Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak halkan jegyeznem meg,mert mar alszotok!Ezt most talaltam,hatha valakit erdekelhet...

[url]http://elenorkismamaruha.gportal.hu/

Szep almokat![/url]

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Na ez nem sikerult,de kiveheto szerintem az elerhetoseg....

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Sziasztok Kismamik :)

Gratulálok a uh-s képekhez én is :lol: és nagyon jók a pocifotók is már tényleg nagyon látszik mindenkinek :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 

 
 

Anitja!
Gratula a 12 heti uh-hoz és nagyon örülök, hogy minden rendben van a bébiddel :wink:

Norka!
Nagyon szép a babócád :wink:

Rabbe!
Örülök, hogy minden rendben van és hogy már hallotátok a pici szívét, de azért pihenj sokat :wink:

Ancsuriti és Breki!
Nagyon szép a pocitok, már jól látszik :wink:

Szonibaba!
Igen most igy idősebb egy héttel (az előző uh szerint most lenne 9 hét 4 napos) de a mostani uh szerint már 10 hét 4 napos :wink:
Hát igazából majd pénteken beszélek a védőnővel majd megírom mi volt :roll: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok!

Minden nap olvaslak titeket,de nem nagyon tudok mit írni.

stike!

ne izgulj!még én is uh-on voltam csak,még engem se vizsgáltak meg úgy!én is marhán csodálkozom ezen!!!
én úgy tudtam már az elején mindenféle vizsgálat lesz.
a kiskönyvet is kérdeztem a dokitól mikuláskor,és azt mondta ő a 12.hétig senkinek nem ad.merthogy mi van ha.na dejó ha 29.én megyek,akkor már nem mondhatja ezt!remélem minden rendben lesz.
mi 22.én elmegyünk babamoziba,mert nem bírom ki karácsonyig,hogy ne lássam a babámat!!!!
újpesten most karácsonyi és hétfői akció is van.

nézek nagyokat mekkora pocik vannak itt már nem semmi.
mondjuk nekem is van.dehát én is 70 kg felettről indultam...
úgyhogy most nem tudom eldönteni,hogy a sok fasírt,vagy a pizza,vagy ez már tényleg a babó.... :roll: :roll:
mivel én egy kinyúlt naciban tengek lengek itthon,nem nagyon veszem észre.
ja de mikor kimegyek,akkor mintha összement volna a nadrág!!
még arra is gondoltam,hogy a hematóma miatt nem akar a dokibácsi nyúlkálni...
mindenkinek ezer drukk megy!
a melles sztorikon jókat mókázom,én is úgy érzem m intha egy nagy mellhegy lennék,éjjel ráfekszem.és napközben is mindig beverem :lol:
amúgy se volt kicsi,de most?????
szörnyű
mindenkinek boldog babavárást!!!

Kép


Sziasztok

Hú zajlik itt az élet, tegnap nem győztem elolvasni az utóbbi két napot...mire elolvastam a pici fiam felébredt, így irni már nem volt időm :(

Rabbe
örülök, hogy minden rendben mert tegnap. :)

Mindenki akinek már látszik a pocija
irigyellek benneteket..én ha a kisfiamból indulok ki akkor még legalább másfél hónapig minimum nem fog nekem látszani semmi.

pagika
gratula az ikrekhez :)

Kisdodi:
Patrikkal nagyon sokat álmodtam azt hogy rögtön szülezése után már tud beszélni meg járni, és azon sajnálkozom, hogy kimaradtam a babás dolgokból...nem tudom mit jelenthet.

A többieknek is gratulálok akik túl vannak a 12hetes uh, és megvan az első babaképük :)
én majd jövő kedden megyek
további szép napot mindenkinek

Kép

Kép
buzaszsuzsanna
 
 


Köszi Lola, akkor ezek szerint nem vagyok egyedül a vizsgálat hiánnyal. Remélem ez azért jó jel is... :oops: :roll:

Ancsurti, olyan aranyos voltál, láttam lelki szemeim előtt, ahogy suttogsz az éjszakába... :lol: köszi az infot, tényleg jónak tűnik, majd megpróbálom felhívni őket! Ja, és találtam a honlapon még egy aqua natal linket, azt is majd megnézem.

Sajnos képzésen vagyok a héten, így csak reggel és este tudok benézni, amikoris még persze a munkámat is próbálom behozni itthon... :evil: hát ez van, de legalább ezerrel múlik a hét! Az utolsó munkás ebben az évben... :lol: :lol:

Lányok, és még egy "jó hír": megnéztem a meteorológia honlapját és december 24-re szinte mindenhol havazást, hózáport jelez. Reméljük bejön a fehér karácsony és marad is arra hétre ez a romantikus környezet! :wink: :lol:

Szép napot Minden babavárónak! :lol:

KépKép
stike
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Rabbe örülök,hogy minden rendben van veletek!
Norka!
nagyon szép a babócád,gratula!
olyan hihetetlen,hogy a 12.héten már ilyen szépen látszódik
mindenük és közbe meg tényleg.
Breki!
tényleg nem kötözködni akartam,csak én így értelmeztem,de
ezek szerint rosszul.biztos neked lesz akkor igazad.
megkérdeztem az orvosom és nekem csak a kombináltat ajánlotta,
hisz pár hete töltöttem a 25-t.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Jó reggelt!

Lidike!
Igen, egyezik az időpontunk. Ti merre fogtok szülni?

Breki!
Hajzat :)
Akkoriban sztem nagyjából mindenkinek hasonló volt.

Norka!
Húú milyen nagy már a babácskád :)
Sajnos én is ilyen vagyok, hogy nehezen tudom magam túltenni, ha vki felhúz. Attól kivagyok én is, amikor azt hiszi, mert dr. van a neve előtt már úgy bezsélhet az emberrel...

Rabbe!
Örülök, hogy minden rendben veletek.
Jó utat!

Kínai izé senkinek? :cry:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kínai fogantatási naptár:
http://www.naptarak.com/naptarak_kinai.html

Kép
Kép
csibe83
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boo 2011.03.15 13:10-kor.

KépKép

KépKép
boo
 
 


Boo én is holnap megyek rákszűrésre is és nem piszkálja a
babát.nyugi :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Kösz lányok a dícséreteket! Tényleg tök jól látszott mindene a babónak. Még mindig nagyon Boldog vagyok! Kívánom, hogy mindenki itt tartson már ahol mi 12 hetesek.

Boo! Nekem tegnap volt nagyon felpuffadva a pocakom, és sajna nagyon fájt is. Gondolom estére elfáradt, meg az össze-vissza kaja is megtette a hatását. :(

Stike! Imádom a havat!!! Legyen igazad és essen a hó karácsonykor! Annál szebb nincs is!!!

Kínai naptár: Hát úgy látszik mi csak kisfiút tudtunk "csinálni" abban az időszakban. A ciklus.hu szerint pedig kislányt. Na! Szerintetek? Végülis 50-50 %. Majd meglátjuk. Pont a párommal beszéltük, hogy az elején nagyon kislányt éreztünk, most meg kisfiút...

Azt nem is írtam tegnap, hogy megtaláltuk a szekrényt és a vitrinkombinációt a Kikában, amit karácsonyra veszünk magunknak ajándékba. Eldöntöttük, hogy ma párom visszamegy és elhozza. Így már a karácsony az új nappaliban lesz!!! Hurrá!!! A baj csak az, hogy 4 napig itt fogom nézni a lakás közepén, mert Gábor elmegy Pestre, így nem tudja most összeszerelni. Én meg nem állhatok neki emelgetni, meg szerelgetni, mert kikapok. Pedig imádom az ilyeneket bütykölni.
Vendég
 


Boo!

Nekem is kb. 5 hetesen csináltak rákszűrést, mert volt ugyan egy éven belül, de nem találták a leletet. :evil: Én meg ráztam a vállam, hogy nekem ugyan mindegy, sosem szoktam érezni semmit, pedig sokan panaszkodnak, de nem is értettem eddig. Na most bezzeg úgy fájt, biztos érzékenyebb ott belül minden. Nem azért írom, hogy megijedjetek (Csibe se :wink: ) csak engem olyan váratlanul ért, hogy majd leugrottam a vizsgálóról. De lehet, hogy ti semmit nem fogtok érezni.

Ancsurti!

Nekem is tetszett ez a négy órai suttogós írásod! :lol: Amúgy tesódnak mire fel nem fizet a biztosító? :shock: Nehogy már...ha bebiztosította!!!! :!:

Pocakfotók szépek! :D Nekem párom azt mondta, de anyum is, hogy ami látszik az már a babu miatt van, pedig én még mindig a szokásos kis pocimat látom, bármilyen szögből nézem is. Estére talán kismamisabb, de akkor meg nem is érzem túl jól magam sosem bélügyileg, úgyhogy tuti felpuffadok addigra.

Breki!

Bugyi nekem is bejött! :wink: :lol: Én is váltottam franciabugyira, (asszem kicsidodi írta :roll: ) mert amikor volt a méhen kívülim, az valószínűleg pont az ovum körüli fertőzés miatt volt, rosszkor fogant a pici. Utána elmondott mindent, hogy mit szabad és mit nem. Azóta csak táncra teszek fel tampont, máskor sosem, és a tangát is elfelejtettem, kivéve ahogy írtad, nyáron amikor csak az néz ki valahogy, meg alkalmi feszes ruha alá. Pl. tudtátok, hogy a tampon méhszájsebet is okozhat, ha olyan használja, akinek alig van vérzése? Mert szívja a cuccost :oops: és ha nincs mit akkor elég komoly seb keletkezhet. Na, ez hatott, azóta még táncra is csak akkor teszem fel, ha első napokban vagyok, a vége felé már inkább tisztasági betétet. Inkább sűrűbben cserélgetem. Van egy nagyon kényelmes, amit egyáltalán nem érezni még tánc közben sem zavar.
Na, hát ez most nem aktuális nekünk szerencsére :lol: csak leírtam. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Láttam beszélgettetek erről:nekem is csak UH-on nézte meg a nődoki,nem volt más vizsgálat.Azért ha nem muszáj nem nyúlkálnak.. :oops:
Ma voltam a háziorvosnál,úgy néz ki h a héten már nem lesz nyugtom,holnap mehetek a vese UH-ra.Szurkoljatok nekem!
Remélem csak a baba nyomja a hólyagot és azért a van vér.

Igen,szép a pocakotok!

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Tegnap valaki kérdezte, hogy a kombináltra éhgyomorra kell-e menni (Moncsy talán Te voltál?). Megkérdeztem a szülésznőt, aki ezzel foglalkozik a MÁV-ban, és azt mondta, hogy nyugodta egyek előtte.
Szóval ha nincs más csak a kombinált, akkor lehet előtte enni.

Gratulálok a többi uh-s kismaminak is!

Hétfőn az uh-m örömére vettem két kismamis felsőt a H&M-ben, ott is van kismama ruházat és nagyon édi rucik is vannak.

Tegnap elmondtam a főnökömnek meg a közvetlen kollégáimnak a hírt. Nagyon örültek neki, már számolgattak a hátam mögött, hogy ha októbertől lehet próbálkozni, akkor vajon mikor jelentem be, hogy sikerült. Olyan aranyosak, úgy drukkoltak!

Kép
katy76
 
 


Szonibaba,

mi a szitu a vizsgával???S a kombinált oltásról mi hír?


Szép nagy pocitok van már!

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Norka! Nagy gratuláció! Hú, nagyon nagy Baba! De örülök!!

Rabbe! Neked is gratulálok!

Tabati! Amióta eldöntöttük, hogy Babát szeretnénk nem használtam tampont (toxic szindróma pl) szóval ha belegondolsz, hogy a vér x ideig ott pang Benned, hááát igen, nem a legjobb!

Csibe, annak hogy hány éves vagy mi köze van a vérvétel típusához??? Nem igazán értem, mind1! Max. az amniocentézishez van, mert 35 felett azt ajánlják meg! Nem kötözködni akarok, csak érdekes, ha a doki ezzel magayrázta!

Moncsy! Látod, hogy nem kell éhomi vérvétel! Biztos voltam benne, dokim elég soxor elmondta, hogy mit befolyásol! De ilyenkor tényleg azért van az orvos (ha csak valaki a doki szavának hisz), hogy felhívd megkérdezd!!!! Szerintem ez a minimum, amit megtehet egy aggódó Kismamáért :wink: !




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Dodika!

Így is úgy is oroszlán lesz a Pici (mármint, ha nem jön a cukrosoknál elég gyakori korábban érkezés...na nem feltétlen koraszülés, csak a későbbi szülésről cukrosoktól még nem hallottam...főleg nem egy héttel). Én meg azon izgulok, hogy júl 13-ra vagyok kiírva (Apum szülinapja 15), hogy legalább Rák jegyű legyen, tehát júni 22-ig bírjuk ki egyben. Sok Rák ismim van....szeretem Őket!!!!

De drukkolok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd!!!!

Puszi! Majd írok is! Zsuzs tegnap ment kórházba és már csak ketten jönnek ki!!!! :D :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 


a szűrés aránya miatt mondta a koromat,mert kisebb az esély
ennyi idősen.azt mondta,hogy a kombinált nekem elég.

Kép
Kép
csibe83
 
 


ok, akkor biztos így van! :shock:




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Breki!

Tényleg így van, "fiatalabb" huszonéves kismamáknak nem nagyon ajánlgatják ezeket a szűréseket. Mondjuk én meg azt is olvastam valahol, hogy épp ezért van több beteg baba a fiataloknál, mert az idősebbeket kiszűrik. Hát most légy okos! :roll:

Tampon!

Nekem az volt valszeg a baj, hogy még nem telt meg és úgy húztam ki, ezzel felsértettem a hüvelyem. Tudtam is, hogy gáz van még el is mentem dokihoz, és el is keseredtem, mert gondoltam akkor fuccs egy próbálkozós hónapnak. De a doki azt mondta, hogy elég egy 3 napos kúra, aztán még egy hétig nuku szex, de aztán lehet. Örültem, hogy pont a peteérésre már szabad az út. Hát nem kellett volna...

Timi!

Ezt a "nem muszáj nem nyúlkálnak" ot nem értem... :shock: Már máshol is hallottam. Nekem rákszűrést csináltak, és minden alkalommal kézel is megvizsgálnak, de ha nem tennék, a hüvelyi uh még mélyebben bennem van szerintem. :oops: :lol: Úgyhogy tényleg nem értem... :roll:
Megy a drukk az uh miatt! :wink:

Én is kérek a holnapi 12. hetihez! :oops: Kicsit izgulok... :|

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati neked is megy holnapra a drukk!Biztos minden rendben lesz

Kép
Kép
csibe83
 
 


Mi tegnap úgy döntöttünk, hogy benevezünk az integrált tesztre, így annak ma volt a vérvétele. Már tegnap felhívták kétszer is a figyelmemet, hogy nem kell üres gyomorral menni a vérvételre. Még az AFP-re sem. Apumat is kikérdeztem, és ő is azt mondta, hogy nincs értelme. Úgyhogy ma ebéd után tele pocakkal elmentem a vérvételre :lol: . 13 órára volt időpontom, és pontban akkor be is hívtak. Teljesen le voltam döbbenve.

Tegnap írtam nektek, hogy a bunkó dokis kis incidens miatt ma megfogom keresni a dokimat és megkérdezem az ő véleményét is. Pont vette le a csaj a véremet, amikor megjelent a dokim az ajtóban!!! Nagyon örültem, egyből el is kaptam. Megnyugtatott, hogy minden vizsgálati eredmény rendben és ne aggódjak a pecsétek miatt, mert a terhesség ideje alatt kell meglennie a 4 pecsétnek, és hozzátette, hogy ne foglalkozzak a másik dokival. Megbeszéltük, hogy január 6.-a körül keressem és megvizsgál. Tök jó fej volt!

Amúgy nekem sem volt az uh-s vizsgálatokon kívül más. Szerintem sem akarnak fölöslegesen tapintásos vizsgálatot végezni.
Vendég
 


Sziasztok

Nekem sem volt még csak uh, kézzel egyszer sem vizsgált meg. Tabati szerintem kézzel mélyebbre megy hisz ott a méhszáj nyitottságát is nézi, méhnagyságát kitapogatja stb...

Nekem már 3 napja fáj a fejem, de ma fáj a legjobban:(

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Tabati! Ne izgulj minden oké lesz!!! Ja! Én mondom, aki szintén izgult még tegnap! :lol: Szóval megy a drukk, és kívánom, hogy utánna legalább olyan boldogok legyetek mint mi tegnap!

A"nem muszáj nem nyúlkálnak"-ot én arra értem, hogy minket nem akarnak a vizsgálattal terhelni.
Vendég
 


Csibe!

Én 21 vagyok, nekem is csak az kell koromnál fogva. A doki azt mondta nálam egy csomó genetikai betegség tulajdonképpen teljesen esélytelen :D ! És rákszűrésem is most volt először, mert 20 éves korig nem kell :oops: :D ! (ja, és a partnerek gyakorisága is számíthat, de nekem a férjem volt a második :wink: )
Nekem külön mondta is a doki, hogy nagyon örül, hogy végre fiatal kismamija van, mert ki van akadva azoktól az anyukáktól akik (hangsúlyozom!) önszántukból későn vállalnak gyereket, mert ma így "menő", ( nem azokra gondolt nyilván akiknek nem jött össze, vagy nem volt apajelölt). Én egyet értek vele, de azért azokat is megértem, akik másképp gondolják, csak nem értek velük egyet :? !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


lányok!

este és reggel olyan szurkálásokat éreztem a hasamban?olyan fura volt!úgy megijedtem.ez mit jelent?normális?tágul a méh?

Kép


Lola!

Nekem ugyanez volt tegnap, úgy belenyilalt hirtelen mozdulatoknál, én azt hittem bepisilek :shock: ! De azt olvastam, ez előfordul, normális, a méhszalagok nyúlása miatt van, és lehet szedni rá magne B6-ot, az eleve nem árthat, de ha belenyilal, jó, ha hirtelen kívülről is nyomást gyakorolsz arra a ponra, úgy elmúlik (nekem ez bejött). :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Igen! Van is egy videóm erről a down-os dologról...és pont itt van a svédcsavar. Az idősebbeknél nagyobb a kockázat, de mégis a fiatalabbak szülik a több down-os babát, pontosan azért amit írsz!

Hát igen Dodi, ha a Férjem előbb meglett volna akkor olyan 25 körül már én is elkezdtem volna gondolkodni rajta, de mi már ezt kiveséztük :lol: !

Nekem a Magnosolvot ajánlották, de a lényege ugyanaz, de csak 1 kell belőle (granulátum)! Igen akik a karrier miatt lemondanak a gyerkőcről...hát nekem is furcsa!!!

Én is örülök, mert nekem sem vizsgálgatós a dokim! Aranyos volt, amikor még csak a tesztem volt + és elmentem Hozzá, mondta, hogy akkor meg kellene vizsgálnia. Erre én vágtam egy arcot...Ő mosolygott és azt mondta, inkább ne bolygassuk! Szóval ebben is maradtunk, azóta meg ott van az UH!

A terhesség vége felé egy alaposabb nőgyógyászati vizsgálat még a szülést is képes beindítani!!! :roll:




Tickerplayground.com
breki76
 
 


kicsidodi!

köszi a megnyugtatást!

Kép


Sziasztok!

:lol: :lol: Annyira suttogtam,hogy alig ertheto...!
Lanyok!En alig tudok aludni,marhara faradt vagyok,de ha egy inimini kavet iszom nagyon ritkan,es ez kb.3 naponta van,rengeteg tejjel,akkor egyszeruen nem fogad be az agy,es raadasul koran ki is vet magabol... :roll: Soha nem volt ram ilyen hatassal a kave.Persze csak akkor iszom,ha netan el kell szaladni valahova,mert amugy alomkorban szenvedek,de aludni nem
birok...hat erdekes.

Rabbe!!!!!Jol van,orulok nagyon,latod,rendben lesz minden.Mostantol igy tovabb!!

Reggelre megint 20cm ho esett :shock: Ez gyonyoru,es most sut a nap.Annyira mehetnekem van....be is vetem magamat a forgatagba!

Tabati:Nem ertjuk ezt a dolgot,direktbe a kezere kototte,nemreg volt egy mutete,mert a sok Bobtail,es Ujfunlandi emelgetesetol durva kinoves lett a kezen,ja,persze ez nem harapas...de elotte mar volt egy jo par,majdnem ott is maradt a keze...Az a baj,hogy huzzak a kifizetest,mint a retestesztat :twisted: de persze o fizessen minden jarulekot,adot,stb.(orvost).

Lola29:Teged is olvasunk am barmilyen temaban :wink: !Es tagulnak a meh tarto szalagok!!!Ne izgulj,ez nekem is van idonkent!

Kicsidodi: :oops: En mar regota szerettem volna kisbabat,de a korulmenyek nem voltak adottak! :oops: Es nem a karierre gondolok itt.31 evesen jottem ossze a parommal,es mostanra alakultunk valahogy...Aldom az eget,hogy az elozo kapcsolataimbol nem lett baba...pedig majdnem raszantuk magunkat...

Na most lepek setalgatni a hoban,kene vennem szalagokat a csomagolashoz,aztan osszeirni mi is kell az unnepi kajakhoz :wink:

SZep napot 8) !

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Sziasztok!

12 hét!!!!!!!!!!
:D :D :D
Norka!

Utólértelek! Nagyon szépen látszik a képen a baba!
Holnap én is megyek,na és pénteken is!
Holnap Fonyód kombinált teszt,péntek pedig a rendes 12 heti uh!
Már nagyon várom!

Csajok köszi az éhgyomros válaszokat,arik vagytok!

Ancsurti!
Tök jópofa az hogy csak halkan jegyzed meg,nagyon megmosolyogtattál!
Most nézem a szülinapomra vagy kiírva! :D


Kínai naptár!
Nekem nem jött be a jóslás a már meglévő gyerekeknél!
Az elsö okés mert lány,de a kicsinél már fiút mutatott,na és ugye ő is kislány,mostanra pedig kislányt hoz ki!

Voltam vásárolni,a járékboltban kb 1 órát töltöttem,alig tudtam dönteni,mert ami a Jézuskának írt levélben szerepelt,felét már nem lehetettt megkapni!
Na de azért sikerült és remélem nagy lesz azért az öröm!
Már csak apróságok kellenek!
A baba is kapott egy cumit(sárga és cicás,nagyon édi :D ),na és azt hiszem még fog kapni egy bodyt,vagy egy kis zoknit!

Na megyek késöbb még bekukkantok!
Puszi Mindenkinek!
20140328174041
 
 


Én nem teljesen értek egyet ezzel a karrier dologgal... Nálam pl. úgy alakult, hogy amíg nem értem el azt a pozíciót, amiben most dolgozom, addig nem is volt olyan keresetem, amiből egyáltalán gondolkodni lehetett volna a jövőn. A párom ugyanígy volt. 10 éve vagyunk már együtt, de mi önerőből 3 éve jutottunk oda, hogy külön tudtunk költözni.
Most már legalább minden feltétel adott, és miután nekem nagyon fontos a munkám, az is számít, hogy visszavárnak a munkahelyemre és nem töltik be az állásomat mással. Ehhez azért éveket kellett tanulnom meg dolgoznom.
Biztos van más, akinek vagy nem számít a munka, vagy sokkal könnyebben jutott el erre a szintre, de én egyáltalán nem bánom, hogy ennyit vártunk. Volt idő éveket külföldön tölteni, tanulni, és annyi élménnyel gazdagodtunk az elmúlt 10 évben, hogy én semmit nem hagynék ki azért, hogy fiatalabb szülők legyünk.

Kép
katy76
 
 


lányok!
én valamit nem értek.olvasgattam én is erről az integrált tesztről,meg kombinált tesztről.
most mi az ami "ingyen" azaz tb által támogatott jár?mi tartozik a 12.hetes alap vizsgálatba?
ilyen 28000 ft-os vizsgálatokat néztem.ha nem akarod tudni,nem fizetsz,ha igen keményen kell fizetni?mi van az alapban?
tud valaki nekem segíteni?

Kép


Lola!

A 12 hetes hüvelyi uh kötelező és ingyenes,itt néznek méreteket,nyaki redöt stb!
Van a kombinált teszt ami nem mindenhol ingyenes,csak azokban a kórházakban akikkel a sejtbank szerzödést kötött!
Pl holnap én is azért megyek Fonyódra mert ott ingyenes itt nálunk Zalaegerszegen pedig 29 ezer!
Az integrált tesztről nem tudok semmit!
Remélem jól tudom a dolgokat,ha nem valaki javítson ,vagy egészítsen ki!
Mindjárt megkeresem neked a linket is!
20140328174041
 
 


20140328174041
 
 


moncsy
köszi

Kép


szia Katy!

Én is 76-os vagyok amúgy! De számít a munka szerintem mindenkinek (De megjegyezem, ami most tuti, az ki tudja 4-5 év múlva is az lesz -e???). Én sem bánom a késői szülőséget. Én is kései gyerek vagyok és nagyon jó a viszonyom a Szüleimmel (Anyummal Barátnői). Ami inkább a korai gyerkőcvállalás mellet szól, hogy nyilván a papírforma szerint a korral egyre több betegség jön elő és hogy a Gyerkőcnek legyenek egészséges szülei minél tovább! Nekem a környezetemben volt olyan Pár akiknél az első Baba albérletbe érkezett a lánynak nem volt munkája rendes bejelentett és boldogabbak voltak, mint sok puccos "mindent megadok a gyerkemnek" pár! Mondjuk a semmire én sem szülnék nyilván, de az, hogy 280.000 bruttó vagy 400.000 bruttó a fizetésem...na nekem ez tök mindegy, ezért nem vártam volna egy percet sem! Bár mindig is független szerettem lenni anyagilag, tehát el nem tudnám viselni, ha a Férjemnek kellene eltartania (elég volt az anyját, de ez nem idevaló), viszont a cukor miatt én rögtön táppénzre kerülök...szerinted ezt melyik munkáltató tolerálja??? Nyilván a Baba elvesztése után kerestem másik munkát. De most már nem tenném, ha baj lenne, mert rögtön próbálkoznék újra! Szóval én sem lennék felelőtlen, de volt olyan osztálytársam akinek mindene megvolt, apuka NDK-ból mindent hozott (mi még azt sem tudtuk mi a lego, nekik már 10 db volt stb.) Nos és mi lett a vége??? Semmire nem vitte egyik fiú sem, mert a legfontosabb hiányzott, az igazi szeretet és az, hogy foglalkozzanak velük. Mindkét srác börtönbe kötött ki...Ennyit erről!!!! Tehát a szeretet, gondoskodás .....az nem kerül semmibe!!! Amúgy egyik Barátnőm 17 év után házasodott össze a Párjával (egyidős velem én hoztam őket össze anno) és most volt nyáron egy éves a fia!

Én a korai házasság kapcsán azt mondom, hogy egy válást már tuti megspóroltam! Bár van akinek az is bejön! De hogy karrier miatt valaki egyáltalán ne akarjon gyereket na az a furcsa!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


És ha korábban kezdtem volna 3-4 Gyerkőc tuti lett volna!!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Persze, az nekem is furcsa, hogy valaki a karrier miatt nem akar gyereket. De a karrierépítés miatti késői gyerekvállalást szerintem nem szabad elítélni, mert nem lehet tudni, hogy mi az oka.
Nálunk pl. 3-4 évvel ezelőttig szóba sem jöhetett a baba, mert munka mellett tanultunk, aki tanul az tudja, hogy mennyi pénzt és energiát visz el a tandíj, pláne ha 8-10 órát dolgozik az ember mellette.
Nem hogy gyerekre, de még saját háztartásra sem vágytam akkoriban.
Hozzáteszem, hogy részemről nem volt áldozat ennyit várni, mert kb. 2-3 éve érzem, hogy már jó lenne egy baba, előtte nem gondoltam rá, valószínű azért, mert még nem volt itt az ideje.

Abban persze igazad van, hogy a fiatal szülőknél kisebb az esély a betegségekre, de nekem pont hétfőn mondta a dokim, hogy még nagyon fiatal vagyok. (Bár szerintem nem emlékezett a koromra és kinézetre kb. 22-24nek szoktak nézni :) )

Kép
katy76
 
 


mi 4 éve szeretnénk,32 leszek jövőre....
tavaly én is váltottam mhelyet,ami karrier szempontjából feljövés volt,de azért,hogy kiszakadjak,mert minden hónapban ua volt.sikertelenség,kudarc.sírás
és a környezetváltozás meg is hozta az eredményt :lol:

Kép


Nyilván mindenki maga tudja...engem sem szoktak többnek nézni 25-nél (csodálkoznak is amikor megmondom mennyi vagyok). Húúú tanulás+munka...tudom miről beszélsz én a 2.diplomámat így csináltam, ráadásul másik városban dolgoztam, máshol tanultam, hétvégente állandó utazás. Na akkor én sem akartam volna gyereket! Meg utólag nekem is van pár pasi (hosszú távú), aki a hátam közepére nem kellene, nemhogy tőle gyerek...pedig vőlegényem volt.
De érdekes, szerintem a vágy akkor jön el, amikor optimális a helyzet (mindenkinek a maga mércéje szerint). Például mi tudtuk a Férjemmel elég gyorsan, hogy minket karmikus kapcsolat is köt egymáshoz (ezt azóta már páran megerősítették...kineziológus stb.). Tudtam, hogy Ő lesz a Férjem és a Gyerkőcök Apukája! És tudtuk a vitáknál, hogy kár lenne a sorsunk elől elmenekülni. :D :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Szonibaba!

Privi ment,remelem most celba ert :wink: !

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Jaj Csibe, már megint te segítesz rajtam
Kösziköszi igyekszem meghálálni.
Egyébként sikerült tleefonálnom, azt mondták, hogy uh időpontjuk nincs, de vérvételre nyugodtan menjek amikor megyek, előtte fel kell menni az uh-ra a papírért. Azért majd viszünk dvd-t, hátha szerencsénk lesz és pont megüresedik egy hely

Stike!
Én is remélem, hogy a próféta szólt belőled hóügyileg.

Timi!
Megy a druk holnapra és maint tudzs gyere a hírekkel!

Ancsurti!
Köszi, válaszoltam is.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Megnéztem a naptárat és nekem mindkét gyerkőcnél telibe talált, a mostanit pedig lánynak mondja (csendben jegyzem meg, hogy remélem igaza lesz, bár én inkább fiút érzek).

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Köszi!Írok majd!

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Szonibaba!

Nagyon szépek a Gyerekeid! Hú egy ilyen Kislányt, mint a Tied elfogadnék!!!!! :D :D :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Sziasztok! :)

Folyamatosan olvaslak titeket, de most nincs igazán időm írni. Viszont egy kicsit garázdákodtam a Neten és norka81 után pagikát és kicsidodit is megtaláltam az Iwiw-en... :wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok, nehéz dolog ez a kor és a babavállalás, azt hiszem én is tudnék mit mesélni... :oops: az én történetem röviden:

Fiatal (kb Dodi féle) koromban lehetett volna egy gyermekem, de hiába az érzelem, ha a tudat, és nem az enyém, mást választott. Így a babának nem volt helye akkoriban az életemben, hiszen egyedül nem lett volna sok értelme... Aztán külföldön éltem sok évet és a vége felé eléggé zaklatott életem lett egy zavaros kapcsolatban. Majd hazatértem és "lábadoztam". Nem csak érzelmileg kellett talpraállnom, hanem egy teljesen más környezetben, idehaza kellett megtalálnom a helyem, megalapoznom az életemet majdnem 8 év távollét után. Úgy tudnátok elképzelni, mintha 30 évesen újra kellene mindent kezdened. Főiskola, munka, kapcsolatok... És még nem is említettem a belső épülésemet... Volt néhány nem meghatározó kapcsolatom, de egyre kevésbé hittem, hogy valaha találok egy olyan embert, akivel együtt képzelhetjük el az életünket. Azt tapasztaltam, hogy ebben a korban a férfiak többsége vagy házas vagy elvált, és nem a boldogságot, hanem a saját sebei nyalogatásának lehetőségét keresi... vagy ezek kombinációja... :lol:

Nagyon szerencsés vagyok, hogy már majdnem 4 éve megpillantott a mostani párom a zöld pufajkában (ez neki szólt) :oops: és elhatározta, hogy én az övé leszek. Akkoriban még nem tudtam róla, de 1 évre rá, már gyanus volt nekem is a dolog... :lol: Megjegyzem, akkor még ő is nős volt, de megmutatta nekem, hogy bízhatok benne és mindent, amit igért teljesített: 1 évre rá el is vált. Akkor mi már terveztük a babát, de sokáig nem sikerült. A stresszes munkakörnyezetünk, a rohanás, a sok bizonytalanság... Rossz időzítéssel foganhattam tavasszal, egy munkahelyi krízis közepén. Nem maradt meg a baba. Érdekes: én is váltottam utána egy magasabb pozicíóba, de sokkal nyugisabb környezetbe. És ime, itt az eredménye! :wink: De közben betöltöttem a 41. évet. Még akkor is, ha nem érzem és nem látszik, ez van és ezen változtatni (sajnos) nem tudok... :oops: :lol:

Szóval sok múlik a gyerekvállalásnál, hogy kinek hogyan alakul az élete. Talán mennyire tudatosan alakítja azt, vagy hajtja valami más, esetleg önmegvalósítás, kaland vagy csak az egisztenciával járó biztos háttér felépítése. Én bébisintér voltam Angliában majdnem 3 évig, pont abban az időszakban, ami után például nem vágytam gyerekre. Kiélveztem magam a másokén... :lol:

Képzeljétek, még a TV-ben is nyilatkoztam, miután hazakerültem és már egész szépen építettem a karrieremet, hogy akár apa nélkül is vállalnék gyereket. :shock: Annyira örülök, hogy nem kellett ehhez a megoldáshoz folyamodnom... :oops: :roll: Nagyon, nagyon boldog vagyok a jelenlegi kapcsolatomban és kiegyensúlyozott életem van a párommal az oldalamon!!! És így szeretném, szeretnénk még az életünk végéig! Ugye, kicsim? :lol: Nagyon...

Elnézést, ha kicsit sokra sikeredtem... :roll:

KépKép
stike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?