Új privát üzeneted érkezett!

Húúú,MNiki átadom neked a laptetőt!!!! :lol: :lol:
ella-
 
 


Kandi: Igggenn :D Tudtam ;) Drukk jövőhétre, sőt drukk sem kell, mert tuti minden rendben... (na jó, azért nem spórolunk vele :lol: )

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Kandika fantasztikus :D :D :D :D :D ,de mi megmondtuk :)

puszi mindenkinek!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Csak bekukkantottam, erre mit látok, szép lassan visszacsorog ide a társaság. :shock: :D
De szerencsére sok itt a jóhír. :wink:

Kandika!

Jól megleptél, alig hittem a szememnek. Annyira örülök!
Szívből gratulálok!!!

Csakegy!

Gyönyörűek a gyermekeid! Végre meg tudtam nézni Lucát is. Rég láttam ilyen szép, formás kisbabát. Csodaszép pofija van. Lillának meg azok a nagy szép szemei és szempillái. Biztos imádja a kishúgát.
Hogy vagytok?

Czinkeb!

Gratulálok a kisbabádhoz!

Kép
babancs
 
 


Kandi :lol: :lol:
Éljen, éljen !!! Hát bizony teljesen jó időben fogant a pici, még nem kell, hogy szívhangja legyen. Még ha 28 napos ciklusod lenne, sem biztos, hogy így a 45. napon már detektálható lett volna :wink:

Minden rendben lesz, ennek a pici csodababának most kellett megfogannia és jövő nyáron megszületnie !!!!!!
sokszor puszillak !

Lányok, mindenkinek kívánok, békés, boldog karácsonyi ünnepeket!

Niki
mniki
 
 


Sziasztok!

Kandi! Ez nagyon jó hír, minden rendben lesz !!

Rólunk csak annyit hogy még mindig egyben és nem is érzek semmit hogy esetleg kifele szeretne jönni a baba :)

Jóéjt!

tyche
 
 
 


kandi, de jóóóó!! csak így tovább:) 5 hetesen még sajnos látható a lényeg, de mire legközelebb mész, tuti lesz!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Tegnap 11 körül elszállt a netem, és vissza se jött máig :evil: :evil: :evil:

Kandi!
Hatalmas gratula!Nagyon örülök, és milyen jó lesz 1 hét múlva! :wink: Annó Arnold telefonnal fotóztatta le velem a petezsákot, azóta is becsben őrzött kép :D

Tyche!
Ez a baba úgy tűnik tényleg karácsonyi ajándék szeretne lenni :D Drukk, hogy mihamarabb kibújjon, gondolom, nagyon várod már.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Kép
Nagyon kellemes készűlődést kívánok Nektek!
Köszönöm a sok kedves szót....nem nagyon leszek ma és holnap se(sütök -főzök-készülünk)....mert amúgy a szülők holnap tudják meg(nem szeretném ha a tikkert meglátnák,mielőtt megmondjuk)....nem bírjuk ki a szívhangig....na meg,anyósom is Velem akarta a becipeltetni a 40kg-os boxzsákot...alig bírtam kitérni előle...szóval azon nem múlik semmi,ha elmondjuk....ha akar,úgyis a mi babánk marad!
:!:
Szóval ezúton szeretnék NAGYON BOLDOG BÉKÉS SZENTESTÉT ÉS KELLEMES KARÁCSONYT kívánni!
Kép
-és ezt küldöm Mindenkinek:
http://www.youtube.com/watch?v=8VPir_WP ... 1&index=29
Imádom és mindig sírok rajta....most is!!!(ráfogom a hormonokra....de ez nem az tudom....)
pusza
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kedves topictársaim!

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyt kívánok Nektek!

Kép Kép

Kép
babancs
 
 


Mindenkinek nagyon kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

Remélem minden vágyunk teljesül a jövő évben!

Üdv.
Aisha


Kép

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Sziasztok!

Boldog karácsonyt mindenkinek!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kívánok mindenkinek meghitt, nagyon szép Karácsonyt és örömteli boldog új évet! Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Én sem jártam itt már vagy ezer éve, ezért szeretnék gratulálni minden friss pocakhoz és kibújt babához. Kandi, neked külön hatalmas gratula és szorítok, hogy minden rendben menjen!

Úgy tűnik, hogy Sára mellé mi is Lucát várunk, bár az ultrahangon eddig kétszer is úgy kezdték, hogy tuti fiú, de a végére valahogy mindig lány lett. :D Most 24 hetes a kicsike.

Na mennem kell, mert indul az 5 nap alatt a föld körül elnevezésű karácsonyi országjáró túránk.
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
espero
 
 


Norkáról és Kavicsról van infótok?

Kép

Képurl]
espero
 
 


Sziasztok!

Tyche: Hű, még mindig egyben? Ez a gyerkőc lehet, hogy tényleg karácsonykor akar kibújni :lol: Egyébként az, hogy semmi jele, nem jelent semmit ;) Egyik pillanatról a másikra úgy dönthet, hogy márpedig az övé lesz ez a nap ;)
Drukk és fájdalommentes, jó emlékekkel teli szülést kívánok :)

Kandi: Beszámolót kérünk majd, hogy a család hogy fogadta. Engem az ilyenek mindig nagyon meg tudnak hatni ;) Puszi

No, és akkor ezúton szeretnék én is mindenkinek nagyon boldog, meghitt karácsonyt kívánni!

Puszi

Kép

Kép
bettica
 
 


Boldog békés Karácsonyt minden babának és családjának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sikerekben gazdag, boldog, boldogságos és még boldogabb új évet kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Karácsonyt szertnék kívánni Nektek! Babásoknak sok erőt, pocakosoknak nyugalmat, várakozóknak pedig türelmet és persze egy zebrát!

Puszi

Kép
mamint
 
 


NYUGODT, LAZÍTÓS KARÁCSONYT MINDENKINEK! SOK-SOK MOSOLYGÓS BABÁT, CSILLOGÓ-VILLOGÓ KARÁCSONYFÁT ÉS KÍVÁNOM, HOGY TELJEN MINDENKINEK ÚGY AZ ÜNNEP, AHOGY SZERETNÉ!


Tyche!

Gondolok rátok! :D Nagyon izgi! :)
Írasd meg a Pároddal, vagy üzenj valakinek légyszi, ha a Jézuska meghozza a kisbabát!

Kép

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Boldog karácsonyt kívánok Nektek!! Kép
mókica
 
 


Bodog, Babaesős (már akit érint:)))) Karácsonyt Kívánok Mindenkinek :)))))
Vendég
 


Békés Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Puszi
ella-
 
 


Na végre!!!!!!!!
Kandikát is utolérte a zebra! Ideje volt már nagyon! :D :D :D
Ki lesz a párja??????? :wink:

És hogy felélénkült a topik a jó hírre! :D

Még Espero is előkerült! :D Mint jó öreg zugzebra! Már 24 hetes? :shock:

Anyooooka!

Gergőnek is seborrheás gondjai vannak. Most bőrgyógyász írt kátrányos-kénes pakolást a felrakódásokra, meg vmi Bebe Urea nevű cuccot, két ünnep közt meghozza a patika. Majd elmondom, h. beválik-e.

Tyche!

?????

Utólag is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Espero én nem emlékszem vagy tényleg nem mondtad ,hogy jön a második baba? :roll: :shock: :oops:

Kandika beszámoló engem is érdekel!! Biztos kitörő örömmel fogadta mindenki a családban!

Rambóka hogy vagytok?

Nekünk is nagyon piros a pofink, a régi kence semmit sem segít :(

olyan édes : Kép
Vendég
 


Hát nem hiszem el! Írtam egy csomót és mikor el akartam küldeni, kidobott!
Akkor összefoglalom:

először is szeretnék Mindenkinek, Boldog Békés, Meghitt Ünnepeket kívánni.

Kandi, ezek nagyon jó hírek! drukkolok, h a következő UHán dobogjon a pici szivecske.

Kincs, rakok fel képet, csak még apának le kell fényképezni a 32 hetes pocakot. Amit írtál a kórházzal kapcsolatban, szerintem én is így leszek vele, ott azért nyugodtabb az ember, mert segítséget tud kérni.

Tyche???

Köszönöm a könyv ötleteket, szerintem a hétvégen beköltözök egy nagyobb könyvesboltba, beleolvasgatok és amelyik szimpi lesz megveszem. Ismerőseim körében, szinte mindenki a suttogót olvasta, úgy vettem ki a szavukból mintha azt törvényszerű lenne elolvasni. Na meg én is abban reménykedem, h csak jönnek azok a dolgok ösztönösen, de mi van ha mégsem.

Mi tegnap későn este, befejeztük a 3 napos szülői karácsonyi látogatást. Volt egy kis sértődés is, szülőknek nem tetszik, h egyelőre úgy gondoljuk, h egyedül akarjuk megoldani a baba körüli teendőket és nem kérünk tőlük segítséget. De úgy érzem, h az első hetekben még nekünk is össze kell szokni a babával. Főleg, h mindkét nagyszülő olyan, h nagyon határozott elképzelésük van mindenről. Na de nem panaszkodom tovább. Lényeg, h jó volt hazaérkezni tegnap este.
Megyek, mert mára maradt mégegy rokonlátogatás.
apple
 
 


Hogy telt a karácsony? Meséljetek :) (Nálunk jól... szerencsésen passzoltam az anyósos karácsonyozást és még sértődés se volt belőle :))))) (a szüleim viszont túlspilázták Lilla felé az ajándékozást... kapott csúszdát, hatalmas terepjárót utánfutóval amiről még le sem ér a lába, megabloks emberkéből vagy nyolcat, gyerek-szintetizátort és még egy csomó mindent... új szabályt fogok bevezetni... egy ember csak egy ajándékot adhat a jövőben mert ez durván sok(k) volt Lillának... haza szerencsére csak a nagymamámtól kapott legókat hoztuk plusz a szintetizátort, így azért feldolgozhatóbb a dolog... )

apple: most kaptam karácsonyra egy könyvet ami nagyon jó!!! Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell. Én is meglepődtem rajta, de nagyon bejön. Biológiai - kémiai stb. szempontból elemzi, miért nem jó a sírni hagyás, hogy kell jól altatni stb. Ha könyvesbolt mellett sétáltok, nézz bele.

Kandi: mesééélj :))))
Vendég
 


banyek... hívom az anyóst telefonon, hogy ne legyen sértődés és boldog karácsonyt kívánok... erre visszakérdez, hogy ki vagyok... mondom a teljes nevem... OK... mondom, hogy boldog karácsonyt, köszönöm az ajándékokat. Erre elkezd panaszkodni, hogy milyen beteg. Mondom neki, hogy tegnap este óta a fia is (mondom a nevét). Erre újra panaszkodik. OK. 2 perc múlva rákérdez, hogy anyukám nálunk van-e... na itt volt fél perc szünet mert nem tudtam mit kezdeni a kérdéssel. Visszakérdeztem, hogy miért lenne. Banyek... fogalma sem volt, hogy kivel beszél. Mondta, hogy azt hitte, egy távoli ismerőse vagyok, annak ugyanúgy hívják a férjét mint a fiát... Banyek... tök logikus... nem? Miután én még nem kívántam boldog karácsonyt plusz felé se dugtam az orrom, biztos, hogy a nagyon távoli ismerőse hívta fel, hogy megköszönje a kaját és az ajándékokat... (és nem szenilis...)

(ui: ajándékok: én kaptam egy doboz csokit amiből hagynom kell neki mert meg akarja kóstolni, férjem kapott egy tusfürdőt, Lilla katolikus naptárt, borzalmasan ronda és gagyi plüss xart plusz meglepő módon egy aranyos kardigánt ... plusz a két gyerek kapott 3 ruhadarabot majdnem 9e ft értékben... amin lesokkolódtam... kiderült, hogy arra a férjem nagymamája adta a pénzt... anyós meg megvett 3 valóbasn szép -de tök pasztellszínű amit soha nem adok Lillára mert sápasztja- de tök felesleges ruhadarabot belőle.. még jó, hogy ma elkottyantotta, hogy kicseréltethetem... remélem így van mert holnap rohanok is valami használhatóra cserélni... miközben fáj a szívem a sok feleslegesen kidobott pénz miatt... de megkérdezni nem tudott volna, hogy mire van szükségünk... csak ugye az nem az ő pénze volt... amikor meg mondtam, hogy szuper, akkor én megyek és lehet, hogy kicseréltetem akkor tök sértődött volt a hangja...)

(Bocsi, hogy itt rinyálok csak kissé pipa vagyok rá, mert tegnap megfertőzte a férjem aki ma alig lát ki a fejéből a dátha miatt így megint esélytelen lett, hogy elmenjünk valahová kolbászolni ami nekem bazira kellene a túléléshez...)
Vendég
 


Sziasztok!

Tyche!

?????


Apple!

Talán a Picik és kicsik volt a leg "középutasabb".
A Suttogó az egyik szélsőség, az "aludjunk együtt a babával és lógjon mellen egész nap" a másik szélsőség.
A deddel nem akartam, és nem is tudtam együtt aludni (mert a ded egyetlen pillanatra sem képes nyugton maradni, még álmában is pörög és rugdos), most Fruzsival viszont együtt töltjük az éjszakát az ágyban, így legalább alszunk.
Mindkét gyerekkel igény szerinti szoptatás megy/ment, ugyanis hálistennek 3,5-4 óránként van/volt rá igényük. :D Ha 1,5-2 óránként akarna/akart volna szopni, akkor azért felköthetném a gatyámat!

Ami szerintem az elején a legfontosabb, h. még szülés előtt olvass el mindent a helyes mellretételtől és a kórházban kérj hozzáértő segítséget. :!:
Én most megszívtam, mert egy huszonéves kezdő csecsemősnővér jött oda erősködni, h. tegyük mellre a babát, miközben a "babának" esze ágában nem lett volna az általuk favorizált 3 óránkénti ütemtervet teljesíteni. Ő meg tömte bele a mellemet a gyerek szájába, nyomta rá a gyerek fejét a mellemre, szóval mindent megtett, h. elriassza a gyereket az egésztől....Én hülye meg hagytam! :evil:
Így most van egy jól szopó fiam után egy lányom, aki nem tudja, h. ki kéne tátania a száját ahhoz, h. be tudja kapni a mellbimbómat, hogy nem kéne nyálazni, mert attól csak még jobban csúszik kifelé a szájából, hogy nem szívószál, aminek elég csak a végét beszippantani...... és nem mikrofon, h. ordítani kéne bele! :twisted:
Szóval az eleje megint a Churchilli "Vért, verítéket és könnyeket..." jegyében telt. :(
A gugliba bepötyögöd az "LLL" v. a "Szoptatásért" keresőszavakat, akkor találsz egy csomó infót, csak azért majd próbáld szelektálni a dolgokat, mielőtt depressziós leszel a teljesíthetetlen elvárások miatt! :twisted:

Érdemes még kigyűjteni mindent a lázról, lázcsillapításról, kinyomtatni, és elhelyezni a gyerekszobában, jól látható helyen, mert amikor éjjel arra ébredsz, h. a gyerek üvölt és forró a teste, akkor nem lesz időd neten keresgélni! :!:

A híresztelésekkel ellentétben a pasik is túl szokták élni a pelenkázást, és rendkívül jól fürdetnek, ráadásul a dedek sehol nem tudnak olyan jól böfizni, mint az apjuk csontos vállán! :twisted:
De ezzel kapcsolatban nem féltelek, mert ahogy a párodat ismerem, alig fogod tudni visszaszerezni tőle a gyereket a szoptatások idejére! :wink:


Csakegy!

Hehe! :lol:
Namost képzeld el, h. az én csemetéim vagy 7 helyről kapnak ajándékot! És mindössze 54 négyzetméterünk van! Ez a szívás! :twisted:
Szerintem jövőre dobozolunk pár tonnát a Mikulásgyárnak!

Ja! Miért nem jó a sírnihagyás? De komolyan (nem kötekedni akarok, csak sokat gondolkoztam mostanában ezen a dolgon az alább vázoltak miatt)!
Immáron a 2. gyereknél kell ismételten rádöbbennünk, h. minél tovább cipelem és hurcolom, "hajtogatom" (értem ez alatt a párom azon tevékenységét, amikor a vállán síró gyereket leteszi az ölébe, ha ott is sír, akkor kólikás tartásban karra, ha az sem jó, akkor hanyatt, ha az sem jó, akkor hason....miközben a gyerek már üvölt a fáradtságtól, pedig ha ehelyett időben lerakom, akkor pár perc sírás után bealszik, mintha agyoncsapták volna.
Még LLL-ék is elismerik, h. bizony egyes babák sírással zárják ki a világot ahhoz, h. el tudjanak aludni. Nekem úgy tűnik repeta is jutott.......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Nem is annyira vicc:
- Mondja kedveském, ki az a német úr, aki minden nap átrendezi a szobámat?
- Alzheimer Mari néni, Alzheimer!

De komolyan! Máskor is előfordult már ilyesmi? Orvos látta mostanában? Vannak mikroagyvérzések, amik ilyen kezdeti tüneteket okozhatnak!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: Akkor ha jól értelmeztem már OK nálatok a helyzet és Fruzsi már szépen szopizik...

A sírnihagyást majd beírom csak Luca most is rajtam lóg :) (ld. ma pl. egész nap). Nálunk szerencsére Lilla ezt jól viseli, meg ez előbb vagy utóbb úgyis elmúlik :)))) (tudod.. én vagyok az aki annyira nem bírja elviselni a sírást, hogy inkább éjjel-nappal a mellén lógatja a gyereket:) Luca ráadásul sajna nem hajlandó fekve szopizni mint anno Lilla így éjjel sajna ücsörögnöm kell miatta (mondjuk szerencsére csak egyszer ébred, ott még belefér fél óra nyűglődés mert Luca is olyan mint egy sajtkukac, folyton tekereg szopi közben stb.) Plusz a férjem mostanában éjjel-nappal dolgozott így nem kaptam túl sok segítséget... ha Luca még üvöltene is, bediliznék :) (a szüleim segítenek azzal, hogy néha elviszik Lillát... vagyis ők akár minden nap vinnék csak én nem akarom)...

(na egy mondatban: a síró babánál a hypotalamusból kortizol szabadul fel, ha megnyugtatják, ez lecsökken. Ha sírni hagyják ez a kortizolszint toxikus szintet is elérhet -plusz sokáig magas marad- és ez a fejlődésben lévő agyban struktúrákat és rendszereket károsíthat ami hosszú távon károsíthatja pl. a stresszkezelő képességet stb... - a könyvben erről oldalak szólnak, megpróbálom majd egyszer beszkennelni ha gondolod)

Anyós: izé... nem tudom. Bevallom én kerülöm mert teljesen érzéketlen, nem veszi észre ha zavar, ha idegesít, ha felesleges és minden csak róla szól, csak róla és róla.. igazi energiavámpír akit jobb ha kerül az ember... (nem genyózik velem vagy ilyesmi, csak egyszerűen rosszul vagyok ha a közelembe jön... fizikailag is és pszichésen is írtózom tőle... csak ugye mégiscsak a férjem anyukája)
Vendég
 


Hali!

apple már 32? :shock: aztaaa

Csakegy jajj.....
Könyvet lehet én is megnézem :)

Rambóka nekünk is mondta a védőnő,hogy van pár gyerek aki sírva alszik el..sztem ha pár percig nyekereg és elalszik az mindenkinek kényelmesebb és jobb mint ha 30percig vagy talán tovább kinlódtok.

Dimet naptárak készen lettek?? Hol gyártattátok??
mi nem kaptuk meg :( így csak jövőre kapják a szülők :?

Itt viaszonylag jól telt a karácsony... szülőkkel próbáltam normális lenni és meghívtam őket de arra lyukadok minden találkozás után,hogy sokkal jobb hármasban, anyu legalább kérdez hogy mit csinálhat kiskincsel ,anyósom önként itatja stb, már bilit vennwe neki mert lassan szokatni kell és nyávognak a gyerekhez hiába kérjük a normális beszédet.
Vendég
 


Sziasztok!
Nálunk tegnap a férjem nappalos volt :( úgyhogy ma volt kisebb családi banzáj(én részemről, mert anyósomék ugye itt szemben mindig kéznél vannak :? hozzájuk még 24-én mentünk át)de nem volt hosszú hál'istennek, elég is volt, nem bírom már nagyon a strapát, a férjem meg ma éjszakás :( jó kis karácsony!Ezzel köszönik meg, hogy a férjem legalább nem sztrájkolt.
Egyébként jó volt, 24-én a férjemmel közösen sütögettünk(én eddig sosem sütöttem semmit, és mindig mi mentünk, nem volt ekkora felhajtás itthon, mint most.Meg biztos érzékenyülünk is, annyira várjuk már Larát, hogy el sem tudom mondani.Én abban bízom, hogy már március elején kibújik, de igazából csak most kezdem felfogni, hogy milyen kevés idő van már addig... :roll: És semmit nem tudok, hogy a kórházban mi hogy megy, 6-án megyek a dokimhoz, mostmár muszáj lesz beszélni 1-2(sok)dologról.

Most újra átnézegettem ezeket a szoptatásos oldalakat, amiket Rambóka írt, meg a lázcsillapításost is, és megnéztem a neveléses könyvet is, biztosan jó, lehet, hogy beruházok rá, de ha van BÁRMI egyéb tippetek, aminek érdemes utánaolvasgatni neten mint elsőgyermekes anyukának, akkor írjátok meg légyszi, mert ahhoz képest, hogy úgy voltam, hogy végig itthon vagyok, mindennek jól utánaolvasok majd, lesz időm bőven, hááááááááát :oops: eléggé el vagyok maradva, itthon van 2 kismamás könyvem, azokat lapozgatom,pedig minden érdekel!Szóval akár konkrét oldalak, amikről tudjátok, hogy jó, vagy mint tapasztalt anyukák, hogy minek veszem majd feltétlen hasznát, ha olvasok róla, akkor várom a tippeket!Köszönöm!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Apple!

Rambóka igazságot írt. Talán a szoptatás a legnagyobb és legfontosabb dolog miután megszületett a bébi. Sajna az nem megy csak úgy magától, ahogy az ember gondolná. Tényleg nézz, olvass utána, hogy legyen valami fogalmad a helyes mellre helyezésről, mert lehet hogy a csecsemősök nem fognak sokat segíteni.
Nekem pont ellenkező példám van mint Rambókának, nekünk nagyon sokat segítettek a csecsemősök (ami azért érdekes, mert egy város, két különböző szülészetén szültünk, ahol viszont egy a központi irányítás), nem szívóztak a három óránkénti evéssel, meg azzal sem, ha két napig semmit nem tudott kiszívni a bébi.
LL Liga, szelektálással tényleg jó lehet.
Egyébként meg csinálj mindent úgy, ahogy nektek jónak tűnik. Nagy hibát nem fogsz tudni csinálni, ha valami mégsem jó, nem válik be, majd változtatsz rajta. Idővel szépen kialakulnak a dolog. :wink:

A családot estleg alakítsd úgy, hogy ne a gyerek körüli teendőkre hergeljék rá magukat, hanem mondjuk a porszívózásra, törölgetésre és -ami nekem nagyon fontos volt- a főzésre!!!
Sosem hittem volna, hogy 3 héttel!!! a szülés után is komoly megerőltetés volt kimászni az ágyból megmelegíteni az előre elkészített kaját. A főzés egyáltalán szóba sem jöhetet még utána is egy jó ideig. És sajna -az én legnagyobb bánatomra- enni kell rendesen ahhoz, hogy legyen elég és jó tejcsi. Szóval a rokonyságot hergeld arra, hogy főzzenek, fagyasszanak nektek.
Még nem volt meg a gyerekem, fogalmam sem volt róla, hogy a gyerek születés után mennyire "be van szűkülve" az anyuka tudata. Persze, mondták a lányok, de nem hittem el. :) Egyszerűen képtelen voltam bármi másra koncentrálni a gyereken kívül. Ha aludt, akkor is csak felé jártak a gondolataim. 2,5 hónapos volt kb. amikor először társaságban tudtam figyelni a beszélgetésre, és nem csak a fiamat néztem, figyeltem folyamatosan. :D Most jót röhögök rajta, de ez ilyen evolúciós dolog lehet, mert a teljes figyelem nélkül, egy ember csecsemő nem maradna életben még a 20. században sem. Szó ami szó, ilyenkor nagyon jól jön a segítség.

Rambóka!

Sírva röhögtem a mikrofonos részen. :lol: :lol: :lol:
Amikor nagyon nagyon álmos, én is szoktam sírni hagyni Ákost. Ha már az összes rázási forma kudarcot vallott és egyébként is túl van pörgetve a gyerek, akkor megy be az ágyába ordítani, odaülök mellé és nézem. Ha nem ordít annyira, benyomom a cumit. Kiköpi, ordít tovább, de már kevésbé erősen és így tovább, amég kb. 6-7 perc alatt eljutunk odáig, hogy nem ordít, csak alva cumizik izomból. Szerencse egy héten kb. egyszer van ilyen, de akkor csak ez a megoldás. Nincs rossz érzésem miatta, elfogadtam hogy néha csak így tud elaludni.

Csakegy!

Ettől az ajándék dologtól én is agylobot tudok kapni.
Az én fiam az apukáméktól egy játszószőnyeget kapott, amin jól lehet nézni a virágokat, meg mittomén miket. Nagyon szép, nagyon drága volt és nagyon szívesen adták, nekem meg megszakad a szívem, mert baromira nem tudjuk semmire haszálni. Kb. 1 hónapja nem játszanak nálunk már az olyan dolgok, amiket nem lehet megfogni, csapkodni. Ergo, a szőnyeg részét tudjuk egyedül használni, de mivel a fiam legtöbbet a hátán fekszik, neki kb. mindegy, hogy a méhecskén hátazik, vagy egy pokrócon.
Hhhh... pedig én mondtam nekik, hogy milyen játékokat szeretnénk, de lehurrogtak, hogy ahhoz még kicsi Ákos. 2 akármilyen Fisher Price kijött volna a szőnyeg árából... :?
Az anyósom vett neki egy kilencvenvalahányas krémszínű pulóvert. 2 éves korában talán jó is lesz neki. Egy nyálazó kendőt (ez asszem a 6. ilyen) és egy fotóalbumot. Ezek is jó ajándékok... Viszont ő meg sem érdezte, hogy mit vegyenek.
Egyedül anyukám normál, komolyan. Elmentünk a Tecsóba együtt és azt vettem le a polcról ami tetszett és amit jónak gondoltam Ákosnak. Azok a játékok már elől is vannak.

A Ti csomagotok azért nem semmi! :shock:
Öcsém, ez egy teljes évnyi ajándékozásra megfelelő mennyiségű cucc (szüli, névnap, karácsony, húsvét...). :roll:

Amúgy nekünk jól telt a karácsony, bár nagyon hajtós volt, mindhárom nap mentünk. Ilyenkor mindig lelkemben él a kép, hogy a karácsonyt valami hegy tetején töltjük a kandalló mellett ülve és nézzük 3 napig a hóesést és semmit nem csinálunk. De asszem ez az ami sosem fog nekünk összejönni. :)
Ami nekem nagyon pozitív ebben az egész karácsonyozásban, hogy Ákos átállt egy 3/4 órával későbbi elalvásra. Így már kibírja hogy 3/4 7kor fürdessük és nem hisztizik 6kor, hogy menjünk locsizni. Most aludt el, nem 7kor ahogy szokott szerencsére. :)

Tegnap ruhában megmázsáltuk Ákost. Először Norbi cinkosan rám tekintett, miszerint ismét híztam, de tévedett, Ákos 7900 grammos Csöppenetté nőtt. Duuuurva, én meg aggódtam, hogy kevesebb a tej, kevesebbet eszik Ákos és nem fog hízni és ilyenek. Nem kell aggódnom. :shock:

Éhes vagyok. :oops: :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Zazzy!

Hááát ez így elég gáz. Pont ma gondolkodtam én is azon, hogy milyen lehet ha valaki ilyenkor dolgozik. :?
Az itteni lányok tapasztalatánál és a Ti józan eszeteknél több nem kell. Olvasol már egy ideje itt a gyerekezős topikban is, ha ott lesz a kezedben Lara bébi, mindent tudni fogsz. Tudod, egyszer leírtam már. :)
Bízz magatokban! :wink:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Utolsó, aztán eldugulok. :D

Ákosnak a karácsony fénypontját a 25. asztalterítő jelentette anyukámnál. 20 percig folyamatosan dolgozott vele, de a kitartása gyümölcsöző volt, égül sikerült a szájába gyűrnie. :lol: :lol:

Kép

A legújabb, ahogy a képen is látszik, hogy ölben addig tekereg még felhúzza magát ülésbe, nem hajlandó hátra dőlni. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt a karácsonyotok!
Tessék fotókat feltenni! :wink:

Nálunk sok kép született, a férjem imád fotózni :D :

23-a nálunk, karácsonyfa

Kép
Kép

24-e nálunk

Kép

anyósomékkal (balról-jobbra csökken a jókedv :D :D )
Kép

25-e, Budapest sógornőméknél

Kép Kép

unokatesóval:

Kép

Domiképek:

Kép
Kép

egészségetekre! :wink:

Kép

a legszebb ajándékom (anyósoméktól, Zsolnay étkészlet)
Nem is tudtam mit mondani..ekkora ajándékot. :shock: Azt mondták, megérdemlem, mert nagyon szeretnek. :oops:

Kép
Kép

26-a nálunk, nagyszülőkkel

Kép

Kép
babancs
 
 


ja igen... Spar pontok... lécci lécci lécci... akinek nem kell az szóljon... a férjem odavan a késekért ... (februárig lehet gyűjteni őket)

Örök hála :))))
Vendég
 


Szió

Babancs jajj de jó hogy mutizol képeket!
fiad nagyon vagány srác édes pofi szép mosoly!!!!
jól nézel ki a képeken! Ajándékod nem semmi!!!

Zazzy én is azt mondom mint Monee, 1-2 oldalt tégy elérhetővé aztán ha kérdés van itt kapsz választ a topikon, de tényleg érezni fogod mikor mit tegyél! A szakértők véleménye engem sokszor bezavart és nem tudtam eldönteni melyik módszer szerint csináljam pl elaltatást..és csak frusztráltabb lettem.
Szopinál szerencsém volt a kórházban rendesek voltak és kiskincs is ügyes volt :)

Monee nem mondod hogy ekkora a fiad? :shock: :lol:
ne idegeld magad!! van tejed csajszi! :) (halkan megsúgom,hogy tesómék 10hós lánya pár grammal kevesebb :) kiskincs 9.2kg hamar utolértek! :D
Anyósék nekünk pénzt adnak, nem keveset ajándék helyett, aranyosak csak bűntudatom van,hogy ennyi pénzért lehetnék engedékenyebb unokailag velük, de hiába megyek úgy ,hogy nem idegesítem magam, már az ajtóban kiakadok mert kiveszi egyből a gyereket a kezemből :oops:


Kandika???

Lányok a napokban ugye a nagymamik tömték volna kiskincset kajával, én viszont két kajcsi között nem szeretném etetni, viszont ha evés van akkor csak evés, rendszert akarok...véleményeteket kérném ki hogy csinálta amikor ennyi idős volt a gyereke??
Mi eszünk reggel8-kor (csak szopi)
délelőtti szundi után gyümölcsöt (kb11körül)
ebéd 13-kor (csak szopi)
uzsi 17-kor szopi+főzi
vacsi 20.30-kor (csak szopi)
hajnali 2-kor szopi

sztetek ebédre is adjak már főzit? Nem érzem éhesnek ,van hogy ha sétálunk bealszik kocsiban 12-kor és simán húzza akár 14-ig is.
Vendég
 


megérkezett a fekete bárányka is :)

Nálunk is jólt telt a Karácsony. A legnagyobb örömet a piciknek adott ajándékok jelentették, és azok a tekintetek, ahogyan bontották majd ámultak rajta. Leírhatatlan.

Rambóka, mikrofonos mondat tényleg mindent visz! :)

Csakegy, anyósodat tényleg nem ártana elvinni kivizsgáltatásra.

Monee, nem semmi Ákos! 7 kiló???? Szépen gyarapodik! Amúgy férjedet még nem láttam, de a fiad nagyon hasonlít rád!

Zazzy, majd jövőre 4esben Karácsonyoztok! ;) Tényleg nem sok időd van már! Pedig mintha most lett volna, hogy kétcsíkos lett a teszted!

Apple, te meg már 32 hetes? Szinte minden nap gondolok rád, szóval most már gyere gyakrabban!

Kandi? Tyche?

Kincs, én is ettől félek, hogy nem akarom majd kiadni a kezemből a gyerkőcö(ke)t. Pedig ahogy a családot ismerem, nem tehetem meg, hogy kisajátítom...

További békés napokat!

Kép
mamint
 
 


Kincs: mi az a főzi? (főzelék?)

Nálunk amíg Lilla anyatejes volt először minden kajálásnál kapott tejet utána meg gyümölcsöt, zöldséget. Később ebédre már valami rizses stb. (tehát ütősebb) kaját kapott. Aztán elkezdtük kiváltani az uzsonnát, tízórait pl. almával, aztán a vacsora is úszott mert már nem kellett neki a tej (érdekes, hogy ő ezt magától elhagyta). Utoljára a reggeli tej maradt el (ezt már én hagyattam el vele a kistesóprojekt miatt), de akkor már tápot adtam neki és azóta is azt kap reggelente (ez egyrészt iszonyú praktikus másrészt ez a reggeli ceremónia kötelező eleme:)))).

Kb. ez van nálunk egy éves kora óta:
Reggelire táp (éjszakai táp amibe még instant zabpelyhet is rakunk, hogy ütősebb legyen plusz mostanában -ld. Luca óta- anyatejet is kapott bele ha volt kedvem előző nap fejni csak emiatt)
Tízóraira: gyümölcs és kölesgolyó vagy valami hasonló szárazkaja
Ebéd: valami meleg
Uzsonna: gyümölcs plusz szárazkaja
Vacsora: valami meleg

Lilla mondjuk nem igazán eszi meg a kenyeret így a szendvicsek stb. sajna kilőve, vacsorára viszont szeretek ütősebb kaját adni, azért kap olyankor is meleget. Mondjuk ő a fél napot átnassolja (ilyenkor jellemzően almát adok neki) így nálunk néha eltolódnak a kajálások - főleg amióta megvan Luca, mert mostanában bizony van, hogy sima kekszet adok neki pl. tízóraira és sütőben süthető sültkrumplit sajttal ebédre... (még az a szerencse, hogy a sajtot nagyon szereti:)


***

Egyébként nem semmi, hogy a csapat marha nagy része már a második babánál tart :))) Ha van valami ami meggyőző lehet a még várakozóknak akkor ez az :))))))
Vendég
 


Monee, Babancs: atyavilág, mekkorák a gyerekek:) (Domin külön meglepődtem... kész férfi :)))))))
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk... :)

Babancs, gyönyörű Domi!!! :) Nagyon jók a képek! Apával nagyon jót nevettünk a balról jobbra fogyó jókedven! :mrgreen:

Monee, Ákos hatalmas baba! :shock: :lol: Csak viszonyítok Ádámhoz, aki tegnap este 6310 gramm volt, és ő is nagyon nagy baba, Ákos pedig másfél kilóval nehezebb nála... Ez igen! Tuti nincs itt a tejcsivel semmi gond! :wink:

Rambóka, Ádámnál a hivatalos, bőrgyógyász általi ítélet: atopiás dermatitis. Hidrocortizolos krémet kaptunk a pofijára, gyönyörűen hozza is helyre neki, 3 napja kenem és már szinte semmi nem látszik rajta! Buksijára mi is kaptunk pakolást ami állítólag felszedi a szutyit.
Ha elmúlt a pofijáról teljesen akkor pedig Lipobase krémmel kell őt kenegetnem.
Ez a BebeUrea micsoda?

KAndika, gyere, mesélj, szülők mit szóltak?!

Kincsecske, én egy picit változtatnék ezen az etetésen:

reggel8-kor (csak szopi)
délelőtti szundi után gyümölcsöt (kb11körül)
ebéd 13-kor Szopi+főzi
uzsi 17-kor eseteg lehet újra gyümi, vagy szopi
vacsi 20.30-kor (csak szopi)- ehelyett valami pépet is kipróbálhatsz hátha akkor nem lesz éjjeli ébredés hajnali 2-kor szopi hátha ez elmarad... :wink:

Anyós-téma. Lányok, Ti ne panaszkodjatok :wink: a Ti anyósotoknak legalább eszébe jut hogy van unokájuk! Enyém Dorka 4 szülinapjából 3-ra el sem jött, Ádámot 11 naposan látta utoljára, természetesen karácsonyra is a nagy semmi. Azt várják, hogy 130 km-re mi menjünk a két gyerekkel, mert nekünk egyszerűbb... Mindegy, ez van...

Majd délben hozok én is képeket!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


este írok :) m lebetgedtünk 25re. fosós-hányós vírus....egyébként jó volt a karácsony. :))))) nem híztunk legalább. :)))

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Babancs!

Te aztán tényleg jó lehettél az idén. Gyönyörű ez a lepkés étkészlet! :D
Domi is csodaszép hapsika, még a szeme sem áll jól. :D
Tök jó, hogy csináltok ilyen családi képeket is. Nálunk sosincs ilyen, amit utólag mindig meg is bánok.

Köszi csajok! :D
Igazából az aggódásom tárgya az volt, hogy láthatóan, érezhetően kevesebb a tejcsim, mint amikor egészen pöttöm volt Ákos és ő is kevesebbet, rövidebb ideig cicizik, mint korábban. Meg aztán attól is féltem kicsit, hogy ennek az óriás bébinek nem lesz elég laktató már a tejcsim, nem fog gyarapodni és ilyenek, de a mérleg megnyugtatott. Ha csak 7,5 kg meztelenül, akkor is 1 hónap alatt felhúzott kb. 1 kilót. :) Tökre örültem. :D

Hááát, előbb-utóbb beérjük asszem Betticáék rekordját. Lehet hogy lesz Ákos is fél évesen 9 kiló. :lol: Így jártam, én meg cipelhetem. :D

Ma ooolyan jóóó volt. Itthon van Norbi és Kata is és Ákos is rendes hapi volt, 5kor kelt egyszer cicizni, aztán 1,5 órás küzdés után elaludt mellettünk, viszont aludt 8ig. Norbi akkor elvitte mellőlem, felöltöztette, stb. én meg henyélhettem 9ig az ágyban. Addigra megéhezett Ákos is, fekve cicre cuppantottam és aludtunk még 10ig. Nem is tudom megmondani mikor volt ilyen utoljára. :D

Anyoom!

Ez az anyós téma elég gáz. :?
Igazából nekem semmi bajom az anyósomékkal, csak annyira nemistudom, nem értem őket. Ákos a 4. unokájuk, a legkisebb uncsitesó is 3 éves csak, tehát szinte folyamatosan volt a közelükbe pici baba. És akkor kap a törpém egy bazi nagy pulcsit és egy fényképalbumot?! Adta volna inkább oda azt a 2-3 ezer forintot és vettem volna Ákosnak valami jó kis játékot rajta... vagy kérdezte volna meg, hogy mit vegyenek, tudtam volna ebben az értékben normális dolgokat is mondani nekik... De manapság ez már egyébként sem egy olyan nagy cucc. Bemegy akármelyik hipermarketbe, elsétál a játék osztályra és levesz a polcról egy 3M+ vagy egy 6Mes játékot. Nagyon nem tud mellé lőni...
Mindegy, nem lepődtem meg. :? :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee, irigyellek! :) Én tegnap is, ma is elhatároztam, hogy 10-ig ki sem kelek az ágyból, de Dorka fél8-kor ébresztőt csinált és ha ő nem alszik akkor más se tegye azt! :? :roll:

Hoztam az ígért képeket! :)
Kép Ádám csajozott :)
Kép kezelés után a pofija
Kép
Kép
Kép Dorka pancsi után :)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!
Aranyosak vagytok,hogy így izgultatok....
:lol:
Szóval:-alig vártuk a vacsorát...majd következett a vacsi előtti alma evés...nálunk ez hagyomány...aki nem ismerné:annyi felé vágunk egy almát...ahányan vagyunk....azért,hogy jövőre is legalább ennyien ehessünk egy asztalnál....röviden ennyi....tavaly a sógornőm nem evett velünk,így nem tudtuk az alma szeletelővel vágni az almát...mert az 8felé vág...akkor anyósom vágta 7felé,most akarta vágni,de férjem már mutatta a szeletelőt...erre okoskodott,hogy de akkor nem jó,mert csak 7fele kell....de férjem győzködte,hogy :D DE JÓ LESZ,hidd el....nézett-nézett...hogy tud a fia 7-et vágni.... :lol:
...majd örült,hogy 8-at tud csak....és minek a 8. !Férjem kiosztotta és Én kaptam még 1-et....mindenki ette az almát,Én kettőt....Nati nem bírta tovább és kérdezte,hogy nem látják,hogy Én kettőt kaptam....erre mindenki:-én eszem a fölösleget...Nati-férjem kérdezte és még mi miatt kaphattam 2-öt???
Anyósom volt az első akinek leesett és megkérdezte....csak nem?????.....és folyamatos kérdés áradat....és mért csak most szólunk és stb.stb.stb. és mindenki számára felfoghatatlan volt....csak vigyorgott mindenki,mint a tejbe tök!Tesztjeimet mindenki megfogdosta...mind a 8-at!-és köszöntgették a legszebb karácsonyi ajándékot!
Nővéremék és sógornőmék kaptak egy-egy képeslapot....amit,csak este 8kor bonthattak ki....kb.olyan szöveget írtam rá,hogy jó lenne,ha "engem is legalább annyira szeretnétek,mint Natit és a keresztvíz alá is belógatnátok"aláírás:KicsiCsoda"=Apának NAGYCSODA!
Sógornőmék nem bírták ki és 6kor kibontották,de anyósomat azonnal hívták,mert nem fogták fel és csak örömködtek...de 3/4 8kor már hívtak is telcsin....utána percek múlva nővérem félig sírva hívott! És mindketten csak vihorásztak és nem győzték mondogatni,hogy mennyire örülnek és sejtették valamiért...
Aztán szüleimmel éjfélig folyt a csevej,de mindenkit felkészítettünk,hogy amilyen hirtelen jött....na ezt le se írom....de majd csak hétfőn ha jó hírt kapunk,akkor örüljenek 100%ig!

Na kb. ennyi
Igazság az,hogy nem tudom leírni,átadni Nektek 100%ig,mert néhány részletre Én se emlékszem tisztán,hisz majd kiugrottam a bőrömből!-na meg az tuti,hogy senkinek se volt száraz a szeme....aznap a Visin a polcon maradt!

Na megyek vissza olvasok kicsit! :wink: :)
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Espero!!!Rambóka!!!Babancs drága !!!-köszönöm Nektek is! :wink:

Babancs szép vagy,mint mindig és Domi is!-ajándék csodálatos!
Anyookám gyerköcök tündérek....Dorka kész hölgy!!!Ádám pofija már nagyon szép!

Nálunk is szép volt nagyon a Szenteste-karácsony!Ma voltunk korizni....na ja,Én csak a csomagmegőrző voltam....de olyan hideg volt....itthon a legjobb.... :!:
Képeket készítettem,de még nem töltöttem fel a gépre,de majd pótolni fogom....

Sajna egy kicsi hányingerem sincs....tudom Huncinak se volt és mindenki azt mondja,örülni kell ennek,de úgy félek,hogy azért nincs,mert ....na már csak 2-öt kell aludni és kiderül!

pusza Nektek
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ákost kihagytam....nem semmi mekkora......sokkal nagyobbnak tűnik mint a kora!-kis vaskos ujjai tündériek!!! :lol:

Csakegy!Nyuszink tündéri.....8hetes..."Füge" lett a neve!Nati imádja....na meg Én is! :)
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!

Én is kimaradtam mindenféle terhességi "jóból".
Sosem volt hányingerem, pedig mint a fenti képen látszik ott dobogott a szivecske. :) Nyugi. :)
Tök jó ez a karácsonyi meglepi. Tuti sosem felejti el a család. :)
Már csak kettőt kell aludni. :D

Hát igen, husiból nincs hiány a törpémen. :lol: A fürdést imádom a legjobban, fél óra játék meztelenül a fürdőszobában, amikor agyon lehet puszilni, nyúzgálni a hurkáit. :D

Anyoom!

A csajozós kép nagyon tuti! :D De Dorka fürdőköpenyes királylány sem semmi. :) Tudom, hogy nem is akarnád, de le sem tagadhatod a gyerkőcöket, meg ők sem egymást. :D
Ádámnak szép tiszta a pofija most. :)

Mamint!

Ákos arcra teljesen olyan, mint én voltam kicsinek. Megszólalásig. Elhozok majd anyutól képeket és bescannelem, egymás mellett látszik a legjobban. A szája egyedül az apjáé, de az már születésekor is egyértelműen látszott, hogy tőle örökölte. :) Meg aztán pont úgy tud csücsörgetni, mint az anyósom. Agyon szoktam puszilni a kis csücsörkéjét. :D

Fúúú, Tyche biztos babázik már. :D
Remélem a Jézuska hozta nekik a babát. :)

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szép estét!

Kandika nagy mosollyal olvastam a mondatokat, szuper lehetett:)
(ma ismét belémhasított két kismami láttán,hogy én is akarom ismét)
Hányinger és egyebek nekem sem voltak!!! Hétfőn várunk és addig is sok +++++++++ gondolatot küldünk!!
nyusziról képet!!!!!

Anyooka Csakegy köszi a kajcsis véleményeket!Ebédre főzeléket is adok neki a tejcsi mellé:)
(a hajnali etetés nem okoz problémát, bár aludni is tudnék éppen :lol: de vhogy nem akarok pépet adni neki :oops: , amíg rendesen gyarapszik (így is hízik havi 400-at ) )
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?