Új privát üzeneted érkezett!

Gégéé: Tegnap előtt próbáltam ki és bevált. Tegnap este is bejött. Ha nem éhes akkor jó neki, és nem az.

Bende: Bolognai! Nyamm nyamm Az fini.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Kép Kép Kép
bende
 
 


az első és az utolsó képen látjátok a lefárasztás eredményességét.
a középsőn pedig magát fárasztja....
bende
 
 

 
 

Bende
Új frizu? :wink:
Szemecskéje hogy van Nikinek? Ahogy nézem a képet elég szép neki.
És tök jó kajcsi lesz nálatok! :) húúúú.. meg is éheztem.. bár mikor nem?! :oops:

Kép
zsula
 
 


Sziasztok!

Trundike:Örülök a jó éjszakának :D :D :D
Hány hónapos volt Barni mikor úszni vittétek?Szerintem a Hannusnak tetszeni fog de majd szombaton kiderül :wink:
Vendég
 


Bende:Nagyon édes Niki :D Megvettétek már a gyerekülést?Vagy ausztriába vesztek?

Zsula:Itt is esik a hó,de szép lett volna karácsonykor :D

Gégéé:Remélem jobbak lesznek az éjszakák nálunk nem tudom mi történt de most két napja megint éjfél körül alszik el a Hanna.Pedig tartjuk a napirendet nagyjábol.
Vendég
 


bende
 
 


Nyanyókák, lehet bőgni....
bende
 
 


Jaj,Bende..... :cry: :cry:
tünci28
 
 
 


bende
Ez GYÖNYÖRŰ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
zsula
 
 


Jaj Tünci! írni akartam, hogy Te ezt még a szépséges, de megsebzett lelkeddel ne!!
Sajnálom, Drága! Van benne egy olyan mondat, hogy a kicsi lányka angyalokkal játszik éjjel. Rögtön Viola jutott eszembe. Tudod hiszem, hogy jó helyre került és tett valami fontosat a rövidke életével. És azt is hiszem, hogy vigyáz onnan az Anyukájára, meg az Apukájára.

Puszi, Tüncike és nagyon nagyon ölelünk.
bende
 
 


Bende Drága!

Nagyon jó, hogy betetted, gyönyörű dal, szívből jön és őszinte..csak még nem tudtam végighallgatni,de biztosan a többiek örülnek.(icipici mosoly..)
igen, annál a mondatnál akadtam el..és én is ezt akarom hinni..

Puszi Nektek Anyukák!
tünci28
 
 
 


Tünci drága nem is tudom mit írjak.. én nem éltemát a Te helyzeted, de a btyám halva szültett 9 ónap után... édesanyám nagyon nehezen dolgozta fel, ezért lettem én is. Írj és mesélj! Írd ki magadból minden bánatod!
És talán vezess naplót, neki meséld el legféltettebb titkaid és gondolataid. Szerintem jót tenne.
Sok-sok puszi!!

Kép
zsula
 
 


Már hallottam ezt a számot, de így képekkel még szebb volt. Kipotyogtak a könnyeim.
Hát igen a legszebb hivatás a Földön az anyaság!

Itt is esik a hó!!!!!

Éjszakánk: este fürcsi 1/4 8-kor, szopi, alvás 8-kor, fél 11-kor szopi, alvás, fél 12-kor újra felébred: szopi, anya énekel, ringat, simogat, sétál.....de Dorka csak vigyorog és bámulja anyát...nem alszok nézéssel, és nagyra nyílt szemekkel. Fél 1-kor végre elalszik. Utána fél 5 kor kelés szopi, és utána 7-kor ébresztő: anya már reggel van!!!, sikítozás, beszélgetés tigrissel, és egyéb állatkákkal a kiságyban.

Lara: várom a beszámolót a babausziról. Kíváncsi vagyok, hogy fog Hannusnak tetszeni...
Nem semmi az egy üveg bébikaja. Dorka 3-szorra eszik megy egy üveggel. Nem is merek többet adni, mert félek, hogy túleszi magát. Nála nem lehet tudni mikor elég, mert el sem fordítja a fejét. Addig eszik, míg tömöm. Aztán utána fáj a hasa, úgyhogy anyukának kell szabályoznia.

Trundike: nekem is sikerült már kétszer bevetnem ezt a cselt éjszaka és a mam-os cumit még néha el is fogadja...
persze csak éjjel félkómában....
Dorkát is kell ringatni meg énekelni neki. De ezt nem bánom. Szeretek énekelgetni neki.

Gégéé: Akkor Emma baba sem tudja mennyi kaja elég neki? Dorka ugyanilyen volt. Mindig csak cicizett volna. Nem számított, hogy már folyik a száján a kaja. De aztán rájöttem, hogy amikor a hasa fájt, akkor is úgy vetette magát a cicire, mint egy őrült. Aztán szép lassan leszoktattam róla. Eddig két óráként evett. Mostmár talán lassan átszokunk a 3 óránkéntire. Meg néha kibírja 4 óráig is. Attól függ, mit eszik.

Nekem nem is nagyon kell fárasztani Dorkát elfárad magától. Annyit forog, meg kiabál délután, hogy este fürcsi után totál beájul.

Szosz: szerintem Réka baba ugyanolyan vékonyka lesz, mint az anyukája. Ezen ne csodálkozz!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Tünci: hiszem, hogy az a mondat igaz, és majd eljön a te időd is, amikor majd kicsit könnyebb lesz minden, és te is élvezheted az anyaság minden percét, ha majd Viola kistestvérét ölheted magadhoz. Én kívánom neked, hogy ez mihamarabb így legyen!

jaffa: Milu csudiszép volt kismanócska korában is! Dehát akinek ilyen szép az anyukája is! :wink:

timmi: ne törődj a kilókkal, majd lemegy. Én is még mindig sokat nasizok, pedig várandósság előtt mondhatni utáltam az édességet.

Wicca: örülök, hogy minden rendben Bálint babóval. Ne menyj ki a jégre, nehogy elcsússz, és bajotok legyen.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Kép

Jó étvágyat! :lol: Ha már a tegnapi rajzom nem tetszett ime a mai ebéd! :lol:

Délután jövök és olvasok!
Pusz

KépKép
winchi
 
 


Hála annak hogy Írisz egész dután a cicin lógott,éjjelre lett tejem elég jól,reggelre meg teljesen bedurrantak a melleim! :lol:
Már megijedtem én is hogy elapadok.

Olyan gyönyörű nagy pelyhekben esett nálunk a hó ki is toltam a babát is én meg söprögettem a járdát.Gondoltam majd megmutatom neki az első havát,de bealudt!Azóta is alszik az előszobában a babakocsiban. :?

Tojásleves,krumplis pogácsával a mai ebédünk. :)

Nem hiszem hogy apát elküldik,mert szerencsére eléggé megbecsült személy.Több mint egy éve dolgozik ott.Szereti és szerinte őt is szeretik.No és a fizu is elég jó.Csak szar igy ez a dutános műszak.No majd csak helyre áll a világ... :roll:

Olyan aranyos Niki!Ügyesen üldögél,nagy lány már! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Csudafinomakat főztök! :)

Bende: édes Niki, ahogy anyán alszik. És milyen hosszú szempillái vannak! :) És csuda jó az etetőszéke! Szép volt a dal. Sírtam én is.

Tünci: puszi Neked is, és kívánom hogy minél hamarabb Te is úgy hallgassd ezt a dalt, hogy örömödben is sírsz.

Ancsi: az éjszakát olvasva, fürcsi után ma Te is totál beájulsz! :lol:

Winchi: Kérek!

Én is megmutattam Rékának a hóesést, egyenlőre csak az ablakból, de nem lett tőle túl lelkes. Azért ma egy kicsit kimegyünk sétálni!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Végre én is idejutottam, nálam paprikás krumpli lesz az ebéd, éppen fődögél a tűzhelyen.

Winchi, nagggyon jól néz ki az ebéded. 8) Jó étvágyat hozzá!

Én is úgy örültem a hónak, reggel Lilivel együtt néztük, hogy hullik, nagyon jó volt. :D Szegénykém már 4 éves, de nem túl sok havat látott még. :?

Jaj, Bende, ez gyönyörű volt. El is rohantam gyorsan lefényképezni az alvó Natit.
És Niki nagyon édes! :)

Trundike, képzeld, Lilivel ugyanígy jártunk a babausziban, a merüléstől kezdve már utálta, pedig addig szerette, és ő sem szereti a vizet azóta sem. Az oktató lány szerint 10-ből 1 babának nem jön be, hát úgy tűnik, Barni és Lili éppen ide tartoznak. De azért Natival is megpróbáljuk.

Sarmon, örülök, hogy rendeződött a tejecske! :D

Szösz: nem vagytok egyedül, Nati sem egy hízógép, de a nővére sem volt az soha. És ha éheznek, jeleznek egyből, ahogy nálunk is történt. Kis karcsú csajszik lesznek. :wink:

Gégéé: sajnálom a nehéz estéket, éjszakákat. :( Egyébként Nati azóta alszik jól északánként, mióta hason altatom, addig nehezen aludt vissza. Csak így meg mellettem merem csak altatni, vagyis az ágy mellett a bölcsőben. Emmácska hogyan alszik?

Mancsa: hogy vagytok? Elfogadja már Dorka a tápit? Mi Milupa HA 1-et kaptunk.

Zsula: Krisztián nagyon ügyes az átfordulással! És milyen büszke magára. 8)

Bende, én is imádok olvasni, kislánykoromban már előre köszöntek a könyvtáros nénik. Mostanában már sajna nincs annyi időm, na meg tényleg nagyon drágák. Mi szoktunk antikváriumban is venni. Meg most elhatároztam, hogy min. 2 havonta ha törik-ha szakad, vegyünk egy újat. Nem cigizünk, nem piálunk, szórakozni se járunk, nehogy már ne fussa egy kis kultúrára. :wink:

Na, felébredt, mennem kell.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!
Mindjárt meghallgatom én is!
Nálunk most kezdett esni a hó!
Bablevest főztem a fiúknak, nekem maradt barackleves tegnapról, meg meggyes pitét sütöttünk Levivel.
Bende: nagyon szép Niki!
Dorka most már elfogadja a tápszert, szép lassan elérjük majd azt a mennyiséget, ami kell neki.
Fejős anyukák: Ha egész nap gyűjtögetem az anyatejet, sajna csak 10-20 ml-ket, azt hűtőben tárolhatom estig és mikrózható? Vagy hogyan csináljam?
Vendég
 


sziasztok anyukák!
ki jön estére a zombiklubba? :lol: :lol: :lol:

bende!
már a karácsonyi képek után feltűnt, hogy új frizud van! ja és ha elfelejtettem volna, boldog névnapot kívánunk!!!
édesen alszik Niki! zabálnivaló. látom, ő is szeret bújni! ZSófim nagyon bújós. :lol:


és akarok már jó időt! sétálni...
beszürkülök teljesen idebenn...
süss fel nap, fényes nap, kertek alatt az anyukák megfagynak.
süss fel nap, fényes nap, kertek alatt a csemeték megfagynak.

szia Tünci!
remélem már nem kell sokat várnotok és születhet egy gyönyörű, egészséges kistestvérkéje Violának, aki újra örömet fog lopni a szívetekbe! sokat gondolok ám rátok.

a mi családunkban is voltak szörnyű tragédiák. talán ezért is aggódom túl akár még a tüsszentést is. eddig nem is tudtam, hogy így lehet szeretni...

jaffa!
milyen kis csöpp volt Milu! nagyon édes.
kipróbálom, amit írtál. tegnap este nem fejtem el, majd csak estére fogok, és még nincsenek tele a melleim.

na akkor aztán beindul a nagyüzemi fogyókúra, mert ha lesz esküvő a nyáron, akkor nagyon szép menyasszony szeretnék lenni.

sarmon!
szorítok, hogy minden rendben legyen.

winchi!
jóképű kaját főztél.

zsula!
gratula Krisztiánnak az átfordulásokhoz!
Vendég
 


zombiklub gyűlés este?

mi este is zombultunk. Zsófi fél 1kor aludt el, de nagyon nyugtalanul aludt.
de a fő attrakciót most nem ő csinálta, hanem a párom. éjszakai ügyeletban van, a "hülye informatikus" :lol: .
a falat kapartam, és átzavartam a másik szobába.
hozott haza egy csomó melót. átzavartam a másik szobába, mert angliából óránként hívták. közben elment a net, persze erre össze vissza ment a telefonálgatás. nagoyn ki voltam már. ja fél3volt. Zsófi felébredt, sírt, etetni kellett. befagyott a kocsi ajtaja, hát úgy jött el valami főnök és bevitte, mert annyira nélkülözhetetlen volt.
fél5re ért haza. gondolhatjátok mennyit aludtam. Zsófi fél9kor ébredt evett egy kicsit, de szerencsére még ráhúzott és 11kor kelt megint.
így most aránylag én is életképes vagyok.
remélem ma este nem lesz ilyen...
Vendég
 


Sziasztok!
Jelentem finom is volt a töltött csirkecomb nem csak jóképű :lol: :lol:
Hmm a többi kaja is jól hangzik :lol:

Bende ez nagyon szép volt!

Babauszin gondolkoztam én is de amíg szutyok idő van addig nem vinném, aztán meg inkább megvárjuk a Balcsi meleg vizét én is abban nőttem fel :lol:

Ebéd után Matyi is evett és kiraktam aludni, megjöttek a szomszéd gyerkőcök is (egy hatalmas közös udvarban lakunk) és elkezdük összeszedni a havat egy hóemberhez :lol: El van tolva a hó is a kocsibejáróból és még egy félig kész hóemberünk is lett. Azért félig mert közbe beindult a szánkózás az utcában :lol:

Milu milyen édes pici tündérke volt :lol:

KépKép
winchi
 
 


zombiklub...gégéé jelen.

amúgy jelentem emma non-stop hülyére zabálja magát. Most evett egy órája...úgy hagytuk abba az evést, hogy felvettem büfizni, mert a barátnőm mondta, hogy lehet azért bukik hirtelen a cicin, mert büfizik, és jön vele a tejcsi...szóval büfiztünk, és megint bukott, aztán ordított, hogy éhes, tátogatott ezerrel. vissza a cicire...összességében 25 percet volt mellen, aminek a végén megint bukott, majd az ágyban is bukott...majd ordított, hogy fáj a hasa...görcsoldót kapott, azt persze félre nyelte...megint tök parásan (és itt köszi a félrenyelésre a válaszokat)...aztán ordított...majd átpelusoztam, és kapott sapit, meg takarót a kis teste köré, és odaálltunk a nyitott ablakba. aztán be az ágyba hanyatt, akkor kicsit aludt majd megint sírt, és így hasra tettem...szóval nagyrészt most már hason alszik...éjszakai etetés után alszik egy fél órácskát háton, de aztán ha kicsit sír átteszem hasra...a háton alvás hátránya, hogy kalimpál a végtagjaival, és nagyon keményen üti a fejét, amitől jogosan ugye, mérges lesz...illetve hogy nézeget, és nem alszik el, mert nem akar lemaradni semmiről, ami körülötte van...hason ezek jól kizárhatóak...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


mancsa, szerintem nem lehet mikrózni...forróvízbe kell beleállítani az üveget....de nem tudom amúgy!!!!!!!!

anyany, basszus neked aztán jó kis éjszakád volt....

winchi neked hogy van időd mindennap ilyen tuti dolgokat sütni?

na meg sarmi: pogácsa...az igen...:P

meghívtam egy barátnőmet, hogy jöjjön fórumozni ide, remélem lesz ideje, és jön...

na puszik...ennem kellene...éhes vagyok...megint, vagyis még mindig...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Bende: ez gyönyörű!

Zombiklub...... én is jelen. Tegnap éjfélig voltunk fent, 3-kor cicizett, utána sírt, így már megtapasztaltam az éjszakai tápszerkészítés örömeit. Tápszer után fél 7- ig szunya, akkor cici, és fél 8-kor jó reggelt Levivel.
Kisleányt reggel 8 óta mérem:
100 tápszer
90 cici
110 tápszer
50 cici és sajna eddig csak alig 20 ml lefejt cucc 4 fejésből.
ez még mindig kevés, de gondolom mostanában erre volt beállva, majd szép lassan nőni fog az adagja.
Viszont sokkal több a pisis pelus és tegnap óta volt 3 kaki!

Winchi: jól néz ki az ebédetek, nem maradt? Úgy megenném!
Vendég
 


Köszi gégéé, akkor úgy adom neki este, igaz, hogy kevéske, de most minden cseppje számít.
Vendég
 


Tündi: nálad hogy alakult a tejci? Visszaállt rendesen, vagy tápszereztek?
Vendég
 


Jövök én is nyafogni!!!

Illetve előbb, Bende nagyon szép volt a dal!

De már annyira elegem van ebből a szutyok időből nekem is. Ráadásul november óta folyamatosan beteg vagyok. Valami hülye takonykór. Minden télen van egyszer, de most ez folyamatos. Iszonyat, az egyre nagyobb pocakkal köhögni, tüsszögni. Már lassan ott tartok, hogy én is veszek magamnak pelust, mert bepisilek. Egyébként most ez a pisilősdi nem is okozna gondot. De a köhécselésem miatt öt percenként menni kell. Még jó, hogy itthon vagyok!!! Szerencsére csak mi felnőttek kaptuk el. Harmadszorra esünk bele már. Kicsi fiunkra nem hat.

Bende! Egyébként te vagy az én párom!!! Napi egy könyv!!! Már nem tudok olyan hosszú regényt venni, amit ne olvasnék ki még aznap. A Da Vinci kódot egy éjszaka kiolvastam. Na persze akkor még nem volt kisprücsök aki reggel hétkor szigorúan: Ata! Kéjek kakaót! felkiáltással ébresztett.

Kép

Kép
hettuli
 
 


anyukák!
ti milyen tejpépet adtok a csemetéknek?
mert Zsófi mostanában makacskodik, csak reggel és este hajlandó tápszert vagy tejet enni.
a fagyasztott tejet csak reggel, később nem.
válogatós a kisasszony. kanalazósat szépen megeszi, ma sütőtököt kapott husival meg őszibarackkal. utána csak vizet fogadja el.
délután gyümit kap. kettő között szoktam tápszert adni neki, de nem kéri. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ezért lenne jó a tejpép. jó lenne legalább a napi 5 kajcsit valahogy tartani...
Vendég
 


Mancsa!
Állítólag az anyatejcit nem illik mikrózni. De amikor gyorsan kell akkor én is szoktam. Reggeltől estig úgy szoktam gyűjteni a tejcit, hogy összeöntöm és ha nem használtam fel akkor azt lefagyasztottam.

Érdekes, nekem csak akkor jött meg, amikor már nem akartam szoptatni. 14 hónapos volt a fiam és rá két hónapra már csak vagy este vagy reggel volt cici, helyette kakaó és aztán már az sem.

Anyany én szépen abbahagytam a szoptatást, egy darabig még volt tejci. Ha nagyon zavart akkor az esti fürdésnél egy minimálisat kifejtem és egyszer csak elapadt.

Igen-igen. Egy hónapos babucit sem árt már "fárasztani"!!! Nálam az vált be, hogy fürdetés előtt a pelenkázón dögönyöztem kb fél órát. Énekeltem, mondókáztam vagy csak dumáltam ami eszembe jutott. Simogattam, kezét, lábát átmozgattam. Levetkőztettem és hagytam kicsit pelus nélkül. Amíg szoptattam ugye fürdés után alap volt az összebújás, de a kakaót is mindig úgy itta, hogy vagy én vagy ritkán az apja fogta az ölében, utána éneklés és ágyikó. Csak mostanában maradozik ez el, de azért egy kicsit összebújunk a nagyágyban.

A legnagyobb dolog pedig az, tegnap este ő mesélt nekem. Nem akart aludni és egyszer csak mondja, hogy most én mesélek. Nem bírtam ágyba zavarni, hagytam hadd mondja csak. Haláli volt. Ilyenkor nem tudom agyonüssem vagy szétpusziljam. Végül kellett egy kis anyai szigor, hogy ágyba tessékeljem.

Ma meg végre kimerészkedtünk az udvarra, egy kis sétára. A fű nem csúszott, de ez a büdös kölök mindig a tükörsima járdán rohangált. Én meg ott paráztam, nehogy elessen. A férjem megfenyegetett, hogy vigyázzunk magunkra. El ne essek én sem. Úgyhogy szigorúan csak az udvaron sétáltunk. Az összes elérhető magasságban lévő jégcsapot le kellett szedni.

Egyébként meg nemér, hogy Winchi nálatok akkora a hó, hogy hóembert lehet építeni. Eddig azt hittem jó helyen lakunk...

Kép

Kép
hettuli
 
 


Anyany! Szerintem hiába küzdesz. Az én fiam jó ha napi háromszor eszik és abból kettő kakaó. Na jó két évvel idősebb. De szerintem egyazon sablonra készültek.

Ezek szerint reggel tejci, délben főzelék, uzsira gyümi és este??? A fiam imádta a humana túrós, joghurtos gyümiket. Meg még a hippnek is van ilyen. Lassan 7 hónapos lesz, úgyhogy nemsokára adhatod neki. De jobb, ha beletörődsz. Nem eszik! :roll:
hettuli
 
 


Leírok egy napi menüt:
reggeli 4 dl kakaó
tízórai: egy kicsi buktát kapott a dédipapától, de a felének a kétharmadát én ettem meg
ebéd: 5 kanál leves répával és kb még 5 főleg lé. Hiába könyörgök, ígérek bármit, utána nem eszik egy falatot sem. Amikor meglátta, hogy mi sültkrumplit eszünk akkor egy marékkal evett ketchuppal (na ezt a múltkor egy órás könyörgés után kóstolta meg mire kiderült szereti. mármint a ketchupot)
uzsonna: semmi, még a gyümölcslevet sem issza meg, maximum teát
vacsora: 4 dl kakaó (ha megissza mindet, mert néha még ebből is marad)
Bármi újat mutatok neki nem hajlandó megkóstolni. A múltkor a sajtot azért ette meg, mert úgy nézett ki, mint a fehér csoki. Közben meg rájött, hogy szereti. De eddig nem ette meg. A csokit bármikor megenné és bármennyit. De nem merek neki adni, mert így sem eszik, hátha még csokizik...
hettuli
 
 


Ja gyümölcs: egy harapás banán, két gerezd mandarin, esetleg egy narancs leve déltől estig... Egy pohár joghurt két nap alatt...
hettuli
 
 


hettuli akkor nem vagyok egyedül. Az én leányzom reggel-este kakaó és örülök ha belejátszom az ebédet meg vagy joghurtot :(

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


hettuli Tényleg mintha a lanyom menüjét írtad volna le :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Este nézem ahogy alszik és sírni tudnék a tehetetlenségtöl. Tegnap a thomas mese alatt tömtem bele egy kis rakottkarfiolt :?

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Gégéé én nagyon szeretek főzöcskézni, alkotni :lol: És most kapott el a gépszíj újból mert az előző évet kihagytam. Amikor terhes lettem a sok rosszulléttől nem tudtam főzni aztán ahogy nőtt a pocak nem tudtam jóizűen enni így jóizűen főzni sem. Most meg örültem hogy lyuk van a valagamon amióta Matyi megszületett :lol: Most aludt a drága amíg összedobtam a kaját meg elmosogattam fél óra alatt sülni már volt ideje szopi és játszás alatt.

Hettuli és Vencu mellette fotoszintetizál? Nem semmi hogy mennyire nem eszik :shock:

Ja nem volt sok hó ám csak van egy szuper hólapátunk és persze szükséges volt hozzá a 7 éves Sára és a 8 éves Zotya lelkesedése :D Az enyémről már inkább nem írok mert az már égő :lol: :lol: :lol:

KépKép
winchi
 
 


újabb klub?
de hogy nevezzük?
Zsófi mai napja!
reggeli 9kor, 120mili tápszer. a tejcsi nem olvadt ki reggelre.
12kor ebéd, itt sokat evett, sütőtökös őszis husi agyonmixelve, mert ha darabokat talál benne, öklendezni kezd és kitolja, vagy elkezd köhögni, erőltetve és olyankor beterít. itt egyébként sokat evett, alig győztem lapátolni.
16kor tejcsi, mer végre kiengedett. két deci volt az üvegban, 50milit megivott.
jó, majd később éhes lesz.
18:30kor alma-babakeksszel. ezt nagoyn szokta szeretni. kb 7 kanál múlva köszönte szépen és nem kérte. és hiába bohóckodtam, akkorsem evett többet.
na itt már a hajam tépem... pedig már örülök, hogy nem hullik annyira és tök jó hosszú...
majd fürcsi előtt vagy után kap, de az a baj, ha nem eszik eleget napközben, éjszaka felébred reklamálni és olyankor csak akkor alszik vissza, ha megetetem.
egyébként meg mostmár mászni próbál, de még nem jött rá a mikéntjére. ha valami nagyon érdekli, félig mászva, pofáraesve, könnyezve, erőlködve és nyöszörögve-nyújtózva, de odamegy érte.
ja és ezek főleg nem a játékai, hanem minden más, amit megtalál. ma pl a szőnyeg sarkát szedtem ki a szájából...
szóval azért is aggódok, hogy keveset eszik, mert egyre többet mozog. de mondjuk kakis pelus ma 3volt, pisis nem tudom, de kb 5. és a 9kilósat kinőttük, pedig még alig több mint 7...
Vendég
 


ja mikró.
tudom hogy nem illik mikrózni a tejet, de ha cumisüvegmelegítőt használtam, az 3 perc, és melegvizes, és ha melegvizet használtam szintén sok idő és mivel olyan fura állagú lett utána nem ette meg a tejet a lányom. ja és persze bőgött, hogy éhes. szóval miután kiöntöttem egy nap kb fél litert, maradtunk a mikrónál. fél perc a alatt megmelegítette, és bele tudtam tömni- valahogy...

csak azt nem értem, hogy ez első két hónapban rendesen evett, miért múlt el ez nála???
Vendég
 


géggé akkor nincs szükséged mérlegre :lol: van böven fincsi tejci

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Akkor alakítsuk meg a fotoszintetizáló kölkök klubját!!! Mert már én is arra vetemedtem, hogy játék közben etettem a gyerekem. Pedig nagyon megfogadtam, hogy enni asztalnál, rendesen, időben stb... De mit lehet tenni, ha a reggel 7 órai kakaó után du 1-kor üvölt a gyerek, ha az ölembe veszem, mert ugye magától nem ül meg a tányér előtt és próbálom etetni. Ráadásul addig semmit sem evett. Tehát nem nasizik, nem csokizik. Legfeljebb teát iszik. Volt, hogy lefektettem aludni és felkelt és NEM EVETT!!! Bármit raktam elé nem ette meg. Hiába futtatom délelőtt az utcán, hiába adok neki reggelire kevesebb kakaót... :shock: Az üveges bébi főzelékekből életében nem evett meg egy egészet. Ha egy merőkanálnyi bármilyen főtt ételt megeszik akkor én már örömtáncot járok!!!

Egyébként apukám volt ilyen kisfiú. Azt mondták a mamának, hogy valószínű nem éri meg a serdülőkort, mert csak kétféle ételt volt hajlandó enni. Mondta a doki, hogy akkor kapjon mindig azt, ha megeszi. Aztán jól életben maradt, most imád kajálni nem mondja de szerintem van vagy 90 kiló. Egyedül ez vígasztal.

Kép

Kép
hettuli
 
 


De jó neked Winchi! Ha a férjem nem szeretné úgy a pociját, akkor én nem tudom kinek főznék. Mert ugye kisfiam már bármit tápolhatna, de sietek az ebéddel és kimerem neki, ő meg bele sem szagol. Tuti nem főzök rosszul, mert apuci meg mindig mindent megeszik.

Kép

Kép
hettuli
 
 


jó! alakítsuk meg a klubbot!
hát az üvegeset szereti, amit pancsolok neki, általában azt is szereti, ha édes. a borsósat nem ette meg. 50gram és kész. azzal még várunk.
most alszik, már lassan 1 órája, de nem is baj, hátha éjfélkor már letehetem, meg zavarhatom az apját is aludni.
kifáradt a mászni tanulásban. :lol:

nálunk én voltam ilyen, de azzal a különbséggel, hogy rendesen lehetett szopiztatni. amikor anyumnak panaszkodok, azt mondja mindig, mintha magamról beszélnék kicsiként. azt mesélte, hogy 1évesen leültetett a bilire, és ott lehetett egy minimális adagot belém tömni, mert ott nyugton maradtam...
egyébként sem vagyok egy nagyevő, meg nem is nagoyn szeretek enni. nasizni sem, max gyümölcsöt. régen, mielőtt megjött egy tábla csoki, és elvoltam a következőig...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.15 20:01-kor.
Vendég
 


hettuli!
írtad, hogy neked két hónappal a szopi abbahagyása után jött meg.
nagoyn erős volt, görcsös? vagy egyáltalán szokott görcsölni?
jó lenne tudni, mire készüljek... már csak azért is, mert előtte 3napig ki voltam ütve álllandóan, mert görcsöltem, ja és 7-8 napig is eltartott...
Vendég
 


Reggel 2.5 dl kakaó utána 12-13 féle probálom az ebédet kisebb nagyobb sikerrel utána du. talán egy joghurtot majd este az elmaradhatatlan kakó :?
Én nem hagyom,hogy ne kostolja meg aminek sokszor az az eredménye,hogy beletömök egy falatot a szájába és azt adig tartja ott amedig nem mondom,hogy köpje ki :cry: le nem nyelné :evil:
Már feladtam,hogy veszekedjek vele mert célom nem értem el akkor sem ha rongyosra beszélem a szám.
Volt,hogy hallottam korogni a hasát és nevetett rajta :shock:
Kezdem megszokni,hogy egyik nap büszke vagyok menyit eszik másnap meg bögni tudnék.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Ja az üvegest idáig megette most már azt sem.
Tápszert 1-2 hó. nem eszik mert ha vizzel ha tejel csináltam kiszurta és visszaadta.
rendes bolti tejet meg másfél éves kora óta iszik.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Na ja épp a napokban volt, hogy a sárgaborsó főzeléket betömtem a szájába, mert meg kell kóstolni. Erre bőgött és a nyitott szájában ott figyelt a falat. Addig bőgött, amíg félrenyelt, de a száját be nem csukta volna. Persze ilyenkor megijedek, mert az a szaros sárgaborsó eléggé fullasztó egyébként is. Szóval semmi értelme, csak felesleges balhé és szerintem a tekintélyem is csorbul, mert mégis az lesz amit ő akart. Mostanában meg nagyon tud akarni :roll:
hettuli
 
 


Felkészülhetsz arra, hogy egyre nehezebb lesz. Most nézem én fél évvel járok előbbre nálatok. Jön a dackorszak, amikor csak azért sem az lesz, amit anya akar. Most örülök csak igazán, hogy a férjem azt mondta, előbb ne akarjak babucit. Most három éves lesz a nagy mire a kicsi megszületik. Néha az apucik is lehetnek okosak :oops:
hettuli
 
 


Hát ja! Volt,hogy déltöl estig vagy 5 féle ebédel kináltam persze nem egymás után kis szünettel kattö között játék hátha kedvet kap de semmi.
Tudom én sem voltam jó evö emlékszem 4-5 évesen egy fél zsemle kihivás volt reggelire,de ezt a tulajdonságomat jól elnöttem. :wink:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?