Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
De elvileg már mutatnia kéne a tesztnek, hogy mi van. Ráadásul bazi drága hiper-szuper érzékeny tesztet vettem 1200.- ft volt! Valami új fajta.

Tegnap voltam bent Edinánál a klinikán (barátnőm aki most éppen szülKép) és Emőkével is beszéltem (nőgyógyászom). Szerinte 2 hét múlva csináljak tesztet (nem bírtam ki, muszáj volt tegnap megcsinálnom). Azt mondta Emőke, hogy lehet, hogy azért nem jött meg a vérzésem és azért görcsölgetek, mert a gyógyszer után, nem állt még vissza a ciklusom. Ha 2 héten belül nem jön meg, akkor vinnem kell reggeli első vizeletet és a laborba megnézik babás vagyok-e? Ha igen akkor igenKép,ha nem, akkor pedig gyógyszerrel "vissza kell hozni" a vérzésemet! Azt is mondta, hogy gyógyszer abbahagyása után akár 6 hónap is KELLHET, hogy újra legyen rendes peteérés,rendes vérzés és ciklus!
Szóval most várunk! Csak idegesít, hogy már 3 hete olyan érzésem van, hmintha meg akarna jönni,fájdogál,görcsölget! Viszont amikor szedtem a gyógyszert akkor is nagyon sokat fájt a hasamKépMondtam Emőkének, hogy közel 10 kilót híztam amióta ezt a gyógyszert szedem, és azt mondta, hogy akkor jó is, hogy leálltam!

Most szül az EdinaKép. Már küldtek smst, hogy reggel burkot repesztettek, bekötötték az infúziót és vártak. Nem kapott oxitocint, de az nélkül is szépen elkezdett fájogatni. Most 5 cm a méhszája és egyre erősebb fájásai vannak. Mint a nagykönyvben Kép Remélem meg tudja szülni simán hüvelyi úton a babát! Egész éjjel nem bírtam aludni, olyan izgatott vagyok Kép Pedig nem is én szülök KépKép

Puszka

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bocsi, így visszaolvasva rájöttem, hogy kicsit szét vagyok csúszva KépKép Bocsika! Ha valaki érti amit leírtam, annak örülök Kép
Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Karmen
Gyógyulj meg gyorsan! Orsi baba nagyon édi.

Enikő
Szerintem is csinálj néhány nap múlva még egy tesztet. Sokszor nem mutatja ki korán és csak később jelenik meg a második csík. Így történt ez most is az ikrekkel. Már otthagytam a fürdőszobában a várakozási idő lejárta után, és a párom jött utánam, hogy mégiscsak van valami, mert van egy halovány második csíkunk is. Kép

Angi
Kitartás, a 12. hét körül, után csökken a hányinger, majd szépen elmúlik. Én is most kezdem végre jól érezni magamat. Mikorra várod a babádat?

Képzeljétek, elkezdtem a lehetetlen párosítások összeevését. A tegnap esti menű ecetes almapaprika volt rizsescsokival. Kép Brrr, amúgy kész horror. KépKép

Edelweiss
edelweiss
 
 

 
 

Gabici! Nekem a korházban azt mondták a Gynipralt csak bentfekvés mellett lehet szedni, mert orvosi felügyeletet igényel. Te otthon vagy?
Még ráér megfordulni az a baba! nyugi. Én ugy tudom megprobálják megforditani a korházban, de nem tudom hogy megprobálhat-e valaki szülni vele.

Tegnap nagyon mérges voltam. Sárihoz fél 5re értünk oda, de akkor még csak az 1 orási betegeket hivták be. Én türelmes vagyok amugy, de velünk volt a baba is, szoltam megjöttünk mondták kicsit várni kell. Persze ülöhely nem volt, fél óra után mondtam elmegyünk. Akkor már állni se birtam de ideges is voltam nagyon, mert ott volt Orsi is velünk, a vároban volt kb. 28 fok, meg 20 beteg és volt aki tiszta nátha/influenzás volt! Az asszisztens kért most már ne menjünk el, na lassan végre behivtak. Akkor meg a bent velem váro csajrol derült ki hogy tiszta beteg, dögrováson van. Most csak reménykedek megvallom kissi ideges is vagyok hogy nem kaptunk-e el valamit. Sajnos muszáj volt a dokihoz elmenni, mert egyre jobban fájt megint a holyagom. Kaptam ujabb gyogyszereket + vizelet tenyésztés, 1 hét mulva kontroll ha nem javulok akkor elküld urulogushoz.
Ha akkor is ennyi beteg lesz és várni kell tuti nem maradok ott, a baba miatt.

Tündi! Itt vannak a képek, ma du. lesznak ujabbak. Nekem most nem fáj a fogam, de a hosszu távu javulásban nem hiszek, igy ha lesz idöm elmegyek. Amugy én is nehezebb vagyok most mind a férjem, bár remélem 2 hét alatt megint fogytam. JO lenne venni egy mérleget. http://amina.sztar.hu

Gabi! Sajnos tényleg nem lehet bizonyitani hogy nem te bontottad fel.

Barátnöm 3 hete elküldte a férjét a Kigyo patikába vegyen bimbokiemelöt. Több mint 3e Ft, otthon kibontja ez bimbovédö (tejgyüjtö kagylo). Irány vissza, blokk megvan, sajnos kibontották nem lehet visszacserélni. Kép
Ja tegnap elmegy a férjem a Vasas patikába venne nekem orrcseppentöt, ott mondják nem ez a neve, szemcseppentönek hivják. Vett 3 db-t (még jo hogy nem egy nagy összeg) be volt csomagolva igy itthon bontottuk ki, hát az üveg rész nem szükül össze a végén, még egy felnött orrába se lehetne vele cseppenteni. Tök mérges vagyok emiatt is. Kép

Enikö! A tesztet 5 perc után ki kell dobni, ugyanis szinte mindig megjelenik a 2. csik joval késöbb igy ez téves eredményt ad akkor már. A biztos 2 nap mulva megismételni akkor már ott kell lennie 5 percen belül a 2. csiknak. Most minek örülnél amugy? Nekem is olyan érzés volt amikor terhes lettem hogy mindjárt megjön. Barátnödnek nagy drukk! Remélem könnyü szülése lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Gabici! Nekem a korházban azt mondták a Gynipralt csak bentfekvés mellett lehet szedni, mert orvosi felügyeletet igényel. Te otthon vagy?
Még ráér megfordulni az a baba! nyugi. Én ugy tudom megprobálják megforditani a korházban, de nem tudom hogy megprobálhat-e valaki szülni vele.

Tegnap nagyon mérges voltam. Sárihoz fél 5re értünk oda, de akkor még csak az 1 orási betegeket hivták be. Én türelmes vagyok amugy, de velünk volt a baba is, szoltam megjöttünk mondták kicsit várni kell. Persze ülöhely nem volt, fél óra után mondtam elmegyünk. Akkor már állni se birtam de ideges is voltam nagyon, mert ott volt Orsi is velünk, a vároban volt kb. 28 fok, meg 20 beteg és volt aki tiszta nátha/influenzás volt! Az asszisztens kért most már ne menjünk el, na lassan végre behivtak. Akkor meg a bent velem váro csajrol derült ki hogy tiszta beteg, dögrováson van. Most csak reménykedek megvallom kissi ideges is vagyok hogy nem kaptunk-e el valamit. Sajnos muszáj volt a dokihoz elmenni, mert egyre jobban fájt megint a holyagom. Kaptam ujabb gyogyszereket + vizelet tenyésztés, 1 hét mulva kontroll ha nem javulok akkor elküld urulogushoz.
Ha akkor is ennyi beteg lesz és várni kell tuti nem maradok ott, a baba miatt.

Tündi! Itt vannak a képek, ma du. lesznak ujabbak. Nekem most nem fáj a fogam, de a hosszu távu javulásban nem hiszek, igy ha lesz idöm elmegyek. Amugy én is nehezebb vagyok most mind a férjem, bár remélem 2 hét alatt megint fogytam. JO lenne venni egy mérleget. http://amina.sztar.hu

Gabi! Sajnos tényleg nem lehet bizonyitani hogy nem te bontottad fel.

Barátnöm 3 hete elküldte a férjét a Kigyo patikába vegyen bimbokiemelöt. Több mint 3e Ft, otthon kibontja ez bimbovédö (tejgyüjtö kagylo). Irány vissza, blokk megvan, sajnos kibontották nem lehet visszacserélni. Kép
Ja tegnap elmegy a férjem a Vasas patikába venne nekem orrcseppentöt, ott mondják nem ez a neve, szemcseppentönek hivják. Vett 3 db-t (még jo hogy nem egy nagy összeg) be volt csomagolva igy itthon bontottuk ki, hát az üveg rész nem szükül össze a végén, még egy felnött orrába se lehetne vele cseppenteni. Tök mérges vagyok emiatt is. Kép

Enikö! A tesztet 5 perc után ki kell dobni, ugyanis szinte mindig megjelenik a 2. csik joval késöbb igy ez téves eredményt ad akkor már. A biztos 2 nap mulva megismételni akkor már ott kell lennie 5 percen belül a 2. csiknak. Most minek örülnél amugy? Nekem is olyan érzés volt amikor terhes lettem hogy mindjárt megjön. Barátnödnek nagy drukk! Remélem könnyü szülése lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Ja elkészült a szövettan a lepényböl, jo lett.
Mondjuk emiatt nem izgultam mert nem tudtam hogy csinálnak ilyet.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szijasztok!

Angi! Hát pont nekem is igy tünik, hogy most teszteltem, aztán tessék.

Tegnap voltunk UH-n, mindene akkor amekkora kell lenni ennyi idös korban. Megint egyértelmü volt, hogy fiúcska leszKép És már fejjel lefelé van fordulva szerencsére.

Karmen! Hanga cumizik, de a tesónak nem fogok adni cumit, nem is veszek, se cumisüveget. Legalábbis most ez a terv, aztán lehet, hogy 2 hónaposan rohanok és veszek egyetKép
Ha nincs cumi, egyáltalán nem biztos, hogy fogja szopizni az ujját. Tesómnak és nekem sem volt cumi, és ujjszopás sem volt.

Enikö! Végülis hirtelen jobban lettem, igy úgy döntöttem, nem veszek be semmit. Mostmár csak egy kis orrfolyás van. De elfogyott vagy 10kg narancs cserébe:-))

GAbici! Elöször megnézik, hogy hogyan fexik a baba, tehát, hogy meg lehet-e szülni normál módon, meg hogy mekkora, és ha minden oké, akkor megpróbálják rendes úton a szülést. Nincs harántfekvésbe meg ilyenket néznek szerintem.
Hol szülsz? Mert ha a Kórházban, akkor nem fognak kisérletetezni egy faros babával, ott inkább császároznak. De még megfordulhat, hiszen csak a 34.héten tartassz. Söt ha nem fordul meg, akkor majd biztos megpróbálkoznak a megforditásával, asszem az a 38.hét körül van, ellazitják a méhet és kivülröl kézzel próbálkoznak ketten...
De nem lesz semmi gond, meg fog fordulni a babád, nagyon szoritok!

Enikö! Elöször kijön a popsi, a lábai meg kinyújtva a fejéhez. Szerintem jön a test+lábak, és a végén a fej.
Én is igy jártam a teszttel, elöször 1 csik, aztán ott is hagytam, 2 óra múlva arra jártam és ott volt egy irtó halvány 2.csik...Ismételd meg 3 nap múlva.
Csak nagyon lassan fog eltelni az a 3 nap...és feltétlenül reggel csináld a tesztet!

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok

Nina
Aranyos lehet Vandi amikor táncol Kép
Ádi is ha zenét hal riszálja a fenekét meg tekergeti a kezét.
Úgy hónaljból csavargatja. Kép

Cumi:Nállunk is se cumi se ujj
Eleinte volt elalváshoz többnyire de aztán egyik napról a másikra elhagyta.
A múltkor egyszer nagyon sirt megpróbáltam neki odaadni de csak ugy lökte el a kezem. Kép

Angi
Remélem minél hamarabb megszünnek a rosszullétek.

Babamama
Én is éppen készülőben vagyok a fogorvoshoz.
Nem tesz jót az érzésteleitő a szopinak erről még nam is hallottam. A múltkor már engem is finoman rá akart beszélni a dokim az arany tömésre.De én ugy vagyok vele ha lenne rá pénzem akkor se kellene szerintem nagyon csúnya. Bár ez az én véleményem.

Szilvi
szedem
 
 


Karmen
Nézd meg jobban azt a cseppentőt. Nem fordítva van összeszerelne, a szűkített végével a gumi felé. Úgy emlékszem annak idején amikor ilyet vetem így rakták össze, csak meg kellett fordítani.

Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Van egy kérdésem: ti hogyan adtatok először húst a gyereketeknek? Én tegnap próbálkoztam először a főzelékébe pulykamellet tenni. Botmixerrel csinálom a kajáit. A húst nem tudta teljesen pépesíteni, kis rostszerű izék maradtak benne. És a lányom öklendezett tőle.

Más: akik bébiételt is adtok a gyerekeknek, melyiket adjátok? Nézegettem én is, de nagyon nehezen találtam olyat, amit nyugodt szívvel adnék neki.

Ági, sikerült vizeletet gyűjteni? Van már eredmény?

Ildianyu, kinél írod a szakdolgozatod? Te mikor jártál német szakra? A progmatból már megcsináltál valamennyit, vagy felvettek és rögtön halasztottál?

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Karmen: Nem is pazarolom a pénzt a telefonálgatásra, mérgemben vettem egyet a Sparban. Gyógyulj meg, ha esetleg elkapnátok valamit tudok homopatás gyogyókat, amit szerintem még Orsinak is adhatsz! De ha csak anyatejecskét kap abban meg van minden védelem.

Flórának rettenetesen fájt a méreckedés. De már 9300 g! Így lassan 22 hónaposan Kép és 78 cm, de szerintem többb,mert van néhány 80-as rucija amit már majdnem kinőtt.
Sajna a védőnőmmel nem tudtam beszélni. Kép

Zsófi: Kár hogy nem tudtunk beszélni egy kicsit. Bence jobban van már?

Enikő: Egy pár nap műlva csinálj újabb tesztet, és feltétlenül a reggeli első vizeletből. Nem kell hiper-szuper drága tesztet venni, elég a 4-500 Ft-os is, magyar, valami Medi-preg. Rózsaszínű doboza van. És szerintem mindegyik ugyan olyan jó, csak az áruk változik.

Gabici: Többféle faros szülés van nem csak egy. Van mikor a lába jön ki először, van, hogy a popsija és a harmadikat elfelejtettem, de tuti három féle van. Az egyik Kismamában írták, hogy egy szülésznek a felesége mind három gyerekét farosan, hüvelyi úton hozta világra, mindhárom másképp jött ki. Az biztos, hogy ha hüvelyi szülés lesz és faros, akkor jó ha használod az illó olajokat és el kell hogy keserítselek, de tuti lesz gátmetszésed. De meg fog fordulni az a babóca addigra.

Gabi3
inecsg
 
 


KaticaBogi: Én nem botmixereltem a husit (és semmit soha). Késsel rostjaira merőlegesen összevágtam kis darabkákra és levessel, összetört répával, vagy krumplival, spenóttal...stb szépen kanálra tettem és Bogi ügyesen megette. Úgy kell adni, hogy ne legyen száraz, valami zödséget meg leves levét tegyél rá a kanálra, hogy jobban csússzon! Bogi sose öklendezett tőle, de ez sztem gyerekfüggő. Attól függően,hogy a gyerek mikor érik meg arra, hogy hozzátáplálják. Ez csak az én teóriám! Nem biztos, hogy így jó ,de én így csináltam és így is fogom legközeleb is KépKépKép És Bogi már 5 hónaposan kente befele a husit, répát, levest, májat, spenótot...stb!
Bébiétel ügyben nem tudok nyilatkozni azt nem adtam Boginak, csak ha utaztunk.
Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Katica: Én mindig Nestlét vettem, igaz kicsit drága, de szerintem abban van a legkevesebb "mérgező" anyag. A Kecskeméti sem rossz, de mindig meg kell nézni tényleg mi van benne. Pl a Mildiben már a 6 hónaposnak is van tejszín vagy tejpor. Én majdnem szétfőztem a husit és a húslével együtt pürésítettem botmixerrel. Mindig előre főztem nagyobb adagot, így könnyebb volt a pürésítés. A fagyiba fél decis poharakba tettem el. Ráírtam micsoda és mikor tettem el.

Gabi3
inecsg
 
 


A fagyasztóba a jégkockakészítő műanyag tartókába is le lehet fagyasztani a husilevest, és ha kell akkor 2-3 kockát kiveszel,megmelegíted és kész! Unokatesómék csinlják így. Én minden nap frisset főztem, de mivel én nagyon nagyon szeretek főzni, ezért nem volt gond KépKép

Bab3: A Nestlében is vannak érdekes dolgok Kép
A gyógyszertárban csak ez az egyetlen egy fajta teszt volt (az 1 sztk mellettibe), úgyhogy kénytelen voltam ezt venni. Biztos abből az 1200 forintból 600 a patikáé Kép és azért tartanak csak ilyet! Vagy készlethiány??

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bab3= Gabi3 Kép bocsika mellényomtam Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: Nem baj, még úgy sem írta senki félre a nevem. Bezzeg máshol...Azon nem is csodálkozok, hogy a Cseuz-t vagy az Izbéki-t nem tudják leírni, de hogy a Gaberiellát. Volt hogy Gabrielle-nek írták, akkor olyan jót röhögtem.

Megyek mert Flóra teljesen elbűzösíti a lakást, bekakált és természetesen le is tagadja. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Eniko, tudsz valamit a baratnodrol?

Ildianyu, sikerult a vizelet, igaz meg a zacsival, mert nincs itthon muanyag pelenka. Holnap vizsgaltatjuk meg, de a dokino szerint is kajatol van. En hulye! Kép

Tunde, kedves vagy, biztos Tomika is nagyon aranyos lesz! Kép

Agi
agi77
 
 


Agi: Konkrétan mi baja van Kritófnak??? Lemaradtam???
Még semmi hír Edináról, illetve kb 1 órája írta a férje, hogy ezt a nevetőgázt vagy mit próbálják, de azóta semmi hír Kép De most a Viktor is el van foglalva a segítkezésben Kép úgyhogy csak szüljenek, aztán ha meglesz a baba úgy is ír majd Kép Addig is lerágom az összes körmömKép

Gabi3: Télleg ne haragudj, figyelmetlen voltam.
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Az a gond a nagyobb mennyiségi hús elkészítésével, hogy anyósom eleve lefagyasztva hozta az állítólag megbízható helyről származó házi pulykamellet. Amit abból készítek, már nem lehet visszafagyasztani. Kép Azt hiszem, várunk még egy kicsit a hússal, végülis nagyon sokat szopik még Kincső, abból megvan a fehérje.

Enikő: nem semmi a barátnőd férje, hogy így ellát információkkal! Mi nem szóltunk senkinek, amikor bementünk a Klinikára, csak akkor hívtunk mindenkit, amikor már megszületett a lányunk Kép.

Ági, azt hiszem, én kérdeztem a pisit. Hűtőben tartjátok? Én voltam olyan béna, hogy nem ott tartottam, aztán lett benne egy csomó baci. Szerencsére minden más negatív volt, nálunk egyébként gyulladást kerestek, mert egy este 38 fokos láza volt Kincsőnek. Csillapítás nélkül is lement négy óra alatt és semmi más baja nem volt se előtte, se utána, így csak a biztonság kedvéért volt a vizeletvizsgálat. Gondolod, hogy a sok sütőtök ütötte ki Kristófot?

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Katicabogar, bocs, tenyleg Te kerdezted. Mar olvasni sem tudok! Vagy csak a memoriam ilyen rossz? Kép Igen, hutoben tartjuk. Nem a sutotok a ludas, hanem a narancs. Jo hulye vagyok mi?Kép Van egy baratnom, aki mar regen adja a narancsot az ilyen koru gyerekenek, es rabeszelt, hogy probaljam ki, mert sok benne a c vitamin. Hat kar volt. Kép Most csak sutotokot merek adni a tej mellett, mert az biztos nem savas. Nalunk is csak a biztonsag kedveert nezik meg a vizeletet.

Eniko, tele van Kristof hasa, feneke, plusz laba piros pottyel. Elegge viszket neki, ugyhogy nyugos mar 2 napja.
Szegeny baratnod, az a gaz nagyon vacak, en majd leborultam az agyrol ugy elkabitott, de a fajasokat ugyanugy ereztem. Azert remeljuk hamar meglesz a baba! Kép

Gabi3, jo a 9300 gramm ugye? En is kb ennyi voltam, pedig majd 3 kiloval szulettem.

Agi
agi77
 
 


Katicabogar, hanyszor szopik Kincso, es milyen gyakran?

Agi
agi77
 
 


Katica, Enikö! mi se szoltunk senkinek hogy mikor szülök, szegény szülök tiszta idegek lettek volna.

Edelweiss! köszi, ugy volt. De közben elment e aférjem egy másik patikába is cseppentöt venni, de most mondta hogy mutassák meg hogy a vége beszükül. Akkor látta, hogy forditva van benne a gumiban, sose jöttünk volna rá.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Katicabogár!

Gyáfrás Editnél írom. Szerintem akkor ő még nem volt ott, amikor végeztél. 96tól 2001ig jártam német szakra. Kép
A progmatot egyből halasztottam, nem volt bátorságom szeptemberben elkezdeni, de nem bánom. Elég nekem most a szakdolgozat.
A husit én is botmixerrel csináltam, Janka szerencsére nem öklendezik tőle.
Én bébiételből olyat szoktam, amiben nincs semmi olyan, amit még nem lehet. Most Mildit kapott Janka, de szoktam Kecskemétit is adni.

Ági!
A narancsot csak 1 éves kor felett ajánlják, mert allergizálhat. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Nem is írtam, a tanácsadáson megmérték Bogit, sokat fogyott a betegsége miatt.Kép 10600 grammos és 86 cm magas. Érdekes, hogy legalább október óta ennyi a súlya, ha picit hízik is, ha beteg lesz leadja (az eddigi 2 kruppjára gondolokKép)

Meghalgatta a tüdejét az tiszta, csak a hangszálai pirosak még nagyon picit. Megkérdeztem, hogy ahogy hallom, hogy köhög, rögtön köptetőt adjak neki? (ezt itt olvastam a babanetes fórumon) Erre mondta, hogy igen Ambroxolt (nem biztos, hogy jól írtam) vagy ACC-ét!! Mondom de jó, hogy ha nem kérdezem magától nem mondja! Az ambroxolt és az ACC-ét sem javasolta még sosem, csak és kizárólag a Rinathiolt (biztos attól a gyártótól kap jutalékot!) Szerintetek magától miért nem világosít fel? Mért nem tájékoztat megfelelően? Miért nem mondja el, amit a kruppról egyáltalán lehet tudni?

Bocsi, hogy ilyen uncsi vagyok, egész nap irogatok, de Bogi sokat alszik a gyógyszertől (ma fog elfogyni, ahogy számoltam) én meg tűkön ülök és semmit sem aludtam Edináék miatt, ideges vagyokKép. Bocsika tényleg!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! VEgyél egy medicort, az ocsó, és nagyon finom!!! ÉS hajrá, nekem nagyon gyanúúúúús;)

TÜnde! Ez megnyugtató. KösziKép. Amúgy én is ezzel vigasztalom magam. Az első terhességemnél nem voltam rosszul, és elhalt. Azóta viszont, mind a lányokkal, mind most grrrrrrrrrr vagyokKép. Én ennek igyekszem mindig örülni...

Edelwieiss! NEkem a lányimmal sajna a 16.héten kezdett enyhülni, és 18.hétre múlt eé végleg a rosszullétKép. Remélem most másképp leszKép

KAtica! Attól, h fagyasztott a hús, megfőzve NYUGODTAN visszafagyaszthatod!

Ági! NYugi, nem volt lázas? NEm 3napos láz? Vagy konkrétan kiütések?


Enikő! Akkor Bogi kruppos? EZ már biztos? KEress az SZMKban rá, van egy ilyen topic elsüllyedve. ÉS olvass el róla mindent. Drnénitek NO COMMENT!
NEm reggel teszteltél ma? Mert akkor akár 2nap múlva, vagy holnap egy medicorral REGGELI vizeletből bizti látszana egy halvány csík.
NEkem 4negatív teszt után az 5.mutatta ki a lányaimat. Most meg volt egy olyan, mint a tiéd, annak nem hitt a férjem (Én igenKép ), vett még 1et, még az is halvány, de egyértelműbb. Ő még mindig nem hitte annyira, így vett még 1et, és az már okés voltKép)

GAbi3! Köszi a homeos tippeket! MAjd beszámolok!

.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Orsi 1 hét alatt pont 150g-ot hizott most meg az a gond(?) hogy ez az elvárhato min, többet kellene. SZivesen látnám itt a dokinénit, hogy nézze meg hogy nem lehet megtömni ha nem éhes a gyerek. Amugy 3050g most.

Gabi! miért volt fájdalmas megmérni Flót?
Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Most értübnk haza a jáccótérről, szétfagytunk Kép
Megszületett Edináék babájaKép!
Délután 15 órakor, nem is lett óriásbébi Kép 3200 gramm és 49 cm. Sima hüvelyi szülés volt és nagyon gyors. (reggel 6-kor repesztették a burkot)

Gratulaaaaaaa! KépKépKép Én úgy örülökKépKép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Eniko, nagy-nagy gratula a baratnodnek. KépKépKépHogy viselte? Jol van mar? A babaval minden rendben?

Angi, nincs laza Kristofnak es jol van (csak viszketnek a kiutesei), de a talit inkabb halasszuk el, nem vennem a lelkemre, ha miattunk lenne baja Vivanak. Jot tanultam ebbol. Kép Persze nem 100%, h. a narancstol van, de en arra gyanakszom.

Agi
agi77
 
 


Enikő! Gratula a barátosnédnakKép)!!!

Ági! SZtem sem biztos, h a narancstól, bár jó lenne, mert tudnád, mit kell kilőni...
OKé, majd ha meggyógyul a nagyfiú, talizunkKép

SZép napot mindekinek!
.:ANGI:.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen: Azért fájt Flónak annyira a méreckedés, mert, gonodolom én, félt a mérlegtől. Ugye őt már rá kell ültetni, és elég labilis. Meg egy idő után a gyerekek félnek a méreckedéstől. Nem volt nagy bömbi, csak kicsit megrémült.
Az a lényeg, hogy Orsi gyarapszik végre!

Enikő: Gratula a bnődenk! Sok tejecskét kívánok nekik és gyors felépülést! Mondtam én, hogy nem lesz óriásbébi! Kép


Irtó szar éjszakám volt. A hasam is olyan rossz volt, mintha nyilna a méhszájam, már azon gondolkodtam, hogy bemegyek a klinikára. Egy óra körül el is tudtam aludni. De olyan hülyeségeket álmotam...Bementem a klinikára ott kerestem az ügyis orvost,aki nagy nehezen került csak elő és tök bunkó volt. Meg sem vizsgált azt mondta, hogy lepényleválás és hogy rögtön műteni kell, így 34 hetesen, én meg követeltem a saját dokimat, de nem akarták felhívni. Aztán arra ébredtem 3 körül, hogy mellettem nem Zoli fekszik hanem Flóra, utána Zoli. Most meg úgy fáj a fejem, hogy majd szét esik. Remélem csak valami front!!

Gabi3 (34)
inecsg
 
 


KArmen! NE keveseld, Virág soha, soha nem híoztt ennél többet eyszerre!!! Sokat aggódtam miatta, de rájöttem, Ő ilyen alkatKép. Láthatod, h Virág nem egyí dundi baba, hanem egy csinos hölgyike!

GAbi3! El a rossz álmokkal! NEm semmi vagyKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Tegnap írtam egy hosszút, és aztán a babanet szervere miatt elszállt. Kép

Gabi!
A te hordozókendőd ugye téglalap alakú? Gondoltam veszek egyet, de se a Micimackóban se a Brendonban nincs. Így most ott tartok, hogy anyósommal varratok.

Tegnap voltam Kajtárnál 6 hetes vizsgálaton. Így beszéltük meg Sárival, hogy a 6 hetesre már a főorvosúrhoz menjek. Nekem nagyon megfelel, így, hogy tulajdonképpen 2 dokim van, mert mindkettővel maximálisan elégedett vagyok, és mert tegnap is 0 percet kellett várnom a soromra. Kép Néztük UH-n a méhem, nekem nagyon furcsa volt, hogy nincs benne baba, viszont szépen látszanak a belső varrataim. Kajtár szerint a a külső heg és nagyon szépen elfog múlni.
Állítólag nagyon jót tesz rá a napsütés (persze nem a frissre). Nagyon remélem, hogy szeptemberben immár szokás szerint megyünk az Adriára, és akkor majd nudizok egy nagyot. Nem tudom, hogy írtam-e már, hogy nem lett egyetlen terhességi csíkom se, és a függőleges barna is szépen halványodik. Kép

Nóri
norcee
 
 


Nóri: Nehogy megvedd a méregdrága kendőt! Már leírtam, hogy kell varrni és milyen anyagból. Flanel, 150x200 cm-es anyag. Hosszában félbevágva összevarrva, és elszegve. Ennyi az egész. Ha gondolod egyszer megmutatom az örökcsomót, amit lehet állítani és nem kell kötözgetni állandóan. Hosszúnak tűnik majd az anyag de a te magasságodhoz pont jó lesz és a csomó is levesz belőle. Örülök, hogy szépen gyógyul a sebed. Irígy vagyok az Adriai üdülés miatt. Imádom a tengert!

Gabi3
inecsg
 
 


Most volt a barátnőm férje és ,elmesélte a szülést. KépKép
Szóval 9-kor repesztették a burkot, akkor még nagyon gyenge fájásai voltak! Olyan dél körül kezdet erősödni és délután 14:55-kor megszületett Lilla. A dokok már császáron gondolkoztak, mert nagy babázt jósolt az UH. Hát az UH elcseszte mert 3200 grammos lett! De azt mondták, hogy a következő(k) NE legyenek ennél nagyobbnak, mert nem fogja tudni kinyomni a medencéje "szűksége" miatt!! Úgyhogy ha a következő nagyobb lesz az tuti császár!
de szerintem ahhoz képest nagyon gyorsan megszültKép
Mindenkinek köszi, hogy így ismeretlenül is szorított neki!!!
Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nóri! GRat a hegedhezKép. NApoztatni csak azitán szab, miután már nem vörös, azaz totál begyógyult. De ez most gázos is lenne, mármint napoztatni:D:D

Gabi3! NEkem van kendőm, kismamás, de sosem tudtuk használni igazánKép. NYáron meleg volt hozzá, télen a ruhák miatt kényelmetlen, VIrág meg nem volt sírós, h itthon is magamra kellett volna kötnöm. MAjd, ha aktuűlis lesz, nekem is mutasd meg lécci, mert használtuk néhányszor, de nem vagyok róla meggyőződve, h jólKép

Enikő! BArátnődnek álomszülése voltKép. Ez nagyon jó! Klinika? KInél szült?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi! Én is majdnem minden éjjel hülyeségeket szoktam álmodni, férjem csak nevet rajtam. Én mindig álmodok ö meg sose emlékszik hogy álmodna. Jó hogy már jobban vagy.

Angi! Nem én keveslem hanem a gyermekorvos.

Enikö! nagy gratula a barátnödnek!

Nóri! Irigyellek hogy nem kellett sorban állnod, nem jártál ugy mint mi kedden.

Képzeljétek Orsi éjjel nem kelt fel enni, evett este 11-kor meg reggel fél 7kor. A dokinéni jobb ha ezt nem tudja meg, de olyan jolesett végigaludni nekünk is az éjszakát.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Mamik!

Sajnos nagyon ritkán tudok írni mert Bömbike minden időmre igényt tart. De azért szorgalmassan olvasunk titeket.
Nóri Karmen!
Titeket külön irigyellek mert az aprók mellett van időtok még irni is! Nóri! Nekem az összes barnaság a köldökömbe halmozódott fel! De mostanra elmult.
Olvasom hogy szintén császár lett?!
Enikő !
Gratula a barátnődnek. Csak halkan jegyzem meg hogy az első kettőm 1/2 és 3/4 óra alatt lett meg.
A harmadikkal is max 1 óra alatt meg lettem volna ha nincs komplikáció. Ezért külön hálás vagyok a dokimnak hogy ennyire észnél volt, mert bizony mind a ketten életveszélyben voltunk.
Megjegyzem irtó kedves aranyos és lelkiismeretes, a minap hívott fel hogy hogy vagyunk, minden rendbe van-e?! (!) A fiam 3 hónapos múlt!!!!

No megyek mert követel a fiatalember Kép

Puszi mindenkinek: SEmese + Bömbi
semese
 
 


KArmen! Sztem ne foglalkozz vele! Légy nyugodt. NEm minden baba egyforma, csak ezt az orvosok nem látják be mindigKép. ÉS szerinte mit kellene tenned? MEgtömni? ENyém gyerek este nem akart vacsorázni... TIszta ideg voltam. De mit tudok tenni vele? NEM szondázhatom meg... (na jó, ez viccnek is rossz). etettem kanállal, cumiból, itattam, és elaludt úgy, h alig evett. EZ van.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Júj a léyneget nem is írtam!
Bömbike megajándékozott minket két hangos kacagással.Az elsőt énekem váltotta ki belőle (vájtfülű!), a másodikat örömünk.
semese
 
 


Sziasztok!

Karmen, igazad van, a Gynipralt tényleg csak kórházban lehet szedni. Ott kaptam 2 hétig felügyelet alatt, aztán kiírták itthonra is. Azért, hogy ne kelljen még heteket töltenem bent, miközben már abszolut nem vizsgálnak. Ha baj lenne, rögtön hívnám a dokit. De szzinte teljesen elmúltak a keményedéseim, kopp, koppp, kopp.

Mindenkinek csudaszép napo ilyen nyírkos időben is!

Gabici
gabici
 
 


Sziasztok!

Ma voltam CTG-n. Tomival minden rendben, méhösszehúzódás meg egy darab sem volt. Vagyis nagyon jól érzi magát odabent a baba. Miért is sietne? Jövő csütörtökön megyek újra.

Edelweiss!
Tényleg érdekes párosítás! Én meg harmadik napja gombaparikást eszem galuskával, és nem birom megunni.

Enikő!
Majdcsak rendbejön már Bogi!
Barátnődéknek gratulálok!

Gabi!
Borzasztó álom lehetett!

Karmen!
Jó, hogy Orsi elkezdett gyarapodni.
Megnéztem a képeket, egyre szebb baba.
Nekem van mérlegem, de nem sűrűn szeretek ráállni.
Most megint fölugrott még 1-2 kiló, de azt olvastam, hogy ilyenkor ez a vízvisszatartás miatt van. Mondjuk, a lábam el is kezdett vizesedni.
Remélem, nem szedtetek össze semmit a dokinál!

Üdv!
PTünde
ptünde
 
 


gyors kérdés: szerintetek adhatok általam főzött kelkáposztafőzeléket a lánynak? rántva van, napraforgó olajjal, és liszttel. Virág korr 9hós.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


A káposzta első levét leöntötted?Mert ha igen szerintem adhatsz Neki egy kicsit!
semese
 
 


nemKép NEm szoktam semminek leönteni a levét, mert leöntöm a vitaminokat is.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen!
Lehet, hogy volt valami a levegőben, mert Léna is nagyon alvós volt az éjjel is, meg délelőtt is. 5-5 órákat szunyált, mondjuk azóta 1,5-2 óránként eszik is közben is szinte végig fenn van és nézelődik vagy heverészik a mellkasomon vagy apáén, ezt nagyon szereti, meg mi is, mert mellette tudunk olvasni, tv-zni, sőt enni is, ha előre odakészítem a kaját. Sétálva ringatni nem is nagyon szoktuk, én egyáltalán nem, mert lusta vagyok hozzá, meg nagyon bejött neki ez a rajtunk fekvés, már a böfi alatt helyezkedik.

Gabi!
Nem tudom mennyibe kerülhet a kendő, mert nincs. A neten 5000Ft-ért láttam, de hiába hívtam őket, pedig az 5000-t megadtam volna érte.

Nekem a béta verziómban, (ha kiderült volna, hogy valamiért nem lehet gyerekünk) az volt, hogy akkor elköltözünk valamelyik horvát szigetre. Még játszunk a gondolattal, csak azt nem tudom elképzelni, hogy Léna ne magyar iskolába járjon...

Nóri
norcee
 
 


Ebben igazad van de amiatt kell leönteni mert nagy szelet csinál a káposzta. És Virág még kicsi hozzá hogy szenvedjen.
semese
 
 


Angi:
Meddíg kell Vivánál korrigált kort számolni?
Nina
nina74
 
 


Nina! NEM tudom, még kell, az biztos. Még most bőven 9hósnak néz ki, vagy talán még kevesebbnek. Nála sokáig megmarad, de ismerek olyan korát, akinek 7hós korában mondták, h elfelejthetik a kifejezéstKép
Nálunk szvsz 2éves koráig kell.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


a fene, elszállt minden amit irtam. Ha lesz eröm késöbb megirom megint. Már annyiszor megfogadtam hogy küldés elött elmentem amit irtam. Megint tul gyors voltam Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Voltunk dokibácsinál. Méhszáj egy újjnyi, szigurú otthoni fekvés vagy klinika.
Az otthonfekvést választottam.
A kistesó ~2300g.
Gabi3
inecsg
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?