Új privát üzeneted érkezett!

rakok képeket, h tudjatok nézegetni :lol: :lol:

Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon el voltam tűnve, és nem tudom, hogy mostanság hogyan tudok jönni, mert történt egy "kisebb"tragédia nálunk.Egy hete az anyukám lebénzlt deréktól lefelé a daganat miatt, ami a gerincén volt, és nyomta az idegeket.Sűrgősségi gerincműtéte volt, levették a daganatot, elkezdődött egy lassu javulás, de talpra nem tud állni.Minden nap este rohanok be a kórházba.Szédelgek a fáradságtól és a lelki megterhelés is kezd nagyon durva lenni.Már annyira gáz vagyok, hogy mikor rohanok a kórházba csak elvagyok a gondolataimmal, körbe sem nézek csak lelépek azuttestre.Aztán jött egy autó.Nem lett semmi gond, de ez egy komoly figyelmeztetés, hogy pihennem kéne, ami persze nem megy, vagy legalábbis legalább az utcán nagyon figyelni.Lánok ez horror, igy látni az anyukámat...
emmalena
 
 


Emmalena!

Szörnyű ami anyukáddal történt, nagyon sajnálom és mielőbbi gyógyulást kívánok neki!!!!!!

Kép

Kép
mtücsök
 
 

 
 

Sziasztok!

Csajok, nagyon-nagyon megszívtam :? Ugye írtam, hogy fáj a fogam. Hát tegnap délelőtt már nem bírtam magammal, annyira fájt, hogy már bőgtem itthon, hazajött Zoli, gyorsan elvitte Lottit az anyukájáékhoz, én elhúztam fogászatra. Ott a fogorvos azt mondta, hogy nem lehet kihúzni, mert valószínűleg darabokra törne (az egész fog egy merő tömés) és be is van gyulladva, így adott beutalót szájsebészetre az Istvánba. Telefonon próbáltam elérni őket, kiderült, megszünt a szájsebészet ott, és most a Lászlóban van. Úgyhogy végigbőgtem az egész utat hazafelé, olyan fájdalmaim voltak, nem viccelek, totál kész voltam. Semmit sem ettem egész nap. Aztán Zoli felhívott egy non-stop fogászatot, ma megyek 1-re oda (húzós lesz árban, de muszáj), úgyhogy kéretik drukkolni nagyon!!! Valószínűleg ez szájsebészeti műtét lesz, remélem utána szoptathatok, mert biztos kapok érzéstelenítőt.
Na most megyek, bocsi, hogy csak magamról, Emmalena nagyon-nagyon sajnálom anyukádat és kitartást és figyelj oda az úton kérlek, vigyázz magadra!!!

Gondolni rám 1-től kérem!!!!!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Emmalena...szörnyű, hogy min mentek keresztül. :( Valóban kegyetlen lehet nézni hogy anyukád ilyen beteg.Sok erőt, remélem anyukád fájdalmai enyhülnek. :(

Ildi...húúú, ez nagyon gáz! :( Drukkolok! Csak nem kell műtét! :shock: Engem egyszer a bölcsességfogammal műtöttek, nem fért ki :? :( Fogytam 5 kg-ot akkor. Lehet most is ez kéne? :wink: ...neeem, tudom hogy ez borzalmas, nem vágyon rá.
Kitartást Ildi, remélem hamar rendbejössz!
Karácsonykor el kell tudnod rágni a beigli végét is! :wink: :lol:
Lottika jól van?

Áron nagyon szép, és igazán huncut,édes mosolya van! :lol:

Ancsának írtam sms-t is hogy szeretnénk segíteni, ha elfogadja, remélem bekukkant a fórumra :)

Fogzás??? Hú már itt tartunk...hisz még csak most születtek meg a babák :shock: :D .De egyébként ezt már én is akartam kérdezni, mert Norbika is nagyon nyálzik már! :shock: :)
Kellemes vasárnapot! Jobbulást minden betegnek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Csali hali :D

Nagyon le vagyok terhelve... apa dolgozott tegnap is, de Lilim itthon van, mert már nincs bölcsi idén :S
Tegnap el is mentem a lányokkal nagybevásárolni, mert ügye a nyakunkon a karácsony... Megvettem a fél tescot :S Otthagytam a gatyámat is. Vettem egy óriási halat is. 3 kilósat. Most dolgoztam fel. Meg legyártottam a rahedli gombócot a töltött káposztához is. Nem semmi, mi munka van karácsony előtt... Nem? Hulla fáradt vagyok, de jól állunk.

Borim jobban van, ma elkezdett enni. Ebből gondolom, hogy jobban van. Már 600 ml fölött vagyunk, és még hátra van min. 1 evés. :D

Ma már játszik is, hasal is rendesen. Úgy örülök neki!

Lili is jó kislány, de így is fárasztóak tudnak lenni. Lili hordja a ruháimat. Amiket kiselejteztem, mert már soha nem fognak rámjönni, azokat ő felveszi magára, és úgy játszik :D Igazi lány.

Most elkezdek visszaolvasni... És lassan teleírom a fórumot (ahogy szoktam ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: onnan lehet észrevenni, hogy vírusos a pici torok, hogy csökken az étvágy, esetleg náthás, aluszékony, sírós lehet... Tehát olyan nagyon gáz a napotok, és keveset is eszik... És ha ezzel elviszed a dokihoz (nálunk tuti így van) akkor a dokid 99%ban ezt diagnosztizálja. Ő meg is hallgatja a lányt, meg beleles a pici szájába, és mondja: vírusos a torok. (Lilit a 3. után már nem vittem el ezzel.) Rutinos leszel idővel. Tudtam, hopgy csak c vitamin a kezelés, ezért már nem vittem a beteg gyerekek közé...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: bocsi nem fényképeztem le Lili lábát, és hát elég hamar meg is gyógyúlt...

Felcsapott láb így néz ki, kb. : képzeletben megfogod a lábujjaidat, és felfelé húzod úgy, hogy a lábfejed teteje hozzáérjen a lábad szárához lent (felhajtod), persze ezt nem tudod megcsinálni, de Lilinek ilyen volt a lába, fel lehetett így hajtani, mert ebben a felcsapott pózban volt a lábfeje a pocakban. Ha nem így áll Lillus lábija, akkor nem kell vele foglalkozni, de ha szeretnél nyugodt lenni, akkor kérj egy időpontot Dévény Annáéktól, és egy beutalót hozzá a gyerekorvostól itt mo-n, (akkor ingyenes az első vizsgálat) és vidd el megmutatni neki. Mindent megvizsgálnak a babákon, ha ő azt mondja, hogy minden rendben, akkor nincs aggódni valód sem a csípővel, sem a nyakkal, sem a lábikóval... Mindent megnéznek. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: tünet a nem eszik, és az el tudod képzelni, hogy ez lehet a baja (mert volt lehetősége összeszedni valamit)
Tünet volt nálunk még a nyálkás kaki, meg az erős nyáladzás is. Láz, hőemi nem volt, viszont aluszékony volt Bori.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: (megint) amiket leírtál, azok lesznek majd a fogzási tünetek is, lehet még hozzá majd hőemelkedés is, és nyűgösség, sírósság, étvágytalanság. De ha megnézzük ezek a dolgok voltak most a vírusos toroknál is. :shock: Tehát gőzünk sem lehet, hogy éppen miről van szó.
A kórai fogzás dologhoz csak annyit, hogy van aki foggal születik, és van akinek 1 éves korában még nincs kint 1 foga sem, tehát bármikor jöhet a fog.

Én úgy ellenőriztem le, hogy nem fogzási problémánk van-e, hogy a megmosott ujjammal Bori innyét masszíroztam. Ha fáj neki, azt észre lehet venni, vagy nem akarja, hogy abba hagyjad, vagy fáj neki, és sír. De Bori inkább közönbös volt. Tehát nem fog.

Ennek ellenére, ha van kis időnk, és tiszta kezünk, akkor érdemes masszírozni az innyt, mert megkönnyíti a fogzást majd ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: gratula az első hozzátápi falatokhoz :D

Torna: az a helyzet, hogy ezt el is várjuk egy sármos férfitől... Mi is csinosítgatjuk a csajokat, hogy tessenek a srácoknak. Szóval az izmos kisfiúk nagyon bejönnek a lányoknak, majd arathatjátok a babérokat a talikon ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: a felicitas írt minden félét a súlyról, meg a gyarapodásról... Lilim pl eléggé a tábla alján teljesített...

Íme a gyarapodási táblája:
0 hó: 2870 g
1 hó: 3300 g
2 hó: 4040 g
4 hó: 4590 g
5 hó: 5310 g
6 hó: 5460 g (5740 kéne legyen, de csúsztunk)
8 hó: 5900 g
10 hó: 6220 g
1 év: 6710 g (8610 g nek kellene lennie :) )
2 év: 8410 g
3 év: 10140 g :)

Na megyek Borit etetni... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: jobbulást neked is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: az egy hós adataitok kimaradtak :( majd elküldöd azt is?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac
te is épp fejsz? :lol:

marek
 
 


Emmaléna
sok-sok erőt kívánok neked! :cry:

Ildi
Hogy vagy? megszabadítottak a rossz fogadtól jó pénzért? Terhesen végül eljutottál fogászatra? Mert én nem :roll: Be is vagyok parázva, nehogy úgy járjak, mint te :?

LKata
Ancsa nem írt neked?

Nyugtonmalac
jó, h leírtad, h milyen a felcsapott láb. Borinak nem olyan, de nagyon kis csámpás szegény. Ő is rosszul tartotta odabenn.. :cry: asszem én is keres ek neki e gy gyógytornászt. legalább mondanak valami a csípőjére. addig is terpeszpelusozunk, mert szerencsére nem zavarja Borit. Használ még itt valaki terpeszpelust?

Zsuzsu
Tök jók a képek, mint mindig. nemrég írtad, h összevesztél a védőnővel. akartam kérdezni, h miért, csak elmaradt.
Perdóról nem tudsz valamit? amikor utoljára írtamneki üzenetet azt írta, h majd küld emailt, de gondolom nem volt ideje. nem tudod mi van Viviennel?

marek
 
 


Sziasztok!
Írtam Ancsának,puszil mindenkit és munkát keres hétvégékre :(, remélem tudunk nekik tényleg segíteni és elfogadják a felajánlásokat.

Emmalena!
nagyon sajnálom anyukádat,szörnyű lehet látni,hogy beteg. Remélem javul majd azért az állapota,közérzete és te is próbálj meg egy kicsit pihenni, nehogy a végén veled is valami baj legyen!

Zsuzsu!
Hogyan teszed el a sütőtököt? csak úgy simán lefagyasztod vagy megsütöd előtte?
répával is lehet kezdeni,ugye? (Mondjuk nekünk még messze van a hozzátáplálás).

Szerintem a hisztit jól kifogtad,mert pont abban az életkori szakaszban vagy,mikor a hiszti életkori sajátosság (kíváncsi meddig mehet el,mit engedhet meg magának veled szemben,ki az úr a házban...). Biztos rátesz még a tesó is,hogy nem csak az övé vagy 100%-ban.
Nagyon rossz lehetett,nem csoda,hogy elsírtad magad.
Remélem a következő séta már jobban fog sikerülni! vagy legalább nem a fűben fetreng és a csengőt is magasabbra szerelik
:)
csak egy kis biztatás: az a lényeg,tudd,hogy nem ellened van! nem akar veled kiszúrni,csak szeretné,ha nagyon az övé lennél és még mindig körülötte forogna a világ,így el is éri,mert csak rá figyelsz :D (ügyi :D )

Nyugtonmalac!
Örülök,h jobban van Borid!
Olyan jó,hogy feltetted Lili súlygyarapodását. Megnyugtató,hogy nem kell feltétlenül duplázni,hisz Lili csodaszép,,makk egészséges kiscsajszi lett - ennyit számít gondolom a testalkat...

Mi jól vagyunk,egész hétvégén itthon volt a férjem,olyan jó volt :D
nem is mentünk sehova,majd kedden elintézzük a karácsonyi bevásárlást. :D
Tomi odavolt az apjáért,egész hétvégén együtt voltak/voltunk. most nagyon sajnálom,hogy elutazunk két ünnep között,olyan jó csak így hármasban lenni.
Megjöttek viszont a fotomaxos képek és nagyon jó a minőség,mondjuk hozzánk keverték egy másik kisbaba egyetlen fotóját,bár gondolom rengeteg a megrendelésük így karácsony előtt és könnyen előfordul a keveredés.
A férjem az egyetlen,akinek vettem eddig karácsonyi ajándékot,és képzeljétek,pénteken hazaállított ugyanazzal a dologgal,hogy megvette magának :lol: :lol:
szuper ajándék lett volna,ha nem előz meg... :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Hozzátápi: almával indíttatnak a dokik... Én a HIPP bébiételt favorizálom, annak az alma püréje nem volt savas, de igaza lehet Zsuzsunak a savas dologban. Bár nekem erről mindíg az jut eszembe, hogy imádom a különböző turmixokat, joghurtokat, és az is mind tej (tejféle) + gyümölcs :D

Az én Lilim nem ette meg az sk kajákat, és a bébi ételek közül is csak a hippet, ennek azért örültem, mert csak a hipp gyárt fél üvegnyi ételt is (alma, répa) és csak nekik van csak répa is. Asszem. Lili eleinte a fél üvegnyi ételt annyi idő alatt ette meg, amíg szabad volt felbontva hűtőben tárolni... Néha így is maradt az üvegben maradék :S

6 hós korig én is csak tejciztetem Borit, Lilivel is ezt csináltam, csak az akkori dokink erősködött, hogy már a 4 hónapban kezdjek hozzátáplálni, én meg mondtam, hogy nem. Aztán az 5 ben is erősködött, kb. ekkor váltottam le. Ez volt az egyik ok.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: hisztihez leírhatom, hogy mit gondolok?

Én nem tűröm a hisztit, és ebben nálunk nincs is kérdéses pont. Ha Lilim csinálta volna a műsort az utcán, tuti rászólok. Én amíg nagyjából elfogadható egy hiszti, addig hagyom (pl. sír, duzzog, nem szólal meg, stb.), de ha már zavaró (becsönget, pocsolyába dobál, földre fekszik, stb.) akkor rászólok, hogy 1 perce van abbahagyni a műsort, mert ... (és itt megmondom, hogy miért, pl. zavar, csúnya dolog, vagy mert idegesít, és kiabálni fogok vele, vagy csak egyszerűen elverem a seggét, ha folytatja). Erre már nagy eséllyel abba marad a műsor, de ha nem, akkor csattan a popsin a kezem, és hangosan rászólok: Lili, süket vagy?! Mondtam, hogy ne csináld ezt, mert ideges leszek, és most az is vagyok. (vagy vizes leszel, és az is lettél, és most anya haragszik rád, blablabla) Ekkor Lili tuti ordítós hisztibe kezd, amire én lehajolok a füléhez, és elmondom neki, hogy azonnal hagyja abba a hisztit, halkan sírjon, mert senki nem kíváncsi erre. És ekkor a lány lehalkul, majd csend lesz. Na ekkor van itt az ideje annak, hogy látod kicsim, anya szeret téged, de ha azt mondom, hogy ... és te nem fogadsz szót, akkor ideges leszek, kiabálni fogok veled, és elverem a popidat. Ezért kell szótfogadni. És Lili megérti, esetleg el is meséli, és onnantól megint jó gyerekem van :)

Legutóbb a Brendonban volt műsor. Kértem hogy jöjjön ki a kisautóból, ő nem jött... Bepakoltam a cuccokat, kb. 2x kértem még, hogy jöjjön, de semmi. Elkészültem, és már komolyan gondoltam, hogy jöjjön ki, mert menni kell. Nem jött, kihúztam a kezénél fogva, ő beleesett direkt a csomagokba, én rácsaptam a fenekére, és rákiabáltam, hogy mit képzel magáról. Mennyi mindent megengedtem neki, és ő így hálálja meg, erre jött a hangos visítás (a brendonban!!!) Lehajoltam, mondtam a fülének, hogy csöndben sírjon, mert senki nem kíváncsi rá, és lassan el is csitult, és mire felvettük a kabátját, már meg is beszéltük a dolgot, és annak már nem volt fültanuja sem... Lili jókedvűen a kezem fogva jött ki a boltból. Csacsogtunk.

Szerintem nem szabad hagyni, hogy hisztivel bármit elérjen a gyerek. És ha sírunk előttük (ilyen is volt) akkor neki ettől rosszúl kell éreznie magát. És azt úgy érhetjük el, hogy megmondjuk neki, hogy ezt csinálta, anya nagyon szomorú, nem is akar vele játszani, és ezért sír. Nagyon haragszom rád kicsim, menj a szobádba gondolkozni, ne is lássalak. Majd szólok, ha lesz kedvem megint szóba állni veled (ez volt mikor Borit leejtette, pl. )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: jajj, ez borzalmas! És a fáradtságodat Emma is megérzi biztos... :( És Ábel hogy viseli? Én már egy kis fáradtságtól is totál elviselhetetlen vagyok (kb. mint egy kígyó) ;)

Remélem, anyukád hamar meggyógyul, és te mielőbb ki tudod magad pihenni!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: hogy van a fogad? Ha ilyen vészhelyzeted van, akkor kapd elő a fagyi tejet, fejjél le mindent a két ciciből, és vegyél be egy brutál fájdalom csillapítót. Azt hiszem 8 óra alatt megy ki a szervezetből, de erről inkább egy dokit kellene megkérdezni...

Amíg benne van a szervezetedben a fájdalom csillapító, fejni kell, és az megy a csapba... De legalább nem halsz bele a fájdalomba.

Én egy műtét után voltam így. 1 napig bírtam fájdalom csillapító nélkül (Lilivel), aztán feladtam, és bevettem egy saridont, ami világmegváltó volt. Addig fagyi tejcsiztünk... (3 napig mi...)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: most fogom kezdeni, de jó 5let ;)

Terpesz pelus: hát a mostani esti mosható pelusunk ver minden terpesz bugyit, az tuti :D De nálunk nem ez a cél...

Talán Timiéknél kötelező ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: igen a testalkat, meg a szülők (genetika) nagyon számít a súlynál... És egyáltalán nem kell nagyon nagynak lenni, a kisebb gyerekek is csudaszépek. :) Lili még örülni fog ennek, ha megnő... Karcsú, jó alakkal, szép nagy kék szemekkel, hatalmas seprű szempillákkal... Nagyon csinos :)

Remélem a példánk segít megnyugodni azoknak, akik hasonló cipőben járnak, mint mi :D Mert engem anno nagyon sokan stresszeltek ezzel kapcsolatban. És nem kellett volna, és nem is volt igazuk, de nagyon rosszúl esett :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: örülök, hogy a fotomax nektek is bejött. És a férjed, meg olyan mint én, kari előtt mindig megveszem (az akciók miatt) amit szeretnék, így nem lehet nekem ajándékot venni ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tele lettünk velem :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: megcsináltam a képet, bocsi, hogy megvárattalak...
Remélem jók lettek, és tudsz majd kedvencet választani... Tény, hogy az alanyok nagyon kedvesek a képeken ;)

Majd jelezd vissza, hogy sikeresen átértek-e a képek... Köszi

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Emma!
Sok erőt Neked és melőbbi gyógyulást az édesanyádnak!!!!

Ildi!
Mi volt a szájsebészeten???? Hogy vagy?????? Nekm is kell mennem, de még halogatni tudom...(a szopi miatt várok)

marek
!
Védőnő: kijelentette, h nem mi vagyunk képesek együttműködni vele, ő pedig nem tudja végezni a munkáját, így irjam alá, h nem tartok igényt a védőnői szolgáltatásra. Addig nem irok alá semmit, amíg nem voltam az Electro World-ben :lol: :lol: :lol: vagyis amíg nem beszéltem a vezető védőnővel. (az bili akkor borult a csajnál, amikor dec. elején hívott, h 5 perc!!! múlva itt va.én meg közöltem, h szoptatok, jöjjön 1 óra múlva....nem értette meg, én meg sajnálom, de nem vagyok hajlandó éheztetni a fiam, a védőnő elött nem szoptatok...)

Perdóval pár hete beszéltem. Jól vannak, csak Vivi nagyon mohó és sokat fájt a pocak. Most úgy tudom kaptak egy hintát így nyugisabbak a napjai. Gondolom készül az ünnepkre. (nagyon szép karilapot kaptam tőle :lol: )

Borkaby!
A sütőtököt apróra vágva megpároltam (brutál nehéz feldarabolni, mert kemény) .kihülés után bezacskóztam. Sütve is tettem el, akkor is kissebb darabokra vágva megsütöttem, majd a fekete rész nélkül zacsiba tettem a gyümölcshúst és ment vacogni.

Répával is lehet, de figyelni kell, mert a répa pld. hasfogó....

Tudom én, h nem szabadna elgyengülnöm a kölök előtt, de sajna én alapból extraérzékeny vagyok... Van aki csapkod, ha mérges, kiabál...én meg bőgök.
Tudom, h a féltékenység a fő ok a hisztire, de akkor is nehéz, úgy érzem mindent megteszünk és mégsem elég....
Most az ünnepek alatt apa sétál majd velük, érdekes, vele jól viselkedik.
(tegnap hazafelé jövet Ábel kinyitotta az autó ajtaját, ami kanyarodás közben ki is nyílt....nem lett baj, de Bence ordított....) :evil: :evil: :evil:

ajándék a férjnek :lol: :lol: :lol:

Ny.malac!
EZER KÖSZÖNET!!!!!!!
Megfogadom a tanácsot a hisztiről! Próbálok nyugodt maradni, de a tehetetlenségem sokszor felülkerekedik.....
Lili nagyon vékonyka!!!!!! :lol:

Bocsi, Konsti ébredt....
pedig még akartam kérdezni a ciciben a csomóról, több napi kakimentességről, sötét kakiról.........áááááááááááá, majd jövök...pussz!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Csajok, csak egy gyors helyzetjelentés. Elmentünk tegnap a non-stop fogászatra, kaptam injekciót, aztán nem bírták kihúzni a fogat, mert a gyökere úgy állt, így szétfúrták, ezért varrták... de túlvagyok rajta. A dokinéni azt mondta, hogy szoptathatok nyugodtan a fájdalomcsillapítótól (lehet, hogy ők már azt használják, ami fél óra alatt ürül, nem tudom, mindenesetre kb. rá 4-5 órára szoptattam, mert volt pici tej, tápszert nem akartam kiváltani). Nagyon megkönnyebbültem, hogy túllettem rajta, csak aztán itthon amikor elmúlt a zsibbadás, olyan fájdalom jött, hogy azt hittem, betojok, rosszabb volt, mint előtte. Zoli elment a gyógyszertárba, Panadolt javasolták, nem akartam bevenni, de szopi után 18-kor már nem bírtam, bevettem, jobb lett. Aztán még volt egy evés 21-kor, aztán hajnali 1-kor keltem, hogy megint fáj, bevettem még egyet. Azóta Lotti alszik, lassan kel kajálni szerintem.
Lányok, aki halogatja a fogászatot, ne tegye, de komolyan, én nagyon-nagyon megbántam és szídom magam, hogy nem mentem el a terhesség alatt, most húzós így menni, hogy Lottika itt van már, de most már oda fogok járni, eldöntöttük, hogy egy hónapban egyszer kifizetjük a borsos árat, mert valami hihetetlen profi és modern a hely. Szóval túlvagyok rajta, most is fáj azért, de legalább tudtam aludni, ez a 2 nap katasztrófa volt. :cry:


Zsuzsu - tök igazad van a védőnővel kapcsolatban!!! Elég idegesítő lehet, hogy csak így bejelenti, hogy 5 perc múlva ott van :evil: És akkor válthatsz védőnőt esetleg?

Nyugtonmalac - köszi a súlygyarapodást Lilinél, akkor megnyugodtam :lol: És Lili nagyon szép formás kislány, szóval nem parázok a súlyon többet! Amíg heti 150-200 gramm gyarapodás van, addig úgyis okés a dolog, nem? :lol:
Igen, szombat este, utolsó szopi után bevettem egy Advin ultra fortét, írták, hogy lehet szopi alatt, ott volt, hogy mikor ürül, de Lotti éjjel alszik már, szóval belefért, amúgy sem bírtam volna nélküle, olyan iszonyat fájdalom volt, de tényleg.
Anyukám mondta, hogy 3 dolog van, ami a legjobban fáj, a fog, a vesekő és a szülés, nekem már megvolt mind, hát nem tudom, egyik rosszabb mint a másik, de talán a fogfájás a legdurvább. Persze biztos azért mondom ezt most, mert ebben vagyok épp, most is fáj még. Zoli hozott nekem a mekiből shake-et, azt ajánlotta még a patikus (a hideg miatt), az is segített tegnap picit, de ha nem veszem be a gyógyit, szerintem megpusztultam volna.

Na megyek tovább, ma még vásárolni is kell, mert minden elfogyott, megyünk Brendonba is, nekem ajándékot venni is (bár olyan drága volt a fogászat, hogy mondtam Zolinak, legyen ez a kariajim, de ragaszkodik hozzá, hogy vegyünk nekem ajcsit :lol: ), fát ő tegnap megvette, főzni nem kell, mert 24-25-26-án is hivatalosak vagyunk nagy zabálásokra a famíliáinkhoz és ilyenkor mindig csomagolnak is kaját. Ja, kajáról jut eszembe, hogy 2 napig szinte semmit se ettem, viszont ittam, mint az őrült, remélem a kevés kaja nem megy a tej rovására??! :shock:

Szép napot mindenkinek, ha tudok, jelentkezek, bár most már elég sűrűek lesznek a napok, Zoli szabin lesz hála január elejéig, úgyhogy jó lesz sokat hármasban lenni, juhééé!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Ildi!Te szegény!!!Nekem októberbe húzták ki a bölcseség fogamat engem is fenyegettek sebészettel :? Mit kapsz a Brendonból?

Zsuzsa!Ez nem féltékenység szerintem hanem a 2-3éves kor ilyen hiszti korszak most már próbálkozik mit tud elérni ilyen jelenetekkel.Én úgy csinálok mint Nyugtomalac rávágok a fenekére van,hogy ha már emelem a kezem csönd lesz(mondjuk pelussal nem sokat érez :roll: )Hát már az elején kiderült nem sok ésszel van megáldva a védönő de legalább telefonál enyém múltkor beálított éppen hajat mostam Zsombor alutt.Annyit dumált,hogy a hajam megszáradt és közben Zsombor is fel kelt :evil:

Fogzás:a nyál termelődés simán beinduhat 2-3hónaposan ez nem azt jelenti,hogy rögtön jön is a foga de várható(mi Zsófi 8.hónapig várt vele de nyála volt rendesen :lol: )

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem ANcsa feljön és legalább az új év eleje kicsit könnyebb lesz neki, csak egy számlaszám kéne, és mehetne a dolog. Azt is megbeszélhetjük, hogy minden hónap x napján 1-2 ezer forintot mindenki küld, aki megteheti, és annyival kevesebbet kell egyedül hagynia a babáját hétvégére...

Csajok, segítsetek! Nyugtonmalac, láttam, hogy te pl töltött káposztát csinálsz...nekem ezzel hatalmas gondjaim vannak. Mondjuk azért mert életemben nem csináltam. Tudna valaki egy részletes és alapos receptet küldeni nekem, hogy mit hogyan kell? Tehát savanyú vagy sima káposzta, milyen töltelék, hogy kell tekerni, milyen lé, kell-e paradicsom stb...Nagyon megköszönném!

Nóri jól van, de neki is fogszerű gondjai vannak, azaz nyáladzik ezerrel, rágcsálja az öklét, és ha beteszem az ujjam, imádja! Kicsit nyomkodom neki, a felső rész igen kemény, de fehéredni még nem látszik. Azért vettem fogzáskönnyítő krémet, ha szükséges, kipróbálom, mert Nóri pár napja esténként extra nyűgös...

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Megint csak keveset írok,mert haldoklik az egész családom. Az összes gyerek elkapta a vírust, szombat éjjel felváltva hánytak-fostak a gyerekek, aztán a férjem is beteg lett és tegnapra én végre kigyógyultam volna, erre megint mellgyulladásom lett, 38,5 fokos lázzal.Pedig a betegség miatt szinte semmit sem ettem, alig volt tejem, erre meg hirtelen egy nap alatt becsomósodik a mellem?! Ezt nem értem. Nem is lett volna mit lefejni, annyira leeresztett a mellem, de most már mindegy, majd csak túlélem valahogy.
Áron is elkapta szerintem, mert zöldes nyálkás a kakija, de valahogy 2-3napja olyan jól alszik, hogy nem is ismerek rá, egyszer kel éjszaka és még most is alszik, pedig korábban ő 6-7nél tovább nem aludt. Úgyhogy nem panaszkodhatok miatta, nagyon édes.

Ildi

Jobbulást neked is!!!

Ny.malac

Örülök, hogy meggyógyultatok!!!!
Hát ez a táblázat szerint Áron már egy 10 hónapos gyereknek felel meg?

Most megyek tovább szenvedni, már alig várom, hogy ébredjen a babám, mert már nagyon fáj a cicim. , majd ha összeszedtem magam próbállak visszaolvasni benneteket.

A képeket azért megnéztem, nagyon édes mindenki babája!!!

ÉVa

Kép

Kép
éva75
 
 


már így hasalunk (2 hete még leesett a nehéz buci fej 7 Kép
[img]

sajnos nem vakuztam...
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 1.1751.jpg[/img]
kígyót ide kell tenni, bár így ne a kezén támaszkodik, de ne tudja hátrahúzni a könyökeit (tornáztató srác szerint picit hátrébb teszi, mint kéne) - a nyakát így is erősíti, és segít a helyes kartartásban

Vigyázat! Kajálás után még 1 órával sem javaslom! (kétszer is hánytunk....)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


nem látszott a kígyós...

Kép

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


győzöm ismételni magam és Nyugtonmalacot: nyálkás kakira normaflore :)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


hason középre nézés még azért nem igazán megy, de gyúrunk naponta kétszer :lol: , na nem töltöm a fórumot, szép napot mindenkinek, jó készülődést! én sajna be vagyok zárva, mert Dorka szobafogságra van ítélve a nátha miatt (szerintem ha nem fog esni holnap majd kiviszem levegőzni, 4 napja nem voltunk kint :( )

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Jééééé, Dorka és Nóri között csak egy nap van :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu:
csomó a ciciben: körbe körbe masszírozzad, majd a mellbimbó felé vezesd az ujjad erős nyomással, és így a csomóból megindul a tejci. Ezek a csomók a tejmirigy miatt vannak. Ha bedugul, és nem ürül ki rendesen, akkor lehet mellgyulladás is belőle. Segít még a melegvizes borogatás, vagy zuhany fejés v. szoptatás előtt.

Sötét kaki:
lehet a több napi kakimentesség oka is. Ha 1 nap után a következő már normalizálódik, akkor nincs gond. Ha gond lenne mégis, akkor mehet a normaflore.

Több napi kakimentesség: szopós babáknál normális, 6 napig kb. (Ez volt a rekord eddig, amiről hallottam :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: védőnővel kapcs. igazad van! Ne írj alá semmit! A védőnő tartja számon az oltásokat is, feladata, h szóljon, ne engedd, hogy ezt elvegye tőled. És egyáltalán nem vagy köteles beengedni a lakásodba, és főleg nem vagy köteles mindíg otthon lenni, hogy hátha 5 perc múlva jön. És ha fürdesz, szoptatsz, eszel, v kupi van??? Vagy nem is vagy otthon???
Ezt meg kell értse. És ettől még vezetnie kell a naplót rólatok, és jeleznie kell telefonon, hogy oltás esedékes, stb.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: örülök, hogy túl vagy a fogorvoson! Most már nemsokára vége lesz. És szerintem a szülés a legfájdalmasabb a 3 közül, főleg, ha nagy babát szül az ember. Lili kis miska volt Borihoz képest. Tehát azt gondolom, hogy szerencsés az, aki nem szült még ilyen nagyon nagy babát, és nem tudja, hogy az mennyivel fájdalmasabb, mint a kicsi :S :D :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsi: priviben elküldöm a töltött káposzta receptemet. Egész jó szokott lenni, és nem is nehéz megcsinálni, ok :) Apa nagyon szereti, és a gombócokból lehet töltött karalábét, paprikát is csinálni, ha inkább azt szeretnél majd. Ok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: jobbulást a családnak!

Áronnak adjál c vitamint szerintem, meg normaflore-t is... Szerintem bújkál benne is valami... :( Azért szundikás, nem?

Mellgyuszira meg sok-sok fejés kell, meg előtte melegvizes zuhany. Jobbuljál te is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: Áron egy 10 hónapos Lilinek felel meg :D De minden gyerek más és más... Van aki nagyobb, van aki kisebb. Mi Lilivel a kisebb gyerekek táborát bővítjük :) De tudom, hogy egészséges, ugyhogy ez normális dolog nálunk. És mi is picik vagyunk apával: és 160 apa 170 cm :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: Dorka nagyon szépen hasal! Jó ez a kígyós dolog... Majd kipróbáljuk. Valami hasonló az is, amikor Párnát teszünk alájuk, nem? Csak így a kezecskét is jó helyre teszi a baba... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok!Nektek hullik a hajatok?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata: nekem 2-3 hete hullik :( Normális dolog, de szörnyű :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsi: ment a recept, remélem érthető lesz, és sikerrel jársz majd :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm a receptet!!! Ügyesen leírtad, tuti sikerülni fog, max én rontom el, mert érthető! CSerébe egy kép életem két értelméről :

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Csajok, ma este várom a hitelügyintézőt!
Lehet, karácsonyra házat kapunk a Jézuskától!!! Szorítsatok!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Egy körkérdés:
Ki mikor akar tesót a kicsinek? Főleg az első babásokat kérdezem!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi: ajánlom a 3 év különbséget. Lili 3. szülinapja után fél hónappal jött Bori, és ez nagyon jól működik (eddig).

Köszönöm a képet a szerelmeidről! :D

Sok sikert a főzéshez! (Az egész finom fagyasztva, felengedve is ;) )

DRUKK DRUKK DRUKK a hitelhez! Szép ajándék lenne ;)

A kinézett házat meg tudod mutatni neten? Szeretek házakat nézegetni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?