Új privát üzeneted érkezett!

Szilvió jobb már a derekad?
Szisz édi a csaj!
Domi mehetünk majd mi is hintázni?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi: köszönöm, megvagyok. Csak este érzem, hogy valaha fájt. Persze óvatosabban emelgetek és ha itthon van a férjem, akkor bizony kihasználom, hogy ő is pelenkázhat. Nem a kedvence, főleg ha nem csak pisi van.

Sziszi: lehet, hogy minket is érdekelne a panzió.
Amúgy én most megfogadtam, hogy ha lányom lesz, akkor majd írom neki, hogy mikor mit éreztem, gondoltam. Nekem is jól jött volna a terhesség alatt egy ilyen memoár. Így talán, hogy fiam van ez nem annyira fontos. Persze van babakönyv, írogatok is bele. Kedvenc részem a "szüleim véleménye a kezeimről". De még anno babajógán volt olyan anyuka, aki egy fűzős mappába kezdett mindenfélét írni, fűzni, rajzolni, fotózni. Nagyon aranyos volt, de belőlem ez a fajta kreativitás hiányzik.

Erről jut eszembe! Nem kéri valaki Simó Tímea: Gyerekszáj című könyvét? Hat éves korig lehet bele írogatni és mindenféle tanácsok is vannak benne. Én már egy éves kor után kaptam, nem akartam elkezdeni, úgyhogy vadonat új. Csak rakosgatom ide-oda.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Nyafi!

Tervezem és kérdeztem is pár hónapja,hogy van-e kedve valakinek lejönni hozzánk?
Persze pesttől 55 km-re lakunk, csak kocsival lehet megoldani.

Úgy tervezem,hogyha nem dolgozok még nyáron, akkor idegyűlhetnénk hozzánk, a gyerekek ölik egymást, mi meg traccsolunk.
Egy laza bográcsos kaját odadobnánk, oszt hello.

Lesz még egy pici homokozónk is, fúrt kutunk van és lehet pacsálni, van lovunk na azt csak nézni lehet. Tervbe van még egy csúszda is.

Ja csajok!

Lesz egy csomó tavaszi angol kisruhám, most belinkelek egy oldalt, ahol meg tudjátok nézni,hogy milyenek vannak!

Még hétvégén töltök fel rucikat!

Ha valakit érdekel, szóljon!
Lesz hamarosan 86-os és több 92-es méret is.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Sprinkler1

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Kriszta!

Nekem is nagyon tetszik a hintátok! Majd megyünk kipróbálni! :D
Nóri imád hintázni. Ha meglát egy hintát, el se lehet robbantani mellőle. :)

ja igen: a malackás ujjszámoló: - Ez a malac piacra ment, - ez itthon maradt, - ez kap finom vacsorát, - ez semmit se kap, - ez a kicsi visít nagyon, ui-ui éhes vagyok!

Hát elég kis bugyuta, de Nóri imádja. :) És persze a végén nagy csikizés van. :)

Sziszi!

Átérzem amit írtál, mert én is sokszor érzem ezt, és bizony sokszor hatódom meg Nórin. Például most mikor rosszul voltam és ledőltem, odajött és simogatta a fejemet, átölelt. Mindezt magától. Hihetetlen mennyi kedvesség és szeretet van egy ilyen pici emberben.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Kriszta: és mit szólt a nagy fiad a pici testvérhez?

Ninike: szerencsés vagy. Az én fiam ma odadugta a fejét a hasamhoz és izomból beleharapott. Sajnos, vékony pólóm volt. Tegnap a hajam húzta teljes erőből, de megmutattam neki, hogy az fájdalmas és kölcsönösen abbahagytuk egymás hajának húzását.
Úgy látom, hogy próbálgatja a határokat.
Legújabb játékunk: autózik az üvegen, rámnéz, mondom neki, hogy az üvegen nem. Szólok még kétszer, harmadszorra elveszem az autót és elgurítom a földön. Erre lemászik, megfogja, visszamászik az ágyra és kezdi előlről. De úgy vagyok vele, hogy ebben jól elfárad. Magas azért az ágy:))

Momentán úgy látom, hogy csak idegen környezetben kisangyal, akkor tényleg bújik és szeret és van simi is. Itthon meg....

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvió
FIAD van! :lol:
Nálunk Sebi pont ugyanilyen volt, és ilyen még ma is! :twisted: :twisted:
CSilla egy kis angyalka (pedig belépett a dackorszakba, és oltári hisztiket tud rendezni), sokkal könnyebben kezelhető, mint a bátyókája. :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Jajj akkor nekem Cas... :lol:

El vagyok kicsit tűnve, mert Napsi kicsit nagyon nyűgi mostanában.
Még mindig nem bújt ki az 5. fogacskája, de volt már hasmenés, hőemelkedés, van most is nyafogás... Ja és a hasmars miatt úgy kivörösödött az egész popsija, nuncija, mindene, hogy nekem is fájt mikor ránéztem. (Tetran-nal kentem Neki éjjelre, és 3 nap alatt helyrejött.)

4 napig oflyamatos játszóterzés volt, mert itt jó idő volt. Mindjárt bizonyítom is... :wink:

Anita
Örülök, hogy Manónak nincs komoly baj, de szörnyű, hogy mi van Mo-on eü terén. Sajna babakocsi ügyben nem tudok segíteni.

Kriszta
Nagyon szuper az otthoni játszóteretek... Augusztus környékén talán hazajutunk, mi is bejelentkezünk Hozzátok!

Rájöttem Napsi az egész játszira mondja, hogy "hinda/á".
Ott kézenfogva sétálunk sajna, pedig én is ellene vagyok a vezetgetésnek...

Akartam még, de már nem hagy.
A képeket azért feltöltöm gyorsan.
Kép Kép Kép

Kép
tittina1982
 
 


És a névadóról is pár képecske (most kaptuk meg).

Kép Kép
anya kicsit elérzékenyült
Kép
a büszke apuka és nagypapa
Kép

Kép
tittina1982
 
 


Szépek vagytok Titti. Mind a hárman. Egy kép az enyémről is... Kép Kép
négy kicsi pocok volt ma nálam. Nem csináltak kupit...áááá
megyünk Domi szívesen, de csak úgy, ha visz minket valaki. Nem tudok vezetni.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Mit szólnátok hozzá ha egy zárt fórumon folytatnánk tovább a beszélgetést??????
Az anyatanyára gondoltunk Nyafival(mi már ott vagyunk egy ideje egy másik ex babanetes csapattal),de biztos ismeritek.
Így mégis csak magunk lennénk,nem olvasna "mindenki".
Meghívásos alapon lehet bejutni.
regisztrálni kell,utána csapatok menüponton belül kell keresni a 2007/2008 téli babákat.
Benne vagytok?

Holnap megyünk kivizsgálásra a Levivel a 1.számú gyerekklinikára.Múlt héten pénteken megint vért vettek tőle és az Iga-ja nem mérhető.Most még egyszer vesznek tőle vért,hogy kiderítsék a labor tévedett vagy immunhiányos a Levi.Most már jobban vagyok a napokban kicsit kivoltam.A gyerek remekül van amúgy.
A dokinőnk nem érti,hogy miért nem mérhető holott nem egy beteges gyerek.
Na majd holnap kiderül,szorítsatok nekünk!!!!!!!!

Megyek is mert holnap még a kórház előtt az Államkincstárba is be kell mennünk ezeket elérni telefonon,nem lehet!!!! :D

Jó éjt

Üdv,
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Ma voltunk 12 hetes UH-n, minden tökéletes lett! :D Kértünk-kaptunk egy DVD-felvételt is, itthon már kétszer is megnéztük azóta. :oops: :oops:

Szilvi, részemről rendben volna, nekem tul. képpen mindegy, hol tudjuk tartani a kapcsolatot (illetve nem, én is jobban szeretném, ha nem olvashatná el akárki azt, amit veletek megosztok).
Tudom, ilyet nekem könnyű mondani, de ne aggódj olyan rettenetesen (képzelem, hogy érezheted magadat). Ha Levi valóban immunhiányos lenne, akkor ennek látható tünetei lennének (állandó orrfolyás és hasonlók). Ilyesmit mi is átéltünk, amikor Rita cica pár hetes volt, jött a levél, hogy a gyerek vérében túl sok galaktózt találtak (tudjátok, ez az, amit a kórházból való kiengedés előtt levesznek, és csak akkor kapsz levelet, ha baj van). Akkor még nem volt bekötve a net, wapolva próbáltam utánanézni, valami borzalmas volt az az éjszaka, csurogtak a könnyeim, senkinek sem kívánok ilyet..... Végül kiderült, hogy mivel határértékig be volt sárgulva a gyerek, ráadásul nem egészen három napos volt Rita, amikor levették a vért (ez túl korai), magas lett az érték. Ha beteg lett volna, akkor nem tudta volna megemészteni a tejet, ami hányással, puffadással és hasonlókkal jár. Azonban mire ezt megtudtam (persze nem a háziorvostól, az csak rátett még egy lapáttal az aggódásunkra), eltelt két-három nap (addigra sikerült a lakásba netet varázsolni), amit senkinek sem kívánok. Ja, és az ismételt vérvizsgálat eredményét csak egy jó hónap múlva tudtuk meg, addig nem is tudtam teljesen megnyugodni.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


D0r0ttya!!!

Mostmár GRATULÁLOK!!! Tudod én babonás vagyok, nem merek gratulálni 12 hét előtt. :D
Kérlek nézd el nekem.
A múltkor elmentem vásárolni, átment a kocsi előtt egy fekete macsek, erre hazamentünk. :oops:

Na csajok!

Egy pár kép ízelítőül a feltett rucikról.Akinek kell valami, jelezze a profilban megtalálható emilcímemen!
A linken amit küldtem, ott a leírát is megtaláljátok a rucikról.
Puszika, bocs most meló van, húzok...

És isteniek a képek!!!! Nyafi bizti "nagy rend" lehetett a 4 kicsi indiántól.... :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Olvasom, hoyg költözni szeretnétek. Nekem is mindegy, hová írok, bár amennyit mostanában sikerült, enyni erővel akár kívülálló is lehetnék. Kérek meghívót, hyog tudjak regisztrálni, de szerintem a plusz cécó miatt még ennyit sem fogok tudni írni.

Nagyon aranyosak a manók egytől-egyig!!! :)

Puszilok mindenkit!
Ja, kriszta, költözz Angliába. ott szerencsét jelent, ha a fekete macska átmegy előtted. :D Ez komoly, az ő babonájuk így tartja!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Épp hiányolni akartalak!!!!Látom, időd kevés. :?
Azért gyere csak, mert azt hiszem én is maradok inkább, elnézést kérek érte.... :oops:
Lusta dög vagyok regisztrálgatni meg ilyenek, néha még ide se jövök napokig, pláne ha beindul az üzlet.

No még egy pár kép, bocsika, lőjetek ám le, ha sok vagyok!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Ezek zömmel 86-92-es kisrucik. A szettek mindig azonos méretűek. Bővebben a linken amit küldtem.

Edit!

Anglia? Az csodás!!! Onnan szerzem a rucik zömét.Így közel lenne..... :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát nem tudom megállni, hogy ne dicsekedjek el, hogy az én kicsi fiam ma hellyel - közzel egyedül felmászott a csúszdára. Szerencsére ott volt az öcsém és telefonnal le is videózta,úgyhogy az apukájának is meg fogjuk tudni mutatni a produkciót:)

Szilvi: próbálj meg nem aggódni! Már csak látszana valami a gyereken, ha tényleg gond volna. Szerintem a labor a ludas és nagyon szorítok, hogy tényleg így legyen!

Nyafi: merész vagy:)

Jajj, menni kéne mosogatni. Ma még utazunk a nagyszülőkhöz is:)

Mindenkinek betegség és idegeskedés mentes szép hétvégét kívánok!

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvi, sikerült elmenni a vizsgálatra? Van már valami eredmény?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Dorottya:Igen voltunk.Levették a vért de csak szerdán lesz eredmény.Megvizsgálta egy dokinő nagyon aranyos volt velünk.Ránézett a gyerekre és azt mondta,hogy ez a gyerek kicsattan az egészségtől.Annyit észrevett,hogy picit sárga a tenyere,kérdezte,hogy adok e neki valami sárga dolgot rendszeresen akkor már mosolyogtam(mert én csak jót akartam,hogy vitamint adok neki nem gondoltam,hogy sárga lest tőle a gyerek).Mondtam neki,hogy igen narancslevet minden nap 1dl-t,csökkentjük az adagját és akkor megszűnik.azt mondta,hogy azért is fontos csökkenteni mert ez felelős lehet a vashiány miatt.
Köszönöm,hogy gondoltál ránk. :lol:

Megyek is aludni mert álmos vagyok.

Jó éjt

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Nyugodt álmokat! :D Most már nyugodt szívvel tudsz aludni!!

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Kiderült, hogy miért sír éjjelente keservesen a lányom. Bárányhimlős. Voltunk ma anyukámnál, mert ma itt nem volt fűtés, hát a lányomnak délben, mielőtt leraktam aludni, rendesen tele lett piros pöttyel. Anyum felhívta a szomszédnénit, aki nagyon jó gyerekbőrgyógyász, (szerencse a szerencsétlenségben) és du átjött, hümmögött, mondta, hogy hófehér a bőre, aztán azt is, hogy cuki kis pulykatojás. Naggggyon pöttyös. Kaptunk rá mindenfélét, Gábor este bekente, Gigi meg kissé kiborult a kenegetéstől, meg a zuhanyozástól, (ugyebár ő meg van szokva a fürdéssel) meg attól, hogy nem voltam otthon, mert a 3. gyógyszert hajkurásztam a kerületben. Most alszik.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Baranyhimlo?!?!! Jaj, csak azt ne!!! En nem is voltam baranyhimlos, ugyhogy alig varom mar, hogy elvalasszam Balintot es beoltassam magam! Remelem nem kesek el....

Bennevagyok, hogy mashol folytassuk a forumozast!

Szilvi,
mi koze a narancslenek a vashianyhoz? :shock:

Most nem tudok sajna hozzaszolni a temakhoz amikrol irtatok, mert Balint egyre hangosabban "zenel" a kisagyban. A ferjem meg alszik, nekem meg faj a fejem, ugyhogy kiultem ide egy jo eros kaveval es varom a hatast...

Az elmult napokban mar masodjara tortek fel a kocsinkat itt a lakopark melygarazsaban 4 honapon belul. Most kialltunk a kocsival a felszini parkolohelyre, mert arra legalabb ralatunk. Kezd elegem lenni hogy negyedevente 120ezer Ft-ot mar arra kell felretenni hogy megcsinaltassuk a betort ablakokat :evil: Es akkor meg orulhetunk, hogy a tarolot nem raboltak ki, mert az is altalanos ebben a lakoparkban (4 honapja kiraboltak mindet kiveve a mienket!), ugyhogy fel is hoztuk a bicikliket meg a babakocsit onnan is, es az egeszet kenjek a hajukra! :twisted:
Bocs a kitoresert.

Anita,
mi van Kokoval?

Ezeket leszamitva jol vagyunk.
Megvettem a Ranschburg: Szülok konyvet en is, azt olvasgatom most.
Balint mondja hogy cici, iszonyu nagy lelkesedessel, ugyhogy nem tudom, hogy fogom leszerelni, nagyon sokat log rajta. En mar szeretnem, ha leszokna rola, be kellene adatnom magamnak a baranyhimlo elleni oltast, + az amalgamtomeseimet ki szeretnem csereltetni, az utan is tobb, mint fel ev a meregtelenites...
Na majd meglatjuk.

Jo 7veget mindenkinek!
_jáde_
 
 


Sziasztok!

Domi: olyan szépek a rucik...lányokból mindig több van:)
hogy halad a lúgosítás, meg a diéta ???

Szilvi: remélem minden OK lesz!!

Fórumváltás...nekem mindegy.

Jó hétvégét! Zs

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


sziasztok!

Nekem is mindegy a fórumváltás, bár ezt már úgy megszoktam.

Jáde!
Én is most vettem meg a könyvet, és nekem egyenlőre tetszik amiket ír.
Nóri is úgy van mint Bálint. Iszonyú lelkesen kiabálja hogy cici, cici, aztán jön simogatja a mellkasom és nyúl be a blúzom alá hogy akkor adjak neki. Mostanában viszont 1 órán át is képes rajta lógni. Szóval nem tudom hogy fogom elválasztani. :oops:
Azóta ilyen mióta most beteg volt.

Ja igen, a betegséget sikerült Anyuékra átragasztani. Az egész család elkapta. Anyu még kórházba is került. :(

Nyafi!

sajnálom hogy bárányhimlős a Kicsi! Nagyon vigyázzatok hogy nehogy elvakarja.
És mit mondott a doki? Kenjétek? Csak mert mikor most az öcsém is az volt, akkor neki pl. tilos volt kenni. Régen meg éppen hogy kennették. :shock:

Nem értem én sem, mi köze van a narancslének a vashoz?

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Ja és képzeljétek, alig tudok ülni! Begyulladt a farcsontom. Nem tudom mitől. Na mindegy. A legjobb lenne feküdni , de persze Nóri mellett ez csak álom marad! :lol:

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szegény, szegény Gigi. Akkor nektek nem jött be a betegségmentes hétvége!

Amúgy eldicsekednék vele, hogy én három éve övsömört kaptam - viszkető kiütések voltak az oldalamon. Nagyon szar volt, de nem jöttem rá rögtön, hogy nem allergia valamire és jó későn mentem dokihoz. És most jön a lényeg. azt mondta,hogy ezt a bárányhimlő vírusa okozza. Akinek már volt, az nem bárányhimlős lesz, hanem csak "gyengítetten" jelentkezik nála a betegség. Így is nagyon-nagyon rossz volt, állandóan vakartam volna. Ja, és a gyógyszer herpesz elleni kenőcs méretű volt, iszonyat drága és alig tartott valameddig.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


na mégse bárányhimlő volt, hanem iszonyú durva allergia. Két variáció van, vagy epres joghurt, vagy szilvás gombóc. Mind a kettőt száműzöm egy évre. Már elmúlt, jobban van. Nincs pötty se.
Hol laktok Jade?
Ranschburg könyvében van valami a hisztiről? Kia sehol nem árulják a könyvet sajna…

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

Amennyiben a Ranschburg könyvét keresed, én most vettem meg, és a bookline-on rendeltem meg. Ráadásul most le volt árazva.
Ott lehet kapni még, de könyvesboltban én is hiába kerestem, csak a zanzásított rövid kiadást lehet kapni.

Minden betegeskedőnek jobbulást.

Ja és újabb két fogacska van nálunk. (9-10.) :D
És a legújabb szó amit tanult: nyami, nyami. Ezt akkor mondja amikor valami nagyon ízlik neki. Pl. most hétvégén a cékla volt a nagy kedvenc. Szerintem egy fél üveggel biztos megevett. :D

ja az epres joghurttól lehet allergiás. Az aprómagvas gyümikre nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy 2 éves kor alatt ne adjak neki. Főleg az epret és a málnát. A kiwit jobban lehet adni.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Tegnap azon ritka alkalom volt, hogy szerttünk volna egy filmet megnézni az HBO-n. Ehhez képest 1/2 11-kor méltóztatott elaludni a kisherceg. Addig már minden volt: tévénézés, éneklés és összebújás, gyors simi és visszafektetés, Sterimare az orrba,majd orrszívás.
Állandóan felsírt és ha bementem, akkor nyújtotta a kezét, hogy vegyem ki. Velem jól el volt, de az apját a közelébe sem engedte.
Lehet, hogy a hétvége következménye, amikor alig foglalkozott velem, nagymamázott.

Csak remélem, hogy nem beteg lesz, mert holnap kapnánk az oltást.

Nyafi: a hisztiről 4 oldalt találtam az említett könyvben, de ez a 20-40 hónapig tartó hisztiről beszél. Kábé ugyanazt mondja, mint bármely másik fórum: ne vegyél róla tudomást, lehetőleg ne fogd le, maradj mellette, később beszéld meg vele és jól válaszd meg, hogy mit tiltasz, azt viszont következetesen.
Szerintem most még a figyelemelterelés működik - bár az is igaz, hogy nálunk nem túl durvák a hisztik.
És örülök, hogy mégsem bárányhimlő.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Vajon hová tűnt a tegnapi villámbejegyzésem? Csak annyit írtam, hogy, ha jól emlékszem, Gigi lázas volt a kiütéseket megelőző napokban és ezenkívül semmi más tünete nem volt. Mert ekkor a legnagyobb valószínűséggel, háromnapos láza volt. Ez egy fertőző, vírusos betegség, de többet sosem kapja el. A legtöbb orvos nem is tud róla.

Puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Csajok elvigyem így oltásra? Nem tom az allergia után mehet ez az oltás? Nincs benne valami olyan anyag ami nem tesz jót? Mit tom én valami tojásfehérje vagy ilyesmi???? Már vas éjjel elmúltak a pöttyök és csütörtökön menne.
Edit asszem a 3napos kb 6 hete már volt...Most elötte csak egy éjjelt volt lázas, és másnap volt pici hőemelkedése de. aztán kijött egy fog. 9 van.
Megvan az első szava. Hinta
Kia megtaláltam neten és meg is rendeltem.
a ranschburg marad jövő hónapra, mert nincs most pénzünk

Kép
nyafi
 
 


Egy orvos ismerosom megnezte az osszetevojet a 15 hos oltasnak es van benne tojasfeherje. Holott van olyan weboldal, ahol ugy reklamozzak, hogy nincs benne, mutattam is neki, ki is akadt. Ugyhogy az oltas elott be kell nekik vezetni a tojasfeherjet.

Hat, inkabb nem nevezem meg a lakoparkot, nem szeretnek negativ reklamot csinalni neki :(
_jáde_
 
 


Nálunk az első értelmes szó a tej.
Ja, tegnap odaadtam neki a zsömléket, mert nem fért már el nálam. Amíg levettem a cipőm, kirágra a zacskót és elkezdett enni. Mintha amúgy nem kapna.

Nálunk tegnap ment ugyanaz a cirkusz. ha leteszem aludni, akkor sír. Csak én vagyok jó, az apjnak bömböl. De mellettem elvan, csak ne tegyem le. Végül 1-1,5 óra után égve hagyott villanynál elaludt. Az én jól alvó gyerekem!

Mi ma bepróbálkozunk az oltással. Kicsit ugyan szörcsög, de majd megkérdem a dokinőt előtte. Hiába próbálom kiszívni az orrát, nem jön semmi. És mégis hallom.

Úgy hallom, esni fog az eső egész héten :cry:

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Szilvi17: drukkolok, hogy jó legyen az eredmény.
Ninike: jobbulást a családnak. Ülés megy már fájdalom nélkül?
Jáde: nagyon bosszantó lehet a helyzet ott a lakóparkban.... :x

Nyafi: már jól van Gigi? Hány napig volt pöttyös:?

Mi is bepöttyösödtünk!!!! Tegnap reggel láttam az elsőket, egyelőre nem javul, sőt ma reggelre az arcán is van. A legdurvább a pelenka alatti terület. Nem evett semmi újdonságot, én viszont ittam kétszer grapefruitmagkivonatot (persze hígítva). Tegnap este 37,9 volt, ma reggelre semmi, nem is csillapítottam pedig.
Felhívtam a doktornőt, ő azt mondta, valami vírus lehet, találtak hasonlót most két másik gyereknél. Hintőporozzam, figyeljem, ha nem múlik lassan, vagy romlik, menjünk hozzá. ja, és oltást halasszuk egy héttel, csütörtökön kapta volna (pedig kivételesen van pneomococcos elleni is, lehet, hogy jövő hétre elfogy).

Panzió: igaz korábban nem írtam be ide, de végülis nem etikátlan, annyi mindent ajánlgatunk itt nem igaz?
www.zemplen.hu/aranypanz
A honlap ősrégi, pár hét múlva szólok, épp most készül az új, sokat dolgozok rajta...

Majd még jövök. Szilvió, jobb éjszakákat kívánok. Nekünk most egész jó Kopp-kopp.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szilvió, a Sterimar-t vagy Marimare-t nem próbáltátok? Ez steril tengervizes orrspray, ami így leírva kissé nevetségesen hangzik, először én is kétkedve használtam, de nagyon bevállt. Orrszívás előtt egy jó perccel mindkét orrlukba kell egy picit spriccelni, ez feloldja a szörcsmögöt, amit így már könnyen ki lehet szívni. És azért mégsem gyógyszer.... :wink:

Ezek a pöttyök szörnyűek, két napja Rita is bepöttyösödött, utána kiszáradt a bőre (olyan lett, mint a rinocéroszé), de most már kultúráltan néz ki. Mostanában Niveás, érzékeny bőrre való testápolóval kenem, ez bevállt nekünk.

Április végén megyünk a Hortobágyra "nyaralni", sikerült találni egy nagyon akciós félpanziós árat egy klassz hotelben. Már alig várom, tavaly nem voltunk nyaralni, és várhatóan a pici babával jövőre se nagyon megyünk. :lol: :lol:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilvió a sterimar tényleg jó, de úgy érdemes használni, fül-orr-gégész mondta, hogy befujod az egyik orrlukon és közben az orrszívóval már szívod is a másikon. Aztán csere. Én egyedül ezt nem tudtam kivitelezni, így úgy csináltam mint Dorottya és mikor az apja itthon volt, akkor ketten már összehoztuk.

Kép
nyafi
 
 


Új infok a pöttyeinkről: felhívtam egy kétgyerekes barátnőmet, akivel 4 napja találkoztam és kiderült, a picinek ott is pöttyei lettek, előttünk 2 nappal, szóval tőle kaptuk el. Ők megjárták vele a Heim Pál kórházat, a diagnózis Exanthema subitum, azaz a háromnapos láz néven elhíresült vírus. Szóval nálunk Edit diagnózisa a helyes :) Bár én lázat csak tegnap este tapasztaltam, de az is lehet, hogy volt az utóbbi két napban, csak nem vettem észre :oops: :oops: :oops: , úton voltunk, nem is itthon aludtunk.

Orrszívás: nálunk is volt olyan időszak 2 hete, hogy hallottam a szörcsögést, de nem jött ki semmi, hiába használtuk a tengervizes spray-t. Amúgy ha nincs semmi, akkor is naponta-kétnaponta használjuk, a só fertőtenítő-baktériumölő hatása miatt.

Nyafi: gratula az első szóhoz. Innentől aztán begyorsulnak az események, jön szép sorban a többi.

DOrOttya: nyaralás jól hangzik, nekünk is jól jönne majd, de én 1-2 napot Blanka nélkül is szeretnék, még mielőtt újra terhes leszek, ahhoz persze le kell állni a cicivel.

Szilvió: biztosan most tetőzik nálatok is a szeparációs szorongás. Nálunk is az megy most, ha ellógok az emeletre hajat mosni, hogy csak hallgatom lentről, hogy "aja, aja", apa meg próbálja elterelgetni a lépcsőtől a csemetét. Ráadásul egész nap csimpaszkodik belém.

Éjjel viszont 1-2szer kelünk, általában éjfél előtt, aztán reggel 9-ig alvás. Most arra gyanakszom, hogy melege van, fürdéshez ugyanis befűtünk, aztán 10 után lejjebb vesszük a hőmérsékletet. Mindenesetre feltűnő, hogy éjfél-1 után alszik jobban.

Ja, fórumváltás nekem mindegy, csak szóljatok.
Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden pöttyös és beteg babának!

A napjaink mozgalmasan telnek...
Levi állandóan megy és pakol valamit.
Szereti kiszedni - vagyis kidobálni az apja gatyáit, pólóit... én pedig csak pakolok visszafelé :?

Van (jelenleg 3 db) motorja (az első a keresztlányunké volt- ez nagy még,
a másodikat Anyós kérte kölcsön a szomszédból, a harmadikat pedig tegnap vette )
már szépe felül - leszáll egyedül és motorozik.
...a bébitaxival is közlekedik néha, de az már nem olyan nagy újság.
...arra néhányszor fordítva sikerül felülnie :lol:

Ma kapta volna a 15 hós oltást, de délelőtt folyt az orra.. :(

Már kint van a 10. fogunk is, így könnyebb rágni... de egy kicsit szenved vele.
Hasmenés... 1-2 alkalommal - hajnalban szinte sírt álmában - annyira fájt neki..
de bekenem és alszik tovább..

Fórumváltás...
Nekem is mindegy... bár én már fent vagyok az Anyatanyán - jóóó hely..
(nekem annyira nem jött be - főleg azért, mert ahová írtam -Szabolcsi kismamák....
ott rengeteget írtak... nem győztem visszaolvasni... na és, ha nem írtam 1-2 napig már nem
tetszett nekik, nem voltam aktív :shock: :P )

...mehetünk :wink:

Kriszta
Nagyon jól néz ki a hinta!
...és a panzió is (Sziszi)! :wink:

Szerelmes 14 éves.... Nagyon jó dolog az Kriszta... (csak az anyáknak nem annyira :wink: )

Szilvió
A Gyermekszáj c. könyvbe írom én is Levi szavait, cselekedeteit :lol:

Nyafi
...lehet, hogy maradabb el fogod olvasni a könyvet, mint én :lol:
Allergia :(

Dorottya
Örülök, hogy minden rendben a pici pocaklakóval. :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hű, mennyit írtatok!
Én most nem leszek olyan aktív, mert legalább a férjem adóbevallását be kellene fejezni, pedig annyi mondanivalóm van!:))

Szóval ma leruccantunk a dokihoz, aki végül nem adta be az oltásokat (itt is volt most prevenar), merthogy hátha beteg lesz a gyerkőc, várjunk még.

Amúgy tanulságnak elmesélném még ezt a sztorit: megyünk befelé a rendelőbe, rendelés legeleje. Akkor jön a dokinéni is. MEg is dícséri a fiamat,aki ott ballag mellettem, hogy már mekkora. Összesen ketten voltak előttem és hát én nem vagyok egy átlagos típus a magam 180 centijével. Nyilván a gyerek se a 87 centivel 15 hónaposan. Lemegy a vizsgálat és a végén megkérdi a doki, hogy megy-e már a gyerek.
Persze lehet mondani, hogy sok esetet lát, de nekem ez annyira banálisnak tűnt. És bevallom ezek a dolgok mindig megingatnak. Mert hogy lehet az, hogy 10 perccel korábbi esetre nem emlékszik?

Amúgy a kezére azt kaptam, hogy ekcéma, ne fürdessük csak kétnaponta és kenjem valami zsírozó kenőccsel. Azt persze már itthon tudtam meg a Spock könyvből, hogy az ekcéma összefoglaló neve ezeknek a kiütéseknek és nem egy konkrét betegség. Majd még ki kell deríteni, hogy mi okozza. Most már tudom, hogy nekem is ekcémám van, mert pont ugyanolyan meleg kiütésem van nyáron, mint a fiamnak most.

És sajnos szomorúan hallottam, hogy az én bogaram 1 hónap alatt fogyott 30 dekát. Pedig mézes-vajas kenyeret uzsizott indulás előtt, azt hittem, hogy most jól eszik. Bár tény, hogy ami ízlik abből egy Aventes pohárnyi, ami meg nem, abból fél fogy el.

Na, most tényleg megyek. Végre alszik! Igaz, ehhez az kellett, hogy 1/2 1-kor kelljen és gyalog menjünk oda-vissza a dokihoz 2 buszmegállónyit, meg még itthon sok játék.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Na, úgy látszik én nagyon ráérek most:)

NEkem is fáj a torkom tegnap óta. Ádám egy órája alszik, gyanítom délután nem fog. Ma már kicsit köhécsel, de amúgy jó a kedve, élénk és nem lázas. Mindenesetre nem hiszem, hogy holnap újra elviszem oltásra, inkább majd a jövő héten.

Apropó: ti hogy szívjátok az orrát? Mi most próbáltuk rávenni, hogy ez egy jó dolog és magának csinálja, de az eredmény gyászos. A szájába akarja nyomni. Fújni enged az orrába, sőt imád a kupakkal játszani. A porszívót is szereti, nem is fél, de nem tudom bedugni az orrába. Általában a cimpán elakad és alig szív valamit.

Sziszi: pár éve voltunk Sárospatakon és a környékén. Kár, hogy nem tudtam még a panzióról. Nagyon tetszett.
Én is láttam amúgy egy bababarát helyet:
www.zoldkapuvendeghaz.info

Kia: nálunk a sláger apa koszos zoknija. Ha mondom, hogy veszek fel zoknit, akkor már megy a fiókomhoz és kihúzza.
Most az abszolult nyerő egy régi pici nyuszi, ami pirosan világít és mondja, hogy I love you, ha megnyomja.

Ma kényeztető napot tartok, nem fogok csinálni semmit. Maximát olvasok, hogy képben legyek a legújabb trendekről:)

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Nem kell sztem tovább nyomni, de ha majd eljöttök, akkor megmutatom Ádámon, hogy hogy szoktam szívni a lányomnak.

Kép
nyafi
 
 


Ádámon is megmutathatod:)

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Nahat, a tobbiek szabin vannak? :roll:

Jobbulast kivanok a betegeskedoknek!

Beugrottam, amig szurcsolom a sajtlevesemet...

Jol nez ki ez a panzio. En is szeretnek mar elmenni valahova. Utolso nyaralasunk a naszut volt. Annak mar 3 eve lesz :?

Na hurra. Fel is kelt a fiatalember.

Viszont gyorsan megkerdeznem, hogy a ti gyermekeitek mennyire eszik a darabos kajat? Balint a kenyerdarabot elcsocsalja, de ha almadarabrol vagy masrol van szo, azt nem eszi meg csak pepesitve.... Ha meg villaval osszetorok valamit neki, azt meg nem nagyon ragja meg, csak lenyeli. 7 foga van...

Balint a motort meg csak hatra szokta hajtani :D
Kia, ti mutattatok neki, hogy kell, vagy magatol jott ra Levi? Bar ugy tudom maguktol jonnek ra. Csak mert en szoktam neki mutatgatni hogy mit csinaljon a labaval, de eddig hiaba :)

Megyek mert mar nagyon sipol.
_jáde_
 
 


Helló!
Csak "beszaladtam" megmutatni én is az új vonalzómat. :lol: 8)

Milyen kevesen vannak.Átment mindenki a másik fórumra? :roll:
Maradjatok már itt. :cry:

dhbetty
 
 


Nahát, úgy látom, hogy ismét van valaki, akinek örülhetünk. Egyebet nem mondok:)

Hát lehet, hogy már mindenki máshol fórumozik....

Nekünk ma sikerült feladni rá a cipőt úgy, hogy benne volt egy ruhacsipesz. Én is csak másodszorra jöttem rá, hogy mi a baj. Úgyhogy mostantól minden cipőbe bele kell nézni:)

Jade: nekem se nagyon eszi. A krumplit úgy ahogy. Kenyérbelsőt is. És én is török, meg pépesítek még. Ugye azt akarom, hogy jól egyen, mert mindig gond van a hízással. De például a nagyobb banándarabnál is hallom, hogy egyben nyelte le.

A motorra nekünk is csak felmászik, meg kicsit riszálja magát előre és hátra és slussz. De kivárom!:))

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!
Jó rég voltam. :?
Influenzáztunk, aztán Juli orrmandula-kivizsgáláson, most már végre egyenesben.

Jáde
hát Sári a legtöbb dolgot eredeti formájában eszi, de nála mondjuk kimaradt a pürés korszak, mert most már mondhatom, hogy nagyjából kb. 1-1,5 hónapja nevezhető hozzátáplálásnak, amit csinál evés címszó alatt. Addig csak szopit kért. Kedvence továbbra is a husileves csigatésztával, meg mindenfajta kenyér, meg a lila és a zöldhagyma. :lol: Az almát mondjuk reszelni kell neki, mert még nincs őrlő foga és nem boldogul. A joghurtot is szereti, pár hete adok neki natúr joghurtot kis mézzel és egyéb gyümölcsökkel.

Szilvió
szép szál fiad van! :D Hát, a hízás ebben a korban már elég vegyes. Sári pl. két hónap alatt kemény 70g-ot hízott, viszont nőtt 5 centit.

Vírus okozta kiütések vannak. Ez nem a háromnapos láz, hanem vmi egyéb, ami nem feltétlenül jár lázzal.

Szisz
Ezek a 3 napos lázak nem mindig tudják a tankönyvet. :D Julcsinál nálunk is 2 napig tartott és nem is volt túl magas. Sári megszenvedte: 5 napig nem ment le 38 alá, csak utána lett pöttyös.

Kia
ezek szerint már egész jól átrendezkedtetek... Levi meg gondolom élvezi, hogy a nagyik könnyen elérhetők. Meg esetleg neked is van némi segítséged. Az is jól jön ám.
:D

Edit
Mi van veletek? Ritkán jössz, akkor is pár sorral. Még pakolászol? Alakul már a gyerekszoba és a többi bútor.

Ami miatt még keveset jövök én is, az természetesen Sára őnagysága. Észbontó a lány. Nappal össz. 1 óra netidőm van, mert amikor ő ébren van, egyáltalán nem lehet mellette semmit nyomkodni. Az iwiw oldalamat is tönkretette, nyomott vmi bill.kombinációt, úgyhogy most az egész oldal cirka másfél centi. Még kutatom a lehetőségeket, hogy lehet visszacsinálni. :D :roll:

Amúgy meg egy hétördög, mindenhová felmászik, kanapé, ablakpárkány, még a kaktuszok sem rettentik el. Ha két percig nem tudok a sarkában lenni, borrrrrzasztó dolgokat tud mívelni. Ma amíg férjemmel a házunk cserepét tárgyaltuk telefonon, kb. másfél percig, addig ő kiszedte a tök nehezen nyitható fiókból az összes egyetemi indexünket és leszaggatta róla a fényképeket. Nem mintha még kéne, de akkor is...
Mindenhonnan leesik, mert persze azért napi 24 órában nem ülök mellette, felmegy ő úgyis oda, ahová akar, de mivel ugrál a kanapén, minden nap leesik párszor.
A hintalovon már hálIStennek nem próbál állva hintázni, arról leállítottam. :roll: :twisted:
De amúgy mostam már a ruháinkkal tollat, fogkrémet, celluxot, fésűt, egyesek jóvoltából, tegnap fél kiló zabpelyhet söprögettem össze, míg ő ujjongott, hogy milyen jól csúszik... 8)
Szóval ilyen kalandosan telnek a napok. Közben persze pocsékul alszik továbbra is és nagyon-nagyon anyás.
Még jó, hogy Julival ilyen jól kiegészítik egymást, ő meg a szemlélődő intellektualitás mintapéldánya. :D

Na, megyek, mert ébredés van.
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok
Mintha csak Sebit "látnám" olvasva Sára csibészségeit?! :lol: :lol: :lol: (Csak nálunk kölespehely volt, nem zab! És már féltem gyerekorvoshoz menni, hogy tuti ránk sütik, hogy verjük a gyereket, annyi a kék folt rajta... de persze csak nevettek, hogy látszanak a "jóságfoltok"! :D)
És tudom, hogy szörnyű, de egy picit örülök, hogy ezen már túl vagyunk... :oops: :oops: :oops: Jójó nézegetni a kiskori képeit, de még emlékszem mennyire kétségbe voltam esve, hogy mit csinálok ennyire szarul, hogy ilyen égetnivaló a gyerekem?! :D
Persze ma se könnyű eset a fiatalember (alvása is elég rossz még mindig, bár már csak 1-2-szer kel éjszakánként), de tud egész mondatokban értelmesen beszélni, és az sokat segít! :D
Szóval kitartás!!!
(Amúgy én is elgondolkodtam, hogyha CSilla nem volna ilyen könnyen simuló cicuska, akkor hogy bírnák elviselni egymást, én meg őket?!)
Amit kérdeznék: milyen volt az orrmandula vizsgálat? Az a gyanúm, hogy mi sem fogjuk megúszni... :(

Betty
CSak halkan gratulálok, nehogy elkiabáljam! :D
Dejódejódejó!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Jáde
CSillának már van 1-2 őrlőfoga (félig-meddig kint), almát már ő harapja és rágcsálja, kenyeret héjjastól simán. Banán, főtt zöldségket nem probléma elrágcsálnia. De csak kis mennyiségben, egy idő után elveszti a türelmét.
A napi két fő étkezését, tehát a két főzeléket még ő is úgy kapja, hogy a zöldségeket összetöröm villával, a húst leturmixolom és belekeverem. Így nagyobb mennyiséget eszik, mintha csak darabolnám a dolgokat, és neki kéne elrágnia teljesen.
A hússal kockázva még nem boldogul egyáltalán.

MOTOR!!!
Ha egy mód van rá, olyat vegyetek, aminek elöl is két kereke van.
Sebinek az egyik foga bánta a hagyományos 3 kerekű fazont. :(
Túl gyorsan tudnak menni vele a reakcióidejükhöz képest.
A 4 kerekű verzió kevésbé borulékony, kevéssé akad el a kerék az egyenetlenségeken.

Betegeknek gyógyulást!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gigi tegnap egyedül mocizott lenn a kertben, míg eddig folyton mutogattam, hogy hogy kell, meg reménykedtem…na meglátott egy kislányt mocizni, összehúzott szemmel elkezdte figyelni. Aztán…ahhhhááá ki kell magam húzni? Jó!!!ahhháááá és úgy kell forgatni, hogy ányíthassam? Jó!!!Egy óra alatt úgy ment, mint ha két éve motorozna.
Pürésítve eszi mondjuk a körtét, de a krumpli levest villával összetörve, a zsemlét meg harapva…Gyere rá, hogy mit hogy szeret és mire rájössz, már nem eszi úgy…
Drága betty! Itt is gratula!
Cas mi négykerekű nyuszis mocit vettünk, azzal nem tud motorozni, csak az új háromkerekűvel. Az a barátnő, meg aki tegnap megtanította mocizni, bébitaxin kezdte, és első alkalommal úgy kirándult a könyöke, hogy a Heimpalban rakták vissza. PONT tegnap mesélték. A fene tudja melyik jobb. Talán négykerekűt érdemes inkább kölcsönkérni, azt úgy se használják sokáig. Nektek milyen a négykerekűtök? Lefotóznád?
A lány most rendezett le egy extra hisztit, míg rájött az apja, hogy az etetőszékbe vágyik őnagysága, mert előbb a zsemlét enné, csak utána kéri a tápot. Könnyes szemmel verte a földet, azóta, hogy eszik csendben van.

Kép
nyafi
 
 


Betty, gratulálok az újabb megcsíkosodottnak! :D Nagyon aranyos az új vonalzód, és teljesen igaz, ami rá van írva.

Rita babának szerencsére nem kell semmit sem összetörni-pürésíteni. A darabosabb ételek bevezetésekor a rizsre fintorgott annak idején, de sikerült olyan babakaját találni, amiben egyben volt a rizs, és számára nagyon finom volt, így kénytelen volt megszokni. Onnan pedig könnyű volt a többire is rávenni. Még az almámból is szokott harapni, csak arra kell vigyázni, hogy a héjját ne harapja le, azt nem tudja még megenni (nincs egy rágófogunk se).
Ha minden igaz, ismét fogzunk, már ki tudja, hányadszor futunk neki a rágóknak, remélem, most túl leszünk rajta. A felső bal és jobb már nagy dudor, most a bal alsót mutogatja, ha megkérdezem tőle, hol nő a foga. Napközben időnként hirtelen, minden ok nélkül felsír, majd egy fél perd múlva abbahagyja, rengeteg vizet iszik, érdekes módon a nyálát most lenyeli, így viszont böfög és tegnap vagy hatszor kakilt és rengeteget pukizott.
Motoron csak ücsörgünk, de hát egyszer csak majd rájön erre is. Viszont a magas székekre is profin felhúzza magát, egy pillanat alatt fent van bárhol. :D

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Én ma úgy döntöttem, hogy kihagyjuk az oltást. Picit köhög és még mindig szörcsög. Kiszívtam az orrát, aztán volt megint egy nagyobb sírás, amikor becsukta a kezét a konyhaszekrénybe, szóval ugyanúgy szörcsög.
De most legalább alszik. Tegnap olyan gyorsan elment a nap, majdnem négy órát aludt. És ha jól lefárasztjuk, akkor rendben van az éjszaka is, igaz csak 1/2 9 körül tesszük le.

Nekünk 4 kerekű taxink van. Néha beszorul a lába a kormányhoz, alig lehet kivenni. Majd megtanulja.

És hát nálun is mászik mindenhová, meg kiszed mindent. Ez van.

Na, mentem vasalni :((

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Betty: szívből gratulálok, jó ilyen híreket olvasni!!!

Kismok: örülök, hogy túl vagytok a betegségeken. Még így leírva is süt a soraidból, hogy milyen derűsen kezeled a kis "hétördögöt" :lol: Neked és Casnak is tök jó lehet, hogy ilyen szemet gyönyörködtető különbségek vannak a gyerkőcök között. Hát még ha van könnyebben kezelhető is köztük. :)

Kaja: hát nekünk a zsemle és kenyér nagyon megy, na meg a rizs, és érdekes módon ha tőlem elcseni a zabfalatok és jóreggelt kekszeket, akkor azzal sincs probléma. Bezzeg a puhára főtt krumplitól fuldoklás van, gyümölcsöt meg sem kóstolja, ha nincs pépesíte. Mindegy, úgyis mindig változik, elég ha látja, hogy mi mit eszünk.

Motorozás: csodák-csodájára az megy Blankának már vagy egy hónapja, bár ugye még nem jár. Négykerekűnk van, boltban ráült egy háromkerekű motorra és felborult vele 1 percen belül. Szóval azzal még várunk.

Képzeljétek, mostanában nagyon jók az éjszakák és úgy néz ki azóta javult így, hogy felvesszük a zoknit a hálózsák alá. Szóval örök hála ezért a tippért.

Na megyek, apa kiabált, hogy mennem kell pelenkát cserélni (ő csak a pisiset vállalja :)

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Nyafi
Nekünk mindkétszer úgy repült át Sebi a motor kormánya fölött és harapott bele a betonba, hogy a motor első kereke elakadt (1,5 évesen aztán 2,5 évesen). Másodszorra az egyik metszőfoga bánta.
Csilla most ilyennel megy:
Kép
Szerintem ez elég stabil, nem borulékony, nem akad el könnyen, de könnyű hajtani.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sebi pedig ezzel törte ki a fogát.
Azóta utcán nem motorozhat, csak anyóséknál a kertben (vagy a játszótéren). Mondjuk neki semmi félelemérzete, ezzel a motorral szélvészként száguldozik ma is. :?
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?