Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt, úgy látom ma én vagyok a első.
Ártemisz ma megint fél5kor kérte a szopiját hajnalban, szóval megdőlt a teoriám a hozzátáplálás és éjszaka átalvásról...Aztán visszafektettem, erre nem akart rögtön aludni, hanem 1-et 1et kiabált, mire a férjem áthozta megint a nagyágyba, hogy ne legyen egyedül :shock: :) (micsoda férfilogika??) . Persze nem aludt nálunk sem, hanem folyamatosan mozgolódott, igy mi sem tudtunk elaludni. Aztán ezt megelégeltem és visszavittem az ágyába, ahol persze rögtön elaludt...
És tegnap délután óta nincs viz :twisted: :twisted: :twisted: és nem tudok elmosogatni, hajat mosni, zuhanyozni :evil: :evil: :evil:

Réka! Remélem senki nem kap sokkot ha leirom, hogy az orrpolipok kialakulását kutattam :oops: és abból született a doktorim. Én tavaly a terhesség alatt már nem dolgoztam, mert télre már nem kerestem munkát (előtte nyáron szezonális turistarendelőben dolgoztam) igy volt időm megirni a dolgozatot, stb..

Berni! Irigykedve olvasom a takaritonőt...És nem is főzöl? Nálunk is hasonló a napirend, csak amikor te alszol Dorkóval akkor én főzök vagy takaritok, vagy vasalok vagy netezek :wink: :lol:

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Ja és lányok! nem is tudom, lehet hogy nekem is megjött :( Azért lehet, mert tegnap este volt egy kis "pecsételés", de azóta meg semmi???

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Szia Adri, szerintem enki sem lesz rosszul az orrpolipoktól :-) helyes kicsi állatkák az ember orrába gyömöszölve, ugye? :wink: (na jó, nem hülyülök, tényleg rém kellemetlen dolog, bár az ichthyosisokhoz képest maga a földi gyönyör :oops: )
Máté ma vizsonylag sokáig aludt, de megint elég taknyos. Lassan két hete taknyosodunk, hol jobban, hol kevésbé.. :shock: most éppen jobban. :evil: Ja és megint belealudt a kiságyba játék közben, azért kaptam kimenőt :lol: ergo mehetek gőzni, vasalni meg takarítani. (szabadon választott, mit is szeretnék :) )
Sajna takanyónk nekünk sincs, pedig milyen jó lenne! Máté ugyanis nem alszik el a porszívótól, és nem szeret nap közben aludni, szóval vagy úgy takarítok, hogy közben valaki szórakoztatja, vagy nagyon ügyesen kell trükköznöm, hogy ne akadjon ki.
Berni, a képek alapján Dorkó nem tűnik passzívnak :) inkább az tűnik kihívásnak, hogy már nem lehet semmit elölhagyni :lol:
No megyek, kihasználom az időt osz kotyvasztok valamit ebédre :wink:
Puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 

 
 

Sziasztok!

Neirda!
Korábban (kb.2 hónapja) 1x nekem is volt "pecsételés", de végülis még nem jött meg! Úgyh. szerintem ez még nem jelent semmit.

Berni!
Nagy csibésznek tűnik Dorkó a képek alapján, méghogy kislány! :!: :)
Vince is "bejárja" már az egész szobát, úgy forgolódik mindenfelé, közben halad!

Réka!
Mi is taknyosak vagyunk már 2 hete! :evil: Mármint Vince!
Képeket várjuk!

Pat!
Hát én rá nem jöttem volna, bár tévét se nézek már vagy 4 éve! :oops:

Mamicsek!
Szép nagy baba! :shock: Nem vagytok egyedül, én is csak szoptatok, egyelőre nem arat sikert a kanalas étel!


Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

A díszítés nálunk kimerült egy adventi koszorúban…

Szly, Jázmin biztosan édesszájú, azért kell gyümölccsel keverd a zöldségeket:) De hát az természetes...

Csilla, Miki tali hogy sikerült?

Berni, az ülésben Csanád még jól érzi magát, én inkább a hosszú utazás miatt aggódom, biztosan nem fog egyszerű lenni, mint a nyáron, amikor még pici volt. Csanád egyelőre csak hátrafelé halad, ha letesszük a játszószőnyegre . Én örültem a képeknek! Olyan nagyfiúnak néz ki abban a terepszínű gatyában Dorián! Én is épp úgy szúrom el a napot, mint te, a különbség csak az, hogy 2-4 között az egyesületnél vagyok.

Adri, ne aggódj, előbb-utóbb megszereti Artemisz a gyümiket! Csanádnak kevesebbet adok egyszerre, egy fél almát és ugyanannyi valamit mellé. Gyakorlatilag három evőkanálban elférne az a mennyiség, amit adok neki egyszerre. Tejet én nem tettem semmibe, mert elfogadta anélkül. A tegnap a töknek nem örült, de megpróbáltam mindig csak egy picit belecsempészni az egyéb gyümölcsök közé és ma már két rész banán, egy rész tök jól lecsúszott.

Mamicsek, Janka látom szépen nő hozzátáplálás nélkül is:) És valószínűleg nincs szüksége a szilárd táplálékra, ha átalussza az éjszakát. Itt legtöbben az miatt kellett kezdjünk hozzátáplálni. Csanád most két napja a háromszori helyett kétszer kel éjjel. Vagyis dehogy, egyszer 3-4 között, a következő már 6-7, csak nekem hajnal.

Réka, majd nő egy kicsit Máté, akkor majd te is jobban haladsz a dolgozatoddal! Én taliznék megint :)

Pat, Márk azzal vigasztalta Mirát, aminek ő örült volna a legjobban:) Nekem is van egy tehenes mamuszom :)

Évi, nem írtákl semmit magatokról….

KépKép
Kép
el..né
 
 


íME, AMIT IGÉRTEM, A KÉT BÖRTÖNTÖLTELÉK


Kép

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Hát ez a kép nagyon édes! :lol: :lol: :lol:

Meg Doriánról az, amelyiken az asztal alatt fekszik, olyan tekintettel, mintha az lenne a világ legtermészetesebb dolga. :lol:

Adri,
jó az avatarképed! :wink:
Nekem pár nap pecsételéssel kezdődött, aztán megjött rendesen. Múlt hónapban.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Réka, nem korai egy kicsit ezeknek a gyerekeknek az ülés ? :o De olyan édesek!

Gabuska, hátha ebben a hónapban nem ismétlődik meg! Nekem kétszer jött meg, amikor kezdtem szedni a gyógyszert, azóta semmi...

Nem tudom, a tegnapi sült töktől-e, de az este óta annyi a tejem, hogy nem bírok vele. Hetek óta nem volt ilyen :o

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli, lehet, hogy igazad van ,mert én is épp elkezdtem a cerazettet, mikor megjött. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


adri!
azért ne feltételezz rólam ilyet :lol: főzni azért szoktam.bár megfordult a fejemben,h befizetek heti 3xi kajára vmelyik ételfutárhoz.csak azért,mert akkor tuti lenne főtt kaja.meg nagyon sokat sütök,pedíg azelőtt azt se tudtam,h néz ki a tepsi :wink:

réka!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ezek a képek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joli!
nekem is nagyon ingadozó a tejem,van,h pont elég és van,h még ki kell fejni,de én inkább a folyadékbevitelnek tulajdonítom.hajlamos vagyok elfelejteni inni :oops:

gabi!
hogy vagytok?gyerkőcök?mi lett a pisieredmény?és te lelkileg helyreálltál?

képzeljétek ma felrugtam a rendet :) ringató után fél10től 11ig bevásároltam,miközben Dorkó horpasztott.hazaérve ebéd után fél2-3ig aludtam vele és elhatároztam,h előszedem a karácsonyt,amíg délután alszik.szóval megpróbálok nem aludni vele :)

Kép
berni1
 
 


Gabuska, akkor nem kell gondolkozni, miért van. De lehet, ha már többször nem lesz, ha megszokja a szervezeted, mint nekem.

Berni, én akkor nem iszom eleget, ha nincs időm leülni. A gép mellett általában iszom a tejgyüjtő teát. Elő kellene írni napi háromszor fél óra netezést és akkor elég lenne a folyadékbevitel:) A rend felrugásának nem az lesz az eredménye, hogy kialvatlan leszel!?

Én annyira ügyetlen vagyok, hogy nem sikerül avatart készítsek. Sosem lesz elég kicsi a kép :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


Hurrá, megvan! :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Csanádot sikerült feltöltsem, de az a kép telefonnal volt készítve. Ez meg fényképezőgéppel, ezt még ide is alig tudtam lekicsinyíteni, 10 kb-ra pedig lehetetlenség-legalábbis nekem:(

Kép

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli! lekicsinyitettem neked, mostmar fel tudod rakni :) Kép

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Egyébként nagyon édesek vagytok!!!!
Innen jobb egérrel el tudod menteni magadnak, és akkor tudod használni ha akarod!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Hát Janka tényleg jó nagy! De nem alussza át az éjszakát, de engem ez nem zavar, együtt alszunk, csak odafordulok, és már alszok is tovább. Egyébként én úgy tudom, hogy anyatejes babák általában nem alusszák át az éjszakát, és nem azért nem mert kevés a tejcsi, hanem mert hamar emésztődik és akármennyit eszik, hajnalig éhes lesz. Janka sose aludta át, mégis majdnem megháromszorozta a súlyát féléves korára. Szóval biztosan nem azért kel, mert kevés a tejcsi!!! szerintem ez hülyeség. Én felnőttként se alszok át egy éjszakát... plusz neki .... jó odabújni anyához :D

Berni, nem a III. kerbe jársz ringatózni?? mert mi igen, bár ma nem voltunk.

Szerintem attól van tejcsi, hogy mindig szopik....akkor mikor ő akarja, mindig is így volt...sose adtam neki cumit, vagy cumisüvegbe vmit, CSAK CICI ....a dokinőnk ma volt nálunk és azt mondta ha ilyen szépen fejlődik janka elég 7 hónaposan elkezdenem a hozzátápit. :D :D :D

Nem tudom más hogy csinálja, de azt látom, hogy kevesen így....nekünk ez bevált.

Kinderojás!

Igazi finom ágyatok lehet!!!!
Nagyon édesek...

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


Hogyan lehet képet feltenni a mamicsek alá? Ahogy mindannyiótoknak van?
Annyira béna vagyok.....

Üdv, mamicsek
mamicsek
 
 


mamicsek!
mint azt már Joli írta mi sem kedvtelésből kezdtük el hozzátáplálni a picurokat,mindenkinek megvolt rá az oka.mindenki szoptatott és ahogy a múltbéli írásokra emlékszem,mindenki igény szerint adta a cicit.nem vagyunk egyformák,van,akinek van teje bőven és van,aki mindent megtesz azért,h legyen :) nekem pl.van,de nem fejlődött tőle rendesen,ezért kap gyümit.változatlanul szopizik tovább ugyanúgy és remélem ez 1 éves koráig így is marad legalább reggel és este.amúgy én 6hónapos kortól tuti elkezdtem volna úgy is gyümiztetni,én azt olvastam akkortól már kell,de persze mindenkinek mást mondanak.
persze az tök jó,h a lánykád ilyen szépen fejlődik,1értelmű,h én sem tömném mással,csak cicivel :lol:
mi nem a III.ker.be járunk ringatóra.

joli!
jó a kép kettőtökről és aranyos az avataros kép is.

ti mit süttök karácsonyra?kinél mi lesz a menü?tényleg,ajándékok?

Kép
berni1
 
 


Mamicsek! Ez a finomság Kristóf baba nyoszolyája, Mátéét már letettem alulra, nehogy kiugorjon, ugyanis ha a szélére fel tudja magát húzni, ami megy, akkor beakasztja magát és elkezd rugózni, mert tartósan állni ugye nem bír. Na mármost őkelme hirtelen ki tudja magát lökni, ami egy alapos fejreeséshez elég... (a fotelban az ölemből kiindulva megpróbálta, a kiugrásig persze már nem jutott el, de az ágyat azonnal lepakoltam :twisted: fityisz az orrára, nekem csak ne ugráljon az aki még mászni sem tud :lol: :lol: :lol: )
Egyébként mi csak azért adunk ezt-azt Máténak, mert szinte könyörög érte, meg kakicsinálónak, mert különben dugul és fáj a pocak, így meg simán meg tudom kakiltatni egy kis szilvával vagy húslevessel :-D És most már mi is együtt alszunk, végre megtanultunk fekve is szopizni! Állati kényelmes dolog! Eleinte nem ment mert kicsi volt a manó és nem tudtam úgy feküdni, hogy mindkettőnknek kényelmes legyen :roll:
Joli, szuper a kép rólatok! És kicsiny magzatod olyan mint te! Le sem tudjátok majd tagadni egymást :lol: :lol: :lol: Ücsörgés meg lehet hogy korai, de mindkét csibész ha valamibe belekapaszkodik, akkor fel is ül és egyre többet úgy, hogy nem kell támaszték... szóval ők diktálják az iramot - bár akkor Máté már szaladna, Kristóf meg úgy közlekedne, mint Órarugógerincű Felpattanó :lol: :lol:
Berni, Mamicsek, mik a tapasztalataitok a Ringatóról? Én itt olvastam róla először és nagy kedvet kaptam hozzá :wink: ugyanis a valahai tudás nagyon megkopott az alatt a közel harminc év alatt, amikor anyukám énekelgette ezeket a dalocskákat, vagy Forrai Kati néninél játszottam rájuk... (Brr, most nagyon nyanyának érzem magam :twisted: )
Jaj, nem tudom, melyikőtök kérdezte, de a tehenes pizsim él és virul:wink: nagyon csini:wink: azóta valahogy igyekszem kerülni a tehenes cuccokat, de nem megy. Eddig egy tehenes csörgő meg egy tehenes játszószőnyeg csúflik a szekrényben:P de rém praktikus mindkettő, csak még kicsi hozzájuk a legény...

Atya ég, már görgetnem kell a hszt, hogy kiférjen :shock: bocsi a szóáradatért, jó éjt!
r

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Na nem bírom befogni...
Berni, a karácsonyi menüvel én eléggé gondban vagyok... már ami a Szenteste menüjét illeti, a nagy családi röffön mustáros-mézes (és ananászos tokajis esetleg citromos vagy narancsos is) pujkamellet fogok sütni krumplipürével. Ajándéknak meg olyan praktikus dolgokat fogunk egymásnak adni, ami sokat segít majd a jövőben, de konkrétabbat nem merek írni, mert érintettek is olvassák a topikot :wink:
Mamicsek, a profilodban tudsz beállítani avatárt, ha van egy 80pixel*80 pixeles képed. Ezt pl az IrfanView szoftverrel simán meg tudod csinálni (ingyenes progi, le lehet tölteni egy csomó helyről)
Nekem a Melléklet feltöltése nem ment sokáig, pedig szép nagy kék betúk a hsz-es rész alatt :oops: :lol: :lol:
Ébredezik az utód, szép álmokat!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


pulyka...brr hogy tudtam én ilyen szörnyűséget leírni :shock: bocsi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


réka!
Dorkónak nagyon tetszik a Ringató,én úgy látom.persze még nem tapsol,énekel,de úgy nézi Ili nénit,a hegedűt és egyéb zeneszerkentyűket,h majd kiesik a szeme :lol: meg igazából én a társaság miatt is vittem,h ne csak kettesben legyünk.szóval szerintem jó.én óvónőként végeztem,úgyh sok dalt,mondókát ismerek,de nagyon sok az újdonság is.mivel pedagógus vagyok,hiszek nagyon a zene "erejében" és hogy minden téren fejleszti a gyerekeket.
na ez volt az én véleményem :lol: mindenkinek jó éjt!

Kép
berni1
 
 


Réka?
és az utod mit kap?talán ő még csak nem olvassa :wink:

Kép
berni1
 
 


Cicit. :lol: :lol: :lol: Na jó, lehet hogy egy vödör duplo-t, mert az már nemsokára aktuális lesz és nagyon jó játék. De lehet, hogy fa építőkockát, de még vannak ötleteim :D Lényeg, hogy valami fejlesztő dolog legyen és a világnézetembe is beleférjen... ja itt a fele banda rusnya pedagógus-engem is beleértve, de óvónéni talán te vagy az egyetlen :twisted:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Látom irkált az éjszakai müszak :)

Mamicsek! Ártemisz 5 és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott, és másfél hónapos korától egészen 5 hónaposig átaludta az éjszakát este 8-tól reggel 6-7-8ig. És én is átalszom az éjszakát (ha hagynak :) ) mindig. Szóval azért mégiscsak jelenthet valamit, ha újabban felébred hajnal 4kor és mint egy éhes farkas veti rá magát a cicimre, majd visszalalszik. A 6 hónapos korban javasolt hozzátáplálás persze hozzávetőleges, pár hét ide vagy oda, nem vagyunk robotok. Van aki előbb érik meg rá, van aki később.

És most lehet engem is "megkövezni", de én nem vagyok együttalvás párti. Nem elvből, csak nekünk nem vált be. Akárhányszor próbáltam nehezen alszik el Ártemisz mellettem/mellettünk, folyton mocorog, emiatt mi pedig egyáltalán nem tudunk elaludni. Plusz én még állandóan attól félek, hogy ráfekszem, vagy lelököm, stb...Szóval összebújás az ágyban minden mennyiségben, de alvás külön. Egyébként nem bánom, mert később szerintem elég nehéz lenevelni róla őket, amit viszont már nem tartok jónak egyáltalán.

Jól hangzik ez a mézes mustáros pulyka!!!Réka esetleg a receptet le tudod irni? Én is pulykát szeretnék csinálni, de kell még valami alternativa is, mert az apósom nem szereti...

Nagyon klassz lehet ez a ringató! Én itthon próbálok sokszor CD-t feltenni amikor játszik Halász Juditot, meg gyerekdalokat sokat. De a társaságot csak án alkotom :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Adri, a recept:
kell egy jókora darab pulykamell, amit az ember csíkokra vág, sóz-borsoz-mustároz majd jó bő mennyiségű hagymán megsüt. Amikor már majdnem jó, kupánlottyintom egy rakás gyümölccsel - ananásszal, apróra darabolt naranccsal és rádöntök egy fél kiló-kiló mézet. Kevergetem, ha kicsit sűrűnek tűnik, citromlével vagy narancslével higítom, és amikor a méz karamellizálódik, akkor kap egy kis tokajit, majd további keverés mellett megvárom, míg besűrűsödik. A hús, gyümölcs és méz aránya kb egy az egyhez, és mustár is sok kell bele. Mondjuk egy - fős ebédhez egy másfél kilós darab husi tuti elég úgy egy uborkásüvegnyi mézzel- de nálunk mindig több napig esszük, mert nagyon tömény. A férjem egyik kedvence, és még a hagyományba is beleillik :P

Együttalvás vonalon nálunk meg a tietek fordítottja a helyzet :P eleinte a fotelben aludtunk, Máté a mellemen, mert nem mertem lefeküdni, ő meg felriadt, ha letettem. Aztán ez elmúlt, de utáltam, hogy sírva ébred. Aztán kipróbáltuk, hogy milyen ha köztünk alszik, és így kb éjféltől hatig-fél hétig alszik, nem nyüszizik, és végre mindhárman tudunk aludni... felébredtek a fiúk, megyek!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka! Köszi a receptet, jól hangzik!
megyek, mert nálunk is ébresztő van!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Hú! Jó sokat írtatok!

Babák tündériek!

Együtt mi sem tudtunk soha aludni. Nekünk is a külön kiságy vált be. Volt hogy nyűgi volt és odavettem, mert már nem érdekelt semmi, csak aludjunk. De nem aludt el. Ahogy visszatettem az ágyába, elfordította a fejét és már aludt is.

Hozzátápizni én is a kevesebb tej miatt kezdtem. És nekem is átaludta az éjszakát akkor is, amikor még csak szopi volt.

Réka! Máté tényleg nagoyn erős, már fel tud ülni! :shock:

Joli4 Nagyon jó a közös képetek.

Tegnap este jött hozzánk a Mikulás, Roli annyira édes volt! Úgy örült az ajándékoknak és annakmég jobban, hogy a Mikulás nem vitte el a cumijait :lol:

Kép
szly27
 
 


A gyerekek a Mikulás ajándékaival:

Kép Kép Kép

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Mikulás nálunk is járt, Violka nagyon örült, annyira jó látni a kis örömüket, remélem még nagyon sokáig elhiszi a Télapó mesét! :)

Mamicsek!
Szerintem nagyon jól csinálod! :wink:

Én azt gondolom erről a tejcsi kérdésről, hogy nagyon orvosa is válogatja. Mármint vannak orvosok, akik, ha nem hízik kellőképpen ennyi idősen a gyerek, rögtön rávágja, hogy kezdje el anyuka a hozzátápit, biztosan kevés a teje. Sokszor nem veszik figyelembe, hogy ilyenkor már annyira mozoghatnak (van aki kevésbé, van aki jobban, mint az átlag), h. nem feltétlenül kell annyít hízniuk, mint a nagy könyvben! Hát, ez csak az én véleményem, tapasztalat alapján mondom!

Joli!
Nagyon aranyosak vagytok a képen!

Neirda, Berni!
Nektek is nagyon jó az új avatarotok!

Réka!
Nagyon tetszik a kép, olyan édesek! 8)

Nálunk semmi különös, Vince nagyon nyűglődik, 3. napja nem volt kaki, val.leg mindent hasznosít. Gondban vagyok, mert gyümik közül az őszibarackot nem eszi meg, eddig csak az alma jött be neki, de az is csak ímmel-ámmal, nem is nagyon adok most neki, mert az is fog! :( Főzeléket szeretném lassan elkezdeni, Violával anno a krumplival kezdtük, de hát az is fog! :?

Tegnapi képek:
Kép
Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Adri, köszi szépen, hogy kicsinyítetted a képet! De még mindig nem tudom feltenni, most a kilóbájt jó, de a pixel sok :( Amúgy örülök, hogy kitört az avatar láz a topikon. Szívesen látom a babákat-mamákat a képeken.

Mamicsek, mindenki másképp csinálja. Nekem például az a rémálmom, hogy elalszom szopizás közben és a kicsi ott marad köztünk az ágyban. Olyankor mindig felriadok és csak akkor nyugszom meg, ha látom, hogy ott alszik a kiságyban...

Berni, én nem sütök karácsonyra, nekünk az ünnepek a rokonlátogatásokról fognak szólni és a nagyinál karácsonyozunk. A rokonok nyáron szokták visszaadni a látogatást részletekben :) A karácsonyi ajándék a tévé volt, most már mindenkinek csak apróság lesz.

Réka, gratula a fekve szopizáshoz! Lehet pihenni szopi közben:) Látom te is megvárod a lefekvéssel Máté első felkelését :) Én is így csináltam kiskorában. Most meg nem alszik el ő se addig :) Köszi a receptet, rizzsel tálalod?

Szly, szegény Roli, félt, hogy a Mikulás elviszi a cumiját? Akkor nem várta:( De a képekről úgy tűnik, hogy jövőben fogja :) És Jázmin is :)

Évi, úgy néz ki, nálatok is sok örömöt okozott a Mikulás :) Az avataron is jók a gyerekek, már csak te hiányzol róla:) Tudom, én is az enyémről, de igyekszek :) Kaki nálunk is csak minden harmadik nap van, de akkor iszonyatos mennyiség.
Ma a fiúk voltak csak otthon Csanáddal, egyszer szólnak, hogy nagy a bűz a kiságy körül. Mondtam, hogy 10 perc és otthon vagyok. Amire megérkeztem, a két fiú már a nagyját eltakarította és a fürdővizet is előkészítették, ugyanis nyakig-sarkig tele volt a kisded :) Szóval rám már csak az hárult, hogy felügyeljem a mosdatást, mert naná, hogy ők akarták azt is csinálni :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Tényleg sokat írtok,de tök jó olvasni!!! :D És nagyon jók az új avatarok!
Joli!
Nem is tudom láttunk-e már rólad képet??Nagyon hasonlít rád a fiad!Édi! És ha már az ülésnél tartunk,te is olyan képet tettél fel,amin Csanád ül,nem? Én ilyenekre még nem is gondolok...Mircsi még csak forog! Meg zuhan.. :oops: Viszont ha vízszintesben van a kocsiban a fejét állandóan felemeli! Fél év és biztos ő is ülni fog! :lol:

Tegnap jöttek Egerből barátaink,meg este benézett a nagyszakállú! :lol: Hozott ajándékokat és elvitte Márk cumiját! Nagyon édi volt,mert mikor az ablakból észrevettük,hogy jön a Miku,már dugta is el a cumót! :lol: :lol: Megkapta az ajándékot,és nagynehezen odaadta érte! Sajna hazudtam neki,hogy egy kisfiúnak viszi,aki etről fog meggyógyulni! Lehet kicsit morbid vagy gonosz voltam,de így örül,amikor mondja,hogy kisfiú bódod lesz,medgyógyul! :oops: Genyó vagyok???? Nagyon???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Csilla!
Nagyon magával ragadó lehetett a Miku,ha így elragadott tőlünk! :lol:
Mi Karácsonykor Egerben leszünk,először anyóséknál vacsizunk (halászlé,hal,sültek...) aztán megyünk anyuékhoz vacsizni! Tatárbeefsteak mindig van (miattam) meg itt is halászlé,kacsa vagy libasült,vagy épp ki mit kér! 25-én mi az egri mamáméknál gyűlünk össze úgy 30-35-en, 26-án a másik mamámnál!Süti minden mennyiségben van mindenhol,én Tiramisu-tortát szoktam csinálni...és Adri,szokott is sikerülni!!! :lol: :lol: :lol: Mostanában minden sütésemkor te jutsz eszembe,hogy na ezt a receptet leír6nám neked,mert sikerült!Sok van ilyen :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajándék??? Lövésem sincs! Tesómnak és a barátnőjének (kettejüknek) talán kenyérsütőt veszünk,apu szabadidőruhát és ennyi! Anyunak fogalmam sincs! A férjemnek telefont kellene vennem,de ha meglepit akarok az neki úgy sem tetszik!!! :oops: :oops: Gyerekeknek még csak ötletem sincs!
Bár a ruha egy gyereknek nem ajándék,de az Intersport áruházakban van 3.990Ft-ért Adidas szabadidőruha,talán azt mindkettő kap,ha mástól nem valamelyik nagyitól!Amúgy játékok!
A naptárt említettem,bár az önmagában nem lesz elég...
Bármi ötletet szívesen fogadok!!! :wink:

Holnap valószínű megyünk a hiper-szuper csúszdaparkba!Csinálok majd képeket és ezzel kedvet nektek!!!

Lehet még este jövök a szuperszombati tv-nézésem után!
Hajrá Popdaráló!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szly! Joli! Örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen "szivtelen anya", hogy nem tudok egy ágyban aludni vele :) (egyébként a férjem nagyon nehezményezi, ő szeretne, hogy milyen jó is lenne!)

Ma kipróbáltuk a banánt is! És nagy sikert aratott! Ma sokkal jobban ment a hami mint tegnap (de volt már ilyen persze, aztán visszaesés..)

Évi! Vince annyira édes, és ő is annyira "pasis" :)

JOli, akkor megpróbálom mégegyszer :wink: Kép

Ti mikor adjátok a gyümiket, főziket? Én eddig délelőtt és délután adtam szopi előtt a gyümölcsöket. De azon gondolkozom, hogy a fözeléket inkább ebédre kéne megpróbálni majd, nem? Vagy az már sok ha háromszor kap mást is, még nem akarom elválasztani.?

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


adri!
én 10óraira "tiszta" gyümit adok minden változatban és keverésben,uzsira gyümit+rízst vagy gyümi+sütőtök,bár az most nem csúszik.ha megérzi az ízét öklendezik,úgyh 2 napja rízst turmixolok bele.vagy banánt,mert az laktatóbb(csak vigyázunk a mennyiséggel,h ne nagyon fogja)délelőtt meg a "hajtósabb gyümik+vegyítve.én úgy terveztem,h ebben a hónapban kiiktatjuk a 10órai cicit,januárban az uzsit,a többit meglátjuk.én főzit ebédre fogok adni majd januártól.nem tudom,mennyire zavar be a 3xi plussz kajcsi,ha jól fejlődik,én nem adnék.de ez én vagyok,csak leírtam,én hogyan tervezem.amúgy én is szopi előtt adom,ill. du.5kor,mikor már félhulla,de nem hajlandó elaludni,inkább sajtkukackodik(mostanában így megy),akkor megszoptatom,utána alszik és utána már csak uzsigyümi cici nélkül.

pat!
melyik csúszdaparkba?pestre?mi itt lakunk mellette nem messze dunakeszin.
amúgy mi is naptárat adunk,de mivel nagy a rokonság,mi nem adunk mellé semmit.de nálunk ez eddíg is így ment,mi csak jelképesen szoktunk ajándékozni.

joli!
még jó,h ilyen nagyok a fiaid :)

ja,adri!
együttalvásról ugyanaz a véleményem,mint neked,szerintem is nehéz később leszoktatni róla.ill.sajnálnám megmagyarázni,h holnaptól miért apa alszik velem és nem ő.én sokáig aludtam vele,ill.köztünk,mivel 3x-4x evett éjjel,de amikor átállt az 1xi kelésre,azóta a saját szobájában a saját ágyában.és nagyon rendesen,fegyelmezetten el is alszik.(persze miután kijátszotta magát a babyőrrel :lol: )szerintem azt meg úgyis tudja,h napközben mellettem alhat,ilyenkor mindíg fogja a kezem vagy az arcom és úgy alszik el. :lol:

Kép
berni1
 
 


ja és itt volt a miki,jön a fotódömpingem :lol:

Kép

Kép

ilyen szép csillogós mesekönyvet hozott a sok kajcsi mellé :lol:
Kép

Kép

Kép

Kép
berni1
 
 


Berni!
Az ausztriaiba megyünk,tőlünk csak 8 km! www.sonnentherme.at nézzétek meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dorián nagyon édi abban a sapiban! :lol:

Majd én is feltöltöm a Mikus képeket,csak nincs közelben a gép,meg le is kell kicsinyíteni...majd talán holnap!De legkésőbb Karácsonykor!! :lol:

Együttalvás?
Nálunk Mircsi első perctől a saját ágyában alszik,és mióta Bükön vagyunk (6 hetes korától) külön szobában is!! ezzel szemben Márk velünk alszik el,utána átviszem Mirához a másik szobába,aztán hajnal 3-4 felé jön vissza!!!! :shock: mindig!!! Nagyon nem tudom erőltetni a saját ágyban ELalvást,mert akkorra már Mira alszik,sírni nem hagyhatom,bezárni nem fogom...viszont mikor Egerben vagyunk,elalszik a külön szobában,persze ott van vele valaki,és fel sem kel reggelig,legalábbis 10-ből 9-szer nem!! Vajon miért???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Joli! micsoda segítségeid vannak! :lol: Ki gondolná a fiúkról! Egyébként várta a Mikulást Roli, csak picit féltette a cumikat. Mindig azt mondtam neki, hogy nappalra rakjuk fel a polcra, hogy nehogy a Mikulás elvigye. Még nem akarom elvenni végleg tőle, csak próbálom csak alváshoz adni!

Évi4 Nagyon szépek a gyerekek! Én is már Roli miatt várom a karácsonyt, annyira tud örülni!

Patr! Kíváncsi leszek hgoy fogadja Márk, hogy nincs többé cumi! Milyen volt a csúszdaparkban? Szerintem Márk nagyon jól tudja, hogy hol mit lehet. Ezért alszik Egerben zokszó nélkül külön. Gondolom, ott nem engedted, hogy veled aludjon és így szokta meg.

Berni! Én még csak egyszer adok Jázminnak kanalas kaját, délben. A többi szopi. Jaj nagyon cuki Dorián a képeken. Nagyon helyes kisfiú!

Rolit elhalmoztuk távirányítós autókkal és úgy vigyáz rájuk! Olyan édi! Csak mostmár győzzük elemmel, meg lehet töltögetni az elemeket!

:shock:

Kép
szly27
 
 


szly!
adri kérdezte az etetést.Rolinak a szeme sem áll jól a képen,olyan igazi"tudom,h fotóznak"mosolya van :)

pat!
tényleg,már javasoltad nekünk is.milyen volt?csináltál képeket?

Kép
berni1
 
 


Berni! Iszonyúan édes Dorkó Mikulássapival, meg Mikulással :) Sajna nálunk ez itt nem ünnep, jövőre talán megpróbálok valamit csinálni, de most még olyan pici, hogy nem strapálom magam.

Ez logikusnak tünik én is valhogy igy gondoltam a főzelékezést. Meg a többit. A banán egyébként nálunk a sláger :) Egy egészet megeszik délelőtt!! Én szopit magamtól nem akarok elhagyni, csak ha már nem fogja kérni. Tudod, ő nem olyan cicifüggő :) csak kajára "használja", ha nem éhes, akkor nem kell neki megnyugtatásként mint sok más babának.

Ja! és végül nekem is csak "pecsételés" volt, és azóta megint semmi.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Adri, hála neked, fent van akép :) Köszi!
Csanád sem cicifüggő, most már inkább azért aggódhatok, hogy szopjon eleget, mert olyan hamar félbehagyja a szopit, ha valami történik körülötte...Ma kipróbáltam a krumlit is neki, persze húzta rá a száját. Valamivel muszáj lesz megtömjem a gyomrát, mert a tej nem elég már éjjelre. Nappal 4-5 óra is eltelik két szopi közt, főleg amikor kap szilárd ételt is, éjjel meg a három órát se mindig várja ki.
Pat, én úgy sajnálom Márkot:(De ha azt látod, hogy megvan cumi nélkül is, csak rossz szokásból rágja, akkor ezt kellett tenni. Kellemes fürdőzést! Bár biztosan már elkéstem vele:) Persze, Csanádot is ültetjük, de Máté majd két hónappal kisebb, azért mondtam Rékának, hogy túl hamar felkapaszkodott Máté.
Mamicsek, kattints rá valamelyikünk vonalzójára, amelyik tetszik, akkor kinyílik az a weboldal, ahol el lehet készíteni, aztán az ott megadott linket beilleszted a profilban az aláíráshoz.
Berni, Dorián stílusaosan a Mikihez öltözött! :lol: Olyan komolyan Mikuláskodik ő is :)
Szly, szerintem szívesen töltögeted azokat az elemeket, ha látod Roli örömét :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


adri!
én is mindíg megkínálom 10órai után cicivel,de már nem mindíg kéri.azt mondta a pótvédőnőnk,mikor mondtam neki,h többet bukik Dorkó,mióta gyümizik,h egyrészt savas a gyümi másrészt rákérdezett,h mennyit szoktam adni.mondtam,h kb 1 üveggel eszik meg,ha ezt veszem mértékegységnek.erre ő:húúúúú!ha 2 étkezés között kínálom,cici mellett,akkor 60-80ml-t szoktak javasolni,ha étkezés helyett,akkor jó az 1 üveg.mondtam neki,h azért szokott még cicizni :lol: bár ma ikeaban voltunk,ott 10óraizott gyümit és utána nem szoptattam meg és 1általán nem reklamált,úgyh elég neki a gyümi is.azért ahogy írtam,1előre még adom neki gyümi után,de szerintem csak a folyadék miatt kéri.

joli!
Csanádot ültetitek vagy magától ül fel?

Kép
berni1
 
 


Helloka!
A csúszdapark ma csúszott :( A férjem nagy kézilabdafan,így hogy ne kelljen neki eljönni korábban a meccs miatt,majd visszajönni értünk,holnapra halasztottuk az élvezeteket!!! :D Lesznek képek ígérem! :wink:

Szegény kisfiam keresi a cumit,de nem sír érte... csak mondja:
-kérem szépen cumit! Sajnálom,de ha már az elején megingok,nem leszek következetes.Szépen elaludt anélül is. Bár valamit nem értek... reggel fél 8-kor ébredt, a kocsiban aludt úgy 10 percet,ehhez képest kb. negyed órája aludt el!!! :shock: Vajon honnan ennyi energia??? :roll:

Lányok! Hagy legyen má' egy kérdésem!! Nem cseszegetés vagy ilyenék,ne értsetek félre,de én nem értem:
-Miért gondoljátok,hogy a babátok azért alussza át az éjszakát,mert pl. kap délelőtt vagy délután almát vagy valami mást??? :roll: :oops:

Joli!
A gyerekek életkorában teljesen igazad van!!! :oops: Majd 2 hónap van a fiúk között!
Amúgy úgy veszem észre nagyon sokban hasonlít Csanád és Mira.Az én kicsinyemet is minden érdekli etetés közben csak a kaja nem! Ha pl. bejön valaki,a kajának annyi!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


pat!
Dorián nem alussza végig,úgyh én nem tudok válaszolni a kérdésedre,de az biztos,h mióta az esti szopizás után még eszik 50-80ml tejcsit,azóta nem ébred éjjel,csak 1x enni.de szerintem logikus,h ha valaki azért etet hozzá,mert kevés volt a tejcsi,akkor most jóllakottan alhat a csemete,nem ébred fel,h korog a gyomra.éhesen én sem alszom jól és nem is tudok visszaaludni,ha feléredek.mások nevében nem nyilatkozhatom.miért kérdezted?

Kép
berni1
 
 


Jó estét! :lol:

Sztem az éjszaka átalvására sosem fogjuk megtudni a választ, max. a sok lehetségesből kiválasztjuk a nekünk legszimpibbet. :roll: Én pl. meg voltam győződve róla, hogy azért alszik éjjel a lányom, bármekkora kínjai is voltak néha napközben, mert az ő szervezete úgy van beállítva, hogy éjszaka alvás van. Később már csak marha nagy mázliként könyveltem el aztán jónapot. :lol:

Én sem vagyok együttalvás párti, csak egy szobában alvás párti. Nekem mondjuk egyértelmű volt a hányós betegség miatt mindkét gyereknél, hogy bébiőr ide vagy oda, egy légtérben akarok lenni velük éjjel, csak úgy vagyok nyugodt. De Livinél 8 hósan elmúlt az a sípszó - sípszó :evil: reflux, és 1 éves korában szépen visszaköltöztem a saját ágyamba, a másik szobába.
Most ugye megint a gyerekszobában alszom, hogy meddig lesz rá szükség, az majd elválik. De most sem alszom egy ágyban a kicsivel, csak mellette.

Berni,
köszönöm kérdésed, változás nem sok van. Picuri nagyon csúnyán köhög, a nagy is, még mindig. Pisieredmény szerint valami fertőzéstől fájt neki a popója, pontosabban a puncija, amit azért kaphatott el, mert a kakit nem tudja teljesen tökéletesen megtörölni, kerül belőle előre is, amitől ott begyullad. Mert állítólag a kakiban vannak olyan cuccok, amik ártalmatlanok egyébként, de ha rákenődik a puncira, ott gyulladást okoz.
Kapott rá antibiotikumot.
Takonykórra meg infralámpázunk, ami láthatóan nagyon jót tett, mert végre kijön a trutyi az orrából és nem horkol éjjel. Egy barom vagyok, hogy csak most kezdtem el használni.
Köhögésre meg már a harmadik féle szirupot próbálom, mert eddig semmi nem hatott igazán (mucopront, stodal, elixirum mittudoménmi).
Na, most olyan alaposan megválaszoltam, hogy soha többet nem kérdezi meg senki, hogy hogy vagyunk. :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép Kép

Ma mi is elkezdtük a hozzátápit. 3 kiskanál sütőtökkel. Nem mertem elsőre többet, bár simán evett volna még. :roll:

Ja, és képzeljétek, Nóresz kúszik. Pár napja még hasrafordulni sem tudott. :shock:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


gabi!
majd én megkérdezem máskor is :lol: nem jó híreket koztál a gyerkőcökről :( jobbulást!
nagyon édesek a mikis képeken.Livi ahogy elveszi a csomagot,édes :) és a kajálós is.te mindíg ilyen csinosan öltözöl otthon is?

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Patr! Én nem tudom,hogy mi köze pontosan a gyüminek az átalváshoz, de én amikor elkezdtem a gyümiket, azt vettem észre, hogy ha kapott, aludt, ha véletlen nem, akkor felkelt. De lehet véletlen is az egybeesés. Azóta minden nap kap és mégsem minden nap alszik. De most talán a foga kínozhatja kicsit. bár semmit nem látok az ínyén, mégis felkel mostanában egyszer.
Légy erős a cumival!

Gabuska! Nagyon ügyes Nóri! Majd kérünk videót a kúszásról! Nagyon tündér lehet, picike és már kúszik!
Jobbulást nekik!

Jázminnak új "szavai" vannak: gaji gaji, te te te, tátátá. Eddig csak áááááááááá volt meg ilyenek.
Ő nem előre, hanem hátra halad. A minap háromszor egymás után hasról hátra fordult, de azóta sem.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

"Benyaltam" valami hasmenéses vírust, így "remekül" vagyok! :( :?
Remélem a gyerekek nem kapják el!

Patr!
Én sem tudok nyilatkozni, mert Vince születésétől fogva felkel éjszaka enni, 2x legalább. Tegnap adtam neki délben krumplit, 2 közepeset főztem meg, tejet is fejtem bele, plusz szopizott is utána! Uzsira gyümi, szopi, meg este is szopi volt, ennek ellenére éjjel 3x is evett! :shock:
Amúgy őnála egy szopi kb. 3 perc, de ált.ban kevesebb. Ez is lehet a baj, de egyszerűen nem eszik többet. Az ő figyelme is elterelődik, pedig mindig elvonulunk, semmi inger nincs, és akkor is szopi közben a haját tépi, fülét tekergeti, plusz a lábával kalimpál, és még a fejét is el-elkapkodja, háát, nem egyszerű! :oops: :?

Vince is halad, de ő forogva! Már körbeforogja a szobát, csak az a baj, h. mindig beleütközik valami játékba! :) Tenap Violka konyháját döntötte magára, 1x meg a játékbabakocsit, de meg se kottyant neki! :)

Gabuska, Berni!
Jók a Mikulásos képek! :wink:

Sajna mennem kell, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Berni,
csinosan? :shock: Egy mezei farmerszoknya meg egy mezei fekete póló. :wink:
De hogy válaszoljak is, otthon általában melegítőben vagyok.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

De sokat irtatok, miota utoljara erre jartam! :) Mire a vegere jutottam az olvasasnak, teljesen elfelejtettem, mirol irtatok az elejen.

Reka! A recept nagyon jol hangzik. Tuti en is meg fogom csinalni valamikor. :)

Sly, nagyon edesek a gyerkocok a telapos ajandekokkal. Biztos nagyon aranyos lehetett Roli, ahogy feltette a cumojat. :D

Evi, tunderiek a gyerkocok. :)

Joli! Olyan jo neked, hogy ilyen ugyes nagyfiaid vannak, hogy Csanadot is tisztaba tudjak tenni. Es nem is kell kerned oket. Nekem meg a ferjem is olyan ugyetlen, mikor pelenkazasrol van szo, hogy rossz nezni. A furdetesrol pedig ne is beszeljunk.

Berni! Annyira edes Dorian a telaposapiban. A cumival egyutt pedig nagyon komoly. :D

Pat! Szegeny Mark. De gondolom, par nap es mar keresni sem fogja a cumit. Az egeszrol el is fog feledkezni.

Gabuska! Jok a kepek. Remelem a lanyok hamarosan jobban lesznek. Noresz pedig nagyon ugyes. Ugy latszik o is olyan, hogy var var, aztan mindent egyszerre tanul meg csinalni. :D

Lanyok! Tudom, hogy itt senki nem tapizik, de azert lenne megis egy kerdesem, hatha valaki tudja. Vettem Rebusnak 2-es, koveto tapit, amit 6 honapos kortol kell adni, de nem tudom, hogy az elejen keverni kell e az egyessel vagy rogton lehet adni? Valaki hallott errol?
Gratula az osszes babonak, aki mar tud ulni. Rebusnak meg nem megy, viszont elkezdett maszni. Kozben meg ugral is mint egy kis nyuszi. :lol:

Kép

Kép
atina12
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?