Új privát üzeneted érkezett!

Na halló!
Mi a helyzet lányok? Mindenki eltűnt?

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Ági!

Sajnos betegek a gyerkőcök, Andris hörghuruttal, Márk mandulagyulladással küzd. Barnát talán már elengedem holnap óvodába, ő már jól van.

Bulcsúnak boldog születésnapot előre is!

Reni!
Levinek meg utólag! :oops:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Levinek utólag is boldog szülinapot :oops: :mrgreen:

Képzeljétek a Botikám hanyatt fekve felemeli a kis fejét és körbe néz :lol: Olyan muris.

Betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok,mi megúsztuk :lol:

Lányok:Segítenétek,hogy kell a nevem alá képet tenni?????
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük szépen!

Végre enyimek is meggyógyultak! Norbi 2,5 hetet volt itthon, Levi nem egész 2 hetet. Nagyon nehezen mentek ki belőle, Norbi két adag antibiotikumot is kapott, + hörgőtágító, meg a szokásos finomságok :?

Borcsi! A segédleteknél kiválasztod a profilt, azon belül legalulra mész. Ott lehet az avatarodat beállítani, és képet feltölteni! Azt hiszem kicsinyíteni is kell, meg minden, mert úgy emlékszem max 10kb-os képet enged feltenni.

Tééényleg! Bulcsú mindjárt 1 éves, Kirus meg 3 :lol:
Hanyadikaiak?? (de béna szó :? )

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Márknak, Andrisnak gyors gyógyulást!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


A Kíra valentin-napi baba :lol: :lol: :wink:

ott már próbáltam,de nem lehetett olyan picire kicsinyíteni,nem látszott más,csak egy pötty :twisted:
Vendég
 


Bulcsú meg 13-án született. Most pont péntek 13 lesz. :lol:

Ejha! Milyen beteg itt majdnem minden gyerkőc. Jobbulást mindenkinek!

Érdekes lehet Boti, ahogy emelgeti a fejét és körbenéz. :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Borcsi! Ha a képre kattintasz jobb egérgombbal, és kiválasztod a szerkesztést, akkor először kicsinyítsd kb felére a képet. Utána vágd ki a gyerekek fejét, hogy csak az legyen a képen, és azt kicsinyítsd tovább (feltéve, ha a gyerekekről szeretnél felrakni avatart). Ránézésre kb 3*3 cm-es legyen a kép. Ha elmentetted, és ráállsz az egérrel, akkor elvileg megmutatja, hogy hány kb-os. És ha 10, vagy kicsivel alatta (9,5 pl), akkor el fogja fogadni feltöltésnél. Én elég sokat sz@aroztam vele, mire sikrült... :?

Akkor holnap Bulcsú szülinap :lol:
Holnapután meg Kirusé :lol:

Jaj, de sok tortát fogunk enni :D :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Bulcsúnak nagyon boldog szülinapot!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Köszi Reni! :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Kírának nagyon boldog szülinapot!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Búlcsúnak nagyon sok boldog születésnapot kívánok :lol:

Köszönjük a köszöntést :)
Megvolt az ünneplés,rentgeteg játékot,ruhát kapott:)
Eperkés tortát csináltattunk neki,nagyon örült,volt rajta tüzi játék is:)
Szűcs Judit boldog születésnapot számára vittem be a tortát,most is meghatódok,ahogy örült neki:)Mikor meglátta a puffancsot(eperkéből a kisfiu,teljesen odáig van érte:) ):Juj,én a puffancsot szeretném megenni,a fejét!
Olyan édes volt:)Ezért érdemes élni,hogy örömet szerezzek neki:)
Vendég
 


De édes lehetett Kírus! Megmondom őszintén, én is nagyon szeretem Eperkét :oops:
Szülinapi képek?? Hmm? Kapunk?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Kép Ezt a tortát a férjemnek sütöttem.Nagyon büszke vagyok rá :wink: Most volt 9.-én 25 éves :shock: Kép Kép Itt látszik egy picit az eperkés torta.A felsője is az Meg majdnem mindene :? Kép Itt még Botinak van haja,de apa levágta neki :cry: Kép És este már kopszin,mint egy mini kidobó :cry:
Vendég
 


Reni!

Hogy kell kivágni??
A képet:)
Vendég
 


Kirának utólag is boldog szülinapot.
Milyen hosszú haja van 3 évesen. Szerintem Lili lányomnak kb a fele lesz ennyi idősen. :)
Jó lett Boti haja! :lol: Tűrte a hajvágást?
Nagyon szép tortát sütöttél a férjednek! Milyen ízű volt?
Majd én is hozok szülinapos képeket, csak még le kell kicsinyítenem.

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia,Kírának már 2X levágtam picinek a haját,hogy erősödjön.Mindenki szidott,de lám nekem lett igazam :wink:

Apának oroszkrém tortát sütöttem,az a kedvence :)

Botond tök jól tűrte,egy nyikkanása sem volt,inkább én hisztiztem,hogy ne vágja ilyen kicsire :twisted: :oops:

Voltunk a védőnőnél mérésen,az én "picike " fiam nem egész 1 hónap alatt hízott 70 dk és nőtt 4 cm.Most 7.70dk és 70 cm!!!!
Vendég
 


Borcsi! Ha gondolod, akkor küldd át a képet az e-mail címemre, és megcsinálom neked avatar méretűre! Hmm? brikszane.lato.renata@gmail.com
Nagyon édesek a képek, a gyerekek pedig gyönyörű szépek! Boti haját, én is sajnáltam volna a helyedben, de megértem Apát. (vagy mégsem? :twisted: )
A torta istenien néz ki!! Nagyon ügyes vagy, gratula! Krém receptet ide nekem!!Légyszi

Nálunk Laci volt kiakadva, ugyanis levágattam Norbi fürtjeit. Most délután voltunk fodrásznál, ilyen lett:
Kép

Ági! Tök jók az új vonalzók! Képeket pedig kíváncsian várom!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Ééééédi,sokkal pasisabb :wink: Jól látom,hogy vöröses a haja?? :)
Köszi szépen ,igénybe veszem a segítséged,én még csak most tanulom :oops:

A süti:-a tortalapot úgy sütöm,mint egy sima piskótát.6tojást lemérem,annyi liszt ,annyi cukor,6kanál víz,sütőpor.Fehérjét külön felverni,úgy hozzá keverni.Ahhoz,hogy jó magas legyen a tészta,a tortaforma oldalát nem lisztezem be,csak az alját.!!!!Így szép magas lesz.Aranyszabáj a piskótánál,hogy előmelegített sütőbe tesszük és 20 percig nem szabad kinyitni a sütőt.
Mikor kihül a tészta,3 felé vágni.

krém:1 cs vaniliás pudingot-0.5 l tejet-ízlés szerint cukor---pudingot készítünk,majd kihűtjük.0.5 l tejszínt+ 6 dk porcukrot kemény habbá verni és 3/4 részét belekeverjük a (turmixolt)pudingba.Hozzáadunk 1 kocka rámát is.Jól elkeverjük géppel.Mazsolát rumba ázatjuk.A krémet betöltjük a 3 részre vágott piskótába,rétegenként megszórjuk a rumos mazsolával.A torta tetejét és oldalát a maradék 1/4 rész tejszínnel bekenjük.Én az oldalára darált diót dobáltam körbe.Mivel nincs habzsákom,egy nejlonnak a sarkát kivágtam és úgy nyomtam rá a habot a tetejére.Zselés cukorral és reszelt csokival díszítettem :wink:

Ennyi a recept,ha megcsinálod,meséld el milyen lett :lol:
Vendég
 


Borcsi!
Szép nagy baba Boti! :wink: :)

Reni!
Tök jó lett Norbi haja! Egész nagyfiús lett így az arca. :D
Képeket sajna most még nem fogok tudni feltenni, mert tegnap le kellett formatálni a gépet, és most még minden eléggé össze-vissza van... :evil: Nem működött a netünk már 2-3 hete. Kihívtuk a szerelőket, akik azt mondták, hogy nem a net hibája, hanem valószínüleg a gépé. Ezért leformatáltuk, mert már minden virusírtót végigfuttattunk, minden nem használatos programot leszedtünk, de így se lett jobb a helyzet. A formatálás után szintén nagy kalap kaki az egész, sőt Apa benti laptopját is hazahozta és azzal sem működött normálisan a net. Úúúgy imádom az ilyen szakikat... :x :evil:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket :D
Borcsi! Küldd át nyugodtan, megcsinálom Neked tényleg szívesen!
Piskótát én is hasonlóan csinálom, annyi, hogy víz és sütőpor nélkül :) Levi tortája ilyen volt:
Kép

A krém fini lehet! Hasonló a csokitorta krémje is, csak nem egész 25 dkg margarin volt benne, no meg kakaópor :lol: . Még egy problémám volt, hogy a tejszín egyszerűen fogta magát, és elkezdett folyóssá válni... :evil: És ezzel együtt a krém is :x :x Bááár, nem tettem bele cukrot. Lehet, hogy az volt a bibi??

Ki fogom ezt próbálni, mert én uramnak is az oroszkrém a kedvence!

Ági! Tipikus.... Sajnálom, hogy nem sikerült helyrehozni, de akkor tuti nem a gépben keresendő a hiba.

Még egy képet hadd tegyek fel. Jó? Ez lesz Levi holnap farsangon:
Kép

Felismerhető? :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni: Akkor hogy lesz magas,ha nem teszel bele sütőport?
A tejszínbe kell a cukor,lehet azért esett össze neked :?
De tehetsz bele habfixálót is :wink:

KOCKÁS-FÜLÜ NYÚL :lol: :wink: ez volt a kedvenc mesém.
Nagyon édi.
Vendég
 


no, csak ideértem én is. Végre vége a betegségeknek.

Kírának boldog 3. születésnapot!

Reni!
Szerintem is jó lett Norbi haja, és Levi jelmeze is remek. Biztos nagy sikere volt.

Akkora hóembert építettünk a fiúkkal, hogy szerintem júniusig nem fog elolvadni. Meg hóvárat is. Andrist szánkón huzigáltam közben. :)

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nekem semmi kedvem nem volt kivinni a Kírát ma:-(
Mérges voltam,hogy nem tudom szánkóztatni.

Mi van a nem alvós babákkal?
Várandós anyukánkkal?:)
Pocak fájások?
Vendég
 


Borcsi! A tojásfehérje habtól! Nem kell bele az eredeti recept szerint más, mint mindenből 6 :arrow: 6 tojás, 6 evőkanál cukor, 6 evőkanál liszt. Ennyi :D
Nem jött át kép a mail-en, nemtom láttad e már a válaszom, én most nem jártam arra, de mindjárt megnézem.

Boeske! Azta. Jó nagy hóember lehet! :lol:
Mi reggel 7-kor mentünk le szánkózni, mert tegnap is megolvadt délutánra, és szomorú volt Leventém. Jól tettük a hajnali edzést, mert ma is latyakká vált a hó délre....

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Jól néz ki Levi tortája. Nyami-nyami... :D
És nagyon édes a jelmezben is! Milyen volt a farsang?

Boeske!
Jó nagy hóember lehet az építményetek! :) Biztosan élvezték a srácok a havat.

Nálunk még most is van hó, de szerintem nem sokáig, mert hétágra süt a nap. Tegnap mi is szánkóztunk egy kicsit. Pontosabban csak Lili. Bulcsú aludt a kocsiban.

Csajok!
Lilinél elkezdődött az "Ez mi?" korszak. Mindent megkérdez, még azt is amit tud. És mindent százszor. :twisted: Őrölet! :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

A hóemberünk kb. 2 méter magas. Lefényképeztem, majd megpróbálom feltenni.

Andris ma végre jól aludt. Hosszú hónapok után. 3/4 6 kor ébredt, de még visszaaltattam fél 8-ig. :D

Ági!
Ez jó korszak. Ennél már csak a "miért" korszak lesz a jobb. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nem semmi! Az tényleg jó nagy Hómanus! Nagyon kíváncsi vagyok rá!!

Ági! Jó volt a farsang, azt mondta táncolt :D Meg is mutatta, majd megzabáltam olyan édes volt! Volt viszont bosszúságom. Sosem fogom megérteni azokat a szülőket/nagyszülőket, akik annyira nem foglalkoznak a gyerekkel, hogy képtelenek farsangra jelmezzel készülni. :cry: Olyan egyszerűk is vannak kislányoknak (2 kislányról van szó). Úgy sajnáltam őket, de szerencsére van az ovinak pár jelmeze, és abból adtak rájuk is. Na mindegy, a lényeg, hogy Levi nagyon élvezte, hogy ő a Kockásfülü nyuszi :lol:
Pár kép:
Kép Kép Kép

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Borcsi! Nem sikerült??

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni! Micsoda :roll: ??
Vendég
 


Az avatar képet felrakni!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok?Nálunk is van egy kicsi és egy pici:):)
A kicsi 3,5éves Réka a pici 2hónapos Olivér.
Majd rakok fel képeket rólunk,ha nem bánjátok.

solya051020
Káld
 
 
 


Szia solya,gyere persze :D

Reni:Nem kaptam semmit,azért értetlenkedtem :oops:
Én sem kaptam soha semmilyen jelmezt :cry: De az én gyerekeimnek más lesz ,az tuti :wink: Az a gázálarcos fiu nem semmi.Szegány hogy kapott benne levegőt? :D
Vendég
 


Borcsi! 18-án küldtem el a képet. Most rájöttem, hogy citromail-es vagy, arra nem mindig megy át minden. Most elküldtem még egyszer! Remélem, megérkezik. Ha nem, jelezd, elküldöm akárhányszor :lol:
A gázálarcos kisfiú tűzoltó volt, és kb 1 perc múlva levette. Volt baltája, meg oxigén-palackja, meg minden :lol:

Szia Solya!

Üdv itt, gyere bátran. Bár néha nagyon pang a topik :oops: mostanában azért sűrűbben irogatunk.
Ugye?? :twisted:
A képeket nemhogy nem bánom, kifejezetten kérem :lol: :lol:

Bocsi, de megint hadd zsibbasszalak Titeket. Ugyanis készül Norbi jelmeze is. Ez a bociruci:
Kép eleje
Kép háta

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni:

GYŐZELEM!!!!SIKERÜLT!!
Ha majd csinálok olyan képet,amin 3-an vagyunk megcsinálod nekem??? :wink:

Olyan finom kaját csináltam csajok!!A tarját csont nélkül kiverni és 3 napra kell belerakni tejbe.Tej+majoranna+bors+ só+sok fokhagyma.2 képpen lehet csinálni.
1,pirospaprikás liszbe forgatni és úgy kisütni,közepes lángon
2,tepsibe rakni úgy sütni pirosra.
Megcsináltam mindkettőt,Isteni finom csajok.Próbáljátok ki.nyami-nyami :wink:
Vendég
 


Moni!!Hol vagy,nagyon eltűntél :evil:
Nincs fenn valaki iwiw-en???Vagy my -vipen??

Majd elfelejtettem a legfontosabbat!!Képzeljétek jön a Botond alsó 2 fogacskája :shock: Még nem törte át,de puklis már az ínye!!!!
Vendég
 


Borcsi! Ügyi vagy!! Naná, hogy megcsinálom.
Tarja fini lehetett. Engem már megtaláltál iwiw-en :lol: Cukik a képek rólatok!
Boti fogán ne csodálkozz, Levinek pont 4 hósan jött az első 2 foga, Norbinak 4,5 hósan. Kírusnak mikor jött?
Egy Norboci képet hadd tegyek közzé:
Kép

Ma délelőtt nővéreméknél Bálintoztunk, megtartottuk kisfia névnapját, délután meg szülinapra vagyunk hivatalosak egy játszóházba. :D Mozgalmas nap volt/van/lesz.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Szia Reni :)

Igen megtaláltalak.A kedvenc képem,mikor menyasszony ruhában dobolsz :wink: :wink: :wink: :wink: :D Nagyon kemény :wink:

Kírának 4.5 hónaposan bújt ki az alsó kettő.

Norboci :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon édes,szegény nem szólt még,hogy :anya neeeee? :wink:
De jó lesz,ha a Kírának kell csinálnom majd a jelmezeket :) Bár lehet nem veszik fel,csak a kötelezőre,mert van tesója és sokan vannak :shock:

Milyen volt a játszó-házban a buli??
Vendég
 


Sziasztok!

Solya!
Üdv itt!

Reni!
Nagyon édes Norboci! :lol:

Borcsi!
Remélem könnyen fognak majd kibújni Botond fogacskái. Nálunk még mindig csak kettő van Bulcsúnak. És pár napja vettem észre, hogy csúnya a szája belül. Egyrészt tiszta véraláfutásos, szerintem azért mert állandóan azzal játszik. Szívja be a száját és a már meglévő két foga szétszedi. Másrészt szerintem valami szájpenész féle lehet neki, mert tiszta fehér foltos az ínye. Kedden megyünk az 1 éves státuszvizsgálatra végre valahára, majd akkor megmutatom a dokinak.

Hétvégén a gyerekek Anyuéknál voltak. Jaj, de jó volt egy kicsit kikapcsolódni, pihenni... :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Köszi! Nem szólt még :lol: Nagyon örült, hogy felpróbálhatta, jövő hét szerdán lesz a farsang. Végre legalább tudom, mikor lesz.
Dobolás: jó buli volt :D

Na, akkor Kírának is jó korán jöttek a fogai! Botond nem lesz bölcsis ezek szerint. És akkor valószínűleg majd csak akkor mehet, amikor Botond is. Vagy megkéred őket, hogy délelőttre vegyék fel. Nálunk is úgy van, hogy ebéd után el kell hozni azokat, akiknek otthon van az anyukájuk kicsivel.

Ági! Szerintem is édes, köszi :) Irigyellek a hétvégi pihiért! Nekem még sosem voltak nagyszülőnél a fiúk. De ami késik......
Szegény Bulcsú :( Nem fáj neki, hogy nem hagyja abba?? :roll: Kíváncsi vagyok, mit mond a fehér foltokra a dokitok.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Hú ti mennyit írtatok! :shock:

Bulcsúnak, Kírának és Levinek utólag is boldog szülinapot! :oops:

Nagyon szép képeket láttam!

Borcsi!
Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen tortát tudsz sütni. Biztosan nagyon finom volt. Bevallom, hogy én még soha nem csináltam tortát. Boti hogy viseli a fogzást?

Reni!
Nagyon jó lett Levi haja, igazi nagyfiús! A torta is nagyon guszta és a jelmezek... tényleg jól sikerültek!

Giga!
Én is úgy vágyom egy kis pihire!!! :lol: Mi volt a dokinál?

Solya!
Gyere bátran és várjuk a képeket!

Rólunk:
Kinga megetette az első lépéseit egyedül! Mindenhova felmászik, nem győzöm leszedni az asztalról, kanapéról... stb. Ja és pénteken előjöttek rajta kiütések, ugyan olyan mint Dominiké volt. :(
Vendég
 


Borcsi!
Mit jelent az, hogy csak kötelezőre veszik fel, délelőtre vagy csak 5 éves kortól? Lassan nekünk is aktuális lesz az ovi.
Vendég
 


Móni:Szia elveszetke,nem tudtuk már hol vagy! :lol:
10.5 hónaposan elindult a Kinga??Nagyon ügyi.
Kíra 11 hónapos volt :)

ovi: 5 évesen kötelező,igen.De,ha valahol telítettség van,nem veszik fel csak fél napra jobb esetben,rosszabb esetben csak az utolsó évben :(
Bár én nem bánom :oops: Mondják,hogy had szokja a társaságot,tanuljon meg osztozni...

Reni:Nem tudom eldönteni mitől nem alszik a fiam éjjel,eddig nem volt hasfájós,most mégis úgy látom,hogy a lábát húzgálja...

Ági:holnap meséélj mi volt a dokinál.Nem gátolja az evésben?Mert,ha nem akkor nem szájfertőzés.
Vendég
 


Sziasztok!
Csak gyorsan 2 kép....

Itt a hóember: (Balra Barna áll, jobbra Márkot fogja a keresztfiam.)

Kép

Andris szánkózik:

Kép

Jó éjt!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!!!!!!

Hoztam az ígért képeket.Előre szólok nem kevés lesz,és előre is bocsi ha sok voltam :oops: :oops: :lol:

Családunk: Kép

Olivér: Kép


Réka: Kép


Ők ketten: Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép


a hétvégén volt a keresztelő Kép

solya051020
Káld
 
 
 


Sziasztok!
Most fejeztem be a főzést, és gondoltam még bekukkantok. És milyen jól tettem.

Boeske!
Nagyon jók a képek! Mekkora hóember... :shock: :D Nem semmi!
Milyen jó a szánkótok ahogy rá lett szerelve a háttámla! Ti csináltátok, vagy lehet ilyet kapni?

Solya!
Nagyon szép családod van! Szép kislány Réka, és Olivér milyen kicsi még, és mégis milyen szép nagy baba... :wink: Nem semmi, hogy, hogy tartja már a fejét! Ügyes legény!

Na végre eljutottunk a dokihoz. Bulcsú fiam 8700 gramm és 78 centi. A szájában lévő dologra azt mondta a doki, hogy vegyünk borax-glicerint és azzal mossuk le neki. Ha lejön egyből akkor semmi komoly, viszont ha marad még a száján, akkor szájpenész. Hát majd kiderül.
Ahogy beértünk a rendelőbe, Lili egyből elkezdte mondogatni, hogy nem jön a doktornéni. Fél tőle és ezzel bíztatgatta magát. Én meg mondtam neki, hogy de igen, jönni fog, de nem hozzá. Amikor meglátta az orvost, eszméletlen üvöltés és hiszti kezdődött. Mivel rendelési időben mentünk mi a fertőző betegeknek fenntartott külön szobában vártunk. Amikor már meguntam, hogy nem hallok semmit abból amit a doki mond (merthogy az én kezemben volt a lány) bevittem ebbe a szobába, és ott elvolt. Láttam is, de nem is hisztizett. Két legyet egy csapásra! :wink: :lol:

Figyu!
Az jutott eszembe, hogy megkérdezlek titeket, aki már esetleg túl van rajta, hogy beszoktatá oviba, bölcsibe hogy csináltátok két kicsinél. Gondolom valahogy úgy, hogy egyszerre csak egyet szoktattatok be, de addig ki volt a másikkal? Vagy lehet egyszerre beszoktatni? Fogalmam sincs, hogy én hogyan csináljam majd jövőre... :oops: :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági:Nem értem,hogy Bulcsút miért akarod beszoktatni?Jövőre is csak 2 nem? :oops:

Nekem is gáz lesz,Kíra ha minden igaz,idén szeptembertől ovis lesz.Hogy oldjam meg a Botitól?Egész nap vele kell maradni?
A Botit hogy etessük?Csak cicit eszik a lelkem :lol: A másik,hogy nincs kire hagyni.Mindenki dolgozik,a dédire meg a Kírát se lehetne,nem hogy a Botit :cry:

Soly:Szépek a gyerkőcök :wink:

Boeske:Jó nagy a hóember :wink:
Én is néztem a támlát.Az szék támla ha jól látom,ugye?A Kíra kerije lakatos,csinált neki vasból szánkót,nem gáz,csak nagyon nehéz!! :?

Kép Látjátok hol a Kíra keze?Mindig ezt csinálja,mit tegyek??
Vendég
 


Ági!
Ez szánkó háttámla, lehet kapni minden nagy áruházban. Bármilyen szánkóra rácsavarozható, és ha már nem kell, le lehet szedni.

Beszoktatás: kérdezd meg, mi a szokás. Valahol nem nagyon vacakolnak vele, első nap bementek együtt 1-2 órára, második nap már egyedül hagyod 1-2 órára, harmadik nap már megy rendesen.
Egy kis sírással így is-úgy is számolni kell. (Na most már könnyen beszélek, anno nagyon megszenvedtem a beszoktatást.)

Márk is ovis szeptembertől, de a Barna csoportjába megy (vegyes csoport) , így remélem könnyebb lesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Borcsi!
Igen jövőre két éves lesz Bulcsú, de megy bölcsibe, Lili meg oviba. Muszáj. Ezért lesz beszoktatás.

Boeske!
Hát azt még nem tudom, hogy mi a szokás, merthogy még azt sem tudom, hogy hova fognak menni a gyerekek. Még körbe kell szimatolnom. Az önkormányzati intézményekbe 90%, hogy nem fogják őket felvenni, a magánok környékén meg körbe kell majd nézni.
Sejtéseim szerint nekem sem lesz egyszerű ez a beszoktatás, kivéve ha vegyes csoportba mennének. Akkor azért nem lenne gond, hogy hova tegyem a másikat, amíg beszoktatok. És szerintem könnyebben is engednének el engem, tudva, hogy ott a tesó.
Akkor 1 gyerkőc lesz otthon szeptembertől? Jó dolgod lesz. :wink: Egész napra járnak majd oviba, vagy csak délelőttre?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Boeske! Tényleg jó nagy hóember! :D :D Szépek a fiúk nagyon!
Nekem a szánkó mérete naggyon szimpi!

Solya! Szépek vagytok, és tényleg jó nagy babának tűnik Olivér!

Ági! Nekem szerencsém volt, mert Norbi szept 16-ától kezdhette a bölcsit. Levi meg hát, ha jól emlékszem 1-én (de lehet, hogy 3-án?). Oviba itt nincs beszoktatás, ami rendkívüli módon bevált minden gyereknél. Bevittem első nap 9-re, tehát reggeli után, és ebéd után hoztam el. Így Norbit senkire sem kellett hagynom! Nem is tudom, kire hagyhattam volna... És akkor kezdett Levi bent aludni, amikor Norbi már délig volt bölcsibe. Így a bentalvásos beszoktatás Levinél is fokozatos volt, és Norbinál is. Tehát: érdemes előbb Lilit beszoktatni, ha hasonló módszerrel megy a beszoktatás ott is, mint nálunk. De van olyan ovi, ahol első naptól kezdve 8-16-ig van a gyerek. És bármilyen furcsa, nem rossz megoldás!! Így a gyerek azt szokja meg, hogy ez van az oviban!

Egyébként: mondták anno a bölcsiben, hogy Dunakesziről is vesznek fel ide babákat, mert ott annyira nincs hely.... :shock:

Borcsi: ez rátok is vonatkozik. Akkor nincs gond Boti cicifüggőségével. Bár addigra valószínűleg már nem csak cicin fog "élni"- hiszen akkor már 11 hós lesz!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?