Új privát üzeneted érkezett!

Borkaby: a szunás bébiúszás Budán van. Kalovics módszerrel...

http://www.babauszas.hu/helyszinek.htm

És a masszázs miatt mentünk a TV-be, a babaúszi miatt Éváék voltak ott :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby, és Szöszke is :) : nekem a műtétre azt mondta a doktornéni, hogy azt a szép kislányt fel is kell ám nevelni! Ezt azért mondta, mert látta rajtam, hogy szülés után a hátam közepére kívántam volna a műtétet.

Szöszke, ezzel nem szabad viccelni, hidd el nem is olyan vészes, hamar túl leszel rajta, és legközelenn csak a következő szülésnél kell vele foglalkozni! De a te szép babádat is fel kell nevelni, ügye :)
Kitartást, túl leszel rajta!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: gyönyörű gyermekeid vannak!!! És kicsinek is nagyon édesek voltak! :D Gratulálok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Jövök - jövök olvasok, aztán mire írnék fiatalúr ébred! :lol:

Gyorsan 4 hós adat:
6650 g és 60 cm

Kép most ez van:

Kép

Kép
bettike
Eger
 
 


Anhel: A vitamint nem is kaptunk :shock: :roll: Vagy valamiben benne van? Mi csak D vitaminozunk... Meg néha c

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac!
Nem győzök betelni a web lappal! Annyira ügyi vagy! A tornán még dolgozom, de leírni leírom szívesen, talán érthető addig is míg nem lesz meg videón! :lol:

Ildi!
Ismerős a kéz szájba gyömöszkölése és a nyálcsorgatás is! :lol: Kár, hogy még Máté nem tudja úgy megfogni a rágcsit és azt a szájában tartani, ezért a program az, hogy én tartom neki, de élvezettel "harapdálja"!


Evés - mérés!

Én is nyugodtabb vagyok, ha nem mérem, bár tegnap kísértésbe estem és este megmértem 180 g-ot evett! Aludt is este 9-től reggel fél 7-ig, akkor evett 150 g-ot, majd 3 óra múlva 170 g és az előbb ismét 150 g-ot! Igaz mindig 2 ciciből eszik! De ma igazán éhes lett! Lehet, hogy mostanság is ennyit evett csak én nem mértem és nem tudtam! :roll:

Szöszke! Nagyon nagy kitartást a műtéthez! :?

K vitamin!
Jéééé én az el is felejtettem és mi szem szedjük már vagy 2 hónapja és senki nem szólt, hogy szedjük-e vagy van-e még! Se gyerekorvos, se védőnő! Csak a D vitamint kérdezgetik állandóan! :roll: Na majd megkérdezem! Jövő héten úgy is megyünk!

Kép
bettike
Eger
 
 


Ház - Nekünk is idén kell belevágni a dolognak! Már előre rosszul vagyok tőle! Decemberig van szerződésünk addig lakást kell vennünk! Alig merek belegondolni!

Rotavírus - Nyugtonmalac várom majd a tapasztalatot ám!

Mi is kezdjük majd kb. 2 hét múlva a rotavírust! A dokink azt mondta, hogy nem szívesen adja be a kötelezővel, mert attól lázas lesz, a másiktól meg hányhat, vagy mehet a hasa ezért nem meri kitenni a gyereket a 2 esetleges hatásnak együtt! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Zsu! Te és párod is egy hős! A fiúkról meg nem is beszélve, hogy ilyen jól bírtátok a műtéted! :cry: Nem semmi tényleg és így olvasva olyan hihetetlen, hogy ha a szükség úgy hozza az ember mikre nem képes, már mint mennyi mindent ki lehet bírni! Ki kell bírni!

Hasról fordulás!

Nem is tudom mikor írtam már, hogy megfordultunk először! Na azóta olyan ritkán csinálja, csinálta, hogy vissza sem tudok emlékezni! :? Jobban tetszik neki most a beszélgetés, a kézzel nyúlkálás és ölben tartva a lábbal kirúgás, hogy merre akar menni!
Illetve most már hajlandó hason fekve beszélgetni! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike, mi is így vagyunk!
Decemberig van szerződés és menni kell, ki tudja hova...
Ezért keseredtem el ennyire. Ti milyet kerestek?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Nyugtonmalac, a másik ház, ami az enyém az Kaposváron van :(
El kéne adnom, de nem tudom mennyi idő alatt fog elmenni. Beterheltetni meg kevés. Kicsike is meg messze is van.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Annyira konkrét elképzelés nincs is és nem is törekszünk nagyon semmire! Gázos illetve, olyan távfűtéses, ami szabályozható! Az biztos, hogy nem családi és nem kertes, mert az megfizethetetlen! Marad a panel! :?
Mi fogjuk felújítani! Annyi az egyszerűség benne, hogy párom burkoló, így a felújítást be tudjuk vállalni!

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés, ma Lottika egy tündér baba, elvan magában egész nap, már a játszószőnyegén van vagy 15-20 perce és nézelődik, a hintájában is volt, ott is simán elvolt sokáig, már én vettem ki, hogy most már kicsit babázzak, annyira elvolt. Nem gáz ez szerintetek? Mármint, hogy magát szórakoztatja? Bár azt olvastam, hogy meg kell tanulnia azt is, de többiek, nektek mennyit kell szórakoztatni egy nap a babátokat? Ma nem is aludt, csak kb. 1 órát össz-vissz.

Holnap megyünk oltásra. Szerintetek beadjam neki a kúpot ha hazajöttünk? Vagy várjak tünetre, hőemelkedésre és csak akkor adjam be? Mert egy hónapja a rendelőben beadtam egy felet, most ott nem szeretném, de itthon beadjam? Biztos ami biztos alapon?

Júj, nem tudom már, hogy ki mit írt a másik oldalon, de Zsuzsu, te egy hős vagy és örülök, hogy túlvagy a műtéten, szörnyű lehetett, de párod nagyon ügyes, gratulálok hozzá!!!

Bettike - Máté egy tünemény, nagyon ügyesen támaszkodik már!

Mi hasaltunk ma is, de kb. 5 percig bírta, bár azalatt sokszor gyönyörűen kinyomta magát, de aztán sírni kezd és akkor már nem kínzom ezzel.

Na, eddig volt jó a játszószőnyegen, megyek vissza babázni! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi! Szerintem kúpot otthon add be! :wink:
Nem baj ha magát szórakoztatja! Nekem is van sokszor, hogy már én veszem ki, hogy velem is legyen már! :wink: Addig meg elvégzem a dolgom, míg ő is eljátszik! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Mindenkinek: Készen van a meglepi! :)

http://riztejbeg.extra.hu/meglepi.html

Itt lehet megnézni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: nem semi, hogy min mentetek át! Borzalmas! Még jó, hogy kérted a vérvételt! Hihetetlen, hogy az eü-sök nem veszik észre a kórházban sem, ha az embernek valami baja van. Pedig megfigyelés alatt voltál...

Nekem ugyanilyen szar volt, mikor 2 napig senki nem foglalkozott azzal az aprósággal, hogy nem tudok lábra állni :S Hiába mondtam mindenkinek... Mosolyogtak, és bíztattak, hogy majd jobb lesz. 2 nap után kaptam egy gyógytornászt, hogy nézze meg mi van velem. Bocs, de már az első órában szükségem lett volna rá. És a dokimnak jeleztem, hogy nem tudom felemelni magamtól a lábam a kerekesszékre, de azt hitte hülyéskedek. Persze, egy szüléssel a hátammögött ilyen poénkodós csaj szoktam lenni :evil:

Remélem, hamaer rendbejössz, és szuper, hogy ezekre a kis gyerekekre is ilyen jól lehet számítani a bajban. Lili is ilyen. És hihetetlenül jól esik ez nekünk, nem? Puszilom a tündér fiaidat!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: nem semi, hogy min mentetek át! Borzalmas! Még jó, hogy kérted a vérvételt! Hihetetlen, hogy az eü-sök nem veszik észre a kórházban sem, ha az embernek valami baja van. Pedig megfigyelés alatt voltál...

Nekem ugyanilyen szar volt, mikor 2 napig senki nem foglalkozott azzal az aprósággal, hogy nem tudok lábra állni :S Hiába mondtam mindenkinek... Mosolyogtak, és bíztattak, hogy majd jobb lesz. 2 nap után kaptam egy gyógytornászt, hogy nézze meg mi van velem. Bocs, de már az első órában szükségem lett volna rá. És a dokimnak jeleztem, hogy nem tudom felemelni magamtól a lábam a kerekesszékre, de azt hitte hülyéskedek. Persze, egy szüléssel a hátammögött ilyen poénkodós csaj szoktam lenni :evil:

Remélem, hamaer rendbejössz, és szuper, hogy ezekre a kis gyerekekre is ilyen jól lehet számítani a bajban. Lili is ilyen. És hihetetlenül jól esik ez nekünk, nem? Puszilom a tündér fiaidat!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kriszta: ne öntsd össze a tejet, csak ha tuti biztos 100% hogy mindet megeszi, mert a fagyisat nem szabad újra fagyasztani, és csak 1 napig áll el, míg a frissen fejt meg 2 napig áll el, és le szabad fagyasztani! Ha ez nem zavar, akkor a babapocak miatt nyugodtan öntsd össze. Gondolj arra, hogy a pocakban úgyis keveredik :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac
Nem semmi ez a jegesmaci.... :lol: Én is ilyen tréningre megyek ma este és néha én is leesek a labdáról... :lol: :lol: :lol:

Ildi
Nekem is sokszor van lelkiismeretfurdalásom, amikor Bori egyedül játszik én meg mást csinálok! Pedig örülnünk kellene neki, mert nem minden gyerek csinál ám ilyet! És baromi fárasztó, ha egy gyereket egész nap szórakoztatni kell, mert különben üvölt. Ráadásul az ember még wc-re se tud elmenni. A barátnőm kislánya ilyen. Semmit nem tud megcsinálni a baba mellett. Szóval hagyd egyedül játszani, főleg, mert sokkal többet tanul, mintha te szórakoztatnád egész nap.

Mi is holnap megyünk oltásra. Én be fogom neki adni a kúpot. Remélem nem lázasodik be... :roll:

marek
 
 


Bettikének és a rangidős topkbabának, Máténak hatalmas gratula a 4. hófordulóhoz!

És minden babának visszamenőlegesen is a betöltött hófordulokhoz! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama, Bettike és akik házat keresnek:

Mi tavaly nyáron építettünk egy szép kis ikerházat befektetésnek közösen Anyukámékkal itt nálunk Ráckeresztúron, most albérlők laknak benne, de úgy döntöttünk, hogy idén el szeretnénk adni, még nem hírdettük, mert elég friss az elhatározásunk, de azért megmutatom nektek, hátha valakinek megtetszik:

Ráckeresztúr Érd után van, szerintem nagyon szuper hely, mi négy éve élünk itt (azelőtt Budakalászon laktunk), autóval 15-20 perc alatt be lehet érni Budapestre. A ház nagyon jó helyen van, bolt, iskola, posta stb. gyalog 5 percre van, de mégis csendes utcában.

A ház nettó 70m2, 1 nappali + 2 szoba, konyha, nagyon szép fürdő szoba sarok káddal, wc és egy gardrób helység tartozik hozzá. Az ablakok háromrétegű üvegezésűek, nagyon jó hőszigetelésűek.
A ház egyedi cirkó fűtéses, riasztóval felszerelt.
A házhoz egy 300nm-es különálló kert tartozik.

Sajnos csak külső képeim vannak most., és ezen még nincs beszinezve a ház, amit majd csak tavasszal csinálunk meg, mert már az idő nem engedte.

És mindezért 13millió Forintot kérünk.


Kép

Kép

Kép

Kép

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Majd később még írok, csak elüldöznek a fiaim a géptől, és engedek nekik, mert ma van a szülinapjuk.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Kép

Kép

Ezt a két belső képet találtam, még az építkezéskor készült.

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike: az jó lenne, ha leírnád a tornát :D Készítek neki majd egy saját lapot :D Mindenki örülni fog neki, sztem :D

Rotavírust szájon át adják be, és nem okozott eddig semmi különöset. Borim a megszokott édes kiscsaj.

Sőt ma még egy hangos kacajjal is megajándékozott engem, mikor megettem a pociját :) Sőt ezt 3x egymás után is megtette

Nekünk azt mondta a dokinénink, hogy az első két rota oltást 4 hónapos kor előtt kell beadni :shock: Ti meg már betöltöttétek a 4-et... Akkor hogy is van ez??? Nem értem... majd utána nézek...

Hasalás, beszéd, fordulás...:
szerintem mindannyiunk babái itt tartanak, nem? Kb. senki nem fordul rendszeresen, és mindenki gagyog, nyulkál... Nem? :D Olyan aranyosak!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsi: Hát akkor nincs más hátra, mint drukkolni, hogy elmenjen az a másik ház! Drukk drukk + + + + +

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Mi túlvagyunk a 3. hós oltáson és semmi lázasodás.
A dokinőnek említettem, hogy utál Laura hasalni és a fejtartás is nehezen megy, de gyakoroljuk.
Ekkor hátára fektette és két harjánál felhúzta, de Laura nem tartotta fejét. Ekkor azt mondta menjünk gyógytornára, hogy ezt fejlesszük. Kaptam beutalót fejlődés neurológiára és onnal irányítanak bennünket gyógytornára.
Ez tényleg ekkora lemaradás ????
Lau tegnap töltötte a 3. hónapot és azért most ideges vagyok.

dazsi
 
 


Dazsi!
Ne aggódj! :wink: A fejlődés neurológián meg fogják mutatni a tornát és neked kell csinálni naponta 4x-er mint nekünk! :wink: :lol: Mi ugyan így jártunk! A doki szerint nem tartotta eléggé úgy a fejét, ahogy kell! És azt mondták, hogy ne gyógytornászhoz vigyem, azt úgy sem lehet naponta négyszer, inkább én tornáztassam! És mivel neked ez jól jön íme a torna szöveggel! Igyekszem elkészíteni videoban is! :wink:

Torna (lehetőleg pucéran, illetve ha van is ruha rajta csak felül, hogy ne fázzon, pelus ne legyen, hogy könnyebben mozgassa magát)

1.) hátára fektetve egyik kezed a feje alatt, másik kézzel bokánál megfogod a lábakat és mint a hintaló hintázó része (jobban nem tudom hasonlítani) először a feje felé húzod a lábát és aztán így hintáztatni! A gerincén kell szépen lassan végig "görgetni" a babát a fejétől a fenekéig! Közben mehet a mondóka! A mién a fut robog a kicsi kocsi ... Imádja! Van, hogy a lábát bele is teszem a szájába, jókat vigyorog rajta!

2.) Ha ez kész, akkor egy nagyobb plédre kell rakni a hátán és a plédet megfogva kell hasra fordítani, gurítani! Ha már hason van, akkor a nyakától kezdve a fenekéig 2 ujjal a gerince mellett végig kell simítani! Észre lehet venni, ahogy a lábát fogja felfelé feszíteni, ahogy húzod az ujjakat! Én szembe vele teszek egy kinyithatós könyvet, most már azt olvassuk közben, jó hangosan! Ezt meg kell csinálni mind a két oldalra felváltva 3-szor!

3.) Aztán jön az ülésbe felhúzás! Ezt csinálják a dokik! Nyugodtan fel lehet őket húzni, de ha a fejét megigazította már vissza is kell engedni, ültetni nem szabad! A gerinc még gyenge ehhez!

4.) Hintáztatás! Magadnak háttal "ül" a baba, a combok alá nyúlsz és már lehet is hintáztatni! Minél jobban összezárod a karod, könyököd a hátánál annál biztosabban fogod az elején, aztán napról napra jobban tartja magát a baba és már nem kell támasztani sem! Ezt a hintáztatást jobbra - balra, illetve előre hátra is!

Ennyi a torna! Mi lemértük! Kb. 5 percig tart! Evés előtt szoktuk mindig, így mára már tudja, hogy torna, evés! Van egy bónusz része is a tornának! Azt már csak magunknak találtuk ki és apa szokta csinálni, mert ő erősebb! Hason repülve mint superman bejárjuk gyorsan a szobát! Ez a kedvence, mert mindent magasról lát és érdekesebb!

Figyelem! A pelus nélküli torna miatt tegyetek az ágyra valami vízálló cuccot, mert pisi nálunk általános és az erőlködésbe egy kis kaki is beszaladhat! :lol: :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Remélem nem felejtettem ki semmit belőle! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike: az jó, h a párod burkoló, ezzel sok pénzt spórolhattok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: én sem Lilit sem Borit nem szórakoztatom... Ők is elvannak magukban. Néha babázok, ha rám jön, de nem szeretem őket megzavarni a dolgukban, úgyis hívnak ha kellek. :) Borival főleg evések alkalmával szórakozunk. Pelusozás közben, majd evés előtt közben és utána... Aztán ott van még a pancsi is, az is közös progi. De főleg hintázik, vagy a járókában dolgozik :D vagy alszik.

Oltás-kúp: én Lilivel is és Borival is mindig beadtam, be fogom adni a kúpot itthon. Ezt javasolta a dokinéni, és mivel nem kap minden nap oltást, nem hiszem, hogy ártana... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: labdáról leesés :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: nagyon boldog szülinapot a tündéri srácaidnak!!! Milyen egy iker születés nap? Teszel majd fel képeket? :D És virtuális tortaszeletet is kérek :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: nagyon szép házat építtetetek! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nymalac!
Köszi! Na majd taktikázok…az a baj, h én csak este horrorfejek egyet, miután Lillus evett mindkét ciciből, ezért ilyenkor csak 15-20ml jön össze, úh ennyi a tartalmas tejcsi (legalábbis remélem, h az az), a többi csak csöpögtetett….ezért gondolom, h túl sok, így nem merem az összeset egybe önteni. Néha a mosogatóban landol ezért a híg tejcsi. Legutóbb pl 40ml csöpögött ki a jobb ciciből, miközben a balból evett…és szegény a végére csak 60-at tudott enni összesen mind2-ből, így adnom kellett még pótlást.
Mindig elfelejtem írni, h a 2hós adataink 4,5kg és 56cm. :) Lassan, de biztosan… :)

Lányok! Mindenkinek csöpög a másik cici, miközben eszik a baby az egyikből? Én igaz így sokat összegyűjtök, de egyrészt bajom van vele a fent leírtak miatt, másrészt jobban szeretném, ha Lillus inkább kiszopizná, mivel mostmár én mindig 2 ciciből etetem, mert nem elég 1, meg az lll lapján is olvastam, h így jobban termelődik a tejcsi, és így sokkal jobban is eszik már 2 napja.

Szöszke!
Nagyon sajnálom az eredményt! :( De szerintem is ess túl rajta minél hamarabb, aztán felejtsd el az egészet!
Hogy viselitek a szurit?

Tercsi!
Sajnálom, h anyukád így áll hozzá, de remélem, h sikerül majd elintézni valahogy, és megvehetitek a házat!

LKata!
Próbáld ki a sört, nekem úgy néz ki segít! Meg az esténkénti horrorfejés is… Na meg igyál sokat!

Éva!
Hogy bírja Áron az oltást?
Gratula a kontrollhoz! És nagyon édesek a gyerekek! Áron nagyon hasonlít az ikrek baby képére! :)

Borkaby!
Én nem merem hagyni Lillust, mert akkor napközben 3-4, akár 5 órákat is aludna, így nem fog eleget enni, és akkor meg féltem az éjszakákat, mert talán a sok nappali alvás miatt nem fog aludni, meg hogy akkor fog rájönni, hogy ő marha éhes. :? De lehet, h egyszer majd kipróbálom vmkor hétvégén, amikor mindenki itthon. :P A suttogóban igaz azt olvastam, h minél többet alszik napközben, annál többet fog éjszaka…én nem igazán látom benne a logikát, de lehet, h igaza van. :P
Nagyon édes Tomi! :)

Ildi!
Na ez az, h én már cipelni sem tudom pár percnél tovább, kicsi is vagyok, meg a terhesség alatt nagyon elgyengültek a karjaim, mert nem nagyon emelgettem semmit.
Gratula az 5kg-hoz! :) Már hogy lenne gáz, h Lottika jól el van magában? Örülj neki! :) Ha nem lenne jó, úgyis sírna! :) Gratula nektek az önálló nagylányhoz! :) Szeretném, ha nálunk is tovább tartana, mint 10-15 perc… :P

Dazsi!
Ne aggódj, nem minden gyerkőcnek kell papírforma szerinti időben csinálni a dolgokat, menni fog nektek is, csak lehet, h rá kell gyúrni majd egy kicsit! Egyébként nekünk sem megy még a hasalás…emelgeti a fejét, de nem bírja sokáig, 2perc kb. De ez az én hibám, nem raktam időben hasra…remélem utolérjük majd magunkat.

Anhel!
Dóri hogy viseli a szuirt?

Zsuzsu!
Jaj, ez borzalmas lehetett! :( De örülök, h mostmár jobban vagy, és a gyerekek is biztos érzik, h most jónak kell lenni, kis tündérek! :)

Marek!
Ne aggódj tényleg, ha azt mondja a doki, h nem kell! Lehet, h egy hétig terpeszpelusoznotok kell, aztán kész…az semmi!
Gratula Bori nagylányos viselkedéséhez! Dejó, h még tornázni is elkísért, és még támogatta is egy alvással a dolgot! :)

Kriszta!
Segítenék, ha tudnék…de talán Nymalac! :) Hogy sikerült? 5ös?? :)

Bettike!
De ügyes Máté, szépen emeli a buksiját! :)

Képzeljétek!
Lillus tegnap elaludt kb 10.30-kor, apukám elaltatta, letette, és nem ébredt fel. És VÉGIG ALUDTA AZ ÉJSZAKÁT! :) 6.30kor kelt kajcsizni….persze én felébredtem 5kor, mert 4-5 körül szokott általában kelni…tökjó! :) Ezután 7től 9.30ig aludtunk tovább. Igaz kicsit sírdogált, meg nyögdécselt, sztem kakilni akart, vagy beszorult egy bubi, nemtom…de végül elaludt megint. Én ezt betudom annak, h tegnap elég jól evett a drága, úgy néz ki segít a sör, meg az esténkénti horrorfejés. 6.30-ra már kőkemény volt a jobb cicim, amiben általában sokkal több van, és a következő etetésre a bal is szinte kemény volt, ami sajnos egyébként elég szegényesen produkál. :( Az utolsó etetésre még mindig pótolni kell, meg néha délután is, de ilyenkor csak 30-30ml-t adok, és így a napi pótlás megvan az egész nap összecsöpögtetett tejcsiből és az előző esti horrorfejésből. De én ennek már örülök. Persze jobb lenne, ha tejcsárda lennék, és nem kéne görcsölni ezen a tejcsi témán, de ez van…

Remélem ma este is vm hasonló lesz, mint tegnap…nemsokára ébresztem fürcsihez. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

3 napja próbálok visszolvasni és írni, de ddig még nem sikerült. Reagálni nem hiszem, hogy fgok tudni, mert rengeteget írtatok. Próbálom felvenni a fonalat. A képek cukik mind!!!
Szóval isten éltessen minden hófordulóst!!!! És gartula az átaludt éjszakákhoz!!!!

Jól sejtem, hogy újabb baba-mama tali szerveződik? Szuper jó!!!! :lol:

Rólunk:
Az ünnepeket Tatán töltöttük a szüleimnél. 25-én mentünk és csak 3-án jöttünk vissza. Volt sok vendégeskedés, amit Szabi egész jól viselt. Vagy mi mnetünk vagy hozzánk jöttek. Szinte minden napra jutott valami jövés-menés.
A gagyarászás nálunk is megy ezerrel, hason megy az alkartámasz, de elég gyorsan elfárad. Forduni még nem igazán akar, a lábait emelgeti, ebből előrofult már, hogy oldalra billent véletlenül. Nyúlkálni egyáltalán nem akar a játékok után, ha valamit a kezébe adok, pár másodpercig megtartja, megelégszik a nézegetéssel. A favorit anyukámék rugós hintázó méhecskéje, annak röpködött rengeteget, így én is előtúrtam a mi síelő szarvasunkat. Az is csodaszép Szabi szemmel nézve. :wink:
A legnagyobb örömömet már a múltkor megírtam, hál'isten ez azóta is kitart még.
Sajna benyalt valami vírust - erős rózsaszín torok, nyálkás, híg kaki, hasfájás és hapcik. Épp ma jött a doki nénik, kaptunk rá homeós cuccot, az oltásokat meg halasztottuk. Ha hétfőre rendbe jön, akkor majd megkapja. Remélem gyorsan kilábalunk belőle, mert ez a síkítós sírás szörnyű!
Elárasztalak benneteket képekkel, ok!
Kép PRóbáltunk kéz-és lábnyomatot készíteni
Kép Első karácsonyom
Kép Szeretek anyával tornázni!
Kép Unokatesómmal karácsonykor csiniben
Kép Korizni tanulok!
Ja és a 3 hónapos méreteink? 7190 g és 63 cm.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettike: köszi a tornás leírást... Azért én még várom a videót is :D

feltettem a tornát:

http://riztejbeg.extra.hu/Hasznos_babatorna.html

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: Borinak is ilyen vírusos volt a torka. Adjál neki c vitamint is! Pocakfájás, sírás :( Sajnálom, kitartást!!!!

Jó, hogy előkeveredtetek! És a képek! Tök jó a koris :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: azta Szabi mekkorát nőt! :) Nem semmi! :D Gratula nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ny.malac: Köszi! :wink: Néha eltűnök, de teljesen nem veszek ám el! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Helyes! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszi Bettike! Nagyon örülök, hogy ezteket leírtad, tegnap már gyakoroltunk. Majd holnap beszámolok, ha nekünk mutatnak vmi új gyakorlatot. Egyébként a hasamon keresztbe fekvős fejemelés, amit javasoltatok, az már jól megy.
Újdonságok: A kezébe adott csörgőt rázogatja, de még nem nyúl érte. A játszószőnyegen a lábával rugdossa a játékokat, nem tudom tudatosan-e... A pólóját gyűri magán elöl a két kezével pár napja, de folyamatosan, így kár vasalnom is.. :)
Még képet nem mutattam rólunk, de most pótolom a lemaradást: Kép

dazsi
 
 


Sziasztok!

Megint szuper éjszaka, 23-tól reggel 8-ig aludtunk :lol:

Kinél mennyi a napi étkezések száma? Mert nekünk úgy néz ki, hogy beállt napi 5-re, nem kevés ez??? :roll:

Ja, lehet regisztrálni újabb Felicitas csomagért, a baba 4 hónapos korától lehet átvenni:

http://felicitas.qwertynet.hu/hu/index. ... ba_csomag/

Dazsi - írtad, hogy nem emeli a fejét úgy Lau ahogy kéne, hát nálunk se nagyon tartja így meg a fejét Lotti, amikor próbálom felhúzni, de szerintem nincs elmaradva. Bár nálunk másképp nézik, levonnak 1 hónapot a koraszülés miatt, tehát amit egy 2 hós baba csinál, az elég neki, de szerintem csinál úgy, mint a 3 hós babák. Ezt a felhúzást gyakoroljátok és erősödni fog, ne aggódj!!!
Nagyon aranyvirág a képen Lau!!! A haja hihetetlen édes!!!

Bettyna - tüneményes Szabi baba!!! A tornázós képen ahogy nevet :lol: A koris is menő :lol:

Sensi - gratula a jó alváshoz, éjszakához!!!

Nyugtonmalac - nem semmi videósorozat, nagyon cuki!!! :lol:

Bettike - köszi a tornát, szerintem mi is kipróbáljuk!!!

Na ennyi volt, felébredt a leányzó, mennem kell!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Dazsi
Végre láttunk képet a lánykádról. Nagyon édes azzal a nagy hajával!!! :lol:

Ildi
Bori is csak ötször eszik egy nap. Sőt van amikor úgy jön ki, hogy csak négyszer enne, de én olyankor is próbálok beiktatni még egy étkezést. Mondjuk nem mindig sikerül.... :roll:

Kata
Szombaton háromra megyünk úszni. Ti mikor mentek?

Lassan ébresztenem kell Borit, mert megyünk szurira. Jaj szegény. Annyira sajnálom, hogy ezt kell vele csinálnom.... :cry: Remélem nem lázasodik be... :roll:

Voltam ma fitball tréningen. Annyira jó volt a hátamnak!!! Lehet, hogy veszek itthonra is egy ilyen labdát, hogy néha meg tudjam egy kicsit nyújtani a hátam, mert most megint nagyon fáj... :roll:

Amióta nem alszom Borival, azóta nem tudok aludni, mert attól félek, hogy nem ébredek fel, ha Bori sír... :roll: Szóval ő hiába alszik 10 órákat én mégse tudom kipihenni magam. De nem akarok visszaköltözni, mert apukának is szüksége van rám.... :roll: Mondjuk az is igaz, hogy miatta sem alszom, mert horkol mint az állat. Engem meg idegesít, mert meg vagyok róla győződve, hogy miatta nem fogom meghallani Borit. :shock: Kissé lüke vagyok.... :P

marek
 
 


Marek: tedd a légzésfigyelő szülői egységét jó hangosra állítva a füled mellé... én is így alszom, arra tuti felkelsz. Ha Borim nyikkan egyet, azonnal kinyilik a csipám... Az én párom is megtisztel a horkolással :)

A fitball tök jó, de olyan nagy! Hova lehet eltenni egy ekkora lasztit??? Pedig a gyerek fejlesztéséhez is sokáig jó.

A babát hasaltatod rajta, és óvatosan görgeted minden irányba... erősíti a hátat, fejleszti az egyensúly érzékét, stb...
Lili is használja a gekko-ban. ráültetik, csak a csípőjét tartják, azt is csak épphogy, és görgetik. Lili gyensúly érzéke kiváló, őt nem kell fogni. Gondolkodtam is rajta, hogy ezt meg minek csinálják vele... Aztán jött a csoport társa, ráült a lasztira (nehezen, mert félt tőle, pedig nem az első alkalom volt neki) és ahogy görgették a lasztit, úgy ment vele a gyerek is. Nem tartotta magát... :roll: :shock: tehát az én lányom fejlettebb e téren azért nem volt látványos a mutatvány :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dazsi: Lau haja mekkora!!! Őrület! Nagyon cuki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: köszi a felicitas linket :)

Jegesmacik: ügye milyen cukik ahogy labdáznak??? :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac :)

Koszonom :!:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Nymalac, labdázó jegesmedve. :D

Gergőke tegnap felfedezte a kezét. :D:D:D
Ücsörgött a hordozóban, és elmélyülten tanulmányozta a kézfejét...aztán lassan, céltudatosan mozgatta, és a tekintetével követte a mozgást. :) Nagyon örültünk neki. :wink:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Ny.Malac!
én nem tudom megnézni a jegesmedvét :(, azt írja ki,h a keresett fájl nem található. Lekéstem róla? :(

A K-vitaminnal kapcsolatban én abban a hitben voltam,hogy csak az első 6-ot kell beadni hetente és aztán vége. Sem az orvos,sem a védőnő nem mondta eddig,hogy utána havonta szedni kell. állítólag csak pár éve kell adni a gyerekeknek és nincs még egyetértés a szedését illetően. Vannak dokik,akik hetente adatják,vannak,akik havonta,vannak akik csak az első adagot adják, úgyhogy baj biztos nincs belőle.

Ildi!
Túl vagytok az oltáson? Hogy viselte Lottika?
Nekünk a dokink nem akarja,hogy előre beadjuk az oltást,viszont azt tanácsolta nézzünk rá sűrűn,és ahogy egy pici hőemelkedése van,akkor adjuk be neki a kúpot.
De szerintem az sem baj,ha előre beadod,baja biztosan nem lesz tőle,pláne,ha tudod,hogy lázra hajlamos.
Mi jövőhéten megyünk,már előre félek tőle,múltkor annyira sírt szegény Tomim

Sensie!

Ügyi vagy tejcsi ügyben :) ! Tökjó,hogy már Lillus is végig tudja aludni az éjszakát.

Bettyna!
ujjlenyomatos kép :D
Sikerült?

Hű,mennem kell, ébredező hangokat hallok :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk az oltáson, Lottika egy hős volt! Beértünk és még a hordozóban elkezdett durván sírni, mert közben egy baba bent volt és visított és szerintem emlékezett rá, hogy itt már jártunk és nem volt jó élmény. Aztán a végén a kezemben nyugodott csak meg, viszont 60 cm hosszú és 5150 gramm, fej-mell is nőtt 1 cm-t, sárgaság nincs, minden oké, az oltásokat megkapta, sírt, de hamar megnyugodott, nem úgy, mint 1 hónappal ezelőtt.
Hazajöttünk, beadtam neki fél kúpot, aludt fél órát, aztán evett, most meg elvan, bár elég csendben, magában, kissé bágyadtan, de okés minden, úgyhogy majd legközelebb február elején megyünk a 4 hósra.

Borkaby - én is nagyon féltem az oltás előtt, mert 1 hónapja üvöltött Lotti, de most már "nagylány" és gyönyörűen viselkedett, tényleg hamar megnyugodott, ne tarts tőle, lehet hogy nálatok is egész más lesz most, mint 1 hónappal ezelőtt!

Szöszke - gratula Gergő kézfelfedezéséhez! Nálunk is van már némi hajlam rá, egyelőre kéz durván szájba, kézzel néha odacsapkodás tárgyakra, plüss leopárd kézzel való megfogdosása, majd rágása, szóval úgy érzem, jó úton haladunk afelé, hogy tényleg nézegesse is a kezét, ne csak egye :lol:

Nyugtonmalac - jegesmacik tényleg tündériek, én anno ezt láttam állatkertben, csak fókákkal, az is szuper volt, egy gyereknek hatalmas élmény, alig várom, hogy majd Lottikát is elvigyük, persze egyelőre még nem tartunk ott, de talán majd nyáron. Vagy akkor még nem élvezné?

Na megyek, mert nyekergés van.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek!Mi 14:30-ra megyünk de akkor is találokunk a váltásnál :lol: :lol: Nálatok ki megy be Borival?

Gratulálok minden új tudományhoz!!!

A szurisoknak sok-sok nyugtató gyógy puszit Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?