Új privát üzeneted érkezett!

helyzetkép:

Kép

Kép

tegnap kizártam a kutyát a kertbe :lol:

Kép

Kép

és a híres overál:

Kép

az együttes:

Kép

Kép

na most már leállok,mielőtt végleg rámuntok :lol: 8)

Kép
berni1
 
 


Gabuska! Igen, pont igy, bár a rugózást az állóképen nem látom tisztán :)

Berni! Természetesen ha éhség miatt kel fel az más, és tudod meséltem, hogy én pont ezért is kezdtem el hozzátáplálni, mert ő is egyszercsak elkezdett felkelni éjszaka, és persze akkor meg is szoptattam 1x hajnalban, de akkor szopizott is egy csomót és utána egyből visszaaludt. De amint már evett rendes mennyiségeket nappal, 2x nem adtam neki hajnalban szopit csak simogattam, és 3x már nem ébredt fel.

Amúgy nem zavar, ha azt mondják, hogy könyvből nevelem, mert én direkt szeretném tudatosan irányitani a dolgokat, és nem akkor kétségbeesni, amikor már elkényeztettem stb...a gyereket. Meg nekem a környezetemben nem volt kisbaba, unokaöccs stb..hogy lett volna bármilyen tapasztalatom is. Anyu álláspontjai sokmindenben már nem a legkorszerűbbek, szóval semmi szégyellnivalót nem találok abban, ha valaki elolvassa a könyveket, szelektál és az alapján tudatosan nevel.

Szegény drága Lady!!! Amúgy Dorkót "ismertetted" már vele?
Klasszak a ruhák!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


adri!
nehogy félreérts a könyvbőlnevelés miatt.tudod,ebben 100%ig egyetértünk,mint már azt megbeszéltük.csak emléxel,mikor a kajáról írtam,h ezt meg azt olvastam,páran azt írták,h ilyen a könyvből nevelés,meg,h majd a 2.nál... :lol: :lol: ezért mosolyogtam most. :D ilyenkor örülök,h nemcsak én olvasgatok :lol: nekem sincs segítségem és sok mindenről meg határozott elképzelésem van!

ne sajnáld ladyt,itt ép szuper idő volt tegnap és lassan vissza kell szoknia.és igen,mér "barátkoznak"soxor engedem már be a nappaliba,akkor Dorián csak lesi nagy szemekkel,nem simogatja,csak nézi,mint 1 istennőt :D lady meg odamegy,leellenőrzi,végigszagolja,de azátán nagy ívben kikerüli :D szóval még nem felhőtlen a kapcsolat.jó lenne többet beengedni,csak büdös :oops: meg szőröz,úgyh marad a kisszobában és néha garázdálkodhat velünk :)

Kép
berni1
 
 

 
 

Akkor jó, ha Lady sincs mellőzve, akkor megnyugodtam :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Adri!
Köszi szépen,így hogy leírtad,beugrott,hogy én is olvastam,de már nem tudtam volna felidézni.Mindenképp ki fogom próbálni!És (bár nem akarom elkiabálni) nekünk jót tett a 2 napig sírni hagyás(itt azért annyit megjegyeznék,hogy nem addig hagytam sírni a kölköt,míg el nem aludt,csak percekig,majd bementem hozzá cumit adni,és így tovább),mert bár ma sem aludt el szopi közben,egy hangja nem volt,elcsendesedett és álomba szenderült! (óh,mily költői voltam :lol: )

Berni!
Nem köszönetet akartam ám kicsikarni! :lol: :lol: Nagyon menők a cuccok!!! Az overált ais a corában vetted? Kár,hogy a környékünkön nincs,meg Auchan sem! És űgy tűnik,nagyon bevált a rizses pempő,mert estére is adtam neki (pont egy bébiételes-üvegnyit) és még gyorsabban bevágta mint a délelőttit! Köszi az ötletet,de könyvből-nevelő! :lol: :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Az uccsó mondat vége így akart szólni:
TE könyvből-nevelő! :lol: :lol: (de nincs harag ugye? :wink: )
Viszont ha már a könyveknél tartunk,megoszthatnád velem,hogy melyik babaszakácskönyv van meg neked! Vagy nem kimondottan szakácskönyv,hanem olyan mindenes?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Csak tudnám, hogy a másik gép miért nem enged be sosem, megőrülök tőle! Meg ettől az idióta Videától is.
Szly, te könnyen el tudod olvasni az ellenőrző kódot? Esküszöm vagy 50x megpróbáltam :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Bocs. És írtam is nekik, kapják be az ellenőrző kódjukat, ne haragudjatok, de szétvet a méreg. Ahelyett, hogy aludnék.

Adri, nekem még dec. 6-on jött meg először és azóta sem. De tuti nem vagyok terhes. Remélem, Te igen!

És ilyet csinál Ártemisz is?
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/b ... 9VHRU13HGU :lol:

Berni, jó nagy kutyusutok van, és ő bent lakik a lakásban? Kíváncsi leszek, Dorián mikor fogja abból a szuper kis kaspóból kipakolni a virágföldet :lol: .
Én már sikeresen kiszárítottam az egyik virágomat :? , egy vonzó virágcseréppel kevesebb :wink: .

Ú, éjfél van, jó éjt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


pat!
értettem :lol: :lol: :lol: dehogy haragszom!és tényleg szuperek a bodyk,egyebek,mi is fogunk rendelni,az tuti!a könyvem nem kimondottan szakácskönyv,hanem "a terhesség és a csecsemőgondozás gyakorlati kézikönyve"de 500 oldalból 250 recept korosztályra lebontva.meg iránymutatás.persze még nem is most nagy segítség receptben,hanem majd később,ha már nem csak pépet ehetnek,szerintem.

csilla!
nálunk első volt a "nem szabad"megismerése,úgyh sosem pakolta,de azért még most is odamegy,belenyúl és vár,mert tudja,h ilyenkor jön a "nem szabad" :lol: meg hát a növény levele is érdekes ám,főleg tépni :cry: azt is megfogja,rászólunk és kezében a virággal vár,fekszik tovább,nem tépi le,de nem is engedi el :lol: nagy kópé!

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Csilla! Nagyon ari Bogi, Jázmin is így csinálja. Hát én is van hogy csak harmadszorra írom be helyesen, szóval engem is szokott mérgelni a dolog.

Berni! Jók a cuccok! Ari Dorián4

Még mindig nincs összeállytva az ágyunk, talán a hétvégén4

Mennem kell, nyöszi van!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Berni!
Ha rám gondoltál, h. csak akkor jövök, ha veszekedés van, tévedsz, végre volt egy kis időm, és mire elolvastam azt a sokat, amit írtatok (kb. egy heti termést), még pár mondatot írni is tudtam. Én nem "lapulásnak" nevezem azt, h. gyakrabban olvasok, mint írok, hanem időhiánynak. De majd ha 2 gyereked lesz, te is megtudod! :wink:

A múlt éjszakánk már jobb volt, a gyakori szopinak köszönhetően újra visszaállt a "rend", így már csak 1x kelt éjjel Vince!

Lányok!
Ha már a kaja a fő téma, ne siettessük a babókat! Ne feledjük, h. nekik még a szopi a döntő, így az is teljesen normális, ha még nem esznek a szopin kívül mást, csak kóstolgatnak! Minden baba más!
Vince nagy súlyú baba volt, mindig is sokat evett, de annak ellenére, hogy eszik már rendes mennyiségű főzeléket husival és gyümit, még mindig nagyon sokat szopizik! De egy kisebb kajaigényű babának elég lehet még a szopi is, főleg, ha nem mozog még annyit.
Szóval tényleg nem érdemes összehasonlítgatni a babákat, mert nagy különbségek lehetnek!

Könyveket én is sokat olvastam anno Violával, és ez egyáltalán nem baj, sőt! A gyereknevelést, gondozást is meg kell tanulni, és persze az ösztöneinkre is hallgatni!

Képeket mindig nagyon szívesen nézegetem, örülök, h. raktok fel!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Csilla!
Nagyon édes Bogi!!!! Ártemisz még nem jutott el erre a szintre, egyelőre csak 2x láttam rugózni, és csak pár másodpercig...
Akkor tényleg inkább csak a szoptatás miatt nem jön még meg rendesen. (mármint, hogy látom nem én vagyok igy egyedül). még várok a teszttel.

Pat! receptkönyvnek ajánlom a kismamablog.hu oldalról letölthető ingyenes nagy babaszakácskönyvet, én többek között - azt használom. (legalábbis meritek ötleteket).

Berni! Gratula, hogy Dorián igy hallgat rátok. Én még csak evés közben próbálom leszoktatni róla, hogy folyton letépje az előkét, de nem vettem észre, hogy értené a "nem szabadot"...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Itten van. A kép kicsit sötét, csakúgy, mint az, aki készítette. :lol:
http://www.send2u.hu/get/?f=OyJRHTaUejSSfrOfeTQU

Berni,
hú, de szép ez a vizsla! :shock: :D
Jó lenne mozgó kép is, csak akkor hiszem el, hogy nem szobor. :lol: Teljesen úgy áll, mintha az lenne. Mit néz ennyire?

Most tudtam meg, hogy mégiscsak lesz farsang a kiscsoportosoknak is. Livi Noddy lesz. Legalábbis én ezt találtam ki, remélem beleegyezik. A kedvenc mesefigurája. :) Kék rövidgatyó, piros póló, sárga-piros pöttyös kendő és kék sapi. (Óvónénik öltöztetik majd be őket, nem akarom szegényeket terhelni egy macerás jelmezzel.)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


évi!
én általánosságban írtam,akinek nem inge nem veszi...de ez csak egy szösszenet volt,felesleges agyalni rajta :lol: 2gyerek?na ahhoz még sok mindne kéne :lol: :lol: úgyh ez a veszély nem fenyeget egyelőre :D Dorián kitesz 2t is :roll:

szerintem az az élet rendje,h egyre kevesebbet szopizik,persze 1 éves korig még amennyit igényel,de én már nem gyúrok a minél több tejre.így alakult,ahogy alakult,ezt írja valaki nekünk :lol: (hú,de spiritiszta vok) :lol:

jók a videók :lol: erre mondta a párom,h árnyékszexel a gyerek :lol: gyakorol.

gabi!
mit?mit? A POSTÁST! :lol: :lol: :lol: és hidd el,mozog épp eleget,csak szegény most be van csukva 1 szobába,úgyh soxor kéne kivinni.most is mindjárt kimegyünk,mert elállt az eső és Dorkó már szó szerint rágja a lábam unalmában :D

mi is használjuk a netes babaszakácskönyvet,az is szupi!
adri!
szerintem tuti érti ő,csak nem akarja :wink: Dorián is pont ezt csinálta az első időkben.meg voltam győződva,h feleslegesen strapálom magam :D

lányok segítsetek!
ki hova szokta felrakni a videókat?én is tennék.egyszerű?videa?jól látom?sok minden kell hozzá?a páromnak sosincs ideje rá

Kép
berni1
 
 


Mindig elfelejtem, múltkor írtam, hogy kis genyó, meg anyáddal szórakozz. Természetesen ezeket nem a gyerekeknek mondom, csak ha mesélek valakinek valami "gaztettükről". Bár leginkább Liviéről, a kicsi még nem bűnöz, de már nem sokáig lesz ez így. :lol:

Berni,
www.send2u.hu
Én ennél egyszerűbbet, gyorsabbat nem találtam eddig. :wink:

Elhiszem, hogy sokat mozog, imádom a vizslákat! :D Nekünk cicánk volt, 13 évig. Livi 1 éves korában átköltözött anyukámhoz. Szegényke már elég idős, de még bírja.
(Macskákról tudni vélik, hogy ártalmas a közelükben lenni kismamáknak, kisbabáknak. A nőgyógyászom és az állatorvos is megnyugtatott, hogy akkor már nem kell fertőzéstől tartani, ha a macsek ennyi éve él velünk, védett vagyok, és a baba is. Csak ha lehet, új cicát ne vegyünk magunkhoz.)

Megmutatom :) 2005 dec.
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


aranyos!igazi házicica.nem volt féltékeny?

köszi a címet,majd megnézem este.

bár nem tudom,h ez nektek jó-e,mert akkor már videókkal is foglak fárasztani titeket :lol:

Kép
berni1
 
 


Nem volt féltékeny szerencsére. Elővigyázatosságból vitte át anyu magához, mikor már Livi nagyobbacska lett és kekeckedett vele. De sosem bántotta a cica, csak úgy voltunk vele, jobb félni, mint megijedni. Nameg ott kertes házban van, ellentétben az 53 nm panellel.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek,pár szó az éjszakánkról: 10-ko elaludt,1-kor kelt,de nem etettem meg.Mivel elég jó rázendített,kénytelen volta kivenni...de visszatette,simogatta,és otthagytam.Mindez nem tartott tovább 5 percnél. :) Fél 5-kor kelt újra,mikor is Adri eszembe jutott! Hogy ő vajon hogy csinálja? vagy mikor eteti? Valószínű el tudott volna aludni szopi nélkül megint,de nekem már megkönnyebbülés volt! :oops: :lol: Majd 9-ig visszaaludt! :) Én már ezzel is elégedet vagyok,perze nem akarom elkiabálni!!! Majd holnap meglátjuk!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


az egyes szám 3. személyben írt igéimet,természetesen mind én követte el,csak Mircsi a kezemben van,és nem egyszerű így a pötyögés! vonatkozik ez a többi hibára is :?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Berni,Adri,köszi a könyv/recept tippeket!

Mekkora állatok!!!
Mi nem tartunk,csak pókot! :evil: :evil: Bár ha a természet rajtam múlna,nem élne olyan állat,aminek több lába van 4-nél,vagy egy sincs neki! A cicákat,kutyusokat nagyon szeretem,de vendégházban nem szerencsés... :D

Évi!
Hozhatnál képeket te is! :D
,
Joli?Merre vagy? Ma kérdezte a fiam:-Sanád hol van?
Éa az avatarról megismerte Rolit!Ügyi,nem? :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Már bocsesz,hogy velem van tele az oldal,de a nap fénypontját még megosztom veletek,aztán lépek:
-ma eljutottam fodrászhoz!! :lol: (tudjátok,apró örömök az életben...) És ha elmondom mennyit fizettem a vágás-szárításért,lehidaltok,mert én is lehidlatam... :shock:

Gabuska!
Ilyen kiscsoportban is szokás beöltözni? Livi biztos belegyezik,ha Noddy a kedvence! Jó,hogy ilyen kreatív vagy! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat! Igazán megható, hogy még hajnalban is én jutok eszedbe :) :) :lol: Örülök, hogy már javul a helyzet. Egyábként
márk nem ébred fel Mircsire? án mindig ezen gondolkozom, hogy a 2 gyereknél ilyenkor mi van? És mennyi volt a fodrász ha syabad éredeklődni ezek után?8)


megyek mert Ártemisz nem hagy :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Pat,
na, tök jó, hogy alakul az éjszakátok! 8)

Én is csodálkoztam, hogy beöltöznek. Sajnos, a miki ünnepséghez hasonlóan ez is zárt körű lesz. Nem irígylem a 2 óvónénit, 27 gyereket beöltöztetni. :shock:
Köszi-köszi, de a kreatívság kimerül abban, hogy kap egy kék gatyót piros pólóval. :lol: Annyi lesz az össz saját kezű alkotás, hogy egy mikulás sapit ruhafestékkel befestek kékre, és veszek egy sárga anyagot, amit bepöttyözök pirossal, az lesz a kendő. Noddy honlapon olyan aranyosan vannak a gyerekek beöltözve. :)
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Teljesen kész vagyok! :( majd másfél hétig volt Vincének hasmenése, hétfőtöl végre nincs, erre ma hányt!!! 3x is! Ez vajon újabb nyavalya, vagy még az előző?

Megy a mosógép most is, de úgy érzem, ennek sosem lesz vége! :(

Gabuska!
Violka méhecske szeretne lenni, de minden nap változtatja a véleményét...Nálunk a farsang nyílt, így bemehet a szülő!

Pat!
Csak így tovább az éjszakákkal!

Neirda!
Még én se menstruálok, drukkolok a kétcsíkoshoz azért!
Általában nem sírják fel egymást a gyerkőcök, pedig egy szobában vannak, de mondjuk még én is velük alszom, így nagyon nem hagyom kiabálni éjjel egyiket sem! viola is fel-felnyüszög, ha pl. rosszat álmodik, és persze Vince is sokszor rázendít!

Berni!
oké-oké, én nem agyalok, és tényleg sajnálom, h. nem jutok ide gyakrabban! :roll:

Lassan leáll a mosógép, még kiteregetek, aztán megyek aludni, drukkoljatok, h. ne legyen semmi éjszaka!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Évi, szurkolok, hogy rendben teljen az éjszakátok.

Ma Bogika már egy egész csücsök banánt megevett, kb-15-20 g lehetett, megtáltosodott :lol: . Estére kipróbáltunk egy kis banános tejpépet, eszegetett egy kicsit belőle, aztán szopi.

Kibukkant már a 2. alsó foga is.

Gabuska, én csak a Te videóidban azt nem szeretem, hogy le kell tölteni a saját gépemre, hogy meg tudjam nézni. Vagy másképp is lehet? Biztos aranyos lesz a kis Noddy!

Én azért még nem tettem egy szobába a lányokat, pont attól tartva, hogy Bogi keltené Toncsit is. Bár nekem sem utolsó, hogy csak 1 m-re kell elvánszorognom, nem a másik szobába.

Jó éjt

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Évi,
jobbulást!!!
Én azért beugrok majd pár percre a farsangkor, csinálok pár képet. Legfeljebb az óvónéni fejbe vág. :oops:

Csilla,
miután megnézted a videjót, egy laza mozdulattal zsupsz a lomtárba. :wink: :)

Akkor lassan Bogi is rágcsálhatja a csirkecombot. :lol:

Tényleg, ugye már ő sem bukik régóta?
És talán Atina írta még, hogy bukós a csemete, nálatok elmúlt már?

Nálunk csak két szoba van, így nem volt más alternatíva, a lányok egybe vannak terelve. De nem bánom. Eddig nem volt probléma éjjel, 1-2 alkalommal volt, hogy Livi felébredt, és azt mondta: Nórika, elég legyen, de aztán elnevette magát. Vagy rögtön visszaájult.

Meg akartam már kérdezni régebben, hogy többen vesződtünk a koszmóval, ki hogy áll?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt! bár látom nem én vagyok ma az első!
Évi! Drága Vince remélem hamar meggyógyul! Adtatok neki valamit? Eszik azért rendesen?

Ártemisz az elmúlt két napban szokatlanul nyűgös. Eddig tök jól elvolt egyedül is, mostmeg szinte 10 percet sem hajlandó egyedül eljátszani, folyton "sivit", hogy fogalalkozzunk vele, de néha még az sem jó...Nem tudom ez most mi lehet, mászásra készül "lélekben", vagy a foga (de ennek pl. semmi jele). Hála Istennek teljesen jól alszik, és teljsen jól eszik, szóval nem gondolok "komoly" bajra, csak nyilván valami változás előtt állunk.

Szerintem is jobb ha 1 szobában vannak a gyerekek amig kicsik, én is 1 szobában nőttem fel a tesómmal, és szerintem ez igy nagyon jó volt. De megnyugtat amiket irtok, hogy nem zavarják fel egymást ezek szerint.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


sziasztok!

megjöttünk a ringatóról,Dorián húzza a lóbőrt :lol:

koszmó:nálunk 1 hétig volt,azóta se semmi(kopp-kopp)

Vincének jobbulást ezerrel!szegényke!szopizzon,amilyen sűrűn csak lehet.

kinek milyen éjszakája volt?én kivételesen a gyerekszobában aludtam és megtapasztaltam,h Dorkó egész éjjel mocorog,forog,cumikat cserélget( :lol: ez a csúcs,megzabálnám olyankor),nyög,stb.szóval még jó,h külön alszik.amúgy be szokott lenni kapcsolva nálunk a babyőr,de vhogy akkor nem kelek ennyiszer.lassan át akarok váltani arra,h a mi szobaajtónkat nyitvahagyom,az övét becsukom és az őrt kikapcsolom.csak attól tartok,h vagyok annyira fáradt,h nem ébredek fel a sírásra :roll:

ja és csajok!hogy lássátok,mennyire rendes is tudok lenni,szólok,h az auchanban babacucc vásár van:bébiétel,ruha stb.na? :lol:

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Elvitték a babakocsinkat! :cry: Most így nyomulunk:

Kép

Próbáltam feltölteni egy négykézlábas videót, de tegnap nem engedte a videa. Majd ma újra próbálom4

Évi! Vincének jobbulást! Szegénykém! Még jó, hogy nem egyszerre tört rá a hányás és a hasmenés, nehogy kiszáradjon!

Berni! Sajna itt nincs Auchan. Lehet én is jobban aludnék, ha nem lenne közvetlen mellettem Jázmin. Bár mostanában estétől reggel 7-ig egyhuzamban nyomjuk mind a ketten! KOP KOP KOP

Adrien! Ennyi legyen a legnagyobb bajunk. Jázmin is most kezdi, hogy ha kijövök a szobából, ordít. TEgnap voltak itt barátnőmék és a babák lent ültek a szőnyegen. Én felálltam és olyan ordításba kezdett, látszott, hogy fél az idegenektől. Eddig ilyet nem csinált.

GAbuska! Nekünk nagyon rég volt koszmónk, kis olajozással, dörzsöléssel rendbejött, már rég el is felejtettük.

Csilla! Gratula Boginak a foghoz és a kajcsihoz. Majdcsak rájön ő is, hogy nem csak cici van! :lol:

Gabuska! Nóri tiszta Livi!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Gabuska, nem is az a baj, hogy foglalná a gépen a helyet, hanem hogy várni kell, míg letölti, aztán megkeresni és úgy megnézni. Nem pedig csak rákatt és már nézhetem is :roll: .
Bogó hetente 1-2x bukik vissza kb. 1 köpetnyit :oops: (bocs a kifejezésért).

Adrien, Bogika csak addig alszik nálunk, amíg éjszaka szopizik, utána természetesen várja a gyerekszoba Toncsival. Toncsi is kb. valamivel egy éves kora előtt ment külön szobába.
Boginál én sem vettem észre különösebben, hogy készülődne a foga. A doki mondta, hogy már lassan jön és pár nap múlva kint volt.
Boginál is van, hogy semmi sem köti le, de van, hogy nagyon sokáig elvan egyedül is a játékaival. Mikor milyen napja van.

Bogika jól aludt, 5.15-kor kelt csak először, utána meg 8 körül.

Nekünk a Babé sampon vált be, azóta nincs koszmónk.

Na, minimanó felébredt!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok4
Adri!
Lehet hülyeség,de nappal is soxor eszembe jut az egész fórumos csapat.Meg sokat emlegetlek is titeket! :D
amúgy egy ezres volt a vágás-száírítás! Ez Egerben 2.800Ft.!

Az éjszakánk:(nyugodtan gördítsen aki nem akarja olvasni :lol: )
Jó szokás szerint 10-kor elaludt Mira,bár most pár perc múlva fel is sírt,amit egy cumi-visszaadással megoldottunk!Először 3-kor kelt!Nem etettem meg,de ki kellett vennem!Simi,kis ringatás után visszatettem. Mivel hason alszik,egyből négykézláb rugózott! :evil: Még 4-szer kellett kivennem,mire úgy le tudtam tenni,hogy fekve maradjon. El is aludt. Ekkor fél 4 volt,visszamentem a szobánkba,és magamban megjegyeztem,hogy nem is vagyok álmos!Ezt biztos "meghallotta",mert abban a pillanatban,hogy a fejem a párnához ért,felsírt! Visszamentem,immáron paplannal-párnával! :D Már csak a cumit adtm neki vissza,meg 1 perc múlva még egyszer.Elaludt. Fél 7-kor arra ébredtem,hogy kiabálok, :oops: mert azt álmodtam,hogy a férjem elaludt a volánnál,és száguld szembe a forgalommal!Iszonyat volt! Na mindegy,Mira fél 8-kor kelt,mikor megetettem!Aztán gyorsan vissza is aludt,9-ig.
Ez már nagyon jó éjszakának számított,bár ha a 3-as ébredés is kimaradt volna! :lol: Csak a cickónak nem tesz jót a hosszútávú nem-szopi! :oops: :oops: Reggelre már kínokat éltem át! :shock:
Hátha ma egyáltalán nem ébred!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Évi!
Dokinál voltatok? Szegény Vince! Tényleg vigyázni kell a kiszáradással,anno Márk még a vizet is kihányta,már beutalónk volt az ambulanciára,de utolsó pillanatban javult egy picit,és így szerencsére nem jutottunk oda!Amiket meséltek,hogyan kötözik le a gyereket,hogy benne maradjon az infúzió a kezében!!!Ebbe még belegondolni is borzasztó!!! Jobbulást Vincének!!!!!

Berni!
Nagyon szupi lesz,ha szólsz,hogy akció van,legalább még jobban sajnáljuk,hogy felénk nincs! :lol: :lol:

Bár most a nagyobb Spar-okban (Inter,_Euro) is sok babás cucc akciós,pl. Hipp bébiételek (11 féle) 259Ft. Hamé gyümik: 149Ft, Pampers pelus,meg Libero is!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Réka, gratula Máténak, jól megelőzte a korát! :P én olyan alapon minden nap megsértődhetnék, ti., hogy utána sózzák a levest. Elég gyengén szoktam fűszerezni. :oops:
Évi, na végre valaki, aki tudományosan meg tudja magyarázni a krumplit 8) Sajnálom a hasmenéseket! Remélem már meggyógyultatok és apósoddal is kibékültél!
Berni, grat az overallhoz! Örülök a képeknek! Látom Dorkónak nem adsz enni, a cipőcskéjét kell megegye :lol: Jó lenne nekünk is pár új ruci, kár, hogy olyan messze van a Cora meg az Auchan! Csanádnak is hasonló overallja van, de együttest nem ilyet keresek, még egyelőre inkább babásabbat.
Adri, én ha nem is szólítalak személyesen, tudd, hogy gondolok rád is. Én amíg elaszom, addig szoktam gondolkodni a topikbeli ismerősökön, mamákon, babákon. :) Nekem eddig összesen kétszer volt mensim, amikor kezdtem szedni a Cerazette-t. Artemisz biztosan változik megint hamarosan és elfoglalja magát egyedül is.
Csilla, nem baj, ha még nem eszik nagyon kanalast, fő, hogy van tejcsi! Gratula a 2. foghoz.Hogy csinálod az isteni fasírozottat? Nekem is szándékomban áll süti a napokban, de nem szokott nagyon finom lenni.
Szly, jó az a babakocsi! Nehéz így tolni őket, vagy miért nem tetszik neked?
Pat, nem semmi, te aztán jó kitartó voltál a multkor éjjel Mirával! De bevált, úgy látszik.. Én cumisüvegből adok tejet, ha nem akar visszaaludni, hogy elkerüljem a cicin cumizást, de megeszi mind, ami az üvegben van. A suttogó módszerrel én is van, hogy tízszer is visszafektetem!Csak 1 ezer a vágás-szárítás? És még jó is lett?!
Gabuska, könnyű Nórinak, csak lemásolja Livit! .2005-ben is szépek voltatok! :) Koszmónak már régen se híre, se hamva. Nagyon jó volt a gyógyszertári kenőcs, amit a dokinéni írt, csak egyszer kellett használjuk pár napig. Csanád is úgy rugózott, mint Nóri és Bogi, csak most már állva csinálja. A szövegelése is hasonló, viszont ülni sosem ült úgy, mint ahogy Bogit látom a videón. Nekem magától megnyílik a videó, amint letölti a gép.
Csanád nagyon nekiállt zabálni, nem mintha eddig nem evett volna rendesen, de már nem lehet győzni szopival, volt, hogy kellett adjak neki pótlást este lefekvéskor és éjjel három óra előtt is egyre többször kell megetetni. A kanalas ételekből is egyre nagyobb adagokat kér. Hiába szopizik, utána nemsokára már kuncsorog a kajáért. Tegnapelőtt volt az első nap, hogy hosszabb időre otthon hagytam. Elmentünk kicsit úszni, szaunázni. Egy szopi helyett cumisüvegből evett. A nagytesó volt vele, leírtam neki pontosan, hogy mikor mit kell egyen. Amikor hazamentem, akkor jutott eszembe, hogy nem mondtam, hogy tisztába is kell tenni. De tisztába tette magától is , kétszer! :) Amúgy jól megjártam tegnap a kávéval, dél felé ittam egy kicsit, jó erős, zamatos Jacobs volt, már nagyon kívántam. Csanád erre fel egész nap nem aludt egy órát összesen, pedig reggel korábban is kelt a szokottnál. Tehát még egyelőre maradok a virtuális kávénál és a kakaónál.
:lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli! Nincs a babakocsival bajom, csak már nem nagyon akarom Rolit babakocsiztatni, mégiscsak két és fél éves. De muszáj volt beleültetnem, nem volt hajlandó így gyalogolni. A piros kocsinál tudja, hogy nem ülhet bele, így szépen jön gyalog.

Hát úgy tűnik a kávét még hanyagolnod kell egy kicsit. Nagyon ügyi a nagytesó, hogy így tudott vigyázni Csanádra. Egészségedre a kikapcsolódást.

Kép
szly27
 
 


Pat!
Nagyon klassz, hogy már ennyivel jobb volt az éjszaka, örülök, hogy működik a módszer, tudom, hogy az első pár éjszakán kell hozzá jó sok türelem és kitartás, de szerintem megéri, meglátod!

Joli! Azért örülök, hogy nem felejtettetek el :) ugyhogy jövök is most szépen!! Most hogy irtad, lehet, hogy nálunk is a kávé volt ma a ludas, hogy Ártemisz nem akart aludni? Reggel a férjem csinált nekem kávét (amit nem szokott, mert én szoktam neki), és ha már igy alakult, akkor megittam..aztán délelőtt látogatóban voltunk a barátnőmnél, ahol szintén ittam egyet... :oops: :oops: Napi 1et szoktam egyébként, de lehet, hogy a 2 már sok volt. Ártemisz a kocsiban hazafele aludt kb. fél órát délután 2kor, és estig már nem akart (vagyis mostanáig, amikor már rendesen fürdéssel lefektettem)...De ha te most nem irod ezt,nem is gondoltam volna rá!
Ma amúgy rugózás nem volt, de "négykézlábszerűség" volt, és igy haladtunk ELŐRE kb. 20-30 cm-et egy labda után, ami mindig előrébb gurult :)

Szly! nagyon jó ez a babakocsi!! MIlyen huncut Roli, hogy tudja, hogy ebbe bele lehet ülni

Berni! Az akciókkal csak nekem is fájditod a szivem...bár anyu ma bevásárolt nekünk a TEscoban bodykat nyárra! Itt méregdrágák a gyerekcuccok...

JOli! MIlyen ügyes a nagyfiad!!! Ez igen!!!Lehet, hogy most kiakadtok, de a férjem még 1x sem tette Ártemiszt tisztába!!!! :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


akkor többé nem húzlak titeket akciókkal :cry: :wink:
köszi az intersparos ötletet,mert és elsősorban hipp-et adok,ha üvegest kap.a bébiitala is akciós?

joli!
thök jó sokat és izgiket írtál.nem semmi a nagyfiad,néha átkűldheted hozzám is :wink: merre voltatok úszni?

mi pénteken színházba megyünk,a barátnőm kari ajándéka volt(persze avval a rejtett ötlettel,h ő jön vigyázni :lol: )ő az 1etlen,akiben maradéktalanul megbízom,de azért kezdek stresszelni :shock: ő fürdet,fektet...

adri!
gratula a picilánynak!nálunk is így kezdődött a kúszás.ma Dorkó épp egy üres ásványvizes palackot kergetett a lakásban :) úgy látszik összebeszéltek.ha anyud jár vásárolni,mond,h nézzen be coraba is,tényleg jók a leárazások.

és mindenkinek hajrá az éjszakához,menni fog az.én nehezen viselem az éjszakai ébredéseket,úgyh én is igyexem olyankor "szigorú" lenni és soxor én is úgy érzem,egyszerűbb lenne cicit adni...
joli!
mivel pótolsz?Dorkó azóta alussza végig az éjszakákat,mióta pótlunk.szerintem Csanádnál is hatni fog,már ha a "nem jóllakottságnak" tudható be a többszöri ébredése,mint Dorkónál.

adri!
ti mikor fektettek?

Kép
berni1
 
 


Berni!
Nyugodtan írd ám az akciókat,hébe-hóba keresztülmegyünk a fővroson akkor be is szoktunk menni valamelyikbe! A Hippnek csak a kajái voltak benne az újságban,de valameyik bébiital benne volt akciósnal (amiből 4 féle van),de már kidobtam az újságot. Talán Kecskeméti lehetett..

Joli!
Nagyon ügyes fiad van,büszke lehetsz rá!!!

Adri!
Az én férjem a 7 hónap alatt 1-szer sem tette Mircsit tisztába,Márkot a két és fél év alatt kb. 5-ször,nagyjából félévente! :lol:

Joli,Berni!
Azért szerencsések vagytok,hogy valakire rá tudjátok bízni a gyerekeket!Bár Jolinál ugye nappal volt,és az a könnyebb,de akkor is jó!Berni te meg ne aggódj,minden jól fog elsülni,ti is jól érzitek magatokat,meg a barátnőd is gyakorol! :D
Joli,gondolom jól esett a kikapcsolódás!
Nekem is már-már felüdülés volt a fodrász (és igen,nekem tetszik amit csinált egy ezresért :lol: ) bár Márk velem tartott,de olyan nyugiban ült végig,hogy a két és fél év alatt olyat nem láttam!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Holnap megyünk szülinapra! A barátnőm kislánya (övé lesz a body) 1 éves lett,hozzájuk megyünk Dombóvárra,és ott is alszunk! Ez azért biztos picit meg is fogja viselni az eddig javuló tendenciát mutató éjjeleinket!
Ja,Adri,Márk soha nem ébred fel Mirára,pedig mellettem alszik,tehát ugyanannyira kellene hogy hallja a sírást,mint én! :idea:

Ma Mirus megszerezte első (sőt egyből az első kettő) mokeszét. először Márk ráröptette a csípőfogóját(műanyag!) Basszus,nagyon jól céloz a büdös kölke!!! :shock: Aztán nem sokkal később náégykézlábból próbált felülni és eldőlt a járólapon!mindkettő a homlokán van,de csak a dőlésnél sírt! Kemény csaj,na!!!

Ja,és amit többeknek akartam írni,de szerintem már előkerült itt,hogy ebben a korban természetes dolog az amit írtok,mármint,hogy fél az idegenektől a babus (ezzel együtt jobban ragaszkodik anyához),meg az is,hogy már akkor balhézik ha nem lát minket!!! Csak hát nehéz ezt megszokni,mikor eddig teljesen máshogy volt!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Mira babának is boldog hetediket kívánunk és sok puszi a 2 mokesz közé!

Éjszaka olyan rosszul aludtam, hogy megváltás volt, hogy ébredt Bogi :oops: . Csak utána nem akart visszaaludni, így magunk közé vettem és apa elringatta a fenekét.

Csatlakozom, az én férjem sem tette tisztába még Bogit, és ha rajta múlik nem is fogja. Toncsit is csak akkor, amikor én kórházban voltam Nyíregyházán. Képzelhetitek, amíg itt voltam Egerben kórházban, napjában behozta többször és úgy tettem tisztába a kórházi ágyon :shock: .

Persze itt sincs Cora :? .

Joli, az igazat megvallva nem vagyok egy szakácstehetség és nem is igen szeretek főzni. Fasírozottat is csak most csináltam másodjára életemben :oops: . Különben szakácskönyv alapján készült :roll: .

Sok a tennivaló :?, mentem 8)

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a dicséreteket, melyek Csonginak szóltak! Mindkét fiú egy-kettő tisztába teszi a kicsit, az apja már nem annyira nálunk sem. Persze tette már tisztába, mert sokat van vele, de ha tudja, hogy nemsokára jövök, akkor megvár, hiába bűzlik a pelus. Sőt, annál inkább :lol:
Szly, drukk a régi babakocsiért! Mennyi időt kell várni rá?
Berni, egy szállodakomplexumban voltunk kikapcsolódni, ott dolgozik és lakik a bátyám, így kicsit több mindig, mint úszkálás :) Én Csanádot próbáltam eddig 3-4 óránként szoptatni és háromszor kaját adni neki, nem jóllakásig, hogy szopjon, de biztosan nem jól csinálom :( A tegnap estefelé egy szopit kihagyott, aludt helyette. Persze éjjel már háromkor ébredt, adtam is enni, tudtam éhes. Egészen délig 3 óránként szopott, aztán délután már be sem falta a cicit. Több kanalasat kell adjak neki, úgy néz ki.
Pat sajnálom Mira ütközéseit, nálunk is van ilyen, de még nem volt látható jele.
Adri, Berni, gratula a babáknak az első előremozduláshoz :)
Csilla, én is recept szerint sütöttem végül a fasírtot. De még a levest, olyat káposztás zöldséglevest, mint még sosem :shock:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok,

végre elmentünk ma babaúszásra! :) :) :)
Amint kicsi fiam felfedezte hogy hova jöttünk és előkerült az úszópelus, fülig szaladt a szája, és úgy is maradt, amíg el nem jöttünk :lol: Persze merülni nem merült, de nagyon élvezte a pancsolást!
Majd teszek fel fotókat is!

Mircsinek boldog hófordulót kívánunk! Jóságfoltok közé sok-sok puszit küldünk (főleg Máté :wink: )

Amúgy mindig is tudtam, hogy jól mentem férjhez :wink: ugyanis emberem profin pelenkáz - textilpelussal is, csak a kakis pelust passzolja vissza, ha teheti :twisted: de ha nem teheti, elbánik a bűzbombával is 8)

Képzeljétek, én is eljutottam fodrászhoz! Meg sem fogtok ismerni, úgy megszépültem :wink: Otthagytam fogyatkozó hajkoronám jelentős részét, így most kis házifodrászom csak a maradékokat cincálhatja :twisted:

HA leárazás, a H&M és a C&A is nagy leárazásokat tart, ugyan még nem néztem be, de lehet, nem sokára megteszem.

Joli, gratula a nagyfiadhoz! Klassz, ha van valakinek egy ilyen nagy testvére - én csak tudom :wink:

Puszi mindenkinek

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


én voltam handm-ben és a cunda-ban is voltam(többen is)aztán felháborodtam,h mit neveznek gyerekruhában leárazásnak :shock: csak mini méretek vannak...na,mindegy,csak felbosszantom magam!

akkor az én férjem viszi a prímet,ő pelenkáz,fürdet,etet is.persze neki is megvan a maga hibája :lol: épp most borított ki,mivel egész nap a bnőméknél voltunk,ahol mindenki őt kivéve gyerekezett(ez még ok),majd hazajőve is én telepedtem le a kicsi mellé.épp 10perce "váltot fel",h ideüljek,és épp 2 perce rakta le a gyereket,aki vonyít,majd kikéri magának,h miért szólok rá,h foglalkozzon már vele :roll: erre ő:miért te nem tudsz? :roll: :twisted: hát beszarás! :)

pat!
jó szórakozást holnapra és cuppancs a monoklira :) amúgy nekem nincs kire bízni,ez egy kivételes eset,amúgy melózik ő is,úgyh behatárolt,h mikor érne rá :cry: csak péntek marad,ha vmit szeretnénk a jövőben

na húzunk fürdetni,mert kapok apától :lol: :wink:

Kép
berni1
 
 


na,akkor 1 mindneki számára elérhető akció: :lol:
a bookline-nál 4069.- a libero,65%akció van gyümipépre és 10000ft-tól ingyenn hozza a futár :lol:

Kép
berni1
 
 


Látom férj és férj között óriásiak a különbségek, :) (megnyugtat, hogy nem csak az enyém nem akar pelenkázni :) ). De mentségére legyen, hogy ő viszont ha megkérem mindig szórakoztatja Ártemiszt akár 1-2 óráig is, ma reggel is pl. hogy le tudjak menni futni egy kicsit. És fürdetésben is kiveszi a részét, mindig ő fogja amig készül a viz, aztán ő is vetkőzteti.

Berni! Mi egyébként kb. este 7 és fél nyolc között fürdetünk (attól függ, hogy milyen fáradt már a drágám), és utána szopi, és egyenest az ágy, szóval általában nyolckor már ágyban van, és pár perc múlva már húzza a lóbőrt :)

Én nagyon sokszor szoktam fasirtot csinálni, pl. tegnap is, csak azzal a különbséggel, hogy nem olajban sütöttem ki, hanem sütőben grillrácson sütöttem meg. nagyon egyszerű,: darált hús, tejbe áztatott kenyér/zsemle, 1 tojás, hagyma, fokhagyma apróra vágva, és fűszerek: só, bors, pirospaprika (a görög változatban itt szoktunk beletenni még oregánót, bazsalikomot, petrezselymet is).
És vagy gombóc formában magyar recept szerint zsemlemorzsába, itteni szerint lisztbe forgatva olajban kisütni, vagy lapitott formában grillrácson megsütni a sütőben.

Na most, hogy már ennyit szövegeltem, megyek is főzni a mai ebédet!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Tegnap sűrű napunk volt, nem voltunk itthon.

Utólag boldog hófordulót Mirának és puszi a puklikra! Lesz ez még így se!

Új frizurákról pedig kérünk képet!

Nálunk apa tisztába teszi, ha mondom, megfürdeti ha mondom. Tegnap etetés közben jött rám a hasmars, így először életében meg is etette és lerakta aludni. De nem jelentkezik ugrálva, hogy ezeket ő akarja megcsinálni! :lol:

Joli! Azt mondták két hét a javítás.

Összraktuk az új ágyat. Két napja azon alszunk. Viszont a szobát át kellett rendezni, mert nem fért oda, ahol a másik volt. Így Jázmin ágya is arrébb került. Azóta felébred éjszaka megint. Most nem tudom, hogy ez az új helynek köszönhető, vagy egyébként is felkelt volna.

Ne nézzetek hülyének, eddig én sem nagoyn hittem benne, de talán köze lehet a felébredéseknek a vízér és hartman (lehet nem így kell írni) vonalakhoz. Roli kiságya is ugyanott volt, ahol eddig Jázmin ágya. És Roli is nagyon jól aludt picinek, ahogy Jázmin is.
Féltem kicsit, hogy ha eltesszük onnan, talán Jázmin nem fog jót aludni. Remélem nem így van és semmi köze hozzá és megjavul Jázmin, mert ha nem, átteszem Rolihoz, ahol Rolinak volt régen a kiságya.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Sly, dehogy nézünk hülyének, szerintem is van ilyen! Persze, ha az ágy nem mozdult el, csak a gyerek lett nyűgösebb, az más lapra tartozik :) mert ugye Csanád az első hónapokban nagyon jól tudott aludni ugyanott. Az éjjel is nem akartam enniadni, fél óra után visszaaludt, de újabb negyedóra múlva már fel volt kelve. Nektek milyen az alvás az új ágyban?
Adri, az az oregánós, bazsalikomos fasírt jól hangzik, én nagyon szeretem ezeket az ízeket:)
Berni, kösz a leárazásos tippet!
Réka, akkor vége a kényszerpihenőnek, nem kell vigyázni tovább Máté buksijára? Grat a fodrászhoz, mutatsz majd képet?

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Köszi az aggódást Vincéért, aranyosak vagytok! :) A kórházat szerencsére elkerültük, mert csak azon az éjjelen hányt, most már "csak" a hasmenés van! Az se olyan vészes, mármint a gyakorisága (kinézetre, szagra brutál - bocsi a részletezésért :oops: ) Viszont csüt. óta csak szopizik. Éjjel is kel 3x, de most egyelőre hagyom, majd ha meggyógyult, lépek én is valamit, mert már nagyon nehezen bírom! :? Ma telefonált anyósom, h. ő is elkapta, remélem én és Viola kimaradunk ebből az "élvezetből"!

Új frizurákról én is várom a fotókat!

Koszmóra nekünk is a Babe sampon vált be, mi azóta is azzal mosunk hajat.

Hát én férjem a másik oldalon viszi a prímet, nemhogy tisztába nem tette még Vincét, (anno Violát se), de még fürdetésben se jeleskedett, és max., ha egy órára bírom ráhagyni őket, de azt is csak úgy, ha az egyik alszik! :( :? Ő ilyen, ez van! De szerencsére anyósomék, és anyuék se laknak messze, így azért van segítségem!

Közben felébredt a Vince, mennem kell, remélem, ha meggyógyult, gyakrabban is tudok jönni! Most is vasalnom kellett volna, rengeteg van, mivel egész hétvégén mostam! :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszi a hófordulós köszöntést! :)
Évi!
Az én férjem detto a tiéd,segítség terén,ő le sem meri pl. vekőztetni a picit,és még képzeld hozzá,hogy nálunk mindkét nagyszülő 350 km-re lakik! Nagyon jó dolgom van! Reméljük vincénél hamar elmúlik a hasmenés is! (meg Slynál is :wink:

Sly!
Én is hiszek az ilyen dolgokban..., mikor Márk utazóágya bekerült a babaszobába,feljebb kellett tolni Mira ágyát,hogy a végében elférjen a másik,valami már akkor megváltozott az alvását illetően!
Sőt,hiszek az aálmokban is...nem véletlenül álmodtam pár napja autós száguldásról,meg veszélyről..ma összetörtük az autót!! :cry: :evil: :evil: :cry:
később folyt .köv.

KépKép
Kép
patricia83
 
 


PAtr! Az új BMW-t? Nektek nem lett bajotok?

Nekünk nem megy a hasunk, vagy ilyesmit írtam volna? Mindegy, a lényeg, hogy nem megy.

Hoztam egy videót Minkáról. Kicsit sötét, meg inkább a vége felé van a lényeg. De ő így halad: a kezével lép, mintha mászna, a lábát meg maga alá rugóztatja.

http://www.youtube.com/watch?v=p3BaYsXKt60

Kép
szly27
 
 


Az ágy összerakása:
Kép

Birtokba vettük:

Kép

Kép
szly27
 
 


Még egy videó: Roli versel (aztán mára lelövöm magam :oops: )

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/roli-versel-gyerek-yOg04Yr0Fhsw82BJ

Kép
szly27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?