Új privát üzeneted érkezett!

Rodina, ez nem semmi. K...va életbe, az ilyen kolleganő maradjon otthon ha beteg!!!!!
dina2008
 
 


Rodina
Így még rosszabb lehet, de nem biztos, hogy pont ez volt a baj... Ált azt szokták mondani, hogy a korai vetélés az azért következik be, mert a baba/babák rossz helyre ágyazódtak be, vagy genetikai fejlődési rendellenesség, vagy csak egyszerűen életképtelen a magzat. De persze a műtét után majd a szövettanból úgyis kiderül az ok...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Rodina

Csak egy jó tanács, saját bőrömön tapasztaltam. mérd mindennap a hődet, nehogy elkezdj lázasodni! és ha lehet, akkor minél hamarabb kérd a műtétet, persze csak akkor, ha a doki még várni akar...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 

 
 

Szerintünk, a doki és szerintem is a betegség volt a baj. Ahogy számoltuk, kb. a betegségem első napjaiban maradhatott üresen a petezsák és pár napra rá, vesztettem el a másik bogyót. Ő még fejlődött egy kicsit, aztán feladta.
De abban igazad van, hogy majd a szövettanból kiderül.

Egyébként milyen hamar estetek át a műtéten a vetélés megállapítását követően?
rodina74
 
 


sajna én sokára, már majdnem túl későn... 2 hét múlva (már majdnem vérmérgezést kaptam, mert elfertőződtek a magzatok)

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy!

Te mindig kitalálod a gondolatomat!
Pont ezért kérdeztem, mert félek, hogy túl sokára lesz, és nem akarom, hogy még egy fertőzést is összeszedjek. Bár hétfőre van időpontom dokihoz, de van egy olyan érzésem, hogy nem biztos, hogy a vérzésem
fog addig várni.
rodina74
 
 


Dy!

ÉS nem kezdtél el magadtól vérezni?
rodina74
 
 


Rodina

Ha vérzel az jó!!Akkor magától beindul a vetélés, és ha szépen kitisztulsz, akkor nem kell műteni! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Azt mondták, hogyha vérezni kezdek, azonnal megyek az ügyeletes kórházba.
rodina74
 
 


Rodina

sajna nem.annyira nagy volt a fertőzés, hogy teljesen el voltam gennyesedve, pedig mi is vártuk a vérzést, mit a messiást, pláne hogy tele volt a méhem vérömlenyekkel.

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


azért kell menni mert nehogy baj legyen a spontán vetélésből, (túl sok vérveszteség) és a vérzéstől függően, valszeg egy eü kaparást akkor is elvégeznek... tudod, azért már elég nagyocskák voltak...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Te szegény!

Milyen régen történt ez veled?
rodina74
 
 


másfél éve...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


És azóta nem babásodtál?
rodina74
 
 


sajna még nem. Ezért is gondolkodunk erősen az inszmen, csak sajna senki sem javasolja.

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


mármint a dokim, és a helyileg esedékes Kaáli...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Miért nem javasolják? Ez valahogy elkerülte a figyelemem.
rodina74
 
 


Én a Kaáliba járok, és nagyon meg vagyok velük elégedve. Nagyon normálisak, és fix árakkal dolgoznak, és nem arra mennek, hogy levegyenek.
rodina74
 
 


a másikba már írtam , de te akkoriban pont nem jelentkeztél.. Szóval én is és apa is makk egészséges, és állítóla kevés még a sikertelen próbálkozási időnk.

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


jaj, de így emlékszem. Csak nem tudok minden írást a nevekhez kötni hosszú távon. Bocsi.

Szerintem érdemes lenne megpróbálni az inszemet. A vetélés miatt is, és azért a másfél év, nem kis idő. Az első inszemig úgyis eltelik még majd 2 hónap a konzultációs időhöz képest.Mennyi idő vagy? Már ha megkérdezhetem.
rodina74
 
 


Rodina

én most már lépek, mert nem bírok magammal.. Ja, a múlt hét vasárnap óta influenzás vagyok, elővigyázatosságból csak gyógyteával és vitaminokkal kezelem magam... Remélem, hogy nem hiába. :wink:

Jó éjt!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Jól teszed!
Kíméld magad, sosem lehet tudni!

Jó éjt!
Kösz a lelki támogatást!
rodina74
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de persze ha az emberrel rossz történik, mindig megtalálja a hasonló gonddal küzdőket, és persze ezt az "oldalt" is...
Nálunk a 19. heti uh-on állapították meg, hogy a babámnak bal szívfél hypoplásiája van. Olyan összetetten beteg a szíve, hogy a harmadik orvos mikor megvizsgált (neves szaktekintély az I. számú női Klinikán Hajdú Júlia), azt mondta, hogy ha vallási okaink nincsenek a baba megszületésére, akkor a terhességmegszakítást ajánlja. Egy sokk volt az egész... Soha nem gondoltam volna, hogy az én picikémnek valami baja lehet... Eszembe sem jutott... Na innentől kezdve biztos eszembe jut majd...

Aznap ott a kórházban el is döntöttük, hogy terhességmegszakítás. Mivel már 19. héten voltam, persze meg kellett szülnöm a babát, aki kislány lett volna.

Ami miatt mindezt erősen kellett kibírnunk a fenti procedúrát, az a 2 és fél éves kislányunk, aki persze ugyanolyan életvidám, mint előtte. Most már nem beszélünk neki a tesóról, aki anya hasában nőtt eddig.és már ő se beszél róla.

Lényeg a lényeg, szerintem ezt úgy lehet a leghamarabb feldolgozni, ha minél hamarabb újra teherbe esek, és egy egészséges gyerkőcöt tudok világra hozni. Azóta megtudtam, hogy 4 barátnőm is hasonlón ment át, a 9.-től a 16. hétig voltak a "vetélések", és mára már mindegyiküknek egy, illetve 2 egészséges gyermeke van. Engem ezek a történetek doppingolnak, és remélem pár hónap múlva újra örülhetünk!

Azt hallottam nemrég valakitől, hogy ilyenkor hamarabb esnek teherbe a nők, remélem igaza lesz! :lol:
melike30
Győr
 
 


Melike!

Nagyon sajnálom ami veled történt. Sajnos nagyon sok sorstársunk van, nem csak itt, hanem pl. nekem a közvetlen környezetemben is.


Én is remélem, hogy igaz, hogy hamarabb teherbe esünk. :lol:
rodina74
 
 


Na, megyek aludni!

Jó éjt annak, aki még itt van!
rodina74
 
 


Sziasztok!
Dina! én is PCOS vagyok...
Dy! már csak 2 nap... meg néhány.... én már nagyon izgulok! :)
(nekem még mindig nem jött meg :P )
Vendég
 


Üdv Adrienne sorstárs...
Neked mi a történeted? Bocsoka nem vagyok még képben.
Köszi
dina2008
 
 


Melike

Üdv itt.... Szomorúan olvastam a történetedet! De azt hiszem mindenkinek nagyon jó példa a Te történeted! Aki nehezen tudja feldolgozni a korai vetélést, az csak gondoljon Rád, hogy te min mentél keresztül! le a kalappal előtted...
Mikor történt ez veled?

Adrienne

igen még 2, azaz csak 1 nap. Terhességi tesztet nem vettem, mert 100%-ig biztos vagyok benne, hogy fog jönni! Na de majd meglátjuk.... :wink:

Rodina

Rám mindig számíthatsz!!!!!!!!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Huuuu,mennyien jöttetek amióta nem voltam!
Üdv itt Dina,Rodina és Melike!

Amúgy nálam se indult be anno a vetélés,kb 1 hét múlvára kaptam időpontot a műtétre,szövettanból pedig semmi nem derült ki....

Az hogy mikortól lehet próbálkozni több mindentől is függ!Egyrészt helyre áll e ciklus,van e esetleg vmilyen ok ami miatt várni kell stb.Általában 3 menszit szoktak mondani,de szerintem ha minden oké akkor lehet elöbb is próbálkozni!Volt már rá példa h vkinek rögtön első hónapban újra összejött!!!Szóval mindent bele és mielöbbi babásodást nektek is!!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Dy! Február 16.-án volt a 19. hetem, akkor volt az uh. Ezen vette észre itt Győrben a doki, hogy valami nem stimmel a pici szívével. Lehívott egy kollégát konzultálni, aki megerősítette a diagnózist, hogy bal szívfél hypoplásia. Elküldtek Pestre az I. sz. női klinikára Hajdú Júliához. Ő szintén megerősítette a diagnózist, ami élettel összeegyeztethetetlen betegség, a pici szíve csak ötszöri motorizációs műtéttel lett volna életképes, és rögtön szívátültetésre várt volna. Azt mondta, hogy ha vallási okaink nincsenek, akkor szakítsuk meg a terhességet. Mi is így gondoltuk...
Ezután jött a feketeleves... Én naívan még azon is meglepődtem, hogy nem "sima" kaparás lesz, hanem meg kell szülnöm. Ok. De ha már megszülöm, szüljem meg gyorsan.... Ez se jött össze. Hétfőn kiderült az egész, kedden reggel már a kórházban voltam, ahol megindították a szülést... Csakhogy ez a szülés ezerszer jobban fáj, mint az a szülés, amikor a baba is segít, és 9 hónap eltelt. Se a méhem, se a baba, se én nem voltunk felkészülve. Ezek után 3 nap alatt tudtam megszülni a babát... Őszintén szólva nem néztem meg, csak azt akartam megtudni, hogy tényleg kislány lett volna e... ÉS igen... :(

Szóval a lényeg, hogy mivel túl voltunk a 12 heti uh-on, eszembe se jutott, hogy beteg lehet a babám... Hatalmas sokk volt... És még most is az, de próbálom feldolgozni, és előre nézni!

Én is csak azt várom, hogy vége legyen ennek a 6 hétnek. Nekünk is 3 hónapot mondtak, de én tuti nem fogom kivárni... Egyszerűen nem fogunk védekezni. Van olyan ismerősöm, akinek 12 hetes halott bébi után a 6 hét letelte után rögtön összejött az egészséges baba, aki már meg is született!!! :-)

Ami miatt "könnyebb" az egész az, hogy van egy makk egészséges 2 és fél éves lányom már, így ő azért itt van velünk!!! És imádom!!! :D

Ja, és tanúságként azért csak annyit, hogy én se vigyáztam magamra sajnos eléggé. Építkezünk, rohangáltam a házhoz folyamatosan, a télen sokszor voltam influenzás, cigis barátaim vannak, akik mellettem ugyanúgy dohányoztak, és 39 fokos lázzal, betegen is feködtem 2 napig... Ráadás! A sógornőm ikrei bárányhimlősek lettek, ezalatt kétszer is találkoztunk... No comment... Ha most teherbe esek, tuti, hogy egy beteg emberrel sem akarok találkozni!!! Ezért remélem, hogy a nyáron összejön. Szeretném, ha az első 12 hét alatt semmiféle bacit nem kapnék el...

Olvasgatom itt a többiek történeteit is, és biztos nehéz mindenkinek, valakinek nehezen jött össze, és elveszítette, valaki már az elején elveszíti, és ugyanúgy fáj neki is. Megértem én is mindenki fájdalmát, de még így is azt mondom, hogy ha már vetélés, akkor legyen a 14. hét előtt, hogy ne kelljen megszülnöd, vagy ha később van, akkor még azelőtt, hogy mozogna. Nekem sajnos nem így történt. De még én is úgy fogom fel, hogy később még rosszabb!!! Hallom én is a történeteket, és az ismeretségi körömben olyan is van, akinek a 32. héten derült ki, hogy beteg a bébi, és neki is meg kellett szülnie azt a mocorgó kis babát, aki már majdnem be is költözött a szobájába...

Na mindegy, bocsi a hosszúságért, én is csak most mondom ki magamból az érzéseket...
melike30
Győr
 
 


Melike, nem semmi amin keresztül mentél!

Mi sem fogunk várni semennyit sem!

Én 2 évet vártam erre a babára, remélem minél hamarabb összejön:)
dina2008
 
 


Dina!
Nekem van már egy 18 hónapos kicsi fiam. Mi is 2 évet vártunk Rá! Megérte! Mihamarabb kistestvért szerettünk volna, így nem védekeztünk szülés után egyáltalán. Januárig szoptattam, februártól szedtem a metet. Novemberben megfogant a "kistestvér, aki február 2.-án, a terhesség 13. hetében "megszületett". A szövettan szerint a méhlepény keringési elégtelensége következményeként. Erős vérzés miatt azonnal műtöttek. Az orvosom azt mondta, 2-3 ciklus után újra próbálkozhatunk.
Vendég
 


Melike: nagyon sajnálom ami veletek történt és kívánom neked, hogy mihamarabb beköszöntsön egy kisbaba, aki segít feldtetni a sok rosszat. Nagyon ügyesen, pozitívan gondolkozol, szerintem ilyen hozzáállással nem kell sokat várni a kistesóra.

KépKép
csige-bige
 
 


Köszi csige-bige! :D Én pedig gratulálok a terhességhez, nagyon vigyázz rá!!! :D
melike30
Győr
 
 


Lányok!

Nézzétek a vonalzómat!!!!!!!!!!!!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy! Annyira örülök neked és annyira irigyellek is!!! Vigyázz magadra nagyon!!! :D
melike30
Győr
 
 


Graulta Dy, tudtam én hogy gyorsan gazdája lesz a vonalzómnak :lol: :lol: Vigyázz magadra és pihizz amennyit csak tudsz, én is azt teszem :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Dy!

Hatalmas gratula!!!!!Vigyázz nagyon a manócskára!!!!!Dokihoz mikro mész?Addig is vitamin,folsav,pihenés!!!!!Ezt máris felírtam neked receptre!!!!!!

annus11
 
 


Dy!
Ez nagyon jó hír!!!! Hát ezt el sem hiszem4 Ez szuper! (még meg is könnyeztem)...
Mennyi idő után is sikrült? Nagyon vigyázz Magatokra, pihenj sokat!

Ma nekem is megjött az első mensim a műtét óta.... Hát, alig valami... ennek nem erősnek kellene lennie??? Nekem alig van valami... az mit jelent? Normális így, vagy itt mindenkinek erős volt az első???
Vendég
 


Adrienne!

Nekem az első nagyon erős volt,de lehet h beerősödik neked is!Holnap már lehet h sokkal több lesz!De ez is egyedi mindenkinél,nem törvényszerű!
Mondjuk én 93 napot vártam az első menszire a műtét után... :roll:
Ja meg lehet h attól is függ h műtét volt vagy lezajlott magától.De erre most nem mernék megesküdni....Lehet haa spontán vetélés során jól kitisztula méh,akkor nem lesz brutális az első menszi...deez csak egy tipp,fogalmamnincs!

annus11
 
 


Dy!
Jaj de jo hir a sok rossz utan! Gratulalok! Vigyazz magatokra és probalj minél kevesebbet aggodni! tudom nem konnyu...

Csige, orulok, hogy jol vagy, csak igy tovabb!

Adrienne,
nekem mar egy hete megvan és ot napja olyan eros, hogy tegnap még arra is gondoltam , hogy esetleg valami hematoma?? de az elso két nap nagyon nagyon gyenge volt. és ma mar gyengulni latszik a vérzés.

Melike, Rodina és Dina!
szomoruan olvastam a veletek torténteket és tudom kozhely, de én is csak azt tudom mondani, hogy a leghamarabb ugy vagyunk tul rajta, ha az ész oldalarol probaljuk felfogni. Jobb most elvetélni, mint egy beteg babat a vilagra hozni. Az ido segiteni fog. Mi is teljesen egészségesek vagyunk, van két kisfiunk és engem is hidegzuhanyként ért annak idején a hir, kb a 10 héten megszakadt a terhesség. Azt, hogy mennyi idon belul kerul esetleg sor mutétre nem tudom. Nekem kb mar két hete nem élt a baba, mikor egyaltalann rajottunk, hogy nem él. Ugyanis nem vetéltem el és semmi mas jele nem volt...

Es az biztos, hogy akinek olyan szerencséje van, hogy van otthon mar nagytestvér, annak sokkal konnyebb. Kivanom, hogy minél hamarabb babasodjatok, de az orvos altal ajanlott 2-3 honapot érdemes kivarni, mert a vetélés utani korai terhesség korai elvesztésének a rizikoja nagyon nagy.

Orsi
s.orsi
 
 


Köszönöm az infókat, most már megnyugszom akkor... :)

Annus! Te már lassan a finishben vagy!!! Hol fogsz szülni???
Vendég
 


Ma reggel teszteltem először, mert vártuk,hogy hátha megjön, de nem jött meg, így reggel 8-kor már a gyógyszertár előtt szobroztunk... :lol:

Kép

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat!!!!!!

Annus
Szerda reggel megyek uh-ra, és dokihoz. A magne b6-ot elkezdtem szedni, a többit még nem, mert állítólag van valami új gyogyi, most azt adják mindenkinek. Na, majd meglátjuk....

Adrienne
Tök jó, hogy megjött!! Nekem csöppet sem volt, nagyon gyenge menstruáció szerű valami volt, ami 4 napig tartott....

Csige
látod, látod, mondtam én szükségem lesz a vonalzódra!!!!!!!!

Szerdán reggel megyek uh-ra, remélem minden rendben lesz, és jó helyre ágyazódott be Manócska! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


SZUPER SZUPER SZUPER SZUPER
Dy hatalmas gratula!!!!!!! Minden rendben lesz, drukkolok!!!!!!!
dina2008
 
 


Dy, én is szerdán megyek dokihoz :lol: Akkor várunk a hírekkel :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


okés Csige! És remélem, hogy te is csak csupa jó híreket fogsz kapni!!!!!!!!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Na itt is vagyok!
Minden oké Izával.Feje tényleg picit kisebb,a hasa meg jó nagy!Szép kis pofikája van,már most megzabálnám olyan édiii :oops: Bár lehet én vagyok elfogult!
Persze jól begubbasztott.A kezével fogta a fejét,maga elé húzta a köldökzsinórt is,így nehéz volt jó képet csinálni...Láttuk a kis lábacskáit,combja is tényleg jó nagy.Nyitogatta a szemét is tök sokszor,de ilyenkor nekem olyan rémisztő volt a kinézete :lol: Ja és rengeteg haja van!!!!Kis tüsi már most,mi lesz még később!
Na akkor amit mértek!
BPD:80,5mm
OFD:100,3mm
HC:285,6mm
FL:62mm
AC:293,7mm

Szülés várható idejét ez alapján ápr.27re írta!33 hetesnek felel meg.De érdekes mert a gép a hasa alapján már 36+5nek írta....azért az durva.A BPD alapján meg csak 30+1.De ezen én már nem lepődöm meg 8)

Magzatvíz is átlagos,tiszta.Majd hozok még több képet is!

Kép

És sote2-n szülök!

annus11
 
 


Annus

Na, nem semmi..... Mire észbekapunk te már meg is szülsz!!!! :lol:
:lol:
Szép nagy lett/lesz Iza! Gratulálok a jó eredményekhez!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Köszi Dy!

A másik topicba tettem több képet is!Lassan te is benézhetsz oda is :wink:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?