Új privát üzeneted érkezett!

Andi
Nagyon sajnálom Dorkát:-((((Jobbulást neki, küldök sok-sok gyógypuszit, remélem hamar jobban lesz!!!!
Nem gondoltatok a sóbarlangra?

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Andi
Mielőbbi gyógyulást Dorkának gyógypuszik elküldve :wink: remélem hamar odaér!
A közérzete milyen?Rosszul érzi magát vagy "csak" erőtlen?Remélem él benne a tettvágy és nem engedi át magát a bacinak.

Anita
Nagyon szép dolgokat vettetek.Elhiszem hogy tetszik Annának!

Zita
Nagyon aranyos Patrícia ahogy ül :lol: meg kell zabálni azt a kiscsajt!
Kergetőztök már a lakásba?Mi igen mert Szasza úgy kotor a kompba.Mindent megtalál amit nem kéne :lol: .Tegnap apa jegyzeteit kaparintotta meg és el is áztatta a szájába.Szóval nem tudjuk hogy mire kellene emlékeznie apának :lol: .

Zsu
Én nem is tudom mit szóljak a vizes történésekhez.Csodálom a hozzá állásodat.Én sokkal vehemensebb vagyok és nem tudnám ennyire higgadtan kezelni a dolgot.Remélem a biztosító is reálisan fogja föl ezeket a halmozott károkat.

Alíz
Olyan jó hogy néha te is jönni tudsz.Igaz én nem írtam de hiányoltalak ám!Csak tudod szita az agyam és nem minden gondolatom jut el a képernyőig :)
Havat lapátoltál :shock: hát gratulálok!Vigyázz már magadra te csaj.Kicsit most már lassícss :lol:

Panka
Tudom jó lenne még találkozni míg el nem mentek.Ez az idő sajnos nem a legtökéletesebb még kimozdulni sem.
Kíváncsi vagyok hogy Emili hogy fogja érezni magát az új helyen.Most mit mond a költözésre?Dobozoltok már?

folyt. köv.

Kép
awe
 
 


sziasztok!!!


Andikám:

Jaj nagyon sajnálom hogy Dorka nem javul,és hogy tüdőgyulladást kapott. :cry: :cry:
Nagyon szorítok hogy hamar meggyógyuljon és sok gyügypuszit küldünk neki Balázskával.Bence is remélem rendbe jön most már hamarosan.
Szegénykém, elhiszem hogy megijedtél,de szerncse hogy a doki rendes volt és nem küldött el a gyerek Klinikára ,mert otthon sokkal jobb mint ott.
Sajnálom hogy hoyg így a farsangra sem tufdott elemnni szegényke,el van szontyolódva nagyon e miatt?

Anita:
Elfelejtettem írni tegnap hogy most azt mondom hogy mindenkit szívesen látok a Klinikán,de ha később esetleg másként gondolom akkor úgyis szólok.
Meg persze ha nem jön közbe az hogy az influenza járvány miatt látogatási tialalom lesz. :roll:
Remélem nem. :?
Sajnáloma kis annát a foga miatt meg persze téged is hogy nem tudsz pihenni éjszaka,de hátha hamar kibújik a fogacska.
Ügyes nagylány már hogy ül magától.

Éva:
Oké lassítok. :D
Gratulálok utólag Szabikának a féléves szülinaphoz. :D
Na akkor ő is rallyzik a komppal mint annak idején Balázs. :roll: :lol:

Zita:
Ügyes Patrícia is nagyon,
Aranyos ahogy csücsül. :D Hogy eltelt az idő még most születtek és már félévesek. :shock:
Akkor most lazíthattok egy kicsit.
Majd kaphatok egy katalógust? :oops: Tavaly is beszéltük tudod ,de nem sikerült kapnom. :(
Bár az idén nem valószínű hogy megyünk Erdélybe de sosem lehet tudni.Inkább csak belföldön megyünk valahova egy pár napra de még passz hogy merrre.


Zsu:
Nem is tudom mit írjak,ti szegények jól meg vagytok áldva ezzel a sok vén hülyével-már bocsi.
Elhiszem hogy kivagy borulva ,én is K.O lennék az biztos.
Sajnos ez a panelek átka! :evil:
Reméelm én is hogy a biztosító rendesen fog fizetni.


Panka:
Én most lemaradtam szerintem ,ti most Pesten avgytok vagy anyukádéknál?
:) Ha hazajösztök akkor már kezdesz is pakolni lassan?


Zsebi:
Megnéztem ma aképeidet ,mennyit változott Szabika,olyan nagyfiús már az arca.
Nagyon szép a kert,így a hótakaróval,bár egyébként is az. :)

Na befejezem,mert Balázs ébredezik és megyünk anyukámékhoz,mert papa meg akarja szánkóztatni. :D

Pá,pá

Kép

Kép
aliza
 
 

 
 

Sziasztok!

Tettem fel pár képet:).

Andi! Szegény Dorka, tüdőgyuszi nem jó:(. Jobbulást a Gyerkőcöknek! Gyógypuszik!

Alíz! Lassan azzal a hólapátolással Te:)! Olyan izgi, hogy már nemsoká megszületik a kis Viki:)! Balázska várja már?

Évi! Még nem néztük meg a menhelyet, de mint lehetőség felmerült. Köszi! Szabi tiszta Te!

Babák nagyon aranyosak, s milyen nagyok már, hihetetlen!

Zsebi! Nektek is nagyon szép kertetek van!

Zsu! Nem semmi mik vannak Nálatok! Elég botrányos!

Hú, mekkorát fagyott a napokban! A Szávay nincs rendesen eltakarítva, csúszkáltam is reggelente rendesen, amíg beértem az Otthonba! Valahogy még mindig nem érzem közel magamhoz ezt a melót, de igyekszem rendezni magamban a dolgot:).

Ja, a Malomparkban van vmi fajáték játszóház, ingyenes. Asszem márc. valameddig vannak ott!
Vendég
 


Helloka Lányok!

Köszönjük a gyógypuszikat Mindenkinek, reméljük az antibiotikummal, és a gondoskodásunkkal vegyítve mihamarabb hatni fognak. :wink:

Anita!
Megnéztem a képeidet, szép játékokat rendeletetek a lánykátoknak. És amint látom Anna baba jól eljátszadozik velük. :wink:
Sóbarlang:
Most semmiképp nem vihetem hidegbe Dorkát. Bencével jártunk barlangba, Dorkával pedig azért nem mert heti 2x a bölcsiben levő sószobába beviszik őket. Délutánonként szülők, testvérek is mehetnek a gyerekkel, de mint általában rohanunk, így eddig összesen csak 1x voltam kb. 2 hete bent Dorkával. De azt hiszem gyakrabban fogjuk igénybe venni, főleg hogy tök ingyen van.

Évi!
Dorka eddig nem hagyta el magát, ezt az orvos is megjegyezte, hogy ahhoz képest hogy tüdőgyulladása van, jókedélyű kislány.
Ma viszont vagy a betegség, vagy az új antibiotikum nagyon lenyomta. Délután fél 2-től 5-ig aludt, és akkor is már én ébresztgettem, hogy éjszaka is aludjon. Most este fél 11 után aludt el újra. Este fájlalta a fülét (eddig ez még nem volt, ez új :cry: ), csepegtettünk bele, meg szerettük volna infrázni is neki, de nem igazán tűrte. Sót is melegítettünk rá,de nem engedte hogy melegen tartsuk neki. Adtam neki kis Nurofent (főleg a fülfájás miatt, mert a hője "csak" 37.7 volt) , és amint hatott egyből jobb kedve lett. Ha jól érzi magát egyből mondja, hogy ő már nem beteg , csak Bence az, ő már mehet bölcsibe. :wink:
Egyébként mint már többször irtam, ha makkegészséges akkor délutánonként képtelenség letenni aludni, most viszont egész héten aludt minden délután. Meg étvágya sincs, de megszoktam, ha antibiotikumot kap akkor sosincs, így örülök, hogy tejet legalább iszik a 2-3 falat ételen kívül.
Remélem hamarosan végleg elpuszítjuk ezeket a ronda bacikat, mert nagyon nem szeretjük őket. :roll:
Nagyon jók a Te képeid is, tündéri a fiacskátok. A nemrég született manóitok lassan úgy fognak kotorni a házban, lakásban, csak győzzetek utána rohanni. A bébikomppal ez már meg is kezdősött mint látom. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk Bence volt nagy kompos, száguldozott vele, a küszöb sem jelentett neki akadályt. Dorka viszont keveset volt benne, ő inkább azon spekulált, hogy mászhatna ki belőle minél hamarabb és minél könnyebben. :lol:

Zita!
Édes nagyon a képeken Patrici, na meg persze az életben is. Egyre több a mosolygós, nevetős képe neki is.

Alízkám!
Még szerintem igazán fel sem fogta Dorka hogy nélküle is meg lett tartva a farsang. Éppen kómásabb volt mikor mondtam neki, hogy a farsangra nem tudtunk menni a betegsége miatt, de hozzátettem hogy majd a Bence farsangjára elmegy ő is, ha meggyógyul addig. De egyből ellenkezett, hogy ő a bölcsis farsangra akar menni. Na erre mit mondjak neki? Nem akartam ordíttatni, így ráhagytam. :?
Ja ma is olyan ügyes volt, reggel 8-ra mentünk az orvoshoz akkor bugyipelenkát adtam rá, majd onnan egyből mentünk az OTI-ba ,fél 11 körül értünk haza. Egyszer míg vártunk a rtg-re mondta hogy pisilnie és kakálnia kell, mondtuk a pelusba most szabad, de inkább visszatartotta, és mondta hogy nincs is rajta pelenka, hanem bugyi, abba meg nem pisilünk. Csak itthon pisilt és kakált, tök szárazan vettem le róla a pelust.
Tudod skype-n irtam múlt héten, hogy nem merem éjszakára pelenka nélkül lefektetni. Na egyik este már nagyon álmos volt, nyűgösködött, hogy nem kell pelus, így nem is adtam rá. Persze féltem, hogy pisis lesz minden, de szerencsére nem. Így kezdődött nálunk, hogy nem kap már se éjszaka, se nappal pelenkát Dorka.

Bea!
Szépek a képeid!A kis Arnold babának van a dilinyós anyukája? Vagy ő másik rokon baba?
Gyakszid egyébként milyen?

Jóéjt Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt!!!

Már 5-kor felkeltem és enm tudtam visszaaludni. :(
A változatosság kedvéért megint esik a hó.
Párocskámnak Nyíregyre kellett menni az ottani Erőműbe.
Biztos jó szar az út. :?

Andi:
Igen biztos nem tudja még úgy felfogni hogy nem volt ott a farsangon,de a Bence farsangján már ott lehet szerencsére.
Hogy vannak a gyerekek?
Jaj de ügyes a lányod!Milyen aranyos hogy mondja:"a bugyiba nem szabad pisilni. ":D Most már tényleg nagylányod van kérlek szépen. :wink:
Mi is csak eljutunk egyszer idáig,de már az is jó hogy nappal a Wc-be pisilünk.
A múltkor néztük a képeket Balázzsal mert ha látja hogy képeket nézegettek akkor egyből ide telepszik az ölembe és mutatja hogy a ti képeiteket nézzük és kérdezi mindig hogy:ez? és akkor mondani kell a Dorka meg Bence nevét és bólógat hogy igen ők,vagyis tudja ő csak nem tudja még mondani. :D
Látom nálatoka Jégkorszakos tusfürdő a menő.Nálunk meg enm más mint a Verdás. :lol: De persze ahoyg meglátta fényképen attól kezdve most már olyan kell neki. :D Majd legközelebb olyat veszek.
Ja még azt akartam írni hogy igen ez van a gyerek cuccoknál ha már valami Disney mintás akkor biztos hogy 2-3 -sorosábba kerül mint ami nem az!
De hát ez van,a gyereknek meg úgyis megveszük nem igaz? :wink:

Bea:
Oké,lassan lapátolom a havat. :wink:
Igen várja már a kis hugicát,de biztos meggyomrozza majd párszor.
:D

Anita:
Én is megnéztem a képket.
Látszik mennyire tetszettek Annának a játékok,nagyon aranyos.


Képzeljétek balázs egy pár napja azt modja nekünk hogy:anyuka meg apuka. :lol: :lol: :lol:
Nagyon édes,megzabálnivaló olyankor. :D
Na megyek teát főzni.
Puszi.
SZÉP HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Andi, ez nagyon durva! Hogy lett tüdőgyuszi?Megfázásból vagy vírusból? Beadatjátok a pneumót?

Zsu! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Hihetetlen egy ház...
Borzasztó ez a sok szerencsétlen szenilis ember, de sajnos arra van eszük, hogy nem akarnak otthonba menni. :? :?

Anita, szuperek a játékok, a fa tornáztatóra nekem is fájt a fogam, de végül mégsem kellett.
Anna gyönyörű, imádom nézni a kis mosolygós pofiját.
És irígyeljük nagyon a csurikat.. :wink: :wink:
Én is csináltam Nellynek (befőttesgumival , tudom ciki), lig maradt benne, de lefényképeztem!
Lényeg, hogy nem akarja kiszedni! Teszel fel pár képet.
Gratulálunk az üléshez!

Fent vagyok 6 óra óta, megint ébredős éjszaka volt (persze most horpaszt), kidobott az ágy.

A drága kis három félévesünknek boldog félszülinapot kívánunk! Anyukának meg egy kis sírnivalót, az idő múlása miatt. :wink:

"A lépcső tetején
Kérem a kis kezét.
Ideadja.
Ahogy ökle simul a tenyerembe,
Feledem minden gondom.
Neki indulunk,
A meredek úton lefelé.
És csendesen azt kívánom,
Bár sosem érnénk le."

Szép napot mindenkinek!

K.



És a kedvencem:

Úgy megnőttél, szinte félek


Amikor még piciny voltál,
olyan nagyon enyém voltál,
engem ettél, engem ittál,
rám nevettél, nekem sírtál.

Mikor később nagyobb lettél,
mindig messzebb, messzebb mentél,
először csak a kiskertbe,
aztán a nagy idegenbe.

Ha itt vagy is, csak elnézel,
akkor is nem engem érzel,
nem anyádat, nem apádat,
valami más csillagtájat.

Úgy megnőttél, szinte félek,
már a válladig sem érek,
alig-alig hihetem már,
hogy ölbéli bubám voltál.

Én voltam-e óriási,
vagy Te lehettél parányi?
Sosem voltál nehéz nékem,
nem éreztem gyöngeségem.

Melletted most kicsiny lettem,
ágaskodik háta lelkem,
nőni akar, hogy elérjen,
hegyormodig hogy felérjen.

Húzol engem Te fölfelé
mint a napfény maga felé
fát, virágot, lombos ágat -
fölemeled az anyádat.

Én már sírok, szép napot mindenkinek!



Sziasztok!

Engem nem ért váratlanul a hóesés, tegnap este egy pesti ismerőssel skype-n chateltem, ő irta hogy annyira hullik, hogy seperniük kell, mára meg szánkózást terveznek. Így gondoltam a hó ideér hozzánk is.
Egész tűrhető éjszakán vagyunk túl, Dorka csak lefekvés utáni 2-3 órában nyöszörgött. 2x ivott, 1x pisilt, ugyhogy a 8 ébredéshez képest ez már haladás.

Alízkám!
Férjednek valóban nem a legszerencsésebb időben és úton kell most utaznia a hó miatt, de biztos nem elsz gond, mert szerencsére nincs ítéletidő.
Bencének a Mikulás hozta a Jégkorszakos tusfürdőt, már rég el is fogyott, de a dobozával még mindig játszanak fürdés közben.
Nagyon édes lehet Balázska amint tudja már ki kicsoda a képeken, és hidd el előbb-utóbb ki is fogja tudni mondani. Dorkának is az adott nagy löketet, hogy bölcsibe jár, ott meg enm értették meg mit szeretne, így kénytelen volt megtanulni beszélni. :lol: Ha nem járna nem hiszem, hogy ilyen sok mindent mondana, mert mióta ráérzett a beszédre, be nem áll a szája.
Tegnap a Karátban láttam Disney.s bugyikat, kisgatyákat egész jó árban 3 db-ot 450 Ft körül, de nem tudtam tüzetesebben megnézni, mert Bence már így is nyüglődött mellettem. Tudd hogy a Karátban most van választék, bár nem tudom mindben van-e.

Kriszti!
Fogalmam sincs honnan szedtük össze ezt a szar bacit, de nagyon kegyetlenkedik velünk, úúúúúúúúúúúúúúúúútálom.
Szerencsére a rtg felvétel alapján sem olyan nagymértékű Dorkánál, hogy nagyon meg kellene ijedni és a klinikára kellene vele rohanni, én pl. míg nem mutatta a doki nem is tudtam hogy ott folt van ahol van. Na persze nem vagyok orvos, az is igaz. De a doki is azt mondta a sztetoszkópos vizsgálat alapján rosszabbra számított, ezért is emlitette a gyermekklinikát, ne érjen váratlanul ha menni kell. De szerencsére nem. Nagyon bízom ebben a lóadag antibiotikumban és hogy hamarosan elfelejthetjük az egészet.
Pneumo oltással eddig úgy voltam, hogy a 2 év alatti babák a legveszélyeztetettebbek, mi meg már afölött vagyunk, de ezek után alaposabban kikérdezem a dokinkat erről. Álmodni sem mertem, hogy nekünk tüdőgyulladásunk lesz. :roll: :roll: Bölcsiben sem betegek a gyerekek.
Doki szerint a hörghurutot okozó baci ment a tüdejére, az elsőnek szedett antibiotikum nem hatott, ez ezért lehetett, meg nagyon makacs bacit szedtünk össze. Nem vírusos a tüdőgyulladása a lánykának.
Nagyon szép verset hoztál!!!!


Kis féléveseinknek én is nagyon boldog feledik szülinapot kívánok !!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2009.02.21 10:12-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Én most csak panaszkodni jöttem. :(
3 napja nem tudok aludni, annyira fáj a hátam meg a vállaim. Ma hajnalban már annyira kivoltam, hogy hajnali 6-kor lefeküdtem a földre, aztánott tudtam kb. 2 órát aludni. Úgyhogy fogalmam sincs, meddig fogm ezt birni. Már igy is olyan vagyok, mint egy zombi. Azért az a napi 2 óra alvás még nekem is kevés. :cry:

Andi!

Sajnálom Dorka tüdőgyusziját, remélem gyorsan meggyógyul.

Bocsi, hogy másra nem reagálok, de mindjárt összeesek a fáradtságtól.
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, Lilla:(! Azért próbálj pihenni, ha a földön megy, akkor ott! Tényleg kevés az a két óra alvás!

Andi! Igen, Arninak van az a dilinyós anyukája, egyre izgalmasabb húzásai vannak, de hát a rokonokat kapja az ember, nem lehet válogatni. A legújabb az, hogy mégsem hívnak minket a keresztelőre, mert: 1. ők úgysem tudnának majd nekünk visszajönni, 2. nem akar költségbe verni, 3. az ő rokonait akarja hívni, mert a cigók az esküvőn nem voltak:D. Mondtam, ok, semmi baj, ha nem, hát nem. Persze uncsitesóm meg tök szarul érzi magát, mert ő minket akart volna keresztszülőknek. Egyébként mondtam Janinak, hogy én itt akkor abbahagyom a gyermeknek a vásárolgatást, vegyen neki a keresztanyja :twisted: !

Kriszti! Valóban bosszantó az olyan szenilis öregember, mint aki Zsuék felett is lakik, de van egy dolog, amit eddig én se tudtam, és azért belejátszik a dologba. Az otthonokban teltház van és hosszú várólista:(. Kb. évekbe kerül, míg a várólistás bekerül az otthonba, mert úgy lesz hely, ha valaki meghal, vagy ritkább esetben, kiköltözik. Bár ilyen esetben, mármint egy ilyen öreg, egyedül, már veszélyes, a családnak kellene gondoskodni róla...
Mondom én, hogy nincs jól kitalálva az egész szoc. tv. :wink: !
Vendég
 


[color=red]
Sziasztok!!!
Andi: Nagyon sajnálom a kis Dorka babát :( Mihamarabbi jobbulást a kis manónak!!!

Tegnap előegyeztettünk Zolikát műtétre március 12re. ( köldök sérve van, egyben a pöszit is felhúzzák, mert picit letapadt). Parázok rendesen, de gondoltunk minél hamarabb, annál kevesebbre emlékszik majd :roll:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Lilla: kitartás!!! Már nincs sok hátra!!! Nekem is volt ilyenem ( gondolom másnak is :roll: ), rendesen becsípődött a csípőm mind kettővel. Járni sem bírtam és ott volt a kis kölyköm is :roll: Lehet azért is kikívánkozott Tüncsike hamarabb, mert már nagyon kikészültem. :? 2 óra az nagyon kevés!!! :( Kitartás!!!



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Lilla (Te kis zombi)!
Hát... nem könnyű most, tudom, de hidd el ki fogod bírni. Ezért is jó, hogy most nem dolgozol már, mert hullafáradtan azt úgysem lehetne. Otthon meg csak le tudsz dőlni még ha fél órára is, az is jobb mintha egész nap talpon kellene lenned. Azért biztos lesznek még jobb napjaid, éjszakáid a terhességedben, nem lehet mindegyik egyformán sz@r, vigasztaljon. :wink:
ÉS ezek a kevésbé szebb napok is meg fognak szépülni ha a gyerekedet a kezedben tarthatod, és ahogy telnek majd a vele töltött hetek. :wink: Tapasztalatból mondom. :wink:

Olgi!
Jajj, miket irsz Te is. :shock: Ritkán jössz, de ha igen, általában a rossz hírrel. :(
Azért remélem Zolcsika jól fogja viselni az egész műtétet és tényleg nem fog később rá emlékezni.
Bencének az orrmandulaműtét emlékei is halványulnak már pedig csak 2 és fél éve volt kb.

Bea!
Micsoda rokon!!!! :roll: És tényleg nem tudja megválogatni őket az ember, sajna. :(
Az meg milyen kifogás, hogy ugysem tudnának nektek visszamenni majd? Hát egyszer csak lesz nektek is gyereketek, vagy nem akarják anyagi költségekbe verni magukat? Olyan "szép" ez egy rokontól. :roll: :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted:

Kriszti!
Gyönyörű a csajod, és tényleg jól áll neki a lila szín. Na és az a csuri. Még ha befőttesgumival készült akkor is szépséges. Látom hátrafelé már nagyon megy neki a kúszás-mászás.... fog előre is hamarosan tempózni. :wink: Nagyon jókedélyű a képeken, igazi kis szépség, gyönyörű szép szemekkel, édes babaarccal.
Olivérnek volt már farsang? Minek öltözött?

Jajj, sokkal jobb a kedvem.
Lángost sütöttem és mindkét gyerek falja. Dorkától ez szokatlan manapság, ugyhogy oda meg vissza vagyok tőle. :D :D :D Hurrrrááááááááááá..........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2009.02.21 12:28-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Női nem férfi szemmel :? :

A női nem fajtái :
Kedveli a kalandokat = Már az összes haveroddal lefeküdt
Atletikus = Nincsenek mellei
Átlagos = Olyan az arca, mint egy tacskóé
Csinos = Beteges hazudozó
Kedves mosoly = Ecstasyt szed
Művelt = Lefeküdt a filozófiatanárával
Érzelmileg kiegyensúlyozott = Gyógyszerezik
Feminista = Kövér ripacs
Szabad szellem = Narkós
Baráti kapcsolat = Zűrös múltját akarja elfedni
Humoros = Idegesítő
Gyengéd = Kómatikus
Megértő = Majdnem autista
New-age = Szőrös
Érzéki = Nagyon kövér
Hagyománytisztelő = Lámpa lekapcs., kizárólag hagyományos pozíció
Szabad gondolkodású = Elszánt
Társaságkedvelő = Hangos és zavaró
Szenvedélyes = Érzelgős alkoholista
Költői = Depresszív skizofréniás
Elhivatott = Profi kurva
Rubensi = Kegyetlenül kövér
Romantikus = Gyertyafénynél jobban néz ki
Társas lény = Úgy járt kézről-kézre, mint egy előételes tál
Lelki társat keres = Be fog cserkészni
Szívében fiatal = Vén tyúk

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!!!!!!!


Andi:
Szerencsésen hazaért a férjecském,azt moondta hogy csak itt esett Debrecenben a hó.
Naa ez tényleg jó hír hogy van étvágyuk a gyerekeknek,főleg Dorkának.örülök hogy az éjszakátok is jobb volt.
Remélem hamarosan meggyógyul most már.
Köszi a bugyi-gatya infót. :lol:
Jó ez a kis szösszenet. :wink:

Kriszti:
Nagyon szépek voltak ezek versek.
Téged is korán kidobott az ágy?Engem is,de így legalább megcsináltam a dolgomat még reggel.
Megnéztem a képeket,jaj csodaszép baba ez a Nelly tényleg a nagy kék szemeivel.
Nagyon édes a csajos szerkókban.

Lilla:
Kitartás!!
Így a vége felé már nehezebb,de nyugi ki fogod bírni.
Próbálj napközben pihenni.

Olgi:
Jaj szegény Zolika,nagyon sajnálom,olyan kicsi még és máris műtik szegénykémet.
Remélem jól fogja viselni.


Na egyelőre lépek.
Pá,pá.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Még itt vagyunk, nem pakolunk, majd csak csütörtök felé.:)Tegnap jöttünk vissza anyáéktól.
Emili nem tud a költözésről semmit, bár mondtam neki, hogy majd elmegyünk máshová lakni, de tutira nem érti ez mit is jelent:)

Andi!
:(Nagyon sajnálom hogy így lebetegedtek a gyerkőcök!!Sok sok gyógypuszika megy nekik!!!:D
Ha van étvágyuk, az már fél gyógyulás!!!Lángos nekem is lecsúszna;)

Zita!
Nagyon ügyes Patrícia ahogy ücsörög:)Lehet, hogy kinézünk vasárnap a kiállításra;)

Olgi!
Elhsizem, hogy parázol a műtéttől, de minden rendben lesz, és tényleg nem fog rá emlékezni nagyobb korában.

Bea!
Nahát elég furák a rokonok, de igazad van, akkor ne is vásárolj nekik!! :twisted:

Lilla!
Sajnálom hogy ennyire kész vagy:(Napközben sem tudsz aludni?
vannak krémek, amiket lehet terhesen is használni, iylen gyógynövényes reuma-ízületi krémek.Patikus biztos tud segíteni.

Alíz!
Emili is mondja, hogy apuci, vagy apucika, vagy apikí, meg anyii=anyucika:D

Kriszti!
Nagyon édes Nelly a csurival is:DGyönyörű kék szemei vannak, nagyon csábos:)
Kérdeztem, de biztos elkerülte afigyelmed:Meg van még a komód??Amit a KIKA-ban vettél?Lehet hogy nekünk kéne.;)

Voltunk délelőtt mi is a játszóban, ami a Malomparkban van.Emili kitombolta magát:)Most alszik, pedig reggel f9kor keltünk!!:)Miután 6kor reggelizett :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kriszti!

Neked (is):
Csorba Piroska: MESÉLJ RÓLAM>

> Mesélj anya,
> milyen voltam,
> amikor még kicsi voltam?
> Az öledbe hogyan bújtam
> és tehozzád hogyan szóltam,
> amikor még nem volt beszédem?
> Honnan tudtad mit kívánok?
> Megmutattam a kezemmel?
>
> Mesélj rólam!
> Hogy szerettél?
> Engem is karodba vettél,
> meleg tejeddel etettél,
> akárcsak a testvéremet?
> Gyönyörködtél akkor bennem?
>
> Úgy neveztél: kicsi lelkem?
> És amikor még nem voltam,
> a hasadban rugdalóztam,
> tudtad-e, hogy milyen leszek,
> milyen szépen énekelek?
> Sejtetted, hogy kislány leszek?
> Mesélj anya,
> mesélj rólam!
> Milyen lettem,
> amikor már megszülettem?
> Sokat sírtam vagy nevettem?
> Tényleg nem volt egy fogam sem?
> Ha én nem én lettem volna,
> akkor is szerettél volna?

Tavaly anyáknapi ovis ünnepségen ezen pityeregtem, pedig tudtam hogy ezt mondják a gyerekek, mert segítettem itthon tanulni Bencének. És mégis. :?

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi, édes ez a vers is! Tiszta hülye vagyok, gyűjtöm az ilyeneket..
van még egy nagy kedvencem, de be sem tudom írni, mert szétbőgöm magam rajta, nem látom a betűket....
Na majd Anyák napjára.

Panka, megvan még a komód! Egy csaj nagyon erőszakolná, hogy kell neki, de postázzam .Inkább neked adnám!
:wink:
Annyian kérték már, és hova küldjem ? Pestre! A DHL 8 e Ft-ért vinné, nem túlzás ez egy kicsit? Ahhoz képest a ti szállítótok 45 e -ért tök jó ár( :? :?).

Olgi, hogy derült ki ez a sérv dolog? Eddig is volt? Altatásban vagy kábítják? Jó, hogy a kukacát is megcsinálják.
Sajnos Olivérnek sem lehet hátrahúzni, de erről is ahány orvos annyifélét mond. :shock: :shock: :shock: :evil:
Végül is a pisilésben nem akadályozza, szép lassan egyre fentebb csúszik. Az biztos, hogy nem engedem felrántani neki!!!

Évi, köszi a "karámot", még nem állítottuk fel, majd holnap. Sajnálom, hogy megzavartuk Szaszát az ebédben.
Tényleg kis kedves, otthonos házatok van, a kert meg hűűha, nem is tudom irigyelljem vagy sem, olyan hatalmas!. :wink:

Megyek aludni, mert Nelly fél 8-kor elájult , ilyenkor nagyon sokszor felébred éjjel.

Szép álmokat!



Anita!
Holnap akkor hivlak, mert akkor elugornánk a cuccokért!

Csajok!
Tudtok nekem adni egy jo és árban is elfogadható fodrász elérhetőségét??
Tudom ez már volt téma, mikor Pintyus és Anita levágatták a hajukat, de mostmár nekem is aktuális lenne, olyan husszu el sem birom már viselni! :roll: :x
Zsebi te is mondtad h jo a fodrászod?!!
Köszi előre is az infokat!

Kép
dinaedo
 
 


Nagyon meghatóak a versek, én is elkönnyeztem magam rajtuk, mostmár teljesen igazán át tudom érezni, és mennyire fáj az mikor megnőnek a gyerekek, ezt tesómék miatt is átérzem, mert 7 év van köztünk, és mellettem nőttek fel, most meg már csak a kisöcsém van, és igy mégjobban meghatódtam ezen, h milyen lehetett anyumnak átérezni szeretett fia elvesztését...borzasztó!!! Ne haragudjatok, de nem tudok többet irni, belegondolva most potyognak a könnyeim! :cry:

Kép
dinaedo
 
 


Andi!
Ez az egyik kedvencem, bele sem kezdtem az olvasásába, nem vízálló a notebook. :lol:
Többi vers is nagyon megható, én Emili előtt is érzékeny voltam az ilyenekre, na de azóta...beles em merek gondolni mi lesz majd az anyák napi ünnepségeken...bekucorodok a leghátsó sorba egy csoma százas zsepivel :oops: :lol:

Zsebi!
Mikor jössza akabátért?

Kriszti!
Ok, köszi, elmennénk akkor megnézni, meg esetleg el is hozni.Mikor tehetjük ezt meg?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hellosztok!!!

Jaj ezek a versek!!! Nagyon szépek. Én is elérzékenyültem.

Edina: Nekem van egy nagyon szuper fodrászom, nagyon kedves a csaj és nagyon jól nyír, és nem drága. asszem 2000 ft-ért vágja nekem+mosás, de azt külön a masik csajnak kell fizetni.
Ha érdekel, megadom a számát.

Olgi: jaj, nagyon megijedtem. Szegény Zozi, biztos minden rendben lesz
sok puszi
bocs ez megint csak ennyire sikerult
Vendég
 


Sziasztok!

Végre tudtam aludni. Igaz, hogy többször felébredtem éjszaka, de legalább aludtam valamennyit.

Olgi!

Itt a klinikán műtik Zolcsikát? Tényleg nem fog semmire sem emlékezni, ne izguljatok.

Kriszti!

Én úgy tudom, vagyis itt Debrecenben úgy mondják az orvosok, hogy 3 éves kor után húzzák hátra a pöszit, addig nem nyúlnak hozzá. Viszont fürdés után mindig huzogatni kell nekik, hogy az a váladék, ami ott van, az kijöjjön.

Andi!

Dorka hogy van? Jaj úgy megkivántam a lángost, hogy irtad. Lehet jövő héten veszek magamnak.

Mi most megyünk anyukámékhoz ebédelni. Általában minden vasárnap ott ebédelünk, ráadásul anyukám mindig pakol be egy csomó kaját, hogy hét elején ne kelljen főznöm. :wink:
Vendég
 


Helloka Lányok!

Lilla!
Köszi, jobban van a lányom, igaz még mindig nagyon köhög, de legalább nincs sem láza, sem hőemelkedése ,és néhány falatot eszik is. Nem engedte magát megmérni (most ilyen kedve van :roll: ), de ha felveszem ölbe, érzem, hogy fogyott. :( Az éjszakánk is jól telt. Egyszer kelt fel inni, most nem is pisilt csak reggel.
A kedve is jó, tegnap ki kellett lakkozni a körmét. :roll: :lol: Igaz csak a z egyik hüvelykujját festettem neki, persze mindet szerette volna. Még betegen is igazi nőci. :lol: :lol: :lol: Azóta is alkudozik, hogy még ezt, még azt az ujját fessük ki. :lol: :lol:
Tegnap délután ismét hatalmasat aludt, fél 2-től negyed 6-ig. Anyós meg itt ült fél 3-től 5-ig :evil: , várta, hogy Dorka felkeljen. Szerencsére én is aludtam Dorkával, igaz 4-kor én már felkeltem, így jutott nekem is anyósból. Persze végülis úgy ment el, hogy nem is látta Dorkát, de azt mondta majd jön ma is. :twisted: :twisted: :twisted: Ugyhogy ismét boldog vagyok.
Jajj, bocsi, nem akartam megkivántatni Veled a lángost.
Ha gondolod van egy nagyon egyszerű receptem, bárki könnyen meg tudja csinálni. Csak össze kell dobálni a hozzávalókat berakni hűtőbe és 1 hétig bármikor felhasználható. lehet belőle lángost és akár pizzát is sütni. Így ma a tészta másik feléből pizzát sütök. :wink:
Örülök, hogy végre sikerült pihenned, ez jó hír. :wink:
Kórházi cuccod össze van már pakolva? Minden a helyén otthon a kicsi lánynak?

Panka!
Hát az anyáknapi ünnepségek már csak ilyenek. Sírósak, meghatóak. Férjem mondta is a Bencéék tavalyi, összevont anyáknapi, évzáró, ballagási ünnepségen, hogy elnézte az anyukákat, mind pityergett. :lol: :lol: :lol:
Igaz nekem nem is kell feltétlenül anyáknapi műsor és alkalom hozzá, elég ha bármilyen ünnep alkalmával verset modanak, vagy éneleknek a gyerekek, köztük az enyém is, nagyon el tud szorulni a torkom, fojtogat a sírás. :oops: :oops: Olyan megható az ilyesmi, mikor már a sajátunk is ott van és produkál.

Szép napot!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Olgi
Jaj, miket irsz, nagyon sajnálom Zolikát, hogy műteni kell?Ez hogy derült ki, hogy köldöksérve van?És mitől lett neki?Öcsémnek ágyéksérve volt egészen picibabaként, ő is könnyen átvészelte, pedig ő még kisebb volt, még csecsemő, szóval nyugi minden rendben lesz.

Bendor
Engem nagyon érdekelne az a lángos-pizza recept, feltehetnéd a közös gmailünkre:-)))
Dorkának tovább mennek a gyógypuszik...
folyt köv, most vendégeink jöttek

puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Andi!

Örülök, hogy jobban vagytok. Azt a receptet tényleg felteheted valahova, lehet jövő héten megcsinálom. Bár most gondolkodtam, hogy szerdától péntekig minden nap valamilyen orvosnál leszek.
A kórházi cuccom már össze van nagyjából készitve. Csináltam kettőt, egyet a szülőszobába, egyet meg a gyermekágyra. Vagy ez hülyeség? :roll:
Már csak azon izgulok, hogy ne legyen influenzajárvány miatt karantén, amikor szülök. Vagy attól még az apukák bejöhetnek szülni? Na ez egy jó kérdés.
Mert végülis a férjem nem tehet ki a klinika előtt a cuccaimmal, hogy na menjek fel egyedül szülni.
:D
Vendég
 


Anita!
Gmail-re még soha nem irtam, de ha gondoljátok áttehetitek oda, hogy ott is meglegyen, de ide nekem most egyszerűbb és gyorsabb.

Lángos-pizza recept:
- 1kg liszt
- 5dkg élesztő, amit nem kell megfuttatni csak egyszerüen belemorzsolni a lisztbe
Majd hozzáadunk
- 1 tojást
- 1 kis tejfölt,
- csapott evőkanal sót,
- 1 evőkanál olajat,
- fél liter tejjel jó könnyü tésztát gyúrunk.
Lehet úgy is hogy 2.5dl langyos tej és 2.5dl langyos vizzel.
Egy szemetes zsákot kiolajozunk és abba rakjuk olajos kézzel a tésztát.Hütőbe akár egy hétig is tárolható.Megfog kelni azét kell a nagy zacsi.
Ja és felhasználás előtt minnimum egy éjszakán át álljon a tészta hűtőben, hogy meg tudjon kelni !!!

Lisztezett deszkán lehet nyújtani.
Lángosnál a lisztezett kinyújtott tésztát (max. kiujjnyi vastagra) én egy müzlis bögre lisztezett szájával szaggattam ki, majd közepesen meleg olajban kisütöttem, de előtte még kézzel széthuzogattam, hogy a közepe ne legyen vastag. Ha túl hideg az olaj akkor sokat szív fel magába a tészta, ha túl forró akkor hamar megbarnul a lángos.

Pizzánál pedig jó vékonyra kinyújtom , rá a sütőpapírozott tepsire és sütöm 10-15 percig 180 fokon. Majd kiveszem és ráteszem a pizzafeltéteket és együtt sütöm míg megpirul a sajt a tetején.

Szerintem kicsit több sót is elbírna a tészta, de megsóztuk a lángost és a pizzát is, nem tettem bele a tésztába többet csak amennyit a recept ír. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2009.02.22 12:02-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Lilla!
Huuu... akkor Neked is jön az izgis finish lassan. Tök jó.
Hát remélhetőleg nem lesz karantén, de szerintem szülni akkor is mehetnek az apukák az anyukákkal, én úgy gondolom. AZért ha mégy dokihoz kérdezz rá, nehogy nagy meglepetés érjen.
2 táskát pakoltál össze? Ez aranyos.
Én mondjuk császáros voltam, a műtétek előtt a saját cuccaimtól meg kellett szabadulnom, vagy elpakolták amiben felmentem az előkészítőbe, vagy a férjem vigyázott rá. Adtak rám ottani cuccost, és nekem a vajudás idejére sem kellett semmi,mert ez úgy ahogy van kimaradt . De csajok itt biztos tudnak segíteni Neked.
Gyermekágyas osztályra azért már több minden kell. :wink: De ha összepakoltad akkor ezt ugyis tudod. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Panka, nekünk bármikor jó, kivéve a kedd délelőttöt.
Itt a számom 0670 255-8158, mielőtt jösztök csörgess meg léygszi.

Most csak ennyi, megyünk pihizni. :lol:

K.




Sziasztok!!!

Remélem, hogy könnyen viseli majd, eléggé parázik a dokiktól :? Születése óta van neki, reméltünk, hogy 3 éves korig benő a gyűrű, de nem és ez már nem nagyon fog változni. A klinikán lesz az egész. Kérdeztünk, hogy gyakori-e .Inkább lágyék sérv, ami nagyon gyakori( naponta 2-3!!!) Ilyen jellegű havonta 1-2 szokott lenni.

Hát igen, eléggé lehangoló dolgokkal jövök mostanában :( De egyébként jól vagyunk :D

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Alízkám!
Írtad, hogy Balázska szereti a Verdákat, kisgatyóban is az a menő nála.
Ma voltam a Tescoban és az 50%-árengedményű ruhák közt láttam egy Verdás pizsamát, ami szerintem pont rávaló volt. És így csak 1200-1300 Ft között volt az ára. Igaz egy darab volt belőle, szerintem ezért is volt kedvezményes. Csak gondoltam szólok. :wink:

Olgi!
Zolcsikának ezt a műtétet a gyerekklinikán vagy a sebészeten fogják csinálni? Altatásban? Apukád hogy van ? Tesódék?

Zsuzsi!
Sikerült Magadat túltenni a felső szomszéd okozta sokkon? Nagyon csúnya lett a fal? Konnektorok használhatók? Nagyon durva hogy azokból is folyt a víz. :roll: :roll: :roll:

Encike, Cilamila!
Rég irtatok, mizujs??????????

Képzeljétek kaptam hercegnős porcelán tányért Dorkának a Tesconál levő üzletsoron a Fornettissel szemben van egy Hercegnők boltja (vagy valami hasonló a neve), és ott volt. Igaz csak mélytányér volt most, de nekünk épp az kellett. Na persze rá van írva Made in China. :roll: :evil: :roll: :roll: :roll:

Ja és még valami:
Éppen 18 éve volt tegnap annak, hogy a férjemmel összejöttünk. :oops: :P :P :D Ebből is látszik, hogy vén rókák vagyunk. :? :roll: :twisted: :x

Kép
Kép
bendor
 
 


Bendor
Köszi a receptet, én tuti ki fogom próbálni,már csak amiatt is, hogy nem kell az élesztőt megfuttatni, mert én ezeknél a kelt tésztáknál mindig itt bukom el :-))
Gratulálok igy utólag is a 18. évfordulótokhoz együtt. Az azért már idő kérem szépen, és ezzel nem a ti korotokra célzok. Itt már komoly szerelemnek kellett és kell lennie, ekkora időt nem lehet csak úgy együtt eltölteni anélkül. Remélem mi is ünnepelhetünk hasonló nagy évfordulót!!!

Lilla
Én nem csodálkozom, én is két külön táskát pakoltam össze, ugyanúgy ahogy te. Nekem egy kecskeméti barátnőm tanácsolta aki már szült előttem és irt egy listát is hogy miket kell és érdemes vinni, na persze volt némi eltérés a kórház miatt, de nagyjából ugyanazok voltak. Nagyon hasznos volt a lista és én tényleg úgy csináltam, hogy amikor mentünk szülni akkor csak az egyik táskát vittem, és másnap hozta be a férjem a másikat, mikor már lekerültem az osztályra.
Egyik uncsim felesége épp egy hete tavaly ilyenkor szült, akkor pont karantén volt, de bemehetett a férje a szülésre, ott is apás szülés volt. Volt fogadott orvosuk, lehet az ő közreműködése is segitett, ezt nem tudom pontosan. De mindenképp kérdezd meg a dokidat. De bizzunk benne, hogy mire mész szülni már nem lesz influenza járvány.
Sajnálom, hogy rosszul alszol, ebben az időszakban már én is nagyon szenvedtem a nagy pocak miatt, sehogy sem volt jó, ráadásul én még a meleget se viseltem túl jól. De vigasztaljon hogy már nem tart sokáig, bár utána lehet még sokáig nem fogsz aludni, csak akkor már más miatt:-)))De hátha a szerencsésebbek közé fogsz tartozni és Anna baba hamar átalussza majd az éjszakát.

Anna szerda-csüt-pénteken átaludta az éjszakát. Múlt éjjel felkelt enni éjfélkor és fél5kor, de aludt is rögtön vissza. Én a fogára tippelek hogy azért ébredt fel, főleg éjfélkor, mert mikor megindult a cicimből a tejcsi még meglepődött, mintha csak nyugtatónak akarta volna használni, vagy csak mert jólesett az innyének. De azért evett, ha már jött belőle:-)))
Egyébként valószinüleg azért aludta át 3 napon át az éjszakát, mert azóta napközben minden szopi előtt kap szilárd kaját. Uis amig csak egyszer - délben- adtam neki, nem evett meg sokszor még egy fél adagot sem, és úgy néz ki már csak a tejcsimmel már nem lakik jól.

Olimami
Még Zitával nem egyeztettem ugyan, de ha ő is ráér akkor lehet mi elnéznénk hozzátok kedd délután. Feltéve ha nem esik a hó :-)))
Akkor lehet még Pankáékkal is összefutnánk mielőtt elköltöznek . .


Jó éjt

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Kriszti!
Ok, akkor lehet elmegyünk holnap.Kedd du. 3ra megyek fogdokihoz:(

Zsebi!
örülök hogy találkoztunk!:)Elfelejtettem mondani, hogy van vagy 5 ampulla Konakionom, ha esetleg érdekel?

Vagy Alíz, Lilla???Konakion kell vkinek?Májusig jó.

Meg van egy Pampers kuponom, 400 ft értékben, febr. 28-ig váltható be!!

Andi!
De jü Dorka biztos nagyon örült a tányérnak!:)
18 év:wow!!! 8) Még sokszor 18 boldogsában, egészségben eltöltött évet kívánok nektek!!:D
Mi 10 évesek leszünk márc. 18.-án :wink:

Anita!
Na ez nagyon jó hír, hogy alszik éjjel Anna!Sokáig tartsa meg jó szokását!!!:)Akkor lehet hogy tényleg éhes volt;)Valóban, az anyatej hamar átmegy rajtuk, így nem győzött enni a kis drága :wink:

Ma voltunk kint az M3 outletben, de egy nagy nulla!!!Tomi akart kabátot venni, meg estleg inget, gatyát, de sehol semmi:(Végül a Fórumban kapott kabit :wink: Emili jól elfáradt, aludt is visszafelé a kocsiban :wink:
És ma megevett 3 üveges kaját!!! :shock: Meg banánt, kekszet, tejet, csokit, levest, párolt zöldséget, pár falat rántott husival 8) Csak lestem, hogy mi ez a nagy kajálás!Na ha ezek után felkel éjjel enni, akkor nagyon mérges leszek! :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Anita!
Köszi a gratulációdat. :wink:
Én is az élesztő megfuttatása miatt nem csinálok kelt tésztát. :lol: Ezek szerint egy cipőben járunk. :lol: :lol: :lol: Bevallom, nálunk anyu szokott kelt tésztákat készíteni. Vagy újabban a kenyérsütőgépben is tudok dagasztani , keleszteni, de ott is csak bele kell dobálni a hozzávalókat, nem az én érdemem ha finom lesz. :lol:
Nagyon nagy a valószínűsége, hogy tényleg éhes lehetett Anna baba , a tejcsiddel már nem lakott jól. Így talán tényleg remélhetőek az éjszakai gondtalan alvások is. :wink: Nem válogat? Mindent megeszik amiket adsz neki?

Panka!
Köszi Neked is a jókívánságaidat. Hasonlóan sok-sok együtt töltött évet kívánok Mindenkinek!
Ennyi kaja után ugye nem ébredt éjszaka Emili???? :shock: :shock:
Dorkám mióta antibiotikumot szedett, mert tegnap vette be az utolsó adagot(!!!) lényegesen kevesebbet eszik napközben, így éjszaka persze hogy ébred a tejcsi miatt. Most is 2x ivott, persze pisilnie egyszer sem kellett, és be sem pisilt. Nem is értem, hogy nem kell neki, ebben nem az anyjára ütött. :P :lol: :lol:

Bence ma már ment oviba, remélem egyhamar nem szed össze semmi nyavaját.
Arra nagyon kíváncsi vagyok holnap mit fog mondani az orvos, ha Dorka tüdejét meghallgatja. Remélem sokkal jobbakat mint amiket eddig hallanom kellett tőle.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Végre!!!!! Tegnap délig voltak a festők, kész van minden!!! És milyen szép lett. Majd teszek föl képeket. Nagyon jó ez a festő, már másodjára dolgozott nálunk, de gyönyörű munkája van. És úgy dolgoztak, hogy alig kell utánuk takarítani. Na azért persze az egész lakásban nagytakarítani kell, mert gipszkartonozás, falvésés volt, úgyhogy mindent vékony porréteg fed.Szombaton már annyira nem bírtam magammal, hogy a konyhát meg a fürdőszobát kitakarítottam, hogy azzal is haladjunk. Most meg jön a többi. Csak Szabi mellett nem olyan egyszerű, de szerencsére va segítségem.

Panka! Köszi, a Konakinonra szerintem nem lesz szükségünk, mert nekünk is van még 3 ampulla, utána meg már szerintem nagyobb mértékben lesz tápi, mint tejcsi, úgyhogy addig nem akarok többet venni.

Maj később még jövök.

zsebi_baba
 
 


Zsebi!
De jó, akkor a nehezén túl vagytok. A nagytakarítás is ripsz-ropsz meglesz ha már neki is kezdtél hétvégén.
Majd várjuk a képeket.


Csajok!
Konakiont nem csak addig kell adni a babáknak míg szimplán anyatejet kapnak? Mert ha már kicsi tápszert is kap mellé akkor abban megvan az a K1-vitamin mennyiség ami a Konakionban is van. Nekünk a 2 gyerekkel 2 védőnőnk volt, mindkettő azt mondta hogy csak akkor adjam a gyereknek ha anyatej mellett mást nem kapnak. Sőt a gyerekorvosunk is ezt mondta. ÉS mivel nekünk mindkét gyerek már a klinikán is kapott tápszert így mi soha nem szedtünk Konakiont.

Itt is ezt írják:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... s-konakion

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Pénteken volt itt a védőnő, és ő azt mondta, hogy amíg csak pótlás a tápi, addig adhatom neki, ha kb fele-fele lesz, akkor már nem kell. Most még nem járunk ott, de én is gondoltam rá, hogy felhívom a doktornőt, mielőtt a 3 hónaposat beadom. Boginál még nem is volt ilyen, Gergő pedig teljesen tápszeres volt, ő azért nem kapott.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!Rég voltam de olvasgatlak benneteket.1 honapig itthon voltam betegen.Kedvem se volt irosgatni . Szerdán mentem dolgozni.,péntek délelött telefonáltak a bölcsiből a munkahelyemre hogy Patrik lázas menni kell érte.Őrült a fönököm de mit tehetet elengedett.Péntek ota még most ment le a láza.Az éjszaka nem aludtunk mert nyügi volt nem tudott levegöt venni.hiába szivtam semmi nem jött az orrábol pedig tele van.Most délbe lekellett hivjam a dokinőt mert szintén nem tud levegőt venni és hörög.Na egy halom gyogyszer.Nem eszik semmit csak a millio folyadék.Látom pörög itt az élet.Na mentem mert felsirt. :oops:
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok ,
jelentkezem
Vendégeink ( anyósom, sógorom+barátnője) ma utaztak haza. Mi mindent becsomagoltunk és a szállító cég el is vitte a csomagokat...
Holnap még itt vagyunk..de szerdán du-án már indulunk is haza. Hazaköltözünk végre!
:-)
Képeket holnap végre megpróbálok rakni csak eddig nem volt egy percem sem
Egyébként jól vagyunk . Emma nagyon élvezet hogy sokan voltunk..:-)

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Andi!
Hát ha hiszed, ha nem, De!Evett! :twisted: 2 dl tejet :lol: Hát ez van. :?
Remélem is , hogy már nem hall semmit Dorkánál!
Konakionnal igazad van, de lesznek itt még csak anyatejes babák;)

zsebi!
Takarítás rám is vár, na meg szerintem az új lakásbam is, hiába kapjuk frissen festve, takarítva :roll:

Cilamila!
Betegeskedést sajnálom, mielőbbi gyógyulást!

Kaqk!
De jó, nemsokára landoltok az Anyaföldön! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Várható ma esetleg valaki???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ha igen ,mi itthon leszünk délután, csak csörgessetek meg, mert nem leszek netközelben.

Konakion. :?
Olivér is szopis volt, de mivel kapott pótlást a Klinikán nem kellett adni. Nelly is kapott pótlást, neki mégis kellett adni. Ez is dokifüggő?

Cila, jobbulást a kicsinek!

Zsebi, ikor teszel fel képeket??? Fúrja az oldalamat a kiváncsiság! :wink:
A kecskerutafű teát kipróbáltad? Nem vált be?

Anita, bevált a kajcsi? Mondani akartam neked, hogy próbálj Annának adni vacsira tejpépet vagy szilárdat, csak elfelejtettem.. :shock:
A milupa.hu-n ingyen tejpép mintát ( gyermekálom tejpép)lehet kérni!
Én 2-3 havonta kérek az egész család nevében , így mindenkinél van egy étkezésre való, ha esetleg szükség lenne rá.
Mivel elég drága, érdemes kipróbálni, mert lehet, hogy Anna nem is szereti.
pl. Nelly a Sinlactól addig öklendezik míg ki nem hányja (bocs)

Kaqk, home sweet home! :lol: :lol:
Kiváncsi vagyok az "élményeitekre"!!!

Andi, jobban van Dorka! Édes lehetett a lakkos körmével meg a bugyikáival!
Na ezeket a dolgokat várom már nagyon!!!
De azért az is jó, hogy ilyen kis kölyökmacska még. :lol:

Lányok Nelly nem akar szopizni.....
Csak reggel és este, napközben üvölt és tol el magától. Így most fejem a tejcsit, de már nagyon megcsappant.
Nem akarom, hogy leszokjon!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Így kezdődött Olivénél is, majd egyik nap végleg elválasztotta magát. Lehet, hogy itt az idő??? Nagyon szomi vagyok.

Megyek, ébred.

Szép napot mindenkinek!



Kriszti

Ma 2 után jó lenne neked?Anna 2kor eszik és utána felszednénk Zitáékat és mennénk.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!!!!


Jelentem, még egyben vagyok. :D
Balázs szombat óta köhög meg taknyol :cry: :cry: ,de szerencsére láza nincsen.Remélem nem lesz komoly és rendbejön hamar.

Andi:
Remélem rendben lesz most már Dorka és a doki is biztatót fog ma mondani neked.
Ó kérem kész nő már ez a csaj a lakkos körmével. :lol:
Köszi mostanában nemi valószínű hogy megyek a Tescoba sde azért majd megnézem,bár ha egy volt belőle akkor már biztos elvitték,de azért köszike. :wink:
Igen én is így tudtam ahogy leírtad hogy csak addig kell adni a Konakiont amíg csak anyatejet kap.
Én is Gratulálok nektek az évfordulóhoz!
Ez már igen ,még sok szép együtt töltött évet kívánok nektek.

Panka:
Köszi,de nekünk már kiírta a doki itt van a többi recept között.
Az meg szerintem elég is lesz.
Az igen!, jó étvágy a van a kis Eminek. :wink:

Anita:
Én is akartam már írni csak lyukas az agyam és elfelejtem mindig hogy estére próbálj tejpépet adni Annának (ahogy Kriszti is írta) hátha azzal jobban telítődik a gyomra és nem ébred fel annyiszor éjszaka.

Kriszti:
Ne légy szomi.
Nem biztos hogy leakar még szokni Nelly csak elég neki a reggeli meg az esti.Balázs nekem is ilyenkor már csak reggel meg este szopott.De 1 évesen meg már nem is nagyon kellett neki így le is szokottt róla.
De ez is nagyon jó hogy 9 hónapig szopott!Meg még mindig szopik.
Na ezt jó leírtam,de érted úgyis mit akarok.
Így ne keseredj el,oké? :wink:

Kaqk:
Én meg mindig elfelejtelek üdvözölni itt köztünk!
Szóval,:ÜDV!!! :D
Most már akkor nemsokára itthon lesztek.

Cilamila:
Jaj ti szegények.
Nektek is jól kijut a betegségből.
Jobbulást a kismanódnak.


Lilla:
Jaj én is tartok attól hogy látogatási tilalom lesz a Klinikán mikor szülök,de szerintem az apukákat beengedik a szülésre,legalább is reméelm.
De mire te szülsz addigra már csak lecseng a járvány.
Az jó ha már kicsit kipihentebb vagy.

Olgi:
Zozinak a pöszije egyébként teljesen le van tapadva azért kell felhúzni?
Balázsnak sem jön még fel teljesen bár a dokinő szerint 3 éves korában majd meglátjuk milyen lesz.
De erről is minden doki mást mond pl: a barátnőm kisfia 1 éves és őket máer beutalta a körzeti doki .
Én meg mondtam neki hogy én még nem vinném mert szerintem túl korai.Bár már nem tudom. :? :roll:
Fiús anyukák nektek mi a véleménytek?

Na búcsúzom.
Puszi.

Kép

Kép
aliza
 
 


Köszi lányok a tippet.
Az igazság az hogy már 1,5 hete megpróbálkoztam a tejpéppel, de nem ette. Nem izlett neki, amit egyébként én nem is csodálok, mert sztem se ize, se bűze:-) Igy aztán vmi gyümis pürét szoktam neki adni fürcsi előtt, utána pedig még szopizik ahogy korábban is mindig.
Most éjjel fent volt 2x is, de sztem az innye miatt, az bántotta, nem is tudtam sehogy megnyugtatni, végül cicire tettem és akkor megnyugodott nagyjából és visszaaludt.
Jaj csak már bújna kis az a kis fogacska!!!!!

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Helloka Mindenkinek!

Voltunk doktor bácsinál.
Miután megvizsgálta Dorkát,azt mondta: elmondhatja végre, a gyógyulás útjára lépett Dorka. Persze ez azt jelenti hogy napi 3x továbbra is adjam neki a köptetőt, maradjunk itthon, melegben és majd péntek délután menjünk vissza, akkor eldől mehetünk-e a jövő héten bölcsibe. Azt mondta higgyem el, így is sokat javult, a góc kezd felszakadozni a tüdejében, de sok idő kell neki míg teljesen rendbe jön, úgyhogy legyek türelemmel.
Nekem már ez is jó hír, hogy végre nemcsak rosszakat hallok. És persze látom is a kiscsajomon hogy javul, mert ismét belebújt a kisördög. Délután már tegnap sem akart aludni, ment a hiszti hogy ki akar menni sétálni. Alíg tudtam megértetni vele, hogy most nem mehetünk. 5 órakor csak elnyomta a búzgóság, aludt 7-ig. Féltem is, hogy meddig fog kuruttyolni, de 10 órakor ismét aludt.
Ma reggel megvolt a hiszti, nem akart menni doktor bácsihoz... :roll: :roll: :roll:


Alízkám!
Azta.... Neked már nagyon izgi hét következik. Bármelyik percben jöhet Viki baba.
Egyre gyakrabban nézem a telefonom,reggelente is azzal inditok, nem volt-e esemény éjszaka. :lol:
Hátha az influenza lecsengene mire bekerülsz a klinikára és nem lenne látogatási tilalom. Persze az apás szülés így is úgy is kell hogy engedve legyen, szerintem. Hisz ez pótolhatatlan esemény. :wink:


Panka!
Jó dobozolást Nektek!!!
Tudom minden relatív, de szerintem sem drága hogy 45 ezerért költöztetnek Benneteket. Sógornőmet Budáról Pestre 15 ezerért cuccolták át, pedig sokkal kisebb a távolság és ebben bútorok (szekrénysor, ágy ilyesmi...)sem voltak, csak tv, mosógép, ruhák, könyvek, edények, vagyis kisebb dolgok.
Olvasom a blogban Emili ismét pelenkás lett? :shock: Ne aggódj, biztos csak rövid átmeneti állapot ez és ismét szólni fog. Lehet nagy volt most a nyüzsi körülötte, meg majd most jön a költözködés, csupa új élmény, nem figyelhet mindenre egyszerre. Majd ha berendezkedtek, eltelik pár nap az új lakásban biztos beáll nála is újra a szobatisztaság. Kitartás addig is.

Kriszti!
Ne szomorodj el, míg reggel és este kéri a cicit a lányod addig nincs gond. Persze utána sem, csak akkor már önállósodik. De ha egyik napról a másikra elválasztaná magát, akkor is a 9 hónap magáért beszél, ez már szép idő. Másnak ennyi sem jut. :?
Úgyhogy no para!!!!!!!!!!!!

Anita!
Megy a drukk, hogy bújjon már végre ki az a fogacska. És legyen újra gondtalan alvás éjszaka, mégiscsak az a pihentetőbb.
Bár ha azt mondom, az én lányom 32 hónapos és még legalább 1x felkel inni :roll: .... tudom nem vigasztal. :lol: És néha már az éjszaka meg van spékelve egy wc-be való pisiléssel is, igaz ez nem gyakori.

Kaqk!
Végre hamarosan itthon vagytok.
A soraidból nagyon az tűnik ki, hogy már várod kézzel-lábbal.
Ennyire gáz kint lakni?
Majd gyere és mesélj, várjuk a képeidet is. :wink:

Cilamila!
Jobbulást a kisfiadnak!!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2009.02.24 11:58-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Jajjj lányok most nagyon kivagyok akadva, tegnap este a párom szúró érzést érzett a hátában (előtte pár nappal is de az nem volt vészes), ma elment a Klinikára az ügyeletre, és kiderült hogy oxigénhiányos a szive, most befektették megfigyelésre pár órára (röntgen, vérvétel) és még nem lehet tudni mi lesz vele, még semmi eredmény, én pedig itthon ülök tehetetlenségembe, mert ki sem tudok mozdulni.

Anita!
Ugy volt, h ma délelőtt elmegyek hozzátok, de látod másként alakultak a dolgok, most délután pedig ti nem lesztek otthon, majd ha már tudok a páromrol vmit, akkor kiderül mikor tudok elszabadulni itthonrol.

Kép
dinaedo
 
 


Edina!

Jajj, miket írsz Te is. :roll: :roll:
Azért remélem semmi komolyabb dologról nincs szó, és hamarosan kiengedik a párodat. Biztos gyógyszerrel , vagy valami egyszerűbb módon orvosolható a probléma. Fel a fejjel. Majd írd meg mit tudtatok meg, mit mondtak.

Kép
Kép
bendor
 
 


Edina tényleg nagyon sajnálom a párodat, de biztosan megoldódok, ne idegeskedj. Tudom könnyű mondani, de már csak Kami miatt is nyugodj meg. Délután beteszem a kocsiba a cuccokat és ha hazafelé nem bőgnek a lányok a kocsiba, akkor beugrok vele hozzád, ok?Majd hivlak előtte mindenképp.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Hát nem jövök jo hirekkel, reggel ota bent van a párom a Klinikán, már ott tart, h volt vérvételen, röntgenen, most CT re vár, de már nem kellhet fel az ágybol, valszeg a tüdejében vérrögöt találtak, ami embólia gyanús, ugyh most csak a CT eredményére várunk!
Már nagyon kész vok, ez nagyon veszélyes, nem tudom mi lesz. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
dinaedo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?