Új privát üzeneted érkezett!

Méltán került az oldal tetejére, nem??? :D

Ha küldtök képeket, nektek is szívesen csinálok ilyet :D

Tettem fel videót a csajokról :) Van éneklős is, ajánlom ;)
Meg Bori fejlődési tudománya is...
http://riztejbeg.extra.hu/Kepek_09_Jan.html

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyugtonMalac...köszi az infót, és köszi a videót!

Nagyon édes! :lol: :lol: :lol: Rakjál még fel ilyet!

Most mennem kell, mert ébredezik Norbika, megyünk fürödni! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó pacsálást!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Még..annyi..NyugtonMalac...nagyon jók a videók, Norbi visszaaludt, így megnéztem gyors!
Bori nagyon ügyes :lol: Norbika is így nyafog ha elfárad :wink:
Lili és Bori videói meg egyszerűen ennivalóak, főleg mikor Lili szeretgeti és puszilja Borit!Édesek! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, de most már tényleg megyek.....pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


mars pancsizni! puszi ;) :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, édes Lilike. :D

Csajok, én ma eltaknyoltam az utcán. :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Ma mindenki eltaknyolt, aki kimerészkedett.... :roll: Azért remélem minden rendben.

Lányok
Ti olyan szuper napirendeket tudtok felmutatni, h csak ámulok és bámulok. :shock: Íme a mi napirendünk: (csak elrettentésnek :lol: :lol: :lol: )

Reggel 7 és 10 között vigyorogva ébredés, majd egy nagy reggeli (olyan 200g körül), beszélgetés anyával az ágyban, játszószőnyeg, pihiszék.
11 körül elálmosodás és vagy alvás vagy nem, leginkább nem. Ha nem, akkor séta és alvás a babakocsiban (vagy nem). Hazaérünk alvás folytatása a babakocsiban, vagy ébredés... :lol: Ha ébredés, akkor szopi, azon bealvás, kiságyban üvöltés vagy alvás. Ha üvöltés, akkor játék-játék-játék, ,közben anya azon agyal, hogy vasalni kéne.
5 körül újabb szopi, bealvás cicin, kiságyban alvás, vagy üvöltés, leginkább az utóbbi. :lol: Ha az utóbbi, akkor játék, anya még mindig nem vasal... :roll:
Fél 8-8-ig játék, móka, kacagás, vagy komoly nyűglődés a fáradtság miatt. Egyébként anya vacsoraideje, de az le van tojva...
:lol:
8-kor fürdés, aztán maratoni kajálás (200-280g :roll: ). Utána vagy kiságyba be és alvás, vagy nyűglődés, megfodítás és duma ezerrel a maciknak.
Elalvás 9 és 11 között.

Igazi tankönyvbe illő, kiszámítható napirend.... :lol: :lol: :lol:
Ja, közben néha tanítás, ami úgy néz ki, hogy Bori mellettünk a játszószőnyegen és egész órán megy az őőőőőő meg az aóóóóó, meg ilyenek..... :lol:
Közbe be kéne iktatni az étkezéseimet, de általában akkor veszem észre, h kellett volna étkezni, amikor leesik a cukrom... :roll:

Ma voltunk a kórházban kivizsgáláson. Rengeteg vért vettek Boritól, ezért háromszor kellett szúrni, végül a fejébél sikerült venni ... én meg kinn bőgtem, mert persze kihallattszott a sírása... :cry:ű
Kakit is vettek, azt szélcsővel. :cry:
Valószínűleg gasztroenterológia lesz a dologból. :cry: Most megint tejmentes diétán vagyok. Lassan semmit nem ehetek... :roll:

marek
 
 


Marek: :'( Együtt sírok veled a diéta miatt, és az élmény miatt, ahogy Borikádat megszúrkálták :( Én is sírtam volna! Tuti. Nagyon rossz ez egy anyukának. De muszáj, ahogy Lilinek is Borinak is mindig mondom. És közben ölelgetem, puszilgatom őket, hogy érezzék, nem undokoskodásból csináljuk ezeket a kellemetlen dolgokat, hanem muszájból, és anyának ugyan úgy fáj, mint nekik...

Napirendetek: :D Bori egy csibész ;) Huncut kiscsibész.

Nekünk ma hihetetlen, de tankönyvi napunk volt az evéseket illetően:
- 9kor - éhség sírás - megevett 210 ml-t, majd vissza aludni (ilyenkor nincs pelus csere)
- most 11kor kelt a csaj (nem szokott ilyen korán :shock: ), első pelus csere, játszott 12-ig, majd éhség sírás - evett 160 ml-t
- 1,5 ó alvás - utána játék - pelus csere - 15:00kor evett 130ml-t
- 3/4 óra szunya - utána játék - peluscsere - evés 18-tól: 140 ml
- 1 óra játék, egy óra szundi a hintában, 21:10kor ébredés. Kakis pelus le, torna, pancsi, sírás, mert kinőttük a kádat, és most nem volt jó! - vígasz tejcsi a csőrbe még a törülközőbe csavarva: 150ml tejcsi lecsusszan. 21:30-tol egy kis játék anyával
- 22:00-tól alvás az ágyban (3x mentem be a cumit visszatenni, 10 perc alatt elaludt, én teregettem közben :) )

Legközelebb reggel várom majd az ébredést 8-9 körül :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most már csapolás idő van... Megyek nézek közben egy filmet...

Ja és ezt találtam a neten:
http://www.cserepelus.eoldal.hu/

Ha valaki budapesti, és szeretné kipróbálni a mosható pelusozást mosás nélkül....
Az első hét próba hét. 1000Ft-ért kivisznek egy hétre elegendő pelust, és 2 tartályt, amibe a használtat bedobod, úgy mint az eldobhatósat... 7 nap mulva elviszik a 2 tartályt. Illatos tartályok, nem büdösek.

Már azért is megéri kipróbálni, mert egy heti pelus 1000Ft-ért nem nagy összeg :D

Bambino Mio pelust adnak, ezt használom én is Borival, és nagyon szeretem! Tényleg jó...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


jó reggelt!
Dorka megjavult, este 9 óta alszik - lassan ébredni fog, csak gyorsan egy napirend (rendetlenség :lol: )

Reggel 6-7-8 kelés, kaja. ha 6 vagy 7, akkor még alvás 9-ig. Ha 8-ig alvás, akkor nem. (akkor Anya nem reggelizik nyugodtan)
Délelőtt játék a járókában, hasalás (anya kínoz!), majd evés 11 körül.
Utána lehet nézni anyát: vagy vasal, vagy porszívózik, felmos - erre néha bealszik Dorka - vagy a fürdőben matat (ilyenkor Dorkát az üres kádba teszem, onnan lát) anya hajat mos, vagy szőrtelenít. :)
Jó esetben van fél óra alvás. Ha lehet menni sétálni, 12 körül megyünk, akkor alszik és hazaérve tudok ebédelni.
Rossz időben sajna gyorsan felébred.
3 körülig játszunk (komolyzene hallgatás, ringatózás, hasalás). Nagy evés (de néha előbb) és jó esetben alvás (kb. 1-1,5 órát).
Délután 5-től 8-ig 2 evés is van, játék Apával, gagyarászás, esti nyüglődés.
8-kor pancsi, utána sírva megvárjuk míg anya is lefürdik, majd kaja és alvás (elalvás jó esetben 9- fél10, ha pocak dráma van, akkor 11)

Hát így megy ez. Napközbeni kajálás elég össze-vissza, de 6-szor eszik Dorka.

Bettyna! Mikor van torna? Nagyon szívesen megyek, ha jól értem baba-mama torna. Remélem nem délután 2 után.... :cry: dugóban nem tudok hazajönni.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


ma megyünk koponya és hasi uh.ra, ha le tudok állni a kocsival...jó ez a hosszú kert (50 m), csak sót nem vettünk. így jár aki feláll a házhoz, mert lusta felgyalogolni....ha minden kötél szakad felhívom a helyi útszóró srácot, hogy mentsen meg.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


És vigyázzatok magatokra! A két kutyánk szinte kúszik, olyan viccesek. Így kisebbet lehet esni (persze 4 lábon könnyebb a helyzet). :lol:

Marek! A kakitok zöld volt még mindig, vagy "csak" nyálkás? Bocsi, írtad többször, tudod, szita agyam van. Részvétem a vérvétel miatt! Szörnyű már oltásnál is, képzelem hogy érezhettél. :cry:
Téged kiküldtek vagy kimentél inkább?

Ez a hordozó erősen hajaz a jól megkötött kendőre. :lol: Csak szebb, és nem kell kötögetni.
Sajnos Dorka már nincs oda a hordozókendőért (csak itthon próbáltam egyszer az elmúlt hónapban, lehet, hogy nem volt kedve hozzá). Ha majd tud ülni a csípőn és háton hordozás talán majd bejön neki, onnan tud nézelődni. Remélem. Bazi nagy a babakocsink összecsukva is (és az autónk is kicsi), de az itteni föld utakra kell a nagy kerék. Tavasszal az erdőbe is be tudunk menni (itt van 200 méterre egy fiatalabb telepítésű erdőcske).
Na, nem töltöm tele az oldalt, lány még mindig alszik. :lol: rákészül a vizsgálatra

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Én is tudok ám rendetlen napirendet felmutatni! :lol:

Ébredés:
4 vagy 5 vagy 6 (ma kivételesen 7)! :lol: :lol: :lol:
Ezt követi egy jó kis evés, majd alvás 7-ig vagy 8-ig vagy 9-ig! Ma nem tudom még! :lol:

Az ébredést követően pedig 3 óránként evés, előtte torna! Illetve délelőtt 2 evés között almalé!
Evések után játék, beszélgetés illetve ha hamarabb felkel mint a torna és evés, akkor egyből alvás, mert elfáradt!

Fürdés előtt már nem szokott aludni, így fürdés 7 vagy 8 után! Kaja! Majd rendetlenkedés apával kb. fél 10- 10-ig! Majd alvás! :lol:

Tehát tervezni nálunk is lehetetlen, hogy holnap mondjuk pontos időt mondjak valakinek, hogy mikor megyünk! Az csak reggel, délelőtt derül ki mindig! :lol: [/u]

Kép
bettike
Eger
 
 


Hello mindenki.

Így fürdünk mi :lol:

Kép

Kép

Tök jó babával fürdeni csajok! Ez már a második alkalom és mindketten imádjuk! Persze a durvább képeket nem rakom fel :D

Nekünk elég jó a napirendünk.
12-13 óra körül ébredés, most még alszik :lol:
Peluscsere, játék a forgóval a kiságyban, majd kaja. Beszélgetés anyával, relaxszékezés, esetleg séta majd pelusozás, kaja 16-17 körül.
Utána alvás kb 1-2 órán át, majd beszélgetés. 20 körül fürdés, majd evés, utána anyáékkal együtt lenni, bármit csinálni csak nem aludni :lol:
Este 23 körül még egy evés, majd alvás másnap minimum délig.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Ja és két napja kap 3-4 kanálnyi gyümölcsöt kaja előtt.
Doki szerint mehet, mert erős, stramm csaj és a gyomra is bírja úgy néz ki. A banán a kedvenc, míg a sárgarépát rám köpte mind a három kanállal :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Ma mindenki eltűnt? A jég miatt a férjem se tudott menni dolgozni, a gyerekeket is alig tudtuk elvinni az iskoláig, de azért nagy nehezen eljutottak.
Áronnal nem tudom mi van, 7kor kelt azóta összesen fél órát aludt, azt is két részletben, nem akar aludni, csak ölbe és ölbe.
MOst már igazán elfáradhatna,mert én már elfáradtam,. Éjjel is sokszor felkelt, fél 3-kor, 5-kor és 7-kor. Eddig az ónos esőre fogtuk, most meg a havazást érzi meg...... legalábbis arra foghatom.

Ma végre megjött az anyasági segélyem, eddig még ez az első pénz, amit kaptam. A TGYÁS-omról egy határozatot kaptam, hogy felfüggesztették, mert még nem kapták meg a GYES felmondó levelem. Szóval semmi sem egyszerű.

Na megyek, hátha sikerül elaltani Áront.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Tercsimama

Mi már régóta így fürdünk, hol velem, hol a Lorával, hol az ikrekkel, hol az apjával fürdik. Ez köszönhető a lustaságomnak is, mert így legalább nem kell ki-be hurcolni a kiskádat és a baba is nagyon élvezi.

Még mindig csak ámulok, hogy mekkorákat alszik a babád!!! Bezzeg a miénk 4-5 óránál többet nem alszik egyszerre éjjel....

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok
vissza olvastam, de már a felére nem emlékszem :oops: :oops:

elöször is minden baba nagyon aranyos :lol: :lol: :lol: :lol:

ildi: néha beleteszem a kis ágyába, de gyakrabban inkább velünk alszik. nagyon imádjuk :wink: . de elalszik egyedül is, nincs vele gond :wink:

borostyán lánc: én még nem hallottam róla. mire jó az?

kaki: nálunk 4 naponta van. ritkán, de elöfordult már korábban is

hajhullás: nálam még nem jelentkezett

mennem kell, felébredt :?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Jaj, de rég jártam már errefelé. Sikerült is most végigolvasnom, hogy mik voltak a témák az utóbbi egy hónapban.
Elöször is a két hós adatok: 4670 g 56cm. Jövő héten megyünk dokihoz, majd amit akkor mérnek azt adom majd le 3 hós adatnak. Mi nem hízunk olyan rohamtempóban, amikor utoljára itthon mértük (kb 4-5 napja), akkor volt 5040 g. Addig míg eszik normálisan, mosolyog, egészséges, addig nem aggódom a súlya miatt, a lényeg, hogy hízunk. Képeket is teszek majd fel.

Nálunk is van már egy napirand ( + - fél óra különbségekkel)

8-9 körül kelés majd szopi, csacsogunk egy sort közben játék, esetleg alvás
11-12 körül szopi, itt remélem, hogy bealszik egyből szopi után, hogy tudjak ebédelni, ha nem akkor beleteszem addig a hintájába, Ebédem után, ha nem alszik, akkor játék.
14-15 körül szopi, majd utána séta. Dec. közepéig, míg aránylag elviselhető volt az időjárás 1-1,5 óra is volt a séta. Balázs általában átaludta ezt az időt.
17-18 körül megint szopi, alvás vagy játék
19 körül fürdetünk, előtte-utána játék, végre apával együtt.
20-21 körül szopi és utána alvás.
Az utóbbi egy hónapban már csak hajnal 4-5 körül ébred, többször már reggel 6-ig aludt, gyors szopi és alszik tovább

A napközbeni alvás meghatározhatatlan, hol 5 percet, hol fél órát alszik evések közt, de van, hogy az egész időt átalussza.

Múlt héten viszont nagyon megijedtem.Készültünk az utolsó etetésre, férjem pelusozta, majd az ágyunkra tette és játszott vele. El kezdett már persze nyűgölődni, de ez még nem is volt szokatlan, mert hát ha éhes akkor nyűgös és azonnal kell a kajcsi :o))). Így hát miután én elhelyezkedtem, kezembe vettem a sírós Balázst és cicire raktam. De nagyon meglepődtem, nem akarta bekapni a cicit. Akkor már szinte üvöltött. Nem akart megnyugodni, sem nálam, sem férjemnél. Utána megint kézbe vettem, üvöltött, a cumit sem akarta, a cicit sem akarta, csak üvöltött. Ez volt kb úgy 15-20 percig, próbáltam újra a cumival, néha rákapott arra, de a cicire még mindig nem, míg a végére annyira elfáradhatott az üvöltözéstől, hogy bealudt, olyannyira, hogy észre sem vette, amikor kivettem a cumit a szájából. Így feküdtem vele még a szobában egy ideig, majd betettük a kiságyikójába. Eddig szinte mondhatni lehet átaludta az éjszakákat, de most így hogy kimaradt egy kajcsi, gondoltam biztos felébred éjszaka, hogy éhes, de nem. Ugyanúgy aludt hajnali 6-ig (este 10-től), az utolsó kajcsija előtte este fél 7-kor volt. Azóta is ezen gondolkozom, hogy mi lehetett a baj, mert ilyen üvöltözésekre nem vagyok felkészülve :o))). Soha nem csinálta ezt még. Nagyon nyugis baba, persze azért vannak nyöszörgések, nyűglődések, sírások, de gyorsan megnyugszik. Remélem nem csinál ebből rendszert :o)))).

Megnyugodtam, hogy írtátok, hogy a ti babátok is nyűgös volt az utóbbi napokban. Nem ismertem Balázsra. Hétfőn csak a kezemben maradt meg, szinte semmit nem tudtam mellette csinálni, még a kétfogásos ebédemet is 10 perc alatt vágtam be, 2 óra múlva rá meg azon gondolkodtam, hogy ebédeltem e egyáltalán, mert nem is emlékeztem rá.

És az utóbbi két éjszakán nálam is ezt csinálta, hogy éjjel fél 3-3kor felébredt és éhes vagyok nyűglődésbe kezdett. Ezután 6 körül megint ébredt, hogy enni akar, tehát az utóbbi két nap 7x evett a megszokott 6 helyett. Pedig már vagy egy hónapja, vagy lehet több is nem ébredt fel éjszaka, hogy éhes lenne.

Jaj lányok, gyönyőrűek ezek a babák, megsasoltam a weboldalon a képeket :D

Nálunk eddig kb 3-4 x volt hasról hátra fordulás még kb 2 hete, azóta megint lustizik. Akkor szépen meg is tartotta magát hason, könyökölve, de azóta nyüglődik, ha hasra teszem. Bár az alvás még mindig hason.

Karácsonyra kaptam ajándékba egy Medela gépi mellszívót, nagyon bevált :o)). Néhány napig nem is a fagyasztóba tettem el a tejcsit, amit fejtem, hanem inkább némely kajcsik végén arányosan felosztva cumisüvegből adtam neki oda.

Ildi, anno karácsony előtt küldted a linket, hogy milyne hintát kap karácsonyra Lotti. Nekem is annyira megtetszett, hogy mi is azt kértük neki, így anyukámtól ezt kapta.

Mára egyébként már úgy látom, hogy visszatértünk a régi megszokott kerékvágásba az utóbbi hisztis napok után.

Most alszik, meg is nézem, hogy felébredt e, ha nem, akkor gyors teszek még majd fel képeket.

pápá

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Éva - Köszi, azért egy kicsit aggódom ám. De vígasztal, hogy ötbben is vannak még, akik nem támaszkodó bajnokok. :?

Peva - Na eljutottatok uh-ra? Minden ok volt? Igen,baba-mama torna, kedd délelőtt 10 óra, ha jól tudom. A héten már Editék is voltak.

Csajok, Szabit kiütötte a tegnapi oltás. AM egész nap vagy lázas vagy hőemelekdése van. De ez egy csöppet sem zavarja, vigyorog nagyokat, alig bírtam elaltatni, hogy pihenjen már gey kicsit, nehogy még feljebb menjen a láza. Remélem holnapra kimászik belőle! Utálom a hőmérőt dugdosni a fenekébe. :?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Bori tegnap 11-kor olyan sírást rendezett, hogy a végén már én is sírtam. :roll: Olyan volt, mint amiről Clau is írt. Még a cicit se fogadta el, csak üvöltött. Biztos, hogy fájt valamije, mert ilyet még sose csinált. A doktornő azt mondta, hogy nem lehetett a vérvételektől, inkább fájt a hasa. Mondjuk mi is erre gyanakodtunk. Ilyen még sose fordult elő velünk, hogy se kézben, se cicivel nem lehetett megvígasztalni. Olyan rossz volt!!! :cry:

Mára megvannak a vérvétel eredmények. Találtak valami vírust, meg valószínűleg van valami allergia is. Ha már nem lesz vírus, akkor mehetünk tovább Szegedre gasztroenterológiára... :roll: Addig is jövő hétfőn kontroll a kórházban, csütörtökön meg kontroll a bőrgyógyásznál. Szép az élet... :roll:

Peva
Nem küldtek ki, én kérdeztem, hogy ugye nem baj, ha nem nézem a vérvételt. Pedig akkor még nem is volt arról szó, hogy a fejét is meg kell szúrni két helyen... :roll: :cry: Nem bírtam volna végignézni... :cry:
Egyébként nem a zöld kaki miatt kellett vizsgálatra menni, hanem mostanában már véres is a kaki. Ráadásul a bőrén is vannak ilyen ekcéma szerű foltok, szóval valószínűleg valami allergia. Legalábbis remélem, hogy "csak" allergia.... :cry:
Ha beigazolódik az alleriga, akkor valaki nagyon jól jár velünk, mert elajándékozhatom azt a 7-8 liter tejet ami a fagyasztóban pihen....hurrá!!!

Örömmel látom, hogy nem csak nálunk van napi"rendetlenség" :lol: :lol: :lol: Azt hittem, én rontok el valamit nagyon, de akkor látom, hogy ez még természetes.

Képzeljétek, ma kimentünk sétálni. Erősen kellett kapaszkodnom a babakocsiban, hogy ne taknyoljak, mint Szöszke... :lol: De szerencsére Bori (ill. a babakocsija) megvédett.... :lol: És nagyon hálás, hogy kivittem, mert még mindig alszik a kocsiban... :lol:

marek
 
 


nem alleriga, hanem allergia :lol:

marek
 
 


hát persze, hogy felébredt Balázs, így képekkel most jövök.

Nálunk is vannak pirosos száraz foltok a térde felett és a könyökénél. Barátnőm fiának is volt és azt mondta, hogy nekik az Alverde termékcsalád krémje (Pflegecreme) segített. Mi is kipróbáltuk és nekünk is bejött. A karja száraz még kicsit, de azt kevesebbszer tudom csak kenni, a lábát a pelusozásoknál többször tudom kenni,

Kép

Néhányotok írt, hogy van koszmó a baba fején. Mi már hetek óta küzdünk ellene :x . A Babe koszmó elleni samponját használjuk. Hajmosás után szép is a feje, már csak halványan lehet látni a foltot, hogy hol van a koszmó, de másnapra megint előjönnek azok a száraz darabkák. A védőnő azt mondta, hogy ne mossam sűrűn, hagyjam hogy a fejének a természetes öntisztulása altal gyógyuljon meg :? . Hát nem is tudom, ha napokig nem mosom a fejét, borzasztó csúnyán néz ki :shock: Mit ajánlotok, mit csináljak, hogy végre eltűnjön?

És jönnek a képek:

(a 2 hónapos fordulón nem csináltunk képet :? ), így ez mehet 2 hónaposnak:

Kép

így tudtam tartani magam, és ebből a helyzetből fordultam hátra :

Kép

"könyökölök a kocsmában a pultnál":
Kép

unokatesóval:

Kép

mosolygok:
Kép

blőőőő :D :
Kép

3 hónaposan:
Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Betiike!
Hogy álltok a mászással? :D

Nymalac!
Nem, nem használom sajnos a mosható pelust, mert nem igazán jött be…kifolyt mind2, ez mellett a Bambino Mio-t csak egyszer adtam rá, mert Lillusnak nagyon kényelmetlen volt. Úgy állt rajta, mint egy terpeszpelus, fel sem tudta húzni benne a lábacskáit sem, amikor fájt a pocija. :( A másik márka egy angol cucc, itthon nem lehet kapni. Smart nappy a neve, ez sokkal jobban bevált nekünk, valszín később újra használom majd ezt, mert talán a kifolyás aránya ugyanannyi, mint az eldobhatónál. Ez kétfunkciós, eldobható betéttel is lehet használni a külső részeket, bár sztem ennek nincs értelme, nem is vettem eldobhatót. Az ára is annyi, mint egy pampers pl. Itt a link róla.

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... 515182.pdf

http://www.mothercare.com/b/61630031

Egyetértek, remélem nem lesz hajbakapás, sajnos más topikokban nem egy helyen történt ilyen…én nem írogatok oda, csak olvasok. :)
Nagyon aranyosak a csajok! :)

Szöszke!
Ti tényleg 10-11 körül fürcsiztek? Nem irigyellek!

LKata!
Én sem adnék cukrot, és nem is fogok sztem jó sokáig. Bevált a banános tápi?
Nagyon édes Norbika!
Kezekről lejjebb….

Marek!
Jaj, szegéyn Bori! Én sem tudnám végig nézni a vérvételt. Egyszer már kibírtam, h a sarkából vettek, mindkettőből, mivel hideg volt a kis lába, és nem jött elég. De borzalmas volt! :(
Sajnálom a vírust, lehet tudni, h milyen fajta vírus ez? Nálunk is kisértetiesen hasonlítanak a tünetek… :? Zöldes kaki, ekcémás részek a pofiján, és a két térde nagyon nagyon száraz. :( Ha nem javul, mi is megmutatjuk a dokinak.
Aranyos lehet a röhögés! :)

Bettyna!
Jól van, akkor én vagyok a lüke. :) Gratula a szép növekedéshez! Mi még az 5kg-ért harcolunk, hnap lesz mérés, talán 4.8-nál fogunk tartani kb. :)
Nagyon édes Szabi, és nagyon ügyesen hasal, Lillus még sehol sem tart. :( Tökjó a hordozótok is!
Sajnálom a szurit! Hogy van Szabi láza?

Linh!
Nagyon édes húsgombóc Marci! :)

Ildi!
Hogy viselkedik Lottika? Remélem nem volt azóta több nyűglődés!
Nem próbáltad még tovább büfiztetni Lottit? Ilyenkor sztem csak jön egy büfi, és ezért bukik fel tejcsit is. Lillus legalábbis így szokta, de nála elenéysző a ,ennyiség és a gyakoriság. Az tuti, h azért volt nyűgös, mert estére teljesen elfáradt. Szegény, 40perc az semmi. Lillus 6órát alszik kb napközben, 3 részletben. Igaz éjjel nem alszik 8 óránál többet általában.

Éva!
Tökjó a babaház, és nagyon édesek a gyerkőcök, ahogy olvasnak, megzabálom őket! :) Áron aranyos kis buddha! :)

Peva!
Most, h van már kb napirendünk, és aslzik is Lilla, én is tudok pihenni, és így már sokkal jobb. Most kb jó a helyzet, csak azt a többszáz órát kéne még bepótolnom, ami mögöttünk van. :? Jó lenne már egyszer egy 9-10órát lehúzni ébredés nélkül…akkor helyre jönnék teljesen. :)
Aranyos Dorka játszás közben! :)
Hogy jutottatok ma el a dolgotokra? És hogy viselte Dorka?

Tercsi!
Jók a fürcsis képek, mi még nem próbáltuk, de kedvet kaptam. :) Lillus imádott fürcsizni nagyon sokáig, de kb 10napja minden este ordít a kádban, nem jöttünk még rá, h miért. Próbáltunk sakkozni a hőfokkal, de semmi eredmény. Most az az új ötlet, h mindig hideg a kis keze, lába, lehet h csak azoknak „forró” a víz, így melengetjük fürcsi előtt, amennyire tudjuk, de sztem még nem sikerült eléggé. Vagy mivel a térde iszyonatosan száraz, már már cserepes, talán annak meleg a víz. :?

Clau!
Mi is hasonló méretekkel rendelkeztünk 2hósan. :)
Valszín hasfájás lehetett az a nagy ordítás.
Milyen medela-t kaptál? Nekem a mini electric van. És én is pótlásként adom neki oda esténként, van amikor délután is egy kicsit. :)
Jó, h írtad ezt a krémet, sztem mi is kipróbáljuk a kis térdére.
Nagyon édesek a srácok!

Tv: szerintem még bőven nincsenek abban a korban, h bármi függőséget okozna. Nekem kifejezetten tetszik, ahogy Lilla bámulja…nem tudom mit lát belőle, de nagyon édes! :) Azért hozzátesezem, h ez mind kb napi10 percben ki is merül. Akkor nézi a „legtöbbet”, amikor az esti szopi után apukám viszi altatni, és egy kicsit ücsörögnek a kanapén a tv előtt, amíg Lilla bírja…ugyanis nem szereti, ha ülnek vele, járkálni kell. Jófej, mi? :?
Később nálunk napi egy kötelező mese lesz a rendszer, és angolul…mert nálunk így fog tanulni a gyermek. Otthon magyarul beszélünk vele, bárhol ezen kívül pedig kapni fogja az angolt, meg a tv-ből. Remélem így megtanulja mindkettőt szépen. Persze ehhez az is kell, h legalább 4-5 éves koráig kint maradjunk. Pedig én már most jönnék haza…de hát nincs mire. :? A nyelvtanulás szempontjából szeretném, ha még kint elvégezné az előkészítő osztályt, ahova 5 évesen menne, és már esetleg itthon kezdené az elsőt. Csak hát ez egy örökkévalóságnak tűnik még, nem biztos h kibírom addig. :?

Dazsi!
Gratula a fejlődéshez!

Szemek: Van már olyan baba, akinek bebarnult, bezöldült a szeme? Ez egyébként mikorra saccolható? Lillusnak még mindig szürkés kék, és nem változik semmit. Kíváncsian várom, h milyen lesz a végleges.

Kezek: Nálunk Lillus jelen pillanatban úgy néz ki, h bal kezes lesz. Bár nem hiszem, h ezt ilyen korban ki lehetne jelenteni…nem tudom. Genetikailag van esélye rá, mert az apja is az. :) Valszín közrejátszik az is, h a bal oldalon van a játszószőnyegén a sárga lovacsaka, amit nagyon imád püfölni, egyelőre még csak ezt fedezte fel, h hogyn lehet mozgásra bírni, a többieket még nem. Mindenesetre ma átszerveztem a rendszert, meg is lepődött kicsit. :D
És itt most felhoznék egy nagyon fontos témát, mert van róla személyes tapasztalatom, és sztem nem árt, ha megosztom. Tehát onnantól, h kiderül, h milyen kezes lesz a gyerek, érdemes figyelni arra, h tudatosan azzal a kézzel rajzoltassuk, vagy kisebb korban abba a kezébe adjuk a csörgőt, meg mittudomén, a másikat ne erőltessük, csak ritkán használtassuk, használja ő majd maga annyit, amennyit kell. Erre ugyanis van egy elmélet, miszerint ha jobb kezes az illető, a bal agyféltekéje fejlődik jobban, ellenkező esetben pedig a fordítottja. Akkor viszont, ha kétkezes valaki vagy csak sokkal többet használja a gyengébbik kezét, az agyban másképp alakul a fejlődés, a fejlettebb fél nem lesz annyira fejlett, mint kellene, a „butább” pedig fejlettebb lesz, mint kellene. Ez fura dolgokat eredményez, és sok negatív hatása lehet a gyerekre. Személy szerint az öcsémnél és az előző munkahelyemen a 4 gyerek közül a 3.-nál fedezték fel ezt a problémát. Semmi féle fogyatékosságról nincs szó, viszont mindkét gyerek tanulási nehézségektől szenved, főleg az alapoknál, írás, olvasás, számolás tanulásánál volt nagy gond. A londoni kissrác pedig mozgásterápiára is járt, mert az egyensúly érzéke sem tökéletes az agyfejlődése miatt. Szal sztem érdemes odafigyelni erre. Sokan örülnek a kétkezességnek, de több bajt okozhat, mint használ. Babakorban még persze fejlesztgetni kell a másik oldalt is, mert másképp nem tanul meg vele bánni abszolút, de később nem szabad eröltetni.

Fogantatás: Lillus valszín febr. 10-én került a pociba… :)

Lilla is megérezte az időjárás változást, az elmúlt pár napban ő is kicsit nyűgösebb, és az alvásban is érződik a változás. Egyre hamarabb ébred hajnalban, így reggel is, és persze nem alszik vissza. :? Egyre jobban távolodunk attól az egyetlen átaludt éjszakától. :( Na de remélem jobb lesz, ha nem lesz ilyen hülye idő. Lillus ügyesedik, mársztem tudatosan lökdösi a cuccokat a játékszerein, és új tudományunk, h dörzsöli a szemét, amikor már álmos…már amennyire ezt tudománynka lehet nevezni. :D Hasalásban nincs nagyon fejlődés, továbbra is utálja, én meg nem vagyok túl erőszakos sajnos, de ráfekszem mostmár a témára, mert nem akarom, h lemaradjon szegény. A buksiját nagyon szépen tarja már régóta, már nem is tartom egyáltalán, ha felveszem…és amikor veszem fel, akkor már tudja, h mi jön, és feszíti a kis nyakát, h ne essen hátra a feje…olyan édes! :) Beszélget ezerrel, főleg reggelente. Egyértelműen követi a tárgyakat, meg a körülötte lévő embereket is, képes teljesen kifacsarni a fejét, és a szeme sarkából követi az illetőt amíg el nem tűnik…na meg a tv-t is…tekeri magát utána. :D Mi még a karifát sem bontottuk le, mert annyira tetszik neki. :D A játszószőnyegen már félig elfordul, de még nem fordult át. Hát kb ennyi van most velünk.
Eddig 4-4,5 óránként evett napközben, így kijött a napi 5kaja 24órán belül…ma kipróbáltam, h kb 3-3,5óránként együnk. Hatalmas kudarc az eremény, mindketten hulla fáradtak vagyunk, és kevesebb a tejcsim is…legutóbb 50g-ot sikerült nagy nehezn kiszenvednie belőlem. :( Szerencse, h mára volt 140ml pótlásom a hűtőben, amit tegnap meg ma fejtem/csöpögtettem össze, úh nincs gond, de ez így nem lesz jó, úh holnaptól megint visszaállunk. Azt hittem, h nem eszik eleget, úh gondoltam, h többet etetem, de nem jött be…aránytalanul még kevesebb a tejcsi, és nyűgös, mert ébresztgettem, és nem aludt eleget.

Na most megyek, mert még ennem kell, meg innom sokat, h estére legyen vm értelmes mennyiség, és lassan Lilla is ébred, fürcsi lesz. Most apukám elvitte sétálni, mert másképp nem aludt már, teljesen nyűgös volt a fáradtságtól. :?

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Clau, a gyerekdokink felírt valami kenceficét a hámló fejbőrre, amit holnapra kevernek ki a gyógyszertárban. tehát holnap kipróbálom, és nyilatkozom majd. :)

Hiszti: nálunk majdnem minden nap van egy keserves visításos roham. Általában az esti órákban. Nem jöttünk még rá, hogy mitől, de pl. a rosszul időzített pelus csere gerjesztheti.

Kép
szöszke
 
 


Sensi, azért 10-11 körül fürcsizünk, mert nem látom értelmét korábban fürdetni, mivel éjjel 2-kor tudjuk letenni aludni. Addig ébren van.
Azt olvastam, hogy a végleges szemszín hat hónapos korra alakul ki.
A karácsonyfa még nekünk is megvan, hogy Gergőke nézegethesse az égőket rajta. :)

Kép
szöszke
 
 


SZöszke!
Igen, sejtettem, h azért fürcsiztek ilyen későn, mert minden tolódik későbbre. Csak az együttérzésemet akartam kifejezni. :) Nem próbálod negyed óránként hamarabb venni naponta az egész napirendet? Ezt azért gondolom nem lehet bírni sokáig, h 2kor van vége a napnak, főleg apának, aki gondolom dolgozik. Én is pontott tettem az éjszakázások végére, mert Lillus is éjfél-1 körül aludt el korábban, én meg kikészültem, egyszerűen nem bírtam tovább, segítséggel sem. Így nekiláttunk vm napirend kialakításának, nagy reform volt, mert csak szopival aludt el, én pedig megfordítottam az egészet, kaja, fentlét, alvás, kaja, fentlét alvás, így tovább. És ezt 4óránként ismételjük nagyvonalakban. A suttogóban olvastam ezt, és megpróbáltam. A hátulütője annyi, h egyelőre csak babakocsiban alszik napközben Lillus, de remélem ezt is kinövi majd belátható időn belül. :P De legalább most általában 10-re már alszik, és 7körül kel, egy kajával, és napközben is alszik 2-2 órákat. Barátságosabb. Ja és a késő délutáni alvás után van fürcsi, kb 7-7.30körül, 8kor szopi, és utána altatás. ez áltaában 30-90percet vesz igénybe.
Ajánlom egyébként a Suttogót. Állítólag max egy héten belül rá lehet vezetni a gyereket a teljes rendszerre, amiben az is benne van, h magától alszik el, és ez a legnehezebb része, amihez én még nem mertem hozzáfogni, egyelőre jól megerősítjük a napirendet. Aztán lesz majd egy jó nehéz hetünk, amikor tanulunk aludni, és akkor el is sajátottuk a rendszert. :)

Egyébként ez a könyv írja azt is, h minél többet alszanak napközben, annál jobban fognak aludni éjjel. Én nem hittem el, mert nem tűnt logikusnak, de azóta alszik jobban éjjel is Lilla, mióta sikerült ezt bevezetni, és nappal is alszik rendesen. Igaz a napközbeni alvások 2-2,5órásak a 1,5 helyett, és ezért éjjel csak kb 8at alszik (szerencsés esetben 10et) 12 helyett, de majd ezen is dolgozunk. Mennyit alszik Gergőke napközben?

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi, köszi az együttérzést, sajnos már átálltunk az éjjeli műszakra, és délelőtt használhatatlanok vagyunk. Tényleg rossz.
A Suttogót ma rendeltem meg, hátha találok benne jó dolgokat.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!
Melyiket rendelted meg? A Suttogó 1-et vagy a Suttogó mindent megold-ot? Én az utóbbit hasznosabbnak találtam. Az előbbi leírja a módszert sok-sok példával, de nem igazán derül ki a "hogyan?" meg a "mi van ha...?" Az utóbbi pedig amellett, h újra leírja a módszert, igaz rövidebben (de ennyi bőven elég), az utóbbiakra is választ ad, rengeteg mindenre...sztem tényleg nagyon jó.
Lillusnak még a 3óránkénti körforgást kéne követnie, de amint írtam, jó nagy kudarcba fulladtunk ma ezzel. Holnaptól megy megint a jól bevált 4-4,5órás rendszer, mert totál hulla vagyok...és még nem fejtem. :( Sírok! :( Most alszom egy órát, mert ébren már nem bírom. Rájöttem, h ha nem azonnal a szopi után fejek, akkor össze is tudok szedni vm értelmes mennyiséget, nem csak 10-15ml-el görcsölök. :) Tnap pl már 80ml jött össze, tök büszke voltam. :) Lillus meg úgysem kel 4-5ig, úh addigra bőven lesz sok-sok tejcsi. Általában fejéssel, meg mindennel együtt 11.00-11-30-ra ágyban vagyok, meg Lillus is rég húzza a lóbőrt, és még csak most adtam át altatásra...most van ennyi, úh ezt a napot jól elbaltáztam. :(

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Szomorú hírrel jövök! :( Mégis gond van Norbika mozgásával!
NyugtonMalac, Sensi...már említettem a bal kezét....hát a doktornő is észrevette. :(
Nem is ezzel vittem orvoshoz, hanem azzal, hogy egész nap sírt és a karomon sem nyugodott meg. :shock: :(
Pedig ő alapvetően vidám, mosolygós baba.
De tegnap nem ismertem rá. Megint nem akart enni se! :(
Megmérte a doktornő, nagy gond nincs mert hízott 10dkg-ot egy hét alatt. (utóbbi 2 nap alatt 2dkg)
Valószínűleg a cicimben több van, mert most jól szopik! Ez jó! :D
De nem derült ki miért sír, megnézték a fülét, a torkát az ínyét, meghallgatták a mellkasát...nincs semmi baja. :)
De miért sír??? :(
Említettem a kezét, meg azt hogy ökölben nyomja ki magát. De legtöbbször mint egy kis fóka,
hátratartja a karjait, ha hason van. A fejét vállát emeli, csak a kezét nem rakja előre,
tényleg olyan mint egy fóka! :roll:
Tornáztatta a doktornő, eléggé be van kötve a válla, azt mondta. :?
Valószínűleg mindíg csak a jobb kezét használta azért maradt el a bal. Magasba emelte Norbit hassal lefelé, és akkor sem eresztette le a kezeit, hanem hátra tette a oldal mellé.
Ez nem jó :?
El kell mennünk gyerekneurológushoz, egyenlőre csak Esztergomba.
Febr. 2-ára kaptam csak időpontot! :roll: :evil: Az még több mint 2 hét! :(
Addig is megpróbálom itthon fejleszteni a bal felét is! Most minden játék ott van, még a kiságyban is megfordítottam őt.
Gurigatnom kell, és forgatnom, mutattak egy-két gyakorlatot.
Hát csak, nem gondoltam voltna hogy az én kis izmos fiammal ez lesz. :( Mindíg olyan erős, fejlett volt.
2-3 héttel ezelött még használta a bal kezét is. Úgyhogy ezt én szúrtam el, azzal hogy jobb
oldalon voltak a játékai. :oops: :cry:
Erre ti is figyeljetek!

Hát, ennyi, sajnos.
Hoztam pár képet is.
Mamával
Kép
Játék...jobb :? kézzel
Kép
Zenélő csigára nyomom a bugit!
Kép
Komoly! (szőkülök) :D
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sensi...amúgy Norbika Tv-zési szokásai is ilyenek! :lol: Napi 10 perc az esti kaja után, közben büfi. :lol:

Clau...Balázs nagyon édes! :lol:

Suttogó...én is szeretném! Karácsonyra kaptam volna, csak pont ez a "suttogó mindent megold"
című kötet nem volt. :? De majd utánna járok! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


jó reggelt!

Uh:minden rendben volt - bár a víz levert, mert alig találta a doki az epéjét. Végül meglett, csak üres volt a kajálás miatt. Először nyugodtan mosolyogtam, hogy tuti meg lesz, mivel szépen fejlődik Dorka. Erre közölte a doki, hogy az nem biztos...ekkor kezdtem izzadni. De végül minden ok.
Agyacska is rendben. :lol:
Budapesten mintha nem is lett volna rossz idő! Langyos volt és az utak is szépen le voltak takarítva. Itthon a kapuig a kerítésbe kapaszkodva mentem le, 10 percig tartott (hordozóval a kezemben). Ezért nem szervezek talit januárra...

Sensie! Mi napközben van, hogy 1,5 óránként eszünk....akkor az gáz? De szépen alszik éjjel Dorka. :lol:

Bettyna! Szuper a torna hír! Jövő héten igyekszem menni! Te jössz? Mit kell vinni? (baba alá pokrócot?) Mennyibe kerül? (bár ez mellékes, legalább kimozdulok, Ringató szünetel még - az is pont kedden lenne)
Sajnálom az oltás dolgot. Mi is másnap lázasodtunk be, de Dorka jó kedvű volt végig (csak nem akart aludni napközben). Nektek milyen a lázmérőtök? Nekünk 10 másodperc alatt mér- nem vészes - és hajlékony a vége. 1700,- volt a Brendonban.

Keserves sírás: nálunk hasfájáskor van, hogy a cicivel sem nyugszik meg. És kézben is üvölt. Így telt az első 10 hét, szóval nem kell kiakadni! Örüljetek, hogy csak most volt ilyen és nem gyakran! Szélcső segít(het) - pukik jönnek olyankor, néha kaki is.
Dorka aranyos, már kicsomagoláskor kezd nyugodni, pukizás után meg hálásan vigyorog.

Nyugtonmalac! Klassz az anime! Te valami szuper időalagútban élsz, ahol a nap több, mint 24 órás és van időd ilyenekre? :lol:
Meghívóval jövök, ha Apa vesz elemet a fényképezőgépbe. MIndig van valami....

Marek! Részvét a vírus miatt... :cry: meg az allergia miatt is. Csak derüljön ki végre pontosan mi van.

Na megyek, ledőlök )lányom evett 7-kor és még túl korainak ítélte meg a végleges felébredést. Hátha alszik még egy órácskát.

Clau! Szép baba Balázs!

Szöszke! Egy időben nálunk is ment a nyüglődés este 11-ig. Mostanában kialakult az este 9. Délután 5 után nem hagyjuk aludni. Persze vicces egy totál bealudt babát ölbe venni és ébresztgetni. Tud csodálkozni és pofákat vágni ha pl. fél 5kor alszik csak el, és mi meg ébren akarjuk tartani.

Úgy el van tűnve pár emberke!
Inez, Zsu, Handrea, Dalma, és még sokat mások....remélem mindenki jól van!
Perdoékkal mi van? Tud róla valaki valamit?

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


LKta! Egyszerre írtunk....
Tudjátok, mi december óta jártunk fejlesztő tornára, heti egyszer.
Kedden azt mondta a srác, hogy jövő héten még menjünk (jajj, akkor ugrott a baba-mama torna), aztán elég havonta egyszer.
Szóval ott is mondta a srác, hogy fontos, hogy két kézzel nyúljon a dolgokért a baba. Plusz a hasalás szinte többet ér, mint egy fejlesztő torna.
Kata tegyél hason a mellkasa alá valamit, a karjait meg előre lógasd (korábban van itt ilyen hasalós kép Dorkáról, nekünk kígyónk van). Ha kell, hajolj mögé, és tartsda kis karocskákat, dúdolj a fülébe, hogy megnyugodjon. Mi ezt is szoktuk, de még így is érzem, hogy az egyik válla picit merevebb - tornáztató srác szerint alig észrevehető. Nekem decemberben mondta, hogy nem jó, ha a baba "röpköd" (két keze oldalt) inkább tegyem mindig vissza alá ha hason van.

Ja, lányok a fordulásról pedig kedden beszéltünk a fejlesztőben: hasról hátra akkor jó, ha a popsit nyomja fel. Ha feszít fejjel és lábbal (u alakban) az nem szerencsés. Ha így fordul a baba, ne dícsérjük agyon, tegyük vissza hasra és a popójával indítva a fordulást "mutassuk neki" hogyan kellett volna.
na, tényleg megyek (ledőlést kihagyom)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Csajok, velünk tegnap pont ugyanaz a horror volt, amit Clau meg Marek leírtak. Marci fürdés után mindig kajálni szokott, úgyhogy megfürdettük, utána ment a nyekergés, úgyhogy felöltöztettem és cicre raktam. És nem volt hajlandó bekapni a cicit. Sírt keservesen, mert éhes volt, de hiába kínáltam neki a cicit, nem kellett neki, csak kiabált. Megnyugtattuk és újra próbáltuk többször, de nem volt hajlandó. Akkor fejtem és cumisüvegből adtam neki, azt elfogadta. Néhány perc után megint nem volt hajlandó enni, mostmár cumisüvegből se, úgyhogy visszaraktam a másik cicre. Ekkor már hajlandó volt szopizni.

Marek: a mi napirendünk is olyan "rend", mint a tietek :). És én már akkor is majdnem sírva fakadtam, mikor megkapta az első oltását és felsírt. Nem is én fogtam, hanem az apja, mert nem akartam látni se, de olyan keservesen felsírt szegény, rögtön odaugrottam én is :(

Clau: én koszmó ellen azt szoktam, hogy minden nap fürdés előtt olajjal bedörzsölöm a kobakját és azt utána samponnal lemosom. Másnap meg babahajkefével a kicsi pikkelyeket ledörzsölöm. Nagyon szép a fejbőre, ritkán van rajta 1-2 miliméteres folt, de azok is kefével könnyen lejönnek.
Nagyon cuki Balázs!!!!

Kata: sajnálom ami Norbival történt, de biztos mindenrendben lesz!!! Marci se rakja előre a kezét, én szoktam neki mindig előre rakni, amikor hasra fordítom. Baj ez? Neki kéne rájönni? Meg se fordult még, de azt gondoltam, azért mert ruhában már 8 kg és nem bírja ezt a súlyt mozgatni, de mostmár aggódom én is...
Én nem is tudtam, hogy ezekre a "melyik oldalra is rakjuk a játékot" dolgokra így oda kell figyelni, köszi a tanácsokat!
Drukkolok hogy ne legyen nagy gond!!!!

Nymalac: Klassz az anime! Mindig elcsodálkozom, mikre vagy te képes a számítógéppel!!!!!!!

Megyek mozgástfejleszteni!

Kép gyúrás a játszószőnyegen

linhbaba
 
 


Clau, Marek

Nálunk is szokott néha esténként ilyen horror lenni, olyankor járkálok vele egy kicsit aztán egy idő után megnyugszik.

Clau
Nagyon édes a kis Balázs!!

Marek
Te is rakjál fel képeket, már rég láttuk Borit!!!

Vérvétel :cry: Jobbulást!!!

Sensi
Próbáljátok ki ti is az együtt fürdőzést, hátha újra kedvet kap, ha te is benne vagy vele a kádban. Nálunk Áron nagyon élvezi, akkorákat kacag, és nekem is nagyon jó érzés vele fürödni, olyan édesek meztelenül!!

Szöszke
Nem irigyellek az éjszakai műszak miatt!!! De meglátod majd áttér ő is az éjszakai alvásra.

Lkata
Sajnálom!!! De szerintem nem lesz olyan nagy gond, egy kis torna és minden rendben lesz!!! Szerintem ne hibáztasd magad!!! Én eddig a 3 gyerekemnél nem is figyeltem ilyenekre, eddig nem is hallottam ilyet. Nagyon ügyes vagy, hogy időben felfigyeltél rá és így hamarabb tudtok tenni a javulás érdekében!!!Én eddig ilyenre nem gondoltam volna.
Nagyon édes a képeken!!!!

Mindjárt folytatom, csak Áron bekakilt....

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Lkata

Most én is kipróbáltam Áront, és ő is csak a jobb kezét húzza fel, a bal, maga mellett marad. Szerintem ők jobb kezesek lesznek és az a kezük erősebb és azért tudják először csak azt felhúzni, nem lehet?? Nálunk nincsenek is játékok a kiságyon, úgyhogy ez nem hiszem , hogy nálatok is azért lenne.

Peva
Örülök, hogy minden rendben volt az uh-on!!! Azért úgy rá tudnak ijeszteni az orvosok az anyukákra!!!

Linh
Most jól beparáztunk, én is egyből hasra tettem Áront a játszószőnyegre, nem árt egy kis torna, de szerintem nem kell megijednünk, szépen ők is fejlődnek.
Most megnyugodtam, mert felhúzta a bal kezét is maga elé!!!
Megyek,mert kifut a húslevesem, állandóan azt kívánok.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Sensie: nekem is a mini electric medelám van. Balázsnak is még kékesszürke a szeme, nekem nagyon tetszik, de szerintem be fog neki biztosan barnulni. Páromnak és nekem is barna szemünk van, bár a nagyszülők közül van akinek kék szeme van. Én örülnék ha ilyen maradna neki, de ha meg is változik, az is biztos szép lesz :D
Ez a szemdörzsölés már nálunk is van, olyan aranyos olyankor :D , no persze máskor is, de ez olyan "nagy gyerekes" már :D :D :D

Az Alverde krémet egyébként a DM-ben lehet kapni.

Szöszke: köszi, várom akkor kiváncsian a reakciót a krémről, ha beválik nektek, akkor szólok jövő héten a gyerekdokinak hogy irjon fel nekünk is egy olyat. Megíros majd, hogy mi a neve a krémnek?

LK: mi is megyünk jövő héten a neurológushoz, de mi a nyaka miatt. Habár már decemberben is szépen tudta tartani a fejecskéjét, a dokinál viszont lustizott, amikor két kézzel húzta fel Balázst és hát ilyenkor magától kell hogy húzza fel a fejét, és akkor ezt Balázs nem csinálta, mert lekötötte a mellette álló bácsi, aki az éppen a doktornéni nem működő sz. gépét próbálta helyrehozni. Így Balázs nem húzta fel a fejét, hanem oldalasan tartva teljesen hagyta "hátrabukni". De most már azt mondom, hogy nem is baj, hogy megyünk neurológushoz, mert akkor megnézetem vele én is ezeket a "nem teszi előre a kezét" helyzeteket, mert ő is folyamatosan maga mellé teszi. Aludni pl úgy szokott hason, hogy mindkét kézfeje a hasa alatt van. Bár már a pocakomban is így aludt, amikor 4D-n voltunk. Tornáztatom én is Balázst, ki is próbáltam már a Bettyna féle tornát, egyedűl a takaróval csavarás hátra hasra nem tetszett neki :?

Linh: babaolajjal már én is próbálkoztam, rákentem, hagytam rajta egy ideig, majd lemostam a samponnal, de azt vettem észre, hogy utána sokkal pirosabb volt a folt a buksiján :cry:
nagyon édesen gyúr Marci a szőnyegen és milyen sok haja van
:D

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

LKata!
Sajnálom, h észrevették ezt Norbikánál! De ne aggódj, tuti nincs nagy baj...majd biztos mutatnak pár gyakorlatot, amit csinálnotok kell, és minden okés lesz! Ahogy mondtad, ügyes, izmos nagy fiú!

Peva!
Miért lenne gáz? Én csak kapaszkodtam egy módszerbe, muszáj volt, mert a helyzet katasztrófa volt már. Lilla nem aludt napközben semmit, csak sírdogált a fáradtságtól, és csak szopival aludt el, ami azt eredményezte, h nem böfizett eleget, így a hasa is sokkal jobban fájt az alap hasfájósság mellé, ha véletlen sikerült elaludnia, akkor max fél óra múlva arra ébredt, h böfizni/pukizni kell, és ezért sírt, kezdődött minden elölről. :? Úh mikor hazajöttünk, lett sok segítségem, és megreformáltuk a lányt, kb egy hét alatt beleszokott az új rendbe, és összehasonlíthatatlan az eredmény. Ez azoknak jó, akiknél hasonló a helyzet, vagy akármi más probléma van, amin változtatni akarnak, meg lehet próbálni. Nem biztos, h mindenkinek beválik, de mivel többezer gyereknél alkalmazták ezt, nagyon nem lehet mellélőni. Persze akiknél (mint nálatok) bevált szokások vannak, amivel semmi gond nincs, akkor fölösleges.
Mi is kb 10hetesn nőttük ki a hasfájást...azért még lekopogom, kopp-kopp. Elkezdtem adni neki a gripe watert, kapta egy hétig minden kaja után, és segített. Aztán zöldes, hígabb lett a kakija, és azt tanácsolta egy gyerekdoki ismerős, h ne adjuk pár napig, és nézzük meg mi történik. A kakija nem igazán változott, viszont enélkül sem fáj már a pocakja. Néha van kis nyöszörgés, amikor nehezen jön a puki vagy a kaki, esetleg böfi, de gyorsan megoldódik a dolog, és ég és föld a különbség a mondjuk 1 hónappal ezelőtti állapothoz képest.
Örülök, h minden rendben Dorkával! Elhiszem, h megállt benned az ütő, amikor nem találták az epéjét! :shock: Huh, ez durva, h 5-től már nem alszik Dorka, ügyesek vagytok! Lilla max 2órát bír ébren, aztán sírás van. :P A mi lázmérőnk is olyan, de nem tudom honnan és mennyiért. Szerencsére még nem kellett használni.

Linh!
Ne aggódj, h nem fordul még Marci. Bőven van rá ideje, sőt, ahogy írtad, mivel ő ilyen nagy baba, valszín kicsit később fogja csinálni.

Éva!
Oké, kipróbáljuk majd. :) Ne aggódj te sem szerintem, szépen fejlődik Áron! :)

Clau!
Az sosem biztos, h be fog barnulni Balázs szeme! :) Nekem is tetszik Lilláé úgy, amilyen most. Az öcsém viszont kék szemű annak ellenére, h apukámé, anyukámé barna...úh lehet a postás...de nagyobb a valószínűsége, h a kék szemű nagyszülők. :) Úh még van remény nálatok is! :)

Nálunk egész jól alakult az éjszaka a tegnapi elbaltázott nap ellenére. 11.30-kor aludt el Lillus, 5.45-kor kelt kajcsizni, bekakilt, úh tisztába kellett tennem, így elhúzódott a dolog. Visszatettem még cicre pelusozás után, h bealudjon, és sokszor megcsinálta, hogy elaludt, felijedt, szívott 2-t, és megint, és megint. Kb 4 ilyen után meguntam, és letettem, persze fent volt, sírdogált 5 percet, és 7kor elaludt. 9.15-kor arra ébredtem, h dumál a kiságyában, meg vigyorog a játékainak. (ezt onnan tudom, h olyankor azt mondja, h gí :)) Kb 15percet elvolt így. Ilyet még sosem csinált, a kiságyban csak 1-2percet van el, ha felébredt, és csak nyöszörög, majd sír, ha nem ugrok gyorsan. Egy óra hosszáig ettünk, majd megint peluscsere, 10perc a pihiszékben, és nyöszörgött is, h álmos, úh beöltöztettem, és 11-kor elaludt. :)

Na megyek is reggelizni, és ledőlök én is egy kicsit...

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Köszi hogy ennyien írtatok :D aranyosak vagytok!
Mint olvasom többünknek van probléma ezzel a kar hátul hagyással. :roll:
Tényleg nem tudom ez mennyire baj, de azért jobb utánnajárni.
Ma délelött már kalimpált egy kicsit bal kézzel is a játékok felé, de azzal nem fogja meg.
Jobb kézzel egyből elmarkolja :lol:
Még két hét, mire fogad a doki, ez idegesít! :roll: Majd próbálom gyakorolni vele ezt a hasonjátszást!
Örültem hogy hason alszik, erre a doki lecseszett a telefonban, hogy az nem jó, hanyadt kell aludni és
hason kell játszani :!:

Linh...Norbika sem fordul még! Egyszer véletlenül, még karácsony elött hanyadt leraktam és ahogy piszkálta
a játékait oldalra fordult!
De azóta se! :(

Peva...úgy érted, hogy tegyek a mellkasa alá valamit, hogy, mondjuk egy kemény kispárnára fektessem
rá, és a kezeit meg rakjam előre???
Köszi a tanácsot! :)

Szemszín...nekünk kékből most szürkés lett, picit zöldes is...nem tudom mi lesz ebből? :D
A férjem barna én zöld szemű vagyok.
Alvás...most Norbika rászokott a rövid alvásokra :( 10 percet alszik, aztán felsír hirtelen...majd elalszik.
Van hogy fel is ébred rendesen és akkor tök nyűgös. Nem tudom mi ez a hiszti mostanában?
Lehet a pocija fáj megint?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A gyógyfüves barátnőm ajánlotta ezt a teacsaládot a gyerekeknek hasfájás, kólika ellen:
http://www.naturprodukt.hu/hun/index.ph ... Itemid=202

Hurrá, sikerült éjfélkor letenni Gergőt aludni, de fél 5-kor kelt enni...

Sensi, mindkét Suttogót megrendeltem. :)

Kép
szöszke
 
 


LKata!
Nálunk az ilyen sírás pocakfájás szokott lenni. :( Na látod, nem is olyan nagy a baj, ha használja a másik kezét is, csak kicsit erősíteni kell azt is! :)

Szöszke!
Na akkor így már nagyon ki leszel okosodva, ha mindkettőt elolvasod. :) Én is együtt vettem meg mind a 3 kötetet, mert akcióban megtaláltam a neten, és annyi volt kb, mint 2 teljes áron. A 2. kötetet még nem bántottam, fogalmam sincs miről szólhat, egyelőre a babakoron jussunk túl. :)

Na megyünk fürcsizni...illetve csak Lillus. Egyelőre még nem ma lesz a közös fürdés. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ja és Szöszke! Gratula az első tyúklépéshez! :) Lassan de biztosan, sikerül majd nektek is értelmes időben lezárni a napot!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!
Ismét eljutottam ide, mert bár olvasni olvasok, írni változatlanul nincs időm.
Babuk gyönyörűek, most már tényleg szemmel látható a fejlődésük.
Mi is alakulgatunk, megvolt már az első oldalról hasrafordulás is, az oldalról hátra dolgot pedig már rutinszerűen műveljük. Hasról oldalra is fordultunk már a múlt héten, de azóta ezt nem tudtuk reprodukálni. Elkezdtünk gügyögni (pfűűű, wiiiii, eööööööö), és ezerrel ontjuk a mosolyokat.
Viszont még alig kezdtünk el fogdosni, de hát valamit valamiért.
Ma voltunk Uh-on, szerencsére minden ok.
A tejem nekem kezd fogyni- illetve gyerkőc eszik egyre többet-, így napi egy etetés általában már tápi. De most, hogy már egyre nagyobb a gyerkőc, már nem is izgat ez annyira.
Ny.malac: továbbra is köszi honlapos munkádat, és azt a temérdek infót és édes gyerekfotót, amiket közzéteszel. :wink:
Sz.Bettina: tök jók a képeid, és a hozzájuk fűzött kommentárok. :D
Lkata: drukk Norbikához, aki nem mellesleg édes kis pofi!
Marek: kitartás, szurkolok, hogy ne legyen gond lánykáddal.
Sensi: irigyellek a gyerek kétnyelvűségéért, jó, hogy tudatosan figyeltek is erre! Gratula.
Linh: nagyon szép kis fejlett babud van! Végül is kapott valamilyen vietnámi nevet is?
Szöszke: sok drukk a műtétedhez!!!
Aki esetleg még kétségek közt vergődik a gyerek szeme színét illetően, és az esélyeket szeretné számokban is kifejezni, annak ajánlom a következő weboldalt, ahol ki lehet számolni, mennyi az esélye , hogy a gyerek a szülei szeme színét örökölte:
http://museum.thetech.org/ugenetics/eye ... lator.html
És még egy hasznos info: a Tescoban ezen a hét végén a 72db-os tescos lila pelus 1600,- (3méret 4-9kg), a törlőkendő péedig 300,-(72lapos).
Mindenkinek jó hétvégét,
Marcsi
Próbálok képet is feltenni...

macianyu
 
 


És a képek:
Kép Játszószőnyegen vidáman

Kép Reggeli ébredés az ágyban keresztben

Kép Állj, te ki vagy és mit eszel?!

macianyu
 
 


Sziasztok!

életjel........ olvasóüzemódban vagyok főleg.

CSODÁSAK A BABÁK, ŐSZINTE GRATULÁCIÓM MINDEN CSALÁDNAK!!!!!

a mi napirendünk :
5:30-6 körül ébrednek a srácok (amelyik előbb ébred, tutira felkelti a tesót) , közös hancúrozás nagyágyban négyesben

6:30 körül reggeli

7 körül apa el munkába, nekünk peluscsere, öltözködés, elrámolás.
Konsti nézelődik, Ábel segít

8 körül Konstit elaltatom , utána Ábival játék, házimunka (nagy segítség nekem , pakol a mosógépbe, tereget, seper...játéknak veszi és örömmel csinálja)

9-10 játék hármasban, Konsti eszik, ebéd-előkészületek,majd öltözés és irány a levegő

12-ig séta, bolt, játszótér..

délben ebéd, peluscsere, majd alvás. Ha szerencsém van mindkettő alszik és akkor én is pihenek.

15-16 körül ébrednek, vacsi-előkészületek, játék

17 körül ér haza apa, vacsi, majd a srácok játszanak , bírkózás….anya pedig tesz-vesz, netezik, ügyintéz....

19 körül fürdés, Konsti eszik, majd alszik

20-21 Ábel is elalszik...

01-02 körül Konsti ébred és eszik

evészet: Kincsem 7-800ml -t eszik (iszik :D ) naponta
tegnaptól szopizunk. de kínkeserves....Inkább nem eszik, de nem erőlteti meg magát. Igaz fejni is 20ml-t tudtam egy-egy szopi után, a mérleg viszont csak 20-30g többletet mutatott....nem tudom mi lesz, anyatejet kell szereznem.........

koszmó: nem jött be sem a babaolaj, sem a szaliciles olaj, sem a spéci kikevert kence. Valaki említette a fürdetőkrémes bekenést, most az következik

mozgás: Konstit is a feje billenti a hátára, de mostanában nem gyakorolja. mindennap hasaltatom, de van amikor 0,5dl-t is bukik :cry: :cry: :cry:
Viszont Ő oldalfekvésből felülni próbál... :o :o :o

játékok:
Ő sem fogja tudatosan, de csapkodja, ütögeti őket. Ha a kezébe adom az sem érdekli, inkább a kezeit bámulja

vigyor: olvadozunk apával, hihetetlen mennyire le tud venni a lábunkról egy egy nézés, mosoly.... :lol: :lol:

csípőkontroll: megvolt, rendben vagyunk

vérvétel:
nálunk az egy éves státusz alkalmával van vérvétel , Ábel anno iszonyat ordított, apa volt bent vele. Én képtelen vagyok, így is bőgtem kint....

alvás: Konsti egyik nap 17:30-kor evett, majd játék után bealudt. Nem volt szívem felkelteni, így elmaradt a fürcsi....3:45-ig aludt...... :o :o :)

Ábel: hisztis, de nagyon tart a körömvágástól , így ezzel tudom fegyelmezni. Az a gond, h nem beszél és nem mindig értem mit akar- Ebből adódik a hiszti és a földhöz verés. Febr.-ban megyünk egy felmérésre a koraifejlesztőbe, megnézetem Ábelt, noha mindenki azt mondja, 3 éves korig nincs gond, ha nem beszél. Nekem már elegem lett , h emiatt hiszti van, anyós is szekál, így kértem egy időpontot beszélgetésre. Lássa szakember és mondjon véleményt.

Én
javulok, sajna a labor eredményem nem az igazi, így tavasszal kellemetlen vizsgálatok várnak rám... :cry: :cry: :cry:

aranyos:
Ábel mostanában nagyon szereti az akciós újságokat lapozgatni. Tegnap este Konsti Bence térdén kalimpált, Ábel újságozott. Egyszer csak odamegy a tesóhoz, mutatja neki az újságot és magyaráz :) :) :) Nevettünk apával, de nagyon.

TB
Volt egy kis ügyintéznivalóm náluk, gyorsan kész lettem. Aztán eszembe jutott, h a TB kártyám még a leánykori nevemen van és mindig piszkálnak miatta, gondoltam átiratom. Így 2,5 év után végre minden papírom az asszonynevemen van... még idejében... :) :)

egy kép, sikerült elcsípnem azt a 20mp-t, amikor Konsti nem köpte ki a cumit:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Elérkezett az, hogy most én is csak olvasó üzemmódban létezek, csak gyors helyzetjelentés: párom nagyon beteg, valami hasmenéses-hányásos dolog, totál kész van, lázas, tegnap a mh-ről hazajött reggel és azóta fekszik az ágyban, úgyhogy nagyon húzós napom volt, a mai fogászatot is lemondtam, nem hagyhatom itt Lottit vele. Nagyon parázok, hogy nehogy valami vírus legyen és mi is megkapjuk!

Gyönyörűek a babák, szuperek a képek, puszi mindenkinek, sajna ennyire tellett, mindjárt ébred Lottika, amúgy érezte, hogy valami baj van, tegnap 3X is aludt egy órát (nem szokott) nappal és este fél 10 óta alszik a drágám.

Na mentem, drukkoljatok, hogy ne betegedjünk le, köszi!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Macianyu...nagyon édes Zengő! Hasonlít rád! :lol:

Zsuzsu...ti is nagyon szépek vagytok!

Mi elkezdtük a nagy tornát! :lol: És már 2 nap alatt sokat fejlődött Norbi. Úgyhogy már nem is aggódom!
Tök ügyin előhagyja már a kezeit ha hason van! :lol:
Így játszunk mi!
Kép
S, közben móka-kacagás
Kép
10 percig tornáztunk
Kép
Aztán egy kis pihenő :D
Kép
Végül egy kis labdázás! Kép

MA 3 HÓNAPOS NORBERT! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Lovaszkata! Nekünk is van ilyen labdánk! Máté is imádja! Hajrá torna! :lol: Gratula a 3 hónaphoz! :wink:

Én még csak ma kaptam meg az első kacajt annak ellenére, hogy 24 órából 24-et mosolyog! :roll: De olyan jó volt! :lol:
Az elmúlt 2 hétben pedig 4 cm-t nőtt! :shock:

Koszmó! Még mi is küzdünk, sőt most már kopaszodunk is! :roll: :lol:

Macianyu! Ágyban keresztbe fekvés! :lol: Én azon csodálkozom, hogy így van kifejlesztve a kiságy! Mikor mindig eltornázza magát keresztbe, ahogy persze nem fér el! :lol: Tiszta Murphy!

Ildi! Kitartást és ne legyetek betegek drukkolok!

Sensi! Mászás? Hát az akarat az igen nagy, sőt túl nagy!
:lol: De gondolom ez a lényeg, mert minél jobban akarja, annál hamarabb fogja is csinálni!

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!
Jó régen irtam már, de már van internetünk:))Olyan édes az összes baba!

betti: Én is ma fedeztem fel koszmót a Laurán, alig látszik a nagy hajától, mert eddig még semmit nem hullott neki. Ma este fürdetésnél olajos vattával megpróbálom leszedni.

Lenne egy kérdésem ami kicsit aggaszt. Nekem még mindig fáj a szex, és bár nem csináltak gátmetszést, az egyáltalán nem fáj hanem belül( repedtem is, és belül is varrtak) bár még csak 4x voltunk együtt. Lesz még jó egyáltalán? nektek meddig fájt?

Rakok fel pár képet!
Kép Kép Kép Kép

Kép
babe.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?