Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

végre van net KépKépKépKép

Zafi
GRATULA!!!! Melyik szobában voltál?

Megpróálok majd visszaolvasni, de rengteget írtatok az elmúlt 2 hétben... Kép is lesz majd, csak még össze-vissza van minden...

Ja... ne időzítsétek egy időre soha a szülést meg a költözést... rémes... Ati találomra hozza át a cuccokat... azt sem tudom, mim hol van...

Levi egy fokkal nyugodtabbnak tűnik, mint a nővére.... de azért jó érzékkel kitolnak velem... ha az egyik alszik, a másik még véletlenül se... Csenge imádja Levit... De nem birja elviselni, ha szopizik... akkor ő is akar... Na az kicsit fárasztó... Kép A 2. éjszakán szétköltöztünk, mert az első rémes volt... így egész jól működik... csak épp Csengus 7-kor kel... az eddigi 9-fél10 helyett... képzelhetitek...

Ja... anno Csengének se, meg most Levinek sem szivták le a légutait... Fürdetni meg lent fürdették csak az osztályon... Amig méricskélték, az apja velük volt... aztán meg 3asban...

A szülésről: rövid volt Kép 2 körül nem tudtam aludni már... kb. 3 percenként jöttek a fájások, de eleinte nem voltak vészesek... Aztán 3 körül már eléggé fájt ahhoz, hogy telefonáltam Anyuéknak, hogy vki jöjjön le Csengéhez... Ati felment Anyáért, én addig nagyjából elkészültem... 2-3 perces fájásokkal... ééérdekes volt... Szerencsére pár nappal korábban legalább a szülőszobás cuccom összekészitettem. Végül csak poharat, evőeszközt, innivalót nem vittünk be KépKép 3/4 5-kor értünk be, akkor már bő 2 ujjnyi volt, átöltözés, előkészítés... akkor már csak a burok tartotta bent Levit... Kép A dokim épp csak beért... Megjegyezte, hogy miért nem szóltunk, hogy hozzánk repülő kell... Kép Kb. 3/4 6-ra ért be, a szülésznők fogadtak, hogy 6.05-re baba lesz... csak 3 percet tévedtek... Kép Gátvédelemmel próbálkoztak, de a régi hegem miatt nem ment nálunk sem Kép De csak kicsit kellett vágni... tudtam is ülni az első naptól simán KépKép Igaziból a nemalvás miatt voltam nagyon fáradt... Meg olyan hirtelen történt az egész... Épp lett volna kis időm a pocakossággal foglalkozni Kép Kép sem készült rólam (már megint) Kép

ja... pont nem lett meg a 180 napom.... csak 179...
A diplomás fizumat meg úgy intézte el a főnököm, hogy annak már csak a helyettesem veszi hasznát KépKépKép ... emiatt megpróbálunk még vmit csinálni... hátha... Nagyon nem lenne mindegy... Kép

... na, jó zagyva lettem... majd még jövök Kép

cory
GYÓGYULJTOK GYORSAN!!!

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Fú, látom kisebb vitavihart kavartam, de remélem nem baj, legalább ilyen oldalról is jobban megismerjük egymást! Kép

Cory! Hát ez az! Szerintem is eléggé háborítatlan lehetett a szülésed, így ahogy leírod, főleg a mai kórházi viszonyokhoz képest. De mégiscsak ott van az, hogy gátmetszésben részesültél és a szülés utáni méhűri betapintásban, ami szerintem nem lett volna tutira kötelező, de hát ezt már így utólag innen én meg nem mondhatom. Mindegy. Szóval pici "háborítás" ezek szerint mégiscsak volt, csak szerencsére te ezt nem annak élted meg. És ebben van különbség pl. köztem és közted, de ez nem baj, vagy nem rossz, szerintem tök jó, hogy mások vagyunk, így színes a világ. Kép

Dzsili! Szerintem az első két órában elég ha az Apgar értékeket meg persze a külsőt nézi az orvos a babán. Azt meg anélkül is lehet látni, hogy elvenné a mamától. Ott a hasán is megvizsgálhatja. Igazából nem ahhoz ragaszkodnék mereven, hogy pont 2 óra legyen, hanem legalább addig, amíg nem szopizik egy jót.
Ja és én abban az esetben, ha bármi baj lenne, semmihez sem ragaszkodnék.

A hivatalos hisztit olyan szempontból megértem, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha engedélyeznék Geréb Áginak, hogy hivatalosan is orvosként kísérhesse ezeket a szüléseket és akkor ő maga írhatná ezeket az igazolásokat, amiket egyébként én is nagyon is jogosnak tartok, mert hát tényleg akár lophat is valaki magának kisbabát.

Zafi! De jó, hogy neked is ilyen volt a szülésed! Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet kórházban sokkal "háborítatlanabb" az enyém sem, ezért én is megelégednék mondjuk egy olyannal, mint pl. a tiéd, vagy Coryé Baluval. Andysj! A tiéd egy álom! Kép Arról inkább nem is álmodom itthon. Kép

De én még reménykedem, hogy ha tényleg sikerül 5-6 babát összehoznunk, ahogy szeretnénk, akkor az egyiknél csak belegyezik már Győző is az otthonszülésbe. Kép

Még valami: Cory! Tök jó, hogy így el tudod választani az otthonszülőket az otthonszüléstől magától. Így legalább van esély arra, hogy van köztük olyan, aki szimpatikusan csinálja még a te számodra is.

Zafi! De szép kisfiú ez a Peti baba! De jó, hogy raktál fel róla képet! Kép

Menta++ (32.)
menta
 
 


lecseréltem én is a profilképet... KépKépKép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 

 
 

Rebi!Kép Tündéri!Kép Jól elkaptátok!
Amúgy a 301-ben voltam, most nem jött össze a jól bevált ágyikó...Kép

Zafi
zafi
 
 


SZiasztok!

Heni: tarts ki!!! Jön a tavasz és akkor minden jó lesz! Szegény Barni és Apa Kép

BMárti: jaj, de jó, hogy más is így van ezzel, én is piszkosnak/maszatosnak érzem magam a kencéktől Kép

Zafi: de jó, hogy újra itt vagy!!! Gyönyörű Peti - nemcsak az életben Kép a képen is !

Beja: további gyógyok Neked és Bácunak is!!!

Norci: jó fej Vili a tévével Kép Estére szerintem kúp. Gyógyok Nektek is Kép Kép Kép

Szilvi: Tomi is kezd ragozni és amit már tud, azt mindig helyesen is mondja Kép

cory: gyógyuljatok gyorsan !!! Kép Kép Kép

Zsuzsi: Dórinak is gyógyok Kép Kép Kép
babafotó Kép Gratulálok a lyányhoz Kép

linato: tegnap Danitól kb. 1 méterre esett le egy jeges ág ... Nagyon veszélyesek ezek a napok.

Dzsili: Gyógyok ezerrel Kép Kép Kép Kakaó Kép Imádom!!!

Rebi: de jó újra hallani rólatok! Már Telkiből jelentkeztél? Van már itt is netetek? Gyönyörű Levi! 179 nap őrület Kép fizu Kép

szülés: én a kórházi szülés "híve" vagyok. Pl. ha Juli itthon született volna, lehet, hogy már nem lenne köztünk...a kis súlya és a légzési rendellenessége miatt. De én pl. otthon születtem, irtó gyorsan, simán. Apu épp a mentőknek telefonált, aztán lecsapta a telefont és elvágta a köldökzsinórt Kép De ezt a férjem nem hiszem, hogy meg tudta volna csinálni. Szerintem minden attól függ, kinek mi a jó, ki mennyire izgulós vagy éppen lazább, mit hozott otthonról. Tomi nemcsak azért lett császáros, mert orvosi javaslat is volt (részebn a korom miatt), hanem mert féltem, hogy pillanatok alatt születik meg és akkor itthon egyedül kell lennem, mivel ugye Dani is 8 perc alatt született mindenestül Kép
Nekem az összes szülésem nagyon jó hangulatú volt, talán csak Zsófinál volt kellemetlen a Róbertban, hogy az első vizsgálatnál több orvos is bent volt valamiért. De Tomi születésénél végig röhögtünk (bocs) és óriási élmény volt.
Ha szabad párhuzamot vonnom, akkor nekem ez kb. olyan, mint a homeopátiával kapcsolatos ellenérzésem. Jobb szeretem magam biztonságban tudni. Persze ez lehet hülyeség is, belátom, de a legfontosabb szerintem, hogy mindenki maga dönthessen, felelősséggel, hogy neki és a babájának, a családjának mi a legjobb.

Tegnap Tomi megkapta élete első "komoly beszélgetését" tőlem. A bölcsiben kicsit (de tényleg csak alig Kép) megharapott egy kislányt Kép Valami maciügy volt előtte... Hétfőn viszont őt harapta meg az egyik kisfiú. Na, azóta óriási "balhé" van a bölcsiben, mert több minden kiderült az eredeti harapós kisfiúról. Pl. hogy az anyukája szerint ez életkori sajátosság, hagyni kell, vissza is lehet harapni !!!, majd kinövi. Hát, én bizony köpni-nyelni nem tudtam erre a dumára. Nem úgy az egyik apuka, aki jól kiosztotta. Egyébként a mamát még SOHASEM láttam mosolyogni. Még a gyerekre sem! No comment... Van egy őrületesen harapós, folyton szájkosaras kutyájuk, akihez másfél méternél közelebb nem lehet menni, mert vicsorog, ugat és kap feléd. A kissrác szeptember óta kb. 7 alkalommal harapott. Szóval Tomival beszéltem az ügyben. Szerintem lelkiismeretfurdalása volt, mert a család minden tagjának elmesélte a dolgot, kiemelve, hogy "Jessica sírt"! Aztán meg hallottam, hogy "gyakorol": Jessica kéjem macit. Annyira édes volt! Ugye nem fog többet harapni szerintetek???!!! Remélem!
Na, most már eldugulok. Bocs a sok dumáért, de most olyan jólesett kicsit kiírni magamból Nektek! Kép
pusz bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zafi
csak egy szobával kerültél odébb ... Kép

Levi állandóan vigyorog ám... olyan csibészesen, hogy ihajjjjjj.... Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


bogancsi

igen, már Telkiből KépKép

Kép .. csak épp nem érzem magam itt otthon Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


<font size="+2"><font color="ff0000"><font face="Monotype Corsiva">Zafi, Rebi
Nagyon édesek a legifjabbak!</font>
</font></font> KépKépKépKépKépKép
Örülök hogy jól vagytok, és hogy megírtátok mind a ketten hogy smint történt a nagy esemény!

Andysj
Jó volt olvasni a tapasztalataidat!

Menta
A doktornővel és a szülésznővel nem lehetett ezeket megbeszélni amiket szeretnél szerintem csak apróságok. Próbáltad? Ha nem akarod nem szívják le a pici légutait legfeljebb előtte aláírsz egy papírt hogy így szertnéd a te felkelősségedre elvégre voltaképp minden bavatkozához szülői bele egyezés kell, még volna idő rá! Ugyan így a többi kéréseddel is /veled lehessen a baba aztán vizsgálják meg stb./ nem látok benne olyant ami a babát vagy téged veszélyeztetne csak magállapodás kérdése lehet.Bár engem nem győztél meg arról hogy nem kell a babókát megvizslatni az orvosnak, illetve hogy az Apgar-t rajtad is meg lehet vizslatni, de ez nézőpont kérdése, én inkább odadom hogy nézzék meg úgy vagyok nyugodt nem bizti hogy észrevenném ha gond adódik, már pedig az első pár óra alatt az újszülöttnél is előfordulhat komplikácó.
Mint már írtam én a magam részéről engedélyezném az otthon szülést aztán döntsön mindenki a saját belátása szerint!
5-6 gyerek hű én mindíg összesajdulok amikor a szülőszobát nézem, még egyett nem is biztos hogy bírnék.
Férjed megy szülni?

Beja
Jobbulást nektek! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Borcsa
Köszi kedves vagy jópofa Luca szövege! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Norci
Én is kúpot adok, az orvosom szerint ahogyan már írta valaki feltétlenül ez a jobb a kanalast csak hőemelkedésre vagy enyhe lázra ajánlotta.
Sok-sok gyógyi nektek! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Dzsili
dzsili
 
 


bogancsi
Annyira aranyos vagy ahogyan leírtad a konfriktust a bölcsiben, ha mérni lehetne melyőtöknek volt nagyobb csapás, neked vagy Tominak szerinted mi lenne az eredmény? KépKépKép
Egyébként okosak és megértette hogy anya szomorú volt a harapás miatt, hogy legközelebb is alőfordul-e? Ki tudja, majd jön más, te ismered a legjobban most kipróbálta hogy milyen ha így próbálja meg az akaratát érvényesíteni, szerintem észrevette hogy ez nem jó irány!
Tomikát meg most úgy sajnálom biztossan kedvessen beszéltél vele, meg én is pipa lennék ha valaki a lányomat megharapná, anyukát is elővenném, mégis ahogyan írtad hogy "lekiismert furdalása" volt.KépKépKép
dzsili
 
 


Jajj lányom szösszenet:

Nézegetjük kedvenc könyvét mondom neki hogy ez egy barnamedve, mire ő:
"Bajba a medve?"

Délután takarít /szivaccsal törölget mindent/
és közben zsörtölődik :
"Ez nem jehet igaz, jetakarítom az ajtót,azt a mindenséjégit, apa is elszójt mindent,Máki te is vigyázz magadja, minden fiok meg baba is....."
Mondom neki mit csinálsz kislányom mire ő:
"Discózok nem játod"

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Menta: Hu nagyon veded az otthonszulest!! Csak ugy latom eleg egyedul vagy eddig.Kép Szerinted ha otthon szul az anyuka, es nincs gatmetszes, de van oriasi repedes annak mi a kovetkezmenye? Szerintem nagy eselye van egy jo nagy fertozesnek, verveszteseg lehet, hogy dupla nem, hisen nincs varrat. Ezert nem nagyon ertem miert vagy annyira ellene a gatmetszesnek. Vagy ez butasag? Tenyleg ez most nagyon elgondolkoztatott. Mert az otthonszulesnek nem csak a babara vannak szerintem veszelyei.
Bar egyaltalan semmi kifogasom az otthonszules ellen, meg az otthonszulokr ellen sem, sot szerintem ehhez oriasi batorsag kell.
Az otthoni viszonyokat sajnos csak "latasbol" ismerem, nekem mind a 3 lany itt szuletett, ugyanazon a klinikan. A szisztematikus gatmetszes nem csak egy regi elcsepelt dolog a korhazi szulesekrol? Itt pl. igen, mindenki azt mondja, hogy vagnak, es nekem egyszer sem volt.
Sot ez az "orvosi szokas" szerintem nagyon gyorsan valtozik. Vagy inkabb nem a nok valtoznak ahogy szulesuk alatt viselkednek? A nok tobbsege nem az ismeretlensegrol, misztikus taburol fantazial 9 honapig, hanem informaltan felkeszulten megy neki a szulesnek. Es ettol fogva akarhol vagy szerintem, de vezeted a dolgok menetet, nagyabol tudod mi fog tortenni, az orvos inkabb csak asszisztal, es ha szukseg van ra, akkor pedig o jon az elso vonalba.

Itt Franciaorszagban nagyon hasonlo a helyzet, mint amit mar Andysj is leirt, nehany kisebb reszlettol eltekintve.

Mas: a nyakam meg mindig nagyon zsibbad, szerintem muszaly lesz elmennem egy rotgenre. Tanusag: ne jatssz a babaval amikor beleteszed az autoulesbe.Kép

Zsuzsi: ket lany nagyon jo, 3 maga a paradicsomKépKép
Gwen
gwendoline
 
 


Ja es persze Peti nagyon tunderi kissrac!! A legfontosabb mindig kimaradKépKépKép
Gwen
gwendoline
 
 


Sziasztok!

Peti és Levi is nagyon édesek! Ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy mi lenne, ha most belevágnánk a kistesó projectbe, aztán mindig eszembe jut a hasfájós időszak, és kijózanodom.

Menta: az otthonszülésről alapvetően azt gondolom, hogy itthon nem szülnék otthon legfőképpen GÁ személye miatt. Egyszerűen ellenszenves. De pl Hollandiában simán Kép Szerintem Magyarország nem alkalmas még erre. Ennek nem az infrastruktúra a fő oka szerintem, hanem a tiltás. Ha praktizáló orvos lehetne kint és teljesen elhinnék neki a diagnózist, és ha a kórházba beszól, hogy császárra készüljenek, azonnal készülnek is, akkor ok, de a mai helyzetben... Szerintem nagy merészség bevállalni.

Balunak nemcsak kötőhártya gyulladása van, hanem tüszős mandulája is Kép Szerencsére jól viseli a dolgot, se láz, se egyéb tünet. És most először nem sírt a doktorbácsinál Kép Nagyon büszke vagyok rá Kép

bogancsi: az öcsém egyszer harapott meg (1,5 éves volt) a jobb kezemen a középső ujjamon a körömágynál. Brutálisan megdagadt, gennyes volt... Ekkor tanultam meg bal kézzel írni. Soha többé nem harapott meg senkit. A rotringot szúrta belém, de az más kérdés Kép

Ugye jövő héttől már jó idő lesz??? Kezdek bekattanni az itthon üléstől! Ez a telefonszámlánkon jól meg is látszik Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory: gyógyuljatok meg gyorsan! Szegény Balu nagyon összeszedett valami fránya vírustKép Én is remélem, hogy jobb idő lesz!Kép

Zafi: nagyon férfias Peti! Még egyszer gratulálok és nagyon édes lehet Réka is!!!!Kép

Rebi: ez a kis Levi hihetetlen, már pár naposan mosolyog???? Mit meséltél neki, hogy ilyen aranyos?Kép Költözés borzadályai: brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrKépKép

Tikk: merre vagytok?

Ma meglátogattam a barátnőmet, megnéztem az ikreket, nagyon édesek voltak, de éhesek is, szegény barátnőmnek teljesen be van durranva a melle, nem tudja kimasszírozni a csomókat, picit elkeseredett, remélem segít neki most az éjszaka valaki...
Ahogy láttam, hogy éhesek a picik, azonnal előjött benne, hogy szoptatni-szoptatni!!! Úgy látszik ez a 23 hónap szoptatás nem vette el a kedvemet még sem!Kép

Lányok, van valami a levegőben? Mostanában mindenki vagy ingerült és érzékeny vagy éppen iszonyúan ügyetlen (mint pl. én, mindent eltörök, leejtek). Mi van már???? Jó lenne már magunkhoz térni!!! Na ide egy kis napsütést!:
Kép

Jó éjt!

Zsuzsiék ( Dorka és Emma)
zsu26
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok az utóbbi napokban, hogy nem győzöm olvasni. Persze ez jó, mert így többetekről is hallani. Kép

Zafi, Rebi
A fiúk nagyon zabálnivalóak.Kép

Rebi
Ne légy elkeseredve! Az tényleg rossz, hogy nem vettél részt a költözésben és nem tudod, mi hol van, meg biztosan időd is kevés a pakolgatáshoz, de majd megszereted az ottani életet is. Nekem min. 2 évembe telt, míg otthonomnak kezdtem érezni a lakásunkat. Addig mindig költöztem volna tovább. Remélem majd el tudtok jönni talizni remélhetőleg mielőbb és majd felvidulsz. KépKépKép

Nagyon sok lett a beteg, ráadásul az anyukák is. Kép Sok-sok gyógyot küldünk! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Dzsili
Ez a Napsi szöveg csúcs. Kép

Rózsa
Taliban benne vagyunk ám, bár amíg ez a genny idő van, semmi kedvem kimozdulni. Szerintem ha bevállalnál egy topikos talit, akkor mondj 1-2 hét múlvára egy időpontot és akkor talán többen is el tudnánk menni. Kép

Talit majd mi is vállalunk még a szülés előtt, de most napok óta csatatér a lakás. Állandóan szerelgetünk, fúrunk, marunk meg mittudomén. A lapszabásztra kiakadtam, mert megígérnek vmit, aztán a felét nem csinálják meg. Minden sokkal egyszerűbb lenne, ha megcsináltatnánk ill. csináltattuk volna a bútort asztalossal, de apa nagyon lelkes még mindig. Végülis én is, csak Peti mindig útban van, mert ő is szerel ( Kép ), sokszor nem fogad szót, stb. Tegnap apa szabin volt és nem szereltünk és tök jó volt. Kép Ma megint szerelés, de hétvégén ha nem lesz nagyon csúszós az út, akkor meglátogatjuk a nagyszülőket Peti nagy örömére. Kép Ennyit rólunk.

Ill. még nagyon köszi a nyavajáimra írt hozzászólásokat. Kép Tudom én, hogy természetes a nehézkesség meg ilyenek, csak Petivel nekem ezek egyszerűen tényleg csak a legvégén jöttek elő, az meg még olyan messze van.

Heni
Gratula Barni pelusmentességéhez. Kép

Zsuzsi
Köszi az úszás tippet, de sajna nem megy (pedig nagyon szeretem), mert a terhesség elején is elkaptam vmi gombát és hajlamos is vagyok rá főleg ilyen helyen. Örülök, hogy tünetmentes vagyok, inkább nem kockáztatom.
Emma képei szuperek Kép , én sem értem, hogy mi nem sikerült velük.

Menta
Tulajdonképpen mosolygok, hogy te vagy leginkább ellene az orvosi beavatkozásoknak a szülésnél, pedig te is doki vagy. Kép Tudom persze, hogy veszély esetén rugalmas lennél.
Az otthonszülés szerintem jó dolog annak, aki valóban ezt szeretné és le tudja vetkőzni a félelmét az esetleges komplikációkkal szemben. Nekem nem gond a borotválás vagy a beöntés meg ilyenek. Megkockáztatom, hogy biztonságot is adhat az ilyen rutin a szülő nőnek. Bízom a dokimban meg a szülésznőmben és merek szólni, ha vmi nem tetszik. Mondjuk az biztos, hogy nem mindegy, hogy melyik kórházban szülsz. A legtöbb anyának a lakóhelye el is dönti ezt a kérdést és a tvműsorban is láthatjuk, hogy szíjazott lábakkal, hanyatt, stb. szülnek sok helyen. Ezen kell javítani és szerintem van is javulás, csak lassú és aki most szül, azt nem vígasztalja, hogy 10 év múlva már ott is másképp lesz.

Szila
Még neked akartam írni, hogy Peti nappali alvása dettó, mint Hangáé. A játszóterezés, sok levegőzés biztosan segítene a dolgon, de nem nekem találták ki a téli 2-3 órás fagyos levegőzést. Remélem, most már jön a tavasz.

Üdv: Gorsi ++
gorsi
 
 


Még annyit akartam írni a szülésekről, hogy nem csak a kórházaknak kellene javítani a körülményeken, meg a dokiknak a hozzáállásukon, hanem a mamáknak is tájékozódni kéne, és igényelni a másféle bánásmódot. Ha az igény nem jelentkezik, akkor a kórház még kevésbé érzi szükségét a változtatásoknak.

Gorsi
gorsi
 
 


Gorsi! Nagyon igazad van, biztos, hogy gyorsabb lenne a fejlődés a kórházakban, ha igény lenne rá.

Nekem is minden sokkal hamarabb jött, mint Helenánál. Már most partravetett bálnának érzem magam, pedig még van 7-8 hetem.
A végén csak nagyon szép lesz a sok fúrás eredménye, úgyhogy kitartás! Kép

Cory! Hát az biztos, hogy nem szülnék én sem olyannál, akiben nem tudok megbízni, mert nem szimpatikus. De nekem bejön GÁ stílusa. Álítólag a Péterfyben mindenféle cécó nélkül fogadják az othhon elkezdődött szüléseket. Csak hát tényleg nem mindenki lakik ahhoz közel...Kép Azért az nekem is fontos lenne, hogy közelben legyen a kórház, meg ez alapfeltétel is.

Dzsili! Már meg is írtam a szüléstervet, amit majd átbeszélgetünk a dokinénimmel és majd utána alá kell íratni a proffal is (én szeretném a gyerekfőorvossal is) és akkor kifüggesztik a szülőszobán, hogy mire megyek szülni, már mindenki tudja, az is aki nem választott orvosom, szülésznőm, hogy én mit szeretnék és mit nem.
Eredetileg nem tartom jóna a szüléstervet, olyan szempontból, hogy ha valami nem teljesülhet belőle, akkor az olyan, mintha nem sikerült volna a szülés. De most nem ilyen oldaláról nézem, hanem inkább, mint egy listát, hogy meg tudjam beszélni a dokimmal, ne felejtsek ki semmit. Ha valami baj lenne, úgysem ragaszkodom én semmihez sem. Kedden este megyünk a dokinénihez, kíváncsi vagyok, hogy mit szól majd hozzá. Eddig ő is és a szülésznő is írtó rugalmasnak tűnt.

Gwen! Azért ha valaki tudatosan készül gáttornával, masszázzsal, egyebekkel a gátvédelemre és olyan bábája van, aki tényleg ért is a gátvédelemhez, akkor annak nem szokott olyan nagy repedése lenni. Mindig kisebb, mintha vágtak volna vagy nagyon sokszor egyáltalán semmi.
Hát szerintem ez nálunk dokifüggő is. Van ahol azt mondják, hogy á, itt még első szülőknél is mindent megtesznek, hogy elmaradjon a gámeszés, aztán mégsem, valahol meg tényleg az van, mint nálatok, ügyesek és hajlandóak is a gátvédelemre.

Rebi! Mutattam Helenának Levit és annyira tetszett neki, hogy utána még 10 percig azt hajtogatta, hogy még, még...
Erre megmutattam neki Petibabát is. Még, még... Kép

Dzsili! Tündéri Napocs a dumájával! Kép

Na részemről nagyjából befejezem az otthonszüléses témát, mert már totál szétoffolódik a topik miattam.
Ezer bocsi, akit nem érdekelt!

Menta++ (33.)
menta
 
 


Sziasztok!

Solya! Nekem rokon csinálta meg a kimérést, de vannak profik is, akiket ki lehet hívni, és megcsinálják. Ha érdekel, megkérdezem a hétvégén pontosan.

Zafi! De jó, hogy már itthon is vagytok! Kép Nagyon édes Petike a képen! Kép Másodikra Laci is Petikét szeretne. KépKépKép

Beja! További gyógyi-hegyek Bácunak! KépKépKép

Zsuzsi! Nagyon jó ötlet a régi hozzászólásokat visszakeresni, de iszonyúan nagy munka lehet! Én is éppen azon gondolkoztam, hogy milyen kár, hogy nem írtam babanaplót Lacikáról. De ha én visszakeresem mind az ezer eddigi hozzászólásomat, na meg még a régebbieket, amiket pocakos koromban simán Márti néven írkáltam... Hát, az húzós lesz... Kép
Nagyon édes a kép a picikétekről! Gondolj arra, hogy milyen jó lesz, hogy azonos neműek lesznek a gyerekeid! Sokkal jobban el fognak tudni játszani egymással! Örökölhetik egymás ruháit, használhatják egymás játékait, és jól megférnek majd egy közös szobában is. Számtalan előnye van! Kép Én azt mondtam az első baba előtt, hogy mindegy, milyen nemű lesz, de aztán az összes többi olyan legyen! Kép
Tényleg lehet valami levegőben, az elmúlt pár napban egy csomóan összevesztek a családomban csúnyán egymással, olyanok, akik egyébként nem szoktak. Még a galamblelkű Anyám is kiosztotta valamiért az Apámat, csak lesek, hogy mi van. De Lacika is olyan kis hülye volt tegnap, hogy alig tudtam tőle csinálni bármit is. Laci is teljesen kiakadva jött haza tegnap a munkából. Remélem, a mai nap már normálisabb lesz...

Cory! Jobbulást neked is és Balunak is! KépKépKép KépKépKép

Dzsili! Neked is jobbulást kívánok! KépKépKép
Egyszer én is ittam frissen fejt tehénmeleg tejet, utána sokáig hányingerem volt a tej puszta gondolatától is. Kép Pfujj, folyékony tehén... Kép
Maximálisan egyetértek mindazzal, amit az otthon, illetve kórházban szülésről írtál. Kép Nincs is mit hozzátennem. Kép

Szila! Borcsa! Örülök, hogy volt, akinek hasznos volt az infó, már nem pötyögtem le hiába! Kép Én is vettem, de jól megjártam vele. Még a boltban elszakadt a füle a kezemben, és végigvágta a tenyeremet meg 3 ujjamat, ahogy lezuhant a nagy böszme csomag. Kép Még jó, hogy a bal kezemben fogtam, különben most semmit se tudnék csinálni. Kép Lacika is nagyon megörült a kazinak, bár először lekonyult, mikor kinyitotta, és se kép, se lapok, csak egy fekete doboz. De aztán elmagyaráztam neki, hogy mi az, és be is tettük a videóba, na, akkor már örült neki nagyon. Kép

Borcsa! Lacika is álmodik, tuti. Tegnap éjjel pl. az ujjacskáit nyitogatta (mint ahogy a Papa játszotta vele előző nap az "Ez elment vadásznit"-t), és néha halkan Papa-papa-papázott hozzá. Közben a szeme csukva volt, és a környező zajokra, történésekre egyáltalán nem reagált. Kép Tuti, hogy a papájával játszott álmában. Kép

Norci! Jobbulást nektek is! KépKépKép A híradóban éppen tegnap mondták, hogy elcsendesedőben van az influenza járvány. Akkor mi ez, hogy itt meg mindenki sorra lebetegszik?! Én éjszakára kúpot adnék inkább, de ezen már úgyis túl vagytok.

Rebi! Szenzációs ez a kép! Egy ekkora babácska már tud mosolyogni?! Kép Nahát! Kép Igazi, tökéletes elégedettség látszik az arcocskáján. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Menta
Szerintem nem baj ha beszélgetünk róla, elvégre ez is mi vagyunk!KépKépKép
Még a gátvédelemhoz szolnék annyit hogy nálam pl. er&#337;lködötta szülészn&#337;m, deén anyita szenvedtem hogy képtelen lettem volna már akkor amikor végre lehtett nyomni mert hogy haladt is ababa még óvatoskodni úgy hogy én kértem az orvost hogy vágjon nyugodtan inkább , de ez persze azért egy speciális eset volt.
Az anyukám meg annakidején, úgy repedt hogy egy kisebb m&#369;tét volt összestoppolni, úgy hogy szerintem minden beavatkozásnak meg van a helye és az ideje amihez megfelel&#337; szakemberek kellenek akik felel&#337;sségteljessen hajlandóak benne dönteni.
Nem kell rutinszer&#369;en mindenkit vagdosni, de azt hiszem egy nagy babánál ami UH-ból pl. jól látszik szükség lehet rá.
nekem másodszorra már sokkal kevésvéá volt kellemtlena gátsebem, harmadszorra meg mintha nem is lett volna, tényleg az örz&#337;ben a megfigyelés alatt is felültem és úgy szoptattam Napocskát, szerintem ez nem csak attól függ hogy vágnak vagy sem.
A doktorn&#337;d akit választottál nekem is szimpatikus volt!!!!KépKépKépKépKép

Gorsi
Nagyon egyet értek, csak hát tudod az anyukákban még él az "orvos szent és sérthetetlen" utópia, amit azért még mindíg sok f&#337;ként id&#337;sebb orvos tart magáról. Hiszen annak idején / még most is/ azért nagy hatalom volt/van a kezükben élet-halál fel&#337;l döntenek sokszor, úgy hogy az ember lánya hallgat és próbál mindent úgy csinálni ahogyan utasítják csendben meghúzódni és hálát adni a sorsnak vagy Istennek kinek hogy tetszik hogy a babája és &#337; egézségesek.
Aztán meg felháborodva agonizál hogy milyen nagyot csalódott, mert nem így képzelte.
Az els&#337;nél én is az el&#337;bbi voltam mint a legtöbb fiatal el&#337;ször szül&#337; n&#337;, a másodiknál már voltak kéréseim, a harmadiknál meg tudtam hogy mit szertnék és mit nem sokkal határozottabb voltam és ennek megfelel&#337;en is kezeltek.
Már megint csupa irígy vagyok a párodért, de tényleg, szerintem szuper dolog hogy magatok készítítek abutorokat én mit könyörögtema férjemnek hogy egyszer&#369;bb dolgokat /íróasztal/ készítünk el mi magunk, olcsóbb is olyan is amilyet szerttünk volna, én tervezek meg segítek &#337; meg fúr /azt még nem tudok/.
Inkább elvitte a tervemet egy asztaloshoz aki megcsinálta méretre nekem.
Mondjuk neked most nehezebb a pocid miatt, azért kíméld magad, csuda jó lesz ha minden elkészül, mit gyártotok pontossan?

Zsuzsi
Emma már alá is ír nem csak képeket publikál csúcs! KépKépKépKépKép
Tényleg mi nem sikerült a képeken???

Megőrülök már megint jeleket tesz a hosszú ü és ö helyett.

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Tettem fel három új képet ide:

Napsugár képeit Kép <a href="http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/9971.html?1061248516" target=_top>itt találjátok!</a>

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Ma volt kint a védőnő, megmértük Levit... 2890g KépKépKépKépKépKépKép 2465-tel hoztuk haza .... Kép
Már az első napon mosolygott... én is csodálkoztam rajta, de azóta is rendszeresen csinálja... Kép

Zafi
Neked nem furi, hogy kukis? Én mindig meglepődöm pelenkázáskor... KépKépKépKép

... még nagyon nem vagyok képben... Csengét most elvitték szánkózni picit... Sokszor nem bírok vele, pedig próbálok annyit foglalkozni vele, amennyit csak lehet KépKép ... a nyávogásával teljesen kiakaszt Kép
Mennem is kell... közeledik Miss Veszedelem...

cory
tessék gyorsan meggyógyulni... aztán Ati megy értetek... Kép

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Cory! Beja! Dzsili!
Jobbulást Kép

Mi is kösöznjük a gyógyokat, meg a kúpos hozzászólásokat, végül én is amellett döntöttem. Vili mára teljesen láztalan, viszont felfedeztem a 17. fogcsücskét, de még nem tört át teljesen, lehet az a ludas a dologban. És hasmenése sincs. Kedélye. étvágya továbbra is jó Kép Éjszaka kétszer felsírt, mindkétszer álmodott, egyszer "utolsót visszamegyünk vonatokhoz", egyszer meg "nem kell zuhanyozni" felkiáltásokkal ébredt sírva, de mindkétszer hamar visszaaludt.
Én csak taknyos vagyok, és senki nem az a családban "remélhetőleg" megfázás, és remélem hamar rendbejövök.

Off. Apukámat tegnap megműtötték, ma már ki is engedték. Azt elfeljtettem múltkor írni, hogy a válla "csak" megrándult a felkarja tört(ott ahol korábban is) és tegnap a műtét előtt megröntgenezték kiderült, hogy könyöknél porckorong leválása is lett, de azt hétfőn nem vették észre Kép Mire műtötték iszonyatosan bedagadt az egész karja és nagyon erős fájdalmai voltak. Most válltól csuklóóig gipszben van. A műtét után belázasodott, de ennek ellenére hazaengedték ma, (gondolom ismét saját felelősségére) mert kevés a kórházi ágy Kép Az egészet csak azért írtam, mert még mindig kiakaszt a kórházi ellátás.
Ha félretenénk inkább azt a pénzt amit egészségbiztosításra fizetünk a TB-nek abból magánklinikára lehetne menni, talán jobban járnánk..
Bocs az off litániáért.

Menta!
Nagyon titkos a szülésterved? Nagyon kíváncsi vagyok ám rá, hogy miket írtál bele.
GOrsi már leírta amit én is gondolok, hogy milyen jó fej vagy, hogy orvos létedre te elleenzed leginkább az orvosi beavatkozásokat Kép Meg szopi ügyben is bírom a hozzállásodat, nekünk barái körben az orvos feleségnek nem ment hosszan a szoptatás, meg ahol orvos dinasztiák vannak a családbn ott nagoyn másképp látták, ezt a kérdést mint én..

Rebi! ZAfi!
Tündériek a picik! Kép
Írígy vagoyk, hogy it már babáztok Kép

Zsuzsi!
Voltatok ma Tücsökzenén? Milyen volt a "helyettes1tés"?
Amit nem mentünk, de előre befizettünk, azt elvileg le lehet járni máshol, máskor, nem? Ez hogy működik?

Tényleg jöhetne már a tavasz. ÉN is fáradékony és ingerlékeny, türelmetlen vagyok. Mondjuk ehhez az is hozzájárul, hogy még az előző betregséget se pihentem ki, sokat vagyok egyedül, és már igencsak nagy a pocakom is mindehez. A frontokat se bírom és múlt éht péntek óta csak rossz történt velünk Kép Sajna március 10-ig ezt a havasesős gusztusalan időt jósolják. Nem tudom , hogy bírom ki addig. Itt már megint a 20. mentő húz el ma is.

GOrsi!
Hajrá bútorok. Nálunk jövő hét péntkre lesznek kész, ha minden jól megy. Utána már én jövök a falvédők és egyéb díszek tervezésével, varrásával Kép


Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Köszönjük Zsani nevében is a gyógypuszikat, szerencsére azóta semmi baja!Kép

Beja!
Bácunak gyógyókat küldünk, hogy elmúljanak azok a fránya hólyagok!

Zafi!
Ilyen gyorsan szülni ilyen nagy babát, egyszerűen hihetetlen! Örülök, hogy már otthon vagytok és Réka édi lehet, ahogy szeretgeti az öcsikéjét!Kép Nagyon aranyos a képen Peti!Kép Épp a minap gondolkoztam, hogy Peti születési súlyát, Niki mikorra fogja elérni?Kép

BSzilvi!
Örülök, hogy ismét hallani felőletek.Kép Peti ügyi, hogy már a ragokat is használja!

Zsuzsi!
Emma!KépKépKép Szerintem nagyon jó 2 lányos anyukának lenni!Kép Nekem is hamar felmerült a gondolat, hogy 2 leányzót kell majd férjhez adni...Kép

Beja, Dzsili, Cory, Szila, Norci és akiket mégis kihagytam!
Millió gyogyót küldünk!KépKépKép Kicsik és nagyok: Gyógyuljatok meg minél hamarabb!Kép

Rebi!
Nem semmi! Te is gyorsan megszültél!Kép Nagyon édesen mosolyog Levi a képen, biztosan az Anyukájáról álmodott.Kép
Az utolsó hetekben pocakos kép rólam sem készültKép, ami van az még 36 hetesen, de a sötét háttér+sötét ruha miatt a lényeg nem látszik.Kép Szóval az utolsó 27 hetesen készült.

Heni!
Jól összekoccanhattak a fiúk...Kép Gyogyók Barninak és Andrisnak!

Tv-zéssel kapcsolatban: Zsani is nagyon szereti a rajzfilmeket, sőt a Mackoshow-t imádja és próbálja a záródalt énekelni is.Kép Csak akkor néz tv-t, ha mi kapcsoljuk be, habár ő is be tudja kapcsolni. Természetesen nem egész nap ül a tv előtt, hanem 1-1 mesét megnéz, majd megkérem, hogy kapcsolja ki és játszunk valamit. Ilyenkor szó nélkül kikapcsolja és előveszünk valami játékot vagy rajzolunk stb. Szóval a mértékletes tv-nek nem vagyok ellene, de a gyereknek ne ez legyen a "napi programja". Sajnos a férjem testvéreinél szerintem itt egy kicsit elrontották a szülők, azóta csak a tv vagy szg. érdekli őket, persze ez nagggyon meglátszódik a bizin.Képbukások, stb.)

Nem alváshoz nem tudok hozzászólni, mivel Zsani minden nap alszik délután 2 órácskát, igaz este 10-nél előbb nem kerül ágyba.Kép

Borcsa, Szila!
Milyen ez a Mackóshow-s pelus? Kazi? Errefele nincs DM...

Mi jól vagyunk, leszámítva, hogy Niki már úgy látszik a tejtől is begörcsölKép Mostmár lassan csak vizen és kenyéren élek, mert nagyon érzékeny a pocakja.Kép Zsanival akármit ehettem semmi baja nem volt, hát ahányan vagyunk annnyi félék... Viszont tegnap a védőnőnél megmázsálták a leányzót: 3520gr és 53cm!!!KépKépKép(2830gr-mal és 48cm-rel hoztuk haza) Meg lettünk dícsérve, hogy 3 hét alatt ilyen szépen gyarapodunk. Általában 3 óránként eszik, de 4 órás és 2 órás is be-becsúszik. Éjszaka viszont mostmár inkább 5-6 óránként eszik.Kép
Zsani napról-napra újabb mondatokkal lep meg. Sőt kérdésemre megmutatta és el is elmondta, hogyan ütötte be a fejét.Kép Szóval mostmár a nagyik is megnyugodhatnak, mert beszél.Kép
Egy kis történet:
Előtörténet annyi, hogy a minap Zsani talált egy bogarat, amire ráfújt, majd Apáért kiáltva(miután a bogár megmozdult) Tomi kivitte a bogarat egy zsepiben.
Ezekután tegnap az ablakban talált egy "alvó"Kép bogarat, amit bőszen le is puffantott a műanyag furulyájával.Kép Zsani szerint utána még elrepült a bogárKép, így a levegőben is vadászott rá.Kép Miután "lelőtte" fijj! felkiáltással az Apjának odavitte, hogy dobja ki. Annyira próbáltam visszatartani a nevetést, gondolhatjátok milyen "komolyan" előadta ezt az egészet és közben csak mondta, mondta és közben mindig "újabb" bogarat talált az ablakban, amire ismét vadászni kezdett.KépKépKép

Pussz
Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


Ezer hibáva (helyesírási is)l írtam bocs, de nincs enrgiám kijavítani, inkább pihenek egy kicsit amíg lehet.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Gorsi: én is irigyellek a férjedért, végre egy mai férfi, aki szeret barkácsolni!!!!KépKépKép Néha kölcsönadhatnádKép Nehogy azt hidd, hogy az asztalossal meglennél elégedve, én éppen mostanában keresek asztalost, de az összes ismerősöm a saját asztalosát nem ajánlotta, mert semmit sem úgy csinált, ahogy tervezték és persze nem időre... Szóval irigy vagyok!!!!KépKép

Rebi: mi is voltunk kint szánkózni, de annyira tapad a hó, hogy nem csúszott a szánkó, így percek alatt építettünk egy nagy hóembert, nagyon élvezte Dorka. Szerintem Csenge hasonlóan nyarvikolhat, mint az én lányom, engem is borzasztóan idegesít, szegénynek már mondjuk, ne legyél már hiszti panna. erre ő: Én hiszti kanna vagyok!
Mikor kapod meg a diplomádat? Hallottam egy barátnőmtől, hogy a régészeten kissé negatív megkülönböztetést kapnak a több gyermekes anyukák...Kép

Dzsili: nagyon jók a képek, csodálatos a téli táj a háttérben!

Az uh felvételen az nem sikerült, hogy nem vette fel a uhgép a dvd-re, így csak fényképet kaptunk.

Norci: akkor ti sem voltatok Tücsök zenén? Mi semKép Hogy vagytok?

BMárti: úgy gondoltam 1 éves koráig szedem össze a hozzászólásaimat. Most 2002. júniusánál tartok az archiválássalKép Szerencsére, akkoriban még nem volt adsl-ünk, így nem írtam annyitKép

Gwen: voltál dokinál? Férjedet mikor műtik?

Bogancsi: Tomi és a harapásKép Nővérem kisfiát is megharapták az arcánál, aztán rá egy hétre már ő is harapott. Sajnos a rosszat eltanulják gyorsanKép

most szépen süt a nap!

üdv:zsuzsiék
zsu26
 
 


Zsuzsi
A diplomám már megvan... hisz megvan az államvizsga, már igazolást is kaptam róla... hogy magát a diplomát mikor írják meg, ki tudja... Február elején azt mondta a tanulmányi előadó, hogy febr. 22-én van a diplomaosztó... de nem írtak... mások azt mondták, hogy talán júniusban... Nem igazán érdekel, mert úgysem mennék el rá... főleg most... Az viszont kiakaszt, hogy ha január 22 óta van felsőfokú végzettségem, akkor miért csak március 1-től soroltak át... Ez szerintetek jogszerű? majdnem 2x annyi lett így a fizum... nem lenne mindegy, hogy a gyás-t az alapján kapnám-e...

Velem rendesek voltak könyvtár szakon is, meg muzeológián is... A munkahelyem meg patkány... A régészeket nem ismerem...

Kivételesen mind2 csemete alszik KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Zsuzsi: nem tudtam elmenni a dokihoz, ma reggelre volt idopontom, es nalunk kepzeljetek egesz delelott tombolt a hovihar. Ehhez a csodahoz hozza kell tenni, hogy itt az ocean mellett nyolc ev alatt ez a 4-ik hoeses. Mostanra pedig mar mind elolvadt, szepen sut a nap.
Na dokirol ennyit, de mar csak egy kicsit zsibbad a fejem hatul.
Ferjemet jovo het csutortokon mutik.

Menta: hol fogsz szulni?
gwendoline
 
 


Zsuzsi
Most van egy asztalos, akit mernék ajánlani. Ő csinálta a Levi kiságyát, és amit vele csináltattak anyósék, az jó lett, és időre kész is lett vele... Aki a mi bútorainkat csinálta/ja, azt én sem ajánlanám, mert nem épp pontos... mit neki 2-3 hónap csúszás...

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Zsuzsi!
Én ajánlottam asztalost. Jövő hétre kész a bútor, gyere nézd meg tetszik-e és utána rögtön tudsz is vele beszélni Kép
Tervezni is segít neked. Egyelőre még én is csak azt láttam amit a saját családjának csinált, remélem a minek is olyan szép lesz Kép

Norci
norci
 
 


Gwen: A Péterfyben, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy Boros Juditnál.
menta
 
 


Norci
Neked és apukádnak is jobbulást KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép, az egészségügy szörnyű ehhez nincs is mit szójak.KépKép
Úgy néz ki Vilikéneknem kellennek gyógyikák szerencsére! KépKépKép
Mikor tetted fel Viliről a szánkós képet tök aranyos még nem is láttam?
Kitartás jön a tavasz visszatér az életkedv!
Kép

Zsuzsi
Köszi, akkor most egy-két hét múlva megint megnézitek a kicsi lányt?
Mikor indultok Londonba a jövő héten nem?
Most olvastam hogy ott található a világ legnagyobb egyiptomi kiállítása fáraó múmiákkal és egyéb dolgokkal, én tutira megnézném. Ti terveztek ilyesmit?

Szilvi
Vannak ilyen kis pocakfájósok remélhetőleg pár héten belüll kinövi! KépKépKép
Szépen nődögél a nagy lány ne légy kishitű már nem is kell sok hogy Peti babát utolérjétek, igaz hogy közben ő is startol....KépKépKépKépKépKép
Tüneményes Zsani története a bogarakról!KépKépKép

Rebi
Levi is belehúzott látom a nődögélésbe, ha mondjuk Petit és Levit egymás mellé tettétek volna hogy melyikük kié tutira mondtam volna hogy melyik pasi a tiétek, komolyan mondom nem a méreteik miatt az arcocskája hasonlít Csengére vagy csak én látom így?

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Dzsili!
Köszi a családnak küldött gyógyokat. Most láttam hogy a porcleválást, porckorongnak írtam, mindegy, ennyire vagyok magmanál mostanában Kép
Tündéri a szövege a lányodnak.

Vili jön számítógépezni, inkább elküldö m

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Már nem emlékszem kikérdezte Mentát, hogy milyen a szülési terve, ime egy példa, a neten találtam, miket lehet beleírni:
http://www.nexus.hu/kolosattila/szulesiterv.html

A barátnőm az I. Női Klinikán úgy szült, ahogy ő akart és a babával is csak azt tették, amit ő engedett, mivel nem írta alá szülés előtt azt a papírt, hogy beleegyezne minden beavatkozásba. így aztán teljesen alternatív szülése lett, pedig egy igen konzervatív kórházban szült. Szerintem minden rajtunk múlik, hogy mit engedünk és mit nem. Ehhez pedig tapasztalat kell, első szülőként nem mertem volna egy szülésznő vagy orvos véleményét felülbírálni... Sokkal jobb felkészítés kellene, akkor talán az orvosknak és az anyukáknak is könnyebb lenne.
A szoptatásról is ez a véleményem, sokan megrémülnek az első szopitól, hiszen fájdalommal jár, ha felkészítenék az anyákat, hogy igen eleinte fájdalommal, sok nehézséggel jár, de ez csak rövid ideig tart, akkor biztosan nagyobb kitartással próbálkoznának, azok, akik csak félelemből (fájdalom miatt) hagyják abba a szopit.

na, megyünk aludni!

sziasztok
zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Először is Rebi, Zafi gratulálok a kis srácokhoz, nagyon helyesek. Rebi, ti most hogy alszotok, mindenki egy szobában? Sikerült azért a költözést befejezni valahogyan?

Beja! Remélem jobban vagytok és a te dudoraid is meggyógyultak. Köszi a hiányolást! Megvagyunk, köszönjük.

Olvastam az otthon szüléses véleményeket igazából én nem ellenzem, részemről felelőtlenségnek tartom,. De azt hoszem Cory fogalmazott jól, én sem kívánom bírálni a mások által jónak vélt dolgokat.

Na most is rohanásban vagyok, úgyhogy mindenkinek kellemes hétvégét és jó pihenést!

Tikk
tikk
 
 


Menta: nem azert kerdeztem mintha ismernek is valamelyik korhazat, csak ugy kivancsisagbol, es sajnos nem ismerem Boros Juditot sem, o a szulesznod esetleg? Tekintelye van otthon a szakmaban? Neked fontos, hogy o az?
Hu nemsokara majd erted izgulunkKépKép
Jol vagytok?Kép
Gwen
gwendoline
 
 


Sziasztok!
Sajnos meg nem vagyok 100 %-os. Bar sokat javult a nyakam, meg minidg eleg erzekeny es bizonyos mozdulatokra faj... En a "Reuma" nevu tapaszt hasznaltam ra. Nekem sokat segitett.

Otthonszules: en nem erzek magamban kello batorsagot hozza, engem megnyugtat hogy a korhazban szakemberek vannak korulottem bmi problema allna fel. Az itteni korhaz szuleszete nagyon hasonlitott Andsyj altal leirtakhoz. Ez bizonyara sokban hozzajarul ahhoz hogy en nem idegenkedek a korhazi szulestol...

Rebi, Zafi! Gyonyoruek az aprosagok! Kép Kép Igazan! Megegyszer gratulalok!!! Kép Kép Kép
Emlekszem hogy Dani is az elso naptol mosolygott amikor aludt es annyira edes volt! Kép

Menta! 5-6 gyerek!!!! Szep elhatarozas!!! Kép Kivanom, hogy teljesuljon!! Nekem is nagyon tetszik a sok gyerekes csaladmodell, de en nem tudom, kepes lennek-e ra. Meg hat a korom... KépKép
Mik a terveid kesobbre? A gyerekek utan meg visszamesz az orvosi palyara; vagy otthon maradnal vagy ezen meg egyaltalan nem gondolkodtal? Kép

Zsuzsi! Gratulalok kis Emmahoz! Nekem nagyon tetszik az Emma nev is! Kép Te titokban kisfiut szerettel volna masodiknak?

Beja! Hogy vagytok? Bacunak faj meg a nyelve? Amugy is nagyon atereztem elkeseresedet, de kulonosen tegnap amikor Dani is egyfolytaban a szaja szelet fajlalta, mutogatta kicsit be van duzzadva, szerintem bele haraphatott, de nagyon erzekeny neki es sokszor felsir es sirva mutatja. Olyan rossz hogy nem tudok rajta segiteni... Kép

Minden betegeskedonek jobbulast! Remeljuk nem kell sokaig varni mar a tavaszra!

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


SZiasztok!

Jaj, már megint annyi mindenel el vagyok maradva Kép no, akkor most nem írok magunkról, hanem reagálni próbálok másokra - egyszer csak utolérlek már titeket!

Danimama! További javulást a nyakadnak! Az entém már szinte teljesen rendbejött - úgyhogy van remény, ha hihetetlennek tűnik is, hogy egyszer elmúlik a fájdalom! Kép

Beja! GYógyulást nektek Kép Ezek a nyelvgöbök nagyon rosszul hangzanak! Kép Hogy van a babó?

Zsuzsi! tudom, rég volt, de... szerintem az sms-ben való felköszöntés is lehet személyes és meleghangú éa a személyesen átadott is lehet hideg és semmitmondó. én nem sértődnék meg, sőt, örülnék - vagyis szoktam örülni - az sms-nek is!

rebi! nagyon szépen mosolyog levi! ármin is ilyen volt és sosem értettem, miért kérdezik, hogy már tud-e mosolyogni, mikor mindig is tudott... csenge nyafogásától való kikészülésedet nagyon is átérzem!

otthonszülés: sztem kéne, hogy orvosok/bábák hivatalosan is jelen lehessenek otthonszülésnél és aki így érzi háborítatlannak és biztonságosnak, az szüljön otthon. én nem szeretnék itthon szülni, nem éreztem, hogy a kórházban korlátoztak volna, sztem szép volt mindkét szülésem.

gwen! pierre műtétjéhez drukkolok és írok, ahogy tudok egy kicsit több időt tölteni a gép előtt! a virágaid nagyon szépek!

tikk! anyukád karja hogy van? és hanna?

na, ennyi volt, majd jövök...


márti++
márti
 
 


Márti!

Köszi, anyunak eleinte állandóan gipszet kellett cserélni, mert nem volt jó, dagadt a keze meg ilyenek, de lassan lekerül róla. Mondjuk a múlt hétvégén megint nagyot esett, el is repedt a gipsze, de nem mondta, hogy lecserélték újra.
Hannácska is jól van köszi, lekopogom. Újra nagy hasas lettKép Sajna nem tud kakilni 2. napja, mondja is hogy fáj a hasa. Nem tudom mit adjak neki. MÁr evett lekvárt, joghurtokat, gyümölcslevet, de lehet veszek narancsot az midnig bejön.
Hát így vagyunk, remélem te is jobban vagy.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk: vazelines kúpot adhatsz Hannának, hogy könnyebben kakilhasson? Nem tudom, hogy adható-e gyerekeknek is... Kakakó nem hajtja meg vagy az aszaltszilva?

Márti: na végre rendbe jött a nyakad!!!Kép Most nem tudtam eldönteni mit tegyek, így már sms-t sem küldtem (hogy a bébi kislány), biztos ebből is baj lesz...Kép
Végülis mi volt Ármin szemével, mit adtak rá? Sógornőd meggyógyult teljesen?

Danimama: remélem mire olvasod ezt a hozzászólást, már el is felejtetted a nyakfájást!!Kép

Gwen: Márti milyen virágokról beszél???? Megkukkolhatom én is? Kép

Ma vendégeink voltak, így takarítottam, főztem, sütöttem, vásároltam, mosogattam 3 órán belül kész kellett lennem, hát már nem bírom ezt a rohanást, nagyon elfáradtam.Kép

Norci: köszi az asztalost, akkor mindenképpen megnézem, hogy hogy sikerült nálatok a bútor, jó lenne, ha elvállalna minket is!!!Kép

Dzsili: március 12-én utazunk, előtte 1 nappal direkt elmegyek dokihoz, hogy vizsgáljon meg, hogy minden rendben van-e, úgy nyugodtabban utazok. Nektek is egy ilyen út kéne, nem tudod megfűzni a férjedet????Kép
A hozzászólásodat nem írod meg előre word-ben, akkor szokott ilyen hibákat csinálni a Ő-Ű-kel?

megyünk vacsorázni.
Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Holnap utazom haza a gyerekekkel, határozatlan ideig nem lesz netünk, így nem tudom, mikor tudok jönni legközelebb.

Solya
solya
 
 


Solya

Jó utat hazafelé KépKépKép
Azért vhogy próbálj életjelet adni ... Kép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


RebiKép
Jó. Ha lesz vmi taliféleség, azért írjatok egy smst, OK? Hátha el tudunk menni. Kép

Linato és Norci (elvileg) tudja a számomat.

Sziasztok mégegyszer!
Solya
solya
 
 


Gwen: Szia; elfelejtettem tegnap megkerdezni, hogy Franciao-ban hany UH van a 9 honap alatt, normal esetben?

Szia, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Két órámba telt mire elolvastam minden hozzászólást az utolsó jelentkezésem óta.

Minden betegnek, balesetet szenvedőnek és babócáknak gyógypuszik.

Danimama: Mi nemrég hozattunk igazi házi tehéntejet és hál isten semmi bajunk nem lett. De a mai világban már gyakorlatilag mindegy mit eszel. Van egy ismerősöm élelmiszertechnológus, és ő is azt mondta, hogy jobb nem foglalkozni velük, mert éhen halnánk. Ő csak a piros ételszinezékes cuccokat nem szereti, állítólag az a leggázosabb.

Bilizéssel ráértek, nyáron sokkal könyebb lesz.

Nagyon édi Dani baba.

Zsuzsa

Nikinek is lenőtt nyelve volt, mindig azzal viccelődöm, hogy neki tényleg "felvágták a nyelvét".

Linato

Jégcsap, szörnyű, kobakra puszi.

BMárti

Lacika tündéri babóca lehet.

Solya

Nagyon jó ez a "sótlan kaja" duma. Jó utat.

Heni

Szegény Barni.

A pelusok tényleg sokkal jobbak, már nem egy ismerősöm mondta, hogy valószínüleg ezért nem akarnak a gyerkőcök leszokni róla.

Én sem tudok sminkelni, egy barátnőm viszont megígérte, hogy megtanít. Egy csomó kenceficéje van állítólag.

Zafi

Gratula a tündéri Petihez és a szüléshez. Réka nagyon édi lehet.

Zsuzsi

Nagyon jó az Uh kép. Mi lesz a baba neve? Két lány?? Én már nem bánom, hogy másodjára fiú lett, Norbi sokkal nyugisabb.

Beja

Mennénk már "boltnézőbe". Tessék gyógyulgatni. Nyelvetekkel mi újság? Jól vagytok?
Patika - iszonyat

Andysj

Irigyellek az ilyen programokért, el is hiszem, hogy élvezik a gyerkőcök. Nem tudom mások hogy vannak vele, de itt télen nem lehet normális elfoglaltságot találni.

Dzsili

10-ig alvás, nem semmi. Nálunk 8 volt a legtöbb, de az is csak kétszer a 2 és fél év alatt.

Nagyon ügyi képszerkesztő vagy.

Bogancsi

Mesekönyv - jó ötlet, ihlet? - nálam semmi
Én is gűlöltem a 0. órákat. Nálunk majd mindennap volt.

Harapás - tavaly Niki ezzel terrorizált mindenkit a téren, hál isten egyelőre leszokott róla.

Norci

Tényleg iszonyat ami nálunk betegellátás címszó alatt megy. Apukád jól van már?

Gwen

És a te férjeddel mi újság?

Rebi

Aranyos a mosolygó Levi, gratula neked is a gyors szüléshz.

Alvás még kialakulhat. Fizu - borzasztó, szerintem nem jogos a későbbi átsorolás, nem mindegy mi után kapsz pénzt.

Gorsi

Mi is szeretünk szerelni, fúrni-faragni. Általánosban az összes fiú velem csináltatta meg technika órán a dolgokat mert én szerettem és még jobban is ment mint nekik.
A szekrényeinket is mi raktuk össze, 7 hónapos terhesen, este 10 órakkor.

Tali - mondjuk mához két hétre nálunk????????
Nem tudom hányan vállalják ilyen időben.

Szilvi

Gratula a gyarapodáshoz, Zsani bogártörténete tündéri.

Na most magunkról, ha még lesz idő.

Norbi tegnap felállt. Hurrá. Így viszont nem alszik, mert ha lerakom akkor az eddigi pár perces sírás helyett feláll és vísít amíg ki nem veszem, mert leüllni ugye nem tud, viszont elengedni meg nem hajlandó semmit nehogy elessen.
Tegnap is dobott egy hátast szegény. Nem aludt egész nap , viszont este 7-től reggel 6-ig meg se nyikkant. Most is a hordozóban horpaszt.

Amiről eddig azt hittem, hogy dackorszak, arról kiderült hogy csak előzetes volt a mostaniakhoz.

A Niki egyszerűen borzasztó. Nagy ívben sz..ik bármire és főleg ránk.

Tegnap iszonyú kupit csinált a szobájában, mire én kértem, hogy pakoljon össze. Másfél óra vita után szólt az apja, hatás semmi, megfogta a kezét, hogy szedje össze, mire az én lányom inkább ökölbe szorította a kezét, nehogy már még ő!!!!!!! Leül a kanapéra hátat fordít nekünk és benyögi (a Niki nekünk): - addig nem állok szóba veletek, amíg össze nem pakoltok!!

Nem tudtam, hogy röhögjek vagy elverjem a seggét.
ÉS ez még csak hagyján, de most megyek, mert felébredtek.

pusz
rózsa
 
 


Sziasztok!

SMS KatátólKép
"Ladányi Anna ma 14:15-kor császárral megszületett. 3600gr és 58cm"

Gratulálunk és nagyon sok boldogságot kívánunk!KépKépKép

Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


Sziasztok!

Rozsa,
nem semmi a kiscsaj...bar valahonnan ismeros...Kép.

Kata,
gratula nektek!Kép

Tikk,
javult Hanna kakilasa? Esetleg kis savanyuuborka tejfollel? Icq?

Zsuzsi,
tegnap en is korbenyaltam a lakast, jol el is faradtam...

Beja,
ti javultatok mar valamicsket? GyogyokKépKépKépKépKépKép!

Na, mennem kell, mert halasszuk ki a gyerkot a kadbol...ma meg nem aludt, remelem, ugy fel nyolc korul le tudjuk majd tenni...ugyhogy most gyors furdes volt...Kép. Apa meg egesz du. dolgozikKép.

Sutottem muffint, dupla adag Friss reggeli muffint, csak elfelejtettem, hogy amugy is dupla adag....szoval most tepsinyi muffin var arra, hogy valaki megegye...Kép.

Pussz,
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Legelőször is óriási gratula Ladányi Annának és anyukájának!!!Kép Kép Kép

Szila: megírjam a postai címünket muffinügyben ? Kép

Szilvási Rózsa: akkor a francia drazsé se oké? Kép Azt pedig imádjuk !

Zafi, Rebi: hogy bírjátok???

Tikk: nálam a húsleves fél órán belül hat... Vígaszképpen: Zsófival is sokat szenvedtünk anno, mindent kipróbáltunk, szerintem nincs olyan dolog, amit nem. Aztán egyszercsak kinőtte! Szóval fel a fejjel Kép

Zsuzsi: hű, de irigyellek az út miatt!!!

Danimama: akkor további gyógyok mennek Neked!!! Kép Kép Kép

OFF: Juli pénteken kapta meg az értesítést, hogy HÉTFŐN szóbelizik angol felsőfokból!!! Disznóság! Elvileg 10 nappal a vizsga előttig kell értesíteni a vizsgázókat... Kérünk némi drukkokat Julinak! Ja, és úgy néz ki, hogy franciából a 3. helyen jutott tovább az országos döntőbe Kép ON

Tomi mindent szerel a műanyag szerszámjaival Kép Szerencsére még minden működik Kép
Szép éjszakát és kellemes hetet mindenkinek!
A betegeknek extra gyógyok Kép Kép Kép Kép Kép
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Ladányi Kata!


Gratulálok "pici" Annához, sok tejcit és jó egészséget kívánunk! Képet várunk a leányzóról!!!


Rózsa: tudom nem vigasztal, de Dorka is ugyanilyen szemtelen, kiröhög minket, a leszídást nem veszi komolyan, állandóan ellenkezik és minden úgy lesz, ahogy ő akarja, hihetetlen önálló. Egyedül az apja tud rá hatni, ha fenyegetőzik egy leendő pofonnal (persze nem kap), akkor rendes kislány lesz. Engem az idegesít, hogy mindig üzletelnem kell a lánnyal, nagyon fárasztó...

Szila: én tripla adag csokis muffint sütöttem a vendégeknek, vittek is magukkal elKép

Rózsa: a hugi neve: Emma Gertrúd (először viccesnek találtam, mert ez a férjem ötlete, de mostanra megszoktam)

na megyek orrszívózni

Üdv és jó hetet!
Zsuzsiék
zsu26
 
 


Zsuzsi!
Ne mondd már, hogy vicces! Kép Szerintem gyönyörű!
De komolyan!

Gwen! Boros Judit az orvosom. Igazából azért emeltem ki, mert állítólag abban a kórházban úgy igazából csak ő a természetes szülés híve. Pl. csak ő hajlandó szülőszékes (sámlis) szülésnél segíteni.

Danimama! Hát remélem, hogy tényleg lehet is annyi babánk! Igazából még nem gondolokoztam el nagyon komolyan, hogy hogyan tovább, mert ha összejön a sok baba, akkor az még odébb van. Persze vannak halvány terveim, de hát addig még annyi víz folyik le a Dunán....

Puszi!
Menta++ (33.)
menta
 
 


Sziasztok!

Ladányi Kata!
Gratulálunk Kép Kép Kép

Rózsa!
Köszi, jól van apukám leszámítva, hogy félkezű Kép Kép . Ma meglátogattuk. Jó időbe telik mire két kezű lesz, ha leveszik a mostani gipszet, ill. sínt, akkor v.mi spécit kap, amit nem támogat a TB, szóval fizetni kell érte. Pillanatnyilag még úgy be van kötözve, hogy egy polón sem tudja átdugni a kezét.

Vidámabb téma:
Vili énekelt az előbb:
"szita, szita péntek, szerelem sütőtök, dob szejda" Kép

Menta!
Köszi a mail-t, írtam választ.

Bogancsi!
Lányoknak gratula és drukk hegyek Kép

Solya!
Bár már nem olvasod, de jó utat és majd értesítünk tali ügyben, nem maradsz ki semmiből Kép

Zsuzsi!
Múltkor írtad, hogy tudsz egy jó fuvarozó céget, meg tudod adni a tel.számát? Nekem most nem tarifával, hanem megegyezéses alapon dolgoozó kell, mivel csak pár cuccot kell elvinni. Ja és már szerdára kész lesz a gyerekbútor Kép Szóval sürgős. Előre is köszi.

Mindne betegeskedőnek jobbulást!

Norci
norci
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?