Új privát üzeneted érkezett!

:wink: :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


húúú kicsit nem figyeltem és annyit írtatok:):):):)

királylány üdv itt bár én még új vagyok ebben a topikban :):)

egy másik topikban ahová szoktam írni majdnem mindenki úgy lett babás hogy beteg volt a fogantatáskor :):):) vagyis lehet jó jel

csige én kb 6 hetes terhes voltam mikor még csak petezsákot látott és most van egy két éves rosszcsontom :):):):))

nika70
Salgótarján
 
 


nekem 6 hetesen már szivhang is volt és egy 3 mm-es óriás manom...... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Nálatok is szép havas a táj? Nálunk tegnap egész nap esett a hó, és ma reggel is szakad. Olyan szép ilyenkor minden. :wink: . Csak kár hogy karácsonykor nem esett.

Melisch!
A kiskatonákat mi is meg akartuk vizsgáltatni legkésőbb nyár elején. Ugyanis sajna a férjem már nagyon régóta cigarettázik. Azt meg tudjuk hogy a nikotin is lassítja a spermiumokat. Lehet ezért is kellett 11 hónapot várnunk a kistesóra, bár a fiam is 6 hónap próbálkozásra jött össze.

Lányok!
A félreértés elkerülése végett írom, hogy nem szeretnék egyedül dönteni hogy kiket veszünk le a táblázatról. Ezért most felsorolom azokat akikről már régen nem tudunk semmit. Ha esetleg valamelyikötök mégis tudja hogy mi van egyes illetőkkel, akkor ossza meg velünk.
Akkor a nevek:

kiscica13
k.vanda
lujzici
encike 2
anuk76
nyuszi81
olgi80
s.vera

Persze az hogy nem fognak szerepelni a táblázatban az még nem azt jelenti hogy nem várjuk őket vissza. Ellenkezőleg, szívesen venném ha jelentkeznének és hírt adnának magukról. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok, hát itt vagyok még mindig menzi nélkül, de hát még csak tegnap kellett volna megjönnie. Ha holnap reggelig nem jelentkezik, akkor reggel tesztelek egyet, hogy tisztán lássak.
Szerintem is nyugodtan ki lehet venni azokat a fórumozókat a táblázatból akik rég nem jelentkeztek már. Ha esetleg visszatérnek, akkor majd visszakerülnek.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!
Nagyon drukkolok hogy már ne is jöjjön piri!
Amúgy tegnap este írtam neked privit. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Csige! Piri mondjon le és megy a drukk ++++++++++++++++++++++++++++

Kép
Kép
melisch
 
 


Megkaptam a privit, aranyos vagy köszönöm. Hát neked legyen igazad. Ha ma tényleg nem jön meg, akkor reggel csinálok majd egy tesztet és jövök a hírekkel.
Igazából már annyira beleültettétek a bogarat a fülembe, hogy nem mentem ma ki a rendelőbe beutalót íratni a hormonvizsgálatra. Úgy vagyok vele, hogy ha majd megjön akkor megíratom, de mi van ha most megyek és potyára írják meg :lol:
Egyébként ma fájdogál a hasam, olyan menziszerűen, szóval lehet hogy csak egyszerűen késik.

KépKép
csige-bige
 
 


Jó reggelt,


Csige,
szerintem bizony ott van az a baba :D

Moni,
Lujzici mintha lett volna mostanában is. Vagy nem???
Én mással nem is emlékszem, hogy összefutottam volna :roll:

Nálunk aztán semmi hó nincs. Amit annyira nem is bánok. Nem mond olyan hideget, hogy meg is maradjon. Akkor meg inkább ne is essen :) .

Nika,
én is beteg voltam, mikor a Hannával terhes lettem. Azt mondják olyankor a szervezet a betegségre figyel, nem a beágyazódást próbálja megakadályozni.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


csige nagyon szoritok remélem többet fog késni a mensid,mint 9 hónap.
kistörpe
 
 


Sziasztok!

Csige - ez nagyon izgi!!! :) Drukkolok, hogy ma ne jöjjön meg, és h holnap egy nagy +-at tesztelj!!!

Nálunk tegnap délelőtt óta esik a hó! Gyönyörű minden :)

Most mennem kell a munkaügyi kp-ba :( Nem tom, mikor végzek, biztos 1000-en lesznek, már 3 napi hedeg élelmet bepakoltam :)

Kép
pampalini
 
 


Oh Pampalini sok türelmet a munkaügyi központhoz.

KépKép
csige-bige
 
 


Egyébként egy csomóan mondják azt hogy akkor lettek terhesek amikor betegek voltak. Ez olyan hihetetlen. Azt gondolná az ember hogy a szervezet le van strapálva és hát esélyt se lát arra hogy babás legyen. Erre fő jön a gólya. Mondjuk amikor elkaptam az influenzát akkor a férjemmel mindeketten azt gondoltuk, hogy jó lenne ha nem ebben a hónapban babásodnék, nehogy valami gond legyen. Erre fő már egy napot késik :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


SZISZTOK ITT VAGYOK CSAK NÁLAM ÁLLANDÓAN LEFAGY EZ A FRÁNYA NET :( SZERDÁN LESZEK 15HETES :D JÖVÖHÉTEN AFP-RE MEGYEK!! NEM TUDJÁTOK OLYANKOR ÉHGYOMORRAL KELL MENNI?
80olgi
 
 


Sajnos Olgi nekem nincs tapasztalatom ebben, de gratula a 15. héthez :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


ITT ANETTEN IRJÁK HOGY ÉHGYOMOR VAN AKI AZT MONDJA NEM KELL ÉHGYOMORRAL MENNI AKKOR DÖNTSE EL AZ EMBER. :(
80olgi
 
 


sziasztok itt nálunk is gyönyörű fehér a táj.már szerintem van 20 centi a hó és még esik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Nálunk sajna csak kevés hó esett, és alig marad meg. :cry: Költözök a "havasokhoz"! :lol:

Csige! Már alig várom a holnapi napot, szerintem két csíkos leszel! Olyan jó lenne!!!! Megy a drukk ezerrel!

Melisch, szerintem tuti nem késtetek le semmit, hidd el, a kiskatonák célba fognak érni. Egyébként is, mégha lassabbak is az átlagnál, azt mondják a "nega" napom is együtt kell lenni! Úgyhogy megy a drukk érted is!

Pampalini! Kitartást a mk-hoz! Ott tényleg ezren vannak mostanság!

Olgi! Gyere sűrűbben és vigyázz Magadra!

Ranita! Te hogy vagy?

Kismamik, mi újság ma reggel?
pedi
Kalocsa
 
 


Pampalini!
Kitartás a mai naphoz. Azért remélem nem leszel ott 3 napig. :shock: :lol: :lol: :lol:

Olgi!
De jó hogy jöttél! Jöhetnél ám sűrűbben, mert kiváncsiak vagyunk mi van veled. Amúgy gratula a 15. héthez.
Anno a 16. heti vérvételre már nem emlékszem hogy éhgyomira kellett-e menni vagy sem. Szerintem kérdezd meg a védőnődet vagy a dokidat.

Nita!
Nálunk is esik még a hó. :wink:

Edit!
Nagyon szívesen befogadunk. :wink: Felőlem már csomagolhatsz is. :D

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


olgi én úgy tudom mindenféle vérvételre éhgyomorra kell menni mert nem csak az afp-t nézik ilyenkor :) amúgy gratula a 15 héthez

itt még most is esik a hó olyan gyönyörű délután le is viszem kismanót hógólyózni itthon van most apa is :)nálunk mondjuk karácsonykor is volt hó és nem is olvadt el itt Nógrádban kicsit északabbra vagyunk mint Pest gondolom ezért is

pampalini talán nem kell három napot ott ülénöd :D:D:D:D:D:DD:

csige szorítok ezerrel +++++++++++++++++++++++++++

nika70
Salgótarján
 
 


Na megjöttem! Elég gáz volt, rengetegen voltak. :( Volt aki már nem került sorra, annak holnapra adtak időpontot.

Kép
pampalini
 
 


csajok nem tudjátok véletlen ha valaki munkanélküli mellett lesz terhes milyen járandóság illeti meg.6 év folyamatos munkaviszonyom van.jelenleg dolgozom csak nem tudon,hogy a munkáltató hogy veszi a táppénzemet,ha ez a lombik nem sikerül mennék dolgozni,a következő lombik 3 hónap múlva lenne esedékes.
kistörpe
 
 


hát én munkanélküli mellett lettem terhes minden jár csak a gyed meg gyet vagy mi nem anyaságihoz 4 orvosi vagy védőnői pecsét kell ezt érdeklődd meg főleg most meg szígoratják hogy annyi gyedet kapsz amennyit dolgoztál előtte és munkaviszonyból kell elmenned szülni a táppénz annak számat

én csak a gyest meg a cspt kaptam meg az egyszeri anyaságit

nika70
Salgótarján
 
 


kistörpe - a táppénz munkaviszonynak számít.

Kép
pampalini
 
 


Sziasztok!
Még élek, csak nincs időm írni, de ahogy tudlak olvaslak titeket!
Gratulálok az új kismamáknak!!!!
én ma megyek vissza a dokihoz a vérvétel eredményével, nem sok kedvem van kimozdulni a lakásból, de muszáj.

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Kistörpe,
nekem több éves munkaviszonyom volt, szülés előtt viszont 3 hónapig voltam munkanélküli. Kaptam Tgyást is és gyedet is. Én úgy tudom a munkanélküli is munkaviszonynak számít és ami a lényeg, hogy biztosított vagy alatta.
Ha táppénzről mész el, akkor is jár minden.

Pedi,
köszi jól vagyok, nincs most velem semmi extra :roll: .

Pampalini,
ügyes voltál :D .

Olgi,
a legegyszerűbb, ha éhgyomorral mész.
De én egyébként úgy tudom, hogy ehetsz előtte. De biztos ami biztos én soha nem ettem semilyen vv előtt.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


vera de jó hogy jöttél.gyere sűrűbben........ :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita mi van veled ? Hogy vagy?

Kép
pampalini
 
 


köszi kérdésed...megvagyok...voltunk kint hógolyó csatázni a párommal és a mátéval.nagyon élvezte a kis pöcsösöm......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


köszi csajok ,hogy leirtátok a munkanélkülis dolgot.sajnos ma hibe-hoba tudok jönni a fiamnak 39,4 volt a láza.alig tudtam neki leszedni.majd jelentkezem.
kistörpe
 
 


kistörpe jobbulás a kis betegnek!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok! Ne haragudjatok, de vmi nagyon kikívánkozi belőlem!

Nem szeretnék senkit megbántani, egész eddig gyűjtöttem a gondolataimat, hogy biztos ne bántsak meg vele senkit!

Szóval, a táblácskáról lenne szó! Móninak tényleg nem kevés munkája van vele. És igazából nem is ezen lenne a hangsúly, hanem azon, hogy nagyon rosszul esik "nekünk", hogy egy ideig mindenki jön és lelkes és egyszer csak se szó se beszéd nem jön hetekig hónapokig. Én elhiszem, hogy elfoglaltak vagytok, én is az vagyok, de ennek a topiknak nem csak a "babagyártás" a célja, hanem a babavárás is. Ha "együtt tudunk lenni" mindenféle rosszban, akkor utána a jót miért nem lehet megosztani velünk, vagy ha éppen nem is jó dolog történik, akkor is, ezért vagyunk itt, mert egymással mindent meg lehet osztani és támogatjuk egymást. Én azt is megértem, aki úgy dönt, hogy szünetel, rendben van, de akkor legalább jelentse be, mint pl: Babszika, Monyo, Csucsu. Mert így legalább tudjuk, hogy mi van. De amikor hetekig nem jön vki, akkor már minden megfordul az ember fejében.
És persze, Tary, Melisch egyátalán nem rólatok van szó, mert i aktív résztvevői vagytok ennek az oldalnak. Hanem azokról, akik tényleg nem jöttek hónapokig. Nem szeretmém név szerint megírni, kik Ők, mert nem szeretnék megbántani senkit. Ez kikívánkozott belőlem!

Légyszi, ne haragudjatok meg ezért rám!
Köszi!
pedi
Kalocsa
 
 


Na, most vissza az aktuális témához! :lol:

Nita! Én is szeretnék hógolyózni! Itt nem esik a hó. :cry:

Kistörpe! Jobbulást a kisfiadnak!
pedi
Kalocsa
 
 


Nálunk még ugye nem akruális a gyes és gyed, de én is utánaérdeklődtem amikor úgy döntöttünk hogy babát szeretnénk. Én is úgy tudom, hogy a táppénz után is kap az ember pénzt. A szüléstől visszaszámítva számítják az egy évet és azt veszik alapul amikor kikarkulálják, hogy mennyit fogsz kapni ha otthon maradsz. Ezért fontos sajnos, hogy minél tovább dolgozz, persze ha a dokinak nincs ellenvetése, mert a táppénz csak a fizud 80%-a, így kevesebb lesz az alap ami után megállípítják a pénzt. Csak annak éri meg táppénzre menni, aki nagyon jól keres, mert le van szabályozva a max kapható pénz, ami kb. 85eft körül van jelenleg. Remélem érthetően zagyváltam össze amit tudok :lol: Lehet hogy ezzel nem mondok senkinek új infókat, de én annó nem tudtam ezt :oops:
Pedi: igazad van szerintem. Attól hogy valaki babás, olyan jó amikor visszanéz és elmondja, hogy hogyan alakulnak a dolgok, szépen fejlődik a pici. Ez nekünk is erőt ad. Másfelöl pedig nincs azzal semmi gond ha valaki nem jön egy ideig, mert úgy gondolja hogy ki szeretne kapcsolódni, de tényleg szép dolog bejelenteni azt, mert akkor tudjuk, hogy mi az oka amiért nem jön.
Ma beszéltem a dokival, csütörtökön megy a férjem vizsgálatra megnézik, hogy mennyire fürgék a kis spártai harcosok :oops: :lol: Igazából az lenne az igazi, ha holnap hívhatnám a dokit, hogy katonavizsgálatra semmi szükség, hanem inkább azt beszéljük meg hogy mennyi utrót szedjek :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Kép

Ezt most csináltam neked pedi! Sajna az úton el van olvadva, de a füvön (amit alig látni :? ) szépen megmarad.

Gyere Egerbe! :)

Kép
pampalini
 
 


Jaj, Pampalini, szivesen mennék én, főleg, hogy ott voltunk nászúton, úgyhogy mindig jó szívvel gondolok arra a vidékre! Köszi a képet aranyos vagy! :lol:

Csige! Megy a drukk a pozitív tesztért! :lol:
pedi
Kalocsa
 
 


Csige: én is utánajártam anno és nekem is ezt mondták.

Én nagyon bízom benne, hogy minél később vezetik be az új gyed tervezetet, mert én úgy tervezem, hogy ha megyek dolgozni, max fél évet dolgozok és utána terhes leszek :) Szép álom mi? De egyenlőre se meló se baba :?

Kép
pampalini
 
 


kistörpe - jobbulást a fiadnak!

Kép
pampalini
 
 


Én az új gyed tervezetet nem hallottam még, de biztos hogy nem túl kedvező. Abból kiindulva, hogy a családi pótlákot felbruttósítják és beépítik a jövedelembe. Ez felháborító :evil: és csodálkozunk hogy csökken a népesség

KépKép
csige-bige
 
 


Pesten is, Pesten is, Pesten is ilyen szép fehér minden :lol: Gondolom a belvárosban nem, de én itt dolgozom kint pest szélés és itt szép

KépKép
csige-bige
 
 


Csige! Amúgy nekem hasznos volt, amit leírtál a pénzügyi dolgokkal kapcsolatban! Köszi. Nekem nagyon jól jönne, ha mostanság lennék kismami, mert a karácsonyi hajtást nem vállalnám be nagy pocakkal, így viszont tudnék dolgozni sokáig. Bár úgy tervezem, hogy a 30-32.hétnél tovább nem jönnék. Azért fel szeretné készülni nyugalommal "Manócskám" születésére! Bárcsak ott tartanánk már! :oops:
pedi
Kalocsa
 
 


csige - azt tervezik, hogy arányosan fog járni a gyed. Tehát ha valaki szülés előtt fél évet dolgozik akkor fél év lesz a gyed, de max 2 év

Kép
pampalini
 
 


pedi igaz én új vagyok köztetek de nem a netezésben és a babanetezésben igazad van teljesen ide mindenki azért jár mert jó a közösség mindent meg lehet írni

egyre vigyázzatok a gyednél a lényeg hiába van meg az egy éved ha nem jogviszonyból mész szülni erre figyeljetek a táppénz annak számít ez tuti pampalini ez már nem így van a lényeg minimum egy év kell a fél év már nem elég ez volt eddig mostmár egy év kell hozzá és így jár arányosan vagyis aki kap gyedet mert jogosult rá az egy évig tuti kap mert egy évet tuti igazolni kell hozzá hogy kapjad

nálunk is nagy a hó teszek képet :)

Kép Kép

nika70
Salgótarján
 
 


pedi-nitacska-pampalini-köszi az érdeklődést sok vizesruházás után lement fiam-patrik láza.előre félek az éjszakától.pénteken kell megsönnie a mensimnek még mindig nem barnázok.csajok én ugy hallottam aki szedi az utrogestán kapszulát nem engedi leválni a méhnyálkahártyát akkos amig szedem nem lesz mensim.....nem tudtok valamit róla(elment a kérdőjelem)jaj de sok helyesirási hibám van bocsi lányok......
kistörpe
 
 


Pedi,
szerintem is igazad van.

És mi van akkor, ha én pl. most terhes leszek. A gyesem lejár júni végén, terhesen meg nem fognak visszavenni, meg szerintem veszélyeztetett terhes is lennék.
És mielőtt eljöttem tgyásra előtte kb 3 hónapig munkanélkülin voltam.
Ilyenkor a 2 év gyed és gyes minek számít? Ugyanannyi gyedet kapnék, mint most vagy csak gyest kaphatnék?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


nika - nem most akarják ezt bevezetni? Én úgy tudom most (még) elég a ledolgozott 180 nap.

ÁÁÁÁ mindegy! Nem idegesítem magam ezen!

Tényleg jó nagy hó van nálatok!

Kép
pampalini
 
 


Kistörpe,
én úgy tudom valakinek az mellett is megjön, valakinek meg nem :roll: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


na én lépek! Megcsinálom a vacsit, mire hazaér az Uram! ma még semmit nem csináltam :)

Sziasztok!

Kép
pampalini
 
 


Nika! Nagyon édes a kisfiad! :lol:
pedi
Kalocsa
 
 


Kistörpe!
Jobbulást a fiadnak, és kitartást neked.

Csajok!
Én már nemis nézek híradót. Úgy fel tudom magamat húzni a sok hülyeséget hallva, pedig ez most nem hiányzik.
Amúgy rám ez most nem lesz érvényes, mivel 9.-én járt le a gyesem. Jelenleg a szabikat töltöm le, utána meg táppénz. Igy is-úgy is csak gyest kapok. :cry:
Ami érint az a családi pótlék megadóztatása. Jelenleg a férjem kapja, de lehet hogy ezután én kérem, mivel az én bérem minimálbér.így gondolom akkor is maradok az alsó adósávban.
Hát ennek még utána kell néznem.

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?