Új privát üzeneted érkezett!

Marek: hát hiába gondoltad a korai lefekvést, amint látom :S Nyugi, lesz ez még ígyse :D

Erről az jut eszembe, hogy Lili egyik kedvenc mondása, hogy ideges. Azért csinál ezt meg azt, mert ideges... Ehhez kézmozdulatok is járnak, és nagy szemekkel anya szemébe nézés, hogy hatásosabb legyen...
Na kitől tanulta? Hát persze, hogy tőlem. Úgy viselkedik mint egy 3 éves (hihihi) és felbosszant, kiabálok vele, aztán mondom neki, hogy ne rosszalkodjon, mert anya ideges, és kiabálni fog. Aztán ezt jól megbeszéljük, mondom neki, hogy szeretem, akkor is ha rosszalkodik, csak ha rossz akkor kiabálni fogok, beküldöm a szobájába, stb. És akkor nem olyan csúnya a világ, és elkezd viselkedni :)

Szóval én is ideges vgyok, és ez a kevest alvásból adódik nálam is... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ilyen sem volt még, hogy reggel én indítom a topikot :)

Akkor azért egy szép jó reggelt! az dukál, nem?

7 alvók ;) Megyek én is vissza az ágyba...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Le lettünk hétalvózva... :) De jó is lenne... (sóhajtós szmájli)
Én már jártam ma erre néhányszor, csak nem akartam én nyitni a topikot, ha már tegnap én zártam. Még azt gondolnátok, hogy milyen sok időm van. Sőt esetleg még elkezdenétek irigyelni is, amire aztán végképp semmi szükség. Egyébként végre alhattam volna, erre a férjem ébresztett hétkor, hogy szedjem össze a tejet (de mán), hogy el tudja vinni Zsuzsuéknak... :roll: Először a fejemre húztam a takarót, de aztán Konsti babára való tekintettel rászántam magam és felkeltem .... :roll: Én meg nem vagyok az a visszaalvós fajta. Ha egyszer felébredek, akkor fel vagyok ébredve. :evil: :lol: Szóval most várom, hogy Borika ébredjen, illetve mindjárt ébresztem, mert tízkor jön a tanítvány. Remélem nem nyüszít majd egész órán az én pici lányom... :lol:

Szöszke
Gratula, hogy megszabadultál a csövedtől... :lol: Nem véletlen féltél ettől a dologtól... :lol: Érezted, hogy az onnan ki fog esni...

Még annyi, hogy tegnap annyira fáradt voltam, hogy elaludtam a fürdőkádban. Hűtőfürdő.... :lol: :lol: :lol:

Aki fel akar dobódni az hallgassa meg Bori (és anya :lol: ) kedvenc dalát az egyszervolt.hu-n. Makám: Ákom bákom. Ezzel a legnyűgösebb gyereket is fel lehet dobni, főleg ha anya énekli. Bár a férjem azt mondta, hogy amikor én éneklek, akkor az olyan, mintha Galla Miklós énekelne. Szóval abszurd... :roll: Na mindegy, Borinak tetszik és ez a lényeg. :lol:

marek
 
 

 
 

Sziasztok!

Összeszedtem magam egy gyors jelentkezés erejéig! :oops:

Mi jól vagyunk! Bár energiám nuku, tegnap már én is ideges voltam! :roll: Rá is szóltam Mátéra! Most először emelt hangon, erélyesen! A drága meg rám nézett gondolkodott egy fél pillanatig és kiröhögött! Látszik nincs hozzá szokva a veszekedéshez, gondolom azt hitte, milyen vicces új dolgot csinált anya! Ennyit a fegyelmezésemről! :oops: :lol:

Szöszke!
Nem is írtam, hogy hurrá, hogy túl vagy a műtéten és gondolom megkönnyebbülés, főleg, hogy hétfőn sem kell menned!

Nymalac!
Még mindig köszi a web-lapot, ügyi vagy varrás terén! Kötéssel hogy állsz? El sem tudom képzelni, hogy 2 ill. több gyerekkel hogy lehet bírni! Egyáltalán türelemmel és energiával! Vagy minél több gyerek annál több a türelem és energia? :roll: :lol: Kitartás mindjárt hétfő! :wink:

Ildi!
De jó is, ha megmondják, hogy mikor és mennyit és hogyan! :twisted: Úgy csináld, hogy neked jó legyen! :wink:

Én most bevezettem, hogy reggel ha felkel kap enni (6 vagy 7 vagy 8) és 9-kor akár mikor is evett újra megkínálom! (még egyszer sem tiltakozott) és utána 3 óránként kap enni! Így kiszámítható a napunk! :roll: Este pedig akár mikor is evett 22-kor még kap egy utolsó szopit! Így hajnal 4-ig szoktuk is bírni! Van, hogy ébredés nélkül! :lol:
Kipróbáltam már azt is, hogy akkor adok ha kér! Na az rémálom volt! Napközben annyira elfelejtett éhes lenni, hogy volt már 5-6 óra is eltelt, éjszaka meg nem győzte pótolni! :twisted: Na ezt én nem vállalom be! :oops: És neki sem tett jót, hogy nem tudta kipihenni magát és másnap csak aludni akart és majdnem lett egy jó kis ördögi körforgás! Így most nem teljesen igény szerint eszik, hanem egy kicsit igazítok rajta! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Marek! Az a lényeg, hogy Borinak tetszik! Valamelyik nap nekem is mondta párom, hogy "de jó hangod van"! :twisted: :lol: Mondtam, hogy átadom a lehetőséget, mert a gyereknek mondókákat, énekeket is ismernie kell, nem csak az aktuális slágereket! :lol: :wink:

Ma Valentin nap van! Pont egy éve láttuk UH-n először Mátét! :lol: Az volt az ajándékunk egymásnak! :lol: Kicsit repül az idő! áááá dehogy

Mi is hiányzunk egymásnak! :oops: Igyekszem oda figyelni, hogy ha van még egy kis tartalék energiám, időm gyorsan megöleljem, megszeretgessem és ha csak 1-2 percre is de tudassuk egymással, hogy milyen fontosak vagyunk egymásnak! (hű de romantikus és nyálas lett) :oops: :lol: De a lényeget úgy is értitek! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Jaj mutizok egy képet, hogy valamelyik nap így aludt! :lol:

Kép

Kép
bettike
Eger
 
 


Gatyó szétszakadás! :lol: Tegnapelőtt jártam így! :lol: Bár akkor nem volt ilyen vicces! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sensi! MÉg neked akartam megköszönni, hogy mindig reagáltál rám! :lol: :oops:

Ébredés! :arrow: :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Kép


Kép


Kép


Kép

Bori épp ezt csinálja. Én meg netezek.... :lol: Jó dolog a járóka.

marek
 
 


Bettike
Én is igyekszem mindig ugyanakkor etetni Borit. Legtöbbször össze is jön. Nekem ez azért fontos, mert ha csúszás van és mondjuk öt után még eszik, akkor az esti szopira nem elég a tej és hozzá kell nyúlni a hűtőben lévőhöz azt meg nem szeretem, mert azt későbbre tartogatom. Hiába. A férjem mindig mondta, hogy spórolós vagyok... :lol: :lol: :lol:

Látom Máté sem tud unatkozni a kiságyban. :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek, reggel megmértem Borit és már több mint hét kiló!!! Hogy fogom én a hátamon cipelni? :roll:

marek
 
 


Marek: :) biztos jó hangod van :) csak apa bot fülekkel bír ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Betti: a nevelésed nagyon vicces :) Mindjárt hétfő, iiiigen ;) hurrá

Ma megyünk a csajokkal barátnőzni :)

Kötés: nemsokára nekilátok a babylegs gyártásnak, és akkor lehet majd jelentkezni, hogy ki szeretne olyat... De előtte a kabáton fogok dolgozni ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Máté milyen édesen szunyál kapaszkodva... Bori is kapaszkodik álmában (is) de ő hanyt fekve ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: Borid nagyon ügyes, szép, és imádni való!

És hát minél nehezebb annál jobb lesz a hátadon cipelni... meglátod. Hirtelen könnyű lesz :) Tök jó ez a hátibaba dolog ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: vége az órádnak?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


ziasztok!

Hat, sajnos nalam is ez a fo gond: ha nem aluszom ki magam, akkor ideges es hasznalhatatlan vagyok :evil: Marpedig az utobbi idoben nem alszom ki magam. Miki 3 orankent kel jobb esetben, sokszor hajnalban mar nem hajlando visszaaludni, csak majd 9kor. Ekkor mar Zsoltizok. :? Ez nem volt mindig igy, kethonaposkent 6-8 orakat is kibirt, ugyhogy nem tudom mi van :roll: Meg nem probaltam semmi drasztikusat, foleg h a serv miatt nem akarom siratni... Amugy is muszaj, amikor Zsoltira kell figyeljek :? De nem sokaig birom...


Ferj: nalunk jol ki van talalva: nem kell lelkiismeret furdalasom legyen, mert nincs itt :roll: meg az is lehet, h igy tobbet beszelunk, mert minden nap skype-on elszorakozgatunk :) na igen, de ez csak beszelgetes :o

Valentin nap: tavaly ilyenkor kellett volna (nem) megjonnie, de nem mertem tesztelni, annyira tartottam a rossz elmenytol... Igy 16.-an adtam at az ajandekot: a poz tesztet. (goze nem volt, h mi az, kb egy felora kellett, mire ravezettem. Nem a csikokat, keresztet nezte, hanem mindenkepp le akarta huzni azt a reszt, amit bemartani kellett :lol: )

Ildi!
Szerintem sem erdemes gondolkodni azon, amit a doki mondott. Akkor valtoztass, amikor mar neked is eleged van abbol, h orakig csung rajtad. Addig: hajra! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Nymalac!

En mar akkor tudtam, h a szulinapodot kolcsonvettem, amikor te is arra hajtottal! Enyem szulinap 5 nappal elotte volt, es amikor az nem jott ossze, a 15.-re gyurtam! Osszejott! :wink: Vegulis csak az volt fontos, h ne legyen skorpio 8)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


A mérleg az szupi :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


szerintem is 8)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Voltunk Brendonban. Sikerült megvenni mindent, kengurut (ki is próbáltuk itthon rögtön), fül-homlok-szobahőmérőt, TT cumit (ami egyelőre nem kell a gyereknek :roll: ), esővédőt babakocsira és megvettem a Suttogót, a 3. részt, a mindent megoldot. Köszi LKata, Sensi a tanácsot, hogy melyiket vegyem!

Amúgy rólunk annyit, hogy csináltunk ugye egy 24 órás mérést, ahogy a dokinő mondta. Tegnap 800 grammot evett meg Lotti, este az ucsó szopinál már csak 80-90 grammot, de az zsírosabb tej, szóval megcsináltuk, megmértük, be is fejeztük. Én mondtam páromnak, hogy nem stresszelem magam a méréssel tovább, régen is csupa stressz volt az életem miatta és bebizonyosodott, hogy Lottika megeszi az adagját így is, hogy nem 1 órát van cicin. Úgy csináltam, hogy ált. 25-30 percet szopizott és ennyi idő alatt elég is volt neki.
A gélnek hála alig-alig bukik (vagy a rövidebb szopi miatt? :shock: ), pici jön csak neki vissza a böfiztetés alkalmával, emiatt úgy látom, nyugodtabb, tud rendesen napközben aludni, tegnap is 2X1 órát aludt a kiságyban nappal és most is alszik már negyed órája.

Mindenkinek nagyon köszönöm a sok bíztatást, tanácsot, jó szót, de tényleg, mindig lelket öntötök belém!!!

Éva - örülök, hogy jobban vagytok!!! Nehéz egy időszak lehetett ez neked/tek :?
A képek nagyon jók, szuper lehet ez a hely, csak nem tudom még, hogy nyárig mennyi manink lesz, így igazán előre foglalni sem szeretnék :?

Peva - köszi a homeós infót, szerintem beszerezzük fogzásra, amit te is írtál!

Kúp - én úgy tudom, hogy 6 kiló felett mehet az egész kúp.

Sensi - igen, jó adag a 170-180 gramm egyszerre Lottinak. Ha a súlyához mérten nézem, elviekben kb. 800-900 grammot kéne ennie egy nap, ez megvan neki (a tegnapi mérésből kiderült), úgyhogy nem aggódok emiatt. Az tény, hogy az 1 órás szopi az húzós, mármint időben, mert az böfiztetéssel együtt kb. 7 órát vesz el egy napomból. Nem sajnálom tőle, de most, hogy 25-30 perc után lekerül a ciciről, élvezem, hogy van elég időm, pl. most tudtam egy gyorsan porszívózni is és ágyneműt húzni :lol:
Nagymama - brazil sorozatok :lol: :lol: :lol:
Suttogó - nem negatívummal végződő dologról olvastam, hanem arról, hogy sokak szerint nem jó a Suttogó módszer, azt olvastam, hogy ez azoknak a szülőknek jó, akik ugyanúgy szeretnék élni az életüket, ahogy azelőtt, hogy megszületett a babájuk :shock: Viszont elkezdtem olvasni és már az elején nagyon tetszik, pl. hogy az a szemlélete a nőcinek, hogy ne hagyjuk sírni a babát! Türelem és tudatosság, tök igaz. De majd nyilatkozok később még, ha már többet olvastam belőle. Persze kinek mi válik be, majd meglátjuk, eddig érdekes.
Sensi, nyugi, nem látszik rajtad a 15 kiló +, a képeken, amiket felteszel, mindig csinos vagy, de tényleg!

Macianyu - fürdős kép :lol: 8)

Marek - én a Béres A. 200% alakformálás mesterfokon c. dvd-jét használom most, mert ott lehet léptetni a menüben, kezdi a vádli-comb-fenékkel, majd jön a kar, aztán has és jó nyújtás van benne és extra has- és farizom gyakorlatok Kép
Én írigykedem, hogy ilyen sovány vagy!!!!!!!!!!!!! :oops: :wink:
Nekem egyszer megkérdezték még kb. 1 hónaposan, hogy fiú-e vagy lány, és már a fülében volt a fülbevaló :evil:
Bori cumcumos (mi így hívjuk itthon a cumit) képei :lol:
Lottika nem akarja a TT cumit, amit ma vettünk neki :shock: :?
Gatyaszakadás, még jó, hogy szép tangában voltál :wink:

Bangham - sajnálom, hogy a babád sérvével kapcsolatban kevés válasz érkezett, én nem is igazán tudok ehhez hozzászólni, nincs tapasztalatom. Ha ilyen van, nyugodtan írd le még egyszer, lehet, hogy tényleg az volt a baj, hogy a lap alján voltál vagy épp valakivel valami történt még és mindenki arra figyelt fel. Nekem is volt már, hogy írtam egy kérdést és nem jött válasz és feltettem újra, biztos nem direkt nem válaszoltunk!
Miki baba nagyon édes, a könyöklős képen nagyon vagány ám!

Nyugtonmalac - én odavagyok a kacagásért, olyankor meg lehet zabálni Lottikát, főleg akkor csinálja, ha röfögünk a nyakába vagy a hónalja környékén :lol:
nlc-n sokszor írtam anno a szakértőknek, írok a dokinénidnek mindenképp, köszi az ötletet, majd megírom, hogy mit válaszolt!
Mi is gondolkodtunk már a gyerekdoki váltáson, főleg, amikor elküldött minket vérvételre, pedig már nem is volt sárga akkor Lotti, tehát miatta külön vettek vért tőle, pedig már nem kellett volna. Persze most a vérkép miatt ugye vasat kell adni + folsavat is (1/4 részt vízben feloldva), 3 hónapig, fasza, marhára örülök neki. Az a baj, hogy nem igazán tudom, hogy hol van itt gyerekorvos másik és milyen :?
Overál nagyon cool! :lol:
Az a takaró a kenguruhoz hogy műxik, mert nem értem :shock: :?
Idős bácsi popónézés :lol:
Köszi a kengurus tanácsokat, szerintem külön-külön kabát lesz, mert párom nem az a nagy télikabátos és alulra kap 2 gatyót Lottika és még tutyit vagy az én egyik vastag zoknimat ráhúzom a lábára :lol:

Terranova - Jászain van, ha Nyugati felé indulsz, balra a köv. sarkon, ha a viliről leszállsz. Nem tudtam venni semmit, semmi nem volt jó a nagy seggemre :roll: :cry: :oops: Farmerméret úgy kezdődött, hogy XXS, XS, S és kész, kösziiii :evil: Bár régen jó lett volna rám az S-es, amikor én még kislány voltam, 55 kilóval :?

Szöszke - de jó, hogy magától kijött a cső! :lol: És megtartod? :wink:

Bettike - jaj, nekem is volt ilyen, hogy kissé türelmetlenebb voltam és úgy szóltam szegény Lottikára, nem kiabálva, de kissé erőszakosan... utána úgy de úgy elszégyeltem magam :oops:
Máté tünemény, ahogy fogja az ágyrácsot, Lottika is szokta :lol:
Gatyát sajnálom, de örülök is, hogy nem én vagyok ezzel egyedül :twisted: :roll: :oops:

Na megyek, mert kajaidő, megébredt a gyerek, épp párom adja neki a gélt! :lol: Amúgy nem lesz baj a hozzátápival, a gyerek a kezünkből akarja kiszedni a kanalat, annyira élvezi,hogy úgy kapja a gélt :wink:

Majd teszek fel képet a kengururól, csak már nincs időm... jövök még, ha tudok!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép
Kép

És íme a hordozós képek, otthoni próbán :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

Bálintnak vidám névnapot kívánunk sok szeretettel!

Köszönöm a kérdésemre adott válaszokat! Én is úgy érzem kevés időm jut a férjemre. Ő kel velünk éjjel is, én szoptatok, Ő büfiztet, én fejek, Ő altat... Egyik 7végén sikerült elaltatni a srácokat, összebújtunk és megnéztük a Csak szex és más semmi c. filmet. Nagyon jó volt, jobb, mint a moziban :D :D
Nem akarom senkire sem hagyni a fiúkat, próbálnék olyan programot kitaláni, ami kivitelezhető.

ADRI! Andi!
Jó, h jöttetek!

Adri!
A képek szuperek!!!!!!

Andi!
A LEGJOBBAKAT!!!!!!

Kincs!

Irigylem a wellnesst! érezzétek jól Magatokat! Mi Ábelt 7 hósan (pont ilyenkor 2 éve :lol: :lol: :lol: ) vittük előszőr pihenni Visegrádra. Az nem wellnes volt, csak sétálós, pihenés, de Nekem különösen jót tett a környezetváltozás.
A napokban szedegettem össze a fotóinkat, Bence kollégája felirja nekünk DVD-re és akkor nézegettem a fotókat. Újból rádöbbentem, h hasonlítanak a fiaim :D

A kolping hotel tényleg szuper lehet, de most már egyre több helyen gondolnak a családosokra.
mi itt voltunk :

http://www.szindbadhotel.hu/

és itt:
http://www.erzsebetparkhotel.hu/

Mindkettő tetszett. Az utobbiba úgy mentünk, h Bencét meghívta egy cég egy rendezvényre és ott volt tombola. Kisorsoltak 3db hétvégét és az egyiket Ő nyerte... :lol: :lol: :lol: (oda még édeskettesben mentünk, amikor hazajöttünk akkor csináltam tesztet....és jött Ábel. Nosztalgiázom :lol: :lol: :lol: )

Az egyik kedvenc képem Ábiról, 1 év készült. (a kezében távirányító van! :lol: )
Kép


L.Kata!

Szex? az mijaz????? :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Enyém is sokat dolgozik, ha hazaér sorolom mit tegyen, néha már szégyenlem magam emiatt. Na meg sokszor egész nap nem beszélek felnőtt emberrel, így ha a férjem hazaér be nem áll a szám.... :( :( 8) 8)

Éva!
Örülök, h végre jobban vagytok!!!!!!!!

Móni(Bangham!)
Örülök, h jöttél, jó egészséget nektek. Nálunk Konstinak víz van a jobb heréjénél születése óta, de azt mondták 1,5 éves korig elmúlik...remélem igazuk lesz.

CSAJOK!!!!!!!!
A KÉRDÉSEKET IRHATNÁNK KIEMELVE, NAGYBETŰVEL VAGY SZINESSEL ÉS AKKOR JOBBAN MEGLÁTJUK...MIT SZÓLTOK???

Bevallom én sokszor félálomban olvasok és nem mindig jut el az agyamig miről van szó....

Marek!
Köszönjük a tejcsit! Konsti ivott belőle 2 óra körül, azóta durmol.....
Borid tünemény abban a ruciban!!!! :D

Tegnap nálunk is volt egy kis hó, Ábel nagyon élvezte. Volt nagy hiszti, amikor bejöttünk, de 2 óra után már szétfagytam, Konsti meg éhes volt.
Tudtátok, h lehet egyszerre babakocsit tolni és szánkót húzni?? :D :D
Kép
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu...jól van akkor nem vagyok egydül, nálunk is ez a helyzet a férjemmel! :oops: :?
Ábel nagyon édes! :lol:

Marek...elszóltam magam. Ma nem akar aludni Norbi! :(

Többi gyermek is ilyen nyűgös???

Szöszke...én a császár után hagytam el azt a csövet ami a vágásom szélén volt. :shock:
De úgy hogy a szobatársam mondta műtét után 3-4 órával, hogy
-Te, neked csak egy csöved van?
Mert csak a katétercsövet látta, a másik a földön heverészett :roll:
:lol: :lol: :lol:
NyugtonMalac...köszi :lol: :lol: Már vártam!

Tegnapi képeink:
Kép
Kép
Kép
Ennek a gyereknek már most olyan huncut feje van.Nem? :lol:
Mi lesz belőle ovodás korára? :roll: :lol:

Valentin nap: :D Mi egy éve ilyenkor csináltunk terhes tesztet! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Tegnap itt volt az orvosunk és megállapította, hogy mindenki meggyógyult, volt nagy boldogság. Erre éjjel Zolika sírására ébredtem, először azt hittem már megint Áron ébredt fel, akartam is menni szoptatni, közben rájöttem, hogy nem is ő sír, Zolikának a füle fájt, már csak ez hiányzott!! Adtam neki egy kis fájdalomcsillapítót, melegítettem a fülét és nagy nehezen elaludt. Áron csak 3kor kelt először, úgyhogy ő már tényleg jól van.

Bangham
Jó, hogy előkerültél!!! Nagyon édes Mikike, micsoda sérója van, nagyon cuki!!!

Ildi
Úgy is lehet menni a Kolpingba, hogy felíratkozol várólistára és ha valaki betegség miatt lemondja, akkor lesz szabad helyetek.

Na megyek, mert már nagyon nyűgös Áron.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Közben pénteken a farsangra is elmentünk már, Ádi nindzsa, Zolika szuperhős volt:

Kép

Loráék rokiztak, ők lettek az elsők:

Kép
(középső)

És két mai kép Áronról:

Kép

Kép

Szöszke
Gratulálok a cső elvesztéséhez!! Gondolom megkönnyebbültél.

Na most már tényleg megyek fürdetni a csapatot., holnap majd visszaolvasok és reagálok.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike, édes a kis rácsfogó. :)
Zsuzsu, a Szindbádban mi is voltunk már..2006-ban
Marek, a férjem itthonról dolgozik, úgyhogy vagy ő vigyáz Gergőre (ha nincs telefonos míting a német anyavállalattal), vagy megszervezem apukámat. Általában alvós periódusokban vannak az előadások, úgyhogy ez jó. Néha becsusszan egy-egy etetés, azt cumiból megoldják.

Kép
szöszke
 
 


Jo ejt bekoszones:

Zsu!

Nem igazan tiszta: osszekototted a szankot a kocsival? :o
Ma nagyfiam nekem is szankozott, a keresztszulei raboltak el! nem tiltakoztam! 8)
Jo otlet, mar csak arra kell rajonnom, hogyan kell szines betuvel irni :roll:

Enyem nagyfiam is ilyen szokeseg, mint Abel, csak neki mar reg levagtuk az angyalhajat, ezert olyan kisfius. Es ugyancsak meg van aldva makacssaggal :wink:
Remelem Abival is rendben lesz minden, csak beindul neki is a mondokaja :wink:

Miota erint a dolog, utanaolvastam. Ami nektek lehet az a vizserv, es titkon en is abban remenykedek, h nalunk is csak errol van szo. Ugyanis az egyik hereje nagyobb, de a lagyeknal, ahol a doktorno mutatta alltalaban nincs semmi. A vizservre mondjak, h eltunik-megjelenik, no meg h kinovik. :roll:

Lkata!
Norbika tenyleg kis huncut, erre mondjak, h meg a szeme se all jol! :o :lol:

Eva!
Orulok, h vegre kilabaltatok a betegsegekbol.
Jok a szuperhos fiaid es a tancos lanyod! Aron baba meg aranyos! Enyem fiamrol epp megallapitottam, h borzosan fenykepeztem le, de ezek szerint neked bejott
En iden eloszor kell jelmezt keszitsek, Zsolti indiai herceg lesz :) Igaz minden megvan, csak a turbanjan kell dolgozzak 8)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Egy szankos kep: Kép Kép fiaim

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok lányok!

Most jutottam gép elé. Apa ma is dolgozik és holnap is, így egész nap/hét én vagyok Pocakkal, és este is. Ezt azért hangsúlyozom így ki, mert az estéket általában közösen csináljuk. Most volt az első olyan alkalom, hogy egyedül fürdettem Marcit,és tartottam is tőle, hogy fog menni, de minden simán ment.Most laszik mint a kisangyal!

Éva: tök jó nézni a képeket a nyaralásból. Még ha nem is voltunk ott, de jól eső érzés látni, hogy milyen szép helyen voltatok. Ja,és nagyon örülök, hogy meggyógyultatok!

Szöszke: örülök, hogy megszabadultál a csőtöl. Így sokkal jobb gondolom. Amúgy vessetek meg, de az egészről annyit tudok amit itt olvastam. De látom, hogy már többen is átestek ezen. Tudnátok valami közelebbit is írni erről az egészről? :oops:

Bettike: nekem is szokott Marci így aludni. Annyira aranyosak. Én álmában szeretem nézni a legjobban. Olyan békésen alszik, mint egy kis tündér.

Marek: nagyon aranyos Bori a járókában. Én beraktam MArcit tegnap, és elég érdekes arcot vágott. Nem nagyon tudta hogy hol van, és most mit is kell itt csinálni. Vártam, hogy hátha elkezdi dobálni magát, vagy hasonló, de nem nagyon. Aztán próbáltam forgatni, hogy hátha akkor, de nem nagyon akart. Szóval kérdes, hogy egyáltalán hasznos-e és fogja-e szeretni?!


Nymalac: hol vetted a duracell elemeidet???? Egyszerűen még olvasni is sok amit előadsz! És ezt a lehető legjobb értelemben mondom! Komolyan! Honnan ennyi energia???Varrás, kötés, közösség, gyerekek, stb. Szóval nemtom. Lehet én nem osztom be az időm és az energiám jól????

Bangham: üdv újra itt. Hasonló csónakban evezünk. Én is nemrég tértem vissza a fórumra.Remélem végleg:) Tündériek a srácaid!

Én is a mérleg gyerekre hajtottam. Apa is mérleg, gondoltam Marci baba is legyen az. És sikerült! Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de valahol mégis.

Nusildi: Tök jó a hordozó amit vettetek, használjátok egészséggel!! És Lotti nagyon aranyos! Örülök, hogy sikerül a bukással is boldogulni, tényleg ne stresszeld magad. Amúgy mi az a TT cumi? :oops: :oops: Bocsi, nem igazán tudom mire gondoljak!

Zsuzsu: haláli Ábel.Amúgy az irányítást nem lehet elég korán kezdeni.

Lkata: apával a helyzet nálunk is hasonló. Sokszor olyan piros nyuszi zemekkel néz rám, nincs szívem tovább szóval tartani. Pedig szófosásom van nekem is mikor hazajön. Tudatosan kell figyeljek,hogy ne csak Marciról beszéljünk, próbáljunk elvonatkoztatni,és más érdekes dolgokról beszélni.Nem könnyű sokszor, mert az ember a mindennapi gondok miatt feszült,és tényleg sok türelem kell. Sokszor magamhoz is!

Képzeljétek! Tegnap akartam MArcinak 2 kiskanál almalevet adni, kiváncsi voltam hogyan fogadja. Hát az egészet az előkére köte. TI SI JÁRTATOK MÁR ÍGY? MÁSNÁL IS ILYEN NEHEZEN SZOKNAK RÁ AZ ÚJ ÍZEKRE????

Mindenkinek kellemes Valentin -napi éjszakázást! :wink:

Kép
kincs27
 
 


Zsuzsu :)
Koszonjuk!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kincs27, dióhéjban:
A hpv (humán papilloma vírus) kb. 120 fajtája 3 csoportra osztható aszerint, hogy méhnyakrákot okoz-e (alacsony-, közepes-, magas kockázatú csoportok vannak). Nem minden hpv okoz méhnyakrákot, de minden méhnyakráknál találnak hpv-t. Egyes alacsony kockázatúak okozzák pl. a szemölcsöket.
Kétféle orvosi hozzáállás van (többszöri P3 HPV pozitív citológiai lelet esetén):
1. minél hamarabb ki kell vágni a fertőzött részt a méhnyakból (konizációs műtét).
2. szigorú ellenőrzés keretében 3 havonta kenetet vesznek le, hátha az immunrendszer magától legyőzi a vírust.
A méhnyakrák 5-7 év alatt alakul ki, ezért elvileg lenne idő a várakozásra, de az orvosok nem szeretnek várni.
Bővebben: www.hpvteszt.hu

Kép
szöszke
 
 


Kincs, valahol ezt írják: "HPV fertőzés után 15-25 év múlva alakulhat ki méhnyakrák"...

Kép
szöszke
 
 


Jó reggelt!
Nekem nem túl jó. Háromkor sikerült elaludnom és Bori már ébresztett hétkor... :roll: Jól kialudtam magam :twisted: Háromig óránként voltam szolgálatban és a szolgálatok közt nem tudtam elaludni... :evil: Most persze visszaaludt Bori, de nekem muszáj volt felkelni, mert folyt a tej... :roll:
Ma családi ebéd lesz anyáéknál. Szórakoztató társaság leszek... :roll:

Kincs
TT cumi = Tommee Tippee cumi. Nemrég raktam fel képeket Boriról, ott megtekinthető a téli kollekció egyik darabja, meg a kifuó modell is... :lol: :lol: :lol: Itt páran csak TT cuccokat használunk, mer az jó... :lol:

Éva
Betegség mondjon le! Jelmezeket te csináltad? Mert akkor ámulok és bámulok...


Ildi
Melyik cumit vettétek? Először Bori sem kérte őket, nem maradtak meg a szájában, most meg már imádja őket, főleg azt a nagyot... :lol: Hiába..az én lányom szereti a feltünést... :lol:

Bangham
Jól értem, h a férjed Angliában van, te meg otthon?
Hogy lehet ezt kibírni? Van segítséged?

Sensi
Már rég akartam kérdezni, h milyen daddy és Lillus kapcsolata? Mert ugye nálatok nehezen indult ez az apaság kérdés. Gondolom beleszeretett amikor meglátta...

Zsuzsu
Örülök... Egészségetekre!
Milyen buta voltam , h kiöntöttem azt arengeteg tejet... :oops: Már rég elszállítmányozhattuk volna hozzátok... :roll:

BKriszta
Mi van veletek? Kicsit bővebben is írhatnál! :lol:

marek
 
 


Marek

Nagyon cuki Bori a képeken!!
Szerencsére már nem is fáj Zolika füle, ez gyors betegség volt, csak valami utórengése az influenzának.
A jelmezeket az Aldiban vettem 1500Ft-ért, még az anyag se jött volna ki annyiból, és nem kellett vacakolnom vele, amúgy nem is tudok varrni se.
Nekem is rossz éjszakám volt, Áron kelt 12-kor, 3-4ig dumált, aztán megint kelt 5-kor, 6-kor, 7-kor. Olyan vagyok, mint egy zombi.

Bangham
Áronnak mindig feláll hátul a hajacskája, kis antennácskája van.
Nagyon édesek a fiaid!!!

Zsuzsu
Nem semmi mekkora hó volt nálatok, szuper lehetett!!

Szöszke
Jó neked, hogy otthon van veled a férjed!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike

Nagyon drága Máté baba, ahogy kapaszkodva alszik!!!


Ildi
szuper az új hordozótok,nagyon jól áll Lottikának!!!

Lkata
Tényleg nagyon huncut Norbika!!!

Zsuzsu
Édesek a fiúk!!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Marek - ezt a cumit vettük:

Kép
Valahogy nem kell neki, nem marad bent a szájában :roll:

Kincs - Marek már leírtam, mi a TT :lol:
Nekem cumisüvegben is, pelenktatartó vödörben is, cumiban is ez jön be, jó kis márka!

Éva - Áron baba annyira édes, cumi ez a kis farmer szerkó :lol: A fiúk is édik a jelmezben, Loráról meg tudod, hogy az a véleményem, hogy gyönyörű kislány!

Képzeljétek, ma 6:45-ig aludt Lotti!!! :shock: Este 22-től! Fura, mert mostanság keltünk 3-4-5 körül, örültem, de persze már előtte ki kellett mennem fejni, lett is szopi előtt-után 2 fejésből 100 ml és a gyerek is jóllakott 20 perc alatt.
Most már alszik 1 órája!

Olvasom a Suttogót. Hát, a napirend bevezetés az oké, tetszik is, sőt, kb. így van nálunk is, evés, játék, alvás (az mondjuk ritka), viszont ez a napirend bevezetés, szigorúan időpontokra beosztva, hát az nem fog menni, nem is tetszik. De egyelőre jónak találom a könyvet. Amúgy sem kell mindent úgy csinálni, ahogy ott le van írva, nem? Én azt szeretném belőle majd kihámozni, hogy pl. mikor kell időben letenni aludni a babát, hogy ne pörögjön túl.

Zsuzsu - de édesek a képek, Ábel távirányítós képe tündéri!
Jó ötlet, hogy a kérdéseket emeljük ki, én ezentúl kőkeményen jelölök majd! :lol:

LKata - a huncut Norbika nagyon aranyos!

Na egy kép búcsúzóul, megyek, mert szerintem mindjárt ébredés van, szép vasárnapot!!!!

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szoszke!

bar nem en kerdeztem, koszi, mert en sem tudtam, csak sejtettem, h ilyesmi lehet... ezek szerint orvosa valogatja, h mit csinal egy ilyen eredmennyel, esetleg a pacienstol is fugg?
Jo, h tul vagy rajta :wink:
Mit tanulsz? En is szeretnek valamit csinalni, de meg nem nagyon jon ossze. Tul bonyolult :?

Kincs!
Koszi!
En is probaltam mikinek almalevet adni, mert nagyon nehezen kakil, de o sem rajongott erte :roll: Ez azert is meglepett, mert zsolti mindent imadott, amit kanalbol kapott. Szerintem teljesen gyerekfuggo, de lehet, h csak meg nincs felkeszulve ra. Probalkozz kesobb, mondjuk ugy hat honaposan! :wink: (en egy kicsit orultem is, mert nem szeretnek semmit adni 6 honap elott, de a kaki problema nagyon durva kezd lenni :roll: Kamillas teat is probalom, azt sem veszi, nem is tul jo, tanacstalan vagyok. Otletek?)

Marek!
Jol ertetted, de nekem kellett :P En akartam itthon szulni, es januarban meg ugy ereztem, h nem vagyunk felkeszulve a nagy utra. Vagy inkabb az ottletre. Az van, h tul sok minden kene meg egy ilyen csoppsegnek, nem annyira bababarat az ottani lakas, nincs ugy felszerelve. No meg ott nincs segitsegem, hiaba van ott apa, o dolgozik napkozben, mire hazajon fektetes stb. :roll: Zsolti belejott az ovis eletbe, szereti, ott meg nem lenne ovi csak aprilistol... Ugyhogy ugy dontottunk, h aprilis vegen megyunk csak ki, ekkor mar ket honap van, majd haza es oktobertol ujra vissza. En mar szokva vagyok ezzel a satoros elettel, mondjuk ket gyerekkel ez egy ujabb kihivas :roll: Kulonben nem olyan veszelyes, mert a ferjem munkaja 3x 8 het evente, ilyenkor mi is ott vagyunk, majd itthon igazan velunk van, itthonrol dolgozik. Nagyvonalakban.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kérdés!!!

Tudjátok, most napi 5X legalább kapja a gélt Lottika. A kis AVENT-es pohárba tesszük neki és kiskanállal adjuk. De! Szerintetek mindig kell sterilizálni őket? A kanalat forralom vízben, az oké, de a kis poharakat??? Mert napi 5-6 pohár kell. Mikrós sterilizálóm van amúgy, de kell ilyen szigorúan ez a sterilizálás? Mert végülis itt most nem tej van benne, hanem csak a gél (víz+por). Nem elég, ha elmosogatjuk a poharakat és átmossuk forró vízzel?
Ti sterilizáltok még?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Én sterilizálok, de bennem is sokszor felmerül, hogy már semmi értelme. Az OK, hogy amíg a sterilizálóban van a cucc addig steril, de aztán hiába mosok kezet mielőtt kiszedném, mégse steril a kezem, mert én sem sterilizálom (ahogy Zsuzsu sem.. :lol: ) Ráadásul egy ekkora gyerek mindent a szájába töm és rohadtul nem foglalkozik vele, hogy azt mikor mostam/sterilizáltam utoljára. A keze sem steril és az is mindig a szájában lóg. Akkor nem nagyon értem, hogy én miért görcsölök azzal, hogy a mellszívóm steril legyen pár percig... :lol:
Tapasztaltabbak mit mondanak?

Bangham
És mit csinál a férjed Angliában? (bocs, hogy ilyen kíváncsi vagyok... :oops: )

marek
 
 


Sziasztok!

Ildi! Én már nem sterilizálok csak néha! Így is mindig minden a szájában van! Játékok, keze, előke, én kezem, apja keze! Azt hiszem ennyi "kosz" már jár neki! :lol:
Maradt a forró víz! :lol: :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ildi

Én már régesrég nem sterilizálok, és nem is vasalok, sajnos időm se sok jut rá a sok gyerek mellett meg szerintem nem kell ennyire óvni őket mindentől, mert akkor nem lesznek immunisak.
Nagyon édes Lottika!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Gyors bekukk, és már megyek is!

Ildi:
elegendő napi 1x fertőtleníteni! Ez az újszülötteknél is igaz! Utána csak vízzel öblíteni...

De ekkora babóknál ez sem fontos, csak ha neked jól esik... Én a fejés miatt fertőtlenítek... Csak mert van elektromosom... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi!

En egyaltalan nem sterilizalok mar regota. Zsoltinal sem tettem. Ugyanigy vagyok a vasalassal is :oops: (Sensi) A lanyok mar leirtak!

:wink:

Marek!

nem csodalkozok, h kivancsi vagy, eleg fura a munkaprogramja :lol:
Indiai nyelveket tanit egyetemen, ott az egyetemi ev igy nez ki, 3x 8 het.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


sziasztok
na végre ide jutottam

borkaby: én még vasalok, szerencsére ritkán kell, mert már szerencsére nem bukik, úgyhogy ritkábban kell mosnom is :wink:

marek: fenék, comb,has. itt takargatom a kilókat :oops: komolyan mondom szülés utánn kisebb volt a hasam, mint most :roll: :oops: :oops:

zsuzsu: hát, nálunk se jut sok idö a férjemnre, van úgy, hogy idö lenne, de kedvem nincs :oops: . esténként simizem egy kicsit a hátát /ezt imádja/, puszi és alvás

bangham: én azért nem reagáltam a sérvel kapcsolatos kérdésedre, mert hál istennek nincs tapasztalatom és szerintem a többiek is igy vannak vele.fiad nagyon aranyos :lol:
én biztam benne, hogy Törpém kicsit hamarabb megszületik /mindig ezzel riogatott a dokim/és nem lesz skorpió, de nem igy lett :?

szöszke: minden roszban van valami jó :wink:

bettike: nagyon aranyos az alvós kép :lol:

ildi: jó a kengurutok. ez hány kg-ig van? én is szeretnék majd venni nyárra. /persze cipelni a férjem fogja/ 8)

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Előkerültem! :lol:

Peva - Tök jó az esküvős kép! Helyesek vagyotk Dorkával! ÉN rá se merek állni a mérlegre. :oops: Ja, a másik topikban olvastam, hogy a chamomillát nem szabad folyamatosan adni,kell tartani szünetet.

Borkaby - Gratula a kacagáshoz! Milyen az az eszkimópuszi? Igen, én vasalom Szabi ruháit.

Marek - Remélema zóta túl vagytok a Prevenar mellékhatásain.

Kincs - Soproni hétvége, tök jó!!!! Biztos klassz lesz!

Ildi - Sajnálom a rossz híreket. Remélemaz óta már jobb a kedved. Azt hiszem mi nem vagyunk neked jó összehasonlítási alap, mert SZabi 10-20 percnél többet nem szopizik és ebben legtöbbször van némi duma is. Hogy ennyi idő alatt mennyit eszik, lövésem sincs, de elvan akár 4,5 órát is, de van, hogy már 2 óra múlva kér megint.
Ja, és maximálisan egyetértek Marekkal!

ROTA - Aki még nem adatta be, de szeretné - figyeljetek, mert mintha valahol azt olvastam volna (talán a Babamagazinban), hogy a baba fél éves meg kell kapnia mindkét oltást, a kettő között pedig 4-6 hét kell, hogy elteljen!!!

Sensi - VAn, hgoy a babakádban fürik Szabi, van, hogy a nagyban. Épp amihez kedvünk van, mert fő a változatosság, ugye! :wink: Egyébként a kiskád állványa is a nagykába van beállítva. :lol:

Zsuzsu - Ketesben töltött idő? Hááát, nem sok! Szaibnak különös érzéke van hozzá, hogy még, ha épp eszünkbe jut, hogy kezdenénk egymással valamit és egyikünk sem ájult be, mire a másik az ágyba ér, tutira felébred és persz nem alszik vissza. :? Ábit sajnálom. Remélem segít a logopédus.

Bangham - Nagyon szép a kisfiad. Bocs, hogy annak idején nem reagáltunk.

Szöszke - Gratula a cső viszontlátlásához! :wink:

Ny.malac - Már kérdeztem, csak elfelejtetted elárulni, hogy mitől jobb a Beco?

Ildi - Klassz a hurcitok! Sterilizálás - Én sosem csináltam. Amíg használtunk üveget, azokat kifőztem hetente 1x. A kanalat, amivel a vitamint kapja meg elmosom forró vízzel. :oops:

Rólunk - Pénteken voltunk Peváékkal tornázni. Ternészetesen Szabi ismét előadta a "jaj, de rossz nekem" síkítós sírását, hgoy mindneki észrevegye, ő is ottt van. :wink: Na, jó nem ám, csak nehezen csörög le neki,h goy attól, hogy új helyen vagyunk én még ott vagyok vele és nem viszi el az ördög. :lol: A torna klassz volt, miután már nem ordított a gyerekem. Megmutatták, mit gyakorlojak Szabival, csináljuk is rendesen.
Szombaton itt voltak a fősiulis barátnőim egy két éves rosszcsonttal. Nagy élmény volt. :roll: Még jó hogy egyben maradt a lakás. :wink:
Szombat reggel kicsit bepánikoltam, mert Szabinak este is és reggel is piros (gondolom véres)volt a kakaija. Hívtam is az ügyeletet, mondák, ha nem lázas és jó kedve van, ne vigyem az infleunzások közé, várjam meg a hétfőt, oszt majd a gyerekorvos megnézi. Persze azóta nem volt ilyen kaki, de szorgosan gyűjtögtetm a pelenkákat, doki jön holnap. Remélem ad valami beutalót, hogy kivizsgálják végre. :roll:
Konyhatündér voltam: vörösboros marhapöri nokedlivel és gesztenyés muffin a hétvégi produkcióm. :wink: Ja, meg eltettem Szabinak sütőtököt a fagyiba.
Apa tavalyi Valentin napra a + tesztet kapta. :lol:

Aki még nem tette ne felejtsen el GYED-et igénylni!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


pénteken megúsztam a fogorvost, mert aki elvitt volna minket kocsival, férjemet vitte kocsit venni.
nyélbe ütöttük az üzletet, úgyhogy megint van autónk, csak új hütönk egyenlöre nem lesz /anyuméktól elhoztuk a régit/.
4. napna fiam megint végig alussza az éjszakát. fél 10-kor elalszik, 7-kor ébred eszik, pelus csere, kicsit dumál, vigyorog és még vissza alszik 1,2órára :wink: /ez nekem nagyon bejön :lol: /

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi - Gratula az autóhoz!

Képzeljétek Szabi tegnap óta olyan hangokat ad ki magából, hogy majd megszakadunk a nevetéstől. Olyan fejhangon ááá-zik,mint maikor az autóban csúszik az ékszíjj. hihetetlen!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna
Biztos, hogy vér volt?
Nálunk így kezdődött: Egy két vér pötty egy kakiban, aztán sokáig semmi, aztán újra, aztán egyre sűrűbben, a háziorvos ráadásul másfél hónapig nem foglalkozott vele utána lett csak sürgős neki.
Mindenképpen ragaszkodj hozzá, hogy küldjék el tenyésztésre Szabi kakiját. Mondjuk mi háromszor küldtük, de semmi nem volt benne. Amikor minden mást kizártak, akkor csak az allergia maradt. Nem mondom, hogy most tökéletesen rendben van Bori, két hét múlva kontroll, remélem addigra rendbe jön, mert nem szeretném az anyatejet gyógytápszerre cserélni... :roll:

Bangham
De jóóóó! És te mit dolgoztál a gyerkőcök előtt? Te is dolgoztál kinn Angliában?

Bettyna
Mikor kell gyedet igényelni? Mert én bizony elfelejtettem... :roll: Meddig jár a tgyás?

Gyerekemet leraktam a kiságyba amíg kimentem kezet mosni. Mire visszamentem elaltatta magát, mint a régi szép időkben... :lol: Hurrá! Nem felejtette, hogy kell elaludni. Már csak az lenne még jobb, ha eszébe jutni, hogy kell végigaludni az éjszakát, mert ez a tegnapi óránkénti kelés kicsit kikészített. Nagyon gondolkodom egy borostyánlánc beszerzésén? Használ valaki olyat?

marek
 
 


Nusildi, nem az időpontok betartása a lényeg, később erről is ír a könyv, hanem a folyamatok egymásutánja, a körforgás. Elvileg 3 órás periódusok vannak, de nálunk van úgy, hogy 2,5 óra alatt vagy 3,5 óra alatt megy le. Ez mindegy.
Gergő pl. majdnem mindig sírva ébred, és nem tud várni a cicire, hamar elkeseredetten sír, hogy ne éheztessük. :) Valamikor óbégatva ébred...az jobb valamivel.

A játék: kb ezekkel a dolgokkal lehet játszani Gergővel:
1. önállóan játszik: lógatós játékokkal, játszószőnyegen fetrengés, ritkán hason nyálcsorgatás :D
2. nézelődős játék: fényképeket a falon, mesekönyvet (ezeket egyedül is szokta), az én arcomat, kezemet, ahogy a kis keze rámarkol az enyémre, a ruhámat, hajamat, a saját kezét, lábát mozgás közben, a zokniján a figurákat
3. együtt játszás velem (passzívan): figyeli az arcjátékomat és nevet rajta, kifelé fordítva hordozgatom ölben a lakásban, és nézelődünk...bútorokat, függönyt, konyhai tárgyakat, gyertyatartót...stb.
4. együtt játszás velem (aktívan): hangzókat mondogatunk egymásnak, csiklandozás, masszírozás, tornáztatás, énekelek neki

A fáradtság jelei Gergőnél:
1.legegyszerűbb esetben ásítozás (a 3. ásítás után szoktuk lerakni, kb. 10 percen belül),
2. lapos pislogás, csíkszem (2 percen belül szoktuk lerakni)
3. nyöszörgés, izgatottság, kisujj-feltartás, ritkán elpityeredés
Én nem csinálom a felvesz-leteszt, és nem bugyolálom pokrócba, mert attól dührohamot kap. Egyszerűen hasra fordítva beteszem az ágyba, takarót húzok a füléig, és simogatom a hátát. Ez rendszerint célravezet.

Ildi, én soha nem sterilizáltam. Ha cumiból etetek, akkor vizet forralok lábasban, abba beleteszem a tejjel töltött poharat (hőálló), és amíg az rotyog, egy-két kanállal teszek a vízből a cumisüvegbe, és azzal öblögetem el, valamint a lobogó vízbe a cumit is beledobom. Minden más esetben elmosom sima meleg vízzel.

Éva75, persze, jó, hogy itthon a férjem, így több a nézeteltérés is. :( De nem panaszkodom. Nagyon hozzászoktam, és amikor néha mégis bemegy dolgozni, rosszul érzem magam.

Bangham, igen, orvosa válogatja sajnos, mert a hpv-kutatás gyerekcipőben jár. :(
Neveléstudományi Doktorira járok az ELTE-PPK-ra.

Kép
szöszke
 
 


Marek, a Nymalac féle honlapunkon rajta vannak az infók:
http://riztejbeg.extra.hu/Hasznos_papirok.html

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?