Új privát üzeneted érkezett!

Szia Katavirag!

Mar csak 24ora es vege a szenvedesnek :wink: . Teljesen megertelek, az en anyosom is igy viselkedik es a legrosszabb, h elhitetik velunk, h szar anyak vagyunk, de a fiainknak mi vagyunk a legfontosabbak :wink: !!!!!!
Uj Zeland csodalatos lehetett, bar en Leont 2percre sem merem anyosra bizni :lol: . Kerunk kepeket!!!!

Eldontottem, nem megyek vissza dolgozni. Leonozni akarok amig csak tudok. Megyek en is takaritani.
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Orulok hogy mindenki elokerult es jol van. En meglehetosen depresszios korszakomat elem az utobbi hetekben. Talan a hideg miatt van ami gyakorlatilag megakadalyoz abban, hogy Monsterrel barmilyen kinti aktivitast vegezzunk. A babakocsit mar napok ota nem lattam. Annyira hideg van es hozza a jeges szel, hogy meg a haz elott parkolo autonkhoz is nehez kijutni fagyasi serules nelkul. Jatszocsoportba, zeneorara es a gyogytornaszhoz azert elmegyunk de ez nekem nem mozgas hanem autoban ucsorges.
Annyi mindent szeretnek meselni nektek ugyhogy belevagok a kozepebe aztan majd folytatom amikor tudom.
A legnagyobb banatom most epp az, hogy Monster szinte teljes mertekben elutasitja a cicit. Ami nem is lenne baj ha mar 1 eves lenne es ihatna tehentejet es nem lenne valtozatlanul 8,5kg. Az utobbi 2 honapban egy grammot sem hizott es mar kinomban megprobaltam megitatni tapszerrel de kifolyatta az egeszet a szajan es legkozelebb mar a szajat is osszeszoritotta ha kozelitettem fele az itatopoharral. (cumisuveget egyszeruen nem tudja hogyan kell hasznalni) Na akkor kinkeservesen kipreseltem magambol nemi anyatejet hogy akkor azt igya meg. Ezzel ugyanigy jartam mint a tapszerrel. Sajnos a napi 900-1000kcal-t nem tudom neki biztositani csak szilard etelbol (mar mindent eszik a hus kivetelevel) hacsak nem itatom meg olajjal. Most ott tartunk, hogy reggel cicizik valamennyit meg este kozben meg 3x szilard kaja. A tejem egyre kevesebb emiatt mar a melltartoim is lotyognek rajtam es elkezdtem leadni a szoptatas miatt tartalekolt zsirraktarambol is. Es persze 20 honap utan ujra ugy erzem meg fog jonni. Elegem van abbol, hogy probalom tomni szerencsetlen gyereket csak azert, hogy a 12 honapos ellenorzesen ne csesszenek le amert a 15. percentilisben tanyazunk. En ugy latom, hogy Monster egeszseges siman vegigalszik 12 orakat ejszaka es jokedvu a 8,5kg-val es egyszeruen csak ilyen alkat es nem fogom egy tablazathoz hasonlitgatni. Ugyhogy hagyom, hogy annyit egyen amennyi jolesik neki es valtozatlanul kinalgatom a cicivel hatha epp az kell neki.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag, ne hulyeskedj mar hogy nem ismer meg a gyerek. Tudod Anya csak egy van es a most ugyeletes jofej nagymami elhagyja a terepet es Oli 10 perc mulva mar nem is fog emlekezni ra. Szerencsere ebben a korban baromi rovid a babak emlekezokepessege es ha most esetleg merges is rad amiert otthagytad holnapra mar el is felejti. Szoval utolag ne band mar meg amiert elutaztatok nelkule hiszen Uj-Zeland egy once in a lifetime experiene volt. :D

Kép
Kép
eduarda07
 
 

 
 

Hetvegen es a het elejen elutazunk a tengerhez mert Obama beiktatasa miatt tobbmillio ember akarja megrohamozni az amugy pici Washingtont. Le lesznek zarva a hidak, autopalyak egy resze a varos korul ugyhogy se ki se be. Jobbnak lattuk elhuzni innen amig lezajlik a buli.
Szep hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Hat Kata, gondolom azota mar helyre allt a rend, es teljes harmoniaban vagytok a kisfiaddal! :D (Legkozelebb, ha kiruccantok, vigyetek magatokkal ... :wink: )

Eduara, teljesen megertelek, nehogy negativ erzeseid legyenek, egyaltalan nem a Te hiabad, ha Monster nem akar enni normalisan ... szerintem ezzel nem csak Te vagy igy, de ne stresszeld magad az ellenorzes miatt, lehet a gyerek is megerzi ezt :!:
Amugy javult az ido feletek? Milyen volt a hetvege a parton?

VElem nem tudom mi van, de felborult a ciklusom sajnos ... eddig mindig 24 naposak voltak, az elmult 3 honapban indultam ugy hogy 21, 28, 32 es most megint a 30. nap fele jarok (ez teljesen nem normalis nalam, mindig is 24 naposak voltak) Azt hiszem jovo heten sajnos megint dokihoz kell mennem ... :cry:

Mellesleg nalunk is bekoszontott a "hideg" :wink: nincs az az izzados kanikula mint szokott, olyan kellemes nyari erzesem van, mint otthon szokott, en ezt szeretem ... az itteniek meg mar hosszu pulcsiban + csizmaban maszkalnak :shock: Hozza teszem Thaifoldon tobben bele haltak a hideg idobe!!!! Komoly!!!

Rima, Te mennyi ideig maradhatsz otthon szules utan (irtad, hogy meg nem akarsz dolgozni), es mi az atlag amit fizetnek? (azt tudom, hogy Angliaban szules utan gyorsan vissza szoktak menni dolgozni, mert vagy a kormany nem tamogatja az anyakat tovabb v. elveszitik a munkahelyuket ... 6-9 honap?) Foleg azert is van annyi au pair es nanny feletek.

jo pihenest a hetvegere, sziasztok!
Vendég
 


Hali :!:

Na itt vagyok, mar magamhoz terve :wink: 2 napig fajt a fejem, miutan elmentek, pedig nem vagyok fejfajos. Igy utolag gondolom, hogy nagy stressz volt.
Tulajdonkeppen rosszabbul is elsulhetett volna, de tul vagyunk rajta, ez a lenyeg. Anyosom egyebkent mar erkezesuk utan egy nappal eloadta magat: fozott egy kaposztafozeleket, ebbol adnom kellett Olinak es kijelentette mindenki elott, hogy a gyerek most eszik eloszor rendes etelt :roll: Aztan hellyel kozzel okoskodott, de nem volt veszes, leszartam. Minden otletehez hozzatette, hogy azt csinalok, amit akarok, o csak ugy mondja... De miutan egy hetig o vigyazott Olira, egeszen anyjanak kezdte erezni magat, itt volt a baj. Uj Zelandrol elso nap tudtunk Skype-olni, ekkor meg megismerte a hangomat Oli, de o ramszolt, hogy ezt ne csinaljam, mert rossz lesz neki :shock: Aztan mikor hazaertunk, szemmel lathatoan nem orult neunk, osztotta az eszt, hogy mit hogyan kellene maskepp csinalni. Tisztara kiakadtam. Apjuk csak egy nap utan latta be, mennyire onzo, ez is megnehezitette a helyzetet. Vegul is neki sem lehet konnyu anyja es felesege kozott orlodni.
De elmentek es ez a lenyeg. Kitakaritottam a retket, a lisztet es cukrot a konyhaszekrenyekbol, kivalogattam a rosszul elmosott es elrakott edenyeket, evoeszkozoket. Na meg meg sorolhatnam... igen, szeretem a tisztasagot es agybajt kapok, ha nem tudom utolerni magam. Anyosom orok fozesevel is az o nelkulozhetetlenseget akarja mutatni. Jol telerakta a melyhutot, majd leolvad :twisted: Kell a francnak :!: Otthon is az o tonnaszmra bedobozolt kajaitol nem tudtunk soha elmenni egy etterembe, mert meg kellett elobb enni. Bezzeg, amikor en foztem, forgatta a szemeit, amikor aposom megdicserte. Es majd felrobbant, amikor meg meg is kerte ot, hogy tanulja meg a piskotas-mazsolas csokikrememet, mert neki annyira izlett. Aposommal egyebkent semmi gond, egy aldott jo lelek. Anyos hattereben halkan meghuzza magat. De kar erte a szo is, amit leirok, nem is teszem tobbe, csak jo volt egy par dolgot az ezerbol kiadni magambol.
Olival amugy mar minden rendben, jokat nevetunk, hulyulunk, tudom, ugy sem fog emlekezni semmire. Nagyon kis orokmozgo lett, allandoan lab alatt van. Tudom, amint jarni fog, nem lesz mar ekkora szabadsagom :wink: Meg nem allt fol targyak mellett, de rajtam felmaszik es mar nagyon akar allni. Hihetetlen, de erti, amit mondok, a megnevezett jatekokat a kezebe veszi, a lampara nez, ha azt kerdezem, hol van, vagy a karacsonyfara, ami meg mindig megvan :!: Es nagyon edin utanoz engem, papazik is. Etvagy toretlen, 80cm/11,3kg.

Itt egy-ket kep az unnepekrol.... Uj Zelandon csodalatos volt, de rajottem, nem csinaltunk jo kepeket, a sivar vulkanok meg gejzirek meg ugy sem mondanak nektek semmit. Delfinekrol kepet meg barhol latni. De az interneten rengeteg kep van, nezzetek meg, gyonyoru :!: Sokkal jobban tetszik, mint Ausztralia, az emberek oszinten kedvesek es minden sokkal intelligensebbnek hat, mint itt. Hiaba, nem bortontoltelekek leszarmazottai.... A maori bennszulottekkel pedig a viszonyuk nem emlitheto egy lapon az itteni aboroginalokkal. Ok ugyanis valoban egyutt elnek. Biztosan vissza fogunk menni meg, hogy a deli szigetet is megnezzuk, talan jovore Sydney-bol.

Kép KARACSONY

Kép OLI ES AJANDEKAI

Kép OLI SZERETI A GYEREKEKET

Kép KULONOSEN A KISLANYOKAT

Kép ES VISZONT....

Edu, a szopi veget ugy is a gyerekek dontik el. Tudom, aki sokaig szoptat, annak nehez ez az elvalas, mert egy bensoseges viszony szunik meg ezzel. Bambi tud ebben tanacsot adni. Tenyleg nem akarom osztani az eszt, abbol most elegem is van, de szerintem napi 3 szilard kaja nem eleg. A szoptatast nem szabad mar teljes etkezesnek folfogni, hiszen mar a tapszer sem az ebben a korban, pedig abban van boven kaloria. Amugy nagyon csini vagy a kepeken. Hova fogynal meg :?:

Rima, en is most mennek vissza dolgozni, ha Norvegiaban lennenk meg. Hat, nehez ugy... valoszinuleg dolgoznek, mert felnek, hogy elvesz a tuti laza es jol fizeto munkam. Marioval hogy vagytok :?: Suliba tudsz jarni :?: Leon hiperaktiv lehet... es nagyon ugyes :!: Te szoptatsz meg :?: Tenyleg 2 eves koarig akarod :?: Egyutt alszotok meg Leonnal :?: Mit ertesz az alatt, hogy nem szeret aludni :?: Ejjel sem :?: Bocs a sok kerdezesert...

Kolyok, olyan ritkan hallunk feloed. Masik topikba gyakrabban mesz :?: Mizujs kis Mateval :?: Mi az a sok program :?: Merre kirandultok :?: Gyonyoru lehet feletek a tel :!:

Bambi, te csak olvasol minket... :wink: Irhatnal, hogyan tengeted napajaidat. Szaladni kell mar Dani utan :?: Nem bantad meg, hogy egy gyereket megis felvallaltal :wink: :wink: :wink: :?:

Aranyeso, kitartas :!: Rimanak is rendszertelen vol a ciklusa, aztan hipp-hopp osszejott Leon :wink: Nem is hinnem, hogy feletek lehet huvos is...
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! Szerintem is tokeletes vagy, nem kell az a minusz x kilo :wink: !!! Leon is csak reggel es este szopik, amugy meg szo szerint zabal(mar bocsi) mindent, imadja a husokat, halakat, mindent, de tenyleg. SZerintem nem baj, h Aron nem ilyen nagy etku, kulonbozok vagyunk, en 1eves koromban 8kg voltam.

Katavirag! Most nagyon jo lehet neked :wink: , vegre szabad vagy!!! Gyonyoru kepekt mutatsz, OLi nagyon megnott :wink: ! es irigyellek Oli angyalsagaert :) . Leon egy orokmozgo, szombaton egy szulinapi partyn voltunk, baratnom kislanya 1 eves volt, Leon volt ott a legfiatalabb, de egyben a legmagasabb es legelevenebb. Minden baba sirva ment haza, mert Leon harap, verekszik es rajtuk keresztul erte el a kiszemelt targyat. Egy percre sem all meg. Alvassal nem lenne gond, mert alszik napi 2*2orat es ejjel 12t, de nagyon nehezen alszik el, minden erdekli, annyit potyog faradsagaban, de akkor sem aludna. Nem hiszem, h 2eves koraig fogom szoptatni, mert mar nem ragaszkodik hozza, most is mar csak napi2szer.

Aranyeso! Ahogy Katavirag mondta, nekem sem jott elsore ossze a baba, sot azt hittem, h olyan ciklusok mellett nem is lehet gyerekem es itt szuszog most a kisagyban :wink: ! Itt 1evig maradhatsz otthon a babaval, ebbol 9honapig kapsz penzt. Nalatok ez hogy mukodik?

Kép Kép
rima
 
 


vasárnap írtam egy hosszút, de elnyomtam rossz helyre. majd leírom újból meg másokat is. amúgy egy csomó irományomat azóta Ti már leírtatok, hahaha. gondolom értitek...
na, most megyek vacsizni csajokkal, szerintem holnap jövök hozzátok.
p

Kép
1bambi
 
 


Na hali :!: Nem is irtam, fiamnak egyszerre 4 foga jon

Edu, tegnap beszeltem egy itteni magyar baratnommel, reg nem talalkoztunk az unnepek miatt. Kislanya Olival pont egyidos. Most 74cm es 7,4 kg :roll: Allitolag rengeteget eszik. Ugyhogy no panic :wink: Egyebkent en a puha feher kenyerre eskuszom. Meg a kekszre gyumolcs melle, de a rizs, krumpli is jo kaloriadus. Meselj nekunk, amit szerettel volna. En is ugy orulok, hogy itt irogathatunk egymasnak.

Rima, hu, Leon nem semmi :!: De inkabb akaratos legyen, mint bamba :wink: Benne a deli vermerseklet :wink: Oli pont ugy alszik, mint o, ami a konyvek szerint is idealis. Nalunk a napi harmadik alvas most maradozik el. Illetve el tudnam meg babakocsiban altatni delutan 5 korul, de felesleges. Inkabb furdunk fel 8-kor es fektetunk 8-kor, igy apaval tobb idonk marad egymasra. Nem irtad, hogy vagytok Marioval. Volt o is Magyarorszagon :?:

Bambi, irj :!:

Igen, valoban jol vagyok most, kicsit rendbeszedtem magam is. Kis pampuc s tiszta lakas, napsutes, es maris minden ok. Azert neha en is elmaganyosodom lelkileg, mert azert csak egy kisbabaval vagyok itthon, akivel nem lehet ugy kommunikalni, mint egy felnottel, de azert jol vagyok. Nemsoka indul a babauszas es a playgroup ujra a nyariszunet utan.
Apjuk meg nem irt lombikbacsinak, de ma rapiritok. Tortennie kell mar valaminek :evil:

Na cs mara
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok!

Kata, imadni valo a kis Oli, es hat ugy latni a csajok is szeretik!!! :lol:
A 4 fogacskaval nem gyulik meg a bajotok?
Mikor indul a kov. lombik akcio?
Nekem meg gyermekem sincs, es sajnos nagyon sokat vagyok egyedul. Igazabol most kezdek ratalalni a vegyes nemzetu emberkekre, van amikor 2 napig ki sem teszem a labam :roll:
A mai nap kivetel mert ossze szedtem valamit, meg az agybol is nehezemre esik kimaszni. :shock:

Rima, nekem szerencsem van (illetve kozos megegyezes alapjan) nem kell dolgoznom (az elmult 3 evben tulsagosan is agyonhajtottam magam, alig talalkoztunk Apaval...) igy megallapodtunk, hogy itt az ideje a csalad alapitasnak. Ezert sem dolgozom, es nem is vagyok kepben a juttatasokrol stb. (mert amig nem jon a babo, addig nem is erdekel) Bar mar a csalad osztja az eszt, hogy nem mindegy, hogy hol jon a vilagra (nehogy mar Malajzia legyen az utleveleben???) stb Sokkolnak.

Edu, szerintem nincs semmi problema azzal a 8,5 kiloval, nem lehet minden babo vasgyuro! :wink:
P.
Vendég
 


Hello lanyok,

Megjottunk Ocean City-bol ahol mocsok higeg es ho volt. Ritkan latni havazast a tengerparton. A szallodat ezert nem hagytuk el tul surun igy maradt a belteri medence meg a konditerem ahova felvaltva jartunk a ferjemmel. A gyerek nagyon jol erezte magat mert felfedezte vegre a maszas ormet es ezerrel tepert a szobak kozott. Vegul csak ma reggel indultunk vissza Washingtonba mert nem mertuk megkockaztatni a dugoban ulest Monsterrel. Szegeny ferjem 3 ora vezetes utan elment dolgozni en meg ittmaradtam a kicsomgolatlan cuccokkal. Eszmeletlen, hogy mennyi mindent kell Monsternek cipelni meg erre a 4 napra is. (utazoagy, babakocsi, rengeteg jatek, ruhak, babaetel, edenyek, pelenkazotaska).
Most megyek mert total lefaradtam a mai naptol.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Katavirag! Nagyon drukkolok, h nemsokara ismet pocakfotokat tegyel fel :wink: ! En is ugy szeretnek egy masik babat, de ha belegondolok, h megegy Leont, na azt hiszem varunk meg par evet :lol: . De olyan angyal baba mellett mint Oli csak azt tudom mondani, h hajra :) . Mario velunk toltotte a karacsonyt es az uj evet, de vhogy semmi sem a regi :roll: !

Aranyeso! Akkor neked is csak szoritani tudok :wink: ! es te kint szeretnel szulni? Nekem sokkal tobb baratom es ismerosom van, mint Leon elott, pontosabban az akkoriak olyankomolytalan, bulizos emberkek voltak, a mostaniakra meg tudom, h szamithatok. Igy mi nem unatkozunk egy percet sem :) .

Edu! Gratula Aron maszasahoz. Most mar nincs megallas :). Az utazas meg ismeros, bar nekem jatekokat nem kell cipelni, ugyanis Leont semmi sem koti le, vagyis igen, egy kanal, egy edeny, egy mobil, egy popsikrem, stb... minden, ami nem gyerek kezbe valo :) .

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Ha mar a terhessegnel tartunk akkor komolyan varom mar, hogy Katavirag nyissa a sort. Akkor en is biztosan felbatorodnek es nem ereznem ugy, hogy ritualis ongyilkossagot kovetek el a masodik gyerek vallalasaval ilyen kicsi korkulonbseg mellett. Szoval Katavirag hajra lombikkal vagy anelkul! Aranyeso rad meg majd irgykedunk amiert az elso terhessegedet eled at es naphosszat csak a babakocsikat es babaruhakat bongeszed a neten amig mi a kis toddlereink utan rohangalunk majd nagy pocakkal. Ja es ha jol emlekszem Kolyok is azt irta regebben hogy tavasztol johet a masodik. (bocs ha rosszul emlekszem)

Monster elkezdett hizni!!!! Mar 8,7kg-ot mutat a merleg. Egyebkent 80cm magas ugyhogy ugy nez ki mint egy spagetti. Az etetes mar kesz kozeharc nalunk mivel a gyerek akar mindent csinalni es idonkent nem a celhelyen landol a kaja. Probalok neki minel tobb fingerfood-ot (bebi omlett, puhara fott zoldseg, tofukocka, sajtos melegszendvics, miniravioli, palacsinta, goffri, piritos, sajtkocka, gabona puffancs, szarott alma/mango kocka, cheerios) adni mert a kanal hasznalatahoz meg eretlen szerintem. Imad ragni ezert mar kicsit kell csak puresiteni. Neki is 4 foga jott egyszerre az unnepekkor ami meglehetosen megviselte (minket is) de szerencsere nem zavart bele az ejszakai alvasaba. Szopi tovabbra is naponta 2x van es a reggelit veresen komolyan veszi. Addig vonyit amig meg nem kapja a cicit. Az esti mar lightosabb mivel hamar bealszik rajta.

A mozgasfejlodese tovabbra is lassu annak ellenere, hogy megtanult negykezlab maszni de azert a hason kuszast elonybe reszesiti meg. Allni meg tovabbra sem akar, nem is probalta meg magat felhuzni az agyaban. Engem nem zavar kulonosebben de a gyogytornasztol hulyet kapok. A gyerek vegiguvolti mind az 50 percet es a no meg utana nekem panaszkodik, hogy nem lehet vele egyuttdolgozni. Nahat egy 11 honapos baba nem erti miert kellene turnie, hogy egy vadidegen no hasizomgyakorlatokat es labhuzogatasokat vegezzen vele. En ki is szoktam menni mert nezni(hallgatni) sem birom mar. Holnap elkiser a ferjem is es majd o rendetcsinal. :D

Szerencsere nagyon jo alvo lett ujra, ejszakankent 12 orakat alszik es nappal is 2x habar azok eleg rovidek. Nagyon szepen eljatszik magaba akar 1-1,5 orat es kozbe csak magyaraz amibol ket erelmes szo a mama es a baba amit tudatosan hasznal mar. Kepzeljetek egyik este elalvaskor mielott letettem volna az agyaba belamkapaszkodott, csavargatta a hajamat es kozolte, hogy mamma. Na azt hittem elolvadok abban a percben. Ha meglat egy babat a kepeken akkor rogton mutatja es mondja is hogy baba. Na most befejezem az omlengest mert sok lesz belolem es szokas szerint halal keso van. Jovok majd folytatni.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hali csajszikak :!: Pentek van, yeah :!:

Rima, sajnalom, hogy ugy erzed, semmi sem a regi. Vannak jobb es rosszabb idoszakok. Az teny, hogy egy gyerek szuletese teljesen megvaltoztatja az ember eletet. En ugy erzem nagyon nagy orom, foleg most, hogy mar olyan elvezheto miniemberkek, de mi is egyik pillanatrol a masikra ugy ossze tudunk veszni apaval, mint a fene :roll:
Sulirol nem irtal, meg arrol sem, egyutt alszotok-e Leonnal.
Oli jo gyerek, de azert vannak hisztik. Pl. ha a hatara fektetem, hogy pelenkazas lesz, ordit, hentereg, kozben rohog. Az oltoztetes detto. De szerencsere nalunk is bejon a popsikrem, kanal es mobil, mint lekotoeszkoz. A mobilom el is romlott, addig szopogatta :roll:
Amugy Leon barmilyen rosszcsont, belegondoltam, ha napi 16 orat alszik, annyit alszik, mint egy ujszulott. Ezzel nagyon szerencses vagy. Oli ejjel most nagyjabol jol alszik, 11-12 orat, nappal 2xmasfelet, neha kevesebbet. Azert en elegedett vagyok.

Edu, Monster maszik :!: Es miket mond mar :!: Tok jo :!: Most meselte a sogornom, hogy a kislanya 8 honaposan fordult a hasara :roll: A vegen kiderul, hogy ugyes fiaink vannak... Jo pakolaszast :wink: Nem semmi, mennyit utaztok. Es Monster etrendje sem. Meg tartozom neked a palacsintaid elkeszitesevel, de majd ha terhes leszek.... Azert a hidegert nem irigyellek. Ja, es szerintem ha M. reggel keri a cicit, hat akkor nincs is semmi baj.

Aranyeso, gyogyulast :!: Talan ennyire elromlott az ido nalatok, hogy megfaztal :?: Te mit dolgozal otthon :?: Mennyi idot terveztek Malajziaban :?: Hogy telik egy napod :?: En kitoltenem egyedul is... Annak idejen elveztem a napokig pizsamaban vagyok napokat, kulonosen Karacsony tajan otthon a szuleimnel :lol: Sos-edes-sos izek valtakoztak a szamban, DVD hegyek es alvas, alvas, alvas :lol: Idonkent nagy buli. A helyedben soppingolnek, vennek sexi fehernemuket ferj oromere, takaritanek, foznek, szepitgetnem a lakast, olvasnek, sok-sok pletykalapot is, pampuc hegyek, manikur, fodrasz....he-he. Mert aztan gyerek mellett mar mas lesz :wink: Mondjuk en Oli mellett is meg tudom ezeket csinalni, de a fel szemem es fulem mindig ott van rajta :wink:
A nagy fogzas most nem okoz gondot. De hirtelen annyi van a szajabn, hogy ha vigyorog, egeszen ovodas mar.
Ja, lombik: a hetvegen remelem elmegy a level. Onnan egy honap, mig behivnak es valahogy elindul a dolog. Abban bizom, hogy mire Oli 1 eves lesz, mar terhes leszek. En mar szules utan akartam a beultetest, mivel 6 hetre mar mensiztem, de nem engedtek orvosilag, pedig akkor meg otthon voltunk es siman ment volna a 3 fagyi baba miatt. Most ez megint macerasabb lesz, de egyebkent nem veszes. Annak az, aki 6x megy. Pont most olvastam a masik topikban, hogy egy lany, aki most ment 6x es mar 1000 eve probalkoznak, 3as ikreket var. Eloszor nagyon megorultem neki, aztan belegondoltam a helyzetbe... :shock: :shock: :shock: En most kisfiut szeretnek, Olinak jatszotesot :wink: Aztan johetnek a csajok.

Bambi :?: Kolyok :?:

Na megyek, mert Oli atrendezte a lakast, izzad mint a lo es kakaszagot is erzek. Megyek, rendezem a helyzetet. Szep hetveget :!:
katavirag
 
 


Sziasztok Mamik! :lol:

Bevallom, halalosan jokat rohogok neha a szosszeneteken! Es hat tapasztalatok ide vagy oda, mindig tanul az ember, mar csak ezert is megeri benneteket olvasni! :wink: KOSZI!

Hat Rima, szerintem a ferjemnek (es nekem is) edes mindegy hogy hol fog megszuletni a gyerek, amig a korhazi ellatas jo es az ugyintezes is "egyszeruen" megoldhato. (Ami biztos nem mondhato el Indiarol... :shock: ) (Probaltam sokat vissza olvasni... Ti hol szultetek?)
A babas-mamas elet ossze hozza az embereket, es amit "kozosen eltek at" annal szebb nincs is, nem is beszelve a tapasztalatok kivesezeserol! (No igen, mar nem egy jol lereszegedett ejszakara gondolok :lol: )
En is most a 9. honap utan kezdtem el itt olyan emberekkel talalkozni, akiket megbecsulok es ertekelek. A magyar letszam eleg keves es hat tenyleg mi sem vadul bulizos emberek tarsasagat keressuk 8)
Mikor szeretnel vissza menni dolgozni?

Edu, szerintem egy masodik babo bevallalasa csakis a Te testi-lelki energiadon mulik, amikor Te keszen allsz a dologra... bar neha kell egy kis segitseg is, pl. egy pozi teszt? :wink:
Az en baratnomnek 2 fia van, 1,5 ev korkulonbseggel! Edesek!
Na latod, a kajakat amiket felsoroltal (es amit mi ugye nem ehetunk meg oly gyakran, mert a vonalaink...) hizik is! :D Juheeejjjj! 1et a babanak, 1et a Mamanak!
Szerintem ne emeszd magad azon, hogy nem akar felallni, hagy elvezze egy kicsit a kuszas oromeit! Az unokahugunk 2 eves korara kezdett el jarni, addig a pelenkajan ulve csuszott mindenhova
:shock: Viszont hogy elkezdett trecselni Neked, nagyon is szuper! Hamarosan beszol a gyogytornasznak! :lol: Kitartast az orakhoz, bar szerintem az uszasnal nincs jobb (no nem telen...)

Na Kata, hajra azzal a levellel, a fagyi babak mar turelmetlenek! :lol: Mind a 3at egyszerre ultetik be? Ikrekkel erdekes am az elet...!
En mar jol vagyok, bar kezem-labam remegett, utalok betegnek lenni! No meg ismet dog meleg van, vagy 1 hete nem esett az eso.
Hosszu tavra sehol sem tervezunk, de min. 2 ev lesz itt. (De majdnem Del-Afrika lett...) Szoval ez valtozo, oda megyunk, ahova raknak.
Chef seged ill. rendezvenyszervezo voltam Fr.o-ban, de azert feltettem a kendot es pincerkedtem is, otthon pedig 4*os szallodaban front ill. back office-oskent (itt jott kepbe a ferjem)
Nem akarom lehutonek bemutatni magam, de majdhogy azokat csinalom, amiket felsoroltal! :oops: Mindenre van idom, tip-top a lakas, napi 2* fott kaja, suti (imadok sutni-fozni), csotanyirtas, barangolas, meg enyem az itthoni + ceges szamlazas. De eleg volt, johet a gyerek! :lol:
Most kaptam bogyikat, amik segitenek rendbe tenni belulrol, es folyamatosan dolgozunk az ugyon :!:

Szep hetveget, es jo babazast nektek!
P
Vendég
 


Sziasztok Csajszikák,
Kata,
ilyenek még ezek a nagyon kiskorúak, hamar felejtenek. nem is tudtam, hogy csak kettesben mentettek új-zélandra, de majd képeket valahova dobhatnál fel. szerencsére oli azért hamar "visszafogadott", gondolom amikor anyós-pajtás lelépett, akkor már semmi gond nem volt. na, de ők már csak a múlt, gondolom most egy ideig nem is fogtok találkozni.
sokat gondoltam már én is arra, csak mindgi elfelejtettem mondani/írni, hogy szinte csoda, hogy oli egyke lett, de majd a következő várandósság lehet, hogy okoz meglepetést a babák számában. azért az húzos lehet majd, de ügyes csajszi vagy és megoldod majd. (a tesóm egyik ismerősének akkora a gyereke, mint a mieink és jún-ra várja az ikreket. totál ki van már most...). oli gyönyörű és ezt mond nem illendőségből mondom. a fogakhoz meg gratula.
edu,
ti is ilyen hamar terveztek kis tesót?
a szopi látom rendeződött. nálunk 2 szopi volt még (R+E), amikor hirtelen abbahagyta dani. úgy viselkedett, mint aki rosszul van a mellem látványától (pedig nem néz ki borzasztóan). ordított, hisztizett, sikitott, sírt. 3 napig próbálkoztam és feladtam. mivel annak is örültem, hogy 8 hónapig ment a szoppancs, meg annak is, hogy nem nekem kellett leválasztani őt. azóta se nézett arra, haha. én hogyan éltem meg? nekem furcsa volt az elején ez a szoptatás-dolog, kicsit hülyén éreztem magam. aztán megszoktam. amikor meg vége lett, nagyon furcsán éreztem magam. olyan hiányérzetem lett, hogy valamit nem adok meg daninak. nem is tudom jól kifejezni magamat. aztán elmúlt ez is. annyi maradt meg, hogy este mikor tápot adok daninak elalvás előtt, még mindig nézem az órát.
a súly miatt tényleg ne aggódj. a kolleganőm mondta, hogy mindkét gyereke 1 évesen volt 8 kg és most tök normális méretű gyerekek, tinik. szóval majd húzd fel magad a dokinál, aztán tojd le, amikor eljöttök.
szerintem ez a mozgás, állás, stb. csak most gyorsult fel. teljesen normális, hogy 10 hónaposan még nem áll a gyerek. szerintem. kérdezzétek meg anyáitokat, hogy mi mikor álltunk. én pl. nagyon sokára csináltam mindent. de az biztos, hogy anno nem 8 hónapos korban kezdtek el állni a babák...
rima,
miért más most mario? azóta a balhé óta más?
leon jó kis harcias baba. viszont jó, hogy ilyen sokat alszik. nálunk közel sincs ennyi alvásidő.
az alvás előtti "nem akarok aludni, mert minden marha érdekes", szerintem meg normális. ahogy nézem danit, hihetetlen, hogy mennyi mindent észrevesz, utánoz, csinál. ezzel azt akarom írni, hogy nagyon kitágult előttük a világ és rengeteg felfedezni való dolgo van előttük, és persze mindent kiakarnak próbálni, megfogni, megnyalni, stb. igaz, alvás előtt jó lenne ha már csak az alvásra koncentrálnának :D
aranyeső,
egy kicsit irigy-irigy, hogy mi mindent csinálhatsz egy nap. nekem a nap egyik fénypontja, amikor este a kádban fekve kicsit olvashatok. persze nem panaszkodni akarok, de tényleg élvezd ki a "szabadság" minden pillanatát. mégha néha unalmas is...mert amint jön a kis-aranyeső, minden változik.
A volt-munkáid nagyon jól hangzanak. Akkor, mint chef segéd, gondolom nagyon fincsiket tudsz főzni.
Azért jó, hogy vannak már ott is barátaid, ha nem is sok, de normálisak, akkor az már szuper.
Milyen bogyikat kaptál?

Na most szaladok, mert dolog van, majd jövök.

P:Bambi

Kép
1bambi
 
 


Nahh, volt 1 laza kis atfutasom, igy vissza olvastalak benneteket (mondjuk ugy, hogy teljesen a legelejetol! :oops: ) Tisztan latok most mar mindenkibol mindent, es olyan mintha ezer+1 eve ismernelek benneteket, veletek orultem amikor lettek a pozi tesztek, ill. babok stb. neha harsany kacajjal, neha 1-1 konycseppel! Elvezet volt! :D (mint 1 jo konyv, vartam a sztorik folytatasat, nem birtam "letenni")

Bambi, ez malnalevel bogyo, ill. vmilyen teakeverek a peteeres beallitasara... bar amikor 49 kilo voltam (168 cm) akkor zavarodhattam ossze. :cry: Jelentem karacsonytol ujra 54 vagyok. :lol:

Megyek apazni, puszi mindenkinek!
Vendég
 


mármint ezt a topicot olvastad végig?
málnalevél tea segít majd a szülés előtt is.
kicsit durván pehelysúlyú itt mindenki.
azért még jöhetek? :D :D :D :D

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok

Nem akarok közétek tolakodni,csak látom ez egy élő topik és remélem tud valaki segíteni nekem.Tehát csak néhány kérdés elejéig jönnék.
Férjemmel úgy tervezzük tavasszal kimennénk Németországba kb 1,5 évre.Ő már dolgozott kint kb 3 évet,mint felszolgáló.Most is ugyanoda mennénk,ha összejön.Van egy 14 hónapos kisfiunk,jelenleg GYED-en vagyok.Úgy tervezzük,hogy csak a férjem dolgozna és én otthon lennék a kisfiammal.Mire eljön az ovis időszak már itthon lennénk.Szóval minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.
Pl:
-milyen feltételei vannak én és kisfiam kint tartózkodásának?
-hogyan részesülhetünk orvosi ellátásban?
-én ugyanúgy kaphatom itthon a GYED-emet?
és ehhez hasonló kérdéseim lennének.Ha tudtok légyszi segítsetek.

Köszi:Gabi
Vendég
 


sziasztok! :)

Katavirág, nem semmi az anyósod... :shock:
de most már minden rendben és ez alényeg ;) azt hiszem mi nem lennénk jó lakótársnak, :) én elég rendetlen vagyok :oops: ;)
nagggyon édes Oli a képeken. Azzal a kiscsajjal, nemsemmi :)
nem írok többet a másik topikba, csak egyszerre két helyre nehéz írni... mert télleg kevés időm van.

az alap heti programunk aköv:
hétfő délelőtt mondókázás (mindjárt indulok is ;) )
kedden elvben szabad, de mindig van akivel találkozunk, az a tali nap :)
szerda délután ebéd egy magyar családnál majd matekozom a kislánnyal
csütörtökön babaúszás
kéthetente pénteken meg magyar baba-mama találkozó
és eközben még több találkozó. hol én megyek át hol mások jönnek. Ma délután is vendégségbe megyünk.
:)
és persze ha Máté ébren van, akkor nem lehet mellette szgépezi, mert ő is szeretne akkor... amikor alszik, akkor meg vár a házimunka.... ;)

Egyzserre 4 fog??? mammamiaaa mi a 7-8dikkal küzdünk, de most nagyon... minden tünet, nyálzás, popsipirosság, nyügösség.... még takonypóc isnéha...

Én nem teljesen értek egyet azzal, hogy mennyi kaja elég... ez tökre változó. Valószínű Monsternek nem elég, de pl Máté még csak most kezdett 3dikat kapni. Én mindig úgy csinálom, hogyha már látom, hogy nem elég neki, akkor adok... (pl elkezd éjszaka ébredni enni... ) Most így jók vagyunk ;)
De pl itt van egy magyar gyerek, aki 3 héttel fiatalabb Máténál, már 5ször kap szilárdat. Jó, nem szopik...

Rima, teljesen igazad van amunkával! :)
aztaaaa milyen harcos kisoroszlán Leon :D
nomenestomen, vagy hogymondják? ;)


Edu, szegény, remélem rendbejött ez a szopisztrájk és az idő is jobb már... ne aggódj, a 8.5 kg teljesen jó!!!! de tényleg!!!
tudod mi a furi, Monster mindjárt egy éves lesz!!! hihetetlen!!!

nekem a mlt héten jött meg elsőnek... de nem bánom, mert mi is rajtavagyunk a kistesón :)
viszont az én melleim is lötyögnek, pedig még 4-5ször szoptatok... mondjuk jóval kevesebbet... az igaz..

gratula a mászáshoz... akkor most már télleg vége a nyugis időszaknak ;)


Aranyeső, nekem is rendszertelen volt a ciklusom és mégis 2 hónap után lett Máté szval nyugi ;)
jó vicc, hideg... :D
én is irigy vagyok ám egy kcisit a szabad napi programért... ;)
namost már nincs titkunk előtted ;) jaj. :)

ne is mond, Bambi, nekem is furi lesz majd ha nem szopik Máté


jaj ne is mopndjátok, a pelenkázás... nálunk is közelharc :) írtam, hogy kipróbáltuk a mosható pelenkázást? már 2 hete :) s tökre bejött!!!

uppsz eltohant az idő, menni kell a mondókázásra... én tartom :oops: én még Máté alszik... na most mit tegyek...

ciaooo

Kép

Kép
kolyok28
 
 


ja, új képeket találtok a picasa albumomban...
(picasaweb dot google dot com per mzs dot makai és ha ott a kedvenceknél az Istvánt megnézitek, az az öcsém, ott találtok karácsonyi képeket is... )

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello csajok :!: Latom nagyon irodeakok voltatok a hetvegen :wink:

Gabi80, elo topik, de az am :!: Azt hiszem en inditottam ujra, vagy mar nem is emlekszem. Szerintem a GYED GYES-t ugyanugy kapod, ha kulfoldon vagy. Nemetorszagban nem tudom, milyen az egeszsegugyi rendszer, de ha a ferjed dolgozni fog, a munkaltatojan keresztul megtudja a reszleteket (te ill. a baba is jogosultok-e utana eu. ellatasra). Itt Ausztraliaban pl. csak az ausztral allampolgarok jogosultak. Igy elkepzelheto, hogy nektek is maganbiztositast kell kotnotok. De Norvegiaban, ahol korabban eltunk, a ferjem munkaja utan eu. biytositast is kapott (ado alapu biyt.) es en is jogosult voltam, amig nem dolgoztam ott.

Aranyeso, meghato, hogy vegigolvastal minket :oops: Azert, jobb, hogy nem Del Afrikaba mentetek, ott most kicsit izzik a helyzet. Latom, azert kitoltod a szabadidot es nem csak otthon buslakodsz :wink: A volt munkad tok jol hangzik. Jo recepteket tehetsz fol, en is szeretek fozocskezni.
A felreertes elkerulese vegett irok most megint a lombikrol. Ja-ja, ikrek befigyelhetnek (Bambi :wink: ), epp ezert csak 2 embrio beulteteset vallalom. A levelunk egyebkent a hetvegen elment, de megis ugy erzem, valamelyikotok elottem lesz babas. Magyaroszagon van 3 fagyibabank, mert amig Norvegiaban eltunk, konnzen jartunk haya es ott tortent ay elso probalkozas a gyori Kaali Intezetben, ami elsore sikerult. Azaz eltettek 3 embriot, ha kell kesobb. De itt, ha elmennenk lombikra, ujra kell csinalni az egesz procedurat, tehat peteserest elosegito hormoninjekciok, petesejtleszivas altatasban, nehany napra ra megtermekenyitett petesejt beultetes. Szoval most nem a 3 fagyiert megyunk.

Bambi, vegre te is irtal hosszabban. Uj Zelandrol, ahogy irtam, nem teszek fol kepet, mert nem lett tul sok es nem adjak vissza a hely hangulatat. De valoban gyonyoru volt :!: A pehelysulyrol annyit, hogy en is visszanyertem az azelotti sulyomat ugy kb. 6 honap utan (164/52), de mikor megszultem, elamultam a nagy seggemen :shock: 63kg voltam szules utan. Aztan 6 het mulva mar csak 56kg voltam. Lecsusszant magatol. Miutan anyosom nem zabaltatott :wink:

Kolyok, Mate babat mindjart meglesem a picasan :!: 7-8. fog :!: :!: Aztamindenit, ti is fogzotok rendesen :!: Mozgalmas napjaitok vannak. Textilpelenka :shock: Nem semmi :!: En igy is minden nap mosok :!: Oli naponta 3-4x kakil. Es a sok pisi :!: En nem birnam. Minden nap elamulok, mekkora talalmany ez az eldobhatos. De hallottam, hogy pelenkakiutesre nagyon jo a moshato.

Na megyek, mert szetpakolta a szobajat es bekapcsolta a legzesfigyelot.... Mindjart fraszt kapok, ezt a csipogast 2 hetes koraban hallottam utoljara.
katavirag
 
 


Haliho :!:

Bekoszontottunk a kinaiak boleny evebe, amely "eredmenyes es termekeny lesz" :!: :lol: Amen!
Ennek oromere nem dolgozik senki 4 napig (termeszetesen kiveve az uramat es a ceget!!! :cry: ) Ez jutott nekunk...

Kolyok :!: :D Megneztem a kepeiteket, hat nagyon szep kis csalad vagytok, Mate baba nagyon helyes! Jottok-mentek, tele vagytok jobbnal jobb programokkal. En is irigy! :wink: Es gyonyoru videken laktok!!!

Kata, hat egy par oraba bele telt mire a sztorik vegere jutottam, de jo erzes volt! :D Amugy az en csaladom is Bekes-megyebol valo, szinte ott nevelkedtem, es hat Gyula a kedvenc varosom :!: (Termeszetesen Szeged utan) Nagyon sok minden kot oda: elso csok :lol: , csirkemajas hambi :roll: stb.
Receptek barmikor johetnek nekem is! :wink: Bar olvastam hogy konyhatunderek vagytok! Most legutobb raszantuk magunkat egy kis spenotra... hetvegen pedig vacsi vendegek jonnek (skotok).
Elkezdtem hollandul tanulgatni... nem egyszeru, azert igyekszem, jo erzessel tolt el, ha ertem mit dumalnak korulottem 8) No meg nagyon szeretem a pszichologiat, igy olvasok-olvasok-olvasok, neha elfeledkezem magamrol ill. a kulvilagrol.

Edu, Aron tovabbra is szepen alszik ejszakankent es csuszik-maszik?
Hajra a kov. gyermekkel mindnenkinek es akkor en is csatlakozom! :lol: Valaki kezdje el a sort es akkor en sem erzem magam lemaradottnak! :wink:
Kép Bankokban
Vendég
 


Bangkokban :lol:
Vendég
 


Katavirág
nagyon szépen köszönöm az infót,szerencsére találtam egy másik segítséget aki igencsak képben van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban,úgyhogy nem is zavargok tovább.
További jó fórumozást!
És köszi mégegyszer a segítséget!

Üdv:Gabi
Vendég
 


Haliho :!:

Gabi, gyere batran barmikor :!: Es szerencses kikoltozest :!: Igen, ha talaltal valakit, aki esetleg Nemetorszagban el, o tudna a legjobban segiteni. Egyebkent melyik varosba mennetek :?:

Aranyeso :!: Hat te nagyon fiatalnak tunsz a kepen :!: Es csini vagy :wink: Azt hittem, Malajziaban malaj-angol a ket beszelt nyelv. Mindig tanul az ember... ezek szerint kinai-holland :?: Ja-ja, sokat gondolok Gyula city-re :lol: Te hova valosi vagy :?:

Ma voltunk babauszason ket honap nyariszunet utan. Hat, nem sult el valami jol. Olika vegigsirta az egeszet. Valahogy elfelejtette volna az elmenyt :roll: :?: Aztan a babakocsiban bealudt, alvasido elott egy oraval. Tisztara kipurcant szegenykem. Raadasaul a Karacsonyra kapott tuzpiros koromlakk is vegig lekopott a labkormomrol az alacsony vizben valo maszkalas miatt :twisted: Ja, es meg a fejem is jol leegett odafele a hajon :twisted:

Lombik bacsi viszont nem cecozik. Mar vissza is irt, hogy kedden var minket konzultaciora, azaz febr. 3-ra. A ciklusom vege febr. 6-7, es mindig az uj ciklus masodik napjan indul e hormonkura. Ha nem kernek vizsgalatokat, meg az is lehet, hogy a kovetkezo ciklusban terhes leszek :shock:

Na csao mindenkinek, irjatok am :!:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Merre jartok tobbiek :?:

Szia Katavirag, pedig a 27-et taposom lassan... :oops: Teljesen jol tudtad, malaj-angol-mandarin a hivatalos nyelv, tudod a ferjem miatt kell osszekapnom magam a hollanddal! :P (en mar Szegeden szulettem, de halkan mondom, a szuleim kevermesiek... :lol: )

Hat akkor a babauszas nem volt a ti napotok :x Mikor mentek legkozelebb? Ti is csak hetente egyszer jartok? Hany babo van egy csoportban, 1 orasak a foglalkozasok?
HAJRA a lombikkal, kivanom, hogy minden siman menjen!! Igy is van, mindent bele! :D
P.
Vendég
 


jövök csajok, jövök!!! :)


Gabi, gyere bátran, bocsi, hogy Rád az előbb nem válaszoltam. A Gyedről tuti tudom, hgy jár kint is, mert az nekem is jár. a németországi dolgokkal amúgy nem vagyok képbe. Nekünk apja munkahelye miatt jár mindkettőnknek a kinttartózkodási engedély és ezáltal kellett egészségbiztosítást kötni....

Katavirág, ez szuuuupppeeer hír!!! Lehet, hogy Te leszel az első közöttünk? ;)
amúgy télleg nem nagy meló a textilpelusozás, én kb kéthetente 3szor mostam eddig, most meg hetente 2szer. Nem olyan nagyo plussz. :)
sajnálom a babaúszást, reméelm a következőnél már jól érzi magát!
:( körömlakk... mióta nem is lakkoztam ki a körmöm... mondjuk bakancsba minek a lábat :lol:

na megyek, mindenki alszik még, ezek az én perceim :)
vidám napot!

Aranyeső! télleg fiatalabbnak nézel ki!!! :) jó a kép! itt épp egy elefántot veszel???
jujén a hollandot nagyon nem bírom... szerintem ritka ronda nyelv...

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok :) !

Sajnos most nincs idom visszaolvasni, meg mindenkinek irni. Leon alszik es meg sok mindent kell csinalnom. Ugy nez ki, Marioval alakulunk es vegre ismet osszebujva alszunk :) , na ez nagyon hianyzott. Leon egyre okosabb, mar mondja, h nem es razza a fejet. Ezt foleg mikor eleget evett es mar nem ker, vagy vmit nem akar. Meg fulehez teszi a telefont es kiabal, h ha ha ha(ez nala halot jelent). Annyira imadom!!!!!!!
Viszont en teljesen kivagyok, karikak a szemem alatt, nonstop szedulok es faradt vagyok, a pulzusom nem megy 110ala es 45kg vagyok es meg mindig fogyok. Valozinuleg strummas vagyok, eredmenyek hetfon lesznek.Szornyen nezek ki es ugy is erzem magam.
Sajnos most mennem kell, majd meg irok es probalok kepeket tenni.
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Ma a nap fenypontja az volt amikor olvastam, hogy Katavirag hamarosan ujra anyuka lesz ha mother nature is ugy akarja. Ez annyira izgi , hogy en is lerohantam megnezni maradt e meg a folsavambol. Momentan meg arra varok hogy visszakapjam az 1 ev 9 honapja nem latott menstruaciomat. Folsavat viszont talaltam ugyhogy elkezdem szedni mert ki tudja lehet a peteeres lesz elobb mint a menzesz. Az meg kulon orom, hogy Kolyok is belevag a dologba es Aranyeso meg mar rajta van a projekten.

Mar 2 napja itt depizek a hazban Monsterrel (o nem depizik) mert a nagy ho es az utana jovo onoseso miatt lemondtak a jatszocsoportot es az utcara sem mertem kimenni ilyen idoben. Aztan megneztem Kolyok fotoit es felbatorodva azon, hogy Mate a kendojeben a havasokban kirandulgat, en is magamrakotottem a gyerekemet es elsetaltunk a kozeli Gap outlet-be gyogypenzkoltesre. Nagyon varom mar a tel veget mert elegem van a szurkesegbol es a hidegbol masreszt meg hamarosan jon Monster szulinapja. Kineztem neki egy olyan tortareceptet amibol aztan o is ehet mert probalom magam tartani ahhoz, hogy 2-3 eves kor elott no csoki es cukor. Ajandeknak fa epitokockakra es hintalora gondoltam. Talan a hintalohoz meg kicsi. Magunknak meg emlekbe csinalok egy fotoalbumot az elmult egy evrol es vegre kitoltom a baby diary-t is. A digitalis fotok nagy hatranya, hogy az ember a szamitogepen tarolgatja es nem nyomtatja ki, hogy szep emlek maradhasson a konyvespolcon. Meg mielott Monster szuletett direkt ezert vettem egy HP fotonyomtatot de rajottem hogy a meregdraga festek kb. 50 fenykep utan kifogy es amugy is nagyon idoigenyes a hasznalata. (1 kep 1,2-2min alatt nyomtatodik)
A ferjem jovo heten itthagy minket Monsterrel 5 napra ugyhogy nagy maganyomban estenkent majd ide jovok hozzatok, hogy bepotoljam az elmult 1 honap torteneseit.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Rima draga, ugy sajnalom hogy ilyen cudarul vagy! Nehez lehet most neked a kis orokmozgod mellett. Remelem hamar kideritik a tuneteid okat es gyorsan rendbejossz majd. Addig is oromkodj a fiadban es elvezd, hogy Marioval ujra rendbejonni latszanak a dolgok.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép 11 honapos alvo Monster

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kép 11 honapos nagyon is ebrenlevo Monster

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hali csajok :!: Na sikerult a mai napot is egy megsavanyodott 3L-es tej kinyitasaval kezdenem. Igy a reggeli kávicskum elmaradt :cry:
De ma uj kormokkel jelentkezem :wink: Hja, telen bakancsban en sem lakkozom, de itt most papucsos az ido. (Amugy javaslom nektek az Astor 60sec lakkjat, gyerek mellett hasznos :!:) Ebbol kifolyolag a labszorzetre is ugyelni kell. Gyantazas most nem ellenjavallt :wink: (Bambi :wink: ) Amugy Bambi jot mosolyogtam az esti kadban olvasasodon, mint a nap fenypontjan. Nekem ez idoszakos, marmint mi eppen a nap fenypontja, ami persze az esti furdetes, fektetes utan kovetkezik be. Most epp egy DVD (rajottem, hogy a varosi konyvtarbol jobbnal jobb filmek kolcsonozhetok akar egy honapra is ingyen) es ehhez gyartok egy banan splitet :lol: Persze altalaban apa is csatlakozik.
Olikam tegnap felfedezte azt a lepcsos szekrenyt, amin a felallast gyakorolhatja :shock: Allandoan a nyomomban van, sorra romlanak el a zenelos jatekai az allando csapkodas miatt :shock: Bezzeg annak idejen meg kitettem ot a franciaagy kozepere es szepen elnezgette a plafont, enekelgettem neki, kozben meg nyugodtan vasaltam... aztan el kellett kezdeni ot visszapakolni az agy kozepere. Kesobb lekerult az agyrol, de szepen eljatszadozott a sarokban az odatett jatekokkal. Ma mar a vasalozsinort tepkedem ki a kezebol, fraszt kapva, nehogy a fejere essen :shock: :shock: Az eloszobabol elpakolt cipoket felfedezte a szekrenyben :shock: Nagyon aktivizalja magat mostanaban, de azert nem faradtam meg bele, sot sosem tudok ra haragudni :lol:
Edu, Monster csudaedes, szeretnivalo, kedves kis arcocskaja van :!: Es mar nem is Monster, ugye :lol: Szerintem a masodik gyerek mar messze nem ekkora megeroltetes. Mar tudjuk, mi hogy mukodik.
Ti mit adtok nekik enni :?: En kezdek a fozelekekben otthon lenni, Olika nem eszi meg a bebieteleket. Annak idejen meg 1-2 tok, kukoricapure, gyumolcspurek lecsusztak, de a nagyobbaknak gyartottak nem kellenek neki. Egy fajtat szeret, abbol tarolok itthon 1-2 uveggel veszhelyzetre. Pedig en ugy tudtam, a babak fuggok lesznek a bebietelektol es a hazikoszt nem kell nekik :roll:
Rima :!: Atyaeg :!: Neked postpartum tyreoditised van (szules utani pajzsmirigygyulladas) :!: A szulo nok 10%-ban fordul elo. A 45kg mindent elarul. Csak az a furcsa, hogy csak most jelenkezik, mert az elso 4 honapra jellemzo. Mar a terhesseg alatti hormonok is megzavarhatjak a pajzsmirigyet, de utana a legjellemzobb. Eloszor tulmukodik, aztan altalabn kimerul, ami pont ellentetes tunetekkel jar. Mi az hogy egy szerdan levett TSH/FT4 (legalapvettob pajzsmirigy es agyalapimirigyhormonok) csak hetfore lesznek keszen :twisted: :?: Az akut fazis akar eletveszelyes is lehet, annyira felgyorsulhat az anyagcsere. Azert ellattak addig is valami gyogyszerrel, nem :?: (pl.: propranolol=ez egy beta blokkolo, hogy ne dobogjon ugy a szived es jol tudjal aludni) Tisztara fraszt kaptam, amikor olvastalak. Mindenkepp irj, ha hetfon lesznek eredmenyek :!: Ha szoptatni szeretnel meg, un. propythyouracil=PTU alapu keszitmenyt kaphatsz csak :!: Methymazolllal nem lehet szoptatni, mert Leon pajzsmirigyet karosithatja :!: Az is lehet, hogy leallitjak a szoptatast. Amikor pedig tul leszel az egeszen, elkepzelheto, hogy abba a 30%-ba esel, akiknek a lezajlott gyulladas utan kimerul a pajzsmirigyuk, es egesz eletukre pajzsmirigormont kell szedniuk (thyroxin), de ezzel nagyon sokan egyutt elnek. De az is lehet, hogy teljesen rendbejon minden, de ellenoriztetni kell meg sokaig, vervetelekkel. Szamits arra is, hogy a masodik terhesseg utan is jelentkezik mindez :!: Kovesd az orvos utasitasait es minden rendben lesz :!: Bocs, most kibukott belolem a szakma :roll: De Marionak nagyon orulok :!: Es Leon hol alszik :?: Visszaszokott mar az agyacskajaba :?: Ha nem is, gondolom azert a nappali 2x2 ora alvast csak ott tolti.

Na cso mara, nemsoka talalkozunk magyar kis jatszotarsunkkal, Simikevel :lol: Az iwiw-en ismerkedtem anyukajaval :lol:
katavirag
 
 


javitva :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kolyok28 2009.01.29 14:28-kor.

Kép

Kép
kolyok28
 
 


hu Kolyok most zavarban vagyok mert nem ertem ez most LH teszt vagy Hcg??????

Ha az utobbi akkor GRATULALOK!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


de igazad van, most derült ki, hogy a barátnőm összekeverte a tesztet amit adott nekem, én meg nem néztem milyen,
szval most peteérésem van :(
:)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Katavirag, nem is ertem hogy csinalod a gyereknevelest meg a haztartast egyben. En 11 honap alatt nem voltam kepes szinkronizalni a kettot. Koromlakkrol meg gyantarol meg nem is almodhatok. Egyreszt sokat eljarunk itthonrol (zenecsoport, jatszocsoport, gyogytorna es jovohettol nalunk is ujra indul az uszas) es mikor hazaerunk azonnal etetnem kell es M-et szorakoztatni. Amikor meg vegre lefekszik a delelotti 1 es a delutani fel orara akkor gyorsan osszekapom magam, beagyazok es kozben zenet hallgatok. Ennyi ami napkozben magamra jut. Ezen kivul meg igyekszem minden nap delutan kimenni vele 1 orara setalni. Mosogatni, mosni fozni, vasalni, porszivozni csak akkor tudok ha a ferjem hazajon este es hetvegeken. Persze morcos is miatta. (utalja a porszivo hangjat - ferfiak) A furdetest o csinalja de utana nekem jut az altatas ami neha akar 1 orat is igenybe vesz mostanaba mert mar a cici nem eleg neki ertheto modon. Mire racsukom vegre a gyerekre az ajtot halal faradt vagyok es mehetek furdeni es jo esetben labat borotvalni. Tovabba vagyaim kozott szerepel 2x elmenni kondizni estenkent mert enelkul hulyetkapok. Mostanaban ez nehezen jon ossze.
Mindjart visszajovok csak elteszem M-et a delelotti alvasra.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kolyok, ne busulj mert a peteeres is nagyszeru dolog! En is arra varok. :D Akkor mindent bele! :D
Puszi :

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hello!

Irtam egy hosszut, aztan mire megfoztem a vacsit, lattam nem kuldte el :roll:

Kolyok, hosszan gratulaltam ... azert az a peteeres sem rossz :!: Foleg ilyen LH teszttel! :wink: A legkozelebbi talan mar a masik lesz! Hajra!!!

Eduarda, bejott nektek is a kendos seta?
Nem gondolkoztal rajta, hogy Te is elkezdj inni egy gyenge peteerest segito teat? (Igy talan helyre allna a menzi is)
Gyonyoru a kisfiad :!: Kis szivtipro! :lol:

Rima, nagyon sajnalom a betegseget, szornyen hangzik, plane ahogy Katavirag megfogalmazta mirol is van szo ... :cry: Remeljuk mihamarabb rendbe jossz, vigyazz magadra!

Katavirag, egyutt erzek a tejjel valo csalodasodban! :oops: En uezeket elem at csak a gyumolcsokkel es husokkal, 1 nap es mar elkezdenek rohadni ... tejet meg alig iszunk - mert malajt nem veszek, az import dobozos ausztralnak meg sajna viz ize van :shock:
Oli besegit a hazimunkaban? :lol: Elkepzelem, ahogy o pakol ki ... te meg be 8) Tenyleg, hogy tudsz ennyi mindent megcsinalni mellette? Nagyon jo szervezo vagy!

Nekem ma egesz nap migrenem volt ... elo halottkent takaritottam :cry: De! Kitakaritottam ... Megyek is, hajra peteeres es lombik ba! :wink:

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Edu! Aron meg mindig nagyon jo kispasi. Olyan edes, aranyos pofija van :) . Te hogy altatod ot? Leteszed az agyba es alszik? Neked mult heten jott meg a menzi.

Kolyok! Fuuu, nem tudom mi volt ez, mert mar javitva van, de nagyon nagyon irigy, mar csak a peteeres miatt is. En is ugy szeretnek meg babat, de suli+meg ez a hulye betegseg.... :(

Aranyeso! Miota probalkoztok? Migren nem hangzik vmi jol :( . Nagyon csinos vagy a kepen :wink: !

Katavirag! Hivott a dokim es tenyleg tyroditisem van. Adott propranololt(ezt ugye szedhetem szoptatas alatt?) es hetfon megyek talizni vele. AZt szeretne ha hazautaznak vagy par hetre korhazba szeretne beutalni, h pihenjek, mert szerinte a sok stressz nem tesz jot. Nagyon szepen koszi a sok infot, nagyon hasznos volt.

Takaritani en megprobalok minden este mikor Leon elalszik, de nincs sok latszatja :) . Fozni meg mindennap kell, meghozza mindharmunknak kulon :roll: , de most mar elvezem. Viszont koromlakk meg tarsait nem lattam mar egy ideje. Sot ma elmentunk a baratnommel vasarolni es a legkisebb nadrag is leesett rolam, fuuuu de jo volna meghizni, csak hogy......Ha kell madarijeszto, csak szoljatok :lol: :lol: :lol: !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Ime par kep:
Kép legkedveseb unokatesommal Kép en, mit egy koszos mikulas Kép en, a nagy galambasz Kép en, a nagy divatorult Kép en es az anyukam Kép meg azt akartam mondani, h nagyon okes csajok vagytok(mindezt 10honaposan mondom;))

Kép Kép
rima
 
 


Helló Csajok!
Nem tudom, h kölyök mit törölt, de a későbbi hsz-ok alapján, jó dolgot. Hajrá, gyerünk! Mátéval uccu a simikkel :oops: :oops:

Katavirág, Csak úgy ittam a soraidat. Na annak nem örülök amiért leírtad, de ha újra kezdhetném az életem, tuti, hogy valami dr-nénis szakmát választanék. Lenyügőző, csodálatos, izgalmas, "okos", tiszteletreméltó, segítős, stb. szakma. Kár, hogy már ilyen öreg vagyok. És le a kalappal a távdiagnózishoz. Elismerésem.
A vasaló nálunk hanyagolva van :oops: :oops: , de a lépcső :!: Állandóan azon mászik D. Ha már játszóterezni nem lehet, itthon csinálja. Szerintem tavasszal mi leszünk a mászóka ördögei. Hihetetlen iramban megy fel rajta.
Elkezdett állni D. (mármint saját súlyával áll a lábán, kapaszkodás nélkül), eddig 10 mp volt a rekord. Persze leginkább a kádban nyomja, hol máshol?
SZóval nagyon oda kell figyelni rá. Néha eszembe jut, h amikor az ágyon feküdt, vagy a babakocsiban, hogy csak úgy volt...Most meg...De minden kornak van szépsége, hihetetlen, hogyan fejlődnek.
Voltunk dokinál, csak ellenőrzésen, végig ordította az egészet. NEmcsak bent a drnőnél, hanem előtte, utána. Utál öltözni, a drnénit, mindent ami ott van. 9,0 kg pont. A drnéni mondta, hogy most már menjünk a bölcsibe bemutatkozni, le van adva a drót, hogy D.-gyerek szeptembertől menni akar (mármint lehet, h nem akar/akarjuk, de muszáj). Ez azért jó hír, mert itt bejutni a bölcsibe, még a magánba is mission impossible.
Rima, nagyon sajnálom ami van veled, reméljük hamar rendbe jössz. Adok neked 5 kg, csak mondd, hogy hova küldjem :lol:
Edu, nagyon csodaszép kölyök M. Már iagzi kis gyerek kinézetű. Én is vágyok már nagyon sportolni, de amikor lenne időm, akkor vagy szarul vagyok, vagy dög fáradt. Rendesen betesz ez a meló. Máskor a január tök nyugis, de most...Nagy hajtás van, kezdek lemerülni. Ráadául egy csomó mindent így hanyagolok. Még jó, hogy a párom segít sok mindenben, mert nem bírnám. De nem panaszkodom, én vállaltam. Sikerélmények is vannak, mind a munkában, mind a gyerekben, mindenben. Tegnap felhívtak a rádiótól, hogy riportot akarnak velem csinálni. Köpni-nyelni nem tudtam, bár a fickó szerint jó voltam. Amikor mondta, hogy most akkor ezt majd fel is veszi, mondtam neki, hogy akkor majd a kollegámmal kellene inkább beszélnie, én tuti leblokkolnék. Így ma meghallgattam az adást, és jó érzés volt, hogy mondott a kollegám egy csomó olyant is, amit én javasoltam neki. És egyáltalán nem bántam, hogy nem én szerepeltem. Igaz, lassan 34 évesen már nem kellene ilyeneken paráznom...Mint egy kis tini...
Aranyeső, Mit főztél? Vigyázz a babanettel, mert sokszor nem küldi el az irományt. Sokszor szívtunk már vele. Nyomj egy kijelölést+copy-t mielőtt küldöd, hogy ne legyél bosszus. (Én tanácsolom, aki sokszor elfelejti ezt :oops: , aztán csak mérgelődök.)
Azt hiszem dióhéjban ennyi, most megyek CSI-t nézni, aztán aludni. Ti jól tudtok aludni? Én a terhesség eleje óta nagyon rossz alvó lettem, bezzeg előtte. Kicsit, na jó, nagyon visszasírom az akkori alvókámat.
Puszi Nektek! És nagyon jó volt olvasni ezt a "sokat", így tovább!

Kép
1bambi
 
 


Nem láttam a fotókat az előbb (nem értem miért). Rima, szuper jó pasid van és a pasidnak nagyon szép anyukája! :lol: :lol: :lol:
A galamb nem semmi.

Kép
1bambi
 
 


Látom játszókutya bejátszik a háttérben :lol: :lol: :lol:
Nekünk van egy magyar+svéd. A magyar nagyon tuti, aranyos a hangja. A svéd, felejtős. De most el is raktuk, mert D. csak megzavarodna tőlük. Elég az apja svédjét hallgatnia.

Kép
1bambi
 
 


Bambi! Nekunk magyar-nemet van! Nemetet otthon is hagytuk, mert annyira szeretem az a nyelvet :wink: . A magyar itt van velunk Londonban es tenyleg aranyos hangja van. Majd holnap irok bovebben :wink: !
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Mar a jatszocsoportot is megjartuk. Monstert megtomtem kajaval es most epp elegedetten jatszik egyedul. :D

Szoval ott tartottam, hogy felreertes ne essen jol erzem magam es boldog vagyok, a fiam egy tunder csak ha 1 gyerekkel nem megy mi lesz majd kettovel? Oskaosz? :D

Penteken beszeltunk a gyogytornasszal es szerinte meg 2-3 honapot jarni kell M-el. Nem vagyok boldog tole mert nagyon draga es nem latom az eredmenyt (mondjuk nem is ertek hozza) de nem merem azt mondani, hogy hagyjuk abba mert M tenyleg nem tud meg allni es akarhogyanis 1 evesen mar kellene. Meg total nincs kesz ra ha felallitjuk osszecsuklik jo esetben meg labujjhegyen all. A negykezlabazas viszont mar remekul megy, jovo hettol at is irattam a jatszocsoport 3-as szintjere. :D

Uveges bebietelt azert kap mindennap mert fozni a mellekelt abra szerint nincs idom (illetve M-nek turelme kivarni) de az un. 3-as jelu etelekbol nagyon kicsi a valasztek. Ezek komplett etelek amik nagy darabokat tartalmaznak es kb. 200g. Igyekszem minel tobb fingerfood-ot adni helyette amiket mar a multkor felsoroltam. Ezekhez azert kell egy pici fozes/elokeszites.

Tegnap ejjel M szokatlan modon felkelt hajnalban es 1,5h-n at sikitozott. Nem jottem ra mi a baja mert semmi sem volt jo neki de azert mindket cicit orommel elfogadta.

Most megint mennem kell de este visszajovok.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hali :!: Pentek yeah :!:

Rima, hogy nalatok mindenki milyen szep :!: Es ne aggodj, sovanyan is nagyon klasszul mutatsz. Tudom, ez a kozerzeteden nem sokat javit. Leon igazi nagyfiu :!: Es oszinten szolva, o mindnyajunk fiai kozul a legugyesebb es legfejlettebb. Engem erdekelne az a zenelos-beszelos kutya. Milyen markaju? Nemreg raktal fol olyan kepet, ahol ki volt lakkozva a kormod :wink: A propranololrol megoszlanak a velemenyek, hogy szoptatas alatt alkalmazhato-e. Az az igazsag, hogy minden gyogyszergyarto ceg ellenjavallja a termeket terhesseg es szoptatas alatt, hogy levedjek magukat, ha esetleg 1 milliobol egy anyanak valami baja lesz. Ez azert van, mert nincs eleg tapasztalat evvel kapcsolatban. Kicsit utanaolvastam, es hat van aki engedi, van aki nem. Ide masolok egy cikket, ami szerintem eleg megnyugtato. Szerintem ha naponta 2x szeded, a reggeli es az esti szoptatas utan vedd be, hogy a kovetkezo szopira mar a leheto legalacsonyabb legyen a koncentracioja az anyatejben. "Propranolol is excreted into breast milk. Peak concentrations occur 2–3 hours after a dose. Milk levels have ranged from 4 to 64 ng/mL, with milk plasma ratios of 0.2–1.5 Although such adverse effects as respiratory depression (legzesbenulas), bradycardia (lelassult szivdobogas), and hypoglycemia (alacsony vercukorszint) have not been reported, nursing infants exposed to propranolol in breast milk should be closely observed for these symptoms of b-blockade. Long-term effects of exposure to b-blockers from milk have not been studied but warrant evaluation. The American Academy of Pediatrics considers propranolol to be compatible with breast feeding."

Kolyok, mondom en, valaki hamarabb lesz itt babas, mint en, aki mar honapok ota ezen temazom :wink: Konnyu nektek termekenyek :wink:

Aranyeso, te migrenes vagy, vagy ez csak amolyan kiveteles fejfajas volt :?: Bocsi, a multkor nem valaszoltam a babauszos kerdesedre. Az elso kurzuson meg tobb kismamaval jartam, most egy kispapa van egy Olival egy idos kisfiuval (aki mellesleg 8,5 kg Edu :wink: ). Tej: en mar a kenyeret is hutobe teszem, mert penesz hegyek uralkodnak nehany nap utan :wink: Egyebkent itt egyaltalan nincs olyan meleg, max. 30 fok, inkabb csak paras.

Edu, en sosem ereztem ugy, hogy nem birok Olival. Igazabol nem is tudom, mas hogyan van otthon hasnkoru gyerekkel, hogyan telik egy napjuk. Az igaz, hogy Olira mar sokan mondtak, hogy je, hogy eljatszik, hogy elvan azzal a jatekkal, mert az o gyerekuk mar ezt meg ezt csinalna... Oszinten szolva, en eleg lehutonek erzem magam, a szules ota (elso 6 hetet leszamitva). Reggel, ha apa elmegy 7-kor, en lefozom a Nespressomat, es bikiniben kiulok az erkelyre, amig Oli fol nem ebred. Napkozben meg ha tenykedem, hazimunka, fozes stb., engem nem zavar, ha o korbe korbe maszik a lakasban, az sem, ha a labam alatt van. Szerencsere az egesz lakas padloszonyeg, amin szabadon maszkalhat. Ha nagyon elunja magat, az etetoszekbe rakom hozzam a konyhaba, es ugy fozok, hogy kozben hulyeskedem vele, mondom neki, mit csinalok, amikor pl. kipakolom a mosogatogepet, mondom, hogy ez egy kanal, ez egy pohar stb. Egy tusfordos flakon, egy kupak, mindig valami ujdonsag teljesen lekoti ot. Foleg, ha van rajta mozgathato resz. Szoval en nem erzem magam kulonlegesnek, de valoban minden mukodik. Es raadasul ha apa hazajon 6-kor, o ugy ki van ehezve Olira, hogy rogton atveszi ot es jatszik vele vacsoraig, ekkor tudok futni menni, vagy hajat mosni, vagy amit akarok. Oszinten szolva a napokban megfogalmazodott bennem az, hogy ugy dolgoznek valamit, ugy hasznossa tennem magam, pezt keresnek. De ugyanakkor sajnalnam Olit, hogy nem lathatom ot napi 8-9 orat, es azt, hogy a fejlodesenek barmely pillanatarol lemaradok.

Bambi, te mit dolgozol :?: Tenyleg olyan kimerult vagy :?: Ha Dani meg nem ovis, ki vigyaz ra napkozben :?: Dr neni lennel :?: :shock: En ha ujra 18 eves lennek, nem mentem volna orvosira, az tuti. Bar en is erzem, a tudas, hatalom, az utcan latom az embereken, kinek milyen betegsege van, de a valosagban orvosnak lenni nem egy orom, inkabb mokuskerek, ejszakazas, kimerultseg. Annak jo, aki fanatikusan a szakmajank el.

Na mara pusz. Hetfon jovok.

Kép FONOK MA 10 HONAPOS
katavirag
 
 


Bambi, most mar engem is nagyon erdekel, hogy mit dolgozol. Orulok, hogy sikerelmenyeid vannak Danival es a munkaddal. A segitos szakmakban nem hiszek mert az enyem is az lenne de a rovidke palyafutasom alatt arra jottem ra, hogy az emberek 90%-an nem erdemes mert nem hagyja magat es meg hulyenek is nez. Akkor ereztem magam a leghasznosabbnak amikor a foiskola alatt onkentes segitokent egy elfekvoben tevekenykedtem. Kepet azert nem teszel fel Danirol mert nem szeretned ha felismernenek? Jomultkor irtad, hogy valaki zaklatott a babanet miatt. En miota szultem ugy alszom mint egy orkutya. A ferjem meg nalam is rosszabb mert csomoszor gyereksirast halucinal es arra felebred pedig M eleg jo alvo a tegnapi incidenst leszamitva es nyugodtan alszik a tolunk 5 meterre levo szobajaban.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Katavirag, a fonok mar igazi nagyfiu es nem is latszik rajta, hogy 11kg. En nem azt mondom, hogy nem birok M-el csak azt, hogy a haztartast nem tudom mellette rendesen ellatni. A hazunkat az 1800-as evekben epitettek es ennek megfeleloen minden csak nem biztonsagos egy gyerek szamara. (nyitott lepcsok, atjaro az emeleten, 100 eves hideg parketta, oriasi kandallo es borzaszto elrendezes) Ezert M csak a szobajaban van biztonsagban de ott is csak akkor ha vele vagyok mert a butorokat nem rogzitettuk meg a falhoz es az iroasztal a szamitogeppel es ezernyi zsinorral is az o szobajaban van. A konyha egy legterben van a nappalival es az etkezovel, leulni nem lehet benne es az etetoszek sem fer el ott. Na igen amikor 2 eve megvettuk a hazat nem ilyen szemmel gondolkoztunk, csak azt neztuk hogy mennyire eredeti es stilusos. Ha lesz megegy baba akkor koltoznunk kell.

Kép
Kép
eduarda07
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?