Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi: remélem minden rendben van Veletek és férjed is jól van!!!!! Nekünk még akkor volt defektünk, mikor még pocakos voltam. Út közben történt, épp Turára mentünk. Csak férjem hidegvérén múlott, hogy nem maradtunk ott. Aztán vettünk új abroncsot, amibe 1 hét múlva a jó szomszéd belerakott egy nagy vasszöget...

Szöszke: az I/A jelzésű az érett csípő, a másik a kötött.

CsípőUH: mi a hepinethez mentünk, mert az viszonylag közel van hozzánk, de ott nem csinálnak koponyaUH-ot. Nem tudtok olyan helyet, ahol csinálnak?

Babakocsi: nekünk Brevi OVO van és bár akkora mint egy tank, imádom :D.


Annyira jó látni ezt a sok babafényképet! Olyan édes minden baba!!!


Dohányzás: én sem ítélkezem, szerintem minden édesanyának ez a saját döntése. Én nem dohányzom és soha nem is tettem, így nem tudom milyen, amikor hiányzik. Az én rossz szokásom a kávé (volt), már lassan 1 éve nem ittam egy igazán finom, jó erős kávét. Most itthon a koffeinmentessel bűnözök :oops:

Lkata: egyszer csak lett kaki Norbinál, vagy csináltál is valamit? Gratulálok az almaléhez!

Csajok, ti hogy adjátok be a K-vitamint? Tegnap egész este azon szenvedtünk, de ez annyira keserű, hogy a gyerek nem hajlandó lenyelni. Pedig 100 ml tejbe kevertem el és úgy is megérezte!!! Mit csináljak vele?

Csak nekem nem megy ez a babanet???

linhbaba
 
 


Marek

Az e-bay-en 99$ egy quinny zapp!

http://baby.shop.ebay.com/items/?_nkw=q ... acat=66698

Nem tudom, hogy mennyi a posta ktg, de te jól tudsz angolul és biztosan megtalálod a szállítási feltételeket.

Linh
Én egy kis kanálra cseppentettem a k vitamint Áronnak és rá egy pár csepp anyatejet és gyorsan benyomtam a szájába, aztán ahogy lenyelte azonnal cicire tettem, hogy minél előbb múljon el az a keserű íz a szájában.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok!

átfutottam az elmúlt pár napot, de nem volt időm írni, Dorka lefoglal - és a párom is :lol:

Marek! Jó, hogy nincs komolyabb baj Borival és a kórház sem volt vészes.

Timi! Remélem jól van a férjed!

Szöszke, Babe: én is dohányoztam még fősulis koromtól kezdve, terhesség előtt 2 évvel hagytam abban. A leszoktam megfogalmazás helyett talán azt mondanám, hogy 3 éve nem gyújtottam rá. Szerintem egy szálat sem szabad, mert aztán nincs megállás.

pill. sírás

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 

 
 

Éva: próbáltam ezt a módszert is tegnap, de annyira felizgatta magát, hogy nem volt hajlandó szopni. Csak öklendezett meg fuldoklott szegény.
Nem értem egyébként, hogy ha egyszer gyerekeknek csinálják, akkor miért ilyen keserű?

linhbaba
 
 


LK: vízben kréta - nem olvad el a vízben, akkor sem, ha ott úszkál órákig... és ugyan azt lehet vele csinálni, mint egy zsírkrétával... csak nem papírra, hanem kádra, csempére... sok szép szín van... És könnyű lemosni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: a tejcsi elejét is érdemes lefagyasztani... Oda is adhatod majd Lottinak később magában, vagy teszel majd bele egy kanál tápit, ha már kap olyat is... vagy ezzel készíted el a főzelékét... :) Tele van vitaminokkal, csak nem elég laktatós, zsíros... De kincs !!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: de jó kis programotok volt!!! :) És jó kis járgánnyal mentetek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: Norbika hosszú hangos kacagásához gratula!!! De édes! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac: 20E-vel mentetek az állatkertbe? Merre laktok?

linhbaba
 
 


első kanál alma :) látom mekkora sikere volt :D

Mindjárt teszek fel Lilis első kaná alma képet :)
LOL

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: enyém anyukám dohányzott mind a 3 gyerekkel :(

Azt hiszem ez az egyetlen dolog, amiért haragszom rá...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: nem tudom a csípő dolgot, de úgyis párhuzamosan megy a torna, nem? :roll: :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


e cigi: ha valakinek bejön, és én mutattam meg neki, akkor máris büszke lehetek magamra... Sajnos anyu is és a párom anyuja, mamája is ellenáll neki :( Pedig mekkora áldás lenne nekünk. mindig olyan büdösen jövünk el tőlük :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linhbaba, köszi a választ.
Ezt találtam koponya ultrahangra:
http://www.semmelweiskft.hu/?pid=10

A K-vitamint kevés (pár csepp) tejbe tedd bele, és küldd le kiskanállal a torkán picit hátrabiccentve a fejét. A kórházban tej nélkül simán adták be, kanállal. Utána gyorsan szoptass rá igazi, rendes tejcsit, és már el is felejtette a traumát. :) Most olvasom, hogy nem nagyon jött be, pedig próbáltad...akkor passz. :(

A mi babakocsink nagy, és a múltkor felvittem egy pár lépcsőfokon...azt hittem, becsinálok. :( De iszonyatosan jó a parkba, terepre:
http://bolthely.hu/babyshop/id/00457_Ba ... i_kek_2008

Nymalac, sajnálom, hogy dohányzott anyukád terhesség alatt. Van úgy, hogy az ember felett eluralkodnak a pótszerek. :( Sajnos így vannak kitalálva... :cry: Az emberek is...meg a pótszerek is...
Kérlek, vidd be a 3 hós adatainkat! Köszönöm. :)
3 hós adataink:
6100 g
63 cm

Kép
szöszke
 
 


Feszült figyelem mindkét képen. :)

Kép
Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke: köszi a linket! Jó drága... Így egy vizsgálat 18e-re jön ki... A mi babakocsink is hasonló szerkezetű, mint a tietek. Sétálni nagyon jó és jó a lengéscsillapítása is, de a mienk is nagyon nehéz. Múltkor nagyon fáradt voltam és a lépcsőn majdnem elestünk emelés közben, mert nem bírtam el. A szemben lévő könyvelőirodából szalad ki egy férfi segíteni :)

Nymalac: Lili első almás képei: :D :D :D

Marci is kacag már néhány napja :D. Meg belenyomja az ujjamat a szájába és mérgesen ráharap, kicsit fáj, jó erősen tud harapni :)

Képzeljétek, amikor utoljára voltunk a Brendonban, egyik pénztárosnő nem volt hajlandó kiszolgálni. Úgy volt, hogy odamentem hozzá. Erre azt mondta, most akar elmenni pihenni, úgyhogy átálltam a másik sorba. De akik utánam érkeztek és odamentek hozzá, azokat kiszolgálta. Rohadtul megalázó volt, de mertem szólni. Azóta nem megyünk oda, pedig mi is kipróbálnánk a TT cumikat... Kb. mostanra tudtam túltenni magamat ezen az egészen. :(

linhbaba
 
 


Linh

Én a Jánh Ferenc kórházba vittem el Áront hasi és koponya uh-ra, egy barátnőm ajánlotta, mert ő ott is szűlt, ingyen is van, senki nincs, így várni se kell. Be kell jelentkezni telefonon és elég hamar adnak időpontot.
Ha érdekel megadom a tel.számot.
Brendon :(

Szöszke
Nagyon édes Gergőke!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Ököl szopi: Bori néha öklendezik is, mikor eltűnik az öklöcske a szájában… Hihetetlen egy csaj… Úgy kell megmenteni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: Előre nyúlás is van! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: jó volt felőletek is olvasni :) Jól haladtok Zsombival :) Örülök, hogy el tudtok kezdeni építkezni, és drukkolok a szülinapozás az új házbab bulihoz ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ecigi: van füstje, vízgőz, vagy mi :) Csak a filling kedvéért… Ártalmatlan

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

hogy mennyi lemaradást be kell mindig hoznom :D .
Balázs is sokszor kiköpi a cumiját, vagy pontosabban kicsúszik a szájából, mert elkezd "dumálni" és akkor hoppá már ki is csúszott a cumi. Csak ha már picit nyügi van, akkor teszem be neki, az megnyugatja. De van, hogy ő maga veszi ki a szájából ,annyira éééédes, ahogy megfogja és ki-be húzza, majd ki is veszi, és látszódik, hogy ez már nem véletlen hanem tudatosan nyúl oda és veszi ki. De utána van, hogy a kezét tömködi a szájába vagy a nyáladzó maciját. Nálunk férjem kérdezi mindig meg, hogy nem éhes e Balázs, amikor a keze a szájában van, "nem kell etetni még?"

Nálunk is már nehezebben megy a pelusozás, mert annyira jár a keze-lába :D ,teljesen felhúzza ilyenkor a lábát a hasához és közben megy vigyorog :lol:

Bettike: de édes Máté, ahogy átöleli a nyuszit, meg lehet zabálni :lol:

LK: édes Norbi, ahogy fintorog ott az almalétől, de szuper hogy végülis ízlett neki utána

Borkaby: nagyon édesfalat Tomi :D

Kata: nagyon jól áll Zsombi fején a kendő

cigi:nem tudok hozzászólni. 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor gyújtottam rá életemben.

csípő: februárban kell visszamennünk kontrollra, addig is tornáztatni kéne, de ahogy fentebb írtam, annyira ficánkol, hogy ez kivitelezhetetlen már :lol:

koponya uh: mi a Budai Egészségközpontban voltunk

suttogó 4É: habár Balázsnál nem voltak gondok az elalvással, azért kipróbáltam ezt a 4É-s módszert. A könyvet nem olvastam, csak a neten a leírást, hogy mit is jelent ez a 4É. Ez a 2. napja hogy csinálom és nem akarom elkiabálni de bevállt. De naponta csak kétszer csinálom(ha a séta eső miatt elmarad akkor 3x) Reggel amikor fél 8-8 körül kel, akkor szopi, majd Balázs megy a hintájába vagy a játszószőnyegre, míg én reggelizem. Utána tornázunk egyet és amikor a végén hasra teszem, hogy azt is gyakoroljuk, lassan-lassan teszi már le a fejét. Ilyenkor fogom, beteszem az ágyikóba és hol 3 perc hol 10 perc után elalszik. Ugyanez van a köv. etetés után. Majd amikor akkor ébred, jön a délutáni 2 órai evés (ami pont most van, de még alszik), majd ezután sétálni megyünk. Utána 5-6 körül megint szopi, utána fennt van (jobb esetben), majd fürcsi és utolsó evés a napra, utána egyből alszik. Azért is kezdtem ebbe bele, hogy kipróbáljam, mert az utóbbi napokban, hogy ez a mocsok idő volt és nem tudtunk menni sétálni, teljesen átrendeződött a napirendje, aminek az lett a vége, hogy nem aludt akkor amikor pl sétálnánk, így este aludt be a fürcsi helyett, majd amikor abból ébredt ,akkor még fáradt volt picit és ez a fáradtság az éhinséggel odáig fajult, hogy óriási hiszti lett a vége.

Múlt héten voltunk neurológusnál. Feszes a nyakizma Balázsnak, így habár már tartja a fejét, de ha ezt elfelejti képes hátrabukni a feje. Mutatott tornagyakorlatokat a dokinő, hasonlókat mint amit Bettike mutatott de még pluszba is néhányat. Na ezzel szoktam az alvások előtt kifárasztani.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Éva: velencei halászlé :) hmmm nyami nyami…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hello!

Jol eltuntem.
-Nalunk meg mindig az a helyzet, hogy 3 nap ovi,majd betegseg,ami Balinton kivul mindenkin atmegy...
- Plusz vizsgaidoszakom van.

Nyugtonmalac :!:
3 hos adatok : 5790gramm, 63 cm.

Es 2 kep:
Kép

Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Linh: én minden vitamint naturban kiskanállal adok be. Elég szar íze van, de így csak egy kortyot kell leszenvedni, és azt véletlenül meg is teszi. Után ha kell mehet a tejcsi, tea, bármi. Magamról tudom, hogy az orvosságot bármennyire is higítom finom ízes dologgal, akár mézzel is, az akkor is keserű, undorító, és fujj marad. Csak ha hozzá teszem valamihez, akkor többet kell megenni belőle.
Nekem Lilivel is, Borival is bejött ez a módszer, ajánlom.

Babanet: nekem is falat errorokat írt ki az előbb... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh: 30-assal mentünk az állatkertbe, mert az közelebb áll meg a frangepán utcához (itt lakunk :) ) És ti? Merre is laktok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linhbaba, Éva jobb ötletet írt, mint én :) A brendonos nőcinek nem szóltál be? Én biztos nem bírtam volna kihagyni. :( Amúgy is szeretek ilyen helyzetekben utálkozni...nem bírom, ha hülyének néznek. :(

Éva 75, irigylem a velencei túrátokat, meg a levest. :D Biztos jó levegő volt!

Nymalac, Lkata, első kanál alma. :D:D:D Micsoda arcocskák!!!

Clau, nálunk most már egyáltalán nincsenek hisztik. :) vagyis olyan "nemtudjukmibaja" hiszti már nincs. Követelőzés van, pl. cicizés előtt, túlzott álmosságnál.
Rájöttem, hogy nem hébe-hóba alkalmazom a rendszert, mert akkor felborul a sorrend, ami nyugtalansághoz vezet.

Kép
szöszke
 
 


Éva: add meg a számot légyszives, lehet hogy megpróbálom, köszi :)

Szöszke: régen én is visszaszóltam volna, de mióta gyerekem van, igyekszem magamat nem felhúzni, mert akkor ő is ideges lesz. Ha néha kicsit odaszólok az apjának, úgy rámkiabál (mármint Marci), hogy meg se merek utána mukkani.
Óriási ahogy Gergő koncentrál!

Kriszta: szegény! Én mindig utáltam a vizsgaidőszakot!!! Nem semmi, hogy baba mellett csinálod!Látom ökölevésben ti is otthon vagytok :D

Nymalac: mi a Szent László utca végében lakunk, a Vasúttörténeti Park mellett. Ha van kedved, egyszer tologathatnák együtt a lurkókat, mert elég közel lakunk egymáshoz :D
Egyébként én jól kiakadtam, amikor a BKV-reform keretében elvették a 30-as és 120-as buszoktól az alacsonypadlósakat és csak néha-néha jön egy.

Marci is néha olyan mélyre nyomja a kezét a szájába, hogy öklendezik tőle szegénykém. Meg mostanában megfogja a cumit és kiveszi a szájából, hogy az öklét tömhesse bele. Utána meg ordít, hogy adjam vissza a cumit... tündéri.

linhbaba
 
 


Szöszke: a babakocsit a lépcsőn úgy vidd fel, hogy hátrafelé haladsz felfelé, és húzod fel a lépcsőn. Fokról fokra. csak arra kell vigyázni, hogy ne ütközzön erőssen a következő lécső oldalának a kerék, mert azt megérzi a baba. Így a legkönnyebb lépcsőzni babakocsival. Lefelé ugyan ez, csak nem felhúzod, hanem leereszted a lépcsőfokokon... Hamar bele lehet jönni ;)

Anyu bagózása
miatt nekem össze van szűkülve a légcsövem, így fulladok, ha megterhelem magam, és ha ideges vagyok... Köszi, de nem tudok megérteni semmi mentséget erre... A hugom csak 149 cm, lehet, hogy ezért? Az öcsém meg nem egy lángész... Úgy bukdácsolta végig a sulit, nincs is normális végzettsége... :evil:

Csak azért írom le, hogy az anyukák akik terhesen dohányoznak, vagy a baba mellett bagóznak (barátnőm mellettünk bagózik (terhes voltam akkor is, Lili, Bori, én, és a két kislánya.... sétálunk, köztünk sétál, és füstöl) azok halljanak olyan embertől is valamit, aki elszenvedte ezt és áldozat. Mert a pici babák nem tudnak szólni, hogy anya, ha szeretsz ezt nem csinálod velem, de mi akik már felnőttünk, és áldozatok voltunk, mi kinyithatjuk a szánkat az érdekükben.

És csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem arra gondolok, aki félrevonul, és magát károsítja,hanem aki terhesen, vagy a babakocsit tologatva pipázik.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


visszatértem...közben voltunk a korai fejlesztőben is, ahol picit lehangolódtam :(

4 hónapos korra hasra téve előre kellene nyúlni a tárgyakért! Én annak örültem eddig, hogy nem üvölt Dorka. És az sem 100% jó, hogy ha nincs kitámasztva mellkas alatt, akkor rézsút teszi a karjait, nem előre. Megnyugtattak, hogy nincs nagy baj, csak figyelni kell és sokat hason lenni....na ez van. Sírtam is, bár tudom, hogy hülyeség, mert ahhoz hasonlították a dolgot, hogy a terheseknek is szólnak, ne hízzanak túl sokat, mert akkor nagyobb az esélye, hogy kialakul valami betegség. Szóval az odafigyelés a lényeg.
Ráadásul ott már csak beszélgetnek velem, nincs terápia- mert hogy arra nincs szükség. De ha meg nem 100%-osan van rendben a lányom, akkor miért nincs? Igyekszem nem szomorkodni...bocsi, hogy panaszkodással kezdtem.

Vitamin: nálunk is küzdelem, mert Dorka már mindent ki tud köpni (csak kanál játszik, cumisüvegből nem eszik). Párszor az jött be, hogy a kanalat bennehagyom a szájában, és akkor nyel. K vitamin nagyon szar, ha éppen van lefejve pár csepp anyatejet rakok hozzá.

Éva! Szuper lehetett a kirándulás!

Babakocsi téma: mienk is brutál nehéz (terepre jó) és nagy. Később lehet, hogy kelleni fog egy esernyőre csukható könnyebb. Én Touragoot néztem, mert az elég olcsó.

Valaki írta korábban, hogy XI. kerületben járna babaúszásra. Megnéztem a Rubin hotelben lévőt (15000,-/4 alkalom a kezdő), tényleg húzós, de nagyon dicsérték sokan! Én még filózok, szerintem áprilisban benevezek - ha Apa munkája megmarad.
Most az is összejött.....egyelőre heti 4 napos munkahetet vezettek be, 5. napra szabi. Sajnos. :cry: Gazdasági válság. Remek.

Linh! Nagyon durva, hogy mit engednek meg maguknak néha az eladók!

Na megyek, nyöszörgés van. Holnapra próbálok feldobódni.

Talira várom a jelzéseket (ki jönne és melyik nap) e-mailben, mert nem mindig tudok mindent visszaolvasni.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


ja, és nagyon elítélem a baba mellet dohányzókat! bocsi :oops:
sokat árt az immunrendszernek is a passzív dohányzás.
sajnos nagyik dohányoznak, de babák közelében nem. de szaguk így is van....mi megérezzük :cry:

no, mentem

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Linh: igen igen igen tologassunk néha együtt! :) Én a legjobban dél után tudok együtt tologatni, mert délig alvás, déltől 1-igy evés, fejés, stb... Kb fél 2-től tudok jól tologatni :)

És van a JA művházban hetente babamama klub, sok játékkal, egyszer megnézhetnénk... :)

BKV alacsony busz dolog (remegek ha rágondolok, olyan ideges vagyok!) Eddig tudtam, hogy ha babakocsival megyek, akkor hova tudok jól eljutni, és hova nem. Most elvileg bárhova tudnék menni a bkv szerint, de nem tudok igazából, mert 3/4-1 órákat kell várni egy alacsony padlós buszra, ha az orrom előtt megy el. És nem lehet kivenni, hogy mikor jön a következő jó busz, meg sokszor csúszás is van a buszok felcserélődnek. :(

Szívesen írnék a BKV-nak, hogy ez hülye 5let volt, de lehet másoknak meg ez a jó :shock:

Már sehova nem tudok jól elmenni nagy babakocsival e miatt. Azért fagyjak meg a buszmegállóban 2 gyerekkel? Vagy hogy szálljak fel a nagy buszra? a régi csuklósokon nem is fér el a babakocs, ha az ülések nincsenek kiszedve... és ált. nincsenek :(

Ezért most van hordozóm, kicsi kocsim (ami nem egészséges a babahátnak az autós ülés miatt) és így éljük túl a dolgot...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Én is szeretek a brendonos sztori féléken utálkozni... 7végén színházban voltunk, a színház előtt az idős nőci a lépcsőn szenvedett fel ezerrel, kb. mint amikor az ülőhelyér törtettnek felfelé... bottal szenvedett. Megkerültük a két oldalán még bocsánatot is kértem, pedig nem igazán értem hozzá, mert vigyáztam rá, erre a bocsánat kérésem közepén sípcsonton vágott a botjával!!! :shock: Na alighogy befejeztem a bocsánat szavalást rögtön folytattam is Milyen bunkó tetszik lenni... és mentünk tovább. A sznházba beérve sorban állás a jegyszedők előtt... A néni megérkezik, lök fel mindenkit, tolakszik befelé... Persze hogy szóvátettem hangosan, hogy mennyire sűrgős neki. Erre a hátam mögött hallom, hogy anyuka a kisiskolás korú lányának mondja: "vigyázz kicsim a néni az első sorba akar ülni..." Hátrafordulok mosolyogva: "És ha nem engedjük, akkor megver minket a botjával :)" Csodálkozó tekintetek mosolyogva... Én meg: "komolyan, engem már kint meg is ütött vele..." Mindenki rosszallóan néz a nénire. A néni meg: "te meg vak vagy." A többire már nem emlékszem, de nem volt semmi, tök ideg voltam tőle. Jó volt otthagyni a levében...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, kipróbálom. Különben már nagyobb járdaszegélyeknél ezt csináltam, amit írtál, csak valahogy nem jutott eszembe, hogy lépcsőnél is meg lehet próbálni. :D:D:D Látod, ennyi eszem van. :shock: :D

Na, a BKV busz a másik rémálmom..meg a metró aluljáróba lejutni, de esküszöm, megpróbálom valamikor. :D

Kép
szöszke
 
 


1/A az érett csípő, nagyon köszi én is az infót Linhbaba!
Már csak azt nem értem, hogyha az van Dórim papírján, hogy mindkét oldal 1/A, akkor miért kéne a trpeszpelus... :? Na mindegy, majd gyerekorvos hozzákonyít.

Nymalac, Lili az almaevős képeken egy az egyben olyan, mint Borid! :D

Terhesség alatt, kisgyerek vagy egyátalán gyerek mellett bagózni, sőt, zárt térben mások kárára rápippantani szerintem is felelőtlenség és elég rossz dolog.
Én magamat rongálom alkalmilag, de mivel egy rögzült, rossz szokásról van nálam inkább szó és nem nikotinéhségről, erőt veszek magamon, és nem szokom vissza. Egyébként magam sem hittem volna, de egy szálat is meg lehet unni, két slukk után nyomni is el. Persze akkor meg minek az egész cécó? Hát igen. :)
Haj, ruha és kipárolgás, borzalmas...

Linhbaba, egy ostoba előítéletes tyúk lehetett a Brendonos! Tudom és azt gondolom, hogy jól tetted, hogy nem álltál le balhézni, mindennek csak a gyerekek isszák meg a levét, a suttyó eladó/pénztáros meg max. húzza a száját, de én azért szívesen odatennék neki. Melyik Brendon volt ez? Vásárlók könyve? Osztályvezető vagy mittomén ki, főnök? Nem vagyok kimondottan bosszúálló. de az ilyet nem hagyom következmény nélkül.

Én a K vitamint nagyon pici tejjel egy csőrös etetőedénykébe csepegetem, egy korttyal lent van és mire eszmélne, hogy ez baromi keserű, már nyomom a cicit a szájába.

Ma megint voltunk babamasszázson és a lányom a hasmaszinál bepisilt a 'gyönyörtől'. Olyan édes, imád meztelenkedni. :)

Kép
anhel
 
 


Ezek a botos mammerek...mindig balhéznak...

Kép
szöszke
 
 


Bkriszta, vizsgaidőszak kapcsán: hogy tudsz tanulni a baba mellett? Úgy értem, milyen beosztással, segítséggel?
Szeretnék én is, de mivel egyedül vagyok Dórival (apja csak 6 után ér haza és reggel 7kor elmegy), nem merek még egy heti egy alkalmas nyelvórát sem bevállalni, nemhogy valami komolyabbat. Pedig kéne...
Szóval a napirend és a nappal egyre kevesebb alvás miatt sokat kell vele játszani/sétálni/programozni, ha meg éppen elszundít egy fél órára, azalatt mosogatás/mosás/vasalás/teregetés stb...

Vagy átiratkozom Marekhez, a két lányt meg összeeresztjük? :D :D

Kép
anhel
 
 


Nymalac: OKÉ, menjük JA művházba is! Pont tegnap bóklásztunk Marcival és egyszercsak szembejött, úgyhogy mostmár tudom hol van :D A délutáni időpont is jó :D
Amint kicsit jobb idő lesz, be is vállalhatjuk. A hétre viszont szerintem ne tervezzük, mert hófúvást mondanak holnaptól. Remélem nem lesz igazuk.

Anhel: ez a Váci úti Brendon volt. Megírtam nekik a szitut az eset után 2-3 héttel e-mailben, de válaszra se méltatnak... :(

Szöszke: egyszer kétszer megfordult a fejemben a metró, de ki van zárva, hogy le tudom cipelni szegényt. Ráadásul ott az a rengeteg ember. Múltkor a buszon a néni nem volt hajlandó arrébb menni, hogy be tudjak parkolni a babakocsival a kijelölt helyre. Úgy hajtogattam fel az üléseket, hogy elférjünk.
De legalább nem vert meg a botjával :D

linhbaba
 
 


Linhbaba, az a Brendon a kedves és előzékeny alkalmazottak gyűjtőhelye... múltkor azt nem engedték meg, hogy a bejárat előtt parkoló autónkig kitoljam a bevásárlókocsit a hordozóban ülő gyerekkel (férj nélkül voltam a barátnőmmel, aki szintén gyerekkel volt). Mindezt úgy, hogy mindkét kezem tele volt szatyrokkal és nem mellesleg úgy nagyjából 35 ezer Ft-ot hagytam ott, mert akkor vettem meg a captiva-t, a párologtatót plusz textilpelusok, stb.
Rámszólt a nő, hogy ne toljam ki a kocsit. Közben két rágózó eladónőci meg egy biztonsági őr unta szénné magát a bejáratnál. Én meg leemeltem a hordozóval a gyereket, a csomagjaimat meg magamra lógattam, ahol éppen elfértek és két menetben kihurcolkodtam. Azt hiszem örökre, mert én oda többet nem megyek.
Már csak egy biliért igyekvő botos öregasszony hiányzott a repertoárból, hogy jól bokánüssön a botjával, az feltette volna az i-re a pontot. :D

Kép
anhel
 
 


És egy friss kép.
Jó reggelt! (ébredés után)

Kép

Kép
anhel
 
 


Sziasztok
Ma kellett visszamennünk Borival Szegedre. Odaértünk, odaadták a zárójelentést és már jöhettünk is haza. Ez volt a kontroll. :roll: Ezért kellett elvinni Borit is ... Ráadásul, ha pótlásra lenne szükségünk, akkor gyógytápszert kéne adnom neki, de arra nem adtak receptet, hanem vissza kell mennünk Kiskunhalasra, ott adnak javaslatot és a háziorvos tudja kiírni a tápszert. Ha mondjuk pont péntek este derül ki, hogy kevés a tej, akkor már hétfőn el tudok menni Halasra, kedden ki tudja írni a doki és ha szerencsém van, akkor szerdán már lesz is a gyógyszertárban tápi... Úgyhogy most nagyon fejek, hogy legyen egy kis tartalékunk.

Kata
Nem lehet tudni, hogy mire allergiás Bori. Valószínűleg tej, de azért nem ehetek tojást és olajos magvakat sem. Ez azért jó, mert mindenben van tejpor, vagy tojáspor. Szóval semmit nem ehetek. Nagyok rám a lánykori ruháim... :roll:
Nagyon szépek a gyerkőceid!!! Gyakrabban kérünk képeket róluk!!!

marek
 
 


Szöszke
De jók ezek a képek!!! Te is olyan ritkán raksz képeket!

Éva
Te hol találod ezeket a használt kocsikat??? Ha van valahol Buzz, akkor szólsz?

Kata
Hol építkeztek? És engem is érdekelne, hogy milyen házat!! Mi szeretnénk majd felújítani, de az még nem mostanában lesz asszem... :roll:

marek
 
 


Lihn
Ezért utálok vásárolni. Állandóan ilyen helyzetbe kerül az ember.

Nyugtonmalac
Borit is gyakran kell megmenteni, amikor túl mélyre dugja az öklét... :roll: Hihetetlenek a csajok. :lol:

Borimnak van új szokása. Hisztizik. :shock: Nem sír, hanem nyüszít és ha az sem elég hatásos, akkor sikít. Ezt olyankor csinálja, amikor azt akarja, hogy vele foglalkozzunk. Enni például nem lehet mellette, illetve enni lehet, csak rádiót hallgatni nem, mert annyira hangos, hogy nem hallom. Amikor ránézünk, akkor vigyorog, ha elfordulunk, mert mondjuk folytatnánk a vacsorát, akkor folytatja a sikítást. Nagggyon durva... :lol:

marek
 
 


Anhel
Gyertek angolozni!!! Bori imádja az órákat!!! Biztos Dórid is bírná!

marek
 
 


clau: Nekünk is kell járni a neurológiára, Laurának a nyaki izomtónusa volt születésekor kicsit gyenge, de már rendesen tartja a fejét. Bár akkor megijedtem, mondták, hogy ez nagyon minimális, és hál'isten tényleg az volt.

lovaszkata: Vasárnap voltunk 3.hónaposak, és Laura nem igazán fogja még meg a tárgyakat magától. A kezét nézegeti, meg ha kezébe adom a tárgyakat, megtartja, de csak önkétlenül mozgatja. Bezzeg a cicimbe belekarmolt mikor már nagyon éhes volt :)

nyugtonmalac: A terhesség alatti dohányzást, én is elítélem, sőt azt is aki szoptatás alatt szívja dobozszámra( sok van sajnos). Lehet, h születésekor egyészséges, de kitudja milyen tanulási problémák, egyéb alakul ki nála a cigi miatt. Nem egyet láttam az utcán nagy pocakkal bagózni...gusztustalan volt, inkább bújna el az ilyen.


Mivel nekem nagyon bejöttek ezek a "csápos" babakocsik, olyat vettem, és nem is volt drága. 20e-ért vettem, és nagyon szupi, már alig várom, h használni tudjuk. Etetőszéken sokat gondolkodtom, de végül ennél a kisasztallá és székké szedhető mellett döntöttem, mégiscsak fa, és később is jó lesz, szétszedve. Ez 15e volt.

Rakok fel pár képet!


Rakok fel pár képet. Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!

BKV buszok:

Ha a neten fölmentek a BKV oldalára és a menetrendet választjátok, akkor járatok kiválasztása után a menetrendben vannak amik be vannak karikázva vagy négyzetbe vannak írva, azok az alacsony padlósak.

NyMalac mi is csatlakozhatunk, annyira nem lakunk messze. :lol:

Marek:
Hozzátok, meg angolra csatlakozunk, és akkor a csajok közé kerül egy kis pasi is. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Marek!

Ha a google-ba beírod a babakocsi nevét, kiad egy csomó találatot, van köztük baba bolt is, és vannak használtan is, én úgy 50.000 Ft-ért találtam.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Marek!Te szégény!És így is van elég tejed?Hiszti nálunk is úgyan ez van vagy is ha engem nem lát/hall és olyan kedve van ordít de semmi köny :twisted: Kis bestiák :lol:

Szöszke!Szépek vagytok!!!Hogy te milyen jól nézel ki :wink:

Éva!Hát tényleg én is majd jól kifagatom ha vesek kocsit!Lányodat meddig szoptattad?

Babe!Nagyon édes Laura!Klasz a kocsi!!!!

Ház:Kecskemét egyik csendes részén van a telek ha valaki jártas arra Petőfiváros.Igazából mi már úgy kitaláltuk a tervezőnek le kéne rajzolnia(de persze lehet totál más milyen lesz :lol: )Mi úgy szeretnénk,hogy kb 110nm legyen+30-40nm garáz az fölé 2szobát ahogy fel megyünk a garázsból legyen egy fürdö+wc és kazánház+mosokonyha,nappali,konyha étkező egyben és amihez nagyon ragszkodunk,hogy a hálószobák külön legyen ha vendégek vannak becsukjak egy ajtót és oda nem tudjanak bemenni csak ha mi is akkarjuk 8) .3hálot szeretnénk és gardrob szobákat közéjük meg persze arra is legyen fürdö wc.

Megyek is aludni mert holnap tanácsadsásra megyünk és lehet 2szurit kap a drágám :cry:

Ki kapta már meg az ingyenes Pneomoccoust?Mi ha minden igaz holnap kapjuk az elsőt.(pedig állítolag előre veszik akinek nagyobb tesója van :evil: )

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata 84, aranyos vagy, de sajnos 10 kiló van rajtam. :( És emiatt pocsékul érzem magam...

Babe, olyan csodálkozó tekintete van Laurának, nagyon aranyos. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, azt se tudom mire reagáljak! :D
Először is köszi a dícséretet! :oops: :lol:

Linh...Szerintem az almalétől van normálisan kaki, most egy nap kétszer is! :D

Bal keze lassúbb Norbinak. Te kérdezted Linh ugye?
De már olyan szépen fejlődik, hogy nem is
kéne ezzel dokihoz menni. :wink: Persze azért megyünk, majd hétfőn.
Nagyon sokat számít hogy hasaltatom, és tornázunk. :D Olyan aktív, hogy ha nem fognám tuti leugrana
a pelenkázóról. :shock:

NyugtonMalac...arik az almaleves képek :lol: Hány hónapos volt Lili akkor?
HT ügyben te gyümi-zöldség vagy tejpép-grízpép párti vagy?

Szöszke...nagyon helyesek vagytok! Ne aggódj a súlyod miatt, így is szép vagy! :D
Rajtam 15 kg van! :oops: :( Hiába az újévi fogadalom, még csak 1 kg ment le! :oops: :(
Az unokatesóméknak is volt csípő torna, egyik gyakorlat úgy volt, hogy pelenkázás közben, a térdénél fogva,
10percig nyomogatni kellett a baba hajlított lábacskáját az p.asztalra.

Kata...nagyon szépek a gyerekek! :lol:
Megjött??? :? Részvétem! :( Ha nem cicizik Zsombi, akkor fejd le, hátha még főzelék hígítására jó lesz.
Kata, mi már megkaptuk a Pneumococcus (prevenar)oltást. Attól volt Norbi étvágytalan :roll:

Anhel...nagyon édes Dórika, Norbi is ilyen mosolyogva ébred! :D

Babe...Laura egy kis kócos angyal! :D Tök cuki nagy szemekkel tud figyelni.

Marek...sikítás? :shock: :? Ezt hogy lehet kezelni?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?