Új privát üzeneted érkezett!

ja!
és én ki is próbálnám ezt a kókuszrostos termelést. tök frankón hangzik. (pedig amúgy konzervatív természet vagyok)

különben SZOLGÁLATI:
kikában gumis fehér lepedő 590 Ft (100*200-as), színes 1000 Ft (100*200-as). és egy csomó ágynemű, törölköző, pléd olcsóbban van.

ancsipancsi
 
 


[quote="ancsipancsi"]
írta:
ancsipancsiTinu, vállalnál? :)
igen, kétkedő vagyok, az örök szkeptikus, és folyton azt az oldalt védem, amelyik nincs ott.


de én nem támadtam senkit :lol: Rylie kérdezte, mit szedek, én meg leírtam egy egyszerű mondatban. Alany, állítmány. De azért azt nagyon szeretem benned, hogy megvédesz másokat, és én a szkeptikus természetet is bírom, én sem fogadok el 100 %-ig szinte semmit.
Vásárlás :lol: jól csinálod! 8) :lol: :lol: :lol:

Tinu!
Gyümölcsnap, én terhesen (plusz gyerek) tuti nem bírtam volna, most sem bírnám, le a kalappal előtted!
zuzmo1
 
 


Ancsi: amíg van pénz a bankszámlátokon, addig nem kell pszichológushoz menned a vásárlás miatt. :wink: AMúgy meg gyerekpszichológus vagyok. :lol:

Zuzi: te biztos nem voltál olyan kövér, mint én! :P Az neked is erőt adott volna a gyüminaphoz...

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

[quote="zuzmo1"]
írta:
zuzmo1
de én nem támadtam senkit :lol:


ja, a "mindig a másik oldalt védem" szöveg nem a mostani dologra vonatkozott, inkább mikor előkerül a politika egyéb körökben, és akkor mondjuk szidnak vkit, én nyilván annak a pártjára állok :))).
nem csak én, de te is kissé para vagy :))

Zsanci!
ami ágyneműt hoztál nekem az Aldiból, ilyen jó és puha, meleg ágyneműm soha nem volt. nem gondoltam volna, hogy egy Aldiban ilyet lehet venni. azonnal bemelegszik, sima, puha, nem bolyhos, nem szöszöl, mosás után alig gyűrött (mondjuk tök mindegy, mert úgyse vasalnám... :D), úgyhogy a legfrankóbb ágyneműm! (nesze neked marha drága pamutszatén, amit a Jézuska hozott...)

ancsipancsi
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KAMILLÁNAK és TÜNCINEK!!! :lol: :lol: :lol:

Még előző hétről tartogatok nektek egy gyerekszájat:
"Anya, vegyél nekem rózsaszín melltartót!" :lol: :lol: :shock: :lol: :lol:
Egyébként úúúúúúúgy rúl nálunk a rózsaszín, hogy ha rózsaszínre festeném a kajákat akkor bármit megenne.

Egyébként vizsgaidőszak és fennmaradás. Minden oksa mindenkivel, de ide már nincs időm jönni.
puszik

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Kamillának és Tündének utólag is boldog születésnapot kívánunk.

Zuz: nehogy mán neked legyen rossz a lelkiismereted, mert én ott elestem.... önszántamból mentem, a jeget nem te raktad oda....stb.. szóval no para. Az igaz, hogy azóta sajog a derekam és aznap majdnem megszültem, de hát e van. :lol: :lol:

Votiv: húh de gáz, hogy az oltás ilyet csináljon, mindig paráztam az oltásoktól, de akkor nagyon oda fogok figyelni, pedig Te aztán becsületesen ki is vezetted stb... Nem? Nagyon becsülöm, hogy kitartó vagy és nem adod fel, nekem nincs ennyire erőm.

Méregtelenítés témában: én a méregtelenítés pártján állok, mert a bélésben igen is minden trugyi felhalmozódhat és persze a máshol is. Mivel mindenféle nagyon dúúúúúúrva betegség gyógyítható az étkezés átállításával vagy legalábbis sokat lehet rajta javítani én hiszek benne. De ez persze csak az én szerény véleményem. Nekem jók a tapasztalataim, de persze dokiknak más a véleményük ezt ezer éve tudom. De mi van azokkal a dokikkal akik természetgyógyászok és igen is hisznek benne? Ez egy nehéz téma és én soha senkit nem akarok megtéríteni, de a jó étkezés elvileg jó közérzettel is kell, hogy járjon, mivel az immunrendszer igen nagy százaléka itt található.

Barbi: vizsgákhoz kitartást. Én is a túlélésre hajtok... vagyis, hogy PocakManó egészségesen megszülessen és a kezembe vehessem.

Táppénz téma: kolleganőm szerintem muszáj Tgyásra irni az utolsó hónapban, igy már jövő héten elmegyek tápira, és akkor végig azon maradok.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Johi: biztos, hogy nem kell tgyásra iratkozni az utolsó hónapban. Én nem is akartam, csak végül azért kellett, mert nekem lejárt a szerződésem a szülés előtt 2 héttel, és hogy még a tgyás megkezdésekor szerződésem legyen, ezért kezdtem hamarabb, mint a szülés.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak, régieknek. :)
Boldogot az aktuálist ünneplőknek (Tündi, Kamilla), kitartást a rászorulóknak (Votiv, Johi, és aki még úgy érzi)!

Mi jól, sőt, remekül, néha próbál szívatni az Élet, de nem hagyjuk magunkat. :D

Van egy elajándékozandó gyerekülésünk, ha valakit érdekel, Eszter kinőtte (már nem most, de még belepasszíroztuk egy hete), kicsit nagyobb, mint az átlagos 9-18s kilós, azaz magasabb a fejrésze és egész hosszú öve van, Eszter 110 cm körül van, és még télikabátban is beletehető, bár kissé már macera, és épp övet fogunk beszereltetni a kocsimba hátra, így már nem kell nekünk ez az 5 pontos, kap majd bele nagyobbaknak valót, akár öv nélkülit is.
Képet is teszek fel, ha ez elmegy, akinek kell és előbb szól, az viheti. :)
neet
neet
 
 


Ja, a lényeg lemaradt: kissé kopottka, de szerkezetileg jó (nem törtem még soha, és a szomszédunk sem, akitől anno mi kaptuk ;), szal 2 gazdi után vihető.
Trendi mamák előtt villogni nem jó, gyereket biztonságban szállítani és kresznek megfelelni épp tökéletes.
(A kockás izét én varrtam rá, ezt a részt ne fikázzátok lécci.)
Kép

Kép

Kép

(Remélem, látjátok a szuperbiztos technikát, amivel egy hátsóülésöv-nélküli cseh csodába is beapplikálható a gyermekbiztonsági felszerelés :lol: )

És aki kinőtte:
Kép
neet
neet
 
 


Rylie, olyan, mint a lúdtalp (Isti lába), csak rosszabb. zéró boltozat viszont a bokáján talpal.
Kamillát Isten éltesse, Borinak pedig gratula a felüléshez :)

Tinu, szerintem sem autista, de én sem vagyok szagértő :) amennyire én tudom, az autisták nem teremtenek kapcsolatot a környezetükkel, saját kis világukban élnek, de Isti rendszeresen teremt kapcsolatot, most már egész jól kommunikál. de ez egy 20 perces vizsgálaton aligha derül ki, főleg hogy előtte megint 40 percet várattak, így mire bejutottunk, a maradék együttműködési kézség is elpárolgott a gyerekből. aztán szembeültették egy barátságtalan és egy barátságosab idegennel, és persze, hogy meg volt illetődve, meg se akart mukkanni, elbújt, meg tíz perc után is csak suttogva beszélt. erre megkérdezték, hogy mindig így beszél? stbstb

Zuzi, beletrafáltál, apjuk nem túl lelkes, de azért segít, ha kérem, csak magától nem. viszont mostanában többször is elvitte Istit színházba és ezt mindketten nagyon élvezték, úgyhogy most elhatároztam, hogy minden hónapra veszek színházjegyet nekik, csináljanak csak közös programot :)

Johi, kivezettem anno, igen, de az sem volt elég. Kapásból kellett volna váltani a magasabb potenciára, de akkor még nem volt a dokinénink, én meg magamtól nem gondoltam rá, nem is mertem volna azzal kísérletezni. viszont a dr. Horváth Katalinhoz, az egyik legnagyobb gyerekhomeós guruhoz nem sokkal később elvittem magánrendelésre, de az meg teljes kudarc volt, nem segített semmit, csak veszett sokba került.

votiv 8)
votiv
 
 


Neet,
most is, mint mindig, szerintem vevő lennék az ülésedre. (lóvvért persze!)
csak még a férjemet meg kell kérdeznem az ügyben.
hm?

ancsipancsi
 
 


Zuzi,
igen, én is pont igy gondolom: örülök hogy B (meg a Tied is akkor ezek szerint :lol: ) kiharcolja magának a figyelmet, és nem elfojtja eziránti vágyát :)

tök jó hogy a méregtelenítés ilyen hatással is van Rád! :D amugy én sem vagyok egy ideje már idegbeteg (több okból kifolyólag...), azt csak viccből irtam, de épp nem leltem a "mrgreen" ikont :)


Tisztítókúra téma jó hogy előjött. Köszi Ancsi amit írtál :)
én épp hétvégén beszélgettem erről egy tapasztalt emberrel, aki szerint a Mértékletesség a fontos, hogy miböl mennyit eszünk, és hogy a szervezetünk ugyis jelez, ha vmi nem stimmel, stb. Ő feleslegesnek titulálta emiatt a böjtöt, és társait. Szerintem aki meg úgy érzi, hogy ettől jobb neki, miért ne csinálja? Ez kicsit megint talán hit kérdése IS. Aki meg a táplálékkiegészitökre esküszik, annak meg biztos az a jó. Senkit nem ítélek el egyik miatt sem. még irnék ehhez, de nem hagynak.... mennem kell.

KépKép
fibi
 
 


Zuzi,
igen, én is pont igy gondolom: örülök hogy B (meg a Tied is akkor ezek szerint :lol: ) kiharcolja magának a figyelmet, és nem elfojtja eziránti vágyát :)

tök jó hogy a méregtelenítés ilyen hatással is van Rád! :D amugy én sem vagyok egy ideje már idegbeteg (több okból kifolyólag...), azt csak viccből irtam, de épp nem leltem a "mrgreen" ikont :)


Tisztítókúra téma jó hogy előjött. Köszi Ancsi amit írtál :)
én épp hétvégén beszélgettem erről egy tapasztalt emberrel, aki szerint a Mértékletesség a fontos, hogy miböl mennyit eszünk, és hogy a szervezetünk ugyis jelez, ha vmi nem stimmel, stb. Ő feleslegesnek titulálta emiatt a böjtöt, és társait. Szerintem aki meg úgy érzi, hogy ettől jobb neki, miért ne csinálja? Ez kicsit megint talán hit kérdése IS. Aki meg a táplálékkiegészitökre esküszik, annak meg biztos az a jó. Senkit nem ítélek el egyik miatt sem. még irnék ehhez, de nem hagynak.... mennem kell.

KépKép
fibi
 
 


Köszönjük a köszöntéseket :)

én Zsancival értek egyet, ez a böjt téma elég régre visszavezethető pl, Karácsonytól Farsangig mértékeltesség avagy böjt majd Farsangkor nagy zaba, majd a 40 napos böjt Húsvétig. Ezek nem feltétlenül vallásos áhítat miatt alakultak ki, hanem nyilván rájöttek az emberek, hogy ez jó nekik! Vagy pl a húshagyó péntek se viccből találódott ki. Én egyszer csináltam a 40 napos böjtöt Húsvét előtt és tényleg jó volt!!
Aztán pl barinőm csinált igazi nagy böjtöt amikor is csak inni szabad és ebédre van gyümilé vagy zöldséglé azt helló. Mellette beöntés mindennap. És két hét után is jött ki még neki cucc a böntés után, ami elég megdöbbentő, hogy 1 hét nemevés után is van még anyag lerakódva a bélben :roll:
Egyébiránt Ancsival is egyetértek, mert a boltban kapható 3-5 napos méregtelenítő bogyók jó drágák de nem hiszem, hogy túl sok hasznuk lehet :? Egybékéntis én bogyót nem szednék be azért, hogy méregtelenítsek...a helyes étrendet kéne megtalálni, pl nálunk az is gáz, hogy elvileg heti 1x minima kéne halat enni :roll: és én hiába szeretem a halat, akkorse eszünk max jó esetben havi egyszer :roll:

Ancsi: Senegáli és társai paradicsomok. Egyik kollegám hollandus és mondta, hogy náluk úgy termesztik a megagiga parikat amiket pl nálunk is lehet kapni, hogy effektív napfény se éri őket :( Üvegház, a parik vízben állnak amihez mennek a tápanyagok, műtrágya stb. Ezek olyan tipusú parik amik kb 2-3 méteresre nőnek! :o
Szal én mostmár egyáltalán nem veszek télen paradicsomot se és paprikát se! Olyan gyümit kell venni ami ilyenkor "terem" azaz eláll pl alma. Illetve mi rákaptunk most a savanyúságokra és onnan igyekszem beszerezni a szükséges vitaminokat.

Tinu, Ancsi: cékla hsz-t köszi. Én is apróra vágtam de kb 1,5 órán át főtt :? a krumpli kb 5 perc alatt megfő :?
De akkor megpróbálom kevesebb ideig főzni és úgy truttyantani...
De egyéb iránt nagyon cseles a csaj, mert ha valamiből kihagyom az almát akkor már nemigen eszi meg :?

Votiv: ha Isti végig tud ülni egy színházi előadást és érdekli és leköti akkor nem hiszem, hogy túl nagy gond lenne vele!!
És szerintem Kamilla se nagyon akarna egy ilyen helyzetben kommunikálni mint amit leírtál...nem is értem, hogy ezzel hogyhogy nincsenek tisztában ezek a szagemberek?? És valahgoy azt érzem, hogy ők eleve a rosszat a "nem normálisat" keresik rögtön a gyerekben, hogy "ÁHÁÁÁÁ suttog!! ez biztos annak a jele, hogy blb bla bla" :x Holott vazze azé suttog mert brutál a fejed! :evil:
Ez a bokán járás érdekes....Borkának is nagyon furán áll a lábfeje :? gondoltam már rá, hogy elviszem megmutizom Editnek. (dévényes nénink) Kornélék nem vették észre Istóknál, hogy furán jár?

Neet: Eszti milyen szép komoly lány ezen a képen :)

ÉS ELKEZDŐDÖTT A KORI EB 8)

Rylie
rylie
 
 


Kamillának nagyon boldog szüliiiiiiiiiiiiiiiiiiiit! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Borkának meg nagy gratula :D

Csajok, amilyen napom ma a suliban volt... :twisted: :? :( az ostorsuhogtatást nagyon meg kell azt hiszem tanuljam vagy nem is tudom (igazából nem hiszek benne)

Neet,
milyen szép a csajod! :D

paradicsomot, paprikát, tehát olyat, ami normál esetben télen nem terem én sem veszek

Rylie,
hun lehet látni a korit?

és és 22-én csütörtökön koncertezünk a Kolibri Pincében (Andrássy út 77) füst lesz, de akinek van kedve-ideje, jöjjön! :D :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Kamillának és Tüncinek utolag is boldogot! :D

és bocsi h az elözö 2x ment el...

Szrek,
nem jöttök du. egyet sütizni Ábussal a cukiba? B-nek megigértem h elugrunk mert rég voltunk :)
fibi
 
 


igen, ami lemaradt: Rylie-hoz hasonloan mi is savanyu káposztát meg céklát és babot igyekszünk rendszeresen enni, abban állitolag szinte minden vitamin benne van, ami fontos. én még emellett rákaptam a magvakra (dio, mogyoro, mandula, stb.) meg az aszalt gyümiket rágjuk elöszeretettel :)
fibi
 
 


Ancsi,
OK, méltem.

Köszi csajok, Eszter TÉNYLEG gyönyörű. :)
neet
neet
 
 


Csajok,
nincs vkinek kölcsön egy kengurúja?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Kamilla,
boldog szülinapot!!! :lol: :lol: :lol:
kisün
 
 


Neet,
én azt hittem, hogy gyerekkel együtt akarod az ülést adni.
így Eszter nélkül nem kell, köszi! :)))
(viccet félre téve, majd írok, mert találtam más megoldást)

úgyhogy szabad Neet feltett ülése! :)

ancsipancsi
 
 


Barbi :) Rózsaszín kaja :lol: :lol: :lol: ennél csak a gyerekszáj jobb!! :lol: Vizsgákhoz kitartást ++++

Zuzi :) Beszoktatáshoz +++ Azért mesélj egy kicsit, hogy megy Pannuskának a böli? Mik a jó-rossz tapasztalataid?

Votiv :) Közös színházazás rulez!!

Neet :) Eszti de széép! :D

Szrek :) Koncerthez drukkolok!! Izgulsz?

Ezen a "műparadicsomon" kiakadtam... tudtam csak nem sejtettem... :mrgreen: :roll:
Sztem a szervezetünk legalább időnkénti tehercsökkentése igenis szükséges, és a megfelelő tápanyagbevitel is, ami nem is olyan egyszerű manapság a műzöldségek idejében... :roll:
Savanyú kápi és cékla nyami-nyami (bár jó céklát kapni sem egyszerű, néha olyan ecetes hogy borzalom :? ), meg a magvakat is imádom, meg még sokmindent :lol:
És különben is csinálja mindenki úgy ahogy neki tetszik, mert mindenről vannak ellentétes vélemények, mindegy hogy az illető orvos vagy "hétköznapi" ember... Néha akkora ostobaságokat hallok-olvasok, hogy majd hanyatt esek, de ezek az én véleméynem szerint azok :lol: lehet hogy nekik van igazuk :lol: az igazság úgyis odaát van :mrgreen: :lol:
denizsa
 
 


Már annyi ideje keresek magamnak (ill. barátoknak) szakembereket. De csak most jutott eszembe megkérdezni, hogy nem ismertek?
- ingatlanügyekkel foglalkozó ügyvédet
- válóperekkel foglalkozó ügyvédet
- statikus szakembert
- felnőtt homeopata dokit
és még volt vmi, de elfelejtettem...
Ha van vki, akit ajánlanátok, írnátok pü-t?
Köszi...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Köszi a flavonoid termékes hsz-ket... szétnézek majd gyogyótárakban is, hogy mi a kínálat.

Pakolás: én nemrég vezettem be, hogy a déli és az esti lefekvés előtt is összepakolunk. Zsó többnyire segít, de ha nem, legalább látja, hogy ezt így kell (kéne). Hátha ragad rá... :)

Műpari meg durvaaa! Igaz, én nem nagyon veszek télen parit, pont a fenntartásaim miatt. Nekünk a nagy kedvenc, az apró fürtös... hmmm Anyukáméknál garmadával terem, csak győzzük leszedni.

Monisa,
ingatlanügyekkel foglalkozó ügyvédet megkérdezem férjuramtól, nekik a cégjogászuk szerintem erre specializálódott... jövök még majd az infóval!

Feldobnék egy témát, nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Már Curse-t kikérdeztem :), Ő ajánlott Benneteket is...
Szóval azon töröm az agyam, hogy majd vajon tesónak vegyek-e valamilyen hordozó eszközt. Ezalatt valamilyen hordozókendőt értek. Zsónál kengurunk volt, mivel hogy a kendővel szemben vannak fenntartásaim. Persze olvasom az oldalakat, de orvos véleményét még nem találtam meg, pedig én arra lennék igazán kíváncsi, nem csak az eladókéra. Szóval. Tényleg igaz, hogy tartja a gerincet? Én pont a kenguru masszív hátoldala miatt gondolnám, hogy na az tartja. Láttam itt 1-2 hetes babót kendőben, olyan furi pózban, tisztára össze volt gömbölyödve. Ez tényleg jó a gerincének??? Nem a vízszintesen, (viszonylag) kemény felület a legjobb? Persze azt is tudom, hogy a kenguruban általában csak 2 hónapos kortól lehet hurcibálni a gyereket, amikor már tarja a fejét.
És akkor még egy: mei tairól hallottatok? Ott ahogy nézem, nincs is olyan pozíció, ahogy újszülöttet lehetne hurcibálni (pedig ez jobban tetszene, mint a kendő, de ez csak külsőség).
Másrészt meg láttam már olyan kengurut, amiben vízszintesen fekszik a gyermek, csak a lába lóg idétlenül kifelé (http://cybex-online.com/site/uk/product ... s/igo.html).
Igazándiból azért merült fel bennem, hogy kellene majd egy, mert Zsófi mellett biztos lesznek olyan helyzetek, amikor jó, ha szabad mind a két kezem. Szóval kenguru avagy valamilyen (és milyen) hordozókendő? :)

Köszi előre is!

Ani
manitou
 
 


Ünnepelteket Isten éltesse!!!!! :D :D :D (torta egy remekmű :) )

Még nem rágtam végig magam :) csak a böjthöz: én biza 8 éve 2x10 napot léböjtölök és aki nem próbálta annak el sem próbálom mondani mi a jó benne. Mert nem lehet.... ez egyszerűen fantasztikus, katartikus és ha bizonyítottan rosszat tenne, akkor is csinálnám, mert olyan mint a Föld fölött 20 cm-re kb a 4. nap után. Szal nem lehet olyan káros :lol: :lol: :lol: viccet félre: magamon kívül legalább 5 "őrültet" ismerek aki szintén csinálja, és a teljesség igénye nélkül: évek óta tartó: narancsbőr eltűnt, mensi fájdalom örökre eltűnt, reumatikus fájdalmak a múlté (ez pl. nekem) kozmetikusra nincs szükség azóta, tökéletes emésztés, semmi de semmi súlyprobléma, lyukas fog évek óta semmi (terhesség és szoptatás alatt sem) és még hosszan sorolhatnám.
4-5 könyvet olvastam régen régen a témában, de a neten is van erre külön startlap is akár, ott is sok használható cikkek vannak.
Aki nem hiszi, ne csinálja :)

Zuz,
ha én valaha vennék valamit a méregtelenítéshez a tiszta vizen kívül :) akkor az a Colonix lenne. Jó választás.

Visegrád meg szuper volt, a szaunapark is szuper, szerintem jobb mint az alsópáhoki welness, baba és felnőtt szempontból egyaránt.

mostL, olvasok

Kép
akata
 
 


KAMILLÁT ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!!! :D :D
Kép

Rylie,
Borkának gratula :D :D

Johi,
Ne hagyd magad!!! Nem vagy köteles elmenni tgyásra szülés előtt. Ha a doki hajlandó végig táppénzen tartani, akkor nehogy már egy ügyintéző a cégednél úgy gondolja, h már pedig neked tgyásra kell menni. Adélnál én is végig voltam, sőt még a szülés napján is, aztán a bentlét alatt a kórház tart tp-en (ők adják majd az igazolást) és amikor kijössz, akkor kell megkezdened a tgyást.
Alexnál is így lesz :wink: Nekem is jóval több a táppénz, mint a tgyás, főleg így a második gyereknél. Úgyhogy igen is számít az a 4 hét.

Votiv,
Hát, amiket írtál :shock: Én sem gondolom, h különösebb probléma lenne Istivel, szerintem olyan szépen fejlődik az elmúlt időszakban. Egy olyan helyzetben, amikor vizsgálták, hát ott szerintem nem sok gyerek tudna megszólalni :roll:
LiliRózádnak pedig gratula az ügyes bilizéshez. Néztelek benneteket vmelyik nap iwiwen és nagyon szépek vagytok, a love kép pedig nagyon tutti :wink:

Zuzi,
Azért írjál arról is, h hogy tetszik Pannusnak a böli!

Barbi,
Nem semmi a csajod rózsaszín imádata és a dumája meg :lol:

Tinu,
Gyöngyörű a csajod :D és a torta is nagyon nyammi :P

most hirtelen ennyi jutott eszembe...

Nálunk egyenlőre minden okés, szerintem ma láthatóan lentebb ment a pocak :D Nst sokat nem mutatott múlt héten, az uh-n meg 3200 grammnak mérték a fiatalúrat. Mindenesetre jól tudok szorítani (Tinu :wink: ) :lol:

Apropó egy kérdés: szerintetek, ha esetleg mentőt kell hívnom (mert párom éppen elutazva vagy nem érne oda extrém esetben), akkor az ügyeletes kórházba vinnének vagy lehet kérni, h a szent imrébe, mert ott van a doki, meg a szülésznő is? :? Taxira is gondoltam, de ide mire kimásznak adott esetben és ha nekem meg azonnal kéne menni (pl. gázos magzatvíz esetén), bár már a mentőkben sem lehet bízni, lásd a debreceni esetet :roll:

Kép Kép
curse
 
 


Curse: én úgy tudom, hogy kell kérni egy igazolást valahonnan (nődokitól vajon?) és csak akkor visznek az imrébe, amúgy az ügyeletesbe visznek. Hátha más jobban tudja, de az tuti, hogy nem lehet a mentőstől kérni, hova vigyen, neki az ügyeletesbe kell vinnie, ha nincs papírod.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

KAmillának és Tündinek NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT! :lol:

Curse
örülök,hoyg jól vagytok szép méretei vannak már a fiatalúrnak:)
mikor mész uhra megint?
heti egyszer kell ugye?
szertintem is kérj papirt, mert amúgy oda visznek ahova akarnak:(

mi jól vagyunk ma voltam védőnőnél!
tundiii
 
 


Tinu, Tünde,
Köszi :) De jó, h rákérdeztem :) Holnap megyek pont dokihoz vissza a papírokkal, akkor kérek is tőle egy igazolást! Történetesen párom pont holnap este nem lesz itthon és nem szeretnék kakába maradni.

Tünde,
Ne hari, h csak most, de ment a privi :oops:
Az uh most nekem úgy volt, h egyszer kellett mennem a 32. héten, meg most a 38. héten. Holnap kiderül, h mikor kell újra mennem, de emlékeim szerint Adélnál ilyenkor már hetenként kellett :?

Kép Kép
curse
 
 


Kamillát Isten éltesse sokáig!

Akata!
a te léböjtkúráddal csak az a gond,hogy csoda,h nem ájulsz el tőle. az nem lehet vitatéma,hogy 800 kcal/nap energiabevitel alá kizárólag orvosi felügyelettel lehet menni,de akkor is min.600 kcalt etetnek az emberrel.
emlékeim szerint a te kúrádban gyakorlatilag (de cáfolj meg,hátha rosszul emlékszem) alig van értékelhető energiabevitel ,szinte mintha vízen élne az ember 10 napig. ez meg 2-3 napig se egészésges. azért vagyok ezzel kapcs.ilyen szemét szókimondó,mert magamon kívül több elvakultat ismerek,akik ájultak már el hasonló elégtelen energiabevitel miatt. én egy villamoson taknyoltam be a lépcsők alá,eszemet se tudtam,mentőt akartak hívni.és még csak nem is víznapoztam,csak aznap még csak 1 gyümlét ittam+edzettem. aztán egy víznapon csak az Isten mentett meg a hasonlóktól.
a léböjtöt akkor tartom egészségesnek,ha cukros lé (gyüm.) is van benne,nem csak főzővíz. nem árt,ha az ember kcalt is számol.

ancsipancsi
 
 


Ünnepelteknek boldogat - így ismeretlenül is. :D

Ez a méregtelenítés téma érdekes. Mindemellett érdemben nem nagyon tudok nyilatkozni, ugyanis még életemben nem böjtöltem, méregtelenítettem, nevezzük bárhogy.
Így laikuskénk a véleményem az, hogy szerintem biztos nem káros egy jól megtervezett kúra, észszerű határokon belül. A léböjt kúrát hasonlóképp Ancsihoz én sem bírnám. Én pusztán attól rosszul vagyok, ha nem eszem tízóraira vmi gyümit vagy joghurtot. Reggelire pedig mindenképp be kell, hogy játszon a szénhidrát, különben remegek, mint kocsonya. Úgyhogy én nem tudom milyen méregtelenítőt tudnék végig csinálni, de hogy ennem kéne, az tuti. :oops:

Ani
manitou
 
 


Ancsi,
Nem egyezik a véleményünk, de sebaj. Akkor ez a kúra nem neked való. Nekem teljesen más tapasztalatom volt méghozzá már sokszor, de ezt már leírtam. Biztos másképp működök. Nem akarom én ezt tovább ragozni, mint mondtam aki nem hiszi, ne csinálja. Majd ha legközelebb beesek a villamos alá szólok, hogy igazad volt :D De az igazság az, hogy én a 10. napon is bicajozom 30 percet, és vezetek és dolgozom és senki nem tudja, hogy ez a 10. nap léböjtöm :wink: :wink: .... és így lesz ez még a következő legalább 40 évben aztán lehet, hogy 5 napokkal is megelégszem majd. :)

Zsan,
Képzeld aki ütközött az ovisokkal, az a takinénim bátyja volt. Nekem is most derült ki. :? Meggyógyul a gyerek? Nekik nem mondtak semmit.

Votív,
+++Istóknak, +++Lilinek és ++++++Neked

Pocakosok! de izgi :D és mennyi szépnevű fiú, még jó hogy lány is akad :) :) igazi babaeső lesz az idén :D :D hurrá

Kép
akata
 
 


Curse köszi megyek el is olvasom a privit!
nekem is úgy volt Ádinál 36 héttől kellett az nst, és most is úgy mondta Zsuzsa, hogy április elején jelentkezzek, ugye május 2re vagyok kiírva!
tundiii
 
 


Sziasztok!

Isten éltessen minden szüli- és névnapost, illetve minden pocakoskodót és pocaklakót!!!!!

Néha bejelentkezek, hogy aki nem olvassa a blogot, lássa, élünk-e még :lol: :lol: :lol:
Minden ok, most vagyunk egy gombás fertőzés (remélem) végén, paraszthajszálnyira van a járás.
Sajnos kistesónak esélye sincs, úgyhogy kicsit fájó szívvel, de bedobozoltam a kisruhákat a hétvégén, csak a helyet foglalják, mennek a padlásra. Márciusban megyek dokihoz (dec. elején kaptam ezt az ip-t :? ), remélem, fognak tudni valami bíztatót mondani.

Méregtelenítés rulez, én is csináltam 2 hétig léböjtöt, de nem csak víz: 3-4 nap víz, utána zöldséglé, gyümilé, de minden frissen facsart! Anyunak van méregtelenítő masinája, borzasztó színű/szagú cuccokat hoz ki az emberből.

Puszi mindenkinek!

nukada
 
 


Kata,
mármint aki nem adta meg a jobbkezet, az volt a takinéni bátyja?
és ő itt lakik a környéken? vagy nem, és azért nem gondolta, hogy itt jobbkéz van?
a kisfiúról írnék, de itt nyilvánosan inkább nem.
de ha gyűjtést rendeznek neki, akkor valszeg nem mehet minden olyan jól, sajnos. :roll:
és ez fickó, ez segítene? ha tudná, hogy mi kell?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Én is benézek, legfőképpen Curse miatt, de látom Alex még bent van :) Drukk, hogy ne akkor induljon el, amikor Apjuk nincs otthon!

Kamillát és Tündit Isten éltesse-így utólag is :)
Borkának pedig gratulla!

Votiv, ez a vizsgálat nagyon gáz, elképesztő a helyzet, meg a várakozás, meg a rövid idő... Elképzelem a majd'5 éves Pt, tutifix, hogy meg se mukkanna egy ilyen helyzetben! Időnként közli is, hogy ő idegenekkel nem áll szóba, és ehhez tartja is magát többnyie. . Nagyon drukkolok, hogy nehogy vmi olyasmit írjanak Istiről, ami megpecsételi a sorsát! Elképesztően felelőtlenek....


Barb, rózsaszín kaja :lol:

Akata, fú, ilyen léböjtöt tutira nem tudnék csinálni! Amikor a 90 napost csináltam, akkor sem ment a lénap (vagy víznap volt? hú de régen volt...) Viszont régebben tartottam a nagyböjtöt, nem ettem húst, de mivel ez nekem nem nagy kunszt, még tetéztem mindenféle nasik megvonásával, meg az adagok limitálásával. 6.éve vagy szoptatok, vagy terhes voltam, azóta ellustultam ilyesmiben. Pedig rámférne! Asszem kitalálok vmit erre a tavaszra.
Erről jut eszembe, elkezdtem pilatesezni, és tök jó! :) (Itthon, dvdre, eljárni nincs időm, meg szitterem, pedig az lenne az igazi.)

Manitou: nekem van egy mei tai-om, igaz nem régóta, és hátihordozónak használom a 2 évesemmel.
Kendőztünk kb 1 éves koráig, s valóban 2.gyereknél többet használtuk. Nekem nandu van, ez magyar és olcsó, de elképesztő árakért is vesznek kendőt a fanatikusabbak :) Nekünk teljesen megfelelt ez a kendő, a lényeg (főleg pici babánál), hogy jó hosszút kell belőle venni. Én elöl zsebes keresztezettben hordtam a bébit, amíg kicsi volt, és nagyon fix volt, még mászókára is kellet így másznom egyszer a nagyobbik után. Van olyan kötés is, a mi fektetve, olyan függőágy-szerűen tartja a babát, ezt én nem próbáltam.
Van itt olyan (ha jól emlékszem Zuzi pl), aki használt rugalmas kendőt, azt mondják, egész picike babáknak nagyon jó.
És vannak olyanok is itten (Zuzi, Zsanci, Rylie, ugye?) akik Ergo hordozót hazsnálnak/használtak, talán majd ők is beszámolnak neked ezekről.
A mei tai is használható pici babáknál (elöl), de talán újszülöttel még nem. A kendő visztont igen. A mi fontos: nem szabad a babát (nagyot sem) kifelé nézve vinni, mert árt a gerincének. Amitől jobb (akár a kendő, akár a mei tai, vagy az ún.csattos hordozók, mint az Ergo vagy a Manduca), mint a kenguru: nem lóg a baba, hanem rásimul a hordozóra, és nem lóg a lába, hanem békatartásban, terpeszben van, ami az egészséges csípőfejlődést teszi lehetővé. Nem tudok konkrét cikket betenni most ide, de pl. az ortopédián minket nagyon megdícsértek a kendő miatt. (Persze a kendőt is lehet rosszul felkötni!)

És a lényeg: a ww.mamami.hu-n rengetegsok infót találsz mindenféle hordozóról, érdemes benézni!

Na, bef. a rizsát, és mék aludni, jóéjt!
rídonli#
 
 


Votiv!
Tök jó ez a színházba járás. ÉS melyikbe voltak? Tomi tegnap készített interjút a Budapest Bábszínház igazgatójával, és nagyon belelkesült, hogy menjünk :lol:
vizsgálat: nem gondoltál még arra, hogy egy teljesen független (értem ez alatt, hogy nem ismerős vagy barát, de nem is valami tb-s, időhöz kötött) bizottságnak, pszichológusnak mutasd meg Istókot? Akinek van ideje kivárni, hogy Isti felengedjen és tényleg fel tudja mérni a képességeit. Írtad, hogy félsz, hogy nincs esélye arra, hogy normális oviba járjon. Mert milyen speciális ovik vannak? Nagyon rosszak?

Deni, Curse!
Böli: annyira jól haladunk, hogy hétfőn este totál belázasodtam, azóta itthon döglök, a halálomon vagyok. MA este megyek tüdőgondozóba, mert már annyira fáj a hátam mellkasom a köhögéstől. Dokim szerint csak izomláz a sok köhögéstől, de a biztonság kedvéért adott beutalót. Szóval megint tolódik a dolog :cry:
Amúgy hihetetlen, hogy Pannus mennyire levágta a szitut. Ismeri a helyet, nagyon sokszor voltunk ott, imádott ott lenni, erre most több, mint fél óráig a kezemben volt, nem volt hajlandó senkire sem ránézni. NAgyon kétségbeestem. Kint voltunk az udvaron, és amikor nem tudtam tovább tartani, akkor lefeküdt a földre és kapaszkodott a bokámba :cry: Majd odavittem egy fa autohoz, és fél perc alatt felengedett és egyszer csak azt vettem észre, hogy utasítgatja a gyerekeket (ittültem!!! :lol: :lol: :lol: ) Aztán bementünk, és felfedezte magának az egész szobát (B anno napokig csak az autokkal játaszott), nagyon tetszett neki minden, és amikor kérdeztem, hogy jöjjünk-e holnap, azt mondta, hogy igen. Na, ezek után nagyon kíváncsi lettem volna, hogy viselkedik kedden, de nem tudtunk menni :?

Curse!
De jó, hogy még egyben! :D Remélem, nem lesz szükség a mentőre :wink:

Manitu!
Én rugalmas kendőt használtam, Inditől kaptam kölcsön. És nekem úgy magyarázta, hogy az a jó a gerincnek, ha a baba lába legalább derékszöget zár be a törzsével, de inkább kevesebbet. Szóval békapózban, hassal feléd kötöd föl, és egy kicsit gömbölyű a háta, mint a magzati pozíció. A kenguruk azért nem jók, mert lóg a lába a gyereknek. Ezt B-nél még nem tudtam, és vele 3 hónapos korától kezdve napi legalább 1-2 órát kenguruztunk, mert nem maradt mega a babakocsiban, de szerencsére nem lett baja. Szóval, ha csak arra kell a hordozó, hogy pár percre bele tedd, akkor a kenguru sem rossz, de hosszabb hordozásra nem ajánlom. Az Ergo állítólag ortopédiailag nagyon jó!!!!!

Kata!
Köszi a megerősítést :D
Léböjt! Jesszus, ahogy olvastam, már szédültem is :lol:
A balesetet szenvedett kisfiúnak állítólag maradandó károsodása lett, ezért kellenek a speciális felszerelések. Ha a fickónak van pénze és lelkiismerete, szólj neki, hogy segítsen!!!!

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Nuk!
Szia! :D
Milyen dokihoz kaptál csak márciusra beutalót :shock: ÉS Réka hogy van? Írjál kicsit többet magatokról!
zuzmo1
 
 


Zsanci!
Én sajna eladtam a kengurumat:( De HAsználtan nagyon olcsón lehet venni, én is 2000 forintért adtam el:)
zuzmo1
 
 


Zsan, Zuzi,
Igen, ő nem adta meg a jobbkezet. Erdélyiek amúgy és a lány (nagyon szerettem) sajnos hazament Karácsonytól :( mert a szüleivel is nagy gáz van otthon.
Azt mondta, hogy a bátyja teljesen kibukott a baleset után, imádja a gyerekeket, nekik meg nem lehet..... no persze ez semmit nem javít azon a helyzeten, hogy óriásit hibázott és ezek szerint maradandó sérülést okozott. Nem hinném, hogy gazdag - ha a húga takarít, és hallva az otthoni körülményeiket háááát......

Ríd, Zuzi
A léböjtöt csak az gondolja szörnyűnek, aki még sosem próbálta, vagy nem tartotta be a 3 legfontosabb szabályát. No akkor lehet gond :) amúgy pedig mindenki épp úgy képes rá mint pl én. :wink:
Én sem csak vizet iszom, hanem szűrt leveket és teákat de ezekből sokkal kevesebbet mint vízből persze.
Az egynapos víznap pedig sokkal sokkal nehezebb mint a 10 napos és ennek több magyarázata van, amibe most itt nem mennék bele :) de pün szívesen.
Itt a munkahelyemen öten hatan csináljuk már, olyan is aki rengeteget szólt ellene. DE gyereket akart és nem jött össze, és akkor azt mondta: ok kipróbálom és lőn :) most 10 hónapos a babája :D azóta már soxor hamut szórt a fejére :) :) :)
DE NEM LEHET tapasztalat nélkül csinálni mert úgy tényleg gááz lehet.
Amúgy szinte minden welness hotel csinál ilyen 10 napos kúrákat vastag macáknak gondolom :D én ezért sem pénzt sem szabadságot nem adnék, mert remekül megy anélkül is.
Azt hiszem a böjtömről még sosem beszéltem ennyit mint itt veletek :) :) az egésznek épp a befeléfordulás a lényege.

Kép
akata
 
 


Akata,
engem érdekel a böjtöd, akár priviben, de jobb, ha mélben. Gondolom szoptatás alatt nem kéne, de utána szívesen kipróbálnám.
:)
macskanyu
 
 


Kata!
Ez engem is nagyon érdekelne :D
baleset: ha tudod, azért értesítsd őket, hogy mi történt a kisfiúval. Ha büntetőeljárás indul ellene, akkor a büntetés kisazbásánál is figyelembe veszik, hogy kapcsolatba lépett-e azóta a sértettel, próbált-e segíteni, stb. És ha tényleg lekiismeretes ember, talán neki is jót etesz a tudat, hogy bár óriási bűnt követett el, próbál jó tenni utána.
Jobbkéz-szabályt amúgy is eltörölném :twisted:

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Sziasztok,

Zuzi: mi volt a tüdőgondozóban, remélem nincs gáz.. Gyógyulj gyorsan, mert jó lenne talizni. :-) Pannuskát elképzelem a bölcsiben, édes pofa lehet.

Curse: mindenképpen kérj papírt, nehogy kellemetlen meglepetés érjen. Nem semmi, hogy már ennyira vége felé vagy. Pocakom nekem is totál lement, pedig nekem még van 5 hetem. :-( De hát a sok idegeskedés és para és bizonytalanság megteszi hatását. Drukkolok, hogy párod veled legyen, ha menni kő.

Kata: léböjtöd nem semmi, én eddig max 4 napot bírtam, de én bevetettem gyümilevet is. Én zöldség, gyümilé és vizen éltem, tényleg jó, de sajna én hamar megtörtem. Én is nagyon "méregtelenítés" párti vagyok, mármint ilyen téren, nem a drága cuccokkal. Gyógyteák stb....

Tgyás-táppénz vita befejeződött. Cégem nem hajlandó táppénzen tartani, azt mondták, hogy törvényi kötelesség jelenteni, hogy mikorra vagyok kiírva és az orvos írja rá a szülés időpontját és a várható időponttól visszaszámolva 4 hetet Tgyás és kész. Nem vagyok abban a pozicióban, hogy harcoljak, nem is akarok, erőm sincs, ha Ő igy szeretné akkor legyen igy. Most megyek betegszabira, aztán tápi és utána ketyegjen a tgyás. Sebaj, én mindent megpróbáltam. A doki majd ir egy táppénzes papirt, aztán a kollegina csinál vele, amit akar. :-) Munkahelyem végig nagyon rendes volt velem, most is az, ezen nem múlhat semmi. Végül is egy cégautó nálam fog maradni (remélem), úgyhogy egy szót sem szólhatok. De köszi a sok tippet és segítséget.

Bábszínház nálunk is menő, és nálunk is apa viszi Fannibébit.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Sziasztok, elnézést a betolakodásért, de hátha tudtok segíteni. Meg tudnátok mondani, hogy mennyibe kerül a Szt Imrében jelenleg az 1 ágyas (VIP) szoba éjszakánként? Köszönöm!
Vendég
 


Kata,
Engem is nagyon érdekel a böjt dolog. És lehet, hogy már nem sokáig szoptatok (Marci kezdi unni), így aktuális is lehet.

Johi,
Már csak 5 hét?

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Akata :) Örülök, hogy ilyen klassz volt Visegrádon! :D Te is úgy voltál vele, hogy ide még vissza kell jönni? :wink: :lol: Léböjtkúrád nem semmi, valszeg nekem is remegne a térdem :lol: de írhatnál kicsit bővebben róla, hogy mik az aranyszabályok :wink:

Curse :) De jó, hogy minden rendben! Drukkolok nagyon, hogy ne mentővel menj szülni, hanem Apával! és egyébként is drukkhegyek!!!

Nuk :) De jó hogy írtál, de lehet ám bővebben is! :wink: Járáshoz drukkok!

Zuzi :) Te jó ég! :shock: Remélem nincs semmi baj!! Majd írd meg, mi volt a tüdőgondozóban!! Bulást és sok +++++++++!
Pannus az édes kis dirigátor :lol: drukkolok, hogy csak így menjen tovább!
denizsa
 
 


Kata: engem is érdekel a léböjt, biztos meg is tudnám csinálni, de nem tudom, mikor lesz rá lehetőségem. Eccer. Tuti. Talán szoptatás után kipróbálom.

Zsan: nekem van kengurum, most épp nincs is meghirdetve eladásra a teszveszen, szóval kölcsön is tudnám adni, csak azért nem írtam eddig, mert annyira messzi lakunk egymástól, hogy úgy gondoltam, esély nincs rá, hogy oda tudjam adni. Kocsink nincs ugyi. De ha még kell, és ráér, akkor pl. el akarok menni februárba a Mona Lisa csopiba, és akkor esetleg a kórháznál tudnánk talizni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Curse: drukkolok, hogy bébicsek megvárja apát!!! A mentő valóban a JahnFecóba vinne :x , na azt még az ellenségemnek se kívánnám, nemhogy neked, szal drukkkkk!!!+++++

Bábszínház: jövő pénteken szeretnénk menni Kamillával a Misi Mókusra. Szerintetek muszáj előre venni jegyet? Mert nem hiszem, hogy külön ezért el tudnék oda menni :?

Kata: bariném is léböjtöt csinál és ő azt mondja, hogy minima a böjt előtt 1 hónappal már készül agyilag a böjtre. Azaz nem lehet egyik napról a másikra csak úgy elkezdeni, mert akkor tutti szédülés a vége. Ja és, hogy az első két-három nap az brutál de utána semmi extra :) Én is szeretnék majd egy ilyet de kizárólag a szopi után és ha vitaminügyileg jól leszek már.

Ja képzeljétek elkezdett visszanőni a hajam és irtó vicces, hogy a homloknál a hajtőnél 1 cm-s kis hajkezdemények vannak :) trendi a frizkóm 8)

Zsan: jaj szegény gyerek...én az ilyenektől is úúúgy fosok, mármint, hogy nehogy velünk történjen ilyesmi :cry: Remélem felépül a kisfiú.

Zuzi: nem is mondtad, hogy tüdőre gyúrsz :mrgreen: (izomláz)
remélem minden ok ? és jobbulást!!

Manitou: Borival kipróbáltuk a legelején a babyslinget, nekem nem tetszett, ahogy bele volt görbítve a gyerek. Bori aludt benne, úgyhogy annyira rossz talán nem lehetett :roll: aztán miután ő is rühellte a babakocsit kb 3 hós koráig, nanduval kötöttem bazi szorosra előre. Napi kb 1-1,5 órát volt igy, amikor muszáj volt Kamilával lemennünk a játszóra. A játszón igyekeztem inkább számára kényelmes pózban leülni, azaz, hogy a hasamon feküdjön és ne lógjon. De volt, hogy Kamillát hintáztattam végig és ő meg aludt rajtam. Aztán kb 5 hós kora körül vettem egy kozy mei tai-t. Amivel már simán hátra is tudtam kötni és elöl is és hátul is kényelmes volt, jól tartotta a hátát-fejét. Azonban nekem olyan hordozó kellett amit kocsin belül is magamra tudok pattintani gyerekkel együtt és igy lett az ergo ami számunkra a tökéletes hordozó. A kozy is jó volt, de nem szerettem a hosszú madzagokat, de ez szimplán egyéni ízlés dolga, meg persze ügyességé ;)
De a lényeg a lényeg, hogy kb 4-5 hónapig csak szenvedés volt, függetlenül a hordozótól, mert muszáj volt kivárni, hogy erősődjön a gyermek és szépen tartsa már magát. Úgyhogy szerintem vehetsz akármilyen csiribiri hordozót is akkoris az eleje nehéz lesz, utána meg a sima nandu is kiváló ;) Pl: ha előre kötöd fektetve a cybexbe a babát, semmit se tudsz normálisan csinálni, mert helyet foglal elöl, pl nem látsz bele a fazékba se, és a nagyobbat se tudod még megemelni se pl a hintába :roll:

Tegnap Borka jól ránkhozta a frászt, belázasodott :( Úgy betojtam, hogy még az orvost is iderendeltem :lol: sima virus, bár semmi egyéb tünete nincs és mára persze már tök jól van a ded :)
Mindenesetre megmutiztam a gyerek lábát a dokinak és mondta, hogy valóban gázos Borika bokája, és ha elindul vagy feláll akkor azonnal cipő neki, nehogy a bokáján kezdjen el járni :(
Asszem jövő hónapban megkérdem a dévényes nénit, hogy tud-e ezzel kezdeni valamit :roll:

Johi: ööö :oops: most ti végülis hogy vagytok apjukkal?

Barbi: rószaszín mánia :)

Kamilla gyerekszáj:
-Kamilla mit csinálsz a konyhában?
-Anya, eccerűen nem lehet mindig szótfogadni!

Szrek: kori eb-t az eurosporton nézzük és Kamilla persze azóta korcsolyásnak készül és minden este pörög és ugrál a szoba közepén :lol:


Jó sokk voltam..
Rylie
rylie
 
 


Rylie,
Kamilla jó fej!!!!
Tényleg, most hogy visszaemlékszem nehéz volt az elején a kendőzés. Nekem mondjuk azért is, mert Marci nagyon nagy volt, de még nem tartotta magát úgy, mint öreg korában. És mivel nagy volt - és nehéz, már az elején, nem tudtam mindig eldugni a fejét a kendőben - egy barátnőm mikor aludt a lánya, a fejére húzta a kendőt, ami nagyszerűen tartotta a kobakot. A lábait is beletolta a kendőbe. De neki normál méretű gyereke volt...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Szülinaposokat isten éltesse!
:)

Curse, én is rákérdeztem erre BM-nél, firkált valamit a kiskönyvembe, hogy fogad a kórház. ELVILEG, ha van rá idő, bevisznek ahová kéred. gyakorlatilag... passz.
vannak fizetős mentőszolgálatok is, kérdezz rá esetleg: http://www.ambucar.hu
engem sajnos innen nem visznek be (kb 50 km a kórház), megkérdeztem. útközben kiraknának valamelyik kórházban (ezért is költözünk be 2 hét múlva), mivel ráadásul pesten belül több mellett is elmennénk.
gondolom te közelebb laksz, szóval hátha...
jól sikerült a szorítás, hogy még mindig 2in1 vagy :)

Zsancikant, 4-5e-ért kiváló állapotú használt babybjörnöket lehet lőni. én 4-ért vettem most nemrég :) de hátha tud valaki kölcsönadni!
(már volt egy BB-m, de eladtam, nem tetszett. ergo-t használtam, de már azt is eladtam, az bejött. most van ez a bb apjuk kedvéért, én pedig kendőzni fogok a kicsivel).

lányok, a kórház patikája homeós? másik kérdés, hogy nagyon szeretnék 48 óra múlva hazajönni (már ha minden ok persze). sárgaságot a babánál lehet megelőzni is? nemrég kaptam egy homeós füzetkét, amiben az Aconitum napellus 15 CH-t írják, és ha az nem hatna, akkor a Chelidonium majus 9 CH-t.
vagyis ti adnátok ilyet megelőzésre? valamelyik gyerekorvos homeós esetleg ott?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?