Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát én is pucoltam a krumplit, no nem sűrűn mert én főleg bébiételeztem. Remek sárgarépa püré a nestléé, biztos ellenőrzött minőség és tényleg csak répa van benn. Van nekik répa burgonyapürével is. mindkettőt szerette Emma. Sima krumplit azt hiszem nem is próbáltam, de most sem eszi meg a krumpli pürét úgyhogy biutos nem arattam volna nagy sikert. Van olyna bébi ételk is hogy sütőtökpüré burgonyávla a nestlének,a zok is bejöttek. A kecskeméti az nem jó, abba belekuytulnak mindnet, pedig az olcsó. A hipp volt még jó. Szóval így főztem énKépKépKép

Kriszta!

Én úgy tudom ilyne pici is elkapja, csak sokkal könnyebben vészeli át, alig jön ki rajta.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Krisztocs,nagyon várom,mit mond nektek a sebész köldöksérv ügyben,mert a mi kicsinknek is van és nekem azt mondták a bethesdában a csipöszürésen,hogy nem kell ragasztani és ha nem mulik el magától,akkor sem egy nagy mütét,ambulánsan megy,elég iskolás kor elött megcsináltatni.(mellesleg te tudod ki vagyok:-)Az én Mátém járna a te lányoddal oviba,ha hajlandó lenne menni:-) ).

Himlöre van már védöoltás,fizetni kell érte,nem olcsó,de állitólag érdemes beadatni,mert akkor nem lesz himlös(és akkor nem maradnak vissza a szervezetében bacik,mert azok szoktak és nem lesz késöbb pld.övsömörös).Asszem,egyéves kortól lehet beadatni.
puposnünüke
 
 


Sziasztok!

puposnünüke,
Naná, hogy tudtam, ki vagy Kép Kép

Nem tudom, hogy elvigyem-e igazából a sebészhez, mert a doki se azt mondta, hogy muszáj, csak ha gondolom, nézessem meg. Úgyhogy ha lesz úgy idő, akkor bizti elugrunk, de mindenáron nem akarom, mert Reginél is ilyen volt, és ő is kinőtte. A műtét tényleg nem komoly, nekem is mondta a dokinő, ugyanazt, amit írtál Kép De azért inkább ne, ha lehet Kép Kép
Amúgy a Bethesdában a csípőszűrésen nekünk se mondta a manusz, hogy bármit is csináljunk vele, de majd egy hónap múlva rákérdezek a kontrollon.

Igen, tudom, hogy van rá oltás, Edina is mondogatja, de én nem nagyon akarom beadatni Kép Valahogy ódzkodom tőle...először is azért, mert örülök, ha nem kell szurkáltatni, elég lesz az oltása, másfelől meg ki tudja, hogy milyen mellékhatásai vannak, vagy lesznek később...A mi időnkben (húúú, de öregek vagyunk) se adták, még is élünk Kép Na jó, ez sarkítva van, de valahogy nem...inkább itthon ülök velük két hetet Kép Amúgy mára sincs egy db pötty se, bár azt álmodtam, hogy lesz Kép

Amúgy ma "plazaztam" 2 órán keresztül legalább, vettem ajikat Reginek, meg Robinak szülinapra. Remélem, jól sikerül a holnapi buli Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg kell mondjam, nekem sem jutott eszembe a héjában főzés, csak azért másoltam be a krumpliról azt a néhány sort, mert megörültem, hogy azt írják, hogy a burgonya lehet első kaja. Szerintem sem oké a héjában főzés, hiszen még én is érzek mellékízt (és az nem véletlen van) időnként, ha nem sikerül tuti krumplit venni. De még nem kell a krumpli, mert most (előre lekopogtam) elégnek tűnik a tej.Kép

Lányok, a ti csemetéitek hogy bírták a hóval együtt járó frontot? Miksa olyat csinált, amilyet még életében nem: este ha letettem a kiságyba, akkor magából kikelve ordított. Csak a kezemben volt jó neki, leülni sem lehetett vele, a cici se kellett, és még a mi ágyunkban is nyüszögött. Végül 3/4 1 után aludt el. Ráadásul ketten voltunk, úgyhogy egyedül cipeltem a Mukinyúl seggét. Nem is sejtettem, hogy ilyen zaklatott este ígérkezik, mert bár estefelé kicsit zokon vette, hogy túrótortát készítünk a papának Valentin-napra, később vigyorgott ezerrel. De végülis ugyanúgy átaludta az éjszakát, mint máskor, csak tök rosszkedvűen ébredt. Aztán estig morci volt, még a babakocsiban is ordított séta közben, de egy órája mintha efújták volna a rosszkedvét, megkezdte a vigyorgást és a gügyögést. Remélem elröppent a frontKép

Kérdésem is van: Van-e járókátok, és ha igen, akkor milyen? Mi szól a fa és mi a hálós mellett? Kéne egy Miksabuckónak lassan.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Orvosválasztás előtt állok, és az újpesti szülőotthonban szeretnék szülni. Ha van tapasztalatotok Dr. Neszt Kálmánnal kapcsolatban, szívesen fogadnám a beszámolótokat. (Akár emailben is) Előre is köszi mindenkinek!
borcsa
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Örülök, hogy helyreáll a tejcsi-rend! Kép Azért az a legtutibb! Kép

Máténál még nem nagyon vettem észre, hogy érzékeny lenne frontokra, illetve időjárással kapcsis dolgokra, de tény, hogy egyre nagyobbak, egyre okosabbak, és egyre inkább reagálnak az ingerekre.

Járóka-téma...szerintem most is össze-vissza fogunk zavarni, mint mindenben Kép Én a hálósra esküszöm, pedig mindenki próbált anno a fára rábeszélni, de hajthatatlan voltam...Mégpedig azért, mert amikor még csak fekszik benne a baba, akkor tök mindegy, de ha már ül (és eleinte nem túl stabilan...), akkor dülöngél, potyog jobbra-balra...Na most ha fa járóka van, akkor koppan a buci nagyokat...A hálóban ez nem volt gond soha, és soha nem bántam meg, mert tényleg zakózott nagyokat! De anyum erre azt mondta, hogy mi soha nem ütöttük meg magunkat a fában..(na persze, csak bazira nem emlékszik már Kép ) A felállás se volt akadály benne, mert a háló lukacskáiba befért az ujja, és hát ezeken már felállás segítő is van. Aztán...mi mindenképp nagyot akartunk, szóval nekünk az óriás fajta van, és még abban is volt néha gond, hogy kicsi a hely Kép Mert ha tele van játékkal, meg már mozgásigénye is lesz, akkor elkel a nagy! Úgyis utálnak benne lenni Kép Hát még egy piciben Kép
Na, ezek az én tapasztalataim, most biztos jönnek homlokegyenest mások, csak győzzél kiigazodni Kép Kép

SzaBori,
Megmondom őszintén, nekem mindkét manócskám a szülőotthonban született, de ezzel a névvel még csak nem is találkoztam! Úgyhogy én sajna nem tudok segíteni Kép
De azért mesélj magadról! Kép Hány hetes a pocilakó?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!
Hát ez a gond. Még nincs pocaklakó. A fiam két éves, és már egy éve próbálkozunk a kistesóval. A régi dokimhoz nem akarok visszamenni, mert csalódtam benne (etikai probléma, nem részletezem). Szóval most megoldást keresek. Tulajdonképpen ha mást tudtok mondani, aki érti a dolgát és nem kotor a zsebembe...
Várom a válaszotokat!
borcsa
 
 


Sziasztok!

Kriszta! A tesóméknak van egy hálós járókájuk (bár elég kicsi), azt megkaphatnák, csak a párom kollégája riogatott minket vele. Az ő kicsijüknek tisztára felsebezte az ujjacskáit a háló, mert beledugta őket a lyukakba, dehát persze közben potyogott a kölyök jobbra-balra. Nahát ezért tartok kicsit a hálóstól. A fától meg azért tartok, amit te is írsz. Dehát valami csak kéneKép

SzaBori! Nekem rémlik a doktor neve, ha ő az, akire gondolok, akkor a szobatársam nála szült. Harmincas csaj volt, és már vagy négy vetéléssel a háta mögött került hozzá. Egy napon szültünk, sőt, még a szülését is végighallgattuk az emberrel, mert neki a szomszéd szobában (nyitva voltak az ajtók) már délelőtt kibújt a babája. Szóval ha az a doktor az a doktor, akkor egy jó kedélyű, kedves pali, olyan ötvenes, mély hangú ember. Pozitív a benyomásom róla összeségében, de többet nem tudok mondani.

Többiek, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

nekünk a változatosság kedvéért se nem hálós se nem fa volt, hanem nűanyagKép
De se előnyét se hátrányát nem tudom mondani mert Emma egy percet sem töltött benne, ő kissebb korában hisztizett benne, hiszen soha nem lehetett lerakni, amikro meg már nagyobb volt mi a földre terítettünk szőnyget meg polifómot és ott dorbézolt, gurulászott. Mikro meg már járni tud úgys etudod járókába kényszeríteni. Havonta 1x belekéredzkedett 2 percre. Úgyhogy én már össze is csomagoltam és kölcsönadtam barátnőméknek, kiváncsian várom ők tudnak e vele valamit kezdeni. Ha ők visszadják el fogom adni, és a következő babának már nem fogok evnni, mert nálunk felesleges volt. Úgyhogy én azt javasolom ne költsetek rá, fogadd ela tesódékét és meglátod hogy ki tudod e egyáltalán hazsnálni. Amúgy azt mondják sokkal jobb nekik ha szbadon mászhatnak.

SzaBori!

Én már hallottam róla, mert ugyanott volt a rendelése (a XV. kerületben) ahol az én dokimnak (dr Szunyoghy). De őszintén szólva többet nem tudok róla. Sajnálom.Kép

És most a horrorKép Emmát ma megharapta déelelőtt egy nyúl, ott vidéken csak felnőtt ügyelet volt, bekötözték, fertőtlenítették és megszavazták hogy nem kell tetanusz mert még hta a Di-per-te. Már nem fáj neki, de nagyon mély seb, még mindíg picit vérzik, úgyhogy holnap beviszem a sebészetre, drukkoljatok hogy csak kötözni kelljen. A férjem azzal riogat hogy lehet hogy ki kell belőle vágni, mert elég roncsolt sebKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Tuti jól sikerült a szülinapi buli, majd igyexem képpel is szolgálni a kicsinyítés után Kép Regi nagyon örült mindennek, na és Robi is Kép Bár a Pinokkió tortát először bácsinak, majd bohócnak nézte a csaj, de annyi baj legyen Kép Mindent a gyerekért Kép

Szirom,
Látod, már is össze lettél zavarva Kép Nálunk nem volt bibi a hálótól, pedig aztán olyan dagi ujjai voltak (vannak) hogy csak na Kép Szerintem hálósból is van több fajta, ennek elég puha anyagú a hálója. De egyetértek Manóval, próbáljátok ki először, azt ami van, és utána vegyetek csak! Valóban utálni fogja a későbbiekben, de én azért mindig örültem hogy volt, mert azért csak eljátszott legalább 10 percig benne, és addig legalább wc-re el tudtam menni Kép (ez már persze akkor volt, mikor mászott ezerrel) Amúgy ő is többet volt kint "terepen", mint benne Kép

Manó,
Szegény Emma, tényleg horror Kép Mesélj, hogy mi volt a sebészeten, remélem semmi!!!

SzaBori,
Hát nem igazán tudom, hogy az újpestiben melyik doki az, aki speckós az ilyesmiben...A mi dokink nagyon normális, kedves, aranyos stb., szóval tényleg csak dícsérni tudom, de fogalmam sincs, mennyire van otthon ebben a témában....Szirom, tudsz erről valamit?

Képzeljétek, Máté háromnegyed ötkor kelt csak enni! És már hetek óta fél kilenc óta szundít, úgyhogy most éjjel nagyon jó dolgom volt, akkor kajált egyet, és azóta is alszik Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Szaisztok!

Kriszta!

De jó hogy jól sikerülta buli.

Mi megjártuk a sebészetet, átkötözték, d emivel még mindíg vérzett most elég durva kötést kapott, olyat hogy nem tudja mozgatni, mert így nem tudott gyógyulni. De zt mondták a seb nem vészes.
Viszont nem tudják eldönteni hogy kell e tetanusz oltást kapnia, úgyhogy holnap emgyünka Lászlóba oltási tanácsadásra. telefonon felhívta a sebész és azt mondták hogy ilynekor a sima tetanusz emlékeztető oltást még nem lehet adni, mert ő még csak 3 di-per-te oltást kapott és az nem elég hozz, hanem lehet hogy most megkapja a következő di-per-te oltást és 3 évesen nem kap, vagy akkor is kap, nem tudom. Csak nem igazán értem hogy ha eza 3 oltás semmit sem véd, akkor miért adják, illetve hoyg más gyerek nem sebesül meg 6 hónapos és 3 éves kora között, hogy ennyire nem tudják hoyg most mi a teendő?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szegény Emma! Kép Nem irigylem!

Marcus megint zaciban a szülőknél, én meg gyorsan kitakarítottam és most itt vagyok.

Járókatéma: én is a bátyámékét fogom használni, az a régi hagyományos hálós és gömbölyű alakú. De a fiúk sem használták sokáig. Apuéknál van egy szintén régi fa, ott meg az lesz. Bár abból annó Dávid kimászott - egyszerűen kipöckölte az oldalát összefogó ékeket! Kép

Vasárnap visszük Szemi cicát ivartalanítani Kép Úgy félek, hogy vmi baja lesz Kép Eddig is sok probléma volt vele....

Krisztocs,
Azért irigykedem, mert Marci még mindig fel kell éjjel és mostanság olyan 10 körül alszik el Kép

SzaBori,
Feltétlenül Újpesten kell a doki? Mert ahol én szültem, ott tudok ajánlani egyet.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Manó! Jobbulást szegény Emmának! A nyúllal nagyon kell vigyázni, de gondolom abból már eleged lehet, hogy ezt mondják, úgyhogy bocsi is. Mindenesetre szorítok, hogy ne legyen semmi gond és ne kelljen Emmát feleslegesen megszúrni. De azért tényleg jó lenne, ha legalább a dokik tudnák, hogy ilyen esetben mit kell tenni.

A járókához én sem ragaszkodnék, de sokat vagyok egyedül Miksával. És pont amit Kriszta írt, hogy ha el kell mennem WC-re, ki kell szaladnom a kapuba a postáshoz, vagy a konyhában csinálok valami olyasmit, akkor ha rövid időre is, de szeretném járókába tenni, így biztonságban tudnám. Nem akarom én abban tárolni a gyereket, főleg, ha nem szereti. Mi is azt tervezzük, hogy a szőnyegre tesszük, csak még venni kéne egy szőnyegetKép Most laminált padló van, és oda nem szeretném letenni, hanem tényleg ideje megvenni azt a nyomorult szőnyeget, meg kap Miksabuckó egy játszószőnyeget, és úgy ok lesz.

Kriszta! Azzal a hálós járókával csak az a gond, hogy lent van Szekszárdon, ahol az én családom lakik. Jó meg kell gondolni, hogy idecincáljuk-e, mert ez így most nem olyan, hogy ha nem kell, akkor visszaadjuk és kész. Az már akkor itt maradKép Mellesleg ha már itt lenne, akkor nem kellene aggódnom a szőnyeg miatt. Most sokat van a baromi nagy (szinte állandóra kihúzott) kanapén, de nagyon forgolódik, most már egyedül nem lehet otthagyni semmiképpen.

Hanzika! Az első és a második nap volt gázos a Bélával az ivartalanítás után. Szegénykém már itthon ébredt föl az altatásból, rögtön talpra is állt, persze nem tudott rendesen, így összeesett, dülöngélt, nekiment mindennek. Én aznap éjjel értem haza a munkából, így a párom terelgette szegényt. Másnap már kicsit jobb volt a helyzet, de azért még így is elég kemény. Aztán gyorsan felépült, csak a varratszedésnél volt gond, mert nekiesett az állatorvosnak, úgyhogy végül ahhoz is el kellett altatni. Úgyhogy ha van olyan, hogy felszívódó varrat, akkor én azt javasolnámKép

Végül egy fotó, Miksabuckó gyakorolja a közlekedést a papával a babahordozójában (eddig nem nagyon csípte, de azt hiszem, meg fogja szokni.)

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Köszönöm lányok!
Hanzika! Te hol szültél? Én XV. kerületi vagyok. Nem mennék nagyon messzire. És azt mondták, hogy a szülőotthonban az esetleges komplikációkra is fel vannak készülve. Nem kell a babát elszállítani.
borcsa
 
 


Sziasztok!

Szirom!

nem hazsnálhatnak felszívódó varratot mert azt ha nyalogatja za állat akkor ugy eidő előtt felszívódik. Én is rákérdeztemKép Viszont én nagyon tudnám javasolni hogy úgy varrják ahogyza én kutyám,a doki mondta a nevét is, de nem emlékszem, az a lényeg hogy varratszedésnél cskaa két végét kellet elvágni, csak ott volt csomó, így 20 másodpercnél nem tartott tovább és ezt a varratot ki sem tudják nyalogatni, így a műanyag fejvédő sem kellett. Az én kutyám 5-kor műtötték délután és 10-kor este felkelt, másnap meg már semmis em látszódott rajta, ugrált stb. Igaz én pár napig adtam neki egy fél algopyrint. Már másnap szépen evett is.

SzaBori!

Hát attól függ milyne komplikációkra. Újszülött intenzív nincs. Persze császárra, vákumra stb fel vannak készülve természetesen. Mondjuk én meg voltam elégedve, csak az tény hogy azért nem a legfelszereltebb kórház, tehát gond esetén elviszik a babát vagy pl koraszülés esetén másik kórházba visznek. Iagaz ez a Szabolcs utcain, Sotén, söpf merein kívül minden kórházban így van. Edetleg a XV. kerületből még az Uzsoki nem rossz távolság vagy a Szabolcs utcai esetleg.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sérült kezes kép a profilombanKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Babóca megint zaciban Kép Én meg mosok Kép Cicó meg itt pihenget mellettem.

Marcus ma délelőtt egy nagyot aludt, meg is lepődtem. Krisztoccsal beszéltem olyan 11 körül, akkor kellett volna ébrednie (olyan 10 körül aludt el) és hát fiatalúr ráhúzott még egy órát Kép Persze séta alatt aztán nem vitte túlzásba Kép

Manó,
Hasonló volt az én varratom is a pocimban annó Kép

SzaBori,
Én a SOTE I-en szültem a Baross utcában és nem tűnt messzinek. A Víztoronynál lakunk és 30-40 perc volt az út kaputól kapuig.

H.

Kép
hanzika
 
 


Manó,

Tök aranyos Emma így Kép De azért jobb, ha ilyesmi nincs rajta sűrűn Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


És még két kép, "így alszunk mi" jeligére:

Kép
Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


És amikor nem alszunk:

Kép

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Tök jó, feltesz az ember képet, és akkor jön a többi baba fotója isKép Még, még, még!!!!Kép

Bár Manónak nem ilyen képet kellett volna, szegény Emma olyan kis megfáradt ezen. Voltatok doktornál? Mit mondtak? Végülis mi lett a szurikkal?

Varratügyben csatlakozom Hanzikához, a csaszis varratom nekem is ilyen kihúzós voltKép Hogy Béláé milyen, azt nem tudom, mert ő megközelíteni sem hagyta magát. Amikor az asszisztens meglátta, hogy milyen macska bújik ki a kosaramból, akkor már fogta a fejét. Gondolom ismerte a műtétről...Kép A Béla különben elég harcos jószág, az idegen macskákat is keményen elhajtja, pedig
élete első 9 évét a 4. emeleten töltötte egy garzonban.

Hanzika! Miksabuckó is így felfelé szokta tartani a kezét alvás közben, és az apja mindig melléfekteti, mert szerinte el fog neki zsibbadni ebben a pózbanKép Nagyon pasis különben Marcus is!
Miksa újdonságai (ha Marcus még nem csinálná őket, bár ő fordulni is előbb fordult): kuncog nagyokat, ez most nem az a kacagós nevetés, hanem egy újKép És a hátáról forgolódik az oldalára, egészen ívbe hajlik a teste főleg pelenkázás közben (a papája szerint ez a sülthalpozícióKép). Azonkívül elkapja a lábfejét, sőt, már a zokniját is majdnem teljesen sikerül lehúzniaKép

Kriszta! Nem tudom, hogy a mi dokibánk hogy áll ilyen téren. Bár én majdnem kipróbálhattam, mert Miksa kb. egy év alatt jött össze. Egy hónappal korábban kellett volna hozzá visszamennem ez ügyben (akkor telt le az év), de én valamiért nem mentem - és akkor lettem terhesKép

SzaBori! Mi is nyűglődtünk, vettem én is PG53-at (kis mikroszkóp, ami a peteérést mutatja állítólag), de nekünk nem jött be. Aztán olvastam a neten, hogy létezik ovulációs teszt, olyasmi a külseje, mint a terhességi tesztnek. Azt is vettem, talán 7 db van benne, nahát amíg az elfogyott, addig nekem nem volt peteérésem. Ez volt tavaly januárban. Szóval nem olyan volt a ciklusom, mint amilyennek én gondoltam, hanem néhány nappal később lehetett a peteérés, de aztán végül nem vettem még egy dobozzal, mert szabira mentem, leesett az a barom nagy hó, és legyintettem rá egyet. Már tisztára el voltam keseredve, és elfogadtam,hogy mégiscsak kell az a kivizsgálás. Na akkor estem teherbe január 17-énKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szegény Emma Kép Tényleg olyan kis megfáradt a pofikája, biztos megviselte Kép

Hanzi,
Milyen hosszú Marcus!!!! Bár látom, hogy nem hajtották fel a legvégét, Máté úgy ér csak végig benne Kép Hány centi most?
Én már feljebb tettem egy pozícióval, mert úgy vettem észre, hogy idegesíti, hogy nem lát rá a "terepre" Kép
Ja, és képzeld, egész nap vártam itt a védőnőt, és marhára nem jött Kép És emiatt nem sétáltunk Kép Többet nem várok rá, az tuti!

Csajok,
A Jókaiba kell beutaló a bőrgyógyira?

Szirom,
Nagyon cuki Miksabuc abban a hordozóban Kép Szereti már? És azt hol szoktátok használni?

Többiek merre vagytok????

Egy szülinapos kép, meg egy alvós Kép



Kép

Kép

(a Héra vödör nem lényeg Kép )

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

végül nem kapott oltást Emma, ma másik dokinő volt az oltási tanácsaón mint tegnap és ő kifejtette hogy teljesen felesleges, mert 1 éven belül kapott. És hogy asebészek ha kell ha nem oltanak. Most már semmmit sem értek, de így nem kapott oltást és reménykedünk hogy nem lesz gond. ma egy hang nélkül letekerte a kötést a kezéről, észer sem vettük, bezzeg amikor visszatekertük ordított. pedig olyna stabil kötésnek nézett kiKép Viszont így láttuk hogy 1 nap alatt si nagyon szépen gyógyult már neki, úgyjoyg reméljük péntekre már rendbe jön és legfeljebbe gy picike kötést kap. Amúgy nem megviselt, csak nem tetszett neki hogy egy helyben kell ülniKép Teljesen hazsnálja a kezét, me felmászott a bölcsiben a bordásfalra is.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Sejtettem, hogy nem a baleset nem viselte meg annyira Kép Egy barátnőm kisfia (ő már 9 éves) szokott így kinézni mostanság Kép Mindig csinál valamit, aminek gipsz vagy kötés lesz a vége. Pedig még nem is olyan zsivány, mint az unokaöcsém Kép

Krisztocs,
Jók a képek Kép Főleg az összebújós-alvós Kép És ezek után ne is várd a védőnőt... ha majd akar vmit és nem vagy otthon, hát hagy üzit. Mint nálunk. Holnap séta?

Szirom,
Harcias macskát én is ismerek ;) Szemi csak meglátja a hordozót és amazonná lép elő. Utálja, szerintem kapcsolja a dokikkal. A legutóbb Ádámba mélyen belekarmolt, mikor a hordozóba tessékelte. És a rendelőben az ölébe mászott, a kabátjába bújt, és mikor ki akartuk venni, a hátára mászott a kabát alatt, alig bírtam kiszedni. Szóval, érdekesen fogunk kinézni vasárnap.

Marcus is forgolódik körbe-körbe. De inkább a hasról hátra működik. Éjjel pl. letettem hasra, hátra fordult egy pillanat alatt. Visszatettem hasra, megint átfordult. Megint visszatettem, ő megint vissza. Így úgy hagytam, meguntam. REggel hason találtam, de persze nem ott, ahol hagytam Kép

Kacaj, hangos magyarázás nálunk is bejátszik már Kép Bírom, ahogy magyaráz. Nagy dumás lesz, mint az apja Kép Viszont zoknivadászat még nincs Kép Meg a sülthalpozíció is ismerős Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, voltunk ma a városban, hát én úgy éreztem magam, mintha kirándulnékKép Beugrottunk egy ismerős céghez, ahol már nagyon látni akarták Miksabuckót, meg vásároltunk is neki néhány cuccot a kenguruéknál. Elég nagy akciók vannak, úgyhogy egész jó áron kaptunk néhány klassz rugit, meg már a hálózsákjait is kinőtte, úgyhogy az is kellett. És beszereztünk egy csoda helyes rágókát is, mert az most a sláger. Tegnap azt hittem, hogy nem hiszek a szememnek, hát nem tudja rendesen kinyújtani a lábát a 62-es hálózsákban, meg a 62-es rugik is mentek sorban a zsákban az utóbbi időben. Már régóta adok rá 68-ast, sőt 74-est is, de azért jó néhány 62-es is jó volt még rá. Azt hiszem ez nagyban függ a szabástól is.

Kriszta! A hordozót karácsonyra kaptuk az embertől, és én azt reméltem, hogy mielőbb használhatjuk, de nyüszögött benne Miksa. Aztán kiderítettük, hogy az zavarja, ha belül van a fejecskéje, és akkor úgy reagálja le, mintha sapi lenne rajta. NyekeregKép Szóval így ki kell könyököltetni, mint a képen, és klasszul elnézelődik. Voltunk már így sétálni, de eddig inkább babakocsival vittem. Ha viszont már nem csúszik az út, akkor szeretnék ezzel is menni időnként (nálunk nincs beton). Illetve szerintem akkor jön majd jól, ha nem akarunk babakocsit vinni. Kb. azt a szerepet töltheti be, mint a hordozókendő. van még egy pozíciója, amikor a derekadra ülteted benne a babát, azt olyan 5 hónapos kortól ajánlják. Asszem holland gyártmány különben.

Nildikó, Marycus, Mese, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Az utóbbi napokban kicsit álomkóros lettem. Esténként már nagyon álmos és fáradt vagyok. Igaz volt hogy Tomi tett is róla, hogy így legyen. Olvasni még csak csak, de írni már nincs erőm, ha be is nézek ide.

Kriszta,
most néztem én is a szülőszobát. Főleg hogy a Szent Imre volt benne. S ráadásul ugyanaz a szülésznő volt, akinél én is szültem! Javult Máté bőre valamit? Regi nagyon édes a fotón!!

Hanzi,
ma alvásilag Tomi is sztrájkolt séta közben. Jó ha aludt 20 percet. Viszont 5 körül kb. egy fél órát, és kb. este fél héttől kilencig aludt (utóbbinál velem együtt!). Kiváncsi leszek az éjszakánkra!!!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Túl egy érdekes napon. Tegnap kisfiam 2x kelt éjjel, aztán 9-kor evett és mentünk a dokihoz. Kocsiban majdnem végig aludt. Délben megint kaja, bealudt, negyed 4-ig. Aztán megint séta, 6-kor kaja és alvás. Most nem ébresztettem fel, hagytam. Aludt fél 12-ig, akkor evés és visszaaludt. Viszont hajnal negyed 5-ös kelés után az istenért nem akart visszaaludni! 5 bukott pelus, harcok és másfél óra ébrenlét után elaludt, de már fél 7-kor megint ébren volt. Most háromnegyed 8-kor majdnem végigsírta az etetést (az tetőzött be, hogy amit előszedtem ruhát rá, az vagy selejtes volt vagy kicsi!). Most szundi van.... én meg pihenek Kép

Úgyhogy Szirom nyomdokaiba léptünk ruhaügyben. 62-esek többsége már szanálva. A pláne az, hogy egy-két darab rajta sem volt Kép

Ildi,
Látod, én sem jártam jobban, hogy későn tettem le aludni Kép

No, megyek, megreggelizem

Pusz
H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Nildi,
Azt a lányt ismerem, aki a Szent Imrében szült Kép Vagyis taliztam már vele, mert a babaszobáról ismerem Kép
Máté bőre talán egy fokkal szebb, de nem érdekel, viszem kedden a dokihoz beutalóért. Ráadásul észrevettük, hogy a jobb lábán a középső ujj tök piros, picit be van dagadva, és mintha körben egy vágás lenne rajta Kép De nem fáj neki, mert össze-vissza fogdostuk, és még csak el sem húzta...nem tudom, mi lehet Kép

Ma anyóséknál voltunk, Regi ott is maradt, majd holnap megyünk este érte. Úgyhogy tök furi, hogy csak egy gyerekünk van ma Kép Tiszta "unalom" volt a fürdetés, meg úgy az egész este Kép Mondtam is Robinak, hogy tök furi, már egy gyerekkel el se tudnám képzelni magunkat Kép

Hanzi,
De már egyszer írtad, hogy a 62-eseket nem hordjátok, nem? Már csak azért is ez rémlik, mert hosszabb Máténál szerintem Marcus, és mi már kb másfél hete 68-asozunk...Vagy én kezdek öregedni, és rosszul emlékezni? Kép
Viszont a mini pelusba -magam se értem hogy- bele tudom erőszakolni Kép Most már, ha a fene fenét eszik, akkor is elhasználjuk a maradék fél csomit Kép És ami öröm, hogy találtam az ágy alatt 2 óriáscsomi midit Kép Úgy rémlett, hogy abból még nem vettünk, de ezek szerint igen Kép
OFF: Mi volt a cégnél? Megtudtál valamit a companyról?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Érdekes napunk volt ma. Mivel a cicát ma operálták és nem ám Pesten, nem ám Kép Erdőkertesen, ui a volt gyermekkori barátnőm állatorvos lett és ott praktizál. Így ki kellett menni ebben a vacak időben. Kifelé még nem is volt gond, ám visszafelé! Ha apuék nincsenek (és vele egy vödör homok, a Ladánál annó megtanultaKép), akkor még most is ott ücsörögnénk!

A műtét sikerült, úgy néz ki, viszont cica még mindig kába, bár délben műtötték. De állítólag ez is fajtajellemző. Remélem, hogy holnapra okés lesz. De ugrálni már ugrál mindenhová Kép

Marcus jól viselte az utazást, vittük a babakocsit és a műtét után együtt mentünk a cicáért (2 házzal odébb Kép). Na, azon a kis úton be is aludt Kép És aludt a kocsiban több, mint 2 órát Kép Igaz, előtte nem nagyon aludt és megint fél 7-kor már fent volt. Most persze megint alszik 6 óta, de nem fogom hagyni tán végig aludni, mert akkor hajnal 5-kor megint fent lesz.

Krisz,
Igen, tényleg mondtam, igzad van Kép Tegnap viszont ki kellett menni a Cora-ba, mert ruhafogytában vagyunk Kép Nem sok mindent, pár body-t vettem neki. Viszont pelus ügyben érdekesen alakul a dolog. Lassan a Midi sem lesz combban jó. De még nem panaszkodom Kép
Off: Compshop még mindig nincs és a lányok nem tudták megmondani, hogy meddig. PA most már biztos, hogy babázik, bár bejelentve medical leave van (fél társaság tudja, hogy konkrétan miért nincs, a fele meg a betegséget tudja csak). Egyébként szokásos dolgok vannak Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Kicsit el vagyok szontyolodva, mer ide se bagóztok, úgy mint rég...Kép Pedig panaszkodni akartam, mert Miksabuckó elég nyügi mostanában. Valamelyik nap még a védőnőt is felhívtam, mert nem először fordult elő, hogy kaja helyett 2-3-at szívott a mellemből, aztán kiköpte, sikított egyet, majd elfordította a fejét, a mellem alá gyűrte, majd valahogy fölé, aztán újra 2-3 szívás stb. A védőnő szerint vagy menstruálni fogok, vagy nő a pici foga és fáj neki a szopi. Kicsit piros a popsija is, aszondja az is tünet. Érzek is valamit a kis ínyén, de nagyon nehéz megnézni neki. Gondoltam, egyen akkor cumiból, nahát azt se akart, csak nézett rám csodálkozva. Még bepróbálkoztunk a pohárral és a kiskanállal is, semmi. Pedig éhes volt tutira. Asszem az zavarta meg, hogy én mást akartam neki adni, nem szopit. Pedig tud cumizni, az ember már többször is megetette, amikor el kellett mennem. Meg az is van, hogy mostanában sírva ébred, ilyet pedig nem szokott, és az sem jellemző, hogy félórákat alszik csak nappal, és még ki sem nyitotta a szemét, már nyüszizik is. Nem ordít, erről azért nincs szó, csak nyüszög. Az ember szerint sokan örülnének, ha a babájuk csak ennyit lenne nyűgös és ebben igaza is van, csak azt is gondolom, hogy akkor valami nem jó neki, de nem nagyon tudunk segíteni, legfeljebb átmenetileg. Szóval így vagyunkKép De azért aranyos ámKép

Kriszta! Mi történt Máté bőrével?
Figyu, ha a későbbi kajákhoz akarok lefejt tejet eltenni, akkor mekkora adagokat tegyek a fagyóba?

Hanzika! Tök jó, hogy a cica túl van a műtéten. Már akartam tőled kérdezni, hogy ti már hozzátápláltok Marcusnál?

Ja, a tejem most már asszem teljesen helyreállt, újra elég egy mell egy evéshez, bár ehhez az is kell, hogy éjszaka 4-kor felkelek fejni. Éljenek az éjszakát átalvó babákKép Ezt se hittem volna, pedig hogy örültem, hogy Miksa alszik éjjel. De tényleg - most ezt lekopogom - mióta hazajöttünk a kórházból, összesen 3-szor ébredt éjszaka fel. A mama meg kilopózik a szomszéd szobába fejniKép Így viszont minden nap el tudok tenni egy 100-ast a fagyóba, hogy ha kellene, akkor ne tápit adjak már neki... (Csak az egyiket fejem le, a másik kell a kiscsókának a bőséges reggelihezKép)

Csajok, ne hagyjátok már halódni a topikot, meg ne hagyjatok egyedül minket se, csak azér mer ti minden nap együtt sétáltok ámKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
érdekes amit írsz szopi ügyben. Most hétvégén nekem többször is csinált olyat, hogy a szopi végén többször bevette a szájába a mellem, majd gyorsan kiköpte s csak nézett rám.
Utoljára el kezdtem fejni, hogy lássam tényleg elfogyott-e. Maradt benne de csak kicsi.
Meg ezen a hétvégén többször kellett két mellből szoptatni.
Valószínűleg most nagyobb az igénye. Ja, és előfordult, hogy sűrűbben evett mint szokott.
S nem is folyt a másikból annyi, mint szokott.

Hanzi,
hát ezek után most nem biztatlak tejcsival holnapra. Ha csak nem indul be nagyon a tejtermelésem.

Kriszta,
képzeld megint piros és száraz részek vannak a Tomi arcán. Pedig kenegetjük a dokinéni féle krémmel. Szerintem a hideg vagy a szél a bűnös.
Ja és a felső testén is vannak száraz részek, amik mostanában lettek ilyenek.

Nildikó
nildikoka
 
 


Szirom!

vagyunk ám, csak mostanábannálunk is zűrös mindne. Írta, ezt a nyuszi kálváriát nálunk, hát pénteken folytatódott, az újabb sebész újabb remek ötlettel állt elő, hogy ugyan hogy gondoltuk hogy nem vesszük karanténba a nyulakat veszettség veszély miatt. Most keddig állatorvosi papírt kell szerezni, hogy megfigyeli őket. Az ottani állatorvos meg kiröhögte anyósomat, hogy ze milyne hülyeség, nyulaknál nincs ilyne, de azért majd ad valamilyn papírt, de azt mondta nyugodtan eladhatják a nyulakat. De nekem már beleültették a bogarat a fülembe úgyhogy nem vagyok nyugodt. Most két hónapig aggódhatok ezen a tetanusz-veszettség ügyön, bár egyiknek sincs szinte semmi esélye, d etudjátok ti is milyen aggódós anyukának lenni.

Emmának is kb 4 hónaposna kijöttaz első foga, simán lehet tőle a nyügi+ posi pirosság.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Én írok mindig lelkesen, de van, hogy napokig nem ír senki Kép Kép Most hétvégén is este keveredtek elő! Irgum-burgum! Kép

Szirom,
Hát ez jó kérdés, mármint, hogy mennyit fagyasszál le kajcsikhoz. Reginél egyszer se tettem hozzá, mert ugye nála is lusta dög voltam fejni, és akkor is csak annyi volt a mélyhütyiben, amennyi egy-két alkalomra kellett. Szóval fogalmam sincs, de szerintem a kezdeti hozzákajáltatáshoz elég kb 20-30 ml, aztán mikor rendesen kajol már, akkor nyilván többet.
A szopi-témában nem tudom mi történhetett Kép Tényleg lehet, hogy a fogacskája! Végülis nála már jöhetnek! Sőt, képzeljétek el, pár napja ezerrel nyáladzik Matyi, de ezt úgy képzeljétek el, ahogy mondom, a bodyja tiszta nyál hasig!!! És két napja fosik is (bocsi Kép ) Ma kapott Smectát, az ugye megfogta, de én is fogra gyanakszom, mert semmi baja amúgy. Sőt, napról-napra aktívabb Kép Bár nem tudom, hogy jöhet-e 2 és fél hónaposan, az is lehet, hogy innen még vagy 2 hónap mire kijön, csak elindult a folyamat.

Nildi,
Valószínű, hogy a szél meg a hideg lesz a bűnös, ugyanis két napja nem sétáltunk Mátéval, csak kocsiba be-ki, és szinte semmi nincs már az arcán! Úgyhogy igazad lesz, szerintem! Bár a mellkasán nem tudom, mitől van, de Máténak meg a feje hátulján is van....na mindegy, kedden doki Kép

Hanzi,
Hogy van a hős cicus? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Halihó!

Biztos, hogy fog előjelek, nálunk is hasonló a helyzet Kép Én mintha már látnám is a kis fehér fogacskáját az alsó ínyén. De ma megmutatom a dokinéninek is talán, ha úgy jön ki a lépés. Mert ő is nyügi, meg sír éjjel álmában (nem hangosan, hanem olyan hüppögős), meg napközben is fel-felsír. Nekem 3 hónaposan jött ki az első, Ádámnak 4.5, úgyhogy minden lehet.

Szirom,
Még nem adtam Marcusnak semmit, majd tán négy-fél hónaposan. Vagyis kapta a szőlőt, mikor nem volt kaki, meg anyukám adott neki egyszer naracslevet (hát nem örültem neki, de nem lett gond.

Jó éjszakánk volt. Hol a macskusz, hol Marcus miatt keltem. Cica még mindig bágyadt, le is esett a szennyestartóról, pedig direkt magam mellé vettem, ott aludt sokáig (de hát nem voltam fent végig). Csak a puffanásra ébredtem, de úgy tűnik, nincs semmi gond. De még most is bágyadt és sokat alszik, de legalább már nem kóvályog és nem hány.

Marcust is hagytam aludni, fél 12-kor, negyed 4-kor és fél 7-kor kért enni. Most meg duma ezerrel apával.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Már két hete hanyagollak Titeket. Bocs', de Vikóca jól lefoglal mostanában. Két evés között játszani kell vele, nagyon igényli a foglalkozást és azt hiszem ez nem baj, mert így fejlődik, csak nekem nemigen jut másra időm. A játék jól kifárasztja, csak utánna nehezen tud elaludni. Azt hiszem kicsit túlpörög és szinte alvásba sírja magát, persze azt is csak a kezemben és ha sétálgatok vele, így is négyszer ötször felébred, mire el tud aludni. Pedig az első nyügire már abbahagyjuk a játékot.

Nálunk a rendes kajcsi kiegészítés nagyon bevállt. Az almásrépát szereti a legjobban és már majdnem egy egész banán a desszert. Mindez egy evésre (kb. 140-170 g-nyit eszik és erre kap még tejcsit, amivel szomjat olt és kitölti az ürt, ami a pociban maradt. Nagyon gyorsan kell adagolni neki, mert amint nincs a kanál a szájában, már hisztizik is. Nagyon klasszul megy neki a kanálból evés, csak mikor segíteni akar, akkor a fülére is jut a kezecskéjéről.

Egyébként nagyon örülök, hogy a rendes kajcsi kiegészítés mellett döntöttünk, mert végre nem éhezik. Már általáan mosolyog szopi közben és majdnem mindig mosolyog, mikor abbahagyjuk az evést. Ez szuper dolog, hiszen két hónapig szinte mindig sírt mikor abbahagytuk a szopizást. Mai eszemmel biztosan inkább adtam volna neki tápit, minthogy áheztetem, még ha megfelelő is a hízása. Soha többé nem akarom olyannak látni, mint amilyen két hónapig volt. Mióta esszi a répás kajcsit, azóta soha nem látott mértékben hízik és nő. Már 4330g volt tegnap.

Szirom:
Én még két mellből sem tudom biztosítani az igényét, valószínű, hogy ez már végig így lesz. Az egy mellből való táplálás még az elején sem működött és már nem is fog. Pedig Laktoherb-től kezdve a fejésen át mindent kipróbáltam. Szerintem ez genetikai adottság mennyi a maximum. Neked szerintem szuper, hogy eddig is sikerült így etetned Miksát. Remélem továbbra ia sikerülni fog, addig pedig amíg tudsze fejni fejjél, mert én tudom milyen az, hogy sehová nem lehet menni, mert én nem tudom előre biztosítani neki a következő adag tejcsit, hiszen nekem mindkét mellemet kiüríti nemegészen három óránként, még a rendes kajcsi mellett is. Így nincs mit előre lefejni. Esténként néha összejön egy-egy 20g-os adag, amiből 2-3 egy kiegészítére elfogy, ha valamiért kevesebb a tejem. Szóval, amiért 3-4 napig kűzdök azt egy evés kiegészítéseként elfogyasztja.
A lefejt tejjel kapcsolatban az a véleményem, hogy nagy adagot semmiképp se tegyél el egyben, mert hidd el, hogy ha ki kell önteni, mert nem eszi meg, az nagyon fáj az ember lelkének, még akkor is, ha nem kűzdött érte annyit. Én tudom, mert van, hogy kiolvasztunk még egy 20-as adagot és csak a felét eszi meg, vagy csak egy-két korty kell még neki és a többit ki kell önteni. Hát bizony nem jó érzés. Szóval én a helyedben, inkább kicsi csomagokat csinálnék és inkább többszöri olvasztást csinálnék. De ez az én véleményem. Remélem segítenek az érzéseim.

Most mennem kell mert Vikó magából kikelve ordítani kezdett és nem tud magától megnyugodni.

Mindenkinek jó babázást!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Miksának is jó régen folyik már a nyála, szerinem olyan másfél hónapja biztosan. De nyügi akkor még nem volt, az most kezdődöttKép Már tegnap is akartam írni, hogy nekünk van egy nagyon klassz krémünk, kifejezetten időjárásra a Bübchentől. Wind and Wetter a neve, másolom neked, hogy növényi olajok, kamillakivonat, Panthenol-al és E-vitamin van benne.

Marycus! Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat. Én is azért vágtam bele ezerrel a tejszaporításba, mert amikor a szopikor a második mellet elkezdtük és belegondoltam, hogy ha ezt is kifogyasztja, akkor mit adok neki, akkor levert a víz. Jó, tudom, akkor még vissza lehet adni az elsőre, de az nem ugyanaz, mint ha van elég teje az embernek és a baba elégedett.

Hanzika! Voltatok a doki néninél? Mit mondott a fogacskára?

Nekem különben most jó dolgom van, a héten itt van anyukám, és most éppen dajkálja Miksa fenekétKép Még a végén nagybevásárolni is eljutunk az emberrelKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Marycuss!

Én szórókl szóra így jártam Emmával mint te d eén csak 2 hétig éheztettem aztán beláttam hogy tápszer kell. Most már így alakult, ne rágódj ezen, de legközelebb inkább nyúlj előbb tápszerhez, mert azért azt mondják hogy minimum 4 hónapos korig az a legjobb (a HA változat) az anyatej után. De örülök hogy most már fejlődik és hogy ízlik is neki a hami. (Azt csak zárójelben kérdezem hogy akkor most napi hányszor eszik "rendes " hamit? Tápszerrel nem is pótoltok? A többi evésre elég az anyatej? mert azért szerintem ilyen pici babának napi 1nél többször még nem nagyon szabadna rendes hamit kapnia, de ez csak okoskodás, tudomKép De azért ha végképp elfogy a tejci akkor szerintem irass tápszert, mert minimum 1 éves korukig azért reggel este igénylik még a tejcit vagy a helyettesítő tápszert, Emma még most kezd róla leszokni 16 hónaposan, és még most is csak úgy hoyg fél adagokat eszik belőle)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Hát nem irigyellek, nekem is hasonló volt Marcussal Kép De aztán a Krisztocs által javasolt hordozó nagyon is bevált, abban elvan egyedül is és most már a játszószönyegen is Kép Így is szoktam odamenni hozzá, fölé teszem a tornáztatót, mozgatom, csipogtatom, tetszik neki, de már nem kell mindig ott lenni mellette és nem akar mindig kézben lenni. Ez nekem is nagy segítség, mert közben tudok csinálni ezt-azt (pl. mosás, mosogatás, vasalás stb).

És meg tudlak érteni, hogy a hozzátáplálás mellett döntöttél. Nekem is nehezen írták fel a tápit annó, pedig aztán Marcus semmit nem fejlődött a Klinikán! Ha nincs a csecsemős nővér, aki bizonygatja, hogy ugyebár 10ml nem elég a babának, akkor tápszer nélkül jövünk el. Nem tudom, hogy mi lett volna... viszont én így még a hozzátáplálást nem kezdtem el egyelőre. Mint már mondtam, azért várok még, mert nálunk van allergiás a családban és hát az öröklődös dolog - sajnos Kép

Tényleg, Szirom, szerintem se fagyasszál le nagy adagokat. Akitől a fagyitejet kapom, ő általában 100ml-es csomagokat csinált, de tán az 50-es is elég.

Nem voltunk doki néninél, sőt, sétálni sem, pedig nálam ez nagy szó Kép Az eső miatt. Csak átvittem kenguruban anyuékhoz, meg vissza, annyi volt a levegőzés mára. Majd tán holnap bepótoljuk Kép És irigykedem ám, hogy ott van anyukád. Bár az enyém a szomszédban, és sokszor ott van Marcus, azért mégis általában ott aludni szokott és én akkor szaladok át tenni-venni Kép

Krisz,
Az adós papírjaid egyébként nálam vannak, nekem adta vissza Évi. Majd ha talcsizunk, viszem!

Marycus,
Ti merre szoktatok sétálni? Mert ha már nagyobbak lesznek a gyerkőcök, tán tavasszal, veled is összehozhatnánk vmit Kép Azért te sem laksz messze Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Manó,

Igen, a doki néni nekem is mondta, hogy min 1 éves korig kell tápi v. anyatej, főként a fehérje miatt, amit egyelőre a normál evés nálunk nem pótol.

H.

Kép
hanzika
 
 


tejfagyasztás téma: nem kristálytiszta nekem hogy mihez szeretnétek fagyazstani, ahhoz hogy majd később azt egye (mert akkor ugye nagy adag kell) vagy csak főzelék készítéshez? Mert ha csak főzihez hát akkor én azona véleményen vagyok hogy elég kis adagokat, d eha nem fagyasztasz hozzá az se gond, én soha semmiben nem ekevertem anyatejet (merthogy nem volt) és mégis nagyon szívesen ette Emma. Ellentétben pár zöldségbe kevert tápszer trutyizásomhoz, ami nem kellett neki, pedig ugy eelvileg neki az volt az ismerős íz.Kép Én mindíga főzőlevével kevertem el, vagy ugye bébiételt adtam és soha nem volt gond. Egyedül a krumpliról hallottam hogy anytejjel szokták adni, na ez annyi volt hogy Emam almával kapta vagy sárgarépával avyg sütőtökkel. nem panaszkodottKép

Egyébként őa fagyazstott anyatjet nem ette megKép nagyon szomorú voltam mert még aza elején sikerült két zacsival eletennem de a kukában kötött ki. más íze van amint a friss tejnek és az én lányom bizony kiszagolta.
Ma Emam cékla főzeléket evetta bölcsiben, angyon ízlett enki, tudom azt is nagyona jánlani első ételek egyikének! De komolyan, nagyon szeretik és állítólag jót tezs a vérszegéynségüknek (olyna 3-45 hónapos kor körül mindanynian vérszegények életteanilag)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


hanzi!

Igen, ez így van, hiszen ők még nem ihatnak tejet sőt tejteméket sem sokáig. Sőt, a húst is valami ilyne miatt kell viszonylag korán bevezetni (csirke, pulyka, ha jól emlékszem 6-7 hónapos kor körül) mert abban is soak fehérje és az nem is allergizál. pedig nagyon sokan sokáig várnaka hússal pedig az kell!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó, Marycus,

Hoppá, Manó, milyen igazad van, ami a főzelékhigítást illeti! Egy ismerősöm is a főzővízzel higítja a kaját, pedig neki aztán ömlik a tejcsi. Nem tudom, hogy miért, tán egyszerűbb és így tényleg a zöldség-gyümölcs ízét érzi majd a baba.

Nálunk fagyitejjel nincs gond, ez a kishapsi mindent megeszik, amit a szájába tesznek - egyelőre Kép Apja is ilyen volt állítólag, most meg Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál mert Máté arca megint csúnyább lett Kép És már hátul a fején is van egyre több ilyen hámlás-szerű izé Kép Regi meg ugye taknyos, ő is itthon van, meg az ő combján is ekcéma-féle cucc van. Úgyhogy kaptak egy közös krémet, valami e-betűs, azzal kell kenni, no öblítő, és pamut ruhák, de kaptunk beutalót is a bőrgyógyira, jövő héten elviszem Mátét. Amúgy ma is lemérték, 6,45 gramm már, és 61 cm. Nő, mint a bolondgomba Kép
Ja, és jövő héten már vihetem Regit oltásra Kép Lehet, hogy apafej viszi majd Kép Kép Jól lepasszolom, nehogy nekem is bőgnöm kelljen Kép

Hanzi,
Telón elfelejtettem megkérdezni, hogy van a cicus Kép

Szirom,
Mint már írtam, én is úgy csináltam, mint Manó, hogy egyáltalán nem használtam anyatejcsit, szerintem is el fogja fogadni anélkül is!

Marycus,
Azért tényleg kéne egy kis idő pihi is!! Vikóca is biztos eljátszana már úgy mint a hapsik Kép Én is imádok babázni, de van, hogy sajna az embernek millió más dolga lenne Kép

Szirom,
Köszi a krémajánlót Kép Valamilyen bübchen nekünk is van, de most lusta vagyok megnézni Kép Megvárom, hogy mit hoz ez a felírt kencefice, meg mit mondanak a bőrgyógyin, aztán marad az. De mint kiderült, nem időjárás, már tuti. Kép

Megyek, mert a kisasszonynak igényei vannak Kép Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


minden baba olyan aranyos,Reginek meg boldog szülinpaot (jó,jó,elkésve:-) ).
Krisztocs,nem kell beutaló amugy a börgyógyászhoz,minket mindig fogadtak anélkül is.
Bár az volt a benyomásom,az a dokinö mindenre azt mondja,hogy "ekcéma":-) és felir valami eszméletlen sárga krémet:-)
puposnünüke
 
 


már nem emléxem,melyik fórumon olvastam,a patikában lehet kérni "tejkrémet",ez gyógyszertári krém,kimondottan idöjárási viszontagságokra és nagyon olcsó.Sajnos mindig kimegy a fejemböl,ha patika mellett járunk,igy nem tudtam még kipróbálni:-)

Ööö,meg tudom,hogy ritkán irok és csak ugy beesve,azért remélem,nem zavar senkit:-))
puposnünüke
 
 


Sziasztok

Na hát én is felbukkantam. Bocsi, bocsi, már megint ezer év után. De estére már elég fáradt vagyok.
Annácska elvan magával is, de akkor mindig van valami teendő, meg azért igényli is a foglalkozást.
Ez a hordozó jó ötlet volt, szeret benne lenni. De azt szereti a legjobban, ha beszélget vele valaki. Nagyon édes, megvárja, amíg te mondod, aztán percekig képes szövegelni. Kép Most meg éppen a franciaágyunkon fekszikKép De aludni félelmetesen keveset alszik. Pedig már volt, hogy egyszer ébredt csak, meg hat órát végigaludt. Aztán jött a két hónapos szuri, és azóta minden felborult. Akkor délután nagyon sírt szegény, vagy aludt, de mindenre felébredt és utána nehéz volt megnyugtatni, de valahogy azóta sem áll vissza az előtte kialakult rend.Kép Szegényt annyira sajnáltam. Ott nevetgélt, mosolygott ezerrel ( ha fent van, rengeteget vigyorogKép aztán durr... Azt sem tudta mi van. Anyja együtt sírt a lányávalKép Úgy éreztem, cserbenhagytam szegénykémet.
De most reklamál, majd még jövök
Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

puposnünüke,
Dehogy zavarsz! Kép OFF: Megrendeltem a motyót a bholmiról, írok, ha megérkezett!
Felhívtam a bőrgyógyit, és ők mondták, hogy már kell beutaló! Remélem, adnak valami értelmes cuccot rá...
Köszi a szülinapi köszöntést, mindig jól jön Kép

Mese,
Nem biztos ám, hogy a szuri miatt borult fel a rend, csak arra emlékszel ami nagyobb esemény volt. Máté is sokat változott, bár ő még mindig sokat alszik, de ő is sokszor álmában felsír Kép Ez az érzés ismerős (mármint a "cserbenhagyás"), Reginél ugyanezt éreztem, már úgy voltam, hogy inkább vigye az apja Kép De aztán már másodszorra "edzett" voltam. Persze, ez soha nem jó, mert most Máténál is könnyes lett a szemem, de legalább nem bőgtem Kép Sajnos ezek a szükséges rosszak Kép És kívánom, hogy ezek legyenek minden babónak a legrosszabb élményei! Kép (hú, de szépen mondtam Kép )

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Itt már megint eltűnt mindenki? Kép

Hanzi,
Kellenek az előző havi újságok? (Anyák Lapja, Kismama, bár ez utóbbit asszem te is megvetted...)

Egy-két kép Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Na, jó, lelövöm magam Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

A tegnapi szupernyűgös nap után mára sokat javult a helyzet, azért ez megnyugtatóKép Miksa forog rendesen hasról hátra (ezt már régóta tudja, de eddig csak a pelenkázón művelte), és most már olyan, mintha csak egy nagyon aprócska mozdulat kellene ahhoz, hogy hátról hasra is menjen a dolog. És pelenkázásnál a lábacskája tök közel van már a szájáhozKép

Mese! A szuri az nekem is nagyon szar érzés, én is ismerem azt a cserbenhagyós dolgot. De hát nem lehet megúszni, így még mindig sokkal jobb, mint ha a betegséget kapnák el. Szegény Miksa is mindig zokon veszi. Meg én is aggódós vagyok, ráadásul olyan nehezen boldogulunk mindig a kúppal, mert Buckókoma sír és feszíti is a popsiját. Én meg nem szeretnék fájdalmat okozni. Azért eddig még mindig beadtuk, csak volt, hogy nem könnyen.

Manó! Teszek el tejet arra az esetre is, hogy ha pótlásra lenne szükség, de szeretnék a kajákhoz is, mert a pótlásra szánt tejcit azt szerintem pazarlás lenne kibontani egy-egy főzelék miatt. Szerintetek is jó ötlet a jégkockászacsi? Egy másik topikban olvastam, hogy az ember csak levág ollóval egy-egy kockát belőle.

Különben meg tényleg előfordulhat, hogy Miksának nem kell majd az anyatejjel higított főzi, de ha meg szívesen eszi, akkor az szerencsés dolog lenne, nem? Úgyhogy ezért szeretnék magáról a lehetőségről gondoskodni.

Hanzika! Jobban van a cicus?

Kriszta! Én is nyomulok képpel, jó?Kép Baromira aranyosak a csemetéid, a közös fotók szinte meghatóan szépekKép Jól esik a látvány gondolomKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

kriszti!

Hát eza tekintet az amiért megéri, és amiért én is nagyon szertnék tesót Emmának. Máté úgy néz Rgire mint egy IstennőreKép

Szirom!

Miksa is nagyon szép, kész nagyfiú!

Ha van plusz tejci akkor persze hogy érdemes elrakni, aztán ha nem kell akkor nem kell. A jégkockás zacsi nem tudom mennyire jó, mi egyzsre jégkockát szerettünk volna csinálni vele (esküvőnkre) és a zacsik fele lukas volt, meg nem sikerült jól lezárnunk. amikro már megfagyott ok volt, de beletölteni kész rémálom. A végén vettünk kész jégkockáta benzínkúton.

mese!

Persze előfordulhat hogy felzaklatja egy oltás és még pár napig ez hat rá, bár nálunk ilyne leőször a 15 hónapos oltás után volt, amikor utána 2 hétig ébredt éjjel, előtte annyitra nem fogat fel oltásoknál hogy mi történt vele.
DE: napirend változás még annyiszor de annyiszor lesz hidd el. És ez néha teljesen független attól hogy épp mi történik vele. Én is mikor azt hittem hogy na van végre egy kialault rend, akkor mire kezdett jó lenni tuti felborítottKép És a váltások meg a legnehezebbek pl mikor már a minden evés között alszom egy kicsitből átmegy a napi 3x alszomra, majd a napi 2x alszomra majd a napi 1x alszomra. És mindegyik között vamn egy nyűglődési periódus amikor az régi alvás már sok neki, de az új meg még kevés. na ezek a legrosszabb időszakok, olyenkor nyűgösek, nem lehet semmi programot tervezni mert kiszámíthatatlanok.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?