Új privát üzeneted érkezett!

szia Vera!

köszönjük a jókívánságot, neked is sok boldogságot 2009-re! :)

annyira megnyugtató, amit írsz! nekem Mecsér doki a fogadott orvosom, és egyre inkább úgy érzem, h keresve se találhattam volna jobb dokit!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


bgyöngyi: nagyon édi vagy, köszi a dícséreteket!
E héten mek egy csomó vizsgálatra, tán okosabb leszek!

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
engem az érdekelne,hogy ismeri-e valaki az uzsokiba a Fábián dokit?
Hogy vezet-e le szülést,milyen..stb..
az a baj,hogy nagyon kevés infom van róla,mivel friss még az osztályon,így nem is csodálom.
Ő az a piszkosul helyes,fiatal doki:)
Köszönöm a válaszokat,
Cicu..

22+1napos kismama[/b]
cycuka
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Van valakinek infója, hogy homeopatiás bogyók szedéséhez hogy állnak a kórházban?
Tudjátok esetleg már hogy mikor lesz szülésfelkészitő megint?
Minket inkább a szülésznő előadása érdekel és a szülőszoba.
Dokim azt mondta, hogy februárban lesz megint.
Tel.számot esetleg valaki tud mondani ahol érdeklődni lehet efelől?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


bgyöngyi: te mért nem jász a márciusi topiunkba??? ahol láttál? :wink:

Fábián: no comment, kérdezd bjutit, neki ő a dokija, nekem is az volt egy ideig :P

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bgyöngyi: a bogyókhoz nem tudok hozzászólni.... nekem régi más ügybeni kórházi tartózkodásaim során az vált be, hogy kúrálom magam, nem is szóltam róla senkinek sem, úgysem volt az osztálynak gyógyszere stb.

A szülésfelkészítő ügyében annyit tudok, hogy a pszichológusnő, aki szervezte előző évben, babát vár és azt mondta, megpróbál vkit betanítani, hogy legyen idén is. Amúgy a szülésznő előadása a második volt a sorban, szülőszobát pedig azt kérték, hogy a 30 hét után látogassunk, hogy ne legyünk egy egy előadás után sokan.
Amúgy, ha felhívod a kórház szülészetét, ott meg tudják mondani mikor lesz, legalábbis nekem ők segítettek anno.

cycuka: nekem ő az orvosom, írok privit neked!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

A karácsony remélem jól telt mindnekinek és 2009-re mindenkinek
BÚÉK :D

Már majdnem lemondtunk a 4D-s ultrahangról, mert úgy hallottam, hogy a legideálisabb a 28-32 hét között. Aztán megjött a táppénzem gyorsan kértem időpontot a Bolgárkerékre és dec. 23-án meg is volt a karácsonyi ajándékunk.

Ezt neked is köszönhetem Sztocsi, mert láttam a ti képeteket és tök jó volt, mármint amit lehet látni meg nagyon aranyos.

Szóval a mi Hannánkon, már most lehet látni ha nem tetszik neki valami. Egy párszor nyújtogatta a nyelvét amikor mocorgásra bírta Timmermann. Ezen röhögtek az asszisztensnővel és azt néztük, hogy kire hasonlít.

Na mindenki vigyázzon magára, és ne most kezdjétek a felszedett bejgliket letornázni ahogy a TV csatornákon kezdik az év eleji őrült fogyókúrákkal.

Padmások remélem egyszer összefutok valakivel. Én továbbra is hétfőn járok, aki tartja a Brigi is terhes.

Holnap jön hozzánk a védőnő lakásvizitre :)

Sziasztok,

Emese


Ui: Van valakinek híre arról, hogy pakolják e már a szülészetet??

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet!!!! Ami nem vitás: mindannyiunknak különleges év lesz ez!!!

Kemse: gyönyörű a kis Hanna!!!!

Én is hallottam valamit a kórház felújításáról, de hogy mikor... mintha februárt hallottam volna, de ebben nem vagyok biztos.

A szülésfelkészítő sajnos kimaradt az életemből, sajnos lecsúsztam róla. Tarthatnának egy kicsivel sűrűbben is. Na nem baj, majd csak feltalálom magam valahogy így is.

Kép
jandrea
 
 


Sziasztok!

Szülésfelkészítő... Én szeptemberben szültem, nyáron nem volt tanfolyam, tavasszal még korainak tartottam. Mire júniusban érdeklődtem, már lemaradtam róla. Szomorodtam és kicsit aggódtam, de a dokim asszisztense, aki ott szülésznő, azt mondta, hogy ne bánjam. Szülés során úgyis mondják, hogy mit kell csinálni, igazából előre "megtanulni" nem lehet. Úgy is lett, és minden rendben lezajlott. :)

Javaslom (nekem is ezt javasolták), hogy akit a szülőszoba és a kórházi szobák érdekelnek, az amikor NST-re megy az utolsó hetekben, akkor nézze meg. Ha éppen nincs szülés, megnézhető a szülőszoba és a fizetős szobákba is be lehet tekinteni egy nővérrel. (Én is fizetősben voltam, naponta 1-2 kismamával bejöttek körülnézni.)

Végül én a szülőszobát és a vajúdót is csak a nagy napon láttam, de nem volt semmi előnyöm-hátrányom belőle. Akit megnyugtat, hogy tudja, milyenek a körülmények, az nézzen körül.

Anna

Kép
tulli
 
 


Voltam 31-én a kardiológián, és akkor már a nőgyógyászat az 1-őn volt! Mondták is, h elkezdődött az átépítés :shock:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


kemse: gyönyörű a babód

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Olvagatlak titeket, mert én is nőgyógyászt szeretnék keresni (igaz még csak tervben van a baba, vagyis már gyúrunk rá) és azt írjátok, hogy a Fábián doki 33 éves. Meg tudnátok esetleg írni hogy milyen Fábiánnak hívják?Mert én akit találok az Örs Vezér téri Sztk-ban az Fábián István és ő nem 33 éves, és neki eddig magánja volt és a kistarcsai kórházban vezetett szülést.

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdvözlettel Timie

Kép
timie
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN
„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE: Zuglói Várandós Központban péntekenként 16-17 óráig
FIGYELEM: A helyszín: (Új tömb )C épület Konferenciatermében

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ: -előzetes bejelentkezés NEM szükséges
-ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI:

Január 23: Mit tehet az orvos? – kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Február 06: A szülésről, az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

Február 20: A baba egészségéről – vendég a neonatológus

Március 06: Anyatejről és szoptatásról – vendég a csecsemős nővér

Március 20: Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő

Április 03: A szülés eseményei – vendég a szülésznő


(A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban).

Egyéb programok!

- A Kismamatorna az átépítés miatt ebben a félévben elmarad
- Folyamatosan indul Intim torna (jelentkezés Bajnoki Ildikó gyógytornásznál, 251 7333/1302)
- Autogén Tréning oktatása egyénileg: 10 alkalom után megtanulható relaxációs módszer, amelyet az elsajátítás után mindenki saját magán képes alkalmazni. Várandósság és szülés alatt egyaránt használható, mert hatékonyan oldja a feszültséget és a szorongást, megkönnyíti a stresszkezelést. A szülés során fontos izmok ellazulását is lehetővé teszi, így megkönnyíti a szülést. (Időpont egyeztetés Marosi Mónika pszichológusnál a 251 7333/1069-es melléken, vagy a marosimonika@hotmail.com e-mail címen).

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály
uzsokiszuleszet
 
 


Tisztelt Szülészet!

Nagyon köszönjük az információkat!

Nekem a közelgő szülésem miatt az lenne a kérdésem, hogy mikorra várható az osztály költözése?

Előre is köszönöm!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


timie: az a Fábián, az a Fábián és 33 éves :lol:

bjuti, sztem írjál mélt a Marosi Mónikának:D

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


:D én is gondoltam rá, miután kb. 5 babás oldalon megtaláltam még ezt a beírást. Ami alapvetően tök jó, mármint, hogy így tájékoztatnak minket, csak az a gond, hogy engem most elsősorban a költözés érdekel.

Figy: te emlékszel még arra, hogy a mell törlésére milyen kendőt ajánlottak az előadáson. Én balga csak annyit írtam fel, hogy halványsárga csomagolás :D

úúú, 4 nap és 30-as leszel, tök jó!! Vizsgálatokkal hogy állsz?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


bizony, aztán mehetek veled szülőpozíciósra :)
azért én elmek az első 3 előadásra, arról pont lemaradtam...
Majd megnézem a feljegyzésemben, én asszem meglestem a márkát is, csak hol a jegyzetem :shock:
Szombaton megyek a kardiológushoz, addigra meg lesz minden eredmény. Ez a 24 órás vérnyomásmérő dva volt, naon. És hát láttam, h konstans magas a vérnyomásom, kicsit fázok, h mit mondanak...

Ti jól vagytok? És a többi fórumos csajszi?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok lányok!
Jó rég jártam erre, ennek főleg az az oka, hogy január 1-én 00:26-kor megszületett Levi baba, 3700g, 54cm, 10/10 apgarral. Az én pici fiam lett Budapest első babája, még a tévében is szerepelt :) !Sajnos december 31-én toxémia alakult ki nálam és befektettek a kórházba. Éjszaka nagyon magas lett a vérnyomásom és a dokim a császár mellett döntött.
Én sajna a régi szárnyba kerültem, ami elég lepukkant. A zuhanyzó brutális!!! A csecsemősök nagyon segítőkészek, legalábbis velem azok voltak (pedig mindig szídja őket mindenki), a nővérek is rendesek. Nagyon sok mesélni valóm lenne még, de sajnos mennem kell. Ritkán vagyok internet közelben (otthon sajnos most nem jó az internet), de azért kérdezzetek nyugodtan, amint tudok jövök újra.
Jó babavárást mindenkinek :D !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Szia Szilvi!

Nagyon nagyon gratulálok nektek, jó egészséget és sok boldogságot kívánok! :D :D :D

Edina

KépKép
r.edi
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak benneteket.
Most hogy a célegyenesbe vagyok több időm van netezni gondoltam csatlakozom hozzátok.
Jelenleg 35 hetes terhes vagyok és kisfiút várok.
Van már két lányom Laura 12 éves és Evelin 10 éves.
Fantasztikus dolog ilyen nagy gyerekek mellett kismamának lenni.
Laurát az István korházban Evelint a II. sz. Női klinikán szültem természetes úton, de Evit farral.
Most itt lakunk Zuglóban és az Uzsokiba járok a Lukács doktorhoz. Minden érdekel, ami a korházzal, Lukács doktorral vagy a szülés előtt alkalmazható homeopátiás szerekkel kapcsolatos infó érdekelne mostanában szülőktől.

Marcsi
lakyl
 
 


Sziasztok!

Csak most kapcsolódnék be ebbe a topicba, eddig máshol fórumoztam, viszont, mivel az Uzsokiban fogok szülni márciusban, ezért gondoltam, nem árt, ha egy- két infót begyűjtök Tőletek:)

Rólam röviden, 27 éves vagyok (na, jó, 5 hónap és 28). Van egy 4 éves kisfiam és most várjuk a kistesót.
Fiamat még Kaposváron szültem, azóta viszont Pesten élünk. Eredetileg Csapó doki volt az orvosom, viszont a terhesség első heteiben már szólt, hogy valószínűleg pont akkor megy szabadságra majd, mikor szülök, ezért ajánlott másik orcost, konkrétan Fábián Istvánt. Szóval nála fogok szülni. Először tök fura volt. Mindig is idősebb nőgyógyászaim voltak, valahogy nem is tekintettem őket férfiként, erre most meg kapok egy helyes, fiatal dokit. De aztán elmúlt a fura érzés, ezidáig nagyon meg vagyok vele elégedve, segítőkész, precíz, kedves. Persze pontos tapasztaltokat majd szülés után tudok megosztani Veletek.

Én még nem mértem fel szülészetet, de ha jól tudom, lehet, hogy a felújítás miatt kicsit meg lesz zavarva a dolgo. Egyenlőre senki nem tud semmi konkrétat, ami azért nem jó hír.
Ha esetleg tudtok infót:
- éjszakára is bennt maradhat velem a baba a rooming- in- ben?
- én füröszthetem?
- kell vinnem pelenkát?
- kell vinnem babaruhát a bent töltendő napokra?
- szülés után közvetlenül elviszik a babát? (mert Kaposváron pár perc boldogság után elvitték megfürdetni, nem is rakhattam rögötn mellre)
- mennék szülésfelkészítőre, de ez a központ, amit írnak a honlapon, hol van?

Egyenlőre ennyi kérdésem van.
Előre is köszönöm Nektek és mindenkinek szép babás napokat a hétre.

Orsi

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Szilvi!

Gratulálunk!!!!! Abban biztos voltam, hogy már javában babázol és biztos minden rendben van, de hogy ti voltatok PEsten az elsők :shock:

Külön gratula!! Remélem minden rendben azóta veletek otthon is, ha tudsz jelentkezz és várjuk a képeket.

Ja a kórházban, akkor még a 3.-on voltál?

Üdv az újaknak, azért jó, hogy itt is egyre többen vagyunk!

ORsi nekem is Fábián az orvosom :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


halihó lányok!

jelentem, január 3-án, éjjel 23:45-kor megszületett az én Dani fiam, 54 cm-vel és 3,5 kilóval!
mivel Mecsér doki beteg volt még akkor, és nem vállalt műszakot, beküldte maga a helyett... na kit? :) a mi kedvenc Fábián dokinkat, úgyhogy nála szültem. ha van kérdésetek, nosza rajta, megpróbálok mindenre válaszolni! :)
a kórházban folyik az átalakítás, ami idegtépő, az én szobám ablaka pont az udvarra nézett, így pihenésről szó se volt napközben se... hogy mikorra végeznek, azt nem tudom, de sztem még jóval odébb van...

ha a babával minden rendben van, akkor veled van egész éjjel, kétszer kell őket betolni a csecsemősökhöz, reggel 7:15-10:00-ig vizitre, este 20:00-22:00-ig pedig fürdetéshez. itt sajnos nem lehetsz jelen, mi is tegnap fürdettünk először...
nem kell vinni a babának semmit, csak popsitörlőt. minden mást adnak, ha elfogy, akkor pótolják. egyedül a hazamenetelkor kell vinni a picinek ruhát, de asszem ez egyértelmű :)
a szülés utáni kérdésben nem vagyok teljesen biztos, mert nekem gondjaim adódtak, de nekem úgy volt, hogy mikor kibújt, a hasamra rakták, majd gyorsan elvitték méricskélni, trutyit szívni, stb. asszem ez után vissza szokták őket vinni, és 3-asban lehettek 2 óráig. de nekem nem hozták vissza, mert a méhlepényem bent maradt, és elaltattak. úgyhogy én csak következő reggel kaptam meg a picit.

nálunk minden jól indult, Danibaba nagyon ügyeske volt, a 4. napra lett is kis tejecském, de sajnos a hülye elveim miatt pórul jártunk kicsit. nem itattam a babát a felkínált cukros vízzel, ennek következtében besárgult. egy éjszaka bent tartották az inkubátorban, aztán kékfényes ágyon velem volt egy napig, a szopi úgy ahogy ment, de akkor már itattam bőséggel. viszont ez nem segített, még jobban besárgult szegény, úgyhogy egy egész napra bedugták az inkubátorba, ahonnan szoptatni se vehettem ki, ergo egy napot ráhúztunk a kórházi ott-létre, és folyamatosan fejnem kellett, de még így se volt elég a tejcsi, kis pótlást is kapott.
aztán végre tegnap hazajöhettünk, de még minden nagyon kaotikus. tejem hol van, hol nincs, szopizni néha tudunk, néha nem... egész éjjel ment a visítás, mert ugye éhesek voltunk, úgyhogy hajnal 3-kor felhívtam a csecsemősöket, mert már teljesen összeomlottam idegileg... vettünk tápszert, most pedig óránként keltem kb a babát, megpróbálunk kicsit cicizni, ha nem megy, akkor kiskanállal nyomjuk bele a tejcit, vagy ha az épp nincs (bár most sikerült elég sokat fejnem), akkor a tápot. nagyon megszenvedünk ezért a kajáért...
azért írom csak ezt le nektek, hogy ne féljetek attól a cukros víztől. ha csak egy icipicit adtok neki, ha már nagyon éhes, az szerintem többet használ, mint ártani tudna. persze meg kell tartani a mértéket, de ne "csakazértse" alapon döntsetek!

nekem a homeós bogyók nagyon sokat segítettek a szülésnél, utána is szedtem az arnica-t, és állítólag egész szépen gyógyul a sebem... hát ki tudja, hogy van-e összefüggés, ha hisztek benne, csináljátok, de én nem szóltam róla senkinek. nem mintha bárkit érdekelt volna :D
a csecsemősökről: én elég sokat jártam hozzájuk a sárgaság miatt, és szerintem is nagyon kedvesek, segítőkészek. amig én bent voltam, folyamatosan volt 20-30 baba (szombaton velem együtt 7-en szültek!), úgyhogy van, hogy ők is nyűgösek, és bunkók, de ha kedvesen szólsz hozzájuk, akkor ők is kedvesebben viszonyulnak hozzád. nekem nagyon sokat segítettek, lelkileg is, úgyhogy emiatt szerintem ne parázzon senki!

még írok kicsit a szülésemről, aztán megyek keltem Danikát...
szóval múlt szombat reggel 10 perces fájásokra ébredtem reggel 8-9 fele, de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. aztán pár óra múlva már szabályos 5-6 perceseim voltak, akkor bementünk a kórházba.

pillanat, kel a gyerek, megnézem mi baja, aztán folytatom! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


na, csak egy kis nyüszi volt, de már sietnem kell... :)

szal bementünk a kórházba, ott az ügyeletesek megnéztek, méhszáj zárt, ctg nem mutat fájásokat (pedig voltak ám! :D), úgyhogy szépen hazaküldtek. otthon a fájások erősödtek, mit ne mondjak... kutya módon szenvedtem, már megpróbáltunk mindent, labdát, borogatást, fürdőt... azt nagyon ajánlom egyébként mindenkinek, én áztam kb 2 órát, és annnnnnnnyira jól esett!!!
de a fájások csak nem múltak, és olyan este 8-9 felé már nem bírtam tovább, mondtam férjemnek, hogy még ha ki is röhögnek, és megint hazaküldenek, akkoris menjünk vissza, mert ez már nagyon nem jó. akkor már 2-3 perceseim voltak.
berongyoltunk a kórházba, a szülésznő (egy Vera nevű szőke lány, imádom, nagyon-nagyon ajánlom mindenkinek, ha esetleg valaki szeretne szülésznőt választani!!) megvizsgált, és a legnagyobb lélekjelenléttel kiszólt a folyosóra páromnak, hogy hozza a csomagokat, mert szülni fogunk. akkor kaptam infarktust, mert már pont elhitettem magammal, hogy nem lesz semmi... de a méhszáj addigra már elsimult, és mire eljutottam a sok paprímunka után az előkészítőbe, már folyt a magzatvíz és 1 ujjnyira nyitva voltam. a szülésznőm akkor nézett először hatalmasat, és gyorsan elrohant telefonálni a Fábián dokinak, hogy lassan indulni kéne. mire a doki beért, asszem már 3 ujjnyira nyitva voltam (ez olyan 30-45 perc múlva lehetett, bár már összefolynak a dolgok...), és akkor már a dokin volt a sor, hogy kerek szemekkel nézzen rám, mert 4 ujjnyinál már jönnek a tolófájások. kaptam egy nospa injekciót, meg oxitocint, de akkor már annyira kiszenvedtem, hogy nem is éreztem hatását. a tolófájásokra már tényleg semmi erőm nem maradt, ezért elhúzódott kicsit a dolog, de még éjfél előtt megszületett a kislurkó. szal mondhatni elég gyorsan megszültem, bár a fájdalom ezzel arányosan volt sokkal erősebb. de nem bánom, már nem is emlékszem rá...
a méhlepényem bent ragadt, rázárt a méhszájam, hiába húzták-vonták, nem mozdult, ezért elaltattak, és nemtom mi történt, de asszem nem is érdekelnek a részletek. a lényeg, hogy kijött, bár asszem sikerült kicsit megizzasztani vele a mi kedvencünket :) utóbb mondta is, hogy nem is tudja, mikor volt utoljára ilyennel dolga, amit én úgy értelmeztem, hogy valszeg még nem találkozott hasonlóval :D

amúgy a dokiba én személy szerint beleszerettem, a szülésem legviccesebb, legkedvesebb élményei hozzá kapcsolódnak, nagyon jól vihogtunk rajta utólag párommal :) úgyhogy aki őt szeretné, annak hajrá-hajrá, biztosan nem fog csalódni benne!

no, mindenkinek további szép napot, ha van kérdésetek, csak nyugodtan, nagyon benne vagyok még a kórházi dolgokban, és néha-néha még időm is van írni :)
de most el, szoptatásra fel...

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!
Szilvi és Eszter Gratulálok a pici fiatokhoz!! Jó egészséget Nektek!
Eszter Te milyen szobában voltál?
A picik éjszaka is ott voltak veletek?
Leirnád a homeopaiás bogyók neveit, hogy miket és hogy szedtél, mert én is gondolkodom megint rajta, de már elfelejtettem hogy anno mit szedtem.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


én egy háromágyas szobában voltam, a szülőszoba mellett majdnem közvetlenül. a wc, zuhanyzó szemben, kaotikus állapotban, a folyosón meg állandóan a várakozó rokonok... sztem aki teheti kérjen fizetős szobát, megéri.
igen, a picik végig velünk vannak, ha nincs bajuk, a vizitet és a fürcsit leszámítva.

én így szedtem a bogyókat, a 37. héttől:
1. nap: Reggel : Caulophyllum 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
Este: Caulophyllum 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
2. nap: Reggel: Caulophyllum 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
Este: Arnica 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
3. nap: Reggel: Caulophyllum 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
Este Cimicifuga racemosa 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
4. nap: Reggel: Caulophyllum 9 vagy 12 CH 5 golyócska,
Este: Pulsatilla 9 vagy 12 CH 5 golyócska.
5. nap, mint az első, 6. nap, mint a 2. és így tovább...

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sztocsi nagy gratula nektek is. Reméltem, hogy ezért nem jelentkezel :D
Biztos minden rendeződik majd a tejcivel!!!

Ugye-ugye mondtam én nektek, hogy semmi gond nincs az én dokimmal :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Orsi
meg tudnád adni valami elérhetőségét nekem? a 6 hetes kontrollra hozzá kell majd mennem, de az sztk-s rendelést sztem nem fogom tudni kivárni... plusz úgy eltűnt hét közben, hogy még a neki szánt pénzecskét se sikerült átadnom... :oops: pedig miattunk még a vasárnapi programját is lemondta... :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Eszter, írtam neked privit!

A homeos bogyókat a betöltött 37.héttől szedted?
Én még csak ismerkedem a homeos bogyókkal, mert én eddig csak a természet erejében bíztam, de most gondoltam, hogy megpróbálkozom vele.
Amiket írtál, azt a C betűs névként kell kérni a gyógyszertárban, vagy a számok is kellenek mögé?

Előre is köszi :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Szilvi és frissen Eszter szívből gratula!

De jó volt végre szülési élményt is hallani Fábiánról! Annyi mindent akartam korábban tudni, de most kiszálllt minden a fejemből. Engem igazából az nem érdekel, hogy kedves volt- e. Inkább, hogy szakmailag felkészült- e. Egyből tudta, mit csináljon és nem habozott, mikor?
A méhlepénynek hagyott időt, hogy megszüld, vagy egyből ki akarták húzni?
Írtad, hogy eltűnt a hét közben a doki. Addigra már volt a választott orvosod? Vagy senki se nézett Rád?
Volt gátmetszés?

Homeos bogyókból én egyedül az Oscilloccoccinumot ismerem, és azt nagyon szeretem.
Ezek a bogyók, amiket írtál a fájdalom csillapítására is szolgálnak vagy a gyógyulásban segítenek majd?
Az gondolom nem mindegy, hogy 9- es vagy 12- es CH. Te melyiket szedted? És mit jelentenek egyáltalán ezek a számok?
Mennyibe kerülnek? Mert látom, négyfélét is írtál.

Egyébként csajok, az előző szülésemből nekem is az a tapasztalatom, hogy a fájások elviselése mellett főleg a kimerültség az, ami kikészít. Nekem Zazával a szülés éjjel 1- kor indult meg, úgy, hogy éjfélig tv-ztem, úgyhogy nem túl kipihenten kezdtem neki a dolognak. Szóval jó tanács magamnak és mindenkinek, hogy az utolsó hetekben aludjunk, pihenjünk amennyit csak lehet, sose tudhatjuk, mikor indul meg. + jó tnács, érdemes szólni férjeknek, anyáknak, testvéreknek, hogy a telefon legyen mindig kezüknél, nehogy a fontos pillanatban ne lehessen őket elérni. Nálam ez volt előző szülés előtti hetekben és épp ezért figyelmeztettem őket, így nem volt gond.

Csajok!
Egyágyas, fizetős szoba hány van? Mert ha valóban egyszerre bennt van ennyi kismama, nem biztos, hogy lesz hely, még ha akarnád is... Amúgy tudtok tarifát, hogy mennyibe kerül egy éjszakára?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Orsi
köszi a privit! ;) a bogyók neve után az a ch + szám az a szer erősségére vonatkozik, tehát elvben nem mindegy milyet kérsz. én ezt azonban nem mindig tartottam be, mégis hatottak :) igen, betöltött 37. héttől, az óvatosság kedvéért. nehogy mégis valami galibát okozzon... én se nagyon hittem ezekben a cuccokban, és az ördög nem alszik. de végül minden a legnagyobb rendben volt.

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


hát nehéz megítélni, mivel eddig ez az egy szülésem volt, de... :)
szerintem abszolute felkészült volt. amilyen kis ügyi-fogyinak láttam anno a rendelőben, annyira volt magabiztos a szülőszobán :)
az én szülésem sztem teljesen problémamentes volt (leszámítva hogy visítottam mint egy kismalac), szal nem tudom megítélni, hogy amúgy hogy viselkedett volna. de engem meggyőzött.
a méhlepényre hagyott időt, próbálgatták egy kicsit, de amikor látszott, hogy nem fog menni, akkor rögtön hívták az altatóorvost.
hónapok óta volt választott dokim, csak ő lebetegedett, és ő küldte maga helyett a Fábiánt. és onnantól, hogy nála szültem, egészen a 6 hetes kontrollig "hozzá tartozom". azt, hogy senki se nézett rám, a vizitekre értettem. az általában úgy nézett ki, hogy: "-jól van? -igen. -akkor jó". a Fábián rögtön rámnézett, ahogy ügyeletes volt bent, meg jött kérdezősködni, hogy mi hogy. aztán szerdán odaadta a zárómat, és onnantól nem láttam. gondolom ő se hitte, hogy még pénteken is bent leszek...
gátmetszés: igen, az uzsokiban általában csinálnak gátmetszést. a Fábián felszívódó varratot használ, úgyhogy még a varratszedéssel sincs gond :) de az a része már maga volt a felüdülés, mert tudtam, hogy mostmár tényleg nincs sok hátra. úgyhogy sztem ne féljetek a gátmetszéstől ;)

a két c betűs az a méhszájat lazítja, tehát valahol fájdalomcsillapítók, az arnica pedig vérzéscsillapító, ill. sebgyógyító, azt tehát a szülés után is érdemes szedni.

ezek általában 4-500 forintba kerülnek, én a pulsatilla kivételével szedtem mind a hármat (az ilyen szorongásoldó, arra nem volt szükségem:D)

a szobákat nem tudom sajnos, de az biztos h szerencse is kell hozzá, hogy pont akkor legyen üres. a folyosón elég sok aggódó apukától hallottam, h nem jutott nekik fizetős szoba :(

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Én az Uzsoki fórumról ugrottam ide. Ott szültem mindkét fiamat Járányi doktornőnél. Meg voltam mindennel elégedve mindkét alkalommal. :)

Most azért írok, hogy maradt 15db Tena Lady Extra betétem, ami nagyon hasznos és sokkal jobb minőségű, mint amit a kórházban adnak. Ha érdekel valakit, írjon priviben és kedvező áron odaadom!

Problémamentes szülést kívánok mindenkinek!
Akinél pedig már "kézzel fogható" az eredmény sok boldogságot, türelmet és egészséget kívánok!

Üdvözlettel:
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


sziasztok!

gondoltam hozok nektek pár képet az én nagyfiamról! :)

ilyen volt a születése után pár perccel:
Kép

ez pedig már itthon készült róla:
Kép


vannak képeim közvetlenül a szülés utánról is, de mivel azokon az én elkínzott fejem is rajta van, így nem sokkolnék velük senkit :D

szép napot! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


ESzter gyönyörű a kis-nagyfiad!!!! Gratulálok hozzá....
Hogyan boldogultok otthon? Van segítséged?

Én ma voltam a második CTG-n. minden ok velünk! A kisasszony be van fordulva, de még kimozdítható a doki szerint. Méhszáj zárt, de a méhnyak már meg van rövidülve. Hát nem tudom, hogy lesz ebből szülés az általam kinézett jan. 28-án :D

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Orsi:
igen, férjem már sokkal profibb, mint én, reflexből tesz tisztába, fürdet, büfiztet :D és édesanyám is nagy segítség, a reggeli első menetet rendszeresen átvállalja, hogy mi tudjunk egy kicsivel többet aludni :)
egyébként is szépen mennek a dolgok, Danika már hozzászokott a 3 órás keléshez, gyönyörűen alszik és csak néha-néha sír. egyedül a szopizással van gond, de én már beletörődtem teljesen. a lényeg, hogy erős és egészséges a babus!
én viszont nagyon megszenvedek a gyermekággyal, olyan méhösszehúzódásaim vannak, mint mikor szültem. férjem már úgy aggódott miattam, hogy felhívta a terhesgondozót, én meg mehettem be Hajdú doktorhoz, aki lecseszett, hogy egész délelőtt a Fábián rendelt, miért nem akkor görcsölt a hasam, akkor mehettem volna hozzá is... :D hát köszi :D

én olyan jókat mosolygok mostmár ezeken az nst meg ilyen-olyan vizsgálatokon :) nekem se mutattak semmit, még a nagy nap délutánján se, aztán csak beindultak a dolgok. ezek a babák már csak ilyenek, ha egyszer eldöntik, hogy kijönnek, akkor nincs mese, bármit gondolunk mi, vagy az orvosok :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN
„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE: Zuglói Várandós Központban péntekenként 16-17 óráig
FIGYELEM: A helyszín: (Új tömb )C épület Konferenciatermében

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ: -előzetes bejelentkezés NEM szükséges
-ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI:

Január 23: Mit tehet az orvos? – kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Február 06: A szülésről, az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

Február 20: A baba egészségéről – vendég a neonatológus

Március 06: Anyatejről és szoptatásról – vendég a csecsemős nővér

Március 20: Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő

Április 03: A szülés eseményei – vendég a szülésznő


(A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban).

Egyéb programok!

- A Kismamatorna az átépítés miatt ebben a félévben elmarad
- Folyamatosan indul Intim torna (jelentkezés Bajnoki Ildikó gyógytornásznál, 251 7333/1302)
- Autogén Tréning oktatása egyénileg: 10 alkalom után megtanulható relaxációs módszer, amelyet az elsajátítás után mindenki saját magán képes alkalmazni. Várandósság és szülés alatt egyaránt használható, mert hatékonyan oldja a feszültséget és a szorongást, megkönnyíti a stresszkezelést. A szülés során fontos izmok ellazulását is lehetővé teszi, így megkönnyíti a szülést. (Időpont egyeztetés Marosi Mónika pszichológusnál a 251 7333/1069-es melléken, vagy a marosimonika@hotmail.com e-mail címen).
--------------------------------------------------------------------------------
Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály
uzsokiszuleszet
 
 


Kedves bjuti (Orsi)!

Sajnos a költözésről semmi konkrét információnk nincs.
Az biztos, h a közeljővőben lesz költözés, de h mikor azt még nem tudjuk. :oops:
Amint kiderül vmi info azonnal tájékoztatjuk a topic kismamáit.

Ezúton is kívánunk minden várandós kismamánknak nagyon boldog, panaszmentes babavárást! :D

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály
uzsokiszuleszet
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat :D !

Eszter
Gratulálok Danikához, nagyon szép baba. Képzeld, én a szomszéd szobában (10-es) voltam, 5-én mehttünk haza. Csodálkozom, hogy nem futottunk össze :shock: !
Hallottam, hogy a szomszéd szobában sokat sírt az egyik baba, remélem nem Danika volt az :cry: ! A tejcivel nekem is gondjaim voltak, valószínűleg a császár miatt indult be később.

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


szia Szilvi!

de jó, hogy tudtál jönni egy kicsit! :) babókád hogy van? van azért némi szabad időd?

húúú, akkor te is megkaptad a szülőszoba előtti látogatók ricsaját! :) ja, és ha 3-án éjjel nem tudtatok aludni egy vajúdó nő sikolyai miatt, akkor bocsesz... :oops: asszem kicsit hangosra sikerültem :)

nálunk a 11.-ben volt egy nagyon nyűgös baba, tényleg nagyon sokat sírt, és szinte egész éjjel. és persze felverte a másik kettőt is :( szóval éjszaka folyamatosan ment a hiszti. még az enyémet viselte meg a legkevésbé - szerencsére.

szerintem azért nem futottunk össze, mert én 4-én még úgy kóvályogtam, hogy összesen kb 3szor keltem fel az ágyból. 5.-én meg gondolom legkisebb dolgod is nagyobb volt annál, minthogy a folyosón nézelődj :)
mikor mi megkaptuk a zöld jelzést, 10 perc alatt pakoltam össze a cuccomat, és egy órán belül már otthon voltunk :)

majd ha lesz időd, te is rakj fel képet Leviről, kíváncsian várjuk! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Gratula csajok. Sok egészséget nektek. Most, hogy már aktívan babáztok. Nektek szülés előtt beindult már a tej vagy cask a szülés után? Van elég? Használtok mellszívót?

Megszületett az első két fiú. Most ahogy látom az időpontokat mi vagyunk a következők Bjuti két kislánnyal.

A 10 és a 11 szoba milyen?? Esetleg ezek közül valamelyikben van zuhanyzó? Ezek vannak a szülőszoba környékén ha jól értettem.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


szia Emese!

köszönjük a gratulációkat! :)

nekem az egyik mellemben volt előtej a szülés előtt is, a másikban nem :) de ez semmilyen összefüggésben nincs a szülés utáni tejtermeléssel! azt mondják, hogy a "rendes" tej a szülés utáni 3-4. napon lövell be, addig nem érdemes se szívni, se tejserkentő cuccokat beszedni. nekem azt mondták a csecsemősök, hogy max masszírozni érdemes előtte.
nekünk gondjaink vannak a tejcivel, úgyhogy a mellszívó sajnos a napi rutin része. a tej meg hol elég, hol nem... szerintem még nem állt be rendesen a kereslet-kínálat :) én laktoherb teát iszok, de eddig nem sok javulást láttam, viszont pont ma ajánlották a more milk kapszulát, ami állítólag csodákat tesz. majd talán kipróbáljuk azt is.

a 10, 11-es szobák közvetlenül a szülőszoba és a műtő mellett vannak, zuhi, wc csak szemben. a nagy folyosó másik végén van az újszülött osztály, a fizetős szobák arrafelé vannak inkább. meg úgy általában is az az oldal az újabb sztem.
húú, ez most nem biztos, h érthető lett, de most ennyire futja :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Emese, te gondolkodsz a fizetősben? Én a higiénia miatt gondoltam rá. Nem tudom is pontosan milyen szobák vannak?

Lányok tudtok ebben segíteni, hogy hova érdemes "helyezkedni"?

Előre is köszi :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


sziasztok!

én tavaly május végén szültem az uzsokiba. sikerült bejutnom az egyetlen fürdőszobás szobába, ajánkani tudom. igaz, 5 ágyas.
a csecsemős szobűval van szembe,már nem emlékszek hányas szoba. ha tehetitek, inkább ezen az oldalon menjetek szobába,mert itt szerintem a folyosón lévő fürdő is jobb, mint a szülőszoba részénél. legalábbis mikor még én voltam bent.
én is Járányi doktornőnél szültem, nagyon rendes és aranyos volt, igaz Habermajertől vett át,mert ő akkor hivatalosan távol volt, így már csak az összevarráshoz ért be. és Jex doktornővel is volt pár órám,mert akkor mikor bementünk,ő volt az ügyeletes.
nekem nincsenek negatív élményeim a kórházzal és a szüléssel kapcsolatban. mikor vajúdtam,akkor szótfogadtam, nem hisztiztem...
szerintem ez is számít hogyan állnak hozzád.
igaz, én 10,5 óra alatt megszültem. ebbe benne volt az otthoni fájás időszaka is.
sok sikert és felejthetetlen élményeket(persze pozitívat) kívánok Nektek!
Ivett

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!Lona vagyok,eddig más oldalakon chateltem.Március 1-re vagyunk kiirva a kisfiammal,képzeljétek a xv.kerületi sztk-ba járok,egy olyan orvoshoz,aki 7 éve nem vezet szülést,ajánlott egy másik dokit,de ő hihetetlen áron vállalna el.Egy barátnőm tanácsolta,h próbáljam meg az Uzsoki Kórházat,mivel az van legközelebb,és hogy szülésznőt fogadjak,és ne orvost.Szeretném,ha segitenétek,ha valaki tud elérhetőséget,vagy csak egy nevet,azt nagyon köszönöm előre is!Mindenkinek jó Babázást kivánok!
lona80
 
 


Szia!

A fórumon lévő lányok névsorban Fábián Istvánhoz, Jex Annaához és Mecsér Bélához járnak, jártak.
A sajátját mindenki dícsérte, szóval attól függ neked milyen elvárásaid vannak az orvossal kapcsolatban.
Szülésznőt én nem tudok neked ajánlani, mert nekem egyenlőre nincs.

Egyébként helyileg ide tartoznál és csak a dokid miatt jártál a XV. kerbe?

Jó babavárást neked is :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Szia Orsi!

Köszönöm szépen a segitséged,arra gondoltam,mivel ez van hozzánk a legközelebb,ezért szülnék az Uzsokiban,kocsival kb 4-5 perc alatt bent vagyunk:Csak az érdekel,mennyiért vállalják a szülést,mert nagyon nehéz anyagilag ez az egész,és hogy mennyire lehet számitani a segitségukre...
lona80
 
 


Lona,
én nagyon tudom ajánlani azt a szülésznőt, akinél én szültem! mivel ő nekem nem választott volt, hanem az ügyeletes, elérhetőséget nem tudok, de ha érdekel, priviben megírom, h hogyan tudnád megkeresni!
illetve az Orsi által említett orvosok is mind-mind nagyon megbízhatóak (bár én Jex Annát csak látásból ismerem), plusz nekem nagyon jó benyomásom volt dr. Csapó Csabáról, aki az egyik szobatársnőm dokija volt. én a következőt nála szülném! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Drága Eszter!Várom az üzidet!Végül akkor te kinél szültél?
lona80
 
 


Lona,

elküldtem! mi végülis Fábián dokival küzdöttünk meg ezért a picúrért! :) és őt is meleg szívvel ajánlom bárkinek! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?