Új privát üzeneted érkezett!

Ági!
:(

Holnap megyek vizsgázni. Már most ideges vagyok. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Sok szerencsét! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Akíra!
Nekünk hasfájásra az Infacol jött be (hatalmas megváltást hozott, főleg éjszaka), és természetesen a tornáztatás, pocimaszázs.
Ezek az éjszakai váltott kelések annyira ismerősek.... :? De idővel lesznek jobb éjszakák is, hidd el!!


Ági!
Őszinte részvétem anyósod miatt :cry: . Örülök, hogy a rák ellenére szépen halt meg.....
És gratula Bulcsú-fogacskához :lol:

Boeske!
Hogy sikerült a vizsga? Biztos ügyi voltál! :wink: :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

 
 

Rakjatok fel képet a gyerekekről légyszi!! Olyan kíváncsi vagyok, mekkorák lettek :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Köszönöm, jól sikerült. 5-öst kaptam. :D

Majd rakok fel képet, de ahhoz több idő kell. Majd talán este, ha már alszanak a csemeték.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Gratula a vizsgához! Nagyon ügyi vagy!

Reni!
Íme a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
giga1
 
 


Boeske!
Én is gratulálok a vizsgádhoz!

Ági!
Gyönyörűek a gyerekeid! :D

Rólunk: Mostanában Dominik állandóan bántja Kingát (fejbecsapja, meg ilyesmi). Egyszerűen nem tudom mit csináljak, már egy pillanatra sem lehet őket kettesben hagyni. :(

Este majd én is hozok képeket.
Vendég
 


Van egy kis időm, a képek:
Kép Kingus
Kép Dominik
Vendég
 


No, hoztam képet Andrisról.

Kép

Tegnap megkapta a pneumo... elleni oltást.

Csodálkoztam, hogy Barna ovis csoportjában milyen sokan hiányoznak. De megoldódott a rejtély. Kötőhártyagyulladás. Persze Barna is elkapta. :(

De jó, hogy raktatok fel képeket. Lili milyen nagylány már.
És Dominik... Nem szokták idősebbnek nézni? Simán elmenne óvodásnak.

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Móni!
Tündéri Kinga a nevetős pofijával!
Dominik tényleg nagyfiús. :wink:

Boeske!
Nagyon rágja Andris a fogkefét. :lol:
És a többi fiad? Róluk is kérünk képet!

Kép
Kép
giga1
 
 


Nagyon aranyos Andris! :D Márkról és Barnáról is kérünk képet! Kis betegnek jobbulást!

Már mások is mondták, hogy idősebbnek néz ki Dominik. Ősszel kezdi majd az ovit, persze csak, ha felveszik (nem tudom nálunk mennyire telítettek az óvodák).
Vendég
 


Sziasztok!

Látom, mindenki nagyon elfoglalt.

Ági!
Lilinek előre is boldog születésnapot! Már csak pár nap.

Móni!
Remélem lesz óvodai helyetek. Márkot én is beiratom szeptembertől. Persze csak délelőttre, máshogy nincs esélyünk.


Andris elkezdett járni. 2-3 métert simán megtesz egyedül. 11 kg, és 78 cm.
Jajj, miért nőnek olyan gyorsan.....

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


LILINEK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Boeske! Nagyon ügyes Andrisod van! Akkor Ő már odasétál a karácsonyfához :D
Kötőhártya Norbit is utolérte :? Szerencsére időben elcsíptük (pontosabban a bölcsis dokinéni), és nem is csipásodott :)

Lányok! Nekem annyira nincs karácsonyi hangulatom :cry: Nem értem, miért?!?!?! Még sütni sincs kedvem semmit :oops: Pedig a fa is kint várja az erkélyen, hogy feldíszítsük.
Ja, és egyetlen ajándékot sem csomagoltam még be.... Tök ciki

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Köszi a köszöntést!

Nem azért nincs karácsonyi hangulatod, mert nagyon fáradt vagy?
Én már nagyon várom. Nekem is kell még csomagolni ugyan, de a nagyja már be van azért... :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Boeske!
Nagyon ügyi Andris! :D Sajnos tényleg nagyon hamar megnőnek. :(

Reni!
Norbinak jobbulást! Az ajándékokat még én sem csomagoltam be, de én már nagyon várom a karácsonyt (jobban mint a gyerek). Nem lehet, hogy a hó hiányzik?

Ági!
Lilinek boldog születésnapot!!!

Dominik is karácsonyra betegedik le, meg van fázva, és a teste tele van alergiás kiütésekkel (nem bírta az új mosóport).

Kép Kellemes ünnepeket!
Vendég
 


Ági!

Nem vagyok hűde fáradt (időm persze semmire sincs). Csak valami hiányzik. Nem jöttem még rá. De azért már nagyon várom, hogy mit fognak szólni a fához, meg az ajándékokhoz. Levi már egészen másképp várja a Karácsonyt! És ez izgi :lol: Majd éjjel csomagolok :D Hátha....

Pontosan hanyadikai Lili?

Móni!

Remélem, Dominik nem lesz nagyon beteg, és hamar elmúlik a megfázása. A pöttyökre meg nagyon jó napi: 2*1 ampulla Calcimusc, és 2*10 csepp Fenistil-csepp. Nekünk mindenféle allergiás kiütésre, no meg köhögésre is jó :lol: Két legyet egy csapásra!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Ja, és nagyon cuki a kép Móni :P

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Tényleg, lehet, hogy a hó hiányzik. :wink: De ez sajnos nem is lesz. :(

21-én született a lányom.

Kép
Kép
giga1
 
 


Ja!
Móni!
Köszi a köszöntést!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

A csomagolást ne is említsétek. Az holnapra marad.
Viszont minden süti kész. :)
Nálunk már jó a hangulat, sokat hallgattuk a Kaláka betlehemest, beszélgettünk a Karácsonyról. Dec. elején csináltam adventi naptárat a gyerkeknek, kis zoknikba rejtettem apró ajándékokat, abból választhattak minden reggel. Van adventi koszorúnk is, néha meggyújtottuk a gyertyákat, és énekeltünk egy-egy karácsonyi éneket.

Betegeknek jobbulást. Sajnos mi is benne vagyunk nyakig.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


BUÉK!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Boldog Új Évet Kívánok Mindannyiótoknak!

Meséljetek milyenek voltak az ünnepek?!

Nálunk jól telt. Nagyon sokat főztünk, mert karácsony mind 3 napján mi készítettük a vacsorát. Főleg Apa főzött én kukta voltam. :) A gyerekek rengeteg ajándékot kaptak, de Bulcsú játékaival is Lili játszik leginkább, ugyanis elveszi a legénytől, aki viszont már ennek hangot ad. Sikít, ha a lány kitépi a kezéből a játékot. Nem sok kell ahhoz, hogy utána is menjen. Csak tudna már menni, vagy mászni...

Szilveszterkor elmentünk egy ismerősünkhöz bulizni. A gyerekek meg anyuéknál voltak. Élvezték a dolgot, jó későn aludtak el. Másnap meg mentünk értük, pedig én még szívesen otthagytam volna egy éjszakára őket... :wink:

Az elmúl éjszakával pedig bevezettük, hogy Bulcsú nem alszik köztünk, hanem a kiságyában marad és ott altatjuk vissza. Ennek köszönhetően ma hajnalban másfél órán keresztül fent voltunk. Hip-hip hurrá! :twisted:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Nálunk is nagyon jól teltek az ünnepek. Szentestét anyuéknál töltöttük, másnap párom anyukájához mentünk, után a meg a dédihez. Dominik nagyon lelkes volt, mindent kicsomagolt, amit a fa alatt talált (azt is, ami nem az övé volt). :D Kingának meg annyira teteszett a karácsonyfa, hogy egyszer sikerült felborítania is. :lol:

Sajnos Dominiknak, még nem múltak el a kiütései. A doktornő felírt másik krémet (szedjük a Calcimuscot és a Fenistilt is), de ha ez sem segít, most már bőrgyógyászhoz küld.
Vendég
 


Segítsetek Lányok!

Már teljesen hulla vagyok. Minden hajnalban Bulcsúval másfél órás maratonokat húzok le, mert nem hajlandó visszaaludni.
Leszoktatom arról, hogy közöttünk aludjon, ezért nem veszem magunk közé. Így most éjszaka kétszer kelek fel hozzá. Először elég neki az, hogy odaadom a cumiját, de másodszorra már teljesen felébred és 1-1,5 óra mire visszaalszik. Én meg megfagyok, és álmos is vagyok. De sírni nem hagyhatom, mert szegény Lili már így is felébred rá (néha mégiscsak hagyom egy kicsit, mert nincs erőm kikelni az ágyból) :oops: . Másik szobába nem tudom tenni, mert hozzánk nem fér be egy kiságy sem. Már teljesen kifáradtam. Nincs valami tippetek?
Nem szoptatom már. Pontosabban 2-3 naponta cicizik egy kicsit, de már nem igazán eszik belőle, csak játszik vele és harapdálja. Este nem hinném, hogy éhes, mert lefekvés előtt megtömjük. Már azon is gondolkodtam, hogy lehet, hogy az éjjeli fény zavarja. Kivettem, de ez sem segített. Legközelebb a hálózsákot fogom neki lecserélni, hátha az zavarja. Fogalmam sincs.
Igazából szerintem leszoktatni kéne a felkelésről, de nem tudom hogyan... :( :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ági!
Miért nem akarod magad mellé venni? Persze tudom, úgy nem igazi az alvás.
Andris sem jó alvó, igaz 2 rágófoga bújik éppen. Ő éjfél körül ébred, akkor magam mellé veszem, szopi közben elalszik. Aztán 3-kor újra ébred, és még 5-fél 6 felé is. Mindig megszoptatom, mert akkor legalább csend van, és nem kell kibújni a takaró alól. Nem bírnék mindig felkelni hozzá.
Már nagyon várom, hogy alhassak egy jót.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Na, ez az ami nekem nem megy. Nekem kényelmetlen fekve szoptatni, meg fázom, mert fel kell húzni a hálóinget ugye.

Kép
Kép
giga1
 
 


2. rágófog? Te jó ég! :shock: Bulcsúnak most bújt ki a 2. foga alul.

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!
Sajnos én nem tudok tanácsot adni. Nálunk mind a két gyerek velünk alszik egy ágyban. :cry: Nem akartam, de így alakult. Remélem azért egyszer mi is visszakapjuk az ágyunkat. Kitartás!
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!
Alakul az alvás?

Hálóing: nekem van 2-3 elölgombolós, abban kényelmesen lehet szoptatni. Éééééés, Andris ma "csak" fél négykor ébredt. Aztán meg fél hétkor.
Jó lenne, ha legalább ezt tartaná máskor is.

Szerdán vizsgázom, nehezen megy a tanulás. :(
Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Erre sajna nekem sincs ötletem, mert én soha nem akartam, hogy velünk aludjanak, ezért Norbit is mindig ülve szoptattam meg éjjel. 10 hónapon keresztül 1,5-2 óránként. Kész voltam tőle, de megérte :D Persze van olyan, hogy vmelyik gyerek éjjel nálunk köt ki, de csak ha betegek, és nagyon sírnak.

ÓÓ! Boeske!

Boldog szülinapot Márknak!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Dominik-pöttyök?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok csajok!
Bekapcsolódhatok én is remélem. :wink: Lenne egy kérdésem:most lesz a kisfiam(Botond)3 hónapos és harmadjára van szájpenésze szegénynek.Kaptuk azt glicerikum boroxumot,de nem nagyon használ!!!Ne tudtok véletlenül valamit ajánlani?Tudom,hogy nem lehet a kezét fogdosni,mert bekapja,de ezt sajna a lányom (Kíra) nem igen akarja megérteni :( Ha tudtok valamit,légyszi írjatok!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Az alvás néha ilyen néha olyan. Voltak másfél órás fentléteink, de most éjszaka pl csak egyszer ébredt fel és 5 perc alatt vissza is aludt. Jó volt! :D Bárcsak ez maradna, de gyanítom, nem így lesz... :wink:

Boeske!
Márknak sok-sok boldog szülinapot kívánunk!

Borcsi!
Üdv közöttünk!
Sajnos én nem tudok neked segíteni szájpenész ügyben. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ági! Klassz! Ha nem is marad így, de sűrűbben legyen ilyen, mint másmilyen :D

Borcsi! Szia! :) Norbinak volt szájpenésze, ugyanazt használtuk, amit ti is kaptatok. Gézlappal dörzsöltem le neki, és így pár nap alatt elmúlt. Visszatért 1-2-szer, de aztán szerencsére már nem. Sajna más ötletem nincs, mint az. :( És nem is hallottam másról.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Köszönjük a szülinapi jókívánságokat!
Nemsokára Andris jön... :)

Borcsi!
Gyere bátran!
Barnának volt egyszer szájpenésze, de hamar elmúlt.
Viszont olvastam, hogy szoptatás előtt érdemes a melled is lemosni, mert onnan is visszakaphatja a fertőzést.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok.
Sajnos okosabb nem lettem,de köszönöm a válaszokat :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Régen voltam már megint, de olyan ritkán jutok ide a gép elé amikor nem csak olvasó üzemmődba tudok lenni, hanem válaszolni is van időm!

Nálunk egész szépen kezd rendeződni a helyzet! Kyra már egész jól megszokta Fannit! Nem igen féltékenykedik már, csak néha ha nyűgösebb napja van! De már nem ez a jellemző! :)

Viszont van egy problémám amivel nem igen tudok mit kezdeni! Kyra teljesen kiakaszt! Mindig is nagyon félős volt, mindentől fél, ha meghallott valami zajt rögtön halálra rémült, mindentől megijedt! De most meg...éjjel is sírva kel fel és mutogat, hogy ez meg az zavarja! Nappal is, bármi nesz van, vagy lát valamit (én sokszor nem jövök rá, hogy épp mi a baja) jön és a lábamba kapaszkodva sír, és meg sem mozdul nélkülem! Mit csináljak evvel szerintetek? :cry:

Szájpenész...hát erre nem sokat tudok sajnos én sem mondani, meg ötletem sem sok van, max annyi, hogy nem tűrné meg Botond a kis kesztyűt a kezén? Vagy állandó popsitörlővel való törölgetés minden alkalommal mikor látod, hogy Kíra megfogja a kezét? :roll: Bár tudom ez nem könnyű...de ha nem is minden alkalommal tudod ezt megtenni, de ha csak néha talán már az is hatásos lehet! :roll:

Most mennem kell, de most már tényeg próbálok majd többet jönni! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia akíra!
Nem tudom hiszel-e benne (bevallom őszintén,én magam sem tudom eldönteni,néha igen,néha nem.)De sokan állítják,h. a kis gyerekek látnak olyan dolgokat is amit mi már nem!A lelkekről beszélek.Nem feltétlen az ártó-lelkekről beszélek!!!Végül is senki nem bizonyította semelyik oldalt!Ha úgy gondolod,hívj segítséget aki megtisztítja a házad,vagy titeket.
Hallottam olyat,hogy templomból kért szentelt-vízzel szórták be a helyiségeket a lakásban nyitott ajtókkal-ablakokkal,h.távozzanak a lelkek,vagy sóval kell beszórni a lakást,hagyni pár percig és kisöpörni az udvarra.A só állítólag tissztít.Közben lehet imátkozni is.Gondold át,lehet egy próbát megér :wink:
Remélem beszámolsz a fejjleményekről!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekotty: Borcsi5, szoptatsz? Ha igen, kezeld a melled is, mert vsz. onnan fertőződik vissza a gyerek. Ha nem, akkor minden alkalommal fertőtlenítsd az etetéshez használt eszközöket, cumit pedig egy ideig ne adj neki.

Ha akarod, válaszolok részletesebben is, vagy megtalálsz a Szoptatás topikban.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Ági!
Megszokta már Bulcsú a különalvást?

Boeske!
Márknak utólag, Andrisnak meg előre is Boldog szülinapot!!!

Borcsi!
Szájpenész témához nem tudok hozzászólni, nekünk nem volt.

Akíra!
Dominiknak is volt egy időszaka, amikor ezt-azt látnivélt, főleg a sötétben, olyankor mindig felkapcsoltam neki a lámpát, és együtt megnéztük, hogy valójában mi is az. Volt már oroszlán a szekrényében, látott már szörnyet, stb. :lol: Most már ritkábban lát dolgokat, de még mindig előfordul.

Reni!
A pöttyök sajnos még meg vannak. A doktornő szerint lehet, hogy skarlát. Holnap megyünk vissza hozzá.
Vendég
 


Móni!
Olyannyira megszokta a különalvást, hogy tegnap fel sem kelt éjszaka. Reggel arra ébredtem, hogy a férjem matat a szekrényben, mert ment dolgozni. :shock: Tök jó volt egy átaludt éjszaka végre! De azért ez még csak egy... Majd meglátjuk mi lesz ma éjszaka... :wink:
Szegény Dominik! Remélem hamar elmúlnak neki a pöttyei!

Akíra!
Nekem ötletem sincs, hogy mitől félhet ennyire Kyra. Te egyébként úgy érzed, hogy ez a félénkség már nem a normális kategóriába tartozik?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Móni! Skarlát? Hmm... Kíváncsi vagyok!

Ági! Nagyon ügyes Bulcsú! Éljen-éljen!!!

Akíra! Én tutira beszélnék dokival. És bár nem nagyon hiszek szellemekben/lelkekben, de most leírok egy sztorit:
Lakik itt a telepen egy anyuka, a kisfiával. A baba minden éjjel többször felsírt, kínkeservesen, nem tudták mi baja lehet. Több hónapnyi sikertelen próbálkozások után, végső elkeseredésükben hívtak "szellemírtókat". Bemérték, hogy valószínűleg ott az átjárójuk. Kiűzték őket, nyitottak máshol átjárót számukra. És ezután jött a furcsaság. Attól az éjszakától kezdve a kisfiú átaludta az éjszakákat. Szóval meggondolandó....

Borcsi! Én azt hallottam, hogy születésük után egy ideig még látják az angyalkájukat. Amikor a semmibe/semminek mosolyognak. Levinél vettük észre inkább.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


He-he! Laptető :lol:
Azt hiszem ez a legjobb dolog, ami ma történt velem. Képzelhetitek milyen napom volt. :?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


dia:igen persze a cicit is lemosom szopi előtt,sőt még szoktam rá is tenni a glicerikumból.és úgy szopizik.De azért köszi :wink:

rennye:igen,erről én is hallottam,de utána arról is hogy az angyalkák nem is olyan szépek mint ahogy azt hisszük.sőt...
Vendég
 


Borcsi, boraxos lemosóval kellene szoptatás után kezelni, és szárazon tartani, amennyire csak lehet. Se tejgyűjtő párna, se semmi, sőt, lehetőleg melltartó sem, vagy ha mégis, gyakran cserélve. Anyatejet ne kenj rá, de levegőztesd, és érje fény.

Más most nem jut hirtelen eszembe.:)
dia
Budapest
 
 
 


dia: köszönöm szépen,megpróbálom :wink:
Ma voltunk a 3 hónapos oltáson :(
nekem jobban fájt mint neki,csak egy picit nyüszögött.
Kell menni a Heim Pálba a kis szemével :cry: ,be van neki gyulladva
Vendég
 


Ági!
Nagyon ügyes Bulcsú! :D Lassan nekem is próbálkoznom kéne a külön alvással, mert már alig férünk el. :(

Borcsi!
Én is mindig úgy sajnálom a gyerekeket, amikor oltásra kell vinnem őket. Bár az enyémek már a méreckedésnél is úgy ordítanak, mintaha kínoznák őket.

Reni!
Kiderült, hogy nem skarlát. A doktornő kenetet vett le a mandulájáról, mert nagyon csúnya volt a torka. Az eredmény szerint staphylococcus aureus. Valószínű ez okozza a kiütéseit is. Most már szedünk egy rakat gyógyszert. Szombaton mehetünk vissza a doktornőhöz, hétfő pedig bőrgyógyász. Remélem, hogy legalább Kinga nem kapja el. :(
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?