Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Eloszor is boldog szuletesnapot kivanok Aronnak. Jok a fotok, foleg a polo amiben Aron van.

Katavirag: Az 5 megtermekenyitett petesejt azt jelenti, hogy mind az otot be is ultetik, es ha megmarad mind az ot akkor otos ikrek lesznek? Ebben a temaban nem igazan vagyok otthon, bocs ha hulyeseget kerdezek. Drukkolok, hogy minden jol sekeruljon. Varjuk a fejlemenyeket.

Nekem eleg pocsek hetvegem volt, osszeszedtem valami meghulest, de szerintem itt a munkahelyen fertoztek meg, mert mult heten itt pruszkolt mindenki. Igy agyban toltottem a hetveget, termeszetesen gyogyszer nelkul, ma mar egy kicsit jobb, de meg mindig nem szazas.
Majd meg kesobb visszanezek,

Banka
Kép
banka79
 
 


Kicsi Aron! Boldog 1 eves szulinapot !
Edu, itt a vers, ami engem mar terhesen is nagyon elerzekenyitett:

Azt kerdezed tolem, hogyan vartalak?

Mint az ejszakara folvirrad a nap,
mint a delutanra jo az alkonyat,
mint ha szello jelzi a forgeteget,
ezer pici jelbol tudtam jottodet.

Mint tavaszi reggel a nap sugarat,
fagyos teli este jegcsap csillagat,
mint az alma izet, tejet, kenyeret,
pedig nem is lattalak meg, ugy ismertelek.

Mint a feny az arnyat, zaport a virag,
mint patak a medret, madarat az ag,
mint sohajos nyari ejjel a fak az eget,
mindenkinel jobban teged igy szerettelek. :!:
katavirag
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
eduarda07
 
 

 
 

Na hello csajszikak :!:

Vezer embrioval a mehemben irok mar :!: Banka, nem, termeszetesen nem 5-ot kaptam vissza :!: :lol: Szepen neznenk ki :lol: 5-ot szivtak le, ebbol mind osztodott apa sejtjeivel, ebbol 1 nagyon szepen. Ot hordom most itt lent. Remelem, bent is marad :lol: Allitolag 3 nap utan olyan osztodasi jeleket mutatott, ami nagyon ritka, a szokasos 35-40% teherbeesesi eselyem egy embrio beultetese mellett megnottek igy 60%-ra :!: Hat arra a 40-re meg most nem is gondolok :wink: Bekoszontott hat a koffeinmentes kaves, esti kocogasmentes idoszak :wink: Ja, es persze no cola es peneszes sajt :wink: Nonapon tesztelek :!:

Na puszko mara, megyek, mert fo a leves es bele kell dobalnom egy-ket dolgot, meg Oli is kakaszagu, de erre a par percre szepen elfoglalta magat a porszivoval :wink: (ja, en azt a robotosat el sem tudom kepzelni :shock: ). Banka, jobbulast :!:
katavirag
 
 


Na, kozben Edu, te is ott ulsz most a gep mellett :wink: Csak mert a ket hozzaszolasom kozott megjelentel. Aron csuda edes :!: Az a hintalo :!: Es latom, mar all :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Most hogy M 1 eves lett mintha atallitottak volna benne valamit es ugy viselkedik mint egy gonosz kis toddler. Tegnap megvolt az elso nyilvanos hisztije a szupermarket kozepen. Persze a joakaro vasarlok odajottek, hogy segithetnek e meg hogy szegeny gyereknek biztos a foga faj. Hat azt hittem leutom oket. Milyen bunko dolog mar belebeszelni amikor lathatjak hogy se en se a gyerek nem vevo most erre. Mindegy tul vagyunk rajta de ma ujra megkaptam a hisztit abban a 10 percben amig a raviolit foztem neki. Ugy visit mint egy malacka es persze rogton azonnal kellne neki minden. Mostanaban arra is kiakad ha a ferjem nem adja oda neki a mobiltelefonjat. Ugyhogy lanyok gatyat felkotni mert jon a toddler korszak! :D
Par napja azon van M, hogy felhuzza magat a butorokon de helybol is probalkozott mar felallni. Eleg kis bena meg de alakul a dolog.
A szulinap jol sikerult, foleg a tortat ertekelte M. Vegul olyan palacsintabol keszult a torta amiben csak liszt, sutopor, olaj es viz volt mivel egesz tojast es a tejet meg nem probaltuk. Tolteleknek az egyik afonya-alma izu babakonzervet hasznaltam a tetejere meg az oldalara bananpuding kerult bananbol, rizslisztbol es tejszinbol. A tetejere szeletelt banant es kivit tettem. Termeszetesen minden hozzaadott cukormentes volt.
Katavirag, hihetetlen hogy mar tul is vagy az egeszen es varod az eredmenyt. Tenyleg az ot embrio jonak szamit egy IVF ciklus alatt? Marmint sok vagy keves? Gondolom most megprobalod kimelni magad a kovetkezo 2 hetben. Nagyon izgalmas es alig varom hogy tesztelj majd.
Banka, gyogyulj meg gyorsan! En homeopatias szereket szedtem a terhesseg alatt ha meg voltam fazva. En meg soha nem ultettem le M-et a tv ele de nem is volt nehez ellenallni a kisertesnek mivel mi sose tevezunk es nincs is bekotve a kabelteve. Kesobb egyebkent ugy sem lehet elkerulni majd hogy a gyerekek tevezzenek meg szamitogepezzenek de persze tudni kell hol a hatar. Az alacsony fajdalomkuszobre a megoldas az epidural de szerintem erdemes lenne elmennetek a ferjeddel szuleselokeszitore es ott elmondjak mik az opciok, legzestechnikak stb...Mi egy 4 alkalmas Lamaze elokeszitore mentunk + korhazlatogatasra es elolvastam egy csomo konyvet. Ennek ellenere a szulesem egyaltalan nem ugy alakult ahogy terveztem de ennek ma mar semmi jelentosege.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Latod, Edu, en mondtam, hogy Monster all. A rozsehordo helyzet gyorsan kiegyenesedik es pillanatok allatt barhol fol fog allni. Oli kapaszkodva lepeget, pedig meg csak kb. 2-3 hete all. Hisztik nalunk mar reg vannak. Talan mar fel eves kora ota. A tortad nagyon precizen hangzik. De kiwit is ehetnek az ilyen picik :?:

Az 5 petesejtem teljesen jo eredmeny, ahoz kepest, hogy hihetetlen minimalis hormont kaptam masokhoz kepest. A 30 folottiek ennek 3xosat kapjak es meg akkor sincs sokszor pete. Most csak azert kaptam 75 egyseg FSH-t, mert az elso lombiknal 125 egyseget kaptam es 16 petesejtem lett :shock: , ami nagyon sok. Gondoljatok bele, ha egy pete 2cm, mekkorara no a petefeszek :!: 10 folott un. hiperstimulacio lephet fol, ami eletveszelyes is lehet. Igy mi most tok elegedettek vagyunk. A maradek 4-bol 2-ot lefagyasztanak, mert oket latjak meg eselyesnek. Ha most nem esek teherbe, a kovetkezo honapokban beultethetok. Ha meg terhes leszek, a szules utan 6-7 honappal ertuk jovok Sydney-bol (tudjatok, juli 1-tol ott fogunk lakni 1 evet). Nem akarom oket ugyanis itt hagyni a foldgolyo masik oldalan. Ki tudja, mikor jovunk ujra Ausztraliaba :roll: No, de ez meg odebb lesz.

Banka, en epidurallal szultem es melegen ajanlom. Nem tudtam, kerjek-e, de vegul is folajnlottak 10 ora vajudas utan, ami nem is volt veszes, de mivel nem akartam bepanikolni a vegere, kertem, es nem bantam meg. Igy is fajt, de teljesen elviselheto volt. Megeltem a szulest, megis szamitott, hogy kaptam. Csodalatos 16 ora volt. Es mivel ellazitja a szoveteket, en nemhogy nem szakadtam, hanem a 2 hetes kontrollon nem hittek el, hogy szultem :wink:

Na puszko :!:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Ma voltunk a 12 honapos ellenorzesen. M pontosan 9kg (15. percentilis), 77,5 cm (75. percentilis). A sulya miatt alaposan le*aszott minket a doktorno es a fo okkent a szoptatast nevezte meg. :shock: Szerinte mar reg abba kellett volna hagynom mert a szopi amolyan snack-elesnek szamit es elveszi a helyet az igazi etelektol. A no nem szazas teljesen mert mondtam neki, hogy M amugy egy kis evogep es a szopi mar csak egy rituale es tisztaban vagyok vele, hogy onnan mar nem sok tapanyag szarmazik. Valamiert itt az emberek szemet rohadtul szurja a szoptatas es nem ertik, hogy miert nem az egyszeru amde draga megoldast valasztottam. Mindegy mindenki azt gondol amit akar en meg azt csinalom amit jonak latok hiszen M az en fiam. A tehentejet elkezdem neki adni a hetvegen kivancsi leszek elfogadja e majd. Ja meg a masik poen az volt amikor elkezdett szornyulkodni azon, hogy mi az hogy a gyerek meg nem all, jar. Az uvolto gyereket probalta kenyszeriteni hogy tegyen neki par lepest de M persze szart ra nagyon helyesen. Szerencsere a gyogytornaszunk kuldott neki egy osszefoglalot a gyerek mozgasfejlodeserol es abban az allt, hogy M szepen fejlodik csak tobb idore van szuksege mint masoknak. Persze azert beszolt nekunk, hogy 2 honapot ad es utana irany a neurologus. Ja meg azt ecsetelte, hogy a legrosszabb esetben a gerincmutet is szamitasba johet. :shock: Azert hozzatette, hogy ez nagyon valoszinutlen csak o szereti elmondani a szuloknek a legrosszabb szcenariot is. Kedves tole. Kapott ma ket szurit is (Hepa A,Prevnar) es beutalta a laborba olom szint ellenorzesre. Mondtam a ferjemnek hogy ide egyedul nem megyek mert venabol veszik a vert es en nem tudom/akarom lefogni. Egyebkent minden rendben van M-mel es nagyon hosiesen viselte a latogatast. :D
Ma meg kesobb visszajovok!
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag, milyen talalo a rozsegyujto pozicio. :D Egyenlore meg tenyleg csak mutatoba csinalja M de o mar csak ilyen. Nalunk regebben nem voltak hisztik ez most tok uj nekem. Plane, hogy egyik pillanatrol a masikra kitor belole, minden elozmeny nelkul. Kiwit kb. 2 hete evett eloszor de az egyik gyumolcsos bebietel tartalmazza es mar regen eszi gond nelkul. A gyumolcsert magaert nincs annyira oda de sztem csak azert mert nem volt eleg erett. Sose gondoltam volna, hogy ilyen nagy egy emberi petesejt. Tudom a madarake megnagyobb es lelkes fogyasztoja is vagyok. Erdekes, hogy a masik 2 embriot nem talaltak beultethetonek. En nem is emlekeztem ra, hogy mar mentek is tovabb Sydney-be a nyaron. Ez mar a kezdetektol igy volt eltervezve vagy menet kozben alakult ki? Nem akartok tobb idot marmint a 2 evnel Ausztraliaban tolteni? Gondolom a ferjednek nem lenne nehez munkat talalnia vagy szerzodest hosszabbitania. Megyek mert csipkerozsika felebredt. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Edu! Annyira edes Aron es nagyon sok ajandekot kapott :wink: . Mi a mult heten voltunk Hamleysben es egy rakas jatekot kivalasztottunk, na meg a ruhak :roll: az en gyengeim. Harmasban unnepeltetek? A dokitok meg egy oriasi paraszt, nem szeretnetek lecserelni? Hogy tud vki ilyet mondani? Leon dokija meg johogy nem kezdett el sirni, mikor mondtam neki, h sajnos mar nem szoptathatok es szerinte Leon egy superstar, tuti ezt mondja minden anyukanak, de szerintem mi anyukak ezt akarjuk hallani es mikor megvoltam ijedve, h Leon nem maszott, nyugtatgatott, h minden baba mashogy fejlodik es tenyleg, lattam mar babat, aki 18hosan nem ment. Leonnal is vannak hisztik, de nalunk tenyleg segit ha vki hozzaszol, ugyanis marha nagy egy szinesz, ugy eljatsza, h o a legnagyobb kisangyal ezen a vilagon :) .

Katavirag! Annyit gondolok rad es szoritok, imadkozok, nagyon kivanom, h sikeruljon az almod, csodalatos anya vagy!
Te mennyire vagyodsz Sydneybe? Jarok suliba, M vhogy nem feltekeny D.re :lol:. es Leon sem egy csodabogar, nagyon sok dolgot nem tud, amit mar mas babak igen :wink: .
Gyonyoru az a vers, mar egyszer feltetted, akkor sirtam is rajta :oops: .

Banka! Hogy vagy? Remelem mar meggyogyultal :) !

Tobbiek? Hol vagytok?

Vasarnap moziztam baratnokkel, Mario meg Leonozott, azt hiszem kezdenek egymas fuggoi lenni :) .
Leonra meg egy childminder vigyaz, mig en suliban vagyok, bar delutanonkent mar M van vele.

Az egyik b.nom sikeresen kikeszitett, total leszidott, h milyen anya vagyok, h ennyit nem szabadna Leonnal jatszani, olelgetni, puszilgatni, h o a lanyat(aki 14honapos) nem vette meg kezebe, jatszani sem jatszik vele, mert egy talpraesett, onallo not akar belole nevelni :shock: :shock: :shock: . Csajok, ez az anya ratette a kislanyat a bilire, a kiscsaj meg 47!!!!!!!!! percet mozdulatlanul ult rajta :shock:, majd megfogta es betette a kisagyaba es racsukta az ajtot, tobb mint 2orat a kiscsaj a kisagyban ult, en ugy sajnaltam, olyan kis szomoru pofija volt. Az egesz barati tarsasag felvan haborodva, h hogy lehet igy gyereket nevelni. A multkor meg hivtam, kerdeztem hol van, erre o, h a postan, kiscsaj meg otthon egyedul!!!! Nagy az Isten allatkertje....

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :!:

Edu, a dokinod kicsit nyers :twisted: Talan jobban tudnia kene a reszleteket M. taplalkozasarol, mielott lecsesz. Ha ugy erzed, szopi mellett eleget evett, semmi okod az aggodalomra. Amugy valo igaz, hogy sokan a baba fel eves kora utan is teljes etkezesnek fogjak fol a szoptatast, pedig akkor mar nem sok tapanyag jon. Pont ma jon hozzam az az itteni magyar baratnom, aki nemsoka szul es a kisfia 1 eves mult :!: O terhesen is szoptatott, csak akkor hagyta abba, amikor a kisfia olyan 10 honaposan elutasitotta a cicit. Gondolhatjatok terhesen mennyire keves tapanyag lehettett a tejeben, raadasul o a hozzataplalast 8! honaposan kezdte el. Akkor kapcsolt, amikor a kisfia allandoan sirt hajnalban es masfel Kg-ot fogyott. Mondjuk Edu, ezt most nem hozzatok hasonlitottam, csak ugy meselek :wink:

Rima, irtal errol a csajrol, aki leszarja a kislanyat. En valahogy ugy vagyok ezzel, hogy van egy arany kozeput. En nem vagyok az a mindig a gyerekemmel foglalkozo anya, de ezt mar biztosan levettetek. Viszont minden nap van kozos jatek, meseolvasas, meselemez, seta a parkban. De nyilvan a szukseges teendoimet is elvegzem.
Ha hiszitek, ha nem, Olit en tanitottam meg negykezlab maszni :!: Amikor folallt, meg akkor is tobbnyire csak kuszott, persze szelsebesen. Zavart is, hogy allandoan koszos a hasa. Aztan valaki mondta, jo ha a gyerek a mozgasfejlodes minden lepcsojen vegigmegy. Tehat a kuszast ne a jaras kovesse. Elkezdtem folemelni a csipojet, es mindig mondtam, Olikam, negykezlab :!: Ez volt 2-3 hete. Egy ido utan mar nem jarkaltam vele, csak raszoltam, es o negykezlab folytatta. Most kb. 1 hete csakis negykezlab megy, es mindig nagyon megdicserem. Szoval tanithato meg ez is :!:

En 3 napja benyaltam valami csikaros, fosos virust :evil: Eleg gyenge vagyok, de itthon jol elhevereszek Olival. Remelem, kistesonak nem fog artani a dolog. Na puszko :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Igazatok van a doktorno tenyleg nyers kicsit de az a helyzet, hogy a praxisban levo masik 6 doki sem teljesen oke. Ahogy a ferjem mondana nem szerelembol jarunk oda es biztos vagyok benne ha M-nek valami komoly baja lenne azonnal segitenenek. Mar csak 2 well-baby visit-et kell kibirni (15.,18. honaposat) es utana mar csak akkor menni ha valami problemank van. Ez a legkozelebbi rendelo hozzank meg autoba sem kell ulni ami itt nagyon ritka. Szegeny M-et is elerte valami fosos virus es komplett ruhacseret/furdest kell vegezni nala a pelenkacserekor. Katavirag sajnalom hogy te is benyeltel valami hasonlot de gondolom tesobabara ez nincs hatassal csak neked neheziti meg a napjaidat. M-rol is el lehet mondani, hogy minden fazisat vegigcsinalta a mozgasfejlodesnek es mar alig-alig kuszik hason szinte kivetel nelkul negykezlab maszik. A szopit en mar regota nem kalkulalom bele M napi tapanyagbevitelebe mert nem tudom mennyi is az pontosan de szerintem inkabb csak egy rituale. A szoptatasrol jut eszembe, hogy ciklus ugyben most ott tartok hogy par napja (bocs a reszletessegert) valami barnas lotty jon belolem de nagyon kicsi mennyisegben, alig eszrevehetoen. Gondoljatok hogy ebbol lesz majd a verzes? En nem tudom mire velni mintha meg mindig nem birna atlepni azt a pontot ahol mar elindul egy uj ciklus. Rima, errol a nocirol mar meseltel regebben is es itt bortonbezarnak azert ha egyedul hagyna a gyereket a lakasba. Ha az en szomszedom lenne bizisten feljelentenem. Honnan szerezted a childminder-t? Nalunk ugy nez ki az indiai csaj meg sem tud jonni. Nincs autoja :shock: es egy masik varosban lakik. Tenyleg sok ajandekot kapott M de amugy is esedekes lett volna mar a jatekvasarlas szulinap ide vagy oda mert kezdi kinoni a regieket. A gyerekruhakat ne is mondd mert nekem mar tul sok van a 12-18 honaposbol es M meg nem is horda oket. Sajnos nem birok ellenallni nekik. Mindjart indulunk a jatszocsoportba. Ma ugy nez ki tavaszias az ido es raadhatom M-re valamelyik hiperdogos uj szereleset.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Most neztem vissza mit irtatok, es a tegnap utoljara elkuldott levelemet kerestem, hogy akkor majd onnan folytatom az olvasast, de elparolgott nincs sehol. Nem erdekes ma egy ilyen napom van.
Hal istennek a nathabol mar teljesen kikecmeregtem, ennek oromere ma reggel majd szivgutautest kaptam a sajat hulyesegem miatt. Draga sogornom irt egy mailt a munkahelyemre, azt tudni kell, hogy csak feluletes a kapcsolatunk es nem igazan vagyunk joba, de most O megirta hogy kikuldi a gyereke kinott ruhait amik mellesleg innen vannak az anyosom vasarolja nekik tonnaszamra. Azzal meg nem is lenne baj, de akkor hozzateszi, hogy amit nem akarok majd raadni a gyerekre azt keri vissza. Na erre nagyon beduhodtem es a ferjemnek gyorsan tovabbkultem a Huga e-mailjet egy nem igazan urinohoz illo kommentel kiserve, erre eszrevettem, hogy veletlenul a valasz gombra mentem ra es nem a forward-ra. Rogton kivert a viz, aztan gyarthattam egy ujjabb levelet amiben megmagyarazom, hogy mit es miert irtam.
:oops:
De nem erdekel, legalabb a jovoben nem kell leveleznunk.
Meg nem jott semmi visszajelzes sem sogornom, sem anyosom reszerol, de ami kesik nem mulik.

Mara mar probalom visszafogni magam, ha egyszer a bakisorozat beindul.
Orulok, hogy mindenki jol van, nem semmik ezek a gyereknevelesi storyk. Az teny, hogy eleg sok szelsoseges ember van.
Pusza

Banka
Kép
banka79
 
 


Szia Banka,

Figyelj ne emeszd magad a sogornodon. Elofordul, hogy nem a megfelelo helyre kuldjuk a levelet. :D Legalabb nem kell majd a jovoben udvariaskodnod vele. Most nem ertem, hogy az anyosod itt el az USA-ban a sogornod meg Magyarorszagon? Igen, jok ezek a kolcson ruhak. Minek is neki vissza? Vallal majd meg tobb gyereket? En sose kernek vissza hasznalt ruhakat ha adok valamit akkor azt orokbe. Szerencsere nekunk senki sem akart kuldeni babaruhat. Mar azt sem tudom raadni M-re amit en veszek. :oops: Nade ma a ferjem anyukaja ismet ruhat kuldott M 1 eves szulinapjara. :D Egy olyan kabatot(!) ami hatalmas nagy ra es raadasul lanyos is. Miert nem lehet megkerdezni, hogy mi kell a gyereknek vagy egyszeruen csak jatekot venni. Mindegy termeszetesen nagyon halasak vagyunk erte.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Het elejen kicsit bedepiztem, aztan az elmult par napban betablaztam a napjaimat felejtes gyanant, most itt vagyok, nem art a pozitiv gondolkodas egy szinten "kulhonban" eloktol! :wink:

Aron annyira edes a kepeken, telis tele szines jatekokkal! :lol: A dokinotok meg egy remes banya! Nem lehet minden gyereket kajaval tomni, meg jarkaltatni ha nem akar, a fenyegetes meg a legszornyubb dolog! El sem hiszem, hogy belokte a gerincmutet szoveget! :shock: Egy anyanak eppen segitsegre lenne szuksege, tanacsra, amit hasznositani tud.
Szerintem a szervezeted szepen lassan kezd majd helyre razodni, meg ha most nem is jon meg (verzessel), de ez legalabb valami elojele a dolgoknak :!: Szoval kitartas!

Katavirag, ha a babo jol beagyazta magat, akkor csak nem lesz gond a fartaji fertozes miatt :?: Azert jo hogy pihizel, gondolom tul sok erod nincs is, ha a szervezeted rendesen kiuriti magat?! Igyal sok folyadekot! Remeljuk minden rendben van odabent! :D

Banka, kezet foghatunk, en egy hete kuldtem egy "forwardos" e-mailt aposomnak - a ferjemnek szantam - uis 2 het mulva jonnek latogatoba! Mondjuk en osszetehetem a 2 kezem, nincs veluk semmi gondom, sooootttt, laza csalad, egyaltalan nem eroszakosak, tudjak milyen kulfoldon elni, es utazgatni, nem osztjak az eszt, mint pl. apamek.... :? Azert ne emeszd magad, az igazat irtad - meg ha ezt nem is fogjak megerteni - visszhangja biztos lesz :oops: (aposom visszakuldte a levelet, hogy lassam neki kuldtem el, amugy ra sem jottem volna)
Ja, ha a hasznalt babaruhakat visszakeri, akkor meg minek kuldi oket? Miert strapalnad magad? Gondolom jol meglesztek nelkuluk is.

Rima, milyen a suli? Hetente hanyszor kell menni? Vegulis melyik szaknal maradtal ... bocs, mar nem emlekszem! (Talan a turizmus? :oops: ) Bocs, hogy ezt irom, de az angliai gyermekneveles szamomra elrettento pelda, pontosan azt nem szabad csinalni, amit ok, a 2 ev alatt lattam eleget, amig kint eltem. Hogy a gyereket otthon hagyjak egyedul - meg ha csak egy fel orara is - az megszokott, a bilis dolog nagyon brutal, nem csoda, hogy annyi a fejlodesben elmaradott gyerek Angliaban! Millionyi dolgot lehetne irni, de Te szuper anya vagy, nehogy hallgass barkinek is a tanacsaira, hiszen toled tanul es lesz okosabb a gyerek, nem a bilire ules rekordjatol :!:

Loholok, elo kell keszulnom a hetvegere... lerobbant auto hianyaban gyalog vaghatok neki a banknak, fenyes nappal remeljuk nem lesz problema...! Puszi mindenkinek, jo hetveget! :D
Vendég
 


Sziasztok :!: Pentek van yeah :!: Holnap lemegyunk a Gold Coast-ra, most kivetelesen ott is alszunk egy ejszakat egy 5*os szallodaban. Hmmm, imadok szallodazni :wink: Mi nem igazan aludtunk mashol Oliverrel az utobbi honapokban, igy most ez nekem ujdonsag lesz. Marmint, hogy mit vigyek magunkkal. Edu, te ebben mar nagyon jartas vagy :wink: Monster maszik :!: De ugyi :!: En nem tudom, Oli maszna-e, ha nem tanitom. Csokonyosen ragaszkodott a kuszasahoz, ami ugy nezett ki, mint egy pillangouszas :shock:

Hu, Banka, ezt a kolcsonadom a hasznaltruhat dolgot de utalom. Ki kerte :?: Senki :!: Es meg add is vissza :evil: :evil: Csak teher az ilyesmi. En eleve utalok ruhat kapni Olinak, mert ugy sem tetszik, es az ember abba oltozteti a gyereket, ami a sajat izlese.
Orulok, hogy jobban vagy :!: En is alakulok. Bar ez az alattomos kis ausztral virus jol megtrefalt, mert kedden, meg nem is tudtam, mi a bajom, csak nagyon gyenge voltam. Azt hittem, a hormonok mellekhatasa. De hat miert lenne, korabban sem volt. Aztan szerdan mar csak vizszintesben ereztem magam jol. Tegnaptol kolera, mara mar valamivel jobb :roll:
Tenyleg, erzel mar magzatmozgast :?: Meselj a terhessegedrol :!:

Tenyleg, Rima, te hogy erzed magad :?: Mi ujsag a pajzsmirigyeddel :?:

Szep hetveget, lanyok :!:

Mivel ebben a honapban nincs 30.-a, teszek fel Olirol 11 honapos kepet:

Kép
katavirag
 
 


Utoirat:

Kozben Aranyeso is irt: miert depozol :?: Fiatal vagy, csinos vagy, meg dogozni sem kell :wink: Baba meg mindjart jon :wink: Egyebkent meg addig vagy igazan szabad, amig meg nem jon :wink:

Te, Edu, kozben beugrott neked ez a mindjart megjon erzes dolgod, meg a barnazasod. Nem lehet, hogy rosszul szeded a mini pillt :?: Tudod, van olyan, hogy egy het szunetet kell tartani, akkor jon meg a menszesz. Ha nem hagysz szunetet, nincs menszesz.
katavirag
 
 


Sziasztok,

Nem ragom mar magam a felrement e-mailen, legalabb megint itt egy tema amit lehet ragni anyosommal. Tegnap termeszetesen o mar kuldott e-mail, es leirta hogy szerinte ez hogy van. Annyira maskepp latja a dolgokat, hogy borzaszto. En viszont meg egy olyan tipus vagyok aki szereti, ha ove az utolso szo. Sajnos O is hasonlo, ugyhogy ezen a teman ezek szerint ellovagolhatunk meg egy darabig. :lol: Egyebkent anyos Pesti csak evente ketszer jon minket boldogitani, es ilyenkor viszi haza innen a lanyanak a fel Babies R Us-t., amit most vissza akarnak kuldeni nekem ide, de ami nem kell azt feltetlenul vissza kell kuldjem nekik. Szerintem ez egy kicsit mar borult.

Katavirag: Remelem mar jobban vagy, nekem ot nap volt mire tultettem magam ezen a meghulesen, minden gyogyszer nelkul. De hat most te sem szedhetsz be mar semmit.
Mar olyan kivancsi vagyok a terhesteszted eredmenyere.
A terhessegemre nem panaszkodok, mert szerintem eleg szerencses vagyok, csak a hasam no, mashova nem nagyon megy, na jo persze csipore biztos ment egy kicsi de nem veszes.
Jol erzem magam, elem a mindennapokat, annyi hogy faradekonyabb vagyok sokkal es sokszor eszreveszem, hogy csinalok valamit, persze ne megerolteto dologra gondolj es elkezdek lihegni. Ezen kivul meg az orokos reggeli oltozkodesen kivul, amitol kiakadok, hogy nincs mit felvennem mert minden kicsi mas problemam nem igen van.
Babamozgasokat en mar a 18. hettol erzem, es egyre csak erosebbek. Szerintem aktiv kisbabank lesz, mert mar most pocakban aktiv.

Aranyeso ne depiz: jon a tavasz, ettol mindenkinek jobb kedve lesz. Egyebkent vicces, hogy te is eljatszottad mar ezt az e-mail temat aposoddal.

TGI Friday!!!!! :lol:

Kesobb meg visszanezek,
Puszko

Banka
Kép
banka79
 
 


Hello lanyok,

Vasarnap este van es szakad a ho. Ma megvolt M elso fodraszkalandja es igazan csinos lett. Vegiguvoltotte az egesz hajvagast Apa oleben. Holnap lefotozom nektek az uj frizurat. Ja es a legfontosabb, hogy M felallt vegre es baromi buszke magara. Csak all es all perceken keresztul. Apanak persze azonnal meg kellett vennie az elso walking shoes-t. Iszonyat draga nem is ertem hogy van kepuk elkerni ennyi penz egy ilyen mutyur cipoert amit par honapig hordhat a gyerek. M tovabbra is egy visito kis szornyeteg, barmilyen helyzetben kepes musort rendezni. Az eteldobalastol a verekedesig minden szerepel a repertoarjaban. :twisted: Hol tanulhatta ezeket?
Holnap reggel jovok bovebben.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!: Hetfo van, yeah :!: Merre jartok :?:

Ez, jo, Banka, hogy irod Aranyesonek, ne depizzen, jon a tavasz. De kerdes, hogy most Malajziaban tavasz jon-e avagy tel :wink: Ha egyaltalan vannak evszakok ott :lol:

Hu, nalunk mar nagyon reg nagyon meleg van. Meg oktober-novemberben panaszkodtam, mennyire nulla az ido, de most Karacsony ota azert jo kis nyar van felenk. Mondjuk, en nem banom :wink:

Banka, tok jo, hogy ilyen jol erzed magad fizikailag terhesen. Kis faradsag belefer. Mondjuk a vegen, nagy hassal mar kicsit huzosabb az alvas :wink: En is jol voltam vegig. Es ha a szules is jol megy majd neked, nem lesz benned semmi tartas a masodiktol. Kiveve ha egy kis fenevadat szulsz :wink: Bar azt mondjak, a kislanyokkal sokkal sokkal konnyebb.

Na, a mi kis hetvegenk sem volt esemenymentes. Nyaraltunk egy szep Marriott szallodaban, sunshine, didzsi... de sajna 11 honap utan nalunk is megesett eloszor az agyrol valo leeses :shock: Persze, nyilvanvaloan a hipermagas szallodai agyrol. Tulajdonkeppen en nem figyeltem, mert esti furdetes elott jatszadoztam egy szal pelusban Olival a franciaagyon. Majd apjuk dumalt nekem valamit es en komolyan, csak egy pillanatra ora figyeltem es megesett a baj. Oliver fejjel lefele lezonazott a padlora, felrepedt a szaja, omlott belole a ver :shock: Annyira sirt, hogy alig kapott levegot. Tisztara sokkolo volt. Szerencsere nem esett baja, mert bar tudom, tobbnyire nem tortenik nagy baj, de azert kitorhette volna a nyakat, vagy ki is torhetett volna egy fogacska :shock: A legrosszabb az egeszben az volt, hogy apjuk annyira megijedt, hogy egesz este uvoltozott velem, elvette Olit, es elzavart, undorito tragar szavakkal illetett. Borzalmas volt. Kepzeljetek, annyira felelotlennek talalt engem, hogy meg valni is akart :roll: (igy, hogy terhes vagyok... talan)
Aztan tuleltuk az ejszakat, legzesfigyelo hijan egesz ejjel felvaltva nezegettuk kisfiunkat az agyban, lelegzik-e meg. Aztan reggelre helyrejottek a dolgok, Oli kipihenten, jokedvuen ebredt, a szajan sem maradt olyan seb, ami kesobb latszana. Es apa is bocsanatot kert es szepen eljatszadoztak egesz nap a medencekben.
Most mar meg jobban fogok figyelni a kis izgo mozgora :lol:

Na, megyek, folyt. kov. a hetfoi takaritas....
katavirag
 
 


Hu Katavirag ez M-mel is megesett marmint a leeses a szallodai agyrol de nalunk a ferjem 'hibaja' volt. Tenyleg masodpercek alatt tortennek az esemenyek pedig akkor M meg csak a 6. honaphoz kozeledett. Mondjuk nalunk nem repedt fel a szaja de szerintem azert mert nem voltak meg fogai. Azert a levegovetel nelkuli siras bejatszott. En nem csesztem le a ferjem mert velem is megeshetett volna de iszonyat buntudata volt egesz nap es percenkent nezegette a gyereket. Gondolom a ferjed idonkent hirtelen haragu es ilyenkor kigyot-bekat kiabal. Ne hibaztasd magad mert tenyleg elofordul az ilyesmi majd maskor jobban resen leszel.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Haliho!

No igen, jo lenne egy kis tavaszi szel, mert a mindig 30 fokos hoseg elviselheto bar, de megviseli az embert. Kellemesebb klima nem jon, nekem kell erte mennem sajnos :lol: Nincs tel v. nyar, itt csak monszunos v. monszumentes idorol beszelnek...
Katavirag, mi ez a capa tamadasi hullam nalatok :?: Mindenhol errol olvasni... :? Oli mar nem is emlekszik a tortentekre, de bennetek orokre megragad ... de ez az eset szerintem barmikor megtortenhet, 2 ev mulva, amikor mar lazan jar akkor is, en 8 eves koromban is lefordultam meg az agyrol, olyan aktivan almodtam :!: :oops: Hogy vagy, mikor mesz legkozelebb dokihoz?
Aron allasahoz hatalmas, gratula, eszre sem veszitek es elkezd majd rohanni... :lol: aztan johetnek a futocipok! (Apanak is...) Neked meg semmi jele hogy megjonne?
A kornyezetemben levo terhes asszonyka, egyfolytaban panaszkodik... neha mar nehezen tudom elviselni, mert mindig csak a negativum folyik belole, nemhogy elvezne a nagy nehezen osszehozott babajat! Mondjuk eleg fiatal (23), nem tud hetvegen bulizni menni, inni a ferjevel, hanyinger, kiutes blabla... nem ertem miert akartak gyereket ilyen "hamar"? Most hetvegen ceges bulink volt, nem birta, ivott 2 pohar bort. Nem vetem meg, de ok is 2.5 evig probalkoztak, mig az 5. inszemmel jott nekik ossze.
A depim nagyjabol elmult, ez olyan kozos depi volt a ferjemmel is! A munka korul is gondok vannak/voltak, szegeny nem tul boldog, es nincs sikerelmenye sem, de en nem tudok segiteni, csak tanacsokkal ellatni, neha nekem is kellene egy kis plussz, de en nem kapok senkitol ... :cry: ez a bajom javareszt, de mara azert jobb, nem hagyom letorni magam (meg ot sem!)
Vendég
 


Sziasztok :) !

Katavirag! Meg mindig nagyon jokepu a kislegeny es nagyon boldog hofordulot neki! Leon kb 3szor esett le az agyrol, ugy h en mindig mellette vagyok, de nagyon gyors egy kissrac. Legutobb 2hete, ugy mint Oli, telibe a fejere, hat megallt egy pillanatra a szivem az biztos, bar o nem verzett. Gyorsan korhazba szaladtunk vele :oops: , de minden ok volt. Szerencsere mar megtanult lemaszni az agyrol es most nagyon ovatos. Ferjed eleg hirtelen haragu, ha nem tudnam, h magyar, azt hinnem M.mel rokonok :lol: . Hogy erzed magad?

Banka! Nem semmi az az email :lol: , de legalabb most mar tudjak a velemenyedet :wink: . Mikor jon anyos es meddig marad? ha mas nem babiesrus tutira orul neki. AZ en szulesem fantasztikus volt, fajdalomcsillapito nelkul, bar arra nem is lett volna ido, mert nagyon gyors volt az egesz, dokim azt mondta, h szulesre szulettem :lol: , remelem kovetkezo babanal is ilyen lesz.

Edu! Hogy halad Aron a tejjel? Nagy gratula neki a felallashoz! Childmindert meg szerencsevel talaltam, igazabol 2nappal a szemeszter elott kozoltek, h mikor lesznek oraim, igy bajban voltunk, korbehivtam az osszes baratnomot, h nem ismernek e vkit, aki vigyazna Leonra, de nem sok sikerrel. Aztan eszembe jutott, h a playgroupon van egy anyuka, aki eredetileg ovono, de aztan childminder lett, bar most otthon van az 1eves kisfiaval, felhivtam es most o vigyaz Leonra. Bar Leon egy kis terrorista, mindig veri a kisfiut. Ja es ezzel megnyugtatlak, h Leon is verekedos, de meg mennyire :( .

Kép Kép
rima
 
 


Aranyeso! Megertelek, h megy az agyadra az idojaras, en imadom a meleget, de azt hiszem egy kis szel neha jol esne :) . Mit csinaltal Angliaban? A baratnod hihetetlen, akkor minek probalkoztak olyan nagyon, ha ilyen aprosagokrol nem tud lemondani? en is fiatal vagyok, de vhogy az sosem erdekelt, h most nem fogok tudni elmenni bulizni, stb... Bar az az ismerosom, akirol multkor irtam o is ilyen volt, egesz terhesseget vegig cigizte, bulizta, ivott(bar "csak" bort, mert szerinte az gyumolcsle) es 2honaposan abbahagyta a szoptatast, mert h hianyzik neki az alkohol meg a cigi :shock: !

Penteken voltunk messy playen, hat az en ordog fiam nagyon produkalta magat: sutott kalacsot, festett egy gyonyoru "kepet", belemaszott egy nagy edeny zselebe es meg a medencebe is furdott. Ugy odavoltak vele a szervezok, h vmi 200kepet keszitettek, elhivtak az igazgatot es megkertek, h lehetne e Leon a kampany arcuk :shock: :shock: :shock: !
Idokozben Leon megtanulta, h kell puszit kuldeni es most mindenkinek kuldozget, igy most nagy sikert arat mindenhol. Majd probalom lefotozni, csak nem konnyu, mert ahogy meglatja a gepet, ugrik ra :) .

Kép Kép
rima
 
 


Szeretettel azoknak akik egy kis hidegre vagynak :D

Kép

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Igen igazatok van, nem mindenhol jon a tavasz, bocsi a figyelmetlensegert. A 30-fokos klima nekem sem hianyzik, lesz belole boven reszem nyaron kb 4 honapon keresztul, es ha meg csak 30 fok lenne, de sokszor inkabb a 40C hez kozelit. Mindegy addig meg van egy par honapom elvezni a kellemes idojarast.
Edu nem semmi milyen nagy ho van nalatok.
Katavirag: Ne legyen lelkiismereted a kis baleset miatt, ez tenyleg barmikor, barhol, barkivel megtortenhet. Nem azt jelenti, hogy te figyelmetlen anyuka lennel. A fejed orjongeset meg ne vedd magadra, kiorjongte magat aztan jol van, minden megy tovabb a megszokott kerekvagasban.
2 het mulva megyunk San Diegoba egy hosszu hetvegere, meg egy utolso kiruccanas a baba elott. Annyira varom mar Hotel, etterem egy kicsit kizokkenni a megszokott hetkoznapokbol.

Banka
Kép
banka79
 
 


Sziasztok, nem baj ha csatlakozom ilyen keson? :?

Monica vagyok,26 eves leszek es Franciaorszagban elunk 3 eve. "Nagy" lanyom, Charlotte mar itt szuletett, es oktoberre varom masodik gyermekemet. :)

Ha nem nagy gond leirnatok, hogy ki melyik orszagban el? Elore is koszi!

Csok,Moni
Vendég
 


Hello lanyok,

A havazas miatt snow emergency-t hirdettek es a ferjem nem tudott elmenni dolgozni. Igy harmasban toltottuk a napot jobbhijan a hazba bezarva mert kint potom -10 fok van es jeges szel a hotol meg nem lehet kozlekedni. A kocsit kiasta nekem a ferjem, remelem eljutunk M-mel holnap a music class-ra. A vicc az, hogy penteken meg allitolag 17 fok lesz. :shock: Mindegy mar kezdek hozzaszokni a szelsoseges idojarashoz.
M megkostolta a tehentejet a hetvegen de nem kulonosebben izlik neki. Most nem is tudom, hogy szoptatas mellett szuksege van e tulajdonkeppen a tehentejre. Jo ha megiszik 1dl-t naponta a szivoszalas itatopoharabol. Ezt az orvos javaslatara vettuk mert szerinte a csoros itatopohar hozzajarul a fogszuvasodashoz es a kesoi beszedkialakulashoz. :shock: Normal poharat is hasznalunk de egyenlore osszeragcsalja a szelet ahelyett, hogy inna belole.
A ciklusom tovabbra sem kezdodott el, a barnazas viszont elmult. Ez a mellekhatasa a mini pill-nek a ciklus meg majd beindul egyszer talan ha abbahagyom vegleg a szoptatast. Addig meg elviselem a csunya bort es a hangulatingadozast.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag, tenyleg hogy erzed magad? Mindjart itt a marcius 8-a. Oli gyonyoruseges nagyfiu lett. A ferjemmel mi is a gyereken tudunk nagyon csunyan osszeveszni es ugy beszelni egymassal mint meg soha elotte. Nem is ertem mi lehet az oka de olyankor rohadtul elszomorodom. Valoszinuleg mas kisgyerekes paroknak is van ilyen problemaja. Legalabbis en ezzel nyugtatom magam.
Rima, nem semmi kiskolyok Leon. Meglatod hires lesz meg. :D A messy play akkor a szo szoros ertelemben messy lehetett. Ez ilyen tombolohely a kicsiknek? Nem is meselted, hogy voltatok Leonnal az ER-on. Nagyon ugyes lehet ha megtanult lemaszni az agyrol. Kivancsi lennek hogy a freak baratnod babajanak az apukaja mit szol ahhoz, hogy a csaj veszelyezteti a gyerek testi es lelki egeszseget. Most hogy mar nem szoptatsz tapszert adsz Leonnak vagy tehentejet? Hasznal nalad a kezeles? M nem masokat ver csak ha nem akar valamit akkor arra raver a kezevel. Ez tobbnyire etel, pelenka, ruha vagy jatek. A multkor a playgroup-ban az egyik nala 2 honappal nagyobb kisfiu azzal szorakozott, hogy rakiabalt M-re aki allandoan sirvafakadt. A gyerek elvezte, hogy M eloadja az 'alagutszaj' sirast es vagy 5x visszajott meg. Az anyja nem gyozott bocsanatot kerni. Persze nem haragszom mert tudom, hogy egy 14 honapos nem gonoszsagbol csinalja.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Nahat, Edu, gondolhatod, nekem is rogton ti jutottatok eszembe, amikor Oli lepottyant a szallodai agyrol :wink: Ez is magasabb volt, a szokasosnal :twisted:
A fogamzasgatlok elvileg muciklust hoznak letre. Nem ertem, miert van vele problemad :?: A 21 vagy 28 szem tabletta pont ugy van kialakitva, hogy megjojjon a menszesz. Ha meg nem jon meg, szerintem a szoptatas miatt van.
Nagyon szep a havas keped :!: Orulok, hogy mi kontinentalis eghajlaton szulettunk, mert a 4 evszak olyan csodas, es ha valaki masban no fol, ezt nem elheti meg. :?:
Aranyeso, capa tamadasi hullam :?: :shock: Hogy en mindig mas orszagbol ertesulok a helyi hirekrol... hiaba, nem nezek TV-t. A bozottuzrol is a szuleimtol hallottam.
Dokihoz akkor megyunk vervetelre, kesobb UH-ra, ha a vasarnapi tesztem pozitiv lesz.
A ferjed munkahelyi sikertelenseget sajnalom :cry: Probald meg viditani ot. Egy ferfinak nagyon fontos a karrier. Majd idovel biztosan konnyebb lesz, ha mar beilleszkedik jobban.
Terhesseg es alkohol. Ahhoz kepest, hogy Norvegiaban abszolut null tolerancia volt, itt a beultetes utan megkinaltak brandy-vel :shock: stresszoldokent. Es azt olvastam, hogy napi 1-2 pohar bor megengedett. Micsoda alkeszek :!: En nem terhesen sem iszom ennyit, max. szilveszteri buliban :wink:
Rima, hat nem lehet konnyu dolgod, ha Leon mar most verekszik :shock: Mi lesz majd oviban :?: Azert jo, hogy valaki vigyaz ra, es van jatszopajtija is :lol:
A puszikuldes jo otlet :lol: En is tanitom majd Olit. Pa pa mar nagyon megy, pacsi is :!: Tapsi tapsi meg csak csukott tenyerrel :wink: De ez a puszidobas nagyon jol hangzik :lol:
Gratula a kampanyarchoz :!:
Banka, ja, ne aggodj, a ferjem kitoresei egyik fulemen be, a masikon ki :wink: Nagyon temperamentumos termeszet, ugy pozitiv mint negativ ertelemben. De mindig bocsanatot ker, ami nagy kincs :!: Es nagyon csaladszereto, huseges, okos, majdhogynem zseni, csak neha kicsit nehez vele. Ehhez kell az en birka turelmemem, hiperleszaros nyugodt termeszetem :wink:
Ma 7 eve csokolt meg eloszor :wink: Tuzdeltem malachust, hozza lesz petrezselymes krumpli es parolt almas kaposzta :wink:
Puszko mara :!:

ui.: bocsi, Monica, neked nem is irtam. Gyere batran :!: En 34 :shock: :wink: eves vagyok, de kb. 8-at letagadhatok :wink: , egyelore 52 kg, egy ferjjel egy egy 11 honapos kisfiuval rendelkezem es meg masfel evig Ausztraliaban elunk. Ja, es lehet, hogy terhes vagyok megint :wink:
katavirag
 
 


Aranyeso, legszivesebben en is neha kutba ugranek nagyjabol hasonlo okok miatt mint te. A regota tarto hideg, a ferjem aki par honapja utalja a munkahelyet es szornyen paranoias lett. Szerencsere a tavasz kozelit habar meg nem latszik a ferjemnek meg jot tesz ha idonkent kibeszelheti nekem magabol ami nyomasztja. Ami nalunk meg nagyon bejon az az utazas. Mar a szervezes is boldogga teszi. Ha tehetitek menjetek el hetvegenkent valahova kikapcsolodni biztosan nagyon szuper helyek lehetnek feletek. Amikor en kijottem a ferjem utan total feleslegesnek ereztem magam amiatt, hogy nem dolgozom vagy tanulok valamit. 1 ev utan tultettem magam ezen es azota is elvezem hogy azt csinalok amit akarok persze most mar M-mel karoltve. A terhessegem alatt en is nagyon sokat nyavalyogtam de igy utolag mar megbantam amiert nem elveztem ki teljesen minden percet. Legkozelebb azon leszek mert valoszinuleg az lesz az utolso terhessegem. Az elso honapok nyomora sajnos eltereli a figyelmet arrol hogy milyen szerencsesek is vagyunk, hogy egy elet fejlodik bennunk. Gondolom az ismerosod is egyfolytaban emelyeghet es hany. Hat igen majd meglatja ha megszuletik a babaja ideiglenesen le kell mondania egy-ket dologrol. Tenyleg ti belevagtok vegul a kivizsgalasokba?

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Banka a LV-i idojarasert nem irigyellek. En csak 1x jartam arra de annyira meleg volt aprilis vegen (40fok) hogy a strip mall-ba 2 uzlet kozott futva kozlekedtunk. Pedig Arizonabol jottunk visszafele es azt hittem, hogy annal melegebb nem lehet. Mondjuk lehet, hogy extrem ido volt akkor es egyebkent nem ennyire elviselhetetlen. Nyaron legfeljebb majd hajnalban vagy ejszaka setaltatod a babat. Nalunk is cudar nyarak vannak a 40 fokhoz kozel es raadasul nagyon magas paratartalommal karoltve. Olyan mint egy hatalmas szauna. Tavaly M-mel napokig nem tudtunk kimenni az utcara heat wave miatt. Mikor lesz a baby shower? Csinaltal valamelyik aruhazban listat es onnan valasztanak a holgyek ajandekot nektek vagy azt hoznak amit jonak latnak? A lenyeg, hogy a gift receipt-et is odaadjak hogy vissza tudd vinni ha nem kell. Az egyik ismerosom a baby shower utan $500 kapott a visszavitt arukbol. Tenyleg kesz haszon.
Monica, udv nalunk itt nincs olyan hogy keson csatlakozol. :D Gratulalok a terhessegedhez es gyonyoru neve van a nagylanyodnak. En az USA-ban elek 3 eve a ferjemmel es az 1 eves kisfiammal.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Ezt pedig a melegre vagyoknak! :D


Kép Kilatasunk..
Vendég
 


Koszi Edu a kepet, el is abrandoztam, hogy vetnek 1-2 "angyalkas hempert" az udvarotok havaban :!: Gyonyoru! :lol: Hogy birjatok a hoingadozast?? Nem visel meg benneteket v. Aront? (Arra gondolok, hogy en olyankor nem tudok aludni, no meg persze fejfajas ezerrel...) Azert ott is cudar lehet, viszont legalabb nyertetek meg egy kozos napot Apaval otthon! Az enyem megint depi ... nem egy alom azsiai (foleg malaj es indiai) emberekkel egyutt dolgozni (ha egyutt dolgozasnak lehet egyaltalan ezt nevezni), emlitette is, hogy barmikor indulhatunk, neki eleg volt itt :oops: Viszont most hogy jonnek kov. hetvegen anyosomek meg a huga latogatoba, igy utazunk ismet, kikapcsol 1 kicsit, jot fog tenni neki - meg nekem is - Bangkok, Szingapur a terv, mi is szallodazunk :!: Utaznank mi, vagyis en tervezgetnek, de nem tudok, mert szinte minden hetvegen be kell ugrania "1-2" dolgot lerendezni, ami nem tur halasztast! Igy hetvegen nem jutunk sehova, haza sem tudom lefoglalni a jegyeket, mert a ceg nem engedi, igy mindig utolso pillanatban - de neki akkor is nyitott jegyet kell vennem, mert barmikor haza rendelhetik!
Nem akarod kis kakoval megspekelni a tejcsit :?: (Elhiszem hogy nem izlik Aronnak a tehentej, 1 ev alatt csak hozza szokott a mami tejcsihez, a vizesitett, homogenezett cucc azert mas izu!) Reggel - este 1 uveg, en azt kaptam... bar arrol is leszokni utana, hajjaj :roll:
Vendég
 


Katavirag, akkor ma unnepeltek :!: Kivancsi vagyok, ma mit hoz ki a temperamentuma ilyen lakoma utan :lol: A menu szuperul hangzik, ti is szeretitek a bendotoket! Egybol ehes lettem (bar itt van velem egy uveg Nutella, felig megrobbantva) es elhataroztam nalunk tepsis csirke lesz!
Vendég
 


Rima, a puszit dobalgatos kisfiuk egyszeruen szivdoglesztoek, ha kis artatlan arcocskat is vagnak hozza, a baratnom kisfia minden dogos nocinek dobalgatja az utcan - Apa sosem setaltatja :!: Kivancsi lennek 1-2 kepre, a messy playrol :D
2 evig voltam az angoloknal (Poole ill. Suttonban laktam), suli utan 19 evesen kis angol nyelvtalpalora, termeszetesen kisebb munka mellett. Elveztem, azota is vissza vagyom.
Vendég
 


Banka, tervezzetek is be 1 kis utazast, mindnekitol azt hallom, hogy addig amig meg nem szuletik, tudod, addig lehet pihenni :!: :lol: En is nagyon kivancsi leszek a baby showeres ajandekokra, el kel 1-2 jo otlet. Mennyien lesztek es mikor tartjatok? Tehetnel fel 1-2 kepet a babaszobarol, kivancsi lennek milyen 1 "kislanyos" szoba - itt a fiuk mellett :D Neked is kuldtem 1 kis meleget...
Vendég
 


Szia Monica, Hol laktok Fro-ban? (Loire-volgyben 1.5 evig dolgoztam, Anger mellett) 1 eve leszunk hazasok a holland ferjemmel es Malaj foldon elunk - jelenleg - en is 26 eves vagyok es babaprojekten dolgozunk, kilogok 1 kicsit a sorbol, lassan mar 2. babasok topikja lesz :D

Ja, lecsekkoltam egy fertility kozpontot itt, barmikor mehetunk, ahogy elmentek anyosek, belevagunk egy "nagy atvizsgalasba" - apa gyorsasagi en valoszinu atjarhatosagi...
Vendég
 


Sziasztok,

Aranyeso
Mi Nizzaban lakunk a Földközi-tenger partján van. Eloszor nagyon szerettem, de mar unom, hogy allandoan nyar van. :lol:
Azer Malaysia se rossz :wink: Voltunk ott egyszer nyaralni kb.4 eve, karacsonykor. :lol:

Eduarda
De irigyellek USA-ert. :oops: :wink: Az USA-n belul merre laktok? Megakarom fuzni apat,hogy mig Kisnyuszi meg nem szuletik menjunk el kettesben,mert utana ket gyerekkel necces, de meg nem adta be a derekat. :(

Katavirag
Gratula a babahoz!! :D :D Ausztralia... :lol: es melyik felen? Ott keves a lakott terulet vagy rosszul tudom? :oops:


Lanyok!
Azt szeretnem kerdezni, hogy nalatok a gyerkocok milyen nyelven beszelnek? Mert Charlotte meg csak magyarul beszel. :roll: Pedig ez kesobb nagy problema lesz es nagyon szeretnem ha franciaul i anyanyelvi szinten beszelne.Csak az a problema,hogy meg en sem tudok olyan nagyon jol. :roll: Jarok tanfolyamra.


Csok,Monica
Vendég
 


Hali Csajok,
Majd jövök, látom rengeteget irtatok.
Katavirág, nemcsak Te vagy 34. Mától én is :D :D :D :D :D
Gyors kérdés Edunak, hintaló mennyire jött be? Jó dolog?

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok Lanyok,

Udv Monica: En USA Las Vegas, 29 eves, elso babamat varom, most vagyok 23 hetes terhes es masfel eve elek itt.
Azert Nizza biztosan gyonyoru.
Szerintem ne aggodj a gyerek miatt, hogy csak magyarul beszel, amint bekerul kozossegbe franciaul is fog tudni anyanyelvi szinten.
Ezek szerint a ferjed is magyar. Mit csinaltok kint? Hosszu tavra terveztek?

Aranyeso: Hat ettol a tajkeptol most ram is tort a nyaralhatnek. Ez valami Resort, Hotel szeruseg ahol laktok, vagy ott ilyen kornyezetben vannak a szimpla lakasok.

Katavirag: Boldog evfordulot

A babyshower jovohet szombaton tartjuk kb 20 embert hivtam meg, na most ebbol nem tudom meg hanyan jonnek el. Egyik ismerosom szervezi az egesz partyt ami tok jo, mert semmivel nem kell foglalkozzak csak besoporni az ajandekokat. A Babies R Us-ba csinaltam regisztraciot, amit ha akarnak meg tudnak nezni es ott be van jelolve jopar termek, hogy mit szeretnek. :lol:
Bizom benne, hogy mindenkinek lesz annyi esze, hogy ugy adjak a dolgokat, hogy azokat ki tudjam cserelni.
Egyebkent nem sok kedvem van az egesz cirkuszhoz, ez valahogy nem az en stilusom, de hat itt ez a szokas. Meg kellett hivjam a kolleganoimet is, meg parom munkahelyerol egy ket embert ugyhogy eleg jopofizos hangulata lesz az egesznek.

Na mindjar le jar a munkaidom, el is kezdem osszeszedni magam.
:lol:

Banka
Kép
banka79
 
 


Ezt Bambinak sutottem :!: :D

Nagyon boldog szuletesnapot!


Kép
Vendég
 


Kép Torperombolo

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Aranyeso, nagyon klassz a wedding tickered. Olyan szivmelengeto. :D Az apartmanotok kilatasarol nem is beszelve de tudom a jobol is megart a sok. Nem irigylem a ferjedet az azsiai kollegak miatt. A ferjemeknel is rengeteg indiai dolgozik es allitolag nem konnyu veluk egyuttdolgozni. Szerencsere a ferjemnek osztrak fonok jutott es csupa europai kollega. Ja es a hetvege itt szent dolog leszamitva ha kikuldetes van vagy az evente 2x megrendezett annual meeting. A kikuldetes mindjart esedekes es 1 hetre ossze leszek zarva az isteni M-mel. :? Ha jol emlekszem az anyosodekkal meg a sogornoddel joban vagy ugyhogy meg kellemes is lehet a veluk toltott ido. Szingapurert meg en is oda vagyok, barmikor visszamennek. Ne hagyjatok ki a tree top walking-ot az esoerdoben.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hello Anyeszek :!: Es jeloltek (Aranyeso :wink: ) :!:

Bambi, johetnel mar :wink: :!:

Utolag is boldog hofordulot Daninak, es hat persze Leonnak, Mate babanak is :!: Hihetetlen, hogy fiaink az utolso csecsemohonapba leptek :!:

Aranyeso, ferjed munkaundorat teljesen aterzem, nomeg persze a te aggodalmaidat is e miatt. Nalunk igazabol az elso honapok voltak ebbol a szempontbol a legnehezebbek. Nagyon nehezen vette fol a versenyt profi operatorokkel, kapasbol kellett szinte naponta folyekony angollal referalni, eloadni. Es hat non stop melo egesz nap. De mara mar azert jobb a helyzet, es azt hiszem, rajtunk, nokon, felesegeken nagyon sok mulik. Mara mar csak a hetfo reggelek veszesek. Most hetfon pl. leejtette a teasbogrejet a furdoszobaban :shock:
Tepsis csirke is jol hangzik :wink: Ilyenekkel lehet boldogga tenni a ferfiakat :wink:
Az a gyonyoru kilatas csak nem az otthonotokbol van :?:
Hat akkor hajra kivizsgalasok :!: Ne felejtsd, 26 evesen meg nagyon sok no nem szult. Sot, sokan egyedul vannak. En akkor meg a ferjemet sem ismertem, ugyhogy no panic, sok sok idod van meg.

Szia Monica :!: Nizza az gyonyoru hely :!: Mit csinaltok ott es mennyi ideig meg :?: Ferjed magyar :?: Kisterhes vagy meg, nemreg tudtad meg :!: Nalam azert kerdojeles a terhesseg es azert bizom ebben a ciklusban, mert ha nem olvastal bennunket vissza, nemreg embriobeultetesem volt, e het vasarnap tesztelek. Sajna nalunk 3 evig nem jott a baba, kisfiam is lombikbol szuletett, de szerencsere elsore sikerult. Igy hat most is nagyon bizom. A kilokrol meg azert irtam, mert ez itt sokszor tema, ki mennyit fogyott, hizott :wink:
Mi 2 evre jottunk ide a ferjem munkaja kapcsan, 1 ev Brisbane (meg 4 honap) es 1 ev Sydney. A kontinens belsejen valoban nem sokan elnek, de itt a parton rengetegen. Sokszor tul zajosnak is erzem. Elotte 3 evet Norvegiaban eltunk es dolgoztunk. Ha itt vegzunk (mert nem maradunk itt, mint a legtobben), meg nem tudjuk, hova tovabb. De szeretnenk mar nagyon letelepedni valahol Europaban.
katavirag
 
 


Bambi, Isten eltessen! A hintalo tetszik M-nek de meg nagyobb sikere lesz ha majd megtanul allni kapaszkodas nelkul. Most meg en teszem ra a lora de rogton tudja mit kell vele csinalni. Igaz mar jatszott ilyennel a playgroup-ban. A lo dobozara az van irva, hogy 2-4 eves korig de szerintem progresszivan kell ajandekot vasarolni arrol nem is beszelve, hogy szemetgyonyorkodteto fa jatek. Esetleg menj el Danival a Fakopancsba vagy a Brendonba es probaljatok ki a lovat. Azt hiszem mindket helyen lehet kapni es ki is van allitva.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na, amig elkuldtem az iromanyom, harman is irtatok :wink:
Olinak nagyon tetszik Monster, nagyon mosolygott ra, imadja a babas kepeket :lol:
Tenyleg, Bambi, boldog szulinapot :!:
katavirag
 
 


Banka, ne erezd rosszul magad a b. shower miatt mert az itteni tyukok elnek-halnak az ilyesmiert. Ki ne szeretne tundibundi babaholmikat vasarolni? M elott en is szerettem ajandekot venni a kismama barataimnak es elkepzeltem, hogy majd egyszer magamnak veszem ezeket. Gondolom nem a $400 stroller-t vetted a listadra hanem kisebb dolgokat. A registry azert is praktikus mert igy kikuszobolheto a haszontalan ajandekok egy resze es nekem elhiheted hogy rengeteg ilyen van. En is begyujtottem 1-2 dolgot ami tok feleslegesnek bizonyult. Inkabb orulj neki es tedd el emlekbe a meghivot, csinalj sok fenykepet es elvezd hogy a babadat unneplik.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Moni, ha a lanyod ovodaba megy meglatod percek alatt megtanul profin franciaul. A mi gyerekeink meg tul kicsik ahhoz, hogy barmilyen nyelven beszeljenek de en szemely szerint az angolt is nagyon nyomatom M-nek a magyar mellett. Egyebkent Washington DC-ben illetve kozvetlenul mellette elunk. Nem tudom mennyit utazgattok de miota a fiam megszuletett bejartuk a fel USA-t Hawaii-t is beleertve. Ezzel csak azt akarom mondani hogy eddig en ugy latom barhova lehet gyerekekkel utazni habar a ketgyerekes verziorol meg sejtesem sincs de majd hamarosan en is megtudom.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag, amikor azt a hetfo reggeli mail-t irtad komolyan megsajnaltalak. Elkepzeltem ahogy kisgyerekkel, terhesen veszekszik veled a ferjed. Jo hogy leirtad nalatok ez idonkent elofordul es nem komoly a dolog. Nekem meg mindig az jut rola eszembe ahogy mar a multkor is irtam hogy milyen indulatokat tud elohozni belolunk a gyerek miatti vita. En augusztusban egy ilyen utan azt hittem most azonnal elvalok vagy legalabbis kart teszek a ferjemben. :oops: Nem valaszoltal arra, hogy jol erzed e magad vannak e arulkodo jelek (tudom meg tul korai de hatha). M is imadja a babas kepeket olyankor mindig mutogat es mondja hogy babba. Van mar valami elkepzelesetek, hogy Europaba hol szeretnetek elni? En szeretnem skippelni az oreg kontinenst. Mi ha megunjuk a helyet akkor Kanadaban gondolkodunk de Uj-Zeland is szoba jott mar.

Kép
Kép
eduarda07
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?