 
 


Betty, szegény Panka. Amúgy jókedvű, eszik, alszik rendesen?? nálunk ez volt, 1 napig láz, 1 napig hőem. ma már semmi.

Hunci, milyen színű a mei tai?? nem dobsz képek, akció közbenest?
(én vlmiért a kendőket jobban csípem, de olyna szép mei tai-ok vannak :))
hordózóklubba nem akarsz jönni? ápr. 5én lesz budaörsön 10-14ig.
snooopy
 
 


Snoopy nagyon jól hangzik várlak szeretettel!
Hunci én olvaslak! Csajok jövő héten egy babatali nálunk? Mostanra már jó időt mondanak!

Kép
nyafi
 
 


MT-m
http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=587294202

napközi (itt van még hely, mert anyuka 3 éves ikerfiai mellett egy 18 hós kislány és Hunor van)

http://www.vatera.hu/gyerekfelugyelet_140290600.html

Kolos nagypn ádes ahogy alszik.

Nekem a kendő nem jött be, az MT-ben bíztam és az bejött.
Budaörs nekem világvégnek tűnik de nem mellesleg azt sem tudom hol van :oops: de ha elérhető helyen van akkor miért ne....

Betty, néztem a liliputit,de drágánakl tartottam ahhoz hogy kísérleti nyúl legyen , néztem a vaterán és teszveszen ezt a csajt, árul, varr és nagoyn klasszak, megrendelésre is és nem drágán.így itt vettem és a bordő nsárga variácuó nekem bejön eleve :lol:
Láz bármitől lehet gyógypuszi :lol:

Nyafi, tőlem :lol:
Vendég
 


Nyafi, OK, akkor holnap megyek! :)

Hunci, juj de merész összeállítás ez a narancs-bordó. nekem kicsit extravagáns, de szép. :)

it t van a klub:
http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=2065
ha gondolod elvihetlek. én kocsival megyek, 7.kerből. olyan fél11-11es indulást szoktam betervezni, h még előtte egyen Kolos.

ja, és Nyafi, ok a jövő 7 is.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Hunci, köszönöm az infókat :)

Nyafi, a taliban benne vagyunk! Remélem nem jön közbe semmi.

Patrik ma reggel megkapta a 15 hós oltást. Mondta a doki, hogy 7-10 nap múlva lehet láza és kiütése... Remélem nem lesz vészes!

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek és velős.

Szerintem Kolosnak és Pannának is (egyébként én más vagyok, nekem a Panna, Panni iszonyúank tetszik, a Panka kevésbé :oops: :lol: ) az oltás miatt volt láza.

Nekem is azt mondta a védőnő, hogy 7-21 nap a lappangási idő, azalatt bármelyik betegség, ami ellen oltást kapott kijöhet "butítva", valamint lehet lázas.

Zuzi neked mit mondtak, mivel kezeld a kiütéseket? És megkérdezted a kukis krémet a diprosalicot? Arra mit mondott a doki?

Kép


Kép
fcicus
 
 


Cic, ez mind ok, de mi nem kaptunk oltást!! szombaton fogjuk a 15. hóst. :)
snooopy
 
 


Ja, az más. :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


kedves tőled, h megelőlegezel nekünk egy 15 hós oltás utáni lázat. :lol: akkor ezzel le van tudva a láz, remélem nem lesz ténylegesen.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Cicc, a doki a kiütésekre nagyon nem mondott semmit, azon kívül, hogy hagyjam és elmúlik. Különben sajnos Patrik így is elég pöttyös, valószínű, hogy valamire allergiás, de még mindíg nem akarnak nála csinálni allergia vizsgálatot.
Annyit elértem ma, hogy kaptunk egy beutalót a gasztroenterológiára. Ott majd vesznek vért és megnézik, hogy a tehéntejre érzékeny-e.
Na erre kaptam időponot június 4-re!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: azt hittem leteszem a hajamat... több mint 2 hónapot kell várni egy nyamvadt vérvételre.... és mi van ha egy babának tényleg a gyomrával van baj??? Váron csak hónapokat??? Tisztára kiakadtam...

A kukikenőcsre azt mondta, hogy 2 éves koráig szerinte nem szükséges kenni, szépen fel fog oldódni a lenövés. Ha mégsem akkor a kenőcs lesz a következő lépés... :?

Kép
zuzmara08
 
 


Cic, rögtön bealudt :wink:
Vendég
 


Zuzi mis is ma kaptuk meg a 15. hónapi oltást plusz a prevenár második felét. Szóval két szuri egy nap alatt, de Levire drogként hat egész nap 1 órát aludt összesen és még játszóházba is voltunk szóval én ezt nem értem, más ettől alszik egész nap. Ja Zuzi még nem tudjuk milyen nemű lesz a kistesó csak a lány néven álmodozom.:-)
A kusi krémet elfelejtettem megkérdezni, a fenébe. De egy hónap múlva megyünk újra a bárányhimlő elleni oltás miatt.

Hunci én is olvastalak, bocsi ha nem írtam vissza pedig eszembe volt. Jó az a hely nagyon amit mondtál csak nekem az nagyon messze van, sajna.
Újra jön a szuperfrankó hideg megőrülök. :cry: :cry: :twisted: :twisted: :evil: :evil:

Anna, Levi baba, Kistesó
Kép
Kép
boganna07
 
 


Helló

Panka január 5-én kapott oltást utoljára.

Melóügyben annyi, hogy persze, dolgozom én most is csak nem napi 10-12 órát, hanem mondjuk kb 6-ot.
Ha még a házimunkára gondolok emellett, akkor ki lehet számolni mennyi időm maradt a hőőőőőn áhított alvásra. :)

Juteszembe.
Pankát felvették szeptembertől bölcsibe. :) :)
Onnantól kezdve igyekezhetek, hogy tanuljon meg beszélni magyarul is szépen.

dhbetty
 
 


Zuzi nálunk kiütésre azt mondták, hogy kenjem be sudocrémmel, de lehet boraxos popsikenőccsel is. Elmúltak. Biztos kaja miatt jött ki?
nálunk nem volt láz, csak hőemelkedés a 2-3. nap és a 9.napon.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi, esetleg a holnap is jó?? annyira fáj a fejem, elaludtam a nyakam is...már bevettem gyogyót is (csak akkor szoktam ha elviselhetetlen).
Pedig már úgy készütem rá, h megyek.. :wink: ha pá róra múlva elmúlik akkor megyek!! de ha nem akkor inkább holnap mennék. nem baj?
snooopy
 
 


Sziasztok!

Nyafi, azthiszem marad a popsikenőcs :) az van itthon! Sajnos Patrik valamire allergiás, már 4 hónapos kora óta. Sajnos akkor jött ki amikor tápot is kapott az anyatej mellé. Pedig HA táp volt, de mégis... ezért gondolta a doki, hogy akkor most legyen megcsináltatva az allergiateszt a tejre... Nem gondoltam volna, hogy több mint 2 hónapot kell várni egy vérvételre... :(

Kép
zuzmara08
 
 


Zuzi
Nővérem annó ajánlotta nekünk is a VEGATESZTET! Fizetős ugyan, és k.drága, kb. 8 ezer forint, de mindent kimutat! Mármint azt, hogy a szervezeted mire, milyen összetevőkre stb allergiás. Pl sógoromnál kiderült, hogy a nemtudommelyik tartósítószsert nem bírja a gyomra. így ha olyan ételt eszik, amiben az van, mindig fáj a gyomra.
Szóval ha ez neked tényleg fontos, akkor nézz utána a magán allergia vizsgálatoknak is, mert én azt mondom, hogy megéri! Ha nem lennék most terhes, mi is mennénk, de megvárom, míg újra megszülök + az első 3-4 hónapot és utána elviszem a családot egy vegatesztre.
Ha kell vegatesztről info szólj, nővéremtől utánakérdezek.

Betti

Örülök, hogy felvették a hölgyeményt! :lol: Ő volt már sokat babatársaságban, vagy azért kell az az óvatos beszoktatás?
Mit tippelsz, kiscsákótok lesz, vagy kishölgy? :D

Anna
Mi is meg fogjuk kapni a bárányhimlőt, de előtte mindenképpen beadatom a kullancs ellenit! Szeretném Csabit sokat természetbe kivinni idén, főleg majd a Margit -szigetre, a Rukker tóhoz, meg hát a nyaralás is a Balatonnál lesz, úgyhogy mindenhol ott az a fene nagy természet, ezért tartom fontosnak. (illetve nővérem szorgalmazta ezt is az agyamba persze :oops: :lol: )
De a lényeg, hogy mennyibe került a bárányhimlős?


Na, ma voltunk reggel az oltáson és méricskélésen.
Azt hiszem, szerénység nélkül kijelenthetem, hogy mi vagyunk a topik ÓRIÁSAI! :lol:
12.460 g a gyerek és ehhez 84 centi hosszú! :lol: (állva mi mindig 82-83-at mértünk)
Nem egy apró darab, úgyhogy ha valaki a 10 kilós gyerekétől megszakad a cipelésben, várom hozzánk szeretettel, kipróbálhatja a 12 és fél kilós cipelést is! :lol: Egyébként mázlim van, Csabit nem sűrűn kell cipelni. Jobb szeret menni.
De az oltást megkaptuk, hazaértünk és rá negyed órára el is aludt. Mondjuk végig ordított szegényem, de már nem lepődök meg, mindig ezt csinálja.
Fél évesen megbirizgálta a popsiját a doki (nem volt 9 napig székletünk), na azóta elég csak meglátnia és ordít. Pedig rendkívül jóképű a doki bácsi. :oops: :wink: :lol:

Képzeljétek, nem tud sajnos visszavenni aktívba a cégem. :( Megpróbálták, kikalkulálták, de mivel nem volt benne az idei büdzsében, így kb. 8 ember nyári programját tenné tönkre, azt pedig senki nem akarja, én meg főleg nem (szeretem a munkatársaimat).
Jajj, és azt a hülyeséget is rosszul tudtam, hogy az apák csak és kizárólag gyes-re mehetnek. :( Na mindegy, mert új okosságok jutottak eszembe, amit itt nem részletezek, mert kicsit bonyi. :lol: A lényeg, hogy végül is nincs veszve semmi, de asszem nem kérem a tgyást majd, mert ha az előző év alapján számolják mindig, az a gyedem. Na már most ha még ennek is csak a 70%-át adnák oda, akkor inkább maradok a jelenlegi helyzetben.
Ugye?
És ha Csabira dec.25-ig kapok gyedet, utána fogom igényelni a 2. gyerek után a gyedet. Azt a gyedet is a Csabi után kapott gyed alapján számolják majd ki?
Mert ha így van egyre kevesebbet kapna az ember, nem? :?:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Cic, hát tényleg Csabi a legnagyobb itt. szép méretei vannak, de élőben nem is látszik rajta. olyan kis formás, szép gyerek.

megkérdezem párom erről a gyed kalkulációról, mert ha idén összejön nekünk is a tesó, akkor nálunk is felmerül kérdésként.. de ha kitalálsz vlmi okosségot, írd már le, hátha mi is át tudnánk venni. :lol:

Nyafi, fejem jobb. K. alszik fél 11 óta, ebédeltetem ha felébred és megyünk.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Ciccus, nagyon szépen köszönöm, érdekel a vegateszt! Nagyon is! Sajnos valóban nem olcsó, de ha belegondolok, hogy már hányszor vittem Patrikot a Heim Pálba és mennyi kenőcsöt váltottam már ki... hát az sem olcsó! Nem beszélve arról, hogy nagyrészt szteroidos kenőcsöt írnak fel, azzal meg nem szívesen kenem... és hát a problémát az sem oldja meg, csak a tünetet kezeli. Egyszerübb lenne ha tudnám, hogy mi a baj és akkor nem adnék neki olyan kajákat amikre érzékeny...
Szóval szeretnék kérni még infot :)

Amúgy a bárányhimlő elleni szurit én is felirattam a dokival, legkorábban 6 hét múlva kaphatja meg. 6000Ft/db és 2 szuri kell ha jól tudom. (a 15 hós oltás és a b.hímlő elleni oltás között kell várni 6 hetet)

Gyed téma: ha jól tudom, a 2. baba után is annyi jár mint az elsőnél. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a Tgyást kihagyhatod.... ennek utána kéne néznem...

Kép
zuzmara08
 
 


Én úgy tudom hogy a tgyást az utolsó ledolgozott év, éves átlagából számolják ki. De majd még megérdeklődöm a munkaügyön.
GYed az biztos hogy ugyan annyi mivel a bruttó bér bizonyos százaléka és az ugye nem változik, míg nem mész vissza.
Kép
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!!!

Csak nagyon gyorsan mert a gyerkőcök ugyanabban az időben esznek, alszanak, pisilnek, kakálnak :roll: Szóval iszonyú nehéz :!: Ha nem itthon laknánk én nem is tudom mi lenne....de ettől remélem csak jobb lesz!Kornél folyamatosan cicin lóg...de legalább éjszaka alszik szépen...inkább nappal randalírozzon mint éjszaka!:)
Rékuci jól fogadta kistesót....bár érezni rajta hogyha Kornéllal foglalkozom akkor mindenáron felakarja hívni magára a figyelmet....ugrál az ágyon ahol szoptatok,kiabál,visítozik stb.És eddig nem volt hisztis de mostmár teljesen kijött rajta :roll: Bocsi ha nem jövök gyakran de....inkább pihizek és eszek amíg tudok :lol:

Kismamák kössétek fel a gatyát!!!De azért nem cserélném el őket semmi pénzért! :) Imádnivalóak!!!!!!!!! :)

Na megyek is lledőlök mert elég fáradt vagyok!

Puszi
Niki
Vendég
 


Snoopy jól eldumcsizgatsz itt magadban, de azért várlak szeretettel! :lol: Gyere csak, gyere!
De jó Niki, hogy írtál! Hát nem irigyellek. Pihenj, egyél, relax, amennyit csak bírsz.
Cic én nem tudok hsz-ni, mert nem értek hozzá, de ha kiokosodsz világosíts fel minket is. Bár mire én szülök, tuti változik... :?

Kép
nyafi
 
 


Ez a ledolgozott év azért érdekes, mert nekem a gyed, az gyakorlatilag fizetés. így is van feltűntetve, és ezért történik meg az, hogy szépen vissza is tudok belőle igényelni idén.
Na most a gyedről ezt írja a várandósok tudakozóskönyve vagy mi a szösz:
"A gyermekgondozási díj összege a naptári napi átlagkereset 70%-a, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a."
Viszont itt azt írják, hogy az apuka is igényelheti a gyed-et, miután anyukának lejárt a tgyás-a. De gondolom olyat nem lehet, hogy anya elkezdi, apa folytatja. :? :lol:
tgyásról ezt írják:
"A terhességi-gyermekágyi segély összege a napi átlagkereset 70%-a. A tgyás alapjául szolgá naptári napi átlagkeresetet a táppénzszabályok szerint állapítják meg. Az ellátás napi összegének megállapításánál jövedelemként azt az összeget veszik figyelembe, amely után a biztosított szülő egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett volt. ... ... Az ellátás alapját az irányadó időszakban elért jövedelem alapján állapítják meg."
Mivel nekem vonnak tb járulékot a gyedből (sztem mindenkinek), plusz még a magánnyugdíjpénztárt is, bár tom h az más, ezért a gyed alapján számolják ki, ha jól értem.

Kép


Kép
fcicus
 
 


Niki
Úgy örülök, hogy írtál! Valami ilyesmire számítottam amúgy... ez a semmire sincs egy perced sem. :lol: De a lényeg, hogy megy a szoptatás ezerrel, és hát nehéz, de a maradék időt mind a Rékára kell fordítani. :)

snoopy

Köszi :lol:

Zuzi, Anna
Utána tudnátok nekem ennek kérdezni?


Hunci
Csabi is bealudt, egy kb 3-4. órára. Aztán felkelt, és este alig bírtuk elaltatni, konkrétan én előbb elaludtam, mint ő. :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?