Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a Jókívánságokat, az Ő nevében is :)

Tünci: nektek is sikerülni fog a kistestvér! Merj hinni benne! Mi itt mindannyian hiszünk benne, és szorítunk! sok puszi!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Jó reggelt!

Nem volt éjszakai műszak? Anyany? Lara?

Hettuli: Csini, vékony kismami vagy!! Irigykedem!!!

Gégéé: Már csak 10!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Jóóóóó reggelt!!!!!

Bende adventi dísze kis lakásba..... Kép
bende
 
 

 
 

Kép

Konyhaablak
bende
 
 


nem pontos a kép, alul van egy vitrázsfüggöny és felül van a télapó, de lentre tettem, mert így lett jó a kép.

Gégééé???????????
bende
 
 


Kép

kopogtató by bende
bende
 
 


na elég volt belőlem!!!!!!
bende
 
 


Bende: Nagyon jók a díszítések és nekem még jöhetnek képek, mert egész egyszerűen elszállt minden ihletem ...:(. Nem tudom mivel díszítsem a lakást!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Jó reggelt!

Wicca: igen már csak 10 :lol: :lol: :lol: de várom már, hogy túllegyünk rajta, és hozzuk haza a kis szuszogót!

bende: hű de szép náltaok! Nálunk az egyetlen dolog, ami valamennyire is emlékzetet a Mikulásra az a hasam :)

egyre jobbak az éjszakáim...pisilni is alig kelek fel. Fájás nuku...

Timmi te hogy vagy? szorítok, hogy elinduljon a babácskád, és megúszd a mindennapos vizsgálatokat!!!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé: egyre jobbak az éjszakáid? nekem egyre rosszabbak, mindig valami hülyeséget álmodok és csakúgy felkelek az éjszaka közepén! Nálatok is voltak rémes álmok?
Timmi: Mennek a drukkok!!! :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Igen voltak!

nekem lelkileg a 25-30. hét közötti időszak volt a legnehezebb. Kis citromfűtea segített elaludni, ha nagyon gyagyaságokat álmodtam....nem tudom, mitől van ez, de én is szörnyűségeseket álmodtam :(

A másik meg, hogy annyira kipihent voltam a sok pihitől, hogy nem is nagyon tudtam aludni...

Hogy van zsoltika? Mikor kezdődik a téli szünet? Milyen lesz a félévije?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!
Hát mi éjszakázunk 2 napja! Kisasszony este 8-9ig alszik, aztán mikor Levi elaludna rázendít. Az esti mesét még el tudom olvasni Levinek, aztán rázni kell Dorka fenekét, különben ordít! Ráadásul egyedül vagyok mindkettőjükre, mert apa éjszakás. Éjfélkor elaludt, 5-kor szopi és nyüglődés fél 7-ig. 7-kor apa befeküdt mellénk az ágyba, fél 8-kor Levi ébresztett. Zombi klubba társulnék, vagy már megszűnt?
Bende: Tök szépek a díszek! Ja és nagyon cukik a Nikis képek, nekem a Mikulás sapkás tetszik legjobban.
Wicca: édi a kis Bálintka, jó, hogy megmutatta a pofiját.
Hettuli: hogy te is milyen vékony vagy, alakul a pocid rendesen!
Sarmon: remélem nem lesz gond Írisz veséivel!
Gégéé, Timmi: a barátnőm 41+5 napra szült, na az utolsó 2 hetet megszenvedte szegény. Minden nap utazni a kórházba (40 km), végül a doki azt mondta megindítja másnap, erre éjjel elfolyt a magzatvize.
Na megyek, éhes a kisbagoly!
Vendég
 


hű de bíztató...én is annyira lakom a kórháztól...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


winchi!!!!!! főzni akarok!!!! mustáros csirke??????

Trundike? régen jöttél, hol vagy?????
bende
 
 


hát éjszakázás az volt... zombi klub is megvan.
Zsófi elaludt 10kor, nagyon fáradt volt, naivan azt gondoltam hátha alszik majd reggelig. sajnos nem jött be. 3/4 2kor aludt el.
persze a fejés-fürdés még hátravolt, úgyhogy fél 3lett belőle. 8kor meg keltünk... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


gégéé!
timmi!
úgysem maradhatnak benn a babák. meg fognak születni. :lol:

bende!
szépek a díszeid. alapanyagot hol vettél hozzájuk?

ezen a héten anyukám a soros. elvileg pár óra és megérkezik...
remélem nem lesz megint nagy sértődés, mert amilyen fáradt vagyok, nem tudok majd toleráns lenni semmire...
Vendég
 


Melyikre gondolsz és milyen alapanyagra? De jó, hogy jöttél. Sajnálom az éjszakázást. Nikit elnyomta az oltás, most egész jól aludt. 00.30, 02.30 és 04.30. 06. 30- kor kelt. Fél egykor és fél 5- kor kajált.
bende
 
 


A mi tegnap esti kis csodánk. Mindhárman a konyhában voltunk, banya az etetőszékben, Apja ivott valamit és utána elröppentett egy böfit. Erre az etetőszék felől vékony kis hangocska hihihihi. Annyira édes volt. Ez az első hivatalos hangos kacajunk. Persze utána Apája próbálgatta még a dolgot, később is működött. De, hogy pont a böfi legyen ennyire vicces..... :D
bende
 
 


Sziasztok!

Bende de jók a képek! Nekem az a kis mikulássapis vigyorgós lakásdíszed tetszik a legjobban :D :D :D

Wicca nagyon jó képek lettek Bálintról, ezek szerint beszéltél előtte vele hogy kiváncsiak vagytok rá :D :D :D

Tegnap voltam dokinál, minden ok. Összefutottam Tündivel is, hagy ne részletezzem, hogy milyen csinos kismami :lol:
Matyit is vittük bemutatta a repertoárját a váróban, kicsit elijesztettük a pocakos kismamikat, hogy mi vár rájuk :lol:

A doki a tablettát javasolta amit lehet szoptatás alatt is szedni. Ismeri, szedte valaki? Érdekelne a vélemény ha valaki ismeri.

Voltunk Tescoban, megvettük az utazóágyat, lehet hogy hétvégén használni is fogjuk ha elmegyünk anyuékhoz.
Meg vettem Karamalz-t is, hát nem valami frenetikus az íze, de remélem megturbóz kicsit.

KépKép
winchi
 
 


Winchi! kérem szépen a receptet. Én szedem a tabit, nincs semmi bajom.
bende
 
 


Kép Kép

Na ezt műveltem ma délelőtt a gyerekszobába. A mikulás sapis díszhez nem vásároltam az alapanyagot és nem is készen vettem. :D
bende
 
 


Mustáros pulykamell:
egy fej hagymát, két gerezd fokhagymát apróra vágva megdinsztelem, erre rárakom a csíkokra vágott husit, kifehérítem. Ízlés szerint só bors, én kakukkfüvet is teszek rá, imádom. Felöntöm vízzel, kicsit én hígra csinálom. Amikor már majdnem puha a husi akkor rakom bele a mustárt 2-3 evőkanállal, ki mennyire szereti intenzíven az ízét. Amikor ismét összerottyan akkor végülis behabarom, tegnap nem volt itthon tejföl úgyhogy tejjel csináltam. Kb. 3 evőkanál liszt elkeverve 1,5 deci tejben. Összerottyan és kész.
Ja a husi fél kiló kb.
Tarhonyát csináltam hozzá de rizzsel is fini.
Remélem követhető a recept, én sokmindent érzés szerint csinálok azért sok benne a kb :lol:
Jó étvágyat!

KépKép
winchi
 
 


az előbb raktam tisztába gyermekemet most itt ül mellettem a hordozóban és csak az alábbiakat hallom:
nyög, fújtat, pukizik, nyög, kalimpál, pukizik, szusszan, csörög az egérrel, pukizik, nyög, csodálja a kezét és közben pukizik. :lol:

Remélem bírja a kiképzést a Liberó kár lenne a szép tiszta világoskék rugiért :lol:

KépKép
winchi
 
 


Köszi Matyi Anyu! most megyek főzni!!!!!!!
bende
 
 


jelentem meg is főztem!

Módosítás: tettem hozzá egy teáskanálnyi mézet és főzőtejszínnel ( volt egy bontott) sűrítettem be. Nagyon finom lett.

Javaslat: legközelebb víz helyett karamalzzal öntsd fel. tuti lesz.

niki hője 37,5. séta? szerintetek????
bende
 
 


szerintem simán....jól felöltöztök, aztán lehet menni

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


tényleg régebben én is tettem bele mézet mostanában elfelejtettem.
Örülök, hogy jól sikerült!

Sztem menjetek sétálni, mi is ebéd után megyünk a védőnénihez méreckedni meg boltba.

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bende:Niki nagyon édes az összes képen :D :D :D
Nagyon szépek a diszítések ügyes vagy.

Winchi:A libero jól birja a kiképzést :D

Anyany:Szegény sajnálom az éjszakázást!

Mancsa:Úgy néz ki hogy még mindig van éjszakás klub!

Wicca:Nagyon szépek a képek!!! :D

Gégéé:Mikor mész doki bácsihoz?

Mi ma megyünk oltásra :( Képzeljétek a Hannus olyan jól aludt 8-kor fürdés utánna vacsi betettem az ágyba nézelödött és elaludt 10:30kor kelt fel!!!!!!! :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnálom az éjszakai klubbosokat! :( Amikor volt nálunk is egy-két ilyen éjszaka (lekopogom nagyon ritkán) akkor mindig mondogattam magamnak: "eljön majd az én időm, amikor reggel 9-kor is utálni fog felkelni... :P

Nálunk a legújabb,hogy teljesen kimarad a délelőtti alvás. délután is keveset alszik, max 1,5 órát. Szóval egész nap szórakoztatás. Jövünk-megyünk minden fele, remélem egész télen sütni fog a nap és nem kell a 4 fal közé bezárkóznunk.

Bende! Tök jók a díszek, nagyon kreatív mami vagy! :) Niki pedig tündérke! Nekem is a Mikulásos kép tetszik.
Köszönöm a kuglófos tippeket, majd kipróbálom, mert a tészta nagyon finom lett.

Már tervezgetem a karácsonyi ebédet. Anyósomékat meghívtam, mert az estét anyukáméknál töltjük. Barnamártásos csirkemellet szeretnék csinálni póréhagymával és gombával. Kiskakas étteremben ettünk ilyet a hétvégén, és annyira finom volt... mmhhh
A gondom az, hogy nem tudok barnamártást csinálni :oops: , így barnamártás porból lesz.
Használt ilyet valaki?
Anyukám mindig kacsamellet szokott sütni, így az nálem nem lehet, pedig az is nagy favorit nálunk.

Elkezdtem megint fogyózni. Már jelentkeznek az
elvonási tünetek... :? Remélem egy hét és átáll a szervezetem fotoszintetizáló módra :lol: :lol:
Jövő hétvégén apa cégénél lesz egy karácsonyi megaparty, oda akarm magam formába hozni, plusz karácsonyt is jó lenne mínusszal kezdeni.

Mennem kell mert Banyapók 1 óra alvás után pityereg :shock: :shock: :shock:

Kép
jaffa4
 
 


szia jaffa!

Hallod mindjárt Miluszülinap :) szeretném, ha Emma szülinap is lenne:)
Fogyózol? Csak óvatosan! szerintem így is nagyon csinos vagy, és vékony!!!mit jelent amúgy, hogy fogyózol? milyen módszert???

A barnamártással nem próbálkozol meg? próbáld meg valamikor a héten hátha megy...hátha jobb lesz, mint a por...

szia lara!
pénteken kell mennem, de, hogy őszinte legyek ezt már kihagynám, és inkább randiznék vele a szülőszobán.
Biztos ott is nagyon kedves, és aranyos:)

puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


sziasztok lányok!

Mi is voltunk ma oltáson, de csak egyet kaptunk, mert pneumokókusz elleni vakcina nincs..
Pedig azt hittem már csak 1-szer kell mennünk, de így kétszer.

Maca itt ül mellettem, és épp csuklik. Még nem ment fel a láza, remélem nem is nagyon fog.

Bende: tündéri a kis Niki! És nekem is a télapós mosolygós lakásdíszed tetszik a legjobban! :) Édi lehetett, ahogy apa büfijén nevetett! :D

Wicca: tök jó, hogy Bálintbaba megmutatta magát. Nagyon szép. Miből lesz a cserebogár, mi?

Jaffa: de jó, neked már megvan a karácsonyi menüd? Én még nem tom mit főzök. Jó, hogy te már fogyózhatsz! Már én is szívesen megszabadulnék 1-2 kilótól.

Kari menü: Nálunk az aszaltszilvával töltött pulykamell bacon-be tekerve a sláger, hozzá burgonyapüré, vagy rizs, meg a párom mániája a mézes-mustáros, almás csirkemell. Sütik: mikulásszelet (isteni gesztenyés), lesz kókuszbomba ( öcsém kérésére) meg még valami sós is talán. Tavaly olyan fini bejgli receptet kaptam....hmmmmm jó volt..

Lara: hogy viseltétek az oltást?

Winchi: jó ez a recept, én is kipróbálom! Nyáááám Tyű, ha majd Matyimanó is ilyeneket ehet. Küldöm Dorkát is, és főzhetsz nekik fincsi vasárnapi ebédet! :D

Anyany: de jó, lesz egy kis segítséged. Az én párom is pókhasú, de nem akar fogyni, imádja a hasát...:)
Én is mosómasa vagyok, már nem tudok hova teregetni. Utol se érem magam. Mire az egyik leszárad, tele a szennyestartó

Sarmon: remélem nem lesz baj Írisz veséjével. Képzeld a barátnőmék kislányának (3 hónapos) az egyik fele akkora, mint a másik, de azt mondták, ne aggódjon, mert még alakul. Úgyhogy te se izgulj, biztosan nem lesz gond a kis törpillával!

Mancsa: üdv a zombiklubban. Nálunk tegnap nem volt vészes az éjszaka, de reggel fél 6-kor kelt a hölgy, és én még úgy aludtam volna.......:(

timmi: ne izgulj, pihenj, pihenj, pihenj. Mást úgysem tehetsz, várj türelmesen.

Gégéé: örülök, hogy nincsenek fájások, és jobban alszol. Pihenj te is. Gyújtsd az erőt!

hettuli: szép a pocifotó! Tényleg kár, hogy lemaradt a fejed! :)

Tünci: gyere gyakrabban, ha tudsz. Mindíg örülünk neked, és sokat gondolunk rátok!

Kéne mennem vasalni!!!! Bár nekem már állva is megy! :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Gégéé:Elhiszem hogy türelmetlen vagy de már nincs sok hátra én a jövő hétrr vagy a következöre kérek idöpontot mert a párom már csak jövö hét szerdáig dolgozik igy el tud vinni.
Hannuskának jövö hét csütörtökön már lesz fülbevalója,remélem nem fog ngyon sírni.

Ancsi:Most mi is csak egy oltást kaptunk mert itt is elfogyott.
Eddig jól viseli Hannus utánna aludt egyet addig én kivasaltam de persze most is megy a mosógép úgy néz ki ez a sorsunk.Most fennt van Apukát szórakoztatja :D Képzeld a páromnak volt már tanfolyam cecén a müv.házban holnap is lesz neki de most máshol pedig ha ott lett volna akkor elmentünk volna a Hannussal meglátogatni benneteket :D

Milyen finomságokat főztök karácsonyra én még nem is gondokoztam ilyenen de még van idöm addig írjátok le az ötleteket :D
Vendég
 


Kösz csajok én is reménykedem h nem lesz semmi gond a pici babám veséjével!
Gégéé pihenj sokat mert ha meglesz a baba kezdődik ám a 24órás műszak...pláne az éccakázás fárasztó! 8)

Voltunk ma Auchanban vásárolni a konyhára meg a gyerekeknek mikulásra vettünk ajándékokat.Na meg bennt voltunk Írisz születési anyakönyvi kivonatáért.Most már csak a taj kártyáját várjuk...csajok aki már megszült,kb.mikor jön meg a taj kártya?

Hát szóval akkor megpróbálom összefoglalni az én szüléstörténetemet:
21-én pénteken be kellett feküdnöm a kórházba minimális magzatvizem miatt.Enap este szóltam az ügyeletben lévő dokinőnek hogy valami viz szerü folyás átáztatja már egész dután a fehérneműmet.Vizsgálóban kacsa fel...azt mondja ez egy csúnya gomba :shock: adott klion kúpot.Megjegyzem se nem viszkedett,se nem égett,és szintelen vizes folyás volt.
Másnap szombaton a délelőtti viziten egy másik dokinőnek megint szólok hogy még mindig folyok és nekem volt már gombám,szerintem ez nem az.megvizsgál,na akkor csomagoljak ez magzatviz... :?
Egykor mentem be a szülőszobára...megvizsgáltak 2222 a méhszáj/méhnyak,kaptam kúpot,alul leborotváltak,fel a ctg-ét.
Fájásom nulla.De tényleg semmi.Olvasgattam,dumáltunk a csajokkal.
vettek vért,de minden oké volt,baba szivhangja tökéletes...várunk.
Este apa bejött hozott pogit megengedték ehetek.De apát haza küldtem mondtam majd ha lesz valami fejlemény szólok.Gyerekeket elvitte anyuhoz.Az éjszakát a vajúdóban töltöttem egyedül,mert szerencsére mikor jött valaki szülni,pont mindig volt üres szülőszoba igy nem jött be senki a vajúdóba.2 óránként hallgatták a baba szivhangját,mérték a lázam,kérdezték fájás?Mondom:nincs.
Reggel az ügyeletes megvizsgált,méhszáj változatlan,fájás nincs de a vizem szivárog.
8 óra körül bejött a dokim,megvizsgált,annyit mondott várni tovább nem lehet,ebből sajna császár lesz.Mondom oké,csak már ne kelljen tovább itt lennem!Meg nagyon rettegtem hogy baja lesz a babának az egyre fogyó viz miatt.
Na akkor leborotváltak teljesen,bekötötték az infúziót,aláirtam a papirokat,megittam a borzalmas savlekötő folyadékot...ééés már toltak is volna be de jött egy sürgősebb eset,bevitték előttem,igy apa is pont betudott érni.
Na aztán 10 körül kerültem be ,gerincbe szuri,már zsibbadtam is.
Szar volt,éreztem tompán mindent.Apa ott ült a fejem mellett végig simizte a karom,meg figyelte a monitoron a szivhangom. :wink: Íriszt hamar kiemelték,megvolt keze lába!itt bőgtem először.2580 g,és 49 centi,10/10 es apgar.
aztán apa elment vele az első fürcsire,engem meg szabtak-varrtak,meddővé tettek.Doki utána mondta rengetek összenövésem volt az előző császár miatt.bő fél óra volt még a varrás.Közben behozták Íriszt már pólyában,odadugták a fejemhez,olyan jó illata volt,annyira sirtam mint még soha talán.
Aztán átvittek a megőrzőbe,ahol még anyu meg apa meglátogatott,aztán ők haza mentek.
azt mondták 8 ra múlva felkelhetek tusolni,azután behozzák a babát...én már 5 óra múlva mihelyt teljesen kiment a zsibbadás,fellültem kinok közepette az ágyon és szóltam a nővérnek hogy mennék fürdeni,de nem engedett,letörölgetett vizes törölközővel és igy behozták a cunámat,megszoptathattam,mert már akkor volt tejem!
Éjjelre kértem algopirint,reggel már siettem felkelni tusolni hogy minnél előbb megkaphassam a babát.Attól kezdve elválszthatatlanul velem volt és van,cukros vizet egy kortyot se kapott.Csütörtökön este 6körül értünk haza mert aznap még rengeteg vizsgálata volt a veséje miatt.Nagyon jó volt hazajönni!Nagyon hiányoztak a nagyobbak is meg az Embör is!Ő azóta itthon is van velem,kényeztet... :wink: :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


néhány kép
amikor hazajöttünk...
Kép
ez elvileg újszülött harisnya,háát nem hiszem hogy szorítaná...
Kép
És az utcsó pocakképem és a jelenlegi:
Kép Kép

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


szia Sarmon!

Köszi, hogy megosztottad a történetet velünk! Remélem hamar regenerálódsz! Tök ügyes vagy, hogy gyorsan felkeltél, és tök jó, hogy van tejcsid! A pocid nagyon szépen visszahúzódott, és Írisz tündéri! Örülök, hogy nem lett baja emiatt a magzavízdolog miatt!!! Nagyon izguktunk miattatok, és úgy örültünk az smsednek, hogy még :lol:

A tanácsodat megfogadom, de tudod, nehéz...türelmetlen vagyok, kíváncsi vagyok, és félek is meg várom is...

sok puszi nektek

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Szia Sarmon:Nagyon megható a történet nekem is kicsordult a könnyem :oops: Nálunk is bennt volt Apa a császárnál.Úgy emlékszem hogy egy hét múlva jött a taj kártya.Nagyon csini vagy már most :wink:
Nagyon édes a pici lány :D na meg az a harisnyás kép :D :D :D nagyon édes!!!!
Vendég
 


hé:) timmi ma nem jelentkezett :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Tényleg!!!Lehet hogy már babázik!? :D

Egyik nap téged fogunk hiányolni!!! :D :D :D
Vendég
 


Sarmon: Írisz tüdéri!!!! Annyira aranyos mind a két képen!!!!
Nem irigylem a "zombi" mamákat, remélem én nem fogok Hozzátok, csak rövid ideig csatlakozni !!! :wink: :lol:
A mustáros p.mellet asszem én is ki fogom próbálni!
Én olyan szerelmes lettem a gyerekembe mióta megláttam! Állandóan a róla készült képet nézegetem! :lol: :lol: :lol:
Húúúú tényleg Timmi lehet, hogy már babázik?!?!? Kit fog értesíteni?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


én írok neked smst ;)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


én tuti zombi mama leszek, és szerintem te is )

hehehe...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


oké, írj :wink: :D! Mikor jön valami front? Most lesz, nem?
Zsozsóval nem volt sokáig gond! Két hetesen átaludta az éccakát! Remélem Bálint is ilyen lesz! Igaz mikor elkezdett fogzani (na ez a szó most így helyes?), akkor viszont egész éjszaka rángatni kellett a fenekét ... húúú akkor nagyon fáradt voltam!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sarmon: Én is megkönnyeztem :)!! Nem fájt a fájás???? Pedig azt mondják, hogy minél többedik gyerek annál erősebbek a fájások?!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


jaja...fogzani...az bazira fájhat nekik...

szerintem timmi nem értesít senkit :( majd jön és hozza a fotókat, én meg irigykedek :D

lara a te barátnőd, aki kórházban van megszült már?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


A karácsonyi menüt még én sem tudom pontosan ... az biztos, h lesz sajttekercs meg valami majonézes saláta hozzá vagy sonkatekercs vagy v.mi ilyesmi ...
Mézeskalácsot én is szeretnék csinálni! B.nőmék topikjában az egyik lány ezt a receptet tette fel:

25 dkg méz
30 dkg margarin
3 tojás
30dkg cukor
1kg liszt
2kk narancshéj
2kk őrölt szegfűszeg
2kk gyömbér
2kk fahéj
3kk szódabikarbóna

1.a mézet a fűszerekkel felforralom
2.a margarint felolvasztom
3.a tojást a cukorral felverem
4.a lisztbe a szódabikarbónát belekeverem
5.összekeverem az egészet, majd egy éjszakára a hűtőbe teszem

Sütés előtt fél órával ki kell venni, hogy lágyuljon a tészta
5 mm vastagra kinyújtom, formákkal kiszaggatom. Kivajazott tepsibe sütöm, gyorsan sül! A fenti adagból nagyon sok lesz!!!
Amikor kihűl én mindig bedobozolom, hogy sokáig puha maradjon!

A mázhoz kétszer átszitálok 13 dkg porcukrot, 1 tojásfehérjét habbá verek pár csepp citrommal, összekeverem a cukorral, majd zacskóból kinyomva díszítem a mézeskalácsokat. Díszíthető magokkal, aszalt gyümölcsökkel is, ilyenkor tojással megkenem a tetejét, hogy fényes legyen.

Én még nem próbáltam, de ki szeretném! Ha valakinek van kipróbált és jól bevált receptje, szívesen fogadom én is!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Gégéé:Még nem szült meg pedig már 3-szor inditották neki.
Vendég
 


3-szor indították??? :shock: :shock: Ez normális? Ilyenkor már nem a műtőbe mennek anyukával? Vagy én teljesen el vagyok tévedve ezen a téren?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


vááááá miért indították 3szor?

Csajok lehet kapni ilyen hűtött tésztát, asszem tante nanny, vagy ilyesmi a neve, abból nagyon finom mézeskalács, és hókifli is készíthető :) persze nyilván a házi az igazi, de ha valaki annyira nem ér rá, akkor azt kinyújtod, kisütöd, és csók...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


gégéé!

Itt a barnamártás receptje! Még kedvem sem volt végigolvasni... :? Barnamártás:
Vadcsontot olajon, paradicsom pürével addig pirítjuk, míg a püré sötétbarna nem lesz, ekkor hozzáadjuk a vegyes zöldséget, tovább pirítjuk. Mikor lepirultak az anyagok felengedjük vízzel és hozzáadjuk az almát, narancsot, gombaszárat, szalonnabőrkét, fokhagymát, babérlevelet, mustárt, feketeborsot, sót, ételízesítőt, áfonyalekvárt, cukrot, vörösbort, vöröshagymát, paprikát, paradicsomot. Az egészet két órán keresztül főzzük.
Közben elkészítjük a száraz barnarántást a sűrítéshez. Lisztet serpenyőben addig pirítjuk, míg világosbarna nem lesz.
Amikor megfőtt a barnamártás alap, átszűröm az egészet. Két percig hagyjuk állni, míg a tetejére feljön a zsiradék, ez után a száraz barnarántást óvatosan szórjuk a zsírra. Mikor a zsír felveszi a lisztet, akkor elkeverjük habverővel és összeforraljuk, ha megfelelő a sűrűsége, akkor elkészült a barnamártás
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Szóval nem fog menni...

ancsi pancsi! kérem a recepteket! mézes-mustáros-almás csirke? nyami-nyami

sarmon! Annyira édes Írisz a kis harisnyában... :lol: :lol: :lol:
Csodállak a kitartásodért, nem volt egy egyszerű menet, míg végre császár mellett döntöttek. :roll:

Kép
jaffa4
 
 


Azért nem mentek vele a mütőbe mert végülis az ideje még csak holnap jár le aztán nem tudom hogy ezután mi lesz.
Nem is tudtam hogy van ilyen tészta hát igen babával már nincs annyi idő mindenre de majd Apa segít :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?