Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: ügye milyen aranyos ez a doktornéni, és bíztatott a hosszú szopizásra is :D

Remélem szeretni fogtok hordozni, akkor te is könnyebben tudsz majd jönni tavasszal és nyáron a ligetbe közös babázós programra :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


fürdőköpeny és PAPUCS! Azta :) nagyon vagány! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi, Sensi: ti gyönyörűek voltatok, de most meg nagyon szép anyukák vagytok, és azt sem ér lebecsülni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Bangham: apósod egy tündér! :) használd ki ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bangham: hogy adtad az almalevet, hogy ízlett neki? Nekem a HT a mumusom... Az valahogy nem akar menni... De türelmes leszek... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: igen, én nem vagyok kétségbeesős fajta... ilyenen nem... :) Nem élet halál kérdés, és nálunk még a diéta dolog sem nehezít... A helyedben kicsit jobban aggodnék, mert a speciális etetésektől kiráz a hideg... de ha az kéne, hát azt csinálnám... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: de jó, hogy jól sikerült az első munkás napod! gratula!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


na tele lett velem a topik :shock:

Megyek aludni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm írni, mert tök beteg vagyok és nyomom az ágyat, csak gyorsan kérdeznék valamit hátha valaki tudja a választ.


„Az elképzelések szerint idén szigorodnak a gyed szabályai: fél év helyett egyéves munkaviszonyra lesz szükség a jogosultsághoz. Továbbra is maximum két évig járna a gyed, de azzal a megkötéssel, hogy aki ennél kevesebb időt tölt munkaviszonyban, annak csak annyi ideig jár ez a juttatás, amennyi időt előtte munkában töltött.“

Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy amennyiben én 1996-óta folyamatosan egy cégnél van munkaviszonyom közben voltam gyeden ill. gyesen 2008. január 01-től dolgozom újra munkaviszonyban (1996-tól van munkahelyem, 2005-ben szültem első gyermekemet, akivel 2 és fél évig vagyis 2007. dec. 31-ig voltam otthon GYed, gyes címszó alatt) vagyok és 2008. október-től ismét TGYÁS-on. Ilyen esetben a jelen törvényjavaslat szerint nekem mennyi időre jár a GYED???? Az első gyermek születése utáni gyes beleszámít a munkaviszonyba?????


Ha valaki ért a témához légyszíves segítsen, vagy szerintetek minket semmiképp nem érint ez az egész?????

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Nyugtonmalac
Mikró csak vészhelyzetben. Amúgy fazék és melegvíz nálunk is. De akkor Bori egy hetes volt, akkor szabadultunk a börtönből (kórház) és rögtön bedobtak minket a mélyvízbe. Az első utunk nem haza, hanem a klinikára vezetett egy olyan gyerekkel aki még nem tanult meg szopni. A mikró jobb volt mint az üvöltő újszülött.

Jó ez a melegítő. De akkor most belefér a TT üveg vagy nem?

MTücsök
passz

Rólunk:
Este önálló elalvás és végigaludt éjszak! Hurrááááá! Még mindig alszik.... :lol:

marek
 
 


Elszállt az egész amit írtam, ilyen nincs :evil: :x És a gyerek is felkelt közben, basszuskulcs, na majd jövök..................

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hihi
Nekem a regisztrációmat törölték amikor valamit változtatni akartam a profilomban. Olyan hisztit levágtam, hogy a férjem csak pislogott. Nem hiszi el, hogy ennél nagyobb problémám nincs. Pedig szerintem örülnie kellene, hogy ez a legnagyobb bajom.... :roll: :lol:

marek
 
 


Mégis alszik még...
Ma hajnali fél 2-kor kelt enni, majd 6-kor, nem tudom, miért, de eléggé kivagyok tőle most. :shock: :?

Van valaki, akinek a babája anno átaludta az éjszakát több hétig és mostanság újra kel hajnalban?


Sensi - igen, itt tényleg durván vékony voltam, de tudni kell, hogy a kép Tunéziában készült 2006-ban és a nyaralás kb. 5. napján, amikor is elég keveset ettem, mert féltem, nehogy kikapjak egy hasmenést :lol: Szóval ált. 53-54 kiló voltam, de itt szerintem kb. 50-51 kiló, ennyire nem szeretnék már vékony lenni, főleg, hogy cicim se volt, most meg tök jó nagy :lol:
A Suttogóból van ami bevált, én is azért vettem meg, mert Lotti napközben alig aludt. Tegnap 4X!!!!!!!!!!! Szóval eddig bevált. Az álometetést nem próbálom ki, mert nálunk ha fáradt a gyerek, nem eszik, csak kecózik a cicin, és amúgy is 22 körül alszik el, így egy óra múlva nem venném ki az ágyból. Tegnap pl. 7X evett, mégis kelt hajnalban, nem értem :shock:

Nyugtonmalac - nem semmi, hogy te így nekiindulsz, de tényleg, irigy vagyok emiatt, mert én cseppet sem vagyok ilyen rugalmas és laza. Mindig parázok, ha sétálni megyünk és messzebbre, akkor már nem vagyok teljesen nyugodt :roll:
Az idézet az Oscar c. filmből van, nem? Régen nagy kedvencem volt Sylvester Stalone, a film is megvan dvd-n :lol:
Jó a melegítő!
Tavasszal+nyáron biztos már aktívabb leszek, a 74-es troli a Városliget mellett tesz le :lol:

Marek - én csak ciciből etetek, kivéve, ha valamiért muszáj a fagyitejet adni, pl. amikor fogászatra mentem/megyek.
Pl. most vasárnap elmentünk a biatorbágyi outletbe hármasban, de nem kellett etetni, mert megjártuk mindennel együtt 2 óra alatt, hazaértünk és még fél óra múlva evett csak Lotti, de ha gond lett volna, szerintem az autó hátsó ülésén etettem volna meg.

GYED - nekem a mh. intézte az összes papírmunkát, még egy havi tgyást fogok kapni,aztán sajna már csak a GYED lesz, ami vagy 70-80 e forinttal lesz kevesebb, mint most :shock: :cry: Akkor lesz húzós megélni majd :shock:

Csajok, én előre izgulok már a hozzátápival kapcsolatban!!!
Esetleg a webünkre mehetnének majd okosságok ebben a témában, pl. hogy hogyan kell tárolni, melegíteni, hogy kell adni, szopi előtt-után meg ilyenek. Sokat nem tudok még róla, egyelőre nem nagyon néztem utána a dolgoknak, de jó 1 hónap és már mi is kezdjük. Névnapomra kérek egy jó babaszakácskönyvet a családtól, meg van is nekem egy lementve, de azért mégis...

Na most már tényleg megébredt, de legalább tudtam írni, gyorsan elküldöm, nehogy elszálljon megint :evil:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Teljesen kész vagyok. Marci mostanában annyira nyűgös, már nem tudom mit találjak ki, hogy lefoglaljam. Lehet, hogy jöna a foga?
EZT HONNAN LEHET TUDNI BIZONYOSAN?

Amúgy én sem vagyok csúcsformában, olyan mintha bújkálna bennem valami, most is nagyon fáj a fejem.
Remélem csak az idő teszi.

Melegítés: képzeljétek Marci nem fogadja el a melegített tejcsit! Nem tudtam miért nem eszi olyan jóízűen. Aztán rájöttem, hogy nem szereti melegítve. Mivel én az első perctől fejem neki, ezért hagyom szobahőmérsékleten, és úgy adom. Ha megmelegítem nem nagyon issza. Gondolom, úgy teljesen más íze van.
:?:

LÁNYOK? NEM TUDOM MEGNYITNI A WEBLAPUNKAT! TI SEM? REMÉLEM VALAMI ÁTMENETI GOND?!

Jöv. héten viszem Marcit bőrgyógyászatra, mert ilyen hülye kiütései vannak, és nem nagyon akartak múlni.
Voltunk vele már dokinál, igaz az felnőtt bőrgyógyász volt, azt mondta,hogy az én hormonjaimtól van, és amíg anyatejes ilyen is lesz. Ehhez képest Nizoralt adott rá, ami ugye gomba ellen van. :roll: A patikus nem is akarta kiadni, amikor látta, hogy egy 3 hónaposnak van, majd mondta, hogy felhigítja. A dolog úgy néz ki, hogy mostanra szépen halványodott, lehet jöv. hétre el is múlik.

Bocsi, hogy most csak rólunk írtam, remélem vissza rázódunk és akkor majd jövök.

Kép
kincs27
 
 


Jajj, mintha egy jo kis mellgyulladas jonne, mit is kell csinalni? marek?

Nymalac!
be is fogom aposomat, elvegre azert jott tobb mint 1ooo km-t :o Most anyum ugy nez ki lebetegedett, ugyhogy jol jon majd, h lesz aki vigye-hozza zsoltit. :wink: ma sikerult valakivel elkuldenem, meg szerencse, h nagyfiam barkivel barhova elmegy :roll: (tudom ez nema legjobb, de azt sem tudom okosabb-e megtorni az osbizalmat :roll: )
Hozzatapival ne stresszelj, lehet, h minden megy majd, mint a karikacsapas 8) Foleg ne arra szamits, h ugyanolyan nehez lesz, mint Lilivel, mert Borid megerzi az elvarasodat... Mondjuk en azert remelem, h Mikim pont olyan sima ugy lesz, mint zsoltim. O mindent valogatas nelkul evett, csak mostanaban kezdett inyenc lenni :P
Mikinek csak 4-5 kiskanal almalevet adtam evesek kozott kizarolag olyan cellal, h rendezze kicsit a gyomrat. Az uvegrol mar reg lemondtam, mivel egyszeruen nem fogadja el, emiatt a tejeket is dobhatom el, tapival sincs eselyem. Egyszeruen nekem muszaj termelni az anyatejet a megfelelo mennyisegben! :o Kulonben Miki fintorgott az elejen, de vegul nagyon tatogatta a szajat.
Kitartast! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Gyerkőcök cukik nagyon!!!!

L.Kata - Köszi a drukkot. Ha a mai termést sikerül bevinem az ÁNTSZ-be, akkor a jövő héten lesz eredmény. GYED - nincs mit. Engem is a szomszédasszony emlékeztetett. Gondoltam szólok nektek is. :wink: Jó étvágya vana fiatalúrnak!

Bettike - Elmúlt a fejfájás? Amíg 4 órákat bír és jól alszik, szépen fejlődik,addig ne aggódj a tecsi miatt!!!

Sensi - Nem ér ilyen vékonynak lenni!

Ildi - Sajnálom ezt a buki dolgot és hogy a gél sem segített. CSak rájöttök lassan mitől van. :roll: Szintén nem ér!!!!
Szabi kelt egy pár napig, és evett is hajnalban, pedig csak , hogy Mareket idézzem, új korában csinált ilyet. Aztán újra helyreállt a rend.

Szöszke - Ez elég rémísztő így 2009-ben. Engem anyukám tinilányként elvitt gyereknőgyógyászatra. Szerintem a lányos anyukáknak kötelességük megtanítani ezekre a dolgokra a lányaikat. A WC használatra meg különösen. Én a taníványaimat is akárhova mentünk mindig figyelmeztettem erre. Meg voltak direkt csajos of órálk, amikor ilyen dolgokról beszélgettünk és fiúkat lepasszoltuk addig a könyvtárba. Aztán utána a fiúkkal beszélgettünk és alányokat passzoltam le. :wink:

Marek - Örülök, hogy jól sikerült az első melód du. Csak nem helyreáll a lánykád alvása? :wink:

Ny.malac - nincs mit.

Tücsök - jobbulást! Én sajna nem értek ehhez.

Kincs - Kiütések :?

NA, akkor, ha mindenki ennyire HT témában utazik, mutatok én is. De mi nem ilyen aprócska rovarokkal kezdjük ám! :wink:
Kép Kép Kép
Tudomásom szerint ezek sem allergizálnak, bár lehet, hogy az oroszlántól volt piros a kaki. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kincs!

"A foginyen vegighuzodo vilagos nyalkahartyael kizarja a fogzasi fajdalmat. Ezzel szemben, ha az el elmosodott, kis duzzanat, pir figyelheto meg, vagy mar atut a kis fog feher szine, akkor fogzasi fajdalomrol lehet szo."
Kulonben ennek kapcsan szeretnek nektek ajanlani egy nagyon jo konyvet, ami mostanaban kerult a kezembe: A nagy gyermek-kalauz, Wolfgang Goebel, Michaela Glocker nagyon szuper, elsosorban arrol szol, h hogyan tudjuk tudatosabban nevelni a gyerekeinket kevesebb panikkal, osszeszedettebben kulonos tekintettel a gyakoribb betegsegekre. Nagyon ajanlom! Tenyleg, Nymalac, lehetne a lapunkon egy konyvajanlo is, nem?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Bettyna
Látod jó étvágya van a fiadnak... :)

Hozzátápi
Engem is érdekel nagyon. Ha valaki talál valami hasznos oldalt, akkor dobja be a közösbe, hogy a weben legyen egy pár információ!!!

Bangham
Én sokat fejtem, meg sokat raktam Borit cicire. De nekem nem volt durva.

Kincs
Én ma már sokszor megnyitottam.

Ildi
Hogy lehet 70-80e forinttal kevesebb a gyed? Én most sem kapok 70 ezer forintot... :roll: Sz*r érzés, hogy eltartott lettem.

Nekünk se tökéletes már az éjszakánk. Kb. akkor kezdődtek a gondok amikor nálatok. Mondjuk ma meg tegnap aludt Bori, de már nem olyan megbízható mint régen.

marek
 
 


Lehetne bizony. És lehetne olyan is, ahol nem csak babás könyvek vannak. Hátha valakinek van ideje olvasni... Vagy ez csak az én mániám?

marek
 
 


Az előzőnél Banghamra reagáltam...

marek
 
 


Marek !

Csak kerdezz nyugodtan :wink: Kulonben en azert nem teszem tul gyakran, mert elso perctol fogva olvasom a topicot, ugyhogy nagyjabol tudom merre hany meter mindenkivel :)
Mar 1o eve ott dolgozik, de en csak 2oo3ban ismertem meg, amikor ugy dontottem, h hianyzik az eletembol a hindi nyelvismeret :P De csak 2oo5 tavaszatol vagyunk egyutt, nyaron mar megfogant zsolti, osszel volt az eskuvonk. Eleg gyorsak voltunk :lol: 8)

Gratula Bori alvasahoz :D
Nalunk egyre rosszabb, szerintem ez a mellgyuszi is attol alakulhatott ki, h ujabban ha kell, ha nem szopizik, mert egyszeruen nem bir maskepp megnyugodni. :( mar kb egy hete ejjel folyamatosan felsirunk, kelunk, szopizunk, kinlodunk. Akartam menni hamarabb a dokinohoz, h kikerdezzem, de azt mondja majd csak jovo hetfon. Hat, nem tudom...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Marek!

Igen, jo otlet! bar idom nekem valahogy nem akad, szivesen vennem, es jegyzetelnek mondjuk a kov. 1o evre :lol:
Koszi, most szoptattam, probalok is fejni. csak az a gond, h nem igazan vagyok profi benne, nincs is gepem, kezzel szoktam nagy ritkan :? Remelem meg nalam sem veszelyes, az ejjel vettem eszre, h csomos es faj kisse.

Ildi!
amint lattad nalunk is ez van, most egyszeruen katasztrofa a helyzet! Voltak idok, amikor 8 orat is birtunk egy huzamban :?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


bettyna!

Teljesen egyetertek veled! Szegeny gyerek nem tehet rola, ha olyan csaladban no fel, ahol nem figyelnek erre, igy nagyon jol jon az iskolai felvilagositas meg nagyon koran :wink:

Szabi latom egybol elefanttal kezdte, de legalabb nem allergizal 8) Bar, ha arra gondolok, eleg egzotikus... :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok, hoztam két képet, majd jövök! :)

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek - nekem a tgyás most nagyon-nagyon jó, jobb vagy 20-30 e forinttal, mint a fizetésem volt, mikor dolgoztam. Ez azért van, mert a jutalmakat is beleszámítják és a 2007-es évben volt egy nagyon nagy jutalmam, így megnyomta a tgyást! Viszont a gyed már fix. összeg és ahhoz képest, hogy mennyi most a tgyás, az nagyon kevés, szóval így lesz kevesebb 70-80 e forinttal :roll:

Nyugtonmalac - de jó az a rajz, honnan van?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Jaj de köszi a válaszokat! :lol: Mindjárt nem fáj a fejem! :lol: :wink: Azaz más miatt fáj! :twisted:

GYED - Engem ma hívtak a munkahelyről, hogy ha azt akarom, hogy folyamatos legyen a TGYÁS után a GYED, akkor ma, illetve legkésőbb holnap reggel menjek be elintézni a papírokat! áááá
:twisted: (Én mindig lemaradok ezekről a dolgokról!)
Mivel szakad a hó, vagy valami sz@r, így majd egyszer bemegyek és visszamenőleg kapom majd meg a GYED-et! Ez van! :twisted:
(Kellett ilyen korán szülnöm!) :wink: :lol:

3 napja én sem bírok Mátéval, azaz a nyűglődésével! Nem tudom, hogy fog vagy időjárás! :? Egyedül az éjszaka 10-től reggel 4-5-ig a biztos! Eddig! Kopp-kopp!

Nymalac! Hűűűűűűűűűűűűűűű! Képek! :P :o Honnan????

Ma kipróbáltuk a cukkini főzeléket! :lol: (Terhesen cukkinit ettem cukkinivel!) Hááát! Megette, de csak azért, hogy egyen! :lol:

Kedves Druszám! :lol: Szabi micsoda kis húsevő! :wink:

LKata! Szerintem sem vonatkozik ránk, ezek a tervezetek nem? :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


sziasztok
elöször is köszi a gratulációkat :wink:

sz.bettyna: sajnállom a véres kakit, drukkolok, hogy minden rendbe legyen :wink:

marek: mire jó a borostyán lánc??

zsuzsu: nagyon vagány lehetett a mosóporos jelmezed :wink: . a fiad nagyon édi. igen, az én fiam is nézegeti a kezeit, bekapja, morzsolgatja, olyankor mindig az idös emberek jutnak az eszembe róla :lol:

szöszke: nem semmi a sógornöd :shock: .szerintem ez elég nagy felelötlenség részéröl. én 17éves voltam amikor elöször elmentem, akkor egy jóindulatú cisztát talált, ami hál istennek a gyógyszerek hatására eltünt, barátnöm se nagyon akart dokihoz menni,végül rábeszéltük,nála is találtak, de neki a gyógyszerek már nem segitettek,, müteni kellett.

éva: köszi. fiat uno logót vettünk, ugyan olyan mint amink volt, csak ezen van tetö ablak :evil: /amit mi nem szeretünk/

sensi: Lillusnak igy utólag boldog névnapot. nem semmi vékony voltál a képen :shock: :shock: . nyugi egyedül, segitség nélkül is boldogulni fogsz /én is igy vagyok/

bettike: ne agódj, biztos, hogy elég a tejed /többiek elöttem már leirták rá a pontos választ/

ildi: nagyon aranyos a papucs :lol: .nálunk is volt már ilyen, hogy napokig végig alusza az éjszakát, jön pár nap, amikor kér éjjel enni, utánna megint vissza áll a rend. én megfigyeltem, nálunk ez olyankor van, amikor elfelejtkezek magamról és kevesebbet iszok vagy eszek. te is nagyon vékony voltál :shock: :shock: .de amint láttam te is olyan fajta vagy mint én. hiába vagyok vékony, vastag a combom /ami most iszonyat/ nálad mi a helyzet?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Képek: anyu tud ilyeneket csinálni, ezzel foglalkozik :) Számítógépes fotógráfus :)

Ha érdekel valakit, megadom az elérhetőségét :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


nekem se nyissa meg a weblapnkat

nyugtonmalac: nagyon jók a képek :wink:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Mellgyuladásra: rengeteg fejés!!!!

Melegítő a TT-hez: teszek majd fel használatban képeket, ok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


csajok szerintetek ez megér 6.500ft-ot? ismerösöm árulja:

http://www.teszvesz.hu/item553561684_et ... elado.html

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

mtücsök...jó hogy benéztél! :D Hát erről a Gyed szigorításról én is hallottam! :?
Nem is izgatna a dolog, mert már 8 éve dolgozom, csak pont másfélévvel a baba elött voltam 5 hónapig
munkanélküli, de be voltam jelentve munkakeresőnek, az beleszámít a 2 évebe nem?Tanfolyamra jártam.
Vagy nem?Úgy tudom munkaviszonynak minősül a munkanélküli ellátás is. :roll:
Bonyi dolgok ezek :evil: Utálom! Amit te kérdeztél: szerintem csak a Gyed számít bele a munkaviszonyba,
sajnos, (mivel Gyes melett már dolgozhatsz) :roll:

Hitel...ti is kínlódtok? Nekünk megint 5000 ft-tal ment fel a hitelünk törlesztőrészlete :cry:
Elöbb hívott a párom, hogy most vonták le a számlájáról :(
Eddig biztosítással együtt fizettünk 55 e.körül, most már több mint 72 e. :shock: :twisted:
Úgyhogy meg is oldódott a dilemmám hogy meg nézzem e az új angol turis üzletet, ami most nyílik :roll:
Most már használt hucira se merek költeni ezek után :cry:

NyMalac...nagyon jók ezek a képek! Rajz? Vagy festmény? Nagyon tetszik az ilyesmi! :shock: :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bangham, zenetanár (zeneelmélet-, szolfézstanár, karvezető, iskolai ének-zenetanár) vagyok, Zeneművészeti Főiskolát és Zeneakadémiát végeztem.

Mellgyulladás: nekem egyszer volt eddig, akkor érzékeny volt egy bizonyos helyen, és csomókat is éreztem. Hőemelkedésem is lett. A gyakori szoptatás levitte. A kézzel fejés is jó, csak kicsit hosszadalmasabb.

Rólunk: csoda történt! :D
Gergő tegnap az utolsó szopit
20:30-kor kapta,
21:00-kor lefektettem, el is aludt, egy óra múlva nyöszörgött, mintha fel akarna ébredni, de visszaaludt,
23:20-kor kapott álometetést cumiból (115ml), visszaaludt,
5:20-kor kért kaját újból, majd visszaaludt, és reggel
7:50-kor kelt igaziból. :)
Statisztikát csináltam a feljegyzéseimből: ha éjfél és 2 óra között kapta az álometetést, akkor csak 3 órát bírt a következő kajálásig. Amikor 22 és 23:30 között kapja az álometetést, akkor bírja 5-6 órán át étlen-szomjan. :)

Biztosító:
akinek volt szülésre biztosítása, kapott valamennyi pénzt?

Kép
szöszke
 
 


Norbi épp olvas az ágyában :)
Kép

S, persze hangosan!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Timi, 6500 Ft-ért lehet, hogy megéri az etetőszék.Igazából az a bajom az etetőszékekkel, hogy túl nagy helyet foglalnak, és nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy borulékonyak esetleg. :shock: Az asztallapra rögzíthetős sem szimpi. Majd kitalálunk valamit, ha aktuális lesz.

Lkata, nagyon ügyes Norbika! :)

Kép
szöszke
 
 


Lkata, most látom, hogy ma 4 hónapos a nagyfiú! :D:D

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

gyed és tgyás ügyben: én ugyanúgy vagyok, mint Ildi, a Tgyásom jobb, mint a fizum volt, míg a gyedem kb. 70-80 ezerrel lesz kevesebb. A cégeink a bejelentett béreink alapján így intézték. Mareknek nem lesz kevesebb a gyed, gondolom dupla minimálbéres lehetsz és azután ennyi a tgyás, sajna... Egy barátnőmnek ugyanígy van.
De nem akartam beleokoskodni, csak pont láttam, hogy a botrányosan magas gyedről volt szó.

Éjszakák: Dóri sosem aludta át az éjszakát, talán 1x vagy 2x volt, h miután este 10kor elaludt, csak hajnali fél 6kor kelt - én ennek már nagyon örültem. És már annak is nagyon örülök, ha egy éjjel csak 1x ébred szopizni. Hát most ez van, máskor meg majd máshogyan lesz. De legalább napközben is alszik 3x, 4x fél-egy órákat.

Van még valaki, akinek kint van a fogacskája?
Mert Dórinak bizony az alsó kettő szépen kinőtt.
Az egyikből 2-3 mm, a másikból 1 mm már látszik és ha sokat tartom az ujjamat a szájában, amit imád, olyan, mintha késsel vagdosná. Persze alapos kézmosás az van előtte, ha már vécédeszka is téma volt...ehhez kapcsolódóan, egyetértek azzal, h a "gugolva pisilni idegenben" szabályt már gyerekkorban sem baj elsajátítani.
Ja, és Dóri napközben hord borostyánláncot, ami vagy működik vagy nem, mindenesetre ez a két kis fogkezdemény észrevétlenül bújt ki... azért szerzek be dentinoxot, biztos, ami biztos, no meg homeós bogyókat is.

Aki a fürdőrucis képpel bajban van, annak megnyugtatására, én a terhességem előttről sem teszek fel bikinis fotót inkább. :)
Esetleg úgy egy 15 évvel korábbról, az jó? :D

Kép
anhel
 
 


Bangham, Bettike - Kifinomult ízlése vana fiamnak, csak a trópusi nagyvadakra bukik! :lol:

Szöszke - Gratula az éjszakához! Nekem nem votl biztosításom.

Timi - Köszi. Etetőszék ügyben nem vagyok kompetens.

Ny.malac - Szupik a képek!

L.Kata - NAgyon ügyi Norbika!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Anhel
Gratula fogakhoz! Gondolom ennek volt köze a rossz éjszakáitokhoz!

Szöszke
Nem lehet olyan nagy baj Gergő alvásával, ha ilyen komoly statisztikákat tudsz csinálni.... :lol:
Ezen az álometetésen én is agyalok mostanában. Mert ha Borit reggel hétkor titokban megszoptatnám, akkor nyugodtan alhatna egész délelőtt mint ma, nem kéne azon paráznom, hogy nem fér bele a napba 5 evés. CSak ha már megetetem, akkor át kéne pelenkázni, mert reggelre igencsak tele a gatya, de akkor már tuti nem fog nekem visszaaludni... :roll:

Nyugtonmalac
Várom a képet a használatban lévő melegítőről...

Timi
Borostyánlánc fogzás megkönnyítésére jó.

A könyvelőnk nem hiszi el, hogy a gyedet 30 nappal a tgyás lejárta előtt kell igényelni. Ti ezt honnan tudjátok?

LKata
A mi hitelünk is nagyon durva.... :evil: Ráadásul nekünk az autónk is hiteles. :evil: Jó lenne, ha jönne már a tavasz és legalább a gázszámlánk nem lenne ennyi... :roll:

Bangham
Ha nincs fejőd, akkor sokszor szoptass! Persze fejhetsz kézzel, de nekem az még sose sikerült.

Ébredés van... :arrow:

marek
 
 


Sziasztok!

Koszi szepen mindenkinek a tanacsokat, remelem ennyivel meguszom :roll: Nem lett lazam, meg mindig piros foltos, erintesre faj, de a nagy csomo eltunt :) Meg szerencse, h mostanaban miki ketorankent kel ejjel :P Most epp aposvarasban vagyok, lesem a taxit az ablakon, h ne koltse fel a nagyfiamat a csengetessel.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Hoztam egy videót, így játszik a pihiszékében Lottika és elég beszédes is :lol:

Nektek is ilyen hangokat ad ki a babátok? Mert néha kissé ijesztő a hangja :shock: :lol:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... xmiso4qi1u

Amúgy ma is sikerült 4X bealtatni, most is alszik, aztán füri!
Jó ez a Suttogó, esküszöm, azóta alszik napközben ennyit :lol:

Na jó éjt mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
És kiságyban alszik Lottika négyszer? De mennyit? Mert Bori nagyon fel van háborodva, ha napközben berakom a kiságyba. Ma is csak egyszer aludt két órát, de azt a babakocsiban. Mondjuk az igaz, hogy tízig aludt. Lehúzott 13 órát. :roll:

marek
 
 


Marek, igen, a kiságyában! Amikor már látom, hogy fárad, beteszem, felhúzom neki a zenélő macskát, minden alvás előtt, ekkor ha nyekereg, adok neki cumit és onnantól kezdve kb. 10 perc és alszik, de ma volt egy alvás, amikor 2 perc alatt bealudt!
De. aludt 40 percet és 30 percet, du. aludt 20-25 percet és este füri előtt 45 percet. Eddig ő se aludt egyáltalán nappal, vagy ha igen, nem az ágyában, hanem itt velem, ahol a sz. gép is van, de a Suttogót olvasom és próbálok ellesni dolgokat belőle és eddig bevált, legalábbis az, hogy figyeljek a jelekre, amikor fáradt és ne pörögjön túl és kb. legyen egyfajta rituálé a fektetésnél, szóval ez bevált egyelőre.
Na megyek, mert most altatjuk, jó éjt!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is, végignézegettem az utóbbi pár oldalt és olvadoztam a gyönyörű babák láttán!Olyan szép minden bébi!:D

ez a gyes, gyed dolog sztem is olyan bonyolult!Legalább is nekem!Főleg azért mert utálom az ilyen utánajárkálós papírmunkákat!
Egyébként nekem írtak levelet a ceglédi egészségbiztosítási pénztártól,h márc.24ig kapom a tgyást és elötte 30nappal kell megigényelnem a gyedet!

Éva,nem semmi ami veletek történik!szegény gyerekek!Remélem mostmár hamarosan túl lesztek rajta!Bár ez az időjárás sokat nem segít!...

Anhel,gratula a fogacskákhoz!Nem semmi!Jó hamar kibújtak!:D

Ildi,nagyon édes ez a video!:D Julcsika is szokott ilyen fura hangokat kiadni!És te tényleg durván vékony voltál!Sztem az a pár kilo amit felszedtél simán elfér rajtad!--ez Sensire is vonatkozik! :wink:
Nekem igazából nincs mit sterilizálni!Néha kifőzöm a kiskanalát,amivel a vitaminokat adom be neki!Vasalni sohasem szoktam,mert szárítógépben szárítok és az eléggé felforrósítja a ruhákat, és ha melegen kiveszem és összehajtogatom,akkor nem is lesz gyűrött semmi!:D

Sensi,elhiszem,h félsz a kinti élettől!De sztem nem lesz ott se semmi gond!Meg hamar elrepül az idő és megint jöttök haza!
Egyébként ott nincsenek olyan barátaid,akik tudnak segíteni vagy elkisérnének sétálni stb..?

Nyugtonmalac,nagyon királyul néznek ki azok a képek!nagyon szépen megcsinálta anyukád!:D

Zsuzsu,nem semmi vagy!Babakocsi és szánkó egyszerre! :shock:
Julcsi is állandóan vizsgálgatja kezét lábát!És persze eszegeti is folyamatosan!:D

Kincs,nálunk is elég csúnya kiütései lettek Julcsinak az egész testén és a doki azt mondta,h most még túl kicsi ahhoz,h bármit is felírjan ezért fertőtlenítő hatású hintőport javasolt meg bepanthent!A nyakán a kis tokája alatt volt a legcsúnyább,ott krémeztem minden máshol hintőporoztam és pár nap alatt elmúltak!

Timi,sztem ennyiért nem drága az a szék,bár nekem a vékony lábaival nem túl szimpatikus!Amit mi vettünk annak láthatóan masszív lábai vannak!De lehet,h élőben kellene látni!

Látom nagy sláger lett most minden babahordozó!:D
Nekünk van egy pierre cardin kengurunk,amit el is akarok most adni,mert már nem olyan szimpi mint a boltban volt! :lol:
Meg van egy erszényünk és egy rugalmas hordozó kendőnk!Az erszényt nem igazán csípi Julcsi,úgyhogy sztem attól is meg fogok válni!Viszont a hordozókendőt szereti!Abban jól elvan!De abban is akkor,ha kifele fordítom!De én sajna nem túl sokat tudom használni,mert a derekam és a hátam nem bírja! :(

A súlyról: én eddig -4kilonál vagyok!terhesség elött az átlag súlyom 52 kilo volt!Most meg 48 vagyok és sztem borzasztóan nézek ki!Teljesen be van esve az arcom,nagy sötét karikák vannak a szemem alatt és kidudorodnak az ereim a kezemen!elég undi! :lol:

Az alvás nálunk még mindig ugyan úgy megy mint a kezdetekkor!Julcsi velünk alszik és ált. 2-3 szor nyöszörög,akkor megetetem(ami mellesleg nekem tök jó,mert éjjel is nagyon szokott feszülni a cicim és így legalább nem kell fejnem :roll: ) és alszik is szépen tovább!De előfordul,h csak 1x ébred!

Jajj,még annyi mindent akartam,de elfelejtettem!
na de nem is baj,mert már így is rohadt sok lettem!bocsi... :lol:

Na,jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

H.T. Zsuzsu módra, avagy én így csináltam-csinálom.:

Első, második, harmadik nap:
reggeli :anyatej vagy tápi
tízórai : gyümölcs-(sütőtök)
ebéd: szopi vagy tápi
Uzsonna: gyümölcs (sütőtök)
vacsi: szopi vagy tápi

4-5-6. nap
reggeli anyatej vagy tápi
tízórai : gyümölcs (őszibarack)
ebéd : szopi vagy tápszer
uzsonna: gyümölcs -őszibarack
vacsi: szopi vagy tápszer

7-8-9. nap
a gyümölcs meggy, a többi ugyanaz

10-11-12. nap
a gyümölcs szilva

13-14-15.nap
reggeli: anyatej vagy tápi
tízórai: gyümölcs (meggy, sütőtök vagy őszibari, szilva akár keverve is)
ebéd szopi vagy tápi, utánna főzelék (krumpli)
uzsi: gyümölcs
vacsi : szopi vagy tápi

16-17-18. nap
ebédre a főzelék brokkoli vagy cukkini, vagy főzőtök, vagy sárgarépa,

19-20-21. nap
a főzelékbe csirkemell is kerül és egy csepp olaj

praktikák:
-üveges gyümit, konzerv gyümit nem, mert cukros lében van.
-fagyasztott szilva, meggy, őszibarit 1 percre forróvízbe, akkor könnyen lejön a héja és a magot is ki lehet szedni
-a gyümit nyersen, turmixolva
-sütőtököt megtisztítva, kockára vágva, megpárolva, főzőlével hígítva
-főzelék: megpárolva, főzőlével hígítva
-mennyiség: 1 evőkanáltól az 100g-ig
-a gyümölcshöz lehet tejpépet keverni ízlés szerint
-a főzelékhez pedig anyatejet

ennyi jutott most eszembe erről.........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


ELNÉZÉST mindenkitől, de ezt meg kell mutatnom:

Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

ez a második kép, bocsi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu
Wow!!!! És elkezdted már? Vagy mág kitart a tejünk?

Ildi
Én is olvastam a Suttogót, de attól még nem tudott Bori könnyebben elaludni... :lol: Lehet, h fel kéne neki olvasnom belőle, hátha megértené, h mi a francot akarok a kisággyal... :lol: :lol:

Adri
Én is 48 vagyok. De a hasam így is nagy. Na persze. Két szülés után... :roll:

Bori köhög. Nem nagyon, de azért nekem nem tetszik. Holnap vigyem el a sok beteg gyerek közé? :roll:
Viszont étvágya van. Rengeteget evett ma este. Csoda, h nem hányta ki. 260g-al aludt el, de egy óra múlva üvöltve ébredt. Hiába dajkáltam csak sírt. Cicin persze abbahagytam Utána rádobtam a mérlegre, h megnézzem mit csináltunk. 120g... :roll: Jajjj. Most fejek és 100 ml-nél járok... :roll: múúúúúúú :lol: :lol: :lol: Asszem még mindig jól tejelő fajta vagyok... :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Zsuzsu
:lol: :lol: :lol: :lol: Mi is szoktunk ilyet. Illetve én nem, csak Bori... :lol: :lol: :lol:

Én a hozzátápit a Kismama táblázata alapján fogom csinálni. Az elég óvatosnak tűnik. A tejterméket persze csak egy éves kor után adom és a glutént is. Ja, meg a cukrot is. Lesznek harcaim a családdal akik kiflit, túró rudit és csokit akarnak tömni a gyerek kezébe.

Bettyna
Hogy megy a diéta? Ugye a felvágottak csomagolását is nézed? (mert tele vannak tejporral) Még a növényi alapú margarinok nagy részében is tejpor van... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Marek!
Még tart a tejcsid. Amióta adtad, kevesebbet eszik...sporol :lol: :lol: :lol:

Borinak jó evőkéje van!! :lol: :lol: :lol: (nálunk 200g a max, még pótlássssal is)

Konsti életébe előszőr csinált ilyen "MUTATVÁNYT" a pelussal....(nem értettem, miért nem akar enni, aztán az apja felvette és ájuldozott a bűztől. Én már megszoltam a szagokat :lol: :lol: :lol:

H.T. : még nem kezdtük el, Ábival így csináltam. 3-5 nap alatt kiderülhet allergia.

Ábel 14 hósan kapott tehéntejet és a mai napig 3x2dl az adagja.

Nálatok persze más.......

Édességet az első szülinapján kapott, evett a tortájából.

A mi gyerekrendelőnkben van egy külön bejárat a fertőző betegeknek. ott szoktam csengetni és bevinni a srácaimat, ha oltásra megyünk. Én nem vinném be a rendelőbe,.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?