Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

hanzi!

Ilyen hányós hasmenős vírusok mindíg vannak,s ajnos tényleg bárhol elkaphatja. Nálunk olyna is volt most télen hogy rejtunk felnőtteken ment keresztül, de szeerncsére Emmán nem.

Kriszta!

Hát méga körmén van egy fehér csík, majd lenő, meg pici dudort még érezni.
Jaj olyna pocsék a hangulatom, egyszerűen nem jövünk ki mostanában anyukámmal, és egyre durvul a helyzet. Alapban semmi baj vele, de ez az együtt lakás mindnekiből a legrosszabbat hozza ki. Régebben nem jött ennyire ki, mert ugy ereggel 7- este kb 5-ig itthon se voltam, d emostKépKépKép És reményünk sincs arra hogy külön lakást vegyünkKépKép Komolyan gondolkodom az albérleten, pedig eddig én ellenztem legjobbna, de ha így haladunk szép lassan végképp kikészítjük egymást. Mármint hogy anyukám menne albérletbe, nem mi, csak nekünk kéne valamennyire anygilag finanszírozni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma reggel már jobban van, viszont tegnapi nap elég strapás volt. Séta alatt semmi, de semmi baja nem volt, viszont ugye előtte 2x is hányt, egyszer orrán-száján jött. Aztán délután nem akart enni, így úgy döntöttem, hogy nézze meg doki néni. Hát vírusos hányós-hasmenőst diagnosztizált, B6-ot adott, meg a véreres szemére szemcseppet (ez is a vírustól lehet). Fél 6-kor evett, akkor is sugárban jött ki belőle, viszont utána már csak hajnali fél 3-kor!!!! Diétáztatta magát! Kép Akkor sem volt gond, aztán teát is ivott fél 5-kor, akkor sem volt és még a reggeli 8-as kajcsit sem láttam még viszont (kopp-kopp). Doki néni azt mondta, hogy bárhol elkaphatta Kép És egész nap nem hányt, ellenben én kutya szarul voltam. Most már jobb - fájt a fejem (migrénes), meg hányingerem volt nekem is (de vszleg a fejfájástól).

Manó,
Köszi a tanácsot fogkefe ügyben Kép Nem irigyellek együttlakás ügyben. Nekem anyu a szembe házban lakik, de néha ez is túl közel van...

Marycus,
Te még csak almát-répát adsz Vikócának? Mert hétfőtől elkezdtem az alma adását, ízlik neki Kép És vettem egy Hipp répát kipróbálásra.
Szemszín: okosok azt mondják, hogy 6 hós korukra alakul ki a szemszín, de én is tudok olyat, hog ymég később is változott. Nálunk Marcusnak sötétbarna a szeme, viszont egy szürkés perem veszi körül, így kíváncsi leszek Kép

Krisz,
Szerintem, ha lesz tali, apucik is jöjjenek Kép Legalább ők is megismerik egymást, meg aztán lesz segítség (önző vagyok, mi? Kép).

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Én jelenleg a szembe házzal nagyon kiegyeznékKépKépKép De hát ez van, sajnos nagyon drágáka lakások.
Holnap állatkertbe készülök Emmával, úgy várom. Mondjuk sajnos férjem nélkül, mert ős zigeteli a szobát, fúr, épp ezért menkülünk el Emmával.

m.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Hanzi,
Remélem, továbbra is nagyon jól van Marcus haver, és gyakorolja a lábfelrakást Kép Kép

Manó,
Abszolút meg tudlak érteni, én imádom anyumat, de nem bírnék hosszú távon együtt élni velük! Akaratlanul is belefolynánk egymás mindennapos életébe. Nekem is közel laknak amúgy, öt perc séta, de ez bőven elég Kép Úgyhogy teljesen megértelek, én is inkább finanszíoznám az albérletét, még ha kegyetlenül is hangzik Kép

Képzeljétek, tegnap Máté átfordult hátiról hasira Kép Persze simán lemaradtam róla, így jár, aki szoliba megy Kép

Voltunk ma Robiék céges szülinapján, a Pávölgyi (hú, így kell írni????) barlangnál volt grillparti. Regi egy vele egykorú kiscsajjal motorozott végig, Máté meg kézről kézre járt Kép Aztán nyügizett is, de akkor kapott lefejt tejcsit, és aludt már végig Kép Na meg persze egy kis babakocsi ringatás is kellett hozzá Kép
Nem tudom, hogy emlékeztek-e még Katira, ő is ott volt, mert ugye a pasik egy cégnél vannak. Ricsit sajna nem hozták el, pedig jó kivi voltam már rá. Hihetetlen, hogy már 6 és fél hónapos, már csücsül, és Kati elmondása alapján nagyon jó baba Kép Ők is tervezgetik a tesót Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


természetesen Pálvölgyit akartam volna írni Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Csak egy rövidre, elég kutyául vagyok. Csak beszedtem a vírust Marcustól, de rajtam jobban tombol Kép

Manó,
Milyen volt az állatkert?

Krisz,
Örülök, hogy jó volt a parti Kép Pálvölgyit Ádám szerint kötőjellel írják Kép És Marcus azóta is pakolja a lábát rendületlenül Kép

Sziromék jól vannak, voltunk Horányban. Hamarosan ő is jelentkezik Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

No megvagyunk mi is, hazaértünk Szekszárdról. Nem akartam írni, hogy elmegyünk, mert több csajszi is írta itt a babaneten mostanában, hogy betörtek hozzájuk. Végülis nem olyan nehéz beazonosítani az embert, jól kipakolják a kéglit, aztán az embernek meg magyarázhatom, hogy én tettem föl a netre, hogy üres lesz a házKép Mondjuk nyáron, ha hosszabb időre megyünk, akkor mindig ideköltöztetünk valakit nyaralni, meg macskát etetni, virágot öntözniKép

Hanzika nagyon sajnálom, hogy nem találkoztunk, pedig én már nagyon szeretnék! Ti azért legalább ott Újpesten időnként összefuttokKép Neked jobbulást, és ez alkalommal is megismétlem az ember tanácsát, dobjál le egy vírusölő pálesztKép Te végülis nem szoptatsz, nem gond. Most nagy a szám, de nagyon szar lehet, tényleg gyors gyógyulást!

Kriszta! Köszi a hiányolástKép Máténak meg gratula, hogy csinálta az a gyermek? Miksabuckó még mindig nem forog hátról hasra, bár végülis annyira átfordul, hogy mindkét térde lent van, csak valamiért nem billen át.

Manó! Én 22 évesen eljöttem otthonról, mondjuk nem anyu miatt. Az én anyukám nagyon jó fej, nagyon toleráns, jól ki lehet vele jönni, de azér lakni én sem szeretnék vele. Bár most már családi házban vagyunk, és amikor itt tölt egy-két hetet, az szinte meg sem kottyan. Dehát nem mindegy, mekkora a tér. Amikor néhány éve a 25 nm-es lakásomba eljött segíteni nekem az Achilles-műtétem után, hát egy hét volt a választóvonal. Utána már idegesítettük egymást baromira, kár lenne tagadni. Ti nem tudnátok esetleg elcserélni a lakást 2 kisebbre? Persze nem ismerem a részleteket, így nem akarok belekotyogni, de csak van valami megoldás.

Marycus! Én nem félek a hozzáetetéstől, csak nem szeretnék túl korán, szerintem elég 6 hótól. Hiszek abban, hogy a kizárólagos anyatejes táplálás segíthet elkerülni az allergiát, és igaz lehet, hogy a bélrendszerük sem elég fejlett még. Most nincs baj a tejjel, átvészeltük azt a nehéz időszakot, és Miksa imád szopizni. Most meg már nincs hátra egy hónap semKép Anyukámtól megkaptuk azt az üvegreszelőt, amivel az én almámat reszelte annak idején, meg kapott Miksabuckó tőle egy nagyon dizájnos kistálkát is, úgyhogy azért készülünk ámKép
Szem: Miksának kék, remélem ilyen is marad. Dehát miért ne maradna, nekem is kék, a páromnak is kékKép

Képzeljétek, Miksa nagyon jól bírta az utat, pedig itthonról du. 2-kor indultunk, egy halom dolgot el kellett intézni, meggyurmázták őt az én kollégáim, a párom kollégái, és majdnem 6 óra volt, mire Bp.-ről startoltunk. Szopi, tisztába tevés egy nyomdábanKépAztán meg 140 km. Anyu meg a tesóm aranyosak voltak, összerakták neki a bátyám kislányának a kiságyát, a babakocsit, volt járóka, meg előszedték a pelenkázót isKép Épp ott volt ezen a hétvégén a kiscsaj is, aki most 5 éves. De bizony féltékeny volt! Meg eljött a keresztanyám is Bácsalmásról, mert ő még nem látta Miksát élőben, csak fotón. Apám is befutott(elváltak), úgyhogy volt tömegKép És Miksa ott is ugyanúgy átaludta az éjszakákat! Olyan büszkék vagyunk ráKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

hanzi!

Az álatkert nagyon jó volt, bár Emma abőség zavarában volt, csak rohangált fel és ée, mindne gyerektől el akarta venni a motorját, pörgettyűjét stbKép A gorillák és a zsiráf viszont nagyon bejöttek neki. A zsiráf ki is hajolt, mert etették, ő meg odamnet és kb 5 centiről bámulta. Aztám majdnem ellopta a zsiráf a perecét mert úgy elbambultKép
De aztána többi állat már nem kötötte le, bár mindről mutatta ha kérdeztem hogyhol van pl a teve m,eg ilyesmi, de aztán ment tovább futni meg a játszótéren voltunk mega játszóházban is. Hazafelé elaludt, jól kifáradt.

Szirom!

Úgy látszik csak én voltam olyan hülye hogy 20 éves korom körül még egyáltalán nem akartam önállósodni. pedig elég hamar együtt éltünk a férjemmel, de bnálunk. Mondjuk ebben nagy szerepet játszott za is hogy apukám meghalt és nem akartam anyukám egyedül hagyni. De mpst már tudom hogy hiba volt, hiszen az lenne a természetes. Két kissebbra jó lenne, de itt Kőbányán max 9,5 körül ér egy 3 szobás a 9. emeleten és abból nem kapunk két kissebbet, még ha 20 éver eladósodunk nem kevés havi törlesztéssel akkor is talán épphogy. Ócska 8. kerületi bérházba meg nem akarom vinni Emmát, max ott tudnánk ennyiből lakást venni. Egy lakótelep 1 és egy 2 szobás itt nálunk kb 15 millió lenne.Kép

Képzeljétek most volt csak időm a leletetl foglalkozni amit a pulmonológián adtak és lefordítottam mit írtak rá latinul és Emmának minimális tölcsér mellkasa vanKépKépKép Ez az az esztétikai problémaKép Ez azért fura mert én semmilyen horpadást em látok a mellkasán, csak amikor ugye rájön eza hiszti és akkor sem mindíg mert október óta most volt először. Szóval nem értem én ezt az egészet. Mindnesetre van min aggódnom, hiszen azt írják hogyza a növekedéssel súlyosbodhat. Érdekes hogy Uh-on kiskorában nem láttak semmit. Most már tényleg jó lenn tudni hoyg akkormost krupp vagy esztétikai problémánk van. De azért nem viszem el harmadik orvoshozKép amíg nem zavaró .

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Üdv újra itthon Kép Én is azért írtam finoman, hogy vagytok ám Kép Én már adtam ezen a héten a Marcusnak almát. Doki néni szerint már nem lehet gond a gyomrával, azért kezdtük el. És máshol is ezt mondják. Először volt nagy fintor, de azóta imádja Kép Igaz, csak egy órát bír vele, utána már sírós-rivós van a normális kajáért Kép Van több ismerősöm, akik még szoptatnak nagyobb babákat, ők 5 és fél hónaposan kezdték el a hozzátápit.

Manó,
Hát nem irigyellek. Húzósak a lakásárak, az tény. Mi most egy másfelesben lakunk, de ha lesz még egy baba, akkor már gond lesz. De külön vagyunk a szülőktől és ez a lényeg.

Pulmanológia lelet: Hát ez nem rossz... és nem mondtak rá a nagyokosok semmit, csak hogy rosszabodhat??? Hová jártok? Én annó az allergiámmal a Svábhegyre jártam, ismerek ott egy szuper dokinőt, ha kell.

Én már jobban vagyok, de most Ádám érzi magát szarul Kép Nála azért veszélyes, mert ha hányni kezd, akkor hívhatom ki majd az ügyeletet, mert gyógyszer nélkül nála nem múlik el Kép Remélem, hogy megússzuk rosszulléttel.

H.

Kép
hanzika
 
 


Ja és boldog 5 hónaposat Mikksának, meg mindenki másnak is a megfelelőt Kép

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Nagyon vagesz ez a satyi Kép
Máté is elég sokat erőködött már napok óta, úgyhogy érett a dolog, azóta már megint lemaradtam egy fordulásról, de az apja is, Regi kiabált, hogy öcsi hason van! Kép

Hanzi,
Hát jobbulást mindenkinek Kép Azon gondolkodtam, hogy nem tőlünk kaptátok-e el, de rájöttem, hogy amikor taliztunk, már hányt Marcus, előtte meg jó rég sétáltunk együtt. Mosom kezeim Kép Kép Viccet félrerakva, Ádámnak akkor dupla jobbulást!

Manó,
Mi jövő hétvégén készülünk állatkertbe, remélem, jó idő lesz megint!
És milyen lett a kéró, amíg távol voltatok?

Mi tegnap anyóséknál voltunk, kezdek totál belejönni a két gyerek le-, felöltöztetésbe, túlélőcsomagok pakolásába, kocsiba gyerekek bekötésébe stb. Úgyhogy apával már megy szó nélkül a munkamegosztás, jöhet a harmadik gyerek Kép Csak a kocsit kell még nagyobb hodályra cserélni Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Krisz,

150-160ml-nyi gríz Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Most apukája kezében elvan Vikóca, úgyhogy gyorsan írok pár sort.

Hanzika:
Remélem Marcusszal minden rendben.
Vikóca répát, almát, banánt eszik főleg. Krumplit is próbáltuk, de az nem ízlett neki, pedig mindennel kevertük, amit megeszik. Most próbálkozunk majd sózással, mert a védőnéni azt mondta, kicsit nyugodtan meg lehet sózni a vizet. Sütőtököt is eszik, kecskeméti fajtából. Az is ízlik neki, meg őszibarackos keveréket is adtunk már neki. Most áttértünk egy kicsit ilyen konzerv kajcsikra, mert a répás alma akármennyire is pürésítjük, kicsit nehezen nyelhető le, mert valahogy olyan száraz marad utánna az ember torka. Megnéztük, hogy a konzervek püréi milyenek. Hát kicsit simábbak, mint amilyen a mi pürénk, de sajna lehet bennük valami adalékanyag annak ellenére, hogy állítólag nincs benne semmi, mert mióta ezt eszi, a délutáni széklete hígabb, úgyhogy most visszatérünk a saját készítésű ennivalókra, azoktól mindig tökéletes volt a széklete. Pedig eddig minden ízlett neki, bár mostanában visszafogta a mennyiséget. Korábban 140g felett evett, most 90g-nál többet nem akar enni, de nem erőltetjük, mert ez csak kiegészítés.

De, lehet, hogy nem a konzervvel van gond, mert úgy tűnik mintha jönne a fogacskája és most néhány napja a hőmérséklete is emelkedig, ma reggel 37,5 volt, úgyhogy fel is hívom a dokinénit, nehogy valami gond legyen. Aggódom kicsit, mert 4 napja nemigen hízik és a szopizásoknál is sumákol. Úgy csinál, mintha nem lenne tej, de mondjuk meg sem kísérli a szívást, kiköpdösi a mellbimbót és veszettül sír. Aztán akkor megkínálom tápival, és akkor meg vigyorogni kezd, és természetesen 1 g nem sok annyit sem eszik belőle. Pedig a tápit is szereti, mert, ha éhes minden gondolkodás nélkül megiszogatja.

Egyébként nálunk az elején szuper jól evett kanálról, és elfogadta az etetés sebességét is, mostanában meg végigüvölti az evést, mert nem jön folyamatosan a kaja. És tuti nem a kajával van gondja, mert, ha eltaláljuk a sebességet, akkor hang nélkül cuppogja befelé a kajcsit. Meg amint bekerült a szájába a kanál azonnal elhallgat, és mintha mi se történt volna leszopizza a kanálról a püréket, ha elfogyott sír tovább. Ha már nem kell neki azt észre lehet venni, mert akkor nem hajlandó lenyelni, akkor nem is erőltetjük tovább. De olyan is van, hogy két kanál után bevágja a szundit, 10 perc múlva felébred és eszik tovább. Bár ezt szopinál is megcsinálja.

A tálálkozással kapcsolatban én is az apás talira szavazok.

Szirom:
Haláli ebben a szerelésben a kis fickó. Én a kórházban láttam egy 9 kg-os féléves kifiút rugdalózóban, hát, mit mondjak én nem adtam volna rá, olyan kis butának hatott benne. Szerintem így kell öltöztetni ezeket a kis srácokat, ahogy ti is teszitek. Zolinak is mutattam és monta, hogy nagyon értelmes kigyereknek néz ki és ahogy írsz róla az is.

Most megyek mert már kéri a tejcsit Vikóca.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus! Köszi a dicséretet, jól esik ámKép De csendben bevallom, hogy Miksának is van rugija azért, mert szerintem még mindig az a legkényelmesebb. Azt hiszem nem olyan régen írtam is, hogy ezért szeretem a rugit, meg azért, mert akkor nem kell rá 5 percenként visszaadni a zoknijátKép De egyetértünk, a rugi nem kimenőruha, nem elég férfiasKép

Hanzika! Kíváncsi lettem, milyen gríz? És Ádámnak is jobbulást!

Kriszta! Csomagolás nekünk is ment, és csodák csodájára eddig úgy tűnik, hogy nem is hagytunk ott semmitKép Pedig szoktunk...

Manó! És nem akartok kiköltözni valahová? Mondjuk én csak a mi környékünket ismerem, de tény, hogy már Dunakeszi is jó drága lett. De Horányban jók az árak még mindigKép
Tölcsér mellkasKép Szerintem ne idegesítsd magad. Mondjuk annyi, hogy én azzal azért beszélnék, aki írta ezt a leletet. Szépen magyarul magyarázza el, hogy mi van, mi lehet ebből, és kell-e valamit tenni. Akkor nem kérdezted meg? Én sosem jövök el úgy, hogy nem tudok mindent. Ezt már a saját betegségeimnél megtanultam, és ha az ember elég kedvesen kitartó, akkor a dokik is partnerek általában, és elmagyarázzák a részleteket is.

Tali: szerintem is nagyon okés a papás tali, mi úgyis mindenhová együtt megyünkKép Én már felajánlottam a kéglit, ha van kedvetek Horányba jönni, akkor mi szívesen leszünk a vendéglátók. Ha viszont ez valakinek gondot jelentene, akkor találjunk ki másik helyszínt, meg lassan az időpontot is szerintemKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

megkérdeztem természetesen! Csak nem mondta ki hogy tölcsér mellkas, csak azt mondta hogy kis esztétikai probléma. Nagyon optim,ista volt, azt mondta hogy ez semmi de semmi bajt nem okoz, esetleg ha nagyobb korában feltűnő és zavarja akkor lehet palsztikázni, d eneki annyira minimális hogy nem lezs rá szükség. Főleg hogy lány és melle is leszKép Csak tegnap olvastam el itthon hogy ez a probléma a tölcsér mellkas és ráerestem a neten és itt zat írják hogy ahogy nő rosszabbodhat. Ez persze csak látványra jelent rosszabbodást. Hát remélem nem fog, nem szeretném ha ebből gátlásái lennének. Most észre sem vennéd hogy picit horpadt a mellkasa, minta hogy eddig egy orvos sem vette észre aki csak úgy más miatt vizsgálta.

Na igen, kiköltözés. Ez bennünk is felmerült már pár éve, de aztán mindíg arra jutottunk hogy na annyira azért nem vészes helyzetKép Bevallom igazi pesti lány vagyok és én ezért nem vágyom vidékre, na meg nem is tudok normálisan vezetni és így nagyon meg lennék kötve, a férjem meg igazi vidéki fiú, aki örült hogy eljött onnana a nagyvárosbaKép Szóval ezt egyenlőre kilőttük. Ami meg nagyon közel van pesthez ott meg ugyanolyanok az árak.

Kriszta!

A kéró romos lett amíg távol voltunkKép Mert cska a gipszkartont fúrta fel, emg sz csiszolta és így még minden szanszéjjel van. ma is még csiszolja este, aztán lehet tapétázni. Hétvégén jön kerezstanyukám, remélem addigra végzünk.
Ráadásul amikor wc falába fúrtunk egy csavart akkor a másik oldalon a fürdőben kidőlta csempeKép,olyan mérges voltam. Ezek a hülye lakótelepi falak, aki kitalálta annak kéne ilyenben lakni. Kész rémálom fúrni. és én még fürdőszoba szekrényta kartam, d emár látom hogy ahogy felfúrjuk akkor mega wc-ben törik ki a csempe.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Marycus,
Lehet, hogy a foga, mert nálunk is ez volt 2 hétig. Hígabb, sárgás széklet, sírás evéskor, nem akart cumiból enni stb, stb. Aztán mára megszűnt, kint is van mindkét fogacska Kép

Szirom,
Tejbegríz Kép Ui, beszéltünk egyik nap róla és mondta Krisz, hogy ő vagy keveset vagy sokat tesz bele. Nekem van egyenbögrém, lemértem, hogy mennyit szoktam 1 L tejhez Kép

Horányi tali részünkről okés. Talán Manónak és Mesének okozhat gondot, szerintem.

Szombaton megnéztem a kompnál kirakott hirdetéseket, van egy-két ház tök jó áron (16milla pl háromszobás). Csak hát a közlekedés az tényleg gond, ha az ember nem nagyon tud vezetni.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Segítség! Ébred a mi éjszakát átalvó Miksabuckónk! Hát képzeljétek el, hogy már tegnap éjjel is felnyekergett, de akkor kis hátsimivel kb. 20 mp alatt visszaaltattam. Már ez is szokatlan volt, mert ennyire sem szokott felkelni, de hát istenem. No, most éjjel viszont határozott volt, és mintegy 20 perces szopit igényelt, evett mint a farkas. Közben újra kaksigondjaink vannak, a Manó-féle szőlőlét tegnap már bevetettem, de nem használt. Igaz, hogy csak 2 kiskanállal mertem adni. Kaka semmi, gigapukik viszont vannak. Ma muszáj volt fölhívnom már a doktort, mégiscsak 6 napja nem kaksizott a Mukinyúl. Nohát ez szerinte is sok, és ha a szőlőlé nem használt, akkor kapjon narancsot, mármint lét (még akkor is, ha a citrusféléket a tudomány jelenlegi állása szerint később lehet csak adni). Kialkudtam mandarinra, mert az van itthon, meg is kajáltattam Miksával 2 gerezd levét. (Vajszínű kertészgatyó huss a szennyesbeKép) Kellett neki még cukrozott kamillateát is adnom (sikerültKép)), és ha mindennek estig nincs eredménye, akkor glicerines kúpot kell bevetni. Ha meg még ezek se használnak, akkor holnap randizunk a doktorral, és akkor beöntést kap Buckó. Hát nincs elég bajunk, nnna.
Az éjszakai ébredésről aszondja a doktor, hogy lehet csak úgy, meg lehet attól, hogy bántja a fogacskája, meg lehet attól, hogy bántja a pocakja, meg attól is, hogy napközben nincs ideje enni a kiváncsisága miatt (tényleg rövidebbeket kajál, mert mindent tudni akar, mindent látni akar). meg attól is lehet, hogy megérett a hozzátápira, mégiscsak a 6. hónapban vagyunk. Kérte, hogy mérjem le 24 órán át a kaját (ez nem könnyú, mert szökdécsel a mérlegen), hogy kiderüljön, hogy mit művel Miksabuci. Hát ezek vannakKép

Hanzika! Tényleg vannak házak jó áron, de az ember szerint 16-ból meg lehet építeni olyat, amilyet akartok. A miénk nem volt annyi (vagy hát kertrendezéssel meg telekkel együtt volt), és elég igényes anyagokat tettünk bele, és most olyan, amilyet szerettünk volna. Miksa pedig ide fog járni a faluba oviba meg suliba, rendes falusi iskolába.

Nagyon nyüszög, muszáj mennem!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


AlszikKép

Még azt akartam kérdezni, hogy ti nem kaptok frászt, amikor látjátok ezt a rengeteg sötét, szex iránt túlfűtött kölyköt a tévében? Szopi közben általában megy a tévé, és hát hogy pl. a Balázs showban miket lehet látni, attól lever a víz. Többek között valószínűeg ezért is nem fogjuk Miksát behordani Dunakeszire vagy Bp.-re suliba, én inkább a kevésbé romlott falusi suli híve vagyok (nem vagyok prűd vagy ilyesmi, csak van ami nekem is sok). Középiskolába pedig innen gyalog vagy bicajjal több kompig vagy kishajóig is el tud jutni, mehet Dunakeszire, Vácra, Szentendrére vagy hát persze Pestre is. Én 10 éves koromig egy községben laktam, aztán egy megyeszékhelyen, majd ugye a főváros. A tapasztalatok és az emlékeim alapján szavazok inkább a falusi iskolára. Most azt hallottam hogy akik ide járatják Szigetmonostorra (ennek a falunak az üdülőterülete Horány) a gyerekeket, azok dicsérik. A kölykök szem előtt vannak, a boltostól a zölségesen át az iskolaigazgatóig bárki megmondja állítólag, hogy melyik gyerek épp hol van. Azt azért még majd megérdeklődöm, hogy pontosan miért hívják Zöld Sziget Művészeti Alapiskolának. Végülis jól hangzik, nem?Kép

No, eldugulok, megyek vasalni!

Többiek merre vagytok? Talival mi legyen?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Köszi, da akkor se értem, hát másfél dl a pohár Kép Na, majd ha jobb idő lesz már, átmegyünk, aztán megmutizod Kép

Szirom,
Hú, akkor nagy történések vannak mostanában nálatok Kép Így a leírás alapján én is azt mondanám, hogy már kajáltasd mással is, de nem én vagyok a főokos (csak kisokos Kép ) Amúgy az idő miatt is van valami stikjük szerintem, mert Máté tegnap tök nyügi volt, és éjjel is kétszer kelt enni az egy helyett Kép És korábban is kelt, mint ahogy szokott.

Képzeljétek, már meg is jött az útlevél, úgyhogy valamikor kiruccanunk Kép

Tali mehet, bár ha apucis, akkor nyilván hétvége jöhet csak szóba, így már le is szűkült a kör Kép Szerintem valamikor húsvét után kéne, nem? Addigra már tuti jó idő lesz! Horány nekünk tökéletes, majd megyünk Hanziék után Kép

Szirom,
A suliról nem nagyon tudok nyilatkozni, én el se tudom képzelni, hogy máshol lakjak, mint ilyen nyüzsis helyen, akárcsak Manó Kép Annak is megvan a szépsége, meg minden, de én itt nőttem fel, és már bennem van a pörgés Kép Úgyhogy nincs nagyon lehetőség, hogy hova fog járni Regi...Kép De azért az tök jó, ha figyelik a gyerkőcöket! Én is félek már előre a sulitól, a múltkor is mikor jöttünk az oviból, a suli előtt verekedett két kb másodikos fiú Kép És belegondoltam, hogy milyen lenne, ha az én fiamat vernék Kép Kép Elkeserítő....

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Szőlőnéből nekünk kb 20 ml volt az a menniység ami hatott. Én próbálkoztam narancslével is, d eazt nem itta meg Emma, mert savanyú, de a szőlőlét szívesen itta.
Glicerines kúpot is hazsnáltam, az nálunk mindíg hatott kb 20 percen belül. Emma ha csak 1 nap nem kakilt már nem aludt éjjel, úgyhpogy a hat nap nagyon durván hangzik.
Nálunk egy rossz időszak volt alvásban, amikor hirtelen nem aludta át az éjszakát, amikro a szem és rágófogai jöttek, kb 2 hónapig. De becsapós volt, mert felkelt és nem sírt, hogy fáj a foga, hanem vigyorgott és játszani akart. és mégis, amikro kijöttek a fogai újra átakusta az éjszakát. Sajnso nagyon sokszor változtatnak ezek a babócák a szokásaikon és nem akarlak elkeseríteni de olvastamn már itt aneten olyna bbaáról aki átaludta, aztán egyszercsak nemKép Ilyne is van. És okot nem találtak, remélem azért nálatok rendeződik, én nagyon kiborultam az alatt a két hónap alatt amíg Emma nem aludt. Ő egy éjjel kb 2,5-3 órát volt ébren mire visszaaludt. Pocsék volt, kiabáltam, kiborultam, minden voltKép:

Kriszta!

Hoyg kell útlevelet csináltatni ilyne picinek? nem mintha készülnénk valahová, de sose lehet tudni.

Tali: Ha hétvége és apucis akkor lehet Horány, van autónkKép Bár bevallom az én férjem nem rajong az ilyen babás talikértKépKépKép Eddig 1x jött el a miki bulira a kölyök parkba.

Suli: én még az ovin gondolkodom ezerrel. A suli még ezsembe se jutott. Én azért ismerek vidéki sulit is, ugy a férjem révén, hát azt kell mondjam hogy azért ott is ugyanolyanok a gyerekek, ott is van minden, pedig ez Pesttől 180 km, sajnos ilyne avilág. A szakközépiskoláról meg ne is beszéljünk, na az teljesen mindegy vidéken vagy vagy Pesten. A kollégium meg rémálom, a férjem ott lakott 14 éves korától, kész fertő, pedig vidéken volt. Hallottam már sokkal szigorúbbról, pedig az pesten volt.
Én biztos nem engedném oda a gyerekem, főleg nem 14 ébvesen.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
Ha ez megnyugtat, az én párom is falramászik az ilyen babás taliktól, de nincs más választása Kép

Útevélre mi kértünk időpontot, így nem kellett sorban állni, ott csináltak képet is, vittünk 1000 ft-os illetékbélyeget, és a papírokat, születési, házassági, lakcím igazoló, a mi személyink. Asszem kb ennyi....és két évre kapják.

Hát igen, a suli se gyengusz, de Regiéket néha elnézve, már az oviban is megy a bunyó és társai...sokszor látom, hogy vele is kötekednek az udvaron, de nem megyek oda, meg kell hogy oldja...és szerencsére nem egy elveszett, simán fellöki a nagyokat is Kép Inkább ilyen legyen, mint hogy püföljék Kép

Hú, az alvásról mi is tudnánk mesélni, amit Regivel átéltünk, volt ott pokol rendesen Kép Hasonló körítéssel, mint nálatok Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

KakkamakkaKép Nem mondom, hogy óriási adag, de azért nem is olyan kevés, és mégiscsak az a lényeg, hogy voltKép Szóval beöntés megúszva, kezelés azért folyatódik, mert ki kéne még csalogatni a többit is.

Manó! Akkor lehet, hogy mi keveset adtunk a szőlőből, dehát tényleg nem mertem többet. A párom viszont egész este rájárt a szőlőre, olyan régen evettKép

Az éjszakai kelésre azért remélem, hogy nem szokik rá a kölyök!

Suli: az ember is 14 évesen került koleszba Csepelre, repülőgépműszerész a lelkem elvilegKép Szerinte őt az indította el az életbe, hogy hamar a saját lábára kellett állnia, és szerinte a gyerekkel is így kéne... Hohó, de itt vagyok ám én is, nem engedem és készKép 14 évesen szerintem is korai.
A falusi suli: nem is csak az iskola, a környezet is sokat számít. Itt azért egyszerűbbek, jólneveltebbek az emberek. Mindenki köszön mindenkinek, ismeri a másikat. Nincsenek tetovált kölykök nyolcadikban, nincsenek drogárusok a suli körül. Nincs az, hogy hazafelé isten tudja kikkel ismerkedik az aluljáróban, nem kell félteni a metrón, mittudomén. Hétvégén meg megyünk mi mindenfelé, bele a nyüzsibe is. Hát nekem ez legalábbis szimpi. Persze, igaz, amit mondasz, hogy vidéki és vidéki suli között is lehet nagy különbség, pl. amikor mi Bácsalmásról Szekszárdra költöztünk ötödikben, el voltam hűlve, hogy ott mindenki milyen marhára magabiztos, meg nagyon sok szemtelen gyerek volt a suliban. Nekem ez tisztára új volt. Nehéz elmagyarázni hogy pontosan miért, de ég és föld a kettő.

Kriszta! Nincs nekem a nyüzsivel semmi bajom, az én lakásom is a Margit körúton vanKép Jó néhány évet laktam ott egyedül, jó volt, mert nagy a nyüzsi, sok az üzlet, van éjjel-nappali bolt, éjszaka is jár a villamos vagy a busz, ha melóból vagy buliból megy haza az ember. Most meg ha megyünk oda (a párom öccséék laknak a kégliben), akkor nem kapok levegőt. Valahogy úgy vagyok vele, hogy akkor az volt a jó, most meg HorányKép Lehet, hogy Miksa is ott fog lakni ifjúkorábanKép

Útlevél: és mindegy, hogy hová megy az ember? Lakcím szerinti illetékes helyre kell, vagy lehet máshová is? És ezek kellenek, amiket felsoroltál, de ha nekünk nincs házassági cetlink?Kép

Babás tali: a párom még nem volt ilyenen, de mindenféle társaságot szeretKép A ti férjeiteknek nem lehet kitalálni valamit? Séta, bicaj, horgászás, sörözés, vagy egyszerűen csak férfibeszélgetés? MittudoménKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Na azért volt már apjuk babás talin, és mindig feltalálta magát. A felsoroltak közül talán a peca dobná fel, mert após is nagy ho-ho-ho Kép
De nem féltem azért, mindenkivel megtalálja a közös hangot Kép

Szerintem mindegy, hogy hová mész, mert mikor kértem az időpontot, nem kérdezték, hogy újpesti vagyok-e, na meg hiába újpest kápmegyer, akkor se odatartozunk Kép Úgyhogy tuti mindegy! Szerintem házassági helyett akkor gondolom a párod apasági cetlije kell. Van ilyen? Kép Meg akkor lehet, hogy a te születésid is...de előbányászom a számot, ha kell, és tök arik, mindent elmondanak! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Megköszönném a számot, nehogy aztán tényleg ne vigyek valamit. Az apaság cédulát ottfogták a kórházban, ha jól emlékszemKép Dehát az, hogy ő az apa, végülis kiderül a születési anyakönyvi kivonatból is, nem? A nevére vette természetesen a gyermekétKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

230-66-78

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Köszi Kriszta!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Na, ma Emma kiborított rendesen. nemelég hogy egész nap nyúz. és így estére már idegbeteg vagyok (tényleg ahogy kinyitja reggela csipáját attól kezdve alig bvan nyugalom, kb 10 perc múlva már talál nyafogni, hisztizni valót, semmit sem tudok csinálni ha valaki nem foglalja le), de ma még magához képest is iszonyúan viselkedtt. A délutána kb 1-1,5 órás alvásból úgy ébredt hogy üvöltött, de torka szakadtából, és semmi sem nyugatat meg, rúgott-vágott. Anyukám is próbálta nyugatatni, de semmi, így aztán visszattetm a kiságyvab. na ott is üvöltött de pár perc múlva észhez tért, de iszonyatosan kapkodta levegőt, ennyire még sose hsiztizett. Aztán délután elvoltunk tapétát venni, hát ott viszonylag normálisan viselkedett, csak annyit hsiztizett amennyit mindíg szokott. Na de este, nem akart menni aludni este 9-kor, miközben reggel 7-kor kelt és hulla fáradt volt már. állt fel a kiágyban, se szép szóra, se rondára nem hallgatott, így a végén otthagytam, üvöltött, de nekem egyzserűen nincs idegzetem ott ücsörögni és vele vitázni 1/4 10-kor hogy aludni kéne mikor reggel 7 óta nyúz. Most csend van, nem tudom mit csinál, majd benézek. Lehet hogy lassan ideje lenne erről leszoktatni hogy mellette állok amíg elalszik, mert úgy fogok járni mint anyukám aki kb 8 éves koromig ott volt amíg elaludtam, legtöbbször ő előbb aludt és éjjel ment vissza a saját helyére.
Amúgy úgy nézem kezdődik nálunk a dackorszak, mert a létező mindnere hangos és határozott nemet mond és nagyobb hisztiket produkál mint valaha. Na, ez egy eddig is idegtépően hsiztis gyerekkel gyönyörű leszKép

Kriszta!

Na az én férjem is csak akkor jön ha kényszerítemKép Szerintem a felsorolt programoktól frászt kapnaKép Bár horgászni szeret, na de jó az nekünk ha ők elmennek mi meg maradunk mini manókkal egyedül?Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Rég írtam, de olvasgatok. Az elmúlt két hétvégén a nagyszülőket látogattuk meg vidéken. Ezek voltak Tamás első kiruccanásai. Jól bírta, nem volt semmi gond.

Az éjszakai ébredésről. Valami lehet a levegőben mert Tomi is többször ébredt, pedig már kezdte az éjszakai egyszeri ébredést.

Bár még messze van, de én támogatnám ha gyermekem kollégista lenne. Bár itt Bp.-en nem valószínű hogy az lesz. Én is 14 éves koromtól 7 éven át voltam kollégista. Zömében nagy létszámú (kb.10) szobákban laktam. Szerintem rengeteget segít az önállósodásban, és az alkalmazkodásban. Arról nem is beszélve, hogy egy kollégium az ország különböző részeiből zárhat össze embereket. Én nagyon szerettem kollégista lenni.

Horányi talinak mi is örülünk. Szerintem is apás legyen, ismerjék meg ők is egymást!
Nekünk Húsvét után egy időpontunk foglalt, ápr. 18-án megkeresztelik Tomit. (itt újpesten!!)

Szirom,
nagyon jó Miksa ebben a szerelésben!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Kollégium: Az bizti hogy önnálósodnak. A gondot én ott látom aki 14 évesen még nagyon gyerek és elviszik a többiek esteleg a rossz felé. Vagy tényleg cska fiú koleszok ilyn zűrösek.Kép Én egyet tudok, a férjem bekerült 14 évesen, 1 éven belül dohányzott, jártak ki mindne este "kocsmászni", a felügyleő tabnárok Sz@rtak rá mit csinálnak, tanulás semmi, azért volt 3-4-es mert amúgy baromi jó eszű és ennyi ráragadt órán. ja, és a szülei erről semmit sem tudnak szinte. Ők azt hiszik rend és fegyelemm volt. Sajnso nem egy fiú elzüllöt,t, alkoholista lett, voltak rendesen ablesetk is autóval stb. Én 16 éves korom óra ismrem, voltam vele pár bulin isKép

Aztán persze ő nagyon rendes emberke lett, sőt túlságsan isKép, de volt aki nem, hanem elzüllött. Én kitartok emlett hoyg nem mindnekinek tesz jót az enniyre korai önállosósdáa, hsizemn hatalmas a beillezskedési vágy. Én nem engedném az ekkor agyereket kollégiumba






m.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Nem akarok okoskodni, de amit olvastam, a hozzátápi kezdéséről és amit te írtál be, az nagyon egybeesik. Nálunk Marcus a tápival csinált hasonlót, ezért döntöttem úgy, hogy most már nem várok tovább az almával és nagyon szereti Kép

Horányi tali apukákkal: szerintem nem lesz gond Kép Már ahogy Szirom párjára emlékszem, Robit ismerem és persze Ádámot Kép

Marcus is tegnap háromszor ébredt. Egyszer éjfélkor, aztán fél 4-kor, de visszaaludt, aztán 5-től már fent volt és nem aludt vissza. Hát elég hulla voltam tegnap Kép De ma - bár éjjel felsírt megint 1-kor és én meg is csináltam a tápit - 4-kor sírt fel igazán, akkor kért enni Kép És fél 8-ig hagyott aludni - vagy én nem hallottam, olyan mélyen aludtam Kép

Suli: Hát én sem szeretném, ha messze járna bölcsibe, oviba, suliba a gyermek, csak azért, mert az "elit" iskola. Tanuljon meg jól olvasni, számolni, megértetni magát, nekem ez a lényeg Kép Az unokaöcsémnél most van itt a sulikérdés, vszleg ide fog járni Újpestre (Erdőkertesről), a Műszaki Szakközépbe Kép Majd rá fogunk nézni anyuékkal Kép
Ja és szerintem is vannak rosszba vivő gyerekek bárhol, így semmi sem garancia arra, hogy jó vonalon fog elindulni a gyerkőc.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Az alvás nálunk is kissé felborult, bár tegnap egyszer ébredt, de nem akkor, mikor szokott...Biztos az időtől van, csak helyrerázódnak Kép

Ildi,
Hogy sikerült elintézni hogy újpesten legyen? Kép

Többiek nem nyilatkoztatok időpontról!!?

Hanzi,
Egyetértek a suli témával, hülye gyerekek (már bocsánat) mindenhol vannak sajnos Kép

Manó,
Hát ha ez dackorszak Emmánál akkor mást nem tudok írni, csak azt, hogy kitartás Kép Röpke fél év és vége lesz Kép De szerintem ez még nem az lesz...Reginél is volt egy "dilis" korszak kb másfél éves kora körül, aztán két és fél évesen megtudtuk mi az a dac Kép Kép Hát ezt csak túlélni lehet sajnos. Szóval dühöngj, ha kell, legalább kiadod magadból. De komolyan, nálam csak az segített, volt, hogy bevágtam egy poharat a mosogatóba, sz@rrá tört, de kiadtam a gőzt egy kicsit Kép Na meg volt olyan is, hogy apa hazajött, még be se ért szinte, én már kint voltam, és esőben elmentem sétálni Kép Hát ilyenek néha segíenek feltöltődni Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Jó reggelt!

Hát haladunk, haladunk, Miksa az éjjel kétszer kelt... 1-kor és 3-kor szopizott olyan negyedórát. Tudom, hogy más gyerek is ezt csinálja, de azért nekem baromira furcsa, büdös kölök, ha 5 hónapig tudott aludni, akkor most mi van?Kép

Valami oka van az tuti, és Hanzika nem veszem okoskodásnak, mert szerintem is az lesz, hogy meg kell kezdeni a hozzátápit. Délelőtt föl is hívom a védőnőt, mert kíváncsi vagyok, ő mit mond. Meg hát arra is, hogy milyen sorrendet javasol, mert a doktor a múltkor azt mondta, hogy zöldséggel kezdjünk.
Mondjuk ezekben az ébredésekben az is benne van szerintem, hogy nappal nem eszik Miksa normálisan. Tegnap este is elmélyülten szopizott, amikor hazajött az apja, ahogyan meghallotta a hangját, letépte magát a ciciről és kész. Olyankor vigyorog ezerrel, játszik, akkor már minden érdekli, csak a kaja nem. Gondolom annyi már lecsúszott, hogy nem éhes, de az is biztos, hogy ennyi kaja nem elegendő nagyjából 3 órára. És ehhez a figyelemeltereléshez nem kell a papa, elég egy telefoncsörgés, a tévében egy hang, vagy ha én köhintek. Végülis 6 hónapig akartam neki csak anyatejet adni, dehát ennyi eltérés belefér, nem tök egyformák a kölykök. Meg akkor lassan én is elkezdhetnék tornázni és FOGYNIKép

Manó! Az ember kollégiuma sem volt egy szent hely a mesék alapján, de azért ők nem voltak olyan baromira rossz srácok. És az osztályból nagyon sokan sokra vitték. Azért ha 14 évesen el kellene engednem Miksát, az én szívem szakadna bele.

Nildikó! Köszi a dicséretetKép Meg azért az is vigasztaló ám, ha írjátok, hogy a ti csemetétek mennyit ébredtKép Bár nekem ugye eddig aranyéletem volt, úgyhogy asszem nem tud annyit kelni, hogy összességében utolérjelek benneteket az ébredések terén!

Tali: húsvét ugye alapból kilőve, az utána való héten Ildikóék keresztelnek, mi május elsején el akartunk menni, de ez még nem tuti. Javaslatok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Most csak tali-téma...Ildiék vasin keresztelkednek, a szombat nem jó?

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Beszélnem kell a párommal, mert ő sokszor hétvégén is dolgozik. Átnézetem vele a beosztását, aztán este írok néhány dátumot, ami nekünk jó lenne, oksi?

Más: most olvastam egy másik topikban, hogy az egyik lány babáját agyhártyagyula gyanújával vitték kórházba. Úgy tűnik, hogy nincs nagy baj, és szerencsére nem az, de én ezt sosem szeretném átélni. Szóval ha eddig egy kicsit is gondolkodtam az oltáson, akkor most már egy perceig sem töprengek.

És a nagy hír: Miksa hozzátáplálódikKép Beszéltem a doktorral és a védőnővel is, mindkettő egyetértett abban, hogy meg kellene kezdeni, úgyhogy belecsaptunk a lecsóbaKép Na jó, a krumplifőzibeKép Krumplit javasoltak elsőre anyatejjel, Miksabuckó megkapta és Miksabuckó megette a papa vezérletévelKép Az ember úgy lecsapott a kistányérra meg a kiskanálla, hogy meg sem tudtam szólalni, a gyerek meg már evett isKép Úgy élvezte, hogy kajáltathatjaKép Mondjuk nem mondom, hogy Miksa habzsolta a krumplit, hanem kicsit nyammogott azért rajta, de megette, és ez a lényeg.
A védőnő szerint hétvégéig kapja ezt, aztán jöhet az almás krumpli, de az almát is főzzem meg, és passzírozzam össze a kettőt. Aztán jöhet tök meg répa (utóbbi bio vagy bébikaja), és csak utána adjam a gyümiket, barackot meg ilyesmit. Szerintük ha a gyümiket kapja először, akkor nem biztos, hogy ízlik majd a sima krumpli. Én ezt elhiszem, bár azért ennek ellentmond az, hogy tegnap mandarint kapott, oszt ma mégis megette a krumplit. De szerintem nem rossz ez így azért.

Manó! Azt nem is írtam, hogy kemény lehet Emmával, de én neked szurkolokKép És tutira véget ér ez a korszak, a kiscsajból meg kezesbárány leszKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
a helyzet az, hogy Újpesten elvállalták simán a keresztelőt, mert itt lakunk. Sajnos ott nem vállalták, ahol szerettük volna (két helyen is próbálkoztunk). Nekem ez nagyon új volt.

Ildikó
nildikoka
 
 


Kriszta!

Írhatnál azért Reginek erről a 1,5 éves kora körüli dolgáról, érdekelKép ma mondjuk Emma egész normális volt, szóval nem borított ki, cska a szokásos dolgai voltak. bár este megint eljátszotta hogy 9-kor ő mondta hogy m,enjünk aludni, bólogatott, búcsúzott za apjától és mutatta az ajtaját. bevittem, le is feküdt, tea, hasra fordulás, majd nagy vigyorogva felállt. Visszafektettem, üvöltés, tea, hasrafordulás, majd gagyogás, időnként vigyorogva rám nézés. Na meguntam, és szépen mondtam neki hogy akkor jó éjszakát, álmodjon szépeket és hogy én most kimegyek, d eitt vagyunk a másik szobában. Kijöttem, kb 10 másodpercig sírás volt, aztán csend. Kb negyed óra múlva néztem meg és aludt.

Szirom!

Sajnos a védőoltás cska a C típusútól véd, és a B típusú a gyakoribb. Én az oltás pártján vagyok, csak az igazsághoz ez is hozzátartozik.

Kriszta!

na ha ilyenekt csinálok akkor az én férjem azt mondja hogy idegbeteg vagyok, sőt gyanúsítgat hogy az Emma is tőlem örökölteKépKépKép

Szirom!

Hozzátápi: hát Emam tul képp mindent szeretett ennyi idősen, nem igazán érdekelte a sorrend. Szerintem ha egy baba jó evő akkor teljesen mindegy a sorrend, ha meg rossz evő és válogatós akkor meg azért mindegyKép


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nildikó!

Keresztelőnél megvan hogy melyik gyülekezetbe tartozol helyileg és elvileg a helyi lelkész engedélye kell hogy máshol tarthasd. esküvőnél is így van. na persze mint mindne ez is papra válogatja, van aki rugalmasabb, van aki kevésbé.
Mondjuk főleg a katólikusok szoktak kevésbé rugalmasabbak lenni, de másoknál is előfordul ilyen és olyna lelkész is. nekünk is itt volt KőbányánKép és nem mondom hogy nem láttam már szebb evangélikus templomot, de nem is ez volt a lényeg, szerintem így is szép volt. Van is róla albumunk a fényképalbumban, manó emmája, a keresztelő címmel. Egyébként Emma 10 hónapos volt és tök cuki volt, mert épp aznap tete az első lépését amelyik nap kerezstelték, így a templomban már állandóan menni akart. A vízzel leöntéssel nem is kísérleteztünk, meg volt beszélve hogy nem öntik, csak kerezstett rajzol a lekész a homlokára, de Emma még ebbe is beavatkozott és elkapta a lekész kezét, jót mosolyogtunk. Aztám bealudt az apja ölében, a végén mikor ki kellett vele mennem az áldásra már aludt, így ott nyugton volt és így nagyon megható volt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Krisz,
Nekünk szombat is jó. Majd most küldöm az emilt, meg tegnap hullák voltunk mindannyian, így fürcsi után mindenki lefeküdt Kép

Szirom,
Szerintem azért az almát is próbáld ki egyedül, mert én hallottam olyan emberről, aki az almára allergiás...Bár a krumpli ismerős lehet, de azért nem árt. És ha a krumplival kezdeti az orvos, akkor egy szopit le is váltat? Mert a krumplinál már azt javasolják...

Manó,
Szerintem sem a templom a lényeg. Nekünk református esküvő volt itt Újpesten, és szép volt, nekem tetszett Kép Viszont a keresztelőnél nem tudom, hogy mi lesz, mert a lelkészasszony azt mondta, hogy Ádámnak meg kéne kersztelkedni, csak úgy vállalja itt. Ő meg nem akar. A leendő keresztanya sincs megkeresztelve... de apa talált egy papot, aki vállalná (náluk dolgoznak most) Józsefvárosban Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Nálunk azt mondták elég ha az egyik szülő van megkeresztelve. Nálunk sincs a férjem megkerezstelev és nem is volt hajlandó, de nem volt baj. De ő is kint állt velünk , sőt ő fogta amíg kerezsteleték EmmátKép nagoyn lelkes volt, csak épp azt nem vállalta hogy őt macerálják. Sőt, elárulom, nálunk én sem voltam megkerezsteleve, de engem megkerezsteletek Emmával együttKép És nem volt templomi esküvőnk mert az vidéken volt és nem volt kedvem az ottani lelkésszel egyezkedni, ráadásul ugye mindketten pesten lakunk és nem tudtunk volna jegyesoktatásra járni. Mondjuk mondtama férjemnek hogy igazán megtarthatnák mostanában, de nem akarjaKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Most olvastam a kisbabáról, akire Szirom utalhatott. Nos, a baba jól van, vszleg nem agyhártya (abból utaltak rá, hogy kidomborodott a kutacsa, meg rossz a vérképe), de kivizsgálásra bent tartják a picit péntekig.

H.

Kép
hanzika
 
 


Ja, nálunk úgy volt hogy a kerezstapuka (tesóm nagyobbik fia, bár nem veszi túl komolyna ezt a feladatotKép)katólikus (féltesóm családja katóliskus mert apukám az volt és az ő anyukája is), ezért kellett még egy keresztszülő, aki vagy református vagy evangélikus.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hanzika! De ha a krumpli már oké, akkor ha a krumplival együtt próbálom ki az almát, akkor nem olyan, mint ha egyedül próbálnám? Vagy ez hülyeség?Kép De végülis ehet almát külön is, finom azKép Szopileváltásról nem beszéltünk, a fene tudja. Nekem most a lényeg, hogy ne maradjon éhen a kölyök, ha már egyszer ilyen igényei vannak, hogy többet akar az anyatejnél. Ma egyébként egyszer ébredt, fél 1-kor. Kajált, majd aludt fél 8-ig. Azért visszatérhetne az átaludt éjszakákhoz, azok jobbakKép

Keresztelő: nekünk nem lesz, az ember egyáltalán nem akarja, nekem meg tökmindegy. Nekem a vallással semmi bajom, de az egyház nem a kedvencem. Pedig simán menne, mind a ketten meg vagyunk keresztelve. Csak azt sajnáljuk, hogy akkor hogy lesznek keresztszülei a gyermeknek, mert az viszont klassz, én legalábbis nagyon szeretem a keresztanyámat és az ember is az ő keresztszüleit. Gondolkodtunk a kijelölésen, de csak úgy szőrmentén, úgy igazán nem foglalkoztunk a dologgal. Ha esküvőnk lesz (ha egyszer eljutunk odáigKép) az is csak polgári lesz.

Manó! A C típusútól is be lennék sz..va, úgyhogy oltatunkKép
Hozzátápi: lehet, hogy Miksát nem érdekli a sorrend, de nekem muszáj valamilyet fölállítanom, aztán ha a védőnő meg a doktor is így javasolja (nem együtt dolgoznak, nem beszélnek össze, és azt is bírom bennünk, hogy tényleg csak javasolnak, a döntés a miénk), akkor legyen így. Tegnap a védőnő megköszönte, hogy tőle érdeklődtem és megtiszteltem őt a bizalmammal. Azért ez ritka nem?Kép

Mellesleg mingyá kisül az almás-túrós muffin, és isteni illata vanKép Diéta előtti utolsó pillanatok...Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hanzika!

Hát én is ezt írtam, hogy jól van a baba, és szerencsére nem agyhártyagyula, de én frászt kapnék, ha ezt át kellene élnem. Szóval nem rémhírterjesztek, csak beleképzeltem magam szegények helyzetébe, és úgy találtam, hogy nagyon kemény helyzet lehet.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Valaki mondja már meg, mit jelent az a rövidítés, hogy szvsz, mert ha beledöglök, se jövök rá hónapok óta, csak mindig elfelejtem megkérdezniKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


szerény véleményem szerint

Kép
hanzika
 
 


Köszi HanzikaKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én sem azért keresztelettem meg Emmát mert hú de vallásosak vagyunk, mert nem, sőt, templomban is akkor voltunk először és egyenlőre azóta se. De ez egy külön téma, én nagyon jól ki tudom fejtenei hogy miért akartam de ha a másik oldal fejti ki miért nem az is tök logikusKép Először én is hajlottam rá hogy legyen csak névadó, minr nekünk anank idején, d eaztán felhomályosítottak a polgármesteriban hogy hülye vagyok, mert za szocialista szokás volt és nem hivatalos ünnepség, úgyhogy ha akarunk akkor kérjünk fel egy rendezvény szervezőt. na ezzel nekem jól el is vették a kedvem. Amúgy is keresztelőt akartam, csak meggyőztek hogy elég lesz a névadó is, de így végül megszerveztem a keresztelőt, a férjem egy hajszálat sem segített, egyszer sem jött el a paphoz, de a kereszetlőn megjelent persze. és rém büszkén fogta a lányát miközben keresztelték, nagyon örült hogy neki jutott ez a feladat, mert a keresztszülők kezébe nem mertük adni merta kkro épp olyna idpőszaka volt hogy nem maradt meg csak annála kit nagyon jól ismert. Egyedül az volt a roszz hogy aférjem szülei el sem jöttekKép Náluka családban senkinek sem volt keresztelője és azt mondták hogy arra nem szoktak nagyszülők menni csk a barátok. Hát felhomályosítottuk hogy nem így van. Mindegy, nekem itt volt keresztanyukám, tesómék, barátnőmék meg anyukám, végülis épp elegen voltunk. Utána nálunk volt egy kis családi ebéd. Összeségében szerintem nagyon jó volt. Én gyébként akarom majd hittanra is járatni Emmát. persze cska ha élvezi, nem kényszerítem semmire.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Teljesen egyetértek veled. Én sem azért akarom a keresztelőt, hogy hű meg hú. De valahogy ez bennem van, hogy ezt "illik" meg valamit ad a gyereknek. Én is most voltam az esküvőnkön évek óta templomban (leszámítva a bemegyek-és-körbenézek templomlátogatást Kép). Aztán szeretném én is hittanra járatni majd, de csak, ha élvezi. Én nagyon szerettem - 10 évesen jártam, de pont akkor költöztünk el Zuglóból és annyiban maradt.

Szirom,
Bocs, hogy előbb rövid voltam, de Marcus itt volt a kezemben Kép Szóval, persze igazad van, hogy ha krumpli ment már, akkor almával sem lehet gáz, de én úgy vagyok vele, hogy előbb mindent majd magában kipróbálok és utána keverem-kavarom Kép Most még alma van, imádja, jövő héten jön a krumpli. Bár amilyen zabagép, azt is megeszi Kép

Viszont monstanában megint nem eszi a fagyitejet Kép Szabályszerűen fuldoklik tőle KépKépKép Pedig van még egy csomó.. lehet, hogy továbbajándékozom, ha ennyire nem megy.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! És te mikor kínálgatod Marcust? Tápi előtt vagy után? Nekem a doktor és a védőnő is azt mondta, hogy a déli szopi előtt adjam, de az olvasmányaim szerint meg inkább utána kéne adni. Namost ma két szopi között kapta Miksa a krumplitKép Mondjuk én így azért nem fogalmaznék, hogy imádja.
És az almát hogyan tálalod neki? A védőnő szerint ne nyersen kezdjem, hanem azt is pároljam meg kis kockákban. Pedig már készültem a kis üvegreszelőmmel...

Manó, Kriszta, ti hogy csináltátok? Segítség!!!Kép

Lányok, időpontokat írok bizisten a talira, de az ember 2 nap alatt kb. 3 órát volt itthon (éjszakás is volt a szentem), most meg a szomszédban Gábort köszöntget. De ti is mondjatok valamit, meg sokan nem is nagyon jöttek mostanában. Bujkálók, ha olvastok, tessék jelentkezni!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Nálunk se lesz keresztelés, én se vagyok megkeresztelve Kép

Szirom,
Én totál nyersen adtam neki, és én is a kis üvegreszelőn reszeltem mindig Kép Párolva is lehet, de akkor elég szétnyomkodni, azt mondta a dokinő. De mondom, én nyersen reszeltem Kép

Időpontot én már írtam, hajrá többiek is! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?