Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya, én is erről akartam beszélni. Körülnézek, és ha nincs, akkor nyitok új topicot. A lényeg: körülnézek. Kép
Jó ötletnek tartom az információs szöveg megjelenítését. Kép
Úgy gondolom, ha már használjuk a társalgót, örülünk, hogy van ilyen, ne nehezítsük meg a szerkesztő(k) dolgát, igyekezzünk megtartani az átláthatóságot, akkor is, ha újak vagyunk.
Gabi! Jó munkát a rendrakáshoz! Kép
Beatrix
beatrix28
 
 


Lehet, hogy rosszul fogalmazok, ennyire erthetetlen lenne? Akkor feladomKép

-Afonya
afonya
 
 


Értetlen volnék? Kép

Bocs! Kép Nem ragozom tovább. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 

 
 

Sziasztok!
Gabi szeretném ha ezt kitörölnéd, rossz helyen nyitottamKépKép Szánom bánom elnézést
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/74855.html?1080649811
köszönöm
Hajni
hajnii
 
 


Áfonya
igazad van a "Sipsapsup" hozzászólókra nem gondoltam

Mi lenne, ha a topiknyitónak egy meghatározott idő után (mondjuk 1hét) vissza kéne menni megerősíteni a topikot, hogy ne törlődjön? Így nem foglalná a helyet a megnyitott, de sose használt topik és elkerülhető lenne a szerkesztők felé írt, "töröljék, mert közben találtam róla topikot" üzenet. Na persze itt is felmerülhet az a probléma, hogy a topiknyitó nem erősíti meg, de mások már használják, de szerintem ez könnyen áthidalható.
Kriszta
Nyanya
 


Kedves Gabi!
Miért van a Gyermeknevelés témakörön belül még egy Gyermeknevelés altémakör? Van ennek valami oka? Nem lehetne megszüntetni és besorolni az ottani témákat a nagy témakör témái közé?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


OFF Kíváncsi! Írtam neked levelet, megkaptad?

Márti
márti
 
 


Kíváncsi!
Történelmi okai vannak, anno volt egy rendrakás, akkor keletkezett az az alkönyvtár.
Most meg -talán már látszik- folyamatban van egy újabb rendrakás, ennek kapcsán felszámolás alatt van az isKép.
Moderátor
Moderátor
 


Az eddigi Gyermeknevelés/Gyermeknevelés -ben (Korábban Gyerekek/Gyermeknevelés) levő topikok eggyel kijebb kerültek, simán Gyermeknevelésbe.
Az alvással kapcsolatos topikokat összeszedem és az összes a Gyermeknevelésbe kerül, mindegyik elé beszúrva az Alvás szót. A babák, gyerekek etetésével kapcsolatos topikokat (Hozzátáplálás, Mit egyen a gyerek? és hasonlók) is összeszedem a Gyermeknevelésbe, mindegyik elé beszúrva: Táplálkozás. Remélem mindenki megtalálja!
Moderátor
Moderátor
 


Moderátor,
köszi!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Moderator,
nem lehetne a beszuras helyett/utan valami almenube osszeszedni ezeket? Akkor kevesebb topic lenne egy helyen, jobban attekintheto lenne a rendszer.

-Afonya
afonya
 
 


Jelenleg ez a név elé szúrogatás egy átmeneti dolog, hogy addig is, mig sikerül, egy helyre kerüljenek az egyfélék, mi is jobban látjuk, hogy miből mennyi van. Igaziból nem egy egyszerű dolog eldönteni, hogy mi az, amit összevonjunk, mi az ami alkönyvtár legyen. Anno a régi rendezésnél készültek alkönyvtárak, (mint a fent emlitett Gyereknevelés, de most is létezik még az anyaságon belül a szülésről, sőt -bár nem látszik rajta- van ugyanott egy várandósság alkönyvtár is!), viszont anno úgy alakult, hogy kint lehetett új topikot nyitni, és apránként az alkönyvtárban levő topikok "elvesztek", helyettük nyílt kint egy csomó. Most meg hetek óta rágjuk Gabival, hogyan is csoportosítsunk, hogy nagyon ne keverjünk meg senkit, de elérjük az átláthatóbb, használhatóbb társalgót.
Tényleg, ezügyben szerintem ha vannak jó gondolataitok, nyugodtan osszátok meg velünk.

Moderátor
Moderátor
 


Kedves Moderátor!

Nem találom a kedvenc topikomat: 2004. őszi babák.
Tudnál nekem segíteni, hogy merre találom? Eddig az anyaság címszó alatt futott, de most nem lelem. segítségedet előre is köszönöm!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Bocs, de kevertem a szavakat. Szóval a topik: Anyaság, témakör: 2004. őszi babák.
De a lényeg változatlan Kép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Szia Moderátor!

Megtaláltam Kép

Cs.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Nem találom az Anyaság topikban a Clostylbegit témakört. Tudnátok segíteni, hol keressem?
Köszi.

Terika
terika
 
 


Kedves Moderátor!

Az én kedvenc topikom (2004 nyári kisbabák)is elkerült a helyéről, de megleltem a "gyerekek kor szerint"-ben. Jót derültünk ezen, hiszen a mi gyerekeink még nagyon ifjak, hiszen javában pocaklakók. Kép Nem a várandóssághoz tartoznánk? Kép

Üdv: Bellana
bellana
 
 


Terika,
klikk ide:
Babanet Társalgó-Fogamzás, várandósság, szülés-Fogamzás-A Clostilbegyt

Ugy nezem, erdemes mostanaban az elozo napi osszest nezegetniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok Szerkesztő és Moderátor (KépKépKép),
kérdés-kérés, bár nem én vetettem fel először: mostmár rajtam kívül 2 Virág van, ez eléggé zavaró lehet. Lehetséges lenne megoldani ezt a névproblémát? Csak az azonosító más. Köszi,

Virág the first Kép
Virág
 


szia Virág!

Szerintem a másik illető nem Virág a nickje hanem Virga ha jol emlékszem. Azért sem hiszem hogy Virág lenne mert engem sem engedett andi nickkel regiznem mert ilyen már volt és másikat akart és másikat fogadott csak el.

szia.
emerita
 
 


Áfonya! Kép

Köszi az infót!

Terika
terika
 
 


Kedves Gabi és Moderátor!
Nagyon klasszul haladtok az átalakítással! Kép
Kérdésem a következő: most, hogy már csak regisztráltan lehet írni, nem lehetne összevonni a csak regisztráltaknak címzett nagytémákat a párjukkal?
A másik javaslatom, ha gondoljátok, hogy a szerk. rovat kerülhetne az elmúlt naponban legfelülre, így ha valami változás van, azt rögtön az első sorban tudnátok a nyájas író-olvasókkal közölni.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ja, és nagyon nagy sikere volt annak a néhány kedves zenefoszlánynak, amit a főoldalra tettetek! Kép 15 hónapos Kelemen fiam irtóra örült neki! Lehet valami közelebbit tudni a szerzőről?
Kár, hogy csak a főoldalon megy, ha másik oldalra lépek, rögvest kikapcsol...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Na, akkor én is szaporítom a hsz-ok számát.
Ha már úgyis "pakolászásban" vagytok, nem lehetne a topikok címeiben hemzsegő helyesírási hibákat kijavítani?
rjuli
 
 


Sziasztok!

A hasonló korú babák és magzatok mamáit tömörítő topikokat a Gyermekek kor szerint főtopikba gyűjtögetjük -amint szerencsére azért úgy látom, többnyire megtaláltatokKép. Mivel a tapasztalat azt mutatja, hogy a várandósság alatt összeszokott csapat(ok) szülés után is megmaradnak és folytatják együtt, ezért gondoltuk, hogy itt lenne a helye a még csak magzatoknak is. Sőt, gondolkodom, hogy pl. az ikres topik is egy hasonló jellegű társaság, esetleg nekik is itt lenne helyük. A főtopik jó elnevezése meg nem is olyan könnyű feladat (lám a Lakhelyesre sem érkezett jobb javaslat).

Örülünk, ha sikere van a pakolásainknak, szeretnénk ha áttekinthetőbb lenne a társalgó.

A csak regisztráltaknak apránként el fog tűnni, ha figyelitek, pont helyettük készülnek az új főtopikok, egyúttal csökkennek ezek a duplázások.

A topiksorrend kérdést Gabira hagynámKép.

Helyesírás: megfontolandó, nem tudom, látszik-e, olykor piciket módosítottunk már egy-két topik címen (könnyebb megtalálhatóság céljából), ilyenkor kicsit mindig félek, hogy megtalálják-e, beavatkozásnak tekintik-e a felhasználók?

Virág:te kérdésedben Gabi az illetékes (csak írom, nehogy kimaradjKép )

Moderátor
Moderátor
 


sziasztok!

az a kérdésem, hogy nem lehetne-e megoldani, hogy megjelenjenek kérésre kilistázva mindazok a topikok, ahol az utóbbi időben azember hozzászólt a témához? egy másik fórumon találkoztam ezzel a megoldással és nagyon megkönnyítette az eligazodást-visszatalálást a már látogatott topikokba! ez itt az átrendezések miatt különösen jó lenne most!

a másik kérdésem, amit már feltettem, de nem kaptam rá váklaszt, amit most virág is kérdez, hogy megoldható-e vhogy, hogy az elmúlt napon listáján ne jelenhessenek meg azonos néven különböző emberek? pld fiore-virág és virga-virág is virág néven, stb...

köszi!

márti
márti
 
 


Készült egy fogamzás, várandósság, szülés főtopik, ide kerültek és kerülnek a címnek megfelelő topikok, remélem ezeket is sikerül mindenkinek megtalálniKép

...ma megint megjött topikot a fogamzásba tettem, talán ez azért változó összetételű társaság,
...ma megint babásait viszont a gyermekek kor szerintibe gondoltam (talán jobb lenne, ha ezt gyermekek/magzatok kor szerintnek neveznénkKép )

Remélem nem érzitek erőszakosnak ezeket a pakolásokat, tényleg az a cél vezérel minket, hogy valahogy átlátható számú és összetartozó topikok kerüljenek egy egy fő topikba.

Moderátor
Moderátor
 


Márti!

Kereső. Kulcsszavas és dátumos keresés együtt.
Kulcsszavas keresésnél beirod a neved, és kijelölöd az "előfordul a" sorban, hogy a szerző nevében.
Ezután szintén bejelölöd a keresés dátum szerint kiskockáját és beirod a kivánt napok számát.

Ez visszaadja mindazon topikokat, ahova te (avagy akit beirtál a "szavakra" sorba) az adott elmúlt x napon írtál.

Névkérdéshez Gabit kell megvárnod, abban én nem tudok segíteni.

Moderátor
Moderátor
 


köszi a nagyon gyors választ, kipróbálom azonnal! Kép

márti
márti
 
 


kipróbáltam, többször is, nehogy az legyen a baj, hogy elírok vmit, de 0 találatot ad ki az elmúlt napra Kép illetve van egy olyan verzió is, amikor tavaly októberit is kiad ("az elmúlt 3 napon" utasításra) és nemcsak azén üzeneteimet, hanem pld bmártiét is, meg más mártikét is - na, megint a névhasználatnál is vagyunk... de mi van, ha én csak a saját hozzászólásaimat szeretném?

van rá ötleted? köszi előre is!

márti
márti
 
 


Igazából Moderátor mindent leírt, és csak ismétlem, hogy ha most okozunk is némi kellemetlenséget, a végeredmény jó lesz.
Topik sorrend: elvileg kerülhetne a szerkesztő topik az elejére, de ebben is szó esik mindenről.
Nagyon sok a kisebb-nagyobb változás, ezeket még felsorolni is sok lenne.
Név : az lehetne a megoldás, hogy a teljes név helyett az azonosítót emeli ki.
Kereső: Márti, próbáltad egyezés szerint is beállítani? A keresővel kapcsolatban sajnos sok a gond...
Gabi
Társalgó Adminisztrátor
 


Márti!

Én most bementem a keresőbe, beirtam hogy Márti, 1 napra 12 üezenet 7 oldalon választ kaptam, 3 nappal 19 üzenetet 10 oldalon, egyik sem 0, sem pedig tavaly október. Valamit nem egyformán csinálunk.
Az igaz, hogy simán Márti-ra és az alapértelmezést hagyva (szórészletek stb) jönnek T-Mártik meg Pmártik is, csak teljes szavakra viszont tényleg 0-t ad, na talán ez lehetett a baj? (az alapértelmezett, vagy, szórészletek, részleges egyezés beállitásokkal próbáld ki, nekem úgy megy most)
Moderátor
Moderátor
 


SZiasztok!

Virág problémájára szerintem csak az lehet gyógyír, ha az azonosító meg a kiírt név azonos lesz.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szerintem Virág/Fiore nem egészen rám gondolt,mert nekem ugyanaz az azonosítóm és a kiírt nevem is, csak aláírásban használom a Virágot. Bocs, de ez a nevem. Ugye használhatom Kép?
virga
 
 


Moderátor!

Nem lehetne, hogy a "ma megint megjött" és a "ma megint megjött" babásai ismét egymás alá kerüljenek? Tudom, hogy külön csoport elvileg, de pont azért is jött létre, hogy azoknak az embereknek is bíztatást adjon, akiknél még nem sikerült a gyermekáldás. Sokan vagyunk, akik figyelemmel követjük mindkét topik hozzászólását is...
Nagyon jó dolog, hogy rendet raktok, de ez a két topik tényleg nagyon egymás alá illene továbbra is.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Oké, csak mond meg, szerinted hova! ma megintet egyértelműen a fogamzáshoz gondolnám, hogy odataláljanak, akiket még érint. ma megint babásai is fogamzás?

Moderátor
Moderátor
 


Moderátor!

A "ma megint" tényleg egyértelműen fogamzás címszó alá kell kerüljön. Szerintem senkit nem fog zavarni (vagy ha igen akor majd szólKépKép), ha a ""ma megint" babásai" is a fogamzás címszó alá kerül, egymás alá is lett létrehozva a két topik direkt, és ha beleolvasol mindkét topikba, akkor a topikolók is szeretnék, ha úgy is maradnaKép...


Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Eemerita és Virga,
nem Virgára gondoltam! Rajtam kívül 2 Virág van, tök ugyanezzel a nickkel.

Mod,
köszi. Kép

Virág
Virág
 


Virág: ők nem Fiore néven vannak, nem? Az a nicked, a Virágot a profilnál írtad be nevednek. A nickből csak egy lehet, a névből meg akármennyi.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hát ez a bajom. Ha nem figyelsz, keverheted. Én soha nem nézem meg az azonosítót. Képzeld el, hogy ugyanabba a topicba kezdenénk írni minda3an. Én nagyon jól mulatnék. KépKépKép De elég fárasztó odafigyelni, melyik Virág mit írt.
Virág
 


Virág!
Bevallom, én egyszer meglepődtem, hogy miket írsz, de aztán rájöttem, hogy ez nem Te vagy Kép.

Csak itt az zavart, hogy pont én vagyok a példa, és még csak nem is jogosan...
Üdv, Virág
virga
 
 


Beszti!
Akkor átrakom, a Fogamzásba, remélem megtaláljátok, és a többieknek sem okoz gondot az újabb átrakás! (Kéretik nem engem szídni, ha mégis!Kép )
Moderátor
Moderátor
 


Virág! Kép Kép

Nekem ugyan ez a problémám volt a kezdet kezdetekor csak a Katával.
B.Kata nevű hölgy rendre utasított, (több emilt váltottam vele) hogy ne írjam alá a leveleimet Kata néven, mert az az ő neve, őt mindenki így ismeri internettes verkekben, és hozzá futnak be olyan információk amik nem őt érintik hanem más Katákat. Sose derültek ki mik azok, mert egyet sem volt hajlandó kiadni.
Én nicknek már, akkor is bigacsigát használtam erre fel is hívtam a figyelmét, de csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy akkor se használjam.
Kínomban már azt írtam neki, hogy értse már meg egy faluban nem csak egy tarka tehén van, na ezen meg úgy meg sértődött, hogy attól kezdve, ha hozzá intéztem választ, hozzászólást simán átlépett rajtam.
Na innentől kezdve írom alá én is úgy, bigacsiga Kata. Ja és meg szült és soha többet nem hallotunk róla. Kép

Mi lenne, ha te is odaírnád a végére a Fiore-t, akkor bizti jól látszana, hogy az te vagy.

Vagy kitalálnál olyan elő utó karaktert vagy ami tetszik mint, ahoyg Áfonya írja alá - Afonya?



bigacsiga Kata

Én amikor olvasok az azonosítóra is rá szoktam pillantani pont ezekért a dolgokért.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


OFF
BCsKata!

Ez a BKata csak nem Kornél mamája? Csak erre a megszült és többet nem hallottunk róla, plusz Kata dologra kaptam fel a fejem...

ON
Azt hiszem, Virágnak nem az a baja főleg, hogy aláirásnál mi van, hanem pl ha lekéred a legfrissebb üziket (vagy elmúlt napont stb), akkor ott a nevet irja ki, nem az azonositót, és úgy tűnhet, lám irt ő, közben a másik Virág irt. De lehet, hgoy nem jól értem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szerintem nem lehet különösebben nehéz, hogy ebben listában az azonosító jelenjen meg, de majd csak húsvét után.
Gabi
Társalgó Adminisztrátor
 


Moderátor!

Nagyon szépen köszönöm!KépKép Nem gondolom, hogy ezért valaki is szidni fog, örültek neki, hogy visszakerült!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


P.Ildi!

Hogy találtad ki... Kép Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hej, de furcsa. Kép fiore. De én Virág vagyok. KépKépKép Sok bajom van, mi? :o)))))))))
Virág
 


Sok. Kép De mennyi. Kép
Én meg Kata vagyok. Kép Csókolom. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Gabi, vagy aki illetékes a témában.

Babanet Társalgó &raquo; Anyaságról &raquo; <aaa>
topicot
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/2231.html

vissza lehetne, úgy állítani, hogy regisztrálatlanul ill. névtelenül is lehessen üzenetet küldeni?


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Szerkesztõ

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?