Új privát üzeneted érkezett!

Végre, végre!Kislány!

Gratulálok! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Wowww! Na végre van mit visszaolvasni!!!!! :D :D

Vera: GRATULÁLOK!!!! :D :D :D :D :D

Judit:Neked is GRATULÁLOK!!!!! :D :D :D Gyönyörűűű! :D Most egyébként is odavagyok minden újszülöttért :D . Bár egyenlőre nagyon jó helyen van még odabent jó sokáig,mert épp mind a 3 náthás,köhög..,Napsugár reggel már fulladt....


Iloly:
Egyenlőre csak a 2-eset vettük meg,emellé lesz még egy fekvőfotel,így lesz "sarokkanapé" belőle.....(Enniy fér el..) :?
Kopaszon vettük,mert a kockás "bergvik beige" huzatokat már tavaly ilyenkor megvettem. De mivel a fekvőfotelre nem tudom,mikor jön össze a pénz......,nem akartam még a kockás huzatot felhúzni,mert nagyon hülyén fog kinézni,ha az egyik szép új lesz,a másik meg már kopott...
A neten sikerült szereznem egy vadi új ektorp 2sz. huzatot 5000Ft-ért :D :D ,ami ráadásul itthon nem is volt forgalomban,csak külföldön,úgyhogy nem tömegáru,legalábbis itthon nem.......
(Majd teszek fel képet,csak most nincs időm.. Bézs alapon kék "anatómiai" virágminták vannak rajta..)
Csak aztán azt nem tudom,mit csinálok vele,ha meglesz a fekvőfotel :roll: ...

Alma:
Woww,te már nagyon a végén vagy!!!! :D :D :D Hát ha így haladok,nem tudom,mennyit hízok a végére....... De a pocakomon nem győzök csodálkozni..
Azért jó lenne,ha karácsonyra már otthon lennétek!!! :D :D :D
Igyál málnalevél teát!! Nekem bejött!!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a Blanka-dícséreteket! :)
Alziza, Blankának hívjuk. Második nevet csak azért kapott, mert mindhárom tesójának van, hát Ő sem maradhatott le. :)
Alma, átérzem, amin keresztül mész!Még frissek az emlékek. Én is nagyon kínlódtam a végén, az egész várandósság alatt ez a vége volt a legnehezebb (hál'Isten). Sokat gondolok Rád, kitartás!!
(kicsit irigyellek is, én úgy szerettem volna decemberi-karácsonyi babát!Odavagyok a hóesésért és nem tudok szebb dolgot elképzelni, mint hóesésben, angyalkák csilingelése közepette szülni...Blanka is decemberinek készült... :) (mondjuk kis híján majdnem az is lett...)
Barbamami, Neked is köszönöm! Jobbulást a gyerekeknek!!
Vera, itt is gratulálok!!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Sziasztok!

Fellelkesedve a sok hsz-en, én is reagálok egy-két dologra.

Ildi!

Dolgozom mint áo-is, de van más is amit csinálok ami miatt most, hogy nem kell a második diplomáért fizetni, elvégzem a GYP Főiskolát is. Nem egy nagy élmény, bevallom több vele a bosszúság mint az élvezet, de állítólag most minden(nemcsak az esti) képzés ilyen, úgyhogy ezt a 1,5 évet mostmár kibírom.

Alziza!

Megnéztem a honlapjukat és jónak tűnik a fürdő is! Az étteremmel az van, hogy most svédasztalos reggelit adnak a szobával, (ha két éjszakát ott vagy, ingyenes a harmadik, de reggelizni kötelező, amiért persze fizetsz :D) Mondjuk ha már utazom 500 km-t egy hétvégéért, akkor nem azon a napi 3000 Fton fog megfordulni a dolog, főleg, hogy így legalább nem kell még ezzel is külön vesződni. Eddig már majdnem minden mo-i állatkertet végigjártunk, ez még kimaradt, hát most pótoljuk :lol: :lol:


Barbamami!

Nagyon ügyes vagy, hogy már vettél huzatot! Én még mindig nem deriváltam ki melyik kanapé lenne a legjobb, de nagyon félek, hogy mire elszánjuk magunkat, már nem is lesz.
Jók a padlós képek! A Te férjed a profi burkoló, vagy Ő a festő? Nálunk a csiszolást Apa intézte (profi áo) :) Hát nem tűnt valami vér profi melegburkolónak, amikor napokig térdelt a szobákban különféle csiszolópapírokkal és rongyokkal meg viaszokkal... Ami pedig a legjobb, hogy lassan lehet újra kezdeni az egészet. :shock:

No, mára ennyit! Itt süt a nap úgyhogy irány az autótakarítás.


DE előtte: GRATULÁLOK VERA! Majd meglátod milyen más egy kiscsaj :lol:
iloly
 
 


Sziasztok!

Mivel én vagyok a csillagászatfelelős... :D

Nézzetek ki az égboltra, nagyon szépen közel látszik a két legfényesebb bolygó, a Jupiter és a Vénusz.
Az ínyenceknek pedig: dec. 1-én 17 órakor a Hold elfedi a Vénuszt, a Jupiter pedig 2 fokra megközelíti.

Felhőtlen estét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Iloly:
Az én férjem a burkoló,Alzizáé a festő :D :D
Hát nekem az a nagy sarokkanapé tetszett volna,de nem fér be..... :roll: :( Úgyhogy máshogy kell megoldanunk..

Ilyen a huzat:
Kép Kép

Ildi:
Ezt neked rakom fel!! :D :D (Kicsit nyűgös rajta szegény... :( )
Kép

Mandala................... :?: :?: :?: :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!

Ez a huzat olyan jó, hogy le sem írom milyen jelzővel illettem hirtelen :oops: :D
iloly
 
 


Barbamami, szinte nap mint nap jelen vagy az életemben!
Így, hogy készülök a vizsgáimra előszedegettem a jegyzeteidet, tételeidet, és olyan jó, hogy el sem tudom mondani! Na meg a könyvek, szóval megkönnyítetted az életemet!

Bogika csoda aranyos Ancsi overáljában, de azért biztosan nem kell odabenn hordania! :P

Na igen, a kanapé meg romaticse, nagyon klassz, bár én most a minimal art-ba vagyok szerelmes.

Iloly, én hallottam, hogy mit mondtál, azt a k....., de jól néz ki! :twisted:

Hétvégén volt egy vizsgám! Szerintem meglesz a görbület. De az is lehet, hogy esetleg hasa lesz.......nem tudom.....Honfoglalás volt a tétel.

Na megyek, mert szétszedik egymást a fiúk! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

Vera
Gratulálok!!! Kép

Barbamami
Jó huzat!Ügyes vagy h ennyiért szerezted!

Iloly
Ja reggeli az volt akkor is,bár én nem ettem soha,mert de a többiek azt mondják finom volt.

Én hulla vagyok.
Egy hete egyedül vagyok mert a férjem dolgozott,mások hülyesége miatt csúszott egy munka,a férjemé az utolsó fázis így ő szívott legjobban.De muszály volt befejezni,mert a kiállítás nyitott,így volt,h 31 órát dolgozott megállás nélkül aztán kevés alvás után 24 órát ismét!
Barbamami,te ismered ezt a céget! :roll:
Itt mindíg ez van!
Így persze most volt a legtöbb elintézni való,plusz ilyenkor rosszul alszok mert minden neszre felébredek.

Ildi
Biztos jó lett a vizsgád! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:36-kor.
Vendég
 


Ildi:
Persze,nem a kandalló mellett hordja :D :D :D ,csak akkor kaptam le,mikor hazaértünk.... :D
A vizsgákhoz......hajrá :D :D

Alziza:
Igen.........,ismerős a téma.... :roll: Pisti épp ma közölte,hogy a két ünnep között is dolgoznia kell,mert 31-ei határidős munkája is van. Szuper. Nálunk mindig ilyen az egész december.......
Ma azért volt itthon,mert lemondták a munkáját. Hát,nem voltam nagyon elkeseredve :D :D :D . Összeraktuk a csajoknak az emeletes ágyat.
Hát,mit ne mondjak..........
A neten vettem,újonnan gyártották le. Csupán az a probléma,hogy abszolút nem olyan,mint amilyen a képen volt. Simán csavarokkal van összerakva,valami iszonyat kiábrándítóóó!! Úgyhogy nekiestünk,csináltam sablont,legalább az ágyvégeket ívesre fűrészeltük,és le lett festve fehérre...... Vettünk faragott fa-virágokat,azokat is lefestem majd,hátha normálisabban fog kinézni.. :roll:

Iloly:
:D :D :D . Még mindig várom a megígért újabb közös vonást :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, tegyél már képeket a lányok ágyáról, ha tudsz!

Nálunk a fiúk szobájába a bútor jövőhét szerdán érkezik. Én is a neten néztem ki, de azért elmentünk megnézni, élőben mégiscsak más. Van hozzá egy sarok gardrób.....én kis bugyuta azt hittem, hogy az akasztós felület is keresztben van benne, de nem, elég kicsi az akasztósa, viszont vannak benne belső polcok. Az ágy nálunk is valamilyen emeletes, galériaszerű lesz, most még elfér Imike ágya és Peti kiságya.

Na további szép napot, én tanulgatok, péntek, szombat vizsga! :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Teszek...... Csak mindig én rakok fel képet....,és folyton töltöm a topicot :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ALMAAAAAAAA:
Hogy vagy(tok :D )????Bírod még????:D :D :D Te már totál a végén vagy!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na ennyit a Dzsungelről: elért bennünket a bárányhimlő, és mivel a két kicsi még nem volt, ezért várható, hogy a kiscsajra két hét múlva fog lecspani :shock: :D :D

Ígyhát midegy, hogy van-e étterem meg reggeli stb...

Amúgy meg szakad az eső, és hideg van. Írjak még valamit?

Barbamami nem felejtettem el , de most nincs kedvem írni róla. Majd a jövő héten talán.

üdv: i
iloly
 
 


Iloly:
Te jó ég! Bárányhimlő járvány ILYENKOR???? Az nem tél végén szokott lenni???
Nálunk egyik se volt még...,de ÉN SE voltam!! Az első adag oltást beadattam magamnak tavasszal,de mire a másodikat kaphattam volna,addigra terhes lettem...... Úgyhogy.......,nekünk most NAGYON nem hiányozna...... :roll:
2 hét múlva.. Az pont karácsony.. Jaj te szegény........ :roll: :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Én úgy tudtam ilyenkor (ilyen időben) normális. Én voltam még anno... Amúgy a két nagyobb napra pontosan öt évvel ezelőtt volt. :D
iloly
 
 


???????????????????????????????????????????????????????????????[size=18][/size]
iloly
 
 


Én még élek, csak a vizsgák a sarkamban járnak! Eddig még minden sikerült, kopp,kopp, a technikám 3-as lett hurrá, hurrá!

Lépek...pá,pá, mindenkinek!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Alma? :?: :?: :?: ...

Iloly:
Hát,sokszor eszembe jutsz...... Még jó,hogy a nagyobbak már voltak.. :roll:

Képek...gyorsan.....,mert szétszedik a lakást... :D

Kép Kép

Kreálmányaim.. az idén csak ennyire futotta az időmből......... :roll:
Kép Kép

És egy múlt heti pocakos kép.... Nem tudtam jobban lekicsinyíteni :roll: ,a fejemet egyszerűen le kéne vágni róla..........
Remélem élőben nem vagyok ennyire ronda :roll: :roll: :roll: :(
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok! Ezer meg egy éve nem jártam erre, zajlanak nálunk is a hétköznapok, mindig van valami!

Harivera!
Gratulálok a akislányodhoz!!!

Barbimami!
Ne tessék szereénykedni!!! Nagyon csini kismami vagy!!! És hát a csajos szoba, meg a műveid!!! Szuperek!!! Ügyi vagy nagyon!!!

moni
 
 


Hálás szívvel és nagy-nagy örömmel adjuk hírül, hogy 2 héttel a kiírt időpont előtt ugyan, de makk egészséggel, 3300g-mal, 48 centivel és huncut indítással, ám mégis gyors menetben, december 5.-én este 21:36-kor világra jött negyedik gyermekünk, másodszülött fiunk

Fehér Benedek!

Képek és élménybeszámoló kicsit később.

Egyenlőre annyit, hogy Anya is és Bendus is jól van.

Istennek legyen hála!
Vendég
 


Sziasztok!

Elveszett barátnétok előkerült! Pedig már biztos reménykedtetek, hogy végre letudhattok! :D De nem! Jelentem, újra vagyok, úgyhogy rettegjetek!!! :D :D :D

Ohóóóó Alma!!!! Óriási gratula Nektek! Isten hozta a kis Benedeket! Vagy inkább a Mikulás? :)

Barbamami: mondom én, hogy aranyba kéne önteni a kacsóit kedves! Annyira gyönyörűséges dolgok hagyják el a kezeid, hogy az már nem is igaz! Apropó.... nem fiúcska lakik odabenn? Innen nagyon hegyesnek tűnik az a pocak... :D :wink: Lehet, hogy már volt róla szó, de még nem olvastam vissza, arra még nem jutott időm, csak jószokásomhoz híven hallatom a hangom, olvasgatni később fogok... :)

Alziza: Neked is sok pusszantás, annyira édes vagy, hogy még az iwiw-en is megkerestél aggodalmaskodva, mi ez a nagy hallgatás részemről, hisz ez valóban nem jellemző rám...

Egyébként meg mindenkinek aki hiányolt, óriási köszönet! És ahogy Gergő mondaná: nózipuszi! :D

Nincs komolyabb mentségem, a hiányzásom oka főként a lustaság.... egész nap pörgök, késő estig pakolok, készülődök a másnapra, aztán már mire időm lenne (úgy éjjel 1-3 között) leülni a gép elé, őszintén megmondom: egy porcikám se kívánja! De soxor gondoltam rátok, ezt mentségemül rójátok fel.
A férjem kilépett a régi munkahelyéről, és Istennek "hála" egy olyan céghez szegődött, mely közel 70 ezerrel kevesebb fizetést ad neki. Válás közeli állapotba kerültünk amikor a "majd este megbeszéljük" találkozónkra a felmondólevelével érkezett.... :evil:

Úgy szeretem amikor ennyire önálló... Mentségéül mondom, hogy előző este (mikor a meghallgatáson volt az új helyen) elviekben megegyeztünk, és döntöttünk az új munkahely javára. De úgy váltunk el, hogy mégegyszer átszámoljuk, mérlegeljük és este visszatérünk a dologra. Erre megjelent a felmondólevelével, melyet még délelőtt eljuttatott a főnökéhez....
Hiába mondogatja, hogy itt háromhavonta ELVILEG van prémium, ami egyhavi fizetése is LEHET. De ezt a két szót kiemeltem... könyörgöm... négy gyerek van, az a hetven rugó amivel fizikailag kevesebb csörög a kasszában havonta, az nagyon hiányzik... és az adható, meg a lehet nem tesz a kosárba kenyeret meg tejet....! Hú, ez még rímel is.. :D
Na, hát ennyi. Én meg hiába keresgélek, nem találok olyan helyet, ahol feketén néhány órában befogadnak, ráadásul itthonról dolgozhatok. Mert ugye a GYED mellett nem lehet munkát vállalni, én meg félek eldobni azt a (legalább biztos) 60 ezret, amit még kapok augusztusig. Utána már csak a GYES lesz, akkor jobban keresgélhetek, bár nem sok jóval kecsegtetnek a fejvadász cégek... távmunka... felejtsd el! Ez itthon még nem divat... pedig lenne rá igény, és a cégek sem járnának rosszul. De hagyjuk.

Mostmár sűrűbben nézek rátok lányok, úgyhogy csak rövid időre búcsúzom! Sok cupp a manócskáknak, Nektek meg igaz baráti ölelésem!

Piroska

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


MANDALAAAAAAAAAAA!!
Na végreeeeeeeeeeeeeeeee!! :D :D :D :D
Huh.... Gondoltam,hogy valami magánéleti gondod van... Azért az a 70 ezer..,az nagyon sok..
Nálunk az a gond,hogy soha semmit nem lehet előre tervezni. A férjemnek nincs havi fix fizetése,ha épp kifizetnek egy munkát,akkor elvileg van pénz. Elvileg..,mert ugye abból kell a következő munkára anyagot venni,stb.
Már volt olyan hónap,hogy egyszerűen nem kapott sehonnan pénzt,mert van,hogy egy kész munka után,ha leszámlázta,EGY HÓNAPPAL fizetnek. Addig meg éljél amiből akarsz.
Az én GYEDem 45ezer,úgyhogy...... Kreatívkodhatok :lol:

Kisfiú :D ,már a 12. héten látszott :D :D :D Úgyhogy falvédőzünk mi is,hogy nehogy unalmas legyen :D :D :D

ALMA:
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!

Ha lesz energiád..........,és időd........................,mesélj!!!!
A "huncut indítást" még csak sejtem :D :oops: ,de mi a "gyors menet"? 1 óra? 2? .. Akkor már otthon is vagytok!! :D :D :D

Moni:
Köszönöm :D . NEM szerénykedtem........ Még csak ki se húztam magam a képen (este készült................ :roll: ),de végülis csak a pocak kedvéért raktam fel,arra nagyon büszke vagyok :D :D :D :oops: ........ Többször úgyse lesz...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Sajna most én fogok hiányozni egy ideig!
Elromlott a laptopom és lehet hogy csak január végén lesz kész! :evil: :evil: :evil: :evil:
Most anyuéknál vaygok és innen írok!

Mandala
Jó hogy Te jöttél!

Andi
Csini vagy! :lol: És ügyes. :lol:

ALMA!Gratulálok!!!!!!!!!!

sziasztok
Jók legyetek
Vendég
 


Sziasztok!

Nem hagyhatopm szó nélkül az eseményeket, bár mostanában én is hiányzós vagyok!

Alma és Benedek, jó egészséget kívánok nektek!GRATULÁLOK!

Andi! A csodák a kezed közül kerülnek ki!

MANDALA!!!!!!!!!!!!!!VÉGRE!!!!!!!!
Azt kérdezte matek módszertan vizsgán a tanárúr, hogy a kismamák miért nem sztrájkolnak? Nem kapsz enni fiam, mert kevés a gyes! :shock:
Persze nem volt vizsgakérdés, csak azt sem tudtam, hogy csúszok le Kecskemétre, ha besztrájkolnak a vasutasok!Van egy busz, ami 6.50-kor indul, és 8.50-re van Kecsón, ez még istenes, de vissza meg az utolsó busz 12.00-kor eljön és csókolom. Na jó, biztos nem maradtam volna ott, de azért ezek a plussz kiadások....... :roll:

Cső, Peti leszedi a szárítóról a masott ruhát.......á.......ó.........ú.......

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na szépjónapot!


Múlt héten én izgultam értetek, most meg ide sem dugom az orromat a nagy hírre!

Alma és Benedek! Sok boldogságot kívánok! (Azért a "huncut indítás" az én fantáziámat is megmozgatta, úgyhogy ha publikus...)

Barbamami! Szerintem sem kell aggódni a fejed miatt, tiszta dilis vagy

:D Mások örülnének, ha az első gyerekkel így néznének ki, nem úgy, hogy minden 2. évben szülnek. Egyébként nagyon ügyesek vagytok, hogy fiú lesz :D

Mandala! Neked pedig külön örülök, hogy jöttél, és totál megértem, ha éjfél után már nincs erőd velünk csacsogni, bár ne feledd, hogy időnként le kell ülni meginni egy kávét...Ki is írta ezt nekem egyszer? :roll:

Ildi! A szó szoros értelmében együtt érzek Veled. MÉg három vizsga van (valamiért most ilyen kevés lett, úgyhogy én lazán vagyok, de lesz ez még ígyse.) Na futok főzni, mert du. megyek dógozni, és este már nincs kedvem ezzel játszani.

Üdv: Iloly
iloly
 
 


Iloly:
Tényleg tiszta dilis vagyok..... :? Ma főztem.... Egymás mellett főtt a bableves és a vaníliasodó az aranygaluskához. Szerintetek melyikbe szórtam a vaníliás cukrot????? :roll: :roll: :roll:

Na,azért hogy valami szépet is felrakjak :D :D :D (Úgyis én vagyok az ügyeletes topictöltögető.. :roll: ,bár már ALMA és Benedek baba képei jobban érdekelnének :!: :!: :!: ..........)
Íme a kályhánk számtalan hasznosítási lehetőségei közül egy :lol: , persze,csak mikor alszanak a lurkók,különben nem sokáig kelne rajta a süti..
Kép
És hogy jó gonosz legyek :twisted: :twisted: :twisted: ,ilyen lett kisütve az aranygaluska :twisted: :
Kép
(A kakaós csigáról nem is rakok képet,mert az azonnal elfogyott....)

Na,és a végre majdnem kész nappalink.. :D :D :D :D :D :D
Kép Kép

A vizsgákhoz....... KITARTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁS!!! Ildi,NEKED IS!!!!
Hát,karácsony körül nagyon pocsék ügy ez...... :roll:


Mandalaaaaa:
Azért csak gyere,ígéret szép szó........... :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia Barbamami!

Ez tényleg egy extra méretű tortaforma, vagy csak közeli a kép?
iloly
 
 


Sziasztok Csajok!

Na, amíg van egy kis időm, gyors "pótolok".
A "huncut indítás" azt jelentette, hogy délután fél négykor, épp az oviba indulás utáni percekben egyszer csak "pukk"...és már ömlött is a magzatvíz...még jó, hogy csak 5 perce indultam el otthonról babakocsival, így hamar visszaértem Domóval. Ám fájás, görcs...sehol semmi. Így eléggé el voltam kenődve, hogy ez akkor most mi...illetve mi lesz...
Férjecske tiszta extázisban, örömben rohant haza-épp másnap ment volna egész napos Bp-Tata-stb. beszerző-elintézős túrára. Hát nem ment... :)
A Doki meg mondta, hogy nincs mire várni, menni kell, mert akármi is lesz, ha folyik a víz, ha másnem indítanak...de estére már biztosan meg (kell)születik a Negyedik Bébink. :9

Ennek persze örültem is, meg nem is.
Örültem, hogy vége a tehetetlenségemnek, nehéz pocakomnak, de féltem is, hogy hogy fogom elviselni az indított szülést.
Dorkát indították eddig csupán, a többiek jöttek mint a gyorsvonat.

Így szép higgadt tempóban előbb bepakoltam-még a csomagom sem volt sehogy...-, majd elhoztuk a Csajokat az oviból. Addigra Anyós is megérkezett, elköszöntünk, majd kb 5 körül bent voltunk a kórházban. Ott előkészítettek (ezt akartam elkerülni! :x -mert Dorkánál rémes emlékeim maradtak a beöntésről...), ami végülis egyáltalán nem volt rossz. A beöntéshez használt cső is vékonyabb lett, mint amilyen 6 éve volt, és mennyivel jobb úgy beöntést elszenvedni, ha nincs közben fájás...juppé :D
Szóval ezen is túlestem, de fájás, görcs még mindig nem volt sehol...Két ujjnyira voltam kitágulva-fájás nélkül... :?

Így este 8-kor rámkötötték az oxy-t (addig, fél6-8ig,a váróban csevegtünk, meg nevetgéltünk Férjecskével) és a hatás nem váratott sokat magára: negyed óra múlva megjött az első fájás. Majd ezt követte a következő...sorjáztak a 10 percesek és 9 körülre már a tágulás is szépen haladt előre.

"10 előtt itt baba lesz'-mosolygott sokat sejtetően Peti dokink. Ez Őket nagyon felvillanyozta, engem kevésbé.
Ennek oka pedig az volt, hogy bár erősödtek a fájások, koránsem voltak olyan borzasztóak, mint amire "emlékeztem".
Fél 10-negyed 10 között hirtelen 2 percesekre váltottunk, és ekkor már éreztem én is, hogy "haladunk". Még ekkor sem vesztettem el a fejem a fájdalomtól, bár a köztes pihenő időben (kb. fél perc...)jobb volt lecsukott szemmel "alfáznom" :D

Így mikor fél 10-kor odasúgtam Férjecskének, hogy "igen!, szóljon, itt a baba feje", szinte én sem hittem el, hogy vége a várakozásnak, máris szülünk! Sokkal hosszabb és kíméletlenebb vajúdásra számítottam... :shock:

Hipp-hopp mindenki ott termett és 21:36-kor, a 3. nyomásra meg is született Benedekünk. :lol: Persze most is, a legkínzóbb pillanatok a fej lassított kibújatásakor voltak, na arra nem szívesen emlékszem vissza, de aztán hamar szóltak, hogy nyomhatok bátran. Én meg nyomtam is és szinte kirepítettem a Kislegényt. :lol:

A következő órák nyugodtan teltek, egészen addig, amíg le nem kísértek a gyerekágyra.
Ott ugyanis nem akart folytatódni a szépen megkezdődött méhösszehúzódásom, és nagyon sok vért vesztettem.
Fél kettő körül már nem várhattak tovább, ('akkor most felvisszük a műtőbe-mondta a doki-micsoda?-kérdeztem enyhe más tudat állapotban-kiveszik a méhemet?-Hát, ott még nem tartunk,, de fel kell készülni mindenre...-válaszolta tanácstalanul a doki" :shock: )felvittek, a műtőbe toltak, elaltattak és Bumm kanállal megnézegettek, hogy maradt-e bent valami... :(
Nem találtak semmit, de a méhem csak nem akart összehúzódni...

Újabb gyógyszeradagok jöttek, közben felébredtem (kb. negyed órás volt a műtét) és láttam Férjecske kétségbeesett arcát... :cry:

-Mit mondtak?-kérdeztem. Ugye nem vették ki?
-Nem, nem. Most még várnak kicsit, jött egy újabb adag gyógyszer.-válaszolta elcsukló hangon :cry:

De aztán szerencsére csak megindultak az összehúzódások. :lol: Majd hajnali 4 körül belém nyomtak 3 zacsinyi vért... :shock:

No, de ne aggódjatok, már aznap délután lent voltam Bencussal együtt a gyerekágyon. :D
És azóta is minden rendben van velem, meg persze Vele is. :D

Itthon viszont kitört a hányós-hasmenős kórság, így szerdán nem jöhettem haza Heténybe, , a sógoroméknál Pécsett voltunk vasárnap estig. Akkorra úgy tünt mindenki javul...
De ma reggelre Dorka visszaesett, újra hasmenős, így Anyós elvitte holnap estig :cry: :cry: :cry:

Talán a karácsonyt már itthon, együtt, és hányos-hasmenős-mentesen töltjük.

Na, szebb napot mindenkinek! És remélem senkinél nem ütötte fel a fejét ez a borzalom! :(
Küldök mindjárt képet is, csak ezt most elküldöm, mielőtt elszáll.
Mert újraírni...az kizárt! :)
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Na, amíg van egy kis időm, gyors "pótolok".
A "huncut indítás" azt jelentette, hogy délután fél négykor, épp az oviba indulás utáni percekben egyszer csak "pukk"...és már ömlött is a magzatvíz...még jó, hogy csak 5 perce indultam el otthonról babakocsival, így hamar visszaértem Domóval. Ám fájás, görcs...sehol semmi. Így eléggé el voltam kenődve, hogy ez akkor most mi...illetve mi lesz...
Férjecske tiszta extázisban, örömben rohant haza-épp másnap ment volna egész napos Bp-Tata-stb. beszerző-elintézős túrára. Hát nem ment... :)
A Doki meg mondta, hogy nincs mire várni, menni kell, mert akármi is lesz, ha folyik a víz, ha másnem indítanak...de estére már biztosan meg (kell)születik a Negyedik Bébink. :9

Ennek persze örültem is, meg nem is.
Örültem, hogy vége a tehetetlenségemnek, nehéz pocakomnak, de féltem is, hogy hogy fogom elviselni az indított szülést.
Dorkát indították eddig csupán, a többiek jöttek mint a gyorsvonat.

Így szép higgadt tempóban előbb bepakoltam-még a csomagom sem volt sehogy...-, majd elhoztuk a Csajokat az oviból. Addigra Anyós is megérkezett, elköszöntünk, majd kb 5 körül bent voltunk a kórházban. Ott előkészítettek (ezt akartam elkerülni! :x -mert Dorkánál rémes emlékeim maradtak a beöntésről...), ami végülis egyáltalán nem volt rossz. A beöntéshez használt cső is vékonyabb lett, mint amilyen 6 éve volt, és mennyivel jobb úgy beöntést elszenvedni, ha nincs közben fájás...juppé :D
Szóval ezen is túlestem, de fájás, görcs még mindig nem volt sehol...Két ujjnyira voltam kitágulva-fájás nélkül... :?

Így este 8-kor rámkötötték az oxy-t (addig, fél6-8ig,a váróban csevegtünk, meg nevetgéltünk Férjecskével) és a hatás nem váratott sokat magára: negyed óra múlva megjött az első fájás. Majd ezt követte a következő...sorjáztak a 10 percesek és 9 körülre már a tágulás is szépen haladt előre.

"10 előtt itt baba lesz'-mosolygott sokat sejtetően Peti dokink. Ez Őket nagyon felvillanyozta, engem kevésbé.
Ennek oka pedig az volt, hogy bár erősödtek a fájások, koránsem voltak olyan borzasztóak, mint amire "emlékeztem".
Fél 10-negyed 10 között hirtelen 2 percesekre váltottunk, és ekkor már éreztem én is, hogy "haladunk". Még ekkor sem vesztettem el a fejem a fájdalomtól, bár a köztes pihenő időben (kb. fél perc...)jobb volt lecsukott szemmel "alfáznom" :D

Így mikor fél 10-kor odasúgtam Férjecskének, hogy "igen!, szóljon, itt a baba feje", szinte én sem hittem el, hogy vége a várakozásnak, máris szülünk! Sokkal hosszabb és kíméletlenebb vajúdásra számítottam... :shock:

Hipp-hopp mindenki ott termett és 21:36-kor, a 3. nyomásra meg is született Benedekünk. :lol: Persze most is, a legkínzóbb pillanatok a fej lassított kibújatásakor voltak, na arra nem szívesen emlékszem vissza, de aztán hamar szóltak, hogy nyomhatok bátran. Én meg nyomtam is és szinte kirepítettem a Kislegényt. :lol:

A következő órák nyugodtan teltek, egészen addig, amíg le nem kísértek a gyerekágyra.
Ott ugyanis nem akart folytatódni a szépen megkezdődött méhösszehúzódásom, és nagyon sok vért vesztettem.
Fél kettő körül már nem várhattak tovább, ('akkor most felvisszük a műtőbe-mondta a doki-micsoda?-kérdeztem enyhe más tudat állapotban-kiveszik a méhemet?-Hát, ott még nem tartunk,, de fel kell készülni mindenre...-válaszolta tanácstalanul a doki" :shock: )felvittek, a műtőbe toltak, elaltattak és Bumm kanállal megnézegettek, hogy maradt-e bent valami... :(
Nem találtak semmit, de a méhem csak nem akart összehúzódni...

Újabb gyógyszeradagok jöttek, közben felébredtem (kb. negyed órás volt a műtét) és láttam Férjecske kétségbeesett arcát... :cry:

-Mit mondtak?-kérdeztem. Ugye nem vették ki?
-Nem, nem. Most még várnak kicsit, jött egy újabb adag gyógyszer.-válaszolta elcsukló hangon :cry:

De aztán szerencsére csak megindultak az összehúzódások. :lol: Majd hajnali 4 körül belém nyomtak 3 zacsinyi vért... :shock:

No, de ne aggódjatok, már aznap délután lent voltam Bencussal együtt a gyerekágyon. :D
És azóta is minden rendben van velem, meg persze Vele is. :D

Itthon viszont kitört a hányós-hasmenős kórság, így szerdán nem jöhettem haza Heténybe, , a sógoroméknál Pécsett voltunk vasárnap estig. Akkorra úgy tünt mindenki javul...
De ma reggelre Dorka visszaesett, újra hasmenős, így Anyós elvitte holnap estig :cry: :cry: :cry:

Talán a karácsonyt már itthon, együtt, és hányos-hasmenős-mentesen töltjük.

Na, szebb napot mindenkinek! És remélem senkinél nem ütötte fel a fejét ez a borzalom! :(
Küldök mindjárt képet is, csak ezt most elküldöm, mielőtt elszáll.
Mert újraírni...az kizárt! :)
Vendég
 


Na, ez annyira elment, hogy 2x is...bocsi :oops: :)
a képek:
Fájásra várvaKép

EgypercesenKép

PólyábanKép

A Büszke NégygyerekesApa :lol: Kép
Vendég
 


és a többi: az első gyermekünk, aki szőke és sötét szürkés-kékes szemű...ehte sváb :lol: mint az apai nagyapja :D

na, ezek egy kicsit nagy képek lettek...bocsi :oops: :)
Kép
Kép
Kép
még az 50-es naci is hónaaljig ér :lol: Kép
AnyávalKép
Vendég
 


Sziasztok!

Alma!
Hatalmas gratuláció! És mennyire nem látszik rajtad se, hoyg 4 gyereket szültél!!! Le a kalappal!!! Csodás a kisfiatok! Most irigykedem! De csakis pozitívan!!! :lol:

Mandala!
megértem a kiborulásod!!! Ez már-már válóok!!!
Már én is sokszor gondolkodtam azon, hogy kellene találni valamit, amit ithtonról lehetne csinálni. Egyenlőre maradnaka magántanítványok, de azokra meg elég szűkös időkeret jut. Mert 5 után már nem szívesne, hiszen itt vannak az enyémak is, és 2 előtt meg nem nagyon tudnak jönni. Valami oylan kellene amit de. is lehetne csinálni! Szólj, ha megtaláltad! :wink: :lol:

Barbimami!
Továbbra is csodaszépek avgytok, és csodaüyges vagy!!!

Visszaolavstam, de regaálni nem angyon van időm. Mindig van valamit itthon csinálni, sosincs vége!!! Szerencsére eddig megúsztúk betegségek nélkül!! kop-kop-kop

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Minden vizsgázónak nagy kalappal!

És minden topicllakónak további jó készülődést!!!

moni
 
 


Alma:
Csodaszépek vagytok!!!! GRATULÁLOK!!!!
:D :D :D :D
Gyönyörű kis pofikája van!!! Attól még,hogy eredetileg nem terveztétek így..., neki muszály volt megszületni!!!!! :D :D :D
Hát én "huncut indításon" mást értettem......,de biztos csak élénk a fantáziám...... :roll: :oops: Petikémet gyakorlatilag apucija "horgászta ki" (erre rendkívül büszke is... :roll: ),mert egy gyanútlan együttlét után megindultak a fájások...... :roll:

Tiszta lökött vagyok,de még a negyediknél is nehéz elképzelni,hogy egy ilyen kész kis emberke lakik odabent :D :D :D

Huh,ez a hányós nyavalya nagyon nem hiányzott..... Remélem nem esnek vissza a többiek,és ti se kaptok el semmit!! :(


Iloly:
Normál méret,de úgy látom,ez nekünk MÁR kicsi...... Mi lesz,ha nagyobbak lesznek???? Így is horribilis mennyiségű lisztből kell sütnöm karácsonyra,ha azt akarom,hogy karácsony végéig kitartson....
Bárányhimlő???? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


muszály=muszáj.... bocsánat....... :roll: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alma!
Én is gratulálok!
Remélem már mindenki egészséges.

Barbamami!
Pont mostanában jutottam én is oda, hogy kihasználva a légkeveréses sütő előnyeit, 2 tepsinyit kell sütnöm mindenből. Különben kihűlni sincs nagyon ideje. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hát nem is tudom mivel kezdjem! Talán azzal, hogy Sziasztok!


Almának Gratulálok, és bevallom Barbamami verziójára gondoltam én is mint huncut indítás :oops:

Amúgy tényleg csalóka a dolog, mert nekem a második gyerekhez pont azért nem ért oda az akkori dokim, mert én is úgy emlékeztem minden sokkal hosszabb volt és szörnyűbb mint akkor. (A harmadiknál meg majdnem én késtem le az akciót, a doki szólt, hogy már kéne nyomni is, mert a gyerek feje már ott van. Gondoltam elküzdünk még egy-két órát mire lehet, hát nem úgy volt) :lol:

Hát a bárányok nem hallgatnak, mert tegnap (2 héttel a fertőződést követően,) kijöttek a pöttyök a kiscsajon is. Elég szörnyű, mert állandóan nyivákol, (éjszaka is) de remélem mára már jobb lesz a helyzet.

A jó benne az, hogy kivettem a maradék szabadságaimat, hogy tudjak itt karácsonyi előkészületeket csinálni. Hát azóta ki sem tudok mozdulni szinte és betegeket kezelek :?

Na ennyit a siránkozásról! Ja a tortaforma :) És még csak nem is a fiúk a nagyok :lol:

Üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok Lányok!

Alma: hát igen... így, mosolyogva kell vajúdni!!! A negyediknél én is viháncoltam a szülőszobán... :D Az előző háromról inkább nem beszéljünk! :oops:
Gyönyörű a kisfiatok! Imádom a kis püfi szemüket, az enyémek is ilyenek voltak, aztán ahogy telnek a hetek, úgy nyílik az a két kis résecske egyre nagyobbra, ahogy vágyik a világ megismerésére.

Uhhh, de költői lettem, ejnye! Hiába, már holnap van!

Tegnap éjjel fél háromig függönyt raktam, meg ablakot pucoltam. Megkezdődött a szünet, szóval négy apróságot kell lekötnöm egész nap. Ez sem egyszerű, de ezt Ti pontosan tudjátok. Ráadásul, képzeljétek el, hogy Emese úgy három napja mintha féltékeny lenne. Nem tudom, eddig ilyet még nem tapasztaltam, de komolyan aggaszt. Ha azt látja, hogy megpuszilom, vagy átölelem valamelyik testvérét, abban a pillanatban ott terem, odafurakszik mellém, ellöki a másikat és valami iszonyat erővel visít. Szó szerint sikít! Valami rémes egy nőszemély! Ha nem engedek neki, akkor jön a hiszti. Valahogy le kell erről szoktatni, mert félek, a többiek megbosszulják rajta. Gergő már így is néha fellöki ha nem látom.. legalábbis azt hiszi, hogy nem látom... :wink:

Barbamami: Naggggggyon jól néz ki az a süti! :D Te kis ügyi! :) Honap én is nekidurálom magam és gyártok valamit! :D
Most nézem a vonalzód..... én január 18-án születtem, pont a névnapomon (no meg anyukám névnapján)! :D Lehet, hogy ti is ünneplitek majd a nevem napját? Mondjuk más apropóból, de azért mégis? :D

Iloly: Gyógyuljatok meg mielőbb! Remélem hamarosan már csak a karácsonyra kell összpontosítanod, s nem a betegápolásra. Sok gyógypuszit küldök a betegeskedőknek!

Ildi: a vasutas sztrájk, nagyon barátságos dolog! Én egész egyszerűen engedélyezett zsarolásnak hívom. Nem vagyok jó politikus, mert nem tűrném a vezetés helyében ezt! Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a "fejétől bűzlik a hal" elven.... ekkora végkielégítéseket sem engedélyeznék, no meg prémiumokat, amiket a MÁV vezetői zsebre tesznek. És nem ők az egyetlenek.
Amúgy én is 15%-os adót szavazok meg a férjemnek, pont úgy ahogy a képviselő urak és hölgyek! És én is nagyon sajnálom szegény képviselő feleséget, hogy kétezerért kell fodrászhoz mennie, mert potyavacsorára hivatalos (amit ugye mi fizetünk neki....), és azért is nagyon szánom, hogy a férje ura napi 12 órát ücsörög a soktízezer forintos öltönyében... az enyém is ücsörög legalább ennyit a számítógép előtt, de az ő gatyáját én fizetem, a számlával meg.... hát hogy is mondjam csak... szóval amit teheténk... nos arra is alkalmatlan!

Alziza: gyógyuljon az a notebook, mielőbb gyere! :D

Moni: ha találok valamit, úgyis dicsekszem majd Nektek! :D

Csók lányok, megyek, mert elalszom állva... no meg itt ülve... :D


Puszcsi!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Nem mondod! Én jan. 17-i vagyok :D :D :D Úgyhogy nem állunk nagyon messze :D :D
Én is pont a mosolygást néztem,csak elfelejtettem leírni. Én egyetlen szülésemre sem úgy emlékszem,hogy a vajúdás alatt akárcsak 1x is mosolyogtam volna............. :roll: Alma meg vidáman vigyorog a képen!! :D Hát ez döbbenet,hogy egyesek milyen erősek tudnak lenni!! (Mondjuk gondolom nem pont fájás alatt készült a kép :roll: ) Na,de azért a fájásokat várni se szoktam mosolyogva............... :roll:

Ez a féltékenység ismerős...... Bogi senkinek sem engedi,hogy szeretgessem,ha ő nem kap belőle.. Különben sikít,mint a vadmalac. Mondjuk ő azóta ilyen,mióta terhes vagyok (nálad nem valószínű,hogy ebből az apropóból van a féltékenység :D :D :D . De ki tudja :twisted: :twisted: )
De a Peti is ilyen.........

Szülés.. Hát ha lehet,nem szeretném nagyon korán megszülni. Nem mintha a végén,amikor az ember alig tud mozdulni,olyan kellemes lenne a létezés... De mégiscsak ez az utolsó terhességem :roll: :( :(

Iloly:
:( :( :( .. Talán egy jó van benne,hogy már MOST kijöttek a pöttyök. Karácsonyig még van 5 nap,pont addigra lesz jobban!!! :D

Boeske:
Hát igen....... Látom nálatok se érdekel senkit,hogy a melegen megevett sütitől állítólag megfájdul az ember hasa...... :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: Ez nagggyon vicces! :D Egy nap van köztünk? Látod, mik derülnek ki? Az az igazság, hogy anyukámnak anno amikor még az édesanyja élt, azt mondta, hogy lesz majd egy kislányod, és nevezd el Piroskának. Nos, édes drága anyukám is Piroska. Nemsok esélyt adtak az orvosok arra, hogy megmaradok, minden napért hálát adott anyukám az Istennek amíg pocakban voltam. Minden reggel arra ébredt, hogy megint egy nappal "öregebb" és életrevalóbb vagyok. Így is a 32. héten jöttem világra. Akkoriban még Szentendrén volt szülőotthon. Anyukám is ott feküdt már három napja, mert vérzett, de a kutya nem törődött vele. Aztán amikor már patakban folyt a cucc belőle, a szobatársai szóltak az orvosnak, hogy ezt már nem bírják azonnal csináljanak vele valamit. Mivel korababa voltam, nem szülhetett meg ott, nem volt háttér, nem maradtam volna életben. Így mentőt hívtak és bevitték (volna) a Shöpfibe. Igen ám, de a mentő lerobbant a Margit hídnál. Gondolhatjátok.... januári éjszaka volt, mínusz nagyon sok.... és csupa jég és hó minden. Amíg jött a másik mentő, addig a mentős a kabátjával melengette szegény anyumat, aki majd' megfagyott... Aztán beértek a kórházba, ahol az éjszakás drnő nem nagyon óhajtott szülni... inkább aludt volna. A "mi van anyuka, miért nyöszörög? A mentőben még semmi baja nem volt..." a legkedvesebb mondatai közé tartozott.... :evil: Aztán mikor előkerült a boríték és szépen becsusszant a köpenye zsebébe, már drága aranyos kismama lett anyukámból.... :roll:
A szülésznő segített, mert látta, hogy nem halad a dolog, adott egy titkos szurit és akkor beindult a zenevonat... no meg én. :D Mondjuk nem adtak ám ingyen (bár a mamám szerint megérte(m) a kínlódást...). Faros voltam, így mindent bevetettek annak érdekében, hogy normális pozícióba varázsoljanak. Még jó, hogy a nőknek több bejáratuk van odalent.... bár szegény mamám akkor biztos nem ezt gondolta... dehát nem sikerült a manőver, így a normálistól némiképp eltérő módon farral jöttem. Ennek következtében úgy meghúzták a lábam, hogy a jobb 5 (!!!) cm-rel rövidebb volt, mint a bal. Kb mint egy kismacska, úgy nézhettem ki.... 1,90 kg és 48 cm-rel Piroskának megszületett a várva várt kislánya január 18-án éjjel 1. 26-kor..... ezek után szinte égi üzenet kellett, hogy legyen: ennek a babának Piroska lesz a neve!
Csak az a baj, hogy így nincs külön névnapi gratula és külön szülinapi... :( Mondjuk a férjem diplomatikusan oldja meg az ügyet: egy szál virág szülinapra, és mégegy a névnapomra. :D

A fenti horrorért bocsi! Ez egyedi sztori volt, mindenféle jogvédelem alatt áll, úgyhogy akár másolni, akár bizonyos részleteit kiragadni és sajátként alkalmazni szigorúan tilos! Erre főként szülés előtt álló kolléganők figyelmét hívnám fel! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


nemsok = nem sok :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Csak nem megy a készülődés? Vagy beütött a téli szünet?
iloly
 
 


Iloly: ne is mondd! Tegnap (mit tegnap!!!!! MA!!!!!) is fél háromkor feküdtem le.... Csomagoltam a meglepiket. Pedig nekem azt mondták az ajándékokat a Jézuska hozza..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Az idei Adventünk valóban várakozósra sikeredett. Vártuk -én már mindennél jobban- Bencus érkezését, a hazajövetelt, a betegség elmúltát és hát nem utolsó sorban a karácsony elérkeztét.

Bencusunkra nem is kellett annyit várnunk, mint gondoltuk. A december 24.-ei kiírást nem akaródzott kivárnia, így a Jézuska helyett a Mikulás hozta meg Őt közénk. A hazajövetel már hosszasabb várakozást kívánt, minthogy idehaza a három Csemete belekavarodott a kíméletlen rota vírus okozta nyavajába.

S miután a tünetek mérséklődni látszottak, haza merészkedtünk Bencussal. Dorkánk azonban visszaesett, így a következő várakozás az Ő jobbulása és hazajövetele körül forgott.

A múlt hét végére azonban Ő is gyógyulni kezdett, így mostmár tényleg reménykedünk a nyugodt, rosszullét-mentes, karácsonyi együttlétben .

Pár napja tehát valóban elkezdhettük az ünnepi ráhangolódást. Dorka a kívánságait sorolja, Rebó kontrázik, Domó élvezi a teljes családi nyüzsit, Bencus pedig szuszog, eszik, rotyogtat, nézelődik és alszik. Előkerültek a karácsonyi zenék, a mézeskalács receptem, Gergő Apa már elrejtette a fát, Jancsi papa és Kati mama jóvoltából pedig lassacskán megérkeznek az ünnepi lakoma hozzávalói is.

Egyszóval kezd összeállni az ünnepi hangulat.

Kivéve bennem.

Eddig még egyik gyermekünk születése sem volt ilyen közel a karácsonyhoz. Az a nyugodtságvagy épp felfokozott öröm, harmónia és boldogság, amit eddig a fa körül állva, a gyerekek arcára pillantva éreztem, idén már "el lett sütve". Mégpedig Bencus születésének pillanatában. Olyan eufórikus, teljes lényemet bejáró öröm és nyugalom lett urrá rajtam, amin túltenni, vagy megismételni -azt hiszem- nem lehet.

Ezt az érzést valószínűleg leginkább a szülés utáni hormonháború hozza ki belőlem. Így még az is lehet, hogy az ünnepi pillanatokban egyszerre fogok sírni és nevetni és én leszek a legizgatottabb a családból. :)

Őszintén megvallva nem vágyom felfokozott ünnepi besózottságra. Sőt! Minden vágyam egy nyugodt, valóban Csendes-de gyerekzsivajban gazdag :)-Éj és ünnepnapok, ahol nincs más dolgunk, minthogy együtt játszunk, olvassunk és gyönyörködjünk a mi legdrágább Ajándékainkban: Dorkában, Rebekában, Domonkosban és hát kiváltképp a piciny Benedekben.


Mindenkinek nyugodt, rohanásmentes és egymásban gyönyörködő Áldott Ünnepeket kívánunk!

Kép
Kép
Vendég
 


Alma:
Ez nagyon aranyos-és szép volt :D

Mandala:
Hát látom,te se jöttél valami egyszerűen...... Én ugyan 40 hétre és majdnem 4 kilóval születtem :D ,de anyunak ezért végig(!) feküdnie kellett,a végén még fel is volt párnázva a csípője alatt,hogy ki ne csússzak.. :roll:

Boginak folyik az orra tegnap óta....... Remélem nem kell karácsonykor ügyeletes kórházba menni antibiotikumért :roll: (itt Vecsésen nincs gyerek ügyelet :? )....
Tegnap és ma egész nap meg se álltam.....,nagyon fáradt vagyok...

Szerintem holnap már nem lesz időm jönni.....,úgyhogy..

BÉKÉS,BOLDOG,NYUGODT, EGÉSZSÉGES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Áldott Karácsonyt kívánunk mindenkinek! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

Nem tudom emlékeztek e még rám, tavaly kezdtem írogatni ide, amikor a negyedik babával kismama lettem. Aztán a vetélés után amit annyira nehezen dolgoztam fel, elmaradoztam.
Most pedig barmamami kedves levele miatt jöttem, és remélem újra befogadtok.

Jelenleg végre 8 hónap várakozás után újra beköltözött a pocakomba egy élet. Most 13 hetes vagyok. 12 hetes uh szerint minden rendben van velünk.

Alma hatalmas gratula a negyedik babádhoz, nagyon gyönyörű, bár ezt a másik 3 kismanódra is mondhatom.
Barmamama neked is gratulálok a pocaklakódhoz, nem tudtam hogy pocakos vagy.

Hozok én is nektek egy pár képet.

Mi ma ünnepeljük nagy lányom 10. születésnapját. Hihetetlen számomra hogy már eltelt 10 év. Olyan mintha most született volna. Ilyenkor mindig átélem a szülést gondolatban mégegyszer, nagyon jó rágondolni, akkor is ha nagyon fájt.
Akkor jöjjenek a képek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi! :D Na,hol vannak azok a képek???? :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Bocsi nem volt időm jönni.

Itt vannak a képek.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na és egy pocakfotó ami mai.

Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Wow,te jó ég,Gabi! MEKKORA házatok van nektek??? Csak a konyhád akkora,mint nekünk a konyha-nappali-étkező egyben...... :roll: :roll: :roll: ..
Már bocs,hogy egyből ez tűnt fel... :lol: :lol:
Na látod,én pontosan így képzeltem a 4. terhességemet... Hogy már ilyen szép nagyok a gyerkők,és "kibabázom" magam mégegyszer. De úgy,hogy nincs állandó pelenkázás-etetés-fürdetés-öltöztetés... egyszerre több gyerkővel......... :roll:
Hát ez nem jött össze...

Aranyos a pocakod is :wink:
Egyébként milyen lett a szakdolid? (Ha jól emlékszem,ahhoz töltögettünk kérdőívet.. :D )

TÖBBIEK?????

A férjem dolgozik....... Mi nem normális család vagyunk.......... :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?