Új privát üzeneted érkezett!

s ha mán beindult a képinvázió :wink: akkor íme itten egy az én gyönyörűmről:

Kép

Debrecenben voltunk pár napot az Aquaticumban. melegen ajánlom mindenkinek. csúcsszuper volt!!! :lol: :lol: :lol:

másik gyönyörűmről mostanság nem készült fotó. decemberi az utolsó pocakkép, s azóta óóóóóóóóóóóriásit nőtt :D
gödibarbi
 
 


LÁnyok!

Johinak hajnali fél 6-kor megszületett a kisfia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most hívott, hogy lemondja a mai randinkat :lol: Jobb elfoglaltsága akadt mára 8) A szülés gyors volt, minden rendben volt, a baba gyönyörű, bársonyos a bőre és tökéletes! Végül apa is bent volt a szülésen. Hónapok óta nem hallottam Johit ilyen boldognak! :D

Szívből gratulálunk! És minden jót kívánunk! :D :D :D

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Üdv Johibaba!
Jé, Johinak nem volt vissza még pár hete? Vagy az pár hete volt? Mindegy, lényeg, h minden happy, és mire Alex meg Johibaba elkezdenek csúszni-mászni, már gyönyörű nyááááár lesz. :)

Képek jók, bár ezt mostanában nem szoktam írni, de most télleg.

Nem nagyon vagyok képben, de ki jön? Szrek vagy van még előtte valaki?

És arra sem emlékszem, h Vica pocakja nyilvános, vagy csak nekem írta anno?

Vica,
mi van? :D
neet
neet
 
 

 
 

Látom Zuzi megelőzött a nagy hírrel :D :D :D :D :D :D Johi a mi randinkat is lemondta :lol: :lol: :lol:

Isten hozta Johi Daniját, nagy gratula és sok boldogságot, tejcsit kívánunk!!!!

Kép
denizsa
 
 


Éljen éljen Johi!!! Nagy gratula és Isten hozta Danit!!!

:D :D :D :D :D
macskanyu
 
 


GRATULÁLUNK JOHI CSALÁDNAK!!!!!!!!!!!!!!!
sok boldogságot!
Egy nappal Panna negyedik és egy héttel Igi negyedik és Boti első szülinapja előtt! :lol:
Barbi,
nagyon szép a nagy lányod! :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Aztaaaaa, micsoda hirek :D
Isten Hozta Danit, és gratula Johiéknak :D :D

Képek nagyon szuperek :D
mi is élvezkedtünk a hóban tegnap :D :D

Zsan, séród tényleg csúcs :D és Memére persze aszittem, hogy Igi.... :roll: :lol:

KépKép
fibi
 
 


Deni,
köszi, fülem jobban, de még nem százas.
fibi
 
 


Ó, Johi, gratutálok! Ha benézek reggel, akkor ma meg is látogathattalak volna! :wink: Vagyis úgyis mindegy, mert látogatási tilalom van... Alig akartak beengedni még MOna LIsára is. :P

A képek gyönyörűek, jó, hogy elindult a lavina!

Kata: nem kell bocsi, Tüci szerintem is egy kis manófalvi, nagyon cuki, bár azért gyerekszereplőnek nem vinném. És hát majd kiderül milyen lesz serdülőkor után, én pl. szép kislány voltam előtte, aztán jól megcsúnyultam. :lol: De tényleg.
Nekünk még nincs meg az Anna és Peti Visegrádos része, nálunk csak Libegő van, meg Állatkert és Balatonszárszó. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, FIbi, még nálunk is lehet apavétó a Csongorra. :roll: Majd meglátjuk, mi lesz, legkésőbb szülés után. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
Johi nem a sztimrében szült! hanem a kútvölgyiben. :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Johi!
Szívből gratulálok a kisfiad megszületéséhez! Sok boldog örömteli órát kívánok Nektek! És gratulálok a nagy okos Nővérnek is, aki majd biztosan sokat segít Neked :) Ölellek!.
szmagdi
 
 


NAGY GRAULA ÉS SOK BOLDOGSÁGOT, SZÉP NYUGODT ÓRÁKAT DANI FIÚVAL :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Hurrá Johi!! :D :D gratulálok és pussszzz

Kép
akata
 
 


Isten hozott Dani! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!! :lol: :lol: :lol:

Neet! csakhogy képben legyél: én vagyok a kövi :lol: :lol:

Zsan köszi :lol:

Olyan jó lenne már Alexről is képet látni, no meg a sztori naaaaaaaagyon érdekelne...
persze semmi sürgetés!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Micsoda hírekre toppantam be :D

Curse,Johi:
ISTEN ÉLTESSE A KISBABÁITOKAT!
Kép

Zsan:
jól esik,hogy számon tartod az egyszem fiam :lol:

Őrületesen nagyot nőttek a gyerekek mindenkinél :shock:
Íme az én majd 1 évesem:
Kép

petergabi
 
 


Mennyi minden van most egyszerre! :D :D
És itt én még nem is gratuláltam Alexhez :oops: szóval innen is nagy gratula :D :D :D
Meg Bálint napra is (utólag) meg a szülinaposoknak :D
És a gyerkők meg gyönyörűek, Botond is mekkorát nőtt! :D

Barbi, hajrá, te vagy a következő tényleg :D
Rakjá' pocakfotót, na jó, majd én is (keresek vmi szalonképeset és nem túl elrettentőt :lol: )

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


ÉLJEN DANI ÉS JOHI!!! Ez gyors volt ;) Jó egészséget kívánunk!


Deninek boldog neve napját!!

Neet: a lebuktató hihi

Hajrá Barbi!!! ++++

fotók szuperek!!!!

Zsanci a hajad csúúúcs! Mindig ilyen, vagy csak a fotó kedvéért?? ;) (nekem is kéne már valamit kezdeni vele, de félek, hogy úgyis mindig ugyanúgy felkötném :? )

Lindi: azé látszik, hgoy jársz tornázni, mert én amikor ki akarom köpni a tüdőmet nem mosolygok így :mrgreen:

Változatosság kedvéért Bori belázult estére :? passz, hogy mi van, foga még mindig sehol :roll:

Rylie
rylie
 
 


Uristen, Botond is mekkora már :D és a szeme tisztára mint Dorkáé :)

Szrek, Barbi, tényleg rakjatok pocakfotokat :D

Én is tennék a fijukrol, de ehhez apa is kell... :roll: :lol:
fibi
 
 


ez a mi hóemberünk :D
na jó, nem egy műalkotás, de az adventi koszorú alkotóelemei jó szolgálatot tettek a díszítéshez

Kép

Hóember, megnyalhatom a répaorrodat?

Kép

Kép
akata
 
 


Deni,
a husi kb 1 órát szolizik, és én félúton megfordítottam. Kicsike olívaolaj kell alá. Nem szárad ki. :)

Lányok,
Adjatok infot kérlek, mennyibe kerülnek a Csanák? Mi ma megnéztünk egyet és dobtam egy hátast :roll: :roll: :roll:

Kép
akata
 
 


Sziasztok,

Curse,
Dejóóó, hogy hazakerült Alex, gondolom mostanában -szerencsére- nincs időd a múlton töprengeni :wink: Szépséges napokat Nektek!!

Johi,
SOK-SOK BOLDOGSÁGOT Nektek!!!

Minden kedves ünneplésben érdekelt olvasónknak is minden szépet s jót!!


A képek isteniek, idő hiányában nem kezdek nagy fejtegetésekbe...
Zsan, hogy erre mennyit kellett várnom, hogy egyben lássam ezt a három dögőőőőős pasit?!
És Deni, a srácok jól "nyomják"- :)
Tinu, a csajod olyan jókislányos...Tényleg az? Jókora pocid lett!
Barbi, Angi naaaagyon sokat változott!!!Olyan kishölgy!!!
Rylie, ez a hajzuhatag engem frusztrál :lol: :lol: :lol: Az egész családnak nincs annyi haja, mint a Te lányaidnak külön-külön :roll:
Lindi, de szeretném én így kikpöni a tüdőmet :-D Gréti nagyon csini, amikor kedves :-D
Akata, répakóstolgatás :-DD
Macs, Álmosod mekkora!!És Fülid copfjai is jól jönnének nálunk ;-) Szépek!!!
Pgabi, Botid is olyan naaagyfiú, már egyáltlán nem babás, hanem kisfiús inkább!

Képeket máskor is sokat tegyetek fel, mert nézegetni mindig van időm :-DDD
Csókolat...

Kép
Kép
szelloke
 
 


Zsan: ja tényleg, igazad van, csak Johi megtévesztő módon Szt Imrésnek álcázza magát. :lol:

A répaharapós nagyon tuti! :P

Kata: a mi csanánkban a heti két egész nap kb. 30ezer egy hónapban. Asszem most felemelték egy százassal a napi díjat, akkor ha minden igaz, 4ezer forint egy nap, ha nem jár mindennap a gyerek, mert utóbbi esetben van kedvezmény.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
akkor nem csak ez az egy rabló van :?
Na de miért kerül 70 :shock: :shock: ezerbe egy hónap, mikor otthon van, nincs épületbérlés meg plusz rezsi stb... úgyis fűtene nem? Az ovi sem lesz ennyi, pedig saját uszómedencéjük van saját úszásoktatóval, lovaglás, angol meg mifene.....és nem kerül ennyibe :roll: :roll: hát én nagyon kiakadtam, de lehet h jövő héten csinálok egy Csanát, ha ezzel így lehet keresni, mi a fenéért járok én dolgozni?????

Kép
akata
 
 


Kata,
ahova Ábel jár(t), ott egy 10 alkalmas, egész napra szóló bérlet kajával stb 34ezer, egy hónapra 40-valami. Óradíjban 800 ft/óra. Ők lízingelik a lakást illetve azért annyira valahogy nem megy a biznisz, úgyhogy nekik ráfizetéses a dolog egyelőre.

Képek továbbra is szuperek :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Kata: ebben a csanában pl. nem a tulajdonos gyerekezik, hanem szakképzett gondozónők vannak (kettő). Egy csoportban 8 gyerek lehet max., itt egy csoport van. Emlékszem, beszélgettem kb. ősszel a csanás csajjal és azt mondta, hogy ha nincs teljes létszám (márpedig pl. nyáron nincsen, és ősztől is lassan töltődik fel a létszám), akkor nem hogy nyereség nincsen, de örül, ha nullszaldós a dolog. Amúgy ketten viszik a csanát a húgával, ők csinálják az ebéden kívül a kajákat, meg ők takarítanak és nem itt laknak (egyikőjük sem). És van zenebölcsi (külön tornaszobában), amiért nem kell külön fizetni. Nem tudom, én nem tartom annyira soknak a heti két napért a 30 ezret. Mondjuk mindennap nem tudnám járatni a gyereket, de ennyi elég is, ráadásul sokkal, de sokkal jobb szívvel adom be ide, mint egy állami bölcsibe.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ahogy hallom, CsaNa mindenhol aranyárban van. Ez oké, valaki kitalálta, és kitalálta hozzá a kaszát is. Ő ügyes, én csak irigykedem, h nem tudok ilyeneket kitalálni. Már csak egy kérdés: aki megengedheti magának, h pl heti 5 napot csanázzon a dede, míg ő húzza az igát (ez ugye kb 80-100 HUF per hó, ha 2 nap mondjuk 30), annak minek elmenni dolgozni? Rohadt burzsujok. ;)

Ha csak 5 babanetes anyuka idehozná a dedjét heti 2 napra (mondjuk egyszerre, hogy az 5 gyerek jól érezze magát, és nekem se legyen minden nap munkám), az nekem 150 nettó lenne per hó. Rezsimet nem dobná meg nagyon, max ha sokat kilötykölnek a vízdíj nőne. És bkv bérletet se vennék. És ingyen miniangoloznék nekik, ami mondjuk ellentmond a vallásomnak, de ennyi pénzért ennyi munka mellett lenne ennyi bőr rajtam. :mrgreen:

Basszus!!! Hozzátok őket! Itt megtanulnak nomádul, a kutyák hozzák vissza a cumit, én meg hülyére keresem magam. Másik 2 nap jöhet a másik 5, najó, 300 nettó máris jobb. Ha egy biznisz beindul..., ja és a kert végében Macska-típusoknak kellemes vajúdóbokrok szintén jutányos áron kiadók. :lol:
neet
neet
 
 


Akata,
te, mint egygyermekes anyatárs, csatlakozol? (legalább kipróbáljuk, milyen egyszerre több gyerekkel.) ;)
neet
PS: Mielőtt valaki komolyan venne és beszólna: vicc vót. Heti 300ért se vállanék be ennyi kölköt ebben a korban...
neet
 
 


Neet:mrgreen:

Kép
akata
 
 


hát ez de randa lett, na még1x: :mrgreen:
:lol: ráérek :lol:

Kép
akata
 
 


Johinak nagy-nagy gratula ez ügyes gyors szüléshez :) Biztató, hogy ilyenek is vannak.

Jajj, lányok, a képen nem mosolygok, inkább vicsorgok, tudjátok, ha az ember fényképezőt lát, automatice próbál mosolyogni. Hát így sikerült ...

Barbi! Milyen kis cuki Angid :) A vízben leér a lába? Vagy csak az a karúszó tartja? Ha igen, nagyon ügyes :)
Mi is 2 hete voltunk kicsit kikapcsolódni Berekfürdőn, de Gréti annyira fosik a vízben, pedig beleülős úszógumija van, de állandóan fogni kellett a kezét. :roll:

Kép

Ja, és Télapókor azért ment annyira az Anna és Peti, mert azt kapták, újdonság volt, főleg nekem, de ugye abból látszik mi a kedvenc, amit minden nap levesznek a polcról.
Aztán persze egy csomó mindenre hirtelen csak rákapnak és csak az érdekli őket.

Pgabi! Mekkora már a te fiad is :) és neki is mennyi haja van :roll: Csak az én fiam iylen kis kopasz?

Akata! Nekem csak a nyáron volt tapasztalatom csanával kapcsolatosan. Szolnokon jártak eg yideig a gyerekek. Ott 69.000.-ft volt egy egész hónap, naponta pedig 3.600.-ft-ba került (az óradíjra nem emlékszem). Viszont most már csak 35.000.-ft / hónap teljes ellátással, talán mert alapítvány lettek és így kapnak támogatást. Kár, hogy nem itt van Pesten :( , mert szerintem ez nagyon-nagyon jó ár ahhoz, hogy 2 nevelővel max 8 gyerek van.
lindicita
 
 


Neet,
:mrgreen:
itt spec nem megy a csana. Mi 10 alkalmas bérlettel jártunk, mostantól meg (hogy táppénzen vagyok, ó jessz), néha átmegy majd játszani.
Mondjuk a csana nem ovi, hanem gyerekmegőrzés, kis rajzolással, szóval én nem vagyok annyira oda, de mondjuk ég és föld volt a különbség állami bölcsi és a csana közt. Szóval nem rossz és a 2,5-3 éves évköziseknek nincs nagyon más megoldás, mert oviba nem veszik fel és bölcsibe sem mindenki tudja vagy akarja adni a kőcöt. Csak egy valag pénz valóban, ezért sem megy itt (gondolom). Bár nyilván idő beindulni ennek is.
Pont most volt téma a híradóban, hogy majd az állam jól megtámogatja a csanákat - hát, nem tom. Inkább szüljenek a népek sokat és az anyákok maradhassanak otthon :mrgreen:

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


KOLOMPOS FARSANG

2009. 02. 21. szombat
11-12 KMO Kispest

2009. 02.22. vasárnap
16-17 Törökbálint Művház

Mi voltunk múlt héten a Fonóban Kolompos Farsangon, Ábel nagyon élvezte (kalóznak öltözött), úgyhogy szívesen ajánlom mindenkinek!!!

sima táncházak:



Gyermektáncház

Dátum: 2009.02.21.
Helyszín: CSEKOVSZKY ÁRPÁD MŰVELŐDÉSI HÁZ
1172 Budapest, Hősök tere 9.
Kezdés: 17:00
Vége: 18:00



Kolompos mulatság
"Egyszer egy királyfi"

Dátum: 2009.02.22.
Helyszín: RÁKOSKERTI MŰVELŐDÉSI HÁZ
1171 Budapest, Rákoskert sugárút 66.
+36 (1) 253-7294; +36 (1) 257-4498
Kezdés: 10:00
Vége: 11:00




Gyermektáncház

Dátum: 2009.02.28.
Helyszín: FONÓ BUDAI ZENEHÁZ
1116 Budapest, Sztregova u. 3.
+36 (1) 206-5300
Kezdés: 17:00

Ha mentek, érdemes a levlistájukra felíratkozni, mert akkor állandóan jön, hogy mikor-hol játszanak :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


1. Mi a baj az állami, körzetes bölcsikkel, óvikkal?
2. Ahova te vinnéd, az is körzetes valakinek (most zárjuk ki a burzsuj csanákat és magánizéket), mint ahogy az én ügyeletes dokim is valami választotta sokér... ezt csak az összehasonlító pl kedvéért. ;)
3. Ha valakit a kezdetektől nem szoktatunk a való világhoz (bölcsi, óvi, minden magán és burokban és ált.os iskolát is csak a legjobbat keressük, akkor is, ha a halál végén van, és a gyerek napi x órát fog utazni, és egy barátja se lesz a telepen, szóval ha mindent csak gumikesztyűben foghat meg, mi lesz vele 18-28 évesen? Miért cseszünk ki velük?
4. Miért rosszabb egy állami hely egy magánnál? Ja, ha olcsó, már csak kaka lehet?
5. Ha DOLGOZOL és APA IS, és KÖRZETES-be íratod a dedet, fel kell, hogy vegyék. Ha válogatsz, az persze más, de akkor ott vannak a fenti kérdések.
6. Csak nekünk van olyan mázlink, hogy a 2 év bölcsi és bő félév óvi után is azt mondom, h semmi baj az államival? Mindenki más szív és verik a gyerekét, nem törődnek vele, koszban van, tv-znek a csoportszobában, nem viszik ki levegőre, nincs levegő, nincs bájókaja, nincs kert, csak szipus cé környékbeliek? Ha így van, nem kéne elköltözni?
Jaj, de jó lesz, ha neet visszamegy dolgozni, mi? :mrgreen:
neet
 
 


Arról nem is beszélve, h egy 2-3 éves gyereknek az a 2 nap valahol levés macskajancsi. Nincs megszokás, nincs rutin, nincs kötődés. Vagy leviszem mondjuk hé-szer 9-12ig csanába és a gyerek beáll erre, mint egy óra? ÉS nem hiányoznak neki a társai? Nem akar menni? Pont most, amikor ilyen mocsok a világ, nem kéne időben megtanítani valamiféle rendre és szabályosságra? vagy ez vaskalapos? Igenis mindennap ugyanakkor kelni, elvégezni a kötelezőket, ilyesmire gondolok. Ezért tart itt ez az ország... ja, ez nem az a topik... :lol:
neet
neet
 
 


Johi,
Hatalmas GRATULA NEKTEK!!!! :D :D :D Sok boldogságot :D :D :D Ez aztán a meglepi és gyors szülés :wink:

Képek csuda jók!!! Annyit változtak a gyerkőcök :D És olyan jó volt látni havas-gyerekes képeket is :wink: Mi most még ugye nagyon nem mocoroghatunk Alex miatt.

Köszi lányok a gátregenerálós tippeket (Votiv Neked külön köszi :wink: ) beszereztem mindent. Remélem hamar helyreáll, mert elég vacak még mindig :roll:

És szeretném még egyszer megköszönni Nektek, h ennyit gondoltatok ránk, sokat segített!!!! :)

Rólunk pedig:
Ahogy Deni is írta, vasárnap óta Alex velünk van :D :D Apa kikönyörögte a dokinál, mert hát ugye csak ő látogathatta Alexet és már mindenkit elég jól megismert ez idő alatt.
Szerencsére minden okés egyenlőre (kopp-kopp), Alex pénteki tenyésztése negatív lett. Az enyim tegnapra lett meg, sajnos megerősítette a vérvétel eredményét, h vmi vírusos nyavalya. Persze azért elég vicces, mert hiába volt a vérvétel és a bőrbiopszia, nem tudják megmondani milyen vírus volt és hogy fertőző volt-e tényleg. Ha nagyon szeretném megtudni, akkor megint el kéne mennem vérvételre :roll: Hát egyenlőre köszönöm, nem, de azért idővel szeretném megtudni, h milyen dög volt az, ami szétválasztott minket Alexxel.
Mondjuk nem mondom, h nincs bennem a para, egyfolytában azt nézem Alex bőrén, h van-e vmi kiütése vagy ilyesmi. És pechemre találtam a lábán pattanásszerű kidudorodást ma :roll: úgyhogy kezdek parázni elég rendesen.
Ettől függetlenül a fiatalúr nagyon jól viselkedik egyenlőre, eszik, alszik és sírni csak akkor sírunk, ha nem kap kaját időben :lol: A kórházból úgy engedték ki, h 100ml-ket evett 8)
Szerencsére a szopira is elég hamar ráérzett (szent imrében egyszer a szülőszobán meg egyszer a kórteremben tudtam megszoptatni és már vitték is :( ), mert hát beigazolódott a félelmem a kórházi etetést illetően, tápszer olyan cumisüvegből, amit csak megdöntök és folyik ezerrel :roll:
Ja és hát Adél, ő is egyenlőre egy tündér, érdeklődve, rajongva figyeli Öcsit, puszilgatja, szeretgeti és rengeteget segít Alex körül (talán többet, mint az apja :mrgreen: ).
Na jó sokra sikeredtem :oops: de megörültem, h sikerült végre gép elé ülnöm, mert azért húzós a kétgyerekes lét :wink:

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
éljenek a jóhírek :D:D:D


Neet,
bár nem nekem címezted a kérdésgyűjteményt, de belepofázkodok néhány ponthoz, egy röpke erejéig.

1. Úgy általában nincs baj a körzetesekkel, nem több, mint a csanákkal. Csanák közt is van nagyon sz@r, miénk extra szuper volt! Magánovit nem tudom, azt nem próbáltuk.

3. a gyerekek megfelelő kategória és a gumkesztyű között érzek azért némi különbséget. Pl. ha az én kölkem jó eszű, de a körzetes egy gyenge sz... , izé, szóval harmatgyenge, akkor miért ne keressek olyan sulit neki, ami a képességeinek megfelelő. Vagy pont fordítva. Ha a kölek nem valami gyors eszű, miért kínozzam, egy erős iskolával? Nem rossz a körzetes iskola sem, -úgy általában-, de ésszerű kivételek vannak.

4. nekünk azért volt jobb a csana a mosti államinál, mert volt benne egy csomó olyan dolog, amit Füles imádott és most nincs, valamint azért, mert a csanában sokkal inkább rendszeresség volt, mint itt! példa: a csanában kézmosás-asztalhozülés-ott evés-egymást megvárás-tányérkivivés-kézmosás volt, itt, eszik, amikor akar, ha végzett, mehet játszani, tányért otthagy stb. ....

5. Én dolgoztam, Apa is dolgozott és Fülest mégsem vették fel a körzetes bölcsibe! Ezért volt muszáj csanázni. Erre varrj kávéfőzőt!

6., nem,alapjában az állami ovival nekünk is mázlink van :mrgreen: És a kaja is jó :mrgreen


next post: rendszerre szoktatás rúl! Teljesen egyetértek!


A fenti vélemény kizárólagosan macska véleményét és tapasztalatait tartalmazza, senki ellen és mellett nem szól, nem ítél el és nem kíván belekötni mások más irányú véleményébe és tapasztalataiba!

regards & pííísz

macsek
macskanyu
 
 


lányok,
köszönöm a dicsérő szavakat! :P

Curse,
örülök, h végre otthon, együtt, remélem az a dudor Alex lábán csak egy kis "semmiség" lesz. :)

Mamacsibe???

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Macska,
szia. :)
Amiket a 4-es pontban felsoroltál, pont a lényege lenne egy óvodának. Ha pont ez hiányzik, zárjanak be. Hát pont itt kéne megtanulnia (ha már otthon nem...), h hogyan kell asztalhoz ülni, és hasonlók.
Mienk óviban (szigorúan a körzetes, állami, szocpol, hagyományos, régi bútorosban) ez az alap, van napos, együtt terítenek, leszedik az asztalt, letörlik vizessel, szárazzal, elhajtogatják a viaszosvászon terítőt, csak akkor kezdenek enni, ha elhangzott a jóétvágyatkívánok, köszönjükszépenviszontkívánjuk, stb soroljam?

Ha meg mindkét szülő 8 (?) órában bevallottan dolgozik, és nincs kistesó, nem értem, miért ne vennék fel a gyerekét, ez csak a maffia lehet.
neet
 
 


Curse!

Örülök,hogy jól vagytok, és végre együtt!
szorítok ,hogy most már semmi baj ne legyen!

vígyázz magatokra!
tundiii
 
 


Hú, de félreérthető voltam :mrgreen:
Nekem két (illetve három) hellyel van tapasztalatom, egy csanával, egy állami bölcsivel és egy ovival.
A Horánszky utcai bölcsi (nyócker) mindkettőnkben nyomokat hagyott Ábellel, a körülmények szörnyűek, a gondozók arrogánsak, sok gyerek stb. A fizikai körülmények (épület, játékok, kaja) ezerszer jobbak a csanában.
A tesóm gyerkőcének ovija (állami, körzetes) szerintem szuper és ahova Ábel menne, az is. Biztos van olyan állami bölcsi, ahol a körülmények csana szerűek. A csanák is mások persze, nekem Macs leírásából egy oviszerű csana jött le, ez itt inkább bölcsire hajadz.
Ha alapban tartozol normális helyre körzetileg, akkor minden szuper, de bizonyos körzetek esetében (nyócker vagy pl kórházilag a délpesti stb) viszont a helyzet kevésbé rózsás és akkor az ember, akármi van, mást keres.

Közben eszembe jutott, hogy itteni bölcsibe is benéztünk. Ha jól belegondolok, ha a bölcsi nem teljesít bizonyos szintű dolgokat, akkor nem lenne szabadna engedni működni, mert azért ezek nagyon picikék még, akik oda mennek. Szóval kisebb létszámot meg jobb körülményeket, ha már bölcsibe kell adni, és akkor csanák sem lennének.

Curse,
de jó, hogy írtál :D :D :D
képet :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Neet,
államival szerintem az az alapvető probléma, hogy nincs. a mi falunkban pl. nincs, meg még a szomszéd faluban sem, de ott hiába is lenne. Viszont a tegnapi híradóban az volt, h az önkormányzatok a Csanákat fogják támogatni a jövőben erősen, szóval az ár kb. felét kell majd befizetni, így azért barátságosabb lesz.
Ha majd a magánovit nem tudjuk fizetni, akkor elvihetem államiba, de csak akkor ha bejelentem tesómékhoz az nagy Budapestre, és az önkormányzati sógorkomaságot felhasználva bepaszírozzuk oda, mert a mi falunkban 5 év alatt rosszak az esélyei :)
(mondjuk oda úgysem vinném)
és az isivel is ez lesz, úgyhogy pár éven belül mindenképp be kell bútorozzunk a tesómékhoz :)

Kép
akata
 
 


Curse,
azééé egy fényképet nyomhatnál ám :D

Kép
akata
 
 


JOHI BABÁJÁT ISTEN HOZTA A VILÁGON!!!

Barbikám,
mai napig várom a papírkádat az élelmezésügyről :)

a te alkatoddal naná, hogy nincs probléma, ha csak kétszer akkora lennék, mint te, az már jó lenne :))). a számok nem hazudnak, a fizika érvényesül. embernek X kalóriára van szüksége, X-et eszik, X-et használ el, marad negatív v. pozitív eredmény, ennek függvényében hízik/fogy. nagynéném mondta mindig: "karcsúság titka: ne zabálj sokat!" :)). és tényleg fontos, hogy kinek mi jön be, valaki erre, valaki arra esküszik. csak egy tévhitet akartam eloszlatni, miszerint a zabkorpa 0 kalóriás :).

ancsipancsi
 
 


Zsanci,
el is felejtettem mondani, hogy a hajad eszméletlen jó! mikor megláttam a képeket, azt hittem, hogy valami régebbi (mondjuk 5 évvel ezelőtti fiatalabb képed). nem hiába a frufru fiatalít, én is ezt a módszert alkalmazom egy ideje :))
ancsipancsi
 
 


Neet szija :mrgreen:

a maffia volt igen :mrgreen: ha gondolod, előkeresem az elutasító szép üzenetet. Egyébként arra hivatkoztak, hogy a 40 férőhelyre 57 gyereket vettek fel. pont.
és a 4-es ponthoz annyit. Amég a csanában megpróbálták kezelni az alkalmankénti hisztijeit, itt mindent ráhagynak, mert nem bírnak vele és egyszerűbb, könnyebb mindent ráhagyni! Mindent elér hisztivel az oviban. Itthon meg én szívok, mert 6x annyi erőfeszítésembe kerül tartani ugyanazt a rendszert, mint amit eddig sikeresen tartottunk. De nem minden oviban van ez, tudom.És azt is megértem valahol, hogy 28 gyerekre van 2 ovónéni, az egyik már 65 éves, nincs ennyi kapacitásuk. A mi csanánkban 5 gyerekre jutott egy ovónéni, volt kapacitás arra, hogy egy problémásabb/hisztisebb kölökkel megfelelően foglalkozzanak. Ezért mondom, hogy általában nincs bajom egyikkel sem, akár csana, állami, magán, mittudoménmilyen, mindenhol a pedagógusokon múlik a dolog.



Curse,
jaja képet! :)


csók

macs
macskanyu
 
 


Az a csana, hova TÜci jár szerintem nagyon szupi hely. Szrek, ott nemcsak gyerekmegőrzés van, hanem gyurmáznak, ragasztanak, vágnak, a gondozónők mondókáznak nekik, mindennap vannak szabad levegőn (kivéve, ha nagyon cudar az idő, vagy ha esik), zenét hallgatnak stb. Készülnek az ünnepekre is, volt karácsonyfa is, meg lesz farsang is (persze csak lájtosan, azért ez még nem ovi). És ami még tetszik benne, hogy nagyon pici gyerekeket nem vesznek be. Mikor Tücivel elkezdtünk járni, akkor volt 19,5 hónapos, és ő volt a legkisebb. Most már a nagyobbak elmentek oviba jórészt, meg hát Tüci felett is eljárt az idő, úgyhogy lassan rangidős lesz. :P
Neet: én nem akarom magánoviba adni Tücit, de a bölcsivel kapcsolatban másképp vagyok. Egyrészt alapból nem akartam bölcsibe adni, nem is vittem volna, ha nem kellett volna egy doktori órám miatt. Mivel fiatalnak tartottam még a bölcsihez amúgy is, hisz még nem volt 2 éves sem, ezért is fontos volt, hogy olyan helyre vigyem, ahol tényleg törődnek vele személyesen is. A csanába abszolút megvalósul a gyerekre való személyes figyelés a létszámból adódóan. A heti 2 alkalom meg egy bölcsis korúnak szerintem nem gáz, Tüciben nem okoz problémát. Annyira rugalmasak a gyerekek, de legalábbis az enyém az. Szeret oda járni, szokta emlegetni a gyerekeket, kötődik is a gondozónőkhöz, de azért nem kezd itthon toporzékolni, hogy bölcsibe akar menni. :mrgreen: És simán, minden probléma nélkül megszokta a bölcsi rendjét, míg itthon nem változtatott semmit az itthon szokásain. Pl. a bölcsiben elalszik cumisüveg nélkül, itthon felejtős a dolog. Amúgy a bölcsin kívül igazad van, hasonló nézeteket vallok, mint te és sima állami, körzetes oviba, isibe szeretném iratni majd Tücit, hogy tanulja csak a való világot. :P Én is ilyen helyekre jártam, és tök sokat adott. Alapvetően nem bírom az elitista helyeket, főleg nincs rá szükség ilyen pici korban. Még az se hatna meg, ha tetves lenne a gyerekem, én is voltam. :lol: (Persze a férjem ezzel kb. ellentétes véleményen van, majd kiderül, ki fog győzni. :wink: )
Fű, most mennem kell orrot szívni és "bút" (vagyis repülőt) rajzolni.

Kép
Kép
tinu
 
 


[quote="neet"]
írta:
neetMienk óviban (szigorúan a körzetes, állami, szocpol, hagyományos, régi bútorosban) ez az alap, van napos, együtt terítenek, leszedik az asztalt, letörlik vizessel, szárazzal, elhajtogatják a viaszosvászon terítőt, csak akkor kezdenek enni, ha elhangzott a jóétvágyatkívánok, köszönjükszépenviszontkívánjuk, stb soroljam?


Neet,
szerinted ez magán oviban nem így van????????????? :roll:
akkor te nagyon át vagy verve... :lol:
a magánovi nem egyelő a mindent lehet, még az óvónéni lekurvázása is.
Nem, annyiban más, hogy kevesebb gyerekre több óvónéni jut, emiatt talán nagyobb türelemmel viseltetnek a dedek iránt (ez sem biztos). Igen, a kaja talán más, és leginkább a környezet, én azért fizetek, hogy ne az m7-es mellett játszanak az udvaron a gyerekek. Ez sem lesz így már sokáig, de amig húzhattuk, húztuk. Ezért tartunk itt, de ha a mérlegbe dobálom a pro és kontra érveket, jól jövök ki belőle.
A magánovik nem "burkok", talán a wc szebb, mint az államiban, de ennél több burkot nem igen fogsz találni.

oltári téves képed lehet a magánoviról úgy általában.
Pont olyan óriási, mint amilyen tévkép él bennem az államiakkal szemben.
De most is voltam egyben, maga az ovi tökéletes volt, de óvónénik... :roll: asszem engem megtalálnak ezek az arcok, amik riasztanak. Vezető óvónénin több kiló arany, pirosra festett haja, narancssárgás, hosszú körmök, mindezt ötvenen túl, haj erőst feltupírozva. Én a természetes embereket szeretem... :lol:
nekem talán ezért is jött be ez az ovi annyira. 8)
mostani iskola kedvencünkben is az tetszik, hogy természetes emberek "lakják", ilyen néniket szerencsére nem találtam. Viszont láttam más iskolákban, szal nem halt még ki ez az ijesztő fajta.
:?

ez az a fajta, aki odáll a kisfiam elé, aki mondjuk egyszer nem köszönt, és elkezdi kioktatni, hogy édeskisfiamazéndőmben, meg hogy micsodaneveletlenegykölökvagytehaanyádéknemneveltekmegmajdénmegnevllek.
és az ilyesmitől tényleg meg akarom óvni a gyereket, ha ez a burok, akkor imádom a burkot, mert ez a fajta nem él meg benne.
És csak azért irritál a dolog, mert nem kis erőt fektetek bele a gyerek nevelésébe. Utálom, amikor vki azt hiszi, h kioktatással lehet nevelni, a példamutatással ellentétben.

na, megint meghülyültem, bocsi, de depi vagyok. :lol:

Ancsi,
hízelegsz nekem! :wink: de NAGGGYON jólesik... 8)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Ja, amúgy Zsannak (is) igaza van arról, amit a magánoviról írt. Bár az eszem azt mondja, hogy a gyerekemnek még az ilyen nőszemélyeket is valahol meg kell ismernie és elviselnie, mert hát ugye ez a világ, és máshol se lesznek kíméletesebbek vele. De anyai szívem már most beleremeg és a kezem ökölbe szorul, ha arra gondolok, hogy majd az én kicsi kincsemnek valaki megbántja az érzékeny lelkét egy ilyen kioktatósdival. :roll: :) De az is tuti, hogy majd belehalok, mikor a fiúja kidobja és szerelmi bánata lesz. Nem tudom, nem tudom, talán addigra megváltozok én is és kemény leszek, mint a ...

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
sztem is meg kell ismernie ezt a típust is a gyereknek, csak szerintem nem mindegy, hogy mikor!
egy 10 éves valszeg már jobban tud erre reagálni, mint egy 3 éves.

és sztem ez a valóvilágos-dolog is olyan, mint a nyelvtanulás, ha vki csak 18 évesen találkozik vele először, sokkal gyorsabban akklimatizálódik, és behozza gyorsan a kortársait, akik már 3 évesen ki vannak ennek téve, csak esetleg ennyi idősen már nem okoz neki akkora traumát.

és még egy, mert ma dakota közmondásokat reggeliztem:
szerintem az a gyerek, akinek már legalább egy testvére van, nem élhet burokban.
Én emlékszem az első igazi döbbenetre, amikor a kicsit olyasmiért büntette meg a nagy, amit el sem követett. Ezek az első olyan igazi nagy pofáncsapások, megkapják ők "szerencsére". Persze elég ehhez egy udvar is sok gyerekkel, és az ovi/bölcsi/magánovi. Ott is ugyanolyan szemet-szemért törvények uralkodnak. 8)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?