Új privát üzeneted érkezett!

Marek: nem könnyű nektek! Én drukkolok, hogy mielőbb renbe jöjjön Borika is.
Mitől vérezhet egy popi??? :oops:

Van még egyáltalán valami, amit ehetsz???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: na igen :) az elszállások valóban idegesítőek :shock:

Én ezen kívül még a rövid agyam miatt is szakaszonként válaszolok. Így nem marad ki senki :) és semmi

rinocérosz :) szarv nőt az orrodra??? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: köszi az oltásos linket :) Érdekes!
Fel is tettem a hasznosra :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Jó reggelt!

Köszönöm lányok!Túléltem a vírust jelentem! Eléggé leamortizált! :? De legalább fogytam 2 kg-ot! :) Viszont tejem alig van! :cry:
Hiába ittam, minden kijött, alul- felül....így nem csoda hogy a tej rovására ment. :( Ma is reggel fejtem,
és vettem homeos bogyit. Remélem nem apad el teljesen!
Norbika jól van, mindenki jól van! Talán megúszta a család! :)
Norbikával minden nap tornázunk, most kaptam egy könyvet is, amin képes illusztráció is van.
:D Tök szupi!
Sokat gügyög, rágja az öklit! :lol:
Nézegettem milyen szép nagyok és ügyesek már a babáink! :lol:
Nem rég még azt tárgyaltuk ki milyen vérvételen volt, ki mikor megy ultrahangra? Ugye????
Hihetetlen! :shock: :D

Megyek visszaolvasok, lemaradtam!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettyna! Bocsi, tegnap hétfő volt...ma mentek tornázni. Majd légyszi írd meg milyen papír kellene hozzá.

Clau! XI. kerületben a Rubin Hotelben van babaúszás - állítólag nagyon jó, a víz 30 fokos és cserélik, csak babák használják. Elég drága (nem tudom pontosan mennyi, mert tegnap beszélgettem erről a szomszédunkkal), de megéri.
És ő mesélte, hogy babaúszás előtt otthon szoktatta a hidegebb vízhez (napi 1 fokkal hidegebben fürdette, amíg elérték a 32 fokot, erre telefonon kérték amikor bejelentkezett). Én gondolkodom még rajta, azt hiszem várok tavaszig (vagy egyáltalán nem viszem, még nem tudom).

Nyugtonmalac! Milyen munkád van? Dolgozol is? Vagy csak az otthoniak?

Marek! Sajnálom Borit (meg téged a diéta miatt). Furi, hogy az anyatejet akarják elvenni tőle, hioszem állítólag az a legkönnyebben emészthető kaja!

Lányok! A Rossmannban 40db 10x13-as kép 999,-Ft. Szerintem megéri (csináltatok is gyorsan...)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Peva, Clau: én Lilivel a Rubinban voltam. Ott van szauna is, ahova a baba is bemehet :) Jó volt, de nagyon drága. Mi csak egy hónapig mentünk, utána vittem simán Lilit usziba :)

Munka: hát most a házi melóm foglalt le nagyon: mosás, teregetés 2 forduló és főzés hegyek, a két gyerekkel... :shock:
Tegnap apakímélő napot tartottam, mert úgy érzem kezd kimerülni :D

Kb. 3 hónap múlva szeretnék majd visszatérni a munkába. Akkor majd projekteket is irányítok majd az itthoni teendők és Borim 24 órás ellátása mellett :D

Rossmannképek: digitális képek kidolgozása ennyi?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: figyú szerintem 4 óránként fejjél, egyed a serkentő bogyókat és akkor van esély a tejcsitermelés visszaállítására :) Nekem 2-3 nap alatt látványos a változás :)

Jó, hogy túl vagy a víruson! És a minusz 2 kg-nak biztos örülsz is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nézzétek meg a webünk fő oldalán a légszennyezettség térképet! :)

Most aztán lehet menni sétálni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sajnos én is nagyon lemaradtam, mert Áron kb. 2-3 napja nem bír magával, egész nap sírdogál, nem akar aludni max. 1 órát alszik egész nap, azt is három részletben, éjjel is 4-5ször felkel, nem akar szopizni sem, szóval egy percem sincs tőle. Pár napja csúnyán bedagadt és bepirosodott a kukija, ma el is viszem az orvoshoz, hogy nézze meg, igaz már szépen gyógyul, de azért jobb, ha látja orvos is. De nem hiszem, hogy emiatt lenne ilyen nyűgös, mert Ádámnak is volt egyszer ilyen a kukija és azt mondta, hogy csak a pisilés volt rossz, de amúgy nem fájt neki. A védőnő azt mondja, lehet, hogy egy kis kaki bement a bőr alá és az begyulladt.

Minden baba nagyon gyönyörű!!!! És mindenkinek utólag is boldog hónapfordulókat!!!!

Mi ma vagyunk 3 hónaposak, délutánra megtudom, hogy mekkorát nőtt, de addig itt egy mai kép róla, na megyek, mert üvölt.....

Kép


Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Boldog 3. hófordulót Áronkának :)
és

jobbulást a bibis kukinak :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva, nincsenek meg az 1 hós adatai Áronnak? Azt is felvihetném :)

csücsülős Áron :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac

Köszönjük szépen!! Most végre elaludt, van kb. 20 szabad percem, amit elvileg teregetéssel kéne töltenem.

1. hós adatai: 5050gr 56 cm

Köszi!!!

Peva

Köszönjük szépen a meghívást, nagyon kedves tőled!!! Mindenképpen megpróbálunk elmenni, már meg is néztem az útvonal tervezőben, nem is laktok messze tőlünk 30km az semmi.
Nagyon szép a házatok!!!
Mi is pont most akarunk cserépkályhát csináltatni, látom nektek is az van. Meg vagytok vele elégedve?

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva.....Áron gyönyörű! :lol: ...még mindíg!

NyugtonMalac....most néztem milyen jó mozgó kép sorozatot csináltál Norbiról!Tök jó! :lol: Köszi!
Figyu...te biztos tudod, hogy mennyi ideig szabad tornázni egy 3 hónaposnak naponta?
Van a könyvben 3-4 gyakorlat amit már 3 napja csinálunk(főleg váll és kar erősítő gyakorlat 3 hónapos
babákanak.)De nem írták mellé hányszor ismételhetem? 5x? :roll:
Ja, és köszi a fejés tippet! Megpróbálom, de elég szadis....kellemetlen így hogy nem jön semmi! :? :(

Hozzátáplálással kapcs.: valaki adott már anyatejen és tápszeren kívül mást is a babájának?
Egyik ismerősöm már 3 és fél hónapos korától adja a Hippes alma pépet, és levet . :roll:
Én úgy tudom, négy hónapos kor alatt nem szabad. Nem?

De ma anyukám is rákérdezett, hogy nem kóstoltatunk e valamit Norbival?Egyből rávágtam hogy -NEM!
Mert álítólag én is ettem már 3 hónaposan néha almapürét, tejbegrízt, baracklevet(anyunak nem volt teje,
én eleve tápos gyerek vagyok)... :shock: és semmi bajom,nem lett allergiám, sem emésztési problémám.
Ezem elgondolkodtam. :roll: Vajon miért nem lehet most adni, ha régen lehetett. :?:
Régen a cukor és a tej sem volt megtiltva! Miért?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.01.20 13:58-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LK: a fejőt magadra teszed, és elkezdesz TV-t nézni, vagy fórumozni. Meglátod repül az idő :) Ne állítsd túl erősre, ne fájjon!
Ha észbe kapsz, h kész (nekem fél óra 3/4 óra), akkor csere a másik oldalra. Ott is eltöltesz egy hasonló időt, közben a figyelem elterelő dolgokkal... És akkor nem olyan gáz (Bár 4 óránként nem semmi egy 1-1,5 órányi kényszer pihi) Én közben ebédelek, és Borit is etetek (ez a déli program :) ) Multi task vagyok :)

Csak 2-3 nap ez a horror mennyiségű fejés!

Kitartást!

Tornáztatás: addig szabad, amíg élvezi Norbika, ha húzza a száját, vagy látod, hogy már nem esik jól neki, akkor hagyd abba. Majd később vagy másnap esetleg megint lesz kedve.
Szerintem nincs min. és max. idő ebben a kérdésben. Kb. mint a babamasszázsnál :)

Ez alól csak akkor van kivétel, ha kezelsre viszed Norbikát, mert ott megadott időben megadott feladatokat el is végeznek vel.

De a te otthoni igény szerinti foglalkozásod sokkal hatásosabb és humánusabb tud lenni, mert te rá szánod a szükséges időt, akkor csinálod, ha mindkettőtöknek kedve van hozzá, és esetleg szorakoztatod is Norbit énekkel, versekkel, csacsogással... :)

Általában 3x vagy 5x ajánlják az ismételgetést, de ezt csak úgy kezeld, mint a napi ajánlott evés mennyiségeket... Mutató számnak :) Ha többszőr sikerül, akkor boldogok lehettek, ha nem, akkor legfeljebb később újra próba lesz belőle :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyMalac ..közben még írtam hozzá az előzőhöz! Kiváncsi vagyok a te véleményedre(is)!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és köszi a cicifejés és torna hozzászólást is!
Megyek akkor fejek :roll: ! Norbi úgyis alszik!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Találtam valamit, aminek talán többen örültök majd (beleértve magamat is :D

Fel is tettem a hasznosra:
http://riztejbeg.extra.hu/Hasznos_urlap.html

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: a hozzátápiról az a véleményem, hogy ha tápszeres a baba, akkor lehet hamarabb kezdeni. A barátnőm a kezdetektől csak tápos babájának már 2-3 hónaposan adott mást is. Mert nem szerette a pici a tápszert. Én is hamar kezdtem a HT-t anno. Mármint anyu nekem kb ilyenkor kezdte adni.

Egy általam nagyra becsült anyuka, akinek már azóta unokái is vannak, sőt dédunokája is van :D annó a fiának már az első napokban adott lisztes rántásszerű főzeléket, mert akkor még nem volt másra lehetősége, és a gyerek csak fogyott és fogyott, és nem ette a tejcsit. Egy egészséges fiatalember lett belőle, akiről sosem mondanánk meg, hogy így kezdte :)

Persze ez nem azt jelenti, hogy ezt kell kövessük mint példát, hanem csak annyit, hogy szükség esetén ez is megoldás lehet/ lehetett. És működött.

Van a fórumon baba, aki már eszik mást is. Ha jól emlékszem Tercsi Nórija például már evett almát???

Én speciel amíg van elég tejem, nem adok mást. Nem is kóstoltatok, bár megértem azt, aki elkezdi előbb :) Lilim sosem szeretett enni. Őt reszelt almával kínáltam, 5 hónaposan, majd a sikertelenség miatt csak 6 hós kora után :) Akkor a doktornő erőszakoskodta ki tőlem a HT kezdédét. Mikor láttam, hogy Lili nem vevő rá, akkor abbahagytam, és új dokit kerestem. Most is ennél a dokinál vagyunk :)

Egyébként van baba, aki szereti a HT-t és van amelyik nem. Ettől is függ a kezdés :)

Most mennem kell, mert üvölt a lány! :shock:

Sőt! Nem is üvölt!!! Annál ez rosszab :roll: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Peva - Nagyon klassz a házatok! Nekünk a 24.e a torna miatt nem annyira jó, de ha a többség arra szavaz, akkor max kihagyjuk a tornát. :wink: Megkérdeztem neked Ágitól, hogy milyen papírt kell, azt mondta, hogy a nőgyogyidtól egy beutaló baba-mama tornára vagy szülés utáni rekrációra vagy ilyesmi.

Szabi délelőtt pont úgy aludt el, hogy egy 10 perc múlva keltenem kellett, hogy menjünk tornázni, aztán a kocsiban megint elaludt, de a kórház ugye közel van. Az elején még egész jól elvolt, nem sírt, pedig volt zsivaj, meg gyerek bőven. Még csúszdáztunk is! Aztán elfáradt, kért egy kis cicit, aztán bealudt. Úgyhogy én nem sokat tornáztam. 8)
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok
Sebész nem talált semmit. Holnap fekszünk be Szegedre a klinikára. Este majd visszaolvasok fejés közben. Most megyek csomagolni. :arrow:

marek
 
 


Megjöttünk az orvostól, már szép a kukija, mindenét átvizsgálta, fülét, torkát, fogait, lábát stb. de mindent rendben talált, nem tudjuk miért ilyen sírós, várunk, ha péntekig nem változik kijön és megint megvizsgálja.

Nymalac

3 hós adataink: 7050gr 62 cm

Lkata
Köszönjük, Norbika is egy tünemény!!!
Szerintem se lesz semmi baja Norbikának, ha esetleg megkínálod egy kis gyümölccsel. Én mivel szoptatok nem akarok még 6 hónapos koráig adni neki nagyon mást, mert az ikreknek is, ahogy elkezdtem adni gyümölcsöt, főzeléket nem nagyon kellett nekik az anyatej.

Na megyek a bőgőmasinámhoz......... :cry:

Kép

Kép
éva75
 
 


Marek

Szorítok nagyon!!!!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Én ameddig csak lehet, anyatejen szeretném tartani Gergőt, pedig apukám már ajánlgatta, hogy teáztatnom is lehetne. Semmi kedvem hozzá... És bevallom, még túl kényelmes vagyok ahhoz, hogy pepecseljek a baba ennivalójával...Majd eljön annak is az ideje. Addig élvezem, hogy a ciciből való etetés semmit sem igényel rajtam kívül. :D

Kép
szöszke
 
 


Marek, nagyon drukkolok!

Éva, ez jó hír!

Nymalac, köszi, hogy feltetted az oltásos linket. :)

Kép
szöszke
 
 


Lkata, szerintem azért nem tiltották régen a cukrozást és tehéntejezést, hogy a szülők jól megvegyék... :( Csak ma már nem lehet tovább szédítgetni az embereket, hogy mindkettő nagyon egészséges dolog. A finomított cukor szétmarja az érfalakat, a tehéntej pedig olyan vastag nyákot képez a gyomor-bélrendszer falán, hogy azon semmi sem hatol át. :shock:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Ma délelőtt voltunk gyerekdokinál: 3 hós adatok: 5210g és 61 cm. 5 cm-t nőttünk 1 hónap alatt :D . Megkapta ma a kötelező oltás mellett a pneumococcus elleni oltást is. Szegénykém az egy szurit még bírta, de a második után már nagyon felsírt :cry: , de sikerült gyorsan megnyugtatnom. Azóta szinte csak alszik, evéssel megszakítva. Most is egyből bealudt evés után. Remélem lázas nem lesz.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


NyMalac, Éva, Szöszke....köszi a hozzászólásokat!
Hát, nekem nincs sok veszíteni valóm, így hogy (javarészt)tápszeres Norbi így nem veszíthetek
végül is. De azért még várok egy-két hetet azzal az almával! :wink: Örülök,hogy az új tápszert szereti. :)
Most nem keverek be!

De lenne még egy kérdésem, az gáz ha néha csak 4 kajálás jön ki egy nap alatt?
Ma Norbi reggel 6-ig aludt! :lol: Ügyi volt! De nem nagyon volt éhes :shock: amit tök nem értek.
Így volt már vagy reggel 8 óra mire evett. Aztán 12 kor evett (hamarabb nem ment) majd 4 órakor,
és most 2 óra bőgés után mélyen elaludt. :roll: Lassan 7 óra, de nem is mozdul.
Fogalmam sincs mikor tudnám beszorítani az 5. kaját? :( Hisz, ha nem évbresztem fel akkor aludni fog vagy 9 óráig.
Majd fürdünk és akkor fog enni. Fürdés elött nem akarom etetni, mert tuti hányni fog, a fürdés utánni
evés(fél 10-kor) meg neki az utolsó, és akkor ő már nem szokott felkelni csak másnap.
Úgyhogy 8 óra, 12 óra, 4 óra és 9 óra....ez csak 4 kaja. :roll:
Ráadásul mostanában nem is eszik sokat, csak olyan 120-140 ml-t, ez tök kevés, nem?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek...nagyon drukkolok, hogy ne találjanak semmit.Ne idegeskedj! :(
Az jó végül is hogy sebészetileg nincs gond!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kép

Íme a drukker! A keresztapja kedvére :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nyugtonmalac
Három hónap múlva otthonról fogsz dogozni vagy be kell járnod a munkahelyedre? Mondjuk ahogy ismerlek, neked ez még simán belefér az idődbe... :lol: Bor addig hol lesz?
Én is mondtam már a nyelviskolában, h esetleg folytatnám a kedvenc céges csoportomat. Addig Bori nagymamázna. Úgyis odavannak egymásért... :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek! A mai napon nagyon jó hírt kaptunk! Anyukámnak nem kell többé kemoterápiára mennie, mert a pet/ct mindent rendben talált... :lol: :lol: :lol: Annyira boldog vagyok!

marek
 
 


Marek!!! Gondolunk rátok!

Mi már egy hete kb, hogy Nórival próbálgatjuk a kajákat! Van ami tetszik neki, pl a banános az nagyon! Ami paradicsomos, az általában rajtam landol, és mikor kb négy vagy öt alkalommal visszaköpi az arcomba, feladom és kap tápit :lol:
A mi dokink azt mondta, hogy a tápis babák gyomra jobban bírja a kiképzést és nyugodtan adjak neki mást is. Így vettem egy csomó 4 hónaposnak való tápit és azokkal kísérletezek. A sárgabarack kicsit savanykás és azt nem szereti, de amiben van banán az mehet.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Peva
Tök jó a házatok! Mióta laktok ott? Ti építettétek?

Éva
Bori sem akar aludni napközben. Pedig baromi álmos szegény, de még így sem...
És nekünk is van cserépkályhánk. Egy kincs... imádom. Pedig már elég régi, már itt volt a házban amikor vettük. Szerintem érdemes csináltatni, bár úgy tudom, rohadt drágák..

marek
 
 


Marek

Én tegnap már elvittem Áront az orvoshoz, mert annyira idegesít, hogy ennyire sír, félek, hogy valami baja van, és most már szopizni sem akar, 5-10 korty után elkezd üvölteni és húzza nagyon a lábát, most arra gyanakszunk a védőnővel, hogy fáj a hasa, így megint adom neki az espumisant és maszírozom a pocakját, remélem segít.

Cserépkályha: tegnap volt itt egy ismerősünk, aki cserépkályhákat épít és már meg is egyeztünk vele, jövőhéten kezdi is, nagyon szép lesz kb ilyen lesz, de mindkét oldalon lesz ülőke rajta:

Kép

Az ára nem olyan vészes 300.000Ft körül lesz., persze könnyen beszélek az anyósoméktól kapjuk a kályhát ajándékba, már nagyon várjuk.

Nagyon örülök, hogy ilyen jó híreket kaptatok Anyukádról!!!!

Lkata

Nagyon cuki a kis drukker!!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


csak gyors bekukk, nyafi az ölben :)

köszi a bókokat, házikót mi építettük. itong, fa borítással - imádjuk a fát, tetőtér is fa, plafon is fa lent
cserépkályha: szuper, csak nem lehet "letekerni", szóval ha túl berittyentünk lehet szellőztetni. Éva! olcsó a kályha! Nagyon szép. Mienk a párom nagyszülői házából lett elbontva, de a rakűs maga 60ezer volt anyaggal. Tényleg 300 belsővel együtt? Az nem sok - a mienk ugyebár egyszerű, de párom lelkéhez van nőve....
Fát akácot tegyetek bele, az tényleg jó.

Marek! Szorítok én is! Meddig kell bent maradni? Anyudnak örülök! Látod, rendbe jön minden - 2009 jó év kell, hogy legyen! :lol:

bocsi, megyek, adok enni a gyermeknek. ht jó téma lesz még egy darabig :)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Gyors bejelentkezés, mi megvagyunk, gyönyörűen végigaludta az éjszakát, este 10-től reggel fél 8-ig, játszik szépen a szőnyegén, mondja a magáét, szépen nyúl már a dolgokért.

Hozzátáplálás - én csak 6 hós kora után kezdem meg, amíg van tejem, szoptatok.
Most olvastam egy régebbi Kismama újságban a következőt:

"Sok olyan kultúra létezik a Földünkön, ahol már a pár napos csecsemő is kap az anyatej mellett kiegészítést. Több kutatás is bizonyította, hogy a szoptatott babák az anyatej amilázenzimtartalmának köszöhetően könnyebben megbírkóznak a túlságosan korán bevezetett ételekkel, mint a csak tápszert kapó csecsemők. Mégsem szabadna 6 hónapos kor előtt anyatejen vagy tápszeren kívül egyebet adni! A legnyomósabb indok az emésztőrendszer éretlengése. Például a keményítőt bontó amiláz enzim kibocsátása csak 6 hónapos kor környékén kezdődik. A másik megfontolandó indok, hogy a tejalapú tápláléktól túlságosan korán más ételekre szoktatott baba könnyen alultáplálttá válhat, mivel nem jut hozzá megfelelő mennyiségű és minőségű fehérjéhez, szénhidráthoz. Ráadásul tényleg nincs okunk a sietségre!"

A baba-mama tali nagyon jó lenne, de mi csak akkor tudunk menni, ha valaki el tud minket vinni vagy párom szabin lesz, mert én nem tudok vezetni. Bár a kocsink meg pont ma nem indult :roll:

Na most ennyire futotta, megyek ebédelni!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Peva

Köszi a kályhás tanácsokat, megfogadjuk!! Igen, mindennel együtt ennyi, ez tényleg baráti, egy ismerősünk rakja össze, olcsón találtunk hozzá új cserepet, amúgy sok helyen megnéztük 5-600ezret mondtak egy ilyesmire.
Nagyon ötletes a házatok, hogy az ytongot fával borítottátok be!!!

Ildi
Irigyellek Lotti alvása miatt!!! Nálunk szerintem max 1-2 év múlva lesznek ilyen éjszakák. Áron rendületlenül 2szer kel éjszaka szopizni és én már annak is örülök, ha csak 2szer kel fel!

Hozzátáplálás: én ősember fejjel gondolkodom, és szerintem régen se adtak mást az anyatejen kívül a babáknak, pláne amíg nem volt foguk, nem hiába nőnek ki csak 6 hónapos kor körül a fogacskák.
De ez csak az én véleményem. Ha nem lenne tejem, lehet, hogy én is adnék már korábban gyümölcsöt - zöldséget a babámnak, végül is abban csak több a természetes anyag, mint a tápszerben. Nehéz kérdés.
Engem Anyukám piszkál állandóan, hogy adjak teát Áronnak, de nekem már 3 gyereknél bevált, hogy nem kaptak mást csak anyatejet 6 hónapig, úgyhogy most is ezt szeretném folytatni.

Végre alszik Áron és végre öt óra nem evés után hajlandó volt szopizni, meg is nyugodtam, mert olyan rossz érzés volt, hogy nem kell neki a tejem, amikor majd szétdurran a cicim.

Na felébredt....

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok!
megpróbálok visszaolvasni, addig is néhány szóban rólunk,rég írtam már: megkaptuk múlt héten a 3 hós oltást,egy picit megint belázasodtunk,de már nem sírt annyira Tomika a szurinál és hatalmas segítség volt,hogy eljött velünk apa is :) (volt kinek sírnunk a vállán :D) szuri után megölelgettem Tomit,aztán míg felírattam a popsikenőcsöt és fürdetőt a doki nénivel,apa már ki is libbent vele és ezzel el is volt felejtve a szuri :)
Itthon azért még pityergett egy picit,nem volt jó a közérzete.
Az orvosunk szerint a rotát ne adassuk be,a meningococcus-t viszont igen :? A rota beadatása szerinte majd csak a tesónál lesz érdekes,ha Tomi már közösségbe jár.

3 hós adataink: 5150 gramm, 63 cm

A másik,aminek nem nagyon örültem,hogy nagyon kiszáradt Tomi bőre,ekcémás lett. Elkezdtem kenegetni anyatejjel a bőröcskéjét, (mi mindenre nem jó...) és mire elmentünk bőrgyógyászhoz már alig volt száraz a bőre :D , de azért kaptunk zsírozó krémet és gyógykenőcsöt,amivel minden este,fürdés után be kell kenni minden porcikáját,amit jól egybekötöttünk a babamasszázzsal :)
Viszont anyatejnek hála,megúsztuk a vérvételt :)
a meglepő,kaptam egy listát,mit nem ehetek,ezek mind allergizálhatnak (amúgy valószínű a földimogyoró váltotta ki,amit napok óta nassoltam :shock: )

- nem ehetek: mogyorót,halat,déli gyümölcsöket,kakaót,tejet,tejterméket,csokit, paradicsomból csak keveset, marhahúst, banánt, fűszeres kajákat. most több nem jut eszembe. Elég durva,nem? Szerintem amúgy csak a mogyoró lehet a bűnös,nem hinném,hogy pl. a halat nem bírná,mert ettem én már abból is többet,de semmi bajunk nem lett.

már nagyon kezd Tomi ügyeskedni,oltásnál összebarátkozott egy 4 hónapos "nagy" fiúval,aki már úgy ült az anyukája ölében,hogy kiegyenesedett és hátrafordulva nézelődött. Másnap arra keltünk,hogy Tomi is ezt próbálgatja az ölemben, nem is lehet azóta másképp cipelni a lakásban. Kicsit még részeges :lol:, a feje nagyon nehéz,de már egyre ügyesebb, ma már nevetni is tudott így :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


a néhány szóban rólunk kicsit hosszú lett... :oops:

Kép

Kép
borkaby
 
 


ja,igen! és a száraz bőr miatt nem mehetünk babaúszásra sem :(

Kép

Kép
borkaby
 
 


koszmó:
bőrdoki javaslata rá a paraffinolaj. Nem próbáltuk,nem tudom beválik-e, de hát csak tudja mit ajánl

Nyugtonmalac!

nagyon tetszik a Bori anime :D és nagyon jó a honlap, hihetetlen,hogy mennyi mindenre van időd. Nálatok is 24 óra egy nap,ugye? :lol: mert nálunk annyi,és nagyon gyorsan eltelik,észre sem veszem.

napirend:

én nem merem leírni :oops:
már tökjól kialakult karácsonyra,aztán elmentünk itthonról 1 hétre,és azóta nem sikerült ugyanúgy stabilan visszaalakulnunk. 3 biztos pont van a napunkban:
8h - ébredés,evés
kb. 8-11h játék
11-f12 körül evés,aztán 12-14/15 h-ig séta és közben alvás
utána haza,evés és innentől kezdve mindig más este f7-ig,amikor elővacsizik
20 h fürcsi
utána kaja és alvás

végülis egész szép napirendünk van,most,hogy így leírtam :)

valami van,felébredt,megnézem

jó éjszakát!

Kép

Kép
borkaby
 
 


hát,igen. a napirend. este 10 kor szokott pontban elaludni,ma meg véletlenül elszunyókált már negyed 10-kor,úgyhogy ez volt a nagy rémület tárgya. Még kellett egy kis szopi,babusgatás és most újra szunya :)

Szöszke

suttogás a baba fülébe és férjed reakciója :lol: :lol:

én nem próbáltam még bevezetni a suttogót és a suttogást és hagyom cicin elaludni, ami a Suttogó szerint főbűn. Nem tudom elképzelni,hogy éppen ájulna el,én pedig vigyem játszani. Sensie neked ez hogyan sikerült? Nem volt belőle sírás?

Marek!

Drukkolok,hogy ne találjanak semmi komolyat a kórházban és szépen,beteg kaki nélkül gyertek haza!!

Peva

nagyon hangulatos a házikótok,igazán regénybe illő :)
és hatalmas lehet a kertetek.
a tali nekünk még nem lesz jó,nem tudunk hogy kimenni,szerintem inkább majd márciusban vagy áprilisban megyünk,ha csapunk egy jó kis városligeti vagy egyéb sétát valahol.

Éva!
Áron nagyon cuki

és a többi baba is gyönyörű a képeken, Norbika nagyon édesen mosolyog

hozzátáplálás:

én úgy vagyok vele,hogy 6 hónapos koráig nem szeretnék neki anyatejen kívül mást adni,de ha elfogyna a tejcsi,ami remélem nem fog bekövetkezni,akkor megpróbálnám nagyon lassan elkezdeni a hozzátápit. Én annyira bízok Tomiban. Tényleg sokszor csak lesünk a férjemmel,abszolút tudja mi a jó neki,szól,ha éhes,ha fázik,ha melege van,ha álmos stb. szerintem ha elfogadja mondjuk az almalevet és ízlik neki és nem fáj a poci sem,akkor nem teszek akkora rosszat vele,mintha valami olyat erőltetnék rá,amit utál. De tény,hogy nem vagyok dietetikus,sem orvos,sem WHO tag :),biztos,hogy nekik van igazuk és remélem,nem is lesz szükség a 6 hónapnál korábbi hozzátápláláshoz. De azért biztos a poci érettsége is gyerek függő,ahogy a fogacskák kibújása vagy az oldalra fordulás is.

na,megyek aludni,mert nemsokára nyit a büfé,nálunk még mindig van egy hajnali 3-as kedves vendég :),aki nagyon nagyon éhes,néha csak szomjas,van amikor meg csak a megszokás kedvéért jön,leellenőrizni megvagyok-e még :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon sűrű napom volt :) Az éjszakai fejésnél visszaolvasok, reagálok, felviszem az adatokat :)

De addig is:

Megérkezett a háti hordozóm, és ma egy csomószor bele is tettem Borit, és úgy tettem vettem. Egyszer be is szunyált a hátamon.

Olyan könnyű volt, olyan finom, imádom!!!!!

Úgyhogy eladom a babybjörnünket. Hiába szeretem nagyon, de nem kell ennyi hordozó :) Ha valaki véletlenül pont szeretne venni babybjörnt lábzsákkal, az csak szóljon nyugodtan :)

No, teszek fel hordozós képet:
Bettyna, Bori csatlakozott Szabihoz :)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Az utóbbi 4 nap éjjeli altatási időpontjai:
2:00
1:45
0:30
0:30
Nekem tetszik ez a tendencia. :) Persze a fürdetést is egyre előrébb hozzuk.

Reggel tudom meg, hogy mikor műtenek. :shock:

Kép
szöszke
 
 


Marek: az jó, hogy nem talált semmit a sebész, nem? Drukkolok, remélem nem késő :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: szerintem nem gáz a 4 evés/nap. Lilivel csak ilyenünk volt :)

Szerintem tápszerből nemkevés a 120-140ml... De ez szvsz. Bori anyatejből eszik 120-140 ml-t :D

Tápszeres babának sztem kell inni is adni, hogy meglegyen a folyadék szükséglet is, adsz Norbinak külön inni? Asszem lehet hígabbra is keverni a tápot, az is jó. De ezt csak hallottam... Sosem kellett belemélyednem a témába :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: néha be kell majd menjek a melóhelyre meetingelni, meg ilyenek, de főleg itthonról, és a parkból nyomom majd a melót. (van mobil internetem is, hogy teljes legyen a mobil irodám :) )

Te most is dolgozol, e mellett mész majd vissza a suliba?

Neked sem lesz könnyű ;)

Anyukádnak nagyon örülök!!!! Éljen éljen hogy meggyógyult!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: remek ez a kályha :) Ha kertes házunk lesz, én is szeretnék majd ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


HT: azért jó olvasni, hogy ki mit miért gondol erről a témáról :)

Ildi, köszi a kismamaújságos idézést :) tanulságos :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: nincs kedved feltenni Tomiról egy 1 hónapos képet, és megadni a hiányzó 1 és 2 hónapos adatokat az adatlapotokhoz? :) Szívesen bevinném nektek!

Igen 24órás a napom, sajnos, mert ez elégé kevés :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: hamar túl leszel te is ezen a beavatkozáson :(

Ja, nekem ez után is volt varratszedés :( belül szedet valamit... gondolom méhszájon... De csak a szülés utáni emlékeim miatt volt borzamas élmény... Még nagyon fríssen élt bennem. (6 hetes voltam)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?