Új privát üzeneted érkezett!

Szia Adri!
Végre! :D
Hihetetlen,hogy már a 13. hétben vagy te is! Akkor már túl vagy a Down-szűrésen? Vagy nálatok más rendszerben vannak az uh-k és vérvételek?
akkor is át akasrsz térni 1 évesen a tehéntejre,ha még lesz tejed?Hozhatnál már képet a lányodról! Tudom nem nagyon szoktál csinálni,de már meglehetősen régen láttuk a kisasszonyt! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Réka! Még anno kérdezted, hogy mennyi idő alatt forr össze a csont. Úgy tudom, hogy általában 6 hét alatt felnőttben is összeforr (ezért hagyják ennyi ideig fent általában a gipszet is stb..), de gyerekben még sokkal gyorsabb a regeneráció, szóval tuti, hogy 6 hét alatt teljesen összeforr.

És persze Üdv Szintia! Én is császárral szültem, és igy az lesz a második is..

Voltunk amúgy dokinál, a picike már 4 cmes!! És hogy rugkapál!!! És láttunk valamit a lába között....(a férjem nagyon boldog!!) Én el sem tudom képzelni egyelőre, hogy milyen "fiús" anyukának lenni...

Ja! a pelenkázás nálunk is egyre nagyobb küzdelem, néha el is vesztem a türelmemet és kiabálok.. :oops: :oops:

Én bevallom rengeteg CD-t töltöttem le a netről gyerekCDket, Halász Judit, stb...mert hát itt ugye másképp nem is tudnék hozzájutni...Talán fent van a süsü is! (én is sokat szoktam neki énekelni, és a youtube-os klipet megbűvölve nézi Ártemisz is :) )

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Most voltam a 12. héten, jövő csütörtökön lesz tarkóredő-mérés. Szerintem is hihetetlen, hogy igy megy az idő....

Igazad van, kellene hoznom képet...De Húsvétra jönnek anyuék (akkor lesz a keresztelő is) és akkor rengeteg kép lesz, mert apu mániákus fényképész!!! És igérem, akkor mindent bepótolok!!!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 

 
 

Ja! Pat és megnyugtattál, hogy Mira is 7700 gramm körül van, Ártemisz is kb. annyi lehet most. Akkor azért nem vagyunk annyira "picik" :)

Most megyek pihizni, mostanság elég hamar kidőlök ugyebár...jó éjt az éjszakai baglyoknak is :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


sziasztok!

röpke fél óra alatt visszaolvastam :oops: bocsi,h eltűntem,majd lejjebb megírom a storyt.

rékaapu!
hálám a sírotokig fog üldözni,ha ez megvalósul és a nyuszi odatojhatja Dorkónak(szegény nyúl,vizuális tipus vagyok :lol: )írok majd privit,h hogyan tudnánk kivitelezni a dvd cserét.

szly!
értem már a szopit,én is így voltam vele,de Dorkó már teljesen átállt sajnos :cry: pont ma etettem este(a férjem szokta ált.)és meg is könnyeztem a "régi" emlékeket :cry: hát ez van!
és képzeljétek,mostanában állandóan érdekli a mellem,folyton benéz a pólómba,meg ha együtt fürdünk,nézi,megfogja :lol: éééédes!kínáltam neki,de eltolta :lol: nem értette,mi van anyával?meghuzatták? :lol:

adri!
hű,de izgi!és ha fiú,akkor mi lesz a neve?várjuk a fotókat!

Kép
berni1
 
 


csilla!
pont most kérdeztem a dokink a fogmosásról.ő azt mondta,még nem javasolja,mert játéknak veszik és amikor meg kellene,akor majd nem akar.másfél éves kor körül javasolja.én megmondom őszintén,ha felül is kijönnek a fogacskák(napok kérdése egyszerre 4),én veszek fogmosó-cuccot és elkezdem szoktatni.nekem nagyon rosszak voltak a fogaim,majdnem mind tömött :oops: ,úgyh szerintem ez az egyik fő "parám".biztosan ezért is menekítem minden cukrostól tudat alatt :)

joli!
hajó hogy áll?

pat!
fáj a torkom,mint a fene :oops: ez már neten is fertőz?orrdugulást nem kérek,mert én is visszaeső függő vok :oops: 8)

gabi!
ügyes lánykád van,tudja,h fertőzést már nem hozunk haza és gyorsan gyógyulunk.kinek terített így meg?édipofa.


na és a "story",ami igazából semmi extra,csak nekem bosszantó.
csütörtökön vagy szerdán felhívott a sógornőm és most inkább idézem:"szombaton átmennénk felköszönteni titeket,mert a betegeskedések miatt elmaradtunk.de tudod,h délutánra nem tudunk menni,mert akkor szinte rögtön indulnunk is kell haza,úgyh ebédre mennénk,ha nem gond.de ha igen,akkor viszünk kaját..."köpni-nyelni nem tudtam,csak dadogtam vmit,h kitalálom,h tudok-e készülni vagy vmi ilyesmi.tudni kell,h 5en vannak,3 gyerek,abból kettő iker,két lány,kétévesek múltak és amolyan nőttek,ahogy kedvük volt :cry: sok szabály nincs náluk.utoljára amíg itt voltak,végig cumisüveggel mászkáltak,amiben persze málnaszörp volt és mindent összekentek a vadifriss lakásunkban. :twisted: :twisted: ...szóval kipanaszkodtam magam a bnőmnek,mert nem értem,h1.miért nem tudnak ebéd után elindulni,alszanak a gyerekek a kocsiban(ebben sincs náluk rendszer,ha alszanak,alszanak,ha nem,nem,úgyh ez nem lehet gát)ideérnénrk 2re,majd 5-6 felé haza vacsizni...2.miért nem hagyja meg a lehetőségét,h én hívjam meg őket?...3.egyáltalán nem bírjuk egymást,akkor miért telepszünk egymás nyakára egész nap?
na mind1,gondolom,én látom rosszul és összeférhetetlen vagyok :oops: ideértek fél1re.rakottkruplit kajáltunk,a lányaik kiborítottak(játékok fölhözvágva,az összes játék a földön,taposták,rúgták stb.).3felé kínomban berktam a horton mesét,h nézzék,erre a 2 apuka elaludt a szőnyegen,a csajszi pihent a garniturán,a gyerekek meg "játszottak".dorkó 4kor megette a gyümijét,majd elfogyott a türelmem(azt hittem,kb akkro azért elindulnak)és felmentem lefeküdni vele. 8) :oops: én esküszöm,nem szoktam ilyet csinálni,de azt hittem,h megkattanok odalenn.fél óra múlva lementem,hátha...de ááá,még bőven jobbra-balra feküdtek,senki nem igazán dumált(a férjem nem egy nagy dumaláda)mégis csak vártak vmire.de mire????én is vártam kb negyed órát,majd visszamentem Dorkóhoz :lol: :lol: végül fél7kor mentek el,mikor már vacsizni akrtak a gyerekek és viccesen közölte a sógórnőm,h elindulnak,mert ha esznek a lányok,akkor hánynak a kocsiban,mert felőle aztán kiehetnék a hűtőnket :roll: én nem is kínáltam őket :?: :!:

Kép
berni1
 
 


szóval ilyen jó kis nap van mögöttem és méga férjemnek sem panaszkodhatok :lol: amúgy volt olyan beszólásuk,h a hajam is égnek állt.Dorkó csak velem szokott papírlapos könyvet nézni.a lányok lerakták a földre,ő megtalálta és eltépett egy lapot.én elvettem tőle,"sírtam" és mondtam neki,h nem szabad,ez nagyon nagy érték.(ne értsetek félre,de én iszonyatos könyvpárti vagyok és szerintem több okból is érték:egyrészt mert iszonyatosan drága,másrészt a tartalma miatt,harmadrészt nekem is megvannak a gyerekkori könyveim,amikre büszke vagyok,h a fiam is nyugodtan nézegetheti)próbálom majd Doriánt is erre nevelni és tudom,h el fog szakadni néha 1-2 lap,de azért értse,h ez nem jó.erre a snőm férje röhögve mondja a snőmnek,h milyen vicces,h én még kiakadok,majd hozzászokom!meg,h na elindult,elindult!mondom neki:mi?hát az amortizáció...a felesége meg mondja,h ez a könyv nekik is megvan,de már cafatokban.és mindezt RÖHÖGVE.hát számomra ez szomorú!bocsi mindenkitől,de szerintem itt minden anyuka azt próbálja megértetni,h nem alap a szakadt könyv(én ezt feltételezem rólatok :) )és ha van is szakadt,nem gondolom,h ez a nap poénja?vagy én vagyok ennyire rosszul összerakva?

na a többi negatív tapasztalatommal nem fárasztok már senkit,viszont a pozitívum,h Dorkó az első 5 perc után felszabadultan játszott a gyerekekkel,iszonyatosan vidám volt,élvezte a gyerektársaságot,amit főleg a pénteki ringatóknak tudok be.úgyh néznem kell más gyerekprogramot is neki.

hú,valaki írta az angolt,azt hiszem csilla!milyen típusú?a helen doron?én nem elítéllek,hanem ha ez tényleg működhte már ilyen korban,akkor vinném én is majd vhova.

szintia!
üdv itt!

mára lepattanok,mert még rámuntok :lol: jó volt "kiönteni" magam,bocsi mindenkitől!
jó éjt!

Kép
berni1
 
 


Berni! Minden együttérzésem a tegnapi napod miatt!! Megértelek és még milyen toleráns voltál!! Nem baj, legközelebb ti mentek hozzájuk, onnak könnyebb elszadulni :) .

Ja! még nem tudom ki kérdezte, hogy miért csak 1 éves korig akarok szoptatni. Nos egyrészt mert akkor már 6 hónapos terhes leszek, és bár tudom, hogy lehet végig meg minden, de szerintem nehezebb lenne amikor megszületik a pici elválasztani Ártemiszt, nem akarom, hogy ezzel hozza összefüggésbe. De egyébként is ha nem lennék terhes, (tisztán szubjektiv vélemény!!!,) 1 éves kor után már egészen minimális a "haszna", inkább pszichés stb...Az ellenanyagok miatt meg szerintem már nem olyan pici kis védtelen, hogy feltétlenül szüksége legyen rá. Valahogy én szeretném, ha utána már "önállósodna". Nem tudom értitek-e.

Na megyek lassan, most alszik, előkészitem az ebédet!!! Drukkoljatok, nagy tettre készülök! A férjem hazahozott egy saját maga által lőtt vadkacsát....soha életemben nem főztem még ilyet. És most recept alapján próbálok vmit kihozni belőle...VAgy nagyon finom ebédünk lesz, vagy hiába fogok 2 órán át fáradozni és a végén mirelit pizzát eszünk :) :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Adri! Örülök, hogy írtál és jól vagytok!

Berni! Igazad van!

Most csak tőmondatokban vagyok! Sietek!

Patr! Sajnálom az ismerősödet, remélem teljesen egészséges lesz a pici.

Főzök, függönyt mosok, takarítok! Szóval rohanok4

Ja tud Jázmin tapsolni! Majd hozok videót!

Kép
szly27
 
 


Berni akkor neked sem könnyű a rokonsággal.
Nem nagyon akarták venni a lapot.Igen,én is igy gondolom,hogy a könyveket megkell vigyázni.Hisz azok generációrol generációra repülnek át.


Neirda te igen gyorsan vállaltál babócát a császár után.Mi 1-2 évet várunk.Mit mondott a dokid nem gond?Te hova valósi vagy?

Szly gondolom már végeztél a házimunkával.

Mindenkinek kellemes estét kivánok!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok lányok!
Legjobb ha egyből tovább is pörgettek,mert én ma nagyon negatív leszek,de ezt ki kell írni magamból!
A mai nappal rájöttem,hogy alkalmatlan vagyok a szülői szerepre! Be kell látnom,jobb lett volna pár évvel később vállalni gyereket,mert talán még én sem nőttem fel. 23 évesen szültem Márkot,míg egyedül volt,nem volt gond,de így kettővel nem bírok! :( A mai napom úgy sz@r ahogy van,pedig nincs is különösebb oka! Egyszerűen nincs türelmem a gyerekekhez,nem tudom kezelni Márkot,állandóan,de tényleg állandóan bántja Mirát.Valami nagyon drasztikus megoldást kellene találnom,de mit? :idea: Mira ebből kifolyólag a nap felében ezért sír,nyávog, a másik felében meg azért mert azt hiszi övé a világ,és kapaszkodás nélkül szeretne állni,innen-onnan leborul,felborul,elgurul!Pedig ott vagyok mellette!
És a legdurvább az egészben,hogy néha nemcsak,hogy türelmem nincs,de kedvem se semmihez! Abszolút nem vagyok depis fajta,sőt,de néha olyan jó lenne mondjuk 10-ig aludni,egy nap csak pihenni,elmenni valahova,pizzát enni főzelékpepecselés helyett!!!!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
Remélem el sem olvastátok! :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


És akkor némi reagálás!
Berni!
Jól meghívatta magát a kedves s.nőd! :evil: Ugyanaz,akinek a tökfőzeléket "köszönheted"? Szerintem is legközelebb menjetek ti,akkor könnyebb lelépni,vagy tagadjátok le magatokat.Hívószámkijelzős vezetékes telefon,ha ők hívnak fel se kell venni,ha meg hívnak a mobilon, tudod mondani,hogy nem vagy otthon! Na ? :lol: :lol: :lol:
A könyvekkel kapcsolatban teljesen egyetértek,nálunk sajnos Márk nem tudja lapozni sem,és az egyiket már el is szakította!engem is idegesít,de max. felteszem a polcra,és akkor el sem éri,csak ha én leveszem,akkor együtt nézegetjük! :roll:

Adri!
Nekem is azt mondta a v.nő,h 1 éves kor után csak komfortból szopiznak! Márk 15 hónapig kapta a tejet,de ha nem lettem volna terhes akkor is elválasztottam volna,mert szinte már csak én ragaszkodtam hozzá,neki nem volt gond,ha pl. a reggeli kimaradt,így lassan nekem sem! de pl. a 3-4 éves korig tartó szoptatást tök fölöslegesnek tartom,szerintem ahhoz már tényéeg csak az anyuka ragszkodik!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Na,csak kimaradt a nap 2 pozitív része.

1. Mira reggeltől fossa a szót (bocsi :oops: ) babababab,apapapap,papapa egész nap megállás nélkül,nagyon cuki,M. egyből meg is kérdezte Mira tud beszélni? :lol:

2. Márk kivette a kukából a műa. palackot,mert rajta volt a kupakja,és közölte az apjával,h ezt nem szabad kidobni,mert gyűjtjük egy kisfiúnak!
Na,erre nagyon büszke voltam! :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


PAtr! Nyugi, mindenki besokall és kibukik kicsit. Biztos veled is ez történt most.
Én azt szoktam csinálni Rolival, hogy megcsinálom vele azt, amit Jázminon csinált. Pl ráfekszik (mostanában ez a menő játék, hozzáteszem Jázminnak tetszik, csak nekem nem) én is ráfekszek Rolira, hogy érezze, nem olyan jó az, stb. Ez nálunk bejön. De egyébként nem jellemző, hogy sokat bántaná, néha fordul csak elő.

Szintus! Igen, végeztem, bár mi az hogy végeztem! :shock: Tudod, mindig lenne mit csinálni. De holnap is nap lesz, meg amúgy sem vagyok olyan hogy egész nap házimunkáznék! :oops:
Te mivel foglalkoztál, mielőtt megszületett Fruzsi? Tudod itt szinte mindenki pedagógus!
:lol:

Ma felmentünk délután az ünnepségre. Aztán játszóra, Roli jól érezte magát, Jázmin nagyot aludt. Jó volt! Most rohanunk vacsizni, aztán fürdés!

Kép
szly27
 
 


Szintus! A császár után valóban jobb többet várni. Fél évet mindenképpen javasolt a doki, mert igy mire megnő a méhem már eltelik kb. 1 év is. Persze a közelség miatt nem szülhetek majd természetes uton, de ebbe már beletörődtem. Én amúgy budapesti voltam, de Görögországba jöttem férjhez, és most itt élek 3 éve.

Pat! tök természetes hogy kiborultál, nálam is elő szokott fordulni, pedig még csak 1 van!!! Én is ma reggel 6kor pont arra gondoltam, hogy mikor lesz majd valaha olyan vasárnap délelőtt, hogy addig alhatok amig csak akarok...Kitartás! Én úgy gondolom, hogy az első pár év a legnehezebb, amig tényleg ilyen picik, és utána talán mi is élhetünk majd megint egy kicsit... :) Legalábbis ezzel biztatom magam amikor én is hullámvölgyben vagyok.

Ártemisz is tud tapsolni, csak nem a saját két kezét üti össze, hanem ha azt mondom, hogy "tapsi-tapsi" akkor elkezdi az én tenyeremet paskolni :) :) :) Imádnivaló. A másik pedig az, hogy elkezdett "csettinetni" a nyelvével. Hogy honnan szedte nem tudom, de mostmár ha én csettintek, ő is válaszból csettint. :)

A kacsa elég ehetetlen lett, de nem az én hibámból!!! A húsa borzasztó izű. A szósz amúgy nagyon finom lett, úgyhogy sült krumplit ettünk a szósszal meg salátával...(jó tanulság, hogy haza ne állitson többet vadkacsával a drága férjemuram!!)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit le vagyok maradva, de ez már megszokott :) A tegnap óriásit sétáltunk a bátyámmal, Csanád a Városligetben aludta a déli szunyát. Ma a gyerekeket otthon hagytuk, kettesben a férjemmel március 15.-ét ünnepeltünk.(házassági évfordulónk).
A szopit én is egyéves koráig szeretném, persze nincs kőbe vésve, de júniusban már nem fogok tenni érte, hogy ne hagyja abba. Már most is csak az esti szopi a fontos neki, a többihez csak én ragaszkodom.
Berni, a barátait megválogathatja az ember, de a rokonait nem. Jól tetted, hogy kipanaszoltad magad, úgy hamarabb megkönnyebbül az ember.:( A hajó két tőkesúlyon áll :) Nem is lesz ebben változás az idén, csak belülről csinosodik majd.
Csilla, remélem azért mostanra már meggyógyultatok! A fogmosást én akkor gondoltam, amikor érdeklődik iránta. Szerintem a beszédnél hamarabb eljön:) Elképzelem, hogy a család minden tagja után betotyog a fürdőszobába és ő is azt akarja csinálni, mint a nagyok. Pl. borotválkozni :lol: Gratula Toncsinak(és nektek) az angolhoz.
Adri, gratula az iciripiciri lógócskához! Meglátod, fiús anyukának lenni is olyan, mint lányosnak:) Én a fiaim előtt sok unokahúgot pelenkáztam, de nem volt más. Egyszer én is úgy jártam a vadkacsával, mint te. :lol:
Pat, gyere, nekünk tombold ki magad mindig, akkor könnyebb lesz elviselni. Látod, amint kiírtad magadból a negatívumokat, egyből felbukkantak a jó dolgok is :)De az is kellene néha, hogy el tudj szabadulni egy kicsit.
Szintia, köszi, hogy megosztottad velünk a szüléstörténetedet. Fruzsina mennyit szopizik? Miket adsz neki még? Mennyire anyás?
Szly, te nagyon ügyes vagy, én még nem is gondoltam a tavaszi nagytakarításra! :oops:
Réka, hálás köszönet! Végre sikerült feltölteni a képeket a múltkori taliról, de csak keveset csináltam és az sem sikerült jól.

Kép

Kép

Kép

KépKép
Kép
el..né
 
 


sziasztok!

pat!
ez borzasztó!én soha nem szoktam kiborulni!!! :lol: :lol: :lol: nehogy elhidd,csak próbállak felvidítani :lol: szerintem ez thök természetes,pedíg nekem is csak 1 gyerekem van és 25 is elmúltam.néha én is rákiabálok,legszívesebben megrángatnám mikor hisztizik meg ilyen szégyelleni való dolgok :oops: Márkra nincs ötletem pedíg tanultunk pszichológiát...

adri!
azért ha mégis hazahoz vmi hasonló vadat,nézz körbe a neten,ne zavard el vele az urad :lol: gratula a tapsihoz,én is erre tanítanám Dorkót,h csapjon a tenyerembe(az olyan fiús köszönés)csak mi azt mondjuk "csá".de egyelőre semmi.a tapsi megy neki ezerrel,folyton mindenhol tapsol,ha mondjuk:állva az asztalba kapaszkodva,ülve stb :lol:

amúgy Dorián rohamosan fejlődik:a 7végén kitalálta,h járni akar,folyton fogja a kezünket és húz,h menjünk,pedíg állni sem tud :) le fog szakadni a derekunk(mi már öregek vagyunk,pat :D )pénteken megtanítottuk táncizni a barátnőmmel,meg gyakorlás alatt van a pápá :D ő is folyton dumál,mint Mira és ha nem figyel rá mindenki,aki a lakásban van,akkor sikít és nevet,h nézzük őt.szóval annyira zabálnivalóak ebben a korban,nem?

szintus!
ha tudsz tegyél még fel képet magatokról! :)

ja,pat!
sajnos ez a párom tesója,úgyh nem tudom letagadtatni magam és még kidumálni sem igazán tudom.mindegy szerencsére évente 2-3nál többször nem jönnek :?

csajok!
nálatok nem szoktak olyan látogatók jönni,akik szóban imádják a gyerkőcöt,de ha átjönnek,akkor csak ülnek és dumálnak,de a gyereket nem veszik át?én megőrülök attól,h átjönnek a tesóm féle sógornőm,meg a tesóm és leülnek dumcsizni,a helyett,h leülnének a szőnyegre a gyerkőchöz szórakoztatni :shock: egyrészt,h kicsit mi is kikapcsolhassunk,meg hát nekem ez annyira természetes.ááááá,nem mindig értem az embereket mióta gyerekem van :lol:
ha végre bejönne a jóidő(a hétre még nem ígérik),kkimehetnénk a margitszigetre babákkal.hm?jolinak már írtam,h Dorkó 11 és 1 között alszik,de akkor mi is tudnánk menni,ő alhatna a babakocsiban.
ma csináltam először császármorzsát életemben(hogy az milyen pepecs :roll: )és nagyon fini lett,csak úgy faltuk :oops: már nézegetem a szakácskönyvet,mit is vállaljak még be :lol:

Kép
berni1
 
 


joli!
jók a képek,csak KEVÉS! :lol: édes a nagyfiad is,jó fej lehet,h így babázik.a hajót hogy tudjátok csinosítani?vagy a férjed átmenetileg kiköltözik?
réka!
basszus,te tényleg kis fruska vagy :lol: (bocsi,eszembe jutott,h 1x kielemeztkl 1 képedet,h mennyire fiatal vagy)a szó pozitív értelmében.és tényleg,miért nincs tv-tek?

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!
Nem is vagyok olyan csitri :wink: Őszülök rendesen, csak azt nem mutatja a fotó...
Tévé :wink: Hosszú történet.. a lényege, hogy sokáig annyira be voltunk fogva, hogy egyáltalán nem néztük, aztán kisebb csomagra váltottam a szolgáltatónál, az meg továbbra is a régit küldte, és ki is számlázta. Én meg úgy gondoltam, hogy azt fizetem, amiről a szerződésem szól. Nem értettek egyet :lol: én meg halogattam, hogy mikor menjek be veszekedni velük... egyszer csak (úgy 2-3 hónap múlva) bekapcsoltam a készüléket, és láttam, hogy nincs adás :shock: ellenben a páfrány kezdi kinőni :twisted: Így nehéz stzívvel átköltöztettem a páfrányt egy nagyobb dúcra, a tevét a szekrény tetejére, aztán később el is ajándékoztam. Igazából nem hiányzik. Na jó, néha jól esne NatGeót nézni, de ha nagyon kell, a szüleimnél megtehetem.
Tényleg, Berni, milyen császármorzsa receptből ügyködtél? (nagyimét sajna nem tudom, mamám nem tud császármorzsát csinálni, a Horváth Ilona félét meg eltoltam...)
Joli, édesek a képek! Átlövöd majd a gmail-re is? Lécci lécci :lol: :lol: :lol:
Adri, gratula a kispasihoz! Végre nem Máté a legfiatalabb topoikfiú! :wink:
Puszi, most ennyire futotta!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kindertojas 2009.03.16 16:14-kor.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok lányok!

Berni tennék én még fel képet,de nem nagyon megyen az nekem :oops:
Igen,jönnek hozzánk is olyan látogatók,akik nem igazán foglalkoznak a gyerköccel.Vannak emberek,akik nem annyira ragaszkodnak a gyerekekhez.De én is happy vagyok,amikor valaki egy kicsit átveszi.Hisz a nap 24 órájában velem van a baba.

El-né a Fruzsika nagyon-nagyon kevesett szopott,csak az elején ugy 8 hétig,de mellette kellett neki potlás.Szóval,császáros baba,nekem tej sehol,mire megjött a tejem,kijött a számon egy herpesz,azért még 2 napig nem hozták,cumisüvegből etették,így mire a szopizásra került a sor nem akart.2 hónapig eröltettem,utánna feladtam
:oops:
Egyébként tápszeres,de sokmindent eszik már:máj,zöldségek,gyümik,csirke melle,tejpépek,szörpik(vizet abszolut nem akar)

Kép
Kép
szintus
 
 


Neirda görögország mmmmmm,jártok arra agyönyörű tengerpartra????Istenem most egy percre olyan szépnek láttam a világot,hogy milyen jó lehet ott élni...........

Szly kereskedő vagyok.Csak most sajna munkanélküli.
A házimunkával én is ugy állok,hogy mindennap csinálo valamit,hisz mindég lenne mit.

Jó éjt lányok!!!!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Pat, ne aggódj, szerintem mindenki kiakad néha. Én elég sokszor :oops: . Pedig Toncsi még nem is bántja Bogit, de Bogi egyfolytában rajtam lóg, ha nem lát, bőg, ha lát de épp nem rajtam lóg, eszébe jut, hogy miért nem lóg rajtam és bőg. Nem tudok semmit csinálni tőle, így folyton szalad a lakás, ami már maga fusztrál és már itt a vizsgaidőszak a nyakamon és kéne főzni is, pedig én egyáltalán nem szeretek főzni :oops: , és soha nem tudom kialudni magam, mert Bogika nem este 8-tól alszik reggel 7-ig. És még mindig náthás vagyok, és Bogi is köhög még és annyi vasalnivalóm van és még a védőnő is jön holnap, szóval még pakolnom is kell és ...
Ez kijött :D .

Toncsival nem Helen Dolonra járunk, hanem a Katedrába, de most lehet váltani fogunk, mert új tanárunk van, de a régi jobb volt. Inkább megyünk a tanárnő után. Egyébként is mindenki egy évvel idősebb nála. Különben itthon is sokat foglalkozunk vele, meg néz angolul meséket is és hallgatunk zenéket is.

Adri, csak pihengess nyugodtan. Érdekes, Bogi sem egy összebújós fajta, bár mostanában egyre inkább.

Nálunk azért apára rábízhatom Bogit és foglalkozik is vele. Ő egy szuper apuka 8) . (Pedig Ő nem is olvassa a fórumot :lol: ).

Ma likvidáltam a virágaimat :roll: . Bogi folyton kirámolta a földjét, így átvittem anyósomhoz a földön lévő virágokat. Toncsi azért sokkal szófogadóbb volt, irgumburgum.
Ma elmentem zuhanyozni, amíg a lányok a nappaliban voltak. Mire bementem Bogi ült a szoba közepén, körülötte mindenhol virágföld, Toncsi meg egy textilpelussal törölgette a padlót (így az egész szoba tele lett földdel). Annyira tündér volt Toncsi, ahogy törülgette a padlót :D , igaz így sikerült belökdösnie a földet a szekrény és az ágy alá is. Szóval tündér volt Toncsi.

Toncsi nagyon szereti a könyveket, már másfél évesen gyönyörűen lapozta a papírkönyveket is (sokszor meg is jegyezték), de sajnos ő is tépett el könyvet, meg firkált össze, de most már persze nagyon vigyáz rájuk.

Bogi is folyton magyaráz, meg hangoskodik, hogy figyeljünk rá. Édes!

Sajnos nekem sem túl jók a fogaim, remélem a lányoké jobb lesz. Még én is csak odaadtam Boginak az első fogkefét, de csak mint egy rágóka, annyi haszna van.

Holnap még lehet ovinézőbe is megyünk. És már megint elmúlt éjfél, szóval jó éjt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

De jók a talis képek! Cukik a gyerkőcök!

Látom már sokan tudnak tapsolni! Jázmin így csinálja:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/332277

Csillala! Nálunk egyetlen egy virág van, Jázmin a leveleit szokta tépdesni! Toncsi nagyon ari, hogy segíteni akart! :lol:

Szintus! A melléklet feltöltésénél lehet képet feltenni, de max 600X600-as lehet. Painttel is simán le lehet kicsinyíteni, meg gondolom a fényképezőgépeteknek is van programja, azzal is lehet.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok,nagyon aranyosak vagytok,hogy vigasztaltok! :wink: Ezek szerint másnál is előjött már ez a besokallás! Most akkor már csak pár évet kell kibírni,míg mindkettő pici,csak félő,h addig bekerülök a dunakeszi intézetbe! :oops: Berni,néha meglátogatsz? :lol:
Amúgy ma is bizonyítottam alkalmatlanságomat! :oops: Először is,mikor öltöztettem Márkot, a hátam mögött Mira megette a maradék Sudokremet!De szó szerint!!!!
Mira kitörölt mindent,mindjárt folytatom! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat, a sudocrem nagyon fini :wink:
Ma egész eddig ügyintéztünk, lekocogtam az el*tt adólevonást a gyedből, bankoztunk... törpém meg kibírta kaja és balhé nélkül azt a 4-5 órát :shock:

jövök még...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka!
Szegény törpéd jól kiéheztetted...ha megyünk valahova,néha nálunk is így alakul! :lol:

Naszóval, a durvább húzás ma az volt,hogy levittem Márknak a kabátját,mire visszamentem Mirához,véres volt a keze és a szája! Nagyjából szívrohamot kaptam,kivert a víz,elképzelésem sem volt mitől lehet,aztán megláttam a kezében a K-vitamin eltört üvegét! :shock: Valószínű Márk levette a polcról,ledobta/leejtette akkor tört össze,ő meg vhogy megkaparintotta! :evil: Nagynehezen megtaláltam a darabjait,így vszínű nem nyelt le belőle,meg azért sem,mert nagyon jó kedvű volt,még véresen is. Kacarászott! végül egy 2 mm-es vágást találtam a mutatóujján!Látjátok,még egy gyerekre sem tudok vigyázni! :?

Most megint mennem kell,Márk megkért,hogy "fújjam le" az orrát! :lol: = szívjam le!
Ígére reagások is!
Bye!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Alszanak :wink: .

Azt szerettem volna kérdezni, hogy szoptatáskor lehet szedni Strepsils és hasonlókat? Én úgy tudom, nem :roll: .

Annyira cukik voltak ma a lányok, mászva kergetőztek az asztal és székek alatt.
Ja, Bogi nem tud se tapsolni, se pápázni :? . Ha próbálom mutatni neki, hogy nyújtsa ki a nyelvét, csak mindig meg akarja fogni a nyelvem, de nem utánoz. Ti hogy álltok ezzel?

Holnap is megyünk ovinézőbe.

Volt ma a védőnő, most már nincs az oviban védőnői szűrés, hanem egyenként kell. Kíváncsi leszek, hogy fogja Toncsinak megmérni a vérnyomását, vagy a hallását :shock: , érdekes lesz.
Pénteken meg megyünk Pestre a szemészetre. Ma meg eltörték a lányok Toncsi szemüvegét :evil: . Igaz, már összevissza hajlítgatták, de legalább használható volt eddig.

Ismeritek a Logico nevű játékot? Azt gondoltam Toncsinak szülinapra, csak épp nem lehet kapni :? . Már van egy kirakója, meg két könyve. Még a tortát is meg kellene rendelni.

Na, sehol senki? Nagy ma a csend.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Pat, ne aggódj, nem csak te érzed néha katasztrófaövezetnek a világot. Most nem vigasztalni akarlak, de az idei mérleg eddig nálunk: Máté feje, apja lába, kocsi eleje (majdnem hétjegyű kár) mosogatógép, elizélt gyed és még csak március van.... Én meg hisztis, ingerült, kripli (migrén a frontok miatt) ergo a lakás egy sárkány/koszfészek :oops: Ez van na... Így jártunk :wink: A K vitaminos üveghez csak azt tudom hozzáfűzni, hogy a nagy k betűs életbe! Drukk a kicsi lánynak! Csak nem ette meg azt is. Márk viszont ügyi a lefújós orrával!

Máté most már megtömte a pociját, most a nagyapját nyúzza. Az igazi újdonság, hogy kezd rajtunk kitörni a szeparációs para. Nem úgy, hogy frászt kap az idegenektől, bár egy kicsit az is, hanem, hogy nem fordíthatok hátat, ha másnál van és kb max 2 percig van el nélkülem. Agyő tusolás egyedül!

Toncsi pelussal :lol: :lol: :lol:

Tapsoló Jázminnak gratulálunk!

Na eddig volt szabim...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Jó kis vérfürdő lehetett 8) , gondolom, megijedtél. De az a lényeg, minden rendben :wink: .

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Most az ölemben tömi a fejét :lol:
Mi az hogy csend??? Kikérem magamnak! Alig hogy hazaértünk, mint egy kis gépfüggő rávetettem magam a billentyűzetre! :wink:
Csilla, kihez jártok szemészhez?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


CSak gyorsan!

Jázmin motorozik:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/332417

Kép
szly27
 
 


Légyszi,mondjátok meg,ha valamit kitöröl a lányom,itt van olyan,hogy visszavonás gomb???

Amikor idézek valakitől,és beszúrja az idézetet miért tűnik el az addig megírt szöveg? :evil: :evil:

Sly!
Nagyon cukik a videók,Jázmin profibban motorozik,mint Márk! :shock: És az a kis szégyenlősködés a taps után! Ennivaló! :D

Csilla!
Strepsils-kérdezze,k,orvosát felirat,de én ennk ellenére beveszek vagy 2-t naponta! Szerintem olyan sokat nem árthat..remélem!
Ja,azt a bőgés lógás dolgot nagyon szuperül leírtad,olyanokat röhögtem! :lol: :lol:

Berni!
Ezek szeint 2 sógornőd van,és mindkettő főnyeremény? :shock:

Joli!
Köszi a képeket!
Nagyon helyes a nagyfiad is! a képek alapján ugyanott voltatok,igaz?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat! Sajnálom, de jó, hogy nem lett semmi baj. Gondolom hogy megijedtél, én is megijedtem volna.

Réka! Akkor hasznos napod volt! :lol:

Csilla! azt hiszem én ismerem azt a játékot. Ilyen lapokat kell bele tenni és húzgálni a helyes megfejtéshez a korongokat? VAlami ilyesmire emlékszem.

Milyen volt az ovi?

Kép
szly27
 
 


Pat! Most tettük rá másodjára. Először hátrafelé ment, most meg már előre! Látja Rolitól szerintem és utánozza.

Kép
szly27
 
 


Csilla!
Mikor lesz a szülinap? És mikor tartjátok? Csak azért kérdem,mert ha vaterán vagy tesz-veszen esetleg lenne,akkor még megrendelheted!
.
.
.
Na közben szétnéztem,és létezik olyan hogy Logico alapkészlet,meg külön feladatlapok! Neked melyik kellene? :roll:

Gabuska???????????????

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Na, a helyzet nálunk is fokozódik. Kicsi fiam ma olyat alkotott, hogy nem tudtam, sírjak, vagy röhögjek...
Ült az ölemben, előre nézett. Sírt. Megfordítottam, meglátott, rötyögött. Vajon most mi lesz jeligére visszafordítottam: megint zokog. Vissza: fülig vigyor. :shock: Aztán kicsit később közölte, hogy éhes. Kezdtem nekivetkőzni, erre az én drágám meglátta a kicsomagolódó kajaforrást és kacarászni kezdett, majd a cuccal a szájában angyalian mosolyogva a szemembe nézve mesélt... Hihetetlenül aranyos volt, teljesen elolvadtam. De hogy ennyire kellek neki :shock: :D :D :D

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Szly, Jázmin egy igazi motoros! Tündéri!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


[quote="kindertojas"]S írta:kindertojaszly, Jázmin egy igazi motoros! Tündéri!

Ja,szelíd motoros! :lol:

Jó érzés,hogy megőrül érted egy/két pasi,mi? :lol:

Még nem is meséltem neketek,h tegnap száműztük a fiamat a másik szobába.Nálunk aludt el,de utána átvittük,és csak reggel 6-kor cammogott át,hóna alatt a kispárnával,szó szerint bedőlt az ágyba,átkarolta a nyakamat,és aludt!
Mira ugyan nem volt ilyen jó,ő fél 5-kor már szopizott,és fél 7-kor végleg riadót fújt! :evil: Miért van az,h eddig 9 előtt nem kel fel,most meg kínoz???? :roll:

Amúgy most mindkét csemete alszik már,remélem reggelig! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


szly!
ne nézz parásnak,de nem félsz,h felborul oldalra a motorral együtt?csak azért kérdezem,mert már én is gondolkodtam,h vennék Dorkónak,de e miatt még nem mertem. :oops:

réka!
kezd "öregedni" a fiad :lol: belépett a szeparációs korba :D Dorián is dumált szopizás közben,csak úgy viccességből.hát én röhögtem is :lol:

csilla
[quote]H írta:a próbálom mutatni neki, hogy nyújtsa ki a nyelvét, csak mindig meg akarja fogni a nyelvem, de nem utánoz. Ti hogy álltok ezzel?



:lol: :lol: :lol: ebben nem tudok nyilatkozni,mi ilyesmire nem tanítjuk :lol: :lol:

2 sógórnőm van(legalábbis úgy tudom,mind2re azt mondják)az egyik a férjem tesója,a másik a tesóm élettársa.vagy vmelyiket másnak nevezik? :oops:

jaj,csajok!megnéztem a szex és new yorkot és tartsatok szentimentálisnak,de megkönnyeztem :lol: tudom,igazi limonádé-girl vagyok :lol:

Kép
berni1
 
 


[quote]J írta:ó érzés,hogy megőrül érted egy/két pasi,mi? Laughing

Inkább, mint hogy tőlem őrüljön meg :wink: :lol: :lol: :lol:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka!
Inkább! :lol: :lol: :lol:

Berni!
Mindkettő sógornő,nem is a mennyiséggel van a gond,hanem hogy mindkét részről ilyet kaptál ki? :?

Help!
Töltöttem fel egy vidót (beálltam a sorba én is :oops: ) a videoplayer-re,de lövésem sincs,h mit kell ide belinkelnem,amire rákattintva meg tudjátok nézni (persze csak ha akarjátok :wink: )!

A fogmosásra/ tisztításra visszatérve,gyógysz.tárban lehet kapni Swiffies fogtörlőkendőt,ami gyümilcsízű,cukormentes,xylit-es ami véd a fogsz.-tól,szóval én ezt fogom kipróbálni,ajánlják étkezés,ivás után,finoman áttörölni vele a fogakat,ínyt és nyelvet! Legalább hozzászokik,hogy belenyúlnak a szájába!

Én nem szoktam nézni a Szex és New Yorkot! Nagyon sajnálom,hogy anno nem kapcsolódtam be,pedig még HBO-nk is volt,aztán meg ment máshol is,de akkor valahogy nem volt rá időm! Amúgy én is szeretem a limo filmeket. (Született feleségek,mint kedvenc limo-sorozat,Nem kellesz eléggé is az volt, a Mamma Mia is-bár a story-tól többet vártam :wink: )

KépKép
Kép
patricia83
 
 


pat!
én most a mozifilm szex és new yorkot néztem meg dvd-n :wink: annyira romantikus tudok lenni :oops: :oops: most teljesen ebben a storyban lebegek :lol: holnap megnézem "dorkóval" a wall-e-t :lol: bár inkább úgy kéne írnom,h az ő hozzájárulásával :D így tart 1 film nálam 1 napig.berakom délelőtt és miközben teszek-veszek,míg Dorkó 1 edül játszik,addíg nézem.aztán kikapcs és Dorkózás,aztán megint pici film,megint programozás :lol:

akartam kérdezni tőletek,h mennyire tudatosan foglalkoztok a gyerkőccel?nekem van ez az anya,taníts engem könyv és mindennap előveszem,megnézem mit csináljunk,de van olyan nap,h annyira kakinak érzem magam,h rámtör a semmihez nincs kedvem-hangulat és a gyerekezés kimerül ababn,h lefexem hozzá és lapozgatjuk a mesekönyvet,de soxor még mese sem telik tőlem :oops: :oops: :oops: :oops: na ilyenkor én is annyira szégyellem magam,mint pat írta :oops: szóval ti minden napra kitaláltok valamit?(én sem a könyvben írtakra gondoltam,csak amolyan közös játékra)

Kép
berni1
 
 


ja,és vki kérdezte...a császármorzsát egy szakácskönyvből csináltam(házi ételek),amit ajándékba kaptam.majd leírom abban,h van holnap.
mára jó éjt,hajrá baglyok!(gabi merre?????)

Kép
berni1
 
 


Berni!
Bár nem engem kérdeztél,rólam tudod,h nincs kedvem ilyenekhez! :lol: Szóval én is minden nap ezen agyalok,hogy mit hogyan kellene játszani! Nekem nincs meg az a könyv,így a saját készletből gazdálkodok. Próbálkozok formabedobóssal,de még csak azért,mert zenél,nézegetjük,énekelünk(én) a daloló mesekönyvvel,labdázunk,hintáztatom,tornázunk,de tudatosan fejleszteni nem szoktam,egyrészt fogalmam sincs hogyan kellene,másrészt mindig ott van Márk,aki mindent elvesz tőlünk!
Ha azért találsz jó tippeket a könyvben,várjuk! De várd meg Csilla válaszát,ő nagyon profi,még gyártani is szokott játékokat Toncsinak! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Időközben a Mesefalva G-Portál oldalról letöltöttem az Anya,t. engem könyvet,és nem azé',hogy becsméreljem,de ameddig eljutottam,nagyon nagy részben magamtól is csináltam olyat a babával/babaákkal! És Berni,van benne olyan rész,hogy nyújtsuk ki a nyelvünket a babára,h utánozzon,biztos Csilla is olvassa a könyvet. :lol:
Csilla!
Mira se nyújtogatja a nyelvét,viszont ha tükörben mosolygok rá,akkor utánoz,ha mondom bababa,akkor mondja ő is,de pl a tapsolást sem utánozza,csak a levegőben csapkod! Lhet a mi gyerekeink nem olvasták még??? :shock: :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ, 100 nap múlva 1 éves lesz a kicsi lány..persze mire ti olvassátok,igen ti,akik a tyúkokkal fexetek,már csak 99 nap lesz hátra! :lol: :lol: :lol: :lol:
Bocsi csajok! :lol:
Megyek én is,hátha Mirus megint korán kukorékol!
Jó éjt!!!!!!!!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Berni, itt egy semmirevaló anyuka, aki alig játszik a gyerekével és ezt így tartja jónak. Tudom, nem a tömeghez tartozom, de úgy érzem, hogy amiért gyerekem van, azért még ÉN is vagyok. Este van egy-másfél órai játszási idő, az is meg van osztva a családtagokkal. Napközben ő az ágyában, az ülőkéjében vagy a babkocsiban van és csak úgy beszélgetünk hozzá, adunk játékokat, vagy csak pár percre megpuszilgatjuk és hasonlók. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne szégyelld magad, neked sincs miért, ahogy Patnak sincs, amiért kiborult. Én sem szégyenlem magam, bár lehet, ha sokak szerint kellene. Igaz nekem már ott van két nagyfiú visszaigazolásképpen, hogy nem is annyira szörnyű a hozzáállásom a neveléshez.

Pat, puszi Mira ujjacskájára!:P

Réka, hadd el, Máté kinövi, mire katona lesz :lol:

Szly, Jázmin profin motorozik :wink:

Csilla, ha Budapestre jössz, nem fér bele egy tali?

Szintia, szólíthatsz Jolinak!

Gabuskát holnap felhívom, ha nem jelentkezik.

Bocsi, kicsit kivonatos voltam, de ma egész nap olvasgattalak részletekben, írni meg már fáradt vagyok.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Már 2 napja olvasom a topikot, és mire írnék, mindig felébred Vince! :? Most azért is írok, pedig megint mindjárt kel. :)
Nekem csak ilyenkor van időm, ma pl. főzés helyett fórumozok! :oops: , mert ha ébren van, nem tudok jönni, délután meg már Viola is itt van, este pedig hulla vagyok! :?

Csilla!
Nagyon jól megfogalmaztad, nálunk ugyanez van pepitában. 2 napja még jobban fokozódik a helyzet, pedig azt gondoltam, ennél jobban már nem "lóghat" rajtam! Ha csak egy pillnatra is kikerülök a látóköréből, már üvöltés, de iszonyúan! :(

Na fel is ébredt, áthozom, de folytatom...

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Berni! Jázmin másodjára ült életében a motoron és apa biztosította, ugrásra készen állt, hogy ha borul, el tudja kapni. Simán elborulna vele. Főleg ha elfordítja a kormányt.

Játék a gyerekkel, hát én nem nagyon szoktam. Tudatosan fejleszteni meg végképp nem. Nekem is megvan az Anya taníts engem, de már bele sem olvasok. (pedig inkább most lenne értelme, mit két hónapos korában).
Napközben Jázmin szabadlábon van, játszik Rolival, mindenhová követi. Szerintem a motorozást is tőle látta, mert amint rátettük, rögtön lökte magát. Ő már nagyon sokat tanul Rolkótól.
Ha nyűgös, akkor ülök mellé és elfoglalom valamivel, könyv, ilyesmi.

Sajna nekem nincs időm filmet sem nézni.
Reggel felkelünk, ágyazás, öltöztetés, etetés. Aztán kicsit netezek, max 10-ig ( tehát 10 percem van). Aztán készítem a kaját, mosás takarítás miegymás. Közben néha felnézek a netre is két kavargatás között.
Aztán ebéd, fektetés. Délután meg séta, bolt! Szóval úgy elrohan a nap, hogy csak este van időm kicsit foglalkozni velük. Pl Rolival fürdés közben tanítok verset, mert akkor érek rá és ő sem szalad el.

Ha nem neteznék, lenne több időm, de nekem is kell valami kikapcsolódás.
De ha jön a jó idő, egész délután sétálunk, már várom.

Szelíd motoros:
:lol: :lol:

Pat! Megnyitod az oldalt, ahol a videódat lehet lejátszani. Aztán itt megnyomod a Link gombot, bemásolod a videó honlapjának címét a Link után, majd újra megnyomod a Link gombot és kész. Remélem érthető voltam.

Kép
szly27
 
 


Közben volt egy kis szopi is!

Most itt ül az ölemben, és segítene gépelni! :)

Szly!
Jázmin nagyon ügyes a motorral! :wink:

Szintia!
Üdv a csapatban, nagyon szép kislányod van!

Adri!
Jó felőletek is hallani, holnapra Artemisznek is boldog hófordulót! :wink:

Joli!
Köszönjük a képeket! Szerintem senki nem vet meg, mindenkinek más válik be, azért jó, hogy van 2 nagyfiad is, és hogy szeretnek ők is Csanáddal foglalkozni!

Berni!
Nálunk is hasonlóan van, mit Patríciáéknál, nekem az egy főnyeremény, ha délután Viola is itthon van, mert Vince mindig azzal játszik, amivel Viola, és az esetek döntő többségében ezen nincs veszekedés, na ilyenkor tudok főzni pl. olyan jól elvannak együtt, legalábbis eddig így volt, remélem ez az utóbbi 2 nap nem állandósul! :? :roll: Ilyenkor Vince ellesi, hogyan kell játszani (pl ugyanúgy toligálja a kisautókat, még berreg is hozzá, mint Viola)!

Abból adódnak inkább problémák, ha olyannal játszik Viola, amivel Vince nem játszhat, mert vagy apró részeket tartalmaz, vagy veszélyes (pl. színes ceruza), na ilyenkor van némi vitám a nagyobbal! De ált.ban kompromisszumot kötünk, hogy vagy az asztalnál játsszon ezekkel, vagy amikor Vince alszik!

Szóval délelőtt azért nehéz, mert ilyenkor csak én vagyok, de rólam mindig vagy a kaja jut eszébe, vagy a "lóghatnék", tehát nem bírom letenni! :? Azért is várom a jóidőt, mert ilyenkor sétizhetnénk!

Asszem kaka van, mennem kell!

majd igyekszem még jönni

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?