Új privát üzeneted érkezett!

Jövök 1-2 képpel ha szabad. :D

Kép Kis rénszarvas

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


hahó

oookata:

köszi jól vagyok bár örülnék ha lenne vmi mert ez azt jelenti h semmi jele h kijönne az az izé:( mingyá elfogy a gyóccer rá és semmi ugyh kezdek ráhangolodni h ebből kaparás lesz bár doki szerint 2-3 hetet várjunk. nemtom :cry:

ma voltunk 2hós oltáson meg rotát is kapott ugy sirt szegény

most hason alszik ugy fáj a pocija a rotás cucctól:(

majd jövök még

andy

ui noli nagyon cuki

Kép
andy30
 
 


andy: a rota szuri az konkrétan mi,mire jo?mennyibe kerül?még kijöhet ha a doki 2-3hetet mond.ne izgulj,szoritok nagyon!!!

Aida: párod szüleire gondoltam,örülnek a kis Noelnak?már nem piszkálnak?rendesek veled?
az orvos mit mond miért bukik annyit noel?majd gyere és mesélj.Reméljük nem lesz semmi baj.Nagyon édesek a képek. :lol:

000kata
 
 

 
 

oookata:

rota virus ellen ami hasmenős kiszáradós betegség. sajna drága de megéri. 2x kell beadni, 1 hó különbséggel, és darabja 17000ft :roll: amugy nem szuri hanem a szájába kapja folyadék.

remélem megéri várni két hetet, mert eddig semmi..

na megyek lefexek, izgulok a ma éjjeltől, remléem nem lázasodik be, lefekvés előtt adtam neki egy fél lázkúpot, mert 37.3 volt.

gyönyörűek a babák!



andy

Kép
andy30
 
 


Andy: köszönöm az infot.ti a pneo..... beadadtájot?kevin jövöhonapba kapja az elsőt a kötelezővel együtt.Egyszerre 2 szuri szegény :cry: ebböl a szuribó 3 kell

000kata
 
 


hahó

oookata:

azt csak féléves korában kapja az elsőt azért mert akkor összesen csak 2 kell... addig csak nem kapja el. addig letudjuk a 2adagos rotát, igy beszéltük meg.

andy

Kép
andy30
 
 


[quote="000kata"]
írta:
000kataAida: párod szüleire gondoltam,örülnek a kis Noelnak?már nem piszkálnak?rendesek veled?
az orvos mit mond miért bukik annyit noel?majd gyere és mesélj.Reméljük nem lesz semmi baj.Nagyon édesek a képek. :lol:


Páromnak már csak az édesanyja él. Vele volt nyáron sok konfliktus. Azóta már beletörődött , hogy van Noel, de persze vannak még súrlódások. Pl. van 1-2 dolog amiben ő "jobban tudja" hogy kéne nevelnem Noelt, mint én... De azért alapvetően ok a helyzet.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida:örülök,hogy rendezödtek a dolgok nagyából.nem irtál arrol h sokat bukik Noel.Mit mondott a doki?

000kata
 
 


Igen, sokat bukik. Az orvost ma kell hívnom, ma esedékes egy mérés. Doki szerint ha 100 g felett van a heti hízás, nincs gond. Hát remélem... Kata, Te nem emlékszel Ancsáéknál hogy kezdődött a dolog?? Náluk is sokat bukott a baba vagy hogy is volt? És végül refluxos, igaz?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: én ugy emlékszem hogy sokat hányt és bukott de nálla kiderült hogy tejérzékeny.Szerintem ö nem refluxos.ez a betegség (reflukx) az mi?

000kata
 
 


"Előfordul azonban, hogy a sokat és gyakran bukó babáknál reflux betegség (GOR, azaz gastro-oesophagus-reflux, gyomor-nyelőcső-visszaáramlás) áll a tünet hátterében. A reflux szó visszafolyást jelent, s arra utal, hogy a már lenyelt gyomortartalom visszakerül a nyelőcsőbe."

Mintha Ancsa azt írta volna még régebben hogy GOR-t állapítottak meg. Nem?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: köszönöm az infot.lehet hogy ezt irta de nem 100%

000kata
 
 


Mai mérés eredménye: 3750 g, múlt héten ilyenkor 3580 g volt. Holnap be kell mennünk a gyerekorvoshoz és megbeszéljük hogyan tovább, mi legyen.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: és ez nagyon kevés hizás?szurkolok hogy ne legyen semmi.majd gyere a hirekkel

000kata
 
 


Heti 170 g, az azért nem rossz! Elvileg 100 g alatt kóros. :) De azért megnézi Noelt.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jól van, nagyon szépek a babák! :D

Aida...nem semmi hogy visszament a pocid! Mint aki sosem volt terhes! :shock: :D Csinos vagy!
Kicsit irigyellek, én még mindíg lötyis pocakos vagyok! :oops: :(
Helyesek a fotók! :D

Ancsa....sokat gondolok rád! Vártam hogy írsza a másik októberi topicba.
Örülök hogy megy a hozzátáplálás, ezt annyira nem fogja visszabukni Liza!Ízlik neki?
Így hogy tejérzékeny érthető hogy adod neki.
Én is filózok már azon hogy adok Norbinak egy kis almát! :wink: De félek nem korai e még?
Mert különösebb okom nincs sietni vele.
csak annyi, hogy ettől a tápszertől nincs elájulva, anyatej meg kevés van! :? Ritkán van kaki is. :roll:
Mennyi a súlya Lizának? Hízott már?
Sikerült másodállást találni? Kijöttök valahogy? Én úgy segítenék.
Annyit gondolok rátok!
Jól megy a torna? mi is tornázunk, képzeld, Norbika nem nagyon használja a bal kezét, és nagyon öklözik. :(
Puszi nektek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és egy friss kép!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: Nagyon édes Norbika :lol:

000kata
 
 


Ma voltunk gyerekorvosnál. Szóval meglátogatjuk 1-2 napra az I.számú gyermekklinikát. :( GOR gyanújával utalták be Nolit kivizsgálásra.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Norbi tündéri!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: juj szegények de legalább jol kivizsgálják.Reméljük nem lesz semmi baj,szoritok nektek.Mikor mentek?te is befekszel vele?

000kata
 
 


aida:

sajnálom a kórházat remléem gyorsan és könnyen végződik a dolog!

andy


kata:

norbi mekkora nagyfiú már:)

Kép
andy30
 
 


Köszi lányok! :oops: :wink:

Aida.....Picit lemaradtam, mi a baj?mi aza Gor???? :( Nem hallottam ilyet még. :shock:
Mikor kell befeküdni? Drukkolok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


[quote="000kata"]A írta:000kataida: juj szegények de legalább jol kivizsgálják.Reméljük nem lesz semmi baj,szoritok nektek.Mikor mentek?te is befekszel vele?


Hétfőn kell hívnom egy orvost, ő ad majd időpontot. Természetesen én is megyek vele és végig ott leszek.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="lovaszkata"]
írta:
lovaszkataAida.....Picit lemaradtam, mi a baj?mi aza Gor???? :( Nem hallottam ilyet még. :shock:
Mikor kell befeküdni? Drukkolok!


GOR = reflux betegség. Noel sokat bukik és hány ezért nézik meg.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Szavazzatok ránk kérlek! (Szanyi-Tóth Noel) Előre is köszi. ;)

http://palyazat.picibaba.hu/februari-pi ... nd=nevezes

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 



Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok.

kevin már 3,4 napja tiszta nyügös már 3hete szürcsög a nozija,hiába szivom + orrcsepp.És képzeljétek tegnap ugy sirt hogy tisztára megilyedtem nagyon ilyesztő volt.Orditott potyogtak a könnyei és tiszta vörös volt a feje.de ugy sirt hogy már szinte nem vett levegöt már nem adott ki hangot csak ilyen szörcsögöst de orditott igy kb 5percig nem lehetett vele semmit ccsinálni.nagyon megilyedtem éjszaka meg fent volt fél 3tól majdnem 6ig.
Ma elvittem az orvoshoz megvizsgálta de aztmondta nincs semmi baja,picit piros a torka meg leszivta az orrát egy hosszu csövet ledugott teljesen a torkáig,szegény ugy orditott uugy sajnáltam.irt neki fel fenistin cseppeket mert hogy mindig dörzsöli az orrát meg adjak neki c-vitamint és aztmondta ha ilyen nyügi marad holnap vigyem vissza Szerintetek mi lehet a baja,miért sirhatott olyan ilyesztően ilyen még nem volt :cry: :cry:

000kata
 
 


Aida: szavaztam :lol:
nagyon édes a videó,na mikor kelll mennetek a korházba?

Reni,Beagle,Gabi? kata? többiek???????

000kata
 
 


hahó

oookata:

hát nemtom mi lehetett a babáddal, de biztos elmulik ne félj! Lehet, h csak nem kapott rendesen levegőt és azért megijedt, nem? Lényeg, h a doki megnézte. Ha izgulsz, vidd vissza majd.


Nálunk nincs ujság, ill. vmennyi akármi jött ki belőlem (bocsi) pár napja, de még mindig nagyon félek, h műteni kell, szombaton megyek vissza a dokihoz ugy izgulok h mit mond, szoritsatok!


Kevinnek is szoritok ja és Nolinak is, minden rendben lesz tuti!


Andy

Kép
andy30
 
 


Andy: aranyos vagy :lol: tegnap kevin nappal szinte végig aludta a napot és este is naggyából.de ha nyügi marad a héten is visszaviszem.ugy féltem.Ráadásul párom tök beted.fáj a torja,köhög stb...remélem nem kapjuk el.

örülök hogy valamennyi már kijött reméljük a többi is távozikk és nem kell müteni.szoritok nagyon.Majd gyre a hirekkel.nektek az éjszakák milyenek?ti alszotok?te mikortól fogsz mst is ennni adni Reginek?

000kata
 
 


hahó

oookata:

remélem azóta is minden ok Kevin babával! lehet meglegyintette őt is a nátha de nem ment bele. szopizik? az anyatej megvédi mindentől! Pótólsz is? Én csak szoptatom, még vizet teát sem kap, szerencsére van elég tejem, mostanában mg fagyasztok is, ha véletlenül kórházba kéne mennem legyen mit ennie majd. Mást majd csak féléves kora után fokozatosan, de lehet h csak 8hótól még nemtom attól is függ meddig lesz tejem, stb. Azért olyan későn, mert a párom is és én is allergiások vagyunk és állitolag igy ő nagyon esélyes h szintén az lesz vmire, ezért sokáig kerülni kell más kajákat neh kialakuljon vmi nála. Minél később kap a tejcsin kivül mást annál kisebb az esélye h allergiás lesz. De amugy félévtől mondják h lehet hozzátáplálni gyümölcs meg ilyenekkel.


minél tovább anyatej ez a lényeg!


andy

Kép
andy30
 
 


ja alvás:

nekem szerencséem van koppkopp eddig minden éjszaka csak eccer kelt fel. annyi h az első 3 héten éjfélkor még felkeltettem enni és ugy kelt utána 3-4 körül majd reggel 6körül, de akkoriban még rengeteget aludt mert kicsit sárga volt. Azóta már nem keltem és szépen elhagyta az éjfélit szoval most este 8-fél9kor elalszik és utána 3-4 körül kel majd reggel 6-7között. akkor magam mellé veszem és még durmolunk kb 9ig:)
viszont ennek az az ára h nappal egyáltalán nem alszik a kiságyban gyakorlatilag sehol max az ölemben vagy babakocsiban de ilyen időben még babakocsizás nem sok van max 1 óra per nap:) most prbálom kiságyra szoktatni nappal is hátha de elég nehéz.

nálatok?


andy

Kép
andy30
 
 


Mai beszélgetésemet Noel baba mosolyokkal és teleszáj vigyorral jutalmazta. :D Habár a vigyort nem, de a mosolygást sikerült "elkapni". :) Meg egy édes pillanatát..

Kép Mosoly

Kép Csak úgy néz..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


hahó

aida:

tündéri:)

andy

Kép
andy30
 
 


Andy: kevin még mindig náthás de a doki nem mond semmit azt mondta nincs más baja de akkor miért nyügi meg miért nem alszik és miért sir?éjszaka is 2-7ig fent volt és nagyon sokat sirt egyszerüen nem tudtam elaltatni :cry:
hát a hozzátáplálást én nem tudom,már 3-4 honapostól vannak bébiételek meg lehet adni gyümit,én lehet majd kiprobálom az anyatej mellé de én is sokáig szeretném szoptatni.

Aida: nagyon édes Noli baba hogy mosolyog :lol: kis cukorfalat :lol:

000kata
 
 


oookata:

ha náthás az a doki szerint nem betegség? vmi gyóccer arra is kéne nem? szivod az orrát? nem azért sir mert nem kap levegőt? tud szopizni? nem lázas? mérjed akkor olyan nyűgösek.


andy

Kép
andy30
 
 


Andy: hát nemtudom már 3hete náthás,orrcseppezem + szivom neki.Nem lázas és ahogy szürcsög szivom neki le..szopizni szopizik azzal nincs baj de nem alszik.Most is fent volt2-7ig és csak sirt sirt,nemtudtam elaltatni se.ma elvittem a fülészetre hogy nem e a füle de képzeld el nem nézte meg a doki mert lejárt a munkaideje és már kikapcsolta a gépet és azt mondta vigyem a madarászkorházba ha fája a füle vagy menjek vissza holnap,hogy lehet ilyen szemét meddig tartott volna megnéznie ott sirt szegény gyerek.

000kata
 
 


Hű, Kata nem semmi volt az a doki! :shock: :evil:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: hát igen és ilyen világba élünk,de ha már a kisbabákat is laszarják....áh csak felidegesitem magam :cry:

000kata
 
 


kata ne is mondd tudom én is:(


milyen szinű váladék jön az orrából? ha zöldes sűrű akkor náthás ha tiszta fehér akkor nem biztos

Kép
andy30
 
 


Andy: nem zöld hanem fehéres de van hogy sürübb

000kata
 
 


hahó

oookata:

regi is szürcsög és az állitolag nem nátha ilyen piciknél még normális. én nem is szivom neki feltétlenül. ha fehér akkor lehet anyatej is belemegy. ha nem kapna levegőt nem tudtna szopizni! Próbáld ki h anyatejet cseppentesz neki ne orrcseppet lehet az kimarja neki v vmi. orrszivás után is cseppents anyatejet h ne legyen kiszáradva az orra lehet az fáj neki. persze a fülészetre mindenképp vidd el neh az legyen. de ha nem lázas sztem nem lehet nagy gond védőnő szerint náluk minden betegség lázzal jár.

andy

ja és esetleg próbálj homeós gyógymódot ha kiderül mi baja.

Kép
andy30
 
 


Andy: köszi szépen

Elvittem kevint ma a gyerekorvoshoz mert egész este sirt,azt mondta fáj a füle vigyem fülészetre mert lehet középfüllgyulladdást kapott :shock: Szegénykém ugy sajnálom.Már köhög is képzeljétek azt mondta a doktornő azért köhög meg szürcsög mert a váladék nem jön ki és az arcüregére huzodott :cry: irt neki köptetöt.7re kaptunk időpontot a magán fülészetre SZURKOLJATOK

000kata
 
 


hahó

oookata:

jajj szegény kismanó! nagyon szoritok nektek ne félj nem lesz semmi baj ez gyakran előfordul! olyan gyorsan meggyógyul majd h észre sem veszed!
én meg holnap megyek vissza a nődokihoz ugy félek


andy

Kép
andy30
 
 


AndY: hát remélem nem lesz semmi komoly.öcsémnek is volt középfüllgyulladása de hetekig ugy sirt hogy potyogtak a könnyei pedig már 8 éves.minden nap járnia kellett kezelésre és kapott cseppeket és mcsak egy hét mulva mult e :cry: én nem akarom hogy még ennyit szenvedjen.Szurkolj.

Én is szurkolok h ne keljen műteni,majd gyere és ird meg h mi lett.

000kata
 
 


Nincs jo hirem,sajnos közép fülgyulladása van Kevinnek :cry: :cry: :cry: kapott rá antibiotikumot,remélem hamar meggyogyul

000kata
 
 


Sziasztok!

Nagyon nem tudtam írni mostanában, de visszaolvastam mindent,és megpróbálok visszakapcsolódni.
Kata:nagyon sajnálom Kevin fülét, remélem hamar rendbe jön. Végre megtalálták a sok sírás okát, biztosan jobb éjszakáitok is lesznek. Szurkolok nagyon érte.

Aida:Noli tündéri kis pofa. És mennyi haja van, nagyon helyes. Mikor is mentek kivizsgálásra? Remélem minden rendben van és szépen hízik.

Andy: Mit mondott a doki? Remélem nem kell az a beavatkozás. Mikor olvastam hogy mi a helyzet veled, gyorsan elrohantam kontrollra, mert eddig én is lapítottam. Minden rendben van, de nem csinált uh-t. Remélem tényleg minden ok.

Velünk minden rendben van.túlvagyunk egy kisebb náthán, és voltunk koponya, hasi és csípő uh-án a tűzoltó utcai gyerek kórházba.fizetős volt, meg voltam elégedve vele. Nem találtak semmi rendellenest.Dóri nagyon szépen fejlődik, bár mi csak most értük el az 5kgot.
Hason is elvan már kis ideig üvöltés nélkül, és szépen tartja a fejét.
A kakija színével vannak gondok, ezért vinnem kell a gyerekorvosnak kakis pelust.Lehet nem jó neki ez a tápszer amit eszik.
Tejem nemsokára teljesen elapad, ezért szomorú vagyok, de nem tudok mit tenni….már mindent kipróbáltam. Biztos emiatt, 2 napja majd leszakad a derekam, szerintem meg fog jönni. Remélem nem lesz olyan erős mensi, hogy behozza a 12 hónap lemaradást.
Már 4.éjszaka hogy Dóri végig a kiságyában alszik, olyan jó ez így, remélem megtartja ezt a jó szokást. Erősen gondolkodom rajta hogy áttesszük külön szobába mert még velünk van,de emiatt nem alszik el 11nél előbb. Nálatok hol alszik a baba? Ti mikor teszitek át?

és egy kép rólunk. Kép
Vendég
 


Beagle:Dóri baba nagyon szép,milyen nagy lett :lol: Sajnálom h nincs tejed :cry: Hogy szokott vissza dóri a kiságyba?kevin velünk alszik mertt a kiságyba sir

Aida: mi volt a dokinál?????

andy:és nállad?remélem nem kell műteni

000kata
 
 


Kevin jobban van már Kata?

Velünk helyzet:

Noel babával voltunk tegnap a gyermekklinikán. Volt hasi és koponya UH, ott mindent rendben találtak. Az orvos ránézett, ő is rendben talált nála mindent. Egyelőre felírt egy olyan gyógyszert amit 50ml lefejt tejbe kell rakni és azt kell neki odakanalazni étkezések között. A kis problémám csak az hogy mostanában nagyon lassacskán jön a tejcim (meg nem is túl sok..) és 30 ml tejet lefejni majd fél óra, nem hogy 50 ml, így ez nem biztos hogy menni fog. :( Azt hittem majd csak oda kell neki adni egy kanállal vmi sűrítőből. Valószínű kevesebb tejbe fogom rakni, nincs jobb ötletem. :(

Én is voltam 6 hetes kontrollon. Mivel még mindig vérzek, jól rám nézett. És persze talált is vmit.. Nem tudja mit, talán alvadtvér darab, ami ott maradt, a méhszáj meg zárt. Rögtön mondta hogy be kéne feküdni kaparásra. Na az hiányzik egy szoptatott csecsemő mellett. :cry: Aztán behívott egy másik orvost is, ő azt mondta hogy szerinte minden rendben, de mivel még vérzek szedjek 5 napig 3*20 ergam cseppet, aztán 2 hét múlva kontroll. Na ugye az ergam cseppre rá van írva hogy szoptatás alatt tilos, hisz gátolja a tejelválasztást. :( Nekem meg amúgy is kevesebb van mostanában. Nem tudom mi lesz.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?