Új privát üzeneted érkezett!

Rilla!
Biztos minden rendben lesz. :wink:
Május 12-re vagyok kiírva, de mivel ikrek szeretném kihúzni legalább a 37. hétig. Sokat pihizek ennek érdekében.
Elméletileg egy kisfiú és kislány lesz. A kisfiú neve András, ez tuti, a kislány nevében még nem egyeztünk meg férjemmel, de valószínű Bernadett lesz.

Kép
vucuska
 
 


Köszi lányok a drukkokat.
Ti mind végigfeküdtétek a 3 napot?
Én azért finoman sétálgattam a lakásba ücsörögtem a fotelba, semmi megerőltető, de azért mégsem csak fekvés, sajnos arra képtelen vagyok, remélem nem nagy baj.
Kíváncsi lennék így is van e esélyem vagy legközelebb kötöztessem magam az ágyhoz?
Szerintetek?
börni
 
 


börni!

Mindenki másra esküszik, nekem pl. jót tett, hogy feküdtem, sőt, nekem az első 3,5 hónapban többnyire feküdni kellett, az első 12 héten meg főleg, nehezen bírtam, és meg is lett az eredménye, akkora vagyok mint egy bálna, de megérte :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

 
 

Börni!
Én táppénzen voltam itthon, majd lementünk vidékre szüleimhez. Én sokat pihentem, de természetesen azért mozogtam is, nem kötöttem magam ágyhoz. Nem azon múlik szerintem hogy mennyit fekszel és ebből szerintem ne is csinálj lelkiismereti kérdést ( az első lombik után is sokat pihentem, aztán abból nem lett semmi). Ha egy baba meg akar maradni akkor megmarad. Kell azért hogy az alhasban is legyen vérkeringés. Fő a nyugalom!
Megy a drukk!

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok!

Börni: én is táppénzen vagyok. Nagyon sokat pihenek, de nem fekszem állandóan. Mászkálok a lakásban, ücsörgök, sőt néha hetente egyszer kocsiba is ülök, ha muszáj, de csak óvatosan. Nem ezen múlik, az egyszer biztos.
Ha az embrió(k) jó helyet talál, ill. szépen fejlődik odabent is, akkor meg fog maradni.
Bár nagyon az elején vagyok még, de remélem tényleg nem ártok így a babóknak! Úgy, hogy nyugi és semmi stressz! A lényeg, hogy ne emelgess és semmi megerőltetőt ne csinálj!

puszi
trix78
 
 


Vucuska
Szép neveket találtatok !
Biztosan kibírják a babák a 37. hétig, de azért nagyon vigyázz rájuk !!

Börni
Én 5 napot végig feküdtem (nem volt könnyű), de utána sem vittem túlzásba a járkálást ! És ami fontos, hogy napi 4-5 liter folyadékot kell inni !
Drukkolok !!

Vuki, veled mi van ??

Kép
Kép
rilla_
 
 


Szép napot lányok!
Köszönöm a biztató szavakat, remélem minden rendben lesz.

Vucuska:
Hogy vagy? Milyen az iker terhesség? Még pár hét és túl leszel rajta.
Nagy a pocakod? És még mekkora lesz. :lol:
Én kicsit félek az iker terhességtől, persze a képeket nagyon jó nézegetni tündéri az összes iker, de minden elismerésem az anyukáké.

Trix:
Gondolom már te is szeretnéd megtudni mennyi az annyi.
Ne izgulj nem lesz semmi gond, a régi dolgokra próbálj ne gondolni.
Azért van az utro meg a progesteron, hogy ne legyen gond, és ezt addig használjuk amíg fennáll a vetélés lehetősége, utána happy lesz, persze jön a következő aggódni való.
Reggel megmértem a hőmet 36,9 volt.

Rilla:
Gratulálok a kisfiúhoz.
Már 16 hetes vagy nemrég olvastam, hogy sikerült, úgy röpül az idő! Persze lehetne már jövőhét kedd (vérvétel).

A gyógyszerkérdés megoldódott.

VÉGRE SÜT A NAP!!!!!!
börni
 
 


Sziasztok!
Börni!
Az, hogy az első napokba fekszel, biztos jót tesz. De gondoljatok bele lányok, ha spontán estek teherbe, nem tudjátok és ugyanúgy éltek tovább mint elötte. Jó! Nem kell emelgetni stb. de szerintem kicsit tulzás, hogy csak feküdni, feküdni! Persze ez alol kivétel, akinek direkt külön felhívják rá a figyelmét, mert indokolt. pl. vérzés, görcsök... De úgy ahogy Vucuska írja, kell a hasban, méhben is a vérkeringés. De otthon szerintem csinálj nyugodtan mindent a jólesik! Ez a lényeg, hogy csak azt csináld ami jólesik. Én kint lődörögtem a kertbe az állatok között, etettem őket stb... Nem a fekvéstől fog beágyazódni. És ha az a baba beágyazódik és minden okés vele, ott is fog maradni! :) Ez is csak egy vélemény és csináld úgy, ahogy Neked a legjobb!!!!! Nagyon sok sikert kívánok!!! Drukkolok!!!! :D

Kép
kira76
 
 


Börni: igazad van, próbálok csak is jó dolgokra gondolni.
A hődet máskor is szoktad mérni? Mármint a normál ciklusban?
Hidd el, nemsokára jövőhét kedd lesz :)

Vucuska: remélem én is megtudom, milyen érzés két kisbabával várandósnak lenni. :) Neked már nem sok van hátra, vigyázz Magatokra, mint ezidáig és minden rendben lesz!!! Egy kisfiú és egy kislány, ez annyira csodálatos!!! :P

Witch, Kira: Ti már mindketten átéltétek, amiben mi most még javában benne vagyunk. Gratulálok a pici babócákhoz!!!

Rilla: Te már a második trimeszterben jársz, a nehezén Te is túl vagy, mármint a rizikósabb szakaszon. Kívánom, hogy a terhességed további szakaszai is rendben menjenek tovább!!!

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk még, néha olvaslak Titeket, de írni már nem nagyon jut időm.

Juzsika!
Gratulálok az ikrek érkezéséhez! Remélem, mindannyian jól vagytok!

Trix!
Gratulálok a nagyon pozitív HCG-hez, vigyázz Magatokra!

Manda!
Sajnálom, de drukkolok, hogy mielőbb Te is babásodj!

Börni!
Drukkolok, hogy Te is maradj ebben a topicban! Nekem is fagyis beülti volt, én itthon voltam utána egy hétig, de nem feküdtem folyamatosan. Pl. dokihoz is le kellett mindennap mennem, hogy megkapjam a progiszurit. Túl sok tünetem nem volt, nem is igen hittem benne. Egy hét után már mentem dolgozni. Vérvétel előtti utolsó este kellett sokat mennem WC-re, azt hittem, felfáztam, aztán másnap kiderült, hogy ez már jó jel volt!

Rilla!
Gratulálok a fiúcskához!

Bikmak!
Nem semmi ez a sok változás, új ország! De biztos minden jól megy majd! Remélem, Heidelbergből is kapunk híreket!

Vucuska!
Szépen vigyázol a babákra, biztos maradnak még a jó melegben májusig! Nem lehet könnyű két lurkót cipelni, nekem eggyel is néha leszakad a derekam meg a hasam!


Rólunk:
Ugyan egy hete már nem dolgozom, de pihenésből nem sok jutott: A lakáseladásom úgy tűnik, most jutott finisbe, és nemsokára festés lesz nálunk. (Sajnos házat nem tudtuk még venni, úgyhogy a mostani kétszobás lakásunkban kell berendezkedni.)
Szerencsére jól vagyunk, ha időm engedi, még kismamajógára és terhestornára is járogatok.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Kár volt elkiabálnom a napsütést, már egy jégesőn is túl vagyunk.
Köszönöm a véleményeteket a fekvéssel kapcsolatban, én is így gondolom.

Trix:
Régen hónapokig mértem a hőmet, még középsuliba tanultam szülészet nőgyógyászatot, szinte minden praktikát kipróbáltam.
Azóta is bármi tünetnél lelkesen bújom a szakkönyveket, hamarabb megvan a diagnózis mint a doki látott volna.
:lol:

Úgy látom nagy a siker a fagyasztott babáknál.
Remélem én is javítom a statisztikát.

Vuki:
Hány naposak és sejtesek voltak voltak a babáid beültikor?
Méhnyálkahártyád hány mm volt?
börni
 
 


Börni!

Én az első 2 beültetésnél sokat feküdtem az első pár napban, de nem ezen múlt.
Aztán a harmadiknál eldöntöttem, hogy nem fogok rajta görcsölni. Mindent csináltam itthon,ahogy máskor, boltba jártam bevásárolni.
Igaz nem mázsás dolgokat cipeltem....
És a séta is kell, mert a méhnek szüksége van a megfelelő vérkeringésre.

Én nagyon szorítok Neked!! :)

Kép
nika28
 
 


Börni:
5 napos babák voltak, végül 3-at ültettek be, de csak egy maradt meg. (Először 2-t engedtek föl, de az egyik nem akart osztódni, ezért a 3-adikat is felengedték. Végül a kis lusta is beindult, így mind a 3-at megkaptam. Talán épp ő volt, aki megtapadt?!)Ilyenkor már asszem több száz sejtesek, szóval sejtszámot már nem szoktak mondani. Mnyh-t se mondták, mennyi, vagy legalábbis nem emlékszem.
Tudom, ilyenkor az ember mindig a fogódzókat keresi: másnak miért sikerült vagy miért nem. De mégis: próbálj picit lazítani, mással foglalkozni, ha akar(nak), úgyis megmarad(nak). :)

Kép
Kép
vuki124
 
 


Börni
Meglátod hamar el fog jönni a kedd ! Nagyon drukkolok !! :D
+++++++++++++++++++++++++

Trix
Köszönöm a jókívánságokat, azt hiszem már túl vagyunk a nehezén, de még most péntekre várom a négyes teszt eredményét, ha az is rendben lesz, akkor végleg megnyugszom !
Tegnap olvastam, hogy már 5 hetes terhes vagy ! :lol:
Nem csinálsz vonalzót ?

Vuki
De jó, hogy jelentkeztél, jöhetnél sűrűbben is ! :wink:
Örülök, hogy jól vagytok !!

Kira, Nika, Witch
Hogy vagytok a babákkal ?

Bikmakk ????

Kép
Kép
rilla_
 
 


Rilla: valószínűleg, holnap az UH után fogok majd egy vonalzót csinálni, ha már láttam az apródokat!!! :D :D
Szeretnék olyan vonalzót, amin dupla babára való utalás van!!! :lol: :lol:

A négyes teszt eredményéhez pedig sok drukkot küldök Neked! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
trix78
 
 


Rilla!

Köszi jól vagyunk. :)
Ma megkaptuk az első oltásunkat. Volt ám nagy sírás! Úgy sajnáltam!!
Már 6,5 kiló a drágám! :D Olyan kis hörcsög pofi. :)

Kép Kép

Ezek a legfrissebb képek.

Kép
nika28
 
 


Trix
Gyere ám a hírekkel, hogy mi volt ma az uh-n !!! :D

Nika
Valami ennivaló a kisfiad, de jó lenne egy kicsit megdajkálni ! :D :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma nagyon gyorsan végeztem a BMC-ben, már több mint 1 órája itthon vagyok.

Vérvétel már nem is volt, csak UH. Minden rendben van és tényleg ketten vannak a Drágák.
Legközelebb márc. 23-án megyek magánrendelésre a Zekéhez, ha ott minden rendben lesz, akkor visszaküldenek a saját nőgyógyászomhoz és akkor ennyi volt a BMC-s 'pályafutásunk'.
Addigra már lesz szívhang!!!

Jelenleg két 1 cm-es petezsákunk van, kis Ikreink:

Kép

Majd később még visszaolvasok, hogy Veletek mi újság!!!

phpBB: Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix
Ugye megmondtuk, hogy 2 babád van ! :lol: :D
Gratulálok a gyönyörű petezsákokhoz !! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok.
Most nincs időm visszaolvasni az elmúlt napokat, mert el kell mennem a postára, de majd megteszem, mert érdekel kivel mi van.
Addig is szép napot mindenkinek.
remény73
 
 


Sziasztok!

Remény!
Először is GRATULÁLOK és üdv itt a topicban!!!
Gyere sűrűn!

Trix!
Neked is GRATULÁLOK az ikerpárhoz. Gondolom mondta Zeke doki hogy milyen szépen beágyazódtak.
Kellemes pocaknövesztés! Ajánlom hogy most mozogd még ki magad mert utána egyre nehezebb lesz. :wink:

Börmi!
Én köszönöm jól vagyok. És veled mi újság? Pihizel sokat?
Most már elég nagy a hasam, kb mint egy egybabás anyukának. nagyon sokat mocorognak odabennt a kis drágák, főleg este, éjszaka.
Ne félj az ikerterhességtől. Szerintem tök jó hogy odabennt ketten vannak és mindig számíthatnak majd egymásra, játszhatnak együtt. Én nagyon örülök hogy ketten vannak.

Vuki!
Jó hogy jelentkeztél! :D
Nagyon sportos anyuka vagy. Sajnos nekem már a séta is nehezen megy. :(

Nika!
Nagyon édes Attila! :D
Hogy tud nézni..........

Én is megjöttem a dokitól. Mindent rendben talált: zárt méhszáj, az egyik baba 1650g, a másik 1450g (egyke babáknak is elmennek :D ). Most már számolnom kell a magzatmozgásokat, de azzal szerintem nem lesz probléma, mivel egyfolytában rugdosnak, forognak, hullámoznak, csuklanak, szóval valami mindig történik odabennt. :D
Most már tuti a császár, mivel mindkettő farfekvéses, bár még megfordulhatnak, mivel eddig mindig más pozícióban voltak. De ugye ikreknél eleve ez a valószínűbb. a 40. hét előtt fogja a dokim megcsinálni (38-39. hét).
A sűlyomra vigyáznom kell, mert 20 kg-ot híztam eddig. 60-ról indultam, de úgy hogy előtte 65 voltam, a CH-diéta, a mozgás és a Meforal miatt fogytam 5 kg-ot. Gondolom a mozgásszegény életmódom miatt sikerült ennyit híznom, de nem megy már nekem nagyona séta se. :( Egyébként főleg a hasamra híztam, ezt a férjem és Anyukám is megerősítette. Azt mondják hátulról észre se lehet venni hogy 2 babát várok. :D
3 hét múlva kell mennem legközelebb dokihoz.

Kép
vucuska
 
 


Trix!

Gratulálok! :)
Ez nagyon szuper! :)

Remény!

Neked is gratulálok, és üdv itt. :)

Vucuska!

Örülök, hogy minden rendben van! :)
Már nem sok van vissza, és Te is babázhatsz! :)
Én 68kg-val kezdtem a terhességet és 85-el mentem be szülni.
Nekem is a hasamra ment leginkább, hátulról én sem voltam terhes. :)
Viszont amit felszedtem annak már nyoma sincs, ugyan úgy 68 kg vagyok, pedig 2 hónapja szültem. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen hamar le fog menni. :)
Vigyázz Magatokra! :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!
Remény, Trix, gratulálok itt is!

Vucuska, Neked is, hogy ilyen jól bírod :D

Én is ma voltam dokinál. Terheléses vércukor, uh, vizsgálat. Minden oké. A paraméterei alapján most kb. 1200 gr körül van a kis tökös :D Eddig 9 kg jött föl.

Pussz mindenkinek! Majd még jövök, csak készülök haza a munkából.

KépKép
süni76
 
 


Köszönöm mindenkinek a gratulációt.

Rilla gratulálok, hogy fiad lesz. Kiváncsi vagyok a holnapi eredményedre, majd írj róla.
remény73
 
 


Rilla!

Gratulálok a fiúcskához! Gondolkoztatok már a nevén mi legyen? Úgy örülök, hogy minden szupi Veletek és minden okés.


Nika!
Attika "kishörcsög" egyszerűen zabálnivalóóóóó. Hú de jó Neked, hogy ilyen hamar lefogytál vissza, belegondolok én meg 80-ról indulok :? Leszek vagy 100??? Te jó ég :roll:


Witch!
Milyen szépen gyarapodik Jamina, emlékszem amikor még azért aggódtál/tunk hogy nem nő a súlya. De jó, hogy az már a múlté, nem? Kezdeti nehézségek megszűnni látszanak. Anyukádékat is üdvözlöm, régen jelentkeztek.

Remény!
Gratulálok!!! Most már nyugodj meg, ne idegeskedj. Gondoltad volna hogy a tesódékkal fogsz majd egyszerre szülni és örömködni a várandóssággal kapcsolatban? Ugye hogy ezt nem lehet soha előre kiszámítani mit hoz az élet? Péntek 13 neked szerencsét hozott, nagy ölelést küldök.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Sziasztok
Trix
Nagyon gratulálok az ikreidhez!
Vigyázz nagyon rájuk, pihenj sokat!!
Nika
Nagyon Édes a picid!
És milyen nagy lett :)
Süni
Gratula a jó eredményekhez :D
És a csöppséghez is :D
Remény
Neked is megy a gratulációm :D

Puszi mindenkinek!
Ja!!!
Tegnap kiderült ,hogy kislányunk lesz :D

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok lányok!

Trix:
Gratulálok az ikrekhez. Nagyszülők mit szóltak? Lesz segítséged legalább az elején? Pár hónap múlva nosztalgiával gondolsz majd a végigaludt éjszakákra.

Nika:
Nagyon édes a kisfiad. Mázlid van, hogy már most visszamentek a kilóid.

Vucuska:
Ikreknél talán jobb is a császár, habár én inkább szülés párti vagyok, de néhány nőnél úgy elhúzódik a vajúdás szülés.
Ha már ilyen nehezen lehetünk anyák, szerintem kijárna egy gyors fájdalommentes szülés. Kár, hogy a természet ezt sem veszi
figyelembe.


Remény:
Gratulálok a babához!!!!

Egyébként megfigyeltem azok a nők akik nem igazán akarták a babát, és nem is a legjobb helyre születnek, azok könnyen szülnek. Persze vannak kivételek.

Rilla:
Nemsokára te is gyömöszölheted a kisfiad.

Én nem nagyon érzek semmit, kivéve, hogy a progi szuritól nagyon fáj a fenekem. Nem élem bele magam, de azért bizakodom.
Hétvégén csinálok tesztet.

Szép napot, vigyázzatok magatokra!
Börni
börni
 
 


Remény
Örülök, hogy itt vagy !! :D
Remélem sokat jössz majd és mesélsz !!

Vucuska
Szép nagyok már a bébik de még növeszgesd őket ! :lol:
Gratula a jó eredményekhez !!!!

Rony
Köszönöm az érdeklődésedet !
Kristóf lesz a baba neve, ez már majdnem 100 % ! :D
Nagyon várlak már itt, hogy ide írj mindig, nagyon sokat gondolok Rád és nagyon drukkolok !!!

Börni
Mennek a drukkok ezerrel ! :D
A tesztre meg ne nagyon adj, mert nekem is negatív lett és mégis ott volt a baba ! :wink:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Rony, Börni!

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én nagyon vizes volta a terhesség alatt, úgyhogy annak a 17 kilónak kb. a fele víz volt.
Még a szülés után is rettenetesen néztem ki.
Amikor hazajöttünk 3 kilóval voltam csak kevesebb, pedig csak Ati volt 4 kiló.
Na és persze nem ez az eredeti versenysúlyom sem, hanem 48 kiló, csak a stimuk alatt sikerült összeszednem "pár" kilót.... :shock:

No mindegy, majd annak is eljön az ideje szoptatás után.
És ha mégsem akkor is megérte!!!!

Kép
nika28
 
 


Nika!
Remélem hogy azért majd rólam is lejön szép lassan a felesleg. Bár az alakom gondolom soha nem lesz olyan mint régen. Bár most ez izgat a legkevésbé. Lesz két szép gyerekem. Ez a lényeg.
Szerencsés alkatod van ezek szerint.

Süni!
Húúú már te is 27 hetes vagy. Repül az idő rendesen. Örülök hogy minden oké. Azért jól összehozták nekünk ezeket a babákat! :D :D :lol:
Legközelebb 32. hetes uh-ra mész?
A 9 kg az jó, te amúgy is nagyon vékony voltál.

Rilla!
Én is gratulálok a kisfiadhoz!
Növesztgetem a pocim. Már 110 cm a haskörfogatom. :shock:

Noki!
Bár már gratuláltam a kiscsajhoz, de mégegyszer megteszem: GRATULA!!!!!!!!!
Jó az idézet, amit feltettél, nagyon tetszik.
Át szoktam nézni a Ciris fórumba, már ott is egyre több mamika van. Nem semmi hogy lehet hogy megszüntetik az intézményt. Kb 1 éve működik?

Börni!
Én nagyon szívesen szülnék természetesen és szerettem volna ha szülés után rögtön mellre tudom őket tenni. Szóval jó lett volna átélni a rendes szülést. De ikreknél én is jobbnak találom a császárt.
Én sem éreztem semmit, sőt amikor kiderült hogy kismami vagyok akkor se volt semmilyen tünetem. Szóval ne keress magadon semmit. Érezz jól magad és RELAX!!!
Ha megcsináltad a tesztet utána kérnénk egy üzenetet.
NAGYON DRRRRRRRRRRRUKKKKKKKKKKKKKKKOLOK!
Hétfőn kellene menned vérvételra?

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!

Az alakom nekem sem olyan, mint volt, de a fene ott egye!
A hasam elég lógós, de gondolom megy még vissza.

Ez a kép a szülés előtt 2 héttel készült:

Kép

Jó nosztalgiázni....:)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!
Ma csak így este tudtam jönni, délelőtt a háziorvosnál voltam, meg ekg-n, és hazafele a boltban vettem tejet, és mire hazaértem úgy éreztem muszáj vagyok lefeküdni. Iszonyat fáradság tört rám és mikor később felébredtem is gyengének éreztem magam. Ettem pár falatot noha nem voltam éhes, és aludtam tovább. Délután DVD-ztem kicsit, majd újabb pihi, és estefele vacsi után kicsit azért takarítottam (mosogatás, WC, mosdó kipucolása, gáztűzhely teteje és hűtő mosás. Nem éreztem megerőltetőnek, de remélem nem ártottam a babámnak.

Noki gratulálok a kislányhoz. Kislányt is szerettetek volna?
remény73
 
 


Csináltam vonalzót én is. Megnéztem, hogy mikor volt az első menzesz napom, és remélem jól számoltam. Az orvos csak annyit mondott november eleje.

Kép
remény73
 
 


Remény!
Én is nagyon fáradékony voltam. És én is elláttam még az elején a házimunkákat, mondjuk a hajolgatást próbáltam mellőzni.
Biztos nem ártottál a babádnak.
Csak nyugi és tedd mindig azt amit a tested parancsol. Ha fáradtnak érzed magad pihenj, ha úgy érzed van egy kis enrgiád sétálj vagy csinálj valami házimunkát.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska, köszi.
Tudod én 3 évvel ezelőtt 8 vagy 10 hetesen( ki hogy nézte) elvesztettem már egy spontán babám, ismeretlen okból. Akkor dolgoztam, és mindent csináltam ahogy megszoktam. Most már óvatosabb vagyok, nem dolgozom a beülti óta és sokat pihizek, igaz nem mindig fekszek, hanem gép előtt ülök. Kedvenc hobbym a keresztszemes kézimunka, és nagyon szeretek a netről mintákat szedegetni és mindig találok jobbnál jobbakat.

Ma mikor felkeltem a pihi után megittam 1 liter folyadékot, mert úgy éreztem ki vagyok száradva. Azóta már megittam majdnem másfél litert, ha nem többet. Ma csak 2 másfél lityós víz fogyott el majdnem. Régen nem voltam az a nagy ivós, beértem napi 1 literrel, de már egy ideje mindig az az érzésem ki vagyok száradva. De nem csak belül, a bőrömön érzem is.
Nem mondanám, hogy hányinger gyötörne, de valahogy ma nem volt túl jó a közérzetem. Nem tudom ezt jó jelnek vehetem-e, de remélem a pocaklakóm él, és jól érzi magát odabent.
remény73
 
 


Remény!
Akkor megértem hogy ezek után még talán jobban aggódsz. Most biztos minden rendben lesz, hisz még támogatást is kap kívülról -progi.
Most aztán élhetsz a hobbidnak. Én is akartam hímezni, mert tök jó elfoglaltság de helyette rengeteget alszok és olvasom a babás újságokat, könybeket és netezek.
Igyál sokat, kell a folyadék.
Akkor lehet hogy jönnek a terhességi tünetek? :lol:
Mikor mész legközelebb dokihoz?

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!
Két hét múlva csütörtökön kell mennem újra a nőgyógyászhoz és 1 hét múlva a sima orvosomhoz a vérképemmel.
Nagyon bízom most a babámban, és remélem minden ok lesz.
Az előző terhességemnél nem volt semmi tünet, és mikor tegnap voltam kérdezte a doki van-e valami, de nem tudtam semmit mondani neki. A gyomorszáji panaszt azt éhségnek számoltam, így azt nem mondtam, csak hogy gyakran vagyok éhes.

Látom te már az utolsó szemeszterben vagy és 2 babával együtt élsz a pocidban. Hamarosan már ölelheted őket. Milyen neműek lesznek? Biztos írtad, de tegnap gyorsan végigolvastam amit tudtam, és nem vagyok biztos benne.
remény73
 
 


Az is jó jel ha folyamatosan éhes vagy, kell az energy. :wink:
Nekünk egy kukis már biztos, azt többször is láttuk és elméletileg a másik babó kislány lesz. Bizony már nem kell sok és véget ér a pihenős-lazítós időszak, jönnek a babák. A 37. hétig beszéltük meg a gyerkőcökkel hogy addig mindenképpen bennt maradnak. Elmondtam nekik, hogy addig a pocimban vannak a legjobb helyen.

Gyorsan telnek majd a napok meglátod. De tudom hogy annak idején én is hogy vártam hogy végre betöltsem a 12. hetet, majd a 18., 24. hetet.

Kép
vucuska
 
 


Elhiszem, hogy mindenki túl szeretne lenni az első 12 héten, ahogy én is.
Ma voltak anyukámék és a tesómék. Ott a lány 10 hetes terhes, de lehet 11. Neki spontán jött össze, dolgozik vele és semmi, de semmi jele nincs amúgy a terhességének az UH-on látottakon kívül. A csaj sültkrumplin élt idáig, nem eszi meg a húst se.
Na anyu kitalálta legyen palacsinta, amit megcsináltam, azt megette. Egész délelőtt sürögtem és kiszolgáltam őket, néha anyám besegített, de olyan pipa lettem, hogy én aggódom a babám maradjon velem, míg ő tök lazán veszi a dolgokat és állítólag az első UH-on látottakra is azt mondta csak egy kis paca ott a képen, kár foglalkozni vele. Tudod ez is szarul esett hiszen nekem nem egy paca,egy folt, hanem a leendő gyermekem.
Próbálom mindig a mellemen lemérni minden ok-e, de ma olyan latymatag volt néha hogy szinte már megijedtem.
Ez a nap nem iagzán az én napom, mert sikerült még mással is felhúznom magam. Az Internet szolgáltatóm 1 éve szarul számláz állandóan számlatartozásokat hoz ki, noha minden ok. Novemberben már egyszer letisztáztam, és vissza is írtak, hogy ok minden, de azóta is jönnek a minuszos számlák.Megnéztem én tökre rendben vagyok, de mégis felidegeltem magam, hogy megint folytathatom velük a harcot.
Bocs, hogy kifakadtam, de úgy érzem itt akik átmentek már dolgokon tudják mit érezhetek. Köszi.
remény73
 
 


Börni!
Mi újság?
Teszteltél?

Remény!
A sógornőd terhes vagy a tesód?
Tudom, hogy most feszültebb vagy az első 12 hétben és zokon veszed az ilyen beszólásokat. Én is néha úgy éreztem az elején hogy túlhajtottam magam, ezt és ezt lehet hogy nem kellett volna csinálnom, mert mi van ha ezzel ártottam a babámnak...........de aztán lepihentem, simiztem a pocakomat és próbáltam pozitív lenni. Nyugi, minden rendben lesz. De te most nem kiszolgáló személyzet leszel, hanem majd téged kell kiszolgálni -nyilván amit tudsz csinálj meg, amíg el nem fáradsz. Ha ez másnak nem teszik az ..................
Az érzékenységedból is látszik hogy babát vársz. :D

Kép
vucuska
 
 


A tesóm (fiú) decemberben 1 év együttélés után jegyezte el a lányt, és január elején sikerült a csajnak teherbe esnie.Spontán és olyan könnyen veszi, mintha nem is lenne semmi. És nem egy konyhatündér, így én hasonló kiszolgálásra nem is számíthatok. Tudod a palacsintában is csak a kakaósat ette meg, de abból sem volt mindegy melyiket adtam. Vettem neki kólát, mert mindig azt ittak a tesómmal, erre az nem kell csak a víz, de csak szénsavas, és csak hideg. Na ekkor azt mondtam akkor igyon amit akar.
Lehet túl érzékenyen érint ez a dolog, de sajnos eddig is zavart a csaj úgymond kiszolgálása. Míg nem volt terhes sem csinált semmit csak kiszolgáltatta magát.
Kicsit fura volt a tegnapi nap, mert mikor megjöttek anyuék és a tv előtt ültem és feltettem a lábam anyu mondta nem kell nagybeteget játszani. Mondtam nem játszom, de picit rossz a közérzetem, és próbáltam jelezni neki, hogy nem a tesóm barátnője vagyok, akinek minden simán megy. Sajnos ők sem veszik észre és érzik át, nekem mennyit jelent a babám. Szerintem ezt csak az érzi, aki benne van....
remény73
 
 


Remény!
Sajnálom. Először azt hittem hogy talán még nem mondtad el a családodnak hogy babát vársz, de a beírások végén kiderült hogy tudnak róla.
Én csak azt mondom hogy most ne érdekeljen senki és semmi csak a babád, mindenki szolgálja ki magát........te meg nyugodj meg és ne foglalkozz idegesítő emberekkel! Most végre sikerült az amire olyan régen vágytál, nehogy már ilyen dolgok árnyékolják be a boldogságodat, oké. :wink:

Kép
vucuska
 
 


Bocsánat a kitörésem miatt, de jó volt valakiknek elmondani akik megértenek.
Csak a baba számít ő a fontos. Köszi a kedvességet.
remény73
 
 


Remény!
Nyugodtan, sőt mindenképpen add ki magadból a feszültséget! Az se jó ha elfolytod magadban.

Kép
vucuska
 
 


Remény
Most a terhesség miatt is biztos érzékenyebb vagy, de ez természetes. Viszont ne törődj semmivel és senkivel, most a baba a legfontosabb !!
Hova tűnt a vonalzód ?

Kilók
Szerintem nem érdemes a kilókkal foglalkozni, hisz a végeredmény a lényeg...azt hiszem, hogy a lombikos anyukáknál nem ez a legfontosabb, hanem a BABA ! :wink: :D

Börni
Csináltál tesztet ?

Lányok
Nektek anno milyen lett az AFP eredményetek ???
Nekem 2,36 Mom lett, ami határérték, 2,5-ig "elfogadható".
Valakinek volt ilyen magas AFP eredménye ??

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttem, nem tűntem el, csak hétvégén nem fórumoztam.

Remény: tényleg igaza van Vucuskának, most csak magatokkal foglalkozz!!!
Nálunk is vannak problémák: a férjem bátyjáéknál lesz a keresztelő jövőhét vasárnap. Mi leszünk a keresztszülők.
Mivel sok vendéget, rokont hívtak aznapra, gondoltuk a párommal, hogy vasárnap bejelentjük mindenkinek (azoknak akik még nem tudják a rokonok közül), hogy jönnek a Babák!!! :D :D
De a kedves kis sógornőm, már előre beaggódott :evil: és szemét módon közölte előre :twisted: , hogy az ő gyerekük napját ne rontsuk el, ez Zsoltika napja. Ezek szerint mi már nem is örülhetünk és nem ünnepeltethetjük magunkat, pedig tudják, hogyan jöttek össze a Babók!!!! Azért szerintem, ha keresztszülőknek kérnek meg minket, akkor nehogy már egy ilyen bejelentés elrontson pont egy keresztelőt! Még nem tudom, hogy mi lesz, de nem fogunk nekik örömet szerezni, azzal ha lakatot teszünk a szánkra. Úgyhogy, mindenhol vannak gondok!!!

Börni: Veled mizújs?

Nálam egyébként elkezdődtek a terhességi hányingeres tünetek!!!
Csüti óta érzem, mára egyre durvább!!!!! Amúgy minden ok, legközelebb egy hét múlva UH, akkor már lesz szívhang!!!! :D :D

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix! Nem értem a sógornődéket miért rontana el bármit is egy ekkora örömhír az emberekben. Szerintem ez csak újabb öröm és közös ünneplés, hiszen a keresztmami terhes.

Rilla, a vonalzóm akkor beillesztettem, aztán még nem gondolkoztam rajta és nem néztem utána hogy lehetmindig kitenni anélkül, hogy beillesztgetném.

Ma voltam védőnőnél és csodálkozott miért küldtek már 6,5-7 hetes oda, mikor 9 hetesnél korábban nem szokás. Remélem minden ok lesz. Nálam is ma jöttek elő többször enyhe hányingeres tünetek, de még nem vészesek. Van amikor sokáig úgy érzem rossz a közérzetem, és úgy a torkomban van a kaja, de van, hogy semmi. Megtudtam hogy a no szex és no sport mellett a micrót is nagy ívben kerüljem ki, és egyek sok főzeléket. Nektek miket tanácsoltak a védőnők?
remény73
 
 


Sziasztok!

Börni!
Nagyon drukkolok neked!!!!!!!!!!!!!!

Rilla!
nekem 2,51 lett ikrekkel, de tulképp ez az eredmény volt ami a legkevésbé izgatott, mert ahogy hallottam, olvastam eléggé elavult és pár helyen már nem is foglalkoznak vele. Ettől függetlenül az enyám jó lett, meg a tiéd is a referencia tartományban van.
Ja, meg nekem volt előtte kombinált tesztem, ami szintén jó lett. Azon te is voltál ha jól emléxem?
A kilókkal én se nagyon foglalkoztam eddig, de nekem eddig 20 kg jött fel (60-ról indultam) és még pár hét hátra van és ugye most kezdenek el a babók is hízni. Szerencsére csak a hamason látszódik ez a 20 kg, de ahogy olvastam, valaki szülés után még karcsúbb lett mint a terhessége előtt volt. Persze moat a babók számítanak, nem az alak, meg hogy milyen lesz utána!

Trix!
Akkor nálatok is meg vannak a problémák...............ha már ennyire zavarja a lányt, akkor legalább azt miért nem engedi hogy a végén jelentsétek be a nagy dolgot. Addig ünnepelhetik az ő gyerekét és a legvégén meg milyen jó lenne ha lenne még egy örömhír.
Nekem szerencsére nem volt hányingerem, de kitartás! Egyél sok magvat, mert állítólag azok csökkentik a hányingert.

Remény!
Hogy hogy kerüld a mikrót?
Nekem még azt javasolta a védőnő hogy max napi fél liter tejet ihatok mert tejallergiás lehet a gyerek. Mondjuk én eleve bio tejet iszok amiben elméletileg kevesebb az allergén, de a napi fél litert próbálom betartani. Meg mondta hogy a mogyórós dolgokkal is vigyázzak mert azok is allergiát válthatnak ki. Néha azt azért eszem.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!
Azt mondta, hogy külföldön is volt a szakmájából kifolyólag és hogy sok tanulmány készült róla, hogy a mikró rákot okozhat, és emiatt mától ne használjam. Pedig reggelente abban mikrózom meg kicsit a tejet a müzlimhez, ne legyen olyan hideg, meg ha van kaja ami hideg és melegíteni kell az a gyorsabb és kényelmesebb. Így most nem tudom mit csináljak, használjam, vagy sem? Nagy dillemma....

Én azt olvastam a most kapott szóróanyagból, hogy egy terhességben 10-12 kg a normális súlytöbblet, amit felvehetünk. Mivel te 2 babát is "nevelsz", úgy gondolom nem vészes a 20 kiló. Ok, hogy a végén mennek rájuk még a plusz kilók, de szerintem se aggódj emiatt. Én már a hormonkezelés miatt felszedtem 2-3 kilót, és ki tudja mi lesz még...

Te nem voltál hányingeres? Nem volt semmi terhességi "tünet"? (persze a menzeszen kívül)
Én is megijedtem mikor a doki mondta hogy nincs? hogy ez rossz jel, de már volt némi hányingerszerű, így talán minden rendben van odabent :)

Olyan sok vizsgálaton vagytok túl, van köztetek 35 vagy afeletti, akinek kellett genetikai vizsgálat is, hogy az mit takar? Nekem szerepel a papíromon, és tudom később kell majd csak de jobb tudni mi vár rám. :)
remény73
 
 


Remény!
Én szinte mindennap használom a mikrót (talán naponta 1* én is tejmelegítéshez). Mondjuk ha levest vagy főzeléket eszek akkor azt a tűzhelyen mindig felforralom. Már annyi hasonló tanulmány megjelent. Gondolom akkor mobilozni se lehetne, mert talán már arról is állították hogy rákot okoz.
Nekem semmilyen tünetem nem volt. Max annyi hogy fáradtabb voltam a kelleténél.
Szerintem a genetikai vizsgálat az a magzatvíz- vagy korionboholymintavétel. De nem biztos.

Börni :?: :?: :?:

Kép
vucuska
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?